30 května, 2024

Už se chystají

Přátelé, nejvíc mě v posledních dnech pobavil Jeník Cemper, který si na svých Manipulátorech vycucal z prstu, že za protestem zemědělců na Chomutovsku stojí Agrofert. Myslím, že nálada v jeho kolínském bytě je na bodu mrazu i přes veškeré globální i lokální oteplování. Rychle to zdehonestovat, rychle se jim vysmát, protože i tohle jelito pochopilo, že jeden traktor vydá za sto demonstrantů. Akce vznikla spontánně během několika dnů, ale své německé kolegy nakonec jela podpořit kolona více než sta traktorů a náklaďáků.

Samozřejmě to bylo organizované zdola obyčejnými lidmi. Stejně jako petice pana Láda. Žádná agrární komora se na tom nepodílela. Její současný předseda je s vládou jedna ruka a jakékoliv protestní úsilí sabotuje kde může. Když jsem se o tomto zmiňoval minule, myslel jsem si, že předseda Zemědělského svazu, Martin Pýcha, je to samé, ale myslel jsem si to špatně. S Martinem Pýchou jsem se už sešel a ujistil mě, že Zemědělský svaz je připraven protesty podpořit. Panu Pýchovi palec nahoru.

Bývalí předsedové Agrární komory, Veleba a Jandejsek, zveřejnili výzvu zemědělcům, ať se zbaví svých ropuch na prameni. Ať si zvolí nového předsedu Agrární komory, který bude skutečně zastupovat jejich zájmy a nenechá se koupit od vlády. Cemperovy kecy, že český zemědělec dostává v EU nejvyšší dotace na hektar, to je lež jako věž. Ale co čekat od certifikovaného odhalovače pravdy, že? Čeští zemědělci jsou pod tlakem, aby zlevňovali, vláda jim dotace rapidně seškrtala, protože přece nebude podporovat agrobarony, přičemž agrobaron je každý, kdo má víc jak sto padesát hektarů, nafta je dražší, daň z nemovitosti je dražší (ano, za ornou půdu se platí docela dost), hnojiva jsou dražší, chemie je dražší… a Doležal vyzývá ke klidu… nebo spíš rovnou vyhrožuje.

A tak se konají koordinační schůzky. Jsem u toho. Počítá se, kolik traktorů by mohlo vyjet na Prahu. Ono se to totiž v Německu docela hezky osvědčilo. Ani policejní zátarasy nebyly nic platné. Velký traktor s radlicí odtlačí libovolný policejní anton jako nic a i když se mi líbilo, že se Netík nebál a vyházel před Strakovkou trochu hnoje z přívěsného vozíčku, takový dvacetitunový přívěs s rozmetadlem by byl mnohem fotogeničtější. Nebo moderní fekál s prasečí kejdou…

Počítá se, počítá se a ukazuje se, že nějaká tisícovka traktorů by se u nás také posbírala. Předběžné souhlasy už zazněly, stejně tak už byly vysloveny podmínky a probrány překážky, které je nutné ještě překonat. Ale už se na tom pracuje. Nechci předčasně prozrazovat, ať si všichni ti cenzoři a libtardi najdou informace sami, ale Německo bylo dobrým příkladem, který je záhodno následovat. Chuť vzrůstá.

Ono to ani jinak nejde. Obyčejný německý zemědělec je na tom stejně jako obyčejný český zemědělec. V Německu i u nás stojí tuna pšenice zhruba stejně. V Německu i u nás stojí jídlo zhruba stejně. Jen v Německu má průměrná farma dvacet hektarů a o nás několik set hektarů. Jak je možné, že se Němec uživí na dvaceti hektarech? Má vyšší dotace.

Různí Cemperové se pošklebují, že bychom si tady měli přát, ať němečtí zemědělci zkrachují, protože jsou naši konkurenti, ale ono to není pravda. České zemědělství především ničí česká vláda tím, že nedokázala nastavit stejná pravidla pro dovážené potraviny. Oni tam v Dojčlandu mají spoustu netarifních překážek, které víceméně znemožňují, aby se tam vozily české potraviny, ale u nás mají německé potraviny dveře otevřené dokořán.

Hytlermarkety na tom rejžují jako nikde. Tomáš Prouza je mocnější než ministr zemědělství a mohou si zaplatit kolaboranty z univerzity, kteří kdykoliv napíší esej, že osm velkých obchodních řetězců je sice oligopol, ale je to zdravý oligopol a konkurenční prostředí tím není narušeno… Všichni, co se na této studii podíleli, si zaslouží doživotně jezdit v Lidlu s uklízecí mašinkou.

Zemědělci za poslední rok zlevnili, výrobci potravin za poslední rok zlevnili, ale hytlermarkety zlevnily ze všech nejmíň a ne nejvíc. Prouzo, jak můžeš sám ze sebou žít? Jak se můžeš ráno podívat do zrcadla, aniž by sis nenafackoval? Myslíš, že na tebe nikdy nedojde? Že se nezmění poměry? Traktory už se chystají.

Pokud v Německu protesty uspějí, každá německá vláda se pokusí svoje problémy řešit na náš úkor. To je nejjednodušší řešení. V Praze mají totiž toho nejlepšího lokaje. Energiewende řešili Němci Lipskou burzou a kdo na tom tratí? My. Migraci řeší povinnou solidaritou a kdo to má odskákat? My. Problémy německého zemědělství budou řešit stejně. Proto je zapotřebí, aby z Prahy znělo jasné NE. Podpora německých protestů, to bylo takové první cvičení před naší vlastní ofenzívou na Prahu.

Vítek Rakušan teď bude jezdit do regionů a názorně lidem ukazovat, že Starostové jsou ještě blbější, než jsme si mysleli. Fiala někam zmizel… není po něm ani dechu ani slechu. Jurečka chodí kanálama a nesnášejí ho i jeho vlastní Lid(l)ovci. Pekarová Adamová má vítr z Kalouska, který cosi chystá. Piráti podělali na co sáhli a zbývá jim už jenom Bartošova garmoška.

Schillerová nepokrytě mluví o míru, Babiš jezdí za Ficem a Orbánem a stále více se inspiruje Fidessem. Kateřině Konečné stačilo jen ohlásit svojí koalici STAČILO! a už jí průzkumy věštily úspěch. Sály při debatách jsou stále plnější a přichází stále více mladých lidí… Utrhne se to. Musí. Nechceme korespondenční volby. Nechceme obálkové podvody. Proto musí takhle vláda od válu dřív, než to prosadí. Musí skončit dřív, než se Němci zahojí na náš úkor. Musí skončit dřív, než nás zavlečou do války a než tuhle zemi definitivně vyprodají.

Připravte se. Až traktory vyjedou, musíme u toho všichni být.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

293 thoughts on “Už se chystají

 1. Když chleba, tak komisarek.

  Polní vicemaršálek Jaco Pastorius zcela nepokrytě vykřikuje, že do 5 až 7 let tu máme opět válku proti Slovans…eh, proti Rusku.
  A proto je třeba zbrojit.

  Že já se, kurva piča drát, lépe neučil, možná by mě komouši i přes zborcený kádrový profil pustili na nějaký ten saldatgympl. Mohl jsem se později živit jen přikyvováním nebo ukazováním, to byl vždy můj cíl.
  Napravo 600 tanků, támdle 30 stíhaček, nalevo 100 ocelových hřbitovů pro osádku a převážený mančaft; drony – hlava nahoru dolů; ponorky – zamítá se; jaderné hlavice ano, ale ne bez bezpečného protiatomového krytu pro mě , pro mé kurvy, mé fakany a mou ochranku.

  Kontrolní otázka :
  Zbrojit, zbrojit, zbrojit.
  Kdo to napsal ?
  A kdo napsal toto : Vývar z akcií zbrojařů a je úvěrujících bank, vývar, vývar, vývar.
  No přeci všichni zainteresovaní, ne ?!?

  1. Zvol si nějaký šikovný nick.
   Takhle se nelišíš od hovnometčíků ala scallop a skoro každý tvůj příspěvek sroluje.

   1. Mě nicky nezajímají, zajímá mě obsah příspěvku. CO kdo říká, ne co KDO říká, respektive píše.
    “ Skoro každý“….také zajímavá hodnota, míra, část škály. Pod ní se vejde skoro každý. 😀

    Páteční chvilka osvěty.
    K Pulitzerově ceně : https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Pulitzer
    Tedy Pulitzer József. 😀
    Z wiki patrno, že se živil hlavně takovouto “ novinařinou“ :
    https://www.youtube.com/watch?v=KzM0wFgE0y4
    No ale založil.
    (Nobelovu dcéru založil prý proto, že si v nějakých novinách přečetl zprávu o své smrti. Šlo ale o omyl – zemřel jeho bratr Ludvig….nicméně Alfred se dočetl, že obchodník se smrtí je mrtev a že Dr. Alfred Nobel, který zbohatl tím, že nalezl cestu k tomu zabíjet rychleji a více lidí, než bylo kdy možné, včera zemřel.)

    1. Přečetl jsem si Tecočampa souzním s ním. Anonymy nečtu, dělá to tak většina. Ale jsem spokojený ze zbytečnou námahou Anonymů. Práce přece šlechtí člověka a tak třeba jednou ………..

      1. Milan44:
       Taky anonymy nečtu. Protože, je-li více anonymů, ztrácím se v tom, kdo, co, který a zda to myslí tak, jak píše či zda jenom rozesírá. Tak preventivně přeskakuji všechny (občas s výjimkou Pawa, který, ač anonym, je nezaměnitelný svou formou psaní, takže obyvykle odhadnu, že je to asi nejspíš on…, ale nemyslím, že je dobře, že se vzdal svého nicku – právě proto, že se vystavuje riziku přerolování – ale, kdo chce kam, pomožme mu tam).

  1. S tím Pobaltím je švanda, protože všechny tři státy stále rychleji směřují k virtuálnímu státu – tedy k entitě bez občanů.
   Etničtí Lotyši, Litevci i Estonci odcházejí na západ i do Ruska a neetnické občany všechny tři státy zbavily občanství a postupně je vyhánějí (jj, za WWII to bylo „Judenrein“, teď je to „Russen, Polen und so weiter rein“,). Takže tam již dnes v podstatě zbyly jen děti v péči prarodičů, protože vše práceschopné prchlo před „svobodou a demokracií“ co nejdál od Pobaltí.

   Brát si z nich v čemkoli případ je holý nesmysl, protože všechny tři dohromady nemají ani polovinu populace Kotlinky. Estonsko už není populačně ani Praha.

    1. Kdyby to nebyl starej egomaniak, předal by dočasné řízení Kosy někomu, komu věří.
     Ale protože je to fakt prudký egomaniak, tak nevěří nikomu a tak to i zůstane.
     Všimněte si – on musí přidat svůj „dovětek“, třebas by to byl jenom nějaký nejapný žlecht – i k suprovnímu překladu odborného článku. K takovému obvykle nebývá co dodat, protože ho psal mnohem chytřejší a vzdělanější člověk, s větším rozhledem a lépe jazykově vybavený.
     Ale egomaniak něco dodat musí, protože jeho web a jeho „pravdy“. Jako s tím jeho zbožňováním Havla, za toho a ty jeho „pravdy“ by se býval bil taky do krve. V jeho tehdejších letech…Jeden by řekl, že už mohl mít rozum. Neměl a nemá, což je ostatně vidět i na chování k jeho „dítěti“.

     1. Nechte ho, udělal obrovský kus práce a také mu něco nevyšlo. Jako každému. Vždyť i my tady píšeme komentáře, které z naprosté většiny mají nicotný význam proti Vlkovi.

      1. Tak nějak, ale někteří si musí ještě kopnout. Je to jeho blog, tak si s ním může dělat co chce.

      1. Pluto:
       Pokud to bylo na mne – tak potom odpovídám, že nemám žádnou nutkavou potřebu, oslovovat svými, často mizernými výtvory, větší množství čtenářů.

     2. Dost často jsme s vlkem nesouhlasil ale klobouk dolu za jeho práci. Je snadné si kopnout. Držím mu palce

     3. Každý blogger je egomaniak – jinak by nebyl bloggerem.
      Já o tom musím něco vědět.
      Určitě se hned najde pár čtenářů, kteří se mnou budou živě souhlasit!

  1. To ma byt Baskirstan? Ja ze rano byl clanek na idnesu „V Ufe demonstruji stovky lidi“… a mne hned napadlo… a v Dojclandu jste tenhle tyden byli, mile idnes?

  2. Oleksij Danilov je „původním“ povoláním prodavač pejsků s papíry a občas i s barvenou srstí.
   Ten pán také několikrát ohlásil Putinovu blízkou smrt.

   OT: Rusům se podařilo obsadit kousek Avdějevky na JV, tzv. Carskou ochotu(=hotel + opevnění kolem něho). Zprávy jsou chaotické, na Ukrajinské straně spíš hysterické. Vypadá to, že Ukrajinci se stáhli z tak velkého území, že Rusové nemají na místě dostatek jednotek, aby ho obsadili.

 2. Gargamel ve své dnešní analýze předkládá výpočet, jakže to asi má pětidemolice ve spolupráci s Bruselí vymyšlené ohledně těch korespondenčních „voleb“ v ČR. Docela sofistikovaný plán. Jestli se povede, tak je to závěrečná pro Čechy a Moravany. ČR skončí, poslední může zhasnout.
  https://www.michalapetr.com/map-1887-sudetak-bernd-posselt-ma-byt-dosazen-za-ceskeho-poslance-brusel-a-ceska-vlada-zahajily-koordinovany-utok-na-ceske-a-polske-volebni-zakony-cizinci-maji-ziskat-pristup-k-ceskym-politickym-a-v/

  1. A staletý sen anglosasů o vyhlazení Slovanů, ukradení jejich území a vyplundrování přírodních zdrojů bude naplněn.

   1. Mně se nějak nechce líbit ta ruská mobilizace. A běloruská už vůbec.
    Každopádně by měl Kreml ihned ukázat světu, že v chochlistánu už nebojuje pravidelná chocholská armáda, ale NATO. Přičemž nové odvedence, které se jim ještě povede odchytit, používají jen jako maskování přítomnosti NATO žoldáků, které navlékají do UA uniforem. To smrdí false flagem na dálku, ostatně s tím mají Rusové zkušenosti už z Afghánistánu. Ty Stingery nedodal kozomrdům Alláh, ale Amerika.
    Kdo se jako první odváží, publikovat rozsáhlejší materiál o NATO na UA?
    Býval jsem vůči vyjádřením VVP mírně rezervovaný, ale tohle se mi nechce líbit, ani trochen.
    Nutně musí přijít moment, kdy se cíle SVO změní zcela, nebo částečně – a bude doplněn bod o vypráskání NATO z území UA.
    Nemám z toho dobrý pocit. Abychom se brzy neprobudili s pocitem, že je něco hodně špatně.
    Jak se píše v Malevilu – poslední týdny vůbec nic nenaznačovalo, že by se mohlo stát něco zásadního.

    1. Cílem SVO je od začátku denacifikace a demilitarizace. Jen Putin neřekl, koho se to týká.

     A naplánované velké cvičení NATO s 90 000 vojáky na polsko-běloruských a polsko-ukrajinských hranicích + cpaní se vojáků NATO do Pobaltí => asi má NATO chutě.
     Putin zmobilizoval, a většina mobilizovaných je stále ještě na cvičištích. Jednotky nasazené na bojové linie si cvičí svoje zálohy sami, vybírají si z dobrovolníků. A to vše je zastřešeno vysokým žoldem, podporou rodiny a ještě drobnými dárečky od místních gubernátorů či starostů.

 3. Takže si to shrňme.
  Výrobci slevňují..
  Dodavatelé slevňují..
  Markety maji tak malou marži, že se sotva uživí..
  A potraviny jsou čím dál dražší. Osobně si myslím, že tak o 100% než před kovidovou dobou.
  No a podle vlády je vše v naprostém pořádku.
  Asi mi něco uniká…

   1. Hahahaha Pečorin, Pečorin – přesně vystihuje naši mladou generaci:
    „své nadání projevuje pouze v tom, že svými činy lidem škodí a celým svým životem se stává pro společnost neužitečným“

     1. Katango si myslí, že se jedná o problém komplexní. Přibývá psychických poruch u dospělých, za což je odpovědná současná (tak 20 let) společnost a klima. Znečištění zrakové, zvukové, informační, neustálý tlak na výkon, srovnávání se s těmi nejúspěšnějšími, nároky na (pofidérní) vzhled, veškeré katastrofy z celého světa prakticky v přímém přenosu, existenční problémy, a další a další. Něco z toho zasahuje rodiče i děti, něco jen rodiče, ale psychický stav rodičů má přímý vliv na stav dětí.

      Bipolární afektivní poruchy, těžké deprese a psychotická onemocnění z okruhu schizofrenie pronásledují lidstvo snad od nepaměti. Těch je furt tak nějak stejně. Co masivně přibylo, jsou nemoci a poruchy spolupodmíněné prostředím (tam řadím i návykové poruchy). Tvrdí se, že každý pátý člověk alespoň jednou v životě prožil ataku klinické deprese.

      Shrnuto několika slovy: stojí to tu všechno za hovno a tohle jsou výsledky.

      1. Píšou tam:
       „Vliv podle ní mělo sociální odloučení za pandemie, kdy se zároveň v rámci distanční výuky rozšířily v domácnostech moderní technologie, na což mnohdy nebyli rodiče připraveni.
       Mnohé děti získaly závislost, navíc začaly komunikovat na sociálních sítích, což může být zrádné, protože v anonymním prostředí si sdělují i věci, které by si z očí do očí neřekly. A setkávání ve třídě už samo o sobě může pak být stresující. Psychicky náročná situace za pandemie byla i pro rodiče, což se rovněž odráží na dětech.“

       Omlouvám se, že to asi bude delší.

       Jako první pomoc se nabízí, vypnout jim ty počítače a vyhnat je ven – aby si všechno řekly z očí do očí.
       Aby si utvořily sociální skupinky, partičky jako jsme měli my, děcka se stejnými zájmy a hlavně – ze stejné sociální vrstvy.
       Dneska se manažersko-ředitelské děcko na síti, nebo i přímo ve škole, začne vytahovat něčím novým a drahým – a jiná děcka okamžitě pocítí „frustraci“ už jen z toho, že ony z dělnických rodin, tohle mít nemohou.
       Možná by někdo těm dětem měl vysvětlit, že to tak prostě bylo, je a bude.
       Že někteří a skoro vždycky, si byli a budou tak nějak „rovnější“. Že tak to prostě je.
       Ne jim ve školách vtloukat do hlav, že když potom půjdou na všecky ty manažersko-ředitelské školy, přestože je už pár let a nejvíc, baví třeba práce se dřevem, tak potom budou taky takhle bohatí.

       Všecko to imho pochází z vládami zdeformovaného školství – to by si měli uvědomit hlavně ti kantoři, namísto brekotu nad rozlitým mlékem.
       To školství někdo cíleně zkurvil a oni jsou bohužel nástrojem toho kurvení.

       Sociální rozdíly byly i za nás, ne že ne. A občas i větší, než jsme si dokázali připustit.
       Ale nikdo z toho nebyl „frustrovaný“ tak, aby z toho vznikaly poruchy chování. A když přece jen nějaké podobné „poruchy“ vznikly, okamžitě byl po ruce velmi účinný nástroj – na konci té ruky, nebo v ní.
       Bralo se to jako daný fakt, navíc nám to řekli a zdůraznili i rodiče doma, že na světě už to tak chodí, že někdo je chudší a někdo je bohatší, někdy i bez vlastního přičinění – podotýkám – řekli nám to doma, při výchově rodiče a my to brali jako fakt, že to tak je.
       Některé z nás, tohle popohnalo třeba k tomu, že fakt zatraceně zvýšeným úsilím, jsme se aspoň pokusili, těm bohatším dětem vyrovnat – což se někdy a částečně podařilo.
       Ovšem s tím rozdílem, že ta děcka z bohatých rodin, to všecko lepší měla hned, bez nutných známostí a bez vlastního úsilí – kdežto my chudší, my jsme se nadřeli se sběrem všeho možného a po brigádách jako hovada, abychom si vydělali aspoň na džíny.
       Troufám si tvrdit, že ta tvrdá práce, v tom našem „klubu chudých“, udělala z mnoha z nás doživotní kamarády, na které je spolehnutí – a že takto vytvořené vztahy, nelze ničím a nijak nahradit. A už vůbec ne penězi, telefonem a internetem.
       Děcka doktorů, ředitelů, řezníků a předsedů Národního výboru, si už tenkrát utvořila svoji „sociální skupinku“ a mezi nás ostatní, naprosto většinově dělnicko-rolnická děcka, se nemíchaly.
       Ani my mezi ně, třebaže občas se to (přes holky) promíchalo, ale skoro nikdy takové míchání neskončilo dobře.

       Mě by strašně zajímalo, co dneska rodiče, těm dětem doma při výchově, vtloukají takového do hlav, že výsledkem je frustrace, zloba, poruchy chování atd.

       Omlouvám se za tapetu.

       1. Mám stejnou zkušenost. A taky si pamatuju, jak byli mladí z „lepších“ rodin na konci osmdesátek nespokojení, protože jim socík svazoval křídla. Oni totiž na rozdíl od nás měli často možnost být každý rok s rodiči na západě a o to víc pak byli tady doma nespokojení. Nutno přiznat, že až na výjimky se jim také po listopadu opravdu zadařilo. A rolnicko-dělnická třída byla sice neustále omílána v televizi, nicméně s jejími příslušníky se nomenklaturní panstvo a „lepší“ třída zahazovala jenom krajně nerada, sporadicky a jen málokdy to při průniku mezi „elitou“ daný mlaďoch dlouhodobě ustál.

       2. Nevtloukají jim většinou téměř nic, jak udrží tablet nebo mobil, už ho dítě má (a neotravuje). Chybí normální komunikace, chybí vícegenerační rodina. U nás ve městě tvoří za nás běžné party vrstevníků na ulici, ve školním věku snad je „úspěšní“ návrátilci z Anglie a jejich místní soukmenovci. Děti krom např. fotbalového kroužku snad vůbec ven nechodí snad jen před vlastní barák, aby na ně bylo vidět.

       3. Oni je nevychovávají, nemají na to čas, a pokud mají, čumí do smartfounu. Potkáváte matky s batolaty, sedícími ve sporťácích zády k matce, která jde, strká kočárek a čumí do smartfounu. Třeba pálí slunce a dítě nemá ani klobouček. Může brečet a matka ho neslyší. Doma mu pustěj něco na tabletu, hlavně ať neotravuje. Obávám se, že mnohé děti si ani nemohou vytvořit pevnou vazbu k pečující osobě.

        Pochopitelně píšu jen ze zkušenosi (psychiatr + baba, co chodí po venku a kouká kolem).

  1. Tak o 100% jsou rozhodně dražší restaurace. Před covidem se dalo v Praze v poledne najíst Jídlo+polévka+pivo za 120 Kč. Dnes za totéž 240 Kč. V poledne je v hospodách stejně plno jako před covidem, tak je to asi v pořádku.

 4. OT
  Bývalý poradce kanceláře prezidenta Arestovič se vyjádřil k hodnocení zemí, kde podle jeho názoru bude víceméně bezpečné „přečkat“ éru velkých otřesů, které ve světě nastanou.

  Diváci se ho ptali, kam bude bezpečnější emigrovat, aby se v příštích 10-15 letech vyhnul další válce.

  „Relativně bezpečno bude v neutrálních zemích – bohatých a neutrálních zemích. Švýcarsko, Rakousko – tam to bude relativně bezpečné, protože nejsou zapojeny do vojenských aliancí, a pokud je válka zastihne, zastihne je jako poslední. Pokud k nim vůbec dorazí. Švýcarsko je ideální,“ řekl Arestovič.

  Na otázku ohledně Austrálie a Nového Zélandu, které jsou považovány za teritoriálně vzdálené od možných konfliktů, namítl.

  „Austrálie a Nový Zéland jsou v protičínské vojenské alianci, budou zcela zataženy do války s Čínou. Lidé, kteří žijí v Austrálii a na Novém Zélandu, se mohou dočkat řady překvapení, a dokonce se určitě dočkají překvapení,“ řekl Arestovič.
  https://t.me/stranaua/140361

  1. Liška:
   A já specielně k dnešnímu článku rozkošnou rýmovačku. Zachytila jsem ji někde v nějaké diskusi, ale kdo ji tam napsal…….takže takříkajíc „nevozdrojovaná“ ale o to hezčí.

   Cempeři skáčou tam a sem
   neb mají vážně peška;
   co dříve zvali hoaxem
   je realitou dneška 😎

  2. Macek je jen trochu zrcadlově zamaskovaný PePa IQ 107, polepšený Ferdyš Pištora. Historie jeho činnosti je vypovídající. Zajímá to někoho? Abych si tu zbytečně neplácal játra.

   1. To by určitě své čtenáře našlo, o tom nepochybuj a piš.

    Jinak ale soudím, že Macek jako lékař patrně má o něco málo vyšší IQ než PePa (108-1). Rozvědčík by nic takového nikdy nebyl schopen vysoplit. – To samozřejmě není Mackovi žádná omluva.

    1. Spíše naopak ,yslím, Že nemá 107ička charakter se dá pochopit a možná omluvit ( na rozdíl od provolávání slávy jemu ), ale když je vysoce inteligentní hajzl, to už nese plnou odpovědnost sám.

    1. Je to zvláštní, ale s rozmnožováním ctností je to zřejmě jinak než u lidí. Moudrost má nejméně dvě matky (opakování je matka moudrosti; opatrnost je matka moudrosti) a otce žádného? Proč je otec moudrosti zahalen tajemstvím? Je to tak skandální postava, nebo k početí vůbec nebyl zapotřebí?

   2. Určitě pište, máte informace ke kterým jsme se nemohli dostat.

    Jestli Vás mohu navíc poprosit, kdybyste dal tip, kde je u nás v městysi ještě nějaký starý skutečný hodinář, pomohl byste mi zachránit jeden srdeční kousek po předcích, který dnes přestal tikat. Něco jako byl pán co měl nožířství u Práce.

 5. 5k vláda rozhodně neodejde dřív, než prosadí korespondenční volbu. Mají svou většinu vzešlou z voleb.
  Až z dalších voleb vzejde jiná většina, třeba zas korespondenční hlasování zruší. Tak to chodí v demokracii.

  Fialova strategie vymlčet jakýkoli problém funguje naprosto dokonale, přitom nevyžaduje žádnou práci, jen občas nějaké to všeobecné nicneříkající prohlášení v televizi.

  1. „Až z dalších voleb vzejde jiná většina“

   No ptave, Hitler taky vzesel z vetsiny a jakepak byly ty dalsi volby.
   Gottwald byl taky zvloleny a duz dalsich voleb mela Narodni fronta 99,5 hlasu.

  2. Ono se toho možná řítí na nebohou českou zem ještě mnohem víc:

   https://www.michalapetr.com/map-1887-sudetak-bernd-posselt-ma-byt-dosazen-za-ceskeho-poslance-brusel-a-ceska-vlada-zahajily-koordinovany-utok-na-ceske-a-polske-volebni-zakony-cizinci-maji-ziskat-pristup-k-ceskym-politickym-a-v/

   – korespondenční volba je jen jednou z více naprostých podlostí, jak ovlivnit (už navždy) volby; jestli opravdu projde, aby volit mohli potomci kdysi odejitých občanů Československa do 4. generace a aby mohli být v ČR voleni občané celé EU, tak jsme kolonií už nejen ekonomicky, ale i politicky. To už nebudeme říkat jen „zlatí komunisti“, ale slzou v oku se bude vzpomínat na protektorát, kdy bylo aspoň jasné, kdo je kdo.

   1. Jak se řekne vládě, která si na své vlastní občany pozve cizáky zpoza hranice??
    Co vuce potřebujeme vědět? Na co čekat?
    Benešovy dekrety budou pak velmi rychle vyhasnuty a Čechy ztraceny
    Nikdybychnevěřil, že to opravdu udělají. A oni to klidně udělají. Pro koryto. Pro svou pravdu.

  3. „Tak to chodí v demokracii“
   O jaké přesně demokracii, je tu řeč?
   Demokracií myslíte ten současný stav země a počínání její vlády?

 6. Video, jak ve Francii privezl hnuj traktor pred nejakou vladni budovu jsem vcera videl.
  Ale dost jsem ziral, ze to tam jenom tak nevykopili, ale pouzili tam prave tu rozmetacku.
  Vsechno totalne zasrane v okruhu 30ti metru.

  To ze cesti zemedelci drzi s nemeckymi kolegy je dobre, ale pripada mi to, ze jsou sami proti sobe.
  Nemecti zemedelci protestuji proti snizeni dotaci a za levnou zemedelskou naftu.
  V tom je plne chapu, ale nejsou to prave tyhle veci, kvuli kterym cesti zemedelci krachuji a i Vidlak nadava na Telicku, ktery to tak pekne vyjednal?

  Doufam, ze je vsem jasne, ze tahle ani jina vlada ceskym zemedelcum dotace na nemeckou uroven nedorovna. Takze ta vyhoda, kterou Vidlak zminuje a za kterou Nemci ted protestuji jim zustane.

  Nebylo by tedy lepsi, kdyby nemecni zemedelci o ty sve dotace prisli, a tim by se podminky trochu vyrovnaly?
  Cesky cemedelec by byl konecne konkurenceschopny.

  Zni to mozna sobecky, ale u me je cesky zemedelec na prvnim miste, a ten nemecky 20 let likviduje toho ceskeho skrze sve vysoke dotace.
  Kdo si myslite, ze ty vysoke dotace pro pro Nemce (stare clenske zeme) a nizke dotace pro nove clenske zeme pred 20ti lety v Bruselu vylobboval?
  Meststi liberalove to asi nebyli…

  1. Ze strategického pohledu je úspěch německých zemědělců žádoucí.

   Vyhrotí to situaci a přinese to změnu.

 7. Jestli těch 8 největší marketů tvoří oligopol s přemrštěnými cenami na fšecko, tak by ceny v ostatních prodejnách (od podnikových, přes Hrušky až po vietnamské večerky) měly být poloviční, ne?

  1. Když je chleba v Lidlu za 44 Kč tak ho budete prodávat ve svém za 22 Kč ? Asi ne , že? Většinou třeba na vsích kde se krám udržel tak ten chleba stojí třeba 46 Kč. Protože prostě ten Lidl má úsporu z velikosti a tu pekárnu natlačí na nejnižší cenu.

   1. Cena za rohlík dodaný před cca 10 lety z Michelských pekáren do jednoho řetězce byla půl haléře. Dle slov člověka tam tehdy pracujícího.

    1. To už je krapet divný. Půl koruny bych věřil úplně v pohodě, přirážka 300-500 % je pro ty Prouzovy nebožátka tak akorát, aby taktak přežila.

   2. U nás si Lidl pečie veľa chlebu a pečiva sám 😁 musí premietnuť ceny energií do ceny chlebu 😁…. Tu v našom valali chlieb od 1,95 a najdrahší za cca 4€ ….

     1. Ne nejspíš, ale určitě. Zapomeňte na to, že každá prodejna Lidlu má vlastní pekárnu.
      Hahaha.
      Takže klasické polotovary vám hodí do trouby a pečeme.
      A když pečeme máme pekárnu a vlastní pečivo huráááa.

      1. Většina pekáren dělá zmrazené těsta,markety toto zmražené těsto upečou.
       Některé pekárny si potrpí na původní kvasené těsto na chleba a to je rozdíl hlavně v chuti a trvanlivosti.

       1. Presne. V mem okoli vim o JEDNOM druhu chleba, ktery ma smysl koupit, protoze nejen chutna, ale tvari se jako chleba i druhy den. Vsechno ostatni je druhy den uz dobre maximalne tak na topinky. Mozna jeste tak s vyjimkou balenych chlebu. Ty jsou vhodne akorat na topinky ihned.

       2. I obyčejné loupáčky se vozí zmrazené a pak se rozpékají.
        Říká se tomu „dopeky“
        Pěkně to v supermarketu voní, z trouby se valí pára a zákazník vrní blahem.
        Horší je na tom pekař-ka, protože chodí do mrazáku pro dopeky, kde je mínus dvacet jedna stupňů a u trouby je vedro jak na Sahaře. Však to také nikdo nevydrží dlouho dělat, je to rasovina

     1. Re: stridor

      Kdy jste byl naposledy nakupovat?
      U nás je naprosto běžná cena 60 Kč za 0,4 kg. Ve čtyři odpoledne už nic jiného neseženete.

   3. Tedy, dle Vás, kdyby zákeřný Lidl zlevnil chleba ze 44 Kč na 22 Kč, tak by všechny vesnické prodejny zkrachovaly? Tak to se modleme, ale supermarkety nezlevňovaly.

    1. Velký obchodník si může cenu nákupu diktovat líp než malý obchodník. Chápete? O krachování vesnických prodejen jsem nic nepsal. A ano chleba v Lidlu by fakt mohl stát těch 22 Kč. Včera jsem ho kupoval v sedm večer za 27 Kč.

     1. Jakože, by stát podle velikosti prodejny odstupňoval ceny?
      Je řetězec Hruška, s malými prodejnami, velký nebo malý obchodník?

      A správně jste vystihl takyřešení, jak to praktikuje i moje sestra, tedy zajet si do marketu před zavíračkou, kde se dá koupit s 50, 70 ale i 90 % slevou. A najednou je chleba za 27 Kč.

      1. Kdysi tady bylo cosi jako MOC. Pro neznalé státem určená MObchodní, tedy prodejní na pultě, Cena.
       Když už stát určí…

      2. Pro mě za mě ať chleba stojí třeba 200 Kč. Obvykle si ho pečeme doma. Právě že řešení by bylo nic neregulovat. Stejně jako si brambory kupuju od zemědělce za půlku a ve vyšší kvalitě, tak by mělo být usnadní dostupné si koupit třeba i ten chleba u někoho kdo ho dělá doma. Bez překážek a píčovin ze strany státu. Riskoval bych akorát já a ten pekař.

       1. Zní to logicky, ale i tady jsou problémy:
        – Na netu bude inzerát na domácí klobásky. Jenže už se nedozvíte, že ten borec pracuje v kafilerce či veterině nebo se domluví v supermarketu se známým a ten mu nechá prošlé maso.
        – Na netu nabídka skvělých domácích marmelád od babičky, a ejhle, dcera v supermarketu vyřazuje prošlé a nahnilé ovoce.
        – uzené ryby od námořníka, také určené v marketu k likvidaci …

        1. Jenže tohle se děje i teď. Salmonella, posypová sůl, desinfekce v limonádě. Kdo by chtěl klientelu stálou tak by asi doma nedělal psí klobásy. A kdo se nachytá tak je blb. Přece šmejda poznáte už podle xichtu, ne?

          1. Jedl jsem vynikající guláš.
           Všichni ti hajzlové okolo, kteří ho samozřejmě jedli taky, moc dobře věděli, že bych nikdy nic takového dobrovolně nepozřel.
           A tak začali opatrně blafkat asi až po deseti minutách, po zalití dvěma panáky. Sviňáci, prostě dobří kamarádi 😀

          2. Na psí pečínku se výtečně osvědčila pec na sušení elektrod – v jedné nejmenované Královopolské strojírně. Kde jsou ty časy.

 8. Včera se na ČT24 zjevil penzionovaný vrchní ropušák Rychetský, aby obhájil světovou válku. Notoval si přitom s německou Němcovou a s řezníkem Řezníčkem. To byla podívaná!

  1. Pokud vím tak ten ha-zl Rychetský má kopu vnoučátek. Těším se, jak s nimi půjde do náborového střediska AČR.

  2. Kolemjdoucí:

   Už je za zenitem, vůbec nevěděl co je to elektronická volba. Pletl si to s tou korespondenční, soudruh.

 9. Vážně je v zájmu českých zemědělců, aby byli zvýhodněni ti němečtí (včetně dotace na export)? Aby se tu v létě nepsalo, že musí vyklučit sady, protože cenově nedokáží konkurovat polským a německým sadařům, vinařům, v pšenici a kukuřici, prostě fšecko.

  1. Eta:
   No, když se podíváte v marketech na původ zboží, tak z toho Německa to není až tak převažující – největší konkurence je hlavně z Polska – např. ovoce, mléčné výrobky – tvaroh, máslo, mléko (to hl. v Lidlu), pak ze Španělska – to se jedná v převážné míře o zeleninu (Billa), víno se k nám za bezkonkurenčně nízkou cenu vozí z Rakouska, ale také třeba z Chille.. Zboží z Německa je málokdy v tzv. „akci“, takže cenově až tak moc nekonkuruje, nejčastěji je za nízkou cenu zboží z Polska. Takže jsou to převážně polští zemědělci, kteří ničí ceny a vytlačují české výrobce z trhu.

   1. Ono to není o zemědělcích, ale o hitlermarketech. A o vládéch, které to dovolily..
    Levně nakup, draze prodej.

    1. Někdo tu psal, že chleba na vesnici stojí 46 Kč, jiný, že 0,4 kg stojí 60 Kč, já psal, že u nás v Olomouci půlka (0,6 kg) v Hrušce 19,90 Kč a podobně i v Kaufu, v Makru kupuji na topinky krájenej 1,2 kg za 8 Kč.
     Takže nechápu, co by s tím měla vláda dělat. Pokud řešíte cenu, tak asi donutit vesnické prodejny a večerky k nějakému zastropování ceny. To tu zase ale někdo psal, že zkrachují …

     1. Jdete na to špatně. Jako Fjála. Zastropovat cenu u prodejců se u elektriny osvědčilo…?
      Pokud chcete všude stejné ceny, tak MOC. Ale to už je úplně jiný system.
      Zastropování u prodejců se mu blíží v tom, že koncová cena na pultě je stejná, ale do patřičného zisku to prodejci doplatí stát – tedy v konečném důsledku Vy.
      A hitlermarket navíc své zisky vyveze pryč z republiky.
      To je bonus.

   1. Tady je to samej revolucionář. Vyhrotit a revoluce.
    Jenže ti němečtí žádnou revoluci nechtějí. Chtějí jen výhody pro sebe (od zemědělců po dopravce), a to klidně i na úkor českých konkurentů.
    Čas ukáže. Nejspíš někdy po únorovém rojení těch našich. Třeba jim stát ustoupí a vezme si od důchodců.

    1. Možná nechtějí, ale dobře Šulcovi mydlí schody.

     A když uspějí a dostanou, co chtějí?

     Zradikalizuje to zemědělce a další u nás a ti zase namydlí schody pětikolce.

     Co je na tom k nepochopení.

 10. Dnes zaslechnuto jen letmo. Agrární komora zasedne a bude rokovat jestli vůbec budou nějaké protesty. Když se dohodnou, tak prý až někdy březen, duben a nesmí to prý ohrozit dopravu, lidi……….vlk se nažere a koza zůstane celá.
  Zatím je potřeba ty žlaby pěkně vyžrat. Tenhle se tumluje, ani poledne nedrží.
  https://denikn.cz/1296728/firma-jureckovy-manzelky-dostala-zakazku-od-vojenskych-lesu-podepsal-ji-byvaly-ministruv-poradce/
  A fčil si představte, že takových je tam pět a každý má nějakou manželku, bratra, rodinu, kamaráda. A kamarád má dalšího kamaráda ……………………………………..

   1. Jak píšu, šlo to jedním uchem tam a druhým ven, tak proto ta nepřesnost. Při procházení kolem zdroje.
    Omlouvám se😊

   2. Včera na RŽ… I když pouze jemný odpor v mezích zákona, přecejen popsal problémy pěkně. I možné řešení. Libtardí kolegové léta odmítají zprávy z jiných než veřejnoprávních zdrojů, tak třeba je to naťukne.

    https://www.mujrozhlas.cz/dvacet-minut-radiozurnalu/zemedelci-pozaduji-slevu-na-pojistnem-naklady-nam-rostou-cena-komodit

    P.s. ještě před 14 dny někteří zde diskutující nic o protestech v Německu nevěděli nebo zpochybňovali masovost protestů…

 11. Jaký je rezultát protestů u našich západních sousedů? Bude pokračování, nebo si podali ruce a jedeme dál?
  Jaký má být rezultát našich protestů?Co bude cílem? Poukázat, shodit, změnit? Bude to jen časově omezená akce, nebo už je to kdo z koho?

  1. ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
   Prohlašuji, že jsem předkládanou práci zpracovala samostatně za použití uvedených pramenů
   a literatury. Všechny byly řádně odcitovány. 😀

   1. To se nazyva kompilace. V knihovne si najde ,co kdo napsal a zpatla to dohromady.
    To co si nasla uz je zase zpatlany. Pak nic neni a nemuze odpovidat zkutecnosti.
    Co jim to udela v hlavach neni mozny ani nejak rozumet zjistit.
    A k tomu je vedou akademici..S martanem se dorozumis snadno..

    1. Ale ten závěr na str. 63 je boží. Experti na problematiku(muži) jeden byl až z Velké Británie, nepoznali nic, ale kontrolní skupina ( kámošky) se trefili přesně. Prý to tak zařídila příroda v rámci vnitrodruhové kompetice. ( takže ženská podle chůze jiné ženy pozná, která by byla v posteli s jejím starým lepší než ona.)

  2. Koukám že na FF mají grafy jednu osu. To je asi to jediné, co k tomu mohu napsat bez risika setkání s vykulencovými poskoky. Ale díky za info, mám teď daleko konkrétnější představu, co je FF zač.

  3. „Můj dík patří Bc. Vítu Třebickému, bez jehož technické pomoci by tato práce nemohla
   vzniknout a Bc. Jakubovi Binterovi za jeho rady, připomínky a podporu při psaní této práce.
   Dále děkuji své rodině a přátelům za jejich nesmírnou podporu, trpělivost a důvěru, se kterou
   mě doprovázeli po celou dobu studia“🤣

     1. To je ale strašná sračka!
      Čím tahle „bakalářka“ přispěla světu a lidem, svým vznikem?
      Pokud by mezi akademiky seděli normální lidi, tak by slečnu i s takovou prací buď rovnou vyhodili, nebo poslali…třeba někam na vesnici. Pozorovat zespoda selky v létě, lezoucí po žebříku..
      Panebože – bambiliardy písmenek a úplně, lautr k ničemu.
      Už dlouho jsem neviděl tak bezcennou věc.
      A protože mám vnuky, už jsem viděl ledacos skoro bezcenného, z ranku tzv. hraček, nebo údajně „zábavných věcí“. Počínaje modrozeleným slizem a konče opakovací pandou.
      Pak nemá svět vypadat, jak vypadá, když mladí lidé věnují svůj čas produkci takto bezcenné věci, jako je ta bakalářka.

      1. Protoze o tom rozhoduji lide, kteri uz maji tyhle sracky absolvovane.

       Jak to rekl M.L.King? Mel jsem sen…

       Ja mam sen, ze vsechny tyhle jakozeskoly skonci a jejich personal a zaci bud zacnou v nejakem pouzitelnem oboru nebo skonci v Penny na kase. Tam by aspon byli uzitecni.

     2. Kluci, to je možná mnohem jednodušší, než vám vykresluje vaše zjitřená fantazie.
      Technická pomoc mohla spočívat třeba jen v zapnutí/vypnutí počítače.

      Znáte přece všichni tu historku, která se prý odehrála na jakési hotline Microsoftu, kde dáma konzultovala problémy s Windows:
      Konzultant: „…a co vidíte na monitoru?“
      Klientka: „Květináč!“

      K tomu není žádná píka, halapartna, ba ani okovaný cep zapotřebí.

  4. „Naše studie neprokázala, že expertní posuzovatelé z oblasti sexuologie dokážou přisoudit schopnost vaginální orgasticity ženám na základě videonahrávek jejich chůze.“
   „Závěry této studie by mohly udat směr dalším studiím věnujícím se spojitosti některých sexuálních atributů žen a jejich odrazu v ženské chůzi.“

   Vedoucí práce: Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. Mimo jiné vedoucí výzkumného centra Národního ústavu duševního zdraví

   Prostě to jen dokládá rozsah průseru. Naše vláda je odrazem debilizace společnosti.

    1. Spíše plytkost. Sexuální pud je jistě mocná síla a má na společnost vliv, jak Freud zjistil. Ale hledat korelaci mezi chůzí a orgasticitou? Vždyť na chůzi má vliv celá řada faktorů, a že foukáním cigaretového kouře do vody zlato nevznikne, na to není třeba bakalářské práce.

     Uzná Kvapilová svoji plytkost? Nebo Nerudová svoji blbost? Ovšemže ne, budou se tomu zuřivě bránit, vždyť přeci zastávají význačná postavení.

     A odstoupil-li by Rakušan, což nenastoupil by na jeho místo jinej prevít? Ono snad v tom vidlákově náboženském sboru šlo jen o takové trochu nedorozumění, které lze snadno vysvětlit?

     A což vstal by Fico z popela, kdyby nebylo onoho popela?

     Jen řečnické otázky. 🙂

     1. Jeví se mi, že váš přístup koreluje s vyjádřením Mistra Engliše (Petra Payne) při jednom jednání na basilejském koncilu, kdy měl prohlásit tezi: „Vše, co se na světě děje děje se nutně“.
      (Viz Amedeo Molnár: „Na rozhraní věků““, str. 115).
      Děje se tedy tak, protože se nemůže dít jinak. Poněkud fatalistické, boží předurčenost. Osud je v rukou Alláha?

      1. O neodvratnosti psal Dostojevskij jako o fatum. Nejvíc mě na tom štvalo že po přečtení třeba 1300 stran to končí, no řekněme neurčitě. Takže já jako rozený optimista , toto fatum odmítám.

       1. Podsouváním dezinformace, že dámy vycházejí pouze z manželovy ložnice nepřípustně omezujete akademické svobody! Navíc by se tím hodně zkreslily výsledky studie…

          1. Správná dáma má v kabelce tři věci:
           + klíče
           + mobil
           a bordel

          2. Ja cetl veci… napr. ze se zeny deli na damy a neda mi. No a damy na pomale a rychle (coury nebo behny).

           Jak pisu… cetl jsem leccos.

          3. A co se tyce kabelek, jakokoliv zena ma v kabelce v prumeru asi 142 veci. A taky ze kabelka je zevnitr vetsi nez zvenku.

           A taky, ze v Izraeli zacali kabelky vyrabet z predkozek. V pripade potreby oliznete a mate cestovni tasku.

           Kdyz uz tedy zabrusujem do tech cunaren…

         1. Jožko tyvole, já občas vidím nějakou dámu jít tak, že mám fakt velké podezření, jestli si tam nezapomněla zaraženého robertka, nebo tak něco–
          Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že z toho někdo udělá výzkum, zakončí ho bakalářkou – a ona mu projde!
          Neskutečný

     2. aj keby teoreticky taka korelacia bola, preco to ma byt ako podklad pre bakalarsku pracu?? jej titul spociva v schopnosti posudzovania ci niekto mal sex alebo nie?? a k comu sa ako viaze? aku pracu (za predpokladu, ze dotycna bude pracovat v svojom obore) by mala vykonavat? na sexuologa to nevyzera. Pretoze to je obdobne, ako keby niekto mal dostat titul za to, ze napise pracu o tom, co teoreticky kedysi davno mohli samani vidiet v utrobach obetovanych zvierat a ak to mohlo mat dopady na dusevny stav jeho oveciek……same kecy, ktore sa nedaju poriadne overit ani falzifikovat a ktore nikoho realne nezaujimaju a ani nic neprinasaju ci uz vedeckej obci alebo priamo spolocnosti

      1. Nedokážu si představit jak by moje babička nebo prababička o takovém tématu přemýšlela nebo nedej Bože, o tom mluvila.

      2. Ti lidé už prostě nedokáží rozlišit podstatné od nepodstatného. Pokud s takovými dokážete manipulovat, třeba pomocí masmédií, můžete je využít k zájmu svému. Emise CO2, vakcíny, zbrojní zakázky… za tím už jsou slušné peníze. Jen je třeba to v nich ukotvit silnou emocí, aby měli pěnu u úst a tak vykonávali, co je třeba.

       No jo, ale co když třeba Rus k překvapení všech začne vyhrávat?

       Jen řečnická otázka. 🙂

       1. On už Rus vyhrává, resp. v několika oblastech už vyhrál.
        Cíleně, systematicky a trvale likviduje všecko, co s velkým úsilím, za bambilióny peněz a z předražených surovin, vyrobil Západ, nebo možná ještě v malém vyrobí.
        Takový wolfram, kobalt, nebo vzácné zeminy, důležité pro výrobu např. polovodičů, nebo výkonné vakuové elektroniky – galium, germanium, thorium, baryum. Už jsou jen v Rusku, jinde v nezajímavém množství a předražené.
        Byly doby, kdy Rus/Sovět valil baryum a thorium, do emisních vrstev katod elektronek, doslova lopatou – proto měly takovou životnost.
        Sovětské elektronky, signované v 60.letech a s „nájezdem“ několika tisíc hodin v televizorech Rubín 102 a 106 – k současnému letopočtu, mají 6N1P, 6N2P a další podobné duotriody, emisní schopnost okolo 80-90%..

        Doba, kdy měl i Západ přístup k levným surovinám, skončila. Levné suroviny a levné energie, má teď za režijní ceny, resp. jen za ceny jejich vydolování ze země, pouze Rus a omezeně číňan. Ostatní platí, jako mourovatí a to pěkně v rublech – dolary Rus už nějakou dobu nebere.
        Jen řečnické tvrzení..

       2. Myslím že to máte hodně dobře napsáno. Pokud začne Rus vyhrávat, tak právě těmto lidem se to vysvětlí nejlehčeji, protože jsou na nesmysly chytlaví, ale o tom jste psal už Vy sám.

      3. Jsem prostý člověk, školy nemám.
       Chápu to správně, že žena po prožitém orgasmu kulhá nebo pajdá?
       Nebo naopak je její kulhavosat či pajdání podmínkou nutnou pro dosažní orgasmu, možná i podmínkou postačující?
       Životní zkušenost mi říká, že žena obvykle po dosažení orgasmu leží či spočívá v poloze lehu podobné. Před orgasmem nevím jistě, asi záleží na délce prodlevy mezi případnou chůzí a vyvrcholením.
       Nemyslím ale, že by to všechno bylo nějak důležité. Daleko významnější mi připadá největší pochvala, jíž se mi v tomto smyslu kdysi dávno před mnoha a mnoha lety dostalo: „Ty vole, teda promiň, ale to byl orgasmus jak bejk!“. S chůzí to nemělo nic společného.

   1. Ustav z vyse uvedeny vedouci megra ,phdr k… dy, ma za ukol dusevni zdravi znicit i detem.
    Nazvy sou taky ve vysledku konspiracni praxe.
    Deva dostala diplom a ted ,muze mi nekdo rict , co bude delat a jak se bude zivit
    tahle dochtor , jak ji chce narod zamestnant , kde takovou narod potrebuje
    jak vyuzit tech studii az 5 let , aby narod mel z toho nejaky hodnoty. A prospech.
    Kdyz porodi holcicku , co na ni bude hledat. Vo co se bude u svyho ditete starat nejvic.

    1. Jako Guru Jára se bude živit, bude hledat klientkám sexuální bloky, traumata a orgasmus. Nebude si říkat guru, ale terapeutka a možná jí to bude proplácet zdravotní pojišťovna.

     1. I kdyby, tak ZP platí pozdě a ne vše. Nejlépe jsou placena přístrojová vyšetření. Já bych v jejím případě požadovala platby na dřevo.

    2. Nechci se opakovat, ale musím.
     Produkt bezplatného školství. Muset si to platit, tak by nikdo, toto a podobné, nestudoval.

       1. Ale to ještě není celý problém. To je pořád teprve začátek.
        Jak víme, extrémy mají sklon převrátit se ve svůj opak, a čím je extrém strmější, tím je onen sklon výraznější.
        Dekadence ve své extrémní podobě se zvrhne v kadenci.
        Teprve pak to bude průser, jaký zatím možná nemá obdoby.

        1. Ano, kyvadlo se vychyluje na obě strany. Dost podobná situace byla například v Berlíně v 30. letech. I proto byl Hitler oslyšen.

     1. Je jedno kolikrát to opakujete, pravda se z nesmyslu nestane. Nejde o cenu vystudování, jde o cenu absolventství/diplomu. Kdybyste se podíval, najdete placené školy podobné úrovně.

  5. Fakulta humanitních studií – ta vznikla po roce 1989 když z fildy vyhodili koumoušské kariéristy, tak ti si to založili. Jinak proti tomu je filda hotový „harvard“. Tam studují libtardí novinářská esa a ideologičtí ekonomové. Jedná se o obdobu „Vokovické sorbóny“ předchozího režimu.

    1. Aha koukám, že fakulta sociálních věd a fakulta humanitních studií jsou dvě různé věci. Nová doba má ty „sorbóny“ už dvě. Pokrok.

 12. Je to furt dokola. Nigdo z těch ctihodných zemědělců nezajistí půlku chleba za 4,80- ani mlíko za dvě, lahváč za 1,70 nebo cigára za 4,-. Fšem je to /Putna, páč zase něgdo namaluje papírky, peňáze a jim se přidá.

  A eště více drahoty, páč eště fšechny báchorky o tem jak prabába tendle recept nosila pod srdcem a na tomto stroji se vyrábělo eště za klause, to se musí prodat. A můzeum a sebrané spisy s báchorkama je eště dobré prodat a zazpívejme si o tem v nějakem hodně drahém show. Smetánce a umělecké gardě eště můžeme vytlačit další metále a k nim nějaké ty trafičky, pasienky, či úročené divídendy. A nějakej novej titul, třeba harpamordechuj roku by se taky ujal. A k němu nějaké okresní léno.

 13. Někteří přední propagandisté se však v poslední době vydali na poněkud tenký led. A tak se dočítáme, že opoziční strany „parazitují na mentálně plachých a duševně zakrslých spoluobčanech“ a že referendum není možno realizovat v situaci, kdy „hlas tupce by měl stejnou váhu jako hlas specialisty v oboru“.

  Předváděná propaganda má vlastně jen jediné slabé místo. Přijměme jejich vidění světa a shodněme se na tom, že pouze lidé patřičně mentálně vybavení a předpisově duševně vyspělí, jedině na slovo vzatí odborníci, a nikoliv nějací tupci mají určovat věc ze všech nejdůležitější, tedy kdo a o čem bude v zemi rozhodovat. V tom případě ovšem musíme být připraveni i na eventualitu, že už nikdy nebudeme mít vládu v současném složení.
  https://casopisargument.cz/?p=54929

 14. Chov Kolínských prasat byl evidentně úspěšný, starý Rakušan kradl na radnici, mladý cenzuruje, krade a koks si mezi půlky sype na ministerstvu a retard, teplouš a úchyl Cemper určuje pravdu v celé ČR. Není na čase to tady zrušit???

 15. Za první republiky se říkalo:
  Zdali ho vidíš?
  Zdali ho znáš?
  Toť český sedlák,
  živitel náš!
  Sedláci dnes vás není vidět, máte slabý hlas. Mám pocit, že se bojíte nového Chlumce.
  Proč ještě není ustanovena „Agrární strana“, která by vás bránila v parlamentu?
  Těším se až pojedete „Selskou jízdu“ na Prahu. Jo a s kejdou tam nešetřete!

  1. Re: BvA

   Agrární strana je mimo mísu, páč v zemědělství dnes dělají pouhá 2 – 3 % práceschopného obyvatelstva.
   Jinak zemědělskou politiku údajně dělají Lidovci s traktoristou, coby předsedou v čele…

   1. Zemědělství nejsou jen zemědělci. Jsou to také jejich rodiny a příbuzní či přátelé. Zemědělec není sám , zemědělec je také dojnou krávou pro dodavatele techniky a chemie Zemědělec má své odběratele a to jsou obchodníci, daňoví poradci a lidé kteří si uvědomují za co všechno vděčí slušným zemědělcům
    Stále si myslíte Trambusi,že se jedná o ty tři procenta

    1. A navíc z těch zemědělců jako sláma z bot čouhá zdravej selskej rozum. To vůbec není špatná myšlenka.

     1. Bohužel obávám se, že to pořád nestačí. U nás je příliš mnoho egoismu a arogance na to, aby si větší procento lidí uvědomilo, že zemědělství je základ zabezpečení společnosti a dali jim svůj hlas ač sami nezemědělci.

 16. Mluvil jsem se známým, který má na západě Čech krávy na mléko. Mléko prodává do Německa, naše výkupní ceny by ho neuživily. Z toho mi vyplývá, že německé výkupní ceny mléka jsou výrazně vyšší než naše, ale prodejní zhruba srovnatelné, takže hytlermarkety mají v Německu výrazně nižší marži.

  1. To dělá kurs k euru. Aby od nás vůbec něco brali, je tak nastaven kurs eura. To víte, vrazi z Wall streetu s tím umí kouzlit.

    1. Vyrobí za koruny a prodá za eura a vlivem kursu vydělá on prodejní cena v Německu je stejná vlivem jejich nižší daně u potravin

     1. Ale to přeci není podstatné. On prodá za více než u nás, takže Němci prodají za více než u nás, zapomeňte na kurs. Výkupní cena mléka v Německu je vyšší než u nás, prodejní jsou srovnatelné. Pokud má Targus správné informace o dotacích zpracovatelů tak to sice sníží jejich cenu, tedy nákupní hytlermarketů, ale zase je tam drahá německá pracovní síla, proto si nemyslím ( pokud nejsou ty dotace nějaké extrémní ), že by se prodejní cena zpracovatelů dostala na úroveň té naší. Potom při srovnatelné prodejní ceně je marže nižší.

     2. Pardon, přehlédl jsem poznámku o dani. Daň je tam už při nákupu mléka od známého z Čech, procentuálně konstantní, takže se do poměru/marže nepromítá.

  2. Re: Tymákovan

   Zpracovatelé zemědělských produktů mají prý také nějaké dotace či slevy, ale nechtějte ode mne vědět podrobnosti.

   1. Rozumím, díky za informaci. Kdo potom ale u nich ( a jistě i dalších západoevropských zemí ) dotace nemá a jak jim máme konkurovat ? Ach jo.

    1. Re: Tymá…

     Poděkujmež jednohlasně chytrému, mladému a krásnému soudruhu Teličkovi, který vše za nás v přístupových rozhovorech vyjednal…
     Můžeme se vyptat Pšonků, jakpak to jednali, že vyjednali. A nejen v zemědělství.

     By mne zajímalo, kolik to vyjednávání soudruhovi hodilo. Z jedné i z druhé strany.

     1. Dneska říkal nějaký Mlsna u Jílkové, že nebýt občasných akci, máme nejvyšší cenovou hladinu u potravin v celé Evropě

      1. Jenže ty markety se slevovými akcemi počítají. Já, jakožto kupující, také. V ČR je to prý místní specifikum oproti zbytku EU. Takže při srovnávání cen to potom hapruje.

       1. Ty „akce“ jsou pekna prasarna, neni divu, ze si to dovolili jenom v Cechch.
        Slevy jsou vsude na svete, ale aby s tim nekdo pocital predem a „normalni“ ceny tedy zamerne nadsadil, je opet mozne jenom v Cechach.
        Zmyslete se, proc tomu tak v onom zbytke neni.

        Je to jako prikrmovat dobytek. Dneska jim nasypu kukurici, zitra budou zrat soju.
        A kdo chce jist podle vlastni chuti, tak at si pekne priplati.
        V zahranici pak ukazuji zabery z ceskych supermarketu, jak se lide pretlacuji o potraviny v akci.
        Nechapu, jak se takoveho praseckeho jednani muze nekdo zastavat.

        Sleva je normalni v pripade nadurody, nebo treba v pripade blizke expirace zbozi.

        1. Sakura:
         Ano, máte pravdu, Sakuro. U nás makety šikovně zneužívají nařízení, že cena v akci musí být nižší, než cena onoho zboží za posledních 30 dní. Nu, a tak market nasadí na měsíc pro zboží vysokou cenu (klidně i o 50 %), a pak ji v té akci jakože sníží (zase o těch 50 %), takže zboží prodává za cenu, která vlastně akční vůbec není. Je to podvod na spotřebitele.

        2. V zadnym pripade , sleva je aby hodne kriceli na vsecky
         strany a nalakali lidi , ktery prijdou a si koupi este dalsi veci..
         Nejlepsi ,kdyz lidi prijdou s detmi, deti si neco vzdycky vezmou a nepusti ,zeny zase najdou dalsi , co este potrebujou.

       2. Re: Eta

        Není. Lžou jako Rudé právo.
        Slevové akce jsem poprvé zachytil na začátku devadesátek v Holandsku. Šel jsem do sámošky pro chleba a bába mi tlačila kupóny na slevu pro příští nákup plus leták, co bude v akci příští týden.

        1. Nikdo neříkal, že slevové akce v EU nejsou. Jsou, ale v mnohem menší míře.

         Já vlastně jinak, než v akci či ve slevě, ani nenakupuji. Asi z principu. Střídám Makro, Kaufland a JiP a doplňuji z šedé ekonomiky. Lednička a mrazák plnej a vařím si sám. Vlastně mě to tak baví. Proč ve všem hledat problémy?

       1. A taky bývalý ministr za Věci veřejné, náměstek na financích a i vnitru? Jakmile se jednou dostanou nahoru, už se tam udrží 😡

        1. Ovšem. Vrána vráně oči nevyklove a o svýho člověka se ta parta vždycky postará. Už proto, že nevěděj, případně tušej, na koho co ví.

     2. A tak nebudeme závidět soudruhovi, co se narodil svým pečlivě prověřeným a vybraným rodičům na velvyslanectví ve Washingtonu, ten na to byl předurčen už svýn původem, že ?

     3. Kromě poděkování je třeba Teličku hlavně ignorovat ve volbách. Ten se zas bude snažit do Brusele dostat. Předminule se tam dostal na kandidátce ANO, pak se od nich trhnul, a minule už kandidoval samostatně a naštěstí pohořel.

      1. Kdo vlastně tyhle vlastizrádné kurvy navrhuje na kandidátky?
       Nešlo by jít proti proudu, jako zjišťovat u potůčku, kde vlastně pramení?
       A zjistit, v jakých – koho hlavách, se tyhle nápady líhnou a kdo je potom prosazuje?
       Proč nejsou na kandidátkách prokazatelní vlastenci, namísto vlastizrádných kurev, s nejasnou či dokonce bolševickou minulostí?

       1. Vlastenectví nic nepřináší, krom dobrého pocitu. Vlastizrádství přináší mnoho. Jsou to lidé kteří nedokáží odložit potřebu lepšího pocitu. Stejně jako loupežník nebo kurva. Prachy teď a ne až 15.

    1. Re: Gaia

     Není. Ale je to souběh několika příčin, není to příčina jediná.

     ZÁSADNÍ průser ovšem je, že navolené stádo sudokopytníků ve Strakovce a v parlamentu není schopno dospět k rozhodnutí, že „něco“ je potřeba změnit. Určitě nějaké možnosti jsou. Akorát by tam museli sedět lidé, kteří občas dokonce i umějí číst a zároveň přemýšlet.
     To ovšem nemůžete po Pětidemolici chtít. A předešlí soudruzi nebyli o nic lepší.

     1. To přece ví každej imbecil, že političtí podnikatelé nevolí svoje potřeby, že se derou za ideály. 🤩

      To vám vysvětlí každej blboň v sousedství nebo vás poučí v kavárně, či v hospodě, že oni, ti papaláši to myslí se zemí nějak, ale ty nemyslíš, meleš jen o potřebách. 😁😁😁 ( Mu he he )

    2. Vliv kurzu CZK/EURO není, neb to jde tam i sem (ne jen jedním směrem). Co může hrát roli, jsou dotace na export.
     On třeba italský vinař vydělá i když bude litr vína/krabičáku k nám exportovat za korunu, protože na dotacích a zejména těch za export dostane 30 kaček.
     A tak to nejspíš bude i s tím mlékem. Němec koupí mléko, vyrobí sýr a vyveze do ČR, přičemž nafasuje dotace, což je ten hlavní zdroj jeho příjmů.

  3. A krásný na tom je, jak v Pragolaktosu frčí z linky krabice mléka, smetany i jogurtů jednou české, pak německé, bosenské a bůh sám ví jaké ještě. Takže ti skopčáci tu mléko vykoupí, zpracují, odvezou, my si pro něj do německa dojedeme, koupíme ho tam levněji než u nás a ještě si chrochtáme nad echte dojče kvalitou. Něco je asi špatně.

   1. Proč je to teď špatně? Raději ať to dotují Němci než my. I když, mně Olomoučákovi, může být jedno, jestli to zpracují v Madetě či Mnichově, a majitelem je Petr nebo Helmut.

    Horší to bude potom, až naši zpracovatelé zkrachují a Němci přestanou dotovat.

    1. Eto, Eto…
     Naši zpracovatelé zkrachují, protože Němci dotují.
     Říká Vám něco příčinná souvislost?

     1. Povím Vám pohádku.
      V oceánu, daleko od pevniny, byl jeden ostrov. Vody bohaté na ryby. Kromě pastevectví a turistiky se místní živili i rybolovem. Ráno, na rybím trhu čerstvé ryby za rozumný peníz uživilo desítku rybářských firmiček. A z jedné firmičky se stala Firma díky velké půjčce. Ta začala prodávat za třetinové ceny. Prostě sama sebe dotovala a měla Plán. Stačil rok.

      Takže ano, Naši zpracovatelé zkrachují, protože Němci dotují.

      1. Ano. Proto musíme bud také dotovat, nebo zavést ochranná opatření (třeba ČSN), když už ne cla a nebo trhy bez dotací.
       Podmínky musí být rovné, nebo je musíme nějak dorovnat.
       V konečném důsledku musíme nějak ochránit naši schopnost produkovat a vyrábět.

    1. Taky mi Tymákovan vrtalo hlavou s tím sousedem, co prodává mléko do Německa a vydělá . Vygooglovala jsem, že výkupní cena mléka v Německu je 9 Kč za litr a v ČR kolem 13. Tak jsem už úplně jelen .

 17. V pondělí při průjezdu Frýdkem-Místkem jsem na jedné křižovatce viděl konvoj asi deseti traktorů s vlajkama. Troubili co mohli… Asi už nacvičovali…

 18. No jo, Vidláku. Ale s takovou to Vykulenec do Vyškova v březnu možná ani nestihne!
  Tedy – ne že by mě to nějak zvlášť mrzelo – leda kvůli tobě 🙂

 19. Když vyhrají německí zemědělci tak Němci oškubou kolonie (včetně nás). Když i naši zemědělci, tak naše vláda oškube hlavně důchodce a ty s platy pod průměrem. Takže v obou případech to odnesou ti co se bránit nemůžou. A propo. Tuhle jsem si v Lidl všiml plakát že přijmou vedoucího prodejny, plat cca 40 tis. (velká prodejna, kupa zaměstnanců, odpovědnost za zboží, budovu, bezpečnost práce atd.) 40 tis. má být v Česku průměrný plat. Chápete to? Když takový člověk má pouze průměrný plat, kolik bere ten zbytek? A kdo kurva bere ty vysoké platy které pak dělají průměr?

  1. Re: Alldo

   Vedoucí a bezpečnost práce?
   Vy jste vážně nemocen?

   Jinak u nás dávají podle plakátů lopatě v Lidlu okolo 35K brutál. Třeba v Třineckých železárnách mi teď nabízejí za práci zámečníka v údržbě na čtyři šichty o 5K méně.
   Asi půjdu vybalovat ty konzervy…

  2. Za 40 000 by nikdo manažera prodejny nedělal, na to může naletět pouze ten, kdo neví, co to obnáší. To spíš 40 000 hrubého za post vedoucí směny, neboli team leader, jak tomu říkají.

  1. Vězení není tak špatný.
   Ubytování zdarma, strava pravidelná, topení zajištěno.
   Já osobně bych do toho šel.

     1. Vy se jim nesmějte. Pamatujete jak [Síkela?] stanovoval za začátku kovidu, jakou má mít kdo kde teplotu? V práci, v koupelně .. ? Vy jste měl jezdit celodenní směny v 16 stupních.

  2. Pýcha není revolucionář

   Pan Vidlák je s hodnocením pana Pýchy mimo,k protestům v Chomutově jsme aktivně vyzývali, pan Pycha nás aktivně odsoudil dokonce v republikovem týdenním zpravodaji ZS ČR ,což také panu Vidlakovi i zcela průkazně dokážeme .Jestlize jsou pánové Dolezal z AK ČR a Pycha z ZS ČR v něčem podobní ,tak právě ve svém naprostém karierismu,opurtinismu a schopnosti dohody s každým ministrem zemědělství využívaje hřbetů českých zemědělců

   1. Nicméně Vidlák píše: S< Martinem Pýchou jsem se už sešel a ujistil mě, že Zemědělský svaz je připraven protesty podpořit.
    Nevím, nesleduji, nerozumím. Ale jedno přísloví praví : Pýcha předchází pád!
    Ale přísloví neříká, čí pád to bude.

  3. Re: ema

   Ono by asi stálo za to přečíst si VŠECHNY ty pokyny v POLŠTINĚ.
   Asi ztuha nastoupí branec do šesti hodin po přebrání rozkazu k posádce ve Šwinoujsciu, pokud bude mít trvalý pobyt někde u Przemyśle (cca 1000 km). Totéž platí o branci v Budzisku, který by měl narukovat do Zgorzelce (900 km).

   A naši se zatím chystat nebudou, protože nejsou:
   1/ kasárny
   2/ výstroj
   3/ výzbroj
   4/ povinná vojenská služba. Ale tu soudruzi odhlasují natotata, to je fakt.

   1. Jinak povolávák se předává s MÍSTEM a ČASEM určení nástupu. A chodí to poštou jako doporučená zásilka, takže klídek…

     1. Re: JzP

      Pokud člověk není úplný idiot a nepořídí si datovku, moc jiných možností erár prozatím nemá…

      1. Člověk nemusí být idiot, stačí že jej zaměstnavatel propustí a řekne mu, že může pokračovat na IČO.

        1. Tak celá ta péče téhle vlády je nějaká fiktivní. Teda o UA se starají perfektně, to zase jó.

    1. Myslím, že moji prasynovci budou raději dýchat štráfkovaný vzduch. Ono tu nejde o Rusa, ale o Vasila. Ten je často Žid a žít pod Dudu se mu chtít nebude. Takže vintovka.
     Vpravo Ivan, vlevo Jacek – no být svým prasynovcem bych vzal bych asi raději taky ten štráfkovaný vzduch.

     1. Re: Sk

      Já zas tluču do hlavy synovi, aby oprašoval ruštinu, seč může, měl ji jako druhý jazyk na ZŠ.
      A pak se taky dá žít v Srbiji.
      No, přinejhorším i Honvéd by byl dobrý, počítám, že Orbi by svoje Lászla a Attily nedal. Akorát by mi kluk pořád volal, jak se co řekne maďarsky a já bych ho posílal do … někam, protože si už nepamatuju skoro nic. Aranka byla aktuální před 40 lety…

      1. Já bych z vlastní zkušenosti doporučil jih Maďárie – Moháč, Pešt, Villány, Harkány.
       Je tam relativně teplo, starší barák se zahrádkou se dá pořídit za 200-300 kKč, ceny srovnatelné nebo nižší než u nás, lidi docela milí a hlavně – hodně jich umí česky nebo slovensky.
       Já si vystačil s pár slovy: Kete bilet, kete deci…☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *