20 července, 2024

Ukrajinci jsou pro naši státní kasu přínosem! Řval nedávno titulek v novinách.

Ukrajinci pracují! Řval jiný a jinde. Musíme zvýšit humanitární dávky dávky pro Ukrajince! Nesměle švitoří dnes.

Důvodem toho všeho je, že řadě z nich skončí nárok na bezplatné ubytování u nás. Docela velké řadě. Tedy ono samozřejmě bezplatné nebylo, někdo za něj zaplatit musel. V kontextu toho, že prý tady ale skoro všichni pracují, Tedy abychom byli pření, podle ředitelky sekce zaměstnanosti MPSV Kateřiny Štěpánkové ze zaměstnání či dohod platí odvody přibližně 90 procent imigrantů a podle dat IOM pak ve všech věkových skupinách totiž regulérně pracují minimálně tři čtvrtiny respondentů. Až na skupinu od 60 do 64 let, ve které legálně pracuje „větší polovina“ je tady ale něco divně ne?

Zároveň ona data přiznávají, že bez písemné smlouvy pracuje 22 procent žen, zatímco u mužů je tento podíl o čtyři procentní body nižší. To znamená, že pro náš sociální systém, lépe řečeno dojnou krávu se vedou jako nezaměstnaní. Nicméně pokud vám tato různá čísla připadají jako žonglování s kuželkami podle toho, jak se to zrovna hodí a jak je potřeba vzbudit buď skomírající solidaritu, nebo naopak euforii z toho, jak je senzační, že tu jsou, nejste sami.

Ale k věci. Asi Proto, že tedy všichni až na výjimky pracují, a neměli by tedy žádné dávky na bydlení potřebovat, rozhodlo se ministerstvo být štědře benevolentní a těm, kterým dočasná ochrana končí to z rozpočtu dorovnat. Prý by totiž jinak za současných podmínek neměli dost peněz na bydlení pro sebe a své rodiny. Do dávky započitatelné náklady například na 1 dítě jsou dnes Kč 6000,- a hodnotí se až 5 osob v jedné domácnosti. To by se mělo změnit na 8000,- a hodnotily by se jen tři osoby. Druhá varianta je o něco odlišnější, ale ne o moc.

A víte kolik to bude náš sociální systém stát? V první variantě by to státní rozpočet stálo ročně navíc 1,6 miliardy, ve druhé 1,4 miliardy korun. Pro koho? Těch 10% bez práce? To je dost divné, ne? Náš státní rozpočet je v naprosto katastrofálním stavu, peníze se z pracujících lidí dojí kde to jde, vracíme se do středověku, kdy většina národa nebude mít na zuby a bezplatné zdravotnictví budete mít asi až po smrti, protože když nezaplatíte nedočkáte se, ale tady se vyhazují miliardy způsobem, kdy si opravdu koledujeme o naprostý kolaps všeho, a teď mne klidně ukřižujte, co nám tu předchozí komunistické generace v podobě perfektního nastavení dostupného bezplatného zdravotního systému zanechaly.

Mílovými kroky se blížíme do stavu, kdy bez toho, abyste platili, nebudete mít nárok ani na tu LDNku, na kterou vás odvezou přímo od výrobního pásu zahraniční fabriky. A nebojte se, bezplatný zdravotní systém nebude už ani pro děti. Těmto zmetkům totiž není svaté vůbec nic, a místo na plomby pro ty nejmenší, kterým ty bezplatné zakázali, raději pošlou za bratru miliardu na granáty pro Ukrajinu. Vyrobené s patřičnou marží pro zbrojaře samozřejmě. Dali jsme jim 4 roky, a oni to dokázali zničit už za polovinu toho svého šíleného působení. Mnohé nevratně.

52 thoughts on “Ukrajinci jsou pro naši státní kasu přínosem! Řval nedávno titulek v novinách.

  1. To hnutí bylo založeno v r. 1990 odštěpením z hnutí Pamjať a rozpuštěno v r. 2000 po příchodu Putina k moci. V době svého vrcholu mělo 20-25 tisíc členů v 140 miliónové RF. Jeho zakladatel Barkašov označoval hnutí za národní socialisty a odmítal jakoukoliv vazbu k nacistické ideologii. Hnutí plně podporovalo Jelcina.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_National_Unity

  2. Co se týká odkazu na Rogozina. Tak ten v letech 1990-1992 bojoval v Podněstří pod generálem Lebeděm,
   od r. 1993 do r. 2002 byl členem strany se jménem Kongres ruských komunistů, po smrti generála Lebeďa s Glazevem zakládal hnutí, které se později změnilo v politickou stranu Vlast( Rodina ).
   https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Rogozin

  3. Takže kecate co, ve světle toho, co vám zde sdělil Králík1962. Nic překvapivého, hlavně, že se dobře bavíte nad faktem, že Ukrajina a její vládní činitelé podporují nácky, oficiálně. Jste taky nácek? Protože jinak nevím co je na tom k smíchu pro slušné lidi. Zřejmě mezi slušné lidi nepatříte.

  4. Pane martine, nebudete vy ten známý eksprt Martin Svářovský?

   Jestli jste nás chtěl rozesmát, tak se vám to moc nepovedlo – možná tak kdybyste vysvětlil, jaký je rozdíl mezi „neonacistickou“ Ukrajinou a „nacistickou“ Ukrajinou.

   Víte, i sám Putin připustil, že i v Rusku mají nácky. Jako všude. Ale jsou (jako téměř všude) stíháni a potlačováni, pouze na Ukrajině (a nejspíš již brzy u nás) obsazují nácci vedoucí pozice v ozbrojených silách a politice, pojmenovávají se po nich ulice, staví se jim památníky a cpou se dětem do učebnic.

   A ten pán, co se na něj ráčíte odkazovat – to je v německu usazený neziskovář „From 2015-2021, Sumlenny worked as a Director at the Heinrich Böll Foundation Bureau in Kyiv“ – ale to vy asi dobře víte, že? Nesedíte náhodou v jejich pražské pobočce? Nechcete se vrátit k sepisování analýz „Obnova Ukrajiny vyžaduje přístup citlivý k genderu“ nebo alespoň „Feminismus na Ukrajině je vždy antikoloniální“ za německé peníze?

   A nebo jste jen Martin Makara, autor perličky „Slovensko: Vláda už extrémizmus od hlavného prúdu neohradzuje, ale privádza doň“

   Oj, a nebo jsem vás nechtěně misgenderoval a jste Martin(ová) Marta? To se tedy dál věnujte zásadním otázkám „Bez Unie ani ránu. Evropské klimatické agendy v Česku.“

   Víte, když o zblbnutí propagandou mluví někdo, kdo se směje faktu, že je Ukrajina (neo)nacistická, tak to se chce spíš brečet než smát.

 1. Nikdo o tom nemluví, já to ale zkusím z pohledu opačného extrému.
  Představte si, že by po Listopadu´89 se státu zadařilo a vše prosperovalo. Zemědělské firmy tak bohaté, že by již vlastnily dominantní značky po celém světě a kontrolovaly i světový obchod s potravinami. Zisky plynuly do ČSR. Průmysl to samé. Stamiliardové dividendy do ČSR účelně investovány, přinášející synergický efekt.
  Tedy (prakticky) každý Čechoslovák dolarový milionář s pravidelnou apanáží ze svého majetkového portfólia v řádu statisíců měsíčně.
  V tu chvíli nastává velký problém, nazvěme jej zamrznutím společnosti. Nikdo nebude chtít jít manuálně makat, nikdo nepůjde na noční, nebude péct chleba, utírat cizí zadky, sedět na pokladně, makat na páse, do dopravy, …
  Společnost se nutně zhroutí, tedy pokud si nedoveze hódně milionů gastarbeiterů, vzor SAE. A tím vznikne jiná společnost na daném území.
  A jak tomu zabránit? Nutným (byť umělým) chudnutím části společnosti, tzv. dezolátů. Někoho donutit makat se musí.

 2. Ano, Ukrajinci, Mongolové i Filipínci jsou všichni obrovským přínosem. Pokud tedy tím přínosem je myšleno to, že zatímco inflace raketově roste, roste tak rychle, že se to ani pravdivě nahlas nepřiznává, tak cena práce se snižuje a Čechům klesají reálné mzdy. Samozřejmě, netýká se to těch majitelů firem a majitelů oné státní kasy. Ti z toho naopak mají vejvar.

 3. Pámbu chraň abych se pletl do válečných diskusí, to se mě netýká a nejsem kompetentní se do toho zabrušovat.

  Ale Ukrajinci v ČR, alespoň zde, pracují dosti intenzivně (ženy i muži v odvodovém věku) a některé sektory ekonomiky, například stavebnictví, pohostinství, úklidové firmy by se bez nich neobešly. Nemám v oblibě náš stát, takže mi je celkem lhostejné, jak moc jsou odíráni na daních; minimálně ty nepřímé a spotřební 🙂 platí a práci odvedou.
  Narozdíl od různých mongolů pracují stabilně, narozdíl od Rumunů a Bulharů jsou ožíračky excesem, ne pravidelm.

  Takže pro mě jsou přínosem. A frflání proti Ukrajincům jsou krátkozraké.

  1. Ano pracují, ale jak bylo již zde řečeno za minimální mzdu a v šedé ekonomice. Tím hluboce podtrhávají reálné mzdy „domorodců“, kteří zde žijí a vychovávají rodiny.
   Je to ale celosvětový problém, nejen u nás. Proč bych měl Němcovi dávat 3000EUR, když Filipinci stačí 1000EUR. Ale nikdo si neuvědomí, že životní náklady Filipínce jsou oproti Němcovi minimální.
   A proto je i tak strašná nezaměstnanost mladých na západě a proto je i na vzestupu levice a snaha o sociální smír formou úplatků, kdy 20% pracujících živí zbylých 80%.
   Bohužel jednou se to ucho utrhne.

   1. Tady:
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nemame-na-jidlo-natoz-na-advokaty-ukrajinci-mesice-cekaji-na-vyplatu-255012

    Naprostá neochota naučit se aspoň základně dorozumět, jak přímo vysvítá z článku. Pokusy o vyjebávání s odpracovanými hodinami i s dietami řidičů, u nich naprosto běžná věc.
    Jsou tak tupí, že jim ani nedojde, že ty vozy jsou vybavené GPS a monitorované nonstop a online.
    Tady s tím moc vyjebávat nejde a tak jsou tím „pobouřeni“, přičemž ani nerozumí systému firmy, ani jazyku zaměstnavatele. Jak si mohou přečíst jakýkoliv dokument, když neumí česky aniprt?
    Vycházejí z toho systému, resp. bordelu, na který byli zvyklí doma. Ojebávat jejich zemi, co to jde, ve fabrikách krást ve velkém a uplácet ostrahu, aby se nedívala. Podle toho ta jejich zem i dopadla.
    Mnozí moji známí si toho všimli už dávno.
    Oni sice jsou stále v pohybu, neuvidíte je sedět, ale fakticky při tom pohybu přenášejí jeden a tentýž kýbl s mopem, z jednoho konce chodby na druhý, semtam mopem namočí kus dlažby, aby to vypadalo, jako práce. Naprostá neochota, naučit se aspoň trochu česky.
    Většina nemá papíry, tím pádem ani účty a jsou tu načerno, mají jen jakási ušmudlaná potvrzení o ochraně.
    Už jsem to tu psal několikrát – kurví tady trh práce a kurví cenu práce pro Čechy. Je to škodná.

  2. U nás Mongol roznáší poštu. Když jsem našel ve schránce oznámení o uložení balíčku se jménem doručovatele, nejprve mě napadlo, že tiskárnička nějak zazlobila (Putin?).

  3. V podstate nemam nic proti nim, kludne nech ostanu tu a pracuju. Samozrejme, pokial pritom pachaju trestne ciny, treba ich vyhostit na UA. Ale ostatni nech ostanu…..ale nech si zarabaju na chleb svuj vezdejsi ako ostatni. Ked som bola v Nemecku na mesacnom studijnom pobyte, tak tam boli ruski Nemci, ktori sa vtedy ucili jazyk po emigracii. Mali vsetko zaopatrenie, ale na 6 mesiacov. Potom to bolo uz na nich

 4. Válka je vůl

  Otázkou není, kolik to bude stát sociální systém, ale kolik jsme zaplatili za zbraně, které zabíjejí nejen lidi.

  „Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci.“ — George Orwell
  Zdroj: https://citaty.net/autori/george-orwell/

  Je těžké to pochopit?

 5. Ano tyto titulky pravidelně probíhají médii pro naše uchlácholení. Ukrajinci jsou zázrační pracovníci, svými daněmi a odvody zaplatí nejen za 1. Za své podpory ale za 2. i to co my, to jest sociální a zdravotní zabezpečení a chod státu jako takový a jak tuhle říkal Saša Vondra dokonce i za 3. Za ty dělostřelecké granáty které Česko shání a platí. Tedy kam se na ně hrabeme . Ježiš teď to po sobě čtu nejsem já štvavý dezinformátor samozřejmě proruský?

 6. Ze by fakturu poslat na ruskou ambasadu ?
  Kdyby pri soucasnem nedostatku zubaru, bylo tech ukrajinskych dost, klidne pujdu k ukrajinskemu. Ale zase tak moc jich neni.
  Uvidime jake starosti budeme mit, az to za par let zachrani Doktori a Inzenyri.

 7. Je nutno také dodat, že Ukrajinci odvodového věku skrývající se u nás významně zkracují boje na Ukrajině a podporují svojí nečinností budoucí jednání. Je to zřejmé, bez vojáků do bojů nelez a bez vojáků musíš jednat nebo ……..
  Konec konců snížení počtu ukrajinských vojáků je ruskou taktikou. Významná část banderovců a neonacistů byla již tak eliminována.
  Ovšem v Nové Ukrajině vyvstane stěží řešitelný problém. Bude tam skupina vesměs chudých frustrovaných bývalých vojáků, kteří se nebojí násilí a smrti a podobná skupina bohatších hédonisticky zaměřených mladíků, kteří se umí jen prát a užívat si, ale ne systematicky bojovat.
  Tento problém se přenese i do jiných států EU, především k nám. A nikdo ani netuší, zda to nebude spouštěč násilí po celé Evropě.
  Mezi největší viníky patří Češi a dluhy se platí. Náprava bude trvat nejméně generaci, spíš dvě.

  1. @strejda 18:34
   Významná část banderovců a neonacistů byla již tak eliminována.
   Významná část banderovců a neonacistů byla na U404 eliminována tím, že se přesunuli k nám.
   Bez jakých koliv kontrol zdravotního stavu, kriminální minulosti nebo bez jkékoliv kontroly, jestli v těch SUVéčkách, Lexusech, Teslách, BMW, Jaguárech nebo Mercedesech nemají výzbroj na malý prapor Azov či Ajdar.

    1. Jako že tihle dva jsou jeden a tentýž člověk? https://shorturl.at/O8ttw
     Navíc informace o jeho údajných nacistických sklonech jsou odkud?
     https://eng.obozrevatel.com/section-life/news-signed-with-the-ss-symbol-and-greeted-with-the-word-heil-media-reveal-shocking-details-about-wagner-mercenaries-chief-commander-utkin-11-04-2023.html
     Aha, z UA. No to bude hodně věrohodný zdroj.
     Jinak tady se bavíme o oficiální a veřejné podpoře. Ne o nějakých izolovaných extrémech.

    2. Běžte se vycpat, pytlíci. Od začátku SVO všichni, kdo chcete dokázat ruský nacismus, vytahujete Utkinovu fotku kdovíjakého původu, poněvadž nic jiného nemáte.
     Zato na UA aby nacistu pohledal, že? – A jo, já jsem zapomněl: u nich se tu svastiky tak neberou, u nich je to normální.

     Kristova noho, tohle je materiál…

     1. Pokudmidodáte částečně obnaženou fotku jakéhokoliv politika, přikreslím vám tam ve Photoshopu jakýkoliv symbol. Jen to musí být ta část kůže, která se běžně neobnažuje.

      Tohle jsou tak hloupé slovní hrátky, že jsem uvažoval vůbec nereagovat.

     2. U nich je znak SS divize das Reich na praporu Azov jen zkratka slov idea národa a ne runa vlčí hák a tedy tvrdím že svastika v tom případě , tj. Po ukrajinskou ….jsou jen dvě „Z“ pouze pootočené tak jaképak fašounské symboly že?…. Tedy tento výklad mají média a orgány jen pro ukrajinskou stranu u nás se zavírá za „Z“ na batohu.

    3. Asi máte problém s psaným textem.
     Já nepsal, kde jsou umístěni mordorští nacisté. A už vůbec jsem nepsal, jestli tam v Mordoru jsou anebo nejsou.
     Já psal, kde jsou ti z té největší demokracie ve východní Evropě.
     Oops, něco se pokazilo:
     Zprávička z izraelského serveru Haaretz v roce 2018:
     Skupiny pro lidská práva požadují, aby Izrael přestal vyzbrojovat neonacisty na Ukrajině.
     https://www.haaretz.com/israel-news/2018-07-09/ty-article/rights-groups-demand-israel-stop-arming-neo-nazis-in-the-ukraine/0000017f-e080-d7b2-a77f-e3870e1c0000
     Jak je to možné? V U404 přece žádní nácíčkové nejsou.

    4. Tak v Rusku je to možná o pár kusech, kteří obdivují ráznost a vojáckost armád třetí říše, ale ukažte mi, kde v Rusku staví pomníky fašistům na veřejných místech a pojmenovávají po nich ulice? Taky si pamatuju, jak byla hrozné vyšetřování českých vojáků, kteří si malovali znaky některých SS pluků (např. Dirlevanger) na helmy a byli za to vyhazováni z AČR.
     Taky si nějak nevybavuji z Ruska ty hojně navštěvované ukrajinské pochodňové průvody s masovým hajlováním na veřejnosti….

     1. Jsem zvědavá, zda Vám i ostatním MAlbi odpoví, zejména na ta pojmenování veřejných prostranství, na ty sochy banderovců a porovná to s Ruskem. Na Ukrajině se to přece oficiálně děje, takže viditelně je to fašistický stát oslavující banderovce. Nebo ne MAlbi? Ukrajina může? Tam se mohou pořádat pochody nácků? A také v Lotyšsku se oficiálně pořádají. A to je stát , který je v EU, to EU nevidí? Ale vidí a asi jí to vyhovuje.

       1. On teď, jak jsem si všimla, začal trochu Vidlákovi podkuřovat, ale vždy u něj probleskuje jeho idiotství a ty „správné“ libtardí názory.

 8. Pokud, jak tvrdí Vykulenec, výdaje na sociální transfery pro Ukrajince odpovídají přibližně jejich odvodům, jedná se o černé pasažery. Každý z nás platíme cca 60 % z našich platů na veřejné služby, jako je školství, zdravotnictví, dopravy, obrana, spravedlnost, životní prostředí, péče o nevládní organizace apod. Pokud na tyto účely Ukrajinci nic neodvádí, tak se jen vezou. Pokud navíc posílají peníze příbuzným na Ukrajinu, oslabují naše národního hospodářství.
  Pro nás jsou přínosem cizinci, kteří se tady usadí, postaví domy, pracují, odvádějí státu daně a poplatky a nevyvádí peníze mimo ekonomiku. Příkladem jsou Vietnamci, kteří se plně zapojili do naší ekonomiky (občas i ty šedé a černé, ale v tom se neliší od zbytku populace).

  1. A právě takové Ukrajince, Rusy a Bělorusy znám já.
   Mají zaplacené i místo na městském hřbitově.
   Pro zdejší nenávistníky bude na tom vadit asi ten fakt, že mají rádi Putina.
   Tvrdí mi do očí, že nebýt „Cara Putina“ už by bylo Rusko rozprodané. Jelcinovi se to málem povedlo.

   1. Takový taky znám, nadávají na Zelenskýho a s Putinem problém nemají. Ale spíše jde o střední nebo starší generaci. Mezi teenagery a lidmi pod 20 let nemám moc ukrajinských kamarádů…

 9. Ukrajinců tady bude více než lže Pětidemolice. Jsou všude; na náměstích, v ulicích, hitlermarketech, na koupalištích. Kam se hnu, potkávám Ukrajince. Mám pocit, že je jich zde skoro jako Čechů.
  Výhodou je, že se chovají jako lidi, narozdíl od mohamedánských obohacovačů.

   1. Potkáte je i u ohně v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Opékají cosi, řvou a chlastaj.
    Nádo zatapiť! To není nácvik na frontu.

    1. Veskery pripravy sou zamereny na obohacovace.
     Ty maji 2-4 manzelky a hodne deti.
     Potrebujou penize na dovolene a posilat pribuznym vodkud pribehli.
     To musi mit jinak ,licky prava ,ted zacinaji vyhazovat bytu ,asi proc.

 10. Z těch peněz pro UA si madam Zelenská objednala : https://x.com/i/status/1807774973047758873. – Bugatti Turbillon,
  Zelesnky’s wife Olena just spent 4.5 million euros of your tax payer money on a brand new Bugatti Turbillon (1 out of 250) in France.

  💰An employee of the Bugatti dealership in Paris by the name of Jacques Bertin revealed that the Zelensky’s made this purchase whilst visiting Paris on the 7th of June 2024.

  1. Moc bych se tomu nedivil, před nějakým časem zase projel sítěma sken účtenky od Tiffanyho v USA, kde si Zelenská kupovala nějaký šmuky za pár stovek tisíc USD, asi taky falzifikát. Myslím, že nic neplatila a ta suma také nesouhlasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *