18 dubna, 2024

Je to ještě naše země?

Víte, co byl pro mě nejsilnější moment čtvrtečního zemědělského protestu?

Ne, to nebyl ten vysypaný hnůj, i když jsem rád, že muži u nás ještě nevymřeli a jsem připraven se postavit vedle toho frajera a jít s ním dělat i to, co je zakázané. Je nám třeba odvahy a je nám třeba odvážných.

Ne, to nebyla atmosféra všeobecného smíření, kde se vedle Doležala a Pýchy postavil pan Lád z Ostaše a další představitelé těch původně „zlých“ zemědělců.

Nebyl to ani značně pocuchaný ministr zemědělství, kterému se situace jaksi vymkla z rukou. Nebyl to ani premiér, který se choval jako uřvané a umíněné děcko.

Nebyla to ani pravdomluvná mééédia, která nebyla připravena a nevěděla kudy kam. Najednou neměli notičky. Neseděli předtím ve svých pražských kavárnách a neměli domluveno, jak to budou komunikovat. Jejich reportáže najednou byly zmatené, nelogické, nesouvislé a dost dlouho jim trvalo, než se trochu zkonsolidovali.

Nebyl to ani ten moment, kdy na jednoho demonstranta naskákalo deset těžkooděnců… ale už přihořívá.

Pro mě je nejsilnější tato fotka:

Je na ní policajt, který drží ruku na své pistoli a vyhrožuje traktoristovi, aby okamžitě přestal s tím, co právě dělá. Pokud by si někdo myslel, že je to hoax, tak není. Je k tomu celé video, kde to vyhrožování i slyšíte.

Myslím, že ani v listopadu 89 se Lidové milice neodvážily sáhnout na zbraň…

Přemýšlím, co se tomu gestapákovi honilo hlavou… Měl tam slova jeho prezidenta Petra Pavla, který řekl, že protestujícími hlasy se liberální demokracie nemusí zabývat? Koho viděl v traktoristovi? Škodnou, kterou by nejraději odprásknul, ale na poslední chvíli si uvědomil, že takhle daleko ještě s převzetím moci nejsou i když se Rakušan snaží?

Nebo myslel na slova řeporyjského prasete, že by zemědělci potřebovali válku a bylo by dobré proti nim nasadit bajonety? Je pravidelným uživatelem Twitteru a sleduje všechny ty liberální Barbory Mercury, Jindřichy Šídla a Komsomoláčky, kteří by do lůzy nechali střílet už dávno? Nebo je odběratelem Fóra 24, kteří volají po omezení volebního práva, protože lidé pracující rukama si ho nezaslouží?

Nebo si vyslechl reportéry ČT a myslel si, že ten traktorista je ruský kolaborant a nic jiného než kulku si nezaslouží?

A nebo hůř… možná nemyslel vůbec, protože už je dávno stejná guma jako na Hradě, už mu dávno vymyli mozek a ruka mu ujela, protože mu dali výcvik, aby se nebál střílet třeba i do svých rodičů, protože důchodci přece ujídají chlebíčka. Ta nenávist ke starším, ta je obzvlášť mezi liberály naprosto hmatatelná a všudypřítomná.

A nebo prostě chce jen dupat po jiných. Chce být drábem, chce, aby z něj šel strach a po pistoli sahal, protože neměl pendrek, aby mohl mlátit jako jeho kolegové těžkooděnci, kteří neváhali zakleknout neozbrojeného a neškodného člověka, protože nebyl dostatečně poslušný.

Přemýšlejte o tom… Přemýšlejte, jestli ještě žijeme v naší vlastní zemi. Přemýšlejte, kdy se z naší policie stalo gestapo, přemýšlejte o tom, co vyhřezává z břicha naší pravdy a lásky. Přemýšlejte, jestli jste to takhle chtěli, jestli je normální, aby pistole byla první myšlenka, i když metaforicky i reálně šlo o hovno, které vzápětí začalo padat z korby.

Budou další protesty. Musejí být. Protože co si vláda dovoluje, to přesahuje všechny meze. Přemýšlejte, jak se k tomu postavíte. Jak daleko jsme od chvíle, kdy vládní poskoci na pistoli nebudou jen myslet, ale fakt ji použijí. Přemýšlejte, jestli žít v takovém světě, je nějaká výhra. Jeden čin je totiž víc než tisíc letáků. To platí i v případě tohoto městapáka v uniformě.

Češi jsou smějící se bestie, naše klasická obrana spočívá v tom, že to budeme zesměšňovat a je to tak správné. Ale než se tak stane, zamyslete se nad tím.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

331 thoughts on “Je to ještě naše země?

 1. Ta Věc s tím vyhrožováním ozbrojeného idiota se musí bezpodmínečně dostat ke Generální ispekci ozbrojených zborů a k opozičním poslancům v Bezpečnostního výboru sněmovny….. Ten idiot musí být okamžitě vysvlečen z uniformy a poslán do civilu …., aby už žádný jemu podobný idiot se neodvážil chtít střílet do protestujících lidí …
  Nabonzování toho idiota a trvání na jeho vyhození je prvořadým úkolem pro organizátory zemědělského protestu ….

  1. Možná jste přehlédl, ale střílení do neozbrojených lidí je vlastní každé demokracii. Za tatíčka Masaryka, při pěstování demokracie Británií a USA po světě. Nakonec i rozvinutá demokracie na Ukrajině začala právě touto bohumilou metodou.

   1. Švejku …., vidíš to hodně nedemokraticky …
    V té slavné liberální demokracii co jsme chtěli …, ozbrojená moc ve státě může pouze represivně zasahovat při ochraně veřejného a soukromého majetku (o to především jde liberálním fašistům) a při ochraně zdraví a životů občanů (na tom už těm liberálním fašounům nezáleží, alemusí být demokraty), to je policajtům vtloukáno při školeních do jejich nepříliš chytrých hlav …, to je to jejich pomáhat a chránit ..
    Policajti tak mohou střílet jen když je ohrožen majetek nebo životy a zdraví lidí, vyklopení hnoje na ulici není poškození nebo ničení majetku ….., policejní debilové mohou střílet při demonstraci jenom na ničitele majetku nebo na násilníky, které je nebo lidi chtějí připravit o život …
    Obecně shromažďovací právo občanů zaručené Ústavní listinou práv a svobod nesmí být nijak omezováno a navíc mají občané právo na odpor proti nedemokratickému vládnutí (proti ignoranci moci vůči občanům) …

     1. Švejku, ta Listina zaručených práv je stejná v celé Evropě, všude si ji včlenili do právního řádu, naši „státoprávní geniové“ ji pouze obšlehli stejně jako všechny nesmysly „evropských hodnot“ …
      Evropské státy a jejich policie proti zemědělcům vozícím hnůj do evropských měst netasí zbraně a Listinu a její práva respektují, to jenom u nás máme debily ….

      1. Ano, celá Evropa mlátí zemědělce hlava nehlava, jen u nás listinu nerespektují. Až se dožijete Vašich práv, nezapomeňte usilovně mávat tou listinou.

     1. Také mne fascinuje, jak všichni zblble memorují liberální demokracie. V Ústavě máme demokracie a nepamatuji, že by se to kdy měnilo. To už může kdokoli vyhlásit zase lidovou demokracii ?

      1. tymákovan
       On ten rozdíl mezi demokracií a demokracií s přívlastkem je podobný jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou.

 2. Naprosto souhlasím. Výstižné, výživné. Bohužel ti vypatlaní liberálové a lhostejná masa lidí podobné články nečtou. články nečtou

   1. Převrat v Kyjevě ?!… – že by už konečně …???… Má to celkem logiku.
    Převrat v Kyjevě ?!
    PRVNÍ ZNÁMKY STÁTNÍHO PŘEVRATU V KYJEVĚ!

    Ukrajinská televize odvysílala utajenou zprávu ministerstva obrany, že eviduje přes 1 milion zabitých a nezvěstných vojáků od začátku vypuknutí války na Ukrajině! Zelenskému zbyla už jen pistole od agenta Pávka s posledním nábojem! A neuvěříte, co se stalo v Kyjevě s největší vlajkou Ukrajiny! UKRAJINA: Zelenského režim začíná čelit prvním známkám státního převratu v Kyjevě. Čím dál tím více opěrných pilířů ukronacistického režimu se začíná obracet proti vůdci a nálada mezi Ukrajinci se podobá natlakovanému hrnci, který může kdykoliv explodovat a přinést do ulic Kyjeva nový Majdan, ale tentokrát s cílem pověsit Volodymyra Zelenského na náměstí na Majdanu jako tyrana.

    Po výroku [1] šéfa parlamentního klubu Zelenského strany Sluha národa Davida Arachamie o tom, že válka na Ukrajině mohla skončit již v březnu loňského roku, kdyby Boris Johnson neměl takový děsivý vliv na Volodymyra Zelenského, došlo ihned poté k dalšímu výstřelu proti Zelenskému, a to na té samé televizi, kde proběhl rozhovor s Arachamiou. Televizní kanál 1+1 totiž během reportáže o situaci na frontě odvysílal v dolním tickeru, tedy v rolovacím titulku na spodu obrazovky, že ministerstvo obrany oznamuje, že od začátku války zahynulo anebo je nezvěstných 1 126 652 ukrajinských vojáků. Televize se odkazovala na zdroj ministerstva obrany Ukrajiny, které zřejmě je již pod kontrolou sil nepřátelských Zelenskému režimu. Muselo se jednat o úmyslné poskytnutí utajených dat z ministerstva, někdo zkrátka usiluje o vypuknutí nepokojů před novou plánovanou mobilizací mladých lidí, studentů do 25 let věku, kterou plánuje oznámit Zelenský již tento týden. Nepokoje by zřejmě měly odstartovat nový Majdan v Kyjevě s cílem pověsit Zelenského na náměstí Svobody. O tom, že se chystá pověšení Zelenského, se píše na ukrajinských kanálech již od minulého týdne. Zdá se, že Zelenského dny jsou sečteny. Ukrajina míří k dalšímu státnímu převratu a o konci války se už hovoří na všech úrovních. Pouze se neví, kdo zaplatí obnovu Ukrajiny. Kancelář prezidenta volala přímo do televize 1+1 a hrozila vedení televize trestním stíháním. Televize tak informaci stáhla a přišla s vysvětlením, že šlo o “překlep” při přepisu do titulkovacího zařízení. Televize však neuvedla, jaké mělo být správné číslo. Společně s výrokem Davida Arachamie a rovněž i v reflexi na víkendový článek německého Bildu o tajném plánu Olafa Scholze a Joea Bidena pro Ukrajinu, která má být donucena k přijetí reality a reálného pohledu na válku, jenž je zkrátka ztracena a musí být ukončena územními ústupky Rusku, lze prostě již zcela zřetelně vidět proces na odstranění Volodymyra Zelenského z funkce. Ten se stal de facto obětí vlastní slibotechny, tedy neustálého tvrzení, že když Ukrajina dostane prachy a zbraně, tak vyžene Rusy z Ukrajiny i z Krymu do konce léta loňského roku. Ukrajina dostala, co žádala, ale výsledek se nedostavil, ukrajinská armáda ztratila za 5 měsíců ofenzívy podle odhadů 70 až 100 000 vojáků a výsledkem jsou minimální územní zisky, zatímco Rusko postupuje a uzavírá Avdějevku, což bude po ztrátě Bachmutu druhá nejděsivější ztráta, druhý neúspěšný Stalingrad pro Ukrajinu. Ztráty AFU ve městě jsou hrozivé, blíží se 40 000 mrtvých vojáků od počátku tohoto roku. Náměstkyně ministra spravedlnosti Iryna Mudra v pondělí už rovněž reagovala na zvěsti o konci války a prohlásila, že Ukrajina podepíše mírovou smlouvu s Ruskem jen v případě, že Rusko zaplatí válečné reparace. Pokud by Rusko nemělo zaplatit, tak kdo jiný, zeptala se novinářů. Ano, kruhy na hladině války se začínají na Ukrajině uzavírat. Už se o tom mluví všude. Ukrajinci už chápou, že Zelenský není jejich zachráncem, ale doslova katem. Jeho prohlášení z pátku, že nedostatek personálu na frontě bude vyřešen mobilizací mužů (pozn. studentů ukrajinských VŠ) do 25 let, kteří dosud z mobilizace byli vyčleňováni, pokud se prokázali papírem o VŠ studiu, vyvolalo na Ukrajině doslova paniku a dá se očekávat, že dojde k pokusům o útěk z Ukrajiny v řádech desítek tisíc studentů středních a vysokých škol. Zelenský už nevychází z opevněné budovy prezidentského úřadu, bojí se zastřelení a neustále u sebe nosí pistoli, měl ji u sebe i během návštěvy Miloše Vystrčila a Markéty Pekarové Adamové. Zelenský ztratil podporu USA, které pečou s Berlínem už plán na konec války formou územních ústupků Ukrajiny Rusku, protože USA již nemohou dodávat Ukrajině tolik zbraní a munice, co dodávaly. A nemohou to ani evropské státy, i ty jsou na dně, včetně České republiky, což již oznámila [2] ministryně obrany Jana Černochová, že AČR již rozdala Ukrajině vše, co šlo, a teď už mohou zbraně dodávat jen soukromé české zbrojařské firmy, jenže to už nebude zadarmo, to by musela česká vláda zaplatit, aby české zbrojovky vyrobily za peníze českých daňových poplatníků nové zbraně a munici, a potom by to dodaly Ukrajině. Jenže, do toho se Fialově vládě nechce, protože to by musela zkrátit rozpočet ministerstvu obrany, anebo by vláda musela odhlasovat další navýšení deficitu, za který by mohla zaplatit českým zbrojovkám, aby na účet a dluh občanů mohly dodávat zbraně Ukrajině. To by byla poslední tečka za Fialovou vládou. Fiala si zahrává s ohněm. Zřejmě jeho ochranka mu doporučila, aby opustil Prahu, a proto odjel do kravína [3], který provozuje bratr ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Proč zrovna do kravína, to není jasné, ale v naší redakci máme teorii, že se jedná již o druhý poznávací zájezd. Minule jsme si s premiérem ukázali, kolik stojí Nutella v Německu [4], tak teď se asi točí druhý díl, kde Fiala ukáže, jak se dojí krávy, jak se vyrábí české jogurty a sýry z mléka. Bizarní cestování Fialy je v poslední době trend a možná příště navštíví prasečák, drůbežárnu, cukrovar a určitě i pivovar. To záleží na tom, kolik stávek ještě odboráři chystají. Wind of Change pro Ukrajinu. Kvůli Ukrajině padla vláda na Slovensku. Krátce poté kvůli tomu samému padla vláda v Polsku. Pokud Péťa bude v podpoře Ukrajiny pokračovat, padne jeho vláda úplně stejně. Je zcela zjevné, že Ukrajina míří ke konci války a bude rozdělena. To dnes napověděla Boží ruka, která v Kyjevě u sochy Matky Vlasti roztrhla napůl největší ukrajinskou vlajku, která má přes 20 metrů. Prudký vichr ji roztrhl na dvě poloviny a na ukrajinských sítích už se jedou komentáře o tom, že jde o znamení o rozpadu Ukrajiny, jejího rozdělení a roztrhnutí. Symbolická událost je skutečně trefná a má souvislost s písní německé kapely Scorpions s názvem Wind of Change, což byla píseň o “větru, který přináší změny” v souvislosti s pádem Železné opony na konci 80. let. Najednou ten samý vítr přináší roztržení ukrajinské vlajky, což předznamenává velkou změnu. Roztrhnutí ukrajinské vlajky větrem takto symetricky je velmi ojedinělé a když si dáme dohromady všechny informace z posledních dnů, tak je jasné, že o osudu Ukrajiny je již rozhodnuto. V těchto hodinách se hraje o jedinou věc, a to je podoba rozdělení. Ukrajina může přijít jen o 20% svého území, ale pokud bude pokračovat v beznadějné válce, přijde o 50% území. Ruský průmysl není závislý na cizí pomoci a může zbrojit nepřetržitě 365 dní v roce. Nic takového Ukrajina nemá a mít nebude, ani její spojenci. Není divu, že Berlín a Washington mají tajný plán. Tajný je proto, že ani Scholz, ani Biden nechce ztratit mediální tvář, když slibovali Ukrajině nesplnitelné sliby, že budou podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak to bude nutné. Problém je v tom, že Zelenský si ten slib špatně vyložil. Západ totiž ten slib myslel jinak, že totiž Ukrajinu bude podporovat tak dlouho, jak to bude nutné… pro dosažení plánů a cílů kolektivního Západu. A v tom je právě ta zrada. Plány se totiž změnily. Roztržení Ukrajiny a pistole jako poslední přítelkyně Zelenského. A plánem západu už není porážka Ruska, protože se ukázalo, že na to Ukrajinci nemají. Novým plánem tak je obnova Ukrajiny, tedy toho, co z Ukrajiny zůstane. Ukrajina se má stát novým nástrojem obnovy západních ekonomik při mamutí obnově Ukrajiny. Všechno bude financovat Mezinárodní měnový fond (IMF), což je sionistická věrchuška amerického FEDu a jeho petrodolaru. Obnova Ukrajiny není nic jiného, než cesta na záchranu dolaru jako rezervní světové měny. Ukrajina samozřejmě nikdy nic nebude schopna splatit, ale s tím se počítá, protože dlužná Ukrajina se stane věčným dlužníkem a tím pádem věčným otrokem Západu. Už napořád. Gravírovaná pistole CZ 75 jako dar Petra Pavla pro Volodymyra Zelenského. Jih Ukrajiny okolo Oděsy obsadí sionisté z Izraele, konkrétně ti sionisté, kteří vytvoří na Ukrajině nový Jeruzalém. Mají zájem o Oděsu, bývalé velko-centrum ruských Chasidů za dob carského Ruska. Izraelci skoupí od zadlužené Ukrajiny úplně všechno, Ukrajincům nezůstane vůbec nic. A protože Ukrajinci budou dlužit, bude majetek Ukrajiny skoupen za hubičku, doslova za pakatel. Takový je plán sionistů na rozšíření vlivu Izraele a na posílení věrchušky v podobě petrodolaru. Tomu plánu teď brání jediná osoba, a tou je Zelenský. Pokusí se ho zbavit nejprve po dobrém, domluvou a radami, ale pokud to nepůjde, a to se zdá pravděpodobnější, skončí buď na provazu a pověsí ho jeho nejbližší, anebo to ukončí on sám vlastní rukou. Zelenský tu pistoli nemá pro nepřítele, ale pro sebe. O tom nikdo nepochybuje…😉👍🏻😁

    Pozn.

    Dle mne se tento možný scénář personálnémi změnami Zelenského v nejvyšším vedení (nejen armády) o několik týdnů posunul a stál další tisíce životů.

 3. Dost špatně chápu smysl téhle diskuze.
  Tedy většinu. Jsou to jenom emotivní výkřiky, jedovatosti a provokace trollů. Kdyby se všechno tohle promazalo, zbylo by tu pramálo příspěvků.

  Ale na druhou stranu: Člověk si asi musí nějak ulevit, že?
  Někdo si chodí zařvat na fotbal nebo hokej, někdo si „vyleje srdéčko“ na nějakém webu.
  Je to ale pořád lepší, než si po fotbalu dát vzájemně do držky. Nebo se pletu?!
  Nahé opice…

  1. Víte co mě překvapuje na Vašem příspěvku? Tohle, co jste zde napsal jsem od Vás četla, možná jinými slovy už tak 5x. Možná jste to napsal víckrát, protože i přesto, co píšete, tu máte docela hodně příspěvků a já určitě všechny nečetla. Takže proč to pořád opakujete? Buď Vás to tu nebaví, tak to nečtěte, nebo baví a pak stačí toto napsat jednou a smířit se s tím.
   Diskutéři jsou různí, každý sem chodí třeba kvůli něčemu jinému, někdo kvůli emocím, někdo pro informace, někdo protože si chce povídat s lidmi stejného nebo podobného názoru, trollové samozřejmě provokovat. Prostě to tak je a Vy s tím nic neuděláte, tak se alespoň neopakujte.

   1. Proč to Starý kocour pořád píše, kočko?
    Jednoduše – protože má pravdu.
    A Vy to víte stejně dobře jako já.
    L.

    1. A co s tím udělá? Tím že to píše stále dokola. Vůbec nic. Může tak maximálně přestat číst. Navíc má zde opravdu dost příspěvků, takže tu musí být docela často. Stačí to napsat jednou a pak se zařídit podle svého.

     1. Kočko,
      co tady stačí napsat jednou?
      Není nic staršího, než včerejší /noviny/ koment.
      Který navíc většina těch, kdo tu zastupují frontu demagogů a primitivů vůbec nečte. Protože rolují kolečkem přes ty, kteří jsou pro ně nad jejich duševní schopnosti, asi stejně, jako mnozí z nás zase rolují přes ty jejich plytkosti.
      Osud každé „diskuse“, lhostejno zda na mainstreamu nebo v alternativě.
      L.
      PS
      Vy osobně jste vždy patřila k tomu vyššímu levelu. Nechápu, proč byste se měla hlásit k tomu nižšímu.

      1. Nehlásím se k žádnému levelu Lexi. Někoho skutečně roluji, Vás jsem vždy ráda četla a čtu, Starého kocoura také vždy přečtu pokud narazím na jeho příspěvky, ale to neznamená, že s ním musím vždy souhlasit a v tomhle nesouhlasím. Zvlášť když opakování téhož k ničemu nevede. Může přece také rolovat.

  2. Popravdě řečeno, Starý kocoure, ono by mnohdy vlastně nebylo co číst … Kam řadíte sebe a svoji diskuzní tvorbu …

 4. Na ČT 2 dávají Vojnu a mír. Jakto, že to nezakázali?
  To by si mohli přečíst všelijací ti Macroni, Fialové, Černochové a další naši nýmandi.
  Beztak jsou tak tupí, protože nečtou.

   1. Re: Petr

    Když prý nechce Moskvu nikdo dobývat, tak proč soudruzi stavějí na ruských hranicích radary s betonovými základy a v Očakivě měli hotovou námořní základnu, než jim to Ivan rozmlátil??

    1. Zrovna jsem přišel z práce, tak jsem to.neviděl a nikdy před tim taky ne. Nějak nemám důvěru v ty velkofilmy. A prosím otázku: dabing byl starý nebo.nový.? I to je rozhodující, i když samozřejmě nejlepší je originál. A starý český dabing je radost poslouchat.

 5. Mezi námi děvčaty – co jste čekaly ( i ) ? Není to tak dávno, co se i na těchto stránkách nejen diskutéři navzájem přesvědčování, že Policie ČR je pod Vítkem sama znechucena, a represe buď obstrouhne úplně, nebo k nim přistoupí vlažně. Že je i tak pasivní, a tam či onde nejevila známky aktivity, a to že je jasným signálem nedobrého stavu uvnitř sboru, atd…
  Pravda, realista až tolik nebylo, a není jednoduché autoeuforii oponovat …
  Stejné to bylo v dobách demonstrací na Venclplace a nadšení, že dav nenamíchl už ta fašounské pražáky, nediskreditovala se tím prý ta základní myšlenka, a napráskání dvou nešťastníků za malé nášivky bylo tady mnohými OBHAJOVÁNO jako správná věc, páč přece s tímto nemáme nic společného, a jde NÁM o jinou věc …
  Vzpomínáte někteří na sebe, ať už to bylo tady nebo na Kydech , vzpomínáte na to strašlivé vlastní selhání ? Raději ne, že…
  Vzpomínáte na diskuze, kde byl obhajován spořádaný, salónní, bezkontaktní nesouhlas, aby se náhodou věrchuška a občané nezlobili, páč přece v Bohemii máme rádi ten klid, a on také ten sametový odkaz, a morální převaha, a ostatní si uvědomí, a těch nespokojených jsou kvanta a všude, a další bla bla bla…
  Vždyť si přece pomazaní MUSÍ UVĚDOMIT – a další várka bla bla bla…
  Skutečně se divíte, že si s celou alternativou vytírali však víte co, že ji měli za spolek neškodných žvanilů, kteří nemají o realitě ánunk, a utápí se v havlovských bajkách o fungování společnosti, kterým sám jmenovaný samozřejmě nikdy nevěřil … Říká se tomu PR, a sloužilo k dráždění lido-demo správy, a především měly masívní mediální i finanční podporu zvenčí.
  Situace je taková jaká je kvůli mnoha faktorům, přičemž by bylo fajn přestat pravidelně lkát na téma, že se stejně vše rozhoduje jinde, že nic nemůžeme a že je nám ubližováno… Hovno vážení, za takové pravidelné kecy se ani nedivte.
  Koukněte ven, co v Polsku, co v Německu, Belgii, atd., co a jak plebs obhajuje. Koukněte k Maďarům, dnes i k bratrům Slovákům , koho mají v čele, a jak tito hájí zájmy vlastní země a obyvatel …
  No, a domů se ani nekoukejte, to je panečku průser – plná kotlina fašounských, arogantních a latentně nebezpečných imigrantů, finančně, hospodářsky, funkčně, sociálně i sociologicky se rozpadající, kolabující stát, urputně snaha o vyvolání války s jadernou mocností, nebo vtažení do ní, společnost na prahu občanské války, explodující ceny potravin, energií, schválený dovoz jedovatých komodit a potravin, preference udavačství, strmě rostoucí zátěž daňová i poplatková, pověst popelnice Evropy, chudnutí plebsu – předstihli nás nejen v kupní síle Poláci, kdysi nemyslitelné, plus plíživý nástup bídy v určitých vrstvách a lokalitách, okrádání nejslabších, velkorysé dotace imigrantů i problémovým, atd…
  Popravdě si to můžeme SAMI, nikdo jiný. Nikdo jiný si tu politickou , a nejen politickou verbež nevolil, nehájil a neposlouchal . Nikdo jiný té sebrance nedovolil vyrůst, nikdo jiný jim za mrzký obolus tak oddaně nesloužil, nikdo jiný s lokajskou vervou nasbíral drobky pod stolem …
  Žádný ublížený, v omyl uvedený volič – NAOPAK, většinou velmi dobře kalkujlující plebs, odpovídajícím způsobem podlý, zrádný, část naprosto lhostejných, část pasivních a pak překvapených, a část voličů prý opozičních sil …
  Tedy výsledkem snahy o vítězství salónní verze alternativy je sakra odhodlaný policajt šahající kvůli zadržení traktoristy po ZBRANI – unikum, možná i evropské, vzhledem k intenzitě tamnějších protestů.
  Tady by se díky té prý téměř solidární, pasivní Policii dávno střílelo, a asi silně…
  Tolik k prognostickým kvalitám alternativy …

   1. Starý kocour napsal:9 března, 2024 (21:45)
    Dost špatně chápu smysl téhle diskuze.
    Tedy většinu. Jsou to jenom emotivní výkřiky…

  1. Naprosto souhlasím. Výstižné, výživné. Bohužel ti vypatlaní liberálové a lhostejná masa lidí podobné články nečtou. články nečtou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *