12 června, 2024

Tak si to porovnáme…

Krátký prezidentský úvodník:

Tak nám Andrejko kandiduje na prezidenta.

Jeho podpora je víceméně bianco šek na druhé kolo. Třicet procent hlasů má v podstatě jistých a musel by udělat příšernou chybu, aby mu druhé kolo uteklo.

Tím pádem se všichni ostatní budou prát o ten jeden jediný post, což bude neuvěřitelná bramboračka, jakou jsme už dlouho neviděli. Všichni marketingoví experti vám řeknou, že nemá cenu plýtvat kampaň bojem proti Babišovi, ale musíte bojovat proti těm ostatním, abyste je o kousíček předběhli.

Andrejko si zatím v klidu počká na nejpravděpodobnějšího soupeře a zaměří se na něj. Pohodlně se na něj pořádně nachystá. Ne, nebude to mít snadné, protože má kromě příznivců i hodně odpůrců, ale od začátku do konce to bude hra na kočku a na myš.

Budeme tu mít i do třetice stejnou situaci – volby o jednom jménu. Buď pro Babiše, nebo proti Babišovi. Antizeman nevyšel, jsem už teď zvědavý, jestli uspěje Antibabiš.

A teď už dnešní text:

Dnes na Václaváku proběhla demonstrace proti strachu. Svolána Milionem chvilek pro demokracii. Vystoupily známé tváře, Mikuláš Minář a na dálku i Olena Zelenská. Lidí bylo obdobně, jako na páteční demonstraci, možná trochu míň, protože ta měli rozložené velkoplošné vlajky a dav mi přišel o něco řidší než ten páteční. Přesné počty ale netřeba řešit, víceméně šlo o srovnatelný počet lidí. I kdyby jich bylo o něco víc, nebyl to žádný výrazný rozdíl ani do plusu, ani do mínusu.

Hele Dezoláti… už víte, co jste dokázali? Dneska tam měli plný servis. Všechny zpravodajské kanály neúnavně informovaly už před týdnem. Fejsbůk byl plný výzev, aby lidi přišli, protože je třeba těm proruským kolaborantům ukázat, zač je toho loket. Každému nabízeli stovku slevy na cestovném, aby lidi přišli. Organizovali autobusy zdarma, kterými přiváželi účastníky ve velkém. Včera od rána jely Novinky jako tlampač, aby pravdomluvní demokraté nezapomněli, že se bude demonstrovat za pokračování války, bo napadená Ukrajina si může dovolit plýtvat životy za členství v NATO.

Dezoláti nedělali nic. Nezaznamenal jsem, že by Rajchl vystupoval v televizi a požadoval, aby policie konala a začala trestně stíhat výroky organizátorů, jako to udělal bratr Bartošek o Vrábelovi. Nezaznamenal jsem Babiše, že by požadoval střílet do demonstrantů, jak to požadoval ten brněnský Modropták, kterému nemohu přijít na jméno. Žádný dezolátní dezinformátor nepřesměrovával davy lidí na Letnou jako Vítek Rakušan a nikdo nevyvěsil pytel na mrtvoly se Zelenským.

Dnešní demonstrace měla profesionální organizaci, široké materiálně vyfutrované zázemí, byli schopni platit lidem jízdné, byli schopni vypravovat autobusy, měli pozvané mediálně velmi známé osobnosti, za každým projevem zazněla ukrajinská verze síghajlíčku, média propagovala a propagovala…

… a tihle všichni rukou společnou dokázali to, co jeden Vrábel pendlující mezi Srbskem a Českou republikou s pár lidmi dělajícími to na koleni…

Dezoláti se svolali sami, zaplatili si cestu sami, sami si na rybářské pruty navěsili české vlajky, sami dojeli a zase odjeli. Když si k tomu ještě přimyslíte, že organizátor je v roztržce se spoluorganizátory a musí se sám ještě nějak živit a uživit… Představte si, že by žádné roztržky nebyly, Vrábela by nehonili po vyšetřovnách a měli jsme na své straně něco víc, než partu obskurních blogerů včetně mé maličkosti a politiků, za kterými není jediný poslanecký mandát… Představte si, že by se k nám Michprdi chovali alespoň tak, jak se chováme k nim – nechali by nás na pokoji, neházeli nám klacky pod nohy a nedehonestovali svolávatele.

Jeden Vrábel vydá minimálně za dva Mináře… Nebo ještě lépe – jeden Vrábel na koleni udělá to samé, co Milion chvilek, Česká televize, agentura ČTK, Novinky, Seznam zprávy, umělecká fronta a neomezené financování dohromady… Parta dezolátů z vesnice, která se svolává samizdatovými mediálními cestičkami, je v podstatě stejně silná jako ojrohodnotní liberálové, kteří se zadara dostanou až na náměstí a koupou se ve sponzorských darech.

Dezoláti, tohle by vás mělo těšit a mělo by vám to odpovědět na všechny otázky ohledně smyslu těch demonstrací. Národ je rozdělen, ale soupeři nejsou silnější. Jsou jen technicky vyfutrovaní a mají prachy. Mužstvo z Horní Dolní sehrálo vyrovnaný zápas s A týmem pražské Sparty. Síla vzájemnosti vyrovnává materiální převahu. I přes všechny rozpory, nedorozumění a chyby, Milion chvilek není silnější než Česká republika na prvním místě.

Jinak je to přesně tak, jak jsme čekali. Ti správní Češi mávají ukrajinskými vlajkami, těší se na placení ojrem a chtějí mít nad sebou vlajku NATO. Ti špatní Češi kolaborantský mávají českými vlajkami a mluví o suverenitě, národní měně a dobrých vztazích s celým světem. Ti evropsky hodnotní Češi by bojovali s Ruskem do posledního Ukrajince, protože vědí, že i ten poslední centimetr čtvereční Krymu stojí za potoky ukrajinské krve a poslední euro či dolar. Dezoláti chtějí příměří a dohadování o hranicích. Nebojácní Češi si svolali proti strachu demonstraci, na které prakticky nemluvili o ničem jiném, než o strachu z Putina. Bojácní Češi mají legraci z Blyštivého Péťi a dávají do pytle na mrtvoly jeho i Rakušanův obličej. Nebojácní Češi vidí Putina za každou větou na fejsbůku, dezoláti ho mají na háku.

Milionoví Češi a Ukrajinci vědí, že účty za energie jsou vysoké až nezaplatitelné, ale ve jménu svatého boje jsou ochotni tuto naši oběť podstoupit. Dezoláti jim na to kašlou. Mikuláš Minář podporuje válku, Vrábel vypouští mírové holubice.

Žádného dezoláta taky ani nenapadlo sedět na schodech u Muzea s ruskou vlajkou a posílat pod pódium provokatéry. Nikdo neukazoval zdvižený prostředníček jako polský budha Tomáš Peszyňský. Nikoho z dezolátů ani nenapadlo jim tam do toho pískat, kazit jim to…. ne ať si užijí svoje právo na protest, protože tak nějak by měla vypadat demokracie.

PS.

Jo a abych jen nechválil dezoláty a nehaněl Michprdy. Řekneme si také něco ošklivého o našich…

Víte co pořád dokola dokolečka dělají naši gaučoví vlastenci? Ptají se, kde Vrábel vzal peníze na to pódium a obrazovky… A dokud se to nedozvědí, tak Vrábela nepodpoří, protože tohle je přece ta úúúúplně nejdůležitější věc. Nepojedou přece na demonstraci svolanou sprostým podezřelým, kolem kterého v srpnu prošel ve vzdálenosti padesát metrů Karel Janeček, že ano?

U Milionu chvilek se samozřejmě nikdo neptá. Tam všichni vědí, že to celé zaplatili ti nejskvělejší, nejvěrnější a zcela neposkvrnění donátoři, vše je zcela transparentní a dokonale v pořádku.

A takhle si tu žijeme… Ještě jednou díky za každého, kdo v pátek přišel.

306 thoughts on “Tak si to porovnáme…

   1. Marie P-, odkaz je funkční. Možná vám počítač tyto stránky blokuje, zkuste si zavést VPN a změnit tam město pobytu (v jiné zemi).

  1. Podstatné části našich vlád se schází v Kyjevě i proto, abychom mluvili o tom, jak může Česko ještě více podpořit Ukrajinu v boji s ruskou agresí a jak může pomoci ukrajinským občanům, aby přestáli nadcházející zimu ( Lipavský citace)

   Jak přežijí zimu naši občané jim je u prdele

   1. Asi teď budu mimo dnešní téma, ale musím se podělit o zážitek. Přišlo mi oznámení, že se mi od ledna zvyšují ZASTROPOVANÉ měsíční zálohy na plyn z 6200 na 22000. A přijde elektřina. Ano, je to rodinný domek, jsme tu čtyři a 5+2 kočky. Stejně mi ale přijde nespravedlivé, že všechno, co vyděláme a dostaneme na důchodu rozdělíme dvěma firmám. Samozřejmě se taky přihlásí Veolia. 😢

    1. Mně darovali od PRE 2500 Kč.
     A dneska píšou, ať jim pošlu foto elektroměru. Když snížím spotřebu , dostanu dárek 3000 za úsporu.
     Snad nekecají. Fotit neumím, požádám domovníka.
     ***
     Mám 1+1 , topim AKU, mám bojler, platím měsíčně zálohu 1250. Mám 8 hodin denně zlevněný tarif.

     1. Tady je bohužel všechno na plyn, kotel, topení, sporáky, bojler. Když se to stavělo, tak to bylo výhodný. Na elektřinu jsem zvědavá, bohužel nemám pistoli, abych šla před vládu.

      1. U nás je celý dům na plyn. Jenom já a jeden soused máme byty zrekonstruované vlastními silami a tedy AKU.
       Jinak všichni ústřední topení na plyn. Já mám na plyn jen dvouvařič v kuchyňské lince.
       Když peču, peru, žehlím, tak jedině když běží levnější tarif.

   2. Projížděl jsem dnes kolem sídla vlády. Přišlo mi tam něco divně. Visela tam Česká a ukrajinská vlajka. Po přečtení prizpevku výše už vím co bylo to divný. Ta česká vlajka by tam neměla být…..
    Aspoň do tý doby co v tom baráku sedí ti co tam dnes sedí…

   1. Žádný učený z nebe nespadl. Prostě se ten grafik s Photoshopem teprve učí. Příště už to bude alespoň o půl článku lepší.

   2. Docela by mne zajímalo, jestli jsou tyhle nesmysly šířené schválně, aby se pak mohli lepšolidi alternativě vysmívat, nebo je někdo fakt natolik inkludovaný, aby to myslel vážně.

    Vždyť to je na úrovni chemtrails a Gatesových čipů ve vakcínách.

   1. Dal bych nevímco za momentku na jejich ksichty, když ten zatemněný vlak nečekaně zastavil kvůli výpadku proudu kvůli ruským raketovýn úderům.

    Jestli tedy v nějakém vlaku na Ukrajinu někdy byli.

 1. Tak svojí kandidaturou Babiš definitivně pohřbil byť i teoretickou naději, že by se do druhého kola dostal někdo, koho nepase Aspen Institut. Vedle Pavla je to jen další hlas volajícího na poušti umetající cestu Nerudové k prezidentskému postu. Z prvních šesti kandidátů podle preferencí je jich nyní pět členy Aspen Institutu a šestá je Schillerová. Tímto si bratrsvo kočičí pracky naprosto dokonale zabetonovalo jistotu budoucího prezidenta, který bude skákat, jak loutkovidiči z Aspenu pískají. Myslím, že příznivcům hnutí ANO by k rozsvícení v hlavě mělo stačit působení jeho největší hvězdy Jourové v Evropské komisi, aby pochopili, jakou globální agendu toto hnutí sleduje. Pokud to chápou a souhlasí s tím, mlčím a přeji nám všem do budoucna hodně štěstí, budeme ho potřebovat.

  1. Naprosto souhlasím. Babiš je na jejich straně, ne na naší. Projevil to nejednou v minulosti, potvrdil to dnešní kandidaturou.
   Příznivcům volby menšího zla připomínám, že jedno takové ještě sedí na Hradě. Jakmile nás přestalo potřebovat, darovalo nejvyšší státní vyznamenání kašparovi, který se notně podílí na našem dnešním bezprecedentním vysávání.
   Vidím jedinou použitelnou reálnou sílu na politickém kolbišti v SPD. Bašta není můj šálek čaje, ale jakž takž důstojnou roli by zastat mohl. Prohraju, ale má to výhodu, že mě nemusí v budoucnu hanba fackovat.

   1. Já myslím, že Babiš se k nim přidal proto, aby patřil do klubu a vzali ho mezi sebe – což se ale úplně nepodařilo. Babiš není jejich produkt, jako Fiala, je to konvertita.
    A jelikož je to hajzl a potkan, nevěří mu, nepatří do výběru, který se dosazuje do voleb. On se napřed dosadil sám a pak přišel políbit prsten. A opečovávaná první liga se mohla vzteky zbláznit, že se ho nemohou zbavit. Z toho taky pramení jejich přeaktivnost vůči pánům.
    To je důvod, proč je na něj potřeba pohlížet trochu specificky. Je do velké míry nezávislý finančně, ale zase majetkově zranitelný. Umí si zafinancovat a zorganizovat kampaň, ale zase chce být součástí panstva. Není vnitřně silný jako Orbán, ale není ani onuce jako Fiala. Je prostě nevyzpytatelný pro ně i pro nás.
    Může proto zareagovat překvapivě pro-česky, ale stejně tak proti-česky. A hlavně hraje hlavně na sebe, takže stačí nastavit pravidla tak, aby se jeho zisky staly našimi ztrátami a vyžere nás. Nebo, kdyby vlastnil přes Agrofert celou ČR, mohl by ji bránit jako svůj majetek. Anebo území vyměnit za naleziště ropy a udělat tady vojenské cvičiště pro Ukrajince a Afghánce.
    Je to prostě svině, na kterou je třeba dávat pozor a být ve střehu.

    1. To je presny popis, ovsem „byt ve strehu“ je pro zaver malo. Jak to vidite v pripade volby, Pavek nebo Bures? Ktery z nich je mozne mensi zlo? 🙂

     1. Já už jsem tuhle vaši past viděl víckrát a vžycky jsem se oklepal hrůzou z takového dilematu. A jestli to nastane, bude to vaše vina 🙂

      Já fakt nevím, Pávek je lokaj co udělá všecko co mu nařídí, možná se dá doufat, že je ze staré školy a pár věcí co si vštípil ve školce, by neudělal. Třeba nezaváděl na svém hradním hajzlíku tampony. Ale zase by asi nedělal moc věcí navíc, protože je to obyčejná guma.

      Bureš naproti tomu může překvapit na obě strany, spíš na tu horší, když se na něj zadupe, protože má hodně co ztratit. Být na něj tlak jako na ruské oligarchy, prodal by 10 milionů našich ledvin. Ale taky by se mohl kousnout a chtít zachovat v provozu chemičku a vydupat si zachování ropovodu.
      Bureš se možná bude upínat k Trumpovi a jistit si záda u Macrona, být zadobře s Blbou Uršulou… má podle mě víc co ztratit, než získat, bude zranitelnější než guma.

      Pávek je jistota kontinuity fialového hnusu, Bureš může překvapit, s větší pravděpodobností ale negativně.
      Já jsem měl ujímání i při volbě Zemana, a představy, že budu jednou považovat Bureše za menší zlo, jsem se bál už tehdy. To mě Alláh trestá, že při ramadánu žeru …

      1. To nebyla past, nybrz prosba o pomoc 🙂
       Takze vime kulovy…ty dva P&B charaktery by sly kazdy vyuzit ve specificke dobe, ovsem co specifickeho nas ocekava, nevime.
       Odbocim: volba Sitting Pinga nebyla odmenou za jeho prinos, ale za to, ze nic nezkurvil. Z cehoz usuzuji, ze Cinane ocekavaji turbulentni casy a volili na jistotu, prumerneho, ale slidniho kormidelnika, zadny experiment.
       Pokud bychom meli prevzit cinska ocekavani, pak by byl lepsi volbou general, stabilni karierista, ale ne ocividna krysa.
       Ja si zatim delam zaver v tom, ze general by neznamenal uplny prusvih a volbu neni treba chapat jako antipavla. Casem se jeste ukaze.

       1. Já bych to viděl tak, že v dané situaci je maximum možného snažit se všemi silami zajistit, aby se do druhého kola nedostala Čaputová. Ta z té trojice, která má reálnou šanci se tam dostat, představuje s obrovským náskokem největší hrozbu.

        1. Re: gogo Stridor SB

         Babiš je mnohem nebezpečnější v tom, že on sám je mnohem schopnější, než kompletní mančaft pětihrůzy a zároveň kope za SVŮJ AF, nikoli za ČR.

         1. Hlavně není zřejmé, jak moc se jeho zájmy kryjí se zájmy ČR.
          Zatím ničemu destruktivnímu z EUSA vůči nám nezabránil a pokud předstíral nějaký odpor, tak jen k zobchodování svých priorit.
          I ta biopaliva si nadiktoval v mnohem vyšším procentu, než vyžadovali eurobolševici.
          Proti migrantům neudělal nic zásadního atd … jeslti někdo máte po ruce příklad, kdy Babiš práskl do stolu a nedopustil něco, co upekli v EUSA, tak se podělte.

    2. A proč by to nemohl být jejich produkt? Mají ho na vařené nudli a pořídili si ho na volební kontrolu a deprivaci „dezolátů“. Všechno ostatní je jen divadlo. A funguje výborně! Marně přemýšlím, co, kromě, dejme tomu, občas líbivých řečí, udělal jinak, než by udělal fialový hnus. Dále marně přemýšlím, proč by vlastně, jako zajištěný miliardář, chodil do politiky?

  2. Tome, už množstvím kandidátů mimo aspen institut pohřbilo šanci, že by se snad někdo z nich mohl do druhého kola dostat.

   Tudíž – míříte na špatného viníka. Pravý viník je, neschopnost alternativy se dohodnout na 1 kandidátovi.

   Ano, Babiš poslal do EP naprosté kreatury, to mu nezapomenu. Ale mít na hradě generála nebo čaputovou – Babiš vede!

   1. Admirále, jsme na tom úplně stejně, jako v celé Evropě i v Americe.
    Bratrstvo kočičí pracky už to má tak ošéfované, že nedokážeme vygenerovat opravdového vůdce.
    Nebo si myslíte, že by Američané nedokázali vybrat lepšího prezidenta než dědečka Bidena anebo exhibicionistu Trumpa ???????
    No, nedokázali.
    Lidi volej jenom ty, které dodají velmi kvalitní imagemarkeři. Na východě je to zatím jinak.
    Tam ještě namají jenom poslušné marionety.
    Volby jsou jenom pokleslá zábava pro prostý lid. Možná se trochu vymyká Orbán.

   2. Pokud by mělo dojít ke sjednocení alternativy, muselo by to být na někom, kdo by měl šanci proti Nerudové nebo generálovi v druhém kole. To Babiš rozhodně není, dvě třetiny národa jej nenávidí tak, že jej za prezidenta prostě nepřipustí. A toto je potřeba mít pořád na mysli. On to ví taky, vědomě jde dělat komparz jednomu z nich a jistit jejich pozici. Představte si, že by kandidoval třeba Drulák, všichni ostatní kandidáti alternativy by řekli, že ten je pro ně schůdný a stáhli by svoji kandidaturu. Teď by se debatách zjistilo, že na Druláka nikdo z protikandidátů nemá ani odborně, ani morálně, nešlo by na něj nic vyštrachat, na Nerudovou by vytáhli podvody s MBA pro bohaté zájemce z Německa na MZLU pod její taktovkou a nakonec by to ještě Drulák vyhrál. Já vím, pravděpodobnost jedno promile. Ale právě tuto Babiš pohřbil. Pouze si kandidaturou koupil vysílací čas k sebepropagaci pro post budoucího premiéra a dokonale odstínil možnost překvapení. O prezidentský post mu zcela jistě nejde, protože není blbej, naopak má rád moc a počká si na premiéra.

    1. Zní to logicky, ale mně na tom nesedí jedna věc – Babiš není typ, co by se pouštěl do něčeho s tím, aby prohrál. Přičemž veřejně.

     1. zapomínáte na třetí možnost – Babiš může plánovaně dva dni před prvním kolem odstoupit a Někoho doporučit. Odpovídalo by to těm šachům s pozdním oznámením kandidatury. Teď se ostatní kandidáti odkopou, kandidáti pětidemolice se mezi sebou sežerou a pošlou toho s nejostřejšími lokty. A pak přijde náhlá „nemoc“ Babiše, že bude muset (ač nerad) dva dni před volbami odstoupit , a nenápadně Někoho doporučit. Ten Někdo (nebo Někda? V…) by pak měl/měla velkou šanci, minimálně postoupit do druhého kola. A pak už děj se vůle boží…

     2. Nemyslím, že by svojí kandidaturou Babiš prohrál. Bude mezi figurkami usilujícími o post prezidenta jediný silný aktivní politik. Bude si moci v klidu dělat kampaň, artikulovat svůj program, napadat své hlavní politické oponenty, kteří se nebudou moci nijak bránit, protože v prezidentské debatě žádní nebudou. Ve finále se prohlásí za mučedníka, kterému bylo nespravedlivě ublíženo, a upevní si přitom jistotu premiérování v příštím volebním období. Pokud by skutečně chtěl zvítězit v prezidentské volbě, musel by do druhého kola postoupit se Schillerovou, kdokoliv jiný jej smete díky protestní volbě proti němu i kdyby měl na hlavě vagón hnoje. A tomu myslím nevěří vůbec nikdo. V parlamentních volbách mu naopak bude těch jeho 30 procent podpory s největší pravděpodobností na premiérování stačit. Nicméně dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí a každý procentní bod ukořistěný sólo kampaní pod zástěrkou prezidentské volby se mu bude hodit.

    2. Ano. Tím, že kandiduje, zajistil vítězství Pávkovi (nebo Nerudové) = zlikvidoval i teoretickou možnost, že by vyhrál někdo jiný. Obchod? Dohoda? Noty?

  3. Já v tom mám jednoduché pravidlo jsa člověk jednoduchý- budu volit toho na koho řvou nejvíc naše pravdomluvná meeeedia. Vzhledem k tomu, že nejsou s to vymyslet žádnou myšlenkovou konstrukci, blafáka nebo vidle, ale jedou vždy přímočaře k cíli tak nemůžu narazit;-)

  1. Tak to nevím. Bojovníci za svobodu jsou banda vyžírků, aspoň z mého pohledu.
   Už před hadrákem Svaz protifašistických bojovníků dělal jenom vostudu.
   Vlastně se divím, že zloděje a parazita Jaroslava Vodičku ještě nezavřeli.
   Pan Klaus by měl zvážit, kde přednese svůj zajímavý projev. Aspoň z mého pohledu.

 2. Perspektiva demonstrací: K Vidlákovu REQUIEM
  cit.
  V naší zemi máme desítky odborníků, kteří mají znalosti, ale i praktické, mnohdy i politické zkušenosti, schopných zastavit devastaci země. A dostatek z nich má i schopnost tváří v tvář lidem, kteří jsou odhodláni postavit se zlu, srozumitelně vysvětlit, co je k tomu nutné a jak začít.
  Potřebujeme masovou osvětu, která může dát podnět k novému národnímu obrození.
  Dokážu to napsat jen takto suchopárně. Mnohem lépe to napsal Vidlák bezprostředně po demonstraci 28. října 2022.

  Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/10587-perspektiva-demonstraci-k-vidlakovu-requiem.html

  R. Valenčík pokračuje závěrem:
  Spor o obsah demonstrací a jeho personifikaci je proto mnohem významnější, než by se mohlo zdát. Nejde o pozice, ale o funkční tým, který si bude schopen v interakci s vývojem reality a s názory lidí ujasňovat to, jaké je koncepční řešení problémů vývoje naší země (včetně těch, které se ještě objeví a vyostří). Mj. důraz na odbornost souvisí ještě s jednou zásadní otázkou, totiž s tím: Kdo a nakolik je ochoten se člověk obětovat pro obranu a obnovu normálního fungování naší země a kdo na těžké situaci, do které se budou lidé dostávat, chce jen profitovat.

   1. Už řídí.
    Je to docela děsivé, jak každý mluví o agrresi. I lidé, od kterých bych to opravdu nečekala.
    Z mého pohledu první agrrese proběhla na Majdanu. Dodnes mi nikdo nesdělil, kdo byli tajemní střelci na střechách, kteří pálili do davu.
    Je mi jasné , že některé zločiny se nikdy nevyšetří a pachatel zůstane utajen. Ať už jde o tajemné vraždy vědců v Íránu i jinde, atentát na generála Kásima Sulejmáního na letišti v Bagdádu, kdy zahynulo i 9 dalších bezcenných kousků. A světová veřejnost ani muk. Jasně. Agrrese v zájmu Bratrstva kočičí pracky není agrese, ale prevence v zájmu míru.
    Současná genocida v Jemenu je preventivní zákrok spřáteleného saúdského lidu.
    🤮🤮🤮

    1. Ten Jemen se po 10 letech možná začne řešit, pokud Saudové pošlou Ušáky do prdele tak nějak generálně. Pak světová veřejnost zjistí, že u Saudů to s lidskými právy není tak růžové, jak se zdálo posledních 100 let.

    2. K vrazde Sulajmaniho se priznal Trump. Docela se tim chlubil.

     Pamatuju si to dobre, protoze hned den nato jsem cetl vyjadreni, do te doby meho oblibeneho komentatora Vavry (velmi uspesny podnikatel v pocitacovych hrach), ktery okamzite bez jakychkoli pochybnosti oznacil tu vrazdu za spravnou vec, a vyloucil jakekoli podezreni ze statniho terorismu.
     Pry Sulejmani byl terorista, a tedy USA mely na jeho vrazdu pravo.
     Vsadim vyplatu, ze Vavra do te doby nemel ani tuseni, ze nejaky Sulejmani existuje, ale hned jak ho USA zavrazdi, tak vime, ze to byl minimalne Usama.
     No co, o jednoho komentatora, ktereho ignoruji vic…

     Strelci z Majdanu se pry taky priznali, kdyz jich par zemrelo rychle po sobe, pri dopravnich nehodach…
     Udelali to ale pro italskou televizi, a tu my neuznavame, a do CNN je nepustili.
     Pry to byla skupina gruzinskych odstrelovacu, kteri absolvovali nejaky vycvik v Polsku.
     V Polsku ostatne meli vycvikovy tabor i profesionalni burici z Majadanu/Odesy. Vypatral to, a nafotil jeden polsky novinar.

 3. Jojo, Praha je jenom pro bohace.
  Kdokoli ma na listek do Prahy vlakem, tak je vlastne bohac.
  To te Bob plati asi dost spatne.

  1. RE: Sakura
   Si může přivydělat u tyče, ne? Pornobuk Džanda určitě neztratil konexe. A dohodí kámošovi kšeftík.
   😀

 4. Čína zprovoznila největší vepřín na světě, má 26 pater a obří výtah
  dnes 10:43
  ČTK
  Ve střední Číně poblíž města Wu-chan vyrostl patrně největší vepřín na světě, do provozu byl uveden tento měsíc.
  Stavba má 26 pater a pojme až 650 tisíc zvířat.
  ———————
  Domnívám se, že takováto stavba příbytku pro přeštická prasátka ve Vidlákově by mohla být alternativní úkol, který by sis mohl , Vidláku, vytknout, pokud by čirou náhodou nevyšly skromné politické plány, vyžadující současnou změnu mocenských poměrů na třech kontinentech.

  Podle mého názoru je tato stavba přece jen výrazně reálnější a levnější, tuším by stačilo méně než třicet miliard korun – což by se dalo vyřešit zdražením placek s vidlemi a rozšířením jejich odbytiště do zbytku Evropy.

  Vyřešilo by to i energetickou krizi – výrobou bioplynu z prasečí kejdy, možná i výrobou bionafty z vepřového sádla!

  V každém případě – pokud by i toto nevyšlo, můžeš si říct „Alespoň jsem to zkusil“….

   1. Strakovka jich moc nepojme.
    Tam to není otázka kvantity, ale spíše kvality.
    Nebo jistá vesnička, s příhodným názvem Řeporyje.

    1. Re: dexx

     Jste doubek měkkej!

     Mi řekněte, proč má mít 200 prasat strop vysoký sedm metrů, když by jim stačila úplně v pohodě čtvrtina.
     A jak by se krásně šetřilo na topení!

  1. Což o to, při soustavném rozbombardovávání bude co opravovat furt, ale kdo to bude platit? Ledaže by to dělali v akci zet?

 5. Ale nepovídej, truhlíku. Vám tu taškařici platil Minář s jistým milionářem a sváželi vás taxíkama a vlakem zadarmo.
  To se vám to demonstruje, když vás jiní futrujou!

  1. Něco málo přes šest mega – za tu údajně 250.000 exhibici na Letné.
   Dodnes jsme se, kromě údajné 2M zálohy na „transparentním účtu“ nedověděli, kdo to futroval snadnýma prachama tak, že jste si mohli dovolit všecko to, co tam bylo!
   Sedm ledek na ploše, osmá na pódiu, hlavní PAčko 2x10kW, po dvou kilowattech u každé z ledek na ploše, zajišťovala jedna z nejlepších firem u nás.
   Plně spolupracující fízlové, koordinující a odklánějící dopravu, plně k dispozici pražská záchranka a mračna pořadatelů!
   Tohle vysvětli, zmetku!

 6. No a já vím, že byste mi do očí nikdy neřekl, že jsem lhář. No a nebo možná řekl, ale pak by jste nespočítal ty kotrmelce, které byste kutálel.

 7. Přesně tak, dokud mají na lístek na vlak, je třeba dezoláty odírat o poslední korunu a ty peníze dávat lepšolidem na jejich cestu do Vnitřkova a hlavně posílat oligarchům do Kyjeva a Dněpropetrovska.
  Jako bych slyšel toho lepšoukrajince, když mluvil o lidech na Donbase..

 8. Je čas, aby alternativa začala podporovat Babiše na Hrad. Ti co z něj mají osýpky to mohou hodit křivopřísežnému generálovi, nebo blonďaté pusině, neboli pražské kavárně.
  Takové to fantazírování o samostatných kandidátech alternativy je jenom projevem nízkého ducha.

  1. Ano jde o tyto tři hráče- Andrejko, Jenerál a Čaputová. A můžeme začít utrácet energii přemyšlováním, je-li Andy menší zlo, než dva globalističtí koníci.

   1. Babiš není ideální, ale aspoň se potom politická moc rozloží mezi víc stran. Jinak bude mít petikolka i Hrad kromě vlády, senátu a sněmovny. Prezidentova moc je omezena ústavou ale má ohromný neformální vliv už od roku 1918.

    1. Souhlas. Já jen vidím, že následující týdny si tady budeme stále znova a znova potvrzovat, že Babiš JE menší zlo a nebo naopak, že je úúúúplně jedno, jestli to bude Babiš, nebo Čaputová.

     1. Zatím řešil svoje priority spíš na úkor ČR.
      Příklad? Eurodluh, který podepsal a kterým disponuje Komise. Babiš měl radost, kolik mu slíbili že dostane na dotacích. Zaplatíme my. Kdyby nám to ukradl v hotových, byli bychom na tom líp.
      Mohl by to Fiala udělat hůř? … no.. chtěl jsem napsat, že ne, ale radši to psát nebudu.

      Babiš měl šanci, ale zachoval se zase jako potkan. Je to potkan.
      Může představovat o něco menší zlo, ale to je tak všechno. Je možné, že mu to ve druhém kole hodím a popravdě se toho děsím už od roku 2017.

       1. To ano, tak to je posledních 20 let. Lidé volí od Aspenu buď jeden nebo druhý team a snaží se mě přesvědčovat, že je to super volba.
        Já si to nemyslím, ale pro většinu volit ne-Aspen je přílišný radikalismus. A to vůbec nemusím začínat mluvit o suverenitě, demokracii zájmech ČR. To už jsou pro ně téměř trestné činy.
        Takže ano… budou to s největší pravděpodobností zase lidi z Aspenu. Ale nevidím to jako svoje selhání.

    2. Volit ve většinové volbě kandidáta splňujícího 100% Vašich požadavků a zároveň se šancí na vítězství je UTOPIE.

     Kandidát který chce mít šanci, musí oslovit i voliče přes pomyslný střed, odlákat voliče protivníkovi, tudíž to nemůže být úzce zaměřený radikál.

     Po Babišovi jde pětikolka, mainstrém i bakalosdělovadla jak pomyslná slepice po flusu, škopíčky špíny a zase škopíčky špíny. To mi dává jistotu, že na Babišovi je určitě něco dobrého, že ho proto stojí za to plně podporovat při neexistenci přijatelnějšího kandidáta se šancí postoupit do druhého kola a i v druhém kole zvítězit.

     1. Poslední roky je radikálem každý, kdo neadoruje EU. I takový Klaus junior si stříknul do kalhot, když se měl vyjádřit jak je to s tou EU.

      Kandidát, který vidí za roh a plánuje na dále než 3 měsíce do voleb, mívá známou historii a jasné názory. Kandidát, který přečká období útoků a ukáže se, že jeho extremismus byl krotkým realismem, by měl mít u voličů velký náskok před kolegy, kteří téma objevili až měsíc před volbami.

      I dnes jsou kandidáti, kteří už kalkulují s volebním potenciálem 100 pohlaví a mají zato, že orientovat se jen na dvě je málo, že jim uteče 98 procent voličů. Že musí oslovit všech 100 pohlaví.
      A pak jsou kandidáti, kteří vědí, že pohlaví jsou jen dvě. Že je sice vyhodí z práce, ale za pár let jim dá většinový volič zapravdu.

      Já slýchám 20 let, že voby se vyhrávají tak, že se naslibuje všechno všem. Že se nesmí říkat nic výrazného, abychom nepopudili odpůrce. Že volební kampaň a celkově komunikaci v politice musejí řídit profi agentury. A mnoho dalšího … jo… i to je cesta, když máte neomezené zdroje a media.

  2. U Babiše je jistota, dobře, ne jistota, ale velká pravděpodobnost, že z druhého kola nepostoupí.

   Vzpomeňte na plnou Letnou a minulé volby Antobabiše.

   Zrzek s rolovaným, jsou z5 a michprdi nabírají formu !😐

  1. Před Úřadem vlády
   zemřel muž nemladý
   zastřelil se pistolí
   vylétl duch sokolí.
   Bude jako Palach?
   Měl použít kalach?
   Rakušák už nese pytel.
   Je to český Vykupitel.

   1. Nikdo si toho nevšimne. Ale vy, vy všichni, to zapište do domácích kronik, mohlo by se to vašim potomkům hodit, až budou sepisovat nové učebnice. Na papír! I ty vaše básničky. Píšete je? Co když pamětníci někdy vyhynou?

   2. Je to tuším už druhý či třetí, co si k odchodu ze světa, vybral stejné místo. Jakoby to mělo něco znamenat. Palachův testament, ten si tehdejší novináři, ale ani esenbáci či kriminalisté, nedovolili ztopit.
    Jsem si naprosto jist, že ti lidé, co skoncovali se životem právě před úřadem vlády, nějaký dokument jistě zanechali. Jen o něm my, pro vládu jako plebs a lůza, nemáme vědět.
    Nemám ani představu o míře odvahy, jakou vyžaduje dobrovolný odchod ze světa tímto způsobem.
    Palach, Zajíc i jejich zanechané výzvy, to bylo dostatečně pádné poučení i pro tehdejší věrchušku, o míře odvahy některých lidí této země.
    Věrchuška byla Palachovým testamentem poučena, že ve vlastním zájmu už nemá nikdy a nic takového zveřejňovat. Co kdyby někoho dalšího odvážného, napadlo třeba pokračovat, že.
    Ve všech novodobých případech byla současná věrchuška tak předposraná, že se dokonce i zapomněla „mimochodem“ zmínit o nelegálně držené střelné zbrani. Jak je zde už nějakou dobu zvykem vždycky, když někdo udělá něco správně – třeba odpráskne drbana.

 9. Jen chci pochválit poslední Diskusní klub Vidlák+Vlk+Cimbál. Věcná upřimná diskuse lidí s rozhledem o problematice, co nás trápí. Chce to zapracovat na připojení pro případné online vstupy, Vlk se tak zasekával, že občas nebylo rozumět větu a jeho obličej (dost děsivý i normálně) působil v zaseknutých fázích jako maska při Halloweenu. Děti se domnívaly, že vysílá Fantomas, zatímco manželka utrousila, že by měl cvičit obličejovou jógu. Ale tohle je přesně ten formát, který přinese myšlenky alternativy mezi širší veřejnost. To je jinej level než řečníci na Václavském, kde se bojovně pokřikují také jen překroucené polopravdy, jen s opačným znaménkem oproti mainstreamu. Tohle se člověk nemusí stydět pustit na velkou obrazovku, aby i ti, kdož o Vidlákovi v životě neslyšeli, viděli – slyšeli – a zamysleli se.

  1. souhlasím, pořad byl fakt vynikající. vlka již drahnou dobu nesleduji (nečtu), ale musím uznat, že v mluveném projevu je mnohem stravitelnější než v psaném.
   ps.
   při sledování pořadu jsem si jen říkal, proč vidlák při fotografování se se čtenáři kydů na václaváku vždy každému připomínal, aby fotky nedávali na fejsbůk, když na kameru vystoupí.

  2. Re: Kadlas
   Dobré. Můj dojem z vizuálu- Vidlák se snaží přemýšlet, zkoumat, přehodnocovat…Vlk už všechno ví, všude byl dvakrát, ode všeho má klíče.

   1. Je to tak, působí to tak.

    Jenže, Vlk je výborný analytik a inteligentní jako málokdo. Takže má na to, tak trochu, právo.

    Kdyby byl on, poradce vlády…
    A má všechno ozdrojované.

  3. Připadli mi jako tři jezdci Apokalypsy, z nichž dva (ti s větším egem) se předháněli v temných proroctvích vůči nim-lidem a ten třetí přizvukoval a dopľňoval Vlkův monolog věcnými postřehy.

   Debatní klub je dobrý formát. Zejména když se potkají dva diskutéři s různým pohledem, který si navzájem vysvětlují. Anebo když už mají stejné postoje, věnují se diskusi do hloubky problému.

   Tohle nebylo ani jedno z toho. Člověk se nic nového nedozvěděl, ale zase ten formát umožnil si doplnit obrázek lidí z živého vstupu.

   1. Kdepak. Lišili se v názoru na preventivní nákup pračky. A Vidlák tam vystupoval jako bodrý Moravák a smyslem pro humor plynoucím z toho, že svojí rodinu už má zabezpečenou, odlehčoval Vlka, který promloval jako Dart Wader.

    1. Vidlák je možná bodrý, ale rozhodně není Moravák.
     Ta pračka byla zajímavá, hlavně jak si byl Vlk jistý, že pračky vždycky budou v dnešní kvalitě a víceméně i ceně.
     Přitom kdybychom si představili náš prostor bez ruských surovin a čínských výrobků (což je cílem Krysaříka a je to i agenda USA), tak by mě zajímalo, kolik dílů takové pračky jsme schopni vyrobit v ČR. A jestli by šla vyrobit v EU, myslím komplet.
     Investiční nákupy toho, co nám USA s Němci zakazují, nebo co v důsledku jejich debilní politiky pro nás nebude k dispozici, jsou v podstatě racionální, zejména v situaci roztáčející se inflace.

     Podobné názory jsem potkával v době zostřeného boje proti velkým spalovacím motorům – koupit si slušné auto dokud je Němci nezakážou prodávat.
     Dnes – koupit si spolehlivé auto jako investici, dokud je Němci nezakážou prodávat.
     Nakoupit uhlí, dokud ho Němci nezakážou prodávat a Poláci nevykoupí zásoby.

     1. Vám se, gogo, málokdo zavděčí. Kritizovat dovedete pořádně, ale co kdybyste nám předvedl, jak to tedy udělat lépe?
      Jít s kůží na trh, natočit video s názory, které jsou (podle vás) lepší…

       1. Ano, kritizovat dovedete obšírně.
        A že jste se z debaty Vlk/Vidlák/Cimbál nic nového nedověděl, za to si Vidlák nebude moci dát alespoň dvakrát po obědě doutníček.

        1. Dá se čekat, že když se baví dva lidé, jejichž texty trochu znám, a debata se vede hodně po povrchu, že tam nezazní nic nového. Pana Cimbála jsem neznal, ale ten byl zakřiknutý.

         Myslím, že ve svém komentáři jsem nekritizoval, spíš jsem se rozepsal o investičních nákupech spotřebního zboží. Nebo vy tam vidíte něco jiného?

         Opravdu jste tady asi jediná, která má dojem, že píšu málo svých názorů.

  4. Se zájmem jsem na to skoro dvě hodiny koukal. Největší „dojem“ kromě potvrzení, že jsme v pořádném svrabu, na mne udělal Vidlákův permanentní úsměv. Z celé té trojice na mne působil nejpozitivněji s výraznou chutí něco dělat. Vidláku, vydržte.
   Vlka znám dlouho, ještě z Fausta. Zdá se, že jemu už ten úsměv a optimismus došel. Ne, že by neměl v diskusi často pravdu, ale…
   Bylo dost zajímavé vidět, kdo se skrývá za známými nicky. Není překvapivé, že jak Vlka, tak i Vidláka jsem si představoval úplně jinak 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *