13 června, 2024

Tůdle, občane

Opravdu tu převládá přesvědčení, že se nic jiného nedá dělat, že nutno počkat, až padne záškodnická vláda, a že se má dát všecka pozornost a všecky síly do opoziční politiky? Mě se spíš zdá, že pád záškodnické vlády bude až důsledkem změn kulturních (včetně psychologických). Nejenom že takové změny umožní leccos nového v politice. Ale i proto, že hodně změn, které se zdají být absolutně nutné, není možno prosadit na poli voleb a politických reprezentantů. Možná by se dalo i říct, že ty nejzásadnější nejsou v moci politiků.

Tůdle je takový ftípek či mem, který to ilustruje:

Sbohem politiku, už nikdy tě nebudeme muset poslouchat!

U voleb jsme tě vyhodili

— zakopaná byrokracie —

— bankovní establišment —

37 thoughts on “Tůdle, občane

 1. Nynější stav není důsledkem nynější vlády. Je důsledkem dlohohodobé devastace vládami jejichž je pokračováním. Není pádem z prosperity do bídy. Je prohlubováním bídy. Nynější vláda ve svých projevech je důsledkem upadající kultury, tak jako jím byly předešlé vlády v jejich projevech. Projev a důsledek všeobecné postupné debilizace. Konečně, bída hmotná je projevem bídy ducha. Už jen… titulky na Seznamu, Novinkách.

 2. Já jsem dnes zaregistroval nějaké nové video pana Rajchla ohledně Rakušana a demonstrací.
  Rajchlovi nelze upřít charisma, ale v tom videu řekl věci, s kterými se nějak nelze ztotožnit.
  Například mu vadí vzkřišování pana Paroubka. Ten byl dle mého soudu médii znemožněn a cíleně. Myslím si že člověk s jeho zkušenostmi a názory by mohl promlouvat do správy věcí budoucích.
  Dále řekl že nic nemá proti Skálovi a Konečné, ale jen to že jsou komunisti spoustu lidí odradí. Proboha pokud chceme sjednocovat a spolu mluvit neměli bychom fragmentovat. A že byli komunisté nebo jsou ? No a co! Horší než pětikolka určitě nebudou.
  Takže si myslím, že organizátoři by rádi restart s úplně novými lidmi.
  Jestli je tohle ta jediná cesta si 2x jistý nejsem.

  1. Rajchl na vysokou politiku nemá.
   Co se týče vystoupení Skály a Konečné, někomu to připadalo príma, z mého pohledu je to tragédie. A oni si to ve své extázi neuvědomují.

   1. No a někoho zrovna tihle dva osloví.
    Inspirovala bych se u Charty. Černop@delníci také museli skřípat zubama, když mluvili zapálení bolševici, jako třeba Uhl. I když ten se snad označoval za trockistu. 😀Ale na hodně věcí měl dobré názory.

  2. Taky mi připadá, že Paroubek má pořád co nabídnout a jeho názory ho řadí k alternativě. Jeho špatná publicita byla z velké části vybudována masmédii!
   Jeho web Vaše věc taky nabízí rozumné pohledy na dění ve světě!

 3. Jsa poněkud zaneprázdněn trapnými záležitostmi typu zaměstnání, zahradní nucené práce a td., nesledoval jsem situaci. Možná mě tedy někdo s realizací předběhl (?), ale pokud ve Photoshopu zhotovím analogický obrázek s p. Rakušanem v tom elegantním černém pytli, nebudu náhodou popotahován za nějaké např. nebezpečné vyhrožování, podněcování nebo něco takového?
  Jako jestli je to cajk, měl bych na mysli zhotovení celé vládní koláže v obdobném úboru. Vlajky bych ovšem dal jiné, anžto je to vláda protektorátní EU a Ukrajinská, je jisté, že českou vlajkou bych těmito ksichty dále zneuctívat nechtěl…

  1. Re: JzP

   Jelikož se mi zdáte býti nadějným kusem, poradím vám. A dokonce zdarma.

   Xichtík našeho mileného Austrosláva umístěte do pytle obdobným způsobem, jak se činí se symboly na hracích kartách, zvaných Pikety.
   Čí obličejík umístíte nahoru a čí uslintanou mordu do nohou obličejíku, ponechám na vašem uvážení.

   V případě následného obdržení nepodmíněného trestu můžete za katrem spisovat vědecká pojednání o tom, kdo komu sere na hlavu a kdo omdlévá z barvitosti vyrobených plynů ústrojného charakteru.

   1. Já to snad spáchám záměrně. Nepodmíněný trest: pravidelný režim, posilovna, práce spíš vyjímečně, času hafo. Strava – dle podle nesprávně odsouzeného pana V.J. (četl jsem ten rozsudek, soudce evidentně vystudoval v Plzni, asi tak za 4 dny) dokonce i na hradě Mírov jest dobrá strava. Vypiloval bych své literární schopnosti a třeba prorazil jako nějaký spisovatel, dramatik, prezident?
    Dokonce už i v pivovaru jsem pracoval…

    1. Re: JzP

     Přece jen jste blbej úplně ganc.

     Úplně jste ZAPOMNĚL zmínit absenci příchozích složenek na zálohové platby energií!!!!!!!!
     (((-:

     1. No jó máte recht. Odpojím elektroměr, a hned se přiznám. Ušetříme i za vazbu (ta se platí), i za právníka a ještě mi budou muset i topit !!! Obtěžování stran ostatních muklů se nebojím bo kdo by lezl na ošklivého nevzhledného vypelichaného intouše. Dezoláta k tomu. 😀

 4. Život je cesta plná kompromisů,
  které musíš znát,
  potkáváš na ní lidi ostrých rysů,
  i tak jim můžeš dávat mat.

 5. (Odpověď pro Jen tak…)
  … a proto usilovně buduji svou soukromou knihovnu… aby bylo posléze kde brát. Protože k té cestě je nutno dospět a také sebrat odhodlání po ní jít. A není to jednoduchý.

  Můžu tě ztratit
  a pak snad bude nejvhodnější svést to na dialektiku
  Ano
  to všechno se může stát
  Ale nikdy už neztratím
  všechny ty lehkomyslné nevychované a pravdivé
  děti naší lásky
  všechno to co nelze vyhandlovat
  v Tuzexu
  nabiflovat přes noc
  získat protekcí
  úsměvem
  touhu a odvahu
  nečekat až se život převalí kolem jako baráčnický
  průvod
  nedat se zlákat
  štěstím
  které padne na míru a sluší
  nebýt tu zbytečně
  nejíst tu zadarmo chleba
  Uvidět ráno u Vltavy divoké koně
  Vyjmenovat své lásky
  a bude-li to třeba
  nechat se zabít
  pro ně
  (však to znáte, že jo…)

  1. Knih mám plné stěny a jediné, co mne naučily, je to, že pravá skutečnost žij v srdci… Ano, psal už o tom i Komenský, ale to byla v mé době ta „povinná školní četba“, takže to čtení nahradilo pár řádků ve čtenářském deníku.

  2. Och, paní Kláro, úplně mě bodlo u srdce, když jsem teď uviděla básničku od Václava Hraběte. Vrátilo mě to do mého mládí…
   Václav Hrabě byl jeden z našich nejlepších básníků.
   Díky.

   1. Dyť jsem to před Váma napsala, Targusi, že je to báseň Václava Hraběte (až na úvod a dodatek v závorce na konci, který doplnila paní Klára.

    1. Re: Maneca

     No, vy jste to možná napsala, ale mně se to vaše psaní objevilo až teď.

     Za to zas může ten protivný Halefovo velbloud!!!

     Žrát sušené datle,
     hezky rovnou z pytle
     a dělat bordel v diskuzi,
     to mu jde,
     to jo!!!

 6. HOT NEWS:
  Pytel s mrtvým Putinem: Odveta Rakušanovi. Oficiální

  Podle advokátky a senátorky Jany Zwyrtek Hamplové se Rakušan mohl dopustit hned několika přestupků a trestných činů. Jednak že státní symboly použil nedůstojně a nevhodně. Ale hlavně, že připravil stát o 50 tisíc korun, které plakát stál. Protože se dle advokátky zcela jistě nejednalo o projev v kompetenci ministra vnitra. Senátorka tak vyzývá Petra Fialu, aby Víta Rakušana odvolal.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pytel-s-mrtvym-Putinem-Odveta-Rakusanovi-Oficialni-718966

  1. Ukrok je jednoduchy, neslo o vyveseni vlajky, plachta je umelecke dilo pracujici s nadsazkou a s grafickymi symboly statnich vlajek, coz je v demokracii povoleno. Umelecke dilo neni vyjadrenim postoju MV, ale naopak dukazem, ze MV se drzi zasad pluralitni spolecnosti a umoznuje vystavovat dila i modernim kontroverznim umelcum.
   Mate proti tomu neco, prejete si navrat policejniho komunistickeho statu?

   1. hmm, no nevím, ale takový „odvážný “ krok či úkaz a v zahraničním tisku ani ťuk, a to jsem včera prošla všechny dostupné….. nikdo to neocenil, nebo … kdo ví

   2. Kdo se trošku zajímal o politické procesy od cca roku 2005, ví, jak funguje totalitní policie a justice, zná role žalobců a soudních znalců atd atd.
    Stejná věta, kterou pronese závadový element, je trestná, ale pokud (tu stejnou) pronese Kchárl nebo jiný lepšočlověk, je moudrá.
    Orwelovský boj za svobodu slova formou cenzury a kriminalizace výroků, je už jen třešničkou na fialovém dortu. Ale Fialu za to neviňme, legislativní rámec pro potírání svobody slova prosadil už v roce 2000 Jiří Payne (dnes Svobodní, tehdy ODS) a celá ta mašinerie jede bez většího zájmu veřejnosti těch 20 let. Fiala není příčinou, on je produktem, asi jako je lejno produktem zažívání.

 7. Vevčo, téměř vám závidím to, že si na každém kroku nemusíte všímat toho, že žijete v prostředí, ve kterém trvale probíhá sofistikovaná psychologická forma dlouhodobého programování pro Overtonovo okno souhlasu s válkou a odlidněním.
  Ta „naše“ vláda k tomu byla vybrána, je velmi pravděpodobné, že už je připravena skupina loutek vlády příští. Ta situace – když odhlédnu od rozdílu v jejím přijetí lidmi – je podobná, jako v letech 1989-1993, kdy Havlovi předali soubor „úkolů“ a nebyla o nich možná žádná diskuze – a Havel byl vybrán přávě proto, že on by ani žádnou diskuzi ani nevedl.
  Dnes je to stejné, úkoly jsou dané a jediná aktivita vlády, která je pro ni přípustná, je, tyto úkoly nějak protlačit.
  Osobně si i myslím, že podobnou nabídkou, která se neodmítá, je i Babišova kandidatura na prezidenta, navíc ještě podmalovaná útoky na jeho případné soupeře.

  Z mého pohledu je tedy odpověď, na vaši otázku o čekání, velice prostá. Nejde o čekání na změnu kultury, psychologie, pádu jedné vlády a nastoupení jiné. Vše toto vidím jen jako matoucí bižuterii okolo toho Overtonova okna snížení lidské populace na pouhou miliardu, pípadně i jen půlmiliardu…
  Přesně podle plánů, zviditelněných osobou Ray Kurzweila, který to publikoval už dávno, hned poté, co získal neomezené zdroje, maskované značkou „Kurzweil“. Současný „mluvčí“ je dnes už známější, je jím Yuval Noah Harari…
  To je to, co se zatím stále ještě ukrývá za většinou těch viditelných „vln“. Ale už to není ani nácvik, ani hra. V tomto prismatu je ta anebo ona „vláda“ jen dočasnými rolemi některých jedinců. Její „změna“ je jen jedna z možných větvení tohoto „scénáře“. Cíl se tím ale nemění.

  Vidím pouze jedinou možnost, jak tomuto scénáři čelit. Spolupracovat na své vlastní proměně z ustrašeného téměř bezmocného pěšce, v téměř všemocnou vysokou figuru. A je tím myšlena proměna vnitřní – uvědomit si, že strach, obavy, bezmoc jde řešit i jinak, než svým zabezpečením se, zásobami a tajnými spolky. Vše toto je totiž „logické“ a tedy i součástí toho scénáře.

  To ne „logické“, je v tom, že – každý sám za sebe – musí odmítnout model myšího hledání, kudy ještě nechali „cestičku“, a nahradit ho svým vlastním rozhodnutím – pokud cesta není vidět, je potřeba si ji vytvořit.
  S jedinou věcí totiž ten scénář padá – a to je vědomé rozhodnutí společnosti, postavené na vědomém rozhodnutí každého jejího člena, odmítnout ten scénář tím, že společnost jako celek odmítne jeho „lákadla“.

  Koukněte na to, co se děje – demonstrace otevřely okno příležitostí – a místo toho, aby byla odstraněna omezení toho okna samého, ti vůdčí lidé naskočili do zběsilého závodu honu na „lišku“, kterou nejde ulovit – a povětšině každý sám, se svými vlastními pravidly a ambicemi.

  A je to stejné i globálně – roky preferování konzumní formy existence vytlačily uvědomění si smrti, jako nedílné součásti života, A protože po desítkách let snažení těchto psychologických operací byl viděn „úspěch“, byla vytvořena mediální vlna „pandemie“, která konečně (po předchozích neúspoěsných pokusech) vnesla tu správnou paniku mezi lidi. A lidé v panice jsou ovladatelní…
  Tohle už žádná změna vlády nezmění – to si musí lidé „odpracovat“ skutečně už zcela sami, každý sám za sebe.

  1. To odlidňování mne taky napadlo. Ale proč to začínají právě v Evropě? Poměrně uspořádaná a docela prosperující část světa? Kdyby jim šlo o to, zničit právě tu lepší část světa, tož by začali v ČLR. Kdyby jim šlo o prosté zastavení populačního výbuchu, tož by začali v Africe, Indii. Proč v Evropě?

   1. Protože v Evropě mají lidé ještě podmínky si domyslet souvislosti. A jen lehce v zákrytu je fakt, že bez energetických zdrojů Ruska to odlidnění přinese větší problémy, než které mají teď, s mnoha lidmi. Sami to i říkají – pokud Rusko nebude poraženo a zašlapáno do prachu, změní se podmínky („Světový řád“). Proto se lze lehce dovtípit, že ta válka je pro jejich zájmy zcela nevyhnutelná a pokusy to zastavit jsou odsouzeny k nezdaru.

   2. Re: VČ

    Dobrá otázka, jednoduchá odpověď.
    Proč Ojrope…

    Jeďte do Afriky a vykládejte nějakému křovákovi (to není pejorativní označení, to je pojmenování kusu, žijícího předem definovaných podmínkách), že nemá mít děti, protože bude mít ve stáří dobrý důchod, a nuťte mu ke koupi akcie čehokoli, co vás napadne.
    Křovák vás pošle do pr*ele, protože dobře ví, že musí něco málo vypěstovat a občas něco ulovit, jinak celá vesnice pomře hladem.
    Jinými slovy – v Africe čas pro 57. pohlaví ještě nedozrál…

   3. Vlastiku, to není odlidňování, mohu-li přispět. Berte si jak se tady na jednu stranu podporují LGBT a další úchylky, a zároveň tady přicházejí muslimové z afrických a asijských zemí. A oni se množí a komunita roste. Oni nebudou zdaleka tak tolerantní k těm úchylkám. Jde zřejmě o něco jiného. Výměnu obyvatel, její přeměnu na jednodušší populaci.
    Jinak jsem byl opět svědkem názorové výměny ve svém okolí. Komunisti total fuj, LGBT vlastně utlačovaná menšina. Rozhodně jsme se neměli v minulosti dobře, máme se lépe teď. Na mou připomínku, že stát tehdy vlastně financoval vše, zdravotnictví, výzkum, výstavbu domů, průmyslu, a že lepší je snad mít dostupnou bezplatnou zdravotní péči, vodu uhlí naši a levnou jen mávli rukou. Oni snad ani nemohou mluvit jinak. Slyší denně v televizi kde hltají kdejaké debaty i ze záznamu co si mají myslet a nejvyšší možné co je od nich očekávat je radostné hýkání, jak Ondráček nandal Pekarové něco v debatě. Nemohou mít jiný názor bo v hospodě by seděli jak vyvrženci u stolu sami.
    A nebudou mít jiný názor. Pošlete jim článek, a když už jej rozkliknou a zjistí že to jsou dva odstavce a ještě to není nova nebo cnn už to hází do koše. Jestli na ně něco platí tak zjednodušené obrázky kde je jednovětný komentář.
    Smutné, ale je to tak.

    1. Re: Folďas

     Jste hnusnej Folďas a určitě můžete za to, že jsem o vejkendu jednoho takového éééé…., oného potkal.
     … dvounohé neštěstí…
     Veškerá diskuze o ho*ně…

     Jsem si vzpomněl na první dvě strofy jedné básničky od Nerudy.

     „Jak lvové bijem o mříže,
     jak lvové v kleci jati…“

     No, ale dál už to moc nepasuje.

    2. Folďasi, celé to má tu pointu, že zmizí-li lidé, na ty „nově vítané“, pracující, oni sami na tomto území vymřou v průběhu jediné zimy.

     1. Zajisté. Zatím co dřívější „stěhování národů“bylo za zdroji jako jsou stáda zvěře, voda, úrodná půda…nynější migrující nehledají zvěř k lovu, půdu k pastvě a obdělávání.
      Tím hledaným zdrojem jsme my. Naše stále ještě produkční schopnost. Zatím co dříve připlouvali k našim břehům aby nás odvlékali jako otroky, nyní se stahují do našeho domova abychom na ně pracovali tady. Přinášejí s sebou a prosazují zde kulturu která je příčinou jejich bídy. Kulturu vysoké reprodukční schopnosti a nízké produkční schopnosti.

   4. Třeba proto, že příčinou tamního populačního výbuchu je evropský kolonialismus, který rozvrátil tamní kulturní ekosystém.

  2. … a proto usilovně buduji svou soukromou knihovnu… aby bylo posléze kde brát. Protože k té cestě je nutno dospět a také sebrat odhodlání po ní jít. A není to jednoduchý.

   Můžu tě ztratit
   a pak snad bude nejvhodnější svést to na dialektiku
   Ano
   to všechno se může stát
   Ale nikdy už neztratím
   všechny ty lehkomyslné nevychované a pravdivé
   děti naší lásky
   všechno to co nelze vyhandlovat
   v Tuzexu
   nabiflovat přes noc
   získat protekcí
   úsměvem
   touhu a odvahu
   nečekat až se život převalí kolem jako baráčnický
   průvod
   nedat se zlákat
   štěstím
   které padne na míru a sluší
   nebýt tu zbytečně
   nejíst tu zadarmo chleba
   Uvidět ráno u Vltavy divoké koně
   Vyjmenovat své lásky
   a bude-li to třeba
   nechat se zabít
   pro ně
   (však to znáte, že jo…)

  3. K Bábovi jen , zná jazyky, tzn. není závislý na „nezávislém“ překladateli , krom toho že umí myslet dopředu a domýšlet důsledky, zná a umí se chovat ve vyšší společnosti . Tedy všechno čeho se těm nynějším oným se nedostává a operují jen se svou vlastní nedostatečností a nižší tím oným.
   Taky si myslím, že kdyby mu nynější 5tikolka neustále nepodrážela za pomocí presstitutů a podobných neumětelů nohy, bylo by líp. Už jen když si vzpomenu na ty obstrukce, mezi kterými musel kličkovat , aby se nadělalo co nejmíň škody.
   Ono je potřeba myslet komplexně, ne jen vyzobávat prtiny.

   1. Babiš je takový trochu mazanější Trump, který se rozhodl poslouchat deep state.
    I tak ho dostali z kola a dosadili věrnější a všehoschopnější partu.
    Babiš se rozhodl se stát jedním z nich z mocenských důvodů, oni ho nikdy úplně nepřijali a nechají ho chytit moc jen když jim jejich a-team selže. Může jako jejich člověk simulovat opozici – navíc si to platí formálně sám.

    Je to varianta v rámci neobolševické fronty, ale je to jen kosmetická změna. Jo, je asi pravda, že poslední rok by Babiš jako premiér předstíral vzdor, kdežto fialový kolaborant radostně demonstruje roli otroka.
    V důsledku ale není rozdíl, protože ty mechanismy, které byly proti nám použity EU/Německem, byly vytvořeny za Babiše, který je podporoval.

   2. Emo, to, kdo mu skutečně podrážel nohy, nebyla 5tikolka, ti jsou jen vhodnými osobami na zviditelnění. Noty k tomuto jednání jsou napsány s inteligencí a nadhledem, kterého ani jedna ze zviditeňujícich osob není schopná.

    1. to je ten rozdíl de facto a de jure……
     provádění a volnění cesty pro press, je bohudík na jejich triku. Holt když nemyslí a je poslouchají, tak je to na nich. Mně je jedno z čí makovice to vyšlo, důležité je kdo provedl a provádí. Tím se nevymluví… bohudík

  4. Jen tak: „Vidím pouze jedinou možnost, jak tomuto scénáři čelit. Spolupracovat na své vlastní proměně z ustrašeného téměř bezmocného pěšce, v téměř všemocnou vysokou figuru. A je tím myšlena proměna vnitřní – uvědomit si, že strach, obavy, bezmoc jde řešit i jinak, než svým zabezpečením se, zásobami a tajnými spolky.“

   Presne tak. Ale myslim, ze zasoby a tajne (i verejne) spolky nejsou k zahozeni. 🙂
   Ja nejsem proti tem, co chcou tlacit politiku… ale kdyz uz teda mluvi o alternative, tak by meli davat duraz na promenu systemu jinymi (kulturnimi) cestami, a na vlastni promenu.

   A ze se u nas v Coloradu nemusi myslet na vsecky ty zle veci, co se na nas hrnou… ale kdez, to je temer vsude na svete. U nas nemene. My jen zatim nemame energetickou krizi. Zavidim dnes tem prezivajicim „Dersu Uzalum“ nekde v tajze, kterym to svinstvo necpou den co den do ksichtu.

   1. Re: Vevča

    Ach jo!!!
    Mám já to s vámi se všemi práci!!!
    Vy jste z Koloreda a já abych vás tu fčilek plísnil, že nejste vůbec mladá, chytrá a krásná.

    Btw. Aj my mame Koloredo-cype. Ale ešče lepši, jak vy!
    Bo my mame Koloredo s „F“!
    A dišo je do konca aji Maly a aji Velky-cype!
    To vy take fajne němatě!
    Bo něchoditě do kosťola a nějezditě poťongem! (Takhle strašlivě mluví mamka mého švagra).

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Koloredov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *