20 července, 2024

480 dní

Přátelé, těsně před volbami jsem napsal, že mě brzy čeká vyhodnocení uplynulých dvou let a následně celá řada obtížných rozhodnutí, protože už prostě není možné, jít zároveň všemi cestami. Tak jsem napsal, že tato rozhodnutí chci udělat společně s vámi, protože od začátku do konce jsem odpovědný vám – čtenářům. Existuju díky vaší podpoře, nikoho jiného.

Po celou dobu svého blogování jsem se snažil psát o tom, jak věci skutečně jsou a ne jak by měly být. Snažil jsem se oddělit přání a touhy od reality. Ale také jsem nikdy nebyl nestranný. Mám své názory, mám své představy a podporoval jsem vše, co se mi zdálo být smysluplné. Netajil jsem se nikdy tím, že jsem levičák a věřící křesťan, jsem vyznavač taktiky menšího zla, vyznavač národního státu, od kterého očekávám garantované důchody, funkční zdravotnictví a slušné zuby pro každého. EU i NATO považuju za součást problému, nikoliv za součást řešení, multipolární svět považuju za realitu, ale nemyslím si, že by to byla realita plná pozitiv a sociálních jistot.

Za uplynulé dva roky jsem se snažil navázat přátelství s každým, s kým to šlo. Zjistil jsem, že většina lidí je docela normálních, myslí to s naší zemí dobře, akorát o tom mají jiné představy, než já. Ale i když se lišíme v názorech, jsme schopni spolupracovat.

Dostal jsem se k většině českých vrcholných představitelů, jsem pravidelnou noční můrou v jejich ranních reportech, jezdí za mnou množství úředníků ze všech ministerstev a také straníků takřka ze všech kandidátek. O většině toho, co vím, nemohu psát, protože by to znamenalo poškodit svůj zdroj. Mohu na tyto informace jen brát ohled. Moje předpovědi nevycházejí z žádné mé osobní geniality, ale prostě jen ze zákulisních informací.

Když jsem předpovídal úspěchy či neúspěchy v těchto volbách, prostě jsem jen věděl, co si o svém snažení myslí sami představitelé jednotlivých stran. Věděl jsem, jak se interně baví o svých možnostech, věděl jsem, jak sami sebe posuzují a mnohdy jsem se náramně bavil tím rozdílem, co říkají svým voličům a co si říkají mezi sebou. A ano, věděl jsem o náladách i ve STANu i u Pirátů. Co v posledních týdnech povídali na uzavřených jednáních nebinární Pekso a Kolajo, o tom bych mohl napsat knihu. A také bych mohl udělat pár vtipů o tom, co povídali teď po volbách.

Nikdy jsem ani vám, kteří mě podporujete, nemazal med kolem úst. Říkal jsem věci natvrdo, i když mě to čtenářsky poškozovalo. Měl bych se lépe, kdybych poslední půlrok TVRDIL, že Jindra Rajchl uspěje. Měl bych se lépe, kdybych poslední půlrok NETVRDIL, že uspěje Kateřina Konečná. A zřejmě bych se také měl lépe, kdybych poslední půlrok NETVRDIL, že SPD jde do háje. Ale pravda byla prostě někde jinde.

Prosím, dovolte mi otázku… vydržíte to se mnou ještě 480 dní? Do příštích parlamentních voleb? Vydržíte můj styl psaní i můj styl práce? Unesete moje pohledy, které se ze dne na den mohou lišit o 180°? Zvládnete, že třeba změním názor a nebudu vám moci plnočelně říci, proč? Když uvidím stíny v ráji a začnu o nich psát, uvěříte mi, že to není zhrzenost, ale racionalita? Naše politika je fakt šílené klubko a fakt v ní nepotřebujeme žádné nasazené agenty BISky. Vystačíme si s obyčejnou hloupostí, omezeností, egem a oportunismem. Na zničení sebe sama se obejdeme i bez Koudelky.

Zkousnete, že vám zase budu rozbíjet bábovičky, říkat věci, které nechcete slyšet a dělat kroky, které se vám budou zdát nesmyslné? Odpustíte mi, když prostě udělám někdy chybu, spletu se, neodhadnu situaci a dám se slepou cestou? Budete shovívaví, pokud budu muset udělat pár kroků zpět? Snesete občas trochu mé nevázané radosti, když se něco povede a já budu mít pocit, že se za to musím pochválit? Vyslyšíte mě, když vám budu říkat něco naléhavého? Pochopíte, když uvidím, že jde něco do háje, tak o tom prostě napíšu, i když to zničí leckteré touhy a přání?

Pokud ano, dám se do díla (samozřejmě po krátkém odpočinku). Je zapotřebí zkonsolidovat to, co se teď v eurovolbách povedlo. Je zapotřebí dotáhnout emancipaci českých zemědělců, je zapotřebí lépe a radostněji koordinovat práci alternativních médií. A je zapotřebí napsat knihu. Politickou. Poučení z uplynulých dvou let. Takovou, kterou můžeme dávat sousedům, aby pochopili, jak to myslíme a co vlastně chceme. Je zapotřebí jezdit a zůstat v obraze.

A samozřejmě, takřka každý den vyjde na Kydech nový článek. Nejen o politice, ale o všem, co nás obklopuje a co nás ovlivňuje.

Bude zapotřebí toho udělat mnohem víc než jsem naznačil a bude zapotřebí vaší přízně. Vydržíte to se mnou do parlamentních voleb?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

223 thoughts on “480 dní

 1. Dane, neumím si představit ráno u kafe bez článku od Tebe….děkuji za ostrůvek pozitivní deviace zde na kydech…jinak bych měla pocit, že jsem jediný blázen v této republice….takto vím, že je nás takových víc…ještě jednou velký dík…

 2. Vidláku,
  pomůžu si parafrází ze známého filmu Vrchní prchni: „Ty stěrače nemusíte hlásit, ty přeci vidí“ (na čtenosti)…

  1. Vidláku, ano, prosím, vydržte! Děkuji Vám předem, Vaše texty jsou pro mě důkazem, že tu ještě stále jsou lidé bystrého rozumu i dobré vůle.

 3. „Jak moc je TO již vážné „??(!)

  Prezident Srbska: Budeme mít světovou válku během 3 až 4 měsíců
  HAL TURNER
  SVĚT
  12. ČERVNA 2024
  KLIKŮ: 12540
  Prezident Srbska: Budeme mít světovou válku během 3 až 4 měsíců
  Aleksandar Vučić je prezidentem Srbska. Poskytl televizní rozhovor, o kterém jsem se zmínil včera večer v rozhlasové show Hala Turnera, kde jasně prohlásil: “ Světovou válku budeme mít během tří až čtyř měsíců, možná i dříve.“ Klipy z tohoto rozhovoru najdete níže – podívejte se na něj.

  Dále řekl, že jeho lidem bylo řečeno ( asi těmi, kteří vědí/tuší, že budou muset, kvůli hromadnému útoku na svou zem, tyto zbraně použít//vloženo mnou//), aby si zkontrolovali zásoby mouky, cukru a potravin a připravili se.

  Velmi jasně nastiňuje, co je v sázce pro kolektivní Západ ve vztahu k potřebnému ukrajinsko-ruskému konfliktu, a jak pokud Západ prohraje, politicky se rozpadne a ztratí respekt k celému světu, ale pokud Rusko prohraje, jejich země „již nebude existovat tak, jak je dnes utvářena“. Vzhledem k tomu, že v sázce je pro obě strany tak mnoho, zdá se, že masivní srážka a válka jsou nyní „nevyhnutelné“.

  Po celé měsíce jsem varoval čtenáře těchto webových stránek a posluchače mého rozhlasového pořadu, že tento konflikt se zvrhne v „divokou lasičku“ a vyústí v to, o čem osobně věřím, že bude skutečná jaderná válka.

  Navrhoval jsem, radil, přemlouval a dokonce jsem vás úpěnlivě prosil, abyste si opatřili nouzovou vodu, nouzové jídlo, další léky, které potřebujete k životu, a další „přípravy“, jako jsou baterky do každé místnosti v domě, náhradní baterie pro ně, lékárnička s obvazy k ošetření ran nebo zranění, generátor pro dodávku elektřiny do vaší ledničky, aby se vaše jídlo nezkazilo, pokud dojde k výpadku elektrické sítě. náhradní palivo pro tento generátor, KOMUNIKAČNÍ ZAŘÍZENÍ, jako je CB nebo HAM rádio, abyste mohli mluvit s místními obyvateli a slyšet zprávy z celého světa na krátkých vlnách (HAM).

  Pravidelně se mi vysmívali jako „Kuřátku – padá nebe“. Lidé mě kritizovali za to, že propagují „porno strachu“ a nabízím příběhy jako „návnadu na kliknutí“, i když na této stránce nejsou žádné reklamy, za které bych měl nějaké příjmy!

  Mnoho lidí celé měsíce kategoricky popíralo realitu, ignorovalo má varování a nic neudělalo. Nyní prezident Srbska všem říká, jak špatné věci se zhoršují.

  Pokud nezačnete dostávat nouzové zásoby, které budete potřebovat, pak budete mít vy a vaši rodinu smůlu, až začnou bojovat – protože miliony pitomců, kteří také nic neudělali, budou všichni utíkat do obchodů a snažit se získat jídlo a zásoby. Regály obchodů budou vyčištěny během několika hodin. Stejně jako to, co se stane, když hurikán udeří na pevninu, a všichni ti pitomci, kteří nic neudělali, protože chtěli vidět, kde se dostane na břeh, všichni na poslední chvíli vyběhnou pro zásoby. Regály obchodů jsou prázdné a mají smůlu.

  Zde jsou výňatky z rozhovoru se srbským prezidentem. PROSÍM, naslouchejte mu a podnikejte kroky, abyste se připravili na to, co přichází.

  🚨▶ ⚡️⚡️► Srbsko Vucic: „Za 3-4 měsíce budeme mít světovou válku – kontrolujeme náš olej, mouku, cukr“
  PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK: MOSKEVSKÁ BURZA ZASTAVUJE OBCHODY V DOLARECH A EURECHPŘEDCHOZÍ
  NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK: VÁLKA JE VĚC, KDE . . .DALŠÍ

 4. Danieli, hlavně nesklouzněte do halyvúdské kýčovitosti. Hrdina (dnes se říká „lídr“) se nepotřebuje ujišťovat, jestli jej ostatní jako hrdinu vnímají. Ten se nevybírá, nevolí ani neschvaluje.

  A vy už hrdinou jste, takže se o tom opravdu, ale opravdu, nemusíte ujišťovat…

 5. Pan Pokorný, jako obvykle vynikající!
  Pavel Novotný prochází podle svých slov hlubokou sebereflexí. Přes svá drobná zaškobrtnutí však zůstává platným členem ODS. Podpora jeho spolustraníků je krásným příkladem, jak lidsky podpořit člověka bytostně demokratického, ve svém jádru slušného a poctivého, hodnotově ukotveného, který prostě jen drobně klopýtl. Tristní je, že takovou sebereflexi nemůžeme nalézt u dezolátů a proruských švábů z opozice. Není divu, nejsou toho schopni. Jaký strašlivý kontrast mezi demokratickou vládou a spodinou, reprezentovanou populistickou opozicí…
  Zdroj: https://blog.idnes.cz/ladislavpokorny/nevylouceni-pavla-novotneho-z-ods-krasne-a-hluboce-lidske-gesto.Bg24060349

   1. Tezky a nemozny..
    Nejdrive je treba pohledet skutecnosti rovnou do tvare. Nemozny.
    Vlada neni nase vlada. EU komise, neni Evropa. Nemozny.
    To sou okupacni kolonialni mistodrzitele.Nejhorsiho druhu.
    3 miliony hlasu vecnych volicu ,pro ne..
    Parlament a senat nemuzou bejt horsi .
    Vyskocil a spol v cele a zase volby..Mnozi uz nedockave uz siri ,jak s zase tesi na dalsi
    volby a velmi se snazi a chteji tak este horsi.
    /Tady neni ani potreba Andelskych oci.Povidka .B.Hrabala/.

    Otroci sou vycviceny a nemuzou rozumet , ze si aspon musi vybrat svoje , svoje , svoje , ze svyho stredu kandidaty. Nemozny .
    Ze je lepsi jeden Vrabel, nez tisic skudcu..
    Toho jim zakazali a voni si poslusne stebetaji , lepsi Novotny,Turek , nez Vrabel..
    Protoze opozice vlady ,je rovnez nepritel.
    Votrok rozumi tomu ,ze de do kramu a vybere si co chce ,ale jinak proste poslusne vi ,ze si musi vybrat vsechny ,ktery mu naporouci a nadiktujou jiny ,ktery nezna…

    Jenom idiot kdyz pozna , ze se hraje hra s falesnejma kartama , pokracuje ..
    To je tak tezky videt??? Tak tezky a nemozny ,ze brzy nebude videt nic..

  1. Nějak jsem nepochopil, jestli je ten článek myšlený vážně nebo jako fór, je to napsaný tak perfektně na hraně, že to může být obojí…

  2. Re: berkowitz

   A henten soudruh Pokorný – on jako přispívá do Dikobrazu?
   Jinak si jeho výblitek vyložit neumím!

   Ještě by byla možnost, že bere soukromě hodiny od paní PePové – Jednostosedmové. Ta je absolventkou jedině správné politruk-propag-školy, není-liž pravda…

   1. Targusi, sice jsem Ládíka P. dvacet let neviděl a už o sobě nevíme a když jsem viděl zde první odkaz na jeho blog, tak jsem také nepochopil a lekl se, ale zkuste si od něj přečíst pár dalších a hned pochopíte. Speciálně vy.

    Fakt je, že zde v tomto blogu, na který je odkaz, jeho ironie ještě není znát v takové míře. Pak člověk může zapochybovat, jestli se nejedná o Jasánka z let padesátých, který přicestoval časem do dnešních dnů.

    Jinak autor kdysi býval členem Zemanovské ČSSD. Jak je to dnes, nevím.

   2. Pan Pokorný píše tak, že kdyby to do Šafrum24 poslal nějaký zieglhář, vzali by to tam vážně.
    Společně s mistrovstvím pana Pokorného je to taky smtné vysvědčení režimu i bakalhářů, že člověk i váhá, není-li to náhodou myšleno vážně.

 6. Jste prostě křesťan, bez desátků se neobejdete.
  S potomky původního obyvatelstva, „“pohany““, se nemáte o čem bavit.
  Už vím jistě, že vy nikdy nebudete volit potřeby pohanů, ale jen to, co si naplánují a zaplatí placatými penězi ti správní katolíci. Židi vám budou řídit finance, zaprodanci v parlamentní kantýně vám budou platit tributy a zbytek na to bude dělat. Prrrrr, ještě je stále co rozkrást, ale jak budou nuly, bezzemci a zbytné místní obyvatelstvo na mizině, na dně, zase budete volit svině, které se navezou hladovou pracovní sílu z celého světa. Zase budete mít plnou hubu katolických řečí o tom , že si mají lidi volit lepší otrokáře. Že když si zvolí nějaké úředníky, že se jim povede lépe. Gde jste nechal rozum? To jste ho zozmázl na nějaký papír. Že papíry nám budou prostřednictvím elektronického kriminálu pomáhat?

  O tom co píšete se píše všude desítky let. Výsledky jsou tristní. Zoufalé. Československo bylo rozpárané a vykuchané jako prase. Imbecilové nejsou schopni ani spočítat ztráty a náklady, které za bouračku ještě budou solit jejich děti a děti jejich dětí.

  Voni mají před vočima jen tu zlatou mrkev a táhnou se za ní světa kraj. Imbecilové si pořizují na dluh káry aby zlato mohli odvážet cizákům za placaté bankocetle bez hodnoty. Mnozí jezdí za hranice pomáhat v nezaměstnanosti svými ještě nižšími náklady, které tady proměňují, pomocí mordechujckého finančně placatého koše, na vyšší život světaznalé sorty imbecilů. Víte kolik toho je potřeba vymazat, zničit aby začali lidi trochu normálně žít? Nevíte, protože vás zajímají volby králíků v klobouku, které si vytipovali zákazníci z cizákova.

  Hrdě si nevšímáte potřeb lidí, páč nejvyšší prorytou vaší politiky je, nechat pořádně nacicat slouhy cizáků a potom leta doufat, že vám něco shodí ze stolu. Ale proti takové politice já su celej.

  Staří vždycky říkali že politika je svinstvo. V čem je to dnes jiné?

   1. Protestant to je takový hodný člověk, který když někde může, pomůže vyrobit chudáka, bezdomovce, neplatiče, co ledva stíhá žít, a pěkně je oslovit mantrou, že oni jsou ti, co si to demosgráticky zvolili. Poté vytvoří obří organizaci na pomáhání bezdomovcům, chudákům a bezzemkům, kterým to tady dříve všechno patřilo. Aby se před bohem, kterého neuznávají ospravedlnili, řeknou že je to potřebné k udržení systému, režimu, který na svět snesl nějaký neviditelný bůh. Není prokazatelné koli daní by vymáhali, někdo se může tvářit že by i lidem nějaké daně donesli, ale nikdo neví odkud.

     1. Moc tomu taky nerozumím, křesťani prý volí boha a protestanti prý volí systém, že to nahrazuje boha lépe.
      Ale o tomto jsem nepřemýšlel.

    1. Z Vás, Sasine, optimismus stříká na všechny světové strany. Lidé jako Vy jsou hybatelé dějin, pokroku, v čele demonstrací neohroženě kráčí proti dešti kulek…
     Bude-li každý z nás jako Sasin (tedy z křemene), je celý národ z kvádrů!
     Muhehe…

     1. Už to mám srovnaný takhle. Vím že se to lidem co jedou s režimem nelíbí, ale nemůžu s tím nic víc dělat. Musel bych lhát, vymýšlet si báchorky abych se zalíbil, to umím taky, ale jedu ty potřeby. Klidně by se tomu dalo říci smlouvy, plány, na trvalé pobyty nebo jistiny věřitele země, či jinak. Ale mnoho jsem se zde dověděl. Už na nikoho v ničem nespoléhám. Musím si svůj talíř vyžrat sám. Pokud to byl cíl, povedlo se. Tak zase někdy.

      1. Sasine, problém je v tom, že vy sice máte naprostou pravdu, akorát ji sdělujete – v tom lepším případě – nesrozumitelným způsobem, no a v tom standardním případě nesnesitelným. Což je třeba většína dnešních příspěvků.

       Zkuste nad tím zapřemýšlet, byla by vás škoda. Občas umíte geniální zkratkou vystihnout podstatu problému.

        1. Já tu schopnost nezpochybňuju, nicméně hledat zlatou jehlu v náloži před řeporyjskou radnicí pomocí plastové vidličky, zvlášť když tam žádná být nemusí (ta jehla), no, chm, tuhle zábavu si dobrovolně odříkám.

  1. Sasine, je to prosté. Lidé netouží po lepší spravedlivé společnosti. Touží mít se co nejlépe s co nejmenším úsilím. Pokud možno lépe než kdokoliv jiný. Proto je naprostá většina lidí ochotná sloužit cizákům. Blahobyt vede k degradaci schopností a hloupnutí. Proto si to slouhové svou křivost ani neuvědomují. Polonius je jejich vzorem bezpracné životní strategie.

   1. Nemají žádný podíl na půdě ani na rozpočtu země. Tak hrajou divadlo na rodáky, kteří jako myslí na svoji zem.

 7. Pane vidláku, ano. A prosím, taky to vydržte. Hlídejte si zdraví, rodinu i hospodářskou nezávislost, kterou Vám rozesírači závidí tak, že to tady ze sebe musí vyblít. Už víte, že cest, jak se Vás pokusit zastavit neřkuli zničit, je více a že režimní poskoci se nezastaví před ničím.
  Vaše odhady se opakovaně ukazují jako správné, takže není potřeba každý z nich podrobně ozdrojovat. Ať se služební hoši snaží sami – nástrojů k tomu ostatně mají plnou prdel.

  1. Držím vám palce, Vidláku!
   Těším se na dalších 480 dní s vámi, tedy s vašimi komentáři. Vidím, že se ledy, sice pomalu, ale přece jen daly do pohybu, tak budeme doufat a a věřit.
   Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme!
   Anebo… Psi štěkají a karavana jede dál.

   1. Ani nevíte , že jste se trefila, že „Psi štěkají a karavana jede dál“.
    Ale řekněte si pravdu, že ve vašich hlubinách duše, si lžete. To se vám vymstí.

     1. Všichni jenom štěkají, už nemají zuby. Ale když si zaplatí sto tisíc, tak jim zubař jeden nebo dva zuby našroubuje.

   2. Tady je jistota , za 400 dni , nebude tu ani karavana ani psi a jejich stekani, jenom macety ,mesity a nejaky zvotroceny deti a zeny. At se lekate a nebo ne..
    Nerozumim , ze nikdo nechce videt ani rozumet skutecnosti.
    Nerozumim, ze misto jisty skutecnosti , nekdo vidi nakou budoucnost..
    Ze staci napsat jen nekolika clanku.A uz je budoucnost..

    Ledy uz se daly do pohybu . Ledy. Miliony jich uz sou na ceste..
    Je uz schvaleny a velkou drtivou vetsinou
    vodsouhlaseny EU, ze bude co nevidet vymena nas , za afroaraby a kdo bude proti chipne hlady z miliardovych pokut EU.
    Ty nadiktovany kandidati se jenom prozvanili ke korytum,vybrany byli prave
    na tohle aby vladla jistota ,ze nic nezmeni.

 8. Hm… Tak můj komentář opět spolknul redakční systém, i když v něm nebylo nic protistátního. Tak snad někdy vyplave na povrch.

  1. : tdx
   Dělejte to jako já. Já mám max.60% úspěšnost při odesílání třeba jen tří vět, jsem si toho vědom. Takže vždy napsaný text už automaticky celý označím podržením levého tlačítka, kliknu na pravé tlačítko myši, dám „Kopírovat“ a odesílám. Potom několikrát po sobě vkládám text a odesílám, dokud se nezobrazí v diskusi.
   (smějící se smajlík)

 9. To je zbytečný článek, Vidláku. Snad si nemyslíš, že tu někdo napíše, že s tebou 480 dní nevydrží. Kam bychom podle tebe měli několikrát denně chodit číst jak články, tak diskuze? Dyť jsme tady jako rodina, máme tu starou spodinu i krásné mladé chytré kusy (přesněji targusy).

  Já jsem četla tvé články od samého počátku na Kose, někdy od roku 2014, což už je 10 let… no a podívej se, jak pěkně jsem to vydržela. Pokud neumřu, troufám si dalších 10 let číst tvé články a dizkuze pod nimi.

   1. Sasine, jste jeden z těch, kvůli kterým sem chodím stále méně.
    Píšu to proto, abyste měl co ukázat nadřízenému při žádosti o mimořádnou odměnu.
    A Vidlákovi trochu taky. Už je tu tak strašný bordel a myšlenky v balastu tak vzácné, že těch 480 dní slíbit nemůžu.

  1. Krásně jste to napsala, rodina 😉
   Jak jsem už psala ráno při kávě, bez Litterate to prostě nejde, to mi to kafe ani nechutná… No a pak hodněkrát za den diskuse – utěšuje mě, že je hodně lidí, kteří smýšlí podobně jako já.

    1. Taky nenávidíte samostatné myšlení a v každým vidíte psa.

     Martine V. – vidíte, přesně tohle jsem myslel. Libtardi reagujou úplně stejně.

     1. Znáte to přísloví o zrcadle a křivé hubě? Případně o ozvěně z lesa? Nebo o konzistenci záplaty adekvátní příslušnému pytli?
      Libtardi reagují na závany reality v jejich pracně vybudované ohrádce zatuchlosti. Vám se dostalo přiměřené reakce na sprosťárnu. Pokud nevidíte rozdílu, je další námaha zbytečná.

   1. Ty jsi blbec co nerozumí ani pořádně česky, onanyme. Alena psala o naději, ne o náhradě myšlení, to jsou zcela odlišné věci.

     1. Onanyme jen lžeš a překrucuješ. Jsou různé naděje, je plně její věc kde kterou hledá. A na to vzzdělávání jsi najednou zapomněl, to se ti nehodí do krámu, viď ?

 10. Jednoznačně ano! Vaše psaní, Vidláku, je tak lidské, právě že možná není dokonalé, ale je autentické a čiší z něj touha po lepším světě, ne fanaticky dokonalém, ale normálním a přijatelném. Obdivuji Váš elán a to, že to nevzdáváte. Ty články by mi chyběli…

 11. Vidláku milený,

  vyser se na to, co tady holota nadrápe a řiď se dvěma základními předpoklady, resp. odpověďmi na dvě otázky:
  1/ baví tě to, co teď děláš a ještě stále se necítíš vyhořelým?
  2/ je na tvých stránkách tolik návštěvníků, že tě to uživí?

  Pokud na obě otázky odpovíš slovem ANO, klidně pokračuj ve své bohulibé práci.
  Pokud na jednu z nich odpovíš slovem NE, jdi od toho.
  Problém je vyřešen.

 12. Já si Vidláku trochu zavestim. Domnívám se, že v příštích volbách budete kandidovat za Stačilo a s koalici ANO ve vládě budete ministr zemědělství. Hhhhvězdy nenelžou Bobo. 🙂

  1. „A dá se s tím salutovat?“
   Ne, nebude kandidovat. Viděl už dostatečný počet krachů slibných projektů. Viděl už dostatečný počet sejití z cesty. Viděl už dostatečný počet odstavených pracantů a uvolnění místa pro šíbry. Dobře ví, že být na kandidátce znamená nést všechny škraloupy se zbytkem kandidátky (a že jich nadplukovníkovi chlapci před volbami vytáhnou – a další vyrobí) vč. všech žbleptů, ke kterým je (na pravdě) nezávislí novináři vyprovokují. Ví, že může přijít chvíle, kdy se bude muset rozhodnout mezi nadkritickým napružením páteře a zahozením veškeré kandidátské práce – a při jeho paličatosti věřím, že by se nerozhodoval dlouho.
   Je prostě příliš inteligentní na to, aby se nechal k tomuhle přemluvit.

  2. Ani fakt ,ze EU a dalsi organizace zemedelstvi a vyrobu potravin
   rusi a zakazujou,nehraje roli.??
   Tedy kvete a siri se , boura stare hranice , razi nove cesty ,s velkym revolucnim
   nadsenim a zapalem ,rozviji novou progresivni spolecnost s temi nejskvelejsimi v cele , kteri vedou budovani a rozvoje , novych zitrku a ziskava nove privrzence ,
   nova ,k zivotu zase nasilim privedena a prijata vsemi a kazdymu prikazana, stara slavna hfjezda ,osvedcena a znama , Blbbbosst.*^%##$%^%$. Zazracna..
   Za poslednich nekolik let dokazala svoji agresivitou a bleskurychle ovladnout svet.
   A temer vsechny.
   Jenom si zase zavesti…Zadomniva..Co bude za stovky dnu..Nebo za dveste..
   Nehynouci zavislost a posedlost na tom , ze si prectou nekolik clanku.
   Blbost nema hranice..Casova omezeni.Poletuje jako diva dopredu do zadu jak chce, na vzdy tezka ,ale nesena na zadech svych vernych pratel a privrzencu .
   Nedaji na ni dopustit …Nezdolna , neunavna..
   Ostrov positivni deviace z poslednich..
   Zadnej nenelze a zadnej nema tuseni, vo cem pise.
   Vsichni se vzdali vseho konkretniho..
   Dostatecnych sejiti s cesty. Dostatecny pocet odstavenych pracantu.Nadkritickym napruzenim patere..
   Daleko vic a presne a rad radi, vidi vic nez , Vidlak.
   Kandidatskou praaaci naaapr.

 13. Ale jděte Vidláku, snad se nenechátezviklat ve svém přesvědčení a konání, těmí zepár prevíty co se sice patrně za mrzký peníz nebo z blbosti snaží co můžou, ale snad jste si všimnul, že jsou zdejšími myslícími dřív či později odhaleni.
  Snad jen kdyby byla nějak ohrožena rodina, ale jinak vydržte. Potřebujeme Vás tak jako Vy nás. Pomáháme si všichni víceméně navzájem se v tom rambajzu vyznat, hledat cesty jak z toho ven, nezasáhne-li vyšší moc – tak pojedeme dál. . Nevadí že se nedělají itineráře , byly by jen návodem jak proti myslícim, ale věřím, že mnohé, ne-li většina v hlavách zůstane a objeví se , až bude potřeba.

  Pro charona – potom se uvidí,

  A díky

 14. Dobrý večer všem a zvlášť Vidlákovi.

  Vidláku, žádný váš článek mně nikdy žádnou bábovičku nerozbil a kdyby, tak by to nevadilo.
  Nerozbil, protože mám podobné vidění světa jako vy, pouze s rozdílem, že jsem něco, čemu se říká bezvěrec.
  Když to s námi těch 480 dní vydržíte, tak za sebe mohu slíbit, že ja taky.

  S úctou
  Rosolozub

 15. S Vidlakem ráno vstávám a večer usínám. I když ne vždy a se vším souhlasím, rád bych aby vše zůstalo jak je. Tento blog je pro mě jeden z posledních ostrovů pozitivní deviace v dnešní divné době.

 16. pane Vidláku, prosím dál vytrvejte ve svém blogaření. Nějak mě přirostla zdejší virtuální komunita k srdci. Nikoho z nich sice osobně neznám, ale z jejich příspěvků se občas zasměji nebo zamračím a i červíček tam někde uvnitř zahlodá.

 17. To víš, že to s tebou vydržíme.
  A nauč se také trochu odpočívat, zdraví máš jen jedno.
  A když bude občas článek o zemědělství, samozásobení a pod. zlobit se nebudu.

  1. Aby to Daniel vydržel s námi! Kydy jsou víc, než denní chleba, víc než všechny hytlermarkety dohromady. Duševní potrava je životně důležitá. A nezapomínat, že v kapíku není nic zadarmo.
   Tipuju, že těch 480 dní je přestřelených.

 18. Za sebe můžu říct, že vydržíme !
  A co po těch 480 dnech ?
  Doufám, že pak nehodláš skončit se psaním…

 19. Vidláku, já si myslím, že lidé ( s výjimkou těch služebních ) sem chodí, protože nám vyhovuje Váš způsob přemýšlení i psaní, protože nám dáváte jak informace, tak náměty k zamyšlení. Zamne bych nic neměnil, to jak píšete jste Vy a je to tak autentické, přirozené.

  Chci říci díky za to a já sem budu chodit dále. Když vydržím, vydržím určitě i zde do parlamentních voleb.

 20. Jen aby ještě nějaké poctivé volby vůbec byly. Možná tak ještě za 3 měsíce ty krajské + 1/3 Senátu.
  Ale potom…?

 21. Pane Danieli, já vás mám jako svůj katechizmus od doby, kdy jsem vás četl na Vlkovi (pak jste se osamostatnil). Já těch pár dní snad vydržím, jen mi ten Nejvyšší nesmí fouknout na moji svíčku, která zatím pořád hoří.
  Je mi letos 77 let a pivo mi chutná, jídlo mi chutná, klouby mne nebolí a sex nechávám malým děckám na hraní, aby nezlobily (taky jsem byl mladý).

  1. Re: berkowitz

   Sex děckám? Tak to je ovšem závada. Vážná závada. S tím bych rozhodně něco udělal.
   Vy jste ještě nečetl v takových těch tlustých knížkách, že staří lidé dětinští? Nebo se budete cítit starým až daleko za devadesátkou? Začínat se sexem po devadesátce…, nevím, nevím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *