18 července, 2024

Už se chystají

Přátelé, nejvíc mě v posledních dnech pobavil Jeník Cemper, který si na svých Manipulátorech vycucal z prstu, že za protestem zemědělců na Chomutovsku stojí Agrofert. Myslím, že nálada v jeho kolínském bytě je na bodu mrazu i přes veškeré globální i lokální oteplování. Rychle to zdehonestovat, rychle se jim vysmát, protože i tohle jelito pochopilo, že jeden traktor vydá za sto demonstrantů. Akce vznikla spontánně během několika dnů, ale své německé kolegy nakonec jela podpořit kolona více než sta traktorů a náklaďáků.

Samozřejmě to bylo organizované zdola obyčejnými lidmi. Stejně jako petice pana Láda. Žádná agrární komora se na tom nepodílela. Její současný předseda je s vládou jedna ruka a jakékoliv protestní úsilí sabotuje kde může. Když jsem se o tomto zmiňoval minule, myslel jsem si, že předseda Zemědělského svazu, Martin Pýcha, je to samé, ale myslel jsem si to špatně. S Martinem Pýchou jsem se už sešel a ujistil mě, že Zemědělský svaz je připraven protesty podpořit. Panu Pýchovi palec nahoru.

Bývalí předsedové Agrární komory, Veleba a Jandejsek, zveřejnili výzvu zemědělcům, ať se zbaví svých ropuch na prameni. Ať si zvolí nového předsedu Agrární komory, který bude skutečně zastupovat jejich zájmy a nenechá se koupit od vlády. Cemperovy kecy, že český zemědělec dostává v EU nejvyšší dotace na hektar, to je lež jako věž. Ale co čekat od certifikovaného odhalovače pravdy, že? Čeští zemědělci jsou pod tlakem, aby zlevňovali, vláda jim dotace rapidně seškrtala, protože přece nebude podporovat agrobarony, přičemž agrobaron je každý, kdo má víc jak sto padesát hektarů, nafta je dražší, daň z nemovitosti je dražší (ano, za ornou půdu se platí docela dost), hnojiva jsou dražší, chemie je dražší… a Doležal vyzývá ke klidu… nebo spíš rovnou vyhrožuje.

A tak se konají koordinační schůzky. Jsem u toho. Počítá se, kolik traktorů by mohlo vyjet na Prahu. Ono se to totiž v Německu docela hezky osvědčilo. Ani policejní zátarasy nebyly nic platné. Velký traktor s radlicí odtlačí libovolný policejní anton jako nic a i když se mi líbilo, že se Netík nebál a vyházel před Strakovkou trochu hnoje z přívěsného vozíčku, takový dvacetitunový přívěs s rozmetadlem by byl mnohem fotogeničtější. Nebo moderní fekál s prasečí kejdou…

Počítá se, počítá se a ukazuje se, že nějaká tisícovka traktorů by se u nás také posbírala. Předběžné souhlasy už zazněly, stejně tak už byly vysloveny podmínky a probrány překážky, které je nutné ještě překonat. Ale už se na tom pracuje. Nechci předčasně prozrazovat, ať si všichni ti cenzoři a libtardi najdou informace sami, ale Německo bylo dobrým příkladem, který je záhodno následovat. Chuť vzrůstá.

Ono to ani jinak nejde. Obyčejný německý zemědělec je na tom stejně jako obyčejný český zemědělec. V Německu i u nás stojí tuna pšenice zhruba stejně. V Německu i u nás stojí jídlo zhruba stejně. Jen v Německu má průměrná farma dvacet hektarů a o nás několik set hektarů. Jak je možné, že se Němec uživí na dvaceti hektarech? Má vyšší dotace.

Různí Cemperové se pošklebují, že bychom si tady měli přát, ať němečtí zemědělci zkrachují, protože jsou naši konkurenti, ale ono to není pravda. České zemědělství především ničí česká vláda tím, že nedokázala nastavit stejná pravidla pro dovážené potraviny. Oni tam v Dojčlandu mají spoustu netarifních překážek, které víceméně znemožňují, aby se tam vozily české potraviny, ale u nás mají německé potraviny dveře otevřené dokořán.

Hytlermarkety na tom rejžují jako nikde. Tomáš Prouza je mocnější než ministr zemědělství a mohou si zaplatit kolaboranty z univerzity, kteří kdykoliv napíší esej, že osm velkých obchodních řetězců je sice oligopol, ale je to zdravý oligopol a konkurenční prostředí tím není narušeno… Všichni, co se na této studii podíleli, si zaslouží doživotně jezdit v Lidlu s uklízecí mašinkou.

Zemědělci za poslední rok zlevnili, výrobci potravin za poslední rok zlevnili, ale hytlermarkety zlevnily ze všech nejmíň a ne nejvíc. Prouzo, jak můžeš sám ze sebou žít? Jak se můžeš ráno podívat do zrcadla, aniž by sis nenafackoval? Myslíš, že na tebe nikdy nedojde? Že se nezmění poměry? Traktory už se chystají.

Pokud v Německu protesty uspějí, každá německá vláda se pokusí svoje problémy řešit na náš úkor. To je nejjednodušší řešení. V Praze mají totiž toho nejlepšího lokaje. Energiewende řešili Němci Lipskou burzou a kdo na tom tratí? My. Migraci řeší povinnou solidaritou a kdo to má odskákat? My. Problémy německého zemědělství budou řešit stejně. Proto je zapotřebí, aby z Prahy znělo jasné NE. Podpora německých protestů, to bylo takové první cvičení před naší vlastní ofenzívou na Prahu.

Vítek Rakušan teď bude jezdit do regionů a názorně lidem ukazovat, že Starostové jsou ještě blbější, než jsme si mysleli. Fiala někam zmizel… není po něm ani dechu ani slechu. Jurečka chodí kanálama a nesnášejí ho i jeho vlastní Lid(l)ovci. Pekarová Adamová má vítr z Kalouska, který cosi chystá. Piráti podělali na co sáhli a zbývá jim už jenom Bartošova garmoška.

Schillerová nepokrytě mluví o míru, Babiš jezdí za Ficem a Orbánem a stále více se inspiruje Fidessem. Kateřině Konečné stačilo jen ohlásit svojí koalici STAČILO! a už jí průzkumy věštily úspěch. Sály při debatách jsou stále plnější a přichází stále více mladých lidí… Utrhne se to. Musí. Nechceme korespondenční volby. Nechceme obálkové podvody. Proto musí takhle vláda od válu dřív, než to prosadí. Musí skončit dřív, než se Němci zahojí na náš úkor. Musí skončit dřív, než nás zavlečou do války a než tuhle zemi definitivně vyprodají.

Připravte se. Až traktory vyjedou, musíme u toho všichni být.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

293 thoughts on “Už se chystají

 1. No vida, další krůček k legalizaci fašismu:

  „Fašistický pozdrav není trestný čin – italský soud
  Podle mluvčího neofašistického hnutí je rozsudek „historickým vítězstvím“.

  Provedení fašistického pozdravu není trestným činem, rozhodl italský nejvyšší soud, pokud to nepředstavuje riziko pro veřejný pořádek nebo nepřispívá k oživení fašistické politiky.

  Nejvyšší kasační soud v Římě ve svém čtvrtečním rozsudku uvedl, že musí proběhnout druhý odvolací proces se skupinou osmi neofašistických bojovníků, kteří toto gesto – v Itálii známé jako „římský pozdrav“ – předvedli na vzpomínkové akci v Miláně v roce 2016.

  „Rozhodnutí kasačního soudu stanoví, že římský pozdrav není trestným činem, pokud neexistuje konkrétní nebezpečí obnovy fašistické strany, jak stanoví článek 5 zákona Scelba, nebo pokud neexistují konkrétní cíle rasové diskriminace a násilí, jak stanoví zákon Mancino,“ uvedl podle listu The Guardian pro italská média Domenico Di Tullio, právník zastupující dva z obžalovaných.“

  https://www.rt.com/news/590961-italy-fascist-salute-court/

  Fakt se mi líbí, jak někteří hlupáci v ČR nálepkují Rusy jako fašisty, píšou stupidity typu Putler, russáci apod., aniž by skutečně tušili, co fašismus symbolizuje a čí zájmy naplňuje. A jednoho dne v nedaleké budoucnosti se ani nestihnou podivit, kde se to tu vzalo a proč se jim najednou děje, co se děje.

 2. Zcela OT:
  k podmíněnému trestu pro otčíma, který dlouhá léta znásilňoval jsou adoptivní dceru. Ta se pokoušela několikrát o sebevraždu. Když ji chtěli investigativní novináři vyzpovídat, odmítla, stejně jako její matka, která o všem údajně věděla. Něco mi tu smrdí. Co když důkazy o znásilňování nejsou tak jednoznačné?
  Co když děvče nemluvilo pravdu?
  Nic nevím, ale celý příběh je něčím zvláštní…

  1. Zajímavý je rozhovor s dcerou. Je velmi inteligentní dobře strukturovaný. Děvče i velmi rozumně vysvětluje příčiny opakovaných sebevražd. S tak vyspělým myšlením bych čekal jinou reakci. Nedokáži si to zařadit do nějakého schema.
   A tak také píši, nic nevím, ale celý příběh je něčím zvláštní …

  1. Už jen to, že neumí ani pořádně česky, o něčem svědčí. Ani se mi to nechce zhlédnout celé. Nicméně jestli jsou to nějací ti progresivní idioti, tak hnusné je to tu přesně kvůli nim. Jsou jako kobylky, všechno vyžrat a vybydlet, vykrást a vytunelovat, zvednout kotvy a frrr jinam. Hlavně abychom měli tu rádoby drahou káru a značkové hadříky. Už jen podle ksichtu a té zvednuté brady je to blb. A to oblečení taky hodně vypovídá. Vsadím se, že deset let ne důchod a s potřebou zvýšené zdravotní péče ho tu máme zpátky. Jako takoví fakt pá pá, ale bez práva tady cokoli dál ovlivňovat.

  2. To video sledovat nebudu, ale mám-li být upřímný… když jsem ponechán sám sobě a nepřemýšlím o práci, taky se mně myšlenky zatoulají do jiných končin, a zvažuju to čím dál častěji, čím dál vážněji. Blíží se doba, kdy tady bude těžko k žití.

   Jestli se EU nerozpadne do několika málo let a začnou se realizovat euro-grýndýlové fantasmagorie, člověk si nezatopí, naftu nenatankuje… mám já tohle zapotřebí?

   Za pár let i poslední mé dítě bude dospělé, dostudované, dostatečně chytré a pravděpodobně soběstačné. Rodiče už nežijí, zas tak moc mě toho tady nedrží. – Videa o tom natáčet nebudu.

    1. Pitomci jsou rozlezlí po celém světě (a nejen čeští), bohužel. – Je ten člověk vůbec Čech? Někde jinde v diskusi se píše o jeho špatné češtině…

   1. Alef Nula napsal:19 ledna, 2024 (20:02)

    Pane Alefe, někde jsem zaznamenal názor, kdo chce mít právo volit, musí mít i přiměřené povinnosti, například brannou povinnost.
    V případě potřeby jít bránit zemi, o které jsem rozhodoval volebním právem.
    Něco obdobného je nejen na UA, kde účastník korespondenční volby je automaticky zařazen do evidence branné povinnosti.
    Možná najdu zdroj.

    1. No jo, ale branná povinnost se na občana vztahuje jen do určitého věku. Takže – kdo vypadne z branné povinnosti (pro vysoký věk), přijde i o volební právo?

     Na druhou stranu – občas problesknou úvahy o volebním právu od 16 let. Bude se vztahovat potom branná povinnost i na šestnáctileté děti?

     1. Když už, tak už.
      Chceš volit šestnáctiletý voliči, byť i korespondenčně? Pak spadáš pod brannou povinnost.
      Nechceš volit?
      Pak pod brannou povinnost nespadáš.
      Spravedlivé, liberální, fialové.

      1. Jak budete povolávat do armády kohokoliv z jiné země nebo dokonce kontinentu ? Vysměje se tomu. To je stejné, jako když poslanci koalice včera argumentovali, že falšování úřední listiny je trestné. Po otázce jak je budete soudit v cizině bylo ticho po pěšině.

       1. Však také píši, že je to fialové řešení.
        Nicméně, bohužel, jestli korespondenční volbu upečou, budeme moct tak akorát řvát a ječet a kopat nožičkama. A to mě netěší.

  3. Co se týká příštích voleb u nás, tak korespondenční volby se nedělají pro někoho někde tam venku, nýbrž pro ty, co to prosazují.
   Je to asi, jak si uvědomují, poslední schůdná možnost (naděje) udržet se co nejdéle u krmítka. Hlasy skutečné, potažmo i neskutečné, imaginární zvenčí, mohou ledacos dokázat. Viz boj o koryto Trump/Biden.
   Technologie použití takových korespondenčních „hlasů“ je propracovaná..
   Samozřejmě něco takového bude podporovat Brusel, protože je to ve prospěch takzvaných elit.
   Nu což, zas cosi dalšího ohavného se chystá.
   Bylo by na čase těm paňácům to zatrhnout.

  4. Jsem na ty jeho videa kouknul a zirám jak Vizír. V Česku nemáme pořádný západy slunce, hmm. Mluvíme nějakou hatmatilkou, které rozumí cca 15 mio lidí, hmm. Nemůžeme si dát kafe a koukat na Afriku v dálce , hmm. Nejsou tu skvělí černí lidi, hmm . Fakt důvod ke stěhování. Zničené lesy, rozbité silnice, hnědá voda, nepříjemní lidi., to je podle něj ČR. Docela by mě zajímalo, co je ten člověk zač. Podle auta a toho baráku , co prodával, to žádný looser nebude, svoji profesi ale nezmiňoval.

  5. Přitom je to typický čech, jako poleno. I ten odpor je typický a nás. Jo, smočí koule v moři, pošle domů selfíčka a za 5 let ho máme zpátky. Na zuby, levný plyn a tak. Tady se dá tak krásně nadávat a být nespokojený:-)

 3. Kdo je přípraven, není překvapen.

  I protesty se musí dobře naplánovat.

  1. Musí být příhodná doba
  Lékařům vytýkali, že nevyčerpali všechny možnosti jednat, což bylo snadno vyvráceno.
  Když zemědělcům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) zopakoval, že nevidí důvod, proč by zemědělci v Česku měli demonstrovat., tak nastala správná doba.

  2. Lidé musí chtít protestovat.
  Impulz přišel z členské základny, protože je velká nespokojenost s aktuální situací. Je potřeba problémy řešit hned, trpělivost mezi členy dochází. Je to snaha upozornit na problémy.

  3. Musí být dodrženy zákonné podmínky pro uskutečnění protestů.
  Představenstvo se sejde příští pátek ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. „K uspořádání celorepublikových protestů potřebujeme mít mandát od představenstva. Rozhodnutí prezidia, které bylo dnes, na to nestačí,“ řekla mluvčí.

  https://www.akcr.cz/txt/ctk-agrarni-komora-zvazuje-zemedelske-protesty-na-prelomu-unora-a-brezna

  Je to moje spekulace, ale možná se dojednává časová koordinace s Jindřichem Rajchlem, případně dalšími.

  Malý dotaz.
  Plánuje koalice STAČILO! nějaké protesty?

  1. Josef původní napsal:19 ledna, 2024 (15:04)
   ….. Agrární komora minulý týden podpořila protesty německých zemědělců proti plánovaným škrtům v dotacích a daňových úlevách, kterým čelí i farmáři v Česku. Dlouhodobým problémem domácích chovatelů i pěstitelů je růst nákladů a klesající výkupní ceny. Agrární komora spolu se Zemědělským svazem předloni několikrát organizovala protesty kvůli změnám v dotační politice, které větší část peněz přesunuly k menším farmářům. ….
   https://zemedelec.cz/agrarni-komora-zvazuje-zemedelske-protesty-na-prelomu-unora-a-brezna/

   1. Re: berkowitz

    Stará pravda – peníze nesmrdí.
    Ani Šaňovi.
    A dokonce ani když se vyser… ééé – vyprázdníte v koutě té betonové krabice, kterou Šaňo propaguje.
    Prostě nesmrdí. Konec, tečka.

    Btw. vůbec nerozumím tomu, proč se nejmenuje Ondra Saša. Takových taky moc není a přijde mi to méně blbé.

    1. Hmm, nějakou dobu tomu nazad jsem Šándyho poslouchala. Ale nějak stále víc mi to přišlo jako třesky-plesky. Takže ho teď míjím. Přicházím o něco důležitého?

     1. Re: TK

      Kdybyste ho neposlouchala NIKDY, o nic byste nepřišla. Takovým géniem zase Šaňo není.

      Btw. pokud se chcete dozvědět něco opravdu zajímavého, naslouchejte lidem, kteří už žádnou funkci NEMAJÍ. tedy např. vysloužilým politikům.
      Vzpomeňte si, co prokecli penzionovaní Tante Makrela a Holland. Dohody Minsk I. a Minsk II. byly pouze zástěrkou k tomu, aby se Ukři mohli vycvičit a stabilizovat své vojenské kádry k další válce.
      Všichni kolektivně vřeštěli jak opice, že Rusko neodržuje tyto dvě dohody, přičemž Rusko nebylo vůbec členem jednání, kterému by plynuly jakékoli závazky z této dohody.
      A pak začali Ukři 17. 2. 2022 týden před ruskou invazí bombardovat Doněck.

 4. Momentálně se jedná o zavedení korespondenční volby.
  Okamura prý měl extrémně dlouhý projev, – obstrukce. Je otázkou, jaký to má smysl (velmi malý), když to schválení zdrží o pár hodin.
  Jestli má pravdu pan Svatoš (v diskusi už byl odkaz na jeho dnešní článek), je to horší, než jsme si mysleli.
  Zajímalo mě, jestli třeba není nějaká petice.
  Taková petice existuje.
  https://gov.cz/e-petice/580-petice-proti-zavedeni-tzv-korespondencni-volby
  V tomto okamžiku (19.1.2024, 14:04) má celkem 452 podpisů. To určitě pomůže.

  Obávám se, že jsme poměrně hluboko v p.deli.

  1. Slyšeli, tedy aspoň my starší. Jen se mi zdá, a vadí mi to, že se poslední dobou za oběti války presentují snad výhradně Židé; možná trochu Poláci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *