16 dubna, 2024

Vlastně už vyhlížím anděly

Tak se nám válka na Ukrajině posouvá do další fáze. Naše pravdomluvná média se ohromně rychle oklepaly z pravdivého informování o Duchu Kyjeva, který sestřelil čtyřicet ruských letadel, ale ve skutečnosti nesestřelil ani jedno a už spekulují o nové ohromné myšlence, že Putin na přehlídce devátého května vyhlásí válku Ukrajině a spustí všeobecnou mobilizaci. Říkají to opět s velkou lehkostí, jako by to nic neznamenalo, jako by Putin jen potvrdil něco, co už se dávno děje.

To si jako nikdo neuvědomuje, že pokud by Rusko začalo mobilizovat a přešlo na válečnou ekonomiku, že to pro nás znamená konec hry na vojáčky a skutečně nám hrozí, že se k nám ta válka doopravdy dostane a nebude se psát jen o Buče, ale také třeba o Pohořelicích? Jsme už tak daleko, aby Putin řekl před národem, že jsou oficiálně ve válce s NATO? Tohle je zrovna jedno z těch politických rozhodnutí, která pak mají dalekosáhlé důsledky. Dodali soudruzi Američani (a my s nimi) tolik zbraní, že to mění poměr sil na bojišti? Je situace taková, že Rusko může debaklu zabránit jedině všeobecnou mobilizací, přechodem na válečné hospodářství a Třetí světovou válkou?

V pražských redakčních kancelářích vypadají, že se na to přímo třesou. Různí vlivní činitelé se teď bijí v prsa, že tuhle válku předpovídali už dávno. Ano předpovídali…. protože ji chtěli. A Putin teď podepsal dekret o odvetných opatřeních za sankce, kde diplomaticky okecává jednoduchou skutečnost – jestli bude Západ pokračovat v dodávkách zbraní, může se stát, že nebude ani ropa ani plyn ani nic jiného… Zajímá to tu někoho? Ani bych neřekl.

O ruském vyhlášení války jsem si už přečetl, ale nikde jsem nenašel ani tak triviální úvahu, že kdyby to Rusko udělalo, tak to zřejmě budou mít domluvené s Čínou. Rusko samo o sobě zřejmě nemá šanci uspět v dlouhodobém konvenčním konfliktu s NATO. Ekonomiky Západu jsou prostě větší a silnější. Rusko může v tomto konfliktu pouze dělat pro Čínu totéž, co dělá Ukrajina pro USA. Takže pokud Putin skutečně předělá speciální vojenskou operaci na válku, tak jsem si celkem jistý, že Čína a Západ jdou poměřovat síly ve skutečně velké evropské proxy válce. Ve válce, která klidně může projít i naší zemičkou.

Pokud je v tomto konfliktu Rusko samo, pokud s ním Čína nejde, tak v konvenční válce proti Západu nezvítězí… Nezvítězí, ale pořád má k dispozici jaderný arzenál.

Na jedné straně všichni politici i mééédia v dokonalé shodě pravdivě informují, jak je Putin osamělý, jak díky covidu ztratil kontakt se světem, jaký je to terorista (to včera hlásil Kocáb), jak si Rusové zaslouží všechno nejhorší, ale zároveň nemají žádné starosti s tím, že ten stejný šílený Putin může zmáčknout jaderné tlačítko. A ani nemusí hned ničit celý svět… mohl by to vzít postupně… jednu na Kyjev, jednu na Berlín a před skutečným armagedonem ještě vyzkoušet, jestli Amíci dají New York za Prahu. Při trošce ruského štěstí Amíci totální protiútok nedají, protože to za Chicago nestojí.

Kam až chceme eskalovat situaci? Má někdo představu, kde je ruská červená linie? Fakt je v zájmu Západu dotlačit Putina, aby o jaderné válce začal nejen uvažovat, ale brát ji jako jedinou možnost? Nebo je to jen hra pro nás dole, abychom byli povolní a dali si líbit novou budoucnost plnou velkých korporací a nedotknutelných vládců?

Uvědomuje si takový Fiala, že pokud Rusko začne mobilizovat a pustí se do velké konvenční války s NATO, tak se to zřejmě neomezí jen na území Ukrajiny? Uvědomují si naši šéfredaktoři, že v pokud bude Rusko mobilizovat, tak bude muset Západ udělat něco podobného? Uvědomujeme si my, že pokud se ta válka začne opravdu nazývat válkou, tak život jednotlivce začne mít strašně malou cenu?

V posledních dnech se cítím jako Lot v Sodomě. Jen mám proti němu malou výhodu – já si tu Sodomu kolem sebe uvědomuju a nemám žádnou radost z toho, kde jsem uvízl. Ale jinak jsem na tom stejně. Mám tu nějaký majetek, mám tu rodinu, mám tu spoustu vztahů a spoustu přátel. Ovšem ten tikot odpočtu do ohnivého deště stále slyším.

A tak vlastně vyhlížím ty anděly, co snad Hospodin ještě pošle, dřív než bude pozdě. Čekám na impuls, aby mi někdo řekl, že ještě mohu utéct. A pokud někdo takový přijde, budu sakra zvažovat, jestli ho neposlechnout. V poslední době tohle všechno příliš připomíná boží trest za těch posledních třicet let modloslužby penězům bez jakýchkoliv ohledů. Viděl jsem příliš mnoho bezpráví, ke kterému jsem mlčel. Otupěl jsem k údělu bezdomovců i samoživitelek. Zcyničtěl jsem, když se exekutoři chovali jako nejhorší zběř. Přestalo mi vadit, že tu přibývá ghet, že se krade a korumpuje v miliardách. Docela dobře jsem se smířil s tím, že lež se vydává za pravdu a naopak.

Každý den sleduju, že z války na Ukrajině nemá být žádné východisko. Jen to jaderné. A přestávám věřit, že se tu najde těch deset spravedlivých pro které by nás Hospodin ušetřil. Pokud mají ti naši pisálci pravdu, tak nám vlastně zbývá pár posledních dní na relativně svobodnou diskusi.

185 thoughts on “Vlastně už vyhlížím anděly

 1. Večerní svodka JP

  Úvodní zpráva potvrzuje moje avízo, že Teritoriální Obrana má zalepit díry v počtech pěchoty (motostřelců, bigošů, bigbítů, blátošlapů, nosičů, kuliů, atp.). Ti kdo se dali k TO v domnění, že uniknou ruskému masomlýnku, zažívají těžké probuzení, neb už balí kufry a z domácího prostředí hurá na frontu.
  Protiútok směřovaný na sever z Charkova definitivně zanikl.
  Izjum – Vyšná Kamyševacha je prý vyčištěna (uvidíme, na jak dlouho). Ruské jednotky pokračují v útoku na jih.
  RA posiluje svá postavení a rozvíjí nástup na Slovjansk.
  RA se snaží odříznout všechny přístupy do města Liman, zatím toto dějství není ukončeno.
  Oskolská přehrada – obklíčené jednotky VSU stále mohou uniknout bez techniky přes les, silnice jsou uzavřeny.
  Orjechovo – plná kontrola RA.
  Avdějevka – stálé střety bez výrazného úspěchu.
  Guljajpolje – obnoveny dělostřelecké souboje, zatím bez výsledku.
  Pravý břeh Dněpru – Nikolajev – zesílení palby RA, nevýznamné posuny frontu.. Vedení města vyzývá civilisty, aby darovali co nejvíce krve. Z toho je zřejmé, že velení města na něco chystá.

  1. Protiútok na sever z Charkova – noční zprávy od ostatních vojenských korespondentů nepotvrzují.
   Útok směrovaný na Kazačju Lopaň je opravdu minulostí, ale z toho protiútoku blíže k Charkovu, ve směru na Ruskou Lozovou a Staryj Saltov reportují buď tvrdé boje nebo obsazení obou míst vojáky VSU. Proti nim stojí rezervisté LNR a panuje obava dalšího postupu směrem na Kupjansk.
   Dále je hlášena koncentrace vojsk v Protopopovce(pár km na východ od Izjumu) a okolí, cca 2500 vojáků + 80 kusů těžké techniky, a předpokládá se další útok na Izjum.
   Vypadá to, že se VSU snaží odlákat část sil RF a DLNR ze zavírání kotle.
   Objevila se krátká ukrajinská videa, hlavně na TikToku, kde se ukrajinští vojáci předvádějí s novými
   zbraněmi, některé z nich se nikdy neobjevily na seznamech předaných zbraní.
   https://t.me/milinfolive/82646
   Přiznaná zpoždění vlaků včera v 22:30 hodin, čím větší vzdálenost, tím větší zpoždění:
   https://t.me/infantmilitario/75066

 2. Staženo z AK

  Re: Ukrajina
  Příspěvek od praxus » 04 kvě 2022, 15:51

  https://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/ces … 3fcee9be82
  Tak Slováci už oficiálně opravují Ukrajincům techniku….

  Můj dodatek – v Čechistátnu totéž. Dnes odpoledne jsem dostal lano, abych šel bouchat na poškozenou vojenskou techniku.
  Člověk jen čumí, kdo všechno o něm ví…
  … a jaký je najednou zájem o starého mrzáka…

   1. Jako študák jsem byl na brigádě na vys. pecích na NHKG a tam byl upravený tank, který hrnul od pecí vysokopecní strusku, když se z koliby přelila, místo hlavně tam byla na předku radlice. Po „našimu“ se struska nazývala „žužiel“.

    1. Pozor pozor! Stráž je bdělá
     Targus rovná ohlá děla
     v laufech vaří průrvy
     aby zas ty kurwy
     mohly vrhat koule Jany
     nejlíp někam na Sajany.
     Werk má zase plno práce
     maká stará generace
     mladí robí s počítačem
     zápasí v něm s překladačem.

  1. V žlutém dresu Ukrajiny
   válčí čacky někdo jiný.
   Strýček Sam není sám:
   sám tam jenom zahnisám
   naženu tam helmuty
   bolek lolek jebnutý
   ten se přidá z vlastní vůle
   černochová – ta má kule
   chybí jenom Avaři –
   všecko se mi nedaří.

   1. Zato ovšem Foldyna si servítky nebral:
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-Rusko-Ukrajina-a-valka-Vety-ktere-by-bez-poslanecke-imunity-nerekl-701013

    Stojí za to přečíst.
    Lepšího politika jsme už dlouho neměli, pakli vůbec někdy. Mohl by Foldyna jednou být něco jako „český Orbán“?

    Ve volbách má můj hlas jistý. Bude-li to možné, vyřídím si voličský průkaz, abych mohl svůj hlas dát právě jemu.

    1. A teď si představme, že je stále v ČSSD, tato má 60-80 křesel a Foldyna tam není osamocen … Nějak se samo dere na rty „to byly časy“.

     1. No jo. Foldyna z ČSSD odešel právě proto, že tam byl osamocen. – Myslím, že ČSSD přivedl do situace, v níž je teď, Zubatá Pleš Sobotka. Předpokládám, že se ukáže, že jako likvidátor politické strany je Fiallah vůči „své“ ODS ještě daleko výkonnější.

      Hypotéza: Rakušan Fialu nakonec podrazí a po jeho slušných zádech se vyšplhá k absolutismu.

      1. ČSSD spolu se Zelenými navrhne Šabatovou jako primátorku Prahy!
       CO jsme my, rodilí Pražané, komu co udělali, že nás osud tak trestá? Napřed hňup ze Slavičína a teď zase tahle… z Brna. Jinak ta baba je ale vytrvalá, je jí 71 let, ale pořád se dere k moci.

    2. Tak jsem právě dočetl. Foldyna byl skvělej a já si asi také vybavím v příštích volbách voličský průkaz.

  2. Zcela otevřeně lže. Měla být podepsaná dohoda – byla podepsána….. Podepsali dohodu, ale právem se domnívali, že neplatí…. Taková hezká póza, kde sice jako obvykle dělá, že tak úplně nesouhlasí, ale nakonec podpoří tu správnou stranu, protože oni …jaksi…se domnívali…mají na to právo.
   Po přečtení článků/rozhovoru pana profesora Hořejšího mám pocit, že potřebuji sprchu. Vždy z nich mám dojem, že pan profesor se hlavně snaží ze všech sil omluvit sám sebe za to, že je slaboch a jde s hlavním proudem, i když ví, že s ním vlastně nesouhlasí.

 3. Jahody, elektřina a naši gangsteři

  https://www.novarepublika.online/2022/05/proc-jsou-u-nas-nejvyssi-ceny-energii-v-evrope

  „Toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je potřeba sdílet. (Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut.)

  Elektřina z jádra se u nás vyrábí za 0,25 Kč za kWh a ta samá elektřina (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi. Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín i Dukovany, které mají být jejich…

  Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina. Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0,25, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli.

  A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.“

  https://www.novarepublika.online/2022/05/proc-jsou-u-nas-nejvyssi-ceny-energii-v-evrope

 4. Na síti se objevil web, který slibuje pád krymského mostu do čtyř dnů a odpočítává do tohoto data.

  Krymský most by měl podle tohoto „načasování“ „spadnout“ 9. května v 10 hodin dopoledne.

  „Rusové, kteří se přestěhovali na Krym po jeho okupaci v roce 2014, máte ještě čas opustit území suverénního státu Ukrajina!“ píše se ve zprávě s chybou („okupace“ s jedním „k“).

  Stránka má ukrajinskou doménovou adresu, nikdo nedeklaroval svou účast na jejím vytvoření.
  https://strana.today/news/389428-sajt-kotoryj-obeshchaet-padenie-krymskoho-mosta-na-9-maja-2022-hoda.html

 5. asi nam jiz neni pomoci

  Flash – Česko ze samé solidarity spáchá ropnou sebevraždu DOPLNĚNO!!!
  Publikováno 4 května, 2022 | Autor: vlkp

  Brusel připravil šestý balíček protiruských sankcí. Zahrnující zejména úplné odpojení od ruské ropy. Co to znamená pro Českou republiku popisuje vládní ekonomický klučík Lukáš Kovanda. A je to móc, opravdu móc pěkné čtení!!!

  Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

  Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/05/04/flash-cesko-ze-same-solidarity-spacha-ropnou-sebevrazdu/

  1. Telegram:
   „Slovensko, Maďarsko, Česká republika a Bulharsko se postavily proti uvalení ropného embarga na Rusko.
   Právě z tohoto důvodu se stálým zástupcům zemí EU nepodařilo dosáhnout dohody o embargu na dovoz ruské ropy. Jednání bylo přeloženo na 5. května.“

 6. pokrecuje valka s temi sstejnymi ?

  Thierry Meyssan: DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA POKRAČUJE … NA UKRAJINĚ
  UKRAJINA: Propaganda NATO se snaží bagatelizovat přítomnost neonacistů na Ukrajině srovnáváním s obdobnými skupinami na Západě. Pravda je však zcela jiná. Banderovci v posledních 30 letech postupně ovládli zemi, přepisují historii, školí mládež a mění jeden po druhém všechny státní symboly. Indoktrinovali třetinu obyvatelstva a představují dobrou třetinu ozbrojených sil.
  https://www.novarepublika.online/2022/05/thierry-meyssan-druha-svetova-valka-pokracuje-na-ukrajine

 7. Pro Targuse.

  Tak z lásky a obdivu k vám jsem zašel do už dnes zmíněné bioprodejny.
  Šumavské bylinné tam mají, 0,5 litru za 149,- Kč. To je v přepočtu na standardní vinou láhev 0.75 litru 223,- Kč.
  Tím se pomalu blíží ceně nejlevnějšího (ale slušného) bordeaux, kterým tradičně bývá Chateau Beaumont. Letos po Audienci (někdy vysvětlím) bylo pro stálé zákazníky za 320,- + DPH, tedy za 390,. Kč, ročník 2019 (zdařilý).

  Dnes máme hentů (čo sa dá robiť) svobodu, každý si může vybrat, čemu dá předost.

  Pro Alefa:
  Trochu chytám slinu, tak někdy po první lahvi (snad) napíšu o té Audienci, třeba tím nikoho moc nenaseru.

  1. Kdyby to pomohlo, jsem hotov zakoupit a zaslat Vám láhev znamenitého železitého vína 😉 Při dnešních cenách už by mě pan lékárník jistě nevyhodil, jako vyhodili kdysi mého kamaráda, když jsa špagátem žádal železitého vína bedýnku.

   1. Šumavské bylinné jsem ještě nepila , soudím , že to bude asi něco jako lak na rakve.
    Fernet 0,5 l bývá v Penny za pohádkových 99.90 , s citrónovou příchutí i bez. 🤔

    1. Šumavské bylinné hořké byl takovyý Fernet soft.
     Litrové balení, asi 12-13 voltů, 22 vybraných bylin.
     Děda si dával vždycky štamprdli po večeři na trávení.
     Já se po tom strašně ožral na vojně při cestě z východních Čech do Tábora.
     Bylo nás pět a tak na každého připadlo 4,4 byliny. Ale měli jsme asi 10 litrů.
     Žaludek jsem měl naruby asi 3 dny.
     Stávalo to asi 13 Kčs. Mezi studenty nebylo moc oblíbené, protože fakt skoro jako Fernet.

     Nejoblíbenější byly Enzián (když se to vychladilo, skoro jako Cinzano), asi za 12 Kčs.
     Dále pak jablečné, Angelika, rybízák.
     V sousední zelenině to objednával po vagonech. Na koleji nás bylo asi 700, takže jsme za týden stihli vypít celý sklad.
     Většina balkónů v nižších patrech koleje byla trvale znečištěna, ale co, alespoň měli klofáci co žrát.

  2. Tohle pít nemusím, dnes jsem si koupila loupák, takový rohlík, který se loupe. Jeden stál 11,50 😮 Koupila jsem dva, ať to stojí za to. Ještě nedávno, no asi půl roku byl za 6,50…😕

   1. Borisek se svými výroky směrem k Rusku dokáže úspěšně dementovat sám. Jednou vstoupí do historie jako slavný dement.

 8. jo maso jen na obrazku, nebo v tuzexu holoto

  ———–
  KOMENTÁŘ: Soudružky, maso nebude! Čekejte kuře za 100 a řízky za 200
  4. května 2022 13:00 Premium
  Obchod poptává kuřata, ale domácí zpracovatelé nestíhají. Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá: Ani v produkci drůbežího masa není Česko soběstačné a dovoz ze zahraničí vázne. Připravme se na kuřecí prsní řízky po dvou stovkách za kilo, píše agrární publicista a čestný prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

  Donedávna brali Poláci kuřata z Ukrajiny, doma je přebalili a posílali k nám. To skončilo. Dvě nizozemské zpracovatelské firmy, které operují na území Polska, teď exportují domů a do Afriky. V Česku je naráz nedostatek drůbežího, výrazně rostou ceny na pultech a obchodní řetězce poptávají téměř dvojnásobek toho, co mohou domácí zpracovatelé týdně nabídnout. Ono holt ani u drůbeže, která má nejrychlejší reprodukční cyklus (jateční hmotnosti dosáhne brojler za 35 dnů), to není jako pečení housek.

  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zdrazovani-maso-ceny-kure-drubez-inflace-valka-zemedelstvi.A220503_172131_ekonomika_wes

  1. Myslím, že je tam chyba:
   „KOMENTÁŘ: Soudružky, maso nebude! Čekejte kuře za 100 a řízky za 200
   4. května 2022 13:00 Premium“.
   Plurál tam nejspíš nepatří, takže nikoliv „řízky za 200“, ale singulár „řízek za 200“. To se více blíží budoucí realitě.

   1. Možná, že se začnou vzdávat v Mariupolu a tak by to potom, v zajetí, stejně prasklo. Tak to, možná, přiznávají předem.

   2. https://outsidermedia.cz/tu-valku-maji-pod-palcem-americane/

    „Citujíc francouzský zpravodajský zdroj Malbrunot na svém tweetu píše, že britské jednotky SAS (Special Air Service), jsou přítomny na Ukrajině už od samého začátku války, stejně jako americké jednotky Delta.

    Rusko si je zřejmě dobře vědomo „tajné války“ vedené na Ukrajině cizími vojenskými oddíly, které se na území Ukrajiny nalézají již od února t.r.

    Jak USA, tak Británie ujišťovaly, že boty jejich vojáků se ukrajinské půdy nedotknou, ale jejich vojenská přítomnost je v oblasti patrná už od samého počátku války.“

 9. (…) Evropa musí přestat posílat prostředky za energetické zdroje do Ruské federace a místo toho je převést na zvláštní účet. Tyto peníze pak může převést až se v Moskvě změní moc.

  Uvedl to bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul během Kyjevského bezpečnostního fóra, informuje zpravodaj PolitNavigator. (…)

  (…) „Zdá se mi, že je to tak unikátní způsob, že stojí za zvážení, a v důsledku toho možná můžeme dosáhnout snížení dodávek energie do Evropy,“ navrhl McFaul. (…)

  https://www.pokec24.cz/politika/usa-nabadaji-evropu-aby-neplatila-za-ruskou-ropu-a-plyn/?attempt=1
  —–
  Ale fakt mě dostalo to jeho – cituji:
  „… A po změně moci v Rusku mohou tyto peníze připadnout ruskému lidu….“

  1. mohou tyto peníze připadnout ruskému lidu
   klicove slovo „mohou“

   tak jako v afghanistanu, lybii a dalsi osvobozenych zemich, kde se nejdriv ztratil zlaty poklad, potom rezervy v zapadnich bankach

    1. uplne nie, oni potrebuju spojenca ale potrebuju aby sme boli poslusni, aby sme sa neburili
     aspon tak to vnimam ja …

  2. Mno, oni se ohánějí smlouvami na dodávku. Není ale součástí smluv termín zaplacení… to už tak pokročili? obvykle tam byl uváděn termín zaplacení. Nebo už to vážně neplatí???
   Ví někdo?

 10. „Hovorca čínského ministerstva zahraničních věcí zveřejnil na Twitteru mapu rozšíření NATO na východ, čím naznačil tendenci aliance porušovať sľuby.
  „Sľub nerozširovať NATO ‚ani o centimetr na východ‘ vypadá ve skutečnosti takto,“ pripomenul.
  ***
  https://t.me/newsfrontsk/7739

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *