19 června, 2024

Ivan Bartoš tím heslem: „Pusttě nás na ně“ zřejmě myslel státní peníze, aneb jak „prožrat“ rozpočet II.

protože potom, co se rozšoupl za 20 milionů s firmou Aristokrat catering pro občerstvovací potřeby svého ministerstva, si za sto tisíc najal fotografa, aby ho v Japonsku hezoučky vyfotil s robotem.

To bylo řečí, když se nám tu Alenka Schillerová fotila s pávem, že? Ale to byla Alenka, a to byl Babiš. Z antibabiše naše vláda žije dodnes, protože o moc víc toho evidentně neumí. Co ale umí ještě líp, je vyhazování našich peněz do kanálu. A tím nemyslím jen ten kanál dluhový modrožlutý východní, nýbrž i jejich kanál takříkajíc mediálně-cestovatelský. Ono je to přece fajn, si za cizí prašule sem tam někam vyrazit, a samozřejmě u toho páni ministři nemohou vypadat blbě.

A tak nám Vítek Rakušan cestoval koncem dubna za skoro 900 000 do Senegalu, Ghany a Rwandy, aby tam posilovat a utužoval vztahy s místními kmeny. Třeba tím, že jim velkoryse daroval 8 milionů na nemocnici v době, kdy se nám tu polovina okresních nemocnic rozpadá a není na zaplacení přesčasům našim sestrám, ani lékařům. S Rakušanem tam mimo jiné cestovali i dva ochránci a dalších 11 členů týmu. Ministerský resort platil za ubytování, stravné, očkování, víza, pojištění, setkání se zahraničními partnery (myšleno pohoštění a podobně) nebo místní dopravu.

A výsledek? Tedy kromě toho, že se Víťan vyfotil v modrém hábitu (skoro by se chtělo říct pytli) s dřevěným koníkem? „Až na memorandum ve Rwandě nedošlo k podepsání jiných smluv o spolupráci na jakékoliv úrovni. Tudíž se může zdát, že cesty do Senegalu a Ghany byly pouhou výměnou slov a možná slibů bez jakýchkoliv závazků,“ zhodnotil výjezd afrikanista Vojtěch Šarše z Univerzity Karlovy. Inu, co dodat.

Ale zpátky k Pirátu Ivanovi. Jeho služební výlet do Jižní Koreji a Japonska stál dokonce přes milion korun. To je zhruba ještě o sto dvacet tisíc víc, než na kolik přišla devítidenní africká mise ministra vnitra. A protože digitální Bartoš chce šetřit na všem možném kromě sebe, pořídil si na to Sůvu. Tedy nikoliv jako Alenka opeřence, ale osobního fotografa Jakuba Sůvu za 100 000 korun bez DPH. A to se vyplatí. Dobrá fotka je přece základ všeho, to je jasný. Dobrá zpráva o tom, co se vlastně za ty peníze dojednalo už asi nikoliv, protože kromě utužování a focení se prý ještě podle tiskové mluvčí ministerstva podepsalo“pár smluv“. Aha. A co na to odborník Ivo Plšek ze Semináře japonských studií Masarykovy univerzity? „Zaráží mě, jak je ta zpráva vágní a jak málo konkrétních dohod bylo popsáno. Také mi připadne úsměvné si myslet, že Japonsko a jeho program rozvoje venkova či digitalizace může sloužit jako příklad pro ČR. V realitě je to spíše dosti naopak.“ Aha podruhé.

Jenže naši politici evidentně v realitě nežijí. Žijí si ve své bublině moci, nedotknutelnosti a lží. Už se tím ani netají, klidně z nás veřejně dělají idioty a zaklínají se stoosmičkou a zdviženým prostředníčkem. Vy utahujte opasky holoto, a my vám k tomu budeme utahovat šrouby. A tak Ivánek místo kurzů finanční gramotnosti navštívil v Tokiu kavárnu, kde obsluhují roboti, a prý dostal lekci sociální inkluze v praxi. Tak to jsme rádi, že ty naše peníze nepřišly vniveč.

56 thoughts on “Ivan Bartoš tím heslem: „Pusttě nás na ně“ zřejmě myslel státní peníze, aneb jak „prožrat“ rozpočet II.

 1. Ne tak hrrr, Sasine. Rozběhl jste se dobře, ale už tam pod vámi není vůbec nic k čemu by kdokoliv cokoliv přílípnul. Třeba já.

  1. Musíte lepit na poslední obdélník „Odpovědět“ nad jeho příspěvkem bez obdélníku a zařadí se to přesně pod něj.

   1. No a co kdybyste Vy napsal článek se seznamem, Vidlák by Vám ho píchnul mezi články a v diskusi by se všechny potřeby probraly, každý kdo by chtěl by se k nim vyjádřil ?

 2. Aha. Tak pani Markova nejen kasle na nasi zpetnou vazbu, ale ani neumi titulek napsat bez chyb. Ja hadam, ze to po sobe ani necte. Co by se abgebovala, ze jo. Spichne neco horkou jehlou, a at to tem pitomym ctenarum staci.

  Dosud jsem jeji „prispevky“ cetla, ale koncim. Proc se zbytecne dozirat? 🙂

  1. Také si myslím že to zde nečte. řekla bych že je to určitá neúcta ke čtenářům tohoto blogu (s výjimkami, kterým tyto nadpisy vyhovují). Ani obsah není bůhví jaký, ale ta úprava je hrozná.

    1. Diskutující Vevča s kočkou šklíbou se dožadují zpětné vazby. Nedostává se jim od autorky Jany Markové dostatečné kvality. Zejména v grafické úpravě publikovaného článku, pak v nějaké chybě v opět znelíbeném nadpisu. Napište dámy, napište cosi vzorového …, aby bylo patrné, na co Vy vlastně doopravdy máte

      1. Nepsala jste že už sem nebudete psát? Já měla ten dojem, že ano. Hledat to nebudu ale tak jsem to pochopila. Nicméně klidně si tu vaší zlobu a žlučovitost tady vylévejte dále, co byste také bez toho vašeho žlučovitého psaní dělala, že? Je mně vás vlastně líto, musíte mít hodně smutný život.

     1. Pokud bych psala nějaký text do blogu buď svého nebo jako p. Marková k někomu jako host, tak by mě určitě zajímaly reakce na můj text, ale zřejmě paní Markovou reakce na její text nezajímají. A ano, její nadpisy jsou příliš obsáhlé, může a měla by dát minimálně 2/3 těchto nadpisů do perexu pokud je považuje za tak důležité. Ale asi ani neví co to je, nicméně na jednom jejím textu jí to předvedl Alef Nula.
      A za Vevču, ta již sem několik textů dala a byly zajímavé a nepotřebovala nadpis nejméně na 3 řádky 😉 . Ale samozřejmě, chápu, že některým se může takováto nesmyslná úprava líbit, a paní Marková jí zřejmě měnit nebude, takže buďte klidný, nepřijdete o ní.

      1. Máte zcela pracdu, je jí zcela jedno i co k tomu píše Alef Nula, zakladatel blogu. Názory jsou sice jiné, ale arogance mi připomíná naši vládu.

      2. Kočko, při vší úctě, nebylo by lepší články paní Markové nečíst? Mně její texty také moc neberou, ale nemám potřebu jí školit.

       1. A chápete že těmi jejími šílenými nadpisy trpíme i my, kteří ji nečteme ? Jak se zde mnohokrát psalo, ty nápisy ničí sloupec posledních příspěvků na blogu.

         1. Zkuste se tam zrovna teď podívat, jak je to nepřehledné.

          Můžete to srovnat třeba s Old Shooterhandem, který sve texty sice stilizuje do hospodského prosředí, ale když měl podobný problém, velmi se snažil o nápravu a s lidmi velmi vstřícně komunikoval. A problém vyřešil, navíc to ani nebyla jeho chyba.

          1. Fšichni ten problém se zlodějstvím, nenechavostí a psychopatickou kleptománií stylizují.

           Nejlépe na tom sou psychopatičtí pisálkové, novináři, ezoterici a všelijaké vědmy a letopisci včetně hvězdářů a ostatních kokotů. Vědci a a sociologové , politologové a vůbec šichni ti logové sou u vytržení ze své prvotiny. Na ně nabalují každej den , týden ,měsíc, rok .. svý poznatky a z malé ulhané před-stavy, vize je najednou strom poznání. A gdyž ho harpagondechujci zalévají a zalévají roste jedna radost. Muheeeeeee

           Blboni umřou v bídě.
           To čím se zabývají a jak myslí, jak se vyjadřují je jejich volba.

          2. Prave o to tady jde. Jsme alternativa, kdy vzajemne spolupracujem, a zpetna vazba se bere vazne? Anebo jsme tak jako oni, ti, kteri na nasi zpetnou vazbu kalej zvysoka?

           Old Shooterhand se chova alternativne. Pani Markova se chova jako elitarka.

       2. Ale to není problém jejích článků, i když její texty nejsou zrovna nijak zajímavé, tak ty je samozřejmě možno nečíst. Ale jak píše Tymákovan, její nadpisy článků jsou hrozné a znepřehledňují pravý sloupec diskusních příspěvků a to hodně. To že ona nereaguje na příspěvky pod jejími texty o ní také dost vypovídá.

          1. Vidíte to pane domácí vidláku, chceme kolonku VOLBY POTŘEB. Trvale na očích a každej gdo přinde by měl mít „právo, si zaškrtnout tu svoji.

           Gdo de s náma????

        1. Mně to přijde že když má emoční přetlak, přijde sem něco vychrlit, tím si uleví, Alef opraví hrubky, občas nadpis, ona se o osud svého textu již nestará. A tento cyklus se pravidelně opakuje.

          1. Pokud jí to už opravoval, předpokládám že vysvětloval. A mnoho nás to sem psalo, vysvětlovalo též. Jenže ona reakce buď nečte nebo jsou jí volné. Viděla jste zde snad někdy její příspěvek ?

          2. Paní Marková hlavně neumí napsat kvalitní článek. Je hodně negativistická, naštvaná na všechno, má chudou slovní zásobu a tak už její články ani nečtu. Asi jsem od Vidláka, Samkové a dalších zdejších borců už trochu rozmazlená.
           Někomu se ale její nářky na zlem světa mohou líbit. Tak ať jí Alef přiloží kudlu ku krkovici , buď zkrátit titulky, nebo vyhazov.
           😻

          3. Mám pocit že Alef by to vyřešil rychle, ale už to bohužel asi není na něm.

  2. Náhodou,má pravdu a mne by moc zajímalo, copak si asi, když tak na něj koukám, ten cizí hodnostář , koukajíc na toho oného myslí.

   1. Mi to připadlo jako romantické ohlédnutí za nástupem zvyšování životní úrovně normálních blboňů.
    Dovolená zdarma, děti na táborech a byl čas dělat nové děti. Co by tak obyčejný blboň kerej dneska hákuje pro cizáky tak asi mohl chtít.

    Gdyby ale blboň chtěl podíl na neprodejné půdě, a chtěl by podíl na neprodejném rozpočtu a chtěl by rovným dílem na základě svých podílů o tom rozpočtu spolurozhodovat s ostatními spolupodílníky, to by byla jiná. TO BY BYLA JINÁ. Ále blboňům stačí okrást prostřednictvím svých zas-tupitelů sousedy, poslouchat jejich za- kony, nabonzovat co se dá a tvářit se zasloužile. Není to tak?

 3. To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze. – Švejk.

  I na provládním a sluníkovém Impulsu dneska hlásili, že máme 2. nejrychlejší zadlužování ze všech zemí EU. A asi jsem to nějak blbě slyšel, což se v autě stát může, ale prý ostatní země dokonce zadlužení snižují?

  Ale ono fotografové, výlety nebo chlebíčky pro panstvo, to je furt jen kapesné. A ovčan to má zacvakat a né kolem toho remcat – jasný to důkaz závistivosti těch dezolátů. Ale třeba takové MO se umí rozšoupnout v miliardách za zavřenými dveřmi – Dalík, Vondra i Parkanová budou vypadat jako naprostí žabaři.
  A až dojde na Rakušanův migrační pakt, také se nikdo nebude ptát, zda přivandrovalců máme dost. Buď se nedoplatíme anebo budeme “obohaceni”…
  A to je ještě může napadnout, že ten pakt otočíme a za peníze EU budeme naopak ochotně krimigranty přijímat. A to by bylo zas co rozfofrovat…

 4. Hoši si to chtějí užít! Kdo ví, jestli se ještě k lizu dostanou!
  Rakušan vypadá s koníkem moc spokojeně a
  Bartoš si to taky pěkně užil.

 5. Když jim to občané a občanky ČR umožní….
  Co není zákonem zakázané, to je dovolené. 🙁

  Taky mohl si najmout kadeřnici či holiče, za mega na rok.
  Takže vlastně ušetřil.

  1. Možná, že zákony suchozemského státu, jakým je ČR ani pirátství nezakazují a proto jsou vládní stranou. Příště zvítězí defraudanti. Pokud piráti nebyli ve službách státu, byli likvidováni bez soudu. Byla to doba nesvobody.

  1. To nejsou volici KSCM, to je vymydlenej dorost.

   Podle posledniho pruzkumu to ale moc nevypada, ze by jim to volici chteli umoznovat. Uz se zacina ozyvat kavarensky plac…

 6. Dobrá, já Vám napovím:
  Titulek – „PUSŤTE MĚ NA NĚ!“
  PODtitulek – „Ivan Bartoš tím heslem zřejmě myslel státní peníze, aneb jak „prožrat“ rozpočet II.“

  Je Bartoš pirát?
  Je.
  Živí se piráti kradáctvím?
  Živí.

  Konec ironie – samozřejmě máte pravdu a pětidemolice jsou banda gaunerů, jejichž arogance zjevně nezná mezí.
  Problém je, že ti, na něž to dopadá nejvíc, buď k volbám nepůjdou vůbec, nebo si ZASE někým nechají nakukat, že Babiš je to samé jako pětidemolice a ať to raději ZASE hodí pětidemolici.

  Obávám se, že jsme v těch s…..ch tak hluboko, že už není cesta ven, aniž by při tom tekla krev 🙁

  1. Jen čtyři babišovci hlasovali proti americkým základnám.
   Zoufalejší sněmovnu, než bude ta příští, si lze těžko představit.
   Pokud se něco zásadního nestane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *