18 července, 2024

Zřejmě se našlo dost blbců

Původně jsem chtěl dneska psát o ruské taktice na Donbasu, protože můj mozek vygeneroval celou řadu otázek, na které bych rád znal odpověď, ale to ještě klidně pár dní počká. Mám totiž pár horkých novinek ze zemědělské fronty, které jsou podle mě aktuálnější a budou na nás mít větší vliv. Moje hlavní dnešní informace je tak třeskutá, že by se dala považovat za poplašnou zprávu. Takže pro jistotu rovnou říkám, že jsem se vše dozvěděl pokoutně, nepřečetl jsem si to v pravdomluvných veřejnoprávních méééédiích, nemá to žádné razítko cenzurního úřadu, Urválek Stříž tuto zprávu nepotvrdil a nepotvrdil ji ani žádný jiný demokratický a nezávislý úřad. Vlastně jsem si ji vycucal z prstu, protože raději ani nepovím, při jaké příležitosti jsem se to dozvěděl. Kromě toho jsem proruský šváb, takže byste i nikdo neměli věřit ani slovo, protože vás chci jen mystifikovat, chci vás vyděsit, prostě vám rozvracím hentů demogracyji, co tu máme… a kromě toho jsem apoštol apokalypsy a ty nikdo nemá rád. Jeremijáš by mohl povídat…

Vězte přátelé, že od května začínají odstávky v evropských fabrikách vyrábějících dusíkatá hnojiva. Tedy těch, které vyrábějí amoniak Haber – Boschovým postupem ze zemního plynu a dusíku. Odstávky jsou zatím plánovány do konce září.

Právě skončila jarní zemědělská sezóna. Pole jsou osetá, zemědělci mají nakoupená hnojiva pro všechno dohnojení až do žní. Teď je zapotřebí nejvíc toho dusíku, takže ledek, močovina a směsi jsou v permanenci. Tato hnojiva jsou už vyrobená, dodaná nebo na cestě k zemědělci.

(Mimochodem – ledek za poslední týdny zdražil z 15.500,- Kč/t na 22.000,- Kč/t. Ve chvíli, kdy čtete tento článek, tak je možná už zase dražší. Loňská cena 5.500,- Kč/t vedle toho vypadá dost neuvěřitelně)

V tuto dobu všechny chemičky rozjížděly výrobu podzimních hnojiv. Tam se používá ledku méně a víc se to míchá s dalšími látkami, takže se produkují draselná, fosforečná a hlavně sirnatá hnojiva. Tato výroba trvá do srpna, pak přijdou technologické odstávky kvůli investicím a údržbě a pak se celý podzim a zimu vyrábí ledek a močovina pro jarní vzrůst rostlin, kdy je spotřeba hnojiv největší. Neberte mě zase úplně za slovo, protože nějaký dusík se potřebuje i na podzim, stejně tak zjara jsou zapotřebí i ty ostatní prvky. Ale pro představu to stačí. Místo aby chemičky vyráběly dusík  a míchaly ho s různými zahraničními fosfáty, výroba se odstavuje.

Jednak prostě nejsou ty zahraniční komponenty, protože všechny jsou, světe div se, z Ruska. Draselná sůl prostě není, protože se dovážela z Běloruska. Síra není, protože se brala jako odpadní produkt ze železáren, které braly ukrajinskou železnou rudu. Fosfor by se nahradit dal, ten se těží třeba v Maroku, ale bohužel je znečištěný kadmiem, chromem, olovem a dalšími těžkými kovy. Ty jsou samozřejmě fůůůj, v Evropě je na poli nechceme (tomu bych rozuměl), ale hlavně je tu nechceme ani na haldách hlušiny, takže tu nemáme žádný závod, který by ten marocký fosfát dokázal vyčistit. Čistilo se to… ano přesně tak… v Rusku. Na ruská hnojiva je uvalené embargo, cokoliv má na sobě azbuku,  je nežádoucí.

A teď se navíc zastavuje výroba dusíku i když je o něj zájem, protože nějaký draslík a fosfor v půdě jsou, ty se neztrácejí tak rychle, ale dusík se vypařuje. Ten je zapotřebí dodávat. I když je poptávka, vyrábět se teď nebude.

Já nevím, jak tomu rozumíte vy, ale pro mě je to celkem jednoznačný důkaz, že ruský plyn nebude vůbec. Podle mě si ministerští náměstci a majitelé chemiček už řekli, že EU ty nové platbyv rublech za plyn neudělá. Někdy v příštích čtrnácti dnech se to stane a víceméně se počítá s tím, že Rus kohoutky zavře. Tohle je příprava, protože spotřeba plynu na výrobu hnojiv je obrovská. Zřejmě se tam v EU a Německu demokraticky shodli, že to mohou udělat, protože pokud je fyzika v rozporu s evropskými hodnotami, tím hůř pro fyziku. Nějaký evropský zmocněnec pro energetiku narozený v roce 1995 to spočítal ideologicky správně a zjistil, že pokud vydržíme bez plynu do konce září, tak Rus povolí (a prohraje).  A tak je prostě lepší plánovaně odstavit provozy, aby lidi měli alespoň na čem vařit… zřejmě už jsou někde domluvené kompenzace pro fabriky… a nebo začíná bitva mezi kapitalismem a establishmentem.

Tohle není jediný signál. Už pár dní registruju celou řadu článků, které nás mají připravit na zimu a hlad. Už delší dobu probleskují různé zprávy, že se našla nadpoloviční většina blbců, kteří touží po konci civilizace. Včera pár podobných příspěvků prošlo i naší diskusí.

K tomu jsem zaslechl, že Putin EU možná předejde a zastaví nám plyn ještě dřív, než si ho zastavíme sami… asi aby nám ukázal, že se bez našich peněz obejde, ale Německo bez jeho plynu Ukrajincům žádné zbraně nevyrobí…

Hele já fakt nevím, jestli to nastane. Třeba ještě hlas rozumu převáží, EU zaplatí dle Putinových požadavků (a prohraje), ale nedopadne to úplnou pohromou. Pokud se teď plyn použije jako zbraň, tak tato zbraň tuto válku rozhodne. Všechno další se odehraje právě na plynovém poli a plyn (případně i další další suroviny) určí vítěze tohoto konfliktu. Pokud se plyn zastaví, tak budeme muset vydržet mnohem déle než do konce září…  vlastně bych řekl, že budeme muset vydržet tak dlouho, že než Rus pustí plyn, tak tu nebude žádná EU a možná ani žádná civilizace. Dokonce tu už možná bude Rusko a my budeme moc rádi, že to dopadlo jen putinovskou dikaturou. Než Rusko přijde, bude to tady ještě moc ošklivé.

Právě teď si zaděláváme nejen na studenou zimu, ale i na mizerné žně v příštím roce. I kdybychom v tom září povolili, tak už bude pozdě a amoniak bude pro příští jarní sezónu chybět. Nebude ho dost, protože čtyřměsíční výpadek se nedožene. A i kdyby se dohnal, tak ho žádná doprava včas nedoveze. Kromě toho Rus nepovolí a když vidíte, jak pravdoláska přitvrzuje ve svém inkvizičním tažení za ojrohodnoty, tak také neuhne i kdybychom všichni měli zmrznout.

Jen tak pro zajímavost – Duslo Šala prý na Slovensku tvoří čtvrtinu spotřeby plynu celého státu…

Asi je to ale nutné.  Evropská veřejnost byla dlouho připravovaná na to, že Rusko je vlastně jen taková kolonie, která dodává suroviny. Stejní křováci jako v Africe nebo Indii, na které se pustí expediční sbor a oni ještě rádi pokleknou, svrhnou nám nepohodlného diktátora a pojede se dál. Většina veřejnosti tomu věří. I Ukrajinci věří ve své vítězství.  Jenže tahle kolonie má atomovky…. A tak jsme pod tlakem emocí vymysleli něco úplně nového.

To je asi prvně v dějinách, kdy hegemon trestá kolonii tím, že ji přestane okrádat o suroviny. Trestáme Rusko tím, že může prodávat pohádkově draho a co neprodá, to si musí nechat. Zároveň trestáme Rusy tím, že je nutíme, aby si svoje zboží vyráběli sami, protože to naše jim neprodáme vůbec, i kdyby zlatem platili. Kdy naposled dostal nějaký stát takovou příležitost? Jejich oligarchové nemohou drancovat jejich bohatství, krást nadhodnotu a utrácet v Londýně. Poptávku po ruském luxusním zboží mají v Moskvě zajištěnou, protože všichni bohatí sedí doma. Kde je poptávka, tam bude i nabídka. Fakt tady někdo předpokládá, že Rus tuhle příležitost nevyužije? Vždyť my ty tamní mafiány a zloděje ani nekorumpujeme v náš prospěch. Vháníme je Putinovi do náruče. Radujeme se z maličkostí, jako že Rusové mají vysokou inflaci, nebo že nemají dost širokou nabídku zboží. Radujeme se z toho, jak tamní influencerky nemají botox. Ale klidně přehlížíme, že jsme Rusům dali zadarmo všechno, co jsme za třicet let na jejich území postavili a z čeho jsme měli mít zisky.  Zničili jsme si v Rusku veškeré spojence a Navalný to fakt nevytrhne. 

Jestli čtu ty hnojivové a plynové signály správně, tak na podzim nebudou volby, ale revoluce. A rozhodně nebude sametová. Nemohu se zbavit pocitu, že Fiala spolu s Leyenovou dělají všechno pro to, aby jejich politická kariéra skončila násilím na nich samotných. 

228 thoughts on “Zřejmě se našlo dost blbců

 1. K dnešnímu článku.
  Asi jo, asi budeme v prdeli.

  Mě se fest nelíběj ty fikoviny, které západ vymýšlí. Gendery a bezuhlíková společnost a politická korektnost atd. Je to nemoc z přežranosti. Můžeme na jedné straně držkovat, že se máme špatně, ale naši předci se měli podstatně hůř. Myslím, že když každému člověku přidáte desítku měsíčně, za čtvrt roku bude držkovat zase. Ale to je celkem normální, každý se chce mít líp, než se má teď.

  Pokud se tady vyplní Apoštolova předpověď, a my najednou spadneme z toho blahobytu do bídy, myslím, že se to dalo čekat a vlastně by to mohlo trochu vyčistit ten náš směr, kam jdeme.
  Já rozhodně nechci jít do područí báťušky Putina. Já si myslím, že to Západ může očistit od těch ptákovin, co se vymýšlej.

  Víceméně se chystám na to rozbití držky. Svět zachraňovat nechci, na to nemám. Hodlám zachránit svojí rodinu.
  Bydlet kde mám, topení mám na tři zimy, nic vypěstovat moc neumím, ale když bude nejhůř, uživím je zvěřinou. Potok teče 50 metrů od baráku, myslím, že to přežijeme.

  Někdy se říká: „čím hůř, tím líp“.
  Třeba nás to probere. Zatím to tak nevypadá, bude třeba krapet přitvrdit.
  Já jsem na to připraven!

 2. Večerní svodka JP

  Od Charkova na sever se začíná koncentrovat skupina vojsk RA – okres Zoločevo, začíná se projevovat jejich aktivita obsazením několika vesnic.

  Izjum – jižně od města se rozšířila operační plocha na linii styku s VSU do délky cca 50 km a až 15 km do hloubky týlu VSU

  Popasnaja – dále se zintenzívňují boje, VSU dostala posilu v podobě oddílů stažených od Severodoněcka, buduje další palposty a obranné linie ve směru očekávaného útoku RA.

  Avdějevka – posilování průlomu severně od Avdějevky.

  Guljajpolje a Novosjolka – totéž – začíná snaha přetnout zásobovací komunikace ze severu do těchto lokalit a pomalu uzavřít obklíčení.

  M-pol a rozhodnutí Putina zastavit útok.
  Zastavení útoku za současného zachování dělostřelecké palby má několik efektů.
  1/ bolavé místo pro Kyjev, který bude nucen tento problém neustále řešit a nebude mít čas na další aktivity.
  2/ eventuální zisk cenných „kusů“ na zpravodajské vytěžení nebo výměnu za ruské spolupracovníky, vězněné západem
  3/ ze strany západu stále naléhavější nutnost separátního vyjednávání o „tiché likvidaci“ problému bez účasti veřejnosti, tzn. ústupky západu při dojednávání nastavení politických a společenských poměrů po válce.

  Nikolajev – skončily pokusy protiútok na Cherson, buduje se obrana proti očekávanému útoku ze směru od Sněgirovky, který by měl obejít Nikolajev ze severu a pak se stočit na jihozápad s cílem o izolaci Oděsy. Obranu fakticky řídí výzvědné služby USA a GB.

 3. Abych nezapomněla….TV program Volodymyr Zelenskyj ČT 2 Dnes 20:00 › 21:05
  Jak se herec a komik, ke všeobecnému překvapení v roce 2019 zvolený prezidentem, stal hrdinou ukrajinského odporu ve válce, která mění svět? Na to se pokusíme odpovědět v dokumentu, v němž budeme sledovat příběh Volodymyra Zelenského, od jeho hereckých začátků přes zvolení prezidentem až k okamžiku, kdy se v několika málo dnech stal jednou z nejobdivovanějších světových hlav ….

  Jo a kupte si poslední číslo Respektu……Olena Zelenska „Capkova zahrádka na Ukrajině“ (Erik Tabery)
  https://www.respekt.cz/olena-zelenska

  Jakže to je Sláma U.. atd.?

 4. OT
  Alefe Zakladateli, rád bych Vám znovu vyslovil velký dík za tento blog, za přístřeší pro V. sirotky a za způsob, jakým lehce ovlivňujete diskusi.

  Podobně slušnou a rozumnou diskusi vidím ještě například u Laca a u Tarase, na druhé straně mne od 24/2 šokuje debata u Kechlibara. Několik let jsem tam chodil rád, líbily se mi jeho články, z diskuse jsem se hodně dozvěděl – skvělé byly komentáře a hlavně informace například po minulých amerických prezidentských volbách. Měl jsem dojem, že tam chodí lidi s rozhledem, většinou technici a odborníci na IT. Exotů minimum.

  Teď už dva měsíce tam čtu nadávky, hysterické a nenávistné výlevy i od lidí, kteří dřív psali věcně a rozumně. Chodím tam vlastně už jen ze zvyku a dost roluji, často se to nedá číst. Tedy dá, ale je to naprostá ztráta času.
  Žasnu a nechápu, co se to s těmi lidmi stalo, ta náhlá proměna směrem k žumpě mne docela děsí.
  Tady u Vás je dobře.

  1. Chvála potěší „-)
   Kechlibara jsem zatím – pokud jsem narazil na jeho článek – čítal rád, ale přímo nevyhledával. Na jeho webu diskusi nikdo nemoderuje?

   1. Ne. Nedávno ho jako pana domácího někdo z diskutujících k tomu vyzval, M.K. ale odepsal, že do diskuse zasahovat nebude.

    1. Dělá velkou chybu, že do diskuse zasahovat nechce.
     Já mít web, kde napíšu, že na semafórech se jezdí, když naskočí fialová a nějakej blbeček mi tam bude oponovat, že se jezdí zásadně na růžovou, tak letí.
     Sice nebudeme mít pravdu ani jeden, ale já budu majitel webu a kurvááá, bude to po mém.

     1. Každopádně, pokud se ti nelíbí jezdit na fialovou, opusť tento web a udělej si vlastní, kde budeš jezdit na růžovou.
      Já ti tam sice můžu vlítnout do diskuse, preferovat tam svou fialovou, ale tobě se to nebude líbit, tak mě vyrazíš.
      Já zase vyrazím tebe.
      Pak budeme každý na svém webu a shromáždíme si tam příznivce ježdění krz semafory.
      U tebe se bude jezdit na růžovou, náležitě v diskusích to nandáme fialovcům, u nás se bude jezdit fialově a nenecháme nit čistou na růžovákách.
      To bude idilka, panečku. Konečně budeme mít každý web, kde s námi všichni souhlasí. Paráda!

  2. … nedivte se – válka, ať už z jakýkoliv příčin, je nepochopitelná, neuchopitelná, neodpustitelná a asi i nevysvětlitelná, protože vždycky existuje něco, co ji dokáže zastavit.

   Právě proto lidi reagujou dost spontánně, až téměř nelogicky! Rozum, bohužel, jde až v druhý řadě. Je to proto, že válku v sobě nikdo neumí bez emocí potlačit! Dokonce, dokud se vás přímo netýká, nedokážete si ji ani představit! To dokážou jen hodně odolní a vycvičení jedinci (ty duševně nemocný nepočítám).

   1. Zajímavé, díky za podnět. Také moje návštěvy u Kechlibara se omezily, ale teď jste mne donutil zamyslet se nad tím, proč.
    Diskuze u Kechlibara z mého pohledu není diskuze. Připomíná mi zákopovou válku, jednotliví účastníci ze svých pozic okomentují předložený jev, dští síru na oponenta. Některé osoby jsou tam přítomny pod několika různými uživatelskými jmény.
    Špatně se mi to formuluje, tak mějte trpělivost, je to trochu rozvleklé.
    Z diskuzních příspěvků tady na mne dýchá snaha o to, podělit se s ostatními o znalost, o čistou informaci, o potěšení třeba z práce se včelami nebo z nostalgické atmosféry povídky, o pochopení některých jevů a hledání příčin jejich zrodu…… Určitě je tu silný vliv zakladatele s výběrem článků, moderováním diskuze, ale ta snaha sdílet čiší i z jednotlivých příspěvků.
    U Kechlibara jde spíše o snahu demonstrovat vlastní názor. A když tam přispívám, tak i můj příspěvek vyznívá jinak.
    A teď pocitově. Tady se cítím jako na posezení u rodinného stolu, u Kechlibara jako v hospodě, sice oblíbené, ale nemám potřebu tam zajít každý den.
    Děkuji zakladateli za práci a čas, který tomu věnuje, a vám všem za atmosféru.

 5. V diskuzi níže se rozebírá co bude a nebude. Já bych snad jen připomenu, že nějaká podobná situace tadu ž jednou celkem nedávno byla – to když se přecházelo z daně z obratu na DPH. Tu dobu si pamatuji celkem dobře, protože to byla slušná pecka.
  Takže – připomenu, že v podstatě během několika dnů vše zdražilo o 23%. Došlo tomu tak, že celkem nikdo nevěděl, jak správně stanovit nově daň. Klaus nechápal v čem je problém a proto osvěta v podstatě nebyla. K tomu celkem razantní FÚ, které nesměly dávat závazná stanoviska … výsledek zkrátka byl, že drtivá většina ke svým produktům přirazila 23%. Obdobné zvýšení (i větší) zažíváme konec konců nyní.
  Co se pak dělo – jako první zareagovali zákazníci a přestali nakupovat v podstatě vše, kromě potravin. Ze zakázek pro 12 lidí, které jsem měl na 4 měsíce dopředu nebylo během týdne nic. Lidi zkrátka začali vyčkávat, jak se vlastně ceny utřepou – což byla celkem racionální volba.
  Jako druzí přestali odebírat obchody, protože měli plné sklady. Další v řadě byli výrobci – ti nejprve zbožím určeném do obchodu naplnili své sklady a pak silně omezili nebo zastavili výrobu. Poslední na řadu přišli dodavatelé vstupních surovin – najednou neměli komu dodávat, protože výrobci se zastavili.
  Proč to připomínám? Jedná se o čas, o setrvačnost. Než to totiž došlo k dodavatelům surovin, tak uběhly cca 3 měsíce. A napřed museli zareagovat se správnou daní oni. Takže se zjistilo, jak to vlastně mělo správně být …. odečíst daň z obratu a správně přičíst DPH. Zkrátka, než se zase celý řetězec dal relativně do pořádku, uběhlo 6-8 měsíců. A to se jednalo jen o „administrativní“ chybu~záležitost.
  Pokud se začneme bavit o nápravě systémové chyby (např. obnovit potravinovou soběstačnost), pak napřed musí dojít do zdárného cíle etapa, kdy padnem na ústa, aby bylo i poslednímu joudovi jasné, že náprava vede např. jen přes opětovnou potravinovou soběstačnost. Dobrá zpráva – cíl je na dohled, je dosažitelný, naše elity pro dosažní tohoto cíle dělají co mohou … Špatná zpráva – logicky ještě musí být hůř a dle mého se to již nedá zastavit.
  Teprve až dojdeme do vyhlédnutého cíle naprosté žebroty, může nastat druhá fáze – začít budovat. Odhaduji, že toto nastane někdy na jaře. Jestli se to obejde bez nějaké té defenestrace nebo nějakého toho lokálního lynčování těžko říct.
  Poté ale musíme počítat s technologickými termíny, návaznostmi atd. … prostě sklizeň musí být i v té nejlepčí excelovské tabulce nebo barevné prezentaci až po zasetí :-).
  Kdo dnes zdržuje např. tím, že bude bránit vypnutí energo-dodávek z RF, tak v podstatě vše jen prodlužuje. Elitám excelovské tabulky a barevné super-uper prezentace ukazují, že to bez surovin z RF musí jít, takže jsme odsouzeni přesvědčit se, jak to bude v reálu a nikoliv jen na papíře.
  Tož tak …

  1. Problem s dph je v tom ze asi nikdo nepochopil co je to pridana hodnota a pocita se to jako 21 procent navic k prodejni cene a hotovo
   Takze nakup za 1 korunu prodej za 100, s dph za 121

   Zadne nakup za 80, prodej za 100, dph jen 21% z 20 korun

   —–;
   Princip daně z přidané hodnoty spočívá v odvedení daně pouze z rozdílu ceny mezi vstupy a výstupy, tedy z toho, o kolik se cena zboží u něho zvýší (kolik k hodnotě přidá). Subjekt platí dodavatelům cenu včetně této daně a dodavatel sám dostává zaplaceno za zboží včetně této daně. Do státního rozpočtu pak odvede rozdíl mezi obdrženou a zaplacenou daní, případně mu může daň být vrácena.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88_z_p%C5%99idan%C3%A9_hodnoty

  1. Právě čtu knihu Gegopolitika Ruska od Oskara Krejčího.
   Původní cena okolo 500 , mám jí z antikvariátu Červený knír za 1600 , i s poštovným.
   Ale stojí to za to, spousty tabulek, přehledných mapek, autor evidentně preferuje pojmy před dojmy.
   Vůbec jsem nečekala tak kvalitní čtivo.
   Kdyby pana Krejčího nevychválil pan Lu Lina , tak bych ani nevěděla, že na trhu existuje tak poctivě odzdrojovaná kniha.
   Mimochodem, výborná je i knížka V zajetí geografie, od Tima Marshalla.
   Je to sice napsáno z pohledu člověka ze západu, ale autor je praktik, fungoval jako diplomat a byl u mnoha událostí a má velice neotřelý pohled na běh světa z hlediska zeněpisu.
   Postupně pojednal všechny světadíly a kapitola o Africe je asi nejzajímavější.
   Proč je Afrika tak chudá???
   Mimo jiné hlavně proto, že přírodní podmínky znemožňují obchodování. Špatně splavné řeky, přírodní přístavy chybí, vysoké hory podél pobřeží, období dešťů, kdy je problém zajít s pytlem prosa do sousední vesnice.
   V tomhle ohledu má Evropa podmínky ideální.
   Tenhle Tím Marshall napsal i Věk zdí.
   Ještě lepší než ta Geografie, zase pojal všechny zdi na celém světě a došel ( mnohdy) k překvapivým závěrům. Tenhle člověk umí odvážně myslet, obě knihy stojej za přečtení.
   Rozhodně nejde o nějakou multikulti propagandu, to vůbec!!!!
   V knize je srozumitelně vysvětlené proč je společnost skoro všude rozdělená na dva kusy , pojednává o tomhle problému v kapitole Spojené království.
   Podle něj už vzdělanci z velkých měst a vidláci z venkova nemluví stejným jazykem. A mají rozličné zájmy.

  2. Pan Krejčí správně upozornil, že v českém zájmu rozhodně není rozvrácené hladové Rusko, anebo Ukrajina.
   Ono se totiž ruskojazyčnému obyvatelstvu v české kotlince náramně líbí, po vítězství Sovětů se jich uchýlily do Masarykovy republiky mraky.
   A není to právě národ, který by se rád asimiloval do prťavého slovanského národa.
   Z kulturního hlediska se považuje za vyspělejší a konec konců je to i pravda. Nedělalo by to dobrotu.
   Rozvrácený stát je vždycky velký malér i pro sousedy. Stačí se podívat na ty houfy migrantů ze zničeného Iráku, Sýrie, Afghánistánu , pro Evropu určitě žádná výhra.

   1. Jeste vic se Masarykovi libilo v CSR 3.5 milionu germanu ,kteri milovali risske obcanstvi.
    Sam byl vyznamny clen risske habsburkske rady. Privzal jeste mnozstvi polaku a madaru. Aby se zadelalo dle Versailskeho receptu na tu spravnou demokracii a svobodu..Hlavne pro Cechy..Kdyz sam byl jako Dubcek a Husak uspesnej slovak.

   2. Co s těmi Rusy furt máte?
    Nějak si nemohu vzpomenout na žádnou vypálenou osadu, zlikvidované vesnice.
    Což Germánům a Ukrajincům problém nedělalo. Ani Československé legie nebyly zrovna úplně mírumilovné. Jinak by je dodnes na Sibiři nevzpomínali jako na hrdlořezy. Mrtvých tam zanechali dost, zabíjeli i zajatce a civilisty. A vykradli co se dalo, pro srandu králíků se jim neříkalo vládci Sibiře.
    https://cesky.radio.cz/vladci-sibire-zazili-slavu-i-tvrdou-denni-realitou-8588356

    No holt nebudeme Rusům vládnout, ani nám kousek Sibiře nenechají.
    A proto furt čtu, jak Čína dobývá Sibiř.
    Ta Čína, která víceméně spíše bojovala o přežití v celé své historii a ti dobyvatelé byli Japonci. O těch se to nepíše, i když jejich dějiny jsou známy výboji do oblastí, kam jejich nohy a hlavně lodě zvládly vstoupit a doplout.
    A těm by se ta Sibiř určitě hodila.

 6. Čtvrtek v noci.

  Všichni ještě spali,
  povolené svaly.
  Černochová už se řítí,
  černochovi hup do řiti!
  Austina to trochu bolí
  tak mu vrazit do soukolí;
  ale koupí vrtulníky
  nečumí se na ceníky
  mají plnou pokladnu
  a nabízí základnu.

 7. ОТ:
  Rubl už zase nabral sílu. Dnes odpoledne byl na moskevské burze kurs 74,54 rublíků za dolar, tj. na stavu ze začátku r. 2022, a to je letošním proklamovaným cílem Centrální banky udržet ho někde mezi 80-85 rubly za dolar.
  https://www.moex.com/ru/derivatives/currency-rate.aspx
  Je to 14 dní, co CB snížila procenta pro mezibankovní půjčky z 20 na 17 a povolila prodej omezeného množství dolarů fyzickým osobám, aby kurs rubl oslabila ze 75 na 80.
  Někdo zřejmě kupuje hodně dolarů na rublíky + dnes byla nejnenáviděnejší osoba v RF Naibulina opět zvolena do čela Centrální banky.
  Tak uvidíme, co zítra a zda bude CB nějak reagovat.

  1. Ještě se nabízí jedna varianta. Příkaz veliteli azovců z Kyjeva, postřílet civilist, NATOvce, příslušníky VSU, nájemní žoldáky, mrtvoly spálit a pak zprovodit ze světa azovce i sebe.

   1. To by vysvětlovalo ten zákaz útoku a nařízené držení obklíčení.
    Dát azonáckům příležitost ukázat, co jsou zač.

  2. JO

   … když jsem na začátku konfliktu psal, pane Dvořáku, že to tipuju na dlouhou dobu (= pro Evropu minimálně na jednu kompletní zimu a pro Ukry jsem stanovil cvičně úplně nejdřívější konec k 8_9.05.2023 s procházkou poražených na Rudým náměstí dne 24.06.2023), měl jsem na mysli právě tohle, co dobře už znali naši předkové při oblíhání hradů = vyhladovění, z Vašeho odkazu:

   …“budú zapečatení a zamknutí. Zhasnú svetlo a už im došlo palivo…“
   (a to jsem tehdá ani netušil, že v těch železárenskej katakombách uvízne i NATO „generalita“).

   P.S.
   já bych totiž taky svejma vojákama neplejtval(!!!), ale sakra bych na nich požadoval to co Putin, když nařídil Šojguovi v těch železárnách v Mariopolu:
   „Ani moucha neprolétne“

   P.P.S.
   P O Z O R !
   to tady píšu všem, abyste se nemohli vymlouvat, že vám to nikdo neřekl!!!,
   manželka kupuje MF Dnes ve čtvrtek kvůli Magazínu (= programu Naší/Vaší!!!) a tam jsem byl, vážení, právě poučen jakýmsi nelétavým ptáčetem, mladičkou Jelizavetou Sůvovou, že prej A Z O V už je H O D N E J, přímo tam napsala, že to řekl ukrajinskej EXPERT na krajní pravici Šecovcov:

   „Azov se depolitizoval, jeho minulost spojená s krajně pravicovým hnutím je dnes I R E L E V A N T N Í“

   nebo,

   jak řekl 23 letej Alexej, kterej se k Pluku připojil, protože MÁ pocit, že ho na boj připraví nejlépe“ … tedy abych nekecal…“MĚL pocit, že ho na boj připraví nejlépe“ … tak hádám, že sám ten mladej trubera, bohužel, zažije na vlastní kůži, jakej pocit bude z toho všeho mít i v budoucnu, pokud tedy pro něj nějaká budoucnost vůbec bude či zbude (!!!):

   „Jsou to jednoduše chlapi, kteří milují svou zemi a ukrajinský lid“

   1. Já to tipuju na hodně desetiletí.
    Už vyteklo moc krve, na obou stranách, a takové rány se strašně špatně hojí.
    Bylo to vidět na Balkáně , a ještě není ani zdaleka uhašeno.
    Zásahem zvenčí se , aspoň podle mne, žádný konflikt uhasit nedá.
    Jenom přidusit, ale doutnat to nepřestane. A vzplane to kdykoli znova.
    Jsem zásadně proti vměšování.
    Na Ukrajině v minulosti vyteklo moc krve, vraždili Banderovci a samozřejmě i rudí komisaři, během hladomoru tam místní pojídali snad i děti.
    Ten , kdo v historicky tak složité zemi pomáhal rozpoutat Majdan , je ZLOČINEC.
    A to všechno jenom proto, aby NATO popolezlo zase o kus dál na východ.

    1. Mně třeba je úplně jedno, jestli Džamíla bude sedět rovně nebo křivě, to bych nechal na ní. Hlavně aby seděla, to bych považoval za zásadní. – Nevím, proč se tak přičinlivě stará o zdraví Vladimíra Vladimíroviče.

    2. Dneska provedl rozbor Putinovy psýchy i Martin Dorazín na ČRo v pořadu Jak to vidí.
     Vyrůstal v Petrohradu, kde i studoval, je to tam samej kriminálník. Putin tam pojal náklonnost ke zločinu.
     Dorazín to ví, neb tam studoval taky , ale podsvětí ho nelákalo. Putina jo. Ách jo. 😀

  1. A co teprve vlaječky na zpětných zrcátkách, až se začne hrát hokej, to bude kolaborantů, to budou mít bretschneimpeři žně.
   Ještě nějakej čásek a odkopou se opravdu pořádně. A pak, pak už to neokecají „mediálně nešťastně volenými slovy“ jako tlamatá protektorátová. Kromě toho, po nějakém okecávání nejspíš, jak to jen kulantně …, jo, nebude až taková poptávka.

   1. Na ten slíbený článek o plodné symbióze buddhismu, konfuciánství a taoismu si budete muset, přátelé, asi chvíli počkat. Dnešního večera jsem nějaký neklidný.

    A nikde žádný elf, kterého bych mohl smazat.

      1. …Homer si asi představil, jak opatrně šmejdí svíčkou kolem monitoru, aby viděl na písmena, a úzkostlivě dbá, aby si voskem nepokapal klávesnici.

       Taková představa je k popukání, nedivím se mu, že se neudržel s tím smajlíkem.

         1. Jsem si vzpomněla na ten starý vtip, jak se Američan před frontou na nabalzamovaného V. I. Lenina divil, že tolik lidí shání myší olej. 😀

       1. … „neudržet“ cokoli o lecčem vypovídá či napovídá!

        Třeba neudržet moč, nebo stolici, nebo třeba tohle:
        https://www.youtube.com/watch?v=DuR0y9b-e7U
        = mrkněte, kam to až může dojít, tedy vezmu-li v úvahu, že tam diskutujou s Holcem dospělí lidi (pokud ne, tak se jim omlouvám) a kam se jim ty smajlíci až vrazily!

        Prostě něco, čemu (na rozdíl od Vás) se nepřestanu divit nikdy, že něco takovýho je v psaným projevu možný a kde umění a specialita Čechů dostává pořádně na frak (= humor a čtení mezi řádky)!

        P.S.
        tedy řeknu Vám, tou Vaší polopatickou představou Homerovy svíčky jste ten smajlík totálně dorazil … až to i tady vůbec ze všech nejzpozdilejšího blbíše rozhodilo

         1. copak všimnout, Aleno 2!
          Tragédie je, že to novinářský nedochůdče Jelizaveta Sůvová z tý MF Dnes (viz moje vejš) si toho „Vašeho“Thierry Meyssana ani nepřečte a ani v těch novinách není nějakej moudrej starší kolega, kterej by ji pod ten její mladej nos strčil toho „Vašeho“ T. Meyssana … a tak votravujou mě, protože já věřím skoro každýmu, dokonce i manželce, když tvrdí, že v tom Magazínu s těma novinama je prej program TV!

         2. Tak jsem část článku prdla na facebook a pod něj do komentáře i odkaz.
          Tož su zvědavá jak dlouho tam vydrží než mě někdo nahlásí 😃
          Bo udávat se nemá, ale hlásit se to musí 😂

        1. Blbíši, zkuste si nadsednout. A když to nepomůže, zvedněte nohy a pošoupněte židli 🙂

         Ta narážka se svíčkou směřuje na (údajný?) výrok slovenské mluvčí Greenpeace:
         „…Mluvčí slovenských Greenpeace (s některými aktivitami organizace plně souhlasím) Lubica Trubíniová totiž celou záležitost okomentovala následovně: „Elektřinu ke svému životu nepotřebuji, na televizi se klidně budu dívat při svíčkách.“ …“

         1. … á další pán z kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru …z Vás by měl, občane, Jirotka nekonečnou radost!

          Já si k tomu napsal svý, smajlíci jsou prostě blboučký jako ty naprogramovaný salvy smíchu v TV Nova blahý paměti. Ale Vy si klidně popopoposedněte jak libo.

          1. Jo, televize při svíčkách! 🙂
           Alespoň se člověk zasměje…

         2. 😂😂😂
          Já si fakt nepamatuji, že by jsme byli až tak vypatlaní v telecím věku.
          Na uhelné prázdniny pamatuji, na obrázky v novinách a na jediném tv kanálu, jak zamrzlé vagóny s uhlím se pracně rozmrazovaly.
          Na pravidelné výpadky elektřiny a žádnou TV jsme si nepustili. To nás ani nenapadlo, spíše matku napadalo, jak zabezpečit rozmrazené maso. Bo ten výpadek byl dost dlouhý.
          A hlavně jsme měli doma chladno, okna netěsnily, všude okolo okna námraza, máma tam dávala ručníky.

    1. Tak hlavne bych trochu zpozornel, kdyste stal se sekerou v ruce a divne se kyval. Natoz kdyby se mi zdalo ze se divne usmivate…

  2. A vzpomínáte si jak hnutí BLM označilo i slogan „All Lives Matter“ za rasistický?!? Já tedy ano a to velice dobře. Tahleta cemperovská zrůda zajisté čerpá z podobného soudku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *