20 července, 2024

Zatímco jsem házel na zeď hrách…

Tři dny jsem vypisoval analýzy o eurovolbách. Za tři týdny zjistíme, jak přesně jsem to odhadl. Články měly velmi dobrou odezvu přímo na mých blozích a naopak velmi proměnnou odezvu na sociálních sítích. Co to znamená, to si budu muset ještě promyslet, ale myslím, že mohu s klidným svědomím říci, že po volbách bude mít leckdo těžkou kocovinu. Ale před volbami bude ještě čas, si to znovu probrat. Dnes si řekneme, co nám v posledních třech dnech uniklo v geopolitických souvislostech.

Začnu Zelenským, který je od dvacátého května takový ne-prezident. Jeho mandát vypršel, volby se neodehrály a tak nějak všichni tuší, že to bude hrát větší roli, než to teď vypadá. Nejzajímavější na tom asi je, že mu mydlí schody nejen Rusové otevřením fronty u Charkova a v nejbližších dnech prý zaútočí i na Sumy, ale také Američané. Stále více západních médií píše o nutnosti jednat, CNN Prima News dokonce dala text o tom, že Západ torpédoval skoro uzavřenou dohodu mezi Ukrajinou a Ruskem a dokonce tam jmenovitě zmínili Borise Johnsona.

Petr Pavel dal Britům rozhovor, který v některých pasážích vypadá, jako bych mu projev napsal já, tak je chcimírský. Ne, nikdy by to neřekl, kdyby to už nebylo žádoucí a domluvené. Stejně tak by nikdy na Primě nevyšel rozhovor o odmítnuté mírové smlouvě, kdyby to nebylo odsouhlasené.

O české muniční iniciativě se už nemluví, protože není o čem.

Do Fica nastrílel jistý progresivista celý zásobník, íránský prezident spadl s vrtulníkem, saúdský král Sálmán je v nemocnici a na saúdského korunního prince také chystali nějakou vraždičku. Srbský prezident Vučič pro jistotu nechal zatknout jakéhosi člověka, co mu vyhrožoval atentátem. V Turecku prý zmařili další pokus o puč proti Erdoganovi. V Gruzii se majdanuje kvůli zavedení obdoby zákona o zahraničních agentech, který mají i v USA. Novinářům to vůbec není trapné. Jo, co je dobré pro Ameriku, není dobré pro vazala Ameriky. Jasné? Do toho Američané opouštějí Niger, Rusové dělají jaderné cvičení a na izraelské představitele vydali stejný zatykač jako na Putina. Unijní ministr zahraničí, Borrell, dokonce vyzval členské státy EU, aby tento zatykač na Netanjahua splnili. Hustý, co?

Jo, a META prý vymazala fejsbůkový profil atentátníka Cintuly… asi proto, aby se slovenské policii dobře hledaly stopy a motivy…

Nemáte z toho pocit, že Američané už mají úplně jiný problém, než Ukrajinu? Mně už to přijde, že se snaží zuby nehty udržet svoje panství na západ a jih od ukrajinských hranic. Jako by se nám těžiště války už přehouplo, takticky je jasné, že z Ukrajiny už nic nebude a američtí plánovači začínají mít obavy, že nejen ztratí Ukrajinu, ale i další země, kde doteď byli jako doma. Jako by si náhle uvědomili, že na Ukrajině spálili víc peněz, zbraní a vlivu, než si mohli dovolit a teď jim to chybí v Turecku, Gruzii, na Slovensku, i leckde jinde.

Najednou musejí i v už podmaněných zemích nasazovat mimořádné prostředky, jako vraždy, puče a majdany. Výsledkem bude bordel, ve kterém zase utopí ještě víc peněz než si mohou dovolit a přeskočí to i do dalších podmaněných zemí… Třeba k nám… Perpettum mobile.

To v Evropě máme jasno, vyhrajeme nad Putinem i nad vlastním průmyslem. Nové emisní povolenky prý zdraží benzín a naftu o dalších deset korun. Jo, to určitě pomůže rozvoji výroby a i granáty pro ukrajinskou frontu budeme vyrábět lépe a radostněji než teď. Pobavil mě článek, který srovnával válečné výdaje Ruska a Západu a na konci musel nerad konstatovat, že západní výdaje jsou sice skoro desetkrát vyšší, ale cena nábojů je u nás také desetkrát vyšší než v Rusku. Jinými slovy, Rusko vyrábí víc válečného materiálu než my a stačí mu na to desetkrát méně peněz. Když si k tomu představíte, že na grýndýl dáváme ještě desetkrát tolik peněz než na předražené zbrojení, tak je jasné, že to celé buď skončí armagedonem a nebo trapnou porážkou. Nebo… (zavedeme si nový Vidlácký pojem) čeká nás trapný armagedon. To by mohlo být ono.

Mimochodem… Jeník Cemper má na svých Manipulátorech text, kterým se obouvá do Jandejska a Dubravské, kteří řekli, že jsme závislí na ruských hnojivech. Prý to není pravda, naši závislost napravíme novými vodíkovými technologiemi. Samozřejmě vůbec netuší, že vodík se dneska dá ekonomicky vyrábět jedině z ruského plynu… Ale co čekat od samozvaného faktčekera, který má živnost postavenou na tom, že za veřejnoprávní novináře tahá horké kaštany z ohně, že?

A abychom situaci dotvořili, novým ministrem pro vědu po Dlouhosádlové bude Ženíšek. Bude mít na starosti boj s dezinformacemi, což je jeho jediná kvalifikace. Kdysi se tomu říkalo „inkvizitor.“ K ruce mu bude plukovník Foltýn, který bude mít na starosti vládní strategickou komunikaci a… ano milé děti… také boj s dezinformacemi. Vítek Rakušan to teď bohužel dělat nemůže, má před volbami a voliči to těžce nesou. Dokonce i ti liberální.

Foltýn začne hned zostra. Irsko, Norsko a Španělsko uznaly Palestinský stát. Přidejte si k tomu ten zatykač na Netanjahua a Borella, který to podporuje, Kluse, který chce v Gaze dělat koncert a zároveň premiérův proizraelský postoj… To bude dezinformací, že se z toho Foltýn opupínkuje.

Ono se asi fakt všechno stane ještě do voleb. Atmosféra houstne všude. Všichni jsou nervózní jak psi před bouřkou. Už chybí jen čínská invaze na Tchaj-wan. Všechno ostatní už máme.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

258 thoughts on “Zatímco jsem házel na zeď hrách…

 1. Turka volí jenom blázen.
  5k volí jenom blázen.
  Stačilo! volí jenom blázen.

  Podle toho pak politická scéna vypadá.

 2. Jedeme z kopce, držte si klobouky

  Flash: Zelenského mírový vzorec nahrazen Blinkenovým mírovým vzorcem?
  Publikováno 23 května, 2024 | Autor: vlkp

  ….. je v řiti jak vládní vojsko v Itálii.

  A tohle, jestliže to má být Blinkenův “ mírový vzorec“
  představuje némlich totéž! Či ještě horší debakl. Pro Ukrajinu a kolektivní Západ.

  Žádná bezpodmínečná kapitulace Ruska formulovaná jako návrat k hranicím z roku 1991,
  žádné ruské bezpodmínečné reparace,
  žádné postavení Putina před trestní tribunál v Haagu, atd. atd. !!!!
  Nic takového.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/05/23/flash-zelenskeho-mirovy-vzorec-nahrazen-blinkenovym-mirovym-vzorcem/

  1. Nevím, ale ten konec zní hodně nedůvěryhodně. LOM je Letecké opravny Malešice a ve správní radě je nějaký generálmajor. Ani u jedné z těch firem není v zzáznamech cizinec, krom toho že před více než dvaceti lety se necelé dva roky AKM Group jmenovala Antonov Group.

  1. Lidem nad šedesát let by nemělo být dovoleno jezdit na motorce, neb k této činnosti přestávají být způsobilí. Naopak by měli mít možnost jezdit na motorce všichni již od věku minimálně dvanácti let.

   1. Nesoudil bych podle jednoho debila s IQ 107. Znám několik starších motorkářů, jen pro pořádek nejsem a nebyl jsem, jsou v pohodě, protože vědí na co mají.

   2. tdx napsal:
    23 května, 2024 (20:36)

    Nic ve zlém, ale problém není ve věku, ale zkušenostech.
    Pochybuji, že PePa se zranil cizím zaviněním, když má policejní doprovod.
    Co si myslet o vojákovi, který má moňo od střelby?
    Je to pozér.
    Kdo neumí, ať krmí holuby.

  1. Píchám už jenom hnidy, ale nepomohli by altervideím zvukaři? Znám svoje zvukovody, ale tohle je šumlování do plechového kýblu. Vím, prachy, ale tohle nedoposlouchám/e.

  1. podla clanku Ukrajinci maju vela dovodov Rusom neverit a teda asi nebudu rokovat….pritom predmet a podmet su podla mna otocene….Rusi nemaju komu na Zapade ci UA verit a teda tazko budu rokovat

 3. Odhazování rukaviček…

  „Gruzínský premiér obvinil EU z vydírání hrozbou atentátu
  Irakli Kobachidze prohlásil, že se blok snaží zastrašit Gruzii kvůli jejímu zákonu o zahraničních agentech.

  Gruzínský premiér Irakli Kobachidze prohlásil, že mu jeden z evropských komisařů řekl, že by mohl skončit stejným osudem jako slovenský premiér Robert Fico, který minulý týden přežil pokus o atentát.

  Ve čtvrtečním příspěvku na Facebooku Kobachidze uvedl, že ho nejmenovaný komisař během nedávného telefonátu varoval, že Západ proti němu podnikne „řadu opatření“, pokud jeho vláda prosadí zákon, podle kterého budou muset zahraniční nevládní organizace v Gruzii zveřejňovat své financování.

  „Při výčtu těchto opatření zmínil: ‚vidíte, co se stalo Ficovi, a měli byste být velmi opatrní‘,“ napsal.“

  https://www.rt.com/news/598129-georgia-slovakia-pm/

 4. Tohle jsou vážně „perly“: (Citace Aleše Svobody)

  Tak nám při své návštěvě Pardubic všemi jistě milovaný prezident oznámil, že je potřeba udělat cokoliv aby v ČR nezvítězily ve volbách populistické a proruské strany.
  Jedná se nejspíše o nějakou hybridní demokracii – jestli se tedy o nějaké dá vůbec mluvit…
  Zašel až tak daleko, že oznámil, jak na to:

  Především by se měl snížit věk od kdy by měli mít děti volební právo. Od 16-ti. Prý jsou dnes děti vyspělejší a politice rozumí.
  No, mám syna v podobném věku a věřte mi, že to poslední na světě, co ho zajímá, je politika. Prý dle průzkumů by většina mladých volila 5-kolku, takže to bude nejspíše ten důvod…
  A proč by je volili?
  Oni politice sice rozumí jak koza náklaďáku, ale ve školách jim to natlučou do hlav, koho je třeba zvolit…

  Druhým způsobem je naopak zbavit volebního práva jiné. A teď opět citace:
  „Někteří, především ti starší občané, by již volební právo mít neměli.“
  Věková hranice by měla být v rozmezí 16-70 let.

  Třetí variantou je udělení občanství všem ukrajinským uprchlíkům a umožnit jim spolurozhodovat o vedení země, ve které žijí.

  A tím posledním a neradikálnějším způsobem, je pomocí soudů rovnou některé strany a hnutí zakázat.
  Smutný je fakt, že s tímto svým genitálním nápadem, jak zajistit další 4 roky devastace ČR v podání 5k a snahy vyvolat válku s Ruskem, se setkal s podporou jak u premiéra Fialy, tak u předsedy Senátu Vystrčila.

  Je pravdou, že o změnách ve volebním systému zatím jenom žvaní, ale…!!

  Voliči překabátěného rozvědčíka by si měli každé ráno před zrcadlem nafackovat.

  1. Charon:

   Všem , kteří cpou mladé jelita k volebním urnám, bych dopřál lékařskou péči mediků a klidně v 5. ročníku. Nevím, kdo prezidentovi radí, ale podle toho, co z něj padá za dobu jeho prezidentování, tak bych předpokládal , že je to někdo ze zvláštní školy.

   1. „“ … klidně v 5. ročníku.““
    Proč až v 5.ročníku, dejte šanci i těm ve třetím … ať ukáží co umí …

    1. Re: Gerd a spol.

     Soudruh PePa byl 40 let cvičen k tomu, aby bez rozpaků odžvanil to, co po něm chce jeho řídící agent.
     Ostatně proto si vybral za manželku soudružku, která takovým jako on mlátila do hlavy co si mají myslet a co mají žvanit.

     … aneb starého psa novým kouskům nenaučíš…

  2. Změny volebního systému jsem se bál, když to ještě nikoho ani nenapadlo a to již tak cca před deseti lety.

   První průser – korespondenční volba. Nyní již rovnou i říkají, o kolik to hodlají zfixlovat – 600 000 hlasů.
   Druhý průser – volební právo pro Ukrajince – dobrých 400 – 500 000 hlasů.

   Jen v tomhle je volební potenciál minimálně milionu hlasů. To je to, čemu se v rozpolcené české společnosti může říkat „gamechanger“. Hádám, že to stihnou ještě do voleb. Mimochodem, když jsem mnohokrát upozorňoval na to, že Ukrajinci zde dostanou volební právo, tak jsem byl z magora.

   Zakazování nepohodlných stran je ošemetný krok. U dělnické strany to mohlo fungovat. Mohlo by to fungovat třeba i u Stačilo. Jenže u Stačilo by to už mohlo nasrat poměrně hodně lidí. Vláda z toho sice asi strach nemá, ale já bych třeba měl.

  3. prdel je, ze v USA su obaja kandidati nad 70 rokov…..teda ak by tam uplatnili navrhovane ceske opatrenia, tak by mohli byt voleni, ale nie volit:-))

  1. Úplně mne to zaskočilo. Je tady snad méně lidí než měl Středula. To však polici nezabránilo poslat auto z kamerami a všechny si natočit. Jestli pak takové auta posílali i na akce milonů chvilek?

    1. Teroristi rozhodně ne. Ti neházejí na své protivníky vejce. Spíše se jednalo o tzv. vylízané makovice. Za pětistovku na pivo to dělají ochotně.

  2. Možné důvody:
   1. – Lidi už mají po tom všem veškeré politiky plné zuby. Ale tím pádem i politiků a politických stran.
   2. – SPD už ztratila punc protestní strany a tudíž pro zklamané nestraníky přestala být přitažlivá.
   3. – Je všední odpoledne a slušné počasí. Lidé se chtějí bavit, odpočívat nebo pracovat na svých zahrádkách. Pražáci se mají pořád příliš dobře a lidé z venkova na Prahu kašlou. Mají své (pro ně) důležitější zájmy.

  3. Nepratel se nelekejme a na mnozstvi nehledme. Jde o boj za spravnou vec ,za mir na svete.
   Prilezitost hazeni spiny a pomluv pro nektery.

 5. Ted 111 milionu, za par let jeden milion

  Zelení navrhují soupis majetku a daň z bohatství. Vtip, reagují ekonomové
  před 2 hod 313
  Strana zelených přišla před volbami do Evropského parlamentu s návrhem, jak alespoň částečně vylepšit dlouhodobě deficitní český státní rozpočet. Její vedení navrhuje, aby se v Česku zavedla nová daň ze superbohatství. Propočty stranické studie ukazují, že by každý rok přinesla 58 miliard korun a dotkla by se 4,2 tisíce lidí. Ekonomové ale návrh považují za žert.

  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/dan-bohatstvi-majetek-zeleni-ekonomove-dopady-majetek.A240523_135359_ekonomika_jla

  1. Tak specialni registr na majetky by se jim zachtelo, nebo dane na byty a domy jako minule
   —–

   Z interní studie Zelených plyne, že základem nové daně by se stal registr vlastnictví všech druhů aktiv. Zavedení takového registru by však nebylo jednoduché, mimo jiné proto, že registry vlastníků určitých typů aktiv v tuzemsku vůbec neexistují. V České republice sice dlouhodobě funguje katastr nemovitostí a registr vozidel, v případě investičních kovů, cenných papírů nebo umění tomu tak ale není.

   1. …“a když potom padnem všici, vstanou noví bojovníci…“
    Zelení soudruzi se nejspíš posr@li.

    Tohle je taková klasická ukázka otevírání další Pandořiny skříňky. Nejdříve tuto extra daň budou platit superbohatí, potom – jak to tady stejně půjde postupně do kopru – ji budou platit i všichni jen trochu bohatší (hranice se bude snižovat), pak i nižší střední třída, a nakonec úplně všichni.
    Navíc si nedovedu představit praktické zavádění soupisu movitého majetku. To budou chodit nějaké skupiny komisařů na plošné domovní prohlídky k sepisování majetku??!

    To melouni nemohou myslet vážně, určitě dělají jen stojaté vlny před volbami, aby ulovili nějaké naivní levicové voliče.

    1. Aby se vedelo kam si pro ne prijit 😀

     To bych chtel videt bohace, nebo politika jak hlasi za ma 20 kilovych slitku zlata na trvale adrese v dome xxx

    2. V USA zakázali v roce 1933 vlastnictví zlata (včetně zlatých mincí) soukromými osobami včetně firem. Víceméně ho museli všichni za zlomek jeho ceny odevzdat státu. A toto opatření bylo zrušeno až o čtyřicet let později, v návaznosti na konec brettonwoodského systému. Proto podobný registr se určitě každému státu hodí, ale už méně jeho občanům

     1. Ergo kladívko, máte-li tedy doma jakékoliv množství zlata, nahlaste to na nejbližší stanici státní policie, nebo domovní důvěrnici. Hlavně nezapomeňte na manželčiny náušnice!!!

     2. to je sice pravda, ale pravda je aj to, ze proste to nebolo pravne vymahatelne, pokial ste mal zlato doma. Pokial v banke v trezore, tak to zhabali, ale inak nie. Nejaky Amik spominal, ze jeho dedko vybudoval celkom slusnu zbierku zlata a posledne kupoval par dni pred zakonom o zakaze…..no a dotycni uradnici sa ho pytali, preco ho neodovzdal….prehral ho v ten vecer v pokri:-) ziadne kontroly neboli. Ono tam aj tak slo skor o inu vec, v tej dobe bol dolar viazany na zlaty standard a teda mohol prist do banky a ziadat vyplatu v zlate. No a tymto zakonom to defacto zakazali vsetkym domacim realizovat, ziadne domace dlhy sa nemohli splacat v zlate, zlaty standard uz pokracoval len vo vztahu k zahraniciu

      1. inak by ma zaujimalo, ako si to Pirati celkovo predstavuju….akoze firmy, ktore labzuju po celej EU budu hlasit, ze momentalne niekto vlastni Picassa?? Ale zajtra sa Piccasso odstahuje do Viedne, tak co?? A nieco ohladom sukromia netusia?? Ci si predstavuju trafiky pre svojich?? Lebo to inak nebude (teda teoreticky)…..prehral som zlato v pokri…..s kym?? ja neviem kamo, boli sme v krcme a nepredstavili sa…..nejaky John to bol. Ale zaznam v registri by bol

 6. Dnes je zaujimavy den.
  Cinania cez ministerstvo zahranicia vyhlasili, ze to bol zapad co torpedoval Istambulske rokovania o mieri.

  VVP podpisal zakon, kde za kazdu skodu sposobenu USA si zoberu nejake aktiva USA v Rusku.

  A toto je tuze zajimave:
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/711139-online-zelenskyj-hlada-obranu-proti-ruskym-bombam-kadyrov-nuka-putinovi-dalsich-bojovnikov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy#zrLK
  15:31 Ruská pohraničná stráž v noci na štvrtok odstránila bóje z rieky Narva, ktoré tam umiestnilo Estónsko na vyznačenie splavnej trasy, uviedla pohraničná stráž Estónska.
  Rus si proste mierumilovne povedal, ze Baltske primorie nie je rozdelene fer a tak si ide vykolikovat podla seba. Estonci sa cil mozu ukazat, ake maju gule po uspesnej dobrovolnej demilitarizacii v prospech UA …..

 7. Dezinfo, nebo metafora ?

  Gruzínský premiér Irakli Kobachidze řekl, že v rozhovoru s ním o přijatém zákonu o zahraničních agentech ho jeden z eurokomisařů zastrašil příkladem nedávného pokusu o život slovenského premiéra Roberta Fica.

  „I na pozadí pokračujícího vydírání [ze Západu] byla hrozba, která zazněla v telefonickém rozhovoru s jedním z evropských komisařů, ohromující. V rozhovoru se mnou pan evropský komisař vyjmenoval řadu opatření, která by západní partneři mohli přijmout, pokud bude přehlasováno veto zákona o transparentnosti, a po vyjmenování těchto opatření poznamenal: „Viděli jste, co se stalo Ficovi, a musíte být velmi opatrní,“ cituje Kobachidzeho prohlášení tisková služba gruzínské vlády.

  https://tass-ru.translate.goog/mezhdunarodnaya-panorama/20885553?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

  1. To jsem přesně čekal, myslím že jsem to zde i psal. Jen mne překvapuje statečnost gruzinského premiéra, že to veřejně oznámil.

   1. Možná pojistka. Teď se mu bude blbě omylem padat z okna nebo havarovat… Ještě lepší by bylo, kdyby měl nahrávku onoho rozhovoru (doufám, že má, a že teď cvaká u zadku tomu eurokomisaři).

  1. Inu, neprovedli jste defenestraci, přijdete o zuby. Nakonec na Ukropských pláních by vám stejně byly k ničemu. Po zakousnutí do černozemě už nebudou třeba.

   1. Ano, české maso dobře pohnojí – už tak úrodnou – černozem. Zuby by byly nadbytečné, nehnojí. Sláva cinkačům v 89.

 8. Na iHned vyšel článek/rozhovor s Kateřinou Konečnou. Je za paywallem ale počítám, že se ji budou zkoušet na něčem nachytat a někde potopit.
  .
  Jinak mne dnes zaujalo na delfském potápěči (odkaz jsem našel u p. Hampla) v článku “USA nejsou demokracii, nikdy nebyly” toto:
  ”V případě strany Černých panterů a Hnutí amerických Indiánů (AIM) – … – se FBI uchýlila nejen k infiltraci a pomlouvačné kampani s cílem destabilizace, ale také zavraždila 27 Černých panterů a 69 členů AIM (a nespočtu dalších určila osud pomalého umírání za mřížemi)”

  Link: https://deliandiver.org/spojene-staty-nejsou-demokracie-a-ani-ji-nikdy-nebyly.html

 9. Zatímco jsem házel hrách
  na Fica byl poslán vrah.
  Facebuk mu smáznul profil
  bo byl vždycky germanofil.

  Když jsem čural proti větru
  píplo cosi v dozimetru.
  Ale to jen kviklo prase.
  A co teďka? Že by zase?

    1. Pravnik je placen za to, aby se tvaril, ze to, co rika je jediny mozny popis situace. Takze vam bude tvrdit, ze trava je modra, vy mate sedm nohou a jemu visi na krku nosorozec a ani u toho nemrkne.

     Pokud se vam zda, ze nemam pravniky rad, nezda se vam to.

  1. kdyby střílel na čaputovou dostane trest smrti za vlastizradu
   když střílel na fica dostane přestupek proti občanskému soužití

   1. Není sympatie s Progresivním Slovenskem ve slovenském trestním právu rozhodující polehčující okolností, která významně snižuje, či dokonce anuluje riziko trestu?

  2. Věznice na Pankráci má kritický nedostatek bachařů. Musí omezit provoz. (PrimaNews).
   Noví vězni už nenastoupí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *