24 června, 2024

Už dávno minul máj, lásky čas…

Tento článek je nějaký týden starý, ale je stále aktuální. Reaguji jím na repliky vůči kolegovi s nickem gogo.

Je škoda, že jej více nebereme vážně a to včetně kazatele. Má v mnohém pravdu. Já také považuji tuto válku za podivnou a řečeno méně kultivovaně: „za blbě vedenou“.

…ovšem K. H. Mácha by se divil, jaké představy má dnešní svět když ne o lásce, tak alespoň o porozumění. Máme spoustu mluvících hlav, ale málo naslouchajících uší. Pokud něco slyším tak tamtamy válečníků a nastupujících menšin. A protože naše média jsou taková jaká jsou, zdají se nám tyto bubny jako základní pozadí našich životů.

Před nedávnem jsem se rozhodl vést něco jako Kroniku, do které si různé fatální děje ukládám jako odkazy na články našich (převážně) alternativních webů. Sledovat naše mainstreamová média, která mně předkládají ten správný pohled na svět, je nad moje síly. Přitom mé okolí je většinově bere vážně nebo je jim jedno, co se doma a ve světě děje: hlavně, že mají co jíst, kde bydlet a kam jet na dovolenou. Ta skupina, která na to má, je stále dost velká a demonstrace typu „Česko proti bídě“ jí nic neříkají.

Patřím mezi ty, co ještě mají co jíst a tak přemýšlím, kde se ve mně bere ten negativní pocit z naší vlády, našich tzv. spojenců z NATO, z médií hlavního proudu a proč mně oslovují spíše názory dezolátů a Putinových agentů soustředěných například na Vidlákově webu Litterate. Patřím mezi důchodce, kteří by měli sypat ptáčkům a vyprávět vnoučatům pohádky. Ptáčky opomíjím a vnukové už hodně povyrostli a protože jsem jako válečné dítě zažil vládu komunistů od A (únor 48) až do Zet (listopad 89), naučil jsem se nevěřit mluvícím hlavám a mediálním záplavám převážně nepodstatných informací. Dneska se tomu říká vznešeně kritické myšlení. A ta nedůvěra (jenž v devadesátkách nebyla nijak velká), dnes u mne převažuje.

Takže ano, jsem dezolát a z toho vyplývá i zaměření mých kronik a výsledný dojem, který si z nich odnesete. Omluvil bych se všem voličům 5K, všem aktivistům, naší straně a vládě, našim americkým přátelům, kdybych…, kdybych měl proč. Mé názory jsou mé názory a pokud bych je nemohl vyprávět nebo alespoň číst, budu si je pořád myslet.

Od počátku tohoto roku (podle Kronik) se opakují témata (do té míry, že jsem zjistil, že jsem napsal článek v úplně stejném duchu, jako pár měsíců předtím – to je ten věk):

 • válka na Ukrajině
 • růst cen a inflace
 • ekoterorismus, kam počítám sv. Grétu a Green Deal
 • ideologie menšin, kam počítám různé gendery (nevěděl jsem co to je, wiki mně poučila, i tak mně to uráží) a diskriminace bílého heterosexuálního pracujícího muže (tam patří i BLM a jakési ty rozmanitosti – tedy správně česky slovem woke*)
 • snaha o cenzuru (vymezení pojmu dezinformace jako nikoliv lživého, ale nesprávného názoru)
 • migrace

*woke – termín používaný pro politicky korektní kulturu zaměřenou na témata rasových, sociálních či menšinových tabu

Kromě těchto stálých témat jsme měli volbu prezidenta, která dopadla, jak dopadnout měla a zabetonovala ještě více 5K v jejích představách o tom, co je pro mne dobré. Utěšuji se tím, že jednak teď máme prezidenta. který dobře vypadá a tím, že si nedovedu představit Babiše na Hradě (přestože jsem ho volil – to je protimluv!).Válka

Před rokem jsem tomu nevěřil, ale opravdu se z ní stala dlouhotrvající válka s obrovskými ztrátami na životech a majetku. Už dost dávno jsem na web Litterate napsal repliku na Vidlákův názor na Putina, který s ním nesouzněl. A od té doby jsem si uvědomil, že tato válka je nějaká podivná.

Vždycky jsem měl za to, že je třeba udeřit (a utéct nebo srazit soupeře na kolena) a začít vyjednávat o míru. Ale ne: v prvním tahu nebyla obsazena Oděsa, celý levý břeh Dněpru a Charkov. Místo toho byl či nebyl napaden Kyjev, fronta byla tak děravá, že Rusové pustili Charkov a nakonec i Cherson. Kdepak levý břeh Dněpru. Místo toho dostali Ukrajinci čas na mobilizaci a vybavení západními zbraněmi a z války se stal mlýnek na maso (a to nejen Ukrajinců, ale i Rusů – že by byl Putin agent Zelenského?). A vzrůstá nebezpečí jaderných úderů či pochodu Poláků, následovaných NATO na Ukrajinu. To všechno nemuselo být, kdyby ten, co je v čele RF, byl alespoň průměrný šachista. Asi není.

Nedávno k těm podivnostem té války přispěl případ Prigožin. A opět, jak může ten, který je v čele státu připustit dvojkolejnost velení v armádě? Kolem toho případu se vyrojilo spousta komentářů od tajuplných (adorace Putina) až po zatracujících téhož. Mně se nejvíce líbil tento komentář a věřím, že v případě Prigožina jde o grázla s přebujelým egem (a pokud má Lukašenko rozum, pošle jej rychle do Afriky). 

Tímhle hodnocením jsem se zařadil ke všem gaučovým vojevůdcům (konec konců jsem býval obrlajtnant a stejně jako náš prezident jsem přísahal věrnost svému lidu, vedenému tou správnou stranou).

A jak to dopadne? Zdá se, že Rusko vyhraje, ale trochu jinak.


Ceny

Počátkem roku dosáhla inflace vrcholu a od té doby se ceny víceméně stabilizovaly. S tímto tématem a daty ČSÚ si jednou měsíčně hraju. Hry se odehrávají v Excelu a mně nezajímá jen meziroční inflace, ale ta skutečnost, že jsem proti konci roku 2020 zchudl o více než třetinu (když byste se zastavili na WC, odebrali z tisícovky tak čtyři stovky a spláchli, dostanete stejný výsledek). Samozřejmě vláda 5K očekávaný výhled poklesu meziroční inflace bude prezentovat jako úspěch bez ohledu na to, že si daleko méně koupím proti zlatým časům roku 2020.

Velice mně jako důchodce zaujalo počínání vlády počátkem roku, když zjistila, že inflace a zákonný přepočet důchodu je pro nás příživníky moc velký a zkrouhla jej. Je to takový neotřelý ex-post přístup k uplatnění zákonů (ještě že vláda nepožadovala vrácení již vyplacených důchodů – ale jak se tak na ty odborníky a právoznalce z 5K dívám, i to je v budoucnu možné).

V té souvislosti se mně líbil i přístup našeho solidně vypadajícího prezidenta: zákon podepíšu, i když mám pochybnosti o jeho ústavnosti (asi mu v mládí často četli pohádku O chytré horákyní).

Proti růstu cen nastartovaly alternativní weby a strany (typicky strana PRO) a jaly se bouřit proti drahotě. Demonstrace vyšuměly do prázdna, protože většina lidí má ještě rezervy (a národ je velice přizpůsobivý). 

Zpočátku byl jasnou příčinou inflace růst cen energií (i díky spekulacím na lipské burze, nejen kvůli nedostatku fuj ruského plynu a ropy). Ale podstatnou část té inflační zátěže nyní činí ziskové důvody (všichni zdražují nebo očekávají růst cen, tak se přidám, přece nebudu pitomý – a tak narostly marže obchodníků od velkoobchodu po poslední prodejnu Jednoty). Jsou mezi námi lidé, kterým inflace nahrála velmi příjemné příjmy navíc. Ale má to jeden háček, nemám-li na to, nekupuji nebo místo tří rohlíků si koupím dva. Docela jistě se to promítlo do poklesu nákupu ve hmotných jednotkách (někde jsem četl číslo 9 %).


Degenerace společnosti

Slova, které jako nálepku používali kdysi komunisté, když nás chtěli odradit od pokukování na Západ. No a oni měli pravdu a já se jim omlouvám. To co zažíváme na poli ideologie, neprodukovali ani ti zlí komunisté:

 • už si dneska někoho udal, soudruhu?
 • užitím dvou svetrů zasadíš ránu Putinovi
 • nesouhlas s naší politikou nebo dokonce být chcimír znamená, že jsi dezolát a Putinův agent 
 • máš-li něco negativního (i když pravdivého) k cikánům, černochům, pak jsi rasista
 • vidíš něco pozitivního na nějakém Rusovi, ruské kultuře či dokonce na arciďáblovi Putinovi, pak  se divíme, že jsi ještě mimo nápravné zařízení, neboť jsi dokázal, že schvaluješ genocidu (protikladem je páchání dobra Američanů v Sýrii, Iráku, Libyi, Afganistánu či za humny v Jugoslávii – musíš rozlišovat, soudruhu)
 • Green Deal chápej jako pozitivum pro budoucnost – prdící krávy, náhrada spalovacích motorů elektromotory, větrníky, rušení jaderných elektráren, zdanění energeticky nehospodárných budov a neekologických zdrojů tepla; tedy klimatický terorismus jako standard naší budoucnosti
 • sledování a zákaz nepohodlných názorů (čipy, digitální peněženka, cenzura, omezování provozu alternativních webů)
 • naše společnost musí být různorodá a toho nedocílíme politikou „každému podle jeho schopností“ –  toho hnusného bílého heterosexuálního pracujícího muže musíme odstavit diverzitou (tzn. že na vedoucí místa či na vysoké školy se může dostat každý blb z utlačovaných menšin, ať už jde o rasu, sexuální zaměření či nějakou vymyšlenou ideologii)
 • našim trpícím bratrům a sestrám z LGBTxyz umožněme měnit pohlaví ze dne na den, mužům porážet ženy ve sportech, rezervujme jim místa ve státní správě či dokonce v armádě, a zejména: nepřítele plány zhatí naše nebinární toalety.

Tyto symptomy degenerace má každá společnost před zánikem (příkladem je konec Římské říše). Popsali to i jiní a lépe, doporučuji k tomuto tématu se podívat na Degeneraci západu nebo Válka je mír a pravda je lež nebo Anatomie lži a nenávisti.


Z té lepší společnosti…

…(našeho parlamentu) se dovídám, že se snaží jak mohou, aby mně zajistili klidné stáří a já soudruhům za to děkuji. 

Na domácím dvorku je na pořadu dne dlouho odkládaná Istanbulská smlouva a tzv. manželství pro všechny, přestože snad z odchylky nelze dělat normu. U první z nich je kamenem úrazu vznik aktivistických skupin, které by měli dohlížet nad našim správným chováním (ne soud, ne lékař, ale nikým nevolený spolek, jenž bude chtít zdůvodnit svou existenci), u druhého tématu potlačení významu rodiny, pojmu otec a matka a nebezpečí při osvojení dětí dvojicí stejného pohlaví zejména muž/muž (pedofilie). Ale zcela jistě přeháním.

Obojí jistě projde (P-A nám k tomu i zaplakala). Třetí ranou pro Česko je Smlouva o obranné spolupráci s USA, kde schválení podporuje i ANO (a přijde při tom o řadu voličů). Pro tuto smlouvu platí upravená známá věta: „Se Sovětským svazem na věčné časy – a ani o minutu déle“.

Zbavit se Američanů bude větší problém, než zbavit se Sovětů. Ale přátelé jsou přece přátelé…

Velmi vstřícně k naší Unii se strany a vláda zachovala i v případě záměru přerozdělování migrantů (na rozdíl od zlobivého Maďarska). Jsem za to rád i přesto, že současné dění ve Francii mně poněkud znepokojuje.

Těm, kteří tvrdí, že u nás neexistuje demokracie, těm to brzo naše strany a vláda vysvětlí (např. odejmutím hlasovacích práv, důchodů a majetku). 

V čele státu totiž potřebujeme nějakého Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, k jehož významu se náš Petr Fiala blíží, s nějakým pořádným kladivem na dezoláty.

A pak bude dobře…

P.S.

Texty typu:

„Jsme svědky totálního úpadku České republiky. Přesto mlčíme a jen reptáme, aniž bychom byli ochotni cokoliv udělat. Stojíme na vlastním pohřbu, fňukáme do kapesníčků a jsme schopni vzít lopatu a sami se ještě zaházet.**“

je nutno důrazně odsoudit a rozšiřovat.

**Jindřich Kulhavý

65 thoughts on “Už dávno minul máj, lásky čas…

 1. Děkuji všem za komentáře.
  Za protiklady v hodnocení Putin umí – neumí považuji k42 a goga. Oba na rozdíl ode mne mají pro svá tvrzení argumenty. K42 má znalosti, které mu závidím, dobře se čte a rád bych mu věřil, ale nevěřím. Neumím to podložit argumenty jako on, jde jen o mé pocity a tušení, které říkají, že je něco shnilého ve státě ruském. Ti co si to mysleli také, jsou už pacifikováni – boháč Prigožin v exilu a chuďas Strelkov v tjurmě. Třetí – Surovikin – se možná někdy objeví s náležitou legendou a převychován.
  Rád bych věřil k42 (jsou to pěkné pohádky) a jak si tak čtu místní vojevůdce (zvláště mladého, krásného a chytrého Targuse), ti věří spíše jemu než gogovi. Lid chce slyšet argumenty a závěry, aby to odpovídalo jeho přesvědčení a přání. Chci být také přesvědčován, ale uvěřím, až uvidím. To říká pro tuto chvíli starý, ošklivý a sklerotický Homer Simpsonů.

  1. Re: Homér

   Nepravda. Nevěřím ani sám sobě.
   Vlastně sobě NEVĚŘÍM ze všech nejvíce.

   Čísla, pane Homére, čísla.
   A technikálie, o ty jde především.

   Je-li cosi shnilého ve státě ruském, to jaksi neřeším, potáceje se v Ojrosračkách až po bradu.

   1. Aneb, čím víc se toho dozvím, tím víc si uvědomuji, že vím kulové. Obě strany konfliktu práší a fabulují, až se jim od mluvidel práší. Je to podstata válečné taktiky.
    Maorové mají dokonce speciální tanec, při kterém hromadně dělají bu bu bu. A cení zuby a ukazují svaly a pěsti.

    1. Ano, tak je to složité.. Proč vlastně Rusko zahájilo SVO? Chystala se Ukrajina na konečný přepad LNR a DNR? Nebo Rusko si konečně řeklo že udělá něco proti Američanům? Spousta otázek.

  2. Re: HS (15:29) „je něco shnilého ve státě ruském“ ?

   Zachar Vinogradov-šéfredaktor UKRAJINA.ru

   Válka s NATO – Rusko má nyní jiné cíle a záměry, je na čase to oznámit

   Situace v rusko-ukrajinském konfliktu se za rok a půl změnila. Proto je nutné uvažovat o tom, co se nyní děje na frontě a kolem ní, nikoliv z pohledu toho, jak se věci měly před 24. únorem 2022, ale s přihlédnutím k novým podmínkám – politickým, vojenským a diplomatickým.

   Teď už nemá smysl říkat, v čem měli pravdu “jestřábi” a v čem “holubice”. Máme to, co máme.

   https://www.novarepublika.cz/2023/08/valka-s-nato-rusko-ma-nyni-jine-cile-a-zamery-je-na-case-to-oznamit

   1. Díky za ten odkaz. Bohužel odpovídá na mé obavy (strach) z rozšíření války směrem k nám. Bojím se a utěšuji se čísly k42. Mohou z toho být ale jen těšínská jablka. Pokud bude mít pravdu k42, bude to dobré a pak rád tady napíšu, že jsem starý ustrašený blbec. Máme to co máme.

 2. Já si taky něco napíšu, čtu teď více Telegram (na tabletu a hlídám děcka) a tam například byla ukázka z rusko – afrického setkání v Petrohradu, jak Putin vytáhl lejstro a ukázal ho na kameru, hlavně podpis pod dohodou o příměří z loňského roku, tuším duben v Istanbulu.
  Dohodli se a Rusové stáhli jednotky. Následovala Buča, najednou po několika dnech město plné mrtvých.
  No myslete si co chcete, ale ti afričtí papaláši řekli, že to znají také.

  Prigožin, škaredý jak sedmý potrat baby Jagy a ejhle najednou je v Bělorusku, odkud to je něco přes 100 km do Kyjeva. A proč tam je? Bo jak Napoleon, tak Hitler postupovali na Moskvu z Berlína, přes Varšavu a Minsk. A je to, Německo, Polsko, v cestě stojí Bělorusko. No mě je to jasné, někomu asi né. Bělorusové měli přijít po tažení Hitlera o polovinu obyvatel, spálili je většinou zaživa i s vesnicemi, většinu dobytka odvezli také.

  Ale ztratil se Surovikin!! No on se neztratil, protože podle Rybara (bývalí důstojníci GRU), má stále k dispozici auto, ochranku, nikde nefiguruje mezi vězni. A pán je to velmi schopný, takže to vypadá, že někde v klídku si připravuje ofenzívu, ta by měla přijít prý co nejdřív. Pak je tam ještě jeden generál, toho vypátrali jak připravuje výsadkáře.

  A teď k té válce, viděla jsem fotku jak je Lukašenko s Putinem a ať už vezme Putin Kyjev a tu soldatesku vypere, ať válka brzy skončí, chápu, že Lukašenkovi se nelíbí přítomnost NATA na hranicích, že je tam plno Poláků, kteří čekají aby se pohli dále. A Putin mu měl odpovědět, že to by sice vyřešilo hodně, ale že by to byl masakr civilistů a to von nechce.
  No a ještě jsem viděla video, jak vykulený Ukrajinec hledí na ulice Kyjeva, že se tam nic neděje, jak by válka ani nebyla (fotky už jsou běžně na netu z pláží a diskoték). Ten Ukrajinec řekl, že je z Ivano-Frankovska a že se tam muži skrývají a bojí se vycházet, aby je nesbalili a neodlifrovali na frontu, kde je prý šance na přežití zhruba 4 hodiny.
  A ještě jedna pikoška, na frontu byla odeslána nějaká elitní brigáda či co to bylo a vona se komplet okamžitě vzdala, Zelé nas*aný, údajně mu ani koks nechutnal. Zda je to pravda to nevím.

  Tož tak, zatím není tak zle, je horko, cukety dozrávají, okurky se zavařují, padají jablka a žemlovka mi leze už i ušima. Důchod budu mít od 1. října a jak jsem slyšela, tak ho mám na poměry v dědině dobrý. No taky jsem jezdila 7 let 80 km denně do automobilky. Teď ti co mi říkali, že jsem byla blázen, jen tiše závidí.

  Sousedi posílají 11 letou holku do jednoty a ona tam krade, na vlastní voči jsem to viděla… Je mi ji líto, než by se její fort zvedl z gauča a šel pracovat aspoň na zkrácený pracovní úvazek, bo renta 20 tisíc je dneska nic. Raději riskuje, že se prodavačky nas*rou a zavolají policii. A mama, zdravotní sestra, vymetá vesnické slavnosti a snaží se k nějaké partě vetřít, aby dostala liquére a pak rychle zdrhla, ať nemusí štamprle vracet. No a protože je doba jaká je, nikdo ji nenaleje.

  1. Že se ztratil…. aj aj tokže bude zase překvápko. Vždycky když naši psavci usoudí, že se „někdo ztratil, nebo b yl ztracen, následuje „Nikým nečekané překvápko njn

  2. Když prodavačky zavolají policii, tak se nic nestane. Krádež bez násilí je do 10 000 jenom přestupek.
   Lišáci to zvedli z 5000 na 10000, holt inflace, nó… Jedenáctiletá patrně nenosí vyskakovací kudlu.
   Z výchovného hlediska je to ovšem na pováženou. Tatík patrně nečetl Makarenka.

 3. Co se týká Prigožina (říkám mu hanlivě Pirožkin) si spíše myslím, že byla ta jeho „vzpoura“ spíše takovou hrou a předem domluveným PR, které mělo za cíl povzbudit UKR k další ofenzívě s tím, že už …. už konečně prorazí až k Moskvě, vždyť je to tak lehké, podívejte všichni na Pirožkina, jede si tam gazíku a nikdo ho nezastaví. „Vzpoura“ vyšla přesně podle domluvy, Západ se může strhat aby dal „Ukráčkům“ i to co nemá a na co si musí půjčit a rusové to budou dál v klidu granulovat… taky pak poslal Putin Pirožkina do „vyhnanství“ tam, kde ho nejvíce potřeboval, aby pomohl Lukašenkovi s případnými problémy. Možná nastala doba, že je Pirožkin pořád ten zlobivý kluk a je třeba ho poslat „za trest“ ještě dál, nejlépe třeba až do Afriky, co třeba do Nigeru? Alespoň tak to na mě působí. Rád si poslechnu/přečtu zase jiný názor…

 4. Je mi až trapně, vím, že teď naštvu většinu lidí, kteří chodí na tento web.
  “ Česko proti bídě” mi přijde spíš srandovní, bída totiž vypadá úplně jinak. O bídě budou mluvit naši potomci, až zjistí, že zdědili veliké dluhy a ČR existuje jen na papíře. Že už si bez befele z Brusele, případně rovnou z Washingtonu , sami nezavážeme ani tkaničky.
  Navíc si myslím, že trvalý rozvoj není možný. Že není možné, aby se každá nová generace měla ekonomicky líp, než ta předchozí. A ani by to nebylo zdravé!!!
  Protože ten kdo moc žere i hodně mlaská a to mlaskání moc dobře slyšej hladovci.
  Co se potom asi stane??? To co vždycky. Každé impérium chcíplo na vlastní přežrání.
  ***
  To co jsem napsala není v rozporu s tím, že některým lidem, hlavně bez vlastního bydlení a s dětmi, se žije opravdu těžce. Ale dá se to vydržet, neexistují podvyživené děti, ani děti, které nemohou chodit do školy.
  Jenom jim ve škole někteří spolužáci říkají “ socky” , což je sice smutné, ale je to tak všude. A vždycky bude.
  ***
  Kdyby to bylo na mně, dala bych důraz na lokální charitu. V malé obci občani dobře vědí, kdo je kdo a kdo je opravdu v nezaviněné nouzi. Paní na sociálce to pochopitelně vědět nemůže , a i kdyby věděla, tak dávky jsou dané zákonem, který je ale v mnoha případech slepý.

  1. P.t. Helanov, tedy dnes, řekl bych, máte špatný den, snad proto, asi právem, se cítíte trapně. Ono opravdu není jen tak beze všeho napsat:

   Že „… trvalý rozvoj není možný ….“, jako by rozvoj znamenal pouze a jen růst materiální spotřeby, nabídky prázdných zážitků … a tak.

   Že, „ … některým lidem (…) se žije opravdu těžce. Ale dá se to vydržet …“. Nerad, na tvrdo, když mám vlastní prožitek: Víte zřejmě h….o o tom, nejen jak a co vydržet, ale i za jakou lidskou cenu. A s klidem, nadřazeně uzavřete „Jenom ….“

   Že, „Kdyby to bylo na mně, dala bych důraz na lokální charitu.“ takže dárečky, milostivé dárečky od těch z jakýchkoli důvodů úspěšnějších , bez toho, že právě jistá část z nich může, nebo i je, původcem nejen chudoby, ale i bídy a všech jejich důsledků. O lidské důstojnosti žádné tušení.

   V plné úctě JiH

   1. Milý JiHu, jestli ta důstojnost spočívá v tom , že má občan NÁROK na důstojný život bez hmotného strádání, tak si uvědomte jednu věc. Že v tom případě má soused takového občana POVINNOST mu ten přiměřený blahobyt zaplatit.
    V takovém případě ale vítězí nemakačenko, který si pořídí několik dětiček. Všechno propije, nemůže na něj ani exekutor, dneska už ani nepřijde o děti, bo dětské domovy jsou fůůj. Neziskovky zatroubí nástup k záchraně nešťastné rodiny.
    A celou tu srandu platí soused, který maká za minimální plat a poctivě živí vlastní děti a ještě splácí hypotéku. Jeho mazaný soused žádnou nepotřebuje, erár je povinen postarat se mu o bydlení.
    Ách jo

    1. A proč maká za minimální mzdu?
     To v okolí není jiná práce? Taky jsem brala léky na spaní, jelikož mi 12 hodinové směny rozvrátily biologický režim. Ale nechtěla jsem žádné dávky!
     A s minimální mzdou nemůže zvládnout hypotéku, máte špatné informace.

      1. Mně dvanáctihodinové šichty nic nerozvrátily. Jela jsem bez volna 12/24 klidně i šest neděl v kuse. Ale každý je jiný a já usnu i v pětiminutové pauze.

    2. Nemyslíte Helanov, že je tu i strana těch, kteří při společenské vážnosti, spotřebovávají mnohem a mnohem víc, než užitečného vytvoří. Dokonce i takoví, že nevytvoří nic, dokonce škodí a třeba, ani daně valně neplatí? Ti také přispívají k bídě a nouzi, která zas znovu a znovu, v rostoucí míře, produkuje onu opovrhovanou vrstvu příživníků nezvyklou až neschopnou jakkoli soustavně produktivně pracovat. Zvažte, která ze stran této mince společnost poškozuje a nadlouho ohrožuje víc.

     1. Já můžu zvažovat co chci, ale mazaní paraziti se vyskytují v každé společnosti. Je to věčný boj.
      Uklidňuje mě, že jinde jsou na tom ještě hůř. Třeba na Ukrajině se to oligarchy jen hemží.

     2. Ale jinak s vámi souhlasím. Že čilý Indočech, který se zmocní deklu od kanálu, je společensky méně nebezpečný, než Mazánek s Kolibříkem. Hlavně se s tím Indočechem dá líp bojovat, postačí vybavit kanály plastovými dekly.

 5. Abych tedy KONEČNĚ reagoval na autora, potažmo na šíleného gogoše.

  1/ Ivan PŘEDEM stanovil cíle, o kterých jsme tu žvanili snad stokrát.
  Tyto cíle mají za úkol dosáhnout toho, co vyslovil Putin a spol. v závěru roku 21. NATO hybaj za čáru stanovenou rokem 97.

  2/ Dále se u Ivana projevila alergická reakce na výstavbu nemovitostí v Sevastopolu podle zadání USA, a to v roce 14, a pak mluvnické cvičení ukrajinských soudruhů na téma vypovězení smlouvy o vojenské základně na Krymu, hrazené umazáním dluhu vzniklého kradením ruského plynu.

  Ivan se nasral.

  3/ Ivan pochopil, že klasická válka ve formě dobývání území je k hovnu (nebudu rozebírat, dvacet mio kusů s vymytými mozky přesvědčíte jenom jejich zgranulováním, ničím jiným).

  4/ Ivan dosáhl prvních postupných cílů ve svém plánu (spojení Krymu s ruským územím) a provádí granulaci (viz bod 3) bojeschopných kusů

  KARDINÁLNÍ OTÁZKA: PROČ IVAN NEPROVÁDÍ KLASICKOU VÁLKU???
  Odpověď:

  1/ Ivan, resp. Putinův mozek, vyhodnotil, KOLIK takových válek v poslední době bylo úspěšných.
  Tzn.:
  A) dobytí a obsazení území,
  B) zlomení odporu obyvatelstva infikovaných agresívní ideologií (Bandera a OUN),
  C) obnova území a
  D) duchovní sjednocení obyvatelstva na podmaněném území s nepřátelskou stranou.

  Malá vsuvka – toto potlačení rezistence původního obyvatelstva trvalo v SSSR nižší DESÍTKY let (Pobaltí po WWII.)

  2/ Ivan namísto toho DALEKO EFEKTIVNĚJI likviduje budoucnost ukrajinského národa vybíjením plození schopných kusů. Zde doporučím vlka, nedávno psal, PROČ Finové zastavili válku s Ruskem, když jejich ztráty vyšplhaly na 13% mužského obyvatelstva Finska (gen. Mannerheim).
  Za domácí úkol si takové války vypište na papír a namontujte je do příštího dílu kroniky, kterou tady smolíte.

  1. Od samého počátku si myslím, že SVO je v pořadí priorit týmu VVP dost vzadu, tak někde 8-10. místo. Stále Rusko válčí s jednou rukou za zády, ale ta palice, kterou v ní Rusko svírá, mohutní. Potřebují, aby SVO běželo a plnilo své cíle:
   – ukrajinská živá síla ubývala
   – NATO nacpalo svou novou a novější techniku do bojové linie, aby si ji v klidu osahali a našli protizbraň
   – ekonomika Ukrajiny se položila a zbídačelé obyvatelstvo dospělo do stavu, ať nám tu vládne, kdo chce, ale ať je teplo, světlo a něco do žlabu
   – zaměstnalo novináře a politiky KoZy, kteří si pak nestačí všímat, natož reagovat na změny ve světové politice
   – v rámci domácí politiky se Rusko zbavilo prozápadně orientovaných lidí a sjednotilo obyvatelstvo pod novým heslem

   1. „Ukrajinská živá síla“ je uplacírovaná po celé Evropě (a nejen tam), a to v počtu větším než malém.

  2. Vono, ze Ivan neco rika, je sice dobry , ale Ivan je prohnanej svindlem
   a rika polopravdy..Napadeni ukra , najednou a velkym fofrem,
   je celej zapad prdeli.
   Zubozenej a este vodzbrojenej tim neziskovym spolkem, Nato.
   Ani potrubi si Ivan nevybouch na sebe , ani tu prehradu a dalsi.
   Este horsi. Pomala valka a dalsi fakta nebudu rozebirat.
   Taskarice vod toho borise , jak prijel na jednani v Turecku , kdyz postacil
   jeden telefon.
   Zahada zatim nevysvetlitelna, nedavna ..
   Vrchni cinan prijel do Ruska a vrchni PutIvan se nezucastnil privitani
   na letisti, zustal sedet na prdeli v Kremlu.

 6. Na tomto fóru se vyskytuje řada obdivuhodných divanových stratégů, kteří s úporností podloženou unikátními vojenskými schopnostmi a znalostmi zřejmě získanými na AGVU (Akademie gaučových válečných umění) odborně a s erudicí kritizují a rozebírají probíhající vojenské operace a strategie. A samozřejmě těm neschopákům a nedoukům v GŠ bojujících armád nabízejí ta nejlepší řešení, která jsou přece každému úplně (ganc) a od začátku jasné. Tolik tedy k „vojenské části“ prezentovaného článku.
  Jinak v mnohém ostatním mi nezbývá než autorovi s úctou přikývnout.

  1. Re: Vaněk

   Máte u mne malé, zcela bezvýznamné a vůbec nic neznamenající PLUS za užití slova „ganc“.
   (-:

 7. Homérovi

  Homére,

  ZÁSADNÍ výtka!!!!
  1/ je to dlouhé,
  2/ je to dlouhé,
  3/ je to dlouhé!!!

  Jinak skvělý text jste zabil tím, že jste spatlal vše dohromady.
  Text samozřejmě můžete míti dlouhý, jak chcete.
  OVŠEM – pokud je vaším záměrem rozvířit nějakou alespoň trochu přehlednou debatu, je třeba pitvat JEDNO TÉMA!!!
  Ne více a ne méně!

  1. JAK SE ZDA,ŘADY AMATERSKYCH POLITOLOGU TADY ROSTOU ,TÉSI SE Z TOHO A STEJNÉ JE TO😭🥒

   To nám pak tady dokolecka kredencuji jak je to vše na draka ,inflace je dupe a oni NESMI dát na konci navod na \\\\\\ změnu a tak ve skutečnosti pomáhají vadnému kapitalistickému režimu“ bez přivlastkú „,neboli překlad jde o dřevní kapitalistum jako kdysi ,bez bez skrupulí, jen rabovat a to i tam kde se LIDI domnívají ,že už Asocialove narazili na dno.
   KDE ZALEZLI NASI prý INTELEKTUALOVE,KTERI SV pohrdají a tady mezi námi se odmítají objevit.
   Pecou si na svém pisečku své babovičky a volají po prý sjednocení. . kdo nepozná,že je to lejno ať to tady napíše .🙋🥒💥
   Fuj fuj ,fuj to je hnujj!🥒🇨🇿💥

  2. Souhlasím s Targusem. Moc témat!!!
   Pro mne je zásadní mír, jsem pacifistka a problémy se mají řešit diplomacií. Což dneska dost dobře nejde.
   Světový hegemon a dráb se totiž z vyhrané studené války od samé radosti zbláznil a chová se jako utržený vagón.
   Ani ve snu by mě nenapadlo, že po rozpadu Varšavské smlouvy NATO ještě přitvrdí a zahájí další expanzi.
   Tudíž vnik ruských jednotek do zpovykané nešťastné Ukrajiny považuji za jediný možný krok.
   Další po zuby ozbrojené nepřátelské základy si už na svém zadním dvorku nemůže Kreml dovolit. Zavánělo by to poraženectvím a vlastizradou.
   ***
   Téma LGBTXYZŽ mě naopak nechává spíš chladnou. Přijde mi, že tyhle stupidní “ módní “ problémy nastolují promyšleně nějací zlí lidé. Kteří mají radost, když se národy štěpí na dvě poloviny. Jedni řvou jóóó a druzí kvičí nikdyýyý.
   Doporučuji Nohavicovu píseň Hanba, sláva. Velice výstižné !
   😻

   1. Ti zlí lidé už mají kliniky, kde chtějí přeoperovávat pohlavní orgány šestiletým dětem!! To znamená, že je moderním způsobem vykastrují. Západ bude plný eunuchů a jak se říká vykastrované ženě, to nevím.

    A na Havaji je už prý mrtvých okolo 400 a spálilo tam nějak divně pouze pozemky chudších lidí, kteří za živéhoboha nechtěli své majetky prodat. Nebyl zasažen žádný pozemek bohatých parchantů. Prý sekli trávu. A byla fotka, kde jsou stromy okolo vyhořelých baráků, celkem nedotčeny.
    Mladí si udělali ohniště blízko staré jabloně a jedna větev ohořelá je, žádný fire tam nebyl.

  1. Nemyslím, že lidi tenkrát považovali komunisty za výhru.
   Řekl bych, že řešili stejný problém jako my dnes – hledali menší zlo, protože dobro nebylo.
   Mám strach, že oni ho tenkrát našli.
   Bojím se, co najdeme dnes my…

     1. Lidi byli zhrzení z Mnichovské dohody. Spásu viděli u Sovětů. A Gottwald uměl kout železo, dokud bylo žhavé. Beneš byl slabý prezident a selhala s tou demisí – částečnou! – i vláda.

      1. Jo, tak zní oficiální devadesátková propaganda.
       Ale jak to bylo skutečně?
       Beneš ve skutečnosti nemohl dělat vůbec nic, aby víc nenasral už tak dost nasraný lidi.
       Vláda mohla být ráda, že stihla utýct do zahraničí.
       Gottwald prostě zbyl jako menší zlo…

       1. Pořád se tu opakuje termín „menší zlo“. Takové sousloví, které už pomalu ztrácí význam, protože menší zlo je termín značně elastický, gumový.
        Byl-li Gottwald menší zlo, co bylo to větší?

        1. Kocourku, přijde mi, že jsme na tom už dneska všichni stejně. Že KoZa už ztratila schopnost vygenerovat opravdového vůdce.
         Teďka ve Spojených státech budou volit mezi dvěma geronty. Někomu přijde méně děsivý Náčelník Velká Huba, jiný raději překousne popletu Bidena.
         Mně přijdou děsný oba!
         😻

         1. Přesto si budou muset voliči jednoho z nich vybrat.
          Oba jsou zlo.
          Dobro v americe nekandiduje.
          Koho?

          Budou hledat menší zlo, nebo použijou inovativní metodu a zvolí to větší, protože by mohli být obviněni z elasticity a gumovosti?

        2. Zase de vo nemyslici blbost bezmozku ,
         vec vyjasni obecne znama zalezitost , zvana ,
         Jaltska Dohoda , zase dalsi dohoda a hodne dohodnuta podobna, ty Mnichovsky Dohode../srolovat a necist/.
         Misto sudetskych nacistu a Heydricha ,
         vytahli na nas , Gottwalda a Saltzmana.
         Kazdej chvilku taha pilku..
         Misto nacistu , zase vod 48 , zakrucovali krky antikomunistum k nam este hojne posilanym.
         A kdo jim prisel pod ruku, jako za nacistu..
         Uhlavni bolsevickej a strasnej nepritel Stalin,
         si nejak nevsim, velky armady na hranicich ,
         /coz bylo dost obtizny , ale historik akademik nam to dobre vysvetlil /,
         ,ale hned potom byl udesnej a uhlavni pritel svych kapitalistickych nepratelu.
         Dali a davali vse ani sami nemeli. Ale davali.
         Nejdrive davali co meli /az do Mnichova/ ,dolfovi.
         Jak tohle muze bejt. Tohle…
         Celej svet videl ty bratrsky spojence.
         A nelenili a pres celej svet cestovali kapitalisti ,
         aby bolsevika navstivili..
         Potom se zase kvuli nam a zase velkym fofrem se rozpojili…
         U nas ,pac sme nepatricne nekrvaceli , tak poridili heydrichiadu, polakum po napadeni nejak nepomohli ,
         /von to historik akademik nejak nevysvetlil/
         a pac polak krvacel malo , poradili este , aby udelal to povstani , ale bez zadnejch skoro zbrani..
         Pac polak je duverivej …

         Zhrzenosti a gott waldovi, zlo zmensovateli a zelezokoutovi vsech zhavosti..Navic.
         Elasticky vygumovany..
         Jak slysite slovo dohoda prchejte a nebo pomyslejte aspon na to nejhorsi.
         /Versajlska Dohoda , taky jednim slovem ,
         vzdycky pohoda/.

  2. „Už jsme si je vycvičili, že každý pátek čekají, že přijdou dobroty. Teď, když jsou prázdniny, jsou zklamaní,“ popisuje ředitelka pražské a středočeské potravinové banky Věra Doušová.

   Kdo neudělá kotrmelec nebo stojku, nedostane nic.

   1. Ten článek je neuvěřitelná prasárna a sviňárna.
    Tohle může napsat jen nějaký rozmazlený smrad, potomek zazobaných osmdesátkových bolševiků, který nikdy nepocítil nedostatek čehokoliv.

    1. To těžko protože Doušová je ročník 1947 a je to taková podnikavá bábrdle.
     Má hezkou vilku v Dolních Chabrech. 13 let tam byla místostarostkou.
     Ilustrační rozhovůrek: https://www.mujrozhlas.cz/hovory/na-demonstraci-proti-chudobe-prisli-i-ti-kteri-nevedeli-kym-proc-jsou-manipulovani-mini
     Taky byla velká „odbojářka“: https://www.pametnaroda.cz/cs/dousova-vera-1947, ačkoli její otec Josef Ferdinand Mölzer byl režimním novinářem a matka redaktorkou v nakladatelství Olympia.

 8. Ach jo.
  Asi se koukáme každý na jinou válku. Já viděl nečekaný útok směrem ke Kyjevu, který donutil Ukry přesunout tam armádu. Následovalo obsazení přístupu ke Krymu, o který Rusům šlo skoro bez boje. Od Kyjeva se pak samozřejmě stáhli a ještě to prodali jako gesto dobré vůle. Později Ukři zaútočili na tu část fronty, kterou hájily armády donbaských republik a docílili určitých zisků. Nezbylo než tyto republiky připojit k Rusku, aby měla jeho armáda volné ruce. No a teď Rusové rozbíjejí Ukry, kteří na ně tvrdohlavě útočí. Co asi jiného mají dělat. Vojensky obsadit ukrajinské příživníky by pro ně znamenalo hospodářsky zlikvidovat Rusko. Nezbývá než nechat Ukry páchat sebevraždu v naději, že se mezi nimi najdou struktury, kterým se rozsvítí v hlavě.

  1. Re: JH

   Jakožto svému nepříliš oblíbenému ovoci vám musím vytknout jednu maličkost.

   Do „záhadných“ přesunů ruských jednotek jste pozapomněl zmínit jednu skutečnost. A tou je vyjednání míru či příměří v Turecku a následná poprava ukrajinského hlavního vyjednavače, potažmo tlak GB a USA na Vrchního Zelího, aby zrušil to, co předtím zrušil a nařídil to, co předtím nařídil, abych tak nějak použil slova klasika (Princezna se zlatou hvězdou a král v podání S. K. N.)
   Bavíme se o událostech březen – duben 2022.

   Pokud byste se kousal nudou a nanesl události na časovou osu, objeví se vám zajímavé korelace.
   Jinak nemám co bych k vašemu pokecu dodal, leda snad skutečnost, že Ivan je na svého mladšího zlobivého bratra natolik hodný, že nehodil Ukry do doby kamenné a k civilům se EVIDENTNĚ snaží chovat zdrženlivě, jak jen to jde.

   1. Ano, pane Targusi. Ďaďa Vovka vede tu svou SVO velezdrženlivě! Moudrý muž, tenhle vlídný strejda. Dlouhý a spokojený život mu přeju.

   2. Jo, odsud z východní gubernie to tak vypadá.
    Nezdá se mi jenom tvrzení, že v Kremlu sedí nevalný šachista. Myslím, že když hraje takovou simultánku nějaké malé ztráty jsou, prostě nutné. A ještě jednu věc mě na Caru Putinu fascinuje. Kolik toho stihne každý den, „kruglosútočně“. Kdy měl naposledy dovolenou jako Biden? Spí ten chlap vůbec?

 9. Jen bych poznamenal, že růst cen je důsledkem inflace, nikoli inflací samotnou. A zdrojem inflace nejsou nemravné zisky řetězců, nýbrž hrůzné deficity rozpočtu + administrativní omezování výroby.

   1. Nikolivěk, inflace je znehodnocení (v tomto případě peněz). To může nastat ze dvou důvodů:
    -zvýšením jejich nabídky (v současnosti typicky prostřednictvím deficitních rozpočtů)
    -snížením nabídky za peníze směnitelných statků (v historii v důsledku např. válek, v současnosti v důsledku Green Dealu, administrativním omezením nabídky energií atd.)
    Až do roku cca 2020-2021 byl růst cen celkem snesitelný, neboť zvýšené množství peněz bylo kompenzováno růstem výroby směnitelných statků (zboží a služeb).
    Od té doby se množství peněz v důsledku diletantské politiky skokově zvýšilo, zatímco nabídka statků se rovněž v důsledku debilní politiky snížila. Vliv obou negativních faktorů se tedy navzájem sečetl a máme tady inflaci jako prase.

     1. Tu inflaci zaplatíme my, kteří jsme uvěřili, že na stáří a dobu neschopnosti si vydělávat je možno si našetřit.
      Ano, kdysi to možná šlo. Mezi trámy jsi si strčil zlaťák a i po 40-ti letech to byl zlaťák. Papírový lístek s napsanými číselky ? Nebo dokonce nějaké jedničky a nuly kdesi v nedohlednu? Kterých 40 let po sobě jdoucích si čs. koruna udržela svou hodnotu? Poňoukání k šetření vedou ti, kteří již předem vědí, jak spořivce o výsledky jejich práce okrást.

      1. Pravda , pocmarany papirky s podvodnejma cisilkama ,
       inflacne zdanovany do nekonecna..
       Podepreny megadluhama.
       Ani divak v cirkusu tomu a saskum , neuveri..
       Na druhy strane zase komedie s podpiranim pocmaranyho pocitacovyho rublu , zlatem ,
       zlata nikdy nebude dost na podepreni..
       Ted uz ani papirek do rucicky.
       Ale aspon maji ty suroviny , rusove sou nejvic bohaci ted
       a zajimava je ta neochota a nepratelstvi s nima.
       Jak si zapad porad vic vodpira, co MY potrebujeme..
       Aby nic nebylo a co je bylo zniceny.

 10. Ano. Není náhoda, že je nás víc, kteří ač z různých pozic máme shodný nebo velmi podobný názor.
  Jenže pro změnu není objektivní situace. Psal jsem o tom před rokem.

  Totální úpadek České republiky? Kterak může upadat co reálně neexistuje? Res publica. Věc veřejná.
  Veřejná? Co slyšíte, jaké reakce na kritiku a na volání po nápravě se vám dostává od reálných majitelů státu?

  Co dělat?
  Pravdivě informovat veřejnost všemi kanály, bavit se o tom s každým ochotným naslouchat, s výjimkou těch píšících si na manžetu. Zdravíčko. Má někdo službu v neděli?
  Ovšem kterých v reálném prostoru je zanedbatelně, také se přesunuli před monitory a mezi židli a klávesnici. V reálném prostoru pro ně pracují dobrovolní agenti, jak víme i mezi školními dětmi. Hospody jsou zatím bezpečné.
  Budovat pozice pro případ až se, pokud vůbec, vzepřou voliči vládní koalice. Vzdělávat se a šířit vzdělání. Řádně spravovat své záležitosti. Udržovat, rozvíjet a rozšiřovat mezilidské vztahy, mezilidskou solidaritu. Počínaje vlastní rodinou, která je základním útočištěm. S příbuznými, přáteli, sousedy, známými i neznámými. Bez očekávání oplátky, to je prevencí zklamání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *