22 června, 2024

Scéna je připravena

Bylo to jako lusknutí prstů. Ještě před měsícem Ukrajina slavně vítězila, Putin byl smrtelně nemocný, Rusko mezinárodně izolováno, z Afriky přicházeli samí inženýři a doktoři, evropské hodnoty byly pevné, grýndýl byl nezvratný a Petr Fiala byl velký státník, který bojuje za zájmy České republiky, zatímco Babiš bojuje s uzávěrem lahve coca-coly.

Vítek Rakušan bojoval s dezinformacemi, což bylo všechno, co se neshodovalo z výše uvedeným odstavcem, všechna mééédia chválila hodnotovou politiku naší vlády, plivala na Fica, Orbána i Moravieckého a libtardi nechápali, co se nám dezolátům nelíbí.

Jsme o pár týdnů dál a migrace je problém, který se musí řešit, najednou se v článcích může mluvit, že delikvent je muslim, noviny jsou plné článků o fiasku elektromobility, z nejlepšího světového státníka je debil a odkudsi se vyrojili „éxpérti,“ kteří míní, že vláda udělala celou řadu chyb. Hlavně v energetice a zahraniční politice… Někteří podřadnější politici ještě tento nový kurz nepochopili a dál bojují proti Číně i Rusku, protože jim neřekli, že Pojar už tam jedná, plazí se před politbyrem a sype si popel na hlavu.

Západní mééédia najedou opustila vítězný tón války na Ukrajině a ze silážní jámy vytáhla jiné vojenské odborníky než Visingra, kteří naprosto natvrdo píší, že Ukrajina nemůže vyhrát… Dokonce říkají, že nikdy nebyla ani na chvilku šance na výhru a všechno to byla jen propaganda. Další novináři popisují napětí mezi ukrajinským prezidentem a ukrajinskou armádou…

Premiérovi marketéři najednou vytáhnou ten majstrštyk s nutellou a je vlastně vymalováno. Politik se nesmí stát směšným, to je jeho smrt.

Na konci měsíce mají demonstrovat odboráři, kteří se prý už víceméně všichni dohodli. Chybí jen, aby Babiš s Okamurou vyvolali další hlasování o nedůvěře vládě. Tentokrát od pultíku nemusejí nic říkat. Stačí tam přinést nutellu a předčítat její složení. Případně mluvit o našem respektu v civilizovaném světě, díky kterému zacházejí s ředitelem zeměkoule jako s onucí.

Do toho se v Gaze válčí ostošest, na blízkém východě jsou nebývalé síly snad všech mocností a Čína zahajuje nové vojenské cvičení kolem Taiwanu…

Můj bývalý šéf, který nikdy nechápal, jak jsem se mohl přidat k dezolátům a měl rád Fialu, mi včera volal, že už ho rád nemá. Nechápal, proč si stěžuju na drahé energie, ale od včerejška mě už chápe.. Asi ho zarazilo, že Liberta odstavuje vysokou pec a těžký průmysl na našem území jaksi… končí. Z důvodu drahých energií, díky kterým se tady nevyplatí dělat vůbec nic.

A tak je nejvyšší čas vyhnat obětního kozla do pouště a dělat u toho humbuk, aby se nic jiného moc nezměnilo. Aby všude zůstali ti, kteří za dnešní průser mohou. Aby nebyli pohnáni k odpovědnosti spolu s profesorem Nutellou.

To teď podle mě uvidíme. Scéna je připravená. Velká média změnila rétoriku, premiér je za idiota i v liberálních plátcích, jen Šafrovi to zapomněli říct. Je to tak koordinované a všudypřítomné, jako by se už dohodlo, kteří modroptáci vládu tentokrát shodí.

Podívejte se na průzkumy volebních preferencí. Je nejvyšší čas se zbavit TOPáckých, STANařských a Lid(l)oveckých příživníků. ODS se to vlastně skoro nedotkne. Hned jak se zbaví Fialy, pravičáci chudí duchem je zase budou volit, protože „se už úplně očistili a jsou úplně jiná strana než před pár dny.“ Piráti zase posbírají všechnu vypatlanou mládež, za kterou všechno platí rodiče a budou na tom mnohem lépe než dneska.

Babiš bude také spokojený, dotáhl svojí stranu na vrcholné preference a Okamura vypadá také naprosto stabilizovaně.

Je nejvyšší čas to spustit, než příliš zesílí mimoparlamentní protestní strany. Oni v poslední době říkají hrozně radikální věci a společenská nálada začíná být zralá, aby jim to umožnila vyzkoušet. Do řádných voleb je daleko, oni by se do té doby mohli vytříbit, nabrat zkušenosti, posbírat ten milion propadlých hlasů a otřást zavedenými pořádky. Všechno už se proti nim vyzkoušelo, ale nic nepomohlo. Za každého odstřeleného jedince hned nastoupil nový, zpravidla schopnější (a radikálnější) než jeho předchůdce. Za každý rozbitý projekt hned nastoupil nějaký jiný, který si vzal z předchozího ponaučení. Dávná taktika, rozbít hnutí a lidi pak naštvaně zůstali doma, ta už nefunguje. Lidi jsou sice naštvaní, ale doma nezůstávají.

Odpadání od majnstrýmových médií pořád zrychluje. Zaregistroval jsem, že Tabery se stěhuje z luxusních prostor Karlíně kamsi do kanclu, kde to vypadá jako ve špeluňce a říkají tomu, že se Respekt osamostatnil. Na jejich společné fotce jen neviděl Ivanku Svobodovou… no, prý za mnou přijede příští víkend, tak se jí na to zeptám…. Je to smutné, ale Respekt už zřejmě nečte víc lidí než Vidlákovy kydy. A já nepotřebuju ani tu špeluňku, co v ní Tabery úřaduje.

Čestmír Strakatý zcela natvrdo říká, že nejlepší je dělat novinařinu „na vlastní ksicht…“ Nepotřebuje redakci, nepotřebuje korporaci, nepotřebuje šéfa. Aby tu za dva roky ještě vůbec nějaký Respekt či Reflex byl..

Sešup se už nezastaví, ale nové volby, které by byly co nejdřív, by ten volný pád zase na čtyři roky zabetonovaly. Lepší teď Babiše, než za dva roky Babiše s Rajchlem. Lepší teď Okamuru, než za dva roky dvojnásobně silnějšího Okamuru. Lepší se teď zbavit Fialy a zbavit se příživníků z malých stran, což znamená, že modroptáci sami bez Pekarové a Jurečky vlastně o nic nepřijdou. Udělat to teď, dokud má Česká televize ještě nějaký vliv. Média už se přidala, hledání nového předsedy ODS právě začalo…

Jo, Bílá hora…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

208 thoughts on “Scéna je připravena

  1. A neřádil v tom textu šotek? Možná tam mělo stát – Šabatová je připravena pomočit levici.
   Podle výsledků by to celkem, myslím, sedělo. Není to ovšem vymoženost výhradně levice; kdejaká strana má svou Peka…, ech, Šabatovou.

 1. Občas tiskem probleskuje zpráva, že by Čína mohla zaútočit na Tchajwan. Zásoby munice v zápandích skladech se vyprazdňují. Nové výrobní kapacity ještě nejsou hotovy a pořádně ani nezačaly. Tchajwan se vyzbrojuje a vyzbrojuje, takže z hlediska Číny je lepší zaútočit na Tchajwan co nejdříve. Prezidentské volby jsou na Tchajwanu 13.1.2024. Tak bychom mohli čekat v únoru 2024, že Čína zaútočí na Tchajwan. Nebo později, ale v květnu až září je monzunové období, takže kritické budou měsíce únor a březen 2024. Dříve k tomu nedojde, protože Čína bude doufat, že vyhraje její kandidát, který přinese sloučení Číny a Tchajwanu mírovou cestou.
  Pro Tchajwan tedy potřebujeme sledovat kritické body:
  – šance prezidentských kandidátů a jejich vztah ke spojení s Čínou
  – stav výrobních linek na dělostřeleckou munici a zbraně v USA a Evropě spolu se stavem skladů munice
  – počasí a monzunové deště na Tchajwanu, které by pomohly Číně se bránit na dobytém ostrově a případně zamezily snahy se na Tchajwanu vylodit.

  Proto bude konflikt na Ukrajině pokračovat i celou zimu 2023 – jaro 2024. Záleží na tom, jak moc bude svět reagovat na dobývání Gazy Izraelem, a jak se k tomu postaví arabské státy.
  Čína potřebuje, aby byl Izrael a USA zaměstnán Gazou.
  Rusko také potřebuje, aby USA podporovaly Izrael a nikoliv Ukrajinu.

  Také může jaro 2024 minout zcela klidně a Čína si počká na další příležitost k dobytí Tchajwanu. Ale konflikt je na spadnutí a lepší podmínky asi nebudou v budoucích pár letech. Mezitím klidně může dojít k sérii revolucí, převratů a konfliktů v Africe, aby se rozptýlila pozornost Západu.
  Jestli se bojíme v ČR drahoty, je to teprve začátek. A bude-li válka, inflace bude puštěna ze řetězu. Všichni, kdo si spoří na stáří v penzijních fondech tím budou ožebračeni.
  Hackettova dlouhá vlna končí válkou, a tu máme. Myslíme si, že další válka už přijít nemůže? Ale může a větší.

  1. Až na to, že Čína na Tchaj-wan útočit nechce. Jsou to jen bláboly amíckých neokonů, těch od Republikánů. Neokoni od Demokratů chtějí útočit na Rusko, obě strany pak na Írán… Přičemž všechny tyto „války“ mají tu nevýhodu, že by je USA docela jistě prohrály; na takové akce už amícké ozbrojené síly už dávno nemají. Čína má tak silnou protilodní a protileteckou výzbroj, že amícké síly mají ve válce o Tchaj-wan nulové šance.

   Tchaj-wanci nic takového neřeší; nakonec do Číny odtamtud létá více letadel a plave více lodí, než do zbytku světa dohromady. Jak dopadnou volby na Tchaj-wanu je v podstatě úplně jedno: sloučení s Čínou je předem jasná věc; ale pro všechny je zatím nejlepší, sedět na dvou židlích jedním zadkem. Být součástí Číny, ale zároveň s USA/Západem…

 2. „Vidlák napsal:9 listopadu, 2023 (15:13)
  Lexi a Alefe:
  ……“

  Vidláku,
  Vaše články dost často čtu /ne vždy/. Máte dar dobrého slohu i obsahu pramenícího z Vašich znalostí, inteligence i zdrojů.
  To ovšem neznamená, že umíte vždy i dobře – míněno „pečlivě“ – číst a správně obsah interpretovat /přikládám to v tomto případě opravdu ledabylému čtení mého komentu/, na který reagujete.
  Abyste nemusel tápat, kopíruju tu svůj text, o který tu běží a který vyvolal diskrepanci ze strany Alefa.
  A dovoluji si požádat, abyste si jej opravdu přečetl.
  Možná, že přijdete na to, kde jste ve své reakci, stejně jako „soudruzi z NDR“, udělal chybu.

  Prosím, čtěte pozorně –

  „Lex napsal:8 listopadu, 2023 (9:02)
  Přečetl jsem článek, zkouknul „diskusi“.
  Nejvíce mě zaujalo noční „bití palicí po hlavě“ Vidláka za použití termínu „jakýmkoliv způsobem“.
  No, řekl bych, že za ten termín je možné „pověsit Vidláka napíchnutého hákem v boku na šibenici“, já bych se ale přikláněl k tomu, abychom si termín „jakýmkoliv způsobem“ vykládali tak, jak ho Vidlák nejspíše mínil – jako METAFORU, a jako právem trochu políbený element bych si dovolil předpokládat, že Vidlák tím termínem měl na mysli něco jako „JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM, KTERÝ JE JEŠTĚ V SOULADU S ÚSTAVOU“.
  Jestli se mýlím, ať to Vidlák napíše, komentuje.

  Pravda, mohu se mýlit já.
  Pak bych ale měl o Vidláka také trochu strach.
  I proto, že by po něm „někdo“ mohl chtít, aby „úředně“ vysvětlit ten pojem „jakýmkoliv způsobem“.“

  Přeju Vám dost mentální kondice, abyste pochopil, co jsem ve skutečnosti napsal.

  L.

  1. Lexi zdravím Vás… psal jsem to spíš pro Alefa, ale myslím, že si rozumíme. 🙂

   Já nikdy nebudu ten, který první sáhne za hranu legality. Nebudu první, kdo přestane respektovat zákony.
   Ale, pokud se ocitnu ve světě, kde zákony přestaly platit, nebudu tím, kdo je jako poslední blbec bude dodržovat.

   1. Vidláku ale vůbec nejde o to zda a kdy sahnete za hranici legality ale zda k tomu sahnutí nemotivujete své čtenáře…..

    Začínáte se pohybovat kurva doprčic na velmi ostré hraně. Motivujete, lákáte ale až to nějaký blb přežene tak budete tvrdit, já nic, já muzikant..

    Začínám z Vás mít dost nepříjemný pocit …

    A zeptám se fakt natvrdo….. Z příspěvků 350 Kč z FB fakt živíte svou rodinu nebo Vám někdo něco sype bokem ???? Omlouvám se za tu brutální otázku, ale Vaše počínání mi čím dál víc nedává smysl .
    .

    1. Promiňte, to je přece naprostá podstata autorství, že čtenáře motivujete. Podívejte na Marxe, ten motivuje celou EU dodnes. Nebo takový Theodor Herzl. Nebýt jeho, nejspíš by se dnešní dramata v Palestině neodehrávala a v Evropě by během holocaustu zahynulo podstatně víc lidí.
     A že to někdo může přehnat? Ano, může… stejně jako nějaký chlap tak dlouho kouká na porno až mu z toho hrábne a začne ty praktiky vyžadovat po své ženě… Balda také chtěl naprosto le debilním způsobem ochránit Česko před migranty. Černá ruka spáchala atentát na de Esteho…

     Ale jestli někomu hrábne z mého čtení, tak spíš proto, že bude v zoufalé situaci, než že by to udělal někdo z teplé domácnosti s naditým kontem.

     Živím rodinu po stovkách a pětistovkách za knížky. Nikdo mi bokem nic nesype, ale občas se najde nějaký dobrodinec, který pošle větší částku. Tím myslím třeba 5000,- Kč. Každý měsíc se jeden až dva takoví najdou.
     Nevím, jak dobrý jsem spisovatel, ale jsem poměrně úspěšný prodejce svých knih.

     Jeden z důvodů proč se zdráhám přijmout nabídku na místo na kandidátce jsou řeči, že jsem se zaprodal.
     Ale pokud byste za mnou přijel domů, neměl bych problém ukázat Vám účetnictví. Kromě toho, budu muset příští rok zveřejnit zprávu o hospodaření a míním to udělat v březnu na své narozeniny. Tam bude celá účetní uzávěrka.

 3. Kéž byste měl pravdu Vidláku, kéž by. Obávám se však, že příliš důvěřujete ve zbytky rozumu v ods… Kripl-vláda se může zuby nechty držet až do konce volebního období, fiala se bude držet teze, že se odstupuje až po prohraných sněmovních volbách.
  Do toho si šmejdi 108mi hlasy schválí korespondenční hlasování…
  Teprve pak se ukáže jejich neschopnost, nebudou schopni zvítězit ani podvodem, protože jsou to neschopná paka a idioti.
  Ale jak jsem řekl úvodem, kéž byste měl pravdu Vy!

  1. Už to konečně došlo i tupohlavcum ze Seznamu, asi se bojí o koryta a dělají si alibi. Až se to tady otočí, budou ty krysy bez práce.

 4. A co takovýto scénář (volně vycházející z Vidlákových představ): nespokojená část ODS za slib účasti v následující vládě pomůže opozici vyhrát hlasování o (ne)důvěře – sice by to mělo být lepší, než současná sestava, ale radši bych, kdyby je pak Andrej poslal do háje a sestavoval po volbách vládu s SPD a případně novými subjekty. Nedělám si o AB žádné iluze, ale zase – bylo by to částečné zlepšení. Ač program a cíle PRO mi jsou blízké, nevěřím v žádný výsledek, který by umožňoval sestavit vládu bez Andreje; bohužel Orbán ani Fico tu nejsou na skladě a čas letí a trhá opony … tedy jak se říká: ber nebo nech ležet

 5. SCENA JE PRIPRAVENA DOKONCE I NA UKRAJINE.VSE HRAJE A DO SEBE ZAPADA .DA DA DA

  Péťa demolator by mohl pomoci panu Zelí,dobrým „nápadem stoleti.“Co tak doporučit světu transportovat Palestince letadly na nyni už dobře vysidlenou UKRAJINU.
  Tamní president to tam už převalcoval dále válcuje dopřednym zpusobem !
  Ženskych tam je dost samé vdovy bo mnoho fašistickych nových banderovcu bylo ruskými dely rozmaširovano na sračku a je tam tedy plno hezkych mladych vdoviček ,no pro takoveho . muslima ,který potřebuje čtyři manželky je to tam přimo cukr osídlení té nyní skoro prazdrne urodnne pudy ,kde se mohou vrtat v zemi jak se jim zachce a pan Puttler by to možná i uvítal bo s muslimskym lidem to prý doposud umí a byl by klid
  Všechno hraje ,ať tam ten náš profesor jede s tím navrhem ,odtamtud ho nevyhodí jako to udělali v Africe,kde prý ho vykoli jak mičudu ,předloží tam návrh na dovyosídlení „zbytku UKROJINX\Y „a za takovy nápad bude v Kremli pochválen a možná i dále bude náš ,preceda bo dostane za to z Ruska pohon.No ní?

  \Tedy ta Anička má nápady ,stačí aby z AMERU paní židi řekli ANO a je tu tím pádem mír.
  Naše ODS zahačena neomarxistickym pochodem institucemi na piratech by se stala opět salonní a VALKA by podle ních konečne byla MIR.

  PS .dobře nápady se prodávají samy zas se to v té kastli bloklo .Válka za mír má pokračovat tak se přidejte saláti ,nebo co nebo jak?🤠💇

 6. SCENA JE PRIPRAVENA DOKONCE I NA UKRAJINE.VSE HRAJE A DO SEBE ZAPADA .DA DA DA

  Péťa demolator by mohl pomoci panu Zelí,dobrým „nápadem stoleti.“Co tak doporučit světu transportovat Palestince letadly na nyni už dobře vysidlenou UKRAJINU.
  Tamní president to tam už převalcoval dále válcuje dopřednym zpusobem !
  Ženskych tam je dost samé vdovy bo mnoho fašistickych nových banderovcu bylo ruskými dely rozmaširovano na sračku a je tam tedy plno hezkych mladych vdoviček ,no pro takoveho . muslima ,který potřebuje čtyři manželky je to tam přimo cukr osídlení té nyní skoro prazdrne urodnne pudy ,kde se mohou vrtat v zemi jak se jim zachce a pan Puttler by to možná i uvítal bo s muslimskym lidem to prý doposud umí a byl by klid
  Všechno hraje ,ať tam ten náš profesor jede s tím navrhem ,odtamtud ho nevyhodí jako to udělali v Africe,kde prý ho vykoli jak mičudu ,předloží tam návrh na dovyosídlení „zbytku UKROJINX\Y „a za takovy nápad bude v Kremli pochválen a možná i dále bude náš ,preceda bo dostane za to z Ruska pohon.No ní?

  \Tedy ta Anička má nápady ,stačí aby z AMERU paní židi řekli ANO a je tu tím pádem mír.
  Naše ODS zahačena neomarxistickym pochodem institucemi na piratech by se stala opět salonní a VALKA by podle ních konečne byla MIR.

 7. OT pro pobaveni:
  “Obzvlášť v rezorte vnútra je dôležité, aby všetky kroky boli nielen v súlade so zákonom, ale sa takto aj javili”

  Autor tohoto vyroku obyva
  a)lecebnu dusevne nemocnych
  b)chraneny domov pro mentalne zaostale
  c)sidlo prezidenta

  1. Je to tak, když se něco jako jeví, „keď to zvonku tak vyzerá“….

   To šel pocestný večer kolem salaše a nahlídl oknem dovnitř, kde viděl, jak bača se svojí půvabnou mladou ženou právě uléhali pod peřiny a zhasli petrolejku. Pocestný zaklepal na okno a zavolá – „Bača, voľakdo ti trtká ženu!“ Bača sáhl vedle sebe, kde jeho žena pokojně ležela, a znovu se pokoušel usnout. Ale pocestný za chvilku na to zase – „Bača, voľakdo ti trtká ženu!“. Bača už naštvaný zase sáhl vedle, kde se nic nedělo, a zvolá – „Je tu niekto?“. Pocestný chvíli počkal, a když viděl, že bača už pokojně oddychuje, znovu zabouchal na okno a zavolal – „Bača, voľakdo ti trtká ženu!“. To už byl bača bez sebe vzteky, zapálil petrolejku, vyšel na chodbu a tam se oblékal, že se půjde podívat, co to je. Pocestný mezi tím ve tmě proklouznul do ložnice a hup pod peřinu, kde se s mladou kráskou dal do díla. Bača pak vyšel ven, obešel stavení, a když se podíval oknem do světnice, „šomre“ si pro sebe – „Naozaj, zvonku to tak vyzerá!“….

 8. ODS se očistí…. Už se tam chystá za présora Indiga náhrada – nový pán čisťounký jako bílý list papíru – doktor Kuba. Bylo by fajn, kdyby měli zase důvěryhodnost. Pravičáci musí jednou zase udělat tlustou čáru za minulostí. Jak se na inteligentní lidi sluší a patří.

  1. No Kuba je vsechno mozne, jen ne cisty.

   Mimochodem… tohle uz trochu zavani humorem… cista nahrada za cisteho Petra Fialu, ktery nahradil Pana Cisteho Necase. Takhle vypada krmivo pro akvarijni rybicky. A to mimochodem pekne vzdycky smrdelo, co si pamatuju.

   1. Právě že toho spratka znám od druhého stupně, přes průmku, start boost jeho otce, který jej urychlil na nižší oběžnou dráhu švindlu, až po jeho podvod na mém bráchovi v jeho záchr. angažmá. Větší ksindl v ČB není. Proto ironie. Teplý, Faktor, Bauer, Jelen(+), baron, jsou pouhými ořezávátky. Blboučtí jihočecháčci si jak stádo oveček nechávají ukrádat těmito vory. K dokonalému obrázku poměrů na jihu schází jen členové ochranky jmenovaných se samopaly Thompson.

     1. Prostě tu žijeme se samými hlupáky, lidi jeho živobytí tekoucí z ČEZu dovedně skrývané několika pseudofirmami tu na šťávičky, jindy zase prodejem baterek vůbec nezajímá, prý je to tím, že je šikovný. Žádná věda. Relativně přesně jeho šméčka (kupodivu) popisuje wiki.

 9. Zajímavý, že tu změnu všeho odstartoval útok Hamás. To je docela efekt motýlýho křídla. UDA přeskládalo priority a jede to jak domino, a vrtěti psem na max. Jakoby všichni náhle zmoudřeli.

 10. Na seznam.cz vyšel článek s názvem „80 tisíc. Jinak prý dědka nevezmou.“ Podle policie to není trestný čin“.

  Peníze a pečovatelská služba v privátním sektoru (pozor !!…neusuzovat z jednotlivosti na celek !!!) , o starší naše spoluobčany a spoluobčanky.
  Cituji z článku :
  „Zpočátku se za dvoulůžkový pokoj platilo 40 tisíc, za jednolůžkový 60 tisíc. Teď se ‚zápisné‘ vyšplhalo na 80 tisíc,“ řekla redakci bývalá sociální pracovnice Hvězdy. „Cenu určovala sama Kalivodová a určovala ji podle toho, jakým autem příbuzný dojede, jak vypadá a také podle odpovědí na dotazy, které máte na nahrávce,“ odkazuje na rozhovor figurantky Seznam Zpráv, který vedla s ředitelkou Miroslavou Kalivodovou o možnosti umístění její fiktivní babičky ve Hvězdě.

  „Vždycky se těch lidí ptala, jestli je vdova, vdovec, jaké mají příbuzné, kdo po nich bude dědit, jestli mají ve vlastnictví dům, byt, kolik peněz a tak dále,“ zmiňuje prý klasický „pohovorový“ rituál.

  Další bývalá sociální pracovnice a později vedoucí ve Hvězdě potvrzuje, že hlavní motivací vždy byly peníze. „Pamatuju si, že tam přijela babička, 85 let, plakala na recepci a Mirka (ředitelka Kalivodová) jí s klidným hlasem řekla, že ji to nezajímá, ať doveze 80 tisíc a pak jejího dědka vezmou,“ vypráví pár let starý zážitek. Paní byla prý z Otrokovic. „Mirka někoho zavolala, ten ji odvezl domů do Otrokovic, babička přivezla 80 tisíc v hotovosti a byl přijatý. Neměla žádný soucit,“ vzpomíná na svou bývalou šéfovou bývalá vedoucí…..“

  Morální rozklad, jeden z případů, kterých může být v ČR více.
  Komodifikace solidarity, privatizovaná péče o hendikepované naše bližní ,ve společnosti, která se hlásí k tomu, že má své kořeny v křesťanství, judaismu (a antice).

   1. Které lidi ? Vás ?
    To nevím….a je mi to šumafuk, nezajímá mě to.

    Zjistěte si to sám, já na takové krávoviny zvysoka kadím.

    Hezké odpoledne.

    1. A právě protože na to kadíte tak to v ČR je jaké je.
     Protože všechno začíná tím jak vychováme své děti. Ale jen se klidně nezajimejte dál. Tím se nic nezmění.

     1. To jako mám jet za tou ředitelkou a vyptávat se jí, kdo a jak ji vychovával ? Kravina non plus ultra.
      O mé děti nemějte starost, jsou nadprůměrně existenčně zajištěny, v privátu, ne v erárním.

      Hezký zbytek večera.

       1. Já bych šel až k Ibrahim ibn Jakobovi. *
        Tuším že pan Cílek tvrdí, že za vše v Evropě nese odpovědnost několikaleté sucho v oblastech na Asijském kontinentu, v pravěku. 😀
        Krátká zmínka i zde :
        https://www.scienceworld.cz/clovek/vaclav-cilek-poctvrte-o-nomadech-a-migracich-3144/

        *“….Slované jsou vcelku odvážní a stateční a kdyby nebyli roztříštění na množství kmenů a oddělených skupin, žádný národ by je nezdolal silou….“
        (Zpráva Ibráhíma ibn Jákúba o Slovanech a říši Boleslava I.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *