28 května, 2024

A mohl bych ty dezinformátory vidět?

Tak nám tu probíhají protiukrajinské pochody na kterých se křičí docela slušně provokativní hesla. Jako že Ukrajinci tady nejsou doma, že se jim brzy postaví černá síla, že Putin je nejlepší…. Policie si zároveň pochvaluje, jak to bylo klidné a bezpečné, ten stejný ministr, který prý nebude mít slitování s těmi, co se na demonstracích chovali slušně, je tentokrát s prací pomáhačů a chráničů nadmíru spokojen a je rád, že policie nebyla přítomna, aby se nálada ještě nevyeskalovala…

Samozřejmě to neprošlo… jak s oblibou říkám, dneska je každý reportér a tak jsme si všichni mohli prohlédnout videa přímo z centra dění v Krupce. Tentokrát ovšem Rakušan netvrdil, že jde o dezinformační video, narozdíl od zásahu na schodech do Národního muzea… Když se pak ukázalo, že romská demonstrace byla asi tak stokrát radikálnější než Rajchlova demonstrace, začalo být mezi pravdomluvnými českými intervjuky živo… Sakra, jak se to mohlo stát, že?

Oni na to v souladu se svými konsenzuálními narativy hned přišli. Romové podlehli dezinformacím, které se mezi nimi šíří tak rychle, že to budou muset řešit experti… Mazaní dezinformátoři využili situace, že jistý Ukrajinec ubodal jistého Roma a už v romské komunitě šíří svoje poplašné zprávy…

Tedy… nechci být jízlivý, ale něco je špatně, ne? Všichni ti usvědčení dezinformátoři, co jimi Novinky posledního půl roku straší veřejnost, se na těchto pochodech vůbec nevyskytují. Tedy, pravda je, že jakýsi pravdomluvný libtard mě přikreslil k fotce s Romy, ale smůla, vůbec jsem tam nebyl, nikdo mě ani neoslovil, nemluvil jsem tam a nedával jsem našim spoluobčanům z ghet ani žádné panské rady.

Jindra Rajchl také nějak mlčí a to je přece dezinformátorský arciďábel, Hitler, Stalin a Putin v jednom. Hovorková od Šafra tam už určitě kroužila kolem a moc ráda by zase udělala nějakou Jindrovu karikaturu… ale on tam sakra jaksi nepřišel, nevyjadřuje se k tomu, jeho lidé také ne, maximálně tu a tam někdo jízlivě poznamená, že nám chráněný živočich žere chráněnou rostlinu a všichni ti aktivisti najednou nevědí, co s tím…

Saša Uhlová spustila nářek, že Romové se teď spojují s těmi, kteří je nemají rádi a nasírají ty, kteří se jich zastávali. To je překvapení Sašenko, vid? Romové jdou najednou v jednom šiku se skiny a pro všechny ty profesionální romské neziskovky mají jen velmi šťavnaté nadávky. Kde se stala chyba?

Kde jsou ti dezinformátoři, co teď aktivizují romskou komunitu? Já myslel, že naše Evropské hodnoty, Manipulátoři, Demagogové, Reflex, Respekt a Česká televize spolu s K.R.I.T.em už dávno všechny Putinovy slouhy odhalili. Minimálně o tom neváhali psát, sestavovali jejich seznamy, vláčeli je bahnem, lhali o nich, až se jim od huby prášilo… a ejhle, najednou to vypadá, že v mezičase tu mezi Romy běhala nějaká úplně jiná, doteď nezmapovaná parta Putinových agentů, kteří hezky potichu agitovali tak šikovně, že teď Romové klidně volají nahlas, jak milují Rusko a jeho vůdce.

Přitom mezi Romy přece působí henty pokrokové neziskovky, ne? Už třicet let mezi nimi pracují, aby nevznikala gheta, aby měli lepší život, aby se z nepřizpůsobivé menšiny stala přizpůsobivá menšina… pravda, vůbec se jim to nedaří, ghet u nás přibývá a Romové jsou na tom hůř a hůř, ale sakra, tak alespoň svůj rajón mohli mít zmáknutý, aby jim tam nelezla nějaká jiná parta a brala jim jejich skvělý byznys s cizím neštěstím. A ani to nezvládli. Putinovi agenti, neviděni a nečekáni, to nějak zmákli a ještě udrželi v tajnosti až do této chvíle, kdy si Velký šéf usmyslel, že je čas, začít s protiukrajinskými pogromy… A zřejmě to bude docela slušný oddíl, Jindra Rajchl je proti nim docela břídil, protože pořád mluví o českých zájmech, české cestě, zřejmě je návnada pro debilní novináře a ještě debilnější vyšetřovatele a úplně nejdebilnější ministry vnitra a spravedlnosti, aby jim unikl Čepiga s Myškinem, kteří od Vrbětic agitují mezi Romy.

Já tedy nejsem žádný odborník, ale nevšiml jsem si, že by zrovna Romové byli pilnými přeposílateli řetězových mailů. Mezi přáteli a sledujícími na fejsbůku nemám moc lidí s romským příjmením. Diskutéři u mě na Kydech se také zrovna nejmenují Giňa, Lakatoš nebo Horváth. Jsem původem od Sokolova, takže mám spoustu romských přátel, ale pokud vím, jen jeden z nich má nějaké povědomí o mém blogaření a to jen proto, že pracuje jako programátor pro mého bratra.

Také bych řekl, že většina Romů má doma televizi a sledují Českou televizi stejně pilně, jako běžní libtardi… Dokonce možná i o dost více… to víte, nezaměstnanost… to máte na koukání do bedny víc času. Ale nějak ta režimní propaganda asi nefunguje… I když mezi Ordinaci v růžové zahradě a Výměnu manželek cpou krátké zprávy o tom, jak milujeme Evropskou unii, mezi Romy je nějak málo pražských kavárníků.

Takže si to shrneme… Romové nečtou henty dezinformační blogy. Prakticky žádný státem ocejchovaný dezinformátor mezi nimi nepůsobí a nemá u nich žádné slovo. Naopak tam už třicet let působí ty nejsprávnější neziskovky, které jsou stejně dobré jako lidi od Boba Kartouze, Jana Čulíka a dalších liberálních imbecilů, kteří měli vždycky plnou hubu lásky k naší rasově pronásledované minoritě. Použila se pozitivní diskriminace, nalily se mraky peněz, aby gheta nebyla, dokonce i památník v Letech dostali… a oni teď dělají pochody, kterými projevují lásku k Putinovi a vyslovenou nelásku ke všem těm, kteří se o ně třicet let „moc hezky“ starali.

A jediné, co naši experti dokáží vymyslet, že za to můžou dezinformátoři o kterých předtím nikdo neslyšel a které nikdo neviděl…

Hoši, ono je to celkem jednoduché, jen se to pro samou korektnost nesmí říkat… Za třicet let Romům ve skutečnosti nikdo nepomohl, jen si hodně bílých udělalo z jejich chudoby byznys. Ať už jako majitelé ubytoven, exekutoři nebo pracovníci neziskovek. Ghet přibývá, Romům se žije hůř a hůř, mají už ztracené dvě generace.

A i když se k nim dostanou především kecy z České televize, Novy a Primy, jsou to pro ně takové žvásty, že nepotřebují vzdělání, aby věděli, že jim prostě lžou. Jejich realita se od té televizní liší tak moc, že považují za pravdu spíš opak toho, čím se vykecává Tabery, Šídlo a jejich pohůnci. Nebylo zapotřebí žádných Putinových agentů. Tady si ojrohodnotní novináři a pravdomluvní Chvilkaři vystačili sami. Mleli prostě takové kraviny a romští pracovníci se chovali tak povýšeně, různí dealeři tak lišácky zneužili jejich prostoty a vnutili jim nevýhodné úvěry, majitelé ubytoven byli takové svině a exekutoři taková hovada, že si takový Rom prostě řekl, že než mít takovou demokracii, to už raději Putina.

Ne, nejsem odborník na romskou otázku. Ale prožil jsem větší půlku života hned vedle romských ghet. Žil jsem vedle nich, žil jsem mezi nimi, nebral jsem za to peníze a tak jsem měl čas se rozhlížet. Jednu věc vím jistě… dezinformace můžou mezi Romy hledat od nevidím do nevidím, ale nikam to nepovede.

Ale bude to rozhodně levnější, než se skutečně snažit věc řešit.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

333 thoughts on “A mohl bych ty dezinformátory vidět?

 1. A co vy ostatní, eště vám furt hrabe stejně jako před rokem , pěti, deseti?
  Stále skáčete na virtuální špeky a postojujete u nich jako na buzeráku?
  Muheeeeee

 2. Hm, jaké překvapení…

  „Západ věděl, že Ukrajina není připravena na protiofenzívu – WSJ
  USA se mylně domnívaly, že Kyjev nahradí nedostatek zbraní a výcviku „odvahou a vynalézavostí“

  Západní vojenští představitelé věděli již dříve v tomto roce, že Ukrajina nemá dostatek zásob a výcviku k zahájení úspěšné protiofenzívy proti ruským silám, ale bez ohledu na to umožnili Kyjevu zahájit katastrofální operaci, uvedl v sobotu deník Wall Street Journal.

  Téměř dva měsíce po zahájení zůstává ukrajinská protiofenzíva na mrtvém bodě. Při postupu přes ruská minová pole bez letecké podpory a odpovídajících protiletadlových zbraní přišla ukrajinská armáda podle posledních údajů z Moskvy o 26 000 mužů a více než 3 000 kusů techniky. Na oplátku se Ukrajině podařilo dobýt pouze několik vesnic a vesniček, přičemž se jí nepodařilo proniknout do mnohovrstevnaté sítě ruských obranných zákopů a postavení.

  Podle listu Wall Street Journal USA a jejich spojenci věděli, že takový výsledek je nevyhnutelný. S odvoláním na uniklé dokumenty Pentagonu noviny tvrdí, že američtí vojenští analytici spočítali „nepatrný počet“ ukrajinských zbraní schopných zasáhnout ruská letadla a určili, že Kyjev bude čelit „neschopnosti zabránit ruské vzdušné převaze“.

  „Amerika by se nikdy nepokusila porazit připravenou obranu bez vzdušné převahy, ale [Ukrajinci] vzdušnou převahu nemají,“ řekl listu podplukovník americké armády ve výslužbě John Nagl. „Je nemožné přeceňovat, jak důležitá je vzdušná převaha pro vedení pozemního boje za rozumnou cenu ztrát.““

  https://www.rt.com/russia/580159-ukraine-not-ready-counteroffensive/

  A pro trolly odkaz na původní článek (placený): https://www.wsj.com/articles/ukraines-lack-of-weaponry-and-training-risks-stalemate-in-fight-with-russia-f51ecf9?mod=hp_lead_pos1

   1. Na Ukrajině možná nic, protože hodně lidí tomu neuvěří.
    Ovem banderisté a spol. se začnou mstít. Budou se mstít KoZa, který je zneužil. Různě se budou mstít – mají zbraně, peníze, kontakty, zázemí. Jsou rozlezlí po celé EU a není jich málo. V ČR operují bez povšimnutí a jsou zde v bezpečí.
    Asi nás čekají „zajímavé časy“.

  1. ..““Západ věděl, že Ukrajina““..
   ..““Západní vojenští představitelé věděli již dříve““…
   ..““Podle listu Wall Street Journal USA a jejich spojenci věděli,““..
   ..““„Amerika by se nikdy nepokusila porazit připravenou obranu““..

   A teď nevím esli ste blboň nebo nejste Blboň.
   Jen malou převahu dávám, že kopírujete nějakého jiného blboňa. Čerti se f tem vyznejte.

   A co volby potřeb, do teho byste se pustit nechtěl? Mohl byste kopírovat cizí potřeby nebo je lajkovat, je podporovat nebo na ně kydat nebo vůbec je přeposílat do ciziny jiným blboňům. Nebyla by to lepčí paráda??? A nebyl byste za ně ZOD-povědný. Co?
   Nebylo by to lepčí?

 3. Tak ukroši prý osvobodili polovinu území

  Ukrajina osvobodila polovinu svého území, které dobylo Rusko při invazi. Tvrdé boje za osvobození dalšího území potrvají měsíce, uvedl americký ministr zahraničí Antony Blinken.

 4. Aneb jak se nepokrytě lže na Novinkách.

  Realita:
  „Zábery ukazujú „prácu protivzdušnej obrany“ v Odese.
  Po odpálení rakety sa z nejakého dôvodu zmení trajektória a zasiahne mesto. Pravdepodobne v dôsledku tejto epizódy práce ukrajinskej protivzdušnej obrany. systémy protivzdušnej obrany poškodili Katedrálu Premenenia Pána UPC Moskovského patriarchátu.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=70d93041d3786be59cd1a1aa2a9b7fe4&start=17360#p342136

  Novinky:
  „Rusové zasáhli obnovený symbol Oděsy. Poprvé katedrálu srovnali se zemí Sověti“
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusove-zasahli-obnoveny-symbol-odesy-poprve-katedralu-srovnali-se-zemi-soveti-40438530

  Dalších komentářů netřeba. Snad jen že to odpovídá na apel vyslovený v nadpisu Vidlákova článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *