18 července, 2024

Zemědělci. Lidé, kteří živí tuhle zemi versus čím dál drzejší vláda, která z ní dělá zemi spálenou.

Včerejší protesty jsem podporovala úplně stejně jako ty minulé, a jako budu podporovat všechny další. Jsem přesvědčená, že situace v téhle zemi spěje velmi rychle do bodu, ze kterého už prostě nebude rozumného návratu.

A to, ať se jedná o Green Deal, který není o ničem jiném, než o přerozdělování obrovských sum peněz od jedněch k jiným, ideálně od těch, co je ještě mají k těm, kteří je mají taky, ale mají pořád málo, o dotační politiku, kde se opět jedněm bere a druhým se určuje, na co je mohou čerpat, jakkoliv nesmyslné to je. V obou případech se většina lidí proti tomu nemůže nijak ohradit, protože je jim to určováno zákony a nařízeními, proti kterým se nemají žádnou možnost bránit. A to ani ve volbách, protože většinu z nich vymýšlí a pomáhají prosadit nikým nevolení úředníci, kteří mají o realitě asi takový pojem jako víla Amálka o jaderné fůzi.

A tak když to nejde po dobrém, musí to jít jinak. Když už nemáte kam ustupovat, musíte zkrátka jít proti proudu, protože jinak vás ten proud smete. U nás je to ještě stále na rozdíl od ostatních evropských zemí takový mírný pokrok a postup v mezích zákona, ale to už jsme my Češi a zaplať Pánbůh alespoň za to. Co se ukázalo v plné nahotě je ale to, že tady s námi ve skutečnosti nikdo jednat nechce, už nám to nalajnovali jinak. A tak Fiala i ten malý náznak revolty okamžitě zneužil k tomu, aby s pohrdavým výrazem oznámil světu, že teď už s nikým jednat nebude, páč prý se nenechá vydírat. Jakoby předtím jednal.

A jelikož to nebude žádná změna, chce se mi říct: „No a co jako? Celou dobu námi ostentativně pohrdáte a teď nám tu chcete vyhrožovat?“ Nevěřím, že ten člověk, který už je dávno mimo, vůbec chápe, co tu děje a já doufám, že ještě dít bude. Minule to byly jen pokuty, nálepkování a vyhrožování. Teď přidal na pokutách, výhrůžkách i na těžkooděncích. I my bychom měli přidat. Protože jinak se tu evidentně nezmění vůbec nic.

A proto budu opět podporovat každou takovou akci, která bude mít třeba už potenciál z tohoto marastu vybřednout a posunout tuhle zemi z té fialové bídy a pomyslného hnoje. A když to bude muset být hnojem skutečným, nic proti tomu nemám a pánovi, co „měl koule“ tleskám.

11 thoughts on “Zemědělci. Lidé, kteří živí tuhle zemi versus čím dál drzejší vláda, která z ní dělá zemi spálenou.

 1. Návrh nových sokolských krojů…. Pán, první asociace byla Džaváharlál Néhrú.
  Též Kemal Atatürk či Hamid Karzai. K dokonalosti chybí fez či turban. Ozvěny budoucnosti?
  Dámy, vlasy pod šátky….a Quatar Airlines. „Cabin crew seats for landing.“

  1. Asi jsem v tuto chvíli momentálně zaostalej, genere…., ne, derege…, ne, prostě jsem úplně blbej.
   Nějak jsem nepochopil, o co kráčí.
   Nekamenujte mě prosím, třeba za to opravdu nemůžu.

   1. Nejste sám. Berte to jakože se autor právě probudil s rukou v nočníku a to jej natolik namotivovalo, že vychrlil všechno co tam uvnitř našel.

 2. Ono to sem také spadá:
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-silvestrovske-rachejtle-jsou-toxicke-lidovecti-ministri-je-chteji-omezit-40463220?_zn=aWQlM0Q0ODMwOTcxMDcwODAyODE3NTYzJTdDdCUzRDE3MDk5Mjc5MDEuMjY4JTdDdGUlM0QxNzA5OTI3OTAxLjI2OCU3Q2MlM0QyRUJGNUVDOUY4MEVGODg4RUJFNTgwNTVBNEZFOURFMg%3D%3D

  Samozřejmě se můžeme lišit v názorech na odpalování pyrotechniky, určitě jsou místa i okamžiky kdy je to nevhodné, ale také s možností legálního nákupu výrazně ubylo úrazů, zejména u mladistvých – chlapců. On ten Travex, organické peroxidy měly na svědomí dost prstů a očí…

  Úplně se nabízí jiná motivace zákazu, ono jiní mladíci zejména ve Francii a jiných obohacených státech docela úspěšně odpalují pyrotechniku proti zasahujícím těžkooděncům, že?

  Jinak z pohledu eko-toxikologického to není nic strašného. A už vůbec ne, v kontextu toho co EU lifruje na Ukrajinu!

  Pryč s těmi pokryteckými šmejdy!

  1. Zkuste třeba v březnu, nebo červenci sehnat u nás nějakou pyrotechniku (dá se, ve specializovaných prodejnách, ale ty nejsou na potkání). Nebo vánoční stromeček v srpnu, pokud ho neupytlačíte v lese.
   Na možnost koupit peroxid v drogerii raději zapomeňte. Koupit v laboratorních potřebách kyselinu dusičnou (třeba na rafinaci zlata z elektroniky) – to si rovnou můžete předplatit celu v nějakém útulném nápravném zařízení.
   Všude v EUhniji je to podobné.
   Takže ti obohacovači musí mít zdroj někde jinde.

   1. Ale kdeže, buď doveze kamarád “vietkong” nebo bych zkusil i v Praze SAPU, a je docela dost webů, kde lze hotové pyro nakoupit.., nebo větších firem na IČO jak H202 tak HN03 aj…
    Oni to musí evidovat, ale bez H202 by ani myslivci neměli trofeje takže se asi řeší nákupy větší než by asi myslivecký spolek mohl kdy spotřebovat (jsem zvědav, jak se myslivci popasují se zákazem olova, ty ocelové broky jsou ehm…)

    když tak o tom přemýšlím, nějaký kompaktní ohňostroj bych si mohl objednat, narozeniny se blíží, a není nad to je oslavit s přáteli na ulici a místo záchytky dospat opici v CPZ (nadsázka!).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *