25 června, 2026

Zrušeno a zastaveno…

Motto:

V souladu s ustanovením § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu se rozhodnutí správního orgánu prvního stupně ze dne 19.01.2026, čj. MeUVM 004045/2026 zrušuje a řízení o přestupku se zastavuje!

Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.

Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.

První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.

Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.

Bohužel pro všechny fanoušky arménského paroháče, hned poté, co se mi celá věc stala, poprosil jsem o obranu kolegu blogera D-Fense, který má s řáděním policejních i městapáckých orgánů dlouholeté zkušenosti. Na toho si s nějakým trikem nikdo nepřijde, v této zemi není povolanějšího člověka. On věděl, že je zapotřebí podat odpor OKAMŽITĚ, protože jinak by se také mohla najít nějaká „dobrá duše,“ která by za mě zaplatila pokutu, čímž bych uznal svůj přestupek a já pak za pár dní zjistil, že jsem spáchal ještě horší zločin, totiž že jezdím bez řidičáku. A skutečně, několikrát mě v následujících dnech zastavila „naprosto náhodná“ policejní kontrola. Že by herr Škývara byl schopen zařadit do spisu mail bez podpisu, k takové tuposti naše fantazie tedy nesahala. Každopádně, smůla, odpor byl podán řádně, včas a správně, takže všichni šmejdi měli smůlu.

Mimochodem… všimněte si, k jakým špinavostem se musí pravda a láska uchylovat. Oni vědí, že nemají argumenty a ani nemají pravdu. Už mají jenom prdel Pavlíka Novotného, gumu na Hradě a oprganizovaný zločin.

V té chvíli už to ale naši pouliční bojůvku přestalo zajímat, protože bylo jasné, že ve volební kampani mít řidičák budu, republiku si objedu a do voleb už se nic zajímavého nestane. D-Fens se postaral o kvalifikovanou obhajobu, navrhl vyslechnout příslušné svědky a ústní jednání pak proběhlo až v listopadu, zhruba měsíc po volbách. V té době už měl spis sedmdesát stran. Ačkoliv úředník Škývara věděl, jak se to celé odehrálo, ačkoliv mu měly být známy příslušné judikáty soudů, které se podobnou problematikou už zabývaly, přesto si dal práci a na zhruba dvaceti stránkách dokazoval, že jsem jsem se dopustil přestupku, protože jsem se dopustil přestupku. Zbylých padesát stránek spisu byly screenshoty, jak jste mu za jeho vývody nadávali…

Nekecám, dostal poměrně dost mailů, kde jste mu od plic řekli, co si o jeho práci, povaze i křivosti myslíte a pokud mě paměť neklame, dokonce si hledal na sociálních sítích výroky o sobě, opatřoval je datumy a přidával je do spisu. Sedmdesát stran…

Při ústním jednání pak ouřada řekl, že o případu rozhodne za týden, který se pak protáhl na další tři měsíce. Rozhodl na konci ledna… Samozřejmě stejně jako předtím. Jsem vinen. Hele, on věděl o judikátech. D-Fens mu krásně připravil cestičku, jak z toho celého ven, protože bylo jasné, že z tohoto hovna bič neuplete, ale on ne. Trval si na svém. Ponechávám na vaší úvaze, jestli tak udělal proto, že tímto směrem šly jeho myšlenkové pochody a nebo jestli tím směrem šel nějaký zájem artikulovaný shora a nebo z arménského podsvětí.

A tak jsme se odvolali…

Odvolací orgán Zlínského kraje to pak po dvou měsících shodil ze stolu. D-Fens tentokrát nepřipravil obhajobu stojící jen na třech pilířích, nýbrž rovnou na šesti, precedentů bylo dost, ale odvolacímu orgánu stačil už ten první. Víc argumentů a judikátů ani nepotřeboval. Nemohu být vinen, když jsem nevěděl o pozměnění poznávací značky, protože nejsem povinen kontrolovat auto zevrubně před každým nastoupením a navíc, když se kolem mě pohybují recidivisté, nikdy bych takovou kontrolu ani nemohl dokončit, protože než bych se podíval dopředu, mohli by mi pozměnit značku vzadu a naopak.

Mimochodem, byl to až odvolací orgán, který si položil základní otázku, proč bych si sakra pozměňoval registrační značku, když se na městském kamerovém systému jednoznačně prokázalo, že jsem do Valmezu přijel se značkami, které byly naprosto v pořádku. Místní přestupkový šmok tohle ale neřešil, ani si nepředvolal za svědky Oganesjanovu partu a ještě při ústním jednání zabránil tomu, aby na místě mohla být přítomna veřejnost. Nemohl zabránit veřejnému projednávání, ale zařídil, aby se odehrávalo v nejmenší místnosti, která byla k dispozici, kam se vešli pouze tři lidé a ti tam byli už dvě hodiny předem a nikdo další už se tam nevešel. Ne, vůbec si nemyslím, že si tam nadirigoval svoje kamarády…

Co říci závěrem?

D-Fens byl jeden z prvních u nás, kdo založil občanské sdružení pro obranu před podobnými prasárnami. Stránky jsou zde: http://mobilita2014.cz/podporte-nas/financni-dar/ Někdy se vám to může hodit a rozhodně se nám všem hodí, aby nám Pánbůh D-Fense ještě dlouho zachovati ráčil, protože tam kde selhaly přestupkové orgány, tam se musíme být schopni bránit sami. Jak vidno, městapo nikdy nespí a než aby potíralo pouliční bojůvky, raději bude kriminalizovat slušné lidi, od kterých jim nehrozí žádné nebezpečí.

D-Fens o mém případu napsal svůj článek, až vyjde, rozhodně si ho na jeho blogu přečtěte. Odkaz na jeho blog je zde: https://dfens-cz.com/

A já už jen dodám, že jsem samozřejmě byl připraven i na to, že o řidičák nakonec přijdu a tím přijdu i o práci. Když u nás soudce Šott musí odsoudit Janu Nagyovou za Čapí hnízdo, ačkoliv je přesvědčen o její nevině, je rozumné se na právní stát nespoléhat i když vás obhajuje ten nejlepší z nejlepších. A tak jsem si samozřejmě vytvořil rezervu, aby mě případná nespravedlnost nestáhla ke dnu. Teď už ji nepotřebuju a tak bude komplet celá použita ve prospěch projektu Vidlákovny. D-Fens tam bude mít rezervované místo.

D-Fensi, děkuji za brilantní práci a děkuji také všem, kteří za mnou celý ten rok stáli. Nemůžu se dočkat, až vás na sýpce budu všechny hostit.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

200 thoughts on “Zrušeno a zastaveno…

  1. Vidláku,
    gratuluji k vytrvalosti, jež přinesla, samozřejmě za jistě notné pomoci D-Fense, své ovoce – výhru nad šikanou, nespravedlností a úřední zvůlí!

    Ovšem ještě lepší zprávou by bylo oznámení, že dotyčný škodící byrokrat byl „po zásluze odměněn“.

  2. Pavel Šik:

    Prezident gest je v klidných časech ozdoba, ale v momentech, kdy gesta mají reálný systémový dopad, je to luxus, který si země nemůže dovolit.

    Petr Pavel má za sebou pozoruhodnou sbírku zahraničněpolitických gest, jejichž společným jmenovatelem je absence domyšlení důsledků. V prosinci 2022, ještě jako kandidát na prezidenta, nazval Donalda Trumpa „odpudivou lidskou bytostí“ a vyjádřil přání, aby mu nikdy nemusel podávat ruku. A pak přišel druhý incident, tentokrát už ve funkci, kdy Pavel prohlásil, že Trump udělal pro snížení důvěryhodnosti NATO více než Putin za celá léta. Ministerstvo zahraničí se od výroku veřejně distancovalo a ujišťovalo Washington, že nejde o oficiální postoj vlády.

    Pavlovi přitom musí být jasné, že poradci Trumpa tyto výroky registrovali. Pokud by měl alespoň základní zájem zemi neškodit a netrpěl narcistními rysy, sám by musel uznat, že jeho účast na summitu politických lídrů NATO v Ankaře není vhodná, protože si s americkým prezidentem nemůže ani podat ruku natož mluvit vážně o společné obraně, aniž by to nebylo diplomaticky groteskní.

    Někteří by mohli říci, že se u jeho výroků jednalo o vnitřní politiku a že to nedokazuje, že by nedomýšlel své prohlášení vzhledem k politice zahraniční.

    Nyní se mu ale podařil další přešlap, který dokazuje, že zahraniční politice nerozumí a své kroky kvůli malicherným bitvám proti vládě nedomýšlí.

    Pavel pozval – i přes velice rozjitřenou veřejnou diskuzi ohledně sjezdu Sudetoněmeckého Landsmannschaftu v Brně, tzn. akci, od které se česká vláda veřejně distancovala a ministr zahraničí Macinka v Berlíně označil za problematickou – bavorského premiéra Markuse Södera na Pražský Hrad. Bezprostředně poté, co Söder promluví na sjezdu sudetských Němců v Brně je pozván samotným prezidentem na Hrad a to přesto, že Söder není ani spolkovým kancléřem a ani prezidentem Německa, ale pouze – byť výrazným – zemským politikem.

    Pavel tak jedním pozváním dokázal hned dvě věci. Zaprvé podrazil vlastní vládu doma a to i přes své řeči, že je prezidentem všech, i voličů současné vlády. Ale vymezení vůči vládě bylo samozřejmě hlavním účelem tohoto pochybného kroku. Co ale podle mého nedomyslel je, že tím zadruhé vstoupil do německé vnitropolitické hry, aniž by zřejmě tušil, že do ní vstupuje.

    Söder totiž není neutrální host. Je to politik s dlouhou a specifickou historií ambicí na německého kancléře, který se v poslední době velice viditelně profiluje v celoněmeckých médiích jako ten, který připomíná německému kancléři, že vláda musí být úspěšná vzhledem k vzrůstajícím hodnotám AfD v průzkumech. Je viditelný tam, kde Merz volí zdrženlivost a mluví nahlas tam, kde Berlín takticky mlčí. Malé vnitropolitické bitvy uvnitř vládnoucí německé koalice mohou být pro obyčejného českého občana nečitelné, ale Söder si tím v překladu buduje pozici vůči aktuálnímu kancléři Merzovi.

    Jeho ambice nejsou nové. V roce 2021 otevřeně soupeřil s Arminem Laschetem o post kancléřského kandidáta CDU/CSU. CDU ho tehdy přehlasovala a prosadila Lascheta, to však Södera nezastavilo v tom, aby sabotoval Laschetovu volební kampaň a tím oslaboval Lascheta jako kandidáta na kancléře. Laschet volby prohrál, ale i CSU tehdy utrpěla druhý nejhorší výsledek po federálních volbách v roce 1949. V roce 2024 se situace opakovala, Söder znovu nabídl svou kandidaturu na německého kancléře, ale nakonec podpořil Friedricha Merze.

    Dle jeho aktuální viditelnosti v německých médiích, kdy se profiluje jako „hlas lidu“ a kritik vlády, zatímco Merz musí nést odpovědnost za stát, zřejmě Markus Söder obnovuje své ambice na německého kancléře a tím pádem to můžeme číst tak, že se stává Merzovým rivalem.

    A sjezd sudetských Němců v Brně je pro Söderovu strategii ideální terén. Situace je tedy dnes taková, že Laschet (CDU) jako předseda zahraničněpolitického výboru Bundestagu monitoruje signály, které Praha vysílá, Söder nepřímo, jak je jeho zvykem, útočí na Merze a český prezident Pavel Södera odměňuje audiencí na Hradě, čímž jeho ambice jako důležitého německého státníka posvěcuje. Tím, že Pavel legitimizuje Södera jako klíčového partnera pro Česko, oslabuje pozici kancléře Merze. V Berlíně se to nepochopí jako gesto česko-bavorského přátelství, ale jako vměšování se do mocenského boje uvnitř unie CDU/CSU.

    Jenže německá koalice dle všeho i přes velké problémy drží a Söder tak pravděpodobně zůstane silným zemským politikem bez skutečného celostátního dosahu nejméně do roku 2029. Söder odletí do Mnichova spokojen, ale Merz si to zapamatuje. Pavel si svým nedomyšleným gestem tak proti sobě postavil do řady po americkém prezidentovi i německého kancléře a otázka Ankary se v této rovině jeví již jako naprosto jasná.

    Prezident, který myslí v kategoriích hodnot a ne v kategoriích důsledků, je v klidných časech ozdoba. V momentech, kdy symbolická gesta mají reálný systémový dopad, je to luxus, který si země nemůže dovolit.

  3. Raichl opět perfektní. Velmi dobře připraven.

    Ostrá hádka o landsmanšaft: Rajchl mluvil o kolaboraci. To si vyprošuju, křičela Šebelová

    Ve studiu CNN Prima NEWS se strhla bouřlivá debata ohledně sjezdu sudetských Němců v Brně. Jindřich Rajchl (PRO, zvolen za SPD) otevřeně osočil Michaelu Šebelovou z kolaborantských řečí. Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný (Motoristé) opozici obvinil z hájení organizace, která je podle něj „vystavěna na nacistických kořenech“. Šebelová si útoky nenechala líbit a poznamenala, že si koaliční strany uměle vytvářejí nepřátele a šíří nenávist.
    https://www.youtube.com/watch?v=Qgz4yip1nNg

  4. Tak nic nebude

    Maďarská vláda nepodpoří urychlený vstup Ukrajiny do Evropské unie.

    Prohlásila to Anita Orbánová, kandidátka na post maďarské ministryně zahraničních věcí, kterou nominoval nový premiér Péter Magyar.

    „Vstup Ukrajiny do Evropské unie musí být založen na zásluhách a splnění přísných podmínek,“ uvedla.

    Zároveň zdůraznila, že nová vláda bude tlačit na ukrajinské úřady, aby obnovily práva maďarské národnostní menšiny v Zakarpatské oblasti. Ujistila, že pod jejím vedením bude ministerstvo zahraničních věcí vykonávat „seriózní diplomatickou práci na ochranu zájmů své země a nebude se zapojovat do politických her“.

    „Maďarsko nepošle na Ukrajinu žádné zbraně ani vojáky,“ dodala.

    Potvrdila také, že nová vláda nemá v úmyslu podílet se na půjčce EU pro Ukrajinu ve výši 90 miliard eur, ačkoliv nevyloučila spoluúčast na půjčce pro jiné účely.

    1. Pujcka ukrovi ve vysi 90 miliard , je zadluzeni nas vsech. Ukr dostane 30 miliard a 60 miliard si EU ponecha a doda zbrojnimu prumyslu na zakazky na vyzbrojeni na valky. Kam zazenou zase obyc lidi a zase na dalsi a este vetsi zisky.

  5. Na UA je pár dní příměří a v Česku po neobvyklém extrémním jarním suchu intenzivně prší. Jistě to vůbec s ničím nesouvisí, stejně jako nesouvisely deště v Íránu se zničením SS radarů v okolních státech.

    1. tdx
      Tady převládají SZ větry od Krušných hor, někdy JZ od Šumavy.
      Suché počasí já připisuji větrníkům v Německu, které mění laminární proudění od Severního moře a Baltu na turbulentní.
      Suchý konec března, duben, kus května – to tu pozoruji už několik let.
      V půli května se trochu ochladí a přijdou srážky – to je i v lidových pranostikách – tzv. „Ledoví muži“ (Pankrác, Servác, Bonifác).
      To asi souvisí s každoročním rozpadem polárního vortexu.

      1. Loni byl strašně studený červenec, Kromě prvních několika dnů bylo po zbytek měsíce sotva 15 nad nulou a v noci sotva 10. Taky se to odrazilo na úrodě všeho.

      2. Anebo nad zeměmi východní Evropy někdo chemicky rozpouští mraky, aby měly SS satelity lepší výhled na bojiště na UA. Ale to je jistě jen čirá konspirace.

        To vaše pozorování moc nesedí, posledně, když trochu víc pršelo, pršelo čistě v Čechách, na Moravě bylo podivně plošně pořád sucho. Já bych sázel spíš na tu konspirační teorii. Ono je totiž takhle podivně suché jaro právě někdy od toho roku dvacet dva. Za covidu pršelo víc.

        1. Jo.
          Za kovidu v roce 2020 prakticky nelétala žádná letadla a roční období se podobala tomu, co si z minula pamatuji.

          JInak u nás (střední Čechy) průměrné teploty:
          březen
          2019 (7,5) – 2020 (5,6) – 2021 (4,6) – 2022 (4,7) – 2023 (5,7) – 2024 (8,0) – 2025 (6,0) – 2026 (5,9)

          duben
          2019 (10,2) – 2020 (10,0) -2021 (6,7 ) – 2022 (7,5) – 2023 (7,8) – 2024 (11,3) – 2025 (10,7) – 2026 (8,7)

          květen
          2019 (11,8) – 2020 (12,4) -2021 (11,3 ) – 2022 (15,5) – 2023 (13,2) – 2024 (14,7) – 2025 (12,2)

          Takže nějaký trend mi z toho moc nevychází.

  6. víte Milane já obdivuji tvůrce seriálu Zeman – předevsím díl Štvanice. Je tam vlastně úpně všechno. Párkrá jsme dumala, jestli ti naši „ehmehm“ t onemají jako scenář aby věděli co dělat… Fakt nevím

  7. Ano, deset let straré, přesto pořád pravdivé. I když dnes by to D-FENS asi napsal trochu jinak.

  8. Putin:
    2022: „Tlupa drogových závislých a neonacistů, kteří se usadili v Kjevě…“
    2026: „Ukrajinská strana a pan Zelenský…“

    Vůdce zalezlý v bunkru stárne rychle.

        1. jenže ty jejich neustálý prohry vždy odtrpí miliony slovanů, bylo by dobrý, aby se jim to zatrhlo jednou pro vždy i za cenu …..

          1. Sověti udělali v 1945 chybu. Měli ty germánský kurvy vyhladit až do posledního a pak společně a USA vybombardovat Velkou Británii.

            1. Uz po prvni svetovy valce american ,myslim ze , Morgenthau navrhl rozdelit Nemecko na maly staty,ktery by se starali jen vo zemedelstvi a prumysl by meli zakazanej.

              Teutoni uz se vrhali na Rusko v 1028 , bez Evropy a jejich podarenych potomku, Britanie a Usa by na svete bylo moc dobre.
              I na strednim vychode dobre. A vseho dost, ropy a plynu ..

    1. Ale, broučku 😉

      Naplněnost zásobníků s plynem pro ČR:
      – 11. 5. 2025: 37,54 %,
      – 11. 5. 2026: 26,46 %.

      O naftě raději nemluvit. Kdepak budou asi eurosoudruzi hledat spásu? 😉

        1. Nebo nový lockdown kvůli hantaviru, že…

          Ne, eurosoudruzi chtějí evidentně vyslat poselstvo s poníženou suplikou k císaři do Víd… totiž k ruskému caru Vladimiru Vladimiroviči.

            1. a usa neposílají lidi z lodi do karantény, byl zaznamenán přenos z člověka na člověka a v usa bude mistrovství světa ve fotbale – mraky fanoušků….

    2. Bůhví, kdo to napsal. Nepřebírejte všechno, co je „odjinud“, když nevíte odkud.
      Zkuste si najít a prověřit i iné autory a z těch pak vybírejte. Pokud možno s uvedením jména a zdroje.

    3. Prevzeto: ked sa zo syrskeho nepriateľa usa s vypísanie odmenou 10 mil.usd mohol stať štátnik, s ktorým si cela EU a USA podáva ruku, tak aj Putin asi nebude verejné nadávať niekomu, kto bude ( mozno) podpisovať uvoľnenie Donbasu

      1. No je hlavně zajímavé, že anonym ztotožňuje prohlášení „tlupa drogových závislých a neonacistů, kteří se usadili v Kyjevě“ se Zelenským. Někteří občané by si mohli myslet, že asi ví, o čem píše.

    1. Přečtěte si diskusi, jeden kolaborant, případně blbec a naiva, vedle druhého. Těch pár lidí co tam má jiný názor je těmi blbečky samozřejmě „uřváno“. Ale myslím si, že mnoho z těch kolaborantů jsou buď boti nebo nastrčení diskutující Seznamem. Nakonec diskutovat na Seznamu vypovídá o opravdu nízké inteligenci.

      1. Podstatné je, že Macinka se oficiálně vyjadřuje k srazu poměrně skepticky.
        Zakázat ho nemůže, ale vláda tu akci rozhodně nepodporuje.

        1. 1) Macinka OK, když už se musel vyjádřit, rozuměji to nešlo.
          2) Ano, Lukaševič má na Seznamu boty, interní, jednostranně zaměřené.
          3) B. Posselt a Meeting Brno děkují většině místních za reakce. Už to málem vyhnilo, ale takto budou zase finanční dary a bavorské dotace. Pro pobírače je nejhorší, když se o nich přestává mluvit.

        2. Zato pan prezident vymyslel další kapric.
          Bavorský premier pojede na sraz do Brna, bude tam mít řeč, a poté se na pozvání pp přesune do Prahy.

              1. Jo, a to jeho Prezident zastupuje republiku navenek má určitě být Navenek vypadá, že prezident zastupuje republiku.

          1. Takze Macinka bezel do Mnichova , pozadat vo ucast a pozvat osobne sefa bavorsky vlady do Brna ,aby se zucastnil sjezdu..
            Uz to sjezdovani maji maji v ruce oficialni vlady , ta u nas porad pisu ,
            ze zadna vlada u nas neni nase a pro nas a ta nemecka.
            Prijede taky v otevrenym Mercedesu …
            A tak se postupne dovidame proc a na co sou zvoleny..

      2. na seznamu dlouhé roky banovali a to i doživotně, jen mě tak doživotně zabanovali na mém i manželčině seznam účtu

              1. já tam nakonec byl sprostý jako tady, ale ze začátku jsem se snažil argumentovat
                ale nasrali mě, když mě banovali za pravdu, kterou nakonec sami tito fašisti uznali

                příklad – masakr v oděse, dostal jsem bany že lžu a nakonec to sami zmrdi z EU potvrdili že se to stalo

  9. off topic:

    2024: Australská top security biolaborka „ztratila“ stovky vzorků smrtelných virů, včetně viru hantavirus

    https://www.newsweek.com/deadly-virus-missing-laboratory-australia-hantavirus-lyssavirus-hendravirus-1997610

    ej to stejné, jako když při záplavách utekl usákům covid z top security biolaborky ve Fort Detrick v roce 2018, měsíce a měsíce se to šířilo po usa jako „nemoc z elektronických cigaret“ a pak, když už se t o šířilo i v Evropě (vzorky z kanalizace ve Francii dokazjí covid již v létě 2019, měsíce před wuhanem; totéž itálie), tak to honem usáci rozšířili ve wuhanu během armádních her v říjnu 2019, aby to mohli svést na Čínu a netopýra (kterého kousl had který snědl luskouna) a ze kterého si uvařili ve wuhanu polívku

  10. Lidičkové moji, úplně mimo téma, promiňte.
    Náš sqjelý ministerský předseda Ing. A. Babiš prý požádal Francii o rozmístění atomových zbraní v České republice. Prý se jedná o leteckou munici, tak jak Francie nedisponuje příslušnými raketami země-země.
    Je to pravda? Jestli to pravda je, kdy má A.Babiš sjednaný nástup do léčebny MUDr Chocholouška?

      1. Právě, že nebyl. 🙁 jen jsem to zaslechnul a pídím se po potvrzení, nebo lépe důrazném vyvrácení…

        1. Demokracii = stupnovani…Vzdycky na tohle, je uplnej spoleh.
          To je osvedcenej proces manipulace s verejnosti a vzdycky do tragedie a katastrofy…Takze.

          -Nejdriv se vobjevi, ze vlada CR chce na svem uzemi atomovky.
          -V mediich zacne hystericka diskuse , to je naprosta blbost a pomluva ,vlada by nemohla nikdy neco takovyho udelat..

          -Potom se z medii nenapadne ozve , ze by se melo uvazovat jestli nahodou , /rus zautoci brzy/ ,obrana skoro zadna,atd..
          -Potom ze bomby nejsou dobry /nejsou zadny letadla , vobjednate si valku a zaplatite si letadla ale ty vam spojenci nedoruci/, ale ze rakety s atomovejma hlavice sou lepsi ,ale davy obcanu , nemaji prehled , informace ani spravny nazory a sou pomyleny a hloupy a sou urcite proti.

          -Potom se nahle /jako na zavolanou/ ,vymrsti vsude , nekolik spolehlivych prozkumu verejnych nazoru, obcanu , z nezavislych neziskovek a jinych smejdu ,ktery podvraceji , schovany pred verejnosti …
          -A ty zjisti , ze vysoky prorcento obcanu sou natolik uvedomely a presvedceny /ale kym/, ze atomovky proste chteji a muze nekdo snad v demokracii nerespektovat vladu vetsiny.

          -A uz sou atomovky v Pardubicich a uz ve skoro vladou povolenyma sudetakama v okupovanym Brne..
          Media to nadsene podporuji a volaji ,at vlada nesetri na obrane ,podporovany expertama ,generalama a vedcema /za vic penez/ , ze potrebujeme ,/voni ihned vedi nejvic co my vsichni potrebujeme /, este vic, tech atomovek.

          Takhle probiha celej uz davno vyzkousenej a osvedcenej proces a postup..
          Kdyz ma vlada schvalit udesnej pruser proti nam , to se vzdycky deje o svatkach ,vanocich a bez medialniho hluku potichu ,vsecko schvali ,za zady nic netusicich a vanoce slavicich rodin.

          Nekery si furt stezujou na lhostejnost ,vo ktery jenom dokola pisou ,sami plni lhostejnosti a resignace , k tomu, ze by meli a mohli sami neco udelat. Ani napad ,neco udelat mimo pohodli poucovani z kancelari ..
          Uz ste videli ucitele/uredni roboty AI ,na poucky a poucovani/ neco konkretniho udelat, mimo zvaneni. Treba jit na bridgadu do dolu , nebo huti.

          Lhostejnost spravne a vystizne oznacime a vyjadrime , vyrazem,
          „comfort zone“..
          Lidi uz vod furt, sou precpany tisice let propagandama ,casto si odporujicima ,jako komunsti sou spatny ,potom zase komunisti nejlepsi kapitalisti svine , potom zase komunisti nejhorsi…… a lidi sou lidi a uz toho davno maji az nad hlavu.
          Topi se doslova v tsunami hysterii , vod politiku a medii a poucovatelu , kterym uz ani deti neveri ,protoze nemuzou.
          Jako maly deti sme byli na zavreni za vtipy na komunisty.A este horsi na SSSR.
          A vetsina mavne rukou mysli a vedi si svoje , nebrat silence vazne ,
          nestoji ani za boleni hlavy. I kdyby chteli , lidi se nemuzou se jenom starat porad vo to vo cem je poucujou ze vsech stran .
          Ani nesmi , ztrati na ulici pozornost a prejede je casto auto, autobus, tramvaj..

                    1. Ale to musí být každému jasné, že pokud se plánuje válka s Ruskem, východní Evropa bude naraznikovým pasmem.

                  1. nesmíš soudit podle tebe, když nastavíš řiť každému, tak chápu, že si už nedokážeš představit, že by tomu u někoho mohlo být jinak

                    1. Vidím, že poukázáním na Čučkařské vazby na Aeronet jsem ťal přímo do živého . . .

        1. ..salámová metoda, co by asi jiného znamenala babišem požadovaná účast na rozmístění francouzských jaderných zbraní v jiných zemích evropy, když ne rozmístění francouzských jaderných zbraní v ČR? 😉

          přesně jak popisoval Junckers – vypustíme do médií sviňárnu, popřeme, že by to tak bylo, pokud nejsou protesty příliš masivní, tak to rovnou zavedeme

          1. Salamova metoda je klise. Po nakrajeni porad salam zbude a nezmizi.
            Se to taky nazyva atomizace spolecnosti a verejnosti.
            Jenze mne jde vo , vsemozny naklepavani rizku /vzdycky lidi/,nejdriv , na usmazeni v peklech valek a revoluci.

            Mame dve valky ,predtim revoluce a zadny kolecka salamu, /klise pouckaru vam udela z clovek a z ditete kolecko salamu/,
            v tisicich, uz nejsou.
            Ktery valky sou a musi bejt porad , jako serialy v TV.
            Aby nekery ,ktery se skryvaji pred svetem , rozpoutali valky a revoluce astronomickych zisku..Krveproliti sou az potom, jako nasledky .

            1. tou se samozřejmě myslelo, že pokud by Francie potřebovala, tak Češi a Slováci půjdou radostně umírat za zájmy Francie

                1. ano, a naopak – pokud by naopak ČSR potřebovala pomoct, tak Francie jí naopak na pomoc rozhodně nepůjde, přesně taková to byla smlouva 🙂 Jen to tam bylo napsáno tak malým písmem, že si toho zoufalec beneš všimnul, až když už bylo pozdě

                2. Ano Mnichovská dohoda budiž příkladem. A to ještě bylo v dobách, kdy přece jen se občas mezinárodní smlouvy dodržovaly. Dnes už nic takového „nehrozí“, tedy ze strany KoZa.

                  1. Mnichovská dohoda měla složitější souvislosti než smlouva podepsaná v roce 1925.

                    Obávám se, že ani smlouva o NATO nám ve skutečnosti nezajistí moc velkou pomoc v případě napadení.

                    1. „Obávám se, že ani smlouva o NATO nám ve skutečnosti nezajistí moc velkou pomoc v případě napadení.“

                      To už přece víme od dob našeho vstupu. Ta smlouva nezavazuje fakticky nikoho k ničemu.

                    2. tak to je jistý – v těchto smlouvách jsme pro západní herrenvolk vždy jen jako otrok a potenciální ztráta a nikdy jako partner, kterému by snad v čemkoli pomohli

                    3. [ksakru, zase moc rychlej enter]
                      „Ta smlouva nezavazuje fakticky nikoho k ničemu.“
                      .. ale jo, článek 5. Ten vyloženě říká, že nějakou akci by podniknout měli, dokonce neprodleně – aspoň vyjádřit pobouření nebo tak něco…

                  2. No jo, kočko – když „pán světa“ Trump všechny mezinárodní instituce a dohody zrušil a nahradil je „svou vlastní morálkou“ (jeho slova, citovaná mainstreamem) a OSN svou „Mírovou radou“ (nebo tak nějak podobně – existuje ještě, když přihlášené státy za svou účast měly platit?), tak se už ničemu nedivme a hlavně nic nehledejme. Už nenajdeme.

  11. Vidlák je spíš muž činu a podnikavý člověk. Není znalec prostředí úřadů, přestupkové oblasti, soudů, procesů práva a zákonů (a nelze to po člověku požadovat). Ne se všemi jeho závěry lze souhlasit. Ale samozřejmě se nedokážu vžít do situace člověka, který je z něčeho úřadem nebo soudem obviněn, a navíc je šikanován onou partičkou. A taky máme neúplné informace (něco od něj, něco od D-fens, původní příkaz), spis jsme neviděli, na ústním jednání nebyli. Ale někdo z úřadu, nebo právník který se dokáže vžít do toho prostředí, by lépe osvětlil motivace a jak to v tom prostředí chodí. Každopádně výsledek je, že řízení bylo zastaveno, a to je dobře a správně.

    1. Informovani ,vo, „je sikanovan tou partickou a taky mame neuplny informace“.
      Muzeme s klidem nazvat, anti informace.
      Ctenar se chce ctenim aspon trochu neco dozvedet
      a vi zase hovno , jako kdyz nic necet.

  12. Inženýr Jaroš aka D-Fens je jedním z mála, kteří bojují proti zvůli fízlů – ať už státních, nebo těch městapáckých pokutovacích automatů s doplňkovou funkcí chůze a řeči.
    Co se týče státních úředníků, tak na ty je D-F vysazen minimálně stejně, protože jsou to oni, kdo pak na základě pofidérních fízláckých „zjištění“ rozhodují ve správních řízeních.
    Kdybych to měl charakterizovat zkrátka, tak fízlové obojího druhu jsou se státními úředníky jedna ruka.
    V případě akutní „potřeby“ likvidace označeného dezoláta, jedna ruka myje druhou ruku – a opačně.
    Ty záhadné příjezdy do pár minut, jako na potvoru nefungující kamery (záměrně nezapnutý záznam) a další věci typu navádění sprostého podezřelého, vypovídat fakticky proti sobě – na to je D-F sakra háklivý.

    Mně se jeví pan D-Fens jako jedna z mála figur, kterých kdyby tu bylo mnohem víc, tak by si úředníci i fízlové dávali sakra větší pozor při sviňárnách vůči občanům.
    Vytvořil si vlastní strukturu – právníků, obhájců, ale i soudních znalců, nebo skutečných odborníků na obory, ve kterých se sám pracovně nepohybuje.
    Sám má pečlivě nastudovány zákony o provozu na veřejných komunikacích, Ústavu ČR, ale i zákon o PČR, věnuje se tomu spoustu let.
    A je to demokrat každým nádechem, samozřejmě v tom pozitivním smyslu toho termínu, který měří všem jedním metrem.
    Je to skvělý člověk a z jeho blízkého okolí už za ta léta víme, že i skvělý manžel a táta od rodiny.
    Vidlák s D-Fensem si budou velmi dobře rozumět a byl bych rád, kdyby z toho časem vzniklo i něco víc, než jen přátelská výpomoc bloger jinému blogerovi, postiženému státní zvůlí.

    Kéž by takových bylo aspoň tisícovka…Věřím pane domácí, že Vaše pozvání rád přijme.

    1. Sem ten clanek taky precet . To je boj se stohlavou sani, zvany spravedlnost.
      Useknes ji jednu hlavu a padesat hlav sani v momente naroste a este horsich..
      A san este nema dost a pridava furt novy zakony ,na umozneni svych dalsich zbesilosti . A ty potrebuje protoze zbesilosti , na svoji ochranu , pro armady policie…

  13. To je super, že zmrd Macinka jel na výročí konce německý největší agrese v dějinách lidstva do německa.

    Třeba se inspirují černoši a na výročí konce otroctví v USA příště přijdou do centrály Ku-Klux Klanu.

      1. Landsmanšaft je poměrně slušná organizace. Vždyť jednou pozvali i milého krajana Daniela Heřmana, aby tam měl projev.

  14. Haha!

    Francie hlásí pozitivní test u člověka na netopýří, pardon krysí hantavirus.

    Zrušte dovolený přátelé.

    Vojtěch a Maďar, oba toho času Mengeláci se na Vás těší až Vás dostanou do pařátů.

    1. Třeba tentokrát anihilují Vás, ale netrapte se – po letech se Babiš zase omluví a opět najme Vojtěcha s Maďarem, aby z Vás opět měl prdel jací jste kreténi, kterým se stačí omluvit.

      Ti z nás fakt musí mít prdel, jací jsme debilové.

      1. 2 asdf :
        Něco racionálnějšího, kromě toho věčného rýpání a posměšků, by nebylo?
        Nastrouhat někomu (či skupině lidí) mrkvičku s tradičním „kyškyš debile, dobře ti tak“, to snad může být směšné jednou či dvakrát.
        Ale častěji opakováno, už to není ani moc vtipné, ani směšné, spíš trapné – podobně jako u kolegy Švejka, snažícího se o rádoby vtipné šlehy za úplně každou cenu.

        Rozumím lidem, které už sere cílené vysírání libtardů ala Eta, anebo tomu typicky cílenému rozesírání trolů ala ard, kteří jsou třeba z nějakého důvodu upoutáni na lůžko – a baví se tím, že namísto učení se něčemu novému, skoro pravidelně chčijou do našeho mraveniště.

        Mě osobně to sere taky. Měl bych pro pana domácího návrh :

        Zaveďte prosím na nějakou zkušební dobu, jejíž délka nebude předem známa, povinnou registraci.
        Pane domácí – Vám věrní i spolehliví lidé, nebudou mít s regem žádný problém, jestliže nemají problém přijet k Vám osobně na Vidlákovnu a představit se nejen nickem, ale i svým jménem a odkud přijeli.
        Myslím, že přesně takto by šlo účinně oddělit zrno od plev už jen tím, že pro registraci bude potřebné zadat platný mail, kterým se zpětně reg i nick potvrdí.
        Ta „anonymita“, která ve skutečnosti žádnou anonymitou není, umožňuje libtardům a rozesírkům dělat si tady, co se jim zamane.
        Nebojte – o zpětnou vazbu nepřijdete, spíš naopak. Ostatně, činnost vysírků a rozesíračů, to není žádná zpětná vazba, je to jen způsob, jak odradit další případné návštěvníky tohoto webu.
        Kdybych jako „nový“ narazil na ty špalky ard-čka i pawa, tak si asi řeknu „ježíši co je tohle za cvokárnu“ a půjdu o dům dál…

        1. Vy myslíte, že registrace pro ně bude problém, že jim velící nevygeneruje dostatek mailů na seznamu ? Podle mého je účinnější mazat.

        2. hele, co je na těch příspěvcích od asdf tak strašně špatnýho? není to spíš „pravda tě osvobodí, ale nejdřív tě pořádně nasere“

          “ Francie hlásí pozitivní test u člověka na netopýří, pardon krysí hantavirus.

          Zrušte dovolený přátelé.

          Vojtěch a Maďar, oba toho času Mengeláci se na Vás těší až Vás dostanou do pařátů.

          Třeba tentokrát anihilují Vás, ale netrapte se – po letech se Babiš zase omluví a opět najme Vojtěcha s Maďarem, aby z Vás opět měl prdel jací jste kreténi, kterým se stačí omluvit.

          Ti z nás fakt musí mít prdel, jací jsme debilové. “

          – za mne to je konstatování

          —- fakt, že byl zachycen výskyt hantaviru u člověka ve Francii,

          —- komentář že je velké riziko, že budou lockdowny a tudíž žádné dovolené (svedeme to na hantavirus-lockdowns, ne že kvůli usraelské zločinné válce není benzín ani kerosin),

          —- že je vojtěch a „lékařská“ klika na straně lockdownů, who-fašismu atd je naprosto zřejmé,

          —- a to že babiš se aktivně účastnil covid-fašismu (jasně, jen plul s proudem celého světa, ale plul s proudem) a teď osvědčeného covidfašouna vojtěcha najmenoval znovu na min zdrav je taky fakt – o to trapnější a pokrytečtější je babišova „omluva“ za covid, když pachatele covid-zločinů znovu dává do funkcí

          Tak co na tom všem tak vadí? že to není připosrané ale hovorovou jadrnou češtinou? budeme si hrát na intoše a říkat „ó nikoli“ místo „ale hovno“ (jak napsal J Heller)?

            1. asi jde o syndrom „shoot the messenger“ – čtenář ví, že je to fakt tak strašný, jak někdo jiný popisuje, ale dává přednost tvářit se, že neví – a dává přednost debatě o nové fasádě mlýna před čtením informace, že na nás možná „elity“ chystají novou pandemii, možná fakt zabijáckého viru, možná nové lockdowny, další následná devastace reálné ekonomiky, další skoková inflace a další kolaps životní úrovně středních 80% populace, možná nová povinná/“dobrovolná“ mRNA vrahcína….

              1. A to není jen to. Příjde digitální idendita, digitální měna a s tím režim sociálního kreditu, záporný úrok, daně z majetku (neplést si z daní z majetku) a kdo ví co ještě. Jenže lidé to pořád považují za nereálné, takže je to moc nezajíma. A až je to bude zajímat, bude jak vždy pozdě.

        3. eta@email.cz (mám od prvních dnů, kdy se vůbec mail v ČR rozjížděl a kdy jsem dělal správce sítě pro UP Olomouc, ještě jako jejich študák).

        4. Prestante ,Teco rozdavat Vidlakovi ukoly, aby vam posluhoval …
          Ukoly , co ma delat a praci , aby nelenosil doma.
          Zrejme mate dojem , ze sedi doma a nic nedela a ceka,
          az mu poradite….

    2. usa rozhodly, že američané, kteří již jsou na cestě do usa z „lodi nakažených“ nebudou v karanténě – – – tak možná nejvyšší čas natočit zaručené video číńanky pojídající „polévku z krysy“ a přežvykující u toho gumovou krysu

  15. Off topic:

    po týdnech trumpových oranžových báchorek, jak ho Írán úpěnlivě prosí o uzavření dohody, jak mu volají a podlézají mu, jak přistoupili už skoro úplně na všechny jeho požadavky, jen na dva tři poslední přistoupí „hned zítra nebo pozítří“ a po pátečním ultimátu od rubia, že Írán musí dodat odpověď nejpozději v ten samý pátek, Írán včera, tedy v neděli, doručil svoji odpověď na usácká ultimáta a výhrůžky

    ve své odpovědi poslal usáky do prdele s ultimátem a trumpovými podmínkami a zopakoval svoje požadavky, mj. kontrola nad Hormuzskou úžinou je daná, usáci a kolektivní záchod musí zrušit naprosto všechny sankce vůči Íránu, usáci a kolektivní záchod musí ihned vrátit a uvolnit všechna ukradená anebo zmrazená aktiva Íránu, usrael musí vyplatit reparace za škody způsobené Íránu usraelskou teroristickou, zločinnou válkou

    následně na TruthSocial spustil oranžový zoufalec svoji obvyklou tirádu „setapouch! setapouch! sobí hnusec!“:

    Právě jsem si přečetl odpověď takzvaných „zástupců“ Íránu. Nelíbí se mi — JE NAPROSTO NEPŘIJATELNÁ! Děkuji za vaši pozornost této záležitosti. Prezident DONALD J. TRUMP

    https://www.cnbc.com/2026/05/11/iran-war-trump-negotiation-hormuz-nuclear-talks.html

    asi by oranžový lůzr měl napsat další knihu – „The Art of Failure“

    1. V podstate ,jde vo detinsky ,senilni ,ultimata na Iran, na jeho totalni vodzbrojeni…
      Protoze si na Iranu vylamali zuby i s dasnema. Takze zbrane mit nesmi.
      Ted si nabehli na vidle i s vidlakama…A sou v pasti ,pac s Hormuzem maji,
      tezkej pruser a s nima celej svet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *