13 června, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 693 thoughts on “Tribuna

  1. Člověka by až mohlo napadnout, že pro „některé“ je ta válka pravé požehnání…
   Pouze metafora, pochopitelně…

   1. My můžeme závidět nebo ještě spíš spekulovat, jaká je gáže prezidenta země, kterou musí komplet dotovat EU a USA.
    Co si o tom může myslet ukrajinsky chudák někde v zakopu je věc druhá

 1. Veselý se na Blistech odvázal.

  Nebude on to dezolát?

  https://blisty.cz/art/114824-je-nesmyslne-vytvaret-paralely-mezi-sovetskou-okupaci-cssr-a-ruskou-invazi-na-ukrajinu.html

  „Kdyby tedy žalostně neinformovaným a zdogmatizovaným českým politikům skutečně ležel na srdci osud Ukrajinců trpících v důsledku kriminální ruské invaze, nepronášeli by plané fráze o nutnosti setrvat v nekonečném vyzbrojování Kyjiva – navíc s aplikací mylné analogie se srpnem 1968.“

 2. Nedostatek lidí s technickým vzděláním – píšou.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-technicky-vzdelani-zamestnanci-Pretahujeme-se-o-ne-zni-z-prumyslu-741586

  No to je OBJEV. Oni si nevšimli, že se tu 30 let kurví školství, že se zničilo učňovské školství, že se lidé pracující v technických oborech platili mizerně a že díky tomu tyto profese ztratily přitažlivost.

  Mně to připadá jako v tom vtipu:
  Přijde kostra doktorovi. Doktor se na ní podívá: To jdete brzo!

  Jestlipak to vědí ve vládě naši plánovači válek?

  Bez technicky vzdělaných lidí se nedá navýšit zbrojní výroba.

  Bez technicky vzdělaných lidí se nedá postavit funkční armáda. Už se dávno nebojuje luky a šípy, Na postavení tankové brigády potřebujete 5000 technicky vzdělaných lidí. Nemluvím o rakeťácích.

  Kde je seberou???

  Blouzní o zbrojení, o zvětšení armády a tohle jim nedocvakne, že musí začít od školství.

  1. Jakmile budeme mít 5000 technicky vzdělaných lidí, kteří budou schopní vybudovat tankovou brigádu, pak dost možná budeme tak chytrý národ, že si do čela postavíme podstatně rozumnější vládce… Takže ty tanky vlastně ani nebudeme potřebovat.

   Máte pravdu, musí se začít od školství. Akorát se musí mít na paměti ta nejvýznamnější úloha školství pro společnost – je to simulátor reálného života, který má v dětech rozvinout ty oblasti, v nichž budou v budoucnu společnosti přinášet nejvyšší prospěch.
   Z přemýšlivých dětí s logickým myšlením nadělat inženýry a lékaře, ze zručných dětí bez výrazných studijních zájmů šikovné řemeslníky…
   Děti líné a pohodlné nasměrovat do rolí, v nich pohodlnost a lennost neškodí…

   Škola musí být opičí dráha, která roztřídí děti podle jejich předpokladů pro potřeby společnosti…
   Proto ostatně vznikla…

  2. Aby bylo jasno, nepléduju za budování armády, za zbrojení.

   Jen upozorňuji na tupost, nedostatečnost těch co nám vládnou ( nejen ti našich géniové i v Bílé chýši a jinde na západě), nedokáží si spočítat 1+1 = 2 nepochopí, že zvýšení jakékoli technicky náročné výroby není jen o natisknutí peněz, že na to musí mít LIDI a že ty lidi se nedají dovést, že ti z Afriky nejsou ti praví.

   Nepochopí, že tenhle problém nejde vyřešit za rok, 5 let. Nepochopí, že mají chybu v systému a musí ji nejdřív vyřešit.

   Tihle by nás chtěli se svojí neschopností počítat a plánovat hnát do válek?

   Ani plácek s obecními kozami bych jim nedal hlídat.

 3. Co mi vadí.

  Že je třeba věci nazývat pravým jménem bez zavádějící (ne)korektnosti, na tom se asi vlastní hlavou myslící většina z nás shodne.

  Běda však, když začnou lítat čísla ekonomů – tehdy začíná být vše nasvíceno nějak jinak, tak nějak libtardněji. Odhodí se principiální hlediska a až příliš často to směřuje k onomu menšímu zlu.

  Znova a znova jsme ochotni dokazovat, že máme na to, abychom pochopili, že něco nejde či nešlo a jsme ochotni být neskutečně tolerantní. Dokonce i k tomu, co je namířeno jasně proti nám.

  Oč jednodušší a poctivější by bylo, kdyby se vždy braly do úvahy nezpochybnitelné skutečnosti, jež výrazným způsobem ovlivňují, budou ovlivňovat (či ovlivnily) výsledek.

  Namátkou: Má-li někdo slova uznání za směrování zahraničního snažení filajového hnusu, vyšle-li opětovně za hranice podivné dámy, jež musel znát, postaví-li se k Čukovi a Gekovi nevěrohodně, zasadí se o prosazení oné smlouvy s ušáky – to se má pro nějaká čísílka zapomenout? Kde jsou jiné (a významnější) hodnoty? A co když někdo navzdory svému věku a zkušenostem stále dává najevo svou víru v reformovatelnost jistých institucí? Ten je věrohodný?

  A slovo vlast vymizelo (i zde) z našeho slovníku …
  Proč v případě personálních ůvah nevyžadovat od politiků či představitelů partají (i u portského) jasnou řeč – tedy aby bylo jasné, kdo je orientován vlastenecky a kdo přinejmenším lavíruje?

  Takže třeba: Jó, vážený. chcete-li moji (naši) podporu, bude třeba se hodně, ale opravdu hoooodně kát. A poskytnout určité záruky. (Třeba participaci na utvoření x-koalice.) Jinak odchod na párek …

  Takže co mi dost vadí?
  Je to malá zásadovost a mala snaha oddělovat zrno od plev.
  A Vidlákovi bych doporučoval, aby se onomu oddělování při svém nasvěcování více věnoval. …
  Třeba by tím vzal vítr z plachet těm, co se nemohou zbavit pocitu, že i Vidlák jede podle notiček …

  1. A AFU prý nasadili vojáky z maďarské menšiny. Jejich školám zakazují učit maďarsky, ale teď se jim maďarština hodí jako šifra.

 4. Dám to radši sem, snad to tady na Tribuně nebude nikomu vadit, i když …radši bych to dal rovnou do Lampárny, kdyby to šlo, aby mi zase někdo nezačal vysvětlovat urážlivým způsobem to, co sem nenapsal, nebo jak on chápe psanej text.!

  ———-
  Blbíš a pan Mossberg aneb, když se vrtáním rozvrtává a znehodnocuje to, co nám generace před náma zanechaly.

  „Když si vrták, tak si klidně vrtej!“ … jako bych slyšel svýho tátu, když sem se onehdy pokoušel vrtat, co vrtat ani pořádně nešlo, nebo aspoň se vrtat nemělo!!! … to bylo asi takhle.

  Sem se zase po čase odhodlal něco uspořádat ve svý dílně. Kdo něco občas dělá, tak asi tuší, jak je těžký udržet jakžtakž pořádek, aby věci byly na svým místě, prostě po ruce, když je zrovna potřebujete a že to je téměř nikdy nekončící záležitost.

  U mě to bylo teďka o to horší, protože sem uklízel po ohni/požáru … ta událost patří do kategorie blbství již zmíněných „vrtáků“, vlastně Vrtáků s velkým „V“.

  To se událo přibližně takto:
  … asi tak na sklonku zimy sem přidělával (pro velkej zájem našich i cizích vrabců o slunečnicový semínka) krmítko a nějakou mně dosud neznámou blbostí sem nechal na ponku v dílně zapálenej takovej maličkatej titěrnej plynovej hořáček s piezoelektrickým zapalováním a mini-bombičkou s plynem. A protože jako už stařec blbě vidím a slyším, tak sem to jeho syčení při hoření neslyšel, ani nepostřehl ten maličkatej plamínek. A jak to tak bejvá, z maličkatejch věcí se roděj věci velký, tak i z mýho hořáčku byl v tu ránu fajrák, jako když každej rok v dubnu pálím (marně) čarodějnici, který mý vnoučata rok co rok říkaj Gertruda … a jak tak montuju to krmítko, všiml sem si, že mi scházej vruty a tak sem se vrátil do dílny právě v okamžiku, když plameny vod hořáčku olizovaly už sádrokartonovej strop dílny a byly asi tak 1,5m od plnýho 20-ti litrovýho kanystru s benzinem (tohle zapálení pro věc bych přál našemu Vidlákovy na tý zářijový demonstraci s Rajchlem!!!). Spalovaly úplně všechno, co jim přišlo do cesty. Kdo si třeba umí představit jenom prachobyčejný kombinačky, o kterých by se dalo říci, že na nich k hoření nic není … jenže já jich mám v různým modifikacích asi tak 20 kusů a ty sou zavěšený na stěně na takových šikovných závěsných perforovaných plechových panelech (viz níže uvedený foto) a všechny ty kleště maj všelijaký plastovo-gumový rukojeti … tak to všechno bylo v hajzlu, protože žár plamenů to všechno spaloval a on ten plast roztaveně odkapával z toho nářadí na ten ponk. Guma hořela jak na Ukrajině Patrioty po zásahu „dýkou“, prostě tak silně, že se z ní valil černej dým, kterej všechno spolehlivě vočadil do černa…

  …co sem to vlastně chtěl napsat … jo, Vrtáci & Vrtačky.

  Tak se za mých mladých let říkávalo nešikům a různým nemehlům. Dneska se pro takový Vrtáky používaj mnohem expresivnější výrazy. Pokud nevíte který, tak si třeba vzpomeňte na jó opravdu výživnou současnou Vrtačku Surikatu (to je ta, co vede /prej/ náš Parlament) a hned se vám vybaví přehršel oněch výrazů pro takový kazišukstvo.

  … no a jak to boží dopuštění dávám už asi tak ¾ roku do pořádku a ten vercajk všelijak opravuju a čistím vod toho děsnýho začouzení a spálení, pak není divu, že mi každičkej kus prochází rukama. A jak tak prochází, přicházej mi na mysl různý obrazy spojený právě s pořízením onoho vercajku a to až do podrobností mikrodetailů … což se třeba zase nedá říci o jiných věcech! Třeba si vůbec nepamatuju rok a den, kdy sem se ženil, vím jen, že to byl krásnej červencovej den a že to bylo v minulým století. Nepamatuju si dokonce ani data narozenin a svátků svých blízkých, pletu si jména svých vnoučat … no, prostě mentální masakr.

  Ale když sem vzal například do ruky svojí stařičkou vrtačku Narex 513D, teď ale hodně vočouzenou, u který naštěstí shořel jen gumovej kabel, tak je zvláštní a mohlo by se říci i obdivuhodný, že si na milimetr přesně pamatuju každičkej okamžik z toho tehdá dost mrazivýho pondělka roku 78, kdy sem speciálně pro Narexku jel do Prahy coby mladej inža a v železářství na konečný točně autobusu na Bořislavce (hnedle pod Leninkou = dneska Evropská, před kopcem na Hanspaulku) právě vcházím do tamního železářství a platím pod pultem schovanou vrtačku, za kterou sem neváhal dát můj tehdejší úplně celej hrubej měsíční plat (1700,- Kčs + 100 Kčs za schování … v tom roce NAREX začal vyrábět právě tuhle vrtačku) a já po ní zkrátka toužil (=bylo to moje vůbec první elektrický nářadí a musím ještě dneska podotknout, že povedený!). No a jak si ten poklad ve skladu prodejny prohlížím a hladím ho, všiml sem si v regálu gola sady Tona v takový bytelný plechový krabici za 500 Kčs a to už sem vám byl úplně ztracenej až ták, že sem nelitoval jet přes celou Prahu a tu pětistovku si půjčit od tety. To holt jinak ani nešlo, i kdyby děti doma hladověly, to musí každej uznat, žejo?

  … sakra, co to má co společnýho s Vrtákama a speciálně Vrtačkou Surikatou?… jo tohle (viz žlutá šipka):
  http://imgway.cz/v/4Ujg.jpg
  mám rád starý nářadí a všelijakej vohmatenej vercajk, a když sem bral do ruky tohle:
  http://imgway.cz/v/4Ujk.jpg
  tak kromě maličkatýho (až bezvýznamnýho) začouzení nic!!! Tak sem si řekl, že ten malej nastavitelnej klíč, co se mi před požárem válel v šuplíku, taky pověsím na tu plechovou závěsnou stěnu, aby bal po ruce, jenže chyběl otvor na zavěšení. A tak si Vrták řekl, že ho tedy vyvrtá. Důlčíkem udělal důlek (dokonce na fotu je vidět!) a stoupl k vrtačce a vrtal a vrtal a vrtal a … a vono hovn@, holenkové, z vrtáku se jen kouřilo, jak se tupil, i když se přímo koupal v olejový lázni! Prostě, ani ťuk, ani šponka či pilinka, prostě nic. Vezmu tedy na oči silnější brejle a velikananáskou lupu a… a koukám na ten klíč a docela sem se zastyděl až ustrnul, protože na tom klíči bylo vyražený písmo a já četl:

  Sterling NO.1
  Manfd by
  Frank Mossberg
  Attleboro Mass.USA
  Pat´d Nov. 13.00

  A tak sem zagůglil a zjistil tohle:
  http://alloy-artifacts.org/frank-mossberg-company.html
  = tedy asi to, že vlastním nezničitelnej stoletej maličkatej nastavitelnej klíč, na kterej tehdy mladičkej švédskej emigrant pan Mossberg měl v minulým století v Americe patent a s úspěchem ho tam i vyráběl.

  Prostě se to s tím mým klíčem od pana Mossberga má jako s mou vlastí, kterou Vrtáci a Vrtačky v čele s výraznou Vrtačkou Surikatou vrtáním rozvrtávaj k nepoznání, což třeba u mýho klíče prokazatelně ani nešlo, jednak pro jeho blbuvzdornost a taky proto, že byl vyroben z tak tvrdý oceli, z který Češi vyrobený zkrátka ani náhodou nejsou!!! … a tak zaprodaný Vrtáci a Vrtáčky mezi náma dál a dál rozvrtávaj, co ještě po více jak třiceti letech k rozvrtání od předešlých generací zbylo.

  Vsadil bych boty, že Surikata a spol., na rozdíl od Vrtáka blbíše, se ani nezastyděj, když vrtaj, co k vrtání prostě není, nebo aspoň by být nemělo!!! Jednak ani netušej proč a za druhý si pro svoje hlupství ani neuvědomujou, jakými skvosty sou moje vlast a klíč od pana Mossberga!

 5. Jen tak mě napdlo –

  Koupil jsem svému klukovi a sobě audioknihu od Gravese „Já Claudius“. Pro kluka něco k poslouchání na cestu k Jadranu, kam vyráží s mojí dcerou a její rodinou, protože se to k tomu Jaderskému moři tak nějak hodí – to vyprávění o rvačce o moc mezi vládci tehdejšího světa někdy okolo začátku našeho letopočtu. Člověk dojde na zajímavé podobnosti, dojde na to, když si toho přečte a naposlouchá ještě hodně na víc, že se všechno opakuje, že stejné motivy vedou ke stejným postupům a ke stejným výsledkům. Jen ty kulisy se mění.

  Pro sebe jsem si tu knížku, kterou jsem před tím vícekrát četl a viděl i zdařilé zfilmování, pořídil, abych posoudil, jak je ta audiokniha zpracovaná. Musím říct, že dobře.

  Zajímalo by mne jestli tu knihu četl třeba ukrajinský prezident Zelenský.
  Měl by si poslechnout třeba 5. kapitolu té audioknihy. Vypráví o zavraždění císaře Caliguly jeho pretoriány.

  Ale raději, ať to nečte. Nespal by z toho.

  1. Admirál: Pretoriáni byli Římané, kteří sami v Římě měli své přátele a zájmy, které jim mohl císař zkřížit. Pokud má dnes jako prezidentskou ochranku bývalé vojáky britských speciálních služeb pod krytím bezpečnostních pracovníků a poradců, ti na UA zájmy nemají. Odslouží turnus, dostanou odměny a vrátí se na Západ. Je to účinné mít gardu složenou z cizinců, ale jak připomínal Machiavelli, že vladař tím může urazit své lidi, když si všimnou, že jim nedůvěřuje, aby je vyzval, ať ho chrání oni sami.

    1. Admirál: Bylo to tak. Germánům bylo jedno, co císař udělá se senátem. Jen když dostali slíbené zlato…Císaři v Byzanci zase měli Varjagy a arabšté emírové své mamlúky. Někteří bolševici měli čínské válečníky za občanské války jako ochranu svých velitelských vlaků, kteří samozřejmě dostávali žold, ale oficiální sovětská historiografie je potom popisovala jako nezištné dobrovolníky plné ideálů.

 6. Silně zadlužená čínská realitní skupina Evergrande požádala ve Spojených státech o ochranu před věřiteli. Informují o tom tiskové agentury s odkazem na soudní dokumenty. Soudní ochrana před věřiteli umožní firmě ochránit její aktiva v USA v době, kdy pracuje na dohodě o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu v jiných zemích. Celkem dluh Evergrande činí více než 300 miliard dolarů. Od roku 2021 nesplatila některé své dluhové závazky a loni bylo také pozastaveno obchodování s akciemi firmy.

  https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/nejzadluzenejsi-na-svete-cinska-realitni-skupina-evergrande-chce-ochranu-pred-veriteli-v-usa-1399984

 7. Teď, když definitivně zrušili koncert Anny Netrebko, škoda, že se nenajde někdo, kdo by byl schopen současně zkontaktovat agenturu Netrebkové a zamluvit koncertní halu odpovídající velikosti. Kdyby se takovému člověku podařilo narychlo zorganizovat koncert Netrebko s Nohavicou – to by vážně nemělo chybu.

  1. Bože, máme my to v národě ale zkurvence. Ona naopak pozvala příznivce opery do Rakouska a Německa kde koncerty budou. Ale budou ještě dostupné?

  2. J. Rajchl měl podobný nápad a agenturu již oslovil. Zda se to povede je ale těžko říct. Programy vystoupení, cesty, ubytování, termíny atd. budou jistě detailně rozplánovány na dlouhou dobu dopředu 😞

 8. Spekulace, jak že proběhne Zelenského zabijačka se množí.

  https://vasevec.info/clanky/ukrajina-hleda-se-nahrada-zelenskeho

  „Západní média tak zvažují scénáře „měkké“ a „tvrdé“ náhrady Vladimíra Zelenského. Bruselské vydání Politico tedy předpovídá, co se stane, pokud bude zabit (samozřejmě se rozumí, že vraždu spáchají Rusové).“
  Ano. I kdyby se zabíjačka měla odehrát v Bílém domě, tak to spáchají Rusové a nejspíš v tom budou mít prsty Čuk a Gek.

  Ostatně, ti už se prý, podle vydavatelství pohádek Bellingcat zase ti packalové objevili a přiotrávili nějaké Rusky činné v protiputinovském odboji za peníze MI6. Jednu svěděla hlava a měla rozbouřené trávení, druhá dostala záchvat rýmy a otekli jí nohy. Bylo to včera na ČT. A tam vědí.

  1. Shořelo. Do mrtě.
   Takovou lišku jsem ještě neviděl.
   Hasil i můj zeťáček. Odnesl to se spáleným ramenem.

  2. Příčina požáru – zkrat a zahoření motoru pohonu vrat, od nějž chytl uskladněný plastový granulát, následně platové obaly, později v hale hezky hořel olej z hydraulik vstřikovacích lisů… Požár byl již od samého počátku neuhasitelný.
   Štěstí, že to nikoho nestálo život nebo vážnou újmu na zdraví.

   1. Takže zase nějaká úsporná fušeřina. Kdyby měl ten motor tepelnou pojistku a správné předřazené jištění (obojí za pár šupů), tak by se nestalo vůbec nic.
    Kolik, že tam činí výsledná škoda?
    A napíší nám taky, kdo byl výrobcem/dovozcem/instalátorem toho motoru, schopného při poruše začít hořet a zapálit halu ???
    Docela rád bych to věděl, odkud takové fušeřiny chodí.

 9. Nordstream nejspíš stále ještě není mimo hru.

  Rheinische Post:

  „Eon chce zůstat součástí provozního konsorcia plynovodu Nord Stream 1. V současné době se vyvíjejí možnosti, jak potrubí odvodnit a chránit,“
  https://rp-online.de/wirtschaft/unternehmen/eon-dauerhaft-hohe-strompreise-erwartet-aerger-wegen-fernwaerme_aid-95224485

  TASS:
  Germany’s E.ON to stay in Nord Stream pipeline consortium — CFO
  https://tass.com/economy/1658491

 10. Před časem jsem se zmiňoval v diskuzi o nenápadné ťafce Erdovi se zavedením bezvízového styku s Thajskem. A helemese, tůristi z paňstva Polskiego si stěžují, že po příjezdu na dovču do Thajska se ocitli v „malém Rusku“. Nárůst ruských turistů o 1 000 %, jídelní lístky a názvy obchodů také v cyrilici, všude sám Rus, tihle s jejich prašulema budou Erdovi chybět.
  Bližší info v ruštině na https://rusvesna.su/news/1691553813

 11. Autorka spadla z višně, nebo je podplacená?

  …Podle psychologa je na vině také ruská agrese na Ukrajině. U mladých pachatelů je podle něj často na vině rodina….

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/psycholog-valka-brutalita-vrazdy.A230812_092306_domaci_nema

  …..Ve vazbě skončil teprve osmnáctiletý Ukrajinec, který v noci na středu znásilnil v Plzni v Lobzích patnáctiletou dívku a následně se ji snažil i zabít. Dívku zachránilo to, že předstírala svoji smrt.

  Policisté mladíka, který v České republice žije dlouhodobě, během několika hodin zadrželi, ve čtvrtek byl obviněn ze spáchání pokusu o vraždu a znásilnění. …..

  https://www.denik.cz/krimi/mladik-obvineny-z-pokusu-vrazdy-a-znasilneni-je-u-soudu-rozhoduje-se-o-vazbe-202.html

  Když tady žije dlouhodobě, jaký vliv má válka?

  Každý nosí v kapse lepící pásku a nůž?

  1. Re: Jp

   Vy nemáte v levé kapse nůž a v pravé dva kotouče izolepy?
   Tak to jste divnej člověk…
   Podezřelej člověk…!

 12. Měl bych jeden postřeh a jeden dotaz.

  Do Litvy zběhl poručík RA Ivan Koroljov. Zajímavé mi připadá, že dotyčný byl zástupce náčelníka skladu dělostřelecké munice a pozadržení mj. uvedl: „Měli jsme na starosti zásobování ruských vojsk municí. Dostávali jsme munici z celého Ruska, ze všech jednotek, ze všech skladů a přerozdělovali jsme ji brigádám a jednotkám přímo na Ukrajině“. Aniž bych chtěl cokoli naznačovat, napadá mne ten nedostatek té munice, o kterém hovořili nejen Wagneři, ale i jednotky RA v zóně SVO.
  Viz https://echo24.cz/a/HrViV/zpravy-svet-do-litvy-zbehl-dalsi-rusky-dustojnik

  Dotaz směřuje ke znalým. Neví někdo, kam se poděl gen.Surovikin a aniž bych chtěl cokoli naznačovat, co je s nedávno v mediích zmiňovanou rezervní armádou? Jen se psalo o cca 300 000 mužích, ale výzbroj, dislokace či složení velitelského sboru jsem nenašel.

  1. Re: nemesis

   Odpověď čistě k logistice a skladování.

   Z hlediska logistiky vyprázdní sklady v jedné části svého území jenom idiot. Zvláštěpak když má ty sklady v nějaké osmině Zeměkoule.

   Jinak jsem nezaznamenal, že by Vagneři mělo své Dé Óčko (dělostřelecký oddíl), ale samozřejmě nevím všechno.

   Tak tedy znovu ve zkratce – z hlediska zachování bezpečnosti a zejména obranyschopnosti rozsáhlého (resp. jakéhokoli) území potřebujete držet muničáky se zhruba stejnou úrovní výše zásob, protože čert nikdy nespí.

   1. Jinak na výši munice vzhledem k rozmístění jednotek byly za bolševika tabulky. Vše bylo spočítáno na jednotky kilogramů a dojezdové časy zásobovacích kolon ze skladů na palebná postavení na jednotky minut.

   2. Já to Vaše tvrzení nezpochybňuji, jen mi ta souvislost přišla zajímavá.
    btw. Kdepak je asi velitel toho skladu?

    1. Re: nemesis

     K vaší další otázce asi tolik.

     Poručík, neboli lejtěnant je ve své podstatě absolvent DDŠ, neboli dvouleté důstojnické školy, v Rasýýýji pak asi nějaké obdoby někdejšího sovětského vojenského učiliště. Čili tzv. vojenské ucho, jak s oblibou říkávali Ivani.
     Pokud takovýto novotou vonící soudruh dělal zástupiče ve skladu dělostřelecké munice, byl bych opatrný k jeho tvrzení, že právě mezisklad, ve kterém měl údajně dělat zástupiče, soustřeďoval dělostřeleckou munici z CELÉHO Ruska a následně ji rozděloval na CELOU frontu. Fakt NE už jen proto, že rozdělovat munici můžete v Kremlu a to nikoli po paletách, nýbrž PO VLACÍCH.

     Btw. když tak šmejdíte po netu, zkuste si zjistit nebo spočítat DENNÍ spotřebu dělostřelecké munice RA.

     Takže bláboly soudruha lejtěnanta jsou na úrovni Pohádek z mechu a kapradí a továáárišč lejtěnant úspěšně supluje Jiřinu Bohdalovou v roli lidového vypravěče.

     Stran Surovikina asi tolik.
     1/ Udělal nějaká opatření, která se ukázala být prozíravá.
     2/ Je mu 56 let, čili předpokládám, že v pohodě dosáhne na důchod.
     Kdysi bylo k získání nároku na důchod nutno býti ve služebním poměru pouhých 25 let VČETNĚ onoho vojenského učiliště, o kterém jsem psal výše, tudíž byli sokolíci (a znal jsem takové), kteří šli do starobáku v 41 letech.

     Takže Sergej Vladimirovič může býti uklizen na dáči a případně může čekat na další povolání k službě vlasti. Generálů mají v Rasýýýji dvanáct do tuctu a velmi rádi a ochotně je protřídí, kdo se ještě k něčemu hodí a kdo už patří do starobince.
     Pokud chcete vědět něco podrobnějšího, najdete obvyklé bláboly na wikině.
     Na ní rovněž píšou, že nyní dělá zástupce Gerasimovovi, což v překladu znamená, že hlídá, co jeho šéf vyvádí.

     Jinak neberte moc vážně, co kde píšou, novináři sami vědí hovno, pouze papouškují to, co jim kdo nakuká a chce, aby si mysleli.

     1. Díky za reakci a info. Zas tak mi to žíly nerve a na netu koukám jen občas a na něco. Na bádání jsou tu jiní gaučáci. Obvykle mne zaujme jen to, co intervjuci neřeknou. Tu poslední větu plně podepisuji. Pěkný den.

 13. Teď jsem slyšel v rádiu jeden z nejdelších „českých“ neologismů:
  eldžíbítýkjůplas
  Pokud to slyšíte v jednom rozhovoru 20x, je to na palici.
  Ale je fakt, že účastníci tento jazykolam zvládají s bravurou. Asi dlouhý trénink.

 14. Čtyři lidé na Ukrajině zemřeli po otravě plynem z brambor.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ctyri-lide-na-ukrajine-zemreli-po-otrave-plynem-z-brambor-hnily-jim-ve-sklepe-40440285#dop_ab_variant=1118251&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  To bude ten ruský útok chemickými zbraněmi, jak meldoval ten ukrajinský generál a avizovali to na Novinkách….

  1. V diskuzi to těm blábolalům moc nebaštili… líbil se mi koment: …“ Už se na to vykašlete. Když nemáte o čem psát, tak sem dávejte fotky koťátek….“. Hovínka.cz jsou fakt dobrá žumpa 🤣. (Mmch, ta koťátka bych brala…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *