18 července, 2024

Velký Bocian dle doktora Vlacha

Protože všichni moji čtenáři jsou vzdělanci, tak zcela určitě četli Saturnina, a tudíž jim je známo, že tato zásadní postava daného románu rozděluje osoby o tří skupin, a to podle toho, jak by se ten který zachoval po ránu v kavárně plné nudy, když by na stole před ním stála mísa koblih. První skupina lidí na koblihy tupě zírá, druhá si představuje, jaké by to bylo, kdyby začala po okolních rovněž se nudících hostech koblihy házet a lidi ze třetí skupiny představa koblih svištících vzduchem láká natolik, že vstanou a uskuteční ji. Na rozdíl od názoru tak zvané majority (a to v jakémkoliv směru) splňuji u doktora Vlacha kategorii „lepšolidí“, neb zcela pravidelně mne představa koblih létajících vzduchem přímo fascinuje. Nu a občas, že ano, nějakou tu koblihu navíc hodím. Třeba prokletím tureckého velvyslance nebo tak něco. Ale protože, jak praví klasik, nikdo nejsme dokonalý, ani doktor Vlach nepostihl úplně všechny kategorie interakcí osoba – koblihy. Existují totiž osoby, které ostatní hosty v kavárně k házení koblih usilovně ponoukají s tím, že se rádi přidají. A když na jejich návrhy nikdo nereaguje, neb patří do doktorem Vlachem opovrhované první skupiny osob bez představivosti, alespoň si to všeobecné pozdvižení takovýto našeptávač usilovně představuje sám. Nu a do této svérázné skupiny popichovačů, jak p.t. čtenář zajisté již pochopil, patřím rovněž já. Ančto koblihy mají v české kotlince od jisté doby jednoznačné reminiscence, a navíc tady máme v posledních dnech jakési politické pozdvižení, nemohu jinak než – věrna své příslušnosti čtvrté skupině podporovatelů vrhačů koblih – si představovat, co by se stalo, kdyby Velký Bocian vzal výzvu Velkého Samuraje vážně a skutečně by odstoupil od prezidentské kandidatury.

Vezmu to odzadu a představuji si, kdy by to asi tak udělal. Nejlépe hned na začátku té vééélikánské televizní debaty těsně před volbami. Já být na jeho místě, využiji své úvodní tři minuty na následující proslov:

„Vážený soudruhu tak zvaný moderátore a vážená soudružko tak zvaná moderátorko. Máte neochvějný dojem, že máte vše pevně v rukách a podle toho, co se dělo doposud je sázka na jistotu, že jste si na mne nabrousili zoubky i ouška, případně jiné části těla, co to šlo. Je od vás moc pěkné, že chcete sjednocovat český národ, toho je vskutku zapotřebí, ale budete si muset najít nějaké jiné téma, než je antibabiš, protože já s vámi, vážení a milení jálové, tuhle hru už nehraju. (Nyní vytáhne papír se svým odstoupením z kandidatury na prezidenta a ukáže jej na kameru.) Sděluji vám, že odstupuji ze své kandidatury na prezidenta, a souběžně s tímto projevem můj volební zmocněnec předává tuto mou rezignaci na ministerstvo vnitra. Užijte si to tady beze mě a přeji vám plodnou debatu, kterou budu samozřejmě bedlivě sledovat, protože jsem fakt moc zvědavý, co vám zbude za témata, když já už tím tématem nejsem. Svoje voliče zvu na svou tiskovou konferenci, která se bude konat zítra v 11,00 hod., a to v Agrofertu, Praha 4 – Chodov, Babická 2, Café Columna. Svým voličům zde vysvětlím své důvody a svůj další postup a pokud, vážená paní moderátorko a vážený pane moderátore, se nebudete obávat, že na místě samém chytnete černý mor, příušnice, plané neštovice, choleru a žlutou zimnici zároveň, tak můžete přijít taky. A teď se do toho debatování pusťte, však to máte pevně v rukách, není-liž pravda…“ Po tomto prohlášení bych za sledování kamer, kynouc pravicí odkráčela středem a zaparkovala do nejbližší hospody s přímým TV přenosem, abych se kochala nad koktáním celého zbylého osazenstva tak zvané „prezidentské debaty“…

Nu a nyní si představte spolu se mnou, co by se dělo dál. Jasně – spousta lidí, a to zejména ti, kteří v sobě přemohli úplně všechno a rozhodli se u vědomí nutnosti se následně opít do němoty, že to půjdou V.B. hodit, se strašně naštve. Budou se cítit jako idioti a flašku, kterou měli již operativně připravenou na požití po volbách, požijí tupě zírajíce do bedny, ve které už definitivně – a to až do 11,00 hod. následujícího dne – nebude naprosto nic zajímavého. Protože ale čapí krok byl zcela neočekávaný i pro ně, rozpoutá se na sociálních sítí debata, nemající v české kotlince obdoby, přičemž na dvorcích činžáků bude odpalována veškerá pyrotechnika, na jejíž užití se na Silvestra zapomnělo, případně zbyla v krámech. Následně ovšem, protože Češi (a ba i Moravané a Slezané, o národnostních menšinách v kotlince se zdržujících nehovoře) jsou, jak opět známo, smějící se bestie, začne se celý národ zcela sjednoceně bavit. Pravda, každý z poněkud jiných hledisek, leč dle mého názoru by tato debata a zábava byla nevyrušitelná a nezrušitelná ani tím, kdyby na václaváckým Václaváku přistáli Marťani. Pokud do této doby někdo snad neslyšel o Babišovi, tak v tuto chvíli by takovou osobou byla pouze ta, která by byla v komatickém spánku a na loži umírajícího, tedy v každém případě nevolič…

V jedenáct v Columně bych pak roztáhla svá velká bocianovská křídla a národu bych sdělila, že je mám moc ráda, záleží mi na nich a rozhodně je nechci a nechtěla jsem zklamat, leč, vážení bratři v Kristu, všeho vocamcať až pocamcať, vlastního nemocného syna proti mně poštvali, proces zinscenovali tak, že Aféra Olovo či nějakej Bamberk nebo Lájos Bács byli vedle toho kafe na sváču a že já sice nejsem žádný Mirek Dušín, ale s tímhle Bratrstvem Kočičí pracky končím jakékoliv hrátky, hlásím, že takovou opozici, jakou právě získali, o té ani netušili, že může existovat a vyhlašuji totální obstrukce naprosto na vše, počínaje Parlamentem přes koordinaci občanského hnutí odporu, včetně demonstrací. A co se týká volby prezidenta? Nechť si laskavě každý zvolí, koho je mu libo leč nechť si uvědomí, že na výběr je Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš, přičemž Alžběta Prknářová přezdívaná Haha Bimbi se nepočítá. A začala bych znovu objíždět republiku.

Co se týká pak výsledků té prezidentské volby, možnosti dalšího vývoje by byly různé. Taková jedna pěkná podakcička by se mohla rozvlnit už tím, kdyby se Janeček, Rohanová a Březina spojili a vymysleli asi tak tucet trestních oznámení i soukromoprávních žalob proti kde komu, což by vše vedlo k mnohačetnému a mnohasměrnému zneplatnění voleb, a to ať by na Hradě zasedl kdokoliv.

No a co Náš Velký Samuraj? Záleželo by na tom, zda by Bašta skutečně zvítězil a stal se prezidentem, o čemž já osobně zcela zásadně pochybuji. V případě Baštova úspěchu by ANO mohlo navrhnout SPD sloučení poslaneckých klubů a Tomiovi nabídnout vedení zemědělského výboru s tím, že pokud by on a jeho poslanci s tímto nesouhlasili, mohli by rovnou začít přemýšlet o tom, z čeho budou splácet hypotéky v následujícím volebním období, když pětiprocentní hranice se pro SPD stane stejně nepřekročitelnou jako v pěti metrech umístěná laťka pro skok vysoký. (Připomínám, že této disciplíně je světový rekord žen dva metry a mužů dva třicet…) Důvod? Bylo by totiž zjevné, že SPD si bez ANO ani neškrtne a že jim vděčí za vše, včetně prezidenta. Pokud by se Bašta prezidentem nestal, pak by ovšem bylo nasnadě, že jedinou možnou reakcí Velkého Samuraje by bylo spáchání rituální seppuky, a to minimálně politického charakteru, kdy by zavřel se ve svém stověžatém hradu nyní nově přezdívaného v rámci drbů jdoucích po Praze „Himars“ a věnoval se obnově své cestovky s plyšáky. Co se týká klubu a voličů SPD, platí opět již dříve zmíněný scénář.

No a co na Hradě? To by bylo téměř jedno, protože, jak znám tuhle českou simulantenbande, tak by se určitě přeukrutně bavila a na Hradě by vbrzku zavlála kdejaká další jiná standarta, vedle které by červené trencle zbledly závistí. A ještě bych dodala, že okna Novoměstské radnice jsou od roku 1419 stále na svém místě stejně jako kanceláře českého místodržitelství na Hradě nezměnila své umístění od roku 1618. Dále si dovoluji připodotknout, že od těch památných dob pražských oken značně přibylo.

Dál by se situace odvíjela v poněkud nepříjemné závislosti na mezinárodních událostech, ovšem až by se událo, co se udát má, měl by Velký Bocian v následujících parlamentních volbách ústavní většinu a bylo by tak zvaně vymalováno… Dlužno říci, že do té doby bylo nutno fialové signály odrážet coby prasátka do Strakovky zpět. Inu, a tak jsem si to dosnila až sem. Blbé je, že ty koblihy ovšem asi zůstanou osychat na stole a mé sny a touhy zůstanou nevyslyšeny, což je ovšem u mě takřka setrvalý stav. A přitom by stačilo tak málo: jen jedno máchnutí čapím křídlem…

117 thoughts on “Velký Bocian dle doktora Vlacha

 1. Paní Kláro, výborné!
  Také jsem se u článku zasnila, alespoň na chvíli, než realita opět udeří…
  Díky!
  PS. Bašta má prý třeskutě chartistický smysl pro humor.

 2. Dostal jsem chuť na koblihu. Čerstvou, do zlatova vysmaženou koblihu, pocukrovanou, s meruňkovou náplní.
  Vyvíjí se to u mně jako Pavlovovův reflex. Vidím Babiše, čtu o Babišovi, a ….kaním jak bernardýn.
  Obráceně to nefunguje.

  1. Dneska jsem ráno tři kupované natlačil. Musím říct trochu zklamání. Nějaká nová sociální verze, těsto nebylo skoro vláčné a čoko náplň byla taky divná. Babička dělala mnohem lepší koblihy, dej jí Pánbůh věčnou slávu. Nic už tak dobře nechutná…

    1. Re: Helena

     Cena, Heleno, cena…

     Víte, co stojí džem z poloshnilých marhulí?
     A víte, za kolik se to dá upatlat z pseudočoko náhražky?
     Tak to vidíte…
     Taky jste nechytrá a nemladá…
     Babiš v sukních z vás nebude…

     1. Re: Targus
      Máte pravdu – jsem stará a blbá, protože si sama vařím marmeládu a tak netuším za kolik se prodává. Jo a do těsta na koblihy přidávám rum, neb pak tak nenasáknou tukem.

   1. Re: User

    Vaše babi nebyla chytrá a mladá a krásná, tudíž neuměla JEDINĚ správně osouložit recepis, podle kterého ty „punčky“ patlala.
    Btw. dávala vaše babi do těsta rum? Moje ano. Taky nesouložila s receptem.
    Pokud kupované pónczki, tak jedině z polské Biedrónki. Tam jsou ještě polojedlé.

    1. Targusi (OT),
     vyřizuju čerstvý pozdrav paní Tužky:

     “Několikrát jste tady zmínil v minulosti pana Targuse,…máte li na něho kontakt, pozdravujte ho, že zdraví a štěstí přeji,….z jeho příspěvků jsem občas vycítila, že má také své démony někde v suterénu svého podvědomí,….tak ať je pevně uková v zamčených komnatách. Je dobré tam nenakukovat ani klíčovou dírkou,…natož je otvírat.”

 3. Rady jak blbec. Tak přidám svoje. Co bych udělala já. Samozřejmě že bych nechala vše proběhnout jak je v plánu. ŽÁDNÉ ODSTUPOVÁNÍ – TO BY BYLO VYHODNOCENO presstituvy a momentálním velením JAKO STRACH NEBO SLABOST. No a pak podle výsledků bych vyhodnotila, kde mi dali hlas a kde ne. Tam kde ne, bych všechny své provozy prodala, nechala si jen ty a se všemi výhodami, kterým nevadí práce a ty ostatní pustila k vodě a plným vědomím co se stane a když mne nechtějí , eventuelně nechtějí pracovat, tak je nebudu nutit.
  Co nastane… ty firmy tam prodá, samozřejmě za nejvyšší cenu, bez ohledu na to kdo to bude. Dle dosavadních postupů a snahy press a vlády je mi celkem jasné co noví majiteleé udělají… provozy zavřou a přenesou to, tu do emeriky, tu k anglánům , na východ asi ne protože tam se už to osvobozenecké hnutí taky jaksi rozmáhá a bylo by to asi to samé v bleděmodrém. a holt českomoravskoslezká nefachčenka budou mít fraj.
  Nebudou odbovy na daně, zdravotní a sociální, takže vláda a pos.anci nebudou mít na zvyšování svých platů a taky následně vláda nebude mít many many na podpory a tak je samozřejmě sníží , možná na minimum, zdravotnictví už teď adeptka na stolec nejvyšší chce osekat a zrušit..
  A budu se věnovat pouze zahraničním aktivitám a užívat si výsledků práce dosavadní. S vědomím starého přísloví KDO CHCE KAM POMOZME MU TAM.

 4. Ovšem pragmaticky, co se změní zvolením toho či onoho uchazeče? Jak se to promítne do ceny másla, mouky, cukru, benzínu…a dalších všednodenních statků? Budou krávy jinak dojit, slepice jinak nést?

   1. KuJi
    Krávy dostanou nemoc od těchto šílených volů.
    Už to začalo vajičkama,přijdou na řadu prasata a pak krávy.

    1. že by část těch ukroamerických „výzkumáků“ odlifrovali na polskou zem, když jim to rusová na ukradině rozbourali? ? Nic přece není nemožné…

  1. No právě. Já raději uvažuji nad AI. Je to zajímavější než ta bubnová pračka na kandidáty. Prostě se v okénku občas objeví ten a pak onen.
   Myslím, že si zítra ráno koupím dvě koblihy. Čerstvé s jahodovým džemem uvnitř.

   1. AI by byla samozřejmě zajímavá volba, jen si říkám aby lidstvo nevyhodnotila jako zbytečné a neprovedla radši plošnou terminaci.. i když to asi zvládne lidstvo samo.

 5. Kolemjdoucí 17.28
  Jsem realista.
  Politika je umění možného, ne neumění nemožného.
  Vlastně, jak pozoruji naši politickou scénu, přikláním se v tom případě k tomu druhému.
  K Vašemu Baštovi:
  Vůbec netvrdím, že to, co ŘÍKÁ, třeba z devadesáti procent nelahodí řadě párů uší, včetně mých.
  Jenže „říkat“ ještě neznamená „dělat“.
  Těch, co před volbami říkali, tu od převratu byl nekonečný zástup.
  Ukažte mi ale, kdo z nich to po volbách splnil.
  Nikdy jsem nevolil Andreje Babiše – vlastně už jsem u několikaterých voleb pauzíroval. Přestalo mě bavit házet někomu nějaké hlasy a po sečtení a zveřejnění výsledků být – jak to slušně říct – „iritován“?
  Přesto nemohu nevidět – při pohledu zpět – která, nebo chcete-li, čí vláda po převratu přinesla nějaká pozitiva této zemi.
  A ať to posuzuji, jak posuzuji, vychází mi z toho jedině vláda premiéra Andreje Babiše. Dokonce tato vláda zřejmě jako jediná popřevratová v prvých dvou letech svého úřadování – tj. do „doby covidové“ – dokázala v procentuálním vyjádření k HDP snižovat schodky státního rozpočtu. Ukažte mi druhou takovou.
  A nepochybně se v téže době zlepšovaly materiální podmínky normálních lidí, mám na mysli ty PRACUJÍCÍ, a také důchodce. A rostla produktivita a domácí produkt.
  Já vím, Andrej Babiš není žádný kolega vedle od soustruhu nebo z kanceláře, je to buržoa, oligarcha a dokonce i /stále ještě?/ člen toho hnusu v podobě ASPEN INSTITUTU.
  Jeho odpůrci také tvrdí a hanlivě jej napadají, že byl „StB-ák“ /nebyl agentem, jen „důvěrníkem“ jako prakticky každý, kdo v té době působil v „pézetkách“, vím to, ale je to na dlouhé povídání, třeba to jednou napíšu/.
  Ale je to také člověk, který si pořídil a řídil obytňák a projel s ním stovky štací, kde se setkával s těmi, jako my, tj. těmi „obyčejnými“. A který s nimi mluvil jejich řečí, protože tak vypadá i jeho řeč, pro kterou se mu mnozí vysmívají, že není taková ta „akademická“ jako ta jejich, byť jalová.
  Napsal jsem, že už jsem pauzírova u několikerých voleb. Budu pauzírovat i u těchto, u jejich prvního kola.
  Pokud do druhého postoupí „Pávek“ a „Tetuše“, budu pauzírovat i u toho druhého. Tam žádný princip „menšího zla“ nepřichází v úvahu, o „dobru“ už ani náhodou.
  Ale postoupí-li Andrej Babiš, půjdu, a pokusím se přesvědčit i zbývající členy rodiny. Půjdu to hodit Andreji Babišovi, protože tam ten princip „menšího zla“ je zcela zřetelný. A rozdíl mezi „větším zlem“ a „menším zlem“ znamená teoreticky – ASPOŇ TEORETICKY – určitý stupeň dobra.

  Ale proč to píšu ausgerechnet zrovna Vám?
  Protože BAŠTA.
  Napsal jsem výše něco v tom smyslu, že mnohé z jeho řečí lahodí našemu uchu.
  Jenže řeči ještě nejsou skutky. A na ty skutky potřebuje nejen ty řeči, ale také ještě odhodlání a podmínky, aby je mohl uskutečňovat.
  Vy si myslíte, že něco z těch „krásných řečí“ /třeba o odvolání současné vlády/ by v současných legislativních, vnitrostátních i mezinárodních podmínkách opravdu mohl uskutečnit?
  Já ne.
  Muže by měly dělat skutky.
  Jsem dost stár, hodně pamatuju a paměť mi slouží.
  A pokud jde o Jaroslava Baštu, tak si pamatuju na jediný jeho skutek, na jediný výsledek jeho viditelného aktivního zapojení – v Zemanově vládě vedl jako ministr bez portfeje akci Čisté ruce.
  Působil jsem v orgánech zabývajících se trestním řízením. Výsledkem téhle blamáže byl chaos a nula, která od další nuly pošla. Nepočítáme-li arestaci Zemanova ministra financí Iva Svobody a Barbory Snopkové, která možná s tou akcí až tak úplně nesouvisela. A Jaroslav Bašta se z ministerské sesle poroučel.
  A konec konců, jakkoliv je Jaroslav Bašta o celých pět roků mladší než současný americký prezident, nepřál bych mu ani České republice podobný příběh.

  Ujišťuji vás ale, že jinak proti Jaroslavu Baštovi nic nemám. Naopak, dovolil bych si mu přát, aby dlouho užíval zaslouženého odpočinku v důchodu.

    1. Milá Klárko,
     ani nevíš, jak rozumím tomu, co jsi napsala.
     Ne náhodou jsi začala Saturninem.
     Žel, skutečný svět už dost dlouho nefunguje podle Jirotky.
     Ale co já, to Ty ze své praxe víš líp než já. Nám, na druhé straně barikády, naši klienti zvykli lhát. Vašemu stavu, chtěli-li, abyste jim pomohli, by měli říkat pravdu /vím, neříkají zdaleka vždy, i před vámi chtějí vypadat v lepším světle…/.
     Kdybychom žili v lepším světě nebo v lepší době, taky bych fandil Andreji Babišovi, aby jim tu nominaci hodil pod nohy a mainstreamovou presstitutskou svoloč těma lejstry vypleskal „přes líce“.
     My bychom to dokázali ocenit, nikoliv ti, co nás už většinově mají v pařátech a ten prezidentský post je ten poslední, na který zatím nedosáhli. Jen by se oklepali a snáz by ho získali. Šiky na to mají seřazené.
     A vlastně prezident také jmenuje předsedu Ústavního soudu – dokonce k tomu nepotřebuje žádný návrh ani kontrasignaci.
     Dovedeš si to představit – napsal jsem o prezidentské funkci jako o poslední insuficienci z hlediska dosahu jejich pařátů – a ona ta poslední nakonec bude za pár měsíců ta funkce předsedy Ústavního soudu.
     A pak „amen“ a „sbohem a šáteček“ poslední zbytku svobody.

     Klárko, Ty mě pochopíš.
     Chtěl bych jít volit do druhého kola prezidentských voleb.
     Zkusit naposled přispět k vítězství „menšího zla“.
     Že by v podmínkách dnešního stavu „světa“, EU a České republiky mohlo skutečně zvítězit „dobro“, to není a ještě dlouho nebudu na pořadu dne.
     Drž se, holka!
     L.

     1. Lexi,
      k paní Kláře chovám sympatie a obdiv k jejím schopnostem, leč sympatie ostražité. Zdůvodńuji si to tak, že, ač blbější než ona a s mozkem ohlodaným stářím , jí v některých ohledech rozumím lépe, než si rozumí ona sama, ač jí introspekce postupem dozrávání zdaleka není cizí.

      Naproti tomu Vás už léta na dálku obdivuji bezmála nekriticky.
      Stýskalo se mi po vás a jsem rád, že jste se tu alespoń nyní, v posledních týdnech či měsících našeho komatózního státního útvaru objevil.

      Morituri te….

      1. Asfaltovému holubovi: Já jen, že s Lexem si dopisuji již od dob svého blogu na Aktuálně, což ke od roku 2008. Má na mě dlouhodobě výchovný vliv 🙂

     2. Srdečně zdravím Lexi.
      K tomu, co jste napsal dodávám jenom ano. Ano až na ten Aspen. Účast v Aspenu Bába nedávno jasně popřel.
      Ale jinak, Vám jako právníkovi a zejména colonelovi v záloze (nebo ve výslužbě), nemusím připomínat, že ve vojenské strategii se říká, že ten, kdo první opustí bojiště, přiznal porážku. K tomu ještě obdobný čin Paroubka, který také, když na něj navalili Kubiceho, oznámil po volbách odstoupení a to byl konec jak ČSSD, tak dosavadní levice v politice.
      A dobře si pamatuji natěšené tváře pravičáků, když se to před kamerami jejich ČTV dozvěděli.
      Milá Klára píše děsná scifi. Naposledy pohádky o jisté Polyxeně, bez znalostí z historie a nyní i z von Clausewitze. Politika je very risky business a nesnáší měkoty. Rezignace Babiše by znamenala jediné, že si Pětidemolice nejméně příští 2 roky bude v kotlince dělat už úplně cokoliv ji napadne. Opak, i kdyby to nedopadlo, alespoň ukáže, jakou mají Pětilháři podporu bez Rychetského fint a s hlasy ministraniček.

  1. Ctihodný Anonyme, já si J.B. také velmi dobře pamatuji a rozdíl mezi ním a Pávkem v zásadě neshledávám. A to, co se okolo Bašty, toho protégé polistopadového režimu tu v jedné, tu v druhé funkci dělo, si pamatuji též více než dobře… leč svým dnešním příspěvečkem jsem volila osvědčenou metodu „veselý a rtech smích – hluboký v srdci žal“. Co taky jinýho, kurvadrát…

  2. Ano. Souhlas. A já to Babišákovi hodím už v prvním kole. Iluze si o něm nedělám, ANO jsem nikdy nevolil, ale bude to mít ode mne za odměnu. To byly první vláda, kdy se mi skutečně zvedl plat a nemuseli jsem škudlit od výplaty k výplatě. Sorry jako.

  3. Zdravím Vás Lexi,
   vzpomínám si na Vaše texty z dob kdy byla u Vlka na kose ještě diskuse, kdy Vaše glosy patřily k těm, jež jsem pročítal a věnoval jim svou pozornost. Tykaly se zpravidla záležitostí z právní oblasti a byly obvykle velmi podnětné. Proto ani Vaše současné glosy nepřehlížím a registruji je.

   Jde-li o prezidentskou volbu, tak se domnívám, že je zapotřebí dívat se na věc optikou současné situace, akutních hrozeb a toho, koho máme k dispozici.

   Kdyby byly tzv. normální časy, tak by bylo v zásadě jedno, kdo by byl prezidentem. Osobně jsem hluboce přesvědčen, že žijeme ve zlomové době, kdy nám reálně hrozí že budeme zataženi do Rusko-Americké války, která se zatím odehrává jen na Ukrajině. Respektive, jak jsem psal níže, válečná soukolí byla již roztočena a postupně krok za krokem dochází k aktivování dalších fází této velké války a naši jedinou šanci, jak se vyhnout tomu, aby na naše území v dohledné době padaly ruské rakety s taktickými jadernými střelami, je, že po vzoru Maďarska do toho hodíme vidle a řekneme naši drahým „spojencům“ my s vámi tuto hru nehrajeme. A ač se na to dívám z jakékoli strany, tak se mi jeví, že jediný Jaroslav Bašta (společně s SPD) z těch všech devíti prezidentských kandidátů chápe skutečnou realitu. Může se to zdát přehnané, ale já jsem skutečně přesvědčený o tom, že naše současná situace bez přehánění odpovídá situaci židů během II.WW, kdy byli povolávání k nástupu do transportů. Tehdy se jim také zdálo, že se vlastně nic moc neděje a poslušně plnili příkazy, avšak na jejichž konci byly plynové komory v Treblince a stoupající dým z jejich komínů.

   Již před třemi léty jsem si všiml, že deep-state velmi záleží na tom, aby se zmocnil i funkce prezidenta ČR a rozjel předvolební divadlo s nastrčeným Petrem Pavlem jež, podle mého soudu, byl na začátku míněn jen jako taková otrávená návnada, který měl donutit případné uchazeče o fukci prezidenta k předčasnému startu a jejich vyčerpání, diskreditaci apod. V SPD to patrně pochopili stejně jako já a svého kandidáta zveřejnili až těsně pře termínem přihlášek a vybrali si jako nejvhodnějšího kandidáta Jaroslava Baštu, což plně respektuji. Mám totiž za to, že pokud má mít nějaký prezidentský kandidát reálnou šanci na zvolení, tak za ním musí stát parlamentní strana, která bude mít za sebou nějaký hmatatelný voličský elektorát. Proto jsem již před časem plédoval za to, aby se vlastenecká scéna netříštila, ale sjednotila se za jediným kandidátem. Jen soustředěním svých sil na jednoho jediného kandidáta má vlastenecká scéna nějakou šanci ovlivnit vývoj žádoucím směrem.

   Osud nám dal do vínku to, že ze všech kandidátů, kteří cílili na vlastenecky orientované voliče nám v pelotonu nakonec zůstal jen jeden jediný. Máme tak jedinečnou příležitost využít této příznivé konstalace hvězd a dosadit na post prezidenta, který chápe závažnost situace a u nějž je jakási naděje, že v klíčové věci neuhne a zabrání tak tomu nejhoršímu. Osobně si myslím, navzdory Vašim výhradám a pochybnostem, že Jaroslav Bašta má proto velmi dobré předpoklady. Předně z jeho vyjádření a jeho textů, které pravidelně čtu (vychází každou neděli na Prvních zprávách) velmi dobře chápe současnou geopolitickou situaci a ví do čeho jde. U všech ostatních osmi jsem přesvědčen o tom, že jim uniká, která bije (s výjimkou jenerála, který jen plní rozkazy a jež možná má zajištěnou nějakou únikovou cestu pro sebe a rodinu). Jaroslav Bašta má tu výhodu, že je již velmi starý, jistě si je vědom své konečnosti a jeho syn již nežije. Nemohou ho proto vydírat přes jeho děti. Tuto slabinu on nemá. Jak je to důležité je názorně vidět na současném prezidentu Miloši Zemanovi, který má mladou ženu a dvě děti. Devět let sice statečně bojoval, aby pak v posledním roce svou kapitulací znesvětil celou svou dosavadní životní dráhu. Andrej Babiš, krom toho, že má děti už svými skutky prokázal, že v klíčových momentech, kdy na něj deep-state zadupe, tak stáhne ocas a udělá přesně to, co se po něm chce. Upínat se na to, že příště to bude jinak a Andrejko se v klíčový okamžik vzepře je naivní. Andrej Babiš je bezesporu mnohem lepší manažer než současný zoufalec a z božího dopuštění předseda vlády Petr Fiala, ale v porovnání s Jaroslavem Baštou je to zbabělec. Zatímco u Jaroslava Bašty je naopak výrazný povahový rys statečnost. A to je přesně to, co bude pro funkci prezidenta v blízké budoucnosti to nejdůležitější. Kombinace statečnosti a schopnosti chápat bezpečnostní realitu, takovou jaká je.

   A že kromě statečnosti a vhledu do současné bezpečnostní situace má také řadu chyb na věci nic nemění. Nikdo nejsme dokonalý a role prezidenta není manažerská. Vaše výhrady bych bral, pokud by Bašta aspiroval na premiéra. Tam by to mělo své opodstatnění. Pro prezidentský post ho jeho slabé stránky nikterak nediskvalifikují a naopak jeho silné stránky jej pro funkci prezidenta předurčují.

   Abych to shrnul, jistotu, že bude Bašta dobrým prezidentem sice nemáme, ale je naší poslední nadějí abychom nedopadli stejně jako chudáci Ukrajinci a buďto ji využijeme a nebo brzy na tom budeme obdobně jako na té Ukrajině. S tím rozdílem, že tam zatím dopadají jen konvenční nálože, ale sem by nejspíš létaly už ty jaderné. Nemá cenu se utěšovat tím, že nikdo není takový blázen, aby dopustil jadernou válku. Ony totiž ty jaderné rakety se dělí na taktické a strategické. Ty strategické skutečně slouží jen k psihologické stránce války a jejich rolí je doufám “jen” zvednutý varovný prst, ale s těmi taktickými se reálně počítá. Někteří vlivní pošuci jsou totiž přesvědčeni o tom, že lze jadernou válku udržet na úrovni taktických raket a teritoriálně “jen” na území Evropy. Byť se to někomu může jevit přehnané, já jsem z toho, co o problematice vím, přesvědčen o tom, že tomu tak je. Takže Buďto se nám s Baštou na postu hlavy státu podaří zabránit nejhoršímu scénáři a nebo nám nepomůže ani svěcená voda. Na Babiše bych v tomto opravdu nespoléhal. Naopak, ten si koupí nějaký odlehlý ostrov či kus Nového Zélandu kam v kritickou chvíli odletí i s rodinou a nás nechá na holičkách s ledovým klidem.

   Tak to vidím já. Proto k volbám půjdu již v prvním kole, kde budu volit Jaroslava Baštu.

   1. Naše vnímání situace, její analýza i syntéza poznatků se rozcházejí.
    To není nic proti ničemu, neříká to, že jeden má názory lepší a druhý horší.
    Jen je máme rozdílné.
    Ty moje jsou opřeny o hodnocení mj. úrovně mezinárodních vztahů /v rámci EU i kolektivního Západu/, a v jejich rámci také ekonomického a vojenského ukotvení České republiky a z něho vyplývající vnitřní i zahraniční politiky.
    To jsou také mantinely, kterými je ohraničen výkon jakékoliv nejvyšší státní funkce, prezidentskou nevyjímaje.
    Jaroslav Bašta by v nich neměl ani milimetr místa pro uplatnění slibovaného. V tomto ohledu jeho sliby zavánějí populismem /netvrdím, že si to uvědomuje, třeba to „myslí upřímně“ – v tom případě ovšem naivně/.
    Nebo si myslíte, že Jaroslav Bašta má reálnou šanci na zvolení?
    Já tedy ne. Natolik si myslím, že odhaduji nálady a přízně českého „volyčstva“ podněcované vládními a parlamentními „vítězi“, veřejnoprávními i soukromými sdělovacími prostředky – mainstreamem českým i zahraničním a dalšími aktivisty, včetně zahraničních think-tanků, reálně.
    Za této situace si Jaroslav Bašta opravdu může dovolit slibovat cokoliv. A zdůrazňuji, já ho za to neodsuzuji, taková už je politika.

    No, uvidíme, třeba se mýlím já, vrátíme se k tomu případně po volbách, kdo se více přiblížil pravdě.

    A poslední – jestliže jste se zmínil o Maďarsku, je to zcela „mimo mísu“, protože vnitřní situace v Maďarsku, ať sociální nebo politická, kde premiér Orbán se „svým“ Fideszem disponuje naprosto neprůstřelnou podporou, je zcela nesrovnatelná s tou naší.

    Ale opakuji. je to jen můj názor, zanedlouho budeme podtrhovat účet a budeme chytřejší o zkušenost.

    1. Nevím zda i nyní, ale donedávna měl Orbán ústavní většinu.
     Což je oproti ČR zcela zásadní rozdíl.

     1. Ano, to stále platí. Orbán má i nyní ústavní většinu, což mu umožňuje dovolit si ten luxus být tím prvním, kdo se postavil na zadní. My máme tu výhodu, že už tak učinil a že se máme ke komu přidat. A tím máme hodně usnadněnou situaci. A jak říkám, někdy stačí málo. Je však zapotřebí, abychom ve správný okamžik měli na prezidentském úřadě člověka, který toho bude schopen, kterému se nebudou třást kolena a nebude mít stažené hlasivky.

    2. O ano, čas nás rozsoudí a uvidíme.
     Já při svém rozhodování vycházím jednak z toho, že dokavať to neskončilo, je pořád šance s tím něco dělat a někdy stačí málo, aby se nestabilní situace dala do pohybu žádoucím směrem a nebo vhodným pošťouchnutím nasměrovat tam, kde je to záhodno. A jednak chci mít pocit, že jsem uděl vše co bylo v mých silách. Možná je to naivní a pošetilé, ale chci mít čisté svědomí.

     Navíc jsem se v mládí věnoval sportu a přestože jsme nebyli žádný protežovaný mašaft, tak se nám občas podařilo porazit i favority, proti kterým jsme papírově neměli vůbec žádnou šanci. Netvrdím, že to bylo často, ale občas to vyšlo. Mnohdy jsme nakonec vyhráli i takový zápas, kde se zdálo, že je vše prohrané. Důležité bylo neztrácet bojovného ducha, důvěřovat si, mít plán, své nacvičené postupy pro tzv. standardní situace a být schopen využít chyb soupeře ve svůj prospěch. Zápas vždy končil až závěrečným hvizdem rozhodčího.

 6. Jedna malá OT z Donbassu, když už se tu metá koblihami.

  Господа офицеры,
  Я прошу вас учесть:
  Кто сберёг свои нервы –
  Тот не спас свою честь.

  Orchestranti prý vyčistili Soledar.
  A si Puťkovi pod stromeček.

  Bože, kolik krve a bolesti nás bude stát obnovení míru…

   1. Re: SK

    Víte, jaký je na vojně průser, který se jmenuje
    OKRUŽÉNIJE
    окружение?

    Pokud ne, jukněte na Lisičansk a Mariupol.

    A pokud trváte na wikině, zadejte si hesla Debalcevo a Ilovajsk.

    A Ivani jsou takové štětky, že vám nechají jeden průchod a devět z deseti kusů neprojde. Žádné vyjednávání, zajímání, věznění, a jak my sprosťáci říkáme, „sraní v bambus“.
    Na cestě z Ilovajska prý Ukry ze soukromých batalionů sbírali do igelitek.
    Já tomu říkám decimace na ruský způsob.

    1. Na Wiky netrvám, sledoval jsem v přímém přenosu. Ostatně, brát je v plen není bezpečné. Mohou se případně vrátit. Ale jak tak pozoruji, moc chuti k tomu nemají. A „inosrtáňci“ táhnou grupně domů. „Achóta“ na Rusa je dost nebezpečné počínání. Už to vědí.

 7. Je to tak krásné napsané, že jsem se šla pídit, jestli paní Klára náhodou nenapsala i nějakou knížku.
  Zjistila jsem, že už jich má na triku celých deset. 😳
  Hned jsem si objednala na Knihobotu, jestli tam něco od ní nemají.
  Popravdě, úvahy o islámu by mě asi moc nezaujaly, ale jiná témata určitě ano.
  ***
  Ta představa, že by AB udělal to co je popsáno v článku je zajímavá . Mě osobně už ale tyhle volby neberou a v dnech konání se mi bude chtít zalézt pod zem. Kamarádka tomu říkala : Zakopat se do hnoje, a hlavně aby byl hodně teplej.
  Volit Babiše mi přijde stejně blbé a riskantní jako volit Baštu, anebo nejít volit vůbec.
  A včil mudruj.
  🤔😥

  1. Jste si jistý, že v parlamentním systému má prezident takovou moc, aby zastavil šílenou rozjedou pětikolku?
   Jenom se ptám.

    1. Nyní je vrchním velitelem odzbrojených sil.

     Stačí do Ústavy doplnit jedno písmenko, a legislativní stav bude v souladu se stavem reálným.

     1. Netřeba v ústavní brožurce plýtvat doplňujícími literami!
      Už dávno nezáleží na tom, co v Ústavě čte normální člověk či prostý ústavní či jiný právník.

      Záleží jen a jen na tom, co v ní přečte Rychetský a jeho hoši.

      1. Re: AH

       Pošlu Rychtovi hašlerky napuštěné atropinem. A do kapsy mu vrazím kapesník napuštěný šťávou z cibule.
       Uvidíme, jak dlouho mu vydrží chytrost, krása a mládí.

    2. Jakože by kluci od pětikolky řekli : Prezident to nechce, tak se na Rusa nejde… ?
     Máme přeci Ústavní soud a ten by posoudil svéprávnost takového prezidenta. Nebo tak něco. Z Ameriky by poslali notičky jak na to.
     Že by jeden rozumný člověk , byť i prezident, zabrzdil tu rozjetou mašinérii, tomu se mi nechce věřit. Ale je to krásná představa.

     1. Re: Helanov

      Už na vás jel rozjetý vlak?
      Anebo jinak – jela jste autem proti betonové zdi bez šance zabrzdit nebo změnit směr jízdy?
      Nebudu vás otravovat tím, co se vám valí palicí, je to na dvě tlusté knížky a stejně byste mi nevěřila.
      Ale můžete mi věřit, že jste vděčná za každé promile naděje nebo šance, že se z toho průseru, který se na vás řítí, nějakým zázrakem dostanete.

      Pokud by měl jít váš muž, syn, vnuk do donbasského masomlýnku, byla byste vděčná za každou sekundu, o kterou by dotyčný mohl odejít později.
      Prezident jako vrchní velitel o(d)zbrojených sil ČR může nevydat příkaz. V tu ránu máte alespoň teoretickou šanci pozdržet váš odjezd.
      Možná se Bůh smiluje a stane se NĚCO…, já nevím co, a naši nejbližší to přežijou a vrátí se…

      Už jsem to tu nejméně jednou psal.
      Jeden můj praujec se vrátil z Ruska po deseti letech od ukončení války. Šel 1200 km pěšky z Rotterdamu domů.
      … jeho žena na něj čekala…

      1. Zdravím, Targusi,
       byla jiná doba, lidé, ač biologicky zdánlivě totožní s těmi dnešními, se od většiny našich potomků svým psychickým naprogramováním, schopností empatie či vzájemné spolupráce a důvěry lišili víc než průměrný dnešní příslušník tzv. euroamerické civilizace od potkana.
       Omlouvám se všem potkanům, kteří umějí číst (Viz Pratchett – Úžasný Mauric a jeho vzdělanní hlodavci)

       1. Re: AH

        To jste celý vy.
        Když jsem vás umlátil svými argumenty (sice nevím kdy a kde, ale to neva, zrovna se to tu hodí), tak začnete urážet a ponižovat nebohé hlodavce.
        Co vy jste za charakter…

      2. RE : Targus
       Máte asi pravdu. Já mám náladu pod bodem mrazu a všechno vidím tak beznadějně.
       Ještě nikdy se mi nestalo, že bych vůbec nevěděla koho volit. Teď to nevím, jen vím, že jde opravdu o hodně. Zastavit válečné běsnění.

       1. Hmmm – „Zastavit válečné běsnění.“ – a to si jako představujete jak? Že postavíte do latě soudruhy z Fašingtonu? Ti jsou odhodláni válčit až do posledního Ukrajince – je to pro ně jimi vypěstovaný kanonenfutr.

 8. Kdybych byl Babišem, tak bych nejen odstoupil, ale i prodal veškeré podniky v Česku, nejlépe Monsantu nebo jinému subjektu mimo ČR. Takovému, který veškeré zisky daní v cizině. Koupil bych si na klidném místě rezidenci a užíval života. První syn se nepovedl a o Vivien a Frederika bych se postaral rentou. Taktéž o Moniku.
  Možná bych si někde daleko pořídil menší zajímavou firmu jako hračku.
  A Češi by měli splněné přání, méně daní a méně pracovních míst.
  Jakže to říkal Höschl? Třetina…sedmina

  1. Kdyby uvažoval racionálně, tak by to udělal. Ale mám pocit, že je typ “ hráč” a že by to bral jako prohru.
   Pro jeho rodinu, starou i novou, by to bylo také nejlepší řešení. Setřásli by bulvár a mohli by žít normální život.

   1. Typ „hráč“ se může změnit v okamžiku, kdy dostane po svých 68 lékařský nález s ne zcela optimistickou prognózou.
    Potom je najednou všechno ostatní nepodstatné. A taková zpráva je při jeho nasazení jen otázkou času.
    Steve Jobs by mohl vyprávět.

    1. Anebo by mu mohla paní Monika říct, že jestli do toho půjde, tak mu už nedá.
     Myslím si, že už toho musí mít plné zuby. Při jeho pracovním tempu si ho moc neužije. A potom ten bulvár.
     🤔

 9. „…když pětiprocentní hranice se pro SPD stane stejně nepřekročitelnou jako v pěti metrech umístěná laťka pro skok vysoký. …“

  A co když bude Tomio skákat vysoko za pomocí tyče? Nevíte někdo z voleje, jaký je rekord skoku o tyči?

   1. Já bych to zpřehlednil:
    Skokem vysokým bych napříště nazýval výhradně skok o tyči.

    Skok bez tyče bych nazýval skokem nízkým.

       1. Re: Maneca

        Páč jste stará a blbá a hnusná!!!

        Kdybyste byla mladá a chytrá a krásná, věděla byste že i ti blbí důchodci už dnes dávají jako vklad do hry ČNS na každého panduláka kilo.
        TVL, důchodec neuklidí „do košora“ tři panduláky a v tu ránu jsou takovéto dvě Bohemky v haj*lu.
        https://www.osobnivinoteka.cz/vyrobky/tag/bohemia-sekt-limitovane-edice-80-let?utm_source=bohemiasekt.cz&utm_medium=pop-up&utm_campaign=LE80let

        A potom vás rozeberou na náhradní díly, jak v téhle písničce:
        https://www.youtube.com/watch?v=wVKKwlmXme8

   1. Ježiši, Holube, to jste mi připoměl dobu, kdy jsem všechny ty jejich písníčky znala nazpaměť… vlastně bych hodně z nich dala i dnes.

    Mimo jiné, určitě by fialová vláda měla převzít jeden veršík Vodňanského a Skoumala, který je dnes aktuální:
    „Jenom beznadějný kripl zapne to, co jiný vypl.“

   1. V+S – jedna z mnoha ukázek, jak kvalitní díla tu vznikla „pod tlakem totálmoci“. Takže si ještě chvíli počkejme, třeba přijde nová vlna.

    Jak se dá překonat rekord ve skoku do výšky zde předvedla 5kolka za pomoci tyče s. Rychetského.

 10. Paní Samková, tohle mi nedělejte. Kvůli vám teď jdu vyplenit spíž, ale koblihy nemáme… nemohla jste článek postnout trochu dřív? To mám jet teď, o půl sedmé, nahonem někam do Kuflandu?

  Hrozná ženská.

  1. Re: Halef

   Nemáte náhodou neodolatelné nutkání začít po mně metat uzenými klobásami z kraje Csabai?

   Já jen tak, že jsem ještě nevečeřel…

   1. Ani mě nenapadne. Qánocům jsem – protože jsem byl celý(!!!) rok hodný(!!!) a nezlobil jsem(!!!) – mně Ježíšek přinesl mimo jiné:
    – šrůtku uzeného (výborná krkovička, již sežráno)
    – absolutně špičková čabajka (již sežráno)
    – absolutně špičková klobása čabajského typu, s výrazným přídavkem hovězího, absolutní špica, lepší čabajku si ani neumím představit (právě si dávám, nezbude)

    Musel jsem trochu přemiklíkovat chutě, které mi původně způsobila paní Samková koblihami. Ale dobrý.

    Tak Vy jste ještě nevečeřel? No ale to je chyba! Já, když na to přijde, klidně večeřím i třikrát.

    1. Re: Halef

     Kdybych byl sprosťák klidně napíšu, že jste rozežrané hovado.
     Jelikož trváte na mém slušném projevu, jsem nucen napsat že jste prase!
     A nejmíň přeštické!
     TVL, on žere večer třikrát a diví se, že má tlak až pod vikýřem.

     Berte si příklad ze mne!!!
     Já jsem tak skromný jedlík, že snídám jen jednou a snídani velmi často ukončuji současně již s druhou večeří takových rozežranců, jako jste vy.

     Později nemohu, neboť jsem již stár a nedělá mi dobře, když krkám v postýlce.

       1. Re: Halef

        Vidlák mne již nikdy dobrovolně nepozve.
        Již jednou jsem jej navštívil a celá famílie pak musela po mém odjezdu jíti po městečku na koledu, i když byl zrovna červenec. V domečku to vypadalo jak po náletu sarančat.
        Vidlák si pak bral na lízing i násadu k motyce.

         1. Re: Halef

          No dovolte! Copak jsem přeštické prase?
          Násadami za zahradnického náčiní jsem lehce douzoval kýty a žebírka z posledního prasátka, o kterém si Vidlák myslel, že mu snese další selátka.
          Pozn. pod čarou – škoda že neměl k dispozici menšího koníka, ten by bodnul! Občasná dieta neškodí a konina je skvělá…
          Njn., hlad je svi*ě…

 11. “ rozděluje osoby o tří skupin, a to podle toho, jak by se ten který zachoval po ránu v kavárně plné nudy, když by na stole před ním stála mísa koblih. …“

  Paní Kláro, podle mě jste nepostihla všechny varianty.
  Jako první mě napadlo, že bych se po ránu do těch koblih přede mnou na stole pustila a snědla bych je.
  Jen teď nevím, co jsem to za kategorii člověka.

      1. … a oni mně tady můžou dělat chutě koblihama? A Targus – psát o klobásách a opulentních snídaních? Jak já k tomu přijdu?

       A vůbec: jdu se najíst, s už zase prázdným žaludkem bych neusnul.

  1. Paní Kláro, hezky napsáno!
   ———————————
   Maneco,
   já jsem jak známo apoštol kompromisu a porozumění:
   Protože se jednalo o MÍSU, nikoli talířek, sežral bych jen půlku a zbytek v zájmu zachování své štíhlé linie bych teprve pak rozhodil po lokále.
   —————
   Jinak ovšem v této fázi považuji prezidentské debaty už nikoli jen za pouhé mlácení prázdné slámy.

   Ta je již rozmlácena na pidiřezanku.
   Další mydlení cepy vyrábí už jen zdraví ohrožující polétavý prach.

       1. To je tím, že je teplý leden. Pranostika praví:
        Když je teplo v lednu, sahá lihoměr ke dnu.

        Včera jsem slil svůj likér tříkrálový. Teď budu čekat, až se usadí kal.

       2. Pokud se jednalo o originál Ládikovu slivovici, lihoměr mě nezajímá.
        Byla prostě vynikající, měl jsem už příležitost okoštovat dvě lahve, pravda, s odstupem cca jednoho roku.

        1. Tahle byla darovaná jihomoravská a na lihoměr jsem si vzpomněl pozdě. Měla mít 56 a ve dvojko jsme rubli necelý litr. Je znát, že jsem po operaci, jinak mám limit 0,9 (52) sám, než přijde window.

 12. Paní Kláro,
  napsala jste to hezky, sloh za jedna, gramatika také perfektní, ale věcně jste s laskavým prominutím nejen mimo mísu, ale i mimo onu místnost.

  Je zapotřebí pochopit o co tu ve skutečnosti jde a v jaké jsme situaci.
  3. světová válka již začala svojí úvodní přípravnou bitvou a my jsme v situaci velice podobné situaci židů během II. WW. Je nám jinými slovy řečeno abychom se dostavili na seřadiště, kde si máme vybrat jeden ze tří/osmi zástupů, podle toho kterými špeditéry bychom se chtěli dopravit na válečná jatka.

  To že se u nás ještě nestřílí a že k nám ještě nelétají rakety a drony vůbec nic neznamená. Válečná mašinérie již byla rozjeta a pokud nic neuděláme bude jen otázkou času, kdy se reálně staneme válčící stranou se všemi důsledky. Jediní, kdož to zdá se pochopili, a současně našli odvahu k činům možným v rámci daného rozložením sil, jsou Maďaři. Je proto v našem existenčním zájmu, dostat se jakýmkoli způsobem k takzvaně nezúčastněným zemím. Klíčová otázko proto je, zda s velkým bocianem Andrejem Babišem to je reálné či nikoli. Navzdory jeho řečem o tom, jak se kamarádí s Viktorem Orbánem jsem přesvědčen o tom, že ve chvíli kdy na něj zadupou, tak Andrejko zaleze do boudy jak spráskaný pes viz třebas Vrbětice, nákup předraženého amerického šrotu apod.

  Za dané situace je naprosto bezpředmětné uvažovat o nějakém menším zlu, ale je nutné volit ve svém existenčním zájmu toho, u nějž je předpoklad, že se v klíčový moment tzv. nepodělá , nesrazí paty a nezahlásí provedu. Protože pokud se nám nepodaří do prezidentského úřadu dostat člověka, který neuhne, tak je skutečně úplně jedno, kdo tam bude. Jestli to bude rektální alpinista, který nás zatáhne do velké války proti Rusku s nadšení a nebo někdo, kdo u toho bude sice dělat naoko drahoty, ale nakonec to také udělá, je ve výsledku úplně jedno.

  Přičemž pak bude pozdě zpytovat svědomí zalezlý ve sklepě během raketového ostřelování. A garantuji vám, že na patřičných místech je dostatek chorých mozků, kteří jsou přesvědčení o tom, že lze Rusku vyhlásit válku, tu válku vyhrát a udržet ji na evropském kontinentě!

  O nic menšího teď tady skutečně nejde proto

  Bašta na hrad!

  1. Kolemjdoucí.
   Přesně tak.
   Z mého hlediska jsme v tom až po uši, už není cesta zpět a Maďarskou cestu jsme si zablokovali.

  2. Milý Kolemjdoucí, děkuji převelice za pochvalu a za dlooooouhý komentář, nabádající mne ke státotvornosti, avšak musím upřímně říci, že mne ta státotvornost tak poněkud přešla. To, že jsme ve pérdeli, pane hrábě, jest jasno anyway… Ale jak se koukám na zdejší diskusi, alespoň jsem trochu někoho pobavila – a to se taky počítá… V reálu je však potřeba říci, že V.B. na mnou nastíněný scénář nemá neb mu schází smysl pro absurdní srandu, což je jediný způsob, jakým lze dle mého názoru v kotlince něco vyhrát… tak jsem alespoň upustila páru a Otec Zakladatel měl legitimní důvod se přežrat, vybraní jedinci pak se přepít. A to je správne, tak to ma byt, Jasánek…

   1. Musím se přidat ke kolemjdoucímu – vaše články jsou lepší a lepší. Na mém osobním autoroměru už jste takříkajíc ‚na bedně‘.
    Měl bych pro vás tip na další článek. Zkuste se prosím ještě jednou saturninovsky zasnít a představte si situaci, že kandidát, kterého budeme volit v prvním kole (já stejně jako Kolemjdoucí, někteří se ale možná dají k ornitologům) nebude připuštěn do závěrečného duelu. Ergo ve finále nebude koho volit. Jako spořádaný občan jsem pevně rozhodnut jít k volbám i tak. Jen pořád nevím – nemaje vaši a Saturninovu představivost – co jim do té obálky dám. Koblihu jsem vyloučil. Tu neprotlačím škvírkou urny aniž by si toho někdo z komise nevšiml. Uleželý tvarůžek by celou taškařici zase předem prozradil svým nezaměnitelným odérem. Takže zcela přízemně uvažuji o nějakém vytištěném vzkazu. Šiklo by se něco humorného, ať se komis pobaví, ale zároveň neklamně odhalujícího co si myslím o zbytku kandidátů a potažmo o naší vládě nárdního rozvratu. Vím že naprosto ideální je kus bílého papíru – to už se jednou osvědčilo, než to jako provokaci bolševik zakázal. To by ale dávalo smysl, kdyby šlo o koordinovanou akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *