17 července, 2024

Zlí zemědělci a malí Napoleoni

V Bruseli včera zasedala rada ministrů zemědělství. Neměli sice nic extra konkrétního k projednávání, protože prodloužení dovozu ukrajinského obilí už odhlasovala rada velvyslanců při EU a zastavit to už může jen hlasování v europarlamentu, ale přesto se zemědělci rozhodli, že jim jejich zasedáníčko řádně zpestří hnojem i hořícími pneumatikami.

V Bruselu včera evidentně protestovali ti zlí zemědělci, kteří si přejí konec evropských hodnot a pomáhají Putinovi svým nerozvážným a zatvrzelým odmítáním bezcelního dovozu ukrajinského obilí. Stejně tak protestovali zlí polští zemědělci, kteří zablokovali provoz na dálnici do Německa a vysypali na koleje vlak ukrajinské pšenice.

Hodní čeští agrárničtí a svazáčtí zemědělci zatím vyjádřili podporu vládě…

Kdo se bouří, ten dostane, kdo se nebouří, tomu se vezme. Ještě že patřím k těm zlým českým zemědělcům okolo Jandejska. U těch je šance, že si vezmou od svých polských a belgických kolegů lepší příklad než Doležal s Pýchou.

Ve stejné době jednali v Paříži premiéři evropských států, jak lépe a radostněji pomáhat Ukrajině v jejím boji proti Rusku.

Robert Fico už o den dříve prohlásil, že Evropa už dva roky dělá ohledně této války špatná rozhodnutí a ani teď nečeká nic jiného. Prý se jedná o tom, že by jednotlivé státy na základě bilaterálních dohod poslaly svá vojska na Ukrajinu. Nešly by tam za NATO, ale za sebe… Fico rovnou prohlásil, že slovenští vojáci na Ukrajinu nepůjdou a to samé řekl i Petr Fiala o českých vojácích. Ale věřte Blyštivému Péťovi… on už lhal o daních, inflaci, drahotě, energiích… klidně bude lhát i v tomto případě.

Už jsem to tu psal před necelým měsícem. Na jedné straně se tady papaláši radí, jak vést boj proti Rusku do posledního Ukrajince, jak dělat největší cvičení NATO od konce Studené války a přitom se jim přímo před očima rozpadá týl. Jediné, co funguje perfektně, je propaganda. Vše ostatní je blízké klinické smrti. Podívejte se, jak za poslední dva roky sešel obličej našeho premiéra a máte dokonalý barometr, jak moc utrpělo naše hospodářství, finančnictví i reputace… Nemusíte rozumět burzovním indexům, Fialův ksicht postačí.

Orbán do té Paříže raději ani nejel…

Proslýchá se, že Melloniová už to za Italy podepsala. Macron prý také a Němci rovněž. Divil bych se, kdyby Poláci zůstali pozadu.

Hele, já osobně nevěřím, že by si mohla kterákoliv eurohodnotá vláda dovolit, aby se její vojáci vraceli v pytlích na mrtvoly. Už teď se společný evropský projekt povážlivě viklá, praská v něm a traktory před eurobudovami jsou toho jasným důkazem. Nespokojenost bude jenom narůstat. Dostat k tomu ještě i řádnou porci mrtvých, to by mohla být pro pravdu a lásku také poslední kapka.

Ale vyslat vojska na Ukrajinu, aby ohlídala evropské investice, to je něco jiného. Uvolnit ukrajinské armádě ruce v oblastech západní Ukrajiny, převzít kontrolu nad logistickými trasami, postarat se o policejní službu… a pomalu vytyčit nové hranice Polska… to by stálo za politické riziko, ne? Nota bene, když Putin mnohokrát naznačil, že by mu to vlastně ani nevadilo a nepovažoval by to za nepřátelský akt.

Francii by to také vyhovovalo. Malý Napoleon Emánek nemá rád americký vliv v Evropě a sní o době, kdy měla Francie v Evropě rozhodující slovo. Dokonce silnější než Německo. Francouzské zemědělské korporace už na Ukrajině koneckonců jsou… Kus kapitálu v nich mají Američané, ale to tak dneska prostě je.

Němci a Italové nemohou zůstat pozadu… Ach ta historická paměť… to prostě máte v sobě, že jste kdysi dostali od Rusa nakládačku u Stalingradu… Takhle by mu to mohli alespoň trochu oplatit a nebylo by to tak nebezpečné, jako táhnout na Moskvu. Nač se táhnout tak daleko… stačí dojít do Kyjeva, ne? Koneckonců… kdo myslíte, že obsluhuje ty protiletadlové německé Gepardy?

Zůstává vlastně jen jedna neznámá… Ne, není to Putin. Divil bych se, kdyby to s ním neměli odsouhlasené přes nějaké neoficiální prostředníky. Nevíme pouze, co na to řekne Stěpan Bandera. Na Ukrajině má dost následovníků, kteří jsou teď po zuby vyzbrojení, řádně vycvičení a mají bojové zkušenosti, o kterých se Frantíkům ani Germánům nikdy nesnilo.

Letošní rok bude zlomový. Po všech stránkách.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

228 thoughts on “Zlí zemědělci a malí Napoleoni

 1. Generál Šedivý na slovenské televizi otevřeně a ustaraně varuje před Macronem a jeho snahou zažehnout válku v Evropě.

  JOJ 24

 2. „Jan Schneider: Na Ukrajině jde jen o byznys, naznačil šéf CIA. Připravuje FBI provokaci v ČR?“
  https://www.youtube.com/watch?v=2dI3Z6V03e8
  A další ukázka, jak my si tu žijeme. Je to neuvěřitelné a člověk si myslí, že prožívá nějaké noční děsy.
  „V jednom případě se také podle ní muž dopustil hanobení národa kvůli svým výrokům o Ukrajincích.“
  „S vynesením rozhodnutí také musí počkat na pravomocný rozsudek v dalším Netíkově případu, kde je muž podle serveru iDNES.cz viněn z veřejného schvalování a ospravedlňování z l o č i n u proti m í r u.“
  Zločin proti míru⁉ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/netik-dezinformator-vyhruzky.A240227_131932_domaci_vlc

 3. Tak udelejte nabidku, bude kseft nebo nebude ?
  https://echo24.cz/a/HLNfs/zpravy-domov-ksefty-manzelstvi-vsichni-rozhodne-babis-ano-hnuti-napina

  Do finálního dějství se posouvá návrh zákona o manželství pro všechny. Tento týden by jej měla projednat Poslanecká sněmovna v takzvaném třetím čtení a buď ho podle mnohých uvést v praxi, anebo zase na nějaký čas nechat být. Záležet to podle všeho bude především na početném poslaneckém klubu hnutí ANO a to všechny napíná do poslední chvíle. Expremiér Andrej Babiš ale deníku Echo24 řekl, že s případnou podporou „kšeftovat“ nechce.

  1. Prožidovský a proruský nacista se ptá: A to v tom Tachově, celá ta léta předtím, zastupiči a jejich straníci v Praze, chrápali?
   Nebo tam bylo ještě co krást, s čím šmelit, co tunelovat – tak se věnovali tomu?
   Nácek to tam nezná, tak se ptá, jestli někdo z p.t. diskutérů, není odtamtud.

   Na Tachovsku bylo za komunistů průmyslových výrob, jako naseto.
   Pokud vím, tak docela velký pobočný závod tam měl Elektropřístroj Modřany, zcela určitě tam měl jeden z pobočných podniků ZPA.
   Nácek tuší, že tam byl také jeden větší závod Tesly Liberec. Od píky si tam dělali všemožné konektory a zásuvky „bižuterii“, včetně řadových do DPS, velmi kvalitní jacky 3,5 stereo pro walkman KM340, zásuvky Cinch i postříbřené zásuvky 6,3 stereo, byly červené. Vyráběly se tam i známé šestinožové studiové vidlice a zásuvky, tzv. „ježky“, původně určené pro nejrůznější profesionální, studiové linkové přepojovače. Blbuvzdorné, spolehlivé, samočistící kontakty.
   Kdo se v tom trochu orientuje, tak jsou to ty dloouhé, šestinožové konektory v asi šesti variantách, které měly na repro-výstupech téměř všechny zesilovače z Tesly Vráble a s výkonem vyšším, než 30W.
   Ještě maličký a skvěle univerzální MUSIC40 (30W sin.) měl na výstupu DIN dvoukolík, ale už všechny poloelektronkové Musicy 70, 130, pak oranžové Studio/Studiosolo/Disco/AZK220, od 50W do 200W na kanál, měly tyhle skvělé konektory. Testováním už počátkem 70.let se zjistilo, že jejich dvojité, třikrát proříznuté dutinky „Tuchel“, bez problémů přenášejí při osmi ohmech výkony až 300W.
   Škoda, že je 1992 přestali dělat. Tuhle jsem je viděl na Aukru. Použité, odštípané právě ze šedých přepojovacích šňůr MK/MKmin – a chtěli za to nesmysl, dvě stovky za kus..
   Náckovi to připomíná, že by měl zkontrolovat jejich zásobu a taky zásobu šroubovacích DIN kabelových zásuvek, které tak perfektně pasují na mikrofony s DIN konektorem, jako je AKG D202 a podobné.

   Teď jsou tam montovny pro Němce, nebo co tam je? V článku to není.

 4. …Ale stejně, vždycky si vzpomenu, jak byl Babiš tfujky, když v rámci předvolební kampaně „strašil“ děti válkou…

  1. Teď mlčí jako zařezanej. Je to výhodnější, než se kompromitovat. Až bude premiér, zase nám to vysvětlí, proč nemůže jinak.

 5. Předevčírem to byla od Fica dezinformace, dnes v podání Makróna už informace:
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/summit-pariz-pomoc-ukrajine-petr-fiala.A240226_184843_zahranicni_bors

  To je fofr. Včera jsem tu psal, že za minulého režimu byl rozdíl mezi fámou (dnes dezinformací) a realitou tak asi dva týdny. Nu a dnes to jde jinačím fofrem.

  Sumasumárum, Fico nelhal a nic si nevymýšlel.
  Co ti naši lháři pohlaváři?
  Ticho? Ne, lhaní. Jako obvykle je třeba u nich změnit znaménko + na – a naopak – jen tak se lze přiblížit realitě.

  1. Ta neurčitost Macronova vyjádření je záměrná taktika. S tím měněním + na – dojdete jenom k další nepravdě. Jestli blíž k pravdě, to není zaručeno, jak kdy.

   Tady jeden franc. zdroj, v angličtině

   https://www.france24.com/en/europe/20240226-macron-seeks-to-rally-western-leaders-to-bolster-support-for-ukraine

   Ačkoli „nepanuje shoda“ ohledně vyslání západních pozemních jednotek na Ukrajinu, „nic by nemělo být vyloučeno. Uděláme vše, co bude třeba, abychom zajistili, že Rusko nebude moci tuto válku vyhrát,“ řekl.

   Odmítl říci více o postoji Francie s odkazem na potřebu „strategické nejednoznačnosti“, ale uvedl, že tato otázka byla zmíněna mezi „možnostmi“.

  2. Když vidím demonstraci proti Ficovi a Orbánovi a čtu diskuzi na idnes pod články o vyslání vojáků na Ukrajinu tak si říkám,že asi to „nedopadne“. Velká část obyvatel se už těší na velkou válku asi pod dojmem stříleček na počítači. Opravdu by se hodil pohled K42 jste tu?

   1. Leda hovno, to jen chtějí abyste si myslel. DIskuze na mainstremových sračkometech plně ovládají boti (automatické programy/algoritmy které mají budit zdání, že je píše skutečný člověk)

   2. No, kdyz se podivam na idnes na ten transparent proti Ficovi a Orbanovi… to fakt nepsal Cech.

    A ta diskuse… zkuste si dat „doporuceno“ a jet od nejhorsich. Na ty „nehodici se“ se zkratka vrhne letka, ominusuje a je vymalovano. Nikdo to prece nebude proklikavat az dolu, ze?

  3. Dlouhodobě jsem přesvědčen o tom, že všichni si musí být naprosto dokonale vědomi, že Rusko bude považovat oficiální přítomnost vojsk zemí NATO na Ukrajině za nepřátelský akt proti sobě, spíš válečný.

   Koneckonců, Medvedev na adresu Macrona prohlásil, že jej moč udeřila do hlavy a že neudržel řeč. A Putinův mluvčí, že pokud k tomu dojde, nebude to už o pravděpodobnosti, ale nevyhnutelnosti přímého střetu. A samotný Putin už před více než rokem pravil, že jakýkoli konflikt Ruska s NATO bude přenesen i na území USA.

   Jsem pořád přesvědčen, že jde o bilaterální kecy v kleci. Západ je v hysterické křeči z neúspěchu, jeho mluvící hlavohrudi z principu nemůžou říct, že – tak jo, tak jsme to holt prosrali. Místo toho musí žvanit do zmodrání o Rusku bez Ruska. Jednodušší to mají u greendealu, tam „projekt“ typu fantastická věc, akorát nám těžce zničí živit, můžou obhajovat donekonečna. Ale projekt typu fantastická věc, která nás ale s jistotou velmi brzy rovnou zabije, ten může zůstat jen v rovině řečnické…

   1. Nezapominejte, ze prvni cervenou linii Kremlu bylo 300 helem Bundeswehru (pro Ukrajinu).
    To bylo tak pred rokem a tim zacalo to, co skoncilo dneska Leopardem a malem Taurusem.
    Ono i tech par dobrovolniku je uz tezce za carou, nebot dostali oficialni povoleni od prezidenta.
    Podle meho je ruska ofenziva tak zdrzenliva prave z tohoto duvodu: cekaji velky konflikt s NATO a nechteji si na Ukrajincich zbytecne vystrilet vsechen prach (doslova).
    Na druhou stranu se Nemci tehdy bali, a to velmi. Helmy omlouvali stale dokola, ze to neni nic na zabijeni. A Rusove couvli…a pak zase…a pak jeste mnohokrat.
    Red Bull dava Nemcum kridla.

 6. Chemické hledisko fotosyntézy

  Při fotosyntéze dochází k přeměně jednoduchých látek (H2O, CO2) na složitější (glukosu C6H12O6) za současného uvolnění kyslíku O2. Kyslík vzniká z vody a oxid uhličitý se přeměňuje na glukosu.

  6 CO2 + 12 H2O → C6H12O6 + 6 O2 + 6 H2O

  Při fotosyntéze dochází k přeměně světelné (sluneční) energie na energii chemických vazeb.

  To je jen k snižování CO2, co nás nutí EU a další.
  Nebude CO2 — nebude O2 ani zeleň.

  1. Re: Ano…

   Jste HNUSNÉÉJ anonym, které tady vztekle kope do Ojrobáboviček.

   Btw. Na SŠ jsme se tento chemický vzorec učili stoprocentně a mám pocit, že i na někdejší ZDŠ. Minimálně tedy aspiranti na budoucí maturitu v praktikách z přírodopisu.

   Njn., řekl bych, že DNES není na takové ptákoviny čas. Je potřeba se učit finanční gramotnosti, výrobě prezentací na kompu, genderové vyváženosti a podobným ojro-3,14-čovinám.

   1. Pozor, takovéto nevědecké hypotézy dlouhodobě tvrdí známý odporný ruský šváb pan Jandejsek. Aby na Vás dva vzorný eurosvazák soudruh Vondra nenašel někde na policii dopis v azbuce nebo dokonce čínských znacích !

  2. Kyslík vzniká z vody a oxid uhličitý se přeměňuje na glukosu.

   Jj, jak jsem nekde cetl – spal v lese barel nafty, zachran Bambiho!

  1. To ale znamená, že je tu konkurenční boj mezi evropskými zbrojařskými firmami, jestliže cizí banky nedají našim firmám půjčky. A Afročechová ve videu říká, že se situace nezlepšila, jinými slovy na naše politiky v Evropě kašlou. Nějaké překvapení ?

 7. Kouzelný výrok zeleného mozka Šedivého

  Branná povinnost se týká všech občanů ve věku od 18 do 60 let. „Ale vzhledem k tomu, že se posunuje věk odchodu do důchodu, tak se debatuje i o tom, že by se posunul i tento věk,“ podotkl Šedivý.

  1. Re: —

   Nakopat kurvám zeleným prdele a jejich koule jim prokopnout až do žaludků.
   Pak prodloužit odvodový věk do osmdesáti a zelené mozky poslat do první lajny.

   1. Branný zákon

    Ke službě se nepovolávaji poslanci, senátoři,členové vlády,ústavní soudci, prezident či hejtmani.

     1. Prožidovský a proruský nacista říká, že se to týká i tebe Eto.
      Ať už jsi samosprašný hermafrodit, nebo černá lesba s 8 dioptriemi a jednou nohou kratší.
      Modré knížky z dob ČSLA, si můžete všichni libtardi nechat zarámovat, k ničemu vám nebudou.
      Mě, v mém věku a s mým ČVO budou potřebovat jen těžko.
      Ale ty – ty budeš jezdit po polní kuchyni jako fretka, mazáci tě budou bít těmi největšími vařechami, co se s nimi míchá ve 150L kotlích a nakonec tě v něm i utopí, protože jsi nikdy na vojně nebyl a nic neumíš, jen ojebávat stát.

  2. Dává to smysl. Potřebují lidi, kteří prošli základní brannou povinností. Lidí, kteří umí a hned jen tak je něco psychicky nerozvalí.

   1. Re: AM

    PePa si může žvanit, co chce.
    Překlad hoven tohoto typu již kdysi zhotovila má tehdy tříletá dcera (už jsem to sem psal milionkrát):

    „To nejsou sandály, to jsou střevíce!“

    Je úplně jedno, jak nazvete svůj vstup do množiny kusů určených ke granulaci. Prostě když nastane čas, můžete čekat pozdrav od Ivana. A můžete hádat, jaké nese jméno, jestli Kinžál, Kalibr, Iskander, Zirkon nebo Bastion. Je ovšem možné, že vás vykouři z brlohu obyč krámem z Čajny, který ponese odjištěný ruční granát

    1. Prožidovského a proruského nacistu by nevzali, ani kdyby byl o celých 40 let mladší.
     Mám dvě původní, přidělená ČVO :
     ČVO651 (velitel TRaD-týlová radiotechnická dílna) a ČVO602 (velitel divizního spojovacího uzlu R3A, R3AT, R4AT) a dodnes bez potíží poberu i pošlu ručních 80 zn/min.
     Vykonával jsem ale celého 1,5 roku (hned po PŠ) jen ČVO651.
     ČVO602 dávali do VK skoro každému, kdo dělal radiotechnickou či spojovací PŠ a aspoň část ZVS sloužil na nějakém radiouzlu, jedno jakém. Ale základ byl provoz CW (klíč), tehdejší minimum 60 zn/min pobrat i dát na 3. třídu, 90zn/min na 2. třídu a 120zn/min na 1. třídu. Tehdy jsem, jako sopel s hudebním sluchem po tátovi, bral i dával běžně 150zn/min, ale to nebylo v ZVS použitelné na nic. Z vojáků ZVS, až na mně podobné výjimky, nebo radioamatéry v ZVS, to nikdo nepobral.
     Tehdy to byla doba, kdy ještě bylo možno čile CW komunikovat s amatéry – po klasickém CQ pak vysláním znaku, který sice není v tabulkách Q-kódů, ale všichni ho znají, QPS. Ten hlásil, že dotyčný vysílá z vojenské služby, nebo profesionálního stanoviště, takže nás amatéři nebrali jako „unlis-černocha“, se kterým se nejezdí, ale jako „profesionála“. Jenom ty klasické QSL lístky za spojení holt nešly poslat. Ze stálic nás nikdy nepráskli, protože slyšeli, o čem se bavíme.
     Po jednom cvičení mi, jako původně četaři, dali rotného, po druhém rotmistra a ten už mi zůstal. Jsem jenom „pošťák“ 😀
     Takže – původně analogový, ale proruský nacista, který by potají posílal obšlehnuté šifrovací klíče Rusům („střílel do vzduchu“), je téhle armádě na baterky, beztak ke kuličkovému prdu.
     Ledaže by se dnes, po šifrovaných F1 a F2 spojích s potlačenými postranními pásmy (jako to uměly UT-2 a UT-3 v R3AT a R4AT), valily pakety dat, z vojenských PC.
     A data jdou co? Data jdou zkopírovat, uložit, nebo poslat dál 😀 A byl by ze mě Snowden z Moravy pičo 😀
     Tak to bych zvládl, minimálně stejně dobře, jako i údržbu mobilních pojítek všeho druhu, protože SPŠE i ČSLA, mi daly ve vf technice hodně.

 8. Fico rovnou prohlásil, že slovenští vojáci na Ukrajinu nepůjdou a to samé řekl i Petr Fiala o českých vojácích.

  Fiala neřekl to samé. Fiala řekl, že česká vláda o ničem takovém neuvažuje. Já v tom vnímám dost podstatný významový rozdíl.

  1. Asi tak,
   Fiala čeká na signál a zatím lavíruje.
   Fico se již rozhodl a dal přednost vnitrostátní politice nebo řekl prostě to, co považuje za své, nehledě na následky.

  2. Re: SB

   Jestliže Nutelín, žekl, že o tom vláda neuvažuje, překlad do češtiny zní – už je to domluvené, vylaďujeme poslední detaily.
   Jak je to dlouho, kdy si na nečisto zkoušeli odvody branců a tvrdili, že se to dělá průběžně?

  1. To TMBK mi vrací vzpomínky na léta před rokem 1989, kdy v Dikobrazu kreslili angažované vtipy socialističtí kreslíři jako BaPe.

   1. Prožidovský a proruský nacista říká, že Břínek-TMBK je libtard, na to bacha.
    Minimálně stejný, jako chlapák David Koller, nebo překrásná, éterická Lenka Dusilová.
    Původně jsem si myslel, že je TMBK schopen měřit všem jedním metrem, dělat si prdel ze všeho a ze všech. Není to tak. Jen z někoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *