Zpráv jako Rádio Jerevan. UA vlajka vlaje na Kinburské kose. V článku na Idnes sice přímo netvrdí, že je to na Krymu, ale spousta čtenářů bez kouknutí do mapy, má mylný dojem, že kosa leží na Krymu. A logicky z titulků čtenář pochopí, že došlo k vylodění. A teprve potom je naznačeno, že vlajka byla umístěna na dálku. Asi nějakým dronem. Pokud by jim tam dali vojáci, vyfotili by se u ní. Co z toho plyne? Focením vlajek se dá vyhrát jen v médiích. Propaganda je jak alkohol, krátkodobé pomáhá morálce ale dlouhodobě škodí, když už ani vlastní lidé ničemu nebudou věřit. Prostě se opět znovu a znovu rozšiřuje šedá zóna na obou stranách fronty, kde se přestává vyplácet držet stálou pořádku na různých ostrovech a špatně přístupných místech kvůli dronům. A prorazit frontu nikdo nedokáže. Změny jdou tempem hlemýždě podobně jako fronty roku 1916.
24.6. – 12 vesnic na severu v příhraničí (Černigovská oblast)
17.6. – 23 vesnic v Dněpetrovské oblasti
12.6. – obecná výzva, aby se civilisti evakuovali z ruskem ovládaných částí Záporožské oblasti
9.6. – rozšířena nařízená evakuace ze zbylých ukrajinou ovládaných částí Doněcké oblasti (aglomerace Slavjansk-Kramatorsk)
Nepodařilo se mi tam najít nic obdobného ani v květnu, ani v dubnu, až 20. března byl článek o nařízené evakuaci dětí ze Slovjanska.
Samozřejmě to nemusí nic znamenat – a nebo se do těch oblastí blíží nějaké ty hlemýždí změny…
Zpráv jako Rádio Jerevan. UA vlajka vlaje na Kinburské kose. V článku na Idnes sice přímo netvrdí, že je to na Krymu, ale spousta čtenářů bez kouknutí do mapy, má mylný dojem, že kosa leží na Krymu. A logicky z titulků čtenář pochopí, že došlo k vylodění. A teprve potom je naznačeno, že vlajka byla umístěna na dálku. Asi nějakým dronem. Pokud by jim tam dali vojáci, vyfotili by se u ní. Co z toho plyne? Focením vlajek se dá vyhrát jen v médiích. Propaganda je jak alkohol, krátkodobé pomáhá morálce ale dlouhodobě škodí, když už ani vlastní lidé ničemu nebudou věřit. Prostě se opět znovu a znovu rozšiřuje šedá zóna na obou stranách fronty, kde se přestává vyplácet držet stálou pořádku na různých ostrovech a špatně přístupných místech kvůli dronům. A prorazit frontu nikdo nedokáže. Změny jdou tempem hlemýždě podobně jako fronty roku 1916.
K tomu tempu – možná se dá něco málo usoudit ze zpráv o nařízených evakuacích na Ukrajině. Třeba tady ten plátek:
https://hromadske.ua/tags/evakuatsiia
24.6. – 12 vesnic na severu v příhraničí (Černigovská oblast)
17.6. – 23 vesnic v Dněpetrovské oblasti
12.6. – obecná výzva, aby se civilisti evakuovali z ruskem ovládaných částí Záporožské oblasti
9.6. – rozšířena nařízená evakuace ze zbylých ukrajinou ovládaných částí Doněcké oblasti (aglomerace Slavjansk-Kramatorsk)
Nepodařilo se mi tam najít nic obdobného ani v květnu, ani v dubnu, až 20. března byl článek o nařízené evakuaci dětí ze Slovjanska.
Samozřejmě to nemusí nic znamenat – a nebo se do těch oblastí blíží nějaké ty hlemýždí změny…