28 února, 2024

Všichni to slyšeli

Odborářská demonstrace na Malostranském náměstí… První a zároveň určitě poslední, na které jsem se objevil. Ještě jsem ani nedomluvil a twitter byl plný příspěvků, jak se jakási školská platforma od demonstrace distancuje, protože jsou ehm ehm demokrati a s nějakým antisystémovým proruským kolaborantem nemají nic společného. Aneb, když vás sice vláda bere na hůl, ale necháte Českou televizi určovat, kdo je hodný a kdo není. Že, Petro Mazancová?

Nejsme proti vládě… jen proti krokům, které dělá. Učitelská platforma je prosíravá. Samozřejmě nezazněl ani jeden faktický argument. Jen ty, ad hominem. Problém jsem já osobně. Nikdo vůbec neřešil, co jsem řekl nebo neřekl.

Sami demonstranti samozřejmě žádný problém neměli. Stačil jakýkoliv výkřik z publika o demisi a ihned skandovalo celé náměstí. Bez ohledu na to, co chtěl řečník zrovna říci. Z pódia zaznělo vícekrát, že odbory budou jednat, ale šlo spíš o představy předáků z ČMKOS a školských odborů, než představu diváků na náměstí. Nevím, jaké plány mají Středula s Dobšíkem, ale vím přesně, jaké představy měli lidé s vlajkami, píšťalkami a řehtačkami.

Demisi!

Z pódia o demisi promluvil vlastně jen Bohumír Dufek. Dokonce ani já jsem toto slovo tentokrát nepoužil. Ale jinak viselo ve vzduchu. Pořád. Stačil sebemenší impuls a bylo to. Žádná autorita ho nedokázala zastavit. Smířlivá slova byla v podstatě zbytečná, protože lid už od vlády nic pozitivního nečeká, v jednání nevěří a už vůbec nevěří, že by tato vláda byla schopná něco napravit.

Vidíte, co udělá jeden Vidlák na pódiu… velmi rychle se díky jeho přítomnosti ukáže, kdo kde doopravdy stojí. Kdo chápe situaci a kdo si hraje svojí vlastní hru. Kdo je skutečně odhodlaný protestovat a kdo se ještě rád vrátí pod vládní křidélka, aby o něm náhodou Jan Komso Moláček z deníku N (jako nenávist) nenapsal to samé, co o mě. Víte, čím déle se dívám na naší polickou scénu, tím víc mám dojem, že oni ani nejsou od nikoho zaplacení. Američanům je vlastně jedno, kdo tady vládne a co dělá. Podle mě jim ani nestojíme za nějakou tajnou operaci. Naši politici se prostě jen bojí, co o nich řeknou mééédia. Bojí se shittstormu. Až se bát přestanou, mohou se stát Ficem nebo Orbánem. Kdo připustí, aby jeho hru soudcovala média, ten buď bude hrát podle nich a nebo prohraje.

Takticky je ovšem celá situace naprosto jednoduchá. Vláda prostě tlaku odborů ustoupit nemůže, protože kdyby to udělala, ozvali by se další, kterým se v dnešním poklesu reálných mezd blbě žije. A odboráři také nemohou ustoupit, protože pokud v dnešním poklesu reálných mezd nedokáží nic vybojovat, ukážou tím, že jsou prostě zbyteční. A moje přítomnost na pódiu ukáže během několika dní vám všem na Alternativě, kdo je rovný chlap a náš a naopak kdo je přizdisráč, co se lekne novinářské žumpy. Nic víc, nic míň.

Pokud budou novináři určovat, kdo je správný a kdo je špatný, tak si můžete být jisti, že buď vyznáváte evropské hodnoty a nebo jste ti zlí. Za všech okolností. Kdo na toto novinářské pískání hry přistoupí, ten má hodně omezené hřiště.

Bohumír Dufek správně z pódia řekl, že tohle není konec, to je začátek. Správně pojmenoval ty nejhorší problémy, kterým čelíme. A myslím, že dobře ví, jak velká bitva ho čeká. Roman Ďurčo je od Ostravy, ten se zřejmě taky jen tak něčeho nelekne.

Jestli je někdo na pochybnostech, co doopravdy chtějí ti, co zaplnili Malostranské náměstí, tak si pusťte záznam a zaposlouchejte se.

Už to není jen o Alternativě. Už to není jen o dezolátech. Už je to i o zaměstnancích a vlastně i zaměstnavatelích. Ti si teď budou muset projít tím stejným, čím jsme si prošli my. Protože když nemáš argument, vraž tam prostě Rusáka a dezinformace). Museli jsme se protříbit, museli jsme se naučit žít s nálepkami… to samé se teď budou učit odbory… Dehonestace je nejjednodušší způsob, jak jim to zkusit rozbít. Ale myslím, že alespoň někteří jsou na to připraveni.

Ale úplně všichni na pódiu slyšeli, co chtějí ti, kteří si je zvolili za předáky. Nikdo se nemůže vymlouvat, že to nevěděl. Stejně tak všichni vědí, že vláda prostě nemá kam ustoupit. Ještě mohou v tichosti otevřít kohoutky pro ruský plyn. Ještě mohou chvíli předstírat zájem o národ. Ještě chvíli si mohou hrát s čísly. Ale kde nic není, ani čert nebere. Pokolikáté je to s ODSkou pořád stejné? Modroptácký premiér znamená krizi a předčasné volby… Všichni na náměstí to vědí. V příštích týdnech se ukáže, kdo si s tím nejlépe poradí.

Mimochodem… vůbec mě nepřekvapuje, že Česká televize utnula projev pana Dufka a můj… A samozřejmě mě vůbec nepřekvapuje, že novináři vůbec neřeší, že se lidem zhoršuje situace. Místo toho řeší, kdo je proruský. Nemáme právo protestovat. Jen držet hubu a krok. Středula si pozval dezinformátory… Vyšší střední třída se jednou chová revolučně vůči lidem pod sebou. Třídní boj naopak. Inu, tak si ještě chvíli hrajte. Po této demonstraci se zase víc ukáže vaše licoměrnost.

A schválně, jestli po tomhle haló půjde v archivu na Primě nebo České televize najít můj projev…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

545 thoughts on “Všichni to slyšeli

 1. Kdo sleduje aktuální dění došel pravděpodobně k názoru, že stávka se čím dál více jeví jako „Aspenem“ řízené upuštění páry. Do Vidláka se pustili protože jim do toho hodil celkem účinně vidle.
  Situace se má tak, že všichni vidí a vědí, že král je nahý, ale nesluší se na to upozorňovat. Naopak, „dobré Aspen vychování “ velí pochválit neexistující šaty a při vzrůstající nespokojenosti spustit konstruktivní kritiku, že teda možná … jaksi by mohl ty neexistující šaty šikovný krejčí trošku přifazónit dle poslední módy … O ničem jiném ostatně nemluvila Mazancová, když prostoduše vyjevila, že demonstrace přeci není proti vládě … že to chce vlastně jenom trošku lépe vysvětlit a poštelovat … a opět bude fajn.
  A do toho si Vidlák vezme mikrofon a řekne pravdu, na kterou všichni pod pódiem čekali … že král je nahý, že vyrábět kWh za desetihaléře a neprodávat ji za 2,- Kč je jenom chamtivost atd.
  Zděšení v řadách příznivců anglosasů je nepředstavitelné, protože takhle to přece nemělo probíhat … proto ten enormní hněv směr Vidlák. Oni nemohou rozebírat co řekl, protože řekl pravdu, se kterou všichni souhlasí, takže nálepkují a nálepkují. Jenže tohle je hůl o dvou koncích – zároveň všichni vidí, že dehonestován je člověk, který vyjevil pravdu, což znamená posílení naší strany barikády. Ať udělají co udělají, svou situaci jenom zhoršují.
  Velmi trefně to okomentoval Svatoš na MaP. Já jen dodávám, že Vidlák se stává stejně nebezpečný jako P. Hampl – oba dokážou stručně pojmenovat problém v jazyce, kterému rozumí i pomyslná Vlasta prodavačka s Pepu soustružníkem.
  Jak někdo vtipně připomenul slavný výrok – nebojím se stáda lvů vedených ovcí, ale stáda ovcí vedených lvem.

  1. Pane Dvořáku, ale všiml jste si, že jako první začali vyskakovat školští odboráři?
   Pročtěte si ten článek na hovinkách pozorně. Školské odbory se točí na tom, že nevěděli, že tam bude vystupovat „dezinformační proruská scéna“. Imho couvají. Nevím před čím, ale couvají.

   1. Především jedna dobře krmená a stranicky uvědomělá soudružka.

    Mazancová doufá, že František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, vysvětlí, proč stál na pódiu vedle blogera Vidláka. „Přišlo by mi namístě, pokud vystupoval až po tomto kolaborantovi, že měl nevystoupit. Měl z tohoto odborového protestu odejít,“ dodala.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Clovek-s-prezdivkou-Vidlak-on-haji-Rusko-Do-Interview-pozvali-ucitelku-ta-se-od-recnika-distancovala-746766

  2. Možná ano, upuštění páry. Nebo dokonce asi ano. Jinak ovšem přehledně popisujete velmi lidské prvky, které tu demonstraci provázejí. Mazancová platforma se rozlítila, čehož se naprosto očekávaně chytil mainstream.

   Píši sem učitelé, může některý z nich podat objektivní informaci, co to vůbec je za platformu, tzn. jakou má náplň, dosah a vliv, jaký počet pedagogů sdružuje, obecně jakou má autoritu k tomu, aby kádrovala školské odbory?

   Ať je to s Mazancovou platformou tak či onak, nechala se slyšet. Čímž většinu odborářských předáků vyděsila. Že je Vidlák persona non grata, takže i jen ocitnutí se v jeho blízkosti znamená cejch proruského dezoláta, to je dopředu známo, nelze se proto divit, jaký poplach to v kurníku způsobilo.

   Tvar mainstreamového zpravodajství je přece taky dopředu znám. Na předchozí demonstraci byli dva (nebo kolik), kteří si (i přes úpěnlivě prosby to tam netahat) přinesli ty wagnerovské znaky, a tím pádem byla demonstrace jaká? A Vidlák tvrdě kritizuje režim, ke všemu se stýká s organizátory těch demonstrací. Jakou má šanci nebýt tím pádem v očích vlády a jí posluhujících proruským ničemou?

   Znovu, kromě politických ambicí řekněme Středuly a asi některých dalších lehkoživků, kteří si z titulu své pozice jen pomocí Vidláka nasrali do bot a musejí s tím něco dělat, ti ostatní prostě jen dostali strach. Mazancová platforma a mainstream, který z principu nedá prostor nikomu, než právě jí, jim jej nahnala. Oni by rádi řekli na plná ústa, že vládo, táhni konečně k čertu. Ale bojí se stigmatu, všech těch kavárníků a platforem. Tak se snaží dělat, že tam snad ani nebyli. Což je taky potřebná situace k tomu, aby se mohl vytvářet dojem, že předáci i demonstranti jen chtěli upozornit vládu na některé dílčí prvky, ale jinak ji plně podporují. A že bylo jakýmsi organizačním nedopatřením, když se tam objevila ta nevítaná Vidlákova osoba.

   Co k tomu vlastně dál má smysl říkat? Je to pouhé svíjení se předáků ve svízelné situaci a o mainstream se opírající svalnaté pózy jakési ženy, která se utekla ke spektakulárnímu aktivismu. Karty jsou přece dávno rozdány a Vidlák je v nich černý Petr.

 2. https://www.globaltimes.cn/

  Výměny návštěv na vysoké úrovni mezi Čínou a Francií si v poslední době udržely silnou dynamiku, uvedlo v pondělí čínské ministerstvo zahraničí.
  Ministr zahraničí Wang Yi jednal s francouzskou ministryní pro Evropu a zahraniční věci Catherine Colonnovou a spolupředsedal 6. schůzce mechanismu dialogu na vysoké úrovni mezi Čínou a Francií o mezilidských výměnách.
  Obě strany se mj. dohodly na prohloubení komplexní, vysoce kvalitní spolupráce s pokračujícím využíváním mechanismů strategického, ekonomického, finančního a kulturního dialogu a na vytváření nových kanálů pro výměny a dialog.
  Wang Wenbin uvedl, že bude pokračovat spolupráce v tradičních silných oblastech, jako je civilní jaderná energetika a letectví, průzkum nových oblastí, jako je vzdělávání, vědecký výzkum, energetická transformace a udržitelný rozvoj, aktivní průzkum spolupráce na trhu třetích stran a podpora vysoce kvalitního rozvoje iniciativy Belt and Road.

 3. Neuvěřitelné!
  …Předseda školských odborů František Dobšík se ohradil, že dezinformační scénu nesleduje a o Sterzikovi, který pod přezdívkou Vidlák píše ostře kritické blogy proti současné vládě, do té doby nevěděl. „Paní Mazancová uvedla, že když jsem toho Vidláka slyšel, tak jsem neměl po něm vystupovat. Ale já ho neslyšel. Stál jsem v rohu a pročítal si, co tam budu říkat,“ popsal Novinkám a Právu. „Toho člověka si tam pozval pan Dufek za Asociaci samostatných odborů (ASO), já jsem tam byl jako host za školství. Na to konto jsem tam vystoupil po Vidlákovi, ačkoli jsem původně měl vystoupit jako třetí,“ vysvětloval. Řekl, že školské odbory se od vystoupení Sterzika distancovaly.

  Mazancová posléze připustila, že mohlo dojít k nedorozumění. „Dobšíkovi věřím. Do té doby jsem taky nevěděla, že ten člověk (Sterzik) existuje. Ale odpovědnost Středuly je neoddiskutovatelná,“ uvedla.

  Mítink na malostranském náměstí byl nešťastný i podle Petra Baierla, šéfa vysokoškolských odborů.
  „Slyšel jsem, že tam vystoupil nějaký dezinformátor. Toho člověka neznám, někde jsem jen četl, že je kontroverzní. Já jsem tam nebyl. Kdybych byl na náměstí, tak bych na pódium nevystoupil,“ vysvětlil.

  Místopředseda Asociace samostatných odborů Martin Engel Novinkám a Právu řekl, že s vystoupením Sterzika na demonstraci nemá problém. „Chtěli jsme, aby tam nevystupoval nikdo z politiků, a to se dodrželo. Pana Sterzika jsem neznal a jeho projev jsem slyšel jen ze záznamu, a dá se říct, že s ním souhlasím. Mluvil především o zemědělství a myslím, že říkal pravdu,“ uvedl Engel….

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-odbory-jsou-v-sobe-kvuli-infiltraci-demonstrace-dezinformacni-scenou-40452356

  1. Takže nikdo Vidláka nezná, nikdo od něj nikdy nic nečetl, nikdo o něm nic neví, nikdo ho tam neslyšel mluvit ( s výjimkou Engela, který ale říká, že Vidlák řekl pravdu), ale všichni (s výjimkou Engela) se od Vidláka distancují jako svého času od Charty 77 (kterou tehdy taky nikdo nečetl) a lžou o něm, pomlouvají ho a odsuzují ho jako tehdy v roce 1977 odsuzovali ty „ztroskotance a samozvance“, tedy signatáře Charty 77!

   1. Je to tak. Kdyby nic jiného Vidlákovo vystoupení nerozpoutalo, tak to jejich odkopání stojí za milion. Především Středulu jsem od jeho slavné kandidatury měla přinejmenším za troubu, ale teď mám na jazyku slovo, které se jakožto dáma opravdu zdráhám napsat. Jestli mají odbory ( tedy ČMKOS) za něco stát měly by se ho urychleně zbavit.

   2. Chátra 77 byl podnik sponzorovaný košer podvraťáky, jako židem Sorosem. Za kecy o lidských právech a svobodě projevu byly lupičské a otrokářské plány.

    Vidlákova diagnostika hospodářských zločinů kazisvětům a jejich souvěrcům většinou nechutná. Fakta a logika se jim nehodí do lichvářského a otrokářského podniku.

   3. Není bez zajímavosti, že Martin Engel je lékař. Tuším předseda LOK, ale jistě to nevím. Jak na nás jindy nenecháváte nit suchou, tohle nenapíšete. Tedy ne vy osobně.

  2. Tohle je přesně reakce, jak ji pojmenoval Hampl – reakce aristokratické chátry. Teď nastane okázalé distancování od člověka, kterého neznají a nic od něj nečetli … jen musí hlasitě prokázat příslušnost k novodobé aristokracii tím, že jsou „v šoku“ nebo „zděšeni“.
   A takové elity nám vládnou…

   1. Probuh co je na nich aristokraticky.Hampl z kancelare nikdy zadnou chatru nevidel.
    Tak hazi takovy nesmysly.Moc vzdelani a v moc kancelare.

    1. Acho jo… vůbec nevíte, o čem je řeč, a přesto se musíte vyjádřit. Aristokratické na nich podle Hampla je to, že se snaží napodobovat životní styl a chování opravdové aristokracie. Hrát její roli v moderní společnosti.

   2. Soudruh Hampl oblbuje jako za koranafašismu. Není to aristokratická chátra, ale částečně košer chátra a systémově zdebilizovaní, obslužný personál říše kazisvětů.

    1. Tady jde o to, že chátra se cpe mezi novodobou aristokracii a pro tento cíl je schopna všeho. Myslí si, že když jí zaleze do řiti dost daleko, vezme ji novodobá aristokracie mezi sebe. No, nevezme.

  3. Zvláštní je, že ona entita Mazancová neuvedla, jaké dezinformace hlásal Vidlák z podia.
   Zdá se mi, že baba nejapná dezinformuje veřejnost pomocí veřejnoprávních i jiných sdělovadel.
   Což je obzvlášť zavrženíhodný čin.

 4. J8 bych měla prosbu na Vidláka a jeho bratra. Nešlo by ? nějak? rozlišit ty naše anonymy? Třeba změnou písma u jména. Mám takový dojem, dle dikce, že jsou nejmíň dva. A ten druhý na to doplácí.

   1. No já myslím že to neudělá, protože je to snaha o bourání diskuze,. Já sice nevím jak se to dělá, teda nyní, ale v dřívějších psacích programec to nebyl žádný problém u určitých částech nastavit jiný druh písma. Ale nynější moderní programy už tak neznám., proto se ptám

 5. ….Tragický příběh se před více než měsícem odehrál na Berounsku. Muž si tam sáhl na život nožem. Přivolaným příslušníkům Policie ČR a zdravotníkům se ho ale podařilo zachránit. Důvod, proč se muž pobodal, policie zveřejnila taktéž. Přišel mu účet, respektive nedoplatek za energie v řádu několika desítek tisíc korun. Příběh policií zveřejněný vzbudil velký nesouhlas se současným vedením země na sociálních sítích. Zaznělo, že současné ceny jsou skutečně „na mašli“. A také temná úvaha, zda byl muž vůbec zachráněn, když v tíživé situaci s nedoplatkem bude nadále….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pobodal-se-Prisel-mu-ucet-za-energie-Policie-CR-v-akci-746794

 6. držím palce, co je to ten „proruský kolaborant“ měl by rozhodnou soud; sám bych na to už neměl, ale přispěji na soudní výlohy a odměnu advokátovi, takové bezostyšné poškozování lidí by mělo být potrestáno

 7. Takový všeobecný dotaz pro všechny, když je Vidlák ten „proruský“.

  Zajímalo by mě, čistě metaforicky, kdybych prohlásil, že ve sporu Ukrajina/Rusko stojím na straně Rusů, zda je to trestné?

  Je trestné tvrzení (moje oblíbené), že Parlament České republiky je zločinecká organizace, prosazující cizí zájmy?

   1. Re: jozka

    Jste zcela hloupý jozka, protože chytrý, krásný a věčně mladý Godot správně tuší, že v base se složenky za plyn neplatí.

  1. Ano, za určitých okolností to trestné být v ČR může a je.

   Kdo nevěří, ať si nastuduje případy: Kraft, Skála, Bednářová………

   1. A jak bude vojna Burundy vs. Burkiňa Faso a ja vyhlašu, ze jsu na strane Burkiňa Fasó, tak dostanu diplom nebo 10 let natvrdo?

     1. Volá mladík do rádia: nenávidím ostatní rasy, jsem tedy rasista? Moderátor: to je těžká otázka! Pokud jsi žid, jsi správně ortodoxní. Pokud jsi muslim, jsi pravý věřící. Pokud jsi Japonec, jsi vlastenec a patriot. Pokud Američan, pak jsi bojovník za svobodu a domokracii a pokud jsi rom, jsi oběť bílého teroru! Ale pokud jsi běloch, tak jsi hnusná, rasistická svině!!!

  2. Zalezi na okolnostech a na tom, v jakem stadiu je kampan. Podivejte na Krafta, ten byl odsouzen za vyroky, dnes v mainstreamu zcela bezne.

  3. Metaforicky lze poznamenat, že záleží na tom, kdy to prohlásíte.
   Možná za nějakou kratší, či delší dobu už Ukrajina metaforicky řečeno nebude existovat (má k tomu dobře našlápnuto)a pak bude vaše prohlášení postrádat dokonce i metaforický význam.
   Stejně jako postrádá význam metaforické oslavování vzniku Československa, které neexistuje, páč bylo zrušeno těmi, co oslavování zavedli, aby mohli někam jít klást věnce.

 8. Vidláku, to nařčení kolaborant, které jako první vypustil z úst moderátor Takáč (předtím Mazancová používala jen proruský, pak po něm to slovo kolaborant zopakovala), je žalovatelné.
  Co takhle žalovat Českou televizi a vysoudit si na ní omluvu ve stejném pořadu, ve stejném vysílacím čase, a to nejlépe tou formou, že ČT dostane soudní příkaz uvést věci na pravou míru tím, že Vás pozve do toho pořadu jako hosta?

    1. Taky bych ji rád viděl na trestné lavici. Co si lidi dovolují je už příliš.
     A celé té učitelské platformě dala štempl nenávistné neziskovce přisáté na státní cecík.
     Učitelé děkují a posílají klíčenku a vidlemi.

   1. No já nevím, nevím. Možná by bylo lepší se držet hesla, Psí hlas do nebe nevolá. Proč, fakt že se jednou našel odvážný soudce nic neznamená/kdo ví jestli ještě soudí a co/. Ona ta soudní sešlost ..nevím nevím. Navíc taky se učí a „rozvíjejí“ Samkovou bych do toho netahala, sice se dobře čte, ale má své zvyklosti a kdo ví co by do tohozamotala. a tak raději nee.
    A taky nic není staršího než novinové a telezprávy.

    Ale záleží to na Vidlákovi a jeho rodině

   1. Pár střípků z článku Jana Schneidera:

    (…) Moderátor pořadu též vyjevil své normalizační ledví, když Mazancovou s jejích pomluvách svým přístupem vlastně vybízel, aniž by ji zastavil s upozorněním, že Vidlák ve studiu není, aby se mohl ohradit, jak je v demokracii dobrým zvykem, a nadto na demonstraci vůbec nemluvil o Rusku, a co řekl, to byla řádně fakty doložená kritika vlády.

    K dotazu na tuto situaci, která je skutečně zralá na občanskoprávní žalobu na ochranu osobnosti (kterou, jak pevně doufám, vezme jako podnět i Rada České televize), Vidlák pouze noblesně pravil, že o žádné žalobě neuvažuje, protože má úplně jiné starosti, a nadto – orel mouchy nelapá.

    To je krásná facka jak Mazancové, tak onomu nébich moderátorovi, který asi neví, co je původem slova moderovat.

    Nicméně, z druhé strany viděno, je to velká škoda. Takovéto hrubosti by neměly ve veřejném prostoru beztrestně procházet, protože jej kontaminují totalitárními manýrami. Česká televize by však měla veřejný prostor civilizovat, činit kulturním – a měla by tak činit demokraticky. Referenčním znakem demokracie je pak zásada plurality, což je naprostý opak toho, co předvedla Česká televize.

    Je proto škoda, že Vidlák much nelapá, ale možná, že by se našel právník, který by tuto kauzu z Vidlákova pověření nenechal upadnout v zapomnění, a v občanskoprávním sporu by mohl po Mazancové chtít omluvu a jako trest by mohl požadovat třeba to, aby uskutečnila sto přednášek pro veřejnost, na nichž by pohovořila na téma společenské škodlivosti nepodložených pomluv a morální pokleslosti pomlouvačů ….dodává Jan Schneider. (…)

  1. Byla jste rychlejší…

   Nestálo by za to, obrátit se s tím na Reichla? Kolaborant ne člověk spolupracující s okupační správou, Rusko nás neookupuje a vy ani nejste veřejně činná osoba, která by musela něco nadstandartního strpět. Takové lživé prohlášení Vám komplikuje osobní i profesní život, cože je myslím dost velký zásah do Vašich osobnostních práv.

    1. Naše vztahy s Jindrou normálně trvají dál. A myslím, že tohle by klidně žaloval. Ale já prostě nestojím o kulturu sudičství. Nechci se tři roky soudit a domoci se satisfakce v době, kdy už to bude všem jedno a budeme mít úplně jiné problémy.
     Mně stačí vidět tu jejich malost a ubohost.

 9. My všichni, co tady tak velmi podporujeme konkrétního Vidláka, který chodí s kůží na trh jsme ve skutečnosti srabi, kterým anonymita velice vyhovuje. Můžeme zde z anonymního prostředí radit Vidlákovi, co dělá blbě a kde by se měl polepšit. Je to vlastně stejné, jako když PePa burcuje k vyzbrojování Ukrajiny, ale sám tam nepůjde, ale bude velmi dobře radit, kde má Ukrajina správně použít maso do mlýnků s využitím našich zbraní.
  Až Vidlák svůj boj vyhraje, zůstane mu jeho čest a prase ve chlívku a my anonymní bojovníci to začneme konečně dělat pořádně ve smyslu „Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu!“

  Nebo se mýlím a zase jenom blbě prudím???

 10. Byla to opravdu prapodivná demonstrace. Každý si od ni sliboval něco jiného a Vidlák to poznal až na místě. Zpětně si i já uvědomuji, že učitelé ( pětidemolice) musí mít jiný názor než „obyčejný dělník“ a že modrá mafie kope sama za sebe. Odbory jsou dnes jenom mašlička na podnikatelském záměru sedřít knechta z kůže.
  Rubikon pravdy nebyl opět překročen, protože na to musí mít člověk odvahu a proč by se učitel a lékař bil za stejnou věc jak dělník v Kolbence , když jím z hloubi srdce tak pohrdá?

  1. To bude asi tím, že v Kolbence dnes žádný dělník není. Tudíž lze říci cokoli o postoji k neexistujícím lidem a nepochybně to bude pravda.

 11. Včerejší demonstrace na Malostranském náměstí pak odhalila děsivou panickou hrůzu, kterou trpí čeští politici, funkčně závislí na Sullivanově doktríně, ze ztráty strachu občanů z ruských hord, které nás údajně zaplaví, když nebudeme zbrojit jako šílení. Na tribunu malé odborářské demonstrace se totiž včera vydrápal Vidlák z Moravy, kterého tam část odborářů pozvala, a rázně změnil dosud poklidný běh stávky-ne-stávky, a u všech fialových propukla paranoidní panická ataka! Vidlák, vlastním jménem Daniel Sterzik, má maminku z Ukrajiny, ještě nedávno chodil do kostela, je zastáncem rodiny, a starých pořádků, kdy muž, byl ještě muž, a žena byla ženou, kdy auta jezdila na benzín a nebo na naftu, a mohl si je koupit i ten nejsprostší vidlák, i z té nejzapadlejší vesnice v pohraničí, a v neděli se všude jedlo maso, a nepožíral se hmyz, jak je v plánu zeleno-fialových.

  Vidlák je už ve svém přirozeném jádru nebezpečný, protože si může snadno porozumět s dalšími vidláky, kterých je mezi voliči naprostá většina, a mohl by tyto vidláky odloudit těm elitám, jejichž přežívání ve funkcích je zcela závislé na Sullivanově doktríně, a dalších bruselských green-lilla-nesmyslech. Na Vidláka proto okamžitě po demonstraci v médiích koordinovaně uhodili, a začali vytvářet obraz jakéhosi virtuálního Vidláka – Gosudarova slouhy, asi stejně jako ve středověku strašili faráři lid jezinkami, vílami, hejkaly a další havětí, před kterou se je třeba mít v zájmu záchrany duše bedlivě na pozoru. Vůdkyně části učitelů Mazancová dokonce večer už požadovala, aby vůdce odborářů Středula, a vůdce další části učitelů Dobšík, odstoupili ze svých funkcí, protože zneužili učitele k Vidlákově proruské propagandě!! Podle Mazancové a jejího spolku učitelů, nejsou učitelé proti vládě, a „Boj za zachování nebo zlepšení podmínek vzdělávání neznamená boj proti vládě a demokracii.” a “Učitelé nepodporují žádné proruské kolaboranty!” Proč tedy včera Mazancové učitelé stávkovali jest ergo nejasné, neboť bez snížení vojenských výdajů a bez snížení cen energií není možné zvýšit učitelské platy ani kvalitu vzdělávání, protože bez obojího je česká ekonomika nekonkurenceschopná ekonomice Číny, USA a dalších zemí, a tak nemůže vytvářet dodatečné daně, aby Mazancové učitelé byli vládou uspokojeni. Tato prostá logika je zřejmě pochopitelná jak Vidlákovi, tak vidlákům, avšak nikoli Mazancové učitelům! Ergo Vidlák tak není proruský, Vidlák je realista! A Vidlák je nebezpečný, protože může inspirovat další vidláky, kteří pak přestanou poslouchat své učitele, kazatele, mediální experty i různé bruselské šamany, a začnou volit Vidláka a Vidláky!
  https://www.michalapetr.com/map-1843-sullivanova-doktrina-washington-tento-tyden-priznal-evropsky-politik-ktery-nenakupuje-americke-zbrane-a-razantne-nezvysuje-valecne-vydaje-je-bez-sance-na-politickou-funkci-protoze-us/

  1. Jenže reálné peníze nejsou v armádě, ale jen a pouze u důchodců. Stačí dát každému stejný důchod a malinko ho snížit a hned bude na školství nebo zdravotnictví. Bohužel, doporučuji studovat skutečné výdaje ministerstva financí.

   1. Tohle byste měl/a/ vysvětlit.
    Protože pokračováním takové logiky je „dát všem zaměstnancům stejné platy a proti průměru je malinko snížit“.
    A finálním stavem je nedávat nikomu nic, jen zavřít do koncentráků a podávat jednou denně šlichtu, aby byla zachována jejich pracovní schopnost.
    Hned by bylo dost peněz na stíhačky, bombardéry, vrtulníky, tanky, děla, munici.
    A to tím víc, že už by nebylo třeba ani přidávat peníze do školství nebo zdravotnictví.

    Tak trochu fašismus, že!
    L.

  2. njn, akorát že ta Mazancová poctivě študovala, nebo ji to někdo předepsal. Copak Vy starší nepamatujete úderné heslo dávných prvomájových průvodů: KDO NEJDE S NÁMI, JDE OPROTI NÁM.
   Vzorní študenti , akorát ani to heslo si neumí vymyslet a musí jej ukrást.

   1. oprava: to očko mi tam naskočilo. Správně má být
    KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM.

    pS . Ani gůglovi se nelíbí, zse mi tam přičaroval……………….:-)

 12. Teď musíme dát Ukrajině vše, co potřebuje, řekl Pavel italskému listu

  Českému prezidentovi Petru Pavlovi v úterý začíná oficiální program návštěvy Itálie. V poledne se sejde s protějškem Sergiem Mattarellou a o několik hodin později s premiérkou Giorgiou Meloniovou. Před návštěvou poskytl rozhovor italskému listu Corriere della Sera, který se ho s ohledem na jeho vojenské zkušenosti zeptal na současnou situaci na Ukrajině.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-pavel-je-na-navsteve-italie-40452268

  Déme i lidské zdroje?

  1. No hlavně aby neslíbil, že z té Itálie odvezeme i tár tisíc „PLAVÁČKŮ“. Mají jich tam přehršel a další připlouvají a budou i nadále připlouvat.

   1. Myslíte, plaváčky rovnou přemístit z Itálie na frontu k Avdievce?

    To by zas tak špatný od Pavla nápad nebyl. A myslím, že by Italové taky neprotestovali.

 13. Její My Veličenstvo, Stranicky uvědomělá soužka učitelka v přepisu:
  Mazancová doufá, že František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, vysvětlí, proč stál na pódiu vedle blogera Vidláka. „Přišlo by mi namístě, pokud vystupoval až po tomto kolaborantovi, že měl nevystoupit. Měl z tohoto odborového protestu odejít,“ dodala.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Clovek-s-prezdivkou-Vidlak-on-haji-Rusko-Do-Interview-pozvali-ucitelku-ta-se-od-recnika-distancovala-746766

 14. Bouře ve sklenici vody.
  Středula, který se bál malé účasti, pověřil Dufka, aby sehnal nějaké dezoláty, no a ten splnil zadání.
  Bývalý Vidlákův milec Rajchl pod podiem musel skřípat zuby, že se tam nedostal.
  V tomto smyslu Vidlák zabodoval.

  1. Pravda. Vidlák vs Rajchl 1:0. Jindra stál pod podiem jako spráskaný pes. Ale on vrátí úder. Až bude mít na Letné bambilion lidu, tak zas nepozve Vidláka

 15. Tak to už je hohně silná káva!! Pro někoho to budou hodně šokující informace o padávaných vakcinách proti COVIDu-19

  Evropský parlament – tiskova ze dne 21.11.2023
  Tisková konference o dopisu EMA, fóru pro demokracii v Evropském parlamentu

  Strojový překlad obsahu konference:
  Obcházením a ignorováním několika zákonů výbor vědomě uvedl na trh potenciálně smrtící injekce. Závislost na šarži kvůli vedlejším účinkům byla připuštěna, stejně jako kontaminace DNA. Tisková konference EU/FvD 21. listopadu 2023

  Press conference on the letter from EMA, by Forum for Democracy in the European Parliament
  https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=9L3xxE8AGqE&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fcz24.news%2F&source_ve_path=MzY4NDIsMjg2NjY&feature=emb_logo

 16. no Vidlaku, i kdyz tve spojeni s Rajchlem/libertarianem odsuzuji, tak dneska te podporim, tohle sis opravdu nezaslouzil a je videt ze ta parta co se louci z tebe ma panicky strach a byl vydan prikaz k tve likvidaci. byt tebou cekam vyhazov z prace, tam se vzdycky najde paka pres nekoho jak ti to zneprijemnit. snad te uzivi knizky a zahumenek.

 17. Naše drahý sousedy začínají ovíjet nějaký černý mraky.
  A přitom dělají všechno správně:
  jsou motorem EU
  dodržujou Grýndýl
  vítají uprchlíky
  financujou, vyzbrojujou ukradinu
  dodržujou protiruský sankce
  zavírají atomový a uhelný elektrárny
  mají nejvíc solárů a větrníků
  mají nejkrásnější Prajd pochody
  nechali si od „přátel“ zničit Severní proudy a ani nemukli na protest
  Kde dělají chybu?
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-v-nemecku-roste-pocet-krachujicich-velkych-podniku-40452121

  1. Vypadá jako ten, co jsem ho dnes ráno vyhazoval z chodby domu. Spal tam vzadu u dveří do sklepa, někdo asi v noci nezamkl domovní vchod.
   Nebo že by to byl přímo on?

 18. Vidlakovi, jdoucimu najivne s kuzi na trh se behem kratke nepoliticke kariery podarilo rozlozit PRO, rozvratit ROH a udelat alternativu medialne toxickou.
  Jsem zvedav, jak si to zodpovi baziliskove, naseptavajici mu, ze to dela vyborne.
  Ale asi si to zodpovi tak, jako svoji kampan za volbu mensiho zla Babise, diky cemuz mame na Hrade Pavka s politrukyni. Tedy nijak. Chudak Vidlak, chudak alternativa, chudaci obcane.

  1. Alternativa byla mediálně toxická vždy, protože mainstreamová média jedou dokola obehranou písničku. Kdo není pro klekání před negry, oslavování deviací, nebojuje s rýmou nasazením proslintaného hadru a nemá 14 vpichů, kdo si nemontuje na střechu soláry, kdo nevítá přičmoudlé doktory a inženýry, kdo povinně nenávidí Rusko a bezvýhradně nemiluje Ukrajinu – tak to je dezinformátor, popřípadě dezolát.

   Mají z Vidláka takový zeser, že by mohl humanitární bombardér a vrchní ochlasta v 80. letech jenom závidět. Vidlák to dělá dobře a nyní je jenom potřeba dát alternativu dohromady, dostat se do médií a zvýšit několikanásobně rozsah diváků/posluchačů = voličů.

   1. Ale on ten hadr tu rymu zastavi, vsak normalne ked idete po svete, tak si davate ruku pred usta, ked sa vam chce zakaslat … a ruka je podstatne menej nez slintak na hube, tak by sme sa mohli dohodnut, ze davat si ruku pred usta, ked kasleme, je absolutne nepotrebne, bo to nicomu nepomoze …

  2. Až vidláka začne scallop a stridor a sosající režimní služtičky v čele „komor“ a jelito vydávající se za novináře chválit a ČT09 ho přestane cenzurovat, bude na místě se ptát, co pan vidlák dělá špatně.

   1. Tak, tak. Zatím Vidlák palec nahoru.

    Zahlídl jsem jeho klobouk na tribuně v reportáži ČT. Připadalo mi to, jako spatřit diviznu na úhoru.

   1. Rano travu, vecer opium. A co berete vy?
    Vidlak je nerizena strela a diky urovni, na ktere rejdi, pacha vyrazne kolateralni skody.
    Jelikoz jsem ale konstruktivni diskuter, mam navrh, co s tim.
    Predne -a to je nejdulezitejsi- musi Vidlak prijmout skutecnost, ze dela politiku. At si jakkoliv mysli, ze ji nedela a ma na to detinskou vymluvu, ze neni na kandidatce.
    Dale bych postupoval dichotomicky:
    Bud chce v politice pokracovat, anebo nechce.
    V pripade, ze chce, musi vstoupit do organizace, ktera mu bude kryt zada a konzultovat s nim dalsi postup (strana, hnuti).
    Anebo ve (vyssi) politice pokracovat nechce a pak by se mel soustredit na praci na lokalni urovni na zemedelske bazi (venovat se svemu Institutu, podporovat mistni aktivity atd.). To je samozrejme take politika, ale v mekke forme, tam tolik skod nadelat nelze.
    Slo by delit dale, ale jako nastrel to staci.
    Ze to Vidlak nezvlada je snad jasne kazdemu, kdo neni zaslepen. Nejvetsi nebezpeci pro Vidlaka neni mainstream, nybrz skupina nekritickych podsivacu, chodicich s Vidlakovou kuzi na cizi trhy, cimz mu dodava nemistne a kontraproduktivni sebevedomi.

    1. A já bych to nechal na Vidlákovi, má vlastního rozumu dost.
     Zatím se dokázal prosadit tak, že z něho začínají být poněkud zesraní. Kdo ho neznal do včerejška, tak už zná dnes. Může si přečíst jeho texty na Kydech/Litterate (pokud umí číst). Může s nimi souhlasit nebo nesouhlasit…….

     1. Zesrani jsou proto, ze si ho pripustili k telu.
      Neni Vidlak, neni problem.
      Vidlakovou zbrani je otevrenost, ale to je intrikany malo.
      Pokud se Vidlak s nejakym intrikanem (ktery to umi) nespoji v organizaci, bude mit smulu.

   2. Svedkove strelkovovi huli zasadne model Basta 20%.
    A podle toho ty jejich vykaly taky vypadaji.

    Zrovno tohle vemeno to tu jeste letos na jare tapetovalo traktaty o zakonzervovanych vyrobnich linkach na zapade, ktere jenom cekaji na povel.
    Dneska z nej ta zapsklost a zavist primo kape.
    Pokud tahle tlupa kyda na Vidlaka hnis, tak je vse v nejlepsim poradku.

  3. Moment, a on si tady někdo někdy myslel, že „alternativa“ někdy nebyla mediálně toxická?

   Hoši (a dámy) … to jste pořád ještě neprohlédli, jak tuzemská veřejnoprávní i soukromě-mainstreamová média fungují. Inu, zjistíte.

   1. Chapejte, nechtel jsem byt osobni. Vidlak se stal toxickym.
    Pred cim ho varuji je, ze nema na roli, kterou chce zastavat, kryta zada.
    Richelieu byl clenem kolegia kardinalu, Hus byl vudcim teologem cirkve, Benjamin Franklin byl poslanec atd.
    Vemte to realisticky: komu doted stal Vidlak po boku, s tim to spatne dopadlo.
    Vitezstvi muze prijit s tvrdohlavosti a s vydrzi, ale ne u venkovskeho solitera s rodinou.
    Odhad situace vychazi z odhadu prospesnosti a kazdy si muze sam zodpovedet, jak moc byl doted Vidlak prospesny sam sobe a jak moc spolecnosti.
    Pak pridejte to, proti jakym silam stoji a dostanete vysledek.
    Vidlaka od niceho neodrazuji, jen vidim, kam se riti a dusledky jeho kroku mi muj odhad zatim potvrzuji, bohuzel.
    Mozna jsem najivni, ale varovat ho povazuji za svoji povinnost. Jak s tim nalozi je jeho vec, ja mu ale psi hlavu nikdy nasazovat nebudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *