17 července, 2024

Vlaštovky, co jaro nedělají

Přátelé, dnes je sobota a to se vždycky snažím sám pro sebe bilancovat uplynulý týden a zamýšlím se nad zásadním textem na pondělí. Tento článek píšu zpravidla o den dříve, tedy v pátek. Nicméně v tomto týdnu se vynořilo několik vlaštovek, které zřejmě jaro nedělají, ale posunuly moje vnímání ukrajinského konfliktu směrem k jeho ukončení. Ne, není za tím nic konkrétního, je to jako když jdete po ulici a začnou smrdět kanály. Nezměnila se teplota, nezměnil se vítr, ale změnil se tlak. Nic ještě není vidět, ale prostě cítíte tu změnu. Někdy to za chvíli zmizí, někdy to značí skutečnou změnu. Dnes bych se z těchto pocitů chtěl vypsat.

Začnu Gerhardem Šrédrem. Ten byl v Moskvě, údajně na dovolené. Jasně, Moskva je v současné době velmi lákává destinace. Vlastně si ani nedovedu představit, že to normálně jde. Zkuste si představit, že do Moskvy na dovolenou jede třeba Václav Klaus. Nebo Vladimír Špidla. Toho řevu, těch trestních oznámení a vyšetřování… Když se to tak vezme, tak jet do Ruska obnáší u nás zhruba totéž, jako kdysi vycestovat do Západního Německa.

Ale Šrédr tam jel. Pobyl tam dva dny, to zrovna Gazprom vymontoval další turbínu z Nordstrýmu, který teď jede na 20% kapacity… ale ve stejnou dobu stoupla doprava plynu přes Ukrajinu. Jako by se Němec a Rus na něčem domluvili. Samozřejmě to není závazné, žádná smlouva se nepodepsala, ale zřejmě tam Šrédr má nějaké kamarády a jejich prostřednictvím zřejmě Putinovi něco slíbil a Putin kývnul, že se to tedy vyzkouší.

Když už jsme u toho plynu – všimněte si, že ho Rusko do EU pouští přesně tolik, aby stačilo kdykoliv zavřít kohoutky a Evropa bude od dalšího dne v prdeli. Ovšem na běžný provoz ho pouští dost. Všem nám fungují sporáky i kotle, jen je to kapánek drahé. Ale to si zařídili burziáni že? Je to zvláštní, místo aby Putin poslal Evropu do doby kamenné a obsadil si na Ukrajině, co bude chtít, skoro to vypadá, že nechce Evropu zničit, jen ji tak nějak vymanit z emerického vlivu. Putin EU neničí, on jí jen nepomáhá.

Na jedné straně mají Ukrajinci henty HIMARSy, na druhé straně to Rusko nijak nepohnulo k tomu, aby Evropu energeticky zničilo. I když to mohou velmi snadno udělat. A že to mohou udělat už všichni víme, protože Jeník Lipavský je jen debil a nikoliv ministr. Dokonce i pražští líbodémo už vědí, že bez ruského plynu jsme v háji. Jen si myslí, že jich se to nedotkne a zasáhne to jen ty godhajožrouty z vesnice, na které musí být přísnost.

Další vlaštovkou je žádost Anthony Blinkena o rozhovor s Lavrovem. Jako by u Bidena někdo konečně spočítal, jak je to s tou výzbrojí a penězi pro Ukrajinu, jako by to někdo změřil, zvážil a shledal, že to prostě nevyjde. Podle mě už dneska stála Ukrajina USA víc, než Afghanistán. Jen se to neříká. Jako by tam někdo zjistil, že válka je prohraná.

A jako by Lavrov zjistil, že válka je vyhraná. Prý si na Američany někdy udělá čas. Ale dnes to nebude… Asi nechá Blinkenovi ještě nějaký ten den, aby si ještě zaktualizoval tabulky s výpočty a zjistil, že je to ještě horší, než si myslel.

Dohoda o vývozu obilí také funguje. Přesně jak jsem předpokládal. Obilí se nakládat bude, Ukrajina toho moc nevyveze, protože kličkovat mezi minami stojí fůru času, ale zato Rusko vyváží co to jen dá. Ceny pšenice teď víceméně stagnují a kolísají sem tam. Pokud ale Rusko bude vyvážet, tak už nijak zásadně nestoupnou. Když Rusové v Oděse sestřelili Ukrajině tu loď plnou válečného mteriálu, tak se sice mééédia mohla zbláznit, ale OSN hned řekli, že Rusko za to nemůže… Uplynulo pár dní a je ticho po pěšině.

Dál jen zkratkovitě:

Ukrajina včera snížila trest jednomu z ruských vojáků.

Zelenský se zbavuje svých nejvěrnějších, včetně oligarchy Kolomojského, kterého já považuju za strůjce všeho zla na Donbase.

Čínský ministr zahraničí se sešel s Lavrovem a srdečně si pokecali.

Sitting Ping varoval Bidena, že kdo si hraje s ohněm, může se spálit.

Boris Johnson je pryč, Mario Draghi je pryč…

Takovou ofenzívu, jakou předvádí Ukrajina směrem na Cherson, svět neviděl. Pár děr v mostě a hromada keců…

Ukrajinci sestřelili v DLR věznici se svými zajatci. Pomocí HIMARSů, které nikdy neminou cíl…

Už se neříká, že Západ zavede cenový strop na ruskou ropu, ale že ZVÁŽÍ zavedení cenového stropu na ruskou ropu. A celkem nepokrytě všichni experti hlásí už předem, že Rusku to rozhodně neuškodí.

Kongres se rychle rychle snaží pohnout prezidenta, aby dodal Ukrajincům ty rakety s větším dostřelem, že tentokrát to už konečně pomůže. Na druhou stranu jsem zaregistroval hlasy z Ukrajiny od Zalužného, že HIMARS je pekná hračka, dostřelí daleko a přesně, takže to Rusům dělá potíže, ale kdyby měli HIMARS použít jako raketovou baráž, dojdou jim střely za dva dny.

Zkrátka, nezdá se vám, že se změnil tlak? Že někde v zákulisí se už opravdu hledá, jak z toho ven? Neláme teď právě protektor hůl nad svým věrným ukrajinským pejskem? Nemáte pocit, že Kyjev právě zjišťuje, že si za pána láme nohu? Je to jen pocit, ale zde na Kydech je důležité zkoumat věci z různých stran a zaujímat protichůdné postoje. Pojďme si dneska prokydat tyto vlaštovky.

166 thoughts on “Vlaštovky, co jaro nedělají

 1. Afročeška bude smutnět!

  Provoz amerických F-35 je celosvětově naléhavě zakázán.

  Stovky amerických stíhaček páté generace jsou nuceny zůstat na zemi kvůli vážnému technickému problému, který je u nich zjištěn. Podle prezentovaných údajů je doposud zákaz letů těchto bojových letounů s výjimkou mimořádných situací zaveden po celém světě, přičemž odstranění kritických problémů může trvat několik měsíců až několik let.
  https://avia.pro/…amerikanskih?…

   1. Zakladateli, měl byste vědět, že opilí mužici právě teď maximálně vynalézají pohon letadel vrtulí, takže i když něco vyvinou, bude to celému světu jen pro smích. Ale možná se to nakonec přece jen od země odlepí. Ale to víte, ten ruský šlendrián…

    Teď vážně. Pro nějaké znalce vojenského letectví (jsem jen nadšeným, neznalým fanouškem).
    Už když se řešily Gripeny, nebo ještě dříve – po oddělení separatistického Slovenska (vtip, narážka na UA), říkalo se, že nadzvukové stíhačky jsou pro nás v podstatě zbytečnost, jelikož přeletí naše území za několik desítek minut. Proto ty spanilé jízdy (lety) nad Baltským mořem a jinde, aby vůbec letadla využila své možnosti. To už teď neplatí ? Právě při úvaze o F – 35 se mi tyto věci připomněly…

      1. Kolem je to samé NATO a s Rakouskem je to diplomaticky domluvený.
       Ono nejde pouze o vodorovnou vzdálenost, ale hlavně o rozdíl výšek. Vystoupat ze země třeba do deseti či dvanácti kilometrů dá fušku a stojí čas.

       1. Díky. Já jen v dětství si lepil obrázky X-15, Valkýrie, MIGu-25 a tak. A vídával nad hlavou Migy 23 nad hlavou v československých barvách a určitě ve větším počtu než nešťastná třináctka.

     1. Ale Izrael se přeletí za 4 minuty a taky je mají. Mirage. Četla jsem o tom v románu Orel v oblacích. Ti často nestihli zatočit a už na ně čekali v Sýrii piloti v Migech a už se rubali. Hlavní hrdina se popálil po zásahu,naštěstí jeho milenka šla na svatbu,kde stříleli teroristi a ona oslepla,takže nezjistila,že on je zohavený a žili šťastně až do smrti,radši v Africe.

      1. V podstatě jste na to ( ne NATO !) sama odpověděla. Dlouho Izraelci se proháněli po Sinaji, než ho Egyptu vrátili, pak jsem četl v našich (tehdy ještě docela uvěřitelných) sdělovacích prostředcích, že mají nějaký drobný freundschaft s Tureckem, které nechává na nějakou tu protislužbu létat nad svým územím izraelská letadla. O Sýrii a Íránu asi také zbytečné psát, ale fakt, že tato „cvičení“ nejsou až tak plánovaná do rozpisu letových hodin.

   2. Zakladateli,
    vycházíte z naivního názoru, že si letadla kupujeme, abychom s nimi létali. Pravda je ovšem taková, že si kupujeme drahé nepotřebné zbraně, aby továrny v USA měly práci. Letadla máme zaplatit a ne s nimi létat. Levnější by bylo pozvat sem ty dělníky z USA, aby za stejnou sumu něco postavili v ČR.

    1. Pravda, podnikatel v 90-tych rochoch tiež neuvažol, či je prenho vyhodnejsie platit si „ochranu“ alebo nie.

  1. Re: berkowitz

   Takže KVŮLI VÁM jsou naši BÁJEČNÍ soudruzi piloti f péérdeli ještě dřív, než začali na těchto LÉTAJÍCÍCH STROJÍCH hlídat náš mírový – pardon – grýndýlový spánek.
   A to jenom proto, že VÁM se tu zachtělo mačkat čudlíky a psát semle támle takové soudružské horory.
   No co vy jste za sfíííni…

   1. Afročeška bude hledat místo, kde by se dal umístit onen zázačný letoun, nějaký vhodný podstavec by se jistě našel (pamatuuji se, že v Ostravě byl vystaven nějaký MIG), a národní umělec Černý by ho mohl kolorovat na růžovou barvu.

    1. Nene, to je o duvod vic ty letadla nakoupit.
     Bez pul bilionu z Cech ty zavadu hned tak neopravi, takze bych ani nesmlouval o cene a rovnou jim vysolil kolik si reknou.
     At taky neco zbyde na Vondru. Posledne si uloupnul jenom ubohych 700 milionu.
     Tady se rysuje uplne jiny vyvar.

     1. Vondra je placený z z US rozpočtu, jelikož je placený jako reprezentant firmy DUTKO, která má za úkol prodávat US zbraně k nám a blízkém okolí, Je to odnož CIA.

      1. Životopis – Alexandr Vondrahttps://alexandrvondra.cz › o-mne › zivotopis
       … Fund of the U.S. a jednatel a konzultant mezinárodní firmy Dutko Worldwide. Přednášel také euro-americké vztahy na New York University (NYU) v Praze a …

    2. Ad umělec Černý – nemají na tu růžovou „copyrate“ pánové Šorel a Kobík ve Vzpouře Mozků – vojenské divize na straně Robotů ? I ta Země-koule byla vyvedena v těchto barvách.

     1. A co se zeptat zdejší autorky Kláry Samkové? Natírala ten tank narůžovo společně s Černým, že? Sice je to dávno, ale jistě bude vědět, kdo měl copyright.

   1. Já teď v sobě řeším drobné dilema. Už u Vidláka jsem psal o jednom banderovci, se kterým jsem se seznámil v práci (samozřejmě v ČR). A z nějakého badatelského důvodu jsem se s ním spřátelil, on byl i u mne doma, popili jsme nějaké to pivko, jednou i v hospodě pobyli…Fakt je, že jeho celkové politické smýšlení z něj lezlo postupně, takže to, že Hitler byl fajn chlap a snažil se o to nejlepší pro svůj německý národ zaznělo někdy už dost pozdě (nejsou myšleny hodiny jednotlivého dne).

    Marně jsem se mu snažil vysvětlit, že si neumím představit, že bych v r.´93 narukoval a šel střílet na Zvolen nebo Bratislavu. On se naopak těšil a jen díky nemocné manželce se nešel dobrovolně přihlásit do ATO už v r.2014. Teď už se jeho tužby vyplnily a dostal to písemně od státu, že jde konečně bojovat proti Rusovi, který celé dějiny snad od dob Prvobytně pospolné společnosti jen vraždil nebohé Ukrajince. Neprozřetelně jsem mu sdělil, že jsem nedávno vypátral, že jsem také nějakým střípkem Ukrajincem. Takže mi posílá nadšené fotky se samopalem, RPGčkem, na tanku a tak podobně. Jaxi nemám žaludek na to mu napsat, že vlastně spíše fandím protistraně. Tak mu jen odepisuji, ať na sebe dává pozor, už kvůli ženě a synovi.

 2. Co se týče „vlaštovek“, tak bych viděl jako zásadní „dovolenou“ ex-kancléře v RF. Nejsem odborník na sankce, ale není náhodou zákaz letů do RF a neuzavřela RF recipročně nebe? To jen tak na okraj „dovolené“ … tedy jak se tam vlastně dostal? Ovšem Rusové přišli s domněnkou, že otázka plynu a energií nemusí být jediným důvodem „dovolené“. Poukázali na pár let starou diskuzi o možnosti opětovného zavedení marky. Tohle by i dávalo smysl ve světle BRICS a snahou vytvořit novou rezervní měnu z koše měn. A podotýkám asi národních měn. Ostatně není to tak dávno, co Putin řekl, že RF již nebude jednat s EU, ale jen s národními státy …
  Další událost hodná pozornosti by mohla být návštěva Nány Peloisové na Tchajwanu. Číňané tvrdí, že letadlo do vzdušného prostoru nepustí a pokud bude doprovázeno US stíhačkami, tak půjde de-facto o vojenský vpád. Do toho Čínská armáda vypouští zprávy, že je třeba se připravit na válku. Pentagon pro zajištění bezpečnosti Nány vyslal do oblasti skupinu letadlových lodí, ale již dříve se čínští generálové nechali slyšet, že americkou dominanci v jejich rybníčku ukončí potopení nějaké te letadlové ledi a bude podle nich vymalováno. Sázky jsou dlouhodobě avizovány a zvyšovány, Nána by snad měla návštěvu realizovat v Neděli nebo blízko ní. Ještě bude veselo, USA na výběr nemají – pokud návštěvu nezrealizují, tak ztratí tvář, pokud zrealizují a Číňané nic , tak pro změnu ztratí tvář oni. Jako řešení vidím jen střet.
  Pak už jen pár maličkostí – Nikaragua nepovolila (!) vstup do země již dříve schválenému novému velvyslanci USA – za jeho protinikaragujskou řeč při slyšení o jmenování. Já říkám nevídané!. Na seznamzprávy je článek, že Rusové nemají zájem pokračovat s USA & spol na vesmírné stanici po r. 2024 a prý to bude ztráta pro všechny, ale více to bude bolet RF. Takže – RF zajišťuje svými motory udržování výšky celého komplexu, bez nich to půjde asi dolů kopcom doslovně. Dále – Číňané už mají vlastní stanici a hned v počátku se USA obrátili na Číňany s návrhem spolupráce – byli odmítnuti, na druhou stranu jsem nikde nečetl, že by odmítli i RF … Dále – Gazprom ukončil dodávky plynu do Lotyšska – neplatili rublem ..
  Řekl bych, že fakt jsme opět na špatné straně, hegemonie „vyspělého Západu“ ide dolů kopcom a díra v dolarové hrázi se nejenže nedá utěsnit, ale ona se zvětšuje.
  Nekupujte si popcorn, ale udělejte si české bramboráky, otevřete si pivko, usaďte se do nějakého pohodlného ušáku a sledujte dějiny. Příznivci RF mají povoleno si dát místo českých bramboráků pirožky nebo boršč.

   1. Tfuj, to jsem se lek…!
    Už to víckrát nedělejte. Jsou tu i dříve narození, zdraví chatrného – co kdyby to s někým šlehlo! Vy nezodpovědný člověče!
    😀 😀 😀

  1. To s tím Tchajwanem vidím také. A vidím to podobně jako Vy pane Dvořáku. Čína si nemůže dovolit jenom vyhrožovat a pak nic neudělat. A USA si nemohou dovolit tam neletět. Obojí je slabost, kterou si ani jedna strana nemůže dovolit.
   Takže si užívejme ještě jeden den, protože jestli se to zítra vyhrotí, tak náš svět jak ho známe, definitivně skončil.

    1. Na rt.com píší, že si Pentagon nemyslí, že návštěva povede k válce, ale na druhou stranu považují za rozumné, že se tlačí na červené linie Číny.
     Bohužel nepíšou, zda obdobně Číňané v médiích nepropagují myšlenku, že potopení jedné až dvou letadlových lodí USA nepovede k válce … :-).
     Pokud nevpustí letadlo s Nánou do vzdušného prostoru bude to potupa USA jaksi on-line pro celý svět. Pokud je tam protlačí US stíhačky, tak jsem zvědav na reakci čínské armády.

     1. A co na to Nána Pelosiů? Je ochotna umřít za stranu a vládu, nebo má už teď posrané inkontinenční plíny strachem a nepoletí nikam, protože ji náhle zachvátí např. ten zlý, zlý virus z Číny?

       1. Já neřešil dobu od sestřelu do dopadu, ale dobu před nastoupením do letadla. Sice let už má holka požehnaně, ale možná o to víc jí chutná život, ale hlavně (co jsem slyšel) jí chutná vodka.

        1. Tak to se omlouvám, dlouhé vedení je na mé straně. – Jdu dopisovat rozepsané texty a dopít to portské, kdyby něco.

         Vodka se u nás doma používá na výrobu ořechovky.

       2. Mladý medvěd se ptá starého: „Medvěde, proč vlastně turisty nejdříve zaženeme do vody a pak teprve sežereme, když bychom je mohli sežrat rovnou?“ „To máš sice pravdu, že bychom je mohli sežrat rovnou, ale víš, jak moc se vyděsí, když nás vidí? A lépe chutnají umytí.“

      1. Prave ted ma pocit ze picnuti do baby , nebude mit ocekavane nasledky.
       Kdo by za babu celej ricnej ,chtel dostat pres cumak.
       Je tady klidne moznost ,ze ji v Usa maji vic nez dost a proto ji posilaji na to uvitani ..
       A dostali vod cinana verejny potvrzeni.
       Kterej general by to ved. Milous Milley? Meri vojakum latku na sukne.
       U nekterejch se nevi jestli se rekne Yes,Sir a nebo ,yes Madam..
       Videl jsem fotku jak se k Bidovi otaceli vsichni zady..
       Nepamatuju ,ze by nejak armada tak strasne prchala jako z Afg.
       Ani kamosum NATO nic nerekli pro jistotu.Aby se prchani zdarilo.
       Komunistickej agent Oswald ,cerstve z Moskvy a opatrovanej se postaral vo toho ,kteryho nikdo nechtel..
       Baba nevi co dela a nema na to aby vedela..
       Na druhy strane, kam nemuze cert nastrci babu.
       Zatim posilaji nekolik lodicek a jednu letadlovou a rus zacina na Vychode obrovity cviceni armadni, na celej mesic.

 3. Rusko zase po stopadesatedevate zene vojaky do utoku proti betonovemu opevneni u Avdejevky.
  Geopoliticky neni sice ukrajinska fronta urcujici, ale i tak. Je tady nekdo, kdo ma tuseni, co za tim je ( krome diletantismu) a nebude to saga na tajny plan?

  1. Fakt tam žene vojáky? Já viděl jen bombardování a bombardování a tu a tam nějaký průzkum spíš dronem než lidmi. Kromě toho i sami Rusové tvrdí, že u Adějevky se zatím nedá mluvit o útoku, že postoupili jen o pár desítek metrů (pravděpodobně Ukrajinci opustili nějaký úkryt, protože byl už defintivně srovnán se zemí).
   Podle mě to spíš vypadá, že Rusové zmerčili nějakou změnu u Ukrajinců a tak tam nasměrovali víc letadel a raket. Zbytek je propaganda z obou stran.

   1. Re: Gofo a Vidlák

    Už to tady psal pan Králík62 a bylo to i na AK.
    Na dostřel od Avd. je tzv. odval, neboli hromada strusky, takto zbytku z výroby železa a oceli. Ta hraje (asi zdařile) roli hory, chcete-li vyvýšeniny, kterážto dává minimálně operační výhodu tomu, kdo ji může využívat.

   2. Celou dobu tam umírají vojáci. I po kanonádě jak u Verdenu tam nakonec naženou lidi proti kulometným hnízdům. Jasně, taktika „nas mnógo“ může zafungovat, i lidské vlny Japonců omezeně fungovaly, ALE … ale jich „není mnógo“.
    Jich je sakramentsky málo. Jich je tak uboze málo, že nejsou schopni útočit na větší frontě. Tak bídně málo, že útočí proti přesile.
    To se dá vysvětlit buď debilitou, nebo záškodnictvím. Proto se tady opakovaně ptám, jestli má někdo na to pozitivní odpověď. Že je prostě vojensky takový postup v pořádku a jen já nemám potřebné znalosti situace a taktiky. Jde mi o to vysvětlení, klidně to obalte zase koledou o tom, jak je gogo zaprodanec Fialy a Lipavského, já se zase zasměju, ale primárně mě zajímá opravdu to, jestli zde existuje víc lidí, kteří mají trochu povědomí o reálné situaci a jak to vidí oni, jaké zdroje používají.
    Koledy a osobní útoky se snažím ignorovat.

  2. Když to nevědí a nemají to „ověřeno z nezávislých zdrojů“ (ala Twitter Strelkova/Girkina) ani provládní ukravínští propagandisti, bruselští kolaboranti, zřetelně viditelní vlastizrádci, plus všecky ty neziskové pražské protiruské úderky – tak jak bychom to, krucifixnámol, měli vědět my??
   Úplně obyčejnými lidmi okolo, se myslí třeba učitelé, řidiči, vidláci, zedníci, pokrývači a dráteníci. Tihle nepostradatelní lidičkové se vedle dennodenní dřiny, zajímají o ukravínskou „frontu“ jen amatérsky.
   Obyčejní lidičkové nejsou vládou placení za mediální obraz ukraviny, nebo mediální obraz vetřelého půlmilionu ukravínců, nekolaborují s ní. Na tohle mají zaplacený čas jen různě dobře se maskující Mrcasíci, Gogové a Kartousové.
   Nejvyšší čas, abyste se začali učit chodit kanálama, darebáci.
   Kdybyste vydatně nepomáhali svinské vládě, v propagaci jejího protiruského tažení, nemuseli jsme mít tyhle problémy, nebyli bychom na čele seznamu nepřátel RF a mohli jsme mít plyn zajištěný podobně, jako hrdí a stejně početní Maďaři.
   Tahle vláda letos rekordně rychle uzrála – na setřesení z hrušky dúle. Nejpozději to bude okolo půlky, či do konce listopadu – až tu bude zima, jako v prdeli ledního medvěda.
   Myslím si, že to bude nejpozději v tom momentu, kdy lidi otevřou doporučené dopisy s novými výměry záloh. A zjistí, že definitivně nejsou schopni platit desetitisíce, za bezdůvodně mnohonásobně předražený, údajně neruský plyn a nejméně o třetinu víc za elektřinu. Je to i tvoje svinská práce, Gogo.
   Až budou všichni tihle obyčejní lidi vytočení z toho, že je tato zkurvefgh vláda, právě za vydatné pomoci a lhaní různých Gogů, postavila před neřešitelné úkoly.
   Ze stávajících mizerných platů budou muset nějak nakrmit děti, trochu i sebe – a současně zařídit, aby jim malé děti nemrzly aspoň doma, když už budou mrznout ve školách a školkách.
   Ti, co doma svědomitě opatrují svoje staré rodiče, kteří se už obtížně pohybují, takže je jim neustále zima a potřebují topit aspoň na 22°C, to budou mít ještě o kus těžší. Děti i zdraví dospělí se mohou zahřát pohybem, pětaosmdesátiletý děda už těžko.
   Tato vláda i se svými Gogy, je zralá na obvinění z vlastizrady. Protože i se svými prolhanými Gogo propagandisty, prokazatelně pracuje proti lidem, nikoli pro lidi, kteří ji královsky platí.
   Lhaní šéfa vlastizrádců v Právu, na tom nic nemění.
   Počítám, že se přímo k tomuhle, vyjádří i doktorka Samková, jakkoli má zrovna příjemnější starosti.

    1. Čeho prosím?
     Lidi, prosím. Když už to píšete s idiotsky fungující predikcí textu, nebo to tomu čínskému šrotu diktujete – proč si text před odesláním nezkontrolujete??
     Mně to přijde jako neúcta k ostatním, nebo pohodlnost typu „však oni si to domyslí a já mám málo času“.
     Dopis, či mail dobrému kamarádovi, ten byste také takto odbyli? Že to někdy ani nedává smysl?

     1. Vojenkor je vojenský korespondent – zpravodaj.
      Fungují na obou stranách, každý den zveřejňují svodky na Telegramu nebo Twitteru.
      Já je nečtu, je jich mnoho a většinou nejsou nestranní.
      Ale základní přehled o událostech přinášejí.

     2. Nenapadlo me, ze kdyz tu nadavate gogovi za svinskou praci, ze nebudete vedet, co/kdo je to vojenkor. Pocitam, ze tam odsud bere gogo info. Pithart dole vysvetluje i s nezbytne politicky korektnim „vetsinou nejsou nestranni“.
      To mozna nejsou, ale kde a jak se to mydli, to vedi.
      Nemel byste se prejmenovat na Malo cte, o to vice pise?

      1. 2 Stridor:
       No, stále platí to, co už jsem napsal.
       Naprostá většina lidí se tím konfliktem zabývá amatérsky a pouze okrajově, víte?
       Proto ani nemusí tušit, co/kdo je „vojenkor“. Tu zkratku jsem uviděl poprvé až tady.
       Pithart, narozdíl od vás, dovede vysvětlit neobvyklou zkratku jako člověk, všiml jste si?

        1. Targusi byl, celých 730 a k tomu sedm dní.
         V sedmdesátých letech se v ZVS používalo fakt hafo všelijakých zkratek i rusismů – ale kromě vojenských korespondentů..
         VÚ9117, Žižkova kasárna ČB, s divizním velením naproti přes ulici.

         1. Re: Ten co čte…

          Tak to je úplně jasné.
          Ti opravdu chytří, opravdu krásní a opravdu mladí šli na vojnu až o deset let později, a to nikoli k nějakému pitomému Budvajzru, nýbrž hezky okupovat Světovar.
          A jestli nevíte, kde byl Světovar, je to jasné, a to úplně ganc.

         2. U tohoto útvaru zatkli dozorčí u vchodu diverzanta, který si fotil sochu Jana Trocny ze Žižkova, která stála před kasárnami.

       1. Ale to ja uplne chapu, ze to vetsina lidi nesleduje a nikomu to take nepredhazuji. Jen mne vzdycky zarazi nadavky tech, kteri nesleduji, smerem na ty, kteri sleduji a jsou alespon castecne v obraze. Zarazi me to a prijde mi smutne, ze i zde se pestuji moresy z Novinek.
        A zadne „na rozdil od vas“ neplati, ja vam to vysvetlit nestihnul, pithart byl rychlejsi.
        A i u mne stale plati, co jsem napsal nahore.

        1. Stačilo napsat to tak, jak by to napsal každý český běloch.
         Ale napsat „vojenských korespondentů“, navíc ještě s tou otravnou českou diakritikou, to přece táák strašně zdržuje, že ano?

         Gogo že sleduje a že je alespoň částečně v obraze?
         Při sobotě jste slušně zvládl, rozesmát mě – a to jsem ještě nic nepil.
         Profesionální propagandista a prý částečně v obraze..ale jo, jako fór dobré.

  3. Gogo: tohle pořád nechápu. Na severu je posádka Charkova, potom obtížné prekrocitelny tok Donce, který navazuje na opevnění donbaske linie, která vedla od Severodonecku na severu až po Vuhledar na jihu
   Proč potom nezkoušejí opevnění obejít z jihu od Veliké Novosilky na sever na Pokrovsk, kde vede dálnice od Dněpru na východ na Donbas. Tím by opevnění obešli a obránci by ho museli vyklidit nebo být obklíčení a čelit útoku do zad linie od západu. Nevěřím, že by jižní fronta měla souvislé silné opevnění od Vuhledaru až do Záporoží. Jak uvažují obě armády? Jak obránci kryjí své jižní křídlo? Proč útočící armáda nejde z jihu na sever, když tam není řeka, ale je to rovina a malými vesnicemi a polemi na původní stepi téměř bez lesů.

   1. Nemohou obejit, nejsou lidi ani na kryti, ani na podporu, ani na zaceleni frontove linie.
    Jak odkazuji nahore na vojenkory, v rozhovorech s nimi frontovi vojaci mluvi o tom, ze Ukrajinci se velmi vylepsili diky podpore US a rusky postup se proto vyrazne zpomalil.
    Ukrajinci drzi vychodni frontu a na zapade mezi tim cvici jednotky- obchvat dnes uz neprichazi v uvahu. Jedine prulom, ale az po mobilizaci, kterou Rusove odmitaji.
    Zatim ohryzavaji opevnena stanoviste, proti nim stoji v zakopech zverbovani Rusove (Rusove-odvedenci v ukrajinske armade). Personalne odvadi vetsinu prace obcane Donbassu, jsem zvedav, jakou budou mit motivaci, az dosahnou jeho hranic (z jejich hledisla bude osvobozeno a hotovo).

    1. Re: Stridor

     Jste vynechal minová pole a přehledný terén, umožňující využití dronů, kteréžto zcela zřejmě dělají problémy při nutných přesunech jednotek, resp. odřadů.
     Jinak souhlas.

     1. Ano, a 8 let budovana opevneni s propracovanymi plany obrany, dokonalou znalosti terenu a mistnich podminek, vcetne site mistnich informatoru. K tomu jim chodi stale aktualizovane informace o poloze nepritele od Americanu. Znate to z vojny i ze sportu: podceneni nepritele je prvy krok k porazce. To ruske sily rozhodne nedelaji, ale komentatori zvonka tyhle sklony maji.

      1. Coz samozrejme nevylucuje rychly kolaps ukrajinske armady z vice pricin. Jeji zdroje pochazi zpoza hranic a moralka vojsk neni stabilni a to ani na velitelske urovni. U beznych pesackych jednotek lze pocitat s moralkou horsi, nezli spatnou.
       S tom bojuje kazda armada- viz prehrazovaci oddily za zady utocicich jednotek, anebo decimace u Rimanu, o kterych rozhodne nelze rici, ze by vojenske umeni neovladali.
       U Ukrajncu bych videl velkou slabinu v tylovem zabezpeceni, jez moralku druzstev ovlivnuje zasadne (neni strelivo, sanitky, jidlo).

    2. Stridor: Minová pole jsou v tom opevnění od Vuhledaru po Severodoněck a dnes po Bachmut. Mají je snad i na jihu až k Záporoží? Rusové mají málo vojáků, ale kolem Popasne a Siversku jich mají víc než stačí na pouhé držení pozic, když se pokoušejí útočit. Proto možná mohli nějakou z těch brigád poslat do jižního boku toho openění před Doněckem. Satelity a drony prozradí jejich pozici a činnosti ať budou před Bachmutem nebo před Velikou Novosilkou, to je jedno. V téhle válce se nic velkého nedá utajit, když ani chystaná ofenzíva na Cherson není tajná. Bankova ulice ji ohlásila médiím, protože ví, že by ji stejně neutajila. Rusů už na Ukrajině moc nežije, když odečteme Krym, většinu Donbasu a další obsazená území. Do ukrajinské armády povolávají z různých oblastí od západu ze Lvova i rusky mluvící Ukrajince ze středu země od Záporoží nebo Dněpropetrovské oblasti. Názory rusky mluvích Ukrajinců jsou velká neznámá, mnozí volili Janukovyče před Majdanem, mnozí chtějí bránit vlast proti invazi a všichni si netroufají mluvit, když SBU naslouchá. Nějaký průzkum zjistil, že asi 85 % lidí na Ukrajině odmítá územní ústupky. Věřit tomu? Kdo odpovídal upřímně a kdo tak, jak se od něho čekalo? Nevím. Média vliv propagandy a strachu z represí ale zdůrazňují jen u průzkumů v Rusku.

     1. Jako vysvětlení je možná nějaký příkaz z nejvyšších míst, že fronta musí postupovat souvisle, aby si prapory vzájemně kryly boky. Protože vysunout obkličovací jednotky vpřed znamená muset bojovat bojovat na třech stranách toho „chapadla“ a riskovat, že chapadlo mající obklíčit nepřítele, bude samo odříznuto bočním protiútokem na zásobovací trasu a obklíčeno. V době dronů, dělostřelectva a raket je snazší bránit se nebezpečí ze vzchudu, když většina přichází z jedné strany než tří stran. Pokud si spočítali na generálním štábu, že dlouho se přetlačovat s opevněním je menší riziko než ho zkoušet obchvátit?

      1. Re: Manuel

       Opět kopanec do bábovičky – Ivani stavějí rozšířené prapory, nikoli brigády. Evidentně to má spojitost s daleko lepší operabilitou takového celku.

       Ale neberte mne moc vážně, já jsem tady proto, abych sejřil a šířil špatnou náladu.

       1. Targus: Ano, mluví se o praporech, ale musejí mít ještě něco nad prapory, těžko bude generál mít pod sebou desítky praporů bez mezičlánku v posloupnosti velení. Většina armád už nepoužívá ani divize, ale nechám se poučit.

     2. Dobry prispevek, diky. A ano, ukrajinskymi Rusy jsem myslel obyvatele, jejichz materstinou je rustina, nejen podle (dvojiho) pasu, anebo zapisu v matrice. Ted vysel i vynos ukrajinskeho MV, ktery v pripade kolize obcanskych povinnosti u dvojiho obcanstvi uprednostnuje ukrajinske (tedy v pripade povolani do zbrane se nelze vymluvit na to, ze jste napr. Slovak se slovenskym pasem, jste-li zaroven Ukrajinec s ukrajinskym pasem).

 4. Pan Leo K přeložil z maďarštiny nedávný projev Orbána zde https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/07/30/projev-premiera-viktora-orbana-na-31-letni-univerzite-a-studentskem-tabore-balvanyos/
  Je to sice delší čtení, ale jako napití se ze studánky s čistou vodou, stojí za to.
  K tomu odkazuje na článek v závodním časopise BIS – Respektu na stejné téma. Okamžitě jsem si vzpomněl na setkání s pracujícími na téma, odsoudíme Zaprodance z Charty 77, aniž si text Charty přečteme.

  1. Děkuji za odkaz.

   Bylo to sice trochu delší, ale vůbec jsem se nenudil. Překlad tohoto projevu, jeho zpřístupnění českému čtenáři, je mimořádně záslužné.

   Článek končí slovy:
   „Za sebe mohu konstatovat jediné – chtěl bych do konce svého života ještě ZAŽÍT ČESKÉHO POLITIKA formátu VIKTORA ORBÁNA! Konečně bych měl koho volit. Pro něco! Nikoliv proti něčemu!“

   Líp bych to nenapsal. Je to i moje přání.

 5. Taky zajímavá vlaštovka.

  Танки НОАК едут в провинцию Фуцзянь, ближайшую часть страны к Тайваню
  https://readovka.news/news/106353

  Kdo nezvládá azbuku či alfavit, Čajna stahuje tanky blíže k Tchajvanu.
  Jistě, je tam ještě moře, ale bavíme se o neudělaném jaru…

   1. Re: Halef

    Takže až se budete chtít napít, z hrnku na vás vybafne kanónová hlaveň.
    Úžasné!!

    Dobře vám tak. Máte mít velbloudy ochočené tak, aby vám nezdrhali.

      1. Re: Halef a Alena Z.

       Pokud se soudruzi zaváží, že náš Vystrkující soudruh nedostane zpáteční lístek, klidně mu ho zaplatím sám…

   2. Není v popíjení čaje něco diverzního? Nějaké temné rejdy? Nejvíc ho přece pijí v Číně a Rusku. Evropskou hodnotou budiž popíjení dešťové vody. Pokud tedy zaprší.

    1. Opsáno z Galerie autorů:

     AUTOR: ALEF NULA
     Autor má silně vyvinutou slabou vůli a soustavně si odpírá požitek z vítězství nad pokušením. Strašně rád píše, ale strašně nerad do šuplíku. Povahou samotář, sám sebe překvapil nedávným zjištěním, že ke psaní potřebuje obecenstvo. Autor je rovněž beznadějný čínomil. Zastává názor, že vlastenec by měl svou mateřštinu ctít a náležitě o ni pečovat. Sveřepě trvá na tom, že tahle země je naše. Že rodina je máma, táta a děti. Že návštěva má ctít zvyky domácího. Že je čas na druhé národní obrození. Jedním slovem – extrémista.

     1. Úplně vidím, jak v té Bartolomějské, nebo kde to dnes probíhá, před vás vyšetřovatel místo zápisu z výslechu položí jen vytištěný tenhle medailonek a řekne: „Podepiš.“

  1. Skoro to vypadá, že si Čína spočítala dodávky zbraní z NATO na Ukrajinu, a rozhodla se, že je čas přitlačit na Tchajwan. Nebo se Sitting Ping dohodl s Putinem, že aby nešly všechny zbraně jen Ukrajině, mají jít i Tchajwanu. Spočítat dodané zbraně na Ukrajinu není nic těžkého, když je každou chvíli novináři hrdě hlásí. Vlastně se na ty novinářské bijce za Ukrajinu hodí termín užitečný idiot, když tolik pomáhají nepříteli.

 6. Něco je ve vzduchu i na ruské straně.
  – kurz RUB/USD je rozhoupaný 55-62 RUB/USD, ale zdá se, že konečně CB přišla na to, jak ho utlumit na 62
  – z příspěvků kolem Avdějevky sílí hlasy „už nás na ně konečně pusťte“
  – celá linie Seversk-Soledar-Bachmut se včera posunula na západ o pár kilometrů. Pozná se to už jen z pravidelných hlášení – ruské MO zarytě mlčí o pěchotě, pouze ostřeluje; GŠ VSU urputně brání a zahání nepřítele; na netu se objevují videa, kde se reportéři procházejí v místech urputných bojů.
  – zdá se, že se fronta začíná hýbat i u Doněcka; jak v Marince, tak u Avdějevky se spojeneckým silám podařilo dobýt strategická místa(kopce, struskové skládky, větrací věže) – je to jen posun o pár desítek metrů
  – v Sumské oblasti spojenecká vojska pravidelně ostřelují menší cíle
  – fronta mezi Dněprem a Jižním Bugem je nervózní; všichni vědí, že dojde ke rvačce a čeká se, kdo zaútočí první; přesto se mi zdá, že spojenecké síly dělají vše proto, aby GŠ sem nemohl přesunout rezervy a pokud přesunul, tak se snaží na ostatních částech fronty otestovat, kolik ještě vydrží

  Něco se děje i na ukrajinské straně.
  – objevuje se víc a víc stížností na zahraniční zbraně, že nevydrží dlouhé nasazení v boji
  – francouzským CAESAR se odlamují zaměřovače (to je ošetřeno tak, že po zaměření se zařízení odmontuje, zbraň vystřelí a zařízení se namontuje),
  – německé Panzerhaubitze 2000 prý mají limit 100 výstřelů denně – to je označeno za vysokou intenzitu boje, po které zbraň potřebuje opravu (ta zbraň je schopna vystřelit 10 ran za minutu, ale nesmí jich vystřelit víc jak 100 denně? )

  Něco se děje i ve větších korporacích, zdá se, že sankce jsou menší hrozbou než ztráta trhu
  – Continental ohlásil obnovení výroby od 1.8. ve svém závodu v Kaluze
  – logistické cesty, jak dostat do Ruska luxusní zboží, už byly vytvořené – na ruském trhu se opět objevily luxusní auta (podle statistik se pouze zvýšil vývoz do Turecka)

  1. Re: Králík62

   No vy jste se tu zas rozjel. Takhle tahat svoje králičí bobky do jedině voňavého EURO-sena!!!

   Mohu-li něco poznamenat, soudruzi v Rádyjožurnálu přestali udatně vítězit a momentálně čekají na poslední ránu z milosti, kterou udělí soudruh Zelenský hnusným Ivanům. Mosty jsou rozstřílené, Ivan je v pééérdeli, asi se čeká, až sepíše poslední vůli, v níž bude Ojrosoudruhům jedině spravedlivě rozdána Sibiř.

   1. Nemate skudlit na mrkvi , pytel by lecos vyresil..
    Dalibor ani nevrz , kdyz dostal proviant ..
    Kdyz se jeden nazere neni a nechce bejt ani chytrej /ani hloupej/. Jenom chce bejt nazranej. Vim to podle sebe..
    Zaslech sem ,ze dobrovolnici sou agresivni ,ze chteji taky valcit a tak Putin prej povoli asi 17 brigad ,aby mel nejaky lidi taky na jihu..
    Vojaci prej misto bojovani maji porad nejmin tejden dovoleny, kazdej , aby si uzili penize ,kdyz casto do neceho picnou…
    Moc se strili z kanonu ,hlavne z rusky strany a to znamena ,ze se musi obcas vymenit laufy. Nespokojenost vsude. Zadny poradny potize,
    taky nemaji ,aby bylo mozny jim poradne umejt prdel.
    Germani zase chteji zmrzavat jako u Stalingradu a tesi se a taky dobrovolne ..
    V dobach miru se kazdej vojak rano zase tesil jakej bordel se vymrsti co nevidet , ja sam sem se zaplet do vzpoury kvuli zradlu. Nedali nam nazrat.
    Ja mel pritom zradla dost vod kucharu. Taky divny.
    Misto basy sem byl popularni a vecne nazranej, abych nezlobil.
    Basa byla lepsi a s pivem, bud sem byl velitelem straze a veznu , nebo kdyz zavrenej ,velitelem veznu a velitelem taky velitele straze/ vetsinou byli neschopny/ , jenom aby obstaravani cigaret , tabaku zradla z kuchyne a piva nevazlo..
    A styky s devcaty.Kdyz zbyl cas.
    Zkusena ostrazitost byla na miste, nektery se chteli vdavat, ale predstirali jinak.
    A nechteli v noci spat ,jako kazdej nepritel.

  2. I já něco přidám. Zetko chce soudit tři velké banky za válečné zločiny. Protože umožňují obchody s Rusem. Na banky se nesahá. Nikdy. Ten člověk je blázen, to ano, ale že by až takový?
   Johnson prý má vystřídat Stoltenberga v čele NATO. Z pozice premiéra byl za válečného štváče, ale jen za brity. Pokud si na tu sesli sedne, bude mít k bubnování daleko větší a hlasitější buben.
   Tři největší země jižní Ameriky odmítly brojit proti Rusku. Na té slezině amerických států. Veřejně diplomaticky poslaly gringos dopryč.
   Lavrovo úspěšné turné po Africe.
   Saudi začínají obnovovat diplomatické vztahy s Íránem. Neuvěřitelné. Izraelci prskají, ale nějak na ně v regionu sere pes. Velcí kluci ve světě, kteří jim dřív stáli za zadkem, maji nyní ji e starosti.
   Kim v sev. Koreji říká, že klíďo ustojí válku s emerykou. Asi taky čte alternativu a vidí jak se jusakum vede na Ukrajině. A usoudil že tomu emeryckému psovi vypadaly všechny zuby, šmajdá na všecky nohy, v kožichu má prašivinu, a jediné co mu ještě jakž takž jde je poštěkávání.

 7. Vidláku zapomněl jste zmínit co si představit pod jarem které jedna vlaštovka nedělá. My vidíme velkou hru z tak velké dálky ,že nepoznáme kulisy. Můžeme jen doufat v utichnutí bojů a umírání lidí na obou stranách alespoň v tomto konfliktu ua -rus (v Syrii,vJemenu a jinde to tak lehké nebude). Utichnou zbraně a co bude dál – předpokládám že rusko se o svoje lidi na ukrajině postará , kdo se postará o banderovce(asi rychlá zkratka ne všichni nerusové na ua jsou banderlog). Po všech eskapádách Babiše s ricinem a Vrběticemi, pokračováním petra velikého signalisty,lipavského květu ,soušky předsedkyně sněmovny a dalších neuvidíme rozdíl před příměřím a po příměří. V rusku se s námi nikdo bavit nebude, v eu nám nařídí co je potřebné pro eu (kdo to asi vede) a ještě nás seřvou že neimplementujem dostatečně rychle. Tak se Vás Vidláku ptám proč vyhlížíme vlaštovky a co nám to má jako přinést.

  1. Re: dols

   Občas se stane, že vlaštovčí hnízda padnou k zemi a rozbijí se na padrť.

   A vyhlížet nám soudruh O-stříž zatím ještě nezakázal.
   Tak vyhlížíme…

   1. Targusi tak to jste mi způsobil ještě větší zmatek než jsem měl před Vaším komentářem. Vpravo nahoře je jedno heslo -Česká republika na 1. místě!- můžete mi ho uvést do kontextu s hnízdy.
    Ps: vy si tak necháte něco zakazovat , hezkou dovču.

    1. Re: dols

     Za prvé už mám po dovči, páč Halefovi se splašil velbloud, tudíž sem nestíhá věšet moje moudra.
     Za druhé tohle je odpadlický a prohnilý web, na němž se soustřeďují existence typu Králík62 a Ládik!!!, bourající naše krásné EURO-domečky.
     Za třetí máte jediné štěstí, že jste se přiznal ke svému zmatení. Až se rozjedou Ojro-prověrky, máte se na co vymluvit, že jste nebyl jedině správně ideově pevný Ojro-soudruh.

    2. To, že Česká republika je na prvním místě, ješrě neznamená, že další místa jsou bezvýznamná. Například pro mě, sentimentálního humanistu, by nebyl stav, kde by se přestali navzájem zabíjet lidé po stovkách denně, docela bez pocitu jisté úlevy.

     Ano, sere mě stav, kdy JE válka, což je situace, která rozdělí lidi na ty, kteří to těžce odsírají (normální nenacističtí Ukrajinci spolu s Lugansčáky třeba), na ty, kteří to těžce nesou (např. my zde) a na ty, kteří na tom nestydatě vydělávají těžké prachy.

     PS: Blbečky, kteří tomu tleskají, ačkoli z toho žádný prospěch nemají, za lidi nepočítám.

 8. Ještě k tomu vývozu obilí:
  Ukrajinská geografická loď narazila na minu ukrajinských ozbrojených sil v ústí Dunaje

  Dne 28. července 2022 byla při měření hloubky plavební dráhy v ústí Dunaje malá geografická loď Šljachovič vyhozena do povětří ukrajinskou driftující minou,“ uvedl generál.
  Zdůraznil, že hrozba ostřelování a vysoké minové nebezpečí ze strany oficiálního Kyjeva brání plavidlům volně vyplout na otevřené moře.
  https://ria.ru/20220729/sudno-1805994655.html

 9. Co to smrdí, co to páchne?
  Fiallah jen rukou máchne.
  Symetricky druhou.
  Vysílá nad struhou.
  Struha krásná, dlouhá, rovná
  po hladině plavou hovna.
  Éterem jdou signály:
  Zakryjme ty kanály!
  Farský je u Kamaly
  Bude vědět jakpak na to!
  V budoucnu nás čeká zlato!

  1. Není zlato co se třpití
   na pentli se každý chytí
   i lži co jak pravda svítí.
   Kanály už přetekly
   vládní hovna vytekly.

 10. I ve finském Outokumpu
  cítí lidé dneska žumpu.
  Že prý chceme NATO.
  Sereme jim na to!
  Důl tu máme plný mědi
  a i malé děcka vědí
  že se z mědi robí trubky!
  A tak hezky šupky dupky
  zase zpátky do chalupky
  k hořáku a bombě s plynem!
  Do prdele s pěstním klínem!

 11. Skáče z věže krejčík v Ulmu:
  Hilda má studenou kulmu!
  Jak je hnusná bez drdolu!
  Nechci žít a skáču dolů!
  Ententýky dva špalíky
  nejde žít bez elektriky!
  Jen když vítr fouká
  kulma trochu brouká
  anebo když slunko svítí.
  Jinak je to celé v řiti!

   1. Větší nebezpečí plyne z toho, že někdo zesabotuje jejich využití a vyvolá hladomor. Opakovaně, na to je fosilních paliv dost. Šetření začíná u recyklace železa. Napadlo vás, kde končí platinové kovy z výfuků automobilů (jsou tam povinně), přičemž FV panely se považují za nerecyklovatelné ? Doporučuji předpovědi z 60.- 70. let o tom, jak se budeme mít dnes.

  1. Ten bidetuv Himars
   vyletí až na Mars.
   Na tu rudou planetu
   poslat všechny válečníky
   jinak brzy končime
   začínáme od piky.

 12. Svatá Anna – chladno z rána. Kdoví, jaké přísloví mají skopčáci; možná podobné. Evropa je prošpikovaná cévama plynovodů, kotle a kogenerace jsou velkou částí skopčáckého průmyslu. Buderus, Viessmann, junkers, Vaillant, Broetje, Loos a jánevímcoještě – to přece nemohou zahodit, trubky nechat myším a začít mrznout jak u Stalingradu. To by byla prohra jejich systému, pošpinění jejich chlouby – vždyť jen oni jsou nositeli vývoje a pokroku a najednou by se mohli mýt jen v podpaží a rozkroku.

   1. Horst se škrábe v rozkroku.
    Je to míra pokroku?
    Po těle ho svrbí špína
    Šrédr v Moskvě ruce spíná:

    “nordstrým už má bumážku
    nechcem z lodí náhražku
    Vladimíre pusť ten metan!
    Taky etan, propan, butan
    helmut není oragutan
    co se drží haluze!”

    Nedělám si iluze
    že by skopčák v zimě zmrz
    na povrchu nebo skrz.
    Ten se mívá hodně rád,
    ten nebude tence srát.

 13. V USA založili novou stranu. Její zakladatel, Andrew Yang, prohlašuje, že strana je určena jak pro zklamané Republikány, tak i pro Demokraty. Strana se nazývá Forward Party. Zřejmě chtěli naznačit, že jsou pokrokoví. Perličkou ale je to, že „forward“ může znamenat i „vlezlý, troufalý“.

  Jen by mě zajímalo, které straně to odčerpá víc hlasů. No, kdyby se tam přesunuli RINO Republikáni (Republican In Name Only – Republikán jen podle názvu), tak by to zas až tak špatné nebylo. Ale vzhledem k tomu, že Andrew Yang kandidoval za Demokratickou stranu, tak to zas až tak optimistické nebude.

 14. Jedna vlaštovka prolétla i českou televizí, její sportovní redakcí. Při jedné etapě Tour de France projížděl peleton městečkem Souzet. A protože velká část závodu je snímána z dronů, tamější měšťané chtěli TV diváky informovat, kde právě závodníci jedou. Na sklizeném obilním poli sestavili pravděpodobně ze snopů název jejich sídla – SOUZET. Písmena byla hezky žlutá, jen jedno bylo úplně, ale úplně zelené, a ještě ke všemu napsané zhola stejně jako ta zetka na některých vojenských vozidlech na Ukrajině. Myslím, že se komentátor pěkně propotil. A ani nemukl.

 15. Dve veci:
  V clanku se pise: „Že někde v zákulisí se už opravdu hledá, jak z toho ven?“
  Otazka je, zda-li hledaci maji inteligencni kapacity na nalezeni reseni. Jestli v cele statu EU lze vubec nalezt natolik kompetentniho cloveka, ze by byl schopen tenhle rebus vyresit. Totiz tohle neni souboj EU s vlastnim svedomim,nybrz s jiz probuzenymi (woke) obcany. Politici stvorili lidove progresivisticke monstrum, jez se nyni obraci proti nim samym a nedovoluje jim se ani ukazat s rozumnym napadem. A kdo by se o to jen pokusil, ten bude verejne zlyncovan, zatim se zalekli a uhnuli vsichni, ktere nejake rozumne reseni jenom napadlo.
  Druha vec je, jestli by molekuly totality, kdyby se rozproudily, dokazaly Evropu jeste zachranit. Tedy zda-li v EU nejde o jiz strukturalni krizi a nikoliv o beznou cyklickou recesi. Pak ani lacine molekuly totality by padu nedokazaly zabranit, jen by ho trochu roztahly v case.
  V obou pripadech jsme svedky negativni zpetne strukturalni vazby: system je nastaven se zakladni chybou a to jak ve sve spolecenske, tak ekonomicke casti a kazdy pokus o napravu a reformu situaci pouze zhorsi.

  1. Tady na tom prikladu je hezky videt, jak kazde reseni v ramci chybneho systemoveho zadani udela problem jeste slozitejsim s tedy jeste obtizneji resitelnym:
   „Zprávy o kontaktech šéfů dvou italských stran s ruskou ambasádou vyvolala otázky, do jaké míry Moskva přispěla k nedávnému pádu protiruského premiéra Maria Draghiho.“ (Zprava z dnesniho tisku.)

 16. Do toho nevidíme. Záleží, která skupina v zákulisí převáží svým vlivem, jestli ta kolem neokonů nebo ta kolem Kissingera. Jen se to odhaduje podle různých druhotných dějů. Taky co Čína a Írán, protože ani USA se nemůžou postravit proti všem naráz. Většina diskutérů na českých webech podceňuje drony z Číny a Íránu, kde ale udělasli velký pokrok v posledních letech. Co je nejtrapnější především v českém mediálním prostoru? Zastydlý o 50 let mentálně opožděný odpůrce komunismu, který dnes bojuje svůj rok 1968. Pořád žije v realitě komunismu na východě a USA na vrcholu moci za ocenánem i kvetoucí západní Evropy s kapitalismem a současně sociálním státem…Nevšiml si, že svět se změnil, ale nemůže si to přiznat, protože za svou kariéru vděčí sametu, kdy chytil příležitost unikátních porevolučních podmínek za pačesy. Proto je bytostně spojen se současnými poměry politickými, kulturními, ekonomickými atd. Pomyšlení na jakoukoli změnu se děsí. Instinktivně slova o změnách odmítá. Rok 1945 je pro něho už dávná historie. Riziku jaderných zbraní se vysmívá, protože někdy v 70. letech na základní škole se zakrývali pláštěnkou a žádný armaggedon nepřišel ani Merleho Malevil. Kritiku neoliberální ekonomiky ztotožňuje s komunismem, který vidí za každým stromem číhat….

 17. POZOR, POZOR!
  Hlášení z českých dálnic!

  Ubylo kontejnerů směřujících ke Slámě u kravínů.
  Ubylo velké množství zeleně natřených aut, která zuřivě pendlovala tam a zpět, neznámo kam a neznámo proč.

  ZBRANĚ PRO PRAHU! Totiž pro Ukradinu!!!
  Soudruzi Ýbrmenšové opět zchytřeli a na Východ HROMADNĚ posílají tohle

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Unimog

  Ale zas tak moc to nepřehánějí, na podvalnících jsem jich viděl pouhých pět kusů – že by dobrý základ na sbírku historických vozidel?
  Na každém podvalu navíc trůnila buď elektrocentrála ve formě dvoukoláku za auto, anebo malý bagřík, ofiko nazývaný – minibagr, v tomto případě opatřený tmavozeleným štětkolakem.
  Už vidím, jak budou soudruzi honit po poli Ivany za pomocí minibagru.

  1. Spíš jestli se za pomocí těch minibagrů nechtějí před Rusem rychleji zakopávat…
   I když ta scénka, kterak ukrajinský voják „lehce zvedá drapák“ a „on cítí, že je chlapák, když drapák zuby vycení!“ je poměrně úsměvná. Představuji si ji jako z amerických cartoonů, či sovětského Nu pogodi…

    1. Re: Sk

     Žádné mrtvoly ukrajinských soudruhů nejsou, protože vyhráváme a tak všelijak podobně a vy jste starý a hnusný a vypelichaný kocour a beztak máte prašivinu nebo tak něco, když máte takové NE-OJROPSKÉ nápady.

 18. Zajel jsem si teďkom na otočku do Prahy.
  Prošel jsem Václavák, ke Karolinu, pak ještě k tomu domu, kde je napsáno že Horáková popravena komunisty. Pak zase šup na metro a zpátky po D1 domů.
  Praha si zdá se žije vlastním životem. Vše je tam stejné, všude plno turistů, po nějakém hněvu, nejistotě ani památky. Nejsmutnější byla ta žlutomodrá vlajka za Svatým Václavem na Národním muzeu.
  Víte, pokud dojde k nějaké dohodě, tak doufám, že to bude taková dohoda, kde budou spokojeny všechny strany, a dohoda se bude ctít. Žádné barevné revoluce apod.
  Zatím se vrhlo do náruče NATO Švédsko, Finsko, nejistota je okolo Moldavska, nějaké ticho je na Slovensku.
  To co provádějí Němci a s poslušností pejska je pochod do plynové komory s úsměvem na rtu, to snad není možné. Proč se nikdo neptá na NS2? Proč u nás média informují, že za vše může Rus?
  Z toho pohledu změnu necítím.

   1. Švédsko bylo neutrální zemí jen naoko. S NATO úzce spolupracovalo, účastnilo se cvičení, vyměňovalo si informace.
    Mimochodem, pohled na mapu ukáže, kudy by asi vedly náletové směry na SSSR/Rusko z hlavní severské základny v norském Bodø (kam mířil Powers, než jej sestřelili).

  1. Povedenej clanek .
   Domnivam se ze ,NS2 nejde pres U. Nedostali by tak otevrenim nic, za provoz.
   A proto se otali. A jestli uz cas dohod neni pryc.
   Aspon tech velkych. Dohody na sankce taky nemuzou ustat.
   Jsou zaroven dohody na jejich porusovani , nedodrzovani ?
   Pres sto let je nici impulsy niceni..Ty dohody.
   A protestanska ethika, moralka a jejich obtisk do vedomi kazdyho /nejen/germana.
   Mimo , bezpodminecnou uprimnou poslusnost /schwabove napr. se netaji s umysly/, vyzaduje se , ze prisnost musi bejt na kazdej nesouhlas.S vrchnosti..
   Stoltenberg je dobrej priklad , vyhlasi co se mu naridi a bez ohledu,co to je.
   Protoze si s tim nikdo nevi rady , tak jsou takovy vyhlasky, jako. Idiot dne je …Napr.
   U britu se zurive v diskusich besni, kdo je horsi agresor na Cinu ,tim se soutezi a urci pristi Boris.
   Co Cina jim udelala…Ze jsou na ni tak zavisli? Padla prej moderatorka, pri jedny diskusi a Truss ,kdyz kricela nejvic jindy ,upadl divak do mdlob a ta se z toho zdesila a kricela ,my god, my god , zvedala ruce,zakrejvala si oblicej v bezmocnem zdeseni ..
   A Putin jezdi do pul tela svlecenej na medvedovi do prace.
   A kroti zraloky pod a nad vodou..
   Potom prichazi na radu Sadomasochismus.
   Jak holandska vlada provadi taky zamery Putina. Zrusi se clenovi NATO potravinova zakladna a neda se jim nazrat.
   Mimo dalsi utoky /a ze vsech stran/,na NATO clenske staty z EU.
   Tedy najednou iracionalni agresivita na kazdyho rusa a zaroven agresivita na svoje vlastni populace. Asi takhle.
   Nejdrive se hospodarsky populace zdevastuji a potom se jim ukaze , tamhle je nepritel a muze za vsecko. A zacnou se ty universalni nicive impulsy predkladat jako jedine reseni.
   Dobrej priklad je Usa od sameho vzniku. Neustale hledaji jak nicit ,kde co a celej svet jim neni dost velkej na to.
   Obrovskej technickej a spolecenskej vyvoj a pokrok nebyl na nic jinyho.
   Amerika s Bidou slibila dovazet plyn a nasytit trh v EU.
   Zmasochizovani a masove probiha ,vladami, urady ,polici a medii a predstavy jak to skonci, se mnozi..Obrovske korporace s velkym vlivem vetsinou ukaznene mlci a jen sem tam neco bazlive prohlasi.
   Spoluprace rusu na taskarice s turbinama ukazuje na daleko horsi taktiku vyhladoveni nepritele ,kdy Afrika a treba 80mil. z Egypta ,pobezi hladovi a kam?
   Ukrajina je prej obilnice sveta..
   Jak nepredstavitelny jsou ty vsechny obludny nicivy reakce , uplne je zbavily rozumu a ted rozkazuji ,aniz by chteli a nebo vedeli nasledky , z neochoty dodrzet Minsky Dohody, ktery sami navrhli a podepsali a dobrovolne..Jeste neni konec vsemu.
   Misto Afganistanu si ted nasli jako nepritele ,Rusko a Cinu. A nechali si prohravajici generaly a novej vrchni velitel ,darmo mluvit..Nepucit ten cervenej knoflik.
   Pripomina to cviceny opice a pudly v cirkuse , kdy postaci prasknuti bicem?
   Na druhy strane bezradnost s Orbanem..Kterej to bezohledne ignoruje.
   Uz tedy neni o cem jednat a nejsou lidi. Ten S., je nejak normalni a proto mam dojem je a byl kamos rovnou Putina.

   1. Žádné obavy o hlad v Egyptě. Ten po Lavrovově návštěvě vypověděl smlouvu o dodávkách s Ukrajinou – může, Ukrajina nedodržela podmínky. To, že má novou uzavřenou s Ruskem sice veřejně nevyhlásil, ale proč by jinak vypovídal stávající?

 19. „Ukrajina chce, aby velké americké a evropské banky byly stíhány za „páchání válečných zločinů“, protože financují společnosti, které obchodují s ropou s Ruskem, uvedla CNBC s odvoláním na hlavního ekonomického poradce prezidenta Volodomyra Zelenského Olega Ustěnka.

  „Všichni, kdo financují tyto válečné zločince, kteří dělají tyto hrozné věci na Ukrajině, se v naší logice také dopouštějí válečných zločinů,“ řekl Ustenko v úterý televizi a označil banky jako JPMorgan, HSBC a Citi.

  Na otázku, zda by banky měly být stíhány za válečné zločiny, Ustenko odpověděl: „Přesně tak.“ “

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=278242&sid=824e6648dc40d307cceb310bbee47978#p278166

  A tohle je odpověď na otázku, jak si co nejrychleji zařídit předčasný odchod.

  1. Tfx: S tím začali už dříve slovy Arestovyče, který nadával Kissingerovi. Pochopili koho Kissinger zastupuje a s kým si zahrávají tihle poradci?

   První dáma se fotila do módního časopisu. Elita se fotí, kupuje domy v zahraničí a ti dole ti to odnesou. V Rusku ti nahoře promýšlí strategie kolem plynu a Eurasie, ale i oni potřebují ty obyčejné pěšáky, aby se za jejich globálně významné plány šli obětovat.

  2. To tdx : Dejiny se fakt opakuji ve spirale 🙂 V.P. Borovicka v knize Atentaty ktere zmenili svet, pise v kapitole Pad Karibskeho Cezara, o Trujillovi. Ze casem dosel do bodu kdy jeho zajmy narazili na zajmy americkych monopolu. To byl zacatek diktatorova konce. Mam dojem, ze Zelenskij dospel do toho sameho bodu 🙂

  3. Ti Ukrajinci vážně dělají všechno pro to, aby dosavadní dodavatelé jen pokrčili rameny a řekli si: „A vy nám taky můžete…“
   Nejvtipnější na tom je, že bez toho poloukrytého obchodu s Rusem mu západní Evropa prostě zbraně proti Rusovi prostě nedodá. I kdyby třeba chtěla…

   1. Ale dodávání zbraní a munice druhé straně, jakožto i předávání zpravodajských informací prostě je akt nepřátelství.
    A není nic jednoduššího než uznat to, že Rusko cítilo oprávněné obavy, a začít plnit body ,které dostali předloženy koncem roku 2021.
    Pak, bude smír možný a mohou se opět budovat lepší vztahy nezatížené obavami a klidně i pragmatické.
    Je to tak nepřijatelné? Zřejmě je, podle toho čím nás v médiích krmí.

    1. Ano – a tím pádem se iniciativní ČR stala legitimním terčem. Zásluhou pro-nacistické vlády. To ovšem v mééédyjích neřeknou.

     1. Re: PeS

      Ještě jednou to sem napíšete a přivážu vás k boudě.
      Fujky fuj!
      Vy se máte radovat, že máme jedině správný plyn z Ruska od německých soudruhů Ýbrmenšů a nic více a nikdy jinak.

    2. Re: Folďas

     Jenže přistoupením na JAKOUKOLI formu uznání skutečnosti, že se Ivan cítil, resp. i nadále cítí ohrožen množstvím a vzdáleností základen NATO, by de facto bylo nutno ukončit „drang nach osten“.
     A jelikož jedna chytrá, mladá a krásná soudružka pravila, že Ivan má Sibiř nezaslouženě a měl by (nejlépe celý) kus tohoto území odevzdat jedině správným soudruhům, musím zde napsat, že jste hloupej Folďas, páč O-stříž číhá a já chci bejt taky furt jen chytrej, mladej a krásnej, a hlavně nemazanej a neblokovanej soudruh.
     Ať žije Bruslograd, tuhle válku vyhrajeme, a tak dále.

     1. Nejde jen o Sibiř, máme tu Arktidu. Dle mezinárodních dohod je rozparcelované její ekonomické využití proporcionálně dle hranic sousedních států. Rozsáhle zdroje surovin byly objeveny až po podepsání mezinárodních dohod a schopnost je dobývat a dopravovat se objevila až v posledních desetiletích. A kdo má největší podíl? Rusko. To si dokonce připravilo všechno proto, aby dokázalo udržet severní mořskou cestu celoročně v provozu. Teď by ji chtěli všichni využívat bez omezení a zdarma. Včera Rusko udělalo na svět dlouhý nos – kdo bude chtít severní mořskou cestu použít, musí zažádat 90 dní dopředu a souhlas není automatický a navíc zostřilo pravidla používání, třeba jen jedna zahraniční vojenská loď na trase.

      1. Re: Králík62

       Vy si prostě nedáte pokoj a furt tady budete trousit svoje bobky do EURO-sena!
       Jen počkejte, pekáček se už chystá!

       Abych pořád jen neurážel – odkud že věje vítr? Jako že splavná trasa v Severním ledovém oceánu vede jen v ruském pobřežním pásu, neboli ve výsostných vodách RF?
       Díky předem za vysvětlení.

      2. Pche.uz je snad rozparcelován i měsíc.nikoliv teplý srpen, ale ten s též emeryckou vlajkou.
       A to bude křiku to se bude Johny vztekat až si odtamtud odveze sung dong vzorky nebo třeba jinačí věci.kde tam nějaká arktida.jako na Arktidě se budeme cítit tady.topim uhlím z Bíliny,která je snad ještě v našich českých rukou,na našem území,a koukám.nejenze to uhlí každý měsíc drahně,ono ještě taky ve skladech není.to už zavání diletantstvím.asi zeberu vuzek a pojedu pro to na místo cinu

       1. Re: Foldas

        Jelikož jste málo chytrý a málo krásný poradím vám.

        Autocisterny, lépe řečeno autosila, označena oranžovou tabulkou, v níž je vrchní číslice 40, převážejí uhelný multiprach.
        Na topení nic lepšího není.
        Jak ho dostat v akurátním množství z autosila do kamen, nejlépe pak vašich vlastních, ponechám na vás. Musíte na sobě pracovat.

      3. Re: Kralik1962

       Krome Sibire a Arktidy tu mame (rusky) napad na stazeni NATO na hranice z roku 1997.
       A to se soudruzce Afroamericanove, z Rychetskeho vule ministrine valky, libit nebude 😉

    3. O tom žádná. Já se pozastavil nad logikou Ukrajiny. On je to takový, dovolte mi tu hříčku, UroboRUs, had co požírá svůj vlastní ocas.

     Společnost, která se v důsledku sankcí dostane sama do hospodářských problémů ohrožujících její vlastní existenci a hospodářskou výrobu, bude mít nakonec dost jiných starostí, než dodávat Ukrajině zbraně, nemluvě o skutečnosti, že k jejich samotné výrobě vyžaduje z velké části právě ty suroviny, které sankcím podléhají. Jednoduše, tvrzení, že obchod s Ruskem pomáhá zaplatit Rusku válku má pokračování na druhé straně kruhu – obchod s Ruskem pomáhá západním zemím posílat do té Ukrajiny pomoc proti samotnému Rusku. Nehledě na skutečnost, že v krizi zmítající se západní Evropa jen těžko pomůže potenciálně osvobozené Ukrajině s obnovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *