Doba je nadmíru zajímavá a na události bohatá, však posuďte sami:
Bývalý nomenklaturní kádr KSČ, který byl echt prověřen a školen, aby prováděl diverzi na prohnilém Západě si stěžuje na jiného prověřeného bývalého člena KSČ, který působil v kapitalistické cizině a z titulu svého zařazení musel spolupracovat s komunistickým režimem, aby socialismus slavně zvítězil, že ho nechce vzít na summit NATO, kde se bude projednávat, kterak zakroutit krkem zlému socialistickému kapitalistickému Rusku.
První ironická odbočka – Babiš by měl veřejně prohlásit, že vzít prověřeného a vycvičeného zabijáckého agenta na setkání nejvyšších hodnostářů NATO považuje za bezpečnostní riziko, protože netuší co na PePu107 mají v Kremlu a Agent107 byl přece důkladně školen na diverze (vč. zabíjení holýma rukama) v kapitalistické cizině, zejména v NATO a vzhledem k jeho služebnímu postupu musel prokazovat nadstandardní schopnosti jak škodit …
Rozhodnutí sporu dostal na starost bývalý komunistický právník, který věc přidělil jinému bývalému komunistickému právníkovi, takže se dá s naprostým klidem říct, že bude zasedat stranický rozhodčí soud.
Druhá ironická odbočka – v pohádce „S čerty nejsou žerty“ zazní od udatného dospělého šlechtice: … tatínek vám vyhlásí válku! Doba pokročila, už nemáme udatné dospělé šlechtice, ale prověřené a vycvičené „nebojsy„, kteří nevykřikují „tatínek vám vyhlásí válku“, ale hezky moderně: “ … (bývalý spolustraník) Baxa vám přikáže … Ostatně co čekat od hrdiny, který se sesypal z SMS jeho loutkovodiči a běžel žalovat na Policii ČR.
Domnívám se, že o naší cestě „Budování kapitalismu v Čechách a na Moravě“ nic nevypovídá lépe a netřeba nic dalšího dodávat.
Třetí ironická poznámka – když PePa107 kandidoval na prezidenta, tak jsem si mohl přečíst i následující názor: „… co je to za generála, když k získání prezidentského úřadu potřebuje volby … “ No, máme co jsme chtěli 🙂
P.S. Za inspiraci k textu děkuji Ládíkovi 🙂
Sesypal se z SMS, sesypal se, že nepojede do Ankary. Za chvíli bude jako Vyděšená Myrka, která byla buď zděšená nebo znechucená, a někdy oboje současně. Tohle bude jen generál, který se sesype v každém konfliktu s politikem lokální úrovně. Dovedete si představit, jak by oponoval Trumpovi, Si, Putinovi nebo Zelenskému? Dokáže jen nadšeně souhlasit a česat si vous? Na politika se nehodí, ani funkci kladeče věnců pořádně nezvládá. A pořád se najde dost lidí, kteří jej budou volit jako vůdce opozice. Sice je moderní mu říkat leader opozice, jenže by to mohlo být také německy, pěkně posseltovsky führer.
Když přemýšlím o roli, proč první co mi napadne je role krepáku?
Myslím, že první ironickou odbočku by byl schopen s vážným xichtem veřejně pronést Macinka. Že se tak dosud nestalo, vysvětluji si tím, že ho to bohužel nenapadlo.
A to je škoda.
Ještě není pozdě, hnojomety už rozjely kampaň, jak ke „slušnému člověku“, který si vše odpracoval, navíc v takové funkci, prý nezdvořák Babiš neodpověděl ani na první dopis a to byl ten, kde rozvědčík 8.4. velel, že bude v čele delegace a premiér mu může dělat poskoka. A dvojmetroví se hned přidali.
Neměl by být spíše Hrad rád, že oficiálně mu nebylo odepsáno také ve stejném duchu?
Navíc byl Babiš na krátké dovolené a byla toho plná média a to fakt není on můj šálek čaje, ale neslušně a nezdvořile a sprostě vrchnostensky psal FIRST rozvědčík (tak snaha se „dohodnout“ s premiérem fakt nevypadá). A ještě to hned ten den hodil Hrad do médií, přestože věděl, že je Babiš na dovolené…
To je slušnosti tedy futrál a přitom za vlády Fialy ani úředníci oficiální dopis ministrovi nedali, teda brácha Bendy údajně…. a má Fiala tu drzost kritizovat druhé.
Jinak řečeno „ignorovat“ takové vrchnostenské dopisy a přes média první, je v podstatě diplomatická zdrženlivost až nutnost zkušeného premiéra a politika, to není vůbec zlá víra, to je spíše marná víra, že se na Hradě někomu rozsvítí, ale on se rozhodl, že zhasne a rozboří jakoukoli možnost se nadále nějak dohodnout a fakt si tam myslí ten kolektivní Hrad, že to je jasná výhra?
Tak uvidíme, kam to dovedou a zda tomu Ústavní soud hodlá pískat nebo dokonce až fandit.
To bylo nechutné, jak byl Babiš na těch Maledivách, co hradní guma dělala. To jsem si říkala, dělají vše pro to, aby byl neustále ve stresu a škodili mu aspoň zdravotně. Jsou to hovada.
Napoleon Bonaparte při převratu v zákonodárném shromáždění zavelel: „Kapitáne, všechny tyhle lidi mi vyžeňte ven!“ . A bylo to… To byl chlapík!
Tenhle se, ač vyškolen k násilí, obrací na nějaký soud… Divný svět.
Váš skvělý bonmot si dovolím doplnit: „Generál, kterej padne ve válce, je nějakej divnej.“
Napoleon toho řekl více moudrého. Na vojenské tažení do Egyptu si vzal i skupinu vědců aby popsali co tam je. Když hrozilo nebezpečí útoku, zavelel : Oslové a učenci do prostředku ! 😀