24 června, 2024

Válka v Palestině: Izrael dal 24 hodin na evakuaci severní Gazy

Jurij Podoljaka, vojenský bloger

A pak se očekává tvrdá letecká příprava pozemního útoku, kvůli které Spojené státy narychlo dodaly IDF velkou dávku leteckých pum vojenskými transportními letouny, po kterých (při absenci organizovaného odporu IDF) vstoupí do oblasti.

A zdá se velmi pravděpodobné, že politické vedení Izraele předpokládá, že už odtud nikdy neodejde.

Mezitím v „sektoru“ roste humanitární katastrofa. Počet zabitých bombami (z drtivé většiny palestinských civilistů) dosáhl 1500 lidí, o které na „civilizovaném Západě“ nikdo nestojí. Navíc evropští vládci („pacifisté EU“) to považují za oprávněné opatření (nutno pamatovat do budoucna). To znamená, že kobercové bombardování bude nejen pokračovat, ale dokonce (po skončení ultimáta) zesílí (ke včerejšímu večeru shodilo izraelské letectvo na „sektor“ již více než 4000 tun bomb).

A pak začne to pravé „horko“, v jehož předvečer každý, kdo může z velkých zemí (USA, Indie, Čína, Rusko) vyváží své občany ze země.

Mezitím Hamás pokračuje v odpalování raket na Izrael, což vede k evakuaci Sderotu, a Hizballáh obtěžuje Izraelce na severu. Uvnitř samotného Izraele dochází k ojedinělým střetům s Palestinci, které zjevně nejsou schopny přerůst v něco vážnějšího.

Obecně svět čeká hlavní bitva, která rozhodne, za jakých podmínek, kdo a s kým uzavře v regionu nový mír.

72 thoughts on “Válka v Palestině: Izrael dal 24 hodin na evakuaci severní Gazy

 1. Izraelofilové na p. Kunštekovou nemáte, argumentačně i intelektuálně vás silně přetlačuje …
  Máte to marný, marný, marný, čas ukáže jak si muslimové (arabové, turci, peršané) včetně palestinců udělají DOMA pořádek …
  My bysme se měli držet v pavzdálí a nekecat jim do toho, a už né fandit sionistům, nebo budou na nás na*raní a vyřídí si to v Evropě s námi, i když jsme je v minulosti nekolonizovali a naopak jim za „komunistů“ pomáhali …

 2. Nacisté nařídili Palestincům přesun na jih ghetta, načež po konvojích vyhnanců střílejí. Rovněž vybombardovali dvě nemocnice na jihu ghetta. Útoky cílí takřka výhradně na civilní infrastrukturu vč. zařízení OSN.: https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/13/israel-hamas-live-dozens-killed-while-fleeing-to-southern-gaza
  https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/13/israel-hamas-live-dozens-killed-while-fleeing-to-southern-gaza

  1. Kdo by pochyboval o zdroji, tak hodně podobně píše i Fašington Post:
   Izrael provedl nálet na Palestince během evakuace z pásma Gazy, uvádí Washington Post.
   S odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví uvádí, že se to stalo v pátek, asi 70 uprchlíků bylo zabito přímo na silnici a více než 200 bylo zraněno.

   Kupodivu, o spoustě věcí – jako Al-Jazeera – píšou.

 3. Taky jsem zaznamenal, že jste nerozdýchala pád masky u Šika …. Já taky trošku koukám u Samkové, Haška, Tyla a mnoha dalších, kde bych čekal určitou zdrženlivost v postojích….

 4. Civilisti můžou odejít. Pokud neodešli, jejich chyba. Pokud jim v tom někdo brání, je to vina těch co jim brání.

  Pro lidi co se ocitli uprostřed války je nejlepší strategií útěk. Pokud mají luxus této možnosti a neutečou, je jejich rozhodnutí a zodpovědnost, že se toho chtějí aktivně účastnit.

  Izrael chce zničit Hamás. Ne holokaustovat civilisty. Na druhou stranu Hamásu jde hlavně o vraždění civilistů, což jasně prokázal. V tom je hlavní rozdíl mezi Izraelem a muslimy.

  Kdyby Izrael chtěl vyvraždit své nepřátele, má možnost to kdykoliv udělat. Vojáků, kanónů a bomb má dostatek. Naopak pokud by muslimové měli možnost vyvraždit Izraelce, nebudou váhat ani minutu.

  1. Na Západním břehu je také Hamás? Jsou tam Palestinci, a proto vadí tak, že jich židovští osídlenci letos zabili už 200. Kdyby Izrael chtěl, už Palesince zlikvidoval – no, zatím se nsažil držet mezi tzv. civilizovanými zeměmi, i když zavedl apartheid. Arabové mají jinou stupnici hodnot, ovšem náboženští šílenci jsou na obou stranách. Civilisti by rádi odešli, pokud by měli kudy a kam. Takhle můžou jen čekat na bomby, fosfor, smrt hladem nebo žízní. Izreal může ještě tuhle bitvu vyhrát. Dlouhodobě nemá stát ve stálém válečném stavu budoucnost.

   1. Děkuji p. Kunštekové za uklidnění, ač jsem v tomto směru žádnou obavu nevyjádřil. Věřím, že ten příklad a zároveň otázka byl pro vás dobře pochopitelný.
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2313490-pred-70-lety-arabove-odmitli-vznik-izraele-a-palestiny-dulezitou-roli-sehralo

    čili, v minulosti se nedohodli, ale smůla, vracet se k původnímu návrhu už nikdo nebude (neměli bychom podle lidí poukazujících na křivdu na Palestincích chtít vrátit podle stejného principu Podkarpatskou Rus ?). Tím spíš, že tu nedohodu vysvětlili likvidací Izraele a na tom se u valné většiny muslimských států nic nezměnilo. Nějak jsem si nevšiml, že by arabští soukmenovci brali Palestince jako sobě rovné, nepořádají jednu konferenci za druhou na téma mírové, sekulární a byznysové soužití s Izraelem.(Ostatně ani se západem).
    A s uprchlíky to souvisí moc dobře, protože přesně tito milí Palestinci, jejichž přínos pro světovou vědu, kulturu je roven nule, se budou domáhat práva na vstup do Evropy a možná budou mít status klimatického uprchlíka – doporučuji si přečíst stesky neziskových organizací o tom jak je Evropa nepřipravená na miliony klimatických uprchlíků – pokud tedy v nějaké nepracujete. A budou to uprchlíci přesně z těchto zemí, s touto kulturní nekompatibilitou a nenávistí.
    Budete je obhajovat a vítat? Budou přece v „právu“ a žádné dítě nemůže za to kde se narodí. Za sebe říkám, že budu vždy volit ty, kteří je vítat nebudou a to si myslím, že uvidíme stejně hrozné obrázky jako dnes z Izraele a Gazy. Žádný hezký svět nás prostě nečeká.
    Přestože bychom se asi neshodli, čtu vás rád, samotnému mi nezbývá čas a energie věnovat se těmto tématům do hloubky.

   2. Vsechno , kde jakej banderovec , nez neco napsat a poukazat o problemch v Cesku a starat se o Cechy. Tady vladne cizinecka legie fanatiku .
    Cechy a lidi u nas uz vodepsali , naprostej nezajem a vsichni akademcky dochtori a kurvalisti ,psavci..

   3. Jen tak mimochodem – když píšete o zabitých Palestincích – máte stejná čísla i o Izraelcích zabitých Palestinci? Nebo jen jedno číslo?
    Doporučuji – zajeďte se tam, chvíli pracujte na obouch stranách a pochopíte, že my Evropani to odsud nedokážeme pochopit.

 5. Kolik z vás je tady Židů, že se tak zabýváte válkou v Izraeli? To přece není normální. Spíše mi to připadá, že se chytáte témat, jako ostatní mééédia, chtivá senzací.

  1. Vždy je lepší se zajímat o aktuální otázky než o ty, které již nikoho nezajímají.
   Mně osobně nejvíce zajímá otázka, jak se posílaly dopisy v Sumeru. Byly v obálce nebo volné? Vypalovaly se nebo jen sušily atd. Ovšem nikoho to dnes nezajímá 🙂

   1. Bych řekla, že v krosnách na zádech běžců.
    Proč tak soudím? No byl jeden kdysi dávno tuším etiopský vynikající bosonohý běžec, kterého když se ptali psavci na trénink a formu odpvěděl, že : kdyby Vás při doručování zpráv do sousedního kmene honil lev , to byste viděl jakou byste měl forrmu. Fakt je že tihle běžečtí listonošové, museli mít volné ruce pro balanc a zachytávání se keřů a pod.
    Tož taaaaak

 6. Přestaňme se na problém v Palestině dívat zblble a vnuceně v narativu náboženství a dalších propagandistickými šmejdy vymyšlených hovadin….
  Potom je ten problém jednoduše pochopitelný, je to problém zlodějů půdy a domovů a těch okradených …

  1. Problém zlodějů půdy a domovů a těch okradených – to je problém naší civilizace. Tento problém kráčí lidskou historií neustále vpřed.
   No a náboženství a náboženský fanatismus je na tom úplně stejně.
   Je tedy dobré bavit se (diskutovat) o obojím a usilovně hledat řešení.
   Zatím se jen určití lidé baví o následcích a také o tom, jak tuto situaci využít pro své záměry.
   Takže bych tento narativ nepovažoval za zblbnutí.
   Zblbnutí je to, co se děje u našich sousedů a ve Francii atd. Např. v těchto dnech.

 7. Rukavičky jsou dole. Kolektivní Západ musí teď předvést sílu a ukázat slimákům, kde je jejich místo. Izrael by měl Gazu obsadit, teroristy a jejich podporovatele zlikvidovat a ty méně vinné nechat odejít do Egypta. Podobně jako s Golanskými výšinami; napadne-li mě soused, mám morální právo mu za trest a pro vlastní bezpečnost vzít kus jeho území. Ale musím to vojensky dokázat.

  Jestli tohle zbytek Ko-Zy nezvládne a bude krasořečnit a tlamocvičit a hájit ručníkáře, vážně si nezaslouží existovat a je dobře, když bude (ručníkáři? čínany? rusy?) nahrazen.

  Někde dole psal někdo o Izraeli a covidu; společně s Běloruskem jsou tyhle státy důkaz, že covid byla obyčejná viróza a očkování víceméně neškodné (a často zbytečné).
  Tam, kde se nechal volně šířit a na očkování se kašlalo (Bělorusko) i tam, kde se opíchala celá populace (Izrael), se nestalo vůbec nic.

  1. No to jste kanon. takže až nám sem PePa zase nasáčkuje kamarády z Bavor a anin ebude chtít aby vrátili peníze co na nové ubytování dostali, či 5ti kolka ukrajince ani nepípnete a nasáčkujete rodinku pod most. Smekám

 8. Podle mne,útok Hamasu byl zorganizován Izraelem, využít, nebo zneužít situace kolem války na Ukrajiny.Když si může zabrat území USA,když si může zabrat území Rusko,taksi chce zabrat Izrael celé území Palestinců. Toto nepřinese štěstí Izraeli,příliš mnoho nevinných úmrtí.

  1. „Podle mne,útok Hamasu byl zorganizován Izraelem“ To je jediné logické vysvětlení toho, co se děje. Hamás, který to má na svědomí, kdesi tajemně zmizel, maximálně odkudsi zpovzdálí ostřeluje druhou stranu, a veškerá odveta padá na hlavy obyčejných civilistů. A vše bylo nastaveno tak, aby se od nich celý svět odvrátil a nechal silnějšímu prosadit cokoliv, a to bez rizika jakýchkoli mezinárodních sankcí.

  2. Já Vám nevím, jestli těm Židům nepřisuzujete moc nadpřirozené schopnosti. Já si zase myslím, že Izrael byl nakažen chorobou liberalismu a vědomí, nze všechno je automatické a samo s sebou, tedy i bezpečí. Takže se nechal rozházet politickou situaci, v klidu poslal zbraně na Ukrajinu, vysmíval se regionální mocnosti a počítal tak nějak automaticky s tím, že mu to projde, protože přece hegemona nad ním drží ochrannou ruku. Jenomže hegemon je oslabený, UA mu dává zabrat a musí si vybrat. Buď bude chránit svého nejlepšího psa na uhlovodíky bohatém Blízkém Východě anebo ještě přisype kozackým pohrobkům a banderonáckům.
   Blbý je, že ze pokud 🇮🇱 padne, tak Slimákům naroste hřebínek tak moc, že naši sousedé v Německu a Francii uvidí…..a to se může dostat i k nám.
   Jak jsem už mnohokrát říkal. Islám je pro člověk sto samé, co vzteklina pro psa.

   P. S. : Takovéhle články od paní Kunštekové čtu rád.. Informativní, vybalancované….. Nikde ani stopa po obhajobě 🇵🇸 hlavořezů.

   1. Jak je to dlouho, co rezervisti odmítali službu pro stát?
    TO by byl hřích toho nevyužít!
    Azerové vyhnali z Karabachu domorodce bez reakce OSN, proč to nezkusit v Palestině?

 9. Tak nevím, před lety bych se na to asi díval jako autorka, tedy pokud možno optikou obou stran, ale nyní? Je nás na světě 8miliard a někdo prostě prohraje – čímž netvrdím, že zrovna našemu kulturnímu okruhu se to podaří. Pokud dojde na slibované klimatické změny, tak se dají do pohybu desítky či stovky milionů lidí. Co potom? Bude je na hranicích vítat hradba s automatickými kulomety? Nebo je přijmeme a připravíme našim dětem a vnukům realitu třetího světa? Ať se rozhodneme jakkoliv, morální kocovina z toho bude veliká. V dané chvíli bych souhlasil se Zemanem, bez ohledu na historické souvislosti a geopolitiku dneška. Argonaut napsal, že arabské státy si to budou pamatovat, ale není to tak, že si budou moc dobře pamatovat i současnou slabost, v případě, že Izrael neodpoví naprosto brutálně? Není lepší vyslat nepříteli jasný vzkaz, že v případě napadení jdou konvence stranou? A to i s ohledem na ty menšiny v Evropě. Nehoruji nijak pro Izrael a tím míň pro Rusko, ale nejsou to prostě děje, které nelze zvrátit dobrým úmyslem, empatií a humanismem? Jinak ten Pelikánův postoj je mi dlouhodobě sympatický, nicméně tím postojem říká – tito lidé se nezmění, jejich hodnoty jsou jiné. Dnes reakce muslima, že se nemůže jít pomodlit do mešity al aksa a tím v nich zabíjí Izrael to nejlepší – přiznám na rovinu – křtěný nevěřící katolík – jestli toto je to nejlepší v nich, tak to se přikláním k tomu plotu s kulometem na hranicích Evropy, protože takové pojetí víry v dnešní době je pro mě veteš. Ale uznávám, že pro mnoho lidí bude můj postoj radikální.

  1. A jak to souvisí s Palestinou? Palestinští uprchlíci k nám nepřijdou, nemusíte se bát, budou pocitvě neutralizováni bombami a fosforem.

   1. Paní Kunšteková.
    Mnoho muslimů pracuje pro Izrael,Palestinci určité ne.
    Souhlasim stín,do Evropy se nepohrdnou,jak Evropa podporuje Izrael,tak by je tady čekalo stejné peklo.
    Doufám, že tomu masakru Palestincu, zabrání světová veřejnost protože na řadu může prijit další etnikum.

   2. Paní Kunšteková, myslíte, že se s tím při plánování téhle akce z palestinské strany nepočítalo, že to nebylo kalkulováno jako jistý následný vývoj?

    Zajímalo by mne, co bylo podle Vás TO, co za tu velmi vysokou cenu chce Hamás získat.¨

    Prosím o odpověď.

    1. Jednak nesměšuju Hamás a Palestince, stejně jako nesměšuju náboženské šílence v izraelské vládě a Židy jako takové. Hanás chce rozhodně získat zničení Izraele, což je vzhledem k tomu, že Netanjahu ho pomohl založit, poněkud ironikcé vyústění. Dlouhodobě to Izrael nemůže ustát – a my, kteří jsme si sem navítali muslimy, to odsereme s ním, stejně jako Palestinci holokaust, se kterým neměli nic společného. Hasmásu jistě na životech nezáleží, ale o státu Izrael to platí také.

   3. Kdy se zacnete zajimat o problemy u nas pani K. Vsecko jiny naz problemy u nas a zivot u nas je pro vas dulezitejsi , hltate vsecko z Nemecka a nebo vodjinud.
    Abyste vynikala.

   1. Byly tu ledovce, byla tady moře. O pouštích kážou klimatické sekty s jejich proroci.
    I v případě pouště, vyměníme Evropu za Afriku.
    Čech se přizpůsobí!

   2. A proč by se z Evropy měla stát polopoušť?
    My jsme tu doma a i když máme armádu a fízly na hovno, tak mezi lidmi je tolik kvérů, že byste čuměl, pane. Můžete to zkusit, třeba ohrožovat moje dcery a vnučky..Budu na místě rychleji, než zbabělí brodští fízlové, nebo zásahovka z Brna..

 10. Izraelu ide o cas. A ten sa mu sakramenstsky rychlo krati.
  Uz sa vytahuju akdejake hluposti, ktory politik co v minulosti povedal…. Na priklad taky Makaron v 2017:
  Macron při kampani před muslimskými voliči v roce 2017 slíbil, že udělá vše pro dosažení nezávislosti Palestiny:
  „Budu pracovat a udělám vše, co bude v mých silách, abych zajistil mír a uznání dvou států, které budou existovat vedle sebe.
  V této otázce nebudu dělat žádné ústupky. Proto odsuzuji politiku kolonialismu, která není v souladu s dohodami z roku 1992.
  V této otázce musíme být vůči Izraeli nekompromisní.“
  https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/94709

  Alebo hystericka reakcia Bennetta na otazku moderatora zo Sky News:
  „Co se děje s dětmi v inkubátorech, které přišly o podporu života poté, co Izraelci přerušili dodávky elektřiny do Gazy?“ zeptal se moderátor Bennetta.
  https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/94666

  V kazdom pripade arabsky svet nie je to co byval pred 50 rokmi. Kym doteraz vychadzali araby v ustrety rusovi, cil moze vyjst v ustrety Rusko arabom:
  https://t.me/c/1650798130/26401
  Katarské úrady hrozia, že v rámci podpory Palestíny vytvoria celosvetový nedostatok plynu.
  „Ak sa bombardovanie Gazy nezastaví, prerušíme dodávky plynu do sveta,“ povedal Emir Tamim bin Hamad Al Thani.

  Inymi slovami, ak to Izrael nevyriesi rychlo, bude kucapaca.

  1. 19:15 – Katar poprel dnešné tvrdenia, že sa chystá zastaviť dodávky plynu kdekoľvek kvôli udalostiam v Palestíne.

  2. Z těch dětí v inkubátorech, pokud je neadoptují Židé, vychovají jejich rodiče další teroristy.
   Jedno vím zcela jistě:
   Židé je zcela určitě nebudou z těch inkubátorů vyhazovat, jako to dělala jiná parta…
   Každá, jen trochu slušnější porodnice/nemocnice/novorozenecké oddělení, z titulu své funkce MUSÍ mít záložní generátor a ne jeden. Jinak by ta zařízení byla jaksi k ničemu, víme?
   Něco dalšího k řešení?

   1. To vyhazování dětí z inkubátorů si údajně vymyslela něčí patnáctiletá dcera, která ještě k tomu v té době byla úplně někde jinde. Myslím, že to proběhlo i naším mainstreamem. Myslím to, že se jednalo o výmysl.

 11. Petr Pelikán:
  Nepřijímat houfy imigrantů s diametrálně odlišnými hodnotovými žebříčky a zároveň hledět méně nekriticky na všechno izraelské včetně kvality jejich bezpečnostních sil.
  (Orientalista a pedagog.)
  Příliš jednoduché pro věrchušky (i tu naši), pro žurnalisty i pro zdejší. Je to přece třeba pořádně rozebrat…

 12. Hmm, mám takový hloupý zvyk, vždycky když mám nějaký hlavolam, pustím se do gruntování . Tak i včil – a odnesl to počítač,. No a tam jsem, objevila z15,3,2014 zajímavý článek “ Papež František oznámil, že je žid a všichni papežové před ním taky.
  Můj PC má takovou chybu, že ukládané děli na dvě části a nepřišla jsem na to jak to spojit abych to sem mohkla dát. Archiv tam mají jen rok, ale i tak, dění z dnešní doby je zakímavé a poučné
  Je to na – Izrael a Blízký výchd – Eretz.cz
  Kdyby někdo věděl jak ty dvě části spojit, a poradil budu ráda.

   1. dělá to Total komander, – na jedno je obraz a na druhém tak 20 a více položek. Spouští se to tím prvním , když rozkliknu druhý – nezpustí, jen dlouhý sloupec.

   2. aaaale díky, na něco jste mne navedl. Budu zkoušet, ale bude li to fungovat, bude to muset být i s manuálem, kde se to v té dlouhé řadě spouští.

    Ď

     1. Docela vážně by mne zajímalo , jak to vlastně je – pravda či fake/už tenkrát/. . Hledala sem jinde a jediné co jsem našla je , že profesor z UK nějaký Putna, to ztrhal už tenkrát.

  1. Uz sem psal o tom , ze vsecko ,uplne co prichazi ze stredniho Vychodu je
   vzdycky nestesti a jenom nestesti a kdyby se u nas zavedl Satanale nas evropskej , na misto jejich Boha ,
   meli by sme se daleko lepsi.
   Horsi by to bejt nikdy nemohlo. Jeste horsi prijde ..
   Ale hazet spinu na evropana Putina uz jen proto ,ze je evropan to neni mozny zastavit .
   Vsicki sou fascinovany v hypnoze zavoslosti i ted jako mysi pred krajtou a rozpatlavaji zpravy ze zahranici , ani vlastni zivoty a jejich zlepseni u nas je nezajima,
   Titanic se jim potapi ,ale vldne jim pathologicka zavislost na zvatlani vo vsem jinde
   a vopakovani dokola vseho co psali jinde , prezvejkavani ,prezvejkovanyho bezmozku ,
   po jinych vydavany jako vlastni zpravy..Kdyz jim vladne prazdnota , co zbejva .
   Vsichni by psali radili , predpovidali ,kriceli , vsecko , jenom ne aby se starali vo sebe.
   Pak ustavicne kvicej jak je to u nas spatny.

 13. „Vrchní feťák Zelebuben vystoupil v televizi a Ukrajincům oznámil, že za válku v Izraeli prý může Rusko, protože má na té válce zájem a svět se prý musí sjednotit proti Rusku. Tuto hrozbu prý západní partneři nevidí, vidí to jen Ukrajina, že válka v Izraeli je ruské dílo,“
  Aeronet. news

 14. prezident Zeman:
  „Možným řešením izraelsko-palestinského konfliktu je odsun Palestinců, ne dvou státní řešení. Neberu ohledy na civilní obyvatelstvo v Gaze, které beztak většinově podporuje Hamás. Já beru ohledy na izraelské vojáky. protože by jistě nebylo dobré, aby po ostudě, která trochu připomíná jomkipurskou válku, přišla další ostuda z velkých ztrát izraelské armády. Jedna z možných variant řešení konfliktu je odsun Palestinců. Třeba do Jordánska a nebo Saudské Arábie. Místa je tam dost a poušť se dá zavodnit.“

   1. On se tak zněnil po té léčbě či očkování kamaráda-od kamaráda z Masaryčky. Co se vrátil domů, už to není on. Hmm škoda.
    Když tak čtu o následcích očkování tak různě po světě…. kdo ví

 15. celé to nastaví nový morální a praktický standard řešení problémů.

  A myslím si, že nejvíce na to dojedou právě Izraelci. protože může to trvat třeba 20 let, ale s úpadkem USA se může snížit jejich podpora a okolní arabské státy nezapomenou a jednoho dne se karta obrátí.

  Rusko nyní bude vypadat jako vrchol humanismu. Kdo by to ještě před týdnem řekl.

  1. Celá ta strašná situace je k něčemu dobrá. V Gaze, v Izraeli ale i okolním světě bude hodně strádání a bolesti vniklé z mocenských her kde koho …. tohle nejde jen za těmi dvěma, ale za celou oblastí, KoZou atd ….

   Ale ty emoce způsobily, že řadě lidí spadly masky ….
   Lidé, které jsem respektoval si neuhlídali své postoje ….
   Ve zdrojích informací, kterým jsem věřil, se objevily manipulace …
   U některých lidí, které jsem považoval za chytré, se ukázalo, že nedokážou posuzovat věci v kontextu ….
   A nebo těm lidem chybí porozumění, pochopení, soucit …

   Jasně, jsou to vybičované emoce ….. ale, je to poznání ….
   I na té místní „alternativě“

  2. Všichni Arabové s Izraelem válčit nechtějí.
   Ne všichni Arabové, chtějí vůbec s někým válčit. Umějí se dohodnout tak, aby všem zůstala jejich čest a obě strany byly spokojeny. Už jsme to viděli několikrát.
   Velmi mnoho Arabů chce v klidu žít, užívat si vydělané petrodolary, jachty, burdžchalífy, sto let staré koňaky, luxusní děvky a sněhové sjezdovky na poušti.
   Už na ty miliardy válkychtivých muslimů prosím zapomeňte.
   Egypťani se Syřany i Jordánci – byli celí nažhavení zahnat Židy do moře, bylo jich dokopy víc, jak hladových psů v Jugošce – a jak dopadli?
   Někdy to vysoké přečíslení nic neznamená. Pokud je ten početnější nepříčetným hňupem, navíc zaslepeným iracionální nenávistí a nemá zásadní motivace.
   V Izraeli jsou peníze, opravdu strašné mraky peněz a mraky nesmírně chytrých i zkušených lidí.
   A víte, jak je to s tou Prahou a domem…

  1. Izraelci mají jediný problém. Ale veliký.
   Arabové mohou 20x prohrát a budou.
   Izraelci prohrají jednou a nebudou.

   To je taky jediný důvod k tomu, že jim držím palce, aby neprohráli.

   1. Izraelci už měli tolikrát prohrát a čelili tak brutálním přesilám, že by dnes neměli existovat.
    Šestidenní, Jomkippur, stopadesát intifád a země pod Gazou, ale tuším i pod Izraelem je provrtaná jako pod Ostravou.
    A pořád jsou tady. Nevšimli jste si, že politické půtky odložili na neurčito a ruku v ruce postupují společně – a všichni? V tomhle bychom si z nich měli brát vzor, ale asi nejen v tomhle.
    Držet arabácké morgoše pevně pod krkem, je zřejmě efektivní a jediné možné řešení, jinak by se tím Izraelci nezatěžovali a investovali peníze do něčeho smysluplnějšího.
    Myslete si o mně, co chcete, ale já budu Židům držet palce, jako jsem je držel vždycky – a jako je držím Rusům.
    Kdybych jich měl osm, držím všech osm..
    Jaké řešení nakonec Izraelci zvolí, bude zásadně vycházet z jejich dlouhodobých zkušeností s těmi morgoši. Ze zkušeností, které my Evropané, nemáme ani setinové – i když započítám útoky ve Francii, v Německu, ve Švédsku i jinde.
    Oni v tom žijí už od osmačtyřicátého… Nechme na jejich hlavách, jak s tím vším naloží a hlavně jim do toho nekafrejme, páč víme leda hovno, co jsou ti cigoši zač.

    1. Židi, po těch prvních padesáti zkušenostech od vzniku židovského státu, měli opustit Zemi Zaslíbenou a odstěhovat se někam k mírumilovnějším sousedům. A ručníkáři by se pak vyvraždili navzájem, protože už maj na to pěkně našlápnuto už někdy od roku 1500, kde se rozdělili na šííty a sunnity. A my bychom tam jen za naftu přisouvali Semtex a munici, protože si ani jedno, ani druhé nedovedou vyrobit. Snad ještě Peršani by mohli …..

     1. V Evrope mohli zit pokojne jako kazdej, ale museli chucpovat a plakat potom , jak je nikdo nema rad..Nevzali si pouceni nikdy.
      Einstein ,dalsi nadchucpe se domahal na Roooseweltovi , ze povede a bude predseda pro zvlastni urad pro vyrobu atomovych zbrani a ze penize na to dostane nejen vod vlady , ale vod jinejch bohacu.
      Pripravuji zase dulezite cviceni na valku s atomovymi zbranemi brzy.
      U nas na to doplatili Velkej Metar a spol a Masaryk. Zase se snazili ,davali horem dolem , nam brali vod huby a nevzali si pouceni z procesu,
      pred valkou v SSSR. A zase se to snazeni musi vopakovat..
      Pritom ovladnout araby zase neni tak tezky , neni potreba na to zvlastnich schopnosti , jako ovladnout evropany a usaky..
      Zase vsude zbesile a nepricetne vokradaji , kde najdou trochu milionu ruskyho majetku ..Z toho snazeni neni pro ne uniku
      a placou jak je rus hroznej. Ani tak nemuzou myslet aspon trochu na sebe..

   2. Nepricetny, povysujici se hystericky a historicky chucpove , ale na jiny s velkou davkou hysterii velky nad chytrosti , ted dostali svoje vlastni chucpe ,
    naservirovany za tepla ..
    Zacal zase pruvod na dalsi Svatou Horu ,jako predtim.
    A vedou to zase burbocklejno chucpistky..
    Povysovani konci tragedii , povyseneho, konci prehlizenim tech zvirecich podlidi,
    ktery nejsou udajne niceho schopni..
    Mohli si davno spocitat , jaky zamery a pasti pro nej maji pseudobritove a usaci ,
    /pasti pro kazdyho /,
    kdyz vodsud utekli v 47 , poridili jim stat a nedovolili jim zivot v miru
    ale jenom zbrojeni a agrese, tak si nabehli jako nedavno ukrove ,
    jako britove vod Dunkerque vodbehli vcas ,
    /at zije uhlavni spojenec frantik , rovnou mu do pasti okupace pomuzeme/ ,
    , jako z celyho sveta , z Ciny, z Afriky, z Asie je kolonialni parasity vyhnali
    a s vostudou , kdyz jenom vsude zaridili masakry valek ..
    V Evrope vzdycky, je na ne spoleh ,
    Boris prikazal ukrum valku, kdyz podepsali smlouvu s rusem a mir zakazal
    a zase si nabehli na rady pseudobritu a zase na masakry , jako u nas masakry s heydrachem..Nejdriv nam dodali prvni republiku , ktera byla vsecko jiny nez Ceska ,potom okupaci a potom brante se jako vlastenci , bojujte beze zbrane s nacistama , za republiku sudetu a slovaku , ktery ste vopatrovali ,zivili a dreli na ne, vod 69 zase ,
    aby meli prava . Dyt nic nedelate.
    A Benes se postaral a posral to vzdycky..
    Netanjahu svyho casy byl kazdej tejden na navsteve v Kremlu, asi nejmin desetkrat ,ale aby nechal Putina a Lavrova vyjednat trvalej mir pro celej Stredni Vychod ,
    ani napad. Zeli prijel na ihned navstevu , jako spolubojovnik..
    Ani ted mu neco takovyho nedojde..Udelali vsecko, aby byli vobkliceny obrovskejma milionama vlastnorucne porizenych nepratel a este si armady teroristu navrch pridelali pro sichr.
    Lide v Izraeli to vidi a protestuji…
    A kdo ma jejich pas a v celym svete , treba zeli ,pude povinne ted do armady a do valky. Bude ted s penisem mackat spoust u flinty pro zmenu a tancit brisni tance v zakopech..Kdo neni s nami je terorista se vyhlasilo.
    Kolik asi z celyho sveta ochotne pribehne na pomoc do armady.. Bude to zajimavy..

 16. SSoudruzi nadlidé budou humanitárně bombardovat.
  Zalíbí se jim pekelnická pravdoláska natolik, že se vrhnou i na Írán?
  Agenda 2030 a Great Reset jede tak nějak podle plánu?

 17. Zmilitarizovaní izraelci jdou „radostně“ do války, stejně jako šli zmilitarizovaní ukrajinci …
  A v Izraeli to dopadne stejně jako na Ukrajině …, muslimskou víc jak miliardovou civilizaci tato hloupá válka sjednotí a válkychtivost „hloučku“ izraelců bude odměněna likvidací a konečnou porážkou ..
  Ještě malá poznámka, Izrael byl přímo ukázkovým polygonem covid očkování …, naočkovali povinně všechny, mimo charedim ( židů původní víry) …, to očkování asi i působí na mozek, viz většina našich militantních spoluobčanů (včetně bývalého prezidenta) …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *