22 června, 2024

Ukázkové chucpe anglosasů s Gruzií

Kdo sleduje dění, tomu jistě neuniklo, že v Gruzii se pravda a láska snaží zažehnout osvědčený způsob odstranění nepohodlné vlády, která nejde „na ruku“ globalistům, tzv. Majdan. Jak vyšlo celkem nedávno najevo, tak odborníkem na tuto problematiku je mladý Šimečko, protože kdosi vytáhl na světlo Boží jeho odbornou práci v podstatě na téma svržení legálně zvolené vlády. V tomto bodě jsou celkem zajímavé tři věci:

1. Přestože jsem to na alternativních médiích četl z několika zdrojů, pak když zadáte vyhledávání do Google, tak výsledek je v podstatě nulový. A není to jenom v tomto případě, což svědčí o tom, že naše média jsou systémově upozaďována ve vyhledávačích. Nicméně pan Google přeci jenom vyplivne odkaz (zde), kde věc komentují celkem zavádějícím způsobem … viz. „Směr tvrdí …“. Nadpis je opravdu manipulativní, neodpovídá obsahu, protože obsahuje odkaz na FB, kde sám Šimečko zprávu potvrzuje. Správný nadpis by tedy měl být v duchu: „Šimečka potvrzuje tvrzení SMERu, že vypracoval manuál na stání převrat“.

2. To, že na prohlášení alternativních médiích reagovalo médium mainstreamu pak svědčí o tom, že už nás nemohou ignorovat i pokud dojde na, z jejich strany, ošemetné téma. Pokud by došlo k nějaké „synchronizaci“ na naší straně, pak jsme opravdu již schopni nastolovat témata k celospolečenské diskuzi. Ta „synchronizace“ by naprosto postačovala ve formátu, že např. během 1 týdne se na předem určené téma vyjádří alternativní média … zdůrazňuji VYJÁDŘÍ svůj pohled na předem dané téma, nikoliv odpapouškují, co by se od nich očekávalo. Klíčovým prvkem by bylo, že v krátkém okamžiku by se téma dostalo ke všem na alternativě … podle schématu kdo nečte PL, ten na to narazí na !Argument, kdo neposlouchá TV P. Bureš, ten tomu neunikne u poslechu ABJ atd.

3. Ukazuje se, že pravda a láska uznává jediné – buď bude „po našem“ nebo bude nesmiřitelný boj. Obávám se, že na tomhle je celé libodémo postaveno a dohoda nebo demokratické střídání u moci nebude možné.

Zpátky ke Gruzii, kde je nejzajímavější důvod pro organizování svržení vlády. Drzost a dvojí metr anglosasů je neuvěřitelný, protože příčinou je snaha zákonodárců Gruzie přijmou v podstatě shodný zákon (FARA*), jaký má už dlouhá léta náš vzor, výspa demokracie – USA.

Tak ještě jednou – důvodem pro svržení vlády je její snaha přijmout zákon dle předlohy údajně největšího obránce demokracie a lidských práv – USA.

Neméně zajímavé jsou i formulace, které zaznívají už přímo od zákonodárců USA – nesou se v tom duchu, že „USA jsou ochotny podpořit demokratické procesy … zabránit přijetí zákona, který rozvrací demokracii … atd.“. Kupodivu nikdo z našich mainstreamových hlídacích psů demokracie nepokládá celkem jednoduché otázky typu: „Když obdobný zákon mají USA, tak jak je to s demoratičností … atd.“ Nemůže přece současně platit, že jeden a týž zákon demokracii upevňuje a v druhém případě tentýž zákon demokracii rozvrací.

A mimochodem – kdykoliv, když z USA zní slova o podpoře, tak to znamená, že jsou ochotni potisknout nějaké množství papíru a použít je na uplacení vlivných osob v dané oblasti, aby se už podobná neposlušnost neopakovala.

Jedna příjemná vlastnost anglosasů je, že své metody nemění. Co fungovalo „doteď“, to bude fungovat i „o teď“ … to je konstanta na kterou se lze v jejich případě spolehnout. Vůbec jim nevadí, že se mění podmínky doba atd. , prostě jedou si stále svoje, jak kolovrátek. Podle tohoto schématu pak znalci jistě očekávají, že vedle nabídky cukru vypustí anglosasové i hrozbu bičem … a vskutku, nezklamali, tuším, že už je v Kongresu přednesen návrh sankcí na politiky, kteří by hlasovali pro přijetí zákona …

* FARA je zákon, který v podstatě zavádí povinnost zveřejnit zdroje financování, pokud pochází ze zahraničí a viditelně na svých dokumentech tuto skutečnost uvádět. Nic nezakazuje, ničemu nebrání, jen nutí transparentně uvádět, kdo aktivity vlastně platí. V USA to je nezbytná podpora udržení a upevňování správné verze demokracie, v Gruzii (a jinde) to je důvod pro svržení demokraticky zvolené vlády.

Tady ještě jedna opomíjená skutečnost – možná si pamatujete, jak s velkým humbuḱem opustil Soroš Maďarsko. Důvodem bylo rovněž přijetí obdoby zákona FARA maďarskými zákonodárci, ale současně byl trošku vylepšen. Dle odborníků to bylo vylepšeno v tom smyslu, že údaje o financování musely být uvedeny ve formátu, aby se dal opravdu dohledat primární zdroj peněz. A teď si vemte – všude se do světa nahlas vytrubuje, že tohle financuje Soroš, támto financuje Soroš, tady tohle je z peněz Soroše … atd. Jeden by tedy řekl, že když se ofiko na papíře, resp. v dokumentech daná organizace přizná, že ji tedy opravdu a doložitelně financuje Soroš, pak nemůže být problém … a kupodivu byl. A to tak velký problém, že Soroš z Maďarska vyfičel. Vysvětlení ovšem pak může být jenom jedno – Soroś slouží jenom jako výkladní skříň a ve skutečnosti to nejsou jeho peníze, ale někoho, kdo nesmí být dohledatelný.

92 thoughts on “Ukázkové chucpe anglosasů s Gruzií

 1. Jeden by při tom čekal, že se KoZa zaraduje, že si Gruzínci konečně chtějí přijmout zákon, který na první pohled odhalí ono strašlivé vměšování Ruska…

  A ono ne! Fascinující…

 2. Dezinfo, nebo metafora ?

  Gruzínský premiér Irakli Kobachidze řekl, že v rozhovoru s ním o přijatém zákonu o zahraničních agentech ho jeden z eurokomisařů zastrašil příkladem nedávného pokusu o život slovenského premiéra Roberta Fica.

  „I na pozadí pokračujícího vydírání [ze Západu] byla hrozba, která zazněla v telefonickém rozhovoru s jedním z evropských komisařů, ohromující. V rozhovoru se mnou pan evropský komisař vyjmenoval řadu opatření, která by západní partneři mohli přijmout, pokud bude přehlasováno veto zákona o transparentnosti, a po vyjmenování těchto opatření poznamenal: „Viděli jste, co se stalo Ficovi, a musíte být velmi opatrní,“ cituje Kobachidzeho prohlášení tisková služba gruzínské vlády.

  https://tass-ru.translate.goog/mezhdunarodnaya-panorama/20885553?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

 3. „Když obdobný zákon mají USA, tak jak je to s demoratičností … atd.“ Nemůže přece současně platit, že jeden a týž zákon demokracii upevňuje a v druhém případě tentýž zákon demokracii rozvrací.

  Že nemůže? Podle nich může, protože oni jsou „“““AUTORITA“““

  Podobně, jako mezinárodní soudní tribunál byl založen proti africkým diktátorům a Putinovi a nikoli USA a Izraeli.

  To jsou tzv aplikovaná pravidla….

  1. Tato znalost patří k základním. USA, Kanada, Velká Britanie, Austrálie, Nový Zéland etc.. Vy jste jedním z nejhloupějších Anonymů. Děláte jim velkou ostudu.

   1. Anonym se pta a este vi, na co se pta..Jest zjistenej a usvedcenej za nejhloupejsiho
    a velkovostudnyho..
    Musi bejt spravne strejdama poucenej..
    President je v us a na co je president. Vsichni kolem nej rikaji , von rek tohle ,
    pak zase tohle , tohle nerek a tamhle to my za nej rekneme zejtra..
    Proste vsecko reknou za nej.. To je nejlepsi..

   2. Strejdo, nepochopil jste otázku.

    Třeba v Británii vedou Rothschieldové. Ti Anglosasové nejsou určitě.

    Premiérem je tam Rishi Sunak – není Anglosaxon ale Ind. Sajid Javid je muslim – byl ministrem vnitra, teď je ministrem financí, je napůl Pakistánec, Priti Patel je Indka z Ugandy – byla ministrině vnitra za Borise Johnsona, ministr zahraničí James Cleverly míšenec, matka ze Sierry Leone…

    Radši si to všechno ještě ověřte.

   3. Tak to jsem celej říčnej; protože:

    UK vede kdekdo, ale ne Anglosasové. Viditelná většina jsou Asiaté a neviditelná … vlastně také – kavkazští Turkici, dříve Chazaři (alias „Semité“).
    To, co vládne USA, si říká „Semité“, ačkoli se Semity nemají společné skoro nic.
    No a Austrálii vládnou spíš Irové, což také NEJSOU Anglosasové.
    Ovšem globálně je „Anglosasko“ plně v rukou „pětipísmenkového výboru“ a majitelé „Anglosaska“ nejsou Anglosasové ani omylem.

    Takže, Strejdo?

    1. V uvedených zemích jsou Anglosasové ještě stále většinou, faktickou i volební. Anglosasové, stejně jako Němci, Francouzi (ti obzvlášť), Řekové, Turci, Rusové, konec konců i Češi, dokázali vstřebat i cizí etnika, která o to stála.
     Mezi mými českými kamarády jsou dva etničtí Němci, dva Maďaři, Polák a Bulhar. Slováky nepočítám, ty mám i v rodině. Všichni se považují za Čechy.
     Zajímavější by byla otázka, co je Brit? Anglosas, Velšan, Skot, Ind, Pákistánec? Pak by ale byla nutná otázka co je Ind či Pákistánec.
     Pro mně jsou anglosaské ty země, kde se mluví anglicky, většina obyvatel má původ ve Velké Británii (tedy nejen Angličané, ale i Velšané, Skotové a Irové a další z britských ostrovů)

 4. Azerbajdžán má ropu, Kazachstán má uran. Co má, kurňa, Gruzie? Hovno. Je to prdel světa, 3M. obyvatel, samý hory. Na co ta nenažraná koza ji potřebuje? Na nic. Ale asi je třeba tam postavit základy a nasírat velkýho medvěda. To je celý.

  1. Proc musi chucpovat, zase topra neceska nemainstrymova osoba..
   S nekonecnou pravdou a laskou v synchronizaci..
   Kdyz v Usa jenom usoudili , ze se ty zakony nehodi pro kazdyho , pro spratelenou zemi
   a snazi se asi ovlivnit jejich zruseni..
   Proc je nejzajimavejsi a nejdulezitejsi zajem a blaboleni vocode , ze naka gruzie a este
   nakej pitomej zakon u nich.Z kteryho sou tam asi vsichni zpatlany..
   A co s nim naky mistni chteji a nechteji .
   At se treba poserou a zchucpujou do blba z toho..

   1. „Gruzínský premiér Irakli Kobachidze říká, že zákon „O transparentnosti zahraničního vlivu“, který přijal parlament a kterému západní svět věnuje tolik pozornosti, je jen záminkou k požadavku, aby Gruzie otevřela „druhou frontu“ s Ruskem.

    „Od začátku roku 2022 existuje vážný zájem otevřít v Gruzii ‚druhou frontu‘, která by oslabila pozici Ruska, ale která by naši zemi zničila. Takový zájem přetrvává i dnes,“ řekl.

    Kobachidze se domnívá, že v dnešním světě existuje „globální válečná strana“, kterou osud Gruzie vůbec nezajímá a jejím zájmem je pouze oslabení pozice Ruska.“

    https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/gruz%C3%ADnsk%C3%BD-premi%C3%A9r-irakli-kobachidze-%C5%99%C3%ADk%C3%A1-%C5%BEe-z%C3%A1kon-o-transparentnosti-zahrani%C4%8Dn%C3%ADho-vlivu-kter%C3%BD-p%C5%99

    A má pravdu, předseda.

    Nemám žádné iluze o tom, že by stejný nevybíravý tlak nevyvinuli na ČR, kdyby se jim to mělo pomoci od prohry.

  2. Re: Convidado

   grčuzie produkuje Gruziňak. Rozhodnně doporučuju. Mnohem lepší, než většina jiného alkoholu.
   Kromě toho Gruzie vyprodukovala Josipa Visarionoviče Džugašviliho (Stalina).

   Podle toho, jak na něho všichni plivou a srovnávají třeba s Hitlerem (zatím, později bude Hitler rehabilitován) se dá předpokládat, že to ve skutečnosti vůběc nebyl špatný vládce.

   Někteří zlí jazykové dokonce říkají, že v době jeho vlády byla období, kdy se každoročně snižovaly maloobchodní ceny. Podle součaně uznávané ekonomické teorie neexistuje nic horšího, než deflace.

   Že by to byl Stalinův největší hřích?

  3. Gruzie má polohu na měkkém podbřišku Ruska, na Kavkaze. Tam je to historicky vroucí kotel nacionalistických vášní a historických křivd, sahající pomalu až k Alexandrovi Makedonskému. A je to zároveň i místo, kterým se Západ tradičním „divid et impera“ snažil vést povstání proti nově vzniklému USSR ve dvacátých letech a byl na hlavu poražen Rudou armádou.

 5. https://t.me/BalitskyEV/3192
  A cesky preklad , kudos google translate:

  Dětské rekreační středisko na Azovském moři „Červený karafiát“ zahájí svou činnost v letošním roce a přijme děti jako pobočka slavného „Arteku“.

  Letos si v „Červeném karafiátu“ odpočinou děti ze Záporoží, Chersonu, Doněcka a Luganska. Plánuje se, že v „Červeném karafiátu“ bude během 5 směn odpočívat více než 1000 dětí.

  Nyní se v Červeném karafiátu dokončují závěrečné přípravné práce: vymalování prostor, čištění území samotného centra a pláže, nábor zaměstnanců. A s dětmi budou samozřejmě pracovat zaměstnanci mezinárodního dětského centra Artek.

  Zdraví dětí v létě je jedním z prioritních programů administrativy guvernéra a vlády regionu Záporoží, proto je obnovení práce Berdjanského „Červeného karafiátu“ pouze jedním z článků při obnově celou síť dětských zdravotnických zařízení v našem kraji.

  Více než 6 700 dětí ze Záporoží bude navíc moci relaxovat ve zdravotních střediscích na Krymu, v Čuvašsku a Severní Osetii-Alánii. Také v regionu Záporoží začne od 27. května fungovat 80 školních táborů.

  Jednoducha otazka, proc je neposlou Ukrajinskym rodicum ? Deti za to, ze dospeli jsou hloupi nemuzou.

  1. Proč by je měli posílat nějakým cizím lidem? Ty děti mají svoje rodiče, obyvatele Záporoží, Chersonu, Doněcka a Luganska, kteří je prostě poslali/pošlou na „pionýrský tábor“, aby děti aspoň pár týdnů nebyly v civilních oblastech pravidelně ostřelovaných armádou kyjevského režimu a psychicky si odpočinuly…

  2. MAlbi – Ptal jste se těch rodičů, zda nedali svolení k odjezdu dětí z válečné zůny?

   To si jako myslíte – nebo ten pí ár specilaista, že rodiče x tisíc dětí odjeli někam do Lvova a děti nechali někde v Záporoží??

   Jestli Vy nebo jiní propagandisté z někoho chcete dělat debily, tak to dělejte někde jinde.

   1. „“… no určitě to bude „trestně postižitelné“ (tedy od toho KoZa) i kdyby to rodiče schválili. |To tak odesílat děti z válečné zóny, … jen ať si to tam užijí, bude se jim to potom v životě hodit !!““
    … co k tomu více dodat, že …

 6. Delaji jen to same co RF v Moldavii, nechapu proc jen Zapad je ten spatny. Ale asi pro nekoho jednodussi videni sveta je prijemnejsi.

  Po nejake dobre, zde pekny odkaz na Rusky Telegram

  1. Ruská federace podniká kroky k zajištění své národní bezpečnosti i v Podněstří, kde žije ruskojazyčné obyvatelstvo. Co je na tom nepochopitelného? Podle tebe Gruzie leží na americkém kontinentu?

  2. No prave preto je to v Moldavii problem, ze to kopiruju z RF, vy nevzdelance … ze to kedysi RF skopirovala z USA, je taka mila drobnustka, prehliadnutelna, nepodstatna 😛

  3. Nic si s toho nedělejte. Je spousta lidí, kteří tu a tam něco nechápou. Prostě se smiřte s tím, že nemůže být každý chytrý. V takovém případě by z toho každý druhý zblbnul.

  1. 1. budete dělat co se vám řekne.
   2. na usa se žádný nablblý pravidla nevztahujou.
   a takhle to platí univerzálně a pro všechny stejně, bez výjimky.

 7. Psali na ruském webu, že jedno ohnisko napětí- Ukrajina – na ruských hranicích nestačí. Proto se Anglosasové snaží zažehnout další. Cílem je destabilizovat ruský region. Mimo téma – Xaver Veselý se dnes Vášáryové omluvil, to znamená prohrál.

  1. Re: pavel
   Nevím, zač se měl Xaver té staré raketě omlouvat. Nicméně omluva za nějaký „nevhodný“ výrok se podobá plivanci, který namísto smytí pouze rozmáznete.

   1. Targus
    Vášáryová se vyjádřila, že slovenský SMER volila i spodina. Xaver jí řekl – At ti mráz prdel roztrhne, spodino. Volně řečeno. Pod tlakem masmédií a tzv. elit rezignoval. Jsem přesvědčen, že alternativu zklamal.

    1. ani ne., pochopil že omluva těto kreatuře se patřišně rozmázne a on bude moci pokračovat. Ještě nedorostl na úroveň nebo nemá zázemí aby mohl pokračovat. Já bych jej neodsuzovala. Tím že se to rozmázlo dozvěděla se i další část lidí, jak o nich umělci smýšlí. Tedy někteří „umělci“, což taky není k zahození. I když je zajímavé že to jsou ti co nejsou právě v kurzu.

    2. Vašáryová, Vašáryová… která to je? Není to náhodou ta, co má mrazem natrženou prdel?

     To zcela určitě nezapadne – je to životaschopné a ujme se to.

  2. Ale houby, neprohrál. Byla omluva neomluva. Alespoň mně se to líbí.

   „…Člověk má fungovat tak, že když udělá chybu, má se umět omluvit. Tímto se chci paní Vášáryové omluvit, měl jsem to říct jinak,“

   „Nic to ovšem nemění na tom, že bych nikdy o nikom, o žádné skupině lidí, nemusí to být voliči zleva nebo zprava, neřekl, že to je lůza a spodina. Strašně mě to rozčiluje, nechal jsem se vyprovokovat a to byla chyba. Doufám, že když nepřijde omluva od paní Vášáryové, přijde alespoň vysvětlení, jak to s tou spodinou myslela,“

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lubos-xaver-vesely-magda-vasaryova-omluva-xtv.A240522_090658_domaci_zof

   1. Ve své televizi s notnou dávkou ironie glosuje českou realitu. Nyní se naskýtá otázka, zda mu ironii jeho diváci a posluchači přijmou.

    1. Kdo nechce nemusi vod nej nic, vubec nic..Zadnej posluchac nemusi nic poslouchat ,ani notny davky ironie ,cokoliv. Vubec nic vod Xavera.
     Sou vskutku dulezitejsi veci v zivote. A hodne moc jich..
     Otazka se jednoduse nenaskyta ..

     Jenom naka, nikomu uzitecna vasahyena , neschopna neceho positivniho a neschopna vubec nic udelat, jenom ta Xavera spehuje v TV ,
     kazdy jeho slovo z duvodu, aby posluhovala a mohla spustit naky dalsi kviceni ,
     jediny, na co se zmuze.. Se snazi ,aspon takhle zavdecit.
     A ulevit si este vykricenim zavilych nenavisti na Cechy ..

   2. Byl nepredstavitelne provokovanej , /tou neunavnou pyzdou ,
    tim co ma misto mozku/ ,
    jako sme my vsichni a rekl to za nas.
    Je tezky se omlouvat za vady jinych. Takovy omluvy ani nemaji smysl..
    Nic nezmeni.
    Zrejme slo vo okamzitou bezprostredni reakci , na dalsi ………, nebudu vulgarni ,
    coz je u normalnich lidi , nejak normalni…
    Omluva za to , ze zije. A chce zit lepsi?? Jenom mrtvi nereagujou .
    Zase pripad nas umrtvit, co nejvic ….
    Pouzitim druhu medialni a politicky zbrane na nas ,ohlusujicicho hysterickyho
    jekot , na ovladnuti nas .
    Hitler byl sakra v tom cvicenej,slovaci sou jeho zaci.. Ani Fico nezustal pozadu.Cil.
    Za kazdou cenu najit ze, ty vybrany predem ty voni nam ublizujou, to se nazyva Vobetismus a co nam zbejva musime se branit..Az vod hysterie do jejich zniceni..
    Napr. dulezita vobrana celyho zapadu kdysi ,proti malickymu a bezvyznamnymu ,Severnimu Vietnamu.

 8. Pokud ten návod napsalo Šimečko z vlastní hlavy, může si podle něj udělat někdo převrat maximálně v kuchyni 😀

  1. Re: Roj

   Zcela jste vynechal ekonomiku.
   V Gruzii bylo OPRAVDU dobře v éře CCCP. Po r. 91 nic moc, pomalu to šlo do prdele, po odchodu Ševarnadzeho se sešup ještě zrychlil.

   Pokud přivezete pytel plný peněz a najdete si pár mladých 3,14-čusů s hlavou vymydlenou postsocialistickým školstvím, úspěch, který budu definovat jako reálný pokus o změnu vlády, je zaručen.

    1. To je tedy poměrně málo.
     „Nestátních neziskových organizací v dubnu 2017 bylo v České republice registrováno celkem 129 947. Celkový počet všech neziskových institucí dosáhl v České republice v roce 2018 čísla 141 814, v roce 2019 se jejich počet zvýšil na 150 162.“

     Když vezmu to první číslo a vydělím jím počet obyvatel dostanu číslo 77. Je to vůbec možný?

       1. Ty nejsou potreba, zadny nezisky, pro neziskovky , z nich ,naopak..
        Politickej kapital uz je z nich na dne.
        Zeptejte se Samkovy , cvalajici na jednom ..
        Schwarzbachwenberg davno jizdou na romovi zesnulej
        v parlamentu ,byl premistenej..
        Uz je pod drnem. Pozustali voplakavaji ,pomnicek postavili….

     1. Lenže dôležité sú politické neziskovky a nie neziskové združenie pri miestnom amatérskom futbalovom klube ci miestnych dochodcov

     2. Re: JannaJ

      A proto musíme zyšovat věk odchodu do důchodu. Protože se obrovské procento lidí věnuje absolutně neproduktivní, v řadě případů přímo škodlivé činnosti.

      Jejich činnost není podložena produkcí, ale zelenými papírky, absolutně bezcennými braky.

      Tito lidé vyžadují oblečení, bydlení, jídlo, dovolenou u moře (za své zelené papírky) – a jako protihodnotu nabízejí sračky.

      To abychom zvedli věk odchodu doo důchodu přinejměnším na 90 let.

      1. Vynalez duchodu slouzil A/. aby germani meli dost na vsechny zbrane a na vsecky valky..
       B/.Aby vsichni na to prispivali a blbe nekecali.
       Vekova hranice byla tak vysoka, aby se skoro naroku na duchod nikdo nedozil. Naplanovany a duchodovymi platbami vsech stedre predplaceny zbrojeni a valky se postaraly bajecne.
       Skoro zadnej duchodce se nedozil…
       Ale znate to nektery toho zneuzijou a chteli by naky duchody dokonce.
       A pro sebe..

   1. Targusi, nevím, jestli jsem to nepsal už kdysi na Kydy. V nejdemokratičtější zemi na světě jsem se dlouhodoběji stýkal s jedním Gruzíncem, třicetiletým, mladým chlapem. Tehdy jsem si řekl, že to co vyprávěl o sobě, je větší bída než jsem viděl v Jižní Americe. Ten chlap nejedl maso. Ne, že by mu nechutnalo, kdysi hodně dávno podobnou zkušenost měl, ale šlo o to, že maso pro něj v Gruzii bylo tak drahé, že ho nemohl zaplatit . Doma občas i měli nějakého králíka na výchovu, ale potom prodat na trhu těm, kteří si to mohli dovolit (pak sežrat). Ptal jsem se ho, co tedy doma jí.
    Prý obvykle obdobu naší „sekyrkové“ polévky. Do vařicí vody v kastrólu nějakou tu zeleninu, co zrovna roste na záhoně a dá se momentálně uškubnout. Takže žádné recepty, jen co zahrádka zrovna dá. V zimě že by seno ? Říkal jsem mu, že když tedy (v té době) pobývá v nejdemokratičtější zemi na světě a ne v Gruzii, nějaké peníze při sobě má, tak proč si sakra to maso nekoupí.
    Odpověď byla, že by si na něj navyknul a po návratu domů by strádal jeho opětovnou absencí .

    Také si pochvaloval, když vzpomínal na SSSR. Asi tehdy maso měl.
    Mimochodem, byl to bývalý novinář celostátního deníku. Tak snad jednou na podobnou dráhu nastoupí i naši režimní pisálkové po gruzínském vzoru.

   2. V Gruzii hodne hraje ekonomika. Maji tam 20% nezamestnanost a spousta chlapu i zenskych jezdi makat do Ruska a odtud posilaji penize domu. Plus turistika z Ruska. Plus export zbozi do Ruska. Ted navic pres Gruzii bezi import a export sankcionovaneho zbozi s Ruskem. Plus se tam vystehovalo hodne Rusu, kteri emigrovali ze strachu pred mobilizaci, privezli hodne penez, podnikaji tam v IT pro ruske firmy a penize utraceji v Gruzii. Diky „ruskemu faktoru“ ma Gruzie v poslednich letech rust HDP kolem 10 %. Byli by blbi, kdyby se nechali zatahnout do protiruskych aktivit.

    1. Vypada to, ze ty k necemu , videli /ze nevidi zadny zradlo/
     a vcas utekli a zbyli tam budizknicemove ,
     ktery se jenom staraji vo naky zakony, misto vo zradlo..

 9. Odstraneni nepohodlne vlady…trosku OT, ale ne zase moc:
  „Zástupci francouzské strany Národní sdružení (RN) prohlásili, že v příštím europarlamentu nebudou zasedat spolu se zástupci německé strany Alternativa pro Německo (AfD). Stejný krok oznámilo i české hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).“
  Mainstream uz posmesne mluvi o rozkladu pravice.
  Tezce pravicova byla nedavno jeste Melouni.
  Lepenka si mysli, ze uz to ma v kapse, takze na volice se uz muze vyprdnout.
  A Okamura hraje to same, jen v chudem provedeni.
  Takhle vypada mensi zlo.
  Jeste chvilku, chvilicku a budou ze vsech promigracni vitaci s injekcni strikackou v ruce a digitalnim euro v penezence.
  Ani se mi nechce psat obvykly vykrik, ze vsechno je to podvod.

  1. A abych byl i k veci: v Gruzii se rozhoduje o celem zakavkazsku, do jiste miry vcetne Cecenska. Tam uz ted neplati federalni pravo a pokud padne Gruzie, svuj pad dokona i Armenie a Cecensko se pomalu vyda na emancipacni trajektorii.

   1. re: stridor

    Pokud patří Čečna do RF, nastoupí tam opět Specnaz. Ovšem s tím, že je po čerstvém tréninku na UA. Takže žádné sraní s mladou paní. Ivan už v Čečně – a nejen tam – ukázal, že na „své“, tzn. ruské civilisty moc ohledů nebere. Viz Beslan, viz Dubrovka.
    Další problém je pak Jižní Osetie, která je z hlediska potenciálních vzbouřenců na zcela nevhodné straně Kavkazu.
    Kdesi na fleškách mám staženou faktografickou knížku o druhé válce v Čečně, je to docela sado maso čtení. Jelikož ještě žijí pamětníci, nemyslím si, že by měli soudruzi v Čečně koule rozjet znova něco takového.

     1. Nejak mi to uteklo….
      Mlady Kadyrov bije ve vezeni spoutaneho Rusa, Rusove mohutne brblaji, ale ministerstvo spravedlnosti, ac je na nej delan natlak, si nedovoli ani ceknout.
      To je hlavni priklad verejneho a zamerneho ponizeni Moskvy, jinak jich je hodne. Naposledy z minuleho tydne uprchlice z Cecny, kvuli manzelovi, Rusko si na svem federalnim uzemi proti Groznemu nedovolilo nic, tak musela chudak holka do Evropy.
      Kdepak, tohle je od zacatku SVO uz za moznostmi Ivana a jestli to dobre dopadne, dojde k faktickemu vyrovnani, zrovnopravneni Grozneho s Moskvou.
      Zatim Grozny Moskvu potrebuje, s Kadyrovem je to zdravotne nahnute, musi predat moc detem.
      Cecna se dobrovolne vraci do sve patriarchalni, predindustrialni formy, coz je opak procesu z dob Ruskem vedenych cecenskych valek. Ivan kdysi mohl pomoci progresu, zastavit rozklad je uz nad jeho sily. Achmat sila!

      1. Cecensko dostava z Moskvy spoustu penez. Kdyz by se vzbourili, Moskva ten penezovod utne a budou zase jenom past ovce a z vlny vyrabet deky. MOc dobre vedi, z ktere strany je krajic namazany maslem.

      2. Vodkdy meli v Cecne a vsude v islamu nakou, jejich vlastni industrializaci.
       Vod ktery by se mohli vracet do predindustrializmu..
       Nejak mi to uteklo.

 10. Nemůže přece současně platit, že jeden a týž zákon demokracii upevňuje a v druhém případě tentýž zákon demokracii rozvrací.

  A proč ne?
  V případě naší (USA) demokratické společnosti tento zákon brání nedemokratickým živlům placených Kremlem rozvracet naší pravdu, lásku, sociální jistoty a růžovou budoucnost země.
  V případě Ruska, Gruzie a jim podobných se jedná o snahu vládnoucí nedemokratické menšiny zabránit láskou nasáklým demokratickým neziskovým organizacím proměnit jejich společnost na stejně krásnou a šťastnou jako je ta naše.

  Vemte si takový krumpáč.
  Ač je to stále ten samý krumpáč v rukou demokrata se jedná o nástroj zušlechťující zemi a živící náš pracující (výjimečně i nepracující) lid. Kdežto v rukou proruského diverzanta se jedná o vražedný nástroj neberoucí ohledy na životy našich šťastných dětí.

  1. Re: FJ

   Krumpáčovou definici si ukládám do svého deníčku s tím, že si v dohledné době přisvojím autorství, neboť jsem mladší, krásnější a chytřejší soudruh, než vy.

    1. Četl jsem i o použití sekáčku na led. Cepín jako vražedná zbraň jednoznačně vede. Lze shlédnout fotografii pravděpodobně mexických policistů s vražedným cepínem na šňůrce.
     Na druhou stranu vrah Ramón Mercader se vydával za novináře a při návštěvě spíše sekáte led do nápojů, než vyrážíte na tůru s cepínem.
     (K zajímavostem patří, že Trockij byl ve třicátých letech v SSSR odsouzen k trestu smrti a Mercader se měl po odpykání 20 let vězení vystěhovat do Sov. svazu, kde mu měl být udělen titul Hrdina SSSR).

 11. Autor

  V poslední větě máte zásadní chybu. Slovo „nesmí“ by správně mělo býti napsáno kapitálkami.

  A Gruzie samozřejmě nikoho v Čechistánu absolutně nezajímá, páč nehrajou hokej, nemaj tam dobré pííívo, nejezdí se tam na dovču, jako třeba do Chorvatska, a tak fšelyjag podobně.

    1. Dneska se píše „Gruzignac“, vyslovujeme „gruziňak“ jako koňak.
     Dobrá brandy v porovnání cena/výkon. Vhodná i na vaření – spotřeba brandy nebývá vysoká, spíš pár kapek, vína se při vaření spotřebuje více, neb slouží i jako kuchařův nápoj.

      1. Voltů to má myslím obvyklých 40 a pít se to dá. Mluvím o spotřebě při vaření – do jídla kořalky vždycky celkem málo a jako nápoj k vaření nevhodné – ožralý kuchař dobré jídlo nepřipraví. S vínem to nejde tak rychle jako s kořalkou (tak lahvička vína na dvě hodiny vaření).

       1. Nejradsi uvarim, sampansky s dobrym konakem ,za asi dve vteriny .
        Energii dodam svoji vlastni..
        Ani jedno nemam rad , ale jedna tretina utrejchu a dve toho zatracenyho kysela, sou prijatelny.. Voslavy bez unavy
        zbytecnyho nevozralyho kuchareni a bez poucek, sou potom
        dlouhy a uspokojivy ..A bez vysvetlovani co a jak se ma delat..

        1. Já dám k dobru recept na koňakový dort.
         Ingredience:
         100g masla
         100g cukru
         200g mouky
         jeden žloutek
         2 malé litry koňaku
         Postup: nalejete si 1 deci koňaku…

       2. Hezké to bylo v Zelňačce, když se lékař ptá Glauda,
        „Kolik pijete?“
        „Tři až čtyři..“
        „Skleničky?“
        „Litry“

        1. Re: Admirál

         Tak tolik u nás nepijem. U nás se říká, že litr kořalky pro dva chlapy je tak akorát, když jeden z nich nepije.
         No, kdysi to tak opravdu bylo…
         Já teda ne, já jsem toho vždycky po sedmičce radši nechal, protože já nejsem úplně pravý Gorol, narodil jsem se v Práglu a nikdy jsem neměl moc velkou výdrž. Sedma mi stačila, já byl odjakživa skromné dítě…

         1. Pripomina mi to meho slovenskeho prastryce, an si stezoval, ze uroda stala za figu borovu, ze ma vypaleno s bidou tak pro sebe. Necelych sto litru.

        2. Hrajou na Slovensku karty a jeden furt prohrava ,uz prohral statek, domaci zvirata , manzelku a uz nemel co ,
         tak nahlasil ze dava do banku , orechovu spalnu..
         Tu prohral a vyherce ,ze se pude podivat na tu spalnu.
         Kdyz prisli do statku ,ten co prohral zarval.
         Orech vylez ven , prehral som ti spalnu..

         Anglicka slechta byla proslula epidemii alkoholismu ,pitim ,
         az v prumeru sedmi flasek brandy za den..
         Stali se este vic tupy a snadna korist na zbohatnuti jinych..
         Na kontinente se rozmohl zase hazard v kartach, veskery majetky i zeny prohravali ,dalsi tupy slechtici .
         K tomu jim postacili karty…
         Zase snadna korist pro ziskuchtive podvodniky.

         Dneska ty samy zase prohravaji vsecko a celou EU..
         I s koloniema. Orechovu spalnu taky? Jo taky. A ted.
         Ani karty k tomu nepotrebujou..

         1. Odpoved dole na convivado..
          Byli k dostani egyptsky nejkvaliteneji cigarety a kvuli tomu brzy zmizely ..Plicni dynamit byly ty francouzsky..
          Ameriky kourili blby snobove , ze na to maji..Ja a naky ne.
          Proc ne ..
          Sotva sem si jednou cigaretu zapalil a prohodil dve slova s nekym ,cigareta shorela az k filtru..
          Takze americkej kapitalismus, ani jejich cigara sme nechteli, byly napusteny nakym prudce horlavym sajrajtem..
          Znamost s trafikantkou, poridila ty nedostatkovy cesky..

       3. njn jako se vším -bývával Gruzíňák ale už není – ač flaška nazdobená jak drůžička. Kde že jsou ty časy. Ostatně je to jako se vším, co bylo dřív kontrolováno státem. A za nekvalitu byly perné postihy

        1. Gruziňák se do ČR vozí a chutná „jako tenkrát“, i když můj šálek čaje tu není. Zato gruzínský čaj se ještě nějakou dobu po plyšáku vozil, ale kvůli zanedbané obnově plantáží produkce čaje v Gruzii upadla a export ustal. Srovnatelný čaj se nyní dováží z Turecka.

         1. Nezažil jsem socialistický Gruzignac, ale jenom za posledních 20 let šla kvalita tak hrozně moc dolů, že už se to v podstatě nedá pít. V některých obchodech (Globus) se dají koupit „lepší“ Gruzignaci, s kterými nemám zkušenost.
          Gruzínský čaj sem tam ještě potkat dá, poslední dobou to vypadá, že je u nás převálcoval Azejrbádžán.

          1. Gruziňák byl vynikajicící koňak ale stál hříšné prachy. V 70.letech stával 0,5l kolem 60 až 70 Kč. Stejně jako Stoličnaja Wodka nebo kubánský rum. Při tehdeších platech 2 až 3 t. si to běžný občan nemohl dovolit. Ani na krabičku amerik za dvacku nikdo neměl.

          2. Convidado, on je dnes, po pětatřiceti letech úspěšného rozvoje, ten poměr nějak lepší? Nějak si nevzpomínám, že bych si v oněch letech těch 60 či 70 Kčs nemohl dovolit. Když bydlení, oblečení i jídlo (třeba v restauraci) vyšlo levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *