19 června, 2024

Veřejné diskusní setkání

Přátelé, kdo budete mít zájem, tuto středu budu mít besedu se čtenáři v Brně. Křenová 67, zasedací místnost v druhém poschodí. Akci organizuje vlastenecká iniciativa SVÍTÍME PROTI FIALOVĚ TMĚ A VÁLCE.

Začínáme v 18.00, ale budu tam už o půl hodiny dříve, abych si s vámi mohl podat ruku. Pro zájemce vezmu sebou i nějaké knížky.

Na tuto akci se velmi těším. Vím, že mám mezi organizátory řadu příznivců, ale také řadu skeptiků. Nejde o žádné uřvané twitterové libtardy, ale racionálně smýšlející lidi, kteří své výhrady umějí argumentovat, takže by debata mohla být velmi jiskřivá a pro všechny přínosná.

33 thoughts on “Veřejné diskusní setkání

 1. Hudba. Schází tu hudba.
  https://www.youtube.com/watch?v=b07qUXHQSrk
  Zappa prý o 10cc(někdy se spekuluje , že název vznikl z objemu ejakulátu – průměr) prohlásil, že takhle má vypadat popík.

  I got me a job on the local paper
  Everybody there thinks I’m nice
  But they’d better look twice
  Cause it isn’t me
  I want to be
  Headline hustler
  Scandal maker
  Headline hustler
  Money taker
  You keep writing me letters
  But I haven’t got time
  I’m busy looking at photographs
  But they’d better not be from the BBC
  You’re gonna hear from me
  Headline hustler
  Scandal maker
  Headline hustler
  Money taker
  Better not turn around
  I’ll stab you in the back
  And you don’t know what I’m hiding
  Under my plastic mac, under my plastic mac
  I got a very good friend in the CIA
  And he says that he never takes bribes
  But he’s telling lies
  Cause he’s into me
  He knows I want to be
  Headline hustler
  Scandal maker
  Headline hustler
  Money taker
  If your brother’s wearing dresses
  And your neighbor’s swapped his wife
  Well, I’m gonna make the headlines
  With your private life
  With your other wife
  Headline hustler
  Scandal maker
  Headline hustler
  Money taker
  Headline hustler
  Scandal maker
  Headline hustler
  Money taker

 2. No, když už se ta alternativa propojuje a dělá si vzájemně reklamu, tak je to v budově MěV KSČM…
  Není to ani leprosarium, ani městská rasovna…

 3. Tužka napíše pro pana Vidláka,….ve středu je velice dobrá konstelace hvězd. Čas letního slunovratu, atmosféra je naplněna množstvím energie,…jen ji správně využít. Černá Luna ustoupila ze své vlády a prostor se naplňuje silami dobra a vstřícnosti. Chce to plynulý rozjezd, nástup na energetickou vlnu a držet rychlost.
  Kdybych se chystala na nějakou větší akci, na které by mi obzvlášť záleželo, tak bych si do kapsy dala větší krystal křišťálu a občas bych do té kapsy sáhla,…to abych nasměrovala síly krystalu ve svůj prospěch. Má se brát do ruky, kterou píšeme,…mně je to jedno, píšu pravou,…a když se mi zachce, tak levou, stejně rychle,…ale písmo je diametrálně vzhledově jiné.

  Pokud budete číst historii vlády Karla IV. tak zjistíte, že dny rovnodennosti a letního slunovratu využíval k podpisům důležitých smluv a počátkům významných staveb. A nejen on, najdeme to i v dalších kronikách různých šlechtických rodů a nejen u nás.

  Přeji úspěch, ať se zadaří,…pfujpfujpfuj,….Tužka.

 4. Tak ještě hudba, mí oblíbenci (ale jednička ELP….dvojka Thin Lizzy*…trojka Grand Funk).
  *Existuje kapela Black Star Riders, otevřeně vystupují s tím, že chtějí hrát jako Thin Lizzy – a taky že tak hrají, ale po svém, mají svoje skladby , některé jsou hity.

  https://www.youtube.com/watch?v=UlKrH07au6E

  Said the straight man to the late man
  Where have you been
  I’ve been here and I’ve been there
  And I’ve been in between.

  I talk to the wind
  My words are all carried away
  I talk to the wind
  The wind does not hear
  The wind cannot hear.

  I’m on the outside looking inside
  What do I see
  Much confusion, disillusion
  All around me.

  You don’t possess me
  Don’t impress me
  Just upset my mind
  Can’t instruct me or conduct me
  Just use up my time.

  I talk to the wind
  My words are all carried away
  I talk to the wind
  The wind does not hear
  The wind cannot hear.

 5. Vidláku, starý pan exbiskup husitské církve taky šel svého času “ do politiky“. A neměl toho zapotřebí, majetky v Praze mu slušně vydělávaly (vydělávají ?). Do ČSSD, už je to ale řádka let.
  Po nějaké době zjistil, že aby něco ve straně ovlivnil, tak musí jít po stranické hiearchii“ nahoru“…..což obnášelo zejména špinit ty dole pod ním a lézt do zadku těm nahoře. A že to pro něj není.
  Zajímavé bylo to, že husitský boj odsuzoval, že to byl nic než rozvrat. Takže jsme debatili na ostří nože …..
  (prostě žít a nechat žít, tak jak např. fungují Hutterité apod. – v SEVERNÍ AMERICE…….jenže tehdy, ostatně jako v mnoha a mnoha případech i dnes , to nešlo, vždyť bylo třeba vyhubit ten kacířský mor, druhá strana zas hubila vše svatokupecké, exkluzivitu Církve, její přepych a okázalost….).

  A to fandění putinovskému Rusku, nevím, nevím…já bych tam žít nechtěl.
  Já jsem pro Boží Království zde na Zemi. Také jsem proti válce. Ale ten mír musí být spravedlivý pro obě strany, to je hrozně těžké . Ale dokázali to Němci a Francouzi, generace si šly po krku, těch milionů mrtvých, zmrzačených….a dokázali to. I my s Němci žijeme v míru (vždy je co zlepšovat).

  1. Já bych Rusku také žít nechtěla. Jsme trochu jiní, než oni.
   Ale to vůbec neznamená, že by byli horší. Prostě jen mají jiné zvyklosti a nikdo nemá právo jim do něčeho kecat.
   Sami jsme v p@deli , což je čím dál tím víc zřejmé, ale chuť školit zbytek světa nás neopustila.
   Tzv. Kolektivní Západ reprezentuje šestinu lidstva. A těch zbylých pět šestin nám na naše rozumy z vysoka … píp .

  1. A hlavně ten závěr:

   Ministr vnitra Vít Rakušan, který podpis pod zmíněnou dohodou spáchal, tvrdí, že České republice nic nehrozí. „Česká vláda se solidarity nebojí,“ řekl doslova. To samozřejmě není žádný věcný argument. Je to pouze výraz psychického rozpoložení autora výroku. Vždyť malé dítě se také nebojí sáhnout na plotnu a dementní neplavec se nebojí skočit do hluboké vody. Strach a obavy mohou mít jedině lidé, kteří jsou schopni důsledky svých činů si uvědomit.

   Celý život sbírám citáty a vidím, že se J. Keller dneska řadí někam mezi O. Wildea a M. Twaina. Např.
   – Zatímco předchozí revoluce, jak známo, požíraly své děti, revoluce pravdy a lásky si na tyto hody počkala až do doby, kdy její děti zestárly a bránit se už nemohou…

   – Džamila Stehlíková mluvila také o tom, že prezident trpí demencí, protože vypadá stejně jako tisíce lidí, které viděla demencí trpět. Mně se takové řeči z úst lékařky nelíbí. Je to stejné, jako kdyby nějaký veterinář tvrdil, že MUDr. Stehlíková je kráva, protože on viděl tisíce kravek, které vypadaly podobně jako ona. Buďte si jista, že já bych byl první, kdo by vyčetl takovému veterináři hrubou neprofesionalitu.

   1. Tenhle citát je také dobrý :
    “ Klasická poučka říká , že jednoduchá , dobře srozumitelná lež vždy porazí složitou pravdu. “
    František Koukolik
    ***
    Moc optimismu v tom sdělení není , že ?
    ***
    A ještě jednou Koukolík :
    “ Člověk není rozumná bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která občas myslí. “

    ( Ještě pesimističtější . )

 6. Z patria.cz : „Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od indických nízkonákladových aerolinek IndiGo zakázku na 500 letadel. Airbus dnes na aerosalonu u Paříže oznámil, že jde o největší samostatnou objednávku na letadla v historii komerčního letectví. Podle katalogových cen činí hodnota objednávky asi 55 miliard dolarů (ČTK)“

  Takže prrrrr s tím úpadkem “ Evropy“.
  Prostě na globalizaci nevydělávají všichni.

  P.S. Intel bude stavět za desítky miliard euro i v Německu, nejen v Polsku.

  1. No ale zase v Boeingu budou brečet. Na druhou stranu zase budou stíhat vyrobit víc zbraní.
   Ale mám radost, že jim zakázku vyfoukli Frantíci.
   😻

  2. Takových zakázek už Indie podepsala, dokonce i indická vláda. Sice to byly většinou zbrojní zakázky, ale tohle bude podobné. Odebrali pár kusů jako vzorky a zakázka padla. Tady je to ještě jednodušší, zákazníkem je soukromá společnost. Odeberou jen pár, ty zaplatí a pak vyhlásí bankrot, změní majitele a zkuste z Indů dostat peníze.

  3. tak ak sa tie Airbusy budu vyrabat v Cine, tak to nebude pre EU az take terno……co pravdepodobne budu. Terno to bude pre akcionarov Airbusu

 7. Dobrý den Vidláku, jak Vy to jenom děláte. Chodit na schůze, demonstrace, do zaměstnání, na pole, starat se o rodinu, vymýšlet a psát články, vysedávat u portského.
  Já mám rodinu ( 2 děti), pole, zaměstnání a viný sklep, ve kterém ale nemám čas vysedávat, protože už i tak nestíhám.
  To mně připomíná některé politiky: křeslo v Senátu, starostovskou funkci na druhé straně republiky, zasedání v několika dozorčí radách a komisích ( které hledají budovu).

   1. Nebo také,poctivou prací,ještě nikdo nezbohatl.
    Ty géniové nám to předvádějí pořád,jak lze využít čas.

   2. Kecáte a ještě popichujete lidi. Jo ono je těžký přiznat že jste perfekcionalista. Že žádnou práci neošidíte a vykonáte ji do puntíku jak se má. Docela Vás vidím, si cestu ze zahrady , ač byste mohl napřed domů a až pak znovu vyrazit na jednotlivé činnosti co musíte, o chvilku prodloužíte, králíkům přihodíte kapku čerstvé zeleně co máte podpaží, slípkám přidáte krmiva co máte v barelu – jejich spotřebu máte v oku, nemusíte nijak přemýšlet, některou pohladíte, čuníkům taky přidáte krmiva a vody, poplácáte a jdete domů se zcivilizovat a máte čas na kontrolu potomků- nedělá-li to paní a trávíte večery společně. Je to poměrn+ě jednoduché, ale byla to fuška tyhle činnosti zvládnout a dodržovat. Pak už to jde samospádem. No a při takových těch „manuálních pracech zase krásně vyčistíte hlavu a máte čas na vymýšlení kumprštyklů.Jen o kolik jsem se spletla ?
    Já se to naučila od dědy a musím přiznat – njn

    1. Já už většinu prací kolem latifundií a dobytka předal dětem… 🙂 Vlastně už to chodím jen kontrolovat a dělám práce s malotraktorem, protože to chce víc síly.
     Sám už dělám jen řezníka a vinaře… 🙂

  1. Hodně špatné přirovnání ,protože politikovy stačí tu funkci mýt a práce za ním nemusí být vidět. Což podle mě za Vidlákem je vidět, klobouk dolů co všechno stihne.

 8. Každá akce proti Petidemolici ma smysl, ale asi by to chtělo více důrazu, protože ani se chovají, jako by po nich ČR už neměla existovat v dnešní podobě. Už teď o nás rozhodují jinde a stále se to zhoršuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *