28 května, 2024

Třetina Ukrajinců v Česku prý živoří a „Současná situace je pro mnoho uprchlíků finančně neúnosná,“ říká šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek.

Té organizace, která měla za rok 2022 příjmy ve výši 71 895 048. I z našeho rozpočtu. Té organizace, která z toho celých 45 856 920 dala jen na vlastní mzdy. Proplácené faktury tam lítají hlavně z ministerstva vnitra. To jen abyste se nedivili, kdybyste se něčemu divit chtěli. 🙂

Pan Rozumek si stěžuje, že třetina z ukrajinských migrantů (on říká uprchlíků), si nedokáže vydělat na své každodenní výdaje a více než polovina by nedokázala zaplatit náhlý výdaj přes 13 tisíc korun. Dokládá to na příkladu paní, která když zaplatí nájemné, jídlo pro své dvě děti a další náklady, zbyde jí měsíčně na vše ostatní maximálně od tří do pěti tisíc korun. Dovoluji si pana neziskovkáře upozornit, že v České republice žije 1 milion lidí na hranici chudoby, další dva miliony se ji šupem přibližují a téměř čtvrtina Čechů nemá finanční prostředky na zaplacení nečekaného výdaje přesahujícího částku 10 tisíc korun. O tom, že by jim po odečtení všech nákladů zbývalo měsíčně pět tisíc jako rezerva na vše ostatní, si většinou mohou nechat jen zdát.

„Současná situace je pro mnoho uprchlíků finančně neúnosná,“ Nejhůř jsou na tom nejstarší z nich, konkrétně skupina lidí 65+. Z nich nevyjde s penězi podle údajů průzkumu 68 procent. Rozumuje Rozumek. Ono pane Rozumku současná situace je neúnosná nejen pro tyto lidi, ale také pro spoustu českých seniorů v tomto věku. Pro lidi, kteří zde celý život pracovali a budovali tuhle republiku, a teď si díky vládě a takovým jako jste vy, mají připadat jako občané druhé kategorie.

Prošla jsem si i ty vaše uprchlické ukrajinské grafy, a musím říct, že mne na nich pár věcí zaráží.

– 50% z nich má prý alespoň jedno dítě. Já jsem myslela, že to jsou všechno maminky s dětmi. Asi ne teda…

– skoro 40% z nich má ve své domácnosti alespoň jednu osobu s vážným zdravotním postižením. Tak to je jako trošku divný, ne? Běžně se to u nás totiž pohybuje kolem 5% (13% postižení, z toho 39% vážně) zdroj ČSÚ.

– Nezaměstnanost. Ženy 35%, muži 20%. Ofiko, samozřejmě.

– A jaké jsou jejich nejnaléhavější potřeby? V 60% prý ty zdravotní. Jako chápete ten mazec? Zde připomínám, že většina lidí na Ukrajině nemá žádné zdravotní pojištění a podle toho ta péče tam také vypadá. Roky a roky zanedbávané věci se poté řeší zde. Takže to, že tu platí chvíli zdravotní pojištění to opravdu nespasí. To si nemažme med kolem pusy. A ještě je důležité říct, že za seniory nad 65 let bude platit zdravotní pojištění stát, takže budou mít bezplatný přístup ke zdravotním službám,“ řekl Proděkan filozofické fakulty pro strategii a rozvoj a odborník z Ústavu sociální práce Filip Rigel. Náš samozřejmě. My všichni, lépe řečeno.

Takže jestli nás měla tato neziskovkářská agitka dojmout a zdůvodnit tak další desítky milionů pro organizaci pana Rozumka, mě to tedy nedojmulo. My se máme primárně starat o lidi zde, nikoliv o to, jestli cizincům zbyde na koníčky a kapesné. Opravdu ne. Akutní pomoc v nouzi je jedna věc, dělat ze sebe dojnou krávu na úkor vlastních občanů je ovšem věc jiná.

66 thoughts on “Třetina Ukrajinců v Česku prý živoří a „Současná situace je pro mnoho uprchlíků finančně neúnosná,“ říká šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek.

 1. Kristepane, nač si stěžuje, když většinu peněz prožere se svými kumpány z neziskovky? Ten chlap je drzost sama a měl by sedět v base, za podvod.

 2. Vevca jeste spi nebo ji zamestnavatel zatim nepustil na web aby to tu zase zasvinila blabolenim o tom ze nadpis je moc dlouhy?

 3. Je známo, že Ukrajinci šikanovali a nakonec i vraždili etnické Rusy mimo jiné proto, že nesnáší Rusy na svém území a bytostně jim vadí, že mluví na jejích Ukrajině rusky a ne ukrajinsky. Přitom,jak se můžeme sami denně přesvědčit,se Ukrajinci sami roztahují na území cizího státu s výhodami, které by sami nikomu jinému ve své domovině nebyli ochotní dát a vůbec nejeví známky ochoty, naučit se jazyk svých štědrých hostitelů.

 4. a ze pan rozumbrada nepise o tom jak u filmoveho a televizniho komparzu je to samy ukruinec/ukruinka a ze tam dostavaji denne 1000 – 2000 kc na ruku a to se nikde nehlasi ani nedani a da se tak nacerno ziskat pres 30 000 mesicne… a ze chodi na odbery krevni plazmy za coz dostavaji 600 kc za kazdy odber.
  aby tu bylo i trochu legrajdo tak pred casem se natacely scenky z jakesi velkoveselice, kde mela dvojice nekde v bocni ulicce kulis predstirat milovani. ukruinska komparzistka neumela moc cesky a ukruinec ji nakecal ze maji doopravdy soulozit a ze ona za to dostane extra 5000 korun. to jste meli videt ten poprask kdyz si po nataceni prisla k agenture pro ten bonus!

 5. V devadesátkách jsem na moji námitku, že zákon platí na celém území republiky a pro každého a je skandál, že je možné, že v autobusech kasíruje mafie zde načerno vydělané peníze od ukrajinských krajanů bylo sděleno, že mám snad svých starostí dost. Není daleko doba, kdy mafiáni v SUVčkách budou nahánět své nemafiózní krajany a tyto dodávat do masomlejna. Otázkou je, zda podobné odvody budem organizovat sami nebo to přenecháme SUVčkářům.

 6. Pan Rozoumek by svou pozornost měl obrátit přednostně na vydřidušské pracovní agentury, pře které jsou Ukarjinci otročeni.

  To, co vidím kolem sebe, je HNUS.

  Tudy ale pan Rozoumek nepůjde. To není správná cesta pravdyalásky.

 7. Paní Marková.
  Rozumek,vůbec tomu nerozumí.
  Tyhle zbytečně výdaje si KoZa přivodil ve své chamtivosti,ovládnout Rusko.
  Já se nedivim,ze Ukrajinci byli tak lehce přemluveni napadnou Rusko,mafiáni, oligarchove je brali u huby,co se ukazuje teď u zdravotnictví.

  1. Dneska holt je tezky necemu a nekomu rouzoumkovat..
   Ukrove se vyznacujou tim , ze se pridavaji k tem ,ktery je nejvic nenavidi a vyhlazuji a
   s obrovskou snahou a obetovanim zabijeji ty , kteri je chteji zachranit vod vyhlazeni..
   Je to nejak jejich tradice a sou na to ty lidsky prava..
   Nesmi se jim to proto zakazovat..
   Ale jak pisu , dneska je opravdu tezky necemu roz……

 8. Chápu, že některým Ukrajincům zde není hej, ale to ani mnohým občanům ČR, bohužel.

  Ale Ukrajinci zde přítomní žijí a jsou přece mimo válku…
  potravinové banky je jistě nevyženou, práce také prý je
  a „nebojte se požádat o dávku, nikoho nenecháme padnout “ signalizoval i derniér…

  Tak ty peníze místo „Organizaci pro pomoc uprchlíkům“ může vláda dát rovnou těm živořícím,
  kteří skutečně nemohou pracovat….to by jim pomohlo určitě víc, než na platy Rozumkům…
  ******
  „Odborník z Ústavu sociální práce Filip Rigel“, nesdělil paní Marková a milí čtenáři celou pravdu,
  zdravotní pojištění neplatí stát jen uprchlíkům na 65 let,
  ale i všem novým odkudkoli 150 dní od udělení dočasné ochrany,
  všem dětem,
  studentům do 26 let a to i studujícím nejen v ČR, ale i na Ukrajině
  a osobám – pečujícím o jedno dítě do 7, či dvě do 15 let,
  lidem postiženým,
  osobám, pečující o osoby závislé na péči v mnoha případech,
  osobám, evidovaným na Úřadu práce….

  Prostě obdobně jakoby byli občany ČR a kdo ví,
  zda po uprchlících někdo bude a zvládne reálně vymáhat případně nějaké dlužné pojistné
  v ostatních případech, pokud za ně neplatí rovnou náš stát, zaměstnavatel, či nepodnikají…
  a sami si pojistné ani nevyřídí… Určitě nejsou systémy propojeny a max. při nějakém čerpání zdravotní péče se na něco přijde….

  A kolik stojí zadluženou ČR péče o ( ve zbytečné válce) raněné vojáky Ukrajiny se také nikdy nedozvíme…

  A přitom není vládě, Sněmovní 108, Senátní většině a prezidentovi a soudcům Ústavnímu soudu (až na čestné disentní soudce) HANBA označit za „hospodářskou škodu“ plnění důchodcům dle zákona,
  který platil právě pro chrápání vlády celý rok 2022 a ještě pro volbu prezidenta na počátku roku 2023.
  *******
  NO a úplně „psycho“ je to skladování plynu údajně pro Evropu v zemi zmítané válkou,
  kdy učitelka Bednářová byla a možná je tahána po soudech a nesmí učit,
  když řekla cca co ta Ukrajinská firma údajně v 8/2023 ..

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-obchodnici-s-plynem-vcetne-kretinskeho-eph-zacali-skladovat-plyn-na-ukrajine-40440109
  „Podle Naftotgazu mohou obchodníci ze zahraničí na Ukrajině využít více než 10 miliard metrů krychlových skladovacích prostor z celkové kapacity kolem 30 miliard metrů krychlových,
  přičemž většina skladovacích prostor se nachází na západě země, COŽ JE DALEKO OD FRONTOVÉ LINIE“
  ********

  Prostě když blázinec, tak pořádný!

  1. To jsou ovšem fakta, která správného euroobčana se srdcem na pravém místě nezajímá.Dokud to nezačne platit viditelně ze svého. Krátkozrakých je furt dost

 9. U nás byl vloni jeden ukrajinec s firmou likvidující dřevokaznou houbu. Vypalovali to mikrovlnkami a velel mu čech.
  Když jsem se ho na válku zeptal mi řekl že to není jeho válka. A ještě dodal něco o tom, že by všechny co se je snaží nahnat do války spolu s těmi co to samé dělají z druhé strany nahnal do ohrady a zavřel je tam. Ať si to tam srovnají mezi sebou a netahají do toho obyčejné lidi kteří chtějí v klidu žít svůj život.
  Řekl jsem mu že má pravdu. A že s ním souhlasím.

 10. Která si to země Pobaltí řekla, že muže v jatečním věku pošle na Ukrajinu, ať mají ruské dělostřelecké a letecké útvary, co likvidovat. A voni se přesunuli rychle k nám, Poláci už dávají tvrdě najevo a veřejně, že u nich jim pšenka neporoste. Takže tam nejdou, většinou.
  Řekl to v jednom rozhovoru Ivan Kratochvíl, podplukovník v záloze.

  Včera na Telegramu bylo video z Moldávie, za hranicemi s Ukrajinou jsou odstaveny desítky aut. Lidi utíkají pokud tu možnost mají.

  1. Tihleti „zběhové“ mají rozum, že se nechtějí nechat zabít pro nějakého velebohatého kokainistu, šulinopianistu, knězem prokletého Žida. Pokud se tady chytili nějaké práce, mají moje sympatie.
   Souhlasíte?

   1. Píši někde o všech? Pracující,tedy opravdu pracující (ne ti docházející do práce vyřizovat telefonáty někam do celé Evropy svým příbuzným) mi nemají důvod ležet v hlavě. Mám na mysli především ty,co si lebedí v hojnosti v případné práci,kde jsou terčem lítosti a pochopení eventuálně mudrující o prosperující Ukrajině, která by pod zeleným Volodymyrem taaak vzkvétala. A těch je tady poslední roky sakra moc.

    1. Oni ještě takoví jsou? Bratr pracuje u jedné firmy na výkopové práce, jelikož je invalidní důchodce, ale jen 1.stupně nebo jak to má (je prostě diabetik a inzulín si aplikuje už 18 let, k tomu má i hodně zasaženou slinivku břišní) a tak stále pracuje, jako šofér i když nesmí. A zrovna ti Ukrajinci začínají chápat jak to vlastně je s tou válkou.
     Ty co popisujete, budou ti co jezdí v těch lepších autech.

     1. Já makám s Ukrajinci od 90 a byli to dříči.
      Dnes? Zapomeňte. Oni prostě pochopili, že nemusí. A oproti loňsku je jich ve sféře,kde se pracovně pohybuji ja,opravdu zlomek.

    2. Anonym:
     To nevím kde – nejspíš v Praze, ne? Případně třeba Hradci. Potkani se vždycky stahujou do větších měst. Naši zdrhlíci na malém městě hákujou.

   2. Docela by mě zajímalo jaký počet vyjádřeno procenty se tady chytlo té vaší,, nějaké “prace.
    Moc bych se nedivil,kdyby se pohybovalo (z celkového počtu) číslům před SVO

   3. Ne, nesouhlasím.
    Je jich moc a čeho je moc, toho je příliš.
    Vychcaní jak mraky a pořádají si banderapárty.
    Kdyby šli někam do hajzlu z našeho statutárního městyse, dost by se mi ulevilo – je jich tu třicet tisíc!

    1. Godot:
     Městyse, jo? Vy jste z městyse Plzeň, ne? 😀 Vy tam máte zdivočelé vody a ovzduší – furt něco.

     1. Furt tu máme, milostivá paní markýzo, Ukrajinců víc, než je zdrávo. Přijeďte se podívat, třeba v pátek večer na Moskevskou, co se teď jmenuje Americká. Před tím Ludvíka Svobody (jen krátce), před tím Stalinova, před tím Viktoria strasse (když chtěli soukmenovci zvítězit), ještě před tím Karla IV. (když soukmenovci ještě nedostávali přes držku a císař německé Říše jim nevadil)….
      Možná bude brzdy Zelenského, ale to taky přejde. Jako všechny předtím.

      1. Možná že hraběnka poskytuje některým z nich bydlení v pánské stodůlce se zahradní hadicí a její štolba po nich vynáší kýble.
       Hodí to slušný kačky měsíčně.
       Dokonce i někteří penzionéři v horstvu českém,rezignovali na klasický lufťácký byznys a raději výhodně charitují a mají jistý příjem a levnou pracovní pseudosílu

   4. Čech:
    Já rozdhodně. Navíc často vídám i táty s rodinami a jsem toho názoru, že táta se má starat o mláďata a ne bojovat za zájmy pyjanistů.
    Akorát dnes vstoupil v platnost nový ukrajinský zákon, že si má každý štandopede aktualizovat doklady, aby se vědělo, koho odvléct. Kdo nebude aktualizován, bude odvlečen rovnou. Takže by mě zajímalo, jak to mají s doklady zdrhlíci.

   5. Hovno hovno. Jak je to dlouho,co se prsili, že prý bljat rusa, chtěli třískat moskaly po lebedách…..tak ať jdou. Teď najednou unisono nemají zájem rusaka řezat?! Najednou to není jejích válka? Najednou nemají chuť pálit Moskaly a dorážet je pistolí??A ti co jsou z nich připokáklý, můžou jít s nima. Ale za svý!

   6. Ukazovali na tube ,ze ted rabi a naky zidi sou hrozny antisemiti , zraly jen na kriminal….
    Tohle driv ,este vcera taky nesmelo bejt..

 11. Za ty skoro tři roky jsem nepotkal živořícího Ukrajince. To co já osobně kupuji ve slevách,toho se oni ani nedotknou. V práci mají pohodu a spíš si leští ty své rapidy,audiny…..byty pokud vím se pro ně vždycky!! našly

  1. Anonym:
   A to já jo – často táboří pod dvěma celtama někde u řeky. Ale zřejmě než se vynajdou, nikdy tam není jeden a tentýž moc dlouho.

   1. Si je vemte domů. Obchazejte celebrity CZ showbyznysu a místo starání se o sebe, zasvěťte život pomoci jim. Určitě vám to vrátí. Tečka.

     1. Tak proč se o ty ukrajinský má starat Čech, Moravan a Slezan? A povinně. Nebo kdo platí jejich zdravotní péči? Kdo veškeré příspěvky na pomůcky do školy? Kdo platil a platí ty jejich dávky, který sosaj? A kdoví kolík toho je ještě. Bydlení, slyšel jsem o výhodných sazbách na energie, různé programy,zdarma kde co. No paní markýzo?

      1. Aleš:
       Pokud by šla řeč konkrétně o tomto, souhlasila bych s vámi. Respektive s tím, že se to magorsky přehání. S dávkami se něco dělo, mám dojem, že se snad nějak snižovaly, tak aspoň to.
       Já ovšem POUZE konstatovala, že je naprosto chápu a co se týče takového či makového parazitování, to opravdu nemůžu sloužit. Jak říkám, tady u nás se zřejmě snaží pracovat co má ruce a nohy a jedno jaká práce.
       Kupříkladu nám tu předělávali ulici a zhruba v polovině prací se najednou nahrnulo chlapů – všechno Ukrajinci. Asi nová várka.

       1. ,,Pokud by šla řeč “…….)))))) jak typicky sluníčkářsko-pravdoláskařské. Paní bude, uznávám umírněná, leč lehce havloidní, že?

      2. Coze Vetchy a jeho pratele za
       sebrane penize v milionech vod Cechu , jenom kupujou zbrane, jenom
       na valku ,proti Putinovi..??
       A kvuli Putinovi ted desitky tisic lidi hladovi..Vetchy jenom kupuje zbrane a potom ukrove s nima sou zabijeny porad vic vod Rusa.
       Kteryho je jasny , ze ted nikdo neprezbroji..
       A Putin zere v Kremlu kremrole a hoduje za miliony ..To smi bejt?
       To sou mi pekny humanisti , to driv bejt nesmelo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *