Motto:
V souladu s ustanovením § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu se rozhodnutí správního orgánu prvního stupně ze dne 19.01.2026, čj. MeUVM 004045/2026 zrušuje a řízení o přestupku se zastavuje!
Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.
Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.
První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.
Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.
Bohužel pro všechny fanoušky arménského paroháče, hned poté, co se mi celá věc stala, poprosil jsem o obranu kolegu blogera D-Fense, který má s řáděním policejních i městapáckých orgánů dlouholeté zkušenosti. Na toho si s nějakým trikem nikdo nepřijde, v této zemi není povolanějšího člověka. On věděl, že je zapotřebí podat odpor OKAMŽITĚ, protože jinak by se také mohla najít nějaká „dobrá duše,“ která by za mě zaplatila pokutu, čímž bych uznal svůj přestupek a já pak za pár dní zjistil, že jsem spáchal ještě horší zločin, totiž že jezdím bez řidičáku. A skutečně, několikrát mě v následujících dnech zastavila „naprosto náhodná“ policejní kontrola. Že by herr Škývara byl schopen zařadit do spisu mail bez podpisu, k takové tuposti naše fantazie tedy nesahala. Každopádně, smůla, odpor byl podán řádně, včas a správně, takže všichni šmejdi měli smůlu.
Mimochodem… všimněte si, k jakým špinavostem se musí pravda a láska uchylovat. Oni vědí, že nemají argumenty a ani nemají pravdu. Už mají jenom prdel Pavlíka Novotného, gumu na Hradě a oprganizovaný zločin.
V té chvíli už to ale naši pouliční bojůvku přestalo zajímat, protože bylo jasné, že ve volební kampani mít řidičák budu, republiku si objedu a do voleb už se nic zajímavého nestane. D-Fens se postaral o kvalifikovanou obhajobu, navrhl vyslechnout příslušné svědky a ústní jednání pak proběhlo až v listopadu, zhruba měsíc po volbách. V té době už měl spis sedmdesát stran. Ačkoliv úředník Škývara věděl, jak se to celé odehrálo, ačkoliv mu měly být známy příslušné judikáty soudů, které se podobnou problematikou už zabývaly, přesto si dal práci a na zhruba dvaceti stránkách dokazoval, že jsem jsem se dopustil přestupku, protože jsem se dopustil přestupku. Zbylých padesát stránek spisu byly screenshoty, jak jste mu za jeho vývody nadávali…
Nekecám, dostal poměrně dost mailů, kde jste mu od plic řekli, co si o jeho práci, povaze i křivosti myslíte a pokud mě paměť neklame, dokonce si hledal na sociálních sítích výroky o sobě, opatřoval je datumy a přidával je do spisu. Sedmdesát stran…
Při ústním jednání pak ouřada řekl, že o případu rozhodne za týden, který se pak protáhl na další tři měsíce. Rozhodl na konci ledna… Samozřejmě stejně jako předtím. Jsem vinen. Hele, on věděl o judikátech. D-Fens mu krásně připravil cestičku, jak z toho celého ven, protože bylo jasné, že z tohoto hovna bič neuplete, ale on ne. Trval si na svém. Ponechávám na vaší úvaze, jestli tak udělal proto, že tímto směrem šly jeho myšlenkové pochody a nebo jestli tím směrem šel nějaký zájem artikulovaný shora a nebo z arménského podsvětí.
A tak jsme se odvolali…
Odvolací orgán Zlínského kraje to pak po dvou měsících shodil ze stolu. D-Fens tentokrát nepřipravil obhajobu stojící jen na třech pilířích, nýbrž rovnou na šesti, precedentů bylo dost, ale odvolacímu orgánu stačil už ten první. Víc argumentů a judikátů ani nepotřeboval. Nemohu být vinen, když jsem nevěděl o pozměnění poznávací značky, protože nejsem povinen kontrolovat auto zevrubně před každým nastoupením a navíc, když se kolem mě pohybují recidivisté, nikdy bych takovou kontrolu ani nemohl dokončit, protože než bych se podíval dopředu, mohli by mi pozměnit značku vzadu a naopak.
Mimochodem, byl to až odvolací orgán, který si položil základní otázku, proč bych si sakra pozměňoval registrační značku, když se na městském kamerovém systému jednoznačně prokázalo, že jsem do Valmezu přijel se značkami, které byly naprosto v pořádku. Místní přestupkový šmok tohle ale neřešil, ani si nepředvolal za svědky Oganesjanovu partu a ještě při ústním jednání zabránil tomu, aby na místě mohla být přítomna veřejnost. Nemohl zabránit veřejnému projednávání, ale zařídil, aby se odehrávalo v nejmenší místnosti, která byla k dispozici, kam se vešli pouze tři lidé a ti tam byli už dvě hodiny předem a nikdo další už se tam nevešel. Ne, vůbec si nemyslím, že si tam nadirigoval svoje kamarády…
Co říci závěrem?
D-Fens byl jeden z prvních u nás, kdo založil občanské sdružení pro obranu před podobnými prasárnami. Stránky jsou zde: http://mobilita2014.cz/podporte-nas/financni-dar/ Někdy se vám to může hodit a rozhodně se nám všem hodí, aby nám Pánbůh D-Fense ještě dlouho zachovati ráčil, protože tam kde selhaly přestupkové orgány, tam se musíme být schopni bránit sami. Jak vidno, městapo nikdy nespí a než aby potíralo pouliční bojůvky, raději bude kriminalizovat slušné lidi, od kterých jim nehrozí žádné nebezpečí.
D-Fens o mém případu napsal svůj článek, až vyjde, rozhodně si ho na jeho blogu přečtěte. Odkaz na jeho blog je zde: https://dfens-cz.com/
A já už jen dodám, že jsem samozřejmě byl připraven i na to, že o řidičák nakonec přijdu a tím přijdu i o práci. Když u nás soudce Šott musí odsoudit Janu Nagyovou za Čapí hnízdo, ačkoliv je přesvědčen o její nevině, je rozumné se na právní stát nespoléhat i když vás obhajuje ten nejlepší z nejlepších. A tak jsem si samozřejmě vytvořil rezervu, aby mě případná nespravedlnost nestáhla ke dnu. Teď už ji nepotřebuju a tak bude komplet celá použita ve prospěch projektu Vidlákovny. D-Fens tam bude mít rezervované místo.
D-Fensi, děkuji za brilantní práci a děkuji také všem, kteří za mnou celý ten rok stáli. Nemůžu se dočkat, až vás na sýpce budu všechny hostit.
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
Majky to má zdá se nahnuté. Mu od nového roka šťourají do insolvence… Hele možná že se mu brzy budete moct revanšovat za piáno pane Vidláku.
Když mu nebylo za těžko ničit rok života jiným jako u Vidláka, pak se nemůže divit, že se mu to může vrátit z mnoha stran a kéž už stát začne zde řádně a důsledně a pečlivě konat, padni komu padni.
Pokud jde o tu insolvenci a zjištění správkyně o údajně klidně nepřiznaném kontu v zahraničí na jeho jméno, nejde pak jen o trestní odpovědnost v té insolvenci.
Ale orgány zde čtoucí by měly přímo ze zákona prověřit i možné a údajné pak trestné činy další a to i daňové- krácení daně, případně odvodů na sociálním a zdravotním pojištění, pokud by to byly příjmy z podnikání fyzickou osobou. Nebo zda nejde dokonce o trestné až nedovolené podnikání po úředním odebrání ŽL, které formálně právně skrývá osoba za různé ty firmy a to i v zahraničí.
Navíc i zahraniční firmy mohou chtít daňové povinnosti přímo v místě registrace a dle domicilu pak řešení stejně ještě v ČR, i s důsledky pro fyzickou osobu s takovými celosvětovými příjmy.
Statisícové příjmy občana Oganesj. na údajně jeho účtu by totiž možná měly být přiznány také v ČR a to včetně případných některých akcí s bitcoiny a řádně zdaněny, osvobozené pak pod sankcí řádně a VČAS oznámeny. Naše daňová správa běžně umí dotazy na příjmy v zahraničí všude možně, tedy proč by ne i zde…
Dokonce i britský daňový úřad má neoprávněné výběry za výběry ze zisku a pokud nejsou zdaněny, hrozí vysoké sankce i tam. I půjčku (od angl. firmy na manželku), pokud se firmě nevrátí cca do 9 měsíců po konci účetního období, je tam daň asi 33.75 % z té nevrácené sumy cca pro 24/25 rok. I tam vyvádění tak vysokých sum může být až úmysl poškozovat věřitele, podvod nebo zpronevěra a britské krytí snad také nemá?
Postará se doktor Rajchl případně také, když už má rovněž blízké setkání s tou „skupinou“?
11. 03. 2026
https://www.ceska-justice.cz/2026/03/na-mikejepana-prasklo-tajne-konto/
Odtud:
„Ačkoliv MikeJePán před soudem tvrdil, že žádné jiné než dříve uvedené bankovní účty nepoužívá, stovky stran výpisů z Revolut konta ho usvědčují z opaku. Dokumenty ukazují, že každý měsíc mu na Revolut přicházejí vyšší desítky tisíc a v některých měsících i statisíce korun, a to v různých měnách.
Celkově jde za poslední rok o částku přes milion korun.
O těchto příjmech úpadce mlčel, ač měl povinnost je přiznat.“
On ale nejen mlčel, ale učinil údajně i to „nepravdivé prohlášení o majetku“ a to má mít trestní důsledky.
A zde ještě jsou uvedeny podrobněji i ty sumy a kde jsou další roky i pro trestné činy případně daňové:
https://fin-sider.cz/mike-oganesjan-pod-tlakem-spekulace-o-kryti-statisice-na-uctech-a-pad-oddluzeni/
odtud:
„Politické pozadí celé věci pak celou kauzu ještě více přiostřuje. Ne proto, že by bylo prokázáno, ale proto, že veřejná nedůvěra roste právě tehdy, když se kolem podobných případů začnou vršit otázky, zda by jiný člověk bez mediálního nebo zákulisního vlivu čelil mnohem tvrdším následkům a mnohem dříve. Jakmile se v jednom příběhu propojí veřejně známé jméno, tvrdé finanční nesrovnalosti a zároveň debata o možném krytí, vzniká výbušná směs, která dál rozleptává důvěru veřejnosti ve spravedlivé fungování státu….
Případ Mikea Oganesjana tak není zajímavý jen kvůli jménu nebo veřejnému obrazu. Je důležitý proto, že ukazuje, jak rychle se může institut oddlužení změnit z nástroje druhé šance v symbol podezření a nedůvěry, pokud se objeví zatajené účty, vysoké příjmy, eura, top-up operace, další převody, kryptoměny a nejasný majetkový obraz. A právě proto veřejnost ŽÁDÁ jasné odpovědi, důsledné prověření a stejný metr pro všechny.“
AMEN – žádejme!
A co na to vše stát s novou vládou?
JE dobře, že to dopadlo, tak jak dopadlo, ale nevyřeší to obecně tu věc, že někde na úřadech sedí úředníci, co se zachovali jako ten z Valmezu, že v městské policii jsou jedinci(doufám, že jen jedinci), kteří se zachovali jako ti dva z Valmezu, že někde na ministerstvu, nebo výš, jsou jedinci, kteří mistrují a kryjí ty své SA korps a další poskoky. Ať už se vymění vláda, tito lidi níže tam furt zůstanou a je naivní si myslet, že výsledkem voleb se jim něco v mozku přepne a budou se chovat jinak. A otázka je, co s takovými úderníky?
Okamžitě vyrazit. Jinak se budou množit.
Je skvělé, že to dobře dopadlo.
Docela by mne ovšem zajímalo, zda se jednalo o zvůli skupinky lidí (úředník + městapo), nebo to bylo z vyššího místa….každopádně se to jeví jako připravená akce, jenom ty, co tahali za nitky neznáme.
Takové věci se dělají na pokyn z vyšších míst.
Myslím, že není o čem pochybovat, že ovládací šňůry vedly do Srodůlek, případně až k Vykulencovi.
Jen je otázkou, kdo všechno se v tom angažoval. Vzhledem k tomu, že STAČILO! by případným postupem do sněmovny ohrožovalo tzv. „Muniční iniciativu“ by mě vůbec nepřekvapovalo, kdyby v tom měl prsty i nejrychleji bohatnoucí ptáček u nás . . .
Mohou poslanci padnout za vlast?
https://degener.cz/poslanci-si-stezuji-ze-nemohou-padnout-za-vlast/
Měli by mít stejná práva a z pozice vedoucích představitelů a zástupců lidi, tedy těch nejlepších z nejlepších, mašírovat v první linii, včetně jejich rodinných příslušníků – tedy tátové po boku svých dcer, mámy po boku svých synů….nebo obráceně.
Nebojte, i na všemožné chytráky, a nejen v politice, dojde! Když ne v tomto životĕ, neboť nemálo z nich aktivnĕ pomáhá zlému, tak v tragickém posmrtném životĕ. Komu bylo mnoho dáno, od toho se bude i mnoho žádat co dobrého učinil pro národ, společnost, lidstvo.
Haha!
Zmrdi z ANO nám opět lhali a SPD opět drží hubu, stejně jako s Merosurem.
Vláda dnes projedná stanovisko k jednání WHO, které proběhne za 2 týdny a bude se pravděpodobně hlasovat i o pandemické úmluvě.
Vláda ČR k tomu ve svém dokumentu zatím píše toto: „V případě hlasování bude delegace postupovat v souladu s dlouhodobou pozicí ČR a doporučením EU.“
Tzn. přeloženo – odsouhlasíme pandemickou úmluvu.
Zase s náma vyjebali.
Ale protože my voliči jsme postižení debilové, tak jim to hodíme i příště, „vlastencům“.
Je to strašné, prachy a zase prachy, o zdraví nejde. WHO je polosoukromá zločinecká organizace, která by měla být rozpuštěna, nebo zakázána!
Vyjebali s vámi? Mají snad ve vládním programu nesouhlas s pandemickou úmluvou?
SPD určitě
a hrozí odchodem z vlády? nikoliv
V oficiálním programovém prohlášení celé koaliční vlády je v
článku 11: Zdravotnictví výslovně uvedeno:
„Nedopustíme přenášení rozhodovacích pravomocí z ČR na WHO – zajistíme národní suverenitu v legislativních a rozhodovacích procesech v návaznosti na tuto mezinárodní instituci.“
MAJKA: Tedy je důležité to přenášení rozhodovacích pravomocí a ďábel u mezinárodních úmluv je skryt v detailech (i drobných) a já ze zkušenosti věřím spíše těmto a lépe je být předem opatrný, než pak se muset jako Babiš omlouvat, i kdyby to myslel upřímně….a bral za písmo svaté i každé jen doporučení WHO a i tam se následně ukázalo, že kde co bylo na vodě….
ANO má ve vládě většinu a přehlasují ostatní snadno, SPD tedy může jen hlasitě pak protestovat, ale zda to bude stačit nevím, nevím….Ono všude vůkol jsou také různé ty zájmy jako zbrojařů …okolo Hradu.
https://www.prolibertate.cz/2024/02/pandemicka-umluva-co-realne-prinese-novy-predpisovy-ramec-who/
odtud:
„Jsme přesvědčeni, že to, co WHO připravuje, představuje vážné ohrožení suverenity jednotlivých zemí i jejich schopnosti řešit epidemie a pandemie s přihlédnutím k lokálním podmínkám, zkušenostem a schopnostem. Připravované jednotné postupy navíc nemohou reflektovat právní prostředí jednotlivých států, a tak mohou velice snadno vést k porušení zásad demokratického právního státu, na nichž je postaven i právní řád České republiky…“
ödsouzených lidí z ANO škoda není
jsou to slouhové cizáků a lháři
před volbami tuna keců a po volbách velký rozdíl, a ti jejich europoslanci většinou hlasují jak Fialovci
takže žádná lítost, jak napsala ta svině Černochová, kterou mimochodem ANO zvolilo do čela důležitého výboru
Článek už vyšel. S datem 10.5.2026, nazvaný „Nevinnej: Vidlákova espézetka“.
Dobrá věc se podařila, grartuluji.
Mám radost. Argumentace je příkladná, rozhodnutí zaobírající se celým příběhem, nejen účelově vybranou částí jak učinila první instance, je užitečným precedentem. Ačkoli s dfensem v lecčem obecně nesouhlasím, odvedl brilantní práci s přesahem pro rozhodovací praxi v obdobných případech. Na městském úřadě a policii z toho mejdan nemají. Co se týče Oganesjana a jeho bandy, není málo těch, kteří by měli potěšení je zprocesovat, kdyby k tomu zavdali příležitost.
V pořádku.
Blahopřeji k výhře, ale jsem z toho celá perplex , že se něco takového může u nás vůbec dít…
Bude hovado potrestáno?
Nebude. Hovada se v tomto státě trestají velmi vzácně. Státní aparát by se rozpadl neb je složen tolika hovad, že se celý jeví jako zhovadilý.
Ano. V tomto systému ani není zřejmé, kdo je větší hovado. Jestli recidivista, fízl nebo státní úředník. Vzájemně se kryjí pod pláštíkem státní moci.
👍
Ano, systém je nastaven tak, aby se množilo více a více zla, protože národ podporuje a volí duchovní a morální kriply.
Režim přece nebude trestat vlastní konfidenty.
Přesně tak.
Tady se projevuje radost nad tím, že všechno dopadlo „dobře“, tedy do ztracena, ale to hovado bude dál škodit nepotrestáno.
Jak by to dopadlo, kdyby Vidlák přelepil značku Pšenákovi na jeho autě a okamžitě ho udal?
Taký je systém. I když Vidlák vyhrál, kdo mu nahradí stracený čas, stres, a pravděpodobně ho to stálo i nějaké finance. A kdyby Vidlák usiloval o potrestáni strůjců, tohoto svinstva, bude to opět stejný kolotoč.
Asi bychom se divili, jak ten system dokáže být někdy efektivní.
V tomto státě hovada nejsou trestána, ale odměňována …
Jinak se domnívám, že kvalifikovaně vedený protiúder může způsobit malé zakolísání systému, ale rozhodně ho nedokáže změnit či dokonce napravit …
Tak mě napadlo. Nebyla právě na ochranu občanů před úřední zvůlí vytvořena funkce ombudsmana ?
Ombudsman nemůže zastavit trest, takře než by se něčeho domohl, byl by Vidlák bez řidičáku.
Ale mohl by nyní pranýřovat již dokázanou zvůli či nekompetenci.
Troch OT : Proti včerejší oslavě osvobození na Staroměstském náměstí přišli demonstrovat mezi jinými i Ukrajinci. Myslím že jejich politický názor dávají najevo dostatečně:
https://postimg.cc/NKWWXP1S
Zábava k popukání byla, když je přišel přemlouvat šéf té protidemonstrace, aby odešli a velmi diplomaticky jim vysvětloval, že tímto své věci jen škodí. No jak myslíte, že to dopadlo ?
Nebyli náhodou nějací účastníci demonstrací na Václaváku, kteří měli někde písmeno Z, trestně stíhaní?
A tohle nechává OČTŘ v klidu?
Nevím jestli ten z Václaváku, ale pán z Pardubic se Z na mikině dostal podmínku.
Igor Stříž byl vystřídán pragmatičtější Lenkou Bradáčovou, výsledky voleb… nový ministr spravedlnosti vyzval ke zdrženlivosti, nasliněné ukazováčky zachytily jiný směr větru.
hm. militant. to přímo prosí o speciálního antona do Čiernej…
Tvl., už to měli posbírat do antonů a směr Banderastán – fronta!!!!! Jak je možné, že se tohle tady toleruje?!
Protože nad ním drží ruku třeba Pavel Sehnal. Tihle šmejdi řídí přes peníze víc, než je zdrávo.
https://www.infokuryr.cz/n/2025/09/03/pavel-cimbal-kdo-je-kdo-v-oganesjanove-gangu/
Smrdí to už od Babiše
Rakušan vyhodil šéfa policie ještě než nastoupil
Babiš ho tam stále TOLERUJE !!!
Jak chcete něco změnit ☻
Diky za dobre zpravy, a palec nahoru pro D-Fense. Projevil jako racky charakter, kdyz podal pomocnou ruku cloveku, ktereho povazuje za svuj uhlavni ideologicky protiklad (hned za petikolkou, a to jeste kdovi jestli).
Vic D-Fensu mezi nami vsemi.
Hrůza zač se člověk v této demokratůře musí bít.
TO není novinka. Konkrétně D-fens se zabývá podobnými případy nejmíň 20 let a městapáci a úředníci z radnic se chovají jako tenhle Škývara pořád.
Otázka nakolik je to jeho rozhodnutí, nakolik z pokynu nadřízeného.
No, podepsanej je pod ním on, a tak by měl nést následky on.
Já jsem se státu za komunistů, a později ani na západě, nebála tak, jak se bojím tady a dnes! Tady je tolik politické zvůle a prachy vládnou…
Jsem rád že to dobře dopadlo.
A na toho úředníka dát stížnost pro nesprávný uřední postup. Kde se může ukázat jak na tom jsou jeho nadřízení.
A následně pokud na tom budou jeho nadřízení „špatně“ bude možné začít uvažovat o „stošestkování“ akcí města na které město bere evropské dotace. Protože když mají pletichy na úřadě je možné že je budou mít i tam. A to už bude práce pro OLAF (obzvláště když budou u žádostí o dokumenty hrát „mrtvého brouka“ čímž zavdají podnět pro podezření z machinací které se snaží krýt nedodáním dokumentů (porušení pravidel transparentnosti =vyšetřování OLAF s možným krácením dotace).
Jo, za to stošestkování si klidně budou chtít účtovat i desetitisíce….
Celé to bylo politicky motivované, otázkou je, zda to byla zvůle úředníka, či nadřízeného, ba dokonce třeba i tajemníka. Nebo dokonce politického vedení města. U nás prostě není to oddělení úředníků od politiků jak by mělo.
Gratuluji nejen Vidlákovi, ale nám všem. Protože tento výsledek znamená, že se začínají měnit mocenské poměry. Nepochybuji o tom, že kdyby zůstala u moci Fialova vláda finanční oligarchie, odvolací orgán by si nic takového nedovolil a Škývarovo rozhodnutí by potvrdil.
Teď si ale myslím, že by měla následovat druhá fáze. Trestní oznámení na všechny účastníky té show, Škývarou a strážníky MP počínaje a Pšenákem s Oganesjanem konče. Nesouhlasím totiž s D-Fensem v tom, že Škývara je jen takový nešťastný úředník v předdůchodovém věku, který jen dělal svou práci. Jen ať si on a s ním i všichni ostatní prožijí to, co prožíval přes rok Vidlák. Ostatně Pšenák se v jakémsi videu sám přiznává k trestnému činu, kterého se měl dopustit pozměněním Vidlákovy RZ.
„nešťastný úředník v předdůchodovém věku, který jen dělal svou práci“
Neříkali něco podobného neřkuli stejného i nacisti v Norimberku?
Primitivní hovado jako Oganesjan, které nedokázalao odmaturovat ani na 4. pokus i přes protekci jeho otce by takové postupy nevymyslelo samo. Tohle vypracovávají fízlové nebo úředníci, kteří je zároveň chrání.
Že by Čučkaři?
ANO.
som rad ze nezvitazil ZMRD
a tesim sa spolu s Vidlakom a gratulujem mu
Tak, úředník očividně konal nesprávně – chtělo by to jednoduchý dotaz na nadřízeného, jak toto pochybení bylo oceněno … protože jsme zase u zodpovědnosti.
Byznysové elity nebyly volány k zodpovědnost za vyfutrování Hitlera pro válku, tak to dneska zkoušejí znova. Obdobně ten úředník – pokud to projde bez povšimnutí, pak bude svůj postup příležitostně opakovat.
Re: DD
Já myslím, že by úplně stačilo, kdyby aktivní soudruh Škývara dostal povinnost nahradit finanční újmu nejen Vidlákovi a všem jeho pomocníkům, ale i svému a samozřejmě nadřízenému úřadu. A samozřejmě včetně mezd všech úředníků a zejména té svojí. V tomto případě by byli příjemci úřady, kterých jsou ouřadové zaměstnanci.
TVL, odevzdat svůj měsíční plat za to, že spisoval hovna…
To je ten Armén, co na první pohled vypadá jako Turek? Ten to má blbý…
Dane, sledoval jsem Vaši anabázi už loni, když jste o ní psal, ale teprve teď, když jste kauzu sepsal koncentrovaně, mi došlo, kam se tahle země za poslední léta posunula. Nebo spíš zvrhla. Ta vzájemná provázanost všech orgánů (nemám na mysli pohlavní, a to ani jako metaforu) ne-liberálních ne-demokratů, jejich neschopnost udělat cokoli pozitivního, což kompenzují zoufale tupou snahou jiné lidi ničit, pošlapat, uřvat, odepsat… Je to tak ubohé, že je to k smíchu i pláči zároveň a mě fakt udivuje, že stále věří, že to povede k nějakému cíli.
Když jsem chodil na Mňágu a Ždorpa, ani ve snu by mě nenapadlo, že vedle těchle pohodových lidí může ve Valmezu – navíc na úřadu – sídlit tak stupidní režimní slouha, jako je ten, který obhospodařoval Váš „přestupek“. Vždycky jsem měl pocit, že ti největší pitomci se stahují do Práglu, ale zjevně jsem se mýlil.
Jednání valmezských městských policistů komentovat nebudu – možná se mezi nimi nachází nějaký, který svou práci bere vážně a dělá dobře, tudíž ho nechci zahrnout mezi zbytkovou množinu arogantních (a opět fialovému i post-fialovému režimu sloužících) zakomplexovaných snaživců.
Každopádně blahopřeju k přežití dalšího marného pokusu libtardů o denunciaci. A tomu debilovi na úřadu Valašského Meziříčí přeju, aby mu někdo někde mimo dohled kamer upravil jeho osobní folkové wagen tak důkladně, aby musel absolvovat minimálně to, co Vy. Nejspíš nebudu „přející“ sám.
Když už zmiňujete Mňágu, ta Petr Fiala (né ten hňup z Brna), ale zpěvák kapely je taky silně libtardistický šmok. Poslouchat jeho názory, a pak písničky je to stejný, jako se dívat na Svěrákovy filmy.
Ale Fiala je jasnej, chlast.
Článek na webu DFENS:
https://dfens-cz.com/nevinnej-vidlakova-espezetka/
Updatováno: 10.5.2026 — 22:18, a v 01:12 11.5.2026 už 2 076x přečteno
Kdyz jsem Te a zdejsi obecenstvo odkazoval na web 30kmh (kteryzto provozuje prave spolek Mobilita 2014), nevedel jsem, ze uz na tom dela sam DF. 🙂
Gratuluji.
Neuvěřitelné.
Skvělé, gratuluji, já doufal že to nemůže dopadnout špatně.
To vypadá jako vítězství zdravého rozumu – však už bylo načase.
Vidlákovi blahopřání a poklona a dík všem, kdo mu pomohli.
My pesimisti v tom spíš vidíme jen menší zakolísání systému. Takové slaboučké informační zašumění 😀
ale Vidlákovi samozřejmě blahopřání 😀
Gratuluju, Dane a mám radost.
Ať se daří…
Země, která eneruje zmrdy jako Oganesjan, může klidně přestat existovat. Azeři, do toho!
No, pozor. Pšenák, Havel, Novotný, Rakušan, …
Nesouhlasím. Zmrdy generují všechny národy. A v této věci udělali nejvíc zla naši spoluobčané.
Presne tak.
Vidlakovi gratulace.
Dobrá zpráva
Právě jsem ve sporu s naší justicí, která se mnou bojuje systémem „mrtvého brouka“. Proto chápu Vidláka.
A gratuluji k výsledku. Jednomu známému, dost vysoce postavenému právníkovi, jsem jednou napsal, že já právníky nerad.
Ale stali jsme se přesto přáteli, protože je, bohužel, jedna věc postoj funkce a jiná postoj člověka v této funkci.
Konečně nějaká dobrá zpráva. Gratuluji.
Také se přidávám s gratulací.