12 června, 2024

Nerouhej se, nebo se ti to vyplní

Krátký prostřelený úvodník:

Hned od začátku války na Ukrajině se objevovaly svědectví ruských zajatců, že byli k boji nuceni svými veliteli a že jim jejich ruští kolegové stříleli do nohou, když odmítli bojovat. Osobně jsem takových nahrávek slyšel několik.  Zajatý Rus, který měl poškozené nohy a který dšil síru na Putina.

Myslím, že jsme včera viděli, jak tyhle nahrávky vznikají. To vás zajmou, prostřelí vám nohy a ošetří vás, pokud řeknete na kameru nebo mikrofon, že za to může Putin. Pak s vámi udělají nahrávku a možná vám zachrání život (ale o končetiny nejspíš přijdete). Udělali byste to jako zajatci s prostřelenýma nohama, když víte, že se váš život počítá na minuty a tohle je jediná šance na záchranu?  Já z fleku. V takové situaci bych řekl, že Putin má čertovo kopyto a žere děti…

Doporučuji našim kolegům, co se těmito videjky a nahrávkami zabývají, aby je shromáždili do jedné koláže. Dejte dohromady všechny ukrajinské nahrávky, kde ruští zajatci mluví o střelbě do nohou, a na konec dejte to ukrajinské video. A pusťte to do světa. Těchto případů totiž určitě bylo víc, víme? Je to hezká metoda, jak zařídit, aby zajatci „nenáviděli ruský režim“. Střelíte je do nohou a necháte jim jen malou naději na (mrzácký) život. Já myslím, že se rychle ukáže, že toto videjko nebyl ojedinělý incident. Že takhle se vyráběly fake news o neschopném ruském velení.

Ujměte se toho někdo. Posbírejte ty nahrávky ze CNN Prima News a sestavte pořádnou informační bombu.  

A teď už dnešní text:

„Nerouhej se, nebo se ti to vyplní.“ To vždycky říkával můj tatínek, když jsme spolu diskutovali o naší vaší Evropské Jůnii, která vždycky dělá všechno dobře, až se sem nakonec musí vozit uhlí z Austrálie, nemáme žádnou alternativu za ruské energie, máme zemi plnou válečných uprchlíků a válku za humny. Jo, to byly časy, kdy jsme dlouze diskutovali o problémech, které jsme si tu sami a demokraticky nadělali, protože se během posledních třiceti let zcela setřel rozdíl mezi odborníkem a kreténem. Každý názor byl relevantní, na každého se bralo ohled a díky internetu začalo těch názorů být tolik a byly tak dokonale nalíčené a kamuflované, že je snadné poslouchat samolibého debila a ještě mu za to tleskat. Je nám houby platné, že nám dole to začalo docházet dřív než těm chytrým elitám v Praze. Ale byla svoboda. Mohli jsme říkat, co jsme chtěli, a mohli jsme přinášet různé podněty i různé návrhy na řešení.

Jeden můj dobrý kamarád přirovnával naši situaci k natlakovanému kotli. Víme, že se pod kotel stále přikládá, víme, že pojišťovací ventil nestíhá, víme, že to bouchne, jen nevíme kdy, nevíme jak, a nevíme, jaké škody to udělá. Není to ani půl roku, co jsme o tom mluvili, a já si tenkrát naivně myslel, že přijde výbuch, lidé prohlédnou, pochopí, kde se stala chyba a budou ji napravovat, protože na to máme demokratické nástroje. Pořád tu byla nějaká svoboda slova, celý svět byl propojený, kamkoliv se dalo jet, s kýmkoliv se dalo mluvit. Výjimka byl vlastně jen ten Kim z KLDR, ale to potvrzovalo pravidlo.

A ejhle, teď, když už se přetopený kotel úplně chvěje a výbuch je možné očekávat každým dnem, tak se najednou ukázalo, že vždycky je to stejné. Ještě než se katastrofa stane, tak se společnost připraví prakticky o všechny nástroje, kterými by bylo pak možné problém řešit. Průser se ještě nestal, je sice už hmatatelně přítomen, protože jeho průvodní jevy v podobě inflace a katastrofických zpráv o hospodářství už kolují mezi námi… a co jako společnost uděláme? Zavřeme si dveře téměř k jakémukoliv řešení. Protože je válka a my musíme mít ten správný narativ.

Vždycky jsem si pád EU a současného režimu představoval, že se prostě zdiskreditují. Že jednoho dne zjistíme, že začala měnová reforma, že lidé vyjdou do ulic a žádné noviny ani policie je nebude umět zastavit. Že vláda bude svržena za všeobecné radosti a ta nová nebude omezena současným „euroatlantickým narativem“. Že prostě bude možné jednat s Rusy i Číňany. Že bude možné jednat s Asadem, Tálibánem,  s africkými zeměmi, ale i s USA,  že prostě vznikne svět, kde budeme žít a necháme žít jiné podle sebe. Myslel jsem si, že naši bezpečnost bude určovat především míra soběstačnosti v základních potravinách, základním průmyslu i základních službách. Že státy přejdou do ofenzívy proti globálnímu kapitálu a budoucí světová unie bude dána především tím, že všechny ty velké firmy budou platit ve všech zemích stejné daně. Za to stálo obětovat pár let neprosperity a problémů.

Jenže… ono to dopadlo přesně obráceně. Podívejte se, do jakého průseru se řítíme, i kdyby se už nemělo stát nic dalšího, ale vlády jsou zcela stabilní. Dokonce tak, jak nikdy nebyly. Najednou se mediální impéria krásně propojila s líbodémo, najednou všechny průzkumy vycházejí skvěle, Fiala nedělá nic, ale fakt nevypadá, že by se bál voleb. Občanstvo akceptuje věci, na které by si Babiš v době covidové netroufal ani pomyslet. Diskreditace se nekoná. A pokud ano, tak za to může Putin. Ukrajinské tažení možná pro Rusko bude mít nějaké pozitivní výsledky, ale pro nás rozhodně ne.

Zároveň nejdeme cestou nějaké soběstačnosti, jen vzniká horší a dražší závislost na mnohem nespolehlivějších dodávkách z mnohem větší dálky a s menšími možnostmi. Výsledkem není mohutné zprůmyslnění Evropy, otevírání dolů, stavba továren a elektráren, ale jen další tisk peněz, které se budou nalévat kdo ví kam… jen si můžeme být jisti, že k nám to nedojde, protože jak řekla Pekarová – vláda tu není od toho, aby se starala o lidi. Má výjimečně pravdu. Vláda je tu od toho, aby osvědčovala neochvějnou věrnost protektorovi do našich statků a případně i našich hrdel.

Myslím, že všem nám bylo jasné, že výbuch evropského ekonomického letadla nás samozřejmě poškodí. Ale všichni jsme se opájeli iluzemi, že ta rána sice zničí naší evropskou stavbu, ale zároveň uvolní prostor pro stavbu novou. Lepší.  Ono to tak ale nebude. Před výbuchem jsme se včas rozhádali se všemi, kteří měli zdroje stavět nový svět. Dělit se s námi nebudou. Nemáme nic, co by od nás nezbytně potřebovali. Ano, možná v Rusku zpomalíme hledání nových nalezišť ropy. Možná jim zpomalíme vrtání, protože jim nedodáme náhradní díly. Možná budou mít problémy s civilními letadly, možná budou mít problémy s čipy.

Ale oni mají všechny suroviny. Kompletní periodickou soustavu prvků. A všechno ostatní je jen práce. I ti Severní Korejci zvládli atomovku. A zvládli ji právě v době, kdy na ně uvalovali jednu sankci za druhou. Proč si u nás někdo myslí, že Rusko to nezvládne? V Rusku nebudou mít drahé hračky, ale my nebudeme mít levné topení. A až to bouchne, tak zjistíme, že jsme se pečlivě zamkli do vlastní pouště.

Zůstaly nám všechny nevýhody našeho uspořádání a všechny výhody jsme za potlesku odvrhli. Ničíme si krok za krokem poslední konkurenceschopné obory, zařizujeme si nekonkurenceschopnou cenu energií, máme zhýčkané obyvatelstvo. Ale nejhorší je, že máme zakázáno navrhovat jiná řešení. Máme zakázáno chtít mír, máme zakázáno mít cokoliv společné s Ruskem (a dvěma třetinami planety), máme zakázáno pochybovat o zdejším pojetí svobody. Ale máme dokonalý manuál, jaké rituály osvědčení věrnosti se od nás očekávají.

Kotel je těsně před výbuchem. Ale už dávno jsme zlikvidovali hasící zařízení, místo havarijních manuálů máme jen kurzy semknutí, naše vedení je v bezpečné vzdálenosti a teď nám pro jistotu ještě zavřeli dveře ven. Už můžeme jen jediné. Věřit. Věřit všem těm novinářům, že politici typu Biden a Fiala mají pravdu, že je všechno na nejlepší cestě. Že je jen otázka krátkodobého nepohodlí svrhnout Putina, oslabit Rusko a rozebrat si jeho přírodní bohatství, přičemž se dostane na každého. Že jsme na delší straně páky, ruské suroviny nahradíme, ale Rusové nenahradí naše hi-tech výrobky.

Jak snadno se vám tomu věří?

75 thoughts on “Nerouhej se, nebo se ti to vyplní

 1. Asi mám totální ban v Ozvěnách24, bo jsem sprostý. A to jsem se jen přizpůsobil stylu jejich diskutování.

  Ládik !!! • před dnem
  Vraždění spoutaných zajatců je zábava zdejších demokratů. Styďte se, svině.

  Avatar
  bitkar mod Ládik !!! • před dnem • edited

  mate ban na tyden… a po porade moderatoru mozna nafurt, uvidite, jestli vam to po tydnu bude fungovat tady… beztak jste byl na odchodu. Praskat dverma nemusite.

  Avatar
  just me Ládik !!! • před dnem
  bitkar Fakt nevím, proč tyhle permanentně ulhané nacistické zrůdy tolerovat.

  Avatar
  bitkar mod just me • před dnem

  popremyslim o tom s moderatory. On je to tenky led, ale zacinam nabyvat nazoru, ze tady uz mozna nejde o nazory nebo diskuzi nekterych, protoze to neni ani dialog, ale ignorace jedny strany a sireni informaci z druhe.

  1. Dnes vidim, ze bitkar na Ozvenach se vydal definitivne cestou represe. Vladimira uz vyhodil na dobro. No, ono to asi neprekvapuje, vzhledem k tomu, ze na Ozvenach se smahem prebiraji lzizpravy z Echa. Je to tam ted samy jed. Ale doufala jsem, ze to dopadne jinak.

   „ignorace jedny strany a sireni informaci z druhe.“

   To je presne to, co dela Echo. Jejich hlavni zdroj/zumpa.

 2. Tento svoj prispevok by som nazval ze …. vieme prd. 🙂

  Vovka nam vsetkym vytrel zrak pred mesiacom, ked sme si mysleli, ze na to nema.

  Tri tyzdne trvalo – a predpokladam, ze prvy tyzden mal nechutenstvo aj Vovka – nez sa stroj rozbehol a straty klesli, bojova nalada rastla a narativ antinazi operacie sa chytil a ruska spolocnost to akceptovala.

  Po mesiaci vieme ze – nic nevieme. A preto je aj Bidet taky nervny, pac netusi, co bude krok dva.

  Genialna taktika pri Nikolajeve, kde v ramci kontrautoku zhromazdili aj posadku z Odesy a ked uz boli vsetci laskavo na mieste, tak to tam rusi rozprasili. O tom ze to takto dopadne nevedel ani bloger JP.

  A ze ani bloger JP a ani Kadyrov nevie nic – ergo – ze vedia tiez prd – je jasne z toho, ze predpovedali rychly koniec Azova v priemyselnej stvrti. No len nevedeli a my s nimi, ze kapitalni kaprici sa netermobarizuju ale chytaju. To by sme mozno vedeli, len sme nevedeli ze nejaky kaprik je tam zasity. A ze tam je, im UA army racila oznamit vrtulnikom.

  Uz to vyzeralo, ze rusi tam nechaju len expedicny zbor a ejhle, pri Kursku maju viac techniky ako pred 24.2.
  Prd vieme ci to nastane a predpokladam, ze ani hlavny vyjednavac nema ahnung, aky bude dlasi krok.
  Ak by to vedel, mohol by sa prekecnut. Takto bude asi len pouzity. A po pouziti pojde do nejakej dozornej rady, by sa zotavil, ze jakeho blbca zo seba robil pred svetom.

  Z tohto pohladu je to genialne. Moze a nemusi byt Minsk III. Moze a nemusi byt 2.faza. Kde bude dalsi utok nik netusi. A NATO teda tiez nevie, ci sa do toho ma vlozit, bo rus ide zobrat pol UA, ci bude Minsk II a teda to nema kazit :)))) Opakujem – genialne.

  Prd sme vedeli o tom, ako to bude so sankciami. EU sa rozhodla a Vovka tiez. Podla toho ako rubel stupa to vyzera, ze burzovy svet si mysli, ze EU mrkne ako prva :)) A prd vieme ako to teda bude v piatok na den blaznov.

  Sa mi paci ako vsetci UA POW vedia bezchybne rusky. Kto by to bol povedal :)))

  No a uz chapem obavy Vicky Nulandovic o tom, ze by sa rusi mohli zmocnit nejakeho toho matrosu z nejakej tej labosky, pac podla sprav su nohovy strelci uz chyteni. A to boli v tyle nepriatela. Specnaz prisiel, zbalil, odisiel a kedze sa k tomu nekona ziadne videjko a aj pan poslanec vyzeral byt stale nasraty aj ked to oznamoval, netvaril sa usmievavo, tak ti chlopci budu mat rusne chvile, a ktohovie ci to v zdravi preziju. Aj specnaz potrebuje panakov. Cize chlapci specnazovci si len tak poletuju po UA a sem tam niekoho zbalia a odvezu na maticku Rus. Byt teda ukrajincom a robit neplechu – tak mam z toho nekludne spanie.

  Takze Vovka sa s nami zahrava a nechava nas v jedinej istote, a teda, ze prd vieme. V tomto smere klobuk dole.

  1. Pan poslanec kecal. K dnešnímu ránu:
   – byly určeny GPS souřadnice, kde se to stalo, a podle nich byly zpětně vyhledány starší snímky, něco bylo zveřejněno a vypadá to na soukromou mučírnu
   – z původního videa byli identifikováni pachatelé, 3 jména zveřejněna, večer bylo oznámeno, kde se na Ukrajině nalézají, zatím na svobodě
   – z původního videa byli identifikovány oběti, jména nezveřejněna, ale vojenské jednotky ano

   Zničení ukrajinských sil u Stanislava – příprava útoku na Cherson
   – JP o tom alespoň něco tušil, protože komentování téhle oblasti se náhle začal vyhýbat, i když zpráv o průjezdu těžké techniky přes Melitopol západním směrem bylo dost
   – na jednom z ukrajinských kanálů se objevil komentář jednoho z ukrajinských vojáků-účastníků „útoku na Cherson“ – tam šli přískoky, v noci se pohybovali, ve dne schovávali po vesničkách, vůbec to nevypadalo jako příprava na nastoupení, spíš partyzánský pohyb. Chaos a útěk po útoků Rusů obrovský, neměli žádnou ochranu, v podstatě nikdo nevelel. Nechápe, proč je Rusové nerozmlátili na kaši. Celou akci považuje z vojenského hlediska za naprostou blbost, důvod vidí v potřebě Kima(starosta Nikolajeva) naleštit si ego a v potřebě Zelenského předvést západu nějakou akci. Podle způsobu vyjadřování nejde o obyčejného vojáka.
   Podle nedávno přijatého ukr. zákona je takový komentář na netu považován za předání zpráv nepříteli, trest je tam od vězení po smrt.

 3. Koment JP k rozhovorům v Istanbulu
  Vystoupení delegátů RF
  Přebrali a prostudovali návrhy Kyjeva, aby jej prostudoval širší tým v Moskvě, který vypracuje odpověď.
  Ruská strana dělá v rámci posílení vzájemné důvěry při vyjednávání o mírové smlouvě dva vstřícné kroky – zastavuje vojenské útočné akce u Kyjeva a Černigova. Po uzavření desek s projevem spatra pronesená žádost o přísné dodržování ženevských konvencí při zacházení s válečnými zajatci.
  Co se týká setkání Frigo na mašině – pardon – Zelenskij – Putin, dojde k němu až při podpisu smlouvy, případně lze toto setkání spojit při podpisu smlouvy ze strany odpovědných ministrů.
  Koment JP – jsme na prahu dohody MINSK-3. Já dodávám – se vším všudy.
  Dále – je spokojen s prací RA a domobran na Donbassu a s náborem dalších dobrovolníků do ukrajinského tažení.
  Ovšem není spokojen s případným budoucím postavením všech lidí, kteří osm let pracovali na Ukrajině pro potlačení zdejšího nacizmu.
  Pro ty, kteří nechápou – je asi těžko možné věřit ukrajinským náckům, že po vyfičení RA si padnou do náruče se svými ideovými nepřáteli. Neboli jen co zvednou Ivani kotvy, udělají náckové ze svých nepřátel chutnou paštičku.

  1. Tady JP uletěl. Je to pro něho velmi osobní téma – patřil k aktivním účastníkům událostí r. 2014 a aby si vyhnul zatčení utekl do Běloruska, pocit zrady přetrvává a tohle je pro něho šance vrátit se domů. Bylo potřeba si projev Medinského poslechnout celý, novináři ho šikovně sestříhali. Z obou stran konfliktu se prezentovaný výsledek rozhovorů hodnotí slovem ZRADA. USA a VB v tom hledají nějakou léčku. Taky mi v první chvíli zatrnulo, co to tam upekli.
   VVP možná testuje pozici Zelenského (ukrajinské příspěvky na netu šílí z toho, že by DLNR a Krym byly 15 let nedotknutelné), možná VVP potřebuje zjistit sílu „kapitulantů“ u sebe doma. Nevěřím, že by kdokoliv na ruské straně pustil oficiálně do oběhu neschválený sestřih, a obzvlášť teď, co platí zákon o šíření nepravdivé informace.
   Jinak Šojgu byl 3 týdny mimo kamery, ani veřejné spekulace o jeho nemoci/smrti ho nevytáhly z nory. Copak asi připravoval?
   Kurz rublu v , kterou sleduji, dnes skončil na 87,25 rublu za 1 dolar. Uvidíme, kdy se dostane zpátky na obvyklou hladinu 70 -75. Bloomberg dnes hlásí 87,56.

 4. Jejda … dostali ochutnat vlastní meducínky a už se rojí … hádám, že dnešní večeře bude bez nechutenství.

 5. Domnivam se,ze ta premrstena nenavist mezi Slovany , /Ustasove , SS Galicia, Azov,polaci ted, atd.,prameni z toho,ze jsme vice emocionalni..Jak to jinak vysvetlit?
  Nedovedu si predstavit po 70 letech,ze nekdo muze pestovat ten fasismus..Denne jsem slyseli ty hruzy a nedaji se zapomenout. Ale Lenin tvrdil ,ze fasismus je posledni stadium /kazdyho/,imperialismu..
  A takova to byla idylka, kdyz se EU starala jen o narovnavani bananu..
  Mnoho pisicich se vytahuji a vyhrozuji Ruskem a ted dalsi vyhrozuji vlade Fyjaly ,lidem /tedy ostatnimi,kdyz oni se mezi lid nezarazuji zrejme a tak v dusledku sebou nevyhrozuji/,ze se shromazdi v ulicich, asi Prahy.
  V nekterych statech se voli jako kandidati muzi ,aby vyhrali volby a za nekolik mesicu odstoupi do predem pripravenych pozic /s miliony jako odmeny/,zastupce jsou zeny,ktere pak vladnou nezvoleny , jako presidenti a predsedove vlady..Je mozne ze to planovali v zamori ,ale vice presidentka se ukazala jeste horsi a ted jsou bez reseni.
  Dalsi v poradi je Pelosi a taky nic moc..
  Kdyz se nevi co tak se schuzuje. A ostuda velka. President oslovil a zaradil polskeho presidenta jako velvyslance, z civilniho min. obrany se udelal general, vojaci slavne 82.para divize byli pouceni ,ze se brzy octnou na Ukrajine..Vlidne promluvil s vojaky,ale potom prvni zacal zrat pizzu. To vrchni velitel nesmi , nejdrive zerou obyc vojaci , protoze je to staleta tradice..
  Nikdo se nesmal a ukazovali jasot vojska Trumpovi..Zizni po krvi a porad krici, aby Putina odstranili ,to jde vzdycky o hubu ,kdyz sam bude v bezpeci..
  Dolf rozhodl, ze kdyz germanskej narod nezvitezi ve valce ,neni hoden existovat ,ani vojaci ani zeny a deti ,nikdo a nic,kdyz taky prohrali diky hrubym chybam koho ? Dolfa.
  Penize ulozene bohaci v Usa , nejsou vubec v bezpeci a politici se obavaji ,ze kazdy nesouhlas se vyresi jejich vykopnutim a to jen dotlacuje dalsi k Cine a Rusku.
  Ty radi , prestante bejt uz trapny otroci, s nama nebudete..
  Mimo rusu , ktery maji podminenej reflex na fasismus , neni mi jasny jakou motivaci maji ostatni vojska ,asi jen hromadnej vyskyt psychopatu opatrenych vskutku obrovskymi zasobami zbrani a skladu s pohonnym hmotami..
  Kdykoliv bylo prezbrojeno a krize z nadvyroby /jako 1929/, kdyz chudaci po celodenni drine nemeli casto ani na chleba ,resilo se to valkama..
  Aby se truny nezacaly kymacet a nezritily se..
  Po staleti a na vsech valecnych skolach se vyucuje a to vi i kucharky,uklizecky tam a vsichni,ze plati zlaty pravidlo :
  Na rusa se nejde!!
  Kdyz kazda valka je taky revoluce . /Plna zmen/.
  Nikym nezvolena Lejno a spol. ruskej plyn a ropu /a rubl, zase zhubl/ nemaji radi a nebude. Vubec, vsechno rusky nemaji radi. Na ostatni se ohled nejen nebere , obohacovani milujou tak pokracuje od 2014 ,ale miliony uprchliku do prelidnene EU mluvi jasne ..I tech do zamori..Budou nasledky..A.
  Nemuzou nebejt.
  Prvni vitezstvi Putina bylo na Covid. Uz neni. Jinak by nikoho do EU nesmeli pustit. Tak opustili epidemii.
  Muze se ale zase vratit.
  Zrovna premyslim ,ze i poslusnost ma a musi mit ,nejake meze a hranice…

 6. No a co. EU dopadne, jak dopadne (špatně). Důležité bude pro každého jednotlivého člověka, jestli bude mít v tom okamžiku zdroje pro svou obživu* nebo bezcenné nuly/jedničky v bance či barvotiskové státopapírky pod matrací. Pak si bude moct vybrat destinaci, ve které v relativní spokojenosti dožije svůj život podělávaný dokolečka tisíciletou papalášskou zpupností.

  *) Dneska se tomu říká „komodity“ (krypto, Au, Ag), přestože právě tyto komodity, na rozdíl od státopapírků, splňují parametry odborného termínu „peníze“.

 7. Když čtu názory jak je tento Apoštovlův, od evidentně inteligentních lidí, tak si říkám, že asi žiju v nějaké jiné realitě.
  Jak mohl někdo věřit, že se EU rozpadne, že se vlády nechají svrhnout lidem atd. atp? Proboha, stalo se to někdy v historii? Zpětně se vždy ukázalo, že VŠECHNY revoluce byly někým pečlivě a účelově připravené, že lid byl vždy jen zmanipulován a využit jako nástroj k nastolení moci, která se vždy nakonec obrátila proti němu. Tzv. elity se po staletí pečlivě organizují v různých tajných a polotajných organizacích, a pečlivě dohlížejí na to, aby se lid nikdy nezorganizoval proti moci. Jak by to taky lid mohlu udělat? Všichni jeho tzv. vůdci jsou jen agenti dosazení systémem, odbory jsou kamufláž pro oklamání bdělosti pracujících, demokracie je od začátku cinklá, média a propaganda jsou vynalezena pro manipulaci a indoktrinaci, školství taktéž.
  Jak to proboha můžete apoštole nevidět?

 8. JP dnes ráno nahodil na troubu film o Krymu, který se pochopitelně týká i UA. Celé „vydejo“ půl hoďky.
  Kdo zkoukne, nechť dodá info., o jak velkou ztrátu času se jedná.
  Začíná to tím, jak se soudruzi z Wehrmachtu snaží vykouřit partyzány z jeskyně, kterých je na Krymu docela dost.

   1. Re: Bot

    Omlouvám se, psal jsemsvůj příspěvek dost narychlo a odkaz jsem jednoduše nevložil, i když jsem to měl původně v záměru.
    Njn., o můžete chtít po hnusném a sklerotickém dědkovi, že jo.
    Ne nadarmo se mě snaží moje Jahoda prodat do nějaké menší ZOO…

  1. Je určen pro děti, výchovný film. Pro dospělé ztráta času, kromě prvních 5 minut filmu – jde o obranu Kerče za 2.svět. války, Adžimuškajský lom a v něm rozsáhlý komplex jeskyní, a pro nás možná pochopení
   – proč se Rusové budou bránit až do konce
   – jakou mají výdrž a co všechno jsou ochotni vydržet
   – že 2. světová pro ně není historie

 9. https://twitter.com/YourAno
  Rozkaz ministra obrany RF z 21.3. ‚O informačních opatřeních v internetové síti‘
  /Podepsán gen. Bulgakov jako dočasně úřadující ministr obrany,
  MINISTR OBRANY RUSKÉ FEDERACE
  a 21. března 2022. Ne 146
  Moskva město
  O pořádání informačních akcí
  postava na internetu
  V souvislosti s nárůstem počtu skutečností předávání vojenského personálu Ozbrojených sil Ruské federace během speciální operace na území Ukrajiny a publikacemi různých médií o benevolentním chování k zajatcům na území Ukrajiny, které naopak posiluje u vojenského personálu Ozbrojených sil Ruské federace pocit beztrestnosti a možnost snadno se vyhnout povinnosti platit vojenskou povinnost v průběhu speciální operace na území Ukrajiny. JÁ ŘÍKÁM:
  1. Vyvinout a distribuovat sérii videomateriálů demonstrujících
  nelidské chování vojenského personálu Ozbrojených sil Ukrajiny
  a nacionalistických formací na území Ukrajiny ve vztahu
  k vězňům, kteří dobrovolně vyjádřili přání kapitulovat.
  2. Vypracovat a distribuovat sérii grafických materiálů s důkazy o využití nominovaných osob při natáčení brífinků zajatými vojenskými pracovníky Ozbrojených sil Ruské federace. Také vyvrátit skutečnost, že ozbrojené síly Ruské federace používají branný vojenský personál.
  3. Poskytněte informační podporu materiálů v komentářích. Hlavním argumentem je porušení Ženevské úmluvy o zacházení s válečnými zajatci.
  4. Zavést kontrolu nad plněním tohoto příkazu vedoucímu odboru informační války a přestrojení ministerstva.
  obrana Ruské federace.
  DOČASNÝ MINISTR OBRANY RUSKÉ FEDERACE
  armádní generál
  D. Bulgakov

  1. Myslíte, že by Rusové dokázali šířit válečnou propagandu lépe, než Ukrajinci pod vedením Amíků a ve spolupráci s Belingcatem?

   Tomu nevěřím.

   I když, vypadá to, že Belingcat vytáhl své hlavní trumfy – Čuka a Geka – to značí, že musí jít do tuhého.

    1. Re: Halef

     Jste velmi hloupý Halef, páč ani vzdáleně netušíte, že se dostavila Nová Doba!!!
     Každý „sedič“ musí mít na sezení absolvovaný kurz se závěrečnou zkouškou, a kromě toho musí navštěvovat jednou ročně pravidelná a opakující se školení, kde je přezkušován, zda-li dodržuje všechny předpisy a nařízení a vyhlášky stran jedině správného sezení na lopatě.
     To by tak hrálo, aby si kde jaký vandrák přišel sednout a nic!
     Jo, to není jen tak, jak hupnout na vem-blouda a zajet ho vyvenčit na Sahááru. To musíte všecko vychytat! A předem!!!

     1. Už je vychytáno, ó effendi. Račiž sundat svou ušlechtilou zadel ze sedla/sedadla a rozhlédni se kolem, máme totiž nového bloggera.

      A neoddávej se zahálce, ke které tě zajisté ponouká šajtán, a buď pilný, abys, až nadejdou tvoji dnové, bezpečně přešel přes most es-Sirát a spočinul ve společnosti Pokroka a sedmdesáti kalifů (nebo kalichů? teď nevím) mezi spravedlivými! A k tomu stačí tak málo! Totiž napsat a zveřejnit nějaký pěkný text.

      Alláh tě provázej a vediž tvoji písmaznalou hlavu i ruku!

   1. Bych řekla že je to fake, dost možná z pera toho poradce co vzal kramle. Docela to odpovídá. Chytaj se toho pověstného stébla.

    1. Na video bylo nutné zareagovat rychle. Takže straně věřte, vlastní oči jsou dezinformačním nástrojem proruských narativců.

  2. Je to jednoznačný fejk. Jen skutečný idiot by napsal větu:
   Také vyvrátit skutečnost, že ozbrojené síly Ruské federace používají branný vojenský personál.
   Snad jen dodat, že lhát se musí umět a nemůže to dělat kdejaký kus bez příslušných schopností.

   1. Prisly na mne cerny myslenky ,treba o sebevrazednych seminkach…Tak radsi taky pridam vtip.
    Jede chlap na velbloudu Saharou a najednou velbloud zacne hykat a kulhat. Co ted.
    Ale zahledne ceduli s napisem : Velbloud Service.
    Rika mechanikovi v servisu neco s nim je. Mechanik rika ,hele zacouvej s nim tajdle do boxu.
    Vezme zeleznou tyc mazne velblouda pres kule ,velbloud zarve a zmizi sprintem za prvni dunou.
    Dostanu stovku za opravu rika mechanik.
    Chlap no jo ,ted ale vellblouda nemam , je pryc!!
    Zadnej problem rika mechanik ,bude to stat dveste a zacouvej si tady do toho boxu..

  1. Ládíku, ó vy šťastlivče!!
   Opláchnout a na rozpálenou pánev s nima!
   Asi není daleko doba, kdy Vám my ostatní takovou pochoutku budeme závidět … 😉

  2. To jsou červi normálních much – když dělali substrát, tak tam přidali možná starou mouku, odpad z obilí, nebo také trochu tuku nebo živočišných zbytků. Nic to neznamená.

   1. Koupeno ve 2021 na jaře, byly v tom kytky a jahody. Přes zimu v epifytech, na mrazu, bylo i -17°C. Jak dlouho taková larva stárne? A z takového kusu (největší mají 2cm) opravdu vyletí moucha? Člověk se pořád učí. Dík.

    1. Vemte ty červíky, dejte je do uzavíratelné krabičky s trochou hlíny a nechte v teple. Za pár dní nebo týdnů z toho budou mouchy.

      1. …přinesla jsem ti sýr!
       …přinesla jsem ti zavařeninu!

       …přinesl jsem ti červy!

       Vida, jak byl bratranec Milouš nadčasový! To Jirotka, když Saturnina psal, snad ani netušil.

   1. asi JO,
    dík Martine = to bude ono, i když brouků jsem si nevšiml, ale kořínky (ty tenčí) byly ožraný!

    Tak lalokonosci … a prej žížalky.

    Do teď to byla pro nás záhada. Loni jsme totiž měli hodně manželkou vypiplanejch kytek. Prej, aby se holkám dařilo dobře, tak je přesadila do větších květináčů a dopřála jim letnění a přesadila je do tzv. pro kytky speciálně namíchanýho substrátu = taky z OBI. A když je přesazovala, tak … „hele, pojď se podívat, jsou tady !!!larvy!!! žížaliček, to svědčí o zdravým kompostu.“ Vykládejte ji něco o kokonech, taky jsem si myslel, že mouchy, a tak jsem to nechal bejt a … a tak kytky chřadly až … už kytky nemáme.

    P.S.
    letos zase manželce zřejmě otrnulo, zase přivezla ty pytle (!!!) a nějaký sazeničky novejch kytek, taky z OBI jako Ládík.
    P.P.S.
    když jsem ty pytle viděl, povídám jí, že mně by na to bohatě stačil jen jeden pytel (samozřejmě cementu, písek, vodu mám) = návrh neprošel
    P.P.P.S.
    komu není rady, tomu není pomoci
    P.P.P.P.S.
    takže už vím, že letos se lalokonosci zase přežerou , nebo ten „její“ substrát prostě olíznu plamenem plynovýho hořáku na asfaltový pásy, se*u na prospěšný půdní bakterie, příroda si to už nějak přebere

    1. Jestli to nebude přece jenom takhle:
     – do elektrospotřebičů se montujou kurvítka
     – do substrátů se přidávaj lalokonosci

    2. Jak se casy meni. Driv jsem musel sbirat a odstranovat Mandelinku ,ze zrala brambory. Aby bylo co k obedu.
     Ted se sezerou posledni brambory az nebudou, zacne se pestovat Mandelinka.
     Aby bylo co k obedu.

  3. A já tvrdím, že to jsou ponravy a pokud přežijí, budou z toho jednou chrousti.
   Totiž vypadá, že mají „nožičky“ a to červi od běžných much nemají.

 10. Možná se mi to jen zdá, ale skoro to vypadá, že Novinky začínají téma Ukrajina utlumovat. Hlavní zprávou je teď vyhořelá Mynářova hospoda, na titulní straně jsem články věnované Uk napočítal jen tři, přičemž jedna je o soudci, co prý „dostal“ Karadžiče a teď jej údajně „nasadili“ na Putina (hú, bojím bojím), druhá o tom, jak Kemelovy vtipy vydělaly spoustu peněz pro Uk, no a visí tam ještě dva dny starý Švamberkův komentář ještě psaný ve starém bojovném duchu předsummitové natování,. A pak jeden článek o tom, što dělať bez ruského plynu. Ve zprávičkách nás pak ještě potěší info o zoufalém Rusovi, an je nucen stahovat žoldnéře z Afriky (!). Samozřejmě jako krok nejvyššího zoufalství, páč válka je vlastně pro Uk vyhraná. Takže očekávám novou ještě smrtelnější mutaci covidu…

  1. Všimla jsem si už včera
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/magazin-historie-pluk-azov-elita-ukrajinske-armady-nebo-novy-taliban-195666#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=XlBxDqB2ajo-202203281947&dop_id=195666&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
   sice je to samá pirueta zřejmě ve snaze zmírnit dopad a díky tomu je z článku bramboračka, ale zdá se mi, že určité přibrzdění je evidentní. Už jen to, že píší, že např.
   „Duchovní otec Azovu, později ukrajinský poslanec Andrij Bileckyj, ještě před vznikem oddílu prohlásil: „Údělem Ukrajiny je stanout v čele bílé rasy během poslední křížové výpravy proti podlidem, jimž vládnou Semité.““
   Uvidíme jestli je to jen náhlé hnutí mysli nebo trend. Podle mne by teď měl nastat „narativ“, že UA vedení s nimi nemá ale nic společného.

 11. Žádný kotel nevybuchne, tedy nevybuchne v České kotlince, ani v Moravskoslezských úvalech.
  (sociální) Výbuch vyžaduje organizované lidi, třeba v odborech jako byla Solidarita v Polsku, nebo ovládnutí naší, vaší, jejich ČT.
  Nic z toho nehrozí.
  Možná bude spousta malých ,,pšouků“ ale nebude to nic s čím by si neporadila naše nebo EU policie či armáda.
  Pokud skutečně přestaneme odebírat z Ruska ropu a plyn, bude se po nás požadovat abychom se ještě více semkli proti diktátorovi a podpořili naši moudrou vládu a vykreslí se nám zářivá budoucnost, jen ještě chvíli vydržet a nadělat další dírky do opasků.
  A přídělový systém nahradí sociální dávky, bo je to tak spravedlivé. Samozřejmě pracovní povinnost.
  V bídě si budeme všichni rovní, samozřejmě bude pár rovnějších.
  Vzniknou nové studie o prospěšnosti života při teplotách 12-15 stupňů v domácnostech.
  Každý kdo trempoval ví, že spát se dá i při teplotách pod nulou, pokud je dobrý spacák.
  Každý člověk vyzařuje 100-400w tepelného výkonu. Budeme se proto prát, tedy žádat o přidělení uprchlíků právě do naší domácnosti.

  A ještě jedna drobnost. Včera jsem četl, že jak Zelenský mluvil o zrušení Budapeštského memoranda a o získání jaderné zbraně. A úvaha byla, co když se Ukrajině podařilo někde ve skladu jednu nebo pár atomovek zapomenout a nezlikvidovat?
  A co by se stalo, pokud by taková jedna bouchla třeba v Kyjevě?

 12. Tak nam zostreili nam Azovskym morom par km od Mariupolu MI-8. ja som nad tym vcera dvihol obocie – WTF?

  Dnes mi to docvaklo
  Otazka – pre koho tam tak asi letel? Miest na sedenie a statie tam nie je vela…
  Musela to byt zufala operacia – poslat z Nikolajeva ci Odesy prepravny vrtulnik do Mariupolu.

  Rusi ho nechali, nech sa okaze kamze to chce a ked to uz bolo jasne tak ho poslali do mora.
  Zacinam mat vsak pocit, ze v tom Mariupole je nejaka osoba o ktorej sa nehovori, ale pre UA je dost vyznamna, aby ju odtial evakuovali aj tym najzufalejsim poslednym sposobom. A pre rusov je to dost vyznamna osoba aby to tam nestermobarizovali, pac upecena osoba im bude k nicomu.

  Frantici i turci chcu humanitarne koridorovat koho? ked uz tam nie je civil….

  Aky kaprik nam teda uviazol v Mariupolskom rybnicku? :))

  1. Nikym a nicim nepotvrzena zprava:
   Úkolem posádky vrtulníku bylo evakuovat velitele neonacistického Azovského pluku Denise Prokopenka a velitele 36. OMSBr (ОМСБр) Baranjuka.

 13. Černý Petr – fialová bunda.
  Že prý Rusa z toho koně sundá.
  Pod kopyta naháže mu mýdlo
  tak ho asi pálí dobré bydlo.
  Kůň se točí, padá kobylinec
  jak na sviňu, zrovna na hostinec..
  hovno spadlo lidem do piva.
  A tak se tu v Čechách dospívá.

 14. Ostravský havíř na čerstvém vzduchu
  rozmáznul na krku dotěrnou muchu.
  Svaly mu v ramenou i v lýtkách ztuhly.
  Táhne teď po Odře australské uhlí.

  1. Ve Štětíně překladiště Scholza.
   Cílem uhlí Opavice, Ostravice, Olza.
   Tartanová stezka po Odře,
   na takové haviř buty neprodře.
   Tahá uhlí pro děcka a pro maminy
   do kapes si nasypal vitaminy
   aby utáh kua velku kopu
   když ti australani tolik uhla kopu.
   V prosincu pak narve plne petry
   bo už nechce nosit fialove svetry.

 15. Zakladom vsetkych problemov u nas bola postupna degradacia vsetkeho.
  Zo skolstva sa urobil biznis.
  Zo zdravotnictva sa urobil bizns.
  Nepotizmus.

  A ako som sa vcera od Pekari dozvedel – vlada tady neni pro lidi :))

  No a vcera som videl zaklad buducich problemov Cecenska. Ocko Kadyrov zobral na progulku synka.
  Este je to baculate, ale stoji za ockovym chrbtom s kalasnikovom.
  Za par rokov bude sefom nejakeho cecenskeho specnazu. Kvalita vsak bue niekde inde. Nepotizmus v praxi.

 16. Marie Divišová
  4 hod ·
  V Náhorním Karabachu se opět střílí. Obě strany se navzájem obviňují ze zabrání teritoria vesnice Faruch asi s dvacítkou domů na okraji dohodnutého teritoria pod ochranou ruských mírotvůrců.
  Asi si někdo myslí, že by bylo vhodné využít zmenšení ruského kontingentu mírotvůrců k nějaké avantýře a tak si tam poletovaly Bayraktary a shazovaly bomby, až na místě zůstalo několik raněných .
  Leč padla kosa na kámen. Ozval se důrazný hlas z jihu – od velení Armády strážců islámské revoluce (tzv iránských revolučních gard). Libovolný pokus o vojenské napadení Arménie bude mít za následek okamžitou vojenskou odpověď iránské armády. Azerbajdžánsší vojáci se ihned sbalili a vycouvali
  Zřejmě si namísto zaneprázdněného ruského medvěda vzal dohled nad kavkazským neklidem perský lev.

 17. od puma » 28 bře 2022, 17:50 – válečné konflikty:

  „Téma otravy členů ukrajinské delegace pro jednání s Ruskem začalo žít vlastním životem.
  Investigativci Bellingcatu tvrdí, že tři členové delegace, kteří byli přítomni na jednání mezi Ruskem a Ukrajinou v noci z 3. na 4. března, „mohli být otráveni chemickými zbraněmi“. Novináři označují Romana Abramoviče za jednu z obětí.“ – O tomtéž píše Wall Street Journal

  … a sakra, zase novičok … to jsem vůbec nevěděl … a co Čuk a Gek?
  Jako by ta ropa a plyn nestačily. Že se ale divím, někde jsem zaslechl, že Rusák na to vlítne každou chvíli chemickejma a biologickejma zbraněma, když klasický, ani ty, co se nezakecávaj, už podle Ukrů a Kubala prostě nemá a úplně prohrává.

  1. Pisou ze zmineny delegati meli bolestne slzeni z oci, zavrate a loupani kuze , nic novyho podobne jako Naval-ny predtim. Ze prej to nebyla otrava, ale nemoc z prostredi a vyjednavani se zucastnili v poradku ,kdyz nemoc zase nahle zmizela , jako se nevysvetlitelne nahle objevila..

 18. A už jsem tu dlouho nedal OT
  Trocha smutku nezaškodí. Zemřela česká motokrosová legenda – Jaroslav Falta. My dědci jej pamatujem, jak to hezky nakládal svým soupeřům v Televizních motokrosech…, dokonce i v Americe vyhrál…
  Odešel další idol mého dětství…

 19. Když jsem dneska zbaběle přiznal odklon od Bukowskiho, tak Vám, vidláku, Einsteinem odpovím, že:
  „Uprostřed problémů leží příležitost.“
  tedy alespoň v to ještě furt doufám!

 20. Mně se té bajce věří velmi dobře a velmi snadno, páč jsem chytrý, mladý a krásný a ještě to všem ukážu. Sice ještě nevím co,ale to neva.
  Heil Fylája, Heil všichni pekaryjovití, Heil všem, my to dokážem!
  A k tomu nám dopomáhejte, chytré moje gule – pardon – molekule, totiž molekuly svobody a emeryckého blahobytu.
  Upřímně – co můžete čekat od bandy idiotů naslouchajícíh a nadšeně aplaudujících Božské Grétě…
  Ano, buď jsou úplně blbí, anebo královsky podplacení.
  Takže jako obvykle – opět „cum biteren ende, Vašku…“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *