30 května, 2024

Díky, intervjuci!

Dnes začnu jedním velkým poděkováním. Institut českého venkova existuje zatím jen pár dní, ale podpora od vás čtenářů je nad očekávání. Věřím, že od nového školního roku pojedeme už naplno a u Vidláka budou pro každého čtenáře a příznivce otevřené dveře. Děkuji vám všem. Včera jsme dokonce obdrželi první skutečně velký sponzorský dar. Chtěl bych poprosit hentu štědrou paní, která nám poslala dar ve výši několika desítek tisíc korun, aby se mi ozvala na mail. Za takový dar se sluší poděkovat osobně a s pugétem v ruce.

A teď už dnešní text:

Vlastně musím znovu poděkovat. Děkuji všem majnstrýmovým médiím, že zaměstnávají idioty. Jen jsem se nerozhodl, jestli těmi idioty jsou redaktoři nebo jejich šéfové. Měl jsem totiž včera víc času a pročetl jsem si většinu toho, co bylo o demonstraci napsáno. Jen namátkou vezmu pár titulků:

Morální a duševní bída na Václaváku, Rajchl dostal pohlavek

Silný start, poté debakl…

Rajchl je slabý…

Fašisti z Václaváku…

Pár důvodů, proč Rajchlova iniciativa neuspěje…

A na závěr moje oblíbená perlička: Další Rajchlovo fiasko…. od Martina Bartkovského z Reflexu. Ten se v mé vidlácké soutěži umístil na čestném prvním místě, přičemž měl velkou konkurenci a musel se fakt snažit, aby vypotil takovou hovadinu. Bartkovský, já vím, že mě čteš, tož ozvi se mi na vidláckém mailu, máš u mě sklínku kvalitní domácí paštičky a půl kila vepřového sádla. Kdybych mohl, dal bych ti i hudlana.

Fakt děkuju. Reflexu, Novinkám, Seznamu i České televizi.

Hele, já asi byl na úplně jiné demonstraci. Od pravdomluvných intervjuků to chtělo fakt hodně kreativity, aby z toho udělali úplný opak. Já viděl spoustu bodrých lidí, s mnoha jsem si podal ruku, šel jsem v tom průvodu a nechal jsem ho defilovat kolem sebe a ta nálada byla úžasná. U úřadu vlády přespalo asi dvě stě padesát lidí a během pondělka přicházeli další, aby se prostřídali s těmi, kteří tam měli službu u petičních stánků. Moc pěkně jsme si popovídali a fejsbůk je plný videí, že noc z neděle na pondělí byla plná zpěvu a smíchu.

Sto tisíc lidí přijelo domů a začalo vyprávět svým přátelům, jaké to bylo. Řekli jim o té náladě, vyprávěli jim veselé historky, probrali řečníky, podívali se na záznam (který tentokrát dělal i majnstrým)… a pak si přečtou ty novinářské sračky od Bartkovského…. To už snad ani není idiocie, to je ještě větší level. Majnstrým sám dá záznam z celé akce a pak začnou ve stejné redakci tento záznam popírat, přičemž jejich vlastní záběry mluví o něčem úplně jiném. Kdo tam byl a nebo slyšel autentické svědectví, nebo se podíval na přenos (a nebyl úplně vymaštěný libtard), ten si udělal úplně jiný úsudek než Bartkovský.

Výsledek se brzy dostaví. Lidi si prostě najdou toho, kdo o akci referoval v souladu s jejich vlastní zkušeností. Třeba Parlamentní listy. Ti nehodnotili, ti prostě udělali řadu reportáží a napsali, co viděli a slyšeli, Hodnocení nechali na čtenářích. A teď Bartkovský dávej pozor… lidi půjdou a přečtou si Vidlákovy kydy. Protože Vidlák tam byl s nimi a popsal už včera jejich vlastní pocity. Vidlák bude za geroje a Bartkovský bude za debila.

A čím víc Bartkovských bude v Reflexu, Novinkách, Seznamu a České televizi, čím vylhanější budou mít články a čím víc budou lidem vnucovat něco, co oni vidí úplně jinak, tím větší budou Vidlákovy kydy. Tím známější budu. A že už to bylo sakra znát. Ne, já nepíšu nic velkolepého. Nejsem ani ekonom ani politik ani profesor… já se prostě jen dívám na lidi okolo sebe a snažím se mluvit jejich jazykem. A je fakt hodně smutné, že organizace s rozpočtem v desítkách milionů jsou se svými reportážemi v háji a ve sledovanosti je trhne každý podprůměrný jůtuber a dokonce už i obskurní bloger z Vidlákova. Ne, já nejsem žádný úkaz, to jen vy lžete napříč tomu, co lidé zažili.

Jak to řekl kdysi Babiš? To vy jste mě vyrobili! Stačilo jen, že jste přestali mluvit za obyčejné lidi. Petr Pavel už tlumočil váš názor, že se takovými lidmi není třeba zabývat. Nezabýváte se, nezajímáte se… a tak to udělá někdo jiný. Proto tu vznikají mediální projekty jak houby po dešti. To nedělá žádná ruská hybridní válka. To jste prostě jen dopustili, aby se statisíce našich spoluobčanů dostaly pod vaší rozlišovací schopnost. V zemi, kde milion lidí nemá zubaře, tak tento milion lidí má svého názorového blogera. Bylo to snadné, stačilo za nimi jen zajít, podat si s nimi ruku a vypovědět, co cítí a co je trápí.

Můžete to ještě udělat. Stačí přijít tam před Strakovku. Ještě pořád tam jsou. Střídají se u petičních stánků. Já si s nimi dneska tři hodiny povídal. Jen tak… o tom, jak žijí, z čeho mají obavy, proč vlastně přišli. Senioři, mámy, tátové, vnoučata… Lidi, kteří si vzali dovolenou, aby šli protestovat. Vsadím se, že ani nevíte, kolik pražských taxíků tam zastavilo a taxikáři zapnuli blikačky a šli podepsat petice. A vůbec nepochybuji o tom, že všichni vynecháte, kolik aut přibrzdilo aby zamávali a řekli z okýnka něco hezkého. To se v televizi nikdy neobjeví. Jen další kecy, jak to bylo neúspěšné. Nevíte o těch lidech vůbec nic. Místo abyste s nimi mluvili, snažíte se je nachytat na švestkách.

Mám náměty na celé týdny. Lidi budou ohryzávat monitory, aby si to přečetli, protože na Českou televizi se už nedá koukat. Ne proto, že by byla proukrajinská, ale prostě proto, že o normální životě běžného občana nereferuje vůbec a nebo naprosté kraviny. Z média veřejné služby se prostě stal další svazák, který lidem vnucuje, co si mají myslet. A mám pocit, že to bude právě rok 2023, kdy se to přehoupne a v této zemi bude víc těch, na jejichž názor se nemusí brát ohled, než těch, kteří mají v televizi zastání. A pak se začnou dít věci…

Není problém s tím něco udělat. pro začátek stačí jít před úřad vlády a odvysílat bez debilních komentářů a prostřihů autentické výpovědi. Pokrokoví studenti a profesoři furt tvrdí, jak pojedou na venkov, aby ty burany naučili pravdě a lásce, ale nikdy to neudělají. Nikdo nejezdí za lidmi, kteří přišli demonstrovat. Nikdo za ně nemluví.

Ba ne, už to neplatí. Už za ně někdo mluví a jezdí za nimi. A mají úspěch. Nepotřebovali na to ruskou hybridní válku. Stačilo jen naslouchat a brát se za ty, za které se měli především brát hlídací psi demokracie ve veřejnoprávním médiu. Kdyby novináři dělali svojí práci, byl by Vidlák zbytečný. Vy z České televize jste měli stát na Václaváku a povídat si s lidmi. Vy z Novinek jste si s nimi měli podávat ruce a ptát se jich, co je trápí. Vy ze Seznamu jste měli jít dneska ke Strakovce a strávit tam hezké odpoledne. Ještě byste se tam luxusně najedli. Ale v této zemi jste to dopracovali tak daleko, že když někdo vidí nápis PRESS, tak se raději otočí, protože dobře ví, že jeho slova budou překroucena a sestříhána. Máte tak mizernou pověst, že si lidi raději povídají s Vidlákem. U mě totiž nehrozí, že bych je zesměšňoval.

A víte co? Už vás nepotřebujeme… Už to umíme sami. S každou další novinářskou sračkou jak od Bartkovského jste zbytečnější a zbytečnější. Letos to zjistíte i vy.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

207 thoughts on “Díky, intervjuci!

 1. Teď mě tak napadá, ti účastníci „protidemonstrace“ to měli jako nahlášenou a povolenou akci? Nebo zas zákon platí jen pro některé, a jiní mají automatickou výjimku?

  1. Dnešní zasedání vlády nebude ve Strakovce ale ve Sněmovně…
   Rajchl už určuje, kde bude vláda jednat…dobrá práce!

 2. Mainstream otáčí.

  Lidovky
  Nejhorší vláda od roku 2014, s programem je spokojeno 30 procent lidí. Fialův kabinet v průzkumu propadl
  cvvm.
  https://www.lidovky.cz/domov/petr-fiala-vlada-vyzkum-mineni-nespokojenost-lidi-cvvm.A230418_173059_ln_domov_atv

  Seznam
  Fialova vláda je nejhorší od Nečase, myslí si lidé
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-hodnoceni-vlady-petra-fialy-40429013

  iDNES
  Politolog: Fiala selhává víc než Babiš. Když kritizujete, jste „ruský šváb”
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-lukas-vales-fiala-rajchl-rusky-svab-selhava-babis.A230418_154839_domaci_vov
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-hodnoceni-vlady-petra-fialy-40429013

 3. Už je to tady. Před pár dny jsem psal, že je podezřelé, že jsou rušeny pobočky České pošty v zajímavých lokalitách a že patrně jde o šmelinu s budovami a pozemky, stejně jako tomu bylo ve své době u Českých drah.
  A už je to tady! Bude snaha prodat budovu České pošty v Jindřišské ulici. Proto se tzv. reorganizace nijak nedotkne managementu České pošty! Patrně vedli Česko poštu zu grunt po dohodě s Vykulencem.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-centrala-posty-v-jindrisske-na-prodej-rakusan-by-nebyl-proti-40428945

  1. VELKOU POŠTU NA NÁMĚSTÍ V OLOMOUCI RUŠÍ..i když lidé psali petice a jiné..
   ..a víte kdo ji kupuje???… prý Langer, tak to je tedy gól

   1. STAN je odrůda ODS – nedivil bych se tomu, pokud jsou mnozí dnešní Stanaři bývalými Strakami. I.Langer, capo di tutti capi , symbol zákulisních svinstev a leváren ODS, olomoucká šedá eminence s trvalým kontakty a vlivem na vnitru … Rakušan je stejná „kategorie“ – bohužel místo do tepláků jsou tyto osoby jmenovány ministry vnitra , přičemž STAN má masivní odklánění v genech …
    Určitě se nenajde bohužel v této gubernii nikdo, kdo by hnal stávající politickou reprezentaci alespoň za zločinné spolčení s ukro organizovaným zločinem ( dění třeba jen okolo pošty doslova po arestaci řve ) defraudaci, atd. – hrdinní státní zástupci po 101 otevřou kauzu Čapí hnízdo …
    Řekněme si narovinu, že stát a jeho funkce jsou v takovém rozvalu, bordelu, policajti, SZ i justice jednají tak otevřeně na pol.objednávku, media naprosto beztrestně pořádají mnohaleté doslova lynče, připisují se dějiny, náckové tvrdí muziku, GŠ armády, premiér i min.obrany tvrdí, že jsme ve válce – je načase to celé tvrdě zresetovat…

  1. Z této části nevytěží vůbec nic. Před tímto záznamem jistě běžel plně korektní rozhovor.
   I kdyby korektní nebyl, nebo ne podle představ šéfredaktora, tak se prostě nepoužije – však poplatník to zaplatí.
   Na redaktorovi je sice vidět jakási nejistota, ale také to, že někde tam vzadu v hlavě, má jasno.
   Musí tam mít jasno, protože kdyby náhodou neměl, nemá na sobě tu erární bundu.

  1. Správně mělo být, že jde o nejhorší sebranku od R.1918 … Mírou zlodějiny, demagogie a kolaborace jednoznačně předčili prptektorátní „správce“ od r.1939 do r.1945 …

 4. Když se tu tak smějeme… moje odpověď Bartkovskému:

  Zdravím Vás pane Bartkovský

  Já věděl, že mě čtete…

  Odměna je pro Vás nachystána, ale posílat jí poštou, to by nemělo šťávu. Já bych to rád udělal i s ceremoniálem, protože málokdo mi pomohl tak jako Vy. Výhru si i s diplomem můžete vyzvednout u mě v Miroslavi.
  Vzhledem k velikosti Vašich zásluh jsem ochoten v tomto případě udělat výjimku… ve čtvrtek jsem v Praze (dezolátské porady) a jsem ochoten Vám výhru předat i s mým osobním poděkováním, potřesením ruky a hudlanem. Řekněme, že bych se s Vámi mohl potkat ve 13.00.

  Bohužel Vám musím oznámit, že jsem zase dezinformoval a dostanete paštiku i sádlo normálně z obchodu, protože vy novináři pravdy a lásky jste ty největší kurvy a kdybych vám dal fakt domácí potravinu, tak byste byli schopní na mě udělat nějakou habaďůru. Když můžete lhát každým psaným slovem, jste schopni i mnohem horších věcí.

  Ať už si výhru vyzvednete nebo ne, děkuji Vám vřele. Vaše neschopnost (či záměrná neochota) dělat opravdovou veřejnou službu mi zajišťuje trvalou poptávku a čím víc se vzdalujete od reality mimopražského občana, tím větší mám dosah a tím jsem populárnější. Tož prosím neochabujte, je zapotřebí, abyste to takhle blbě dělali ještě dva a půl roku až do parlamentních voleb. Pozdravujte šéfredaktora, že obdivuju jeho schopnost přesvědčovat sponzory, aby tu šmíru platili.

  Přeji příjemný den a hodně úspěchů při vaší práci pro stále menší okruh čtenářů.

  S pozdravem

  Vidlák

   1. Hlídací čoklíci to nějak nedávají. Jak to není tři na jednoho, jsou v koncích. Nešvary, které se staly normou, jsou neudržitelné a není divu, že čtenář, nebo divák, začíná redaktůrky ignorovat. Otázky, kde má sólo tazatel a tázaný má minimum času na odpověď. Nová disciplína, hop do řeči, nebo štěkot. Nepsané pravidlo, které se dlouho drželo, až na posledních pár let Babišovlády, Není přítomen, tak o něm nemluvíme, nemůže se bránit, to padlo, jak domeček z karet. Poslední dobou, se opět začíná recyklovat, ALE. Recyklát se používá, když je řeč o vládních matlácích, ovšem o opozičních se může žvanit, co je libo.
    Rajchlů a Musků je třeba, jako soli.https://www.youtube.com/watch?v=OPeIaih9DHA
    Ti šmejdi to potřebují, jako prase drbání.

   2. Pěkné, chudák moderátor půjde na školení k Takáčovi.
    Ten zase úplně nedávno mistroval Alenu Schillerovou.
    To byl hnus. To byla ukázka moderátora a obhájce jedné pravdy.

   3. Ti kozáci byli záporožští . Psali sice dopis sultánovi a Turecko je dneska člen NATO, ale Záporoží leží na Dnépru a tam jsou dneska russáci.
    Není kozák jako kozák , záleží na tom, jestli tančí kozáčka anebo ukrajinský hopak.
    Takže je otázka, jestli ústy Alefa nepromlouvá nějaký Putinův agent.
    🤔

 5. =D
  „… lidi půjdou a přečtou si Vidlákovy kydy. Protože Vidlák tam byl s nimi a popsal už včera jejich vlastní pocity. “
  =D
  „…organizace s rozpočtem v desítkách milionů jsou se svými reportážemi v háji a ve sledovanosti je trhne každý podprůměrný jůtuber a dokonce už i obskurní bloger …“
  =D=D
  „Nevíte o těch lidech vůbec nic…“
  =D =D =D
  „Mám náměty na celé týdny. Lidi budou ohryzávat monitory, aby si to přečetli, protože na Českou televizi se už nedá koukat.“
  =D =DD týdny! =D =DDD
  „…A víte co? Už vás nepotřebujeme… Už to umíme sami.“
  =D =DDDDDD =DD =D

  =D =D =D Je vždycky zábavné když jebne dobrákovi =D =D =D

 6. Taky jsem byl nejen na Václaváku v neděli ale i před úřadem vlády díky pochodu Prahou . Také včera
  jsem tam byl. Je pravda, že včera nás moc nebylo, zhruba tolik jak Vidlák napsal, tak nějak to bylo. Auta občas zastavila, řidiči dost často pozdravili tak, že zablikali , zamávali a zatroubili. Policie byla skvělá, sám jsem byl svědkem odchodu důstojnice od policie ze služby před úřadem a její touhou bylo ještě se rozloučit s Rajchlem než půjde ze služby domů. To byl pro mě neskutečnej zážitek, navíc umocněný tím, že tato důstojnice je na každé akci, ona nejspíše zastupuje kapitána(?) Koláře a já se přiznám , že jsem jí doteď až zas tak moc nemusel.
  Když Vidlák píše, že by se lidi i najedli, tak to je skutečnost a jak by se najedli! Skvělé sádlo, skvělá tlačenka,(osobně jsem vyzkoušel) a hlavně skvělé koláčky které nějaká paní dovezla z Moravy a vzápětí dorazily i kynuté buchty od jiné.
  Jo dnes jsem nemohl, hlídám vnoučátka, ale zítra tam budu s manželkou opět a vezmu domácí sekanou( už se peče), musím se revanšovat.
  Zítra akce před úřadem vlády končí, prosím všechny jenž můžou, dorazte prosím. Dorazte byť by to bylo na hodinku, či dvě. Je to od sedmi hodin ráno do pěti hodin večer. Jo a zítra by tam taky měla být konečně i vláda, tak jim to budeme moci říci tak, aby nás slyšela. Takže píšťalky sebou.

  1. Hnidopichu opatrně s chválou sympatizantů „ze systému“. Aby pro ně nebyla polibkem smrti.

   To platí obecně pro všechny.
   Dodržujte zásady Ham Spirit.

  2. Hnidopichu, tak pečlivě hlídejte, ať vnoučátka nesežerou sekanou. Jestli ji peče vaše paní, tak určitě bude vynikající.
   Hned bych tam šla, ale už nemám tu kondici, abych někde vydržela stát. A tak vám moc děkuji, děkuji všem lidem, kteří tam jdou.
   😻

  1. Takže Bartkovský čte (vidlák to věděl dobře) a bude na tom emočně, hloupostí i závislostí na Kydech přibližně nastejno jako scallop 😀
   Zajímavý, jak tito mají potřebu poté, co se poblijí, si svoje zvratky ještě rozpatlat všude, kam jim to nedosáhlo napřímo …

 7. Byl bych opatrný na nick Lex podle toho co čtu to není ten co ho používá léta. Ten pravý je právník, a podle mě by toto nenapsal

  1. To zkouší jeden z těch hlupáčků od nadplukovníka … pravý Lex byl dobře k poznání a ten falešný je taky 😀

 8. F35

  Stíhačky pro Česko nejmíň za 100 miliard
  dnes 12:56
  Oldřich Danda

  Celá výměna čtrnácti švédských stíhaček Gripen za americké stroje F-35 vyjde nejméně na sto miliard korun. V rozhovoru pro Právo to řekla vrchní ředitelka ekonomické sekce ministerstva obrany a vedoucí týmu vyjednavačů Blanka Cupáková. Samotná nová letadla budou stát 40 miliard korun a zbytek ceny půjde do výcviku pilotů a personálu, výzbroje a přestavby čáslavského letiště.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-stihacky-pro-cesko-nejmin-za-100-miliard-40428934#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  tak už o tom mluví, jak když je to upečeno…

 9. Bartkovští píšou pro lidi, kteří na demonstraci nebyli a ani se sami aktivně o tyhle věci nezajímají. Píšou pro masy pasivních a zatím se jim to daří.

  1. Možná by stačilo kvůli informacím na tu demonstraci zajít.

   Na druhé straně proč by to troll dělal, že?
   Ten tady má jinou funkci.
   Roze@írat zdejší diskusi přece.

   1. Mohl ses postavit k muzeu a měl bys pěkný rozhled na celý Václavák a nemusel jsi tady mlet hovna. To ti nedošlo???

 10. Tužka napíše,…..udělejte si pokus,…s obilím,…pšenici koupíte ve Zdravé výživě, nebo v potřebách pro domácí mazlíčky.
  To kilo pšenice nasypte do kastrólu a zalijte trochou vody,…co uvidíte po třech dnech,…pšenice nasaje vodu, nabobtná, bude li v teple, pustí i klíček, začne kvasit, začne plesnivět.
  No,…ukrajinská pšenice čekala volně ložená bez plachet na lodích týdny na moři.
  Nebo,…ukrajinská pšenice čekala volně ložená pod děravou střechou ve skladu,….kde by můj nevlastní dědeček neuskladnil ani slámu pro podestýlku pro zvířata, protože by sláma zplesnivěla,…a dobytek má tu vlastnost, že si z čerstvé podestýlky taky kousne,….
  Opakovaně Čt vysílala ze skladů pšenice na Ukrajině,…dupali tam po zrní v zablácených botech i s reportérem,…na něco ta televize je dobrá,…ukazuje přehlídku blbostí a blbých nápadů…
  Nebo,….viděla jsem v televizi,…chytrému napověz, hloupý redaktor, co o zemědělství a o vlastnosti zrna ví prd,…ukazoval, jak vagóny volně ložené pčenice bez plachet, čekají na výjezd,…protože nelze je přepravit,…v dané oblasti probíhají boje. Jak dlouho tam čekaly pod širým nebem???

  Prezident, Sněmovna, všechna ta vládní sebranka by si měla zařídit vlastní mlýn, vlastní pšenici, vlastní pekárnu,…jinak budou jíst stejný chleba housky a pečivo s plísněmi, jako my.
  Co na to podniky pana Babiše,…to by mě zajímalo????
  Ty plísně jsou fakt nebezpečné, hlavně pro děti a mladé lidi,…pak se budou divit, až se jim narodí nedochůdčata s trvalým poškozením,…nebo opakované samovolné potraty,….jo, takovou pšenici by můj nevlastní dědeček hluboko zaoral na poli, aby si s tím přírodní zákony poradily.
  Tolik k ukrajinské pšenici…..Tužka.

  1. To se všichni báli, že jim děti zabije Černochová na východní frontě a zatím jim je jen otráví Nekula ukrajinským obilím a dalšíma produktama.

   Tak za pár měsíců demonstrace před ministerstvem zemědělství. Nebo radši počkáme, až se začnou rodit zrůdičky jak v Iráku.

   1. Počkáme – jak je v naší tradici… A jak je v tradici, zapneme, kolik konzumentů buď exlo, nebo si užili peklo … Časem za to ještě zaplatí za lékařskou péči nebo hospitalizaci … Navíc někteří ještě poděkují… Jsme v Čechystánu, tedy spíše Západní Ukrajině… Poštovní služby té země nejspíše převezmou síť expozitur likvidované České pošty- poprvé v dějinách převezme stát ve válečném konfliktu zadližený po uši, před finančním i vojenským krachem, státní firmu v zemi oficiálně mimo konflikt, v zemi, která vyživuje cca 500 000 jejich utečenců, která vykrmuje fasistický režim na konto vlastních občanů, atd…
    Hyenismus prvního mezi českými Ukrajinci – finálového deprivanta plus kolaborantské smečky, je do nebe volající …

  2. Intenzivnější kontroly dovozu obilí z Ukrajiny budou pokračovat, uvedlo MZe
   17. 4. 2023
   „V laboratořích Státní zemědělské a potravinářské inspekce se u každého vzorku dělá rozbor na přítomnost více než 400 zbytků účinných látek. Jde především o testy na přítomnost mykotoxinů nebo reziduí pesticidů, u všech vzorků ale testujeme i to, zda neobsahují těžké kovy jako olovo nebo kadmium,“ uvedl ke kontrolám ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Podle něj je kontrolováno ukrajinské obilí pro krmné i potravinářské účely.
   ………….
   Podle ministerstva je ČR v produkci obilovin plně soběstačná, velkou část produkce i vyváží. Dovoz obilovin ze zahraničí je malý, nicméně Státní zemědělská a potravinářská inspekce v uplynulých dvou týdnech odebrala 12 vzorků obilovin dovezených z Ukrajiny, konkrétně osm vzorků pšenice a čtyři u kukuřice. „Kompletně dokončené rozbory jsou zatím hotové u vzorků pšenice, žádné cizorodé látky laboratoře v obilí neodhalily,“ konstatovalo MZe

   1. Tužka napíše,…už ruská carevna Kateřina Veliká měla na svém pečetním prstenu nápis,…Důvěřuj a prověřuj,….latinsky jistěže,….
    Zfalšovat se dá ledasco, penize nemluví,….naivů jsou davy,…takasi,….Tužka.

   2. Zázrak…
    no ale ono jen 12 vzorků a žádné cizorodé látky..nemusí znamenat ještě vůbec NIC.

    “ Zintenzivnit“ kontroly nestačí Nekulo,
    protože nyní už jen PLOŠNÁ a úplná kontrola (třeba na Slovensku..)
    dá odpověď a jen pak by platilo to Vaše
    „Ochrana zdraví českých občanů je pro mě absolutní priorita“, ha ha ha
    jinak jen planě žvaníte….
    stejně jako Válek s léky,
    Jurečka s dávkami a důchody, na které lidi čekají a čekají a čekají…..
    a všechny zákonné lhůty pro úřady jsou už dávno v…..

    Máme tedy po Vašem vzoru také zkusit nedodržovat zase naše zákonné lhůty?
    Taky toho máme moc a kde kdo z dolních je už přetížený….

    Inu jak vypustil další metaforu signalista sám k potravinám v ČR „necháme působit trh“
    a možná tím myslí další metaforu na jeho obyčejnou připosranost z EU..

    To Maďaři dokonce kontrolovali i GMO (šmejdi jedni) a našli a zlikvidovali…
    Psalo se „v několika případech bylo z Ukrajiny do Maďarska dovezeno obilí
    kontaminované toxiny a geneticky modifikovanými organismy…..“
    Nepoprosíme o kontroly Maďary?

    Bez svolení EU hledat a najít, ta drzost …..

    A snad na ty špinavé bomby, které jsou sice a údajně docela neškodné,
    ani nedošlo, už vůbec v blízkosti těchto dovážených, či převážených produktů…,
    co tam ale kde použito bylo, neví nikdo…
    Protože co se nehledá, těžko se i při kontrole najde, že?

    U nás se ale politici nezaleknou nejen vlastních zemědělců,
    ani nějakých případných zdravotních rizik pro obyvatelstvo, natož pro dobytek,
    tuhle válku vyhrajeme, sláma u kravína, i kdybychom měli žrát GMO,
    toxiny z plísní a v EU zakázané pesticidy (protože „trh“) a kdoví co ještě ….

    Mělo by se asi pro budoucnost vědět – KDO se u nás o toto „zasloužil“!!!

    A dokonce někteří zvlášť uvědomělí intervjuci
    považuji i tu ochranu zdraví Maďarů, Poláků, a Slováků (nejen existence jejich zemědělců)
    v podstatě za skandální nebo co….
    Nebo jim ani nedochází, za co se tak u těch dovozů perou….

    Je to placené-nemám přístup, ale nadpis snad jako ukázka stačí:
    https://archiv.hn.cz/c1-67195380-stredni-evropa-se-lekla-vlastnich-zemedelcu-a-jde-proti-ukrajine-kdo-se-zaslouzil-ze-to-je-v-cesku-jinak

    P.S. a jak jsem začala, tak i skončím,
    může být, že zázrakem máme zdravotně štěstí
    a co k nám proudí (nebo se někde smíchá) z jakéhokoliv směru,
    vyhovuje i přísným předpisům EU.

    Ale bez kontrol všeho, nyní bohužel už i „českého“ či smíchaného
    a dalšího tu ochranu zdraví obyvatel nezajistíme,
    na zrnku se nepozná odkud je a papír snese vše…
    a podvodníkům se také kle co může vyplácet…
    zvlášť při zákazech jinde a nadbytku před sklizní!

    Intervjuci,
    když Vás tak rozčiluje individuální zákaz dovozu (ze země mimo EU)
    pro údajný rozpor s předpisy EU,
    jistě se budete stejně bít za dodržování zákazů pesticidů a toxinů…. v krmení a jídle,
    jinak jste pitomí a ještě navrch pokrytci….

    1. Vůbec nejde o parchanty novináře- to je placená smečka všeho schopných svině. Zodpovědná je vláda, premiér, příslušný ministr, jemu podřízené i nezávislé kontrolní úřady, orgány činné v tr.řízení, včetně justice, etc… Jsme u té medicíny a jejím uplatnění …
     A konečně i opozice a tzv.Alternativa hraje roli – svojí nečinnosti stejnou, jako demolice. Pípl o tom někdo něco třeba na té demonstraci ?
     Pokud ne, tak je jasno, a pokus ano, šlo asi o předek, neb nikde není nic zmíněno, a naprosto nechápu, co musí demolice alternativěca opozici donést na podnosy, aby milostivě alespoň otevřeli jinak užvaněná mluvidla…

  3. Na komoru, tužko – jde totiž o kauzu jako hrom, která je pod rozlišovací ( a asi i mentální ) úroveň plebsu. Politická špína napříč spektrem drží pysk určitě „v zájmu“ lidu, jak jinak. Pysk drží i alternativa, asi z těch samých důvodů, nebo mazaně číhá, až jí téma někdo vysvětlí – pokud to není pod rozlišovací schopnost alternativy, což tak zatím vypadá. Nakonec se problém vyřeší smícháním s pšenicí „standartní“ kvality, a je hotovo, jak nastínil vidlák.
   Kdo by řešil žrádlo pro plebs – ať se napase, ne… Voličstvu je stejně jedno, co „žere“ – fijalovic fans sežere po sobě i exkrement, pokud mu jej demolice doporučí, a dezolátům zase kvůli financím mnohdy nezbude nic jiného, než to svinstvo, z kterého profitují především prodejci a demoliční sponzoři, koupit a pozřít…
   Medicína existuje, nachází se ve všech ulicích, a dokud nebude uplatněna, plebs se bude dusit svinstvem za nulové pozornosti dobytku v demolici i neschopné či spoluzúčastněné opozici nebo tzv. alternativě .
   Apropo, nejde tematicky o žádnou novinku – pokud to stihlo projít úřední mašinérie části „koalice ochotných“ …

     1. Ale ne. To je pořád jeden debil, píšící pod nekonečnou plejádou přezdívek:
      PENAM, Zemědělský týdeník, ČTK, Volební model ČT, Paní senátorka, ÚSTR?, Taky se dočkáš, Deník N, Nic nového…

      Ta posledně uvedená (zdaleka ne poslední) přezdívka je výjimečně pravdivá a výstižná.

      1. Popravdě takováto individua zaslouží pár ran bičem, veřejně, a klidně opakovaně – s křídlem se prostě nedomluvíte, Zakladateli, a reálně hrozí, že pokud ta vrstva neucítí sílu, začnou s tím oni … O slušnost vůči hajzlům si maximálně přerazíte vlastní vaz…
       Došla mi jakákoliv trpělivost, velkorysost a zásoba diplomacie vůči nejen těmto zmrdům – ono nejde o nic menšího, než o EXISTENČNÍ střet…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *