20 července, 2024

Zákon padajícího komouše

Znáte zákon padajícího lejna, že? To nadřízený seřve podřízeného, ten je samozřejmě naštvaný, tak seřve bezdůvodně zase svého podřízeného, ten si zchladí žáhu zase na někom, kdo je o stupínek níž, ten pak doma seřve manželku, ta seřve děti a ty nakopnou psa. U psa se to zpravidla zastaví, protože ten jediný v celém řetězci nebývá pomstychtivý.

Když teď sleduji proces jmenování ústavních soudců, tak jsem na základě této analogie došel k tomu, že se v přímém přenosu díváme na zákon padajícího komouše. Podotýkám, že nemluvím o padajícím komunistovi, ale prostě o padajícím komoušovi, což není totéž.

Krátce shrnu situaci. Petr Pavel navrhl do ústavního soudu soudce Fremra, který měl tak kontroverzní předlistopadovou minulost, že se to eklovalo i Johnu Bockovi, který sice dlouho varoval před komunisty v řízení státu (když šlo o Babiše), aby pak nadšeně a v jednom šiku s libtardy zvolil na Hrad člověka, který se „z mladické nerozvážnosti“ školil na rozvědčíka, kde se učil, jak takovým Kunderům, Havlům, Hučínům, Mašínům a Bokům, zakroutit krkem.

Rozvědčík samozřejmě provedl ukázkové překabátění a stal se stejně nadšeným služebníkem nového režimu, který využil jeho morální přizpůsobivosti do mrtě.. Prezident v předvolební kampani o své minulosti zdatně mlžil, dělal ze sebe etalon pravdy a poctivosti a sotva se na Hradě rozhlédl, navrhl jako ústavního soudce Josefa Fremra, který měl prsty v jednom z posledních justičních zločinů v zemi, ale vykecal se z toho, že nevěděl, že tehdejší STB manipulovala s důkazy.

Hádejte, co udělala většina pravdomluvných novinářů a hlídacích psů demokracie. Ano, správně. Neudělali nic a spokojili se s jeho vysvětlením, protože co generál dělá, dobře dělá. Pak Fremr nastoupil před naší pojistku demokracie, senát, který jeho nominaci potvrdil. Co myslíte, řešili senátoři Fremrovu minulost? Ve většině neřešili. Jeho nominace prošla. Také se spokojili s jeho mladickou nerozvážností, koneckonců jeden komoušký precedent už tady máme.

A když byla celá demokratická procedura hotová, byly to sociální sítě, které nahradily pravdomluvná média, pravdomluvné senátory a vůbec všechny pojistky demokracie a přinesly další zajímavé informace. Jako že Fremr vstoupil do strany snad v říjnu 89, aby se za to o měsíc později už styděl… a že prý nemá prsty jen v jednom justičním zločinu, ale v celé řadě, protože odsuzoval emigranty za pokus o opuštění republiky. Parlamentní listy dostály svému poslání a ostatní alternativní noviny také… ale majnstrým se probral až tehdy, když bylo mlčení naprosto neudržitelné.

Stonásobná mladická nerozvážnost… To jsme tu ještě neměli. Zjistit to, bylo snadné, archivář to prý měl v kupě za hodinku.

Ano, tyhle informace rozšířili na celou republiku především dezoláti. Respekti, Reflexy, Sémantické vize, Cempeři a ti další ukázkoví demograté se na tom prakticky vůbec nepodíleli a zřejmě si na redakčních poradách ladili notičky, aby národu vysvětlili, že existuje dohoda, že na Ústavním soudu budou nejvýš dva komouši. Kysela říkal… Úplně si představuju ten guláš v libtardích hlavách. Bojují proti komunismu, zvolí si rozvědčíka za prezidenta a pak musejí koukat, jak si komouš jmenuje do vrcholné funkce dalšího komouše. A dvojnásobný zmatek všech těch poslušných novinářských pejsků, kteří to teď mají nějak vyargumentovat.

Jestli z toho zmatek v hlavě nemají, je to neklamným důkazem, že jejich hlava musí být cimrmanovsky jasná a prázdná.

Co na to řekl náš stosedmičkový prezident? Přesně to, co byste od stosedmičky čekali. Že s kýmkoliv mluvil, každý mu Fremra doporučoval. Nevím, s kým mluvil, ale když mu doporučili Fremra, tak o charakteru prezidentových poradců víme všechno. Všichni mu ho doporučovali…. Já bych prezidentovi doporučil, aby se s těmito lidmi přestal bavit a naopak se začal bavit s těmi, kteří ho nedoporučovali. Ti zřejmě ještě nemají v hlavě vymaštěno. Pak ještě na Fremrovu obranu dodal, že před rokem 89 soudil podle práva. Já myslel, že máme Ústav pro studium totalitních režimů, který se už celá léta snaží dokázat, že předlistopadový režim neměl s právem nic společného. Nebo už je to jinak, když máme na hradě Flanel? Odteď už Havla také odsoudili podle práva? Já jen, abych měl jasno…

Já vím, ušpinit se v předchozím režimu, nebylo nic těžkého, ale ne každý si vybral kariéru rozvědčíka nebo soudce. Ne každý si vybral kariéru, ve které měl moc nad druhými. Kdyby Pavel a Fremr dělali architekty… tedy pardon, podle IQ spíš soustružníky… , nebylo by jim co vyčítat. Soustružníci zpravidla nedostávali lidi do kriminálu a neučili se je zabíjet.

Myslím, že v senátu se o Fremrově nominaci hlasovalo tajně, že? Toho jediného lituju. Nikdy se nedozvím, kterých třicet devět senátorů není žádnou pojistkou demokracie, protože si o nominantech nic nezjistili a nechali projít skutečně ukázkového komouše. Ne komunistu. Komouše.

Petr Pavel včera řekl, že si Fremrovo jmenování ještě rozmyslí. Pozdě, PePo. Už všichni víme, že jsi buďto nevěděl, což je dost blbý na to, že jsi v nejvyšší funkci a máš tým lidí, jejichž povinnost je vědět. A nebo jsi věděl a raději ani nebudu říkat, co to znamená. I senátoři buďto nevěděli a tak nemají ve funkcích co dělat a nebo věděli a opět nebudu říkat, co to znamená. O novinářích se ani nezmiňuju. Pro ně by měl být smysl existence, tohle zjišťovat. Přišli s těmito informacemi pravdomluvní maijnstrýmoví novináři? Nepřišli. Potřebujeme takové novináře? Nepotřebujeme. Vyhodit televizi z okna a odhlásit poplatky. Taková veřejná služba je i zadarmo drahá.

Takhle prosím vypadá zákon padajícího komouše. Jakmile zvolíte jednoho, začnou tam napadávat další. Jde to odshora dolů. Obzvlášť dobře to funguje, když si ho zvolíte do nejvyšší ústavní funkce. Ještě pořádně ani nezačal a už mohl být na ústavním soudu jeho podobně uvědomělý a podobně mladicky nerozvážný bývalý stranický soudruh. Dalšího bývalého soudruha máme jako nejvyššího státního zástupce a svými výroky už také ukázal, že tehdejší VUML se uměl vrýt hluboko do mozkové kůry. Dost možná bychom zjistili, že pár dalších podobných už dělá pod ním.

O Skálovi říkají, že je stalinista. Ale proti těmhle je ukázkový demokrat. Babišovu minulost probírají horem dolem i když všechny soudy řekly něco jiného. Já vím, že ho leckdo nemáte rádi, ale tohle by si nikdy nedovolil. Pamatujete jak libtardi chodili demonstrovat proti Marii Benešové? Odteď bude stačit říct slovo Fremr. Okamura je prý antisystémový a chce tu zavést dikaturu…. che, che, jaké to je milí libtardi, když zjistíte, že za demokracii tu bojují ti, které byste nejraději viděli v (demokratickém a humanitárním) gulagu?

Takže si pamatujme – zákon padajícího komouše – Bývalý rozvědčík z mladické nerozvážnosti dokazuje, že se změnil, tím, že nominuje na ústavní soud člověka zapleteného do justičních zločinů, který z mladické nerozvážnosti vstoupil do Strany na podzim 1989 a podle práva soudil emigranty…. Pojistka demokracie Senát to jaksi nepojistil), hlídací psi demokracie si vzali volno a nebýt nezávislých influencerů na sociálních sítích, kteří mají větší dosah než pravdomluvná média a nebýt alternativních médií s Parlamentkami v čele, tak bychom ho tam nejspíš fakt měli.

Až budu jednou navrhovat zrušení televizních a rozhlasových poplatků, tak přesně tohle budu dávat za příklad. Zákon padajícího komouše. Jakmile někam jednoho dosadíte, začnou se další objevovat i pod ním a pojistky demokracie jsou poněkud nefunkční nebo alespoň zpozdilé. Sociální sítě se ukazují mnohem lepším hlídacím psem, než jsme si mysleli a byli jsme svědky dalšího pokusu o majnstrýmové vymlčování Ještě před pár lety by jim to vyšlo. Teď už ne. Jejich boj proti dezinformacím udělal přesný opak.

Až včera se nám pravdomluvní intervjuci rozjeli a aby dokázali svojí užitečnost, začali lustrovat i ostatní ústavní soudce. Údajně už zjistili, že nový předseda ÚS Baxa také soudil za nelegální překročení hranic… Tak nevím, jestli Kysela nebude muset hledat dva nové komouše, aby naplnil kvótu… Aneb, jak zničit Ústavní soud v méně než sedmi dnech… Tohle prostě nevymyslíš… Navíc nám prezident řekl, že odsoudit někoho za útěk z totality, bylo naprosto v pořádku. Koláři! Nenechte ho mluvit, protože jinak se prokecne dřív, než nás do té války zaženete. Jestli to totiž takhle půjde dál, tak tu novou demonstraci Jindra snad ani nestihne svolat…

Hele, myslíte, že by Putin dokázal vymyslet lepší hybridní operaci na destabilizaci naší země a zesměšnění současných elit?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

405 thoughts on “Zákon padajícího komouše

  1. Na ČRo PLUS dneska reprízovali pořad Ex libris, natočený před čtyřmi lety. Název “ Madeleine Albrightová varovala před fašismem v době, kdy většina žila v mylném domění, že už není třeba se bát “
   Poslechla jsem si to ještě jednou a stálo to za to!!!
   Madlenka prostomyslně povyprávěla o americké kuchařce, sdělila světu, v čem je poslání těch ve Washingtonu a šikovných Madlenek. Jak se musí zatočit s těmi darebáky, kteří nechápou, že USA to s nimi myslí dobře a né a né spořádaně šlapat brázdu.
   Zkrátka a dobře, když jde o lidská práva, žádná hromada mrtvol není dost velká. ( Z mého pohledu hrůzovláda dobra. Z pohledu té megery osvobozovací proces. )

   1. Slyšel jsem. Něco neskutečného. Rád v autě poslouchám ČR Plus, u toho člověk neusne. Jen je potřeba kontrolovat agresivitu, protože poslech hodně zvyšuje hladinu adrenalinu v krvi. Před pořadem o Krvavé Madle hovořila jakási Karolína Břinková o udržitelné módě .. to byla také dobrá sada.

   2. Antifasisty, antifasisticke osvobozovani sveta od deti..
    Nebo kdyz komunisti v Rudym Pravu nadsene znarodnovali
    a my bolseviky vysvobozeni a
    vladnouci otroci , drinou ve dne v noci , trhanim norem, brigadami ,
    jsme museli vydelavat , aby znarodnovaci komunisti mohli vsecko kapitalistickym bohacum , bohate zaplatit.

 1. Tak si kladu otázky… V článku Vidlák přesně poukazuje na to, že současná vládnoucí libodemo nemá dostatek kvalitních odborníků na vysoké posty, a tak musí recyklovat i to, co předpoklady pro vedoucí /řídící funkce nemá – ať už profesní nebo morální. První otázka zní – a jak je to u opozice? Pokud se kolo osudu obrátí, třeba volbami nebo kolapsem současného systému, bude opozice schopná vygenerovat dostatek odborníků, kteří by nahradili současné pseudoelity? Nebude to jen přetření na růžovo? Není půl hodiny po dvanácté začít nové elity vychovávat? A je to vůbec možné v rámci současného školství?

  1. On to nebude skok, zlom, ale v praxi spíše zatáčka. Někteří se přizpůsobí (převlečou kabát) někteří se začnou odborně vzdělávat (oficiálně, jejich přesvědčení je už hotovo) a někteří se „zašijou“ někam, kde jejich vnitřní přesvědčení nebude nikomu vadit. Změna postoje celého národa/státu tak prostě většinou probíhá.
   Instalovat nepřátelské „odborníky“ nepovažuji (já)za šťastné, vznikne tady pátá kolona, která bude připravena kdykoliv škodit. Bylo by nutné je hlídat. Ale hlídač musí daný obor znát, jinak je z něho nemyslící dráb. Viz rok 1989 a dnešek. A taky rok 1970 abych nezapomněl.

   V Rusku teď mají problém s amatérskými teroristy důchodového věku. Prosťáčci, které připravili „mašinisti“ z Ukrajiny o peníze obvyklými vyhrůžkami o napadeném účtu a nabídli jim, že jim těžce ušetřené ochrání, když je převedou na určitý účet nebo na bitcoiny atd. A už jsou penzisté bez úspor.
   Ale nastane druhá fáze – „mašinisti“ jim slibují, že když zapálí třeba dveře vojenského úřadu (a zdokumentují to na videu) tak jim peníze vrátí. Za poslední dobu jsou to vyšší desítky případů po celém Rusku. Vyplývá z toho sice, že někteří ruští důchodci byli celý život pracovití, ale nejsou moc chytří. Ovšem stejné případy se dějí i u nás, až na to, že ukradené peníze nejdou na válečné výdaje Ukrajiny, ale do kapes našich podvodníků.

  2. Petro, myslím, že odborníci by byli. Jenom se zatím drží zpátky, evidentně Evropa ještě není připravená na výraznou změnu. Naše kotlinka už vůbec. Chce to čas a ještě víc spadnout na ústa. Bohužel.

    1. To právě že ne! Blaničtí rytíři spí, tihle rozhodně nespí. Diskutují o tom, co potom, co je důležitě a co ne.
     Nebudu je tady jmenovat, mnozí stále ještě “ mohou” i ve veřejném prostoru a nechci aby to pro ně bylo políbení smrti.

 2. Jako obvykle se téma článku poněkud rozmazalo, tak si dovolím o něčem jiném: Jsme tu na Vidlákově „pozemku“. Někdy nesouhlasíme s Vidlákem, někdy si mezi sebou ukazujeme, kdo je chytřejší, kdo umí rychleji hledat na Wiki.
  Ale: Pokud chcete slyšet komplexní názor Danieův, je tady, na Rádiu Universum.
  Za mě docela promyšlený názor, hlavně o médiích. Doporučuji v audio verzi.

 3. Rozdíl mezi informací a dezinformací je často jen v toku času. Když se měl stavět radar v Brdech, politici a mainstream nás ubezpečovali, že není namířen proti Rusku, nýbrž je určen k obraně proti raketám z Íránu a Severní Koreje. Což byla zjevná hloupost.
  Nyní se potvrzuje, že nám lhali od samého začátku:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-nepodelat-se-pred-rusakem-cesko-ztratilo-velkeho-diplomata-235218

  1. Zase jen vo tom jak zlodej krici , chytte zlodeje../Roletari rolujte/.
   Pasova vyroba ,stale se zrychlujicich kazdodennich lzi s taktikou ,
   neponechat cas je odhalit ,
   kdyz zaplava dalsich a dalsich , zase utoci na populace , 24hod.,denne..
   Televizni kanaly pred casem zavedli vysilani zprav 24 hodin denne.
   Premyslel jsem o tom.
   Neni cas a vcerejsi lzi jsou zapomenuty, pomoci tech dnesnich ..
   Vetsinou jde o prikazy, usneseni, obhajoby ,uvest ,oduvodnit. Obvinit.
   Jedna se o strategii a taktiku fanatiku , revolucionaru „informacni revoluce “ ,
   vedenou shora , bohatymi miliardari..
   Kdyz se kdokoliv zastavi , aby odhalil ty lzi , zaostava za systemem , ve kterym
   zitra znamena vcera..Jejich plany do budoucna se dozvidame ,
   az dlouho potom a behem jejich realizace a pod nanosem lzi a predstirani..
   Miliony parasitu dodavaji novinky od parasitu , sportovcu, hercu, uredniku, policajtu ,zlocin dominuje ,politiku , vedcu, einsteinu vsudybylu , akademiku ,oslavuji kde koho , skveleho vyrobce atomove bomby ….
   slavna herecka se pichla do palce spendlikem…Media blijou a blijou stale vic.
   Pripadne odhaleni ,znamena zastavit se a je tak vec davne minulosti..
   Odhaleni a usvedceni lzi ,poridi kazdemu nalepku podvodnika a dezinformatora , zitra se stane odhalenou pravdou a pozitri novou dalsi informaci.
   Svet zbesilych informaci , s rychlosti tryskovych stihacek , uz je zase jinde..
   Vsichni spolupracuji..Zabranuji soustredeni, vytvari chaos ,
   anarchii ,dlazdi cestu ,pro nove vladce. Usilim.
   Za novymi problemy, za novymi neprateli , za novymi , prave objevenymi skudci ,
   za novymi obetmi , za nove spojence, za novymi nebezpecimi ,atd..
   Je toho vic , my vam poridime problemy a hned mame pro vas bezva reseni ,
   akorat , vy to musite vzdycky krvave nam zaplatit…
   My to z vas pro jistotu vydiranim vydreme. Bez ptani.
   Media vzdy v hysterickych zachvatech ,vzdy dobre radi , varuji , upozornuji ,
   strasi strachem ,vesti spatny budoucnosti , obzaluji predem odsoudi
   dalsi zlocince , kteri nic nespachali , zlociny soudcu jsou zitra vsemi schvaleny,soudili dle zakonu…
   Zakonu ale koho? Revolucionaru. Fanatiku.
   Novej spojenec bojuje treba za lepsi pocasi , novej nepritel , kterej se vytvori ,
   je nebezpecnej a vlady za ucelem porizeni trilionove obrany ,
   kazdyho prinuti obetovat se do zebroty…
   Revolution / v prekladu otacky/ ,ma jeden zakon .
   Zrychlovani /jako v ty E. teorii/.
   Nikym neoduvodnena klise , ze revoluce poziraji sve deti .Nic zase nevysvetli..
   Ve skutecnosti prave zakonem , zrychlujiciho se vyvoje revoluce v otackach …
   Kdy jen moznost zpomaleni otacek , rozbesni fanaticke revolucinare
   do silenstvi masakru..
   Tedy se opakuje , stale rychlejsi vyvoj , zrychlovani /kazda prekazka , vcetne nekterych revolucionaru , se musi ihned odstranit/, az se revolucni energie vybije.

 4. Dobře to vystihnul Milan Špalek z kapely kabát v písni „Už jsou zase na koni“

  Už je tam, je tam zas
  Stejnej ksicht, ten samej hlas
  Práší se mu vod huby
  Jen kabát nosí na ruby
  Von za nic nemůže
  Každýmu rád pomůže
  V jádru je to správnej chlap
  Jednou prostě vedle šláp
  Znovu cpe se kaviárem, šunkou
  Asi má hlad
  Až jednou tyhle velký svině puknou
  To vám bude děsnej smrad

 5. 1. Obecné teorie předpokládají, že se lidská povaha a chování mění velice pomalu, změny trvají celé generace.
  2. Některé zločinecké povahy se staly komunisty a společnosti škodily a škodily.
  3. Slušné a čestné povahy zůstaly nekokomunisty a ti ještě lepší i antikomunisty
  4. Čas oponou trhnul a poměry se obrátily, jen lidé podle teorie zůstali stejní
  5. Z většiny komunistů se stali bývalí komunisté, jen někteří ve víře vydrželi, Jako celek ale vymírají
  6. Z toho vyplývá že zločinných lidí ve společnosti ubylo a ubývá
  7. dnešní společnost téměř zbavená bezcharakterních zločinných komunistů se stále více a více stává spravedlivou a čestnou a život v takové společnosti je radostí.
  8. Nebo je to tak, jak někteří říkají, že dříve se lépe poznalo kdo je kdo a dnes se to již nepozná. Dokonce tvrdí, že potencionálních komunistů či jiných zločinců je stále stejně, jen jejich rozlišení je velmi těžké.

  Je na každém z nás jak má nastavený svůj vlastní vnitřní mechanismus na hodnocení jednotlivých lidí a společnosti. Jen při naslouchání cizím lidem je nutné mít na mysli páně Cyrila Höschla hodnocení bližních: „Třetina obyvatel téhle země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel v této zemi má podprůměrný intelekt.“

  A tak bojujme staré války a tvrdě postupujme k zářné budoucnosti. Již 33 let si můžeme najít stranu, která nás k ní dovede nebo alespoň posune na úroveň západoevropských států. Strany jsou plné čestných občanů myslících to se všemi, hlavně se sebou, dobře.
  Příkladů více než dost.

  1. Jest psáno: „Strany jsou plné čestných občanů myslících to se všemi, hlavně se sebou, dobře“.

   Ano, to je fakt. K tomu lze snad jen podotknout, že je plno stran a xichty furt a stále ty stejné. Xicht je jednou v té, později v jiné straně.
   Profesionální xichty stále těch samých čestných občanů, co to se sebou myslí dobře.

   1. Strejdo, máte blbě hned 1. bod. Člověk, nahá opice, je pořád stejný, akorát se vyvinulv tlupě v džungli, kde mu jeho vlastnosti korespondovaly a dnes musí žít ve městě a sám.

    1. Sibylo, jistě budete souhlasit s tím, že ve světě není nic pevného a neměnného. To se týká i člověka. Konec konců i Vy píšte, že se člověk vyvinul, to je zajímavé. Kdy a proč se dle Vás jeho vývoj zastavil?
     Jo a velká města se začala objevovat tak před 5 000 lety. Měla desítky tisíc obyvatel. Jste si opravdu jistá, že těch 5 000 let nemělo na člověka vliv?

     1. Člověk se vyvinul z homo habilis přes homo erectus k homo sapiens a homo sapiens, co žil v jeskyni Cromagnon nebo v Dolních Vestonicích je úplně stejný, jako třeba vy, dokonce má i stejné vzorce chování, bojí se pavouků a hadu i když v jeho okolí žádní nebezpeční neziji a nebojí se aut a střelných zbraní, které jsou mnohem nebezpečnější, rád bydlí na vyvýšených místech i když nemusí hlídat okolí má rád sladké i když je skadkostmi presycen, to vše se hodilo jeho předkům před 20 000 lety. Na vývoj ke změně docela krátká doba .povaha a založení se nemění, mění se jen sociální konstrukty.

  2. S tím panem Höschlem opatrně.
   Psychiatrie a věda……hmmmmm……hmmmmm….
   Tkzv. někteří psychiatři……. a předvoj a odůvodnění masových zločinů, genocid – lze dohledat.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Political_abuse_of_psychiatry
   Obzvláště vypečené vyberu :
   „Drapetomania“ was a supposed mental illness described by American physician Samuel A. Cartwright in 1851 that caused black slaves to flee captivity.  In addition to inventing drapetomania, Cartwright prescribed a remedy. His feeling was that with „proper medical advice, strictly followed, this troublesome practice that many Negroes have of running away can be almost entirely prevented.“

   A kam sebe zařadil pan vědec Höschl, do které jím vědecky vydefinované skupiny?
   😀
   Ostatně je to blog o soudcích, kdo první odsoudí výroky páně Höschla ?
   —————————————–
   Pánové jako je např. pan Vilímek apod. prominou.

   1. Tencojehňup:
    S ohledem na to, že MUDr. Cyril Hoeschl úspěšně vystudoval lékařskou fakultu a má za sebou poměrně úspěšnou kariéru, tak asi těžko bude patřit do skupiny:
    „Třetina obyvatel téhle země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel v této zemi má podprůměrný intelekt.“

    S tím intelektem zatraceně opatrně.
    Jak se říká lidem, co do diskuse vkládají texty v jazycích, jakým mnoho čtenářů nemusí rozumět?
    Naprosto totéž platí o lidech, co sem cpou sáhodlouhé texty bez diakritiky, někteří vypečení kousci i slovenské.
    Víte vůbec, jak blbě a kolikrát se musí opakovaně číst slovenština bez diakritiky?
    A to jsem měl na ZŠ i SPŠE čítanky i učebnice literatury československé, je to téměř můj druhý jazyk.

    1. Amen.
     Uráží-li někdo či sortuje takovým způsobem jednoho člověka, je to o něm samém.
     Uráží-li či sortuje takovým upůsobem ale někdo rozsáhlé skupiny obyvatel, je to nejen o něm samém, ale je to i nebezpečné celospolečensky..

     Medicinu vystudovaly desetitisíce lidí, co tam máte dál, já předpokládám u našich lidí jazykovou vybavenost, vy je zřejmě posuzujete jak ředitel Zeměkoule se zlatým řetězem na krku….
     😀

     1. Dál tady mám jednoho echt hnoja, co si právě o sobě myslí, že může mistrovat ostatní.

      Co s tím Hoeschlem?
      Je to s lékařským titulem i dlouhou praxí dement, debil, nebo tak něco?

      Poukázal jsem na to, že člověk s lékařským titulem z oboru psychiatrie, nejspíš bude kvalifikován k podobným soudům nepoměrně víc, než nějaký blb s hnojárnou.
      Může být?

      Předpokládej si u našich lidí, co chceš. Dokud nebudeš mít přesně procentuálně vyjádřeno, kolik Čechů plynně ovládá angličtinu a nebude to výrazně nad 50%, tak si všecky ty své předpoklady narvi do špic. Jako vkladatel anglického textu, bez překladu, jsi jen typické bezohledné hovado.
      Mně se zdá, že tohle bylo, je a snad nadále bude, česko-slovenské diskusní fórum.

      1. Slušní a vzdělaní lidé pochopí, proč je někdy nutné odkazovat na cizí weby….

       Hezký zbytek dne, hlavně ať nepraskne cevka, to je nejdůležitější. Kvůli zachování diverzity, kvůli pokroku. A také aby se nezvýšil počet debilů a slabých duchem….:-D
       Howgh.

       1. Slušný a vzdělaný člověk pochopí, že :
        Když se v Československé socialistické republice, od konce války až do toho vašeho barevného převratu, angličtina neučila, její používání tu bylo celkově omezováno, co to šlo, někdy i přímo zakazováno (Rangers-Plavci, Greenhorns-Zelenáči atp.), tak takový slušný a vzdělaný člověk chápe, že Čechové i Slováci, zvláště pak ti starší, řekněme třeba 55+, anglicky umět nemusí.
        Já osobně, tomuhle „samozřejmému“ vkládání anglických odstavců do česko-slovenské diskuse, říkám bezohlednost smradů.
        Pokud bych už chtěl, vložit nějaký úsek textu z cizojazyčného webu sem, tak nejprve bych ho protáhl slušným překladačem a popřípadě zredigoval, aby po tom překladu dával smysl. Někdy to tak nebývá, původní smysl se vytratí, protože překlad řadí tupá mašina.
        Udělal bych to asi podobně, jako to dělá Vlk na Kose, ale dal si větší pozor.
        Tenhleten Vlk, ten raději nepředpokládá nic, tak jako předpokládají smradi a jednoznačně, kvůli svým sledujícím, preferuje češtinu. Už proto, že je to starší člověk, který ví o jazykových schopnostech svých čtenářů své.
        A co ty na to, slušný a vzdělaný člověče?
        Polepšíš se, nebo zůstaneš bezohledné hovado?

        1. Tahle hádka je lauter ganz zbytečná, pánové.
         Ono se to dá protáhnout translátorem i po zveřejnění. Akorát, že někteří jsou líní to udělat. Takže zůstanou „neinformovaní“.

         1. To není hádka StK, to je zatial normálna diskusia.
          Neměl ten překlad v prvé řadě udělat vkladatel toho textu?
          S ohledem na ostatní?

      2. Člověk vystuduje lékařskou fakultu a je MUDr. Pak se musí dále vzdělávat v tzv. kmenu a za tři až pět let (nevím přesně) složit zkoušku. pak už může pracovat samostatně. Pak se specializuje a skládá další zkoušku.

       V USA tuším si člověk vybírá obor už na fakultě, nějaký ten rok před promocí. Tam z fakulty vyleze jako doktor psychiatrických věd.

    2. no ačli to není tím, že ti někteří ovládají výdobytky moderní doby v PC tzn. překladače, Bohužel asi ne každý tohle dokáže. Protože není problém – označit, buchnout do překladačde a odklepnout. Jinak nastavit bednu tak, aby když najede na jakýkoliv cizojazyčný text odklepla překlad. Sorry. Já jsem za to vděčná, přečtu si i to na co bych neměla.

    1. Zneužití nicku.
     Už jsem si za ta leta zvykl.

     Dobře ozdrojovaná Wiki je dobrým zdrojem. Na prvotní prameny má málokdo čas.

     1. Já si také na Wikipedii nemůžu stěžovat. Vyslovenou lež jsem tam nikdy nenašla. Spíš se něco zamlčí. Z toho ale nejde nikoho obvinit, možná to nepovažoval za důležité.

  3. Komunismus je sice příkladem režimu, který se právě co do možnost kariérismu a co do nejen promíjených, ale tím samotným režimem prováděných sviňstev, obzvláště nepoved. Jeho základní a nosnou myšlenkou je přitom sociální spravedlnost. Takzvaná absolutní sociální spravedlnost. Na společnost měla být aplikována ,podobně, jak se o to snaží křesťané, neaplikovatelná „aplikace“. Člověk totiž není konstruován na cokoli dlouhodobě udržitelného spravedlivého a rovnostářského, dokladem jsou všechny teoreticky zpracované modely lepší společnosti versus jejich realizace.

   Kolik ale je režimů či společenských uspořádání před, souběžně I po tom komunismu, které uplatňují držení obyvatelstva u huby a trestání opozice jako standardní nástroje? No, pár ano, jen se tomu pak říká, že mají komunistické manýry. Když ale na věc přijde, taková křesťanská (ne pouze katolická) církev snad měla ty komunistické manýry? Nebo průmyslová revoluce první půle XIX. století? Současná EU je komunistická?

   Tím vším komunismus nijak nevyviňuju, jde ale o to, že jej provozovali lidé. Ti se v žádném, ani tomto případě, neměří podle svého IQ, ale SQ – sociální inteligence. Pokud by se u něj dělaly podobné průzkumy a měření, jako u IQ (dokud se tedy tento parametr nestal rasistickým), ty výsledky bych snad ani nechtěl vidět. A už vůbec ne výsledky kvocientů prospěchu a pokrytectví.

    1. Třeba hippies, na přelomu 60. a 70.let.
     Víš, kdo to byl?
     Víš, co to bylo za lidi, jak se chovali k sobě, mezi sebou, nebo třeba na prvním Woodstocku?
     Víš hovno, ale chceš poučovat ostatní. Mudrlante.

      1. Ani ne, jen se bavím, např. hrubou neznalostí některých lidí, kteří píšou traktáty o komunismu, aniž by věděli o čem to vlastně píšou…..
       Jen z opatrnosti – jak má vypadat komunismus, tak to nevěděl detailněji ani Marx (na rozdíl od Tečocampa a spol.).

       Hezký zbytek dne, zrovna jsem doposlechl Cultösaurus Erectus. Skvělé !!
       ———————————-
       Dám si vychlazené pivko a budu rozjímat nad svou zapšklostí, proč dráždí bývalé členy či příznivce komoušů. 😀

       1. Nedráždíte mě, páč vás většinou roluju. Čtu vás, jenom když na vás reaguje někdo jiný.
        Komančům nefandím, ale dneska mám s nimi v něčem docela shodu v docela důležitě věci. Nejsou militanti a jsou proti NATO.
        Přijede mi stupidní je ostrakizovat, když už jsou 34 let od válu a teď už dokonce vymizeli i z parlamentu. Dneska je vidím jako standardní stranu. Na rozdíl od mazaných stran účelově sdružených v molochu Spolu.
        Když si do toho pivka zazdíte prcka, bude vám ještě líp.

     1. Aspoň 2 příklady komunistické komunity z řad hippies ?
      Prosím ale bez nadávek, ať si neublížíte (zvýšený tlak atd.).

     2. To ale nejsou žádný státní či správní útvary. To, že si zajdu trempovat s pár dalšíma lidma a dáme konzervy na společnou hromadu ještě neznamená komunismus ty intelektuále.

      1. Slušní a vzdělaní intelektuálové chápou, proč mohla komunistická myšlenka: „Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb“, fungovat jen v uzavřených komunitách, stejně smýšlejících a stejně naladěných lidí.
       Dokud do toho nezačal strkat ty své špinavé pracky stát, potomci McCarthyistů, ale hlavně podnikavci, kteří se na tom chtěli napakovat.
       A proto, že se to „státu“ zalamovalo v řiti tím, že ta myšlenka skutečně pocházela „od komunistů“, podnikavcům tam pšenka nekvetla, tak byly dosud naprosto bezproblémově fungující komunity hippies, včetně jejich nadšených pokračovatelů, fakticky dílem rozehnány státní mocí, dílem pak byly těmto komunitám házeny takové klády pod nohy (od státu – chtěl daně), že bylo začátkem první půle 70.let fakticky vymalováno.
       Amerika a komunistické myšlenky – tak to určitě!
       Vzdělaní intelektuálové tohle vědí, internetoví smradi nikoli.

       1. No nevím, nevím.
        Možná, že onen nick piccolomini opravdu někde v komunismu žil.
        Zatímco ostatní ne, protože žili společně s komunisty v socialismu.
        A slyšeli dnes a denně, že budují a budují a až bude v budování finál, vypukne hen ten komunismus.
        Ale nevypulk, že ano.
        Čili, zde bych asi dal za pravdu kydačovi, páč ani on se komunismu nedočkal.
        A jak správně tedy popsat něco, co nenastalo?

       2. Právě že na Severoamerickém kontinentu existují kvazikomunistické komunity .
        Hutterité, Amishové…..a to již minimálně 4. generaci. Společenským tmelem je ale náboženství. Jinak to asi v současnosti a blízké budoucnosti nejde.
        I tam ale jsou k mání jisté prvky násilí – “ rada starších“ např. povoluje návštěvy města, někde je omezen přístup na net apod. Co je ale na tomto světě idealní, že.
        Zajímavé je i to, že právo se takto DOBROVOLNĚ organizovat, sdružovat, vyrábět….jim neupírají ani libertariáni, dokonce se někdy berou za jejich práva vůči státu, viz např. kniha The Case for Discrimination: Walter Block, specialně „Stabbing the Hutterites in the Back“.

        Předtím viz pythagorejci, prvotní křesťanské církve (viz Skutky), táborité, kibucy….

        Pro smrada každý smradem.
        Definitivně howgh, 2 monology nejsou diskusí.

        Vlastně ještě něco, zvednout zadnici, zavolat na „Uchované semínko“, nejlépe kontaktovat pana Sorose(Šoroše ?) :-D, domluvit se, zaject tam….a zbytek je již na laskavém diskutujícím, který vládne češtinou, slovenštinou, němčinou či angličtinou…
        https://www.psfarm.cz/cs/kontaktujte-nas-2/
        Můžete se stát i členem této kvazikomunistické komunity , ale musíte odevzdat VŠECHEN (samozřejmě že ne své oděvy, zubní kartáček….)svůj majetek do společného užívání. Viz Skutky : Ananiáš a Zafira. Dost krutý trest, proto , nejen proto, jsem “ křesťanem s výhradami“.

    2. Nedělejme ze sebe nedůvtipné. Svůj komentář jsem pověsil pod ten předchozí ne proto, abych hledal přesnou definici komunismu. Tzv. „vrcholem“ budování socialistické beztřídní společnosti měl být ten komunismus. A politická strana, která měla ústavou zaručenu tzv. vedoucí úlohu ve státě, měla v názvu komunistická. A celýmu jsme tomu říkali komunismus sice zjednodušeně, nicméně v komentáři jsem se, jak znovu pripot, nezabýval jeho exaktní definicí, ale politickými – ideologickými uspořádáními společnosti, a tím, jak se v nich lidé díky svým dispozicím chovají.
     Empirických příkladů k tomu máme až nadbytek, nebylo by mimochodem nic divného, kdyby se ve stejné tak pejorativním vyznění označovalo křesťanství. Čímž jsem si nevytvořil umělý můstek k tomu, abych je mohl kritizovat a hanět. Jde o objektivní pohled na to, čeho jsou lidé vzhledem ke své typologii (svému SQ) schopní ve jménu i těch nejušlechtilejších idejí.

     1. Víte jaký je rozdíl mezi důsledným nacistou za vlády NSDAP a důsledným komunistou za vlády komoušů ?
      Důsledný nacista je režimem chválen a odměňován, spolubuduje totalitní a rasistický zločinecký stát, důsledné komunisty by Stalin a spol. pravděpodobně zlikvidovali…protože by jeho zločinecký stát rozkládali.
      Možná družstva…..

      Nic. Konec. Jdu si užít své zapšklosti.

      1. Mně to nepřijde zapšklé. Spíš se divím, že musím potřetí připomenout směřování mého psaní.
       Komunismus není měřítko lidského chování. Ani křesťanství, kapitalismus, nacismus nebo jiný společenský, věroučný nebo ekonomický model. Všechno jsou rámce, ve kterých se lidé nějak chovají.
       Samozřejmě se u jednotlivců vzorce chování v takových rámcích liší, viz starý pan Gauss, samotná kvalita těch rámců na ty vzorce taky má vliv. Ale vždycky existuje natolik výrazná množina, která se postará o zprznění jakéhokoli modelu, i takového, který leckdy nevypadá zle. Její četnost nazvat neumím, každopádně ale „kolektivní“ tíhnutí ke věcem pro lidi a společnost dobrým je pravidelně slabší, než kolektivní tíhnutí ke věcem špatným. A to bez rozdílu, o jaký model/rámec v tu chvíli jde. Dobří a spravedliví (v tom obecném vnímání takových parametrů) nikdy svoji věc nedosáhnou do dlouhodobě standardně platné polohy. Nikdy jich k tomu takových není dost, bez ohledu na to, že permanentně existující „mlčící většina“ pak, jak jinak, než značně mlčky, hudruje, že se jim to takto nelíbí, že je to na pendrek. Taková situace, už proto, že se vždy a všude vytvoří, ovšem nutně musí mít nějaký důvod. Na což logika věci dává jedinou odpověď, takovou, že lidstvo je velmi nekvalitní mančaft. A proč tak často pro příklady zmiňuju to křesťanství? Proto, že jeho ideu považuju za skutečně ušlechtilou, kdy ovšem ani tato není na lidi dostatečně účinná.

  4. Při vší mé dosud velké úctě a respektu k osobě profesora Cyrila Hoschla musím podotknout, ze pod tlakem vyostreneho společenského sporu podlehl a pasoval se do role angažovaného bojovníka za libo demo a v protiruskem šiku.
   Stejně jako Radkin Honzák nebo Dana Drábová, kterým jiste nechybí intelekt, odbornost, ale nějak se na stará kolena nechali zlákat opojenim vlastní důležitosti a své názory poskytují jako neotresitelnou pravdu.
   Moudremu a zkušenému sluší pokora, můj názor.
   http://www.hoschl.cz/index.php?text=6959&lang=cz

    1. Nestýkám se se známými osobnostmi, ale většinou jde o lidi vzdělané a inteligentní. Není to sice 50 : 50, ale část z nich vidí Rusko skutečně jako démona. Tu druhou zase celá ta propagandistická západní mašinérie silné irituje. A ty první jsem nejednou přistihl při vědomé banalizaci i té nejzjevnější lži z té západní strany, počínaje jejich vlastním okamžitým přesvědčením o tom, kdo odpálil NS. Zabavení ruských dolarových rezerv považují za spravedlivé, rychle odklání jinam téma kolektivní vina, prostě je pro ně v ruském případě nepohodlné atd, atd. Naopak zničehonic (předtím jim celý život vadil z těch stejných důvodů, jako vadí nejen Rusku) jim nevadí jméno jako Bandera, ukrajinský nacionalismus berou jako velmi minoritní.
     Prostě se jaksi sami takto naprogramovali, jakkoli zazní něco, co je podle nich málo protiruského, hned to podrážděně dávají najevo.

     Je to červ v mozku. Ani o jednom z nich nedokážu říct, že je hloupý, špatný nebo dokonce zlý, nemyslím si ani, že by si to naopak mysleli oni o mně. Ale oni nerozumí mně a já jim. Je to přesně v té poloze, jako nevěřící nerozumí víře věřícího a věřící nevíře nevěřícího, aniž by se tím vzájemně kvalitativně hodnotili.

     U lidí veřejně známých je to asi jiné, dostalo se to do stejné polohy, jako byl prověrkový souhlas/nesouhlas se vstupem vojsk a důsledky z toho plynoucí. Koneckonců, za covidu to nebylo o moc jiné.

   1. Je sice moudrý a zkušený, ale nepůjde proti vlastním lidem. Těžko se mu divit. Určitá skupina lidí nutně potřebuje aby Spojené státy zůstaly světovým drábem s tím největším kyjem. Mají pocit, že jinak by nepřežili.

    1. Konečně, už jsem se bál při čtení všech těch příspěvků nad vámi, že to nikdo nenapíše.

     Ten úžasný citát uvedený výše o těch dementech a tak je krásný příklad aroance nabubřelého hlupáka. Dokáže si snad někdo představit, že by něco takového řekl někdo opravdu chytrý, třeba Einstein? A to, že je na „alternativě“ někdo schopen tomu sprostému výroku tleskat, je při hlubším zamyšlení děsivé a vyvolává to ve mně pocit beznaděje. Vždyť my jsme jako oni…

  5. Ubohost zminenyho propagovanyho hovada CH /a jsou takovych velky hystericky stada dnes/,
   zde velmi oslavovanyho a popularniho v myslich zdegradovanych bezmozku jemu podobnych ,
   vynikne , kdyz se nekdo rozhlidne..
   Kdo vybudoval Prahu , napr. a zachoval dodnes v plne krase.
   Dementni alkoholici s podumernym intel..Strejdove ,buldatry a spol…
   Jde zase o jeceni nasledku , bez uvedeni pricin.

 6. Co by mělo také zaznít?
  Že i v té nejhorší době se najdou stateční lidé, i mezi soudci, i když toho mnoho nezmohou.
  Soudkyně Iva Kaňáková, Obvodní soud pro Prahu 7, rozhodla spravedlivě v kauze Jordanka Jirásková versus Tomáš Etzler.
  Je jí naprosto jasně, že si tím nějaký služební postup nevyslouží,přesně naopak. A přeci …
  ❤️
  Já jen, aby se tady pořád jen nenadávalo.
  😍

  1. Připomenu, že při soudu s Andrejem Babišem také všichni očekávali odsouzení sprostého podezřelého, a soudce rozhodl zcela jinak.

   1. @Občan napsal:8 srpna, 2023 (18:33)
    Já si snad pořídím Štebeták.
    Jordanka je hezká holka a tak mi rozjasní den na ni občas kouknout.
    Já už mám víc za sebou, než před sebou a tak si člověk musí užívat ty čisté radosti života.

 7. Čím víc se těmi hmmm hmmm probíráš, tím víc smrdí :
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ministr-se-zalobou-na-sefku-nejvyssiho-soudu-brozovou-neuspel-40189052
  Souvisí s předchozím odkazem na článek, ve kterém se píše : „….S šéfem Nejvyššího soudu Šámalem má Robert Fremr kromě všeobecně uznávané odbornosti a mateřské instance společnou ještě jednu věc. Oba prošli KSČ. Fremr se stal roku 1987 čekatelem, strana ho přijala v říjnu 1989. Členem byl necelé dva měsíce. „Mnohým se mohlo zdát, že režim už není tak brutálně uzavřenou totalitní společností, ale že jeví známky otevřenosti,“ podotkla k jeho vstupu do KSČ expředsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová. Podle ní Fremr po roce 1989 dostatečně prokázal, co v něm je.

  Jak nějaká kasta.

 8. Stojí za to přečíst si i článek s názvem „Možný šéf Nejvyššího soudu: U nás vydal poslední ortel smrti, v Haagu trestá genocidu“.
  Vyšel na aktualně.cz v roce 2020………

 9. S KOMUNISTY a Jejich KSČM je AMEM.

  Jejich nezvolený předseda se představuje jako poslední marxista.Nechce nám občanům a VOLICUM říci ,kde udelal Marx ve svém učení obrovskou chybu ,nyní touto dírou proudí vadná ideologie Šwabismu prý nové éry,kdy nebudeme vlastnit nic ,ukradou nám všechny peníze a aktiva coz existuje už nyní jako vláda a to ,využili ti komunisti stranu ,která se stala stranou mocných,ale GŘ televizi ohlupenych * zasloužilch ***funkcionarskych buržoustu živicich se prodejem asi 70 lukrativnich nemovitosti v ceně miliard,které možna stále patří nám LIDU a metodou svého vlastního vnitřního rozkladu zvanou CHUCPE přitom nechápou ,že je z parlamentu vytlačili NEOMARXISTI,kteří s marxismem nemají nic společneho.
  Rozpoznáme to markantně na jejićh webu http://www.nasepravda.cz kde asi prý paní vedoucí nařídila zrušit a vytunelovat diskuzní rubriky pod članky ,aby se vymírající členove nedozvěděli,že je vadné stanovy přivedou přímo do hrobu a na smetište dějin.
  To si myslí ANNA z KSH,která se je pokusila zachránit už od 29.3.2019 a sdělili jim co rozhodli už tehdy banksteri ,svou konferenci což se to mělo hruza uskutečnit ihned.
  Toto rozhodnutí banksteru nelze odvolat ,pan Puttler a budoucí AMI president ho znji a proto ta válka,no je to pro normální lidi nepochopitelné a tak jsou tady všichni tahání na vařené nudlí ASOCIALNIM režimem a ani intelektuálové neví co se děje,že je třeba programem zmenit nežim a ne *POLITOLOLOGICKE* dristy a žadne reseni?!*Proto,budeme všichni vykradení do dna ideologii Šwabismu a ani tady se o bodu 5 legendárního PNZ(Plánu NARODNI ZACHRANY ) nesmí vyvolat diskuse a tak je tu nová doba TEMNA a jak vidíte tady i kakofonie lidových komentucoz nelze pokládat za alternativu a tak Alternativa neexistuje a zbývá jen SV🚴🇨🇿💇

 10. Já se na události podívám mým pohledem. Nebudu hodnotit jednotlivé výseky, ale děsí mě společnost jako taková. Dění dnešních dnů. Kauzy lajna, soudce, přilba. Kolik se vyrojilo, stačilo by, pokrytců, ale přihodím, farizejů a licoměrníků. Benevolence, zlehčování, tolerance najednou teče proudem. Mnozí (ti lepší), kteří mají potřebu komentovat každé uprdnutí, jsou zalezlí a dělají, že nejsou. Moralisté najednou nemoralizují.
  Hnusná doba a ještě hnusnější část občanů, kteří sami sebe pasují do role morálních majáků a opor společnosti. Totální selhání. 👎

  1. Mne desi ta zminena spolecnost jiz od sveho vzniku..
   Od mych zhruba peti let ,kdy brzy po valce kladl jsem si jednoduchou otazku.
   V tomhle svete /kde jsem se octnul prave ted/, zabijeji deti, jako jsem ja..

 11. Pane Vidláku, vyrazíte letos zase do Příčov? Před pár lety tam byl ten pán, který referoval o dálkovém ovládání mysli dle programu MK Ultra a podobné píčoviny. Moc se mi to líbilo, nemohl byste od něho zjistit, co nového na úseku boje proti dálkovému ovládání myšlenek? Nepomáhá proti tomu Ivermectin?

  1. Teď vlastně nevím, jestli se nám nepromnožili vidláci. Nebyl to tehdy Váš jmenovec? Každopádně vidláků není nikdy dost, dálkové ovládání mysli umí člověka zcela přeprogramovat 🙂

   1. Vás zjevně. Nějak jste ve svém nadšení zapomněl sdělit vztah mezi tím pánem a Vidlákem. On bude ale asi jen v té vaší přeprogramované hlavě.

 12. Petr Pavel, se nechal slyšet, že činnost soudce Fremra je nutno chápat v kontextu doby, kdy platily zákony, kterými se řídil. OK, v takovém případě upozorňuji, že nacistický soudce Roland Freisler, který poslal na smrt stovky nevinných lidí, se také řídil (tehdejšími) platnými zakony.

  1. Pokud vím, tak před poválečnými tribunály nestanul žádný nacistický soudce ani advokát (mohu se však mýlit a v takovém případě prosím o upřesnění).
   Po válce nejenže zůstali ve funkcích, ale naopak široce infiltrovali do všech úrovní státní i veřejné správy, do justice, školství i armády. Počínaje obecními úřady a konče presidentským úřadem.

   1. Ano, k tomuto tématu doporučuji investigativní knihu: Stanislav Motl, Oběti a jejich vrazi.

    Je to zajímavá kniha, krásně se pozvracíte – realita je ještě pokrytečtější a zkorumpovanější, než jsem si myslel kdysi – tzn. nacisté stále krytí (i dnešním) systémem, když se autor ozval v českém parlamentu, bylo mu řečeno, ať od toho dá ruce pryč, nebo se mu něco stane.

   2. Pojďme pozpátku.
    Zjistěme, která zkurvená kurva kurevská, začala nejprve relativizovat výsledky lustrací lidí do vysokých funkcí, poté jakože pozastavila platnost lustračního zákona (dokud prý některé svazky nepřestanou být tajné apod.), aby jej nakonec zcela zrušila, jako nepodkročitelnou podmínku výkonu vysoké funkce ve státní správě.
    Kdo to přesně byl, nebo která strana to byla, aha?
    Aby nebylo velké divení, víte?

     1. No nevím – ANO v odkazu není zmíněno vůbec.
      Ale vypadá to, že tu sviňárnu mají z většiny na triku černoprdelníci.
      Myslel jsem si to, jen jsem to nevěděl jistě.
      Partaj, která za 33 let existence podrazila všechny a všechno, přičemž měli ve svých řadách největší procento bývalých estébáků, ale i bolševiků.

      Jeden z našich bývalých předsedů MěNV, komunista, se chodil do kostela modlit, přijímal a zpovídal se.
      Ostatní soudruzi mu spílali do zrádců, odpadlíků a snažili se jej vystrnadit.
      Jenže to byl chlap, vzešlý ze skromných poměrů, tedy „zezdola“, který pro tohle městečko opravdu pracoval, řídil ho – a ono vzkvétalo, takže jeho pozice byla neotřesitelná.
      Dokonce přežil i odporný úskok, v podobě opravdu atraktivní štětky v pozici schopné sekretářky.
      Městečko na toho pána dodnes vzpomíná. V městské kronice má pochvalných zápisů víc, než třeba agent 25085 ve spisu.
      Výjimka, co ale potvrzuje pravidlo, bohužel.
      Herman, to byl odporně slizký had, omoták obtočák.
      Kdyby na té lustrační sviňárně měl lví podíl, nedivil bych se.

  2. Dr. Hans Globke se podílel na vzniku Norimberských “ zákonů“, Zmocňovacího “ zákona“ a na arizačních vyhláškách v tkzv. Sudetech. Pracoval pro úřad pro židovské záležitosti. Na Slovensku prý spoluvytvářel “ zákonná“ opatření , na základě kterých došlo k deportacím osob židovského původu, zřejmě nesl odpovědnost za deportace cca 20 000 osob židovského původu ze severu Řecka.
   Po válce leta dělal šéfa Adenauerova úřadu.
   Takže on ty „zákony“ dokonce spoluvytvářel !!!
   Na ja, posléze se “ očistil“. Prací na demokratizaci Západního Německa.
   Hrozné, coby “ věřící“ snad patří tam, kam ho posílá náš Pán Ježíš Kristus slovy evangelisty Matouše , kap. 25.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Globke
   Stát, ve kterém se neusiluje o spravedlnost (a dozajista i tak, že se nedodržují aktualně platné , ale nespravedlivé „zákony“ !), postrádá hlavní důvod ke své existenci.

   „Je mnoho lidí, které má Bůh a nemá je církev, a je také mnoho lidí, které má církev, ale nemá je Bůh.“
   („svatý“ Augustin)

   1. Co s tím, když tupé ovce si nechají všechno líbit. Majetek se postupně sebere, svoboda také. A až páníček zavelí ovečky půjdou pobíjet ovečky oblečené v mundůrech odlišné barvy, aby se páníček či kolektiv páníčků měl ještě lépe.

    Dobře nám tak. Hlupák si zaslouží hloupost.

  1. V zemích, kde je zvykem si politické funkce kupovat za úplatky, jsou takové nákupy zcela běžné, protože dotyčný musí získat na úplatcích, co vydal, aby se dostal do funkce. A předtím celý život hromadil úplatky, aby na to měl, jen občas si koupil lepší funkci s většími možnostmi úplatků.

 13. paw napsal : „Lidi proberte se Ustavni soud je zase dalsi ,fermovy divadylko na vasi zabavu.
  Skudci zavedli taskarici a dalsi v ni ucinkuji.A na odvedeni pozornosti. Vodkdy a na co musi bejt soucast ustavy, nejakej dalsi soud. Kde sou nejaky nepratele nasi Ustavy?….“

  Možná kdyby měli v Deutsches Reich verze Weimar Ústavní soud, tak zrušili Hitlera, respektive NSDAP, potažmo Zmocňovací zákon (zavedl fuhrerovský systém). Anebo by rušili zákony, které by byly protiústavní, např. tkzv. Norimberské zákony. Anebo by zamítli zrušení poslaneckých mandátů německé strany komunistů, po požáru Reichstagu – a tak by neprošel Zmocňovací zákon.
  Spíše ale by zřejmě nastalo zrušení takovéhoto Üstavního soudu, nebo jeho nahražení hitlerovci.
  Vím, na by a kdyby se v historii nehrá, ovšem na poučení z ní ano.

  1. Anebo by obsadili Ustavni soud svymi lidmi, takze by zadny problem nebyl. Nas US taky zadny problem neni, minimalne od doby, kdy vydedukoval, ze „na zaklade verejneho pojisteni bezplatne za podminek, ktere stanovi zakon“ (varim z hlavy) znamena „za uplatu“.

   1. Zdrtil mě verdikt, že požadavek pár hodin veřejných prací od občana , který pobírá podporu, je ponižování člověka.
    Na druhou stranu chápu, že speciálně pro pana Rychetského je představa hýbání rukama nesmírně ponižující. Je od něj hezké, že nedovalí aby se takto ponižovali i běžní Češi.

   1. Mít za zadkem borce z MI6 24/7/365, jistotu, že mi jde o holý život a čas se krátí, a NAVÍC čelit zastavení dodávek matroše – to musí být pošušňáníčko.
    Možná proto mu tečou nervíky.

  1. Psali, že nějaká prodavačka – Ukrajinka z vojenské kantýny (což je opravdu velmi uvěřitelná verze).

   Zelímu teče do bot a patrně konečně pochopil, že a) nemůže věřit nikomu kolem sebe, přičemž nejméně může věřit těm, co jsou nejblíž, a b) nemá jak a kam zdrhnout.
   Být v takové pasti musí být dost zdrcující. A možná mu už začíná docházet i to, že kopáním kolem sebe na tom nic nezmění; tak se asi cítí odsouzenci k smrti.

 14. Ještě že máme tady tu paraleru tehdy a teď, že? Stádnost jako za „Doby kovidové a předlistopadové“.
  Všechno se okecá, protože já měl ty ušlechtilé myšlenky a ty se nedaly jinak prosadit než ….., no však to znáte.

  1. Já si nemyslím, že by tu mnoho lidí omlouvalo komunisty, spíše nám vadí, že u někoho se to přehlíží a u jiného je to zločin. Mělo by se měřit stejně.
   A určitě to nemohou soudit takoví jako Hilšer, který by se v té době cpal do strany v osmnácti letech po vrcholné kariéře v SSM.

   1. mam navrh, nedal by sa urobit menny zoznam aktualnych politikov – prezident, vlada, senat, parlament – sjednoduchym priradenim poctu rokov v KSC alebo SZM a u tych s bonusom aj STB?

    Vidlak by to mohol mat v rubrike dekomunizacia spolocnosti po 30 rokoch 🙂

    1. To je zajímavý nápad, bohužel se na seznam nedostanou neosvazáci jako Hilšer, Nerudová, Richterová, Pekarová, Rakušan, řeporyjec.

     1. No, s tím SSM, do kterého se vstupovalo v 15, výjimečně o rok dříve, v naprosté většině kvůli nějaké zálibě či koníčku, který by jinak nemohl provozovat, tak tam bych byl mírně opatrnější, stejně jako třeba se Svazarmem.

      Jistě – úplně jiná věc byla, kdy si člen SSM, nejlíp předseda/kulturní/sportovní referent, v 18 letech podal přihlášku do Strany. To je sakra jiná věc.

      Například letečtí a automodeláři, ti u nás tenkrát spadali výhradně pod Pionýr a SSM. Svazarm tohle u nás vůbec nedělal, to už byli „dospěláci“ většinou po vojně, co se zabývali motorkami a auty, neměli na to ani prostory, ani lidi.
      Co měl dělat šušeň z dělnické rodiny, který rád lepil letadýlka a stavěl modely aut, když se chtěl setkávat s děckama stejné záliby?
      Mohl to pak dělat pohromadě s jinými, v osvětlené i vytopené místnosti, za kterou nemuseli rodiče nic platit, občas kroužek dostal i nějaký příspěvek na činnost.

      1. Proto jsem psal „po vrcholné kariéře v SSM“, řadové členy, kteří tam byli kvůli Vámi uvedeným čínnostem, starší kvůli motorismu, kynologii a podobně, samozřejmě nemyslím. Víme přeci jaká individua se označovala horlivými svazáky.

    2. U starších 50 bychom jistě koukali, jak vysoké % by to jistě bylo. Pod 50 by prudce kleslo až k nule, neb to nestihli.

       1. Jak píše nahoře Tecočamp, mnozí tam vstupovali kvůli koníčku, zálibě, možnosti provozovat co je baví.
        Ale Monika Pajerová a další “ vůdcové “ určitě kvůli kariéře. S cílem státi se činovníkem. Dneska jsou dobře placeným činovníky i jejich dětičky a vnoučata se chystají na start.

       2. Aleš
        Bylo nutno sehnat klíče od jednací místnosti sestavit program schůze OF, zvolit předsednictvo , schválit program a teprve potom se mohla otevřít výměna názorů. Není divu, že to znali funkcionáři všeho druhu, pozitivní je, že toho využili k demontáži vedoucí úlohy Strany. Občan, který se schůzím vyhýbal, toto dohromady nedal.

        1. Při listopadové demonstraci 1989 jsem požádal moderátory, abych směl promluvit několik vět :-D.
         Zeptali se mě, za koho budu mluvit.
         Odpověděl jsem, že za sebe.
         Takže nic.

         Chtěl jsem tehdy jen říci, že hodně důležité je co nejrychleji zabavit všecky materiály StB. A ohlídat je před vyrabováním, kastrací….

  1. Mně tedy ten její opus přišel jako velmi silně obojaký s výraznějším přechýlením k Fremrově negaci.
   Nezapomínejte, že to je rozvodová advokátka.

   Osobně mám Fremrovi za zlé, a to VELMI, osvobození vraha Opočenského.
   Naopak na odsouzení vandalských týpků, kteří již v -nácti letech měli docela buclaté recidivistické spisy, nespatřuji nic nepatřičného.

   1. Tak tohle jsem nevěděla. Osvobodit zpovykaného vrahouna bylo zvěrstvo. Byla to předzvěst, že kluci a holky od Pravdy a Lásky mohou všechno.

   2. Ten dobytek později zneužíval nezletilé. Pavel Opočenský – elita národa , autor pomníků bratří Čapků, potažmo vrah a prcičkáŕ.
    🤮

 15. Takže jak tomu bylo jindy, vstup č. 3:
  Dr. Backhaus Kurt
  Narozen 1894 v Essenu.
  Člen NSDAP od 1.5.1933, č. Leg. 2 880 847.
  Během okupace zemský soudní ředitel u německého zemského soudu v Šumperku.
  Po válce zemský soudní ředitel u zemského soudu v Essenu.

  1. No vidíte! Za trest se musel přestěhovat z hezkého Šumperku do ošklivého Essenu! A pak, že západní demokrati netrestají zločince.

 16. Komunisti tady zanechali strašnou paseku, hlavně ve vnímání našich obyvatel. I tady je to vidět, hlavně jak někteří lidé tady švejkují.

  1. Především v tom, že ti, co si s KSČ zadali, žijou v přesvědčení, že je to vlastně v pořádku, protože chtěli jenom dělat svoji práci. A bylo jich hodně. A když dělá nějaké svinstvo hodně lidí, tak to přestane být svinstvem.
   Ne nepřestane. Albert Speer chtěl taky jenom stavět a tak vlastně za nic nemoh? To tedy ne.

  2. Doba se nám zjednodušila na komunisty z mladické nerozvážnosti (Pávek,Fremr atd)a ty druhé špatné (Zeman, Babiš atd.) Jenom si říkám,co sou ti bývalis chartisti zač, když tu první skupinu tak nadšeně podporují.

   1. Mhhhmmm, tohle (souprava nepublikovatelných slov)…
    Vedoucí chátristi a jejich potomci za komančů obvykle vystudovali docela prestižní školy a DODNES se jich nikdo z „jediných pravdovmluvných“ na to ani písmenkem nezeptal. Ostatně i Samková, jež sebe sama považuje za odbojářku, vystudovala práva (ty její pindy o tom, že „každá kráva jde na práva“, hážu do senkrůvny).

    Zajímavé je, že echtkomouš a privatizační i poprivatizační megalump Vladimír Dlouhý, který byl tak kádrově krystalický, že ho komáři pustili studovat do Lovaně a na další západní university, vůbec nikomu z „pravdomluvných demokratů“ nevadí.
    A to je jen jeden, co mě zrovna napadl…

    1. Už jsem se tady na to ptal, ale nikdo neodpověděl – tak třeba by mohli vědět ti místní slušní, vzdělaní a inteligentní:

     Kdo přesně a za jakým skutečným účelem, založil tzv. Prognostický ústav?
     Kdo a na jakém základě, vybíral jeho „zaměstnance“?
     Kde jsou k vidění nějaké prognózy, či jiné užitečné výstupy z jejich práce?

 17. Celý soudní systém je zralý na nahrazení umělou inteligencí. Zákonů je mnoho, soudci je stejně ani všechny neznají, každý spoléhá na opravné prostředky dalších instancí, chyby opisují vyšší instance od těch nižších.
  Celkově se tedy jeví celá justice jako vhodná k nahrazení umělou inteligencí, která by znala okamžitě všechny zákony a chybovost by u ní byla nižší než u současné justice. tedy pokud by byl program správný. Začít by se dalo tím, že by umělá inteligence zatím radila soudcům. Později by je všechny nahradila včetně advokátů. Zatím tomu tak asi není a ještě pár let nebude, ale vývoj spěje tímto směrem.
  Takže než řešit, zda a kdo má být ve funkci soudce či předsedy ÚS, bych řešil, jak celou českou justici nahradit něčím lepším. A vychází mně to na umělou inteligenci.

  1. Ještě se mně chce doplnit, že ať dopadne současná kauza kolem jmenování ústavních soudců JUDr. Fremra nebo JUDr. Baxy jakkoliv, renomé Ústavního soudu a všech, kdo soudce navrhují a schvalují, je nevratně poškozeno. Zejména Ústavnímu soudu klesne prestiž.

   1. Pane Gerd.
    Je naprosto jasné,že o nějakou soudní nezávislost nejde,ale jen papouškování politické moci,ať to bylo za komunistů,tak je i za kapitalistů,rozdíl jen v odměňování a bokovkách.

    1. Pane zemědělče,
     to nesmíme ani naznačovat! Oficiálně přeci věříme v nezávislou nezkorumpovanou justici, u níž se jen občas vyskytnou ojedinělé případy pochybení.
     Kdybychom totiž věřili, že jde jen o špičku ledovce, tak by viditelné případy znamenaly jen 10% těch skutečných pochybení v justici.

  2. Ano a než budeme mít justici nahrazenou umělou inteligencí, tak zatím zrušíme přísedící neboli tzv. soudce z lidu.
   (Soudní přísedící jakožto zástupce z laické veřejnosti se při jednání neřídí pouze zákonem, ale také citem
   a smyslem pro spravedlnost. Soudní přísedící do rozhodování soudů přináší laický prvek, který
   doplňuje profesionální znalosti soudce.
   Oba přísedící mají rovnocenný hlas jako právně vzdělaný profesionál a předsedu profesionála tím
   pádem mohou i přehlasovat.
   Přínosem role soudního přísedícího je také ale i laický, neprofesní pohled na věc. Předsedové se snaží
   soudní přísedící do problematiky uvést a záleží vždy na zájmu a snaze každého jednotlivce proniknout
   hlouběji.)
   https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3591374-prisedici-mohli-byt-jen-u-zavaznych-trestnich-pripadu-navrhuje-blazek
   Jen abychom zase nevylili s vaničkou i dítě, jako obvykle.

  3. Není to tak jisté, četla jsem v jední sci-fi, jak soudní počítač po chybném rozsudku sám zažádal o revizi a zmodernizování zastaralého systému. Což ovšem …. njn

 18. OFF TOPIC:

  „Helanov napsal:7 srpna, 2023 (19:46)
  Vevčo, náboženství není problém. Oni berou Alláha hlavně jako pojivo, v podstatě jde o národnostně osvobozenecký boj. Hlavně toužej po respektu, jako žíznivý na poušti po vodě.
  Tohle jim Kreml dá, Evropané se to nikdy nenaučí. V Evropě je milovník Alláha vnímán buď jako zaostalý chudáček, nebo jako potencionální zločinec. Obojí je urážlivé!
  Putin provozuje politiku : Já pán, ty pán.“

  Ano, Putin to s muslimy umí dobře. Avšak je potřeba nezapomenout na jednu věc. To co je v Rusku, není „islám“. Rusko tomu dovoluje být jen kulturní tradicí. Plus jim „dává respekt“ a nepovyšuje je nad druhé, jak říkáte, což dělá dobře. Je důležité si uvědomit, že každá země (včetně muslimských zemí) si musí nějak poradit s muslimy, aby neovládli společnost.

  A teď k těm evropským (západoevropským) muslimům. Musíme si uvědomit, že nás chtějí ovládnout, chtějí nám vnutit jejich pravidla, my je nezajímáme, chtějí nás vypudit. Doporučuji si pustit na anglickojazyčném YouTube diskuze muslimů (kazatelů a agitátorů) s okolojdoucími lidmi. Jsou to manipulátoři a my jsme jako jehňata. Chtějí nás gaslightovat a nahradit. A ani si nemyslím, že problémem jsou bílí konvertité, protože vždy vyjde najevo, že to nejsou skuteční muslimové. Skutečný muslim je snědý/hnědý arabizo-islamovaný člověk ze zemí mimo Evropu, který žije v Evropě, a vláda proti němu nic nedělá (narozdíl od vlád v muslimských zemích). A je třeba zajímavé si uvědomit, že oni Vám řeknou, že Írán není muslimská země. Tím je řečeno vše, oni chtějí čím dál víc, chtějí „čistý islám“. Oni vás chtějí ovládnout a nahradit.

  Takže je otázka jak postupovat proti euromuslimům. Dokud jsme jehňata, tak nemůžem pomýšlet na ruskou cestu, kdy bysme jakoby islám ctili jako kulturní tradici. Takže musíme proti euromuslimům nejdřív bojovat a přestat být beránky. Až se takto proměníme a třeba dojdeme k poznání, že nejdou odsunout, tak teprve pak je „můžeme ctít jako kulturní tradici“, ale to oni musí přestat být muslimy, a my to uděláme z nutnosti, protože už muslimů bude hodně. A i tak budou jako Neevropané problematičtí samozřejmě. Není nad to být obklopen jen lidmi ze své populace.

  1. V podstatě chtějí ( někteří! ) udělat Evropě to samé, co se jim přihodilo v Palestině.
   – Připlout jako zbídačelí žadatelé o azyl. ( Jen trochu jídla a možnost žít v bezpečí. )
   – Vystrčit drápy. Vytáhnout zbraně. Na domorodce, které si brání svůj majetek.
   – Přečíslit! ( To je důležité. ) ( S tím milovníci Alláha nebudou mít problém. )
   – Tvrdě judaizovat, ( islamizovat) a pěkně na sílu.
   ***
   Moc rozdílů v téhle strategii nevidím.

 19. Pepa se podobá Ježíši Kristu, aspoň komousi si to myslí, on z nich smyl jejich viny, on je jeden z nich. Teď si mohou říci, že když Pepa je dnes za svatého, tak i oni jsou ti pocestni a bez viny.
  Zvolením Pepy se napachala odvětví škoda na Českém národě, než zvolení Venci.

 20. „Sociální sítě se ukazují mnohem lepším hlídacím psem, než jsme si mysleli “ ….což je přesně ten důvod proč se jim progresivisti snaží za každou cenu zakroutit krkem.
  Jinak supr článek, jednou bude pro historiky výstižným dobovým popisem reálií období, kdy se jaksi nepochopitelně z demokracie vykuklovala obluda totality.

 21. Jo, není soudruh jako soudruh. Někteří soudruzi jsou prostě lepší (zajímavé je, že jen ti soudruzi z vyšších vrstev).
  Takže po instalaci soudruha na hrad, se soudruhům v podhradí konečně podařilo rehabilitovat komunistický režim.
  „Však taková byla doba“ zní z podhradí. Být komunistou, teda dle nových soudružských norem, se zdá být v naprostém pořádku a k získání nejvyšších funkcí je to dokonce žádoucí.
  Jen by mě zajímalo, kde se zrovna teď schovávají všichni ti komunistobijci, kteří nám tady 30 let předváděli pouliční divadlo v boji proti společnému nepříteli.
  Asi nudle…

  1. Českej internetovej antikomunista je tatrman a tajtrlík s ohebnou páteří a bez názoru.
   Štěká kam mu ukážou…

   1. Pitomost.
    Cejch, navíc nesdílený, pouze osobní – takže i trapnost.

    “ Antikomunista“ není totéž, co člověk, který např. KSČ nevolil, má osobní negativní zkušenosti s komoušským neřádem, kritizuje předlistopadový komoušský (to nebyl komunismus, žádní komunisté, snad krom některých družstev, neexistovali, byli to pouze členové a členky KSČ)režim ve věcech, které se příčí morálce, logice, efektivitě správy věcí veřejných , právu etc etc.

    P.S. Ctím ale Vaše právo na názor, byť s ním nesouhlasím.

    1. Člen spolku (komunista) legalizoval jejich činnost. Bez členů by byl spolek nezákonny.
     Dnes je to stejné, proto máme Fialu a tu petibandu.

    2. Což je snad ještě větší pitomost.
     Opravdových komunistů bylo do r. 1989 mnohem víc než později. Logicky – velmi dobře si pamatovali „blahobyt“ první republiky, který byl VELMI selektivní. Stejně jako její „demokracie“.

     1. Was ist das : „opravdový komunista“ ?
      Dejte aspoň tři příklady nějaké zdejší komunity, která by si zasloužila název “ opravdově komunistická“ .
      (vynechte družstva, ta jsem zmiňoval – coby kvazikomunistická)

   2. Ne internetové. Myslím ty, co na náměstích protestovali proti komunistovi – Babišovi, ty kteří vyvěšovali rudé trenky, ty miliony chvilek pro demokracii, ty s komunisty se nemluví, ty kteří poskakovali proti Benešové a mnoho dalších.
    Kde jsou….?

  2. Škoda, že to přišlo tak pozdě.
   Taky bych byl býval někam kandidoval.
   No, teď už se mi nechce, raději pojedu na houby…..

 22. Asi se nezavděčím, ale dovolím si napsat o komunistech něco jiného, než tady sborem zaznívá.
  V dobách, kdy mělo svůj půvab vrtat do komunistů se říkalo, že komunisti zúžili hřích na soukromé vlastnictví výrobních prostředků. Jako Beránek hřích snímající byl viděn proletariát, který nikdy nic neměl, takže hříchu neučinil. No a církví Beránkovou byl předvoj dělnické třídy, tedy komunistická strana.
  Ale vážně. Komunisti zvedli téma, které úpadková církev odložila, téma obce Boží. Nalákali lidi na vizi poměrů, ve kterých se budou mít všichni rádi a všichni si budou pomáhat – komunizmu. Teprve, když se tato vize nějak nechtěla naplnit (tedy ono to proti třeba dnešku nebylo až tak špatné, ale do ideálu to mělo daleko) přešli na gulášový socializmus. No a dopadli podobně jako já, když jsem před lety hostil několik kamarádů gulášem. Udělal jsem hodně omáčky, kakže napřed byl guláš s masem, potom klobásy, ohřívané v guláši. Jeden z kamarádů žral, až se mu dělaly boule za ušima a přitom mumlal „to nic není. To já jsem jedl guláš, ten byl SAMÉ MASO!“

  1. Navíc měli 100 % moc. Takže mohli podpořit vznik komunistických komunit, pomoci jim do začátků, a třeba i se zavedením paralelní, lokální měny (viz pan Unterguggenberger). V podstatě to měli být oni, kteří by takové komunistické (viz kvazikomunismus komunit v Severní Americe nebo i u nás, Mšecké Žehrovice – společenským tmelem je jim křesťanství, různých denominací…..nezjistil jsem žádnou katolickou komunitu, která by fungovala dle evangelií – viz Skutky, zato se dá dohledat, jak katolická byrokracie vlastní lesy, paláce, úročené účty v bankách aj., prostě obdoba komoušství) zakládali a rozvíjeli.
   Režim to byl centrálně byrokratický kapitalismus sovětského typu.

   Po roce 1989 zase měli větší svobodu – tedy i svobodu zakládat a rozvíjet komunistické komunity.
   Výsledek ?
   Naprostá nula. Prostě zase chtějí jen moc, vlastnit vilku, bazén, mít hodně peněz, lístky do opery, SUV, akcie Boeing, ženě kožich a služku, na stáří rentu z individualní investice….

 23. https://www.hlavnespravy.sk/dano-zverejnuje-dalsie-podrobnosti-kauzy-tatragate/3223006

  A takto je to na SK.

  Najinvestignejsia progresivna liberalna a antiFico novinarka chrape s naprisnejsou progresivnou liberalnou a hlavne uplne antiFico sudkynou, ktoru (tu sudkynu) preferuje urad specialneho prokuratora pod vedenim natiFico Lipsica.

  To ze je u nas prepojenie medzi sudcami a novinarmi a oligarchami nie je prekvapujuce.

  Mna sokovalo to, ze pri mene Pamela som v zajati stereotypov predpokladal nieco blondate a prsnate.

  Chutna je aj rekacia akcnej novinarky, ktora vybafla na chlapika blogera, ze pod akym menom je ubytovany. Z toho vyplyva, ze cicemice z Lezbosu si zrejme dali preverit zoznam ubytovanych hosti. A i tak sa chybicka vloudila.

  Sa nedivim, ze su vsetci z rastucich preferencii Fica vyplieskani, pac to smrdi velkym pruserom.

    1. režisér a takto sa vyjadril k voľbám v 2016 roku pre Parlamentné listy:
     Určite pôjdem voliť, lebo voľby sú právom a nie povinnosťou.
     Prečo?
     Hlavne preto, že pomery v tejto krajine sa neustále zhoršujú, vždy, keď vládnu populisti a komunisti, z rôznych úkrytov sa vyplazí lúza, verejný priestor zaplavia konšpirátori, ezoterici, náckovia, rusofili a preto chcem voliť slušnú vládu.

     Rozhodli ste sa, komu dáte hlas?
     Som liberál, budem voliť liberálov, prekážajú mi rôzne Aliancie za rodinu, tlak cirkvi ovládať súkromný život a priveľa štátu v každom odvetví. SaS je jediná strana, ktorá nemá bohatého mecenáša a žiadny finančný škandál v portfoliu.
     🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *