27 května, 2024

Zaostalé Rusko je prý fikce.

Aha. Válka bude zákopová a dlouhá. Aha. Začíná se řešit, zda by bylo možné uzavřít příměří ve stávajících pozicích. Aha po třetí.

Co na to říct, než mé čím dál víc oblíbené, že jsme to říkali. Samozřejmě, bylo to logické, nicméně ideologicky ukotvení šílenci, kteří stále věří ve velké ukrajinské vítězství, by tam dál posílali a posílají tisíce chlapů umřít v bahně a v zimě. Osobně bych tam všechny poslala si do toho zákopu sednout a čekat, jestli vám to ruce a nohy utrhne dneska nebo až za tři dny. Včetně naší válkychtivé ministryně obrany. Z tepla pražského kanclu se to bojuje. A z gauče taky.

Naše vláda tam naposílala miliardy a zadlužila nás na věky věků. Cpali tu do nás, jak jsme už skoro u Moskvy a jak Rusko každou chvíli ekonomicky klekne. Místo toho klekneme my. Vidíme to každý den v čím dál jasnějších obrysech. Evropa se vyčerpala nejen ekonomicky, ale vydala se i z použitelných zbraní, takže jestli by to chtěl někdo teď někde pořádně „rozjet“, má bezva příležitost. Zatím se jí chopili jen Palestinci, ale ono to přijde, a my uvidíme, jací idioti jsme byli. Třeba jen v podobě těch milionů muslimů se zápalnými lahvemi v našich městech.

Nicméně zpátky k Rusku. „To zvyšuje potenciál obranného průmyslu navzdory stále se zpřísňujícím sankcím ze strany Západu. Dokážou stavět nové letecké jednotky, vyrábět rakety a drony. V civilní sféře ruští výrobci testují v provozu autonomní taxíky. Mají na to, aby platili vojákům na frontě platy i vcelku slušné odškodné příbuzným padlých. Podpora stávajícího vedení konfliktu je vysoká, až 76%“.

Podpora Západu klesá, za prvé už není moc z čeho brát, za druhé vidina návratnosti klesá, a za třetí je tu přece Izrael. A Zelenský už vidí, jak jeho hvězda pomalu zhasíná, a taky se může stát, že brzy tvrdě dopadne. A sním i celá Ukrajina. Vyčerpaná, se statisíci mrtvými a těch, co odešli, a už se nikdy nevrátí. Elita nejspíš zdrhne s většinou peněz co zbyly postupně taky.

Evropské země dávaly zatím tolik, aby se Ukrajina udržela, ale na přemožení protivníka a převzetí iniciativy to nebylo. A už nikdy nebude. USA evidentně aktuálně zajímá víc Blízký východ, a pokud nevyhraje volby Biden, bude to úplný konec. A tak je nejpravděpodobnější zamrznutí konfliktu a příprava na ofenzivu, ale nikoli ukrajinskou, nýbrž ruskou. A nebo se začne jednat. Jenže to má jeden háček. Zelenského vedení slíbilo národu velké vítězství a vrácení všech okupovaný území včetně Krymu. Jak dlouho bude ještě prodlužovat neodvratné, a kolik lidí bude muset ještě zemřít, těžko říct.

Západ pomalu odklání zrak a snad jen u nás by ještě zpovykaní magoři dál slepě házeli naše důchody a prosperitu do ukrajinské černé díry. Osobně to považuju v dané situaci vyloženě za zločin. Zločin na lidech, kteří tu celý život pracovali a někdo jim to teď šmahem ideologicky zblblé, fanatické, vládnoucí ruky vzal. Toto není nic proruského, toto je realita. Toto jsme dopustili a teď si to vypijeme do dna.

194 thoughts on “Zaostalé Rusko je prý fikce.

 1. Nevím jestli už někdo nedával.
  Nevím, jestli článek není přání otcem myšlenky, že tedy Rusko nezaostává.
  Na Hovínky.cz včera psali (a prý to převzali z WSJ), že Rusko už už vyškrabuje poslední zbytečky techniky.
  Rusko prý škemrá po světě, kam dřív dodávalo zbraně, aby mu zpět prodali olítané krámy, nebo alespoň vylágrované motory z těch krámů.
  UAruina sice slavně vítězí, ale přece jen se ten postup na východě trochu zpomalil.
  „Snahy Moskvy o nákupy zbraní a materiálu přicházejí ve chvíli ukrajinské ofenzivy na jihu a východě země. Jak ale tlak ukrajinské armády slábne, Rusko by se mohlo chtít chopit iniciativy. Podle WSJ však není jasné, zda v této fázi použije nově nabyté vybavení.“

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-prodejte-nam-zpet-armadni-vybaveni-zada-rusko-po-egyptu-ci-brazilii-40450283

  1. Tak majú na to náhradné diely aj využitie a vedia, že pokiaľ to nekupia oni, kúpi to zapad a pošle proti nim. Ale veriť ze nemajú zbrane a vyskrabavju dno, je po tom, čo sami na zapade boli v šoku, z toho, koľko fabrík Rusko otvorili, dosť na hlavu

  2. Neskupují ti mužici po světě i nerozbitná ocelová šlapací kola značky Ukrajina?
   Kdyby ano byla by to jasná indicie, že se připravují na ofenzivu.
   Neboť se říkalo, že když se to kolo rozjede z kopce, je nezastavitelné.

   1. Jo, to pamatuji.
    Děda ho měl.
    Musel jsem šlapat i z kopce.
    Ale ruský mužik prý má rád utrpení. Bez něj nemůže fungovat.

  3. Po světě přece lítá ukrajinsko-čezký premiér a vyškrabuje z našich bývalých odběratelů ty staré dobré československé zbraně, které skončí v Ukrarusku.
   Cest, jak je tam dopravit je dostatek.
   Cest, jak budou pokračovat z Ukraruska do rukou muslimů v Eurostánu je ještě víc!

  1. No a na Ukrajině prý neexistuje ruská menšina, jsou tam jen rusky mluvící Ukrajinci. Tento názor sdílí, prý, i evropská komise.
   Evropská komise na uzavřeném briefingu v Bruselu předchozí den oznámila, že na cestě Ukrajiny ke členství v EU nebude brát v úvahu „práva rusky mluvících lidí“. No vida !

   https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/na-ukrajin%C4%9B-neexistuje-rusk%C3%A1-men%C5%A1ina-pouze-rusky-mluv%C3%ADc%C3%AD-ukrajinci-brusel-tento-n%C3%A1zor-sd%C3%ADl%C3%AD/ar-AA1jGZ0z?ocid=msedgntp&cvid=487ac44dcedb48b6b5e2e0c2e2be3167&ei=17

   1. https://commission.europa.eu/aid-development-cooperation-fundamental-rights/your-rights-eu/know-your-rights/equality/non-discrimination_en

    To by EK porušovala vlastní direktivy, EP vlastní rezoluce.
    Tedy museli by se tam zbláznit.
    ————————
    “ ….Vice-President for Values and Transparency, Věra Jourová said: “This fifth successful European Citizens‘ Initiative demonstrates that European citizens feel strongly engaged and want to be part of the public debate on shaping Union policy. The respect for the rights of persons belonging to a minority is one of the core Union values, and the Commission is committed to promoting this agenda….”

 2. Se vážně divím. Jakmile se harpagonedchujci ve světě vytasí s nějakou válčičkou, naběhne tlupa chytrolínů, keří okamžitě vědí gdo je na čí straně a znají všechny podrazy a zbraně hromadného ničení. Začnou na tem stavět své blbé ego, že gdo zná víc a hádají se o kosti, keré nejsou jejich. By se člověk aji z nich posrál.

 3. Myslím si, že v ohrožení je Tchajwan a Rusko na Ukrajině bude postupovat pomalu. Ale jestliže Čína napadne Tchajwan, Rusko se taky vrhne na Ukrajinu celou silou. Vrhnou se arabské státy potom na Izrael? I k tomu může dojít, pokud Západ nebude schopen podporovat Ukrjainu nebo Izrael, protože už nebude mít munici.
  Zkopíruji sem text, proč je velká pravděpodonost dalšího konfliktu na Tchajwanu:

  Občas tiskem probleskuje zpráva, že by Čína mohla zaútočit na Tchajwan. Zásoby munice v zápandích skladech se vyprazdňují. Nové výrobní kapacity ještě nejsou hotovy a pořádně ani nezačaly. Tchajwan se vyzbrojuje a vyzbrojuje, takže z hlediska Číny je lepší zaútočit na Tchajwan co nejdříve. Prezidentské volby jsou na Tchajwanu 13.1.2024. Tak bychom mohli čekat v únoru 2024, že Čína zaútočí na Tchajwan. Nebo později, ale v květnu až září je monzunové období, takže kritické budou měsíce únor a březen 2024. Dříve k tomu nedojde, protože Čína bude doufat, že vyhraje její kandidát, který přinese sloučení Číny a Tchajwanu mírovou cestou.
  Pro Tchajwan tedy potřebujeme sledovat kritické body:
  – šance prezidentských kandidátů a jejich vztah ke spojení s Čínou
  – stav výrobních linek na dělostřeleckou munici a zbraně v USA a Evropě spolu se stavem skladů munice
  – počasí a monzunové deště na Tchajwanu, které by pomohly Číně se bránit na dobytém ostrově a případně zamezily snahy se na Tchajwanu vylodit.

  Proto bude konflikt na Ukrajině pokračovat i celou zimu 2023 – jaro 2024. Záleží na tom, jak moc bude svět reagovat na dobývání Gazy Izraelem, a jak se k tomu postaví arabské státy.
  Čína potřebuje, aby byl Izrael a USA zaměstnán Gazou.
  Rusko také potřebuje, aby USA podporovaly Izrael a nikoliv Ukrajinu.

  Také může jaro 2024 minout zcela klidně a Čína si počká na další příležitost k dobytí Tchajwanu. Ale konflikt je na spadnutí a lepší podmínky asi nebudou v budoucích pár letech. Mezitím klidně může dojít k sérii revolucí, převratů a konfliktů v Africe, aby se rozptýlila pozornost Západu.
  Jestli se bojíme v ČR drahoty, je to teprve začátek. A bude-li válka, inflace bude puštěna ze řetězu. Všichni, kdo si spoří na stáří v penzijních fondech tím budou ožebračeni.
  Hackettova dlouhá vlna končí válkou, a tu máme. Myslíme si, že další válka už přijít nemůže? Ale může a větší.

   1. Přesně. Pročínská strana tam vůbec není zanedbatelná. To jen my a Vystrčil vidíme Tchajwan jako hrdého rebela. Ve skutečnosti je tam vysoké procento těch, co by sloučení s Čínou chtěli. A Čína si kupuje další. Ona má čas. Nevěřte, že půjde do války – proč? Dřív nebo později si Tchajwan získá bez boje.

     1. Cina vidi kam az zapad speje a zene se s valkama.
      Co nikde neslysim ..A nevim ,co s tim..
      Nikoho nezajima , hodit tem dvoum
      milionum palestincum neco na vobranu. Sou napadeny , sou bezbranny sou ..Branit aspon svoje zeny deti, rodiny ,domovy , nemaji kam jit a sou vyhaneny…
      Kdyz se nikdo k tomu nema . Hamas se nema.
      Kazdej krici ,ale skutek utek, nekdy to vypada jako tragicka taskarice ..
      Kdy se neco zase asi zakrejva ,zase velkou hysterii …Kdo vi..

    1. Podceňujete ochotu státníků zapsat se do historie. Uvedu jiný příklad, EU. Bruselu klidně stačilo počkat, až se EU přirozeně sloučí sama. Tolik tlačí na integraci a jednotná pravidla, až proti sobě vzbudila EU odpor.
     Čínští politici mají ovládnutí Tchajwanu za svůj hlavní cíl. Co když neodolají pokušení?

     1. Odolají.
      Mají za sebou několik tisíc let civilizace.
      Východní myšlení je jiné.
      Ne zisk za každou cenu a hned.
      Zisk ano, ale umí si počkat.

     2. Stejně tak mohla klidně počkat s elektromobily – pomalu by si lidi začali kupovat hybridy, místo čistě benzínových a hezky zvolna by se to srovnalo.
      Jenže ten naratýv nešťastnej! Ten o pevné vůli, která přenese pohoří, o nikdy-se-nevzdávání, o tom, jak jeden hrdina porazí Zlo – tenhle naratýv, ten nám pěkně zavařuje.
      Jo a taky naratýv Boje: o zrno, o klima, se Zlem………….

  1. Pane Gerd.
   Valka na Ukrajině bude pokračovat, ale z duvodu,vyprázdnit zbrojní sklady NATO.
   Velkou válku spíš si přeje USA a to proto že se nepodařilo porazit Rusko.
   Izrael byl spuštěn jen z důvodu, aby tu velkou válku vyvolali arabové a ne USA.
   Pak také, nadělalo to veliké problémy celému západu a jejich pomstou jsou jaderné zbraně v Evropě

 4. K Milena komentáři, cituji Milena :
  „….Golanské výšiny patří Sýrii, okupovány jsou Izraelem proto, aby odtamtud nebyl Izrael ostřelován. ..“

  Článek s názvem „Golan Heights: Trump signs order recognising occupied area as Israeli“, cituji z článku : „…President Donald Trump has officially recognised Israeli sovereignty over the occupied Golan Heights…“

 5. Z PL:

  Naproti tomu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj učinil věc takřka nevídanou. Podělil se se světem o informace o rozsahu ztrát v řadách ukrajinské armády. „…nemohu se s vámi podělit o přesná čísla ztrát, ale naše ztráty jsou nejméně pětkrát menší než ruské ztráty,“ řekl.

  Vzhledem k tomu, ze nedavno Zaluznyj poprel cisla vlastniho genstabu a oznamil, ze Rusove ztratili cca 150000 lidi… pak mi vychazi, ze (at nezeru) Ukrajinci prisli o 30000 vojaku. Pak jsou v zasade dve moznosti. 1) cela Ukrajina je posedla nejakym druhem Haloweenskeho pominuti smyslu a porizuji si hroby i kdyz je nepotrebuji
  2)Zaluznyj nebo Zelenskij zvani jako mlade vrany.

  Otazkou je, proc si Ukrajina stavi uz nekolikatou armadu…

  1. Re: jozka

   Soudruzi z Malé Británie počítali PRÝ poctivě (ověřovali jména, hledali hroby, blablabla…) a došli k číslu „50 000 na ruské straně“. Reálně napočítali něco přes třicet.
   Z toho usuzuji, že skoro všichni váleční Vasilové si válejí šunky na Riviéře za tučný žold, který obdrželi za obranu Ukradiny.

 6. OT – Informace pro zdejší početný fanklub Hamásu:

  …Cílem masakrů izraelských obyvatel 7. října bylo vyvolat dlouhodobou válku, dostat do popředí palestinskou otázku a poštvat proti Izraeli arabské země. „Nejde nám o to zlepšovat situaci v Gaze, zajistit stabilní dodávky vody, paliva a elektřiny, ale chtěli jsme zvrátit situaci,“ řekl Chalil Al-Híja, zástupce lídra Hamásu v Gaze pro americký list New York Times….

  Viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hamas-izrael-valka-terorismus-pasmo-gazy-nemocnice.A231109_122603_zahranicni_dyn?h=8BBBCA95677009FAC4D12CD2A878088B

   1. Spousta židofobů mne tady (hlavně pod články paní Kunštekové) velmi nevybíravě napadala za to, že jsem Hamás tvrdošíjně označovala za jednoznačného viníka současného vzplanutí konfliktu, a to včetně viny za současné utrpení Palestinců.

    1. souhlasíme mileno

     němci jsou hodní
     izraelci jsou hodní
     ukrajinci jsou hodní
     kosovští albánci jsou hodní

     rusové jsou zlí
     číňani jsou zlí
     srbové jsou zlí

     tak a svět je hned jednoduší a pochopí ho i průměrná milena 😀

     1. Tak s tím, co píšete, já nesouhlasím ani náhodou.
      To je chápaní vás primitivů, ke kterým jste se právě přihlásil a jménem kterých tady v množném čísle mluvíte.

      1. ach jo holka zlatá, tedy jste-li vůbec holka/ne_-li zneuznaný Bartkovský/. Se mi líbí ta Vaše podprůměrnost. Kdyby takhle „podprůměrných“ jako zde bylo víc, bylo by na světě líp. njn nemůže být podprůměrný každý. Akorát se divím, že se obtěžujete, tedy že se Vám to vyplatí a že se sem namáhát.

      2. Pane Milena , je jednoduché zaměnit lítost ze ztracených civilních životů za fobii. Stále píšete , že hamas napadl izrael a tak můžete mi sdělit a nejlépe doložit uznané hranice izraele. Možná by jste se mohl doučit něco o anexi,okupaci, protektorátu.

       1. Vy máte nějaký genderový problém?

        Hranice mezi Izraelem a Gazou jsou přesně ohraničené plotem. Tím, který hamásovci prorazili, aby mohli spáchat svůj teroristický čin. Gaza není (resp. nebyla v době spáchání zločinu) okupována ani anektována a měla svoji samosprávu, tedy nebyla protektorátem. Takže o co Vám jde?

        1. Čím se liší plot kolem Gazy od plotů kolem ghett ve Varšavě, Lodži, Krakově nebo Terezíně?
         Ghetta taky nebyla okupována a měla svou samosprávu, měnu a dokonce vlastní policii.
         Jestli Vás dobře chápu, když se židé ve Varšavském ghettu vzbouřili, dopouštěli se vlastně teroristických útoků na vojácích wehrmacht a SS.
         Je opravdu hrozné, že národ který podle vlastních slov tolik vytrpěl (o podstatně vyšších ztrátách Slovanů nikdo nemluví, to jsou přece podlidé) se chová přesně jako Einsatzgruppen SS.

         1. Liší se tím, že plot kolem Gazy měl zabránit opakovaným teroristickým útokům Palestinců na území Izraele. Nebo jste takový ignorant, že o nich nevíte? Jednou sebevražedný atentátník v autobuse, podruhé vystřílená kavárna….
          To chcete fakt tvrdit, že Němci zavřeli Židy do ghet, protože Židé páchali teroristické útoky na Němce?

          1. Plot či zeď kolem ghetta se dá zdůvodnit mnoha různými způsoby. Oni to možná Němci taky zdůvodňovali ochranou německého národa před Židy a vlastně i ochrannou Židů samotných, aby se jim nic nestalo jako tehdy při Křišťálové noci
           Křišťálová noc taky byla výbuchem lidového hněvu německého národa proti Židům, protože židovský terorista Herschel Grynszpan spáchal atentát na na sekretáře německého velvyslanectví v Paříži, Ernsta von Ratha.
           Tehdy se psalo „Židé ve válce s Německem vypálili první výstřel“, Joachim von Ribbentrop prohlásil: „Rozumíme výzvě a my ji přijímáme.“
           Fakt Vám to připadá odlišné od vyjádření Benjamina Netanjahu.

        2. Koncentrační tábor je taky ohraničený plotem.
         Vězňové s tím můžou nesouhlasit, ale to je tak všechno.
         Nejsem Hamásofil , Islamofil ani arabofil. Ale Váš jednoduchý pohled na věc mě drtí. Ne kvůli Vám, myslet si můžete co chcete. Ale proto, že stejný názor má velmi mnoho lidí.
         Což znamená, že další války jsou zcela nevyhnutelné a třetí světová, ta definitivní, hodně pravděpodobná.
         Pravděpodobně budete mít stejný názor i v okamžiku, až se budete tiše vypařovat. Já doufám, že se vypařím rychle, a neumřu na nemoc z ozáření, ale zde je pravděpodobnost proti mě.

          1. No, jestli jsou tohle všechny vaše argumenty, potěš pánbu. Argumentovat ad rem byste nechtěla?

        3. Re: Milena

         Řekl bych, že ve vašem podání začala WWII. dne 17.7.1944, když Stalin věrolomně napadl pokojný Generální Gouvernement zahájením Lvovsko-Sandomierzské operace.

      3. Ad Milena k různým příspěvkům

       7.10.23 opravdu Palestinci zaútočili. Ale nic se neředí historií (jak říkáte), bohužel to na historii navazuje. Je to jako na UA, když datujete začátek války od roku 2022, ačkoliv všichni ví, čeho je pokračováním.

       V Izraeli už to pokračuje měsíc. Není důvod po takové době planýrovat města/nemocnice/ školy, obytné domy tak, že jsou z nich rozoraná pole se smetištěm (viděla jsem v TV).

       Můžeme klidně odsoudit násilí na izraelských civilistech v prvních dnech, ale zároveň MUSÍME říci, že to nedává právo, morální ani právní, zabíjet nebo nechat hladovět zase jiné nevinné civilisty /tak dlouhou dobu/. Od první vítězné bitvy Izraelců v téhle válce, jsou oni útočníci. Proto všechna jejich další „vítězství“ budou obracet svět proti nim.

       Prakticky žádná západní vláda se nevyslovila proti rozhodnutí izraelské vlády nařídit ‚totální obležení‘ dvou milionů lidí, z nichž polovina jsou děti.

       Přesný citát izraelského ministra obrany (zveřejněný v médiích) :
       ‚žádná elektřina, žádné potraviny, žádné palivo, žádná voda, vše je uzavřeno, bojujeme s lidskými zvířaty‘.
       To je něco, co by se zařadilo mezi nejhorší zločiny proti lidskosti .

       Nepíši to proto, že bych o tom chtěla s vámi diskutovat, ale jestli jste opravdu ženská, tak nechápu – nechápu, jak můžete souhlasit s takovým barbarstvím, s takovou nelidskostí. Buď si to nedovedete představit, nebo jste fanatik.

       Co lidská práva? Co morálka? Co nějaké lidské hodnoty? Jen když se hodí, že?

       1. Lidská práva? Morálka? Nějaké lidské hodnoty?
        Nebuďte legrační, ty jsou proměnné v čase. Dnes platí tyto, zítra jiné (v cigaret kouři lehce modravém).
        Hledal jsem a našel, třeba toto:
        Ježíš říkal Židům: „Zákon je pro pacholky – milujte boha jako já ho miluji, jako jeho syn! Co je nám božím synům po morálce!“
        (Friedrich Nietzsche, „Mimo dobro a zlo“, nakladatelství Aurora 1998, str. 78)
        P.S.: Teď budu hledat v Koránu, ale ten je hodně nepřehledný a nečtivý.

        1. Které evangelium ?
         Nietzsche byl v závěru svého života duševně nemocný, každopádně si dost vymýšlel, zatížen také svým antikřesťanstvím.
         Kniha obsahuje odkazový aparát, anebo jedno velké nic ?

          1. Takže nic, neumíte doložit, dle mého vymyšlenou či podvrženou , citaci z evangelia, údajných Jehošuových slov.
           Pokud nevíte co jsou to synoptická evangelia, tak to je mi líto, vědí to už i mnozí deváťáci a mnohé devaťačky.

           Hezký den.

          2. Moje citace není podvržená. Cituji F.N. i s uvedením publikace, vydání a stránky.
           Zda jsou podvržená vše evangelia netuším a je mi to celkem jedno, nezajímají mě.

       2. Nebyl by důvod planýrovat města, nemocnice, školy, pokud by si z nich Hamás neudělal vojenské objekty, pokud by pod nimi nebyly jeho tunely a skladiště zbraní.
        Proč myslíte, že Izrael požádal o vyslání nemocničnich lodí ( vyslyšela ho Francie, Itálie a Řecko), aby se tam Palestinci mohli léčit, když tedy chce provést tu genocidu Palestinců? proč varuje civilisty předtím, než tu budovu zničí? Proč jim říká, aby odešli na jih, když je podle Vás chce bezuzdně vraždit?
        Izrael je totiž civilizovaná země a narozdíl od Hamásu nechce bezuzdně vraždit civilisty. Ale Hamás, potom co provedl, prostě musí být zničen a nelze ustat, dokud zničen nebude.
        Jeho existence ale zase nevadí Vám. Chcete, aby se mu podobné činy vyplácely a aby je mohl opakovat? To Vám není líto těch zavražděných dětí a celých vyvražděných rodin? To jste ženská? Jenže když se to vyplatí jednou, bude se to opakovat. I v Evropě už jsou přece „pásma Gazy“, říká se jim no go zóny. A v nich vyrůstají frustrovaní budoucí teroristé. Narozdíl od Izraele si s nimi útlocitná Evropa neporadí.

        1. Tedy vy musíte mít v hlavě mixér na historii, takové nesmysly se člověk nedočte ani na seznamu. Israel spravuje Gazu a Palestince z ní nepustí, ani na jih, nepustí hned ani lidi s našimi pasy. Proto jsou jim jakékoli lodě kničemu. Zjistěte si fakta a nepište pořád dokola své mylné dojmy. A nebo se nedivte reakcím.

         1. Tymakovane, zmatek v tom máte Vy. Gazu spravuje Hamás už od roku 2005, nikoliv Izrael. O lidech s naším pasem se jedná s Egyptem ( vyjádření Lipavskeho včera v TV) . Izrael tam rozhodně nikoho nedrží, to Egypt je vpouští jen velmi pomalu.

          1. Všichni v tom máme zmatek. Jediný komu je vše jasné jste Vy. Sledujte pečlivě TV a zvláště našeho světového ministra, jedině tak si zajistíte to nejlepší pochopení situace v galaxii. My ostatní budeme holt tápat.

          2. Kupodivu i blbý ministr může v daném případě mít přístup k faktům lepší, než vy dva, kteří fakta zcela ignorujete.

          3. No vidíte, sama dokazujete že lžete nebo neumíte ani číst.

           https://web.litterate.cz/zaostale-rusko-je-pry-fikce/comment-page-1/#comment-208824
           Milena : „Proč myslíte, že Izrael požádal o vyslání nemocničnich lodí“
           Z odkazu : „Podle ministra o vyslání plavidla požádaly palestinské úřady“

           Dále z odkazu :
           „Podle odborníků by však bylo posílání pacientů z pevniny na lodě kotvící u pásma komplikované.“
           „Na palubě má 170 členů posádky, z nichž 30 jsou zdravotníci.“

         2. https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1smo_Gazy

          Já vlastně ani nevím, proč se do toho zase pletu. Je to Wiki, obecná fakta tam podle mě ale zase až tak nedeformuje. Co to je, jak to vzniklo, jaká je správa/samospráva, co se tam děje apod. Včetně blokace Egyptem (který není moc židovský).
          Lze si ale o dění v Gaze za posledních 100 let najít jistě i jiný zdroj, ani si ale moc nemyslím, že by v nějakém o tom byly ty věci uvedeny zásadně jinak.

          Druhou věcí je dnešek, nedokážu ale posoudit, jestli by se po té historii nějaký jiný stát na místě Izraele choval nějak výrazně „líp“. Možná nějak jinak, kdoví. Pokud by tam ale zrovna šéfoval nějaký politik typu Netanjahu, možná ještě silověji.

        2. Kam na jih ?
         Kde tam budou bydlet, kam budou chodit nakupovat, jak tam zaopatří své děti nebo lidi, odkázané na někoho péči, co s těmi, kteří v malém podnikají – obchod či dílnu jim zajistíte Vy ? Nebo to budete chtít po někom jiném ?

         No-go zony v Evropě tedy chcete bombardovat, nebo jak v tomto případě rozpoznáte teroristy (pitomostí, že děti z no-go zony budou všechny teroristy, tedy etnickým , potažmo urbanistickým rasismem, se nehodlám vůbec zabývat, Milena my dear křesťanko).

         1. Na jih Gazy. Co tam budou dělat? Nejspíš konzumovat humanitární pomoc, než pominou válečné operace. Co bude dál, to mám podle Vás řešit já?
          No go zóny chci nevytvářet, tj. nepřijímat další migranty a vyhostit stávající nelegální migranty do zemí původu.

          1. Vy si to představujete jak Hurvínek válku. Tušíte alespoň, kolik jídla, ubytování, elektriky by tam potřebovali, jak se tam třeba jídlo a voda dostanou, nebo jak se tam dostanou všichni ti lidé ?

           Tenco napsal „Kde tam budou bydlet, kam budou chodit nakupovat …“. Co tam budou dělat jste to překroutila-zjednodušila vy, abyste mu mohla dát svou jednoduchou ale zcela nerealisovatelnou odpověď. A tak je to se vším.

          2. Pomoc jim tam vozí kamióny z Egypta, dostanou se tam koridorem, který jim zřídili izraelští vojáci. Vy jste těmi fakty totálně nepolíbený, že?

          3. Vy jste úplně blbá, vážně. Před chvílí jste tu tvrdila, že Gazu si spravuje Hamás a na jih lidi nepouštějí Egypťané a teď otočíte a napíšete že z Egypta do Gazy zřidili israelští vojáci koridor, čímž potvrzujete, že to Israel kontroluje. Navíc ignorujete na mnoha zdrojích publikované informace jak zoufale málo kamionů tam jezdí, že je to kapka v moři.

          4. Tymákovan napsal:9 listopadu, 2023 (23:39)
           Alespoň vidíte, že pan Větvička má pravdu – některé baby sú všechny stejné.

          5. Josef Švejk : to si troufnu oponovat. Pokud by to platil tento případ jako etalon, většina ženských by byla mrtvá a většina chlapů by seděla za vraždu. Dovedete si představit toto ustát z očí do očí denně ? Mnoho manželů by došlo k závěru že ve vězení bude asi doceal klid.

          6. Tymákovane, ghetto Gaza mělo před počátkem nacistického vyvražďování cca 350 km2 (méně než Praha). Nacisté se postarali, aby se většina z něho stala zcela neobyvatelnou.
           To, co ještě nebylo „na jihu“ zcela rozbombardováno (v podstatě jenom Rafah, ale i ten nacisté ostřelují; to je také důvod, proč kamiony stojí na egyptské straně a nemohou do Gazy) má kdovíjestli 30 km2.

           Zkuste si představit, že na plochu 30 km2 naženete 2 miliony lidí…

          7. Občan : Já tomu rozumím, to je jiná Ovčí babička kdo tu vypráví jak hodní beránci vždy dopředu oznámí kam se mají civilisté přesunout aby se jim nic nestalo a oni pokud chtějí se v pohodě přesunou a nic jim nehrozí. Pohodička, Itálie jim teď poslala 30 zdravotníků pokud si doplavou na jejich loď, do Egypta si dojdou ke kamionům najíst, prostě se mají jako na zámku a vůbec neprojevují Israeli vděčnost, hajzlíci jedni.

     2. Jinak, kdyby Vás to zajímalo, tak pokud jde o konflikt Srbové- kosovští Albánci (teroristé z UČK) , tak jsem na straně Srbů.
      Pokud jde o konflikt Rusové – ukrajinští náckové, tak jsem na straně Rusů
      Pokud jde o konflikt Izrael- teroristé z Hamásu, tak jsme na straně Izraele.

      Prostě – na rozdíl od Vás – nehodlám nikdy být na straně teroristů.

      K Číňanům mám vztah neutrální a pokud jde o Němce, ti mi vadí (pominu-li minulost) hlavně kvůli jejich současné nesmyslné politice (grýndýl, migrace…), kterou i nás zavlékají do problémů.

       1. Nikoliv. To jen Vy převádíte konflikt Hamás-Izrael na něco jiného, abyste zamlžil vinu Hamásu.

        7. října, kdy Hamás z Gazy zaútočil na Izrael, Izrael přece neokupoval Gazu.

        To je jakoby české teroristické komando dnes vtrhlo do Německa a povraždilo tam stovky či tisíce lidí a další stovky odvleklo jako rukojmí, s poukazem na to, že Němci nás přece kdysi okupovali.

         1. Ne.
          Izraelci přece odešli z Gazy už v roce 2005. Od té doby si v Gaze vládnou Palestinci sami, resp. vládne jim Hamás, který si zvolili.

          1. Okupaci Palestiny a vraždění tamních civilistů neokecáte. Stejně jako kradení území cizích států. Mimochodem, komu patří Golanské výšiny?

          2. Problém je v tom, že rozmělňujete zločin Hamásu historií. Tou ale můžete kdykoliv rozmělnit a omluvit úplně každý nový zločin.
           Prostě půjdu a zabiju nějaké Němce, protože Němci v roce 1938 okupovali Sudety a vyhnali tehdy mého prastrýce z Teplic do Kladna.
           Máme my, jeho příbuzní, kvůli tomu dnes začít vraždit Němce?

           Golanské výšiny patří Sýrii, okupovány jsou Izraelem proto, aby odtamtud nebyl Izrael ostřelován. Věřím tomu, že kdyby byla uzavřena taková mírová dohoda se Sýrií, kdy by tam Sýrie sama zajistila pořádek, tak by Golany nemusely být okupovány.
           To ale přece s Hamásem ani Gazou nesouvisí.

          3. Hele, osobo, Izrael sice odešel z Gazy v roce 2005, ale prakticky od té uplatňuje vůči Gaze blokádu. (Což je jaksi válečný akt, osobo.) Kontroluje, jaké zboží a v jakém množství do Gazy smí, kontroluje prakticky všechny přístupy.. Palestinci, ne Hamas, nemohou ani cestovat mezi jednotlivými palestinskými enklávami bez souhlasu Izraele.
           https://web.archive.org/web/20181019131650/https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/izrael-brani-tezce-nemocnym-odcestovat-z-gazy_500180.html
           To můžete okecávat frázemi do alejlujá, ale tenhle stav je pořád jen okupace. Izraelská. Bez ohledu na to, že Izrael z Gazy „odešel“.
           (Varšavské ghetto vám už připomínali, ale on je to v podstatě stále stejný princip, podle kterého fungovaly indiánské rezervace v USA, bantustany v Jižní Africe.. Tam taky byla formální samospráva.. jen vždycky vocamcaď pocamcaď. Nějak takhle:
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izrael-demolice-domy-budovy-jeruzalem-palestina-pravo-eu_1907221329_lac )

       1. No to ano, ale na tom se musí dohodnout znesvářené strany. Myslíte, že je možné se dohodnout s Hamásem? To by musel nejprve propustit všechny rukojmí a vydat k potrestání všechny, kdo se účastnili masakru 7. října.

       1. O těchto incidentech nemám dost objektivních a úplných informací. Mohu jen říct tolik, že každý , kdo někoho bezdůvodně zastřelí, by měl být potrestán., ať je to Izraelec nebo Palestinec.
        Pokud ale Vy za zločiny konkrétních lidí dáváte vinu Izraeli, je to jako byste za zločin Hamásu dával vinu všem Palestincům.

        1. Takže izraelský osadník bezdůvodně postřelí Palestince, poblíž stojící izraelský voják nejen že nezasáhne ale ještě ho chrání (příspěvek ČT z minulého týdne, buď to bylo v 18.00 nebo dokonce v hlavním zpravodajství) a já z toho obviňuji Izrael? Mám z toho snad obviňovat toho postřeleného?
         A proč tedy vy dáváte zločiny Hamásu za vinu všem Palestincům v Gaze a schvalujete tamní genocidu tím, že Hamás v těch nemocnicích, školách a obytných domech měl svá velitelství, sklady. Tady máte dostatek informací? Vždyť to tvrdí jen Izrael.
         Fakt jsem nečekal, že se jednou Izraelci budou chovat jako Einsatzgruppen.

         1. Milý pane, přečtěte si bibli. Einsatzgruppen je Izraelci praktikován už přes 2000 let. Mají to povolené od boha. Pak jim ale nařídil „nezabiješ“. Takže tu schizofrenii řeší střílením, jak v Sarajevu a kymácením se u zdi nářků.

      1. Re: Milena

       Můj středoškolský profesor dějepisu občas říkával, že strana je jen velká a malá, kteréžto do dějepisu nepatří.
       Pokud „straníte“, nemůžete posuzovat děje minulé, protože automaticky zkreslujete.

        1. Nikoli, Targue na rozdíl od vás vidí chyby na obou stranách, hodnotí konflikt v kontextu historie. To vy ovšem zjevně nejste schopna pochopit.

          1. Ano, existuje, popis faktů, které se staly. Na tento popis faktů potom můžeme aplikovat pravidla, dohody i morálku a nějak soudit, ale ten seznam událostí je základem.

        2. Ten seznam zdejších „fandů Hamasu“(Vaše slova).
         Proč zatím jen jedno velké nic, stydíte se snad ?

         Hezký zbytek večera.

         1. Vždyť se vám tady hezky sami houfují. Zbylé najdete v předchozích diskusích pod články na dané téma. Já seznamy nevytvářím.

          1. Takže nic, čím byste doložila Vaše soudy, o svých bližních.
           Takhle se ale kompromitujete, coby diskusní partner. Už od antiky platí, že ten, kdo přijde s hodnotícím soudem, tak na něm je, aby své soudy doložil. Druhá strana je zodpovědná pouze za udržování diskuse, natož aby ona měla dokládat, že Váš soud je platný.
           Tak aspoň deset diskutujících, zvládnete to ?

           Hezký zbytek večera a howgh.

         2. Kdysi jsem chtěl ukázku jednoho příspěvku, který podporuje Hamás a není od Góje. Odpovědí byl jen blábol že si to mám najít sám. NIKDY nic neukáže, protže tu NIC takového není. A ona to ví.

    2. Jen tak dotazm viděla jste tu mapku onnehdy, jak se izrael po každé válce zvětšil. ? Jinak – další otázka jakpak se stavíte k akcím pepyyy s němci?
     To jen abych věděla, mám-li nečríst a rolovat nasazenou provokatérku, zde se objevivší.

     1. Nevím, co konkrétně myslíte, možná Lichtenštejny? Ale na Pepovi 107 mi vadí všechno. Nejen Lichtenštejni, ale hlavně to, že volá po zrušení práva veta. Kdybych byla senátorkou, hlasovala bych pro impíčment.

     2. Ještě k tomu „zvětšení po každé válce“. To je přece dost časté pravidlo, že po vyhrané válce se území vítěze zvětší na úkor poraženého. Například Německo začalo v minulém století dvě války, obě prohrálo a v obou případech přišlo území. Alsasko a Lotrinsko už není německé, ale francouzské, východní německé území se stalo součástí Polska… atd.
      Pokud tu válku ale navíc rozpoutal sám poražený a v důsledku té války přišel o nějaké území, tak mám chuť napsat: dobře mu tak. Vždyť ti Palestinci dávno mohli mít svůj stát v původní navržené rozloze, kdyby si od počátku vybrali mír a ne válku.

  1. Já teda Hamasu určitě nefandím. A Vy ztěží prokážete, že je zde POČETNÝ fanklub Hamasu, vsadím na to celý přebytek státního rozpočtu, pro letošek.

   Jak se díváte na to, že někteří vysocí představitelé Hamasu sídlí v Kataru, v souvislostí s tím, že katarský vládní fond je poměrně významným spoluvlastníkem VW ? Krom jiného.

   Viz Corporate affairs, ze stránek https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Group.

   1. Prokázat to mohu snadno – viz diskuse pod články paní Kunštekové.

    Na představitele Hamásu v Kataru se dívám tak, že by na ně měl být vydán mezinárodní zatykač. Nebo by je mohla sejmout izraelská tajná služba (jako to činila svého času, když honila nacistické zločince).

    1. Nejlepší by bylo, kdybyste nám „podprůměrným“ napsala člíánek na dané téma a ne jen záviděla a kritizovalazy co nesou kůži na trh Vidlák je tolerantní a určitě by Vás braů.

     1. Co to plácáte, Anonyme? Co já komu závidím a koho kritizuji? Kdo tady nese kůži na trh? Anonymové snad? Nebo někdo, kdo se podepisuje asdfasdf? Nebuďte směšný.

      Pokud se hlásíte k podprůměrným, je to jen Váš problém. S tou (pod)průměrností se tady ale vytasil provokatér asdfasdf, nikoliv já.

      Já jsem sem jen přinesla informaci a odkaz na slova představitele Hamásu těm, kdo Hamásu fandí. Vše ostatní už je jen provokace pana asdfasdf.

       1. Ale vzdoruje statečně. I když marně.
        Jak pravil Nějaký kámen (Einstein) pravil, že s nekonečností Vesmíru to ještě není jisté, zatím co lidská hloupost nekonečná je zela určitě.

        1. Stařičký kocoure,
         celý ten spor mi připomíná hádání, zda první bylo vejce nebo slepice.
         Ani v jednom z těch sporů se nechci angažovat, protože samozřejmě žádný „rozsudek“ v nich nemám. Nevím.
         Lidé se odjakživa mordují, sousedé nejčastěji , nic novéhopod sluncem.
         Vyhraje ten silnější, ale kdo to je a na jak dlouho?
         „Milena“ tu předkládá svůj pohled na věc, já proti tomu nic nemám. Ostatní také tak, jsou v početní přesile. Zda i v přesile „důkazní“, to nevím, ale nepřipadá mi to nijak jednoznačné.
         Hon na někoho mi ale přijde nesympatický.

         1. Vy nemáte nic proti tomu, že každý, kdo napíše jakoukoli kritiku Israele, je MIlenou označen jako příznivec Hamásu ?

          1. Vlastně je mi to dost jedno.
           Co já můžu vědět, kdo je koho příznivec?
           Každý kritik Hamásu/Palestinců také nemusí být sionista.

          2. Každý, komu vadí moje odsouzení Hamásu tak strašně moc, že má tak silnou potřebu mne za to odsuzovat a urážet, musí zákonitě být stoupencem Hamásu.

          3. Ad Milena: Psychiatr ve mně se raduje, jak jednoduchý studijní příklad jste. Diagnostikovat na dálku vás nebudu, i když to je v podstatě velmi lehké.

        2. Vsichni jste se nechali ovladnout, abyste diskutovali s Milenou a poucovali ji ,co si ma myslet. Vyprovokovala a vede diskusi a vas ,akorat za nos.
         Vomotala si vas kolem prstu. Staci na vas tak malo.
         Jste zastydly poucny pedagogove,/to chteji pod rouskou vzdelani ,otrok pak nezna nez zotrocovat, dle toho co videl a naucil se ve skole/ , opakovat a opakovat po nich ,ucitelsky prechytraly ,plny sami sebe ,ktery vzdy ukaznene reagujou a staci malo, aby vas kde kdo nasmeroval , kam chce.
         Opakujete proto stale dokola cim ste preplneny a na nic jinyho nemate. Nic s vama nepohne a chteji porad a dari se jim , abyste nadsene volili, napr. ,to je pro ne nejdulezitejsi ..
         Hned a casto na vas vytahnou enstejna , blbove napadaji pouckama narod pri kazdy prilezitosti.
         Pani autorka at pise vo cem chce , vzdycky skonci se srdceryvnejma vycitkama na narod , kterej ji zklamal a porad selhava jeji nadeje je tez poucne pedagogicka a z toho masochisticky zhrzena a ublizena i kdyz ji nikdo z nas nic neslibil..Narod se nechce ukaznene polepsit ,dle rad a navodu kde koho.Narod nevyhovuje tisicum pisalku a v tom sou zajedno s vladama. Aby narod vseljak trestaly.

         1. No anonyme, ono je to asi o tom, že se tu sice občas slovně popereme. Ale neurážíme se a neshazujeme, proto asi ty reakce.

      1. Referente,
       zalezte zpátky pod šutr a tam pokorně přemýšlejte nad svou pomýleností.

       Kalendář nezačal 7. října.
       Vaši nacističtí hejčkánkové pořádají v Gaze masakry (byť poněkud menšího rozsahu) zhruba co dva roky.
       Na okupovaném Západním břehu jede masakr a etnická čistka kontinuálně.
       Sionističtí nacisté konečně sundali masku „lidskosti“ a ukázali v plné síle co jsou zač.
       Genocidu, kterou v přímém přenosu páchají právě teď, nevokecáte ničím.
       Hamas je následkem jejich nacistické politiky, nikoli příčinou, a jednoznačným viníkem jsou sionističtí nacisté.
       Přes to vlak nejede.
       Tečka, puntik, finito, šlus, ende.

    2. Dokonce i s Eichmannem byl veden řádný soud. Včetně obhajoby. V Israeli.
     Předpokládám, že víte, kdo byl Eichmann.

     Btw – Eichmann se ve vazbě v Israeli hořce smál, že ho čeká smrt, a dr. Globke * je šéfem kanceláře Konrada Adenauera.

     * Chce to ale německou wiki, ta česká je poněkud…no, dejme tomu že tak trochu zastírá (žádná zmínka o spoluautorství Zmocňovacího zákona, arizačních vyhlášek, úřadování v úřadu pro židovské záležitosti….někdy se někde objeví i zjištění , že pomáhal Eichmannovi , paběrkujícímu ** v Argentině, získat solidní práci v argentinské pobočce Daimler- Benz, ale to bude zřejmě jen pomluva).

     **Paradox, živil se malochovem kuřat, obdobně jako Himmler, tomu ale podnik zkrachoval….škoda, možná by nebylo tolik masového vraždění. Ale na kdyby se nehrá. Kdyby se hrálo na kdyby, tak byste mohla obvinit z nadržování Hamasu i mě. Což je naprostý nesmysl.

     1. Reakce na Milena, že izraelské tajné služby mají papaláše z Hamasu, pobývající v přepychu v Kataru, že je mají „sejmout“.

      Samozřejmě že ono to v jistých případech není možné, zatknout je či unést…a vést s nimi řádný soud.
      Ale nedalo mi to…

  2. To jsou Mileno staré rány. Míněno diskusní.
   Přijde mi absurdní, že když Vidlák napsal ten článek o zastánci 5K, dočkal se ten nešťastník pochvaly, jak je statečnej a jde s kůži na trh. Vy jste s ní taky vyšla, nicméně ouha. Zaplet se do toho ten fanklub Hamásu (zástupně, ale zde především pro to vzájemné častování se). A to jste neměla říkat. To Vám říkám, že to jste neměla říkat. Ne, že je tím zapomenuto vše o trollovi s kukadly, mozečkem apod. Je to naopak o to zesíleno. Copak voni jsou nějakej klub? Jako, že fandí terorismu, jsou to ti protižidovští esesáci a vůbec? Takhle jako mají vypadat?

   „Ve skutečnosti“ jen odsuzují tu krev. Jako, kdyby si Izrael spočítal, kolik jim Hamás toho pobil, označil v Gaze barvou na záda přesně stejný počet, a to jen a pouze Hamásů, a ty by vystřílel, možná by mu to prošlo. Jen možná, protože on je taky rozpínavej, takže ono by se zas něco našlo. Nezapomeňte, že chtějí ovládnout ten svět a tak, i když si lidi řeknou, že sice jo, ale že s tou realizací samotnou to nejspíš tak moc nebude, stejně v hlavě zůstává otisk. Prostě je podezřelý a hotovo.

   A do toho si přijdete, že Hamás je banda hrdlořezů a voni jim fanděj… Spravedlivá emoce to nedovolí. Prolili přece 7x tolik a ještě by rádi víc. To je jedno, že v tom chtění eskalace má podle některých informací má mít prsty Netanjahu kvůli vnitřní politice, to je jedno, že Hamás je esencí toho nejhoršího. Otevřeně jste se postavila za Izrael a své oponenty dala do klubu. To je horší, než mamon, obžerství a smilnění dohromady.
   Ve výsledku je to jasný. Spíš teda moc ne, ale tak nějak kolektivně jasný. Jednak jste ta proizraelka, otevřeně. A protože jste přesně řekla, co Vás k tomu vede, jste kukadla. A protože jste je dala do klubu, jste ještě větší kukadla. Voni přeci taky přesně řekli. Nebo tak něco. Kolektivně.

  3. Nezastávám se Hamásu. Vraždění nevinných lidí nebo jejich únos je a vždycky zůstane zločinem.

   Ale: Izrael je, pro svoji pomstu a pro svou vidinu nerealizovatelného plánu (zničení Hamásu), schopen obětovat několikanásobně více palestinských civilistů, z nichž většina jsou ženy a děti. To je také zločin, a ještě mnohem hrůznější a zrůdnější, než ten, který spáchali teroristé Hamásu. Ba co hůř, není to jen zločin, ale i velká, možná osudná chyba – která jen posiluje vzájemnou nenávist mezi Araby a Židy a ohrožuje mír na celém světě. Teroristickou organizaci je nemožné zničit posilováním skupiny jejích příznivců – a ta má, bohužel, potenciál růstu až 500 miliónů Arabů a skoro 2 miliardy muslimů.

   Namítnete, že snad má Izrael právo se bránit. Má, ale ne takové právo, aby spáchal ještě mnohem větší křivdu. Úplně chápu vztek a nesmiřitelnost příbuzných všech nevinných obětí – ale politik v čele státu by měl chápat realitu, myslet na budoucnost a také na to, aby dalším obětem zabránil. To, co provádí Izrael v Gaze, k tomu nevede. Za každým zabitým dítětem, ženou i nevinným mužem stojí zástup příbuzných, muslimských souvěrců a dalších lidí, připravených vstoupit do nekonečného koloběhu krevní msty – a ten poměr není ve prospěch Izraele. To, co se tam děje, je prostě hloupé, špatné a tragické. A ať se nikdo nepokouší tvrdit, že ty palestinské životy mají menší cenu, než ty židovské.

   Oko za oko, zub za zub – to je starozákonní tradice, kterou se, bohužel, inspirují obě znepřátelené strany. Mahátma Gándhí k tomu ale poznamenal, že pak bude svět slepý…

   1. Možná okupace armádami států z Rady bezpečnosti, i izraelský vládní exponent pravil, že musí dojít v Gaze k tomu, jakým způsobem proběhla denacifikace (trošku vadou na kráse jsou jména jako Gehlen, Abs, Globke a další a další /dva exčlenové NSDAP se dokonce stali spolkovými presidenty/ ) Německa.
    Možná to by pomohlo. Spolu s obdobou Marshallova plánu pro Palestince.
    Ovšemže jsou někteří tito členové RB mezi sebou takřka ve válečném stavu, to pak posouvá takový proces do oblasti fikcí…..
    No a Hamas je rozptýlen zřejmě po celé Gaze, netvoří klasické vojenské formace, toť také velký problém. No a reakce států sympatizujících s Palestinci, Opec zavře kohoutky s ropou, další s plynem …a Evropa má po ptákách. Ne nadarmo vedou SSA usmiřovací jednání s Venezuelou, chtějí vyměnit změkčení embarg za to, že vedení Venezuely přistoupí na mise pozorovatelů při dalších venezuelských volbách. Takže SSA si tu ropu seženou.
    Rozhodně nejprve propustit ta rukojmí, výměnou aspoň za příměří….

   2. I ty palestinské životy má přece na svědomí Hamás! Viz to vyjádření jednoho z šéfů Hamásu, které jsem citovala . Oni s tím předem kalkulovali, tak si to naplánovali, včetně propagandy. I své vlastní ženy a děti na to předem obětovali, udělat z nich živé štíty jim nečinilo problem. Chtěli za každou cenu vyvolat velkou válku všech proti Izraeli.
    Takže teď co? Má se Izrael tvářit, že se 7. října nic nestalo? Nemá to vůbec řešit? A kolik lidí zavraždí/unese Hamás příště?

    1. Bohužel jste to opět nepochopila. O vině to vůbec nepojednává, zkuste si to ještě přečíst, pokud možno důkladně.

    2. Životy má vždycky na svědomí ten, kdo dává rozkaz nebo tiskne spoušť, bez jakékoli výjimky, na jakékoliv straně. Ten, kdo má možnost rozkaz vydat nebo nevydat, ten, kdo rozhoduje o životě a smrti. V reálném životě někdy není možné se neušpinit, ale právě proto byl člověk vybaven svobodnou vůlí a svědomím. A také proto, přes všechnu snahu dělat věci dobře, potřebuje odpuštění.

     Někteří lidé ale pořád dokola melou to stejné – prostě chtějí vidět krev a je jim jedno, čí. Podle logiky – když nemohu postihnout viníka, zabiju aspoň nevinného. Případně – než aby viník unikl, raději s ním zabiju i 10 000 nevinných. Připomíná mi to jednu událost před 2000 lety – je lépe, aby jeden (nevinný) člověk zemřel za národ… Pořád je to stejné, nemohu si pomoci, zdá se, že svědomím někteří jedinci stále ještě nejsou vybaveni – nebo je cílevědomě potlačují. Nebo považují jiné lidi, jiného národa či rasy, za bezcenné – vyberte si.

     To, že utrpěné příkoří neospravedlňuje člověka, aby je způsobil jinému nevinnému, na tom se shoduje obecný humanismus i všechna známá velká náboženství, včetně toho židovského. Pouze psychopaté a masoví vrazi to nechápou.

     Kromě toho – je tu přírodní zákon příčiny a následku. A opět, ranění slepotou jej bohorovně ignorují. Důsledky budou, spolehněte se. Ale možná, že o to snad právě někomu jde?

     I úplný imbecil by totiž věděl, že když někdo natlačí 2,5 miliónu lidí do ghetta, zatímco je předtím vyhnal z jejich domovů, omezí jim občanská práva, když tam lidé zažívají bídu a bezmoc (dokonce i tehdy, kdyby si za to, jak byste jistě ráda namítla, mohli sami) – tak za těchto podmínek, zcela logicky, se výborně daří terorismu. Takže – pokud si skutečně nepřeji zažívat terorismus, měl bych zapřemýšlet a využít nějak ten výše zmíněný přírodní zákon (příčiny a následku). Není tomu tak?

    3. Takže Hitler a spol mají na svědomí životy např. civilistů (včetně civilních uprchlíků z východu) v Dresden ?
     Hmmm…..a co Hindenburg, není to on, kdo jmenoval Hitlera kancléřem Deutsches Reich , nemá tedy ty životy na svědomí on ?
     Nebo jsou to machinace Hindenburga, tzv. Der Osthilfeskandal, on přeci stále a stále odmítal ustanovit českého kaprála říšským kancléřem, někdy se tvrdí, že Goebbels vytáhl na něj ten Neudeck, Hindenburg si chtěl zachovat pověst velkého a poctivého germánského vlastence.
     Anebo není to finanční aj. podpora jistých zemí, v kontextu germánského zbrojení ?
     Nebo že by to byl požár Reichstagu – který nese tu zodpovědnost za životy ztracené v Dresden, při bombardování tohoto germánského města. Kdy byly fakticky anulovány poslanecké mandáty členů a členek strany se slovem “ komunistická“ ve svém názvu , když pro Zmocňovací zákon nehlasovali poté pouze poslanci a poslankyně z SPD ?
     Nebo že by to byl pozdější papež, tehdejší nuncius Pacelli , spolu s Hitlerem, když směnili Reichskonkordat s hlasy ze strany Zentrum, pro Zmocňovací zákon – ten významnou svou měrou zavedl fuhrerovský režim ?
     https://de.wikipedia.org/wiki/Erm%C3%A4chtigungsgesetz
     Odstavce pod návěštím „Abstimmung“.
     Anebo že by je měli na svědomí spekulanti z Wall Street, či snad představitelé banky Creditanstalt ? I Rothschildi ?!?! *
     https://en.wikipedia.org/wiki/Creditanstalt

     * „…..This was one of the first major bank collapses that initiated the Great Depression. Chancellor Otto Ender organized a rescue that entailed cost-sharing by the Austrian government, the Oesterreichische Nationalbank, and the Rothschild family, rejecting nationalization plans advocated by the Social Democratic Party…….The Creditanstalt’s bankruptcy and its impact in producing a global banking crisis provided a major propaganda opportunity for Adolf Hitler and the Nazi Party in which they further blamed the Jews for German and international economic and social troubles…“

   3. To je samozrejmy ,ze ma pravo se branit.
    Jenze kdyz vas nekdo napadne ,nepudete bestialne zavrazdit , jeho 90ti letou babicku.
    Tim , ze ji hodite 100kg bombu do baraku.
    Ja nevim ,mozna neco tady nehraje.
    Co Eichman udelal nevime dodnes ,celej proces byl a je tajnej.

 7. Vláda v Německu podpoří průmyslové podniky – důvodem k tomu jsou vysoké ceny, opatření (balík opatření)bude trvat 5 let. Olaf Scholz prohlásil, že úleva(vychází z tkzv. dluhové brzdy) pro firmy v příštím roce, bude až 12 miliard eur (cca 300 miliard CZK).

  1. Tak logicky… maji za sebou dvacet let budovani energetiky zalozene na OZE, ktera jim poskytne nevycerpatelny a levny prisun energie.

   1. Stát tu ale není od toho, aby někomu pomáhal, např. politickým neziskovkám intoxikovaným metodami, které kdysi používalo Gestapo nebo StB. Krom toho – stačí si koupit v sekáči dva svetry, rázem je krize snadněji zvládnutelná. Anebo vystoupit z OSN, tam se dá také něco málo ušetřit.
    A zas bude nutella o něco levnější !!!

    Výnosy z obchodů se zbraněmi a mír palácům, zbraně a válku chatrčím !

 8. OT.
  Na netu vyšel článek s názvem „Proč jsou američtí politici tak staří? A proč chtějí zůstat ve funkci?“
  Mj. se v něm píše toto :
  „….Podle Úřadu pro sčítání lidu je průměrný věk v Americe 38,9 let. Průměrný věk ve Sněmovně reprezentantů je 58 let a v Senátu 64 let, proto se pro označení vládnoucí třídy v zemi často používá slovo „gerontokracie….“

  1. Ač nerozporuji Vaše sdělení, tak srovnání průměrného věku obyvatel a zvolených politiků mi přijde poněkud manipulativní ( ne od Vás ), protože do toho prvního se počítaji i kojenci, zatímco ti druzí mají podmínku minimálního dosaženého věku.

  1. MIsto aby se zabejvali nap.diskriminaci ,tretinovych platu oproti Nemecku, jasnej rasismus , se venujou vsemu jinymu a za kazdou cenu.Na volby ,ktery jim tohle porizujou uz dlouho nikdy nezapomenou.

 9. Takže Rusku už došlo palivo, jídlo, rakety, generálové, morálka, vojáci, munice i lodě, je v naprosté mezinárodní izolaci, rubl se propadá, běžní Rusové se bouří, Putinovi se klepe ruka, druhá se naopak nehýbe vůbec, má rakovinu slinivky a už nejmíň dvakrát umřel, o čemž všem bakalháři mnohonásobně psali jako o hotové věci. Nebo nejpozději za tři dny. Ona ta SVO nakonec bude jako jízda Ester Ledecké. Chyba, další chyba, tohle měla udělat jinak, chyba, jejejej, veliká chyba … a hele, výhra.

 10. Přiznám se, že mi to nějak nehraje. V březnu budou prezidentské volby v Rusku, do té doby nelze očekávat vážně míněné návrhy příměří. Leda tak nějaké nutné na přeskupení sil aby mohli učinit nějaký překvapivý výpad a namydlit Putinovi schody. Snahu o uklidnění lze očekávat až po nich. Protože pak bude před americkými volbami.

 11. Je to již únavné. Kdekdo mluví o zamrzlém konfliktu. To je jen myšlenkový produkt KoZa. Rusko má své propracované plány a dobře ví, že vojenská porážka dnešní Ukrajiny by vytvořila nebezpečnou a těžce řešitelnou situaci.
  Ukrajina se musí – a je nezbytné si uvědomit realitu – zhroutit jak vojensky, tak občansky. Musí dojít k dalšímu zhroucení státní správy a změnit myšlení občanů.
  Zní to tvrdě a je to také tvrdé a jistě by se psalo lépe o tom jak Ukrajina již brzy, brzičko obsadí Krym a vyžene z něj všechny neukrajince a netatary. A ještě lépe, slavná a neporazitelná ukrajinská armáda bude pochodovat po Rudém náměstí před presidentem Navalným. Takovým povídáním se Ukrajině nijak nepomůže. To mohou psát jen ruští trollové proto aby v lidech vzbudili falešné naděje.
  Z hlediska geopolitiky nejde o vojenské vítězství ale o zásadní geopolitickou změnu, ta je rychlá a nevratná a není žádná možnost ji zastavit. Konec konců, již se dotýká i nás, jak vidíme na postavení Česka ve světě. Už nejsme ani na srandu, jsme nuly.
  Rusové na frontě provádí ohlášenou denacifikaci a debanderizaci ukrajinské společnosti, jak ohlásili na počátku. Podle našeho tisku jsou ukrajinští vojáci obdivovatelé banderismu a část z nich i nacismu, třeba u Azova a Ajdaru.
  Nejde tedy o „zamrzlý konflikt“, ale o řízenou porážku Ukrajiny ke které KoZa přispívá zásadní měrou. V tom je naše odpovědnost a nezbavíme se ji. Ukrajinci nás budou právem vinit a požadovat odškodnění.

  1. To j e co nechápu, proč se pořád mluví o tom že rusové chtějí ukradinu a pak i nás obsadit. Selským rozumem, kdyby to udělali, tak z dnešních výšin jedou jak po másle a nemyslím že by to byl jejich záměr.
   Udrželi se, povznesli se z gorbojelcin ského propadání a jedou nahoru, proč by vědomně šupajdili dolů? Nechápu;

   1. Jistěže Rusko nepotřebuje obsazovat Evropu, ale s čím strašit lidi? Připrchlíkama se nesmí, chudnutím také ne, debilizací školství a nízkou porodností také ne. Komunisty se nedá strašit, když jednoho s IQ 107 máme ne Hradu. Zbývá jen Putin v mrazáku.

  2. Strejda: Bylo to nečestné od vedení EU a NATO vyvolávat u lidí na UA velká očekávání, která Západ není schopen ani ochoten naplnit. Válku nerozhodne pravděpodobně velký strategický průlom fronty, ale ekonomické, společenské zhroucení v týlu. Jako za 1. světové války, který stát se zhroutí první, prohraje. Protože na rozdíl od pohybů fronty, nejsou změny morálky v týlu jasně měřitelné, dá se to těžko odhadovat a potom budou média a experti překvapení. Až se někdy něco převratného stane.

 12. O Zelenském už se mluví jako o objektu. Jestli si ho dají „se šípkovou nebo se zelím“. Bude to s nim pravděpodobně jako v té oděské písničce, co ji přitáhl z Ukrajiny Géza Včelička. „Tak to vidíš Máňo, přece sme tě lízli“…

  A to není nic proti tomu, co se bude dít, až těm Ukrajinců na frontě dojde, jakého betla s nimi sehráli.

 13. nejhorší je, že ti debilové havlističtí, kteří mainstream čtou, tak že jim nepřijde divné, že jednou jim média tvrdí, že rusko je zaostalá bída a najednou to tak není a jim to nepřijde divné a dál mainstreamu věří

  to je už na diagnózu 😀

  1. Jistě, je v tom rozpor, neslučitelný se základní logikou:
   Je-li „a“ negací „b“, nemůže platit a i b současně.
   Buďto jsou Rusové zaostalí mužici v láptích, nebo mají schoponost a sílu dorazit s armádou až k nám.
   Obojí současně platit nemůže.
   P.S.: Ovšem „dorazit až k nám“…. co by tu hledali, však tu už nic nemáme?

   1. Godote, že se nestydíte a vylézáte s logikou. Musel jste léta být hibernován, když v ní stále věříte. Dnes jsme dál, žijeme ve virtuálním světě. Dokážete si představit, že miliony milují Harryho Pottera a zároveň nenávidí jeho autorku Rowlingovou a přejí si aby se nenarodila.
    Vítejte ve Cvokhausu.

   1. Re: JŠ

    PePa107 se poprvé a naposledy prokecl hned po zvolení, asi než dostal noty. Jak to dopadne, muselo být jasné každému frajtrovi, který absolvoval dva roky služby v ČSLA.

    1. targusi,
     mi na to pochopení musel stačit jen rok vojny. a stačil. jak to dopadnout musí bylo zřejmé každému hned, pokud se podíval do atlasu světa.
     to se mi spíš zdá divné, že to nedošlo a nedochází (alespoň dle oficiálních vyjádření) celoživotním lampasákům. někde je chyba – buď při jejich výcviku, nebo v jejich hlavách. ale třeba je tam i tam.

     1. z pohledu od plotny:
      je jasné, že přečíslení obyvatelstva dávalo tušit, kdo bude vítězem.
      Ale media chrlila ujištění, že Rus už chcípá a bojuje pomalu s dřevěnými zbraněmi a hlavně – nikdo nemohl určitě predikovat, do jaké míry bude ochoten západ a státy poskytnout zbraně.
      Vzpomeňme si, že se vyhrožovalo jadernými zbraněmi. Nevědělo se přesně kolik západ má a je ochoten poskytnout zbraní a peněz.
      Dnes si snad / ironicky kvůli Izraeli/ můžeme oddychnout, že nebezpečí III.světové z UA konfliktu pokleslo, ale vzpomínám si, že strach panoval i tady, u Vidláka, ikdyž ho účinně a vtipně rozptyloval K42.

      1. I ropa (Brent) klesá, je už pod 80 USD za barel .
       Určitě teď nadnárodní molochy a spol. zlevní benzín pod 37 korun, sázím na to veškerý loňský přebytek zdejšího státního rozpočtu.

       1. A v součtu stouplo, protože israelský konflikt je jak díky sousedům tak sepětím Američenů s Israelem daleko nebezpečnější pro eskalaci.

    2. Targusi, kdybyste byl opravdu tak mladej, krásnej a chytrej jak nám tu pořád tvrdíte, tak Vám musí být jasné, že PePa107 nemá s ČSLA vůbec, ale vůbec nic společného, protože svou karieru začal budovat až po plyšáku, protože to předtím byla jen taková mladická nerozvážnost. Jak můžete o skvělém, úžasném, krásném a nevím co ještě, hrdinovi války o Jugoslávii psát takové ošklivé věci. Vždyť nebýt jeho, úpí dodnes národy bývalé Jugoslávie pod jhem tyrana Josipa Broze Tita.

  1. Pepa se stal chcimírem a dezolátem,nojo,Ukrajina už netáhne,to,co tvrdila většina ,že je pro ni lepší špatný mír než válka,se ukazuje býti pravdou.Stálo to všechno za ty nižší statisíce nebo vyšší desetitisíce životů,vy SPOLUidioti.Jediní kdo to odskáčou jsou lidi,kteří za nic nemůžou a jenom uvěřili,že se něco změní k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *