30 května, 2024

Výročí útoku na Nord Stream

Německá opoziční politička Sahra Wagenknechtová mluví ve svém každotýdenním videu o všech rozporech v politickém thrilleru Nord Stream. Identifikuje masivní nesrovnalosti a útočí přímo na německou vládu za její nečinnost: „Co je to za submisivní, trapné postavy? Co jsme udělali, že jsme si zasloužili, aby nám vládly takové mátohy?“

Téměř přesně před rokem byly vyhozeny do povětří plynovody Nord Stream. Zpočátku se západní komentátoři naprosto shodli na tom, že za aktem sabotáže stáli Rusové. To bylo běžné vysvětlení až do jara. Poté, na základě zasvěcených informací, držitel Pulitzerovy ceny Seymour Hersh prozradil: Za útokem nebyl nikdo jiný než samotný americký prezident Joe Biden. O několik týdnů později přinesla německá a americká média nové verze. Podle nich byl útok nařízen, naplánován a proveden Kyjevem.

Pro Scholze bylo od počátku jisté jen jedno: Američané to určitě nebyli.

O rok později zaráží Sahru Wagenknechtovou především vzájemně si odporující tvrzení, do kterých se od té doby německá vládní koalice (sociální demokraté, Svobodní, Zelení) zamotala, a také to, jak média a politici odmítají z incidentu vyvodit poctivé závěry. Ve svém posledním každotýdenním videu politička kritizuje zejména vládu.

Spolkový kancléř Olaf Scholz původně prohlásil, že netuší, kdo za špionážním činem stojí, vzpomíná Wagenknechtová. Ale alespoň jedna věc mu byla jasná hned od začátku: „Teorie, že to byli Američané, je ta, pro kterou neexistují žádné důkazy, abych to řekl velmi jasně.“

Skutečně o tom zatím neexistují žádné neprůstřelné důkazy. Ale když dojde na nepřímé důkazy, vypadá to už úplně jinak. Sahra Wagenknechtová připomíná notoricky známá slova Joea Bidena z února 2022, dva a půl týdne před začátkem ukrajinské invaze: „Pokud Rusko napadne, Nord Stream 2 už nebude existovat,“ řekl tehdy americký prezident. „Tak to ukončíme. Slibuji vám, že to zvládneme.“

O rok později považuje Wagenknechtová fakt, že Američané nemají se špionážním zločinem absolutně nic společného, za směšné tvrzení. Paradoxně to vyplývá z „oficiální“ ukrajinské verze. Sahra říká doslova: „Ukrajina nedělá nic, co by Američané nechtěli, protože si to vůbec nemůže dovolit. Je ještě nepravděpodobnější, že by mohla takový útok připravit sama, aniž by si toho Američané všimli.“

Pokud je oficiální verze správná: Proč Berlín stále podporuje Kyjev?

Podle novin „Zeit“ se USA pokusily „útoku zabránit – neúspěšně“. Wagenknechtová však pochybuje, že Kyjev ve skutečnosti šel proti vůli Washingtonu: „Že by Ukrajina skutečně riskovala, že urazí svého nejdůležitějšího, existenčního a nenahraditelného zastánce tím, že bude jednoduše ignorovat výslovný příkaz nevyhodit plynovod do povětří – tento předpoklad je tak přitažený za vlasy a tak absurdní, že pravděpodobnost takového průběhu událostí se blíží nule.“

Ale pokud je oficiální ukrajinská verze stále „v podstatě pravdivá“ a Kyjev jednal z vlastní iniciativy proti Německu, „pak se musíte ptát: Jsme skutečně tak hloupí, že zemi, která nadále ničí naši nejdůležitější energetickou infrastrukturu, posíláme miliardy dolarů ve zbraních a penězích, jako by se nic nestalo, zatímco omezujeme péči o zdraví a chudé děti. Proč nikdo v médiích, kdo přejal tento příběh, nepoloží tuto otázku?

Sahra má ale i další otázku. Týká se to LNG, které nyní Německo dováží z USA: „Jak jsme hloupí, když nyní nahrazujeme svou závislost na ruském plynu závislostí na mnohem dražším plynu ze země, která minimálně schválila tento útok na infrastrukturu naší země a kryla pachatelům záda?“

P.S – Sahru Wagenknechtovou sleduji pravidelně. Její poslední video mě zaujalo, ale nechtělo se mi ho překládat  – tímto děkuji rakouskému Exxpressu a jmenovitě Stefanu Beigovi, že text v podstatě přepsali. … Hned to jde rychleji.

https://www.youtube.com/@SahraWagenknechtMdB

21 thoughts on “Výročí útoku na Nord Stream

  1. Dobrý den,
   myslím že novela míří k soukromým školám. Známá jednu takovou zakládá, v pronajatých prostorech a umyvadlo v každé třídě je nereálné apod. Myslím si že rétorika binární a nebinární záchody je nešťastná. Ve venkovních školách mají asi tedy kadibudku pro kluky a kadibudku pro holky.
   Na kolejích byli jedny záchody a sprchy na patře na jednom patře byli klučičí a na druhém holčíčí. Nicméně pokoje na patře byli jak holččí tak klučičí. Myslíte si, že holky běhali na záchod a do sprchy na jiné patro?
   Na kolejích v Německu jsme měli jedny záchody ano kluci tam měli ten svůj na čůrání a zbytek byl společný. Nikdo nic neřešil. A dnes je v módě binární a nebinární……stačí si toho nevšímat, tahle móda zase přejde.
   S pozdravem
   Martina

  2. Dobrý den,
   myslím že novela míří k soukromým školám. Známá jednu takovou zakládá, v pronajatých prostorech a umyvadlo v každé třídě je nereálné apod. Myslím si že rétorika binární a nebinární záchody je nešťastná. Ve venkovních školách mají asi tedy kadibudku pro kluky a kadibudku pro holky.
   Na kolejích byli jedny záchody a sprchy na jednom patře klučičí a na druhém holčíčí. Nicméně pokoje na patře byli jak holččí tak klučičí. Myslíte si, že holky běhali na záchod a do sprchy na jiné patro?
   Na kolejích v Německu jsme měli jedny záchody ano kluci tam měli ten svůj na čůrání a zbytek byl společný. Nikdo nic neřešil. A dnes je v módě binární a nebinární……stačí si toho nevšímat, tahle móda zase přejde.
   S pozdravem
   Martina

 1. Zákaz ropy a plynu z Ruské federace pojistily Západní hodnoty tradičně likvidací distribuce.
  Tedy vyhozením Nord strem do vody teroristickým útokem.
  A evropští elity a mocipáni se tetelili blahem, že nebude čím topit a vyrábět žrádlo i průmysl.
  Za odměnu si narvali všichni konta zdraženými energiemi.
  Ještě teď se vláda ČR kochá blahem, že nám koupila za 70 miliard zásobníky na ten „emerickej“ plyn, který kupují někde na moři od čistokrevných podloudníků.

  Děsím se toho, co podniknou v boji proti těm dezinformacím.
  Smrt z vyděšení mně ale nehrozí. Neděsil mě ani ten kowid.
  Pokud to bude internet jen pro prověřené a pokorné, už to s knihovnou jako kdysi v mládí dožiju.

 2. Do politiky nemůže každý. Na významné posty jsou dosazováni pouze ti, kterým je to dovoleno. A dovoleno je to až na výjimky pouze těm, na které někdo něco má. Jde tedy o lidi vydíratelné a dělající to, co po nich ten, kdo je drží v hrsti, chce. Je jasné, že takto se do politiky dostávají amorální loutky; na jedné straně sice schopné všeho, ale zároveň neschopné samostatně uvažovat, něco řídit a skutečně vládnout (byť ve velkém trpí komplexem moci). Výsledky teto degenerace moci jsou čím dál patrnější a hmatatelnější. Ještě si užijeme.

  1. A ještě jeden parametr:
   Čím je nějaká třída (národ, rasa) chytřejší a vzdělanější, tím má méně potomků. A naopak.
   Zpětná vazba přírody, aby ji někdo nekázal opravdu ovládnout.

   1. Proto Židi v Izraeli, přes protesty některých jich, si stále vydržují ultraortodoxní líheň. Jako obnovující se zdroj původní populace a především kultury. Zdrojový kód. Podobně jako syrup do vody. Sám o sobě obtížně konzumovatelný, ale po vhodném naředění velmi pitný.
    Obdobně z těch kořenů vyrostlá křesťanská euroamerická civilizace. S úpadkem zdroje sama upadá.
    A tak fungují všichni ostatní. „Česká otázka jest především otázkou….“ a „Státy jsou udržovány těmi idejemi…..“ Celé lidské dějiny.

   2. Starý Kocour
    V jednom svém článku na Nové Republice uvedl Ivan David jako optimum 2,11 dítěte na jednu evropskou ženu (tam je zahrnuta úmrtnost jednotlivých věkových skupin). Vychovat tři děti vyžaduje jistý druh talentu, jednodětné a bezdětné svazky vedou ke kolapsu společnosti. Právě pro chytřejší a vzdělanější rodiny (zejména matky) je žádoucí vytvořit dobré sociální a materiální podmínky na založení rodiny někdy ve 20+ létech matky (jde hlavně o první těhotenství).

    1. Tak. Trvalé osídlení. Práce nedaleko domova. Dlouhodobé stabilní rodinné a sousedské vztahy. Infrastruktura. Zdravotnictví, školství.
     Komplex podmínek. Sdílené hodnoty. Kultura.

   3. 60 az 100 milionu mrtvych hlavne civilni populace za posledni
    svetovy valky ,jiste byli nevzdelany a nechytry..
    Ti nejlepsi z nas i vzdelany, meli z tech valek , taky mene potomku..
    Meli potom,kdyz nebyli , jiste mene potomku ,civilni populace taky ,
    kdyz jim padaly bomby na hlavy kazdej
    den a noc…Ta zpetna vazba prirody …Parametr.
    Vseho moc skodi , vzdelani , rozumu, IQ i bomb.
    Co je v hlave , cim vice je v hlave a nejen v Kocourkove ,
    pak vice spadne i na hlavy. To zarucene.
    Nejdrive padaji hovna z podia, z kancelari , z universit …
    To sem zvedavej, kdy se tohle yntelygent dozvi.
    Ale musi zatim pockat, az se najde dochtor ,profesor, kdo ho tohle nauci..

 3. Co chcete od politiků státu, který je již 78 let pod okupační správou SSA a jehož kancléř(ka) jede povinně po svém jmenování do Bílé Chýše podepsat tzv. KanzlerAkt?

   1. Bylo kardinální chybou, že nástupnický stát po SSSR opustil ve východním sektoru v Dojčlandu své voj. základny. To by se vrahům z Volstrýtu (copyright Jasánek) špatně rozšiřovala nírová firma NATO (rozuměj servisní firma pro ony vrahy)!

  1. Zatim ma president problem odejit z podia , W. muze byt v klidu ,
   horsi , na poburovani , treba s tim potrubim , mozna prijde , ale az potom.
   Takze na programu sou ty matohy a na velkym propagacnim obrazku,
   je nepricetne nematohova krasavice inteligentni..
   Obrazek je dalsi na nas propaganda.
   Sahra , sakra , na nas jeste a zase , spolu se stadem poradcu, vymrstila
   poradne vozvejkanou uz ,zn. herschscholtz, zvejkacku..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *