18 července, 2024

Za měsíc…

Krátký odborářský úvodník:

Dost se tu řešilo, že demonstrace Česko na prvním místě svolávají dva sprostí podezřelí, kteří mají neprůhledné financování, stojí za nimi někdo úplně jiný a tak bude lepší se k tomu raději nehlásit, protože to stejně jen odvádí pozornost, určitě jsou v tom nějaké temné rejdy, aby někdo po zádech demonstrantů vyšplhal do funkcí a osobně se obohatil. Navíc taková demonstrace jen upustí páru v natlakovaném papiňáku.

Mimochodem, nikdy jsem nepochopil, co by se stalo, kdyby se pára neupouštěla a demonstrace nebyly. To jako by lidi seděli doma a jednoho dne se naštvali se tak, že by pak jako něco naráz udělali? Bez vůdců, bez svolávatelů, bez organizace? Bez kázně?

Včera na Václaváku demonstrovali odboráři… Středula si dělal prezidentskou kampaň a s ním promluvila i Klimatická mládež.

Máte pocit, že tohle bylo lepší? Že teď už to svolával ten pravý? Dokázal tam dostat pár tisíc lidí a mluvili tam úplně z cesty. Chudák Krása a jeho tělesně postižení. Těm muselo být jasné, že vládní politiku schytají první a žádný prezident Středula jim nepomůže.

Už víte, proč je lepší Vrábel a Havel? Už víte, proč je lepší to neprůhledné financování a nejasné zázemí? Tady jste viděli opak. Profesionální organizaci, ale naprosto vykastrované promluvy.

Přátelé, pochopme, že máme tyhle dva podivné týpky za kterými stojí menší politické straničky. Nic víc prostě k dispozici není. Žádný blanický rytíř nepřijede. Česko na prvním místě, tak jak jste to viděli a zažili. A pokud vám to není dost nóbl, tak vám bude muset vonět Blyštivý Péťa a jeho skvadra. Je to na vás.

Havle, Vrábele… kluci nebuďte hloupí. Pořád je to ještě vaše dílo. Pořád jste to vy, kdo dokázal naplnit Václavák. Nebo mám volat po tom, aby to za vás vzal Jindra Rajchl, jako jediný, kdo má ještě nějakou autoritu? Vy to nevidíte? Nevidíte, jak obrovskou příležitost si ničíte? Ani odboráři nejsou schopní ničeho pořádného. Dejte se dohromady, podejte si ruce, spolupracujte a připravujte budoucnost, ve které bude místo pro oba. Jestli to neuděláte, tak brzy zjistíte, že i na vás přijde jen pár tisíc lidí a mezi vámi a neschopným Středulou nebude žádný rozdíl. Nebuďte blbí.

A teď už dnešní text:

Za měsíc skončí lhůta pro podávání kandidátních listin na prezidenta. Do 8. listopadu se mohou rozhodnout ještě další zájemci. Ale i kdyby se už nikdo další nepřidal, je tam figur jak na orloji. Nebudu je ani jmenovat všechny, jen krátce připomenu známější tváře: Blaško, Bašta, Nerudová, Pavel, Fischer, Středula, Zima, Vitásková, Skála, Březina, Janeček, Michálek, Turánek. Pak je tam ještě několik aktivistů, kteří se zúčastnit chtějí, ale nikdo neví, jestli dají dohromady podpisy.

Záměrně jsem vynechal Andreje Babiše, jakožto nejtěžší váhu prvního kola. Republiku má objetou, kampaň dělá už dávno, nepotřebuje sbírat podpisy, protože ho navrhnou jeho vlastní poslanci. Jen… se ještě neví, jestli do toho půjde.

Co si budeme povídat, pokud Andrejko bude kandidovat, je celkem pravděpodobné, že se dostane do druhého kola. Je těžkou váhou naší politické scény, jeho jméno zná úplně každý, k tomu má za sebou libovolně velký profesionální tým velmi kvalitních poradců. Ale, poradci mu už zřejmě řekli, že i když bude mít v prvním kole největší podporu, ve druhém to nejspíš projede, protože sice má třicet procent příznivců, ale také má čtyřicet procent bytostných odpůrců, kteří by (slovy předáka Kojaty) raději dopustili, „aby psí ocas nebo oslí hovno usedlo na svatý stolec,“ jen ne Andrej Babiš.

Poslední volby do senátu to celkem potvrdily. Andrej už nemá koho dalšího zmobilizovat.

Už jsem tu psal, že Babiš může druhé kolo vyhrát snad jedině proti Petru Pavlovi, protože to byl stejný aparátčík jako sám Andrejko a pokud by se na generála nalilo dost špíny z minulosti (a že jí je), tak by si Andrejovi odpůrci mohli říct, že je to výběr mezi ďáblem a belzebubem a zůstanou na druhé kolo raději doma. Další Babišova šance by byla, kdyby se s ním do druhého kola probojoval Skála nebo Bašta. To jsou přece henti komunisti a fašisti, to by to správný uvědomělý ojroobčan snad raději hodil Veľkému Bociánovi.

Na druhou stranu… představte si, že by Andrej nekandidoval a místo sebe dal Schillerovou nebo Havlíčka. To se nám ten peloton docela srovnává, ne? Byly by to volby bez výrazného kandidáta. Najednou by tam nebyl nikdo, kdo by od začátku přes všechny vyčníval. Jasně, průzkumy by ukázaly, že největší šanci mají Pavel a Nerudová. Ale ono ještě dojde na předvolební debaty, podle kterých se rozhoduje hodně lidí, mnohem víc by záleželo by na vhodně zvolené kampani a…. ano, milé děti, znovu to zopakuju, protože je to můj politický evrgrýn… Alternativa by mohla být jazýčkem na vahách, protože cca 15% buranů a dezinformátorů by mohlo nějakého kandidáta docela slušně postrčit kupředu. Dokonce by se v krajním případě mohlo stát, že by se tento kandidát probojoval do druhého kola.

Přidejte si k tomu očekávatelnou situaci s energiemi a nedostatkem… hele, tam by se mohly dít zajímavé věci. Obzvlášť, kdyby onen kandidát uměl tyto problémy ve své kampani artikulovat.

Jinak samozřejmě nemáme skoro šanci, protože o hlasy Alternativy se budou ucházet nejméně čtyři kandidáti a možná jich ještě přibude. To celkem spolehlivě voliče rozmělní, aby se nedostal ani jeden z nich a tím pádem se v druhém kole budeme rozhodovat mezi českou Čaputovou a českým Pichonetem. To jen tak na okraj, abyste pak zase někdo neříkali, že jsem vinen tím, že jsem ve vás vzbudil falešné naděje a díky tomu mě už nemáte rádi.

Já samozřejmě zůstanu věrný tomu, co tady už rok melduju. Je nutné se spojit, je nutné spolu taktizovat, je nutné držet pohromadě, je nutné si vybrat jednoho kandidáta a udělat všechno pro to, aby byl zvolen. Nejen na fejsbůku, ale i komunikací se sousedy. Volby rozhodnou ti, kteří vyrazí do volební místnosti a rozhodně je nerozhodnou ti, co zůstanou brblat doma. Každý kandidát má nějaký škraloup, na každého se dají vytáhnout hříchy minulosti, což se všechno během příštích tří měsíců stane.

Podle mě má alternativa problém především s tím, že se snaží zjistit, kdo je hodný a kdo je zlý, aby pak pokaždé zjistila, že všichni jsou zlí. Já říkám, že máme zjišťovat, kdo vyhraje a kdo prohraje a podle toho jít volit.

Každý kandidát má své pevné voličské jádro, každý kandidát může na poslední chvíli selhat, každý může říct v televizi nějakou blbost, kterou nepůjde vzít zpět. Vzpomeňte si, že Schwarzenbergovi prohrála volby neznalost hymny a jedna blbá věta o tom, že Beneš patří před soud do Haagu a Drahošovi zlomilo vaz, že seděl na křesle jako králíček před kobrou. Tohle všechno se v bledě modrém stane i teď.

Předpokládejme, že se naplní moje slova a Babiš na prezidenta kandidovat nebude… Neměli bychom se trochu připravit dopředu a prokydat si použitelné kandidáty? Neměli bychom se alespoň pokusit si jednoho vybrat a při trošce štěstí ho protlačit do druhého kola? Když tam pak bude říkat slova jako „drahota, bída, zima, plyn, nezaměstnanost, kretén Fiala“ a podobně, tak by třeba mohl i nenadále uspět. Volby jsou v lednu. To už bychom měli být v ojrožumpě až po krk.

Tož tímto nastoluji vidlácké hledání kandidáta. Hledáme toho, který bude schopen co nejplynněji vyslovit slova o zimě a bídě, který bude mít pochopení pro lidové protesty proti zkáze naší země, který bude schopen to říct i když mu moderátoři budou skákat do řeči… a kdyby ještě jako bonus uměl i pojmenovat příčiny, tak by to bylo super.

Znáte se osobně s některým z kandidátů? Stojíte o to, aby jeho jméno tady na Kydech zaznělo? Aby dostal svoji reklamu, případně celý medailonek? Spojte nás. V tomto případě netrvám na tom, aby přijel za mnou. Klidně dojedu já za ním. Budu se ho ptát na jeho vztah k Pětidemolici, budu se ho ptát na jeho vztah k demonstracím a zeptám se ho, jak by řešil současnou energetickou krizi. Co zjistím, to vám tady přednesu a budu každopádně hodný. Pak to tady budeme celý prosinec a leden prokydávat a jedno jméno pak podpoříme. Bude to další zbytečný pokus o jednotu mezi alternativou.

Já vím, že definice šílenství je dělat stejné věci a očekávat jiné výsledky. Ale copak mohu jednat jinak? Alternativa má 15% hlasů. To je v konstelaci bez Babiše docela slušná síla. Jen… kdyby se nedrobily. Tož si dáme další pokus o sjednocení. Dnes skončím slovy generála Pattona. „Následujte mě, nebo mi jděte z cesty!“

254 thoughts on “Za měsíc…

 1. https://casopisargument.cz/?p=45915

  „Poslali jsme ostrou prosbu…“
  —————————————
  9.10.2022 Anna Veselá

  „Anna Veselá se pokouší o první analýzu poněkud cimrmanovsky pojaté demonstrace největších odborů v Česku. Jaké jsou příčiny sobotního fiaska?“
  —————————————-

  „Po demonstracích ze dnů 3. září a 28. září se v sobotu 8. října konala demonstrace největší odborové centrály v ČR, ČMKOS. Na rozdíl od organizátorů předchozích demonstrací, kteří byli povětšinou v médiích hlavního proudu prezentováni jako podezřelá individua, ČMKOS se přeci jen těší určitému uznání i mainstreamu. Nutno ovšem dodat, že těsně před konáním demonstrace byl předseda ČMKOS a zároveň jeden z prezidentských kandidátů ostře (a často vulgárně) napadán představiteli tzv. pražské kavárny….
  Autorka se zúčastnila i dvou předchozích demonstrací a srovnává… Nakolik objektivně, nedokážu posoudit. Byl někdo z vidlákovců na všech třech demonstracích? Mohl by poreferovat?

  Nepochybuji, že značná část projevů byla pitomá…
  Na druhé straně jsem s přestávkami sledoval přenosy z obou“ našich“ velkých předchozích demonstrací…no, určitě tam byly i silné projevy, ale troufnu si tvrdit, že značná část alespoň té první demonstrace byla vyplněna opravdu excelentními verbálními „skvosty“.

  To byly fakt ty odborářské ještě pitomější?

  1. Rolexový Středula ví že nemá šanci, jen se snaží zblbnout co nejvíc lidí, aby jejich hlasy mohl zobchodovat v druhém kole…

  1. já bych mu moc nevěřila, oni ti imaginární blogeři dokáží jednoduché důvěřivce zblbnout. Taky to může být další herec posazenýa druhou stranu, aby důvěřivce ukolébal.

 2. Pro kolegu Laca:
  Co mám proti Hořejšímu? Mnohé, tady máte dva vzorečky:

  Volil jste Miloše Zemana?

  V roce 2013 sem v prvním kole volil Jiřího Dienstbiera a když nepostoupil, podruhé jsem volit nešel. Před rokem jsem samozřejmě volil Jiřího Drahoše, kterého dobře znám. Mrzí mě, že to nevyhrál, byť i u něj vidím různé slabiny.

  Jiří Drahoš, stejně jako vy, v roce 2015 podepsal Dopis vědců proti strachu a lhostejnosti. Možná proto loni prohrál a naopak Miloš Zeman díky protimigrační rétorice zvítězil. Od legendární věty kancléřky Merkelové My to zvládneme uplynuly čtyři roky a i ve Švédsku či Finsku posilují nacionalistické pravicové strany, které se ostře vymezují proti přívětivé migrační politice. Kdo měl tedy pravdu?

  Ve skandinávských zemích nacionalistické strany posílily z nějakých dvou procent na sedmnáct, protože uprchlíků tam mají opravdu hodně. Musíme ale vidět, že naprostá většina společnosti tomu nepodlehla. Ve Finsku a Dánsku zvítězili sociální demokraté, ve Švédsku středolevá koalice. Od samého počátku jsem říkal, že země, kam přicházejí političtí nebo ekonomičtí uprchlíci, mají plné právo je přijmout, nebo odmítnout. Rozhodně to není tak, že signatáři vámi zmíněného dopisu jsou nějací bezpodmíneční vítači. My jsme jenom zdůraznili, že k tomu musíme přistupovat lidsky, s respektem k běžencům, kteří s nasazením života prchají před válkou a z míst, kde by nikdo z nás nechtěl a nemohl žít. Nelze přece zaujmout cynické stanovisko, že je sem nepustíme a ať se klidně všichni utopí v moři. To je prostě nepřijatelné, pokud se hlásíme k nějakým evropským hodnotám.

  To je z roku 2019.

  1. Na výběr moc nebylo, při první volbě a ani při druhé. Swarcenberg neuměl česky, pro někoho roztomilé sislani , nebyl můj šálek kávy. Drahoš jako stahovač králíků a tancující derviš, neměl šanci. Možná mají pravdu, že volba prezidenta není pro plebs.(

 3. Tak jsem si poslech starého dobrého Vidláka v rádiu a co čert nechtěl … jak jsem doposlechl, tak si chystám něco k večeři a přepínám na TV – zprávy.
  A Vidláku neuvěříte co jsem slyšel – moudrá EU zakázala hlubokou orbu. Jestli jsem to chytil správně, tak tohle platí od příštího roku a pravidlo je, že 20% výměry může být hluboká orba, 80% nikoliv … jak mi vysvětlila EU odbornice Šojdrová. A hned vstupy – rozhovory … že co naděláme, jinak nebudou dotace … budeme se muset podřídit … prostě čekají nás samá pozitiva a sociální jistoty.
  Takže Vidláku – problém s půdou, která je vysátá a podobá se spíše keramzitu je úspěšně vyřešen :-). A pak že to nejde 🙂
  Škarohlídi, kteří by si dovolili špitnout, že budou nižší výnosy budou samozřejmě označeni za proruské šváby a po zásluze umlčeni … bo tak je to správně, tak to má být.

  1. To jsem rád, že to zmiňujete. Mě to úplně vystřelilo ze židle; a to nejsem žádný zemědělec.
   Ti magoři mají v hlavách fakt nakaděno a chtějí dovést Evropu k hladomoru.
   Vždyť i na obyčejné zahrádce musím záhony nejdřív pořádně zrýt a teprve potom si mohu hrát s hrabičkami a motyčkou! Kdybych to neudělal, tak tam nic nevyroste.

  2. lidé měli z konspirátorů srandu, teď je humor přechází – když se vše naplňuje – ale už bude pozdě…

 4. A zatim v Americe se volici chystaji volit mensi zlo:

  Republikani: my vam lzeme, a krademe vase penize.

  Demokrati: my krademe vase penize, a lzeme vam.

  1. :-))
   Už jsem to někdy psal, ale v U.S. je péčí pětipísmenkového vyboru již několik desetiletí prezidentská volba rovna volbě mezi Arielem a Vizírem… Poslední kandidát, který před volbou nešel veřejně políbit prsten (a dokonce si dovolil vyhrát), byl nějakej Kennedy. Dál už to pak fungovalo bez zbytečných mrzutostí.

 5. Poslouchám ČRo a zdá se mi, že WAR 2 běží v plném proudu.
  Rozhlas vyzývá k WINTERHILFE, ba přímo k WHW. (Zimní pomocná činnost. )
  😪🤧🥶
  Bude se odevzdávat kovové kuchyňské náčiní, aby bylo na tanky? Aj tak možno. Ještě není všem dnům konec. Metodika je propracovaná. Áda stačil vymyslet všechno.

 6. Mucil jsem se zcela samo maso stylem 🙂 a koukal asi 10 minut TN NOVA. Zovialni vysvetlovani ze zruseni usporneho tarifu je vyhodne, pac pak dostaneme vic. Dve mlade pipiny – maminky naprosto vyplachnute vysvetluji ze si daji dalsi svetr a budou setrit s vodou. Apod. No divi se nekdo, ze se rezim rehta z opozice ? Krome mensi bubliny jsou opravdu prumerni lide udrzovani ve stavu beznych provozne – zivotnich mensich neprijemnosti a nic jim nedochazi…

   1. A nebyla to zase nějaká raketa ukradinské PVO? Rusové měli v noci údajně útočit kamikaze drony na kasárna dělostřelecké brigády bázované v Záporoží. Ukradinci rakety PVO použili (údajně se jim i dva drony povedlo sundat) už při minulém útoku drony na Oděsu a Mikolajiv.

 7. jak se nam historie opakuje, USA zavadely sankce na plyn v 80 letech a ted znovu

  Reagan byl inaugurován v lednu 1981. A už v březnu téhož roku ležela na stole novému prezidentovi zpráva CIA s geniálním názvem „SSSR – západní Evropa, důsledek plynovodu ze Sibiře do Evropy“. Tajné, tato zpráva přestala být dávno, proto budu citovat. A snažíte se nezažít deja vu, i když je nepravděpodobné, že uspějete.

  „ Pravděpodobnost, že se Sověti pokusí nenápadně zneužít rozvoj plynárenských vztahů se západní Evropou, je velká. SSSR se může odvolávat na plynárenský byznys, připomínat Západoevropanům výhody hospodářské spolupráce a zdůrazňující potřebu vyhnout se protisovětským akcím. Hra na rozdíly mezi západní Evropou a Spojenými státy, stejně jako mezi samotnými západoevropskými zeměmi. Sověti tak mohou zhoršit politické klima v Evropě. Evropané budou muset při zvažování americké podpory současných a budoucích ekonomických sankcí počítat s přítomností velkých dodávek plynu ze Sovětského svazu. Navíc při rozvíjení hospodářské spolupráce se SSSR mohou země západní Evropy považovat za zbytečné vynakládat velké prostředky na projekty v rámci NATO.“. Text, opakuji ještě jednou, se narodil v roce 1981.

  Léto, stejně 1981. Šéf CIA William Casey – memorandum o sibiřském plynovodu. Cituji: „ Spojené státy musí odradit Evropany od dovedení této dohody k logickému závěru. Přinejmenším by Spojenci měli odložit konečné rozhodnutí, dokud nebude provedena společná studie jejich energetické bezpečnosti v měnícím se ekonomickém a politickém prostředí 80. let .

  1. dokonceni

   V prosinci 1981 byly úspěšně zavedeny sankce: omezení dodávek potravin; ukončení letů Aeroflotu do USA; zákaz půjček Sovětskému svazu. A buben! Úplný zákaz prodeje jakéhokoli zařízení pro ropný a plynárenský průmysl SSSR.
   Seznam sankcí USA zahrnoval jednotky plynových turbín, plynové kompresory, komponenty pro plynové turbíny a další ve všech odvětvích ropného a plynárenského průmyslu. A tady jsou 2 body, bylo to v roce 1981, to znamená, že SSSR byl živý a zdravý. Ale, jak se dnes říká, se záměnou importu nezvládl. Ano, tehdy pomáhali Evropané a Japonci. Ale jako fakt, nedostatek takových technologií u nás nastal už před 40 lety.
   Americký Caterpillar promeškal všechny zakázky na dodávky pokladačů potrubí, bagrů, buldozerů. Co velmi potěšilo japonskou společnost Komatsu. V roce 1982 Japonci získali kontrakt na 760 pokladačů potrubí v hodnotě 300 milionů dolarů. A za stejnou částku pro buldozery a bagry
   Ve stejném roce 1982 začaly státy rušit své vlastní sankce, jednu po druhé.
   Výsledek všeho toho povyku. Byly vybudovány evropské sovětské plynovody. SSSR se stal předním dodavatelem plynu na evropský trh. Místo amerických výrobců na dodávkách zařízení a strojů suverénně vydělávaly evropské a japonské firmy.

   https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1163862&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

 8. Vidláku 13:57,
  chlubíš se plným právem!!
  Rozhovor je výborný, budu se těšit na další díly.
  (Pokud, jak sama Kociánová naznačuje, nebude pořad Kupředu do minulosti zablokován…pochopitelně spolu s Vidlákovými kydy a desítkami dalších blogů.)

  Jsem rád, že jsem tě slyšel „naživo“, bezprostředně odpovídat na dotazy, bezprostředně reagovat.
  Kociánovou znám déle než tebe, ještě z dob, než ji vyhodili /vytlačili z Českého rozhlasu.
  Má za sebou (stejně jako ty) obrovský kus práce.
  ——
  Každému doporučuji pořad Kupředu do minulosti sledovat – a poslechnout si i starší rozhovory.
  ———–
  Musím se ale přidat k Občanovu povzdechu – s nostalgií jsem si poslechl starého Vidláka. Starého dobrého Vidláka. Jsem rád, že ho máš stále v sobě a nemáš dosud potřebu ho potlačit na úkor Vidláka- kvazipolitika .

  Docela rád bych si poslechl tvou televizní debatu třeba s ministrem zemědělství. (Pánové klid, já kdysi dávno napsal desítky scifi šuplíkových povídek a jeden scifi román…takže si mohu dovolit je k stáru
  překonat něčím ještě nereálnějším a fantastičtějším . 🙁

  1. Tak vidite ze je pekari vtipna a ne blba.

   Pekarová Adamová konstatovala, že nízká účast na demonstraci odborů v Praze ukazuje, že lidé vidí, že vláda situaci řeší, a že lidé už nemají tolik důvodů k protestům. Dostálová nabídla zcela jiný pohled a nebrala si přitom servítky. Ministra průmyslu a obchodu za STAN Jozefa Síkelu označila za „útočníka z pralesní ligy“.

  2. Myslím, že si to Pekarová představuje jako Hurvínek válku. Sice obstará každému svetr, ale ta pakáž nevděčná bude chtít ještě podvlíkačky.
   🤔

  1. A proc neni v televizi ale jen v radiu ? Je to jasny, zadny Vidlak neexistuje, to je hlas herce Stropnickeho ktery je mistr v meneni hlasu, dyt hral i Karkulku. Pres legendu Vidlak doufa ze se dostane na Hrad.

        1. V tomhle případě poslechem Martiny Kociánové.
         😀
         Neříkejte, že neposloucháte v autě zelenou vlnu. Něco musím poslouchat. Kdyby vypukla třetí světová, abych věděla, ze musím rychle běžet pro zásobu sucharů a tak… 😀

         1. Třetí světová už probíhá, alespoň mezi Ruskem a Českem. Málo posloucháte členy naší vlády. Ostatně – i USA se za námi opoďují, Biden nejspíš také neposlouchá ČRo.

          Pokud ale máte na mysli západní preventivní jaderné údery proti Rusku, bude se to jmenovat Zvláštní obranná operace, žádná válka.

          1. Právě jsem výše napsala , že když zapnu rádio tak to vypadá, že probíhá sbírka WINTERHILFE. Nebo rovnou WHW – Winterhilfswerk.
           😱☃️

  2. Moc příjemný rozhovor díky Vidlákovi i Martině.
   Jsem ráda, že na Vidlákovi zatím nejsou znát žádné známky zblbnutí z mediální slávy. Už se těším na další díly.

   1. Martina je skvělá.
    Už během čbch se nebála ptát a to i lidí-odborníků, kteří byli u vlády na indexu a označeni za dezinformátory a nepřátele státu.
    Byl u ní i dokonce i velmi „nabroušený“ Daniel Landa, který už je nějakou dobu, co se rozhovorů obecně týče, velice opatrný na to, s kým a o čem mluví.
    Pokud to nesmazali, tak ten rozhovor v rámci Svobodného Universa, by měl na YT stále být. A určitě stojí za to, pustit si ho.
    Je to chlap, co má srovnané priority, vzorný tata od tří holek a vzorný, milující manžel.
    A taky je to chlap, kterému sláva a zcela „vlastnoručně“, ale i talentem a pílí vydělané, fakt velké peníze, nevlezly na mozek a neudělaly mu z něj kaši.
    Stojí nohama na zemi a tu pleš má stále metr sedmdesát dva nad zemí, ne kdesi v oblacích, jako různí aktivističtí Davidové Kollerové.
    Takové poklony, jím vyseknuté nejen letcům z Anglie, ale i paragánům z Resslovky a jejich holkám, nikdo z ostatních chvástavých „umělců“ doteď nenatočil – a už ani nenatočí.
    Anička Malinová už bude navždycky jen jedna. Ta Landova.

    To by byl president podle mého gusta a kritérií.
    President, co předtím něco hodnotného vytvořil, za kterým je něco vidět, má to v hlavě srovnáno. Po převratu se, jako mnozí jiní, nevynořil z jakési záhadné díry prognosťáku, o kterém dodnes nikdo nic neví, nebo jiné smrduté žumpy.
    President, co předtím, než se stal presidentem, se přes svou milovanou paní a 2Landa Foundation, přímo a adresně podělil s potřebnými.

   2. Když tak nad tím přemýšlím, tak zrovna pan Vidlák, má s panem Landou hodně společného.
    Oba touží sjednocovat a obrodit národ, přitom si nehrají na spasitele. Mají to v hlavách srovnáno, něco už v životě dokázali, oba jsou chlapi ve všech pozitivních významech – i s troškou toho patosu u obou. Oba už udělali dost velké přešlapy, ze kterých se jistě poučili.
    Na Landu bylo holt víc vidět, je k nevoli mainstreamu stále úspěšný – a tak mu média ten jeho přešlap dala sežrat.
    Na pana Vidláka zatím tolik vidět není, tak ten jarní přešlap bude brzy zapomenut.
    Jsme jen lidi a chyby děláme.

  3. Pozdě, mám už poslechnuto a uloženo. 22_10_09_Vidlak1D.mp3 [;>))
   Pro mě je mluvené slovo víc než psané. A osobní setkání víc než sebelepší záznam – protože je interaktivní, Mohu se zeptat, tleskat nebo odejít.

   1. Já přesně naopak. V psaném textu se mohu vracet k zajímavé pasáži. A v papírovém textu si mohu podtrhávat.

    1. A já jsem to vzala oboje najednou. Je fakt, že se čtením jsem byla poněkud napřed, ale zato jsem to měla dvakrát za jeden čas.

  4. Vidlaku, diky za skvely rozhovor, jasny, strucny, pochopitelny.
   To se lidem, kteri jsou placeni od poctu planych slov nebude libit 😀

 9. Myslím, že pro Českou republiku l.p. 2022 a dále, nebude vůbec důležité, kdo bude presidentem.
  Podívejme se třeba na Slovensko, co si „zvolili“ tam a jak to i přesto funguje.
  Zdejší modla, dosluhující president Zeman, má lví podíl na tom, že i v České republice, už je presidentská funkce degradována na ještě méně důležitou funkci, než je onen, mnohými vysmívaný, kladeč věnců.

  1. Včil napsal jeden diskutér vedle na server náramnou věc. Ukrajincům docházejí zálohy. No takže jak můžeme Ukrajině pomoci? Požádáme důrazně ty ukrajince v branném věku, aby nasedli do svých lidových aut, a pokud utekli před válkou, nebo snad mobilizací- tak je třeba je vrátit. Na cestu dostanou neprůstřelnou vestu a lékárničku, a bude…Udaču.
   K těm obavám. I když se tady straší, tak i jedna moje známá, matka samoživitelka, sama s dcerou na baráku, jezdí furt do práce autem, i když busy jezdí velice slušně do města kde pracuje, úplně v pohodě si u domu chová klisničku, momentálně s hříbátkem, a jestli ji něco lehce znervozňuje jsou to zatím ceny chleba a rohlíků.A to je prosím samoživitelka.
   Na konci zimy budeme moudřejší. Já jsem koupil akumulátor a benzinovou centrálu. Abych v případě blackoutu alespoň 2 dny mohl přežít

   1. A co potom? Přemýšlel jste o tom, až Vám kvůli nedostatku ropy a stojícím rafinerkám dojde benzín?
    Nabíjení akumulátoru z elektrocentrály, je patrně tím nejdražším, ze všech možných technických způsobů.
    Kdybyste si k tomu akumulátoru přikoupil třeba 200-350Wp panel s integrovaným MPPT regulátorem a kromě hlavního výstupu i s výstupem pro akumulátor a automatikou pro jeho nabíjení (tyto panely se často prodávají pro kempovací účely a karavany, lze jich spojit i více kusů paralelně), tak ten koupený akumulátor, třeba s kapacitou i hodně nad 100Ah, udržíte „skoro zadarmo“ nabitý velmi dlouhou dobu.
    Pokud si přikoupíte ještě i autonabíječky pro mobily, powerbanky a laptopy (se vstupem 12V), tak pak máte vystaráno s provozem minimálně těchto zařízení.
    Pokud byste si přikoupil i slušnější měnič 12VDC/230VAC, řekněme s výkonem aspoň 1.000VA, tak máte vystaráno i s obsahem ledničky, mrazáku, sat-přijímačem a televizorem, pokud pro ně ovšem bude signál..Měnič může posloužit i pro napájení oběhového čerpadla pro topení.
    K připojení autonabíječek k tomu akumulátoru, Vám stačí solidně dimenzovaná autozásuvka (kombinovaná jako autozapalovač), koupená jako ND do nějakého staršího auta (levné a kvalitní byly ve Feliciích), nebo vysomrovaná od některého automechanika.
    Pak budete potřebovat ještě pojistkové pouzdro na autopojistku, 7,5A pojistku do něj, červenou a černou „krokosvorku“, pár kusů 6,3mm konektorů typu „faston“ a trochu černého + červeného 2,5mm2 lanka, nebo kus 2,5mm2 dvojlinky s jednou značenou žilou.

    1. No, škoda, že se to neprobíralo dříve. Mám trakční baterii 35Ah, měnič 300Wa nabíječku0,8/5A.
     Jasně že to není řešení pro trvalý blackout ale dejme tomu jen ty nárazové, řekněme půldenní.
     Pochybuju, že bych našel smysluplné řešení pro dlouhodobý kolaps. Tady by mi stačilo v domě jen teplo a světlo, mobily nebo internetový signál by byl naprosto podružný. Odpady mám pojištěné a pro vodu by se chodilo v nejhorším k přírodním zdrojům. Pokud by byla zima okolo nuly dá se obsah lednice/ mrazáku odložit za balkonové dveře, ne že bych tím vyhrál.

 10. forum24:
  „Drama narůstá. Pořadatelé proruských demonstrací na Václavském náměstí pokročili ve svém sporu. Ladislav Vrabel povolal právničku, která s jejich proruskou iniciativou sympatizuje, aby všem řekla, koho onen plán Česká republika na 1. místě je. Vrabelův bývalý kamarád a spolupořadatel, nyní soupeř Jiří Havel volá po toltéckých dohodách.

  Přitom jde jen o jedno. O peníze na transparentním účtu, na který důvěřiví lidé posílají peníze. „

  1. Mili zlati, Historia magistra vitae 🙂 V jake situaci bylo Nemecko po prohrane Velke valce ? Hrdinove zostouzeni a souzeni. V ulicich radili rude uderky. Bochnik chleba za milion marek. A do toho ruzni spasitele. Ada nebyl prvni ani jediny, jen se vykrystalizoval jako uspesny. Tito nasi dva vytecnici jsou prvni – a neuspesni. Jen se svezli na hrebenu prvotni vlny – ale kdyz ta zacala opadat, tak nebyli schopni pridat zadnou vlastni pridanou hodnotu a padaji spolu s ni. Splnili castkovy historicky ukol – lide videli ze masove protivladni protesty jsou jako takove mozne, a vedou k vysledku – byt diky popsane situaci ted pouze docasnemu, ktery se uz ztraci jak voda v pisku – viz treba drze momentalni zruseni usporneho energetickeho tarifu. Jsou to dve konjukturalisticke nuly. Ja se divim Vidlakovi ze je vyzvedava, jakoby bez nich jsme nemeli zadnou nadeji. Prijdou jini a ti se nezakecaji s ubohou pokladnou s milodary, ti budou mit vizi ze dostanou cely stat. Ale jeste neni cas.

    1. Silně doporučuji poslechnout si aspoň části obou dlouhých rozhovorů.
     Oba jsou zcela odlišné osobnosti ale velcí bojovníci.

  2. Takže Rajchl a jeho PRO s tím neměl vlastně vůbec nic společného a jen si tam přihřál svou předvolební polívčičku?
   Já se totiž dost dlouho domníval, že svolavatelem je on a Vrábel s Havlem jen dodavatelskou „firmou“ zajišťující organizaci.

   1. Dukaz toho ze je to zcela jedno, t.j. ze ani Rajchl neni pro sirsi verejnost zretele hodny fenomen, je poklesla ucast na druhe demonstraci. A na dalsich, pokud nedojde k vyrazne udalosti, bude asi tolik lidi jak ted na Stredulovi 🙂 Ada uspel proto, ze prisel s vhodnym osobnim charizmatem ve vhodnou chvili. Musi byt splneny obe podminky. Ted a u nas nenastala zatim ani jedna. Ale naky smysl tato „demo verze“ mela, jak jsem jiz zminil. Ale ostrou verzi bude muset delat jiny programatorsky tym.

   2. Ale to si tam přihřívali všichni politici. K tomu to bylo určeno, takový byl scénář organizátorů. Dát dohromady opozici.

  3. Jak to máte z Fóra24, tak to bude určitě „pravda“. Skutečná pravda je taková, že si to Fórum uzpůsobilo pro svoje čtenáře . Slyšela jsem vyjádření všech třech. Právnička po právní stránce zhodnotila, kdo je autorem projektu, ale nedá se říci, že by bezmezně byla na straně Vrábela. Je nestranná a Havla označila za hodného srdcaře a když se chtěla vyjádřit dále, že to není jen její pocit, ale i dalších spolupracovníku, odvolávala se zejména na bezpečáka demonstrací, tak ji Vrábel ve svém vysílání utnul. Poslechla jsem si vyjádření bezpečáka a to bylo opravu výživné. Panu Havlovi už dejte pokoj. Podle mě to myslel dobře. Ve svých projevech nakonec shodil Vrábel i odborníky, kteří na demonstracích vystupovali a ti pak, když bylo nutno, se obraceli spíš na pana Havla. Už i proto, že Vrábel je víc v Srbsku než v ČR. To Vrábel začal těžce snášet a od té doby pana Havla jen nechutně pomlouvá. Jeho projekt je dobrý, ale může se stát, že se stane vlastním hrobařem dobrého projektu. Demonstranti za ním půjdou ,ale odborníky musí hledat nové . ti už za ním nepůjdou a jeho uražená ješitnost o ně ani nestojí.

   1. Kamilo, víte v čem je asi problém?
    Když budete číst hnojomety, jako je F24, tak Vám prohlížeč přednostně bude nabízet tuhle úroveň hnojometů, nebo jiné, ale s úrovní podobnou. Tahle „výpočetka“ v prohlížečích je holt neúprosná. Dělá vlastně jenom to, co jí předurčil jiný člověk, nedá se oblafnout, či uplatit.
    Jediná pomoc je, nevyhledávat a nečíst. Ani takzvaně kontrolně, kvůli přehledu. To jsem zprvu dělal i já – a byla to chyba, co už se nedá úplně napravit. Příslušné mechanismy internetu si Vás bohužel zapamatují a ani po vyčištění PC už z toho není úniku.

    1. Pokud chci proti nekomu bojovat, musim poznat jeho zpusoby boje.
     Takze necist F24 je chvalyhodne, ale kratkozrake 😉

 11. To zastropování cen je super věc. Až mi za 2 roky přestane platit stávající smlouva, nebudu za barák platit za elektřinu 3.500 měsíčně jako teď, ale 14.000 Kč. Schválně si to taky spočítejte, kolik budete platit při 9 Kč za kWh.

   1. Tohle – „…Jistá naděje spočívá ve faktu, že česká ekonomika patří mezi nejsofistikovanější na světě, co se týče komplexnosti. V indexech ekonomické složitosti (ECI) a složitosti produktu (PCI) okupuje nejvyšší příčky na světě. Nové nápady tedy nebude generovat relativně nerozvinutý sektor IT služeb, ale spíše sofistikované robotické strojírenství a strojní výroba navázaná na elektrotechnický či automobilový průmysl….“ – je obzvlášť vydařený blábol.

    Pokud nebudou energie, PHM, chemikálie atd., nebo budou nesmyslně drahé, tak pro koho asi tak budou sofistikovaně roboticky strojovat ti inženýři? Kdo si bude kupovat výrobky a služby, budou-li desítky procent EUropopulace bez práce a bez příjmu?
    A vlasntě – o jakém ČESKÉM průmyslu to je, když nám v Kotlince už skoro nic nepatří?

  1. A také tam je mezi řádky to, proč bude za panem Vidlákem naznačovaný měsíc, většině spoluobčanů politika zcela ukradená.
   Budou řešit stejný, nebo horší problém jako Kadlas. Přitom se souběžně může stát (a nejspíš opravdu stane), že více výdělečně činný člen domácnosti, za tohoto stavu, přijde o práci.

 12. U Venduly jsou Petr s Pavlem (plus romancovovovov a čechoafričanová, takže bacha na poobědní trávení).
  Doporučuji si ho poslechnout – platí pro ty, co jej zvažují.

 13. Když ze zdejšího i jiného cituji manželce, slyším „Kolikrát mám ještě opakovat, že zatím se nic neděje. Většina lidí se má pořád dobře. Nákupní centra praskají ve švech, hospody plné, volební účast mizerná, nic co by lidi donutilo zvednout prdele. Jsou spokojení. Výsledek pro vládu. Desítky tisíc na Václaváku, a co? Nic. Dokud nebude pořádně zle, žvaňte si jak chcete, nezmění se nic. Vždycky to tak bylo.“
  Těžko oponovat …

  1. Těžko oponovat, když má paní pravdu. Dokud budou mít lidi plný hrnec, tak se nezvednou.
   A pětihnus na čele s aspeňákem Středulou budou rabovat erární kasu do posledního dechu.
   Potom se sejdou někde na Baleárech, na Madeiře, nebo, ještě líp, na Bahamách. Co nejdál od řevu naštvaných spoluobčanů.

    1. Tam by těžko utratili svoje prachy. V ústavní kantýně kaviár ani šampáňo neprodávají.
     A pan primář nerad vidí, když pacoši chlastaj.
     😀

  2. Schumachere… copak hospody, nakupní centra ale i všechny lesy jsou plné sppokojených houbařů. Před chvílí jseme se vrátili domů abychom si užili trochu klidu z toho vyřvávání v lese ( Homolkovi hadr).

   1. Buh nechtel, aby Nemci vyhrali – tak poslal v 1941 i na ruske pomery neobvykle krutou zimu. Za vse mluvi treba popis toho, jak za nemeckym delem sedela 7 clenna obsluha – nehybne. Vsichni zmrzli… Byt tak jen treba minus 10 – vyhrajou… Takze uvidime jak tuto zimu o nas Buh rozhodne.

    1. já si myslím že díky plným zásobníkům bude tato zima ne že přímo jednoduchá, ale klíčová bude až ta další, pokud nějakým zázrakem přes léto zásobníky nenaplníme (anebo naplníme za plnou palbu)

    2. To jsou kecy německých generálů.
     V první polovině října 1941 panovaly teploty ve dne mezi 0 a +15° C. Pak se začalo pomalu ochlazovat a v průběhu listopadu byly během dne mezi –5 až +5 °C a během tří čtvrtin nocí byla teplota pod nulou. Což naopak Wehrmacht pomohlo, protože zmrzlo bláto na cestách. Sněhová pokrývka postupně dosáhla vrstvy 20 cm. Což nejsou žádné vražedné teploty pro připravenou armádu. Jenže Němci počítali s vítězstvím do zimy a tak na zimu nebyli vůbec připravení.
     Skutečná ruská zima nakonec přišla až po zahájení sovětské protiofenzivy 5. prosince, tedy v době, kdy už Němci neměli šanci Moskvu dobýt. V prvních dnech úderu Rudé armády klesly teploty rychle na –15 °C i méně a v prostoru bojů vál ledový vítr, což dále oslabilo bojeschopnost německých vojáků. Další silné mrazy udeřily 13. prosince a divizím Wehrmachtu už selhávala i technika. Nakonec ale silné mrazy (-40) a nedostatek rezerv zastavily i ofenzívu Rudé armády v lednu 1942.
     Celkově lze tedy říci, že německá neschopnost dobýt Moskvu pramenila především z operačních chyb v kombinaci s logistickými problémy (zejména nedostatky v zásobování). Špatné počasí rozhodující faktor nepředstavovalo, stalo se jenom jedním z důvodů porážky před Moskvou. Silné mrazy však bezpochyby výrazně podpořily úspěch sovětské protiofenzivy, protože Rudá armáda byla na zimu lépe připravená ( stejné problémy jako Wehrmacht v roce 1941 (ale i 1942) měla i Rudá armáda za Zimní války s Finskem).

  3. Nebo lidi nakupuji zasoby na horsi casy

   V mem okoli se to uz par lidi zacalo tykat

   Prvni mesic zvladnou, dalsi uz jen velmi tezko.

   1. Porthos a standik.
    Vitásková má svůj podíl na současných problémech s plynem.
    Volby rozhodnou hlasy ze zahraničí a jak už jsem psal,volby vyhraje Nerudová.

    1. Ano, vyhraje, taky to tak vidím nespravedlivě… holt, je kásná, no, jak čaputica a voliči jsou taky jenom lidi

      1. Třeba je anonym vyznavačem barokní krásy, asi je jeho idol kyprá žena s velkým poprsím. No Čaputka má do tohoto ideálu dobře nakročeno, je vidět, že jí ty prezidentské žranice jsou k duhu. No nedivte se, předtím se motala v Pezinku na smetišti, tak si to užívá.

 14. Další utažení šroubů …

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-usporny-tarif-bude-jen-letos-pristi-rok-uz-ne-40410890

  Úsporný tarif bude zrušen, protože je zastropování cen energií, tudíž ztrácí smysl. Jenom se nějak cudně mlčí na kolikanásobku předloňské ceny je zastropováno … pro mnohé vstupenka do reálné bídy.
  Pro generaci mého dědy byla koupel v horké vaně luxus, pro generaci mých vnoučat to bude zase luxus.
  Pořád pokládáte za vtip následující:
  … a dědečku, jací vlastně byli ti komunisti?… červení nebo rudí?
  Zlatí synku, zlatí …

 15. Rád bych na Hradě viděl pana Blaška ,kterého jsem kroužkoval do Brusele ale …jeho by si bez politických zkušeností jako prezidenta mazali na chleba a navíc v druhém kole by nebyl, takže pan Skála na Hrad ale ..nedostane potřebný počet hlasů do druhého kola pokud sbírá podpisy i tak ,že se musí vytisknout podpisový list a odeslat jej.
  Vitáskovou bych bral avšak dostane se do druhého kola?
  Jinak se podřídím většině a dám hlas ,,našemu kandidátovi “ ať už by to byl kdokoliv ve druhém kole kde by mi nevadil pan Turánek.
  Obávám se však ,že mí anti kandidáti na prezidenta mají situaci pod kontrolou a zcela jinak našlápnuto na Hrad,protože Pětikolka nespí ,nesní a můžeme se jí posmívat jak chceme.Viz podpisové akce pro dvojakého generála z Varšavské smlouvy a NATO.
  Žádné jiné podpisové akce pro jiného uchazeče na Hrad jsem u nás ve městě neviděl.
  Nakonec i pana Zemana jsem volil dvakrát a v době nedávno minulé začal ten český buřič poslouchat jako hodinky ,přece jen má mladou dcerku a možná musí myslet co všechno by se mohlo stát.
  Štěstí přeje připraveným říkají francouzi.

  1. Nic neobvyklého. Zdejší šlechta po smrti Poděbrada nebyla schopna zvolit si ze sebe dalšího. Tak špekulovali až prošpekulovali.
   Mně se vhodným nejeví žádný z představených uchazečů. Na druhou stranu, ani nevhodným, s ohledem na všeobecné poměry a jejich určovatele.

   1. Poděbrad se zřekl následnictví koruny pro své syny a sám ji chtěl předat Jagelloncům. Po bitvě u Moháče potom Habsburk slíbil zaplatit dluhy a spoustu dalších slíbí. Šlechta ho zvolila, ale nevěděla, že král větší u slibu nesplní a že to bude volba na 400 let. Proto už prilezitost neměli volit krále ze svého středu. V první volbě by zase museli bojovat s papežem a půlkou Evropy, ale oni chtěli podnikat a vydělávat, užívat života, Žižkův fanatismus už byl minulostí. Ve druhé volbě nechtěli platit dluhy sami.

   2. Pan Turánek začal pozdě se sběrem podpisů. Hrozí, že těch přes 50 000 nenasbírá. Pokud jste ho ještě nepodpořil, prosím, stáhněte si jeho listinu na jeho webu nebo facebooku, vyplňte a pošlete na uvedenou adresu.

 16. Ahoj salónní revolucionáři.
  Kontrolní otázka č.1: Co vyřeší volby prezidenta?
  Kontrolní otázka č.2: Napadlo vás, že třeba žádné volby už nikdy nebudou?

    1. Skála, Turánek. Nadhled, rozhled, klid, argumenty, pokora, zkušenosti, osobnost, komunikativnost, rozvaha, pevnost, národnost, rozhodnost, naslouchání, spolupráce, porada, neplazitelnost, ušlechtilost, cit
     S volovskými argumenty na vyvrácení tohoto se obraťte na lampárnu. Já na vás nemám nervy (to nebylo ani tak na vás, kocoure, nýbrž na kohokoliv).

  1. 1. Prezident toho moc nevyřeší. Ale může být akční a ještě si přisolit. Což by třeba Fischer rád činil.
   2. Vlastně se divím, že volby ještě nezakázali. Jako dočasné opatření proti hrozivým hybridním hrozbám.

   1. Zakázat to ne, to by nebylo demokratické. Chtěli stihnout zavést korespondenční. Prý naši spoluobčané v zahraničí o to moc stojí. Pravila včera jakási paní z Indie. Já se jen ptám co se změní v její prospěch či neprospěch pokud tu dlouhodobě nežije a když vyhraje nebo nevyhraje její kandidát a kolik se toho může změnit pro nás kdo tady žijeme.
    Zajímavé je, že v RF nedávno byly komunální volby (korespondenční) a naševaše hlásila, že byly zfalšovány, protože byly KORESPONDENČNÍ a v tom případě je to velmi pravděpodobné ne-li jisté.

 17. Vlk opět osvědčil své prognostické schopnosti:

  – Podobně jako si nordstrýmy zlikvidovali sami Rusové,
  – kteři teď, když už jim podle Putinova výnosu patří, logicky ostřelují největší jadernou elektrárnu v Evropě (včetně své vlastní vojenské posádky, která jim své vlastní rakety logicky sestřeluje)
  – A nyní si zcela logicky vyhodili do vzduchu Krymský most.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/10/09/flash-krymsky-most-tak-uz-je-to-tady/

  – Zbývá už jen, aby Rusové bombardovali Moskvu jadenými zbraněmi…. je nejvyšší čas, aby to v předstihu začala česká vláda zcela logicky tvrdit. Neměli by nechat tu ukrajinskou argumentačně oddřít všechno.

    1. prý jsou rozvračeči všude, dlouho se mi tomu nechtělo věřit. Jak by se tam cizí síla dostala? Nevím, fakt, nevím

     1. To by ale v zásadě, samozřejmě, znamenalo síla podrytá západem, to ano, né, že by si to měli udělat schválně takticky sami, to ne. Spíš, jak se tam, kudy někdo dostal, nechápu

      1. ale no tak, bylo to nad ránem, noční směna ospalá, nová ještě nepřišla nebo se právě střídali. To není takový problém. Ale zase, řekla bych že nesmyslný akt. Jistě dají okolo komplet elektronický dohled a okamžitou protiakcí a mají utrum. S tou ostrahou jím čína pomůže, protože jde taky i o ni.
       Je to pro západ takový paradox – rusy nikdy nepokořili a z číny museli s ostudou vypadnout. A vzhledem k tomu, že si myslí že jsou chytřejší než neúspěšní předkové, jinak to dopadat nemůže.
       Co mi ale vrtá hlavou jsou Muskovy vláčky a zpátečka za dost těžkou cenu. Buď tam zahlídl něco s čím si neví rady, nebo ví a dostal strach. No jo no ta tajga a …

     2. Celkem snadno. Pendlují tam denně desetitisíce lidí – turisté, kamiony, zaměstnanci…
      Navíc pořád nevíme, co to vlastně bylo. A i Rusko mlčí jak zařezané (což nahrává Vaší úvaze).
      Je to vlastně stejná záhada jako NS 1+2. I kolem rour nastalo hrobové ticho na obou stranách.

        1. Debat a rozmluv už bylo dost, k ničemu to nevedlo, tak se nemluví a jedná. Přece nebudou vytrubovat co chtějí dělat… nejsme v pohádkách –
         Čas ukáže

   1. Kdyby býval ukrajinský Podoljak (poskok Zelenskyho; NEplést s Podoljakou), spolu s estonským zaminem Urmasem Reinsalou drželi pysk, člověk by se nad tím ba i zamyslel.
    Ale protože pysk nedrželi a Ukři se k tomu nadšeně přihlásili, tak smolík.

    1. Ale vrchní lukačovičův hnojomet tvrdí, že ukravínci sice poškození mostu přivítali, ale k přímé odpovědnosti se nehlásí. Ještě dneska dopoledne to takhle bylo. Už je to zase jinak?

     1. Je to jakkoliv!

      Nehledejte na ruské, ukrajinské, americké, německé, polské, české atd. straně nějakou pravdu. Říká se to, co se právě hodí. Dnes tohle, zítra ono. A každému něco jiného.
      Pravda je pro hlupáky. Tedy – pokud tu pravdu vůbec budou chtít slyšet. Většinou ani moc ne, ruší totiž jejich představu o realitě.

      Pravda se hodí jenom k predikci příštích kroků protivníka.
      Ale on nesmí vědět, že ji znáte.

    2. Kdo není líný se podívat, tak vidí. Ne hned, to se toho moc neví a ne pozdě – to už naplno jede výroba fake news – propaganda a ta může být jak vnější, tak vnitřní.

     Všechno podstatné už bylo řečeno, za pár dní bude řečen zbytek. Co vybuchlo, kdo to tam zavezl atd. Pak budeme vědět i to kdo obstaral, kdo dal příkaz, jak to, že to neobjevili při kontrole atd. Něco z toho řečeno nebude, protože to bude použitelné „příště“. Tou nebo onou stranou.

     Sice se dozvíme dost pravděpodobnou verzi události, ale k ničemu nám to nebude.

      1. Každý jiný. Nehledě na to, že ten jeden je Podoljak a ten druhý, mi bližší, je Podoljaka.

       Má, jak jsem vypozoroval, docela velký vliv na ruskou věrchušku. Pro mě to není moc pochopitelné, ale asi je to tak. Politolog, vojenský teoretik, učitel. Ale nebojí se do kamery říct i velmi nepříjemné věci. O bordelu v Rusku, gubernátorech, kteří se starají o vánoční výzdobu „svých“ gubernií, ale nechají odjíždět na výcvik a na frontu mizerně vybavené odvedence. A ono se pak záhy něco děje. Už třikrát jsem si toho všiml. Někdo se asi dívá…
       Možná je to náhoda. Nebo má rád ty tlusté letité úředníky s třemi bradami stejně jako já.
       Jako osinu v zadku.
       ===
       Ne, že by u nás takoví nebyli. Jsou. Jenom nejsou tak pravidelně tlustí. Dbají na figuru. Někteří (některé) mnohem víc než na svou činnost. Ale jejich samolibost je stejně odporně nesnesitelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *