20 července, 2024

Trendy…

Řekneme si na začátek nějaké odborné pindy… Agentury pro výzkum veřejného mínění nemají eurovolby moc rády. Nevycházejí jim. Predikce se málo potkávají s realitou. Blbě se to odhaduje. K eurovolbám chodí méně voličů, jsou výrazněji přelétaví, že nakonec k urně dojdou o tom rozhodují jiné impulsy. Stejně blbě vycházejí volební kalkulačky, které jsou navíc sestavené podle naprosto debilních otázek, které běžný volič vlastně neřeší, protože se absolutně nevyzná v orgánech EU, vůbec netuší, jak probíhá tamní legislativní proces a tak se do eurovoleb projektuje svoje představy z domácí politiky.

Eurobvolby jsou vždycky určitým referendem o vládě a vždycky reflektují více domácí trendy a domácí politiku, než tu evropskou. Letos je rozhodně silnějším tématem mír na Ukrajině než reforma Frontexu a dopady migračního paktu na ČR než odsun migrantů někam do třetích zemí. Grýndýl je tématem, protože nám zdražuje auta, bere práci a zdražuje topení. Ne proto, že by někdo řešil nějaké CO2 nebo klimatickou změnu.

I eurohujerská Danuše Nerudová mluví především o zlých populistech u nás doma než o Evropě. Kdyby mluvila o evropské radě a radě ministrů, diváci by za chvíli začali zívat. Kampaně všech stran vůbec nejsou o Evropě, ale našich domácích problémech. Česko, pro tebe všecko, Silnější Evropa, bezpečné Česko… nepochopili to jen Piráti a SOC-DEM. Podle toho to také dopadne.

V eurovolbách má víc než kdy jindy smysl, sledovat při volebních průzkumech jen trendy. Výsledky mohou být klidně o dost jinak. Ale všeobecně platí, že strany, které průběžně oslabují, dopadnou hůř než předpověď a strany které průběžně sílí, dosáhnou lepších výsledků než předpověď. Co nám tedy trendy o těchto volbách říkají?

SPOLU se pořád propadá. Skutečně to vypadá, že bude mít tak čtyři mandáty. Z bezpečné Evropy a silnějšího Česka jim zůstala jen válka proti Rusku. Jiné téma od Vondry neuslyšíte. Zároveň má Saša co dělat, aby od sebe odvrátil všechny nařčení, že tomu grýndýlu vlastně dost napomohl a hlasoval pro něj. On to umí odrážet jen směrem k ruskému nebezpečí za každou cenu. Ale téma je vyčpělé. Už trvá příliš dlouho a lidé příliš zřetelně vidí, kolik to zadržování Ruska stojí. Vidí to v každé cenovce v supermarketu a pokud se jim to nelíbí, jsou z nich hned proruští kolaboranti. Takhle to Fiala postavil a teď mu to „lůza“ spočítá. Inu, nepopulární premiér, kterému dali zlatou medaili v hokeji.

U Starostů se začíná projevovat efekt Danuše. Jejich růst se zarazil. Inu, Danuše mluví a je totálně, totálně a totálně blbá. Je blbější než Černochová a to už je co říct. Zároveň si není vědoma svých hendikepů a fakt si myslí, že je mladá a pohledná. Je to stejné jako v prezidentské volbě. Na začátku vypadala Danuše jako výhra, na konci z ní byla Blbuše. Teď to nebude jiné. I Deník N se jí rozhodl raději zaříznout a napsal o ní velmi dehonestující reportáž. Danuše je dobře nabrífovaná a říká slovo „populismus“ v každé větě, ale všichni vidí, že je to jen fráze. Když k tomu přidá ještě evropské dluhopisy na financování grýndýlu, tak je konec. Starostové nakonec zřejmě tři mandáty nezískají.

Piráti se kupodivu drží a vypadá to, že si svoje tři mandáty udrží. Ale mají stejné voliče se Starosty, takže o co uspějí Starostové, o to neuspějí Piráti a naopak. Jsem zvědav, jestli se ještě projeví efekt Ferjenčík, protože debilnější předvolební video než s ním jsem neviděl. To překonalo v infalntilnosti dokonce i Danuši. Každopádně bych si myslel, že buď budou mít Starostové tři mandáty a Piráti dva a nebo naopak.

Strany sněmovní opozice by měly zpozornět a vážně se nad sebou zamyslet. Podle všech trendů to vypadá, že budou rádi, když si udrží to svoje. Což je po dvou a půl letech Fialovy hrůzovlády dost slabý výsledek. Veškerý přeliv voličů totiž nejspíš zužitkují neparlamentní subjekty. Jestli se to doopravdy stane, zůstane i hnutí ANO jen svým vlastním stínem a Andrej Babiš už nikdy nezopakuje svoje výsledky.

Proč? Inu, protože v těch zásadních a důležitých otázkách hlasovalo hnutí ANO v souladu s vládou, ačkoliv nemuselo. Příkladem je třeba obranná dohoda s USA. Když jsem o tom loni v létě napsal článek, Andrej Babiš mi zavolal a seřval mě, že tomu vůbec nerozumím. Jsme o rok dál a jak vidno, rozuměl jsem tomu víc než jeho tým marketérů. Teď budou rádi, když obhájí svých šest mandátů a pokud dostanou sedmý, bude to jen díky velkému množství propadlých hlasů. Catch all party se transformovala ve stranu mírného odporu v mezích zákona. Volič chce, aby ho zastupoval tygr, Orbán, Trump, Fico. Nestojí o českou verzi Macrona.

SPD mělo v uplynulých dvou letech jedinečnou příležitost, stát se lídrem protestů. Okamura to odmítl, protože nechtěl být v médiích za extrémistu. Nechtěl být Orbánem, jen Salvinim. Nechtěl být Trumpem, jen LePennovou. Stejně je pro novináře pořád extrémista – pořád ho zobrazují nahnědle, ale jeho taktika vedla k tomu, že SPD působí ve sněmovně naprosto zdomestikovaně. Podobně jako Meloniová v Itálii. Politika je o symbolech – kdybych se zeptal příznivců SPD na nějaký příklad, kdy Okamura ve sněmovně statečně hájil jejich hodnoty, zřejmě by nevěděli, i když takové činy proběhly. SPD je prostě nezužitkovalo. Díky tomu jsou teď v pozici, že mimoparlamentní subjekty získávají hlasy především na jejich úkor.

Punc protestní strany si od SPD ráda vzala Kateřina Konečná. Trendy říkají, že si dostane dva mandáty a může začít reálně snít o třetím. Inu, od začátku svou skladbou kandidátky cílila na propadlé hlasy z Alternativy, od SOC-DEM si vzala sociální témata, od Okamury si vzala třeskutá témata, od odborů si vzala obhajobu pracujících od Agrární komory převzala obhajobu zemědělců přes Jandejska. A vede velmi kvalitní kampaň. Ne, nejsem neutrální a když jsem se s Kateřinou koncem loňského roku potkal, s chutí jsem přidal ruku k dílu, protože přesně po tomhle jsem volal. Povedlo se to lépe, než jsem si myslel. Pokud si Piráti pohorší, Starostové neposílí a Vondra bude dál volat po celoevropské válce s Ruskem, tak bude mít STAČILO! tři europoslance.

Neparlamentní pravicové strany jsou ve vzájemném klinči, kterému ještě napomohl i Okamura svým rozkročením kandidátky doprava. Trendy říkají, že Šlachta s Turkem jsou z těch tří nejblíž mandátu. Ale aby Turek mohl uspět, musí Rajchl pohořet. Aby mohl uspět Rajchl, musejí pohořet Svobodní. Aby mohli uspět Svobodní, musí být Turek zklamáním. Připočítejte do toho ještě Macha, který byl u Svobodných, přidejte generála Blaška a máte pět slimáčků na jednu kapustičku. Všechny trendy ukazují, že soupeří o stejného voliče. Uspět může jen jeden. Tečka. Víc mandátů prostě není k dispozici.

Netroufám si říct, který z nich to bude. Turek je teď v kurzu a oblíbený u tzv. Pražské hospody, Rajchl na úspěchu pracuje už dva roky, Svobodní nejlépe čerpají zklamané voliče ODS. Ale všichni si svou kampaň postavili tak, že je těžko budou volit levicově zaměření voliči. Kateřina Konečná děkuje a Okamura díky tomu uteče hrobníkovi z lopaty.

Vzhledem k tomu, že je český národ prosíravý, nic bych nedal za to, že všichni tři budou mít zhruba stejně a nepřekročí pětiprocentní kvórum. Jste-li pravicoví voliči, měli byste se dohodnout, komu to hodíte. Jinak ten jeden mandát dáte buďto SPOLU a nebo hnutí ANO, což je z vašeho hlediska prašť jak uhoď. Pokud neuspěje jeden z trojice Svobodní, PRO nebo Šlachta, tak zachráníte renomé Andreje Babiše nebo Petra Fialy. A protože takové věci u nás vždycky končí tím nejhorším možným způsobem, nejspíš zachráníte našeho milovaného Blyštivého Péťu, protože díky vám se do europarlamentu dostane Vondra i Vrecionová.

Tentokrát to má jednoznačně v rukou konzervativní pravicový volič.

Ale jakýkoliv apel je marná snaha. Já minule neuspěl s apelem na levicové voliče, aby volili ANO nebo SPD. O apel na pravicové voliče se nebudu ani pokoušet. Tentokrát mám výhodu, že konzervativní levicový rebelský volič vlastně nikoho jiného než Kateřinu Konečnou volit vlastně ani nemůže. Šmarda není soupeř a Okamura se od těchto voličů dobrovolně vzdálil.

Prosím… tohle všechno platí pro onoho přelétavého voliče, který rozhoduje volby. Tohle neplatí pro tvrdé voličské jádro. Kdokoliv se může cítit dotčen tím, že je levicový, ale přesto volí Rajchla, protože ten má ve straně nejlepší a nejmorálnější lidi. Nebo sice nemá rád Macha, ale stejně bude volit SPD, protože je to záruka nepropadlého hlasu. Nebo se mu líbí, co Rajchl říká, ale raději to hodí hnutí ANO. Volby vyhrávají voliči, kteří politiku sledují povrchně a rozhodnou se nikoliv podle velkého množství informací, které si za dva roky nasbírali, ale podle jedné debaty v televizi. Je zbytečné mi psát, že vy osobně to máte jinak. Neřeším jednotlivé lidské příběhy, řeším trendy.

K volbám si toho ještě řekneme hodně, ale v této chvíli bych řekl, že se stále hraje o tři mandáty pro mimoparlamentní opozici. Voliči mimoparlamentních pravicových stran mají ve svých rukou, zda budou mít jednoho svého zástupce a nebo zda zachrání kůži SPOLU nebo ANO. Vše ostatní se zdá být nepřekvapivé, tedy pokud nepřiletí ještě nějaká černá labuť ala atentát na Fica.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

274 thoughts on “Trendy…

  1. Strašlivé…
   Není. Ten hlas je autentický.
   Evidentně neumí anglicky ani „Dobrý den“, protože nejenže to neříká zpaměti, ale ona není schopná to ani přečíst (a to mám podezření, že jí to na ten papír napsali foneticky), protože ani netuší, co slabikuje.

   A teď si vemte, že ji vyvezou na nějaký potlach a nechají pár minut bez tlumočníka – třeba při předkládání nějakých dokumentů k podpisu.

   1. Jejda, pardon, to mělo být pod „TDX“ 😀
    Ale tahle je taky výživná, i když to na parodii nevypavá 😀 😀

   2. Prokristapána, jak tenhle skvělý „virál“ někdo může považovat za vážně myšlený rozhovor v klipu?!!!
    Když už nic jiného, tak si najděte jiná videa autora Vlad Drahota.
    L.

  2. Pithart:
   To je těžký odhad……jestli parodie, tak geniální, ale spíš to bude podnikavá, šikovná Ukrajinka osobně 😀 Ty afektované pohyby hlavinkou, to by fakt napodobila jen skvělá herečka.

 1. Podrobný a dobrý rozbor, ale prakticky o ničem.

  Česká část voleb do EU-Parlamentu jej nijak neovlivní a již vůbec ne v podporování Česka. Plus minus 1 Europoslanec nic nezmění, neb se shlukují do frakcí dle programu a ne dle občanství (slibují loajalitu zaměstnavateli a hájí zájmy občanů EU, nikoli zájmy svých zemí). A do jaké frakce se to hlásí ANO, STAČILO nebo SPD+Trikolóra?

  EU-Parlament prakticky neovlivní směřování EU. Na to jsou jiné instituce.
  A hlavně Plán je již napsaný, podepsaný, odsouhlasený a zabetonovaný. Oni vážně mají Plán.

  1. Ano, plán mají a vychází jim. V západní EU a ČR obzvláště.

   Depopulace, rozdělení společnosti, islamizace, ožebračení, válka proti RF.

  2. Klasický Etův blábol na téma nic nemá cenu, nechoďte k volbám a hlavně nic neměňte, ať se u nás co nejlépe daří pijavicím.

   Ve skutečnosti ve většině Evropy jsou proti současné EU, ukáže se to masivně ve volbách, budou nové frakce, i my k tomu můžeme svými hlasy přispět.

    1. I kdyby byl, tak jít k volbám je minimum co mohu udělat a nic mne to nestojí, žádné záporné důsledky. Krom toho takových plánů už bylo a všechny nakonec zkrachovaly.

  1. Vypadá to, že soudruzi z Langeley nenechávají nic náhodě. Fialu sice instruovali, ale pro jistotu tam přes PePu dosadili profesionála, aby ty nespolehlivé politiky hlidal …

   1. Začněme fofrem vymýšlet slovníček, nebo spíš asi slovník, „výrazů zvláštního určení“. Budeme ho velice brzy potřebovat.

    Tohle je týpek, co se nezakecá a svou práci odvede dobře – budeme tu mít „demokracii“ jako řemen. A běda tomu, kdo bude přečnívat byť jen o vlásek.
    Bohužel se pitomcům, co si dodnes myslí, že Orwell psal své strašidelné romány o socialistických zemích a ne o „anglosasku“, v makovicích nerozsvítilo.

    1. V těch makovicích se nerozsvítilo v drtivé většině lží – není co by v nich svítilo …
     Český Lojza peklo nepotřebuje – on si přímo modelové ochotně vytvoří sám …

 2. Ještě přiletí nějaká ta černá labuť a ještě bude vytaženo nějaké to kompro, něco ve stylu „Turek volil Drahoše a PetraPavla“ a když to bude často opakováno, tak strana/hnutí ve Volbách končí.

   1. … píše se to teď sice s měkkým i, ale já začal chodit do školy 1949 a mám dojem, že se to tenkrát psalo s tvrdým dlouhým 🙂

    1. To není důležité. Co je důležité, je aby facka přišla před kinžálem. Po něm už by nebyla tak účinná. Správná posloupnost je důležitá. Je to jako u té krávy – nejdřív do držky a potom do mlékovky (viz Alza.cz)

     1. Přesně. Taky pamatuju, v hlubokym sociku, v dobrodružných knihách, vždycky s měkkým. Jak se říká: Myslet si, znamená prdlačku vědět.

    2. S tím „tvrdým dlouhým “ si to „toníčku“ pletete s jinou „beletrií“.
     Ideálně byl ten „fenomén“ ještě i „tlustý“.
     🙂
     L.

 3. Dotace 90 000 na ftv ohřev vody v bojleru: matroš je za 30 000, montáž (mzdy, odvody, doprava, administrace) 10 000. Kam se podělo těch 50 000? A to jen maličká kostička z mozaiky státní správy.

   1. Ta střecha je schopna těch peněz sežrat hodně.
    Zvlášť pokud je to už stávající, klasická krytina ala Tondach-Brněnka, nebo podobná.
    Slyšel jsem stížnosti, jak po dodatečné „rychlé“ instalaci zatékalo všude možně, použité nevhodné a UV neodolné těsnící prvky a tmely.
    Ty držáky, lišty a kotvení nejsou sranda, skoro všecko se tam dává na míru – upravuje se to z polotovaru.
    Kabely od panelů taky jen tak neprovlečete pod konzolami a pod taškami.
    Je na to systém, opět upravovaný na míru z polotovaru.
    Před lety jsem měl na střeše nějakou dobu „pokusné“ tři panely, fakticky jen zavěšené na hácích a zajištěné lankem, kdyby je případná vichřice chtěla nadzvednout a odnést.
    Při instalaci dalších 11, tedy konečných 14 kusů, už to dělala firma, protože některé ty polotovary, do oněch úprav zastřešení, prostě nekoupíte.
    Resp. koupíte, ale musíte vzít celé 4m heblo, ze kterého spotřebujete např. jen 1,20-1,50m a zbytek je Vám naprd. Stejné je to se žlaby a hadicemi, těsnicími průvlaky apod., ale dokonce i se šrouby do panelů, jen celé balení.
    Nejde to koupit na míru a dost se to prodražuje tím, že musíte koupit celé balení hadice 5m, ze kterého Vám 3m zůstanou k ničemu.
    Když jsem to počítal, tak s montáží od spřátelené firmy, to vyšlo asi o 20% levněji, než kdybychom to dělali s mírně mladším kámošem sami, z individuálně nakupovaných komponentů.
    Ale zase akumulace a konverze, tam jsou při individuální stavbě úspory velké, plusem je i to, že si můžu komponenty vybrat podle svých potřeb. Díky úspoře individuální stavbou mohou být mnohem kvalitnější, nežli ty předražené, původně levné šmejdy.
    Při dotované stavbě je Vám vnutí firma, ne proto, že by podle nějakého předpisu museli, ale protože na nich mají největší marži.

   2. Toníček:
    Já už měla našlápnuto na ohřev vody solárem, mám střechu na jih, ale právě tohle mě odradilo. Už jsem slyšela zvěsti.

 4. Už máte elektronické autorizační razítko? Od 1.7. se spouští elektronické stavební řízení a na obrazovku se fyzické razítko otiskovat nebude.

 5. Pan Pokorný, obět bravó!

  Alexandr Vondra (dříve ODS, dnes Spolu) je znám jako zásadový člověk a politik, disident, též jako zodpovědný otec, který se dokáže postarat o všechny své malé Vreciony, kteří se zrodili v útrobách Evropského parlamentu při službě národu,

  Zdroj: https://blog.idnes.cz/…a.Bg24050904

  1. Jedinej ze vsech ,kterej za neco stoji uz dlouho je Vrabel.
   Voc zacatku Vrabel , vlastenec a nikdo jinej..
   Je zajimavy jak rychle se ovce nechaly otocit proti nemu, ma dluhy, spatnej , porad ty dluhy jo, spatnej, si poslusne stebetaji..
   Je priznacny a tak se poznaji, jak se mu opozice vyhybaji a vyhybaji odhaleni..
   Byl na zacatku a doufam ze bude na konci a hrat rozhodujici roli.

    1. No jóóó….
     Tvrdá pravda (pohled do zrcadla) se neposlouchá s nadšením, zvláště je-li kritická.
     Politik, který říká lidem pravdu daleko nedojde a úspěchu se nedočká.
     Nuteliér budiž příkladem – jeho sliby před volbami a jeho jednání po volbách.
     Topolánek (parafráze): Kdybychom lidem řekli co budeme dělat, nikdy by nás nevolili.

    2. Asi jsem militant, a to nepatřím mezi ony Vrábelovi „tvrdé“ příznivce, ale to, jak se zdejší lidé chovají a jednají, ono podobenství naplňuje. Když se něco chová jako ovce, když se něco projevuje jako ovce, když něco komunikuje a uvažuje jako ovce …

 6. Myslím si, že se kolem roku 2030 EU rozpadne, tak je skoro jedno, kdo nás bude zastupovat v Europarlamentu, a jaké zákony vymyslí, pokud začnou platiti až ve 30. letech 21. století.
  Pro rozhodování u voleb nabízím následující rozhodovací přístup. Je na Vás, zda se jej rozhodnete použít či nikoliv. Je to pro nerozhodnuté voliče, skalní příznivci mají jasno.

  Volební lístky si projdeme a rovnou vyhazujeme ty, které nám z nějakého důvodu vadí. Zbylé lístky projdeme znovu, a opět vyřadíme ty, kdo nám nejvíce vadí. Opakujeme, až nám zůstanou 2 – 3 lístky. Potom rozhodovacím způsobem náhody (losování, hod kostkou nebo mincí, či cokoliv jiného) vybereme vítěze. Pokud Vás výsledek náhodné volby potěší, máte vybraný lístek. Pokud zklame, vyberte si ten, o kterém jste si přáli, aby vyhrál.
  Za 5-10 minut máme vybráno.

  Nejvíce zabrat dá voličům poslední výběr mezi 2-3 subjekty, které jsou všechny pro voliče přijatelnou volbou. V takový okamžik je vhodné svěřit výběr náhodě, protože je zbytečné v určitý okamžik dumat na d drobnými odchylkami.

  A k jednotlivým stranám:

  Spojení Svobodných s SPD je dosti násilným pro voliče SPD.
  PRO sice vyhnalo levicověji smýšlející, aby angažovalo Haška z ČSSD.
  Kateřina Konečná STAČILO se sice snaží, ale co víme o ostatních kandidátech? Ale musím ji ocenit za vtipné volební slogany, kdy využívá potenciálu Stačilo! Konečná!
  Andrej Babiš ve volbě a podpoře kandidátů do Europarlamentu neměl šťastnou ruku – podle vyjádření jeho samotného. Charanzová, Jourová, Telička, Dlabajová – proberte si jejich působení, a podle toho si zvolte.
  Pětikoalice – je celkem jedno, koho zvolíte, ve všech případech dostanete klon Petra Fialy
  Malé strany – volíte srdcem, ale buďte připraveni, že Váš hlas může propadnout.

  Poslední rada – zvolte si koho chcete bez ohledu na názory kohokoliv jiného. Je to pořád ještě Vaše právo.

  1. K rozpadu EU: jsem v pokušení napsat – kéž máte pravdu, ale co vyroste na eurosutinách? Nebude to něco ještě horšího?

   K Andrejovi: jeho stesky nad „nešťastnou rukou“ jsou úsměvné. Andrej je vychcaný prospěchář, a jak víme z esoteriky, podobné přitahuje podobné. Zcela logicky nejvýznačnější pozice v jeho straně obsadí jiní vychcaní prospěcháři. Jaký div, že na vysokých postech v EU se tito lidé přidržují životní strategie, která se jim doposud tak výtečně osvědčila? To si Andrej myslí, že dosazením vychcana do EU se z něho rázem stane poctivec? – Nemyslitelné.

   1. Znate úsloví:
    „Neni lépe než človéku vychcanému“?
    Takže se nedivte.

    Prvni fázi vaší volební metody jsem uskutečnil hned jak mi obálka přistala v postě. Dělám to tak už léta, ale výsledky voleb to zatim neovlivnilo.. Jsou čím dál tím stejné …

   2. Co vyroste na troskách EU, nevíme. Může to být cokoliv od národních států po EHS. Ale rozpad EU bude pravděpodobně provázen hospodářským propadem, takže se obávám novodobé krize a la 1929 – 1833. Takže po rozpadu EU s největší pravděpodobností přijde islám v západní Evropě a stmelení střední Evropy na obranu proti islámu.

   1. To dá rozum, ani olympijský vítěz, kterého (si) odtáhla na Libavou za nějaký prohřešek byl na ni slabý.
    Bude to novodobá Babinská s krajkovými epoletami.

   1. Obtížný byl i přechod z kapitalismu do socialismu, pak zase zpět a teď postupně zase někam jinam.
    Nejlepší přechod jsem zažil v Tatrách – z Javoriny přes Sedielko, potom přes Priečné sedlo, pak přes Prielom a potom přes Polský hrebeň. Pak uz dolů k Sliezskému domu. V červnu v sedlech ještě sníh. Dávno tomu……

   2. Joo, ty návaly jsou prý hrozné.
    Jenže tahle má návaly něčeho jiného, co nesouvisí s hormony.
    Není jebatelná ani při hrozbě namířenou zbraní, možná ani po výstřelu do vzduchu.
    To je pak těžký i pro vrcholové sportovce, dovybavené Viagrou a kýblem vazelíny..
    Fuuj tyvole.
    Je to proti mně relativně mladá holka, ale moji stále aktivní, generační souputníci, takoví ti mrdáči a rozsévači od přírody, ti by se něčeho takového, nedotkli ani nacpaní tou Viagrou.
    Snad každá ženská se v rámci svých možností snaží, být přitažlivá a sexy.
    Tady?
    Umaštěná palice bez náznaku účesu, nenalíčená, neslušivé popelníky na očích, oblečená zpravidla v nějaké verzi pytle.
    Myslíte, že je v tom nějaký záměr? A jestli, tak jaký?

    1. Záměr v tom nebude. Lenost, rezignace, představa, že její hlavní předností jsou hodnoty duševní…

     Btw v přechodu jsem neměla jediný nával. Jsem šťastná žena, aspoň v tomhle.

  1. Mám tomu tedy rozumět tak, že mimořádnou blbost, kterou se pyšní na každém kroku, má z hormonů a není tedy blbá jak troky?

   1. Kdo ví, na jakých dávkách, po posledních nálezech v parlamentu, vlastně je … Na obraně ( a určitě nejen tam )třeba to ťukání není tolik slyšet, nebo je bráno jako kolorit …

  2. Jožka:
   Hormony a ambice. Zřejmě. Prahu 2 prý řídila rozumně a ku spokojenosti a MO je na ni asi úpříliš velké sousto, kterým se dusí.

  1. Obohacování v praxi, čím dál intenzivnější- tuto nirvánu tu díky starostlivému Reinhardovi, co to kecám, Vítkovi, budou mít moci ochutnat ovce v Bohemii. Ale vzhledem k projevované míře letargie si zvyknou raz dva.

     1. Policie měla strach, aby nedopadla jako personál … Aneb pro příště, milý personále, buď nevolej, nebo se sám postarej …

 7. Kdysi jsme měli národní hospodářství. Teď tu máme nadnárodní hospodaření protektora a budeme volit jeho pohůnky.

  1. Vaše přání splní Pětikoalice korespondenční volbou. Nebudete mít jen 2 hlasy, ale celý pytel korespondenčních hlasů. Jen si nebudete moci rozhodnout, komu je přidělíte.

     1. Kecky úplně ne, ale cylindr určitě; patrně bez proužků. Von si generální rada Anglo-Austrian Bank Schlesinger, co byl taky od těch „čouznpípl“, potrpěl na to, aby jeho podržtaškové vypadali slušně.

  2. co neni muze byt. britanie ma tzv proxy volice, ti mohou volit az za dve jine osoby plus za sebe, cili teoreticky lze tak zredukovat pocet vhazovacu listku na tretinu. kdyz za sebe takoveho/ou zastupce/kyni/alzbetko poslu volit, ponechavam nahode komu to vlastne vhodi. a cim mene vhazovacu, tim mensi usili staci k ovlivneni voleb. pokud to vse nezvladne ten spravny scitaci software…

 8. Trendy… jaké trendy, ty co tvoří MST jsou určitě pravdivé, že. Myslím, že pravdivější je to, proti komu nejvíce bojují, zamlčují a koho dehonestují. A nejvíc jim asi vadí PRO.
  Na těchto volbách záleží spíše jako na pravdivém průzkumu vzhledem k parlamentním volbám. Tímto výsledkem se budou vládní strany zaštiťovat pokud pro ně dopadne dobře. A na tento výsledek budou spoléhat další co se chtějí dostat do padlamentu. A hlavně už nebudou moci tak lhát v průzkumech před dalšími volbami.

 9. Důležité bude v jaké frakci se pak všechny ty mimoparlamentní strany a hnutí sejdou….zatím je jen jedna přijatelná (Demokracie a identita), ve které je SPD. Pokud se rozejdou do různých frakcí (např. Kačka zase k levici – dle toho hlasovala mnohdy blbě, nebo raději nehlasovala), tak jsou nám k lejnu!

  1. O jaké frakci tu je řeč? Většinově vyrazí do nejbližší hospody zapít získání docela slušného a pravidelného příjmu na který se všichni nadšeně složíme.

 10. Také si myslím, že pro náš každodenní život jsou „české“ evropské volby zhola bezvýznamné, o vývoji Evropy budou rozhodovat jiní a budou se dál snažit nás dokopat ke štěstí.
  Je ovšem doba signálů (copyright Nutelín), a tak si říkám, že je třeba vyslat alespoň signál jak moc nás brusle sere. Ono to bude těm co rozhodují úplně jedno, ale znáte to: „….aspoň jsem to zkusil.“
  SPD a Ivan David.

  1. 🙂
   Zádrhel vidím ale v tom, že „jejich“ představa o „štěstí“ se diametrálně liší od té naší.
   Snad i proto, že my /dnes už jen ti starší/ jsme tzv. „totalitní“ – ve skutečnosti „státně dirigistický“ systém organizace a řízení státu zažili, kdežto „oni“ ne, a tak nám vnucují spolu s rozbitím své vlastní „huby“ rozbít i tu naši.
   Přesto vidím mezi oběma „totalitami“ zásadní rozdíl v tom, že tehdy to byla naše vlastní, tedy i „národní“ totalita, kdežto dnes jde o totalitu tzv. „oktrojovanou“, navíc vyfutrovanou zhůvěřilostmi, o kterých se nám tehdy ani nezdálo, že je někdo může myslet vážně, včetně infiltrace cizích etnicky, rasově, kulturně i náboženských obohacovačů – a jaké podoby ono „obohacování“ také má viz každodenní zprávy v novinách, kupř. včera https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-utok-mannheim-utocnik-pobodani.A240531_130318_zahranicni_dtt
   nebo
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-skupina-teenageru-v-nemecku-zmlatila-personal-bazenu-nechteli-je-pustit-dovnitr-40474182
   L.

   1. Lex:
    Liší se to tak, že oni chtějí naše štěstí. A my jim neumíme pořádně říct „nasrat, milánkové, najděte si vlastní.“

    1. Kouzlo českého jazyka – „oni chtějí naše štěstí“ může /má/ dva významy. Že oni chtějí štěstí pro nás, nebo naopak, že oni nám chtějí naše štěstí vzít pro sebe.
     Vaše „nazdar!“ – eh, čo to trepem – „nasrat!“ naznačuje, že máte na mysli druhý případ, nepletu-li se.
     🙂
     L.

 11. TAK prý nebudem větrat…Podle nových směrnic EU nemáme otevírat okna, aby neunikalo ven manželské dusno, smrad ponožek, sexuální napětí, zapařený zadek, gulášový odér, pot z trenažeru, glykemický stres, řev harantů, ponorkový syndrom, pach nevyvětraných peřin, intimní naladění, naběhlý kotník, psí pelech, ychtiolová mast, křik andulky, obsedantní mytí rukou, pošklebování koček, plácání hloupostí, hysterický smích, večerní zprávy, kuřácký kašel, ranní chrapot… To se celkem brzy pozabíjíme, ani nemusí přijít atomovka :))

   1. Jestli ono sklo a okna celkově nepřispívají ke zvyšování ohřevu atmosféry. Já osobně bych byl pro domy bez oken. Navíc při výrobě skla vzniká příliš mnoho skleníkových plynů.

    1. Takže si vlastně každý člověk postaví své vlastní vězení? Vládě pak bude stačit nepohodlným lidem vyměnit dveře a zámek, a klíče bude mít bachař.

 12. Trendy jsou takové cizojazyčné rejtingy. Think tanky, né tanky voe, jsou zase takové politickomordechujcké organizační ideologie, či technologie. A žádného pepíka k jejich řízení nepustí.

  Jediný volební potenciál velkého rozsahu je možné načíst jedině ve volbách potřeb, kdy všichni našinci přehlasují svojí normalitou potřeby válčit, zaprodávat, otročit, krást a žít na futro ostatních, včetně pronajímatelů základní potřeby, bydlení.

  Protože se tady kvalifikovalo velice málo jedinců jen do zápočtu, pojede všechno co je na tomto území do insolvence, drahoty, dluhové spirály a mladí se nikdy nedožijí vlastního bydlení.

  Všechny politickomafiánské žvásty půjdou stejně do škarpy jako odpudivá, přežitá a zatuchlá ideologie na ovládání mas. Kdo je jen trochu normální, cítí, že už se to nedá ani poslouchat, ani číst, je to stále jen o tom samém. Zvol si svého banditu svobodně a doufej, že za tebe bude střílet do tvých sousedů.

  1. Nejen že se mladí nikdy nedožijí vlastního bydlení, ale spolehlivě o něj budou připraveni i ti staří. Stačí pořádně zvednout daně z nemovitostí.

 13. Volte Spolu..
  jako prvni z EU padnem na dno..
  jako prvni se od nej odrazime..
  a budeme mit 6-12 mesicu naskok pred zbytkem EU..
  mozna se najde par rozumnych lidi, kteri by to dokazali vyuzit ku prospechu republiky..

  1. A proč zrova Spolu? Volbou Pirátů by se ten pád ke dnu určitě urychlil ještě vic.

   Vidím v tom ovšem problém: žádné dno není definitivní. Pod každým dnem je vždy další dno, na které lze padnout ….

  2. Téčko na jaké dno? Vždyť v něm jsme už dávno zaboření!

   A tvůj vůbec ne hloupý nápad nemůže fungovat proto, že jsme kolonie. Nemáme žádnou subjektivitu a suverenitu, o ničem nerozhodujeme.

 14. Já z psychicky hygienických důvodů žádné mainstreamové zpravodajství nesleduji, takže mám informace spíše z alternativních zdrojů. Minulý týden jsem navštívil předvolební míting STAČILO v Pardubicích. Vše, co tam bylo z pódia řečeno, je správné a pravdivé.

  Dnes jsem si pustil poměrně dlouhý monolog pana Rajchla (Xaver) a i když jsem dříve neměl možnost ho vidět a slyšet, musím uznat, že on:
  – chápe podstatu problémů;
  – má vizi (což je dnes absolutní vzácnost);
  – navrhuje systémové změny, ne natírání stožáru na potápějící se lodi;
  – slibuje, že netouží po tom, aby seděl v Bruselu za tučné prachy, svoje místo vidí tady v ČR;
  – slibuje, že když bude mít možnost, udělá vše pro to, aby se opozice sjednotila a nabrala sílu;
  – slibuje, že když bude mít možnost, postaví se proti neziskovkám, manipulaci ze strany mainstreamu, atd.
  – má vzory, ke kterým se hlásí (Orbán, Fico);
  – prosazuje společnou sebezáchovnou a suverénní politiku Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Srbska.
  – a další věci (jednoznačné odmítnutí greendealu, tzv. migrační solidarity, odsávání kapitálu z ČR, Stop válce …)
  Kdo jiný má takto ucelený program, jdoucí k podstatě všeho, co nás tíží?
  Navíc: Neřekl jediné křivé slovo proti politickým oponentům nebo konkurentům, žádné osobní výpady, žádné urážky, jen konstatování faktů.
  Je na tom něco špatně?

  1. Na mítinku Stačilo jsem nebyl, ale Rajchla na Xaverově židli si poslechl. A třebaže je tu pro některé přímo démonický symbol „pravicového zla“, mluvil o všem přímo předpisově. V tomto prostoru je to téměř ideologická diverze, už tu myslím ten odkaz byl někde nabídnut. Ale i tak, kdo chce –

   https://www.youtube.com/live/Tsuj3LlDMYs?si=GaEXMvRuXN_kXKo2

   Před chvílí mi Tymákovan trochu vytknul, že jsem sem zanesl to pravo-levé tření. Nezanesl, každý vidí, že je tu přítomno už dlouho a praktický neustále. Neumíme se toho zbavit. Rajchl hned začátkem toho videa mluví místo toho pravo-leva o tom, že politika se teď spíš dělí na globalisty a suverenisty. Může to znít jen jako přejmenování liberalistů a konzervativců, ale tyto oba výrazy mají své jiné původní významy, což je zejména u liberalismu mimořádně matoucí. A pokud by někomu překáželo, že s tím přišel zrovna on, tak ne, měl s tím přijít Orbán 🙂 .

   Je jistě zřejmé, co je míněno globalisty a co suverenisty. Nejsem mluvčí pravice, ale jsem přesvědčen, že z této strany spektra ten suverenismus upírá hnutí Stačilo jen málokdo. Bez nějakého „předhazování“, je čistě výsledek mého pozorování, že – právě zde se naopak upírání toho suverenismu PRO objevuje ne úplně zřídka. Což, podle mého, je způsobeno jednak tím, že se s nimi Vidlák „rozkamarádil“ (Vidláku, mám to úmyslně v uvozovkách) a toho přece v tom nelze opustit. A jednak tím, že z levicově smýšlejícího pohledu je to ten pravičák, takže automaticky nebrat. Levice je v tom řevnivější, což ale nepíšu pro další vyvolávání hádek. Nakonec, na té „naší“ straně rozhodně nemáme před práhem zameteno, počínaje tím rozdrobením.

   Kdo si to nepustí, Rajchl tam kromě naprosto otevřeného odmítnutí války, gríndýlu a všech těch bolavých věcí (což ale říká pořád, možná dokonce – bez mé potřeby v tom soutěžit – déle než Konečná) taky mluví o svém závazku odziskovkování politiky a zrušení politizace školství ve prospěch potřebného obnovení seriózní výuky. Atd atd, prostě všechna témata, která ráda slyší i „levé ucho“.

   A aby si levice nedělala moc velký zuby na parlamentní volby příští rok, otevřeně tam říká, že si bere jako zodpovědnost tu pravicově konzervativní – suverenistickou scénu u nás do nich sjednotit. Což samozřejmě neznamená, že se mu to nutně taky podaří, ale když on něco takto veřejně vyhlásí, tak je jisté, že na tom taky bude makat.
   Takže, vyhlášení internacionály hned po těch volbách ještě nemusí být zas až taková tutovka 🙂

   1. No, koukám, že prve jsem si sice čet, jak to Annotatore dobře rozepisuje, ale když já si usmyslím, že to musím taky napsat, tak mě od toho neodtáhnou párem volů 🙂

    1. Naopak, Vy jste to doplnil a zpřesnil. To video bylo hodně dlouhé, ne každý na to má čas a náladu. Hlavní myšlenky jsou tady pěkně pohromadě, kdo chce, ten si to už přebere sám.

   2. A třebaže je tu pro některé přímo démonický symbol „pravicového zla“, mluvil o všem přímo předpisově“
    Jako Robejsek, jez veril az v 20% a odesel od voleb s 0,8%, anebo kolika.
    Anebo i Okamura v roce 2017, ktery nabidl obcanovi presne to, co pozadoval: zastaveni migrace a referendum. Od voleb se odplazil s 12%.
    Cesky volic se vzdy zalekne sam sebe a je-li mu nabidnuto splneni jeho prani, tak pokazde, bez vyjimky a nekompromisne nabidku odmitne a sahne po mensim zlu. Na ktere pak dalsi 4 roky nadava, aby ho v pristich volbach opet zvolil coby hlas sveho rozumu a obav pred propadnutim vlastniho hlasu.
    Proc volic nevoli mimoparlamentni strany? Protoze jimi opovrhuje, ze jsou to slabosi, outsideri, loseri.
    Moc dobre pamatuji na prezidentsky souboj Klaus vs. Jan Sokol.
    Hlavnim argumentem proti Sokolovi bylo, ze nosi bekovku („Ty voe, ten s tou bekovkou, to je exot!“)
    Volic vyzaduje knutu od slabsiho ze dvou moznych panu a rika tomu mensi zlo.
    Rajchl byl vyobcovan jako slabsi neperspektivni kus, co jen keca a prednost dostal Fizl s doutnikovym Kenem, od kterych lze ocekavat udery knutou, na to se volic a obcan tesi.

    1. Díky, tenhle Váš koment mi pomohl se trochu vyrovnat se svoji posametovou, už 35 let trvající volební frustrací. Je to psychologicky přesné, Čech skutečně před řízením vlastního osudu preferuje nadávání na vrchnost a posmíváním se těm, kteří mu svobodu nabízejí, se s tím vyrovnává.

     1. Takže nás ten Západ okamžitě porevolučně přesně správně psychologicky otipl. Tak proč se jeho psychologicky propracované metodice řízení tak nějak mentálně vzpouzíme? Všechno má správně, do posledního pravidla. Západ nás i na ulici vyhnal z hospod, taky podle pravidel. Humor podle pravidel. Kdy býváváme těmi Čechy? Když jsme nadávali, že furt musíme mít něco extrovního, místo abychom se zařadili na Západ, tak jak ostatní… a civilizovaní.. atd. Co naplat s civilizovanými lidmi, humornými, když nemají partnera k sobě…

    2. Kdybych nebyl líný, opsal bych vám sem kousek citace z dílka jednoho malíře pokojů. O politicích a voličích…………..

    3. Charakteristika elektorátu trefná, a šla by pouze „rozšiřovat“ o další místní „voličská“ specifika.
     Nicméně u mne osobně ( to je nutné podotknout ) má stopku kvůli práskání na vlastní sympatizanty, plus projevy jeho „pravé ruky“ Vacka, a vcelku mně nejasné okolností okolo PRO … A jeho minulost, vazby na specifické prostředí a persony, jsou pro mne – v součtu s výše zmíněným, stopka …

   3. Katka suverenismus státní, kolektivní, Rajchl suverenismus osobní a státní. Rajchl odváżný osobně, neodváżný stranicky, Katka je odvážná státně.
    Ale hodně mě překvapuje a zneklidňuje, jaké spíše větší množství lidí, poznává a procitá do rozpoznávání a objevování veřejně činných osob v různých časových pásmech. Takže, když třeba Rajchl něco řekne ve středu, je tomu přístupná jen určitá část lidí, jiná to vůbec nezaznamená, a až za měsíc taky ve středu, možná ve čtvrtek zaslechne od Rajchla něco, co si nespojí s předchozím, ovšem názor je..
    Tak nedojde ani ke sjedcocení, pochopení, prožitku stejné revoluční nálady, k ničemu. To je ta rozdrobenost, to klikání absolutně o ničem, v době elektronické. Totální nikde nic. (mám to třikrát, doufám.) Jo, a s takovou informovaností obyvatel, není na čem stavět jsem ještě chtěl.

    1. Presne tak, neni streda, jako streda, zalezi na tom, jak se kdo vyspi.
     Rano socialne rozechveny, odpolededo urny haze rozhodny hlas pro Turka.
     Jak rika muj nezamestnany znamy s manzelkou ZTP: Volim TOPku, nejsme zadne socky!

     1. Hm, jde o po všech stránkách „skromnou a štědrou“ domácnost, hodnotově a především politic správně „nastavenou“ … V tomto případě, jehož jisté fragmenty volby lze modelově zevšeobecnit, se obnažují „temné, rozeklané hlubiny voličovy duše“ …

      1. Uvnitr ohranicene kultury (maleho naroda) moc moznosti, jak se vyprofilovat, nemate.
       Schemata se opakuji, mustr lze aplikovat s vyssi pravdepodobnosti.
       Podle meho je zpusobu premysleni vice, nezli 5 a mene, nezli 10, navic jsou dobre priraditelne k urcite subkulture (kavarna, podnikatele, sportovci atd.).
       Moc se seknout nemuzete, proto vsichni intuitivne moc dobre vime, jak volby dopadnou.
       Ruzne rozbory jsou jen racionalizace jiz prijateho.
       Vyjimky se deji v historickych zlomovych okamzicich, tam neni jasne skoro nic, ale v takovem okamziku ted rozhodne nejsme.
       Vyhraje Konecna, svuj mandat profrnda v plane opozici a za zady se ji rozpadne strana.

       1. Řekl bych, že přece jen jsou v rozdílných statech rozdílné nuance dané mentalitou domácího obyvatelstva, získanou během staletí, tedy pokud se na tom území ještě vůbec vyskytuje.
        Změny, dějinné, byly vůči českým zemím v minulém století štědré. Do jaké míry ovlivnily mentalitu, a individuální vnitřní mechanismy volby, jest otázkou pro přítele na telefonu. Jak díte, způsobů jest vícero, soc.bubliny ctí své, a z hloubi duše se ozývá ono mistní: každý sám za sebe ( mohutně podporováno znalci mentality, pravda, okořeněné o nevyřčený slib užitku z takové volby ) .
        Nevím, jestli bude K.Konečná oním vítězem – může tak být, ale varujícím faktem zůstává obrovská nestálost, těkavost, neupřímnost, mnohdy pokrytectví, lhostejnost, rezignace, atd., což jsou mocné proměnné.
        Pokud k tomu přidám ještě legendární nadání, um, volit zcela proti svým zájmům ( naprosto pomíjím voličovu ochotu zohlednit zdravé zájmy svého státu, společnosti, nedej bože perspektivu, delší perspektivu ), jde o o slušný zámotek …
        Tedy bohužel, vzhledem ke zkušenosti s elektorátem, sázím na jeho nechuť něco měnit ( počet, míra tzv.skutečně nasraných, odhodlaných, zasažených není ještě dostatečná ), na věrné demolice plus moc médií, lenost, lhostejnost, pohodlnost velké části elektorátu vyjádřenou neúčastí… Nejspíše, jak jsem již konstatoval ( a vy myslím také ) epizoda skončí zvláštní plichtou, kdy se Demolice i opozice prohlásí za vítěze, přičemž se ke korytu možná prokoušou noví konzumenti …
        Pro mne Konečná není komunista, ale to je otázkou názoru. Nakonec její předchůdce, lovec Filip a jeho podnikatelské sdružení v čele té partaje, jím nebyl už vůbec …

    2. Jaká že „revoluční nálada“ v Bohemii ? Opravdu se nepletete, a míníte zrovna vámi zmíněné torzo federace, páč ona revoluční nálada sem nakoukla v ozbrojené verzi r.45 kupodivu v Práglu, tak trošku v r.48, a po počátečních obavách klíčovou dírkou zkontrolovala situaci v r.89.
     Už dlouho o ní ani vidu, ani slechu – tady nemá tradici, a je svým způsobem téměř trvale nejen u plebsu na indexu.
     To samé i zmíněné sjednocení. Jak „revoluční nálady, tak sjednocení“ jsou v Bohemii pojmy z říše pohádek, sci-fi, a románových námětů .
     V zemi, kde po staletí platí: Každý sám za sebe , jde o tradici …
     Znovu – problémem nejsou toliko místní politici, ale především zdejší volič …

     1. Když zmiňujete ten federalismus.. (nebo federaci?), když nejde Čechům jen o život, ale právě o něj, o toleranci, revoluční nálada v nich historicky kypí. Vždyť i v průběhu totalitních let nebublalo v nich nic menšího, co pak vyústilo. Kdežto terazky jsme liberální s výjimkou pro určitou federaci.
      Politici vycházejí z voličů, ať už to chápeme jakkoliv.

      1. Kde jste vzal právě v Čechách to údajné revoluční kypění, nota bene v momentě, kdy jde zdejším o kejhák ? Tradované vznešené pověry, povídačky, jenž byly účelově rozšířeny… V reálu samozřejmě v momentě ohrožení životů k žádné revoltě, nedej bože snad revoluci samozřejmě nedochází a jen tak nedojde.
       Že vy jste narazil na nějaké povídání o r.1848 – páč tehdy naposledy ke skutečné revoluční, ozbrojené, v Bohemii došlo, a také byla rychle potlačena.
       Co bublalo v „totalitní éře“ v plebsu si jako pamětník nedovolím predikovat, ale podle zkušeností, odpozorovaným událostem i charaktery to s „historickým kypěním“ vcelku nemělo nic dělat. Rozesmáté tváře v tehdy vcelku běžně zaplněných restauracích ( dnešní hospodští mohou utřít slzu ) „revoluční nálady“ rozhodně nesignalizovaly, a pokud v nich cosi bublalo, tak určitě nešlo o „kvas revoluční“ , ten proces měl ouplně jiné příčiny.
       Malinko jste se vzhlédl v ideologických současných formulacích dnešních horlivých bojovníků …

       1. Notak, co to bylo ten samizdat, já tak opisovat a pašovat papíry, bušilo by mi revolučně srdce až v krku, a ten rok čtyřicetosm, jak zmiňujete, ten se mi docela bytostně dotýká, kvůli nějakým účastníkům, jednomu konkrétnímu, ještě teď si nejsem jist, jestli by se to nemělo nějak udělat jinak.. ten konec.
        Jak dřív mohli revolucionáři vědět, kolik jich do toho půjde? Jak se domlouvali? Česky nebo tak..? Jací současní bojovníci? A opravdu současní jste chtěl napsat?

   4. Předem se všem diskutérkám a diskutérům omlouvám za to, že to výjimečně bude delší.
    Koho tedy serou názory a otázky bezejmenného Teco, nechť je sroluje. Třeba do trubičky na koks.

    Přesně toto, co všude dělá Rajchl i Turek (říkají nepozorným, co chtějí slyšet), je charakteristické, nejen předvolební, chování všech kovaných a zakalených pravičáků, ale také hodně těch, co dospívali po r. 89. Mně je jednasedmdesát – už jsem to slyšel mnohokrát.
    Nelze nevzpomenout na ODS, Rumlovu US, co slibovali to nejmodřejší z modrého nebe, nebo z poslední doby – na estébákovy sliby, kolik se z EET postaví škol, školek a všeho dalšího. Miliardy jenom lítaly a nepozorní posluchači tuhli úžasem, jak to bude príma.
    Rajchl a jemu podobní, jsou mazaní právníci. Tím je řečeno skoro vše. Místní koncipienti a ospalí škrabáci s klotovými rukávy odpustí.
    Právníci byli těmi, kdo umožnili tuhle zemi rozkrást tak, jak to nedokázali ani ti předchozí komunisti po roce 1948.
    I dnes jsou to opět právníci, tzv. „zákonodárci“ a jejich poskoci, kteří se křiváckými úpravami zákonů pokoušejí rozebrat, nebo aspoň vyvařit maximum z těch posledních zbytků, co lidem zůstaly – a u kterých se původně zdálo, že principiálně ukrást nejdou, že to si nikdo nedovolí.
    Víte, ledacos pamatuju.
    Proto i vím, že takhle velkolepě rozjeté huby, co se moc rády poslouchají, způsobily v minulosti nejvíc škod. Pamatujete na výřečnost Macka, Rumla, Pilipa, nebo Tlustého?
    Všecko dovedli vysvětlit (rozuměj: okecat) a napohled to vypadalo rozumně, dokud jste o tom nezačali přemýšlet hlouběji, nebo o důsledcích pro dolních 10M.

    Privatizace vodárenství taky zpočátku vypadala príma, byla perfektně vysvětlená (okecaná) – údajně jsme se měli, za cenu drobného zdražení, střepat všech starostí okolo vodních zdrojů, úpraven, vodojemů – a prý to bude nakonec, ve výsledku levnější.
    Už ale neřekli, pro koho přesně to bude výhodné a levnější.
    První zdražení vody, pokud se dobře pamatuju, bylo vysvětleno nutností investic do zastaralých „komunistických“ technologií.
    Těch „zastaralých a primitivních“ technologií, které kupodivu bezproblémově zásobovaly celý 15M stát dobrou pitnou vodou. A které fungovaly až do okamžiku, než se začalo nahlas mluvit o nutnosti privatizace vodo-vodního hospodářství. Pak teprve, po tom ohlášení privatizace vodohospodářství, se začaly ty dosud perfektně fungující technologie, zničehonic a ve velkém kazit.
    I tady u nás, na východní Moravě, na Slovácku a Valašsku, se to začalo „samo kazit“.
    Tady – kde z hor, kopců i lesních a podzemních zdrojů, teče voda sama o sobě tak dobrá, že skoro nepotřebuje žádné úpravy.
    Většina maminek se ji léta nebála používat, jako vodu kojeneckou.
    A prý hrozilo nebezpečí, že důležité zdroje budou kontaminovány a hrozilo prý i nebezpečí, že z vodovodu poteče závadná voda a lidi o tom nebudou vědět. Otevřená vyhrůžka, podle mne.
    Lidi začali zdraženou vodou šetřit – a výsledkem bylo její další zdražení – a dál to znáte všichni.

    Dopadlo to tak, že naše vlastní voda, naše vodní zdroje a jejich zásoby, už nám nepatří.
    Obyčejná kohoutková voda, je někde drahá až tak, že brzy cenově dožene balené minerálky.
    A zbyly nám – ty starosti s údržbou a investicemi do sítě.
    Kdyby na to přišlo, tak klíčové vodní zdroje, čističky, úpravny a vodojemy, bude hlídat francouzská ostraha, nebo i naši fízlové. Pokud bychom se pokusili, vzít si naši vodu, vodu pod naší rodnou zemí, zpátky a silou, střílela by ta francouzská ostraha, nebo čeští fízlové po českých lidech.
    Chránili by si svůj investovaný kapitál, rozuměj: naši vlastní vodu, bez které není života a pramenící na našem území, na našich pozemcích.
    Pitnou vodu pod naší zemí, mají ve spárech cizáci, kterým ji za tučný úplatek prodali naši vlastizrádci. Vodu, kterou i ti předchozí komunisti považovali za základ všeho života, za přirozený majetek přístupný všem asi tak, jako je třeba vzduch, nebo jako byly přístupné lesy.
    Vodovodní vodu, jeden ze základů civilizace, ti předchozí komunisti „prodávali“ jen za náklady, podobně i stočné.
    Nenapadlo by je ani ve snu, zpoplatňovat studny na statcích, hospodařících mimo JZD a odvádějících předepsané kvóty produktů.
    Nenapadlo by je, zpoplatňovat studny u rodinných domů – je to přece voda, která je základem všeho života! A je to voda na pozemku, který patří k tomu rodinnému domu.
    A tu studnu – tu přece vykopaly předchozí generace a udržují ji jejich potomci, za těch předchozích komunistů s jednou jedinou povinností:
    Pokud ke studni s pitnou vodou, mělo denní přístup více, než asi 5 lidí (přesně si to nepamatuju), tak z toho vyplývala povinnost, 1x ročně zavolat na OHS/KHS a nechat udělat bezplatný rozbor.
    Lidi z OHS/KHS platil stát a rozbory patřily k jejich povinnostem.
    Studny pomáhali zdarma čistit dobrovolní hasiči, kteří to pojali jako cvičení – aspoň si protočili čerpadla, vyřadili zteřelé hadice…A po akci byl i čas na štamprlu a pokec s ostatními, sousedy, někdy přišel i předseda MěNV a někdy se to protáhlo až do rána..
    Lidi tak měli k sobě mnohem blíže, než třeba na „koncertu“ Leoša Mareša.
    O kterém je od počátku jeho „mediální existence“ známo, že sám nezazpívá ani tu hasičskou kvartu.

    Zeptejte se na to Kateřiny Konečné, co si myslí o vlastnictví české podzemní vody cizáky, co Vám na to odpoví!
    Nikdo se ještě nezeptal? Ani pan domácí ne? Ani žádný Xaver se neoptal, fakt nikdo?
    Ale to je podivné! Vždyť přece každý školák ví, že bez přístupné vody, nemůže život lidí, fauny ani flóry fungovat! K pitné vodě musí mít přístup i člověk, který jinak už o všecko přišel, ať už vlastní či nevlastní vinou!
    Proč se nikdo nezeptá?
    Tak daleko jsme to dopracovali.

    Běžte do prdele i s užvaněným Rajchlem., který se distancuje od všeho možného, jenom ne od zdivočelého kapitalismu, který tady způsobil to, co vidíme na každém kroku.
    Vysoké statisíce, možná milion lidí v exekucích. Lidí, zblblých lesklými kamínky a všude zvýrazňovaným a tlačeným konzumem, ochotni za něj obětovat zítřejší oběd.
    Však co, na ten zítřejší a další obědy si půjčím, dělají to tak přece všichni, ne?
    Vysoké desetitisíce lidí bez domova a střechy nad hlavou, s doručovací adresou písemností od zdivočelých exekutorů a soudů na národním výboru. Teda pardon, na městském úřadu.

    Takto rozjetých hub, mluvících hlav, jako je Rajchl a Turek, jsem za svůj život slyšel hodně.
    A ještě furt je slyším, je jich spousty.
    Jsou to vesměs sociopati, které jiní lidé vůbec nezajímají – to poznáte vždy po volbách.
    Často rychleji mluví, než myslí, slibují z principu nesplnitelné věci. A pak musejí zas okecávat, pokud je při tom slibování někdo chytne za slovo, nebo se pokusí zeptat na podrobnosti toho slibu.
    Neomarxisti a mladí dynamičtí liberálové v médiích, už se ale neptají.
    Proč se neptají, to je na další odstavec. Proto by se měla ptát alternativa.

   1. Vy jste mne předběhla, chtěl jsem napsat totéž.

    Já mám za to, že Rajchl není ten, kdo určuje směřování PRO. Tuhle stranu řídí Vackův klan, nebo ještě někdo další, kdo to celé platí. Rajchl je atraktivní, nepochybně velice inteligentní, a velmi, ale opravdu velmi dobře mluvící „mluvící hlava“. Kam se na něj jiné mluvící hlavy hrabou.
    Má intuice mně varuje. PRO ústy Rajchla ukazuje jen jednu stranu mince, a ano, je pěkná. Ale zásluhou neopatrných slov pana Vacka vím, že je ještě něco pod pokličkou, co nám PRO neukazuje v předtuše, že by se to možná nemuselo líbit.

    Pokud jde o TurkoŠlachtu – pro mne nemyslitelné. Jestli někdo volil Drahoše a Pávka, jasně dal najevo své hodnotové zakokotvení (není překlep). Šlachta je bytostný fízl, mstivý skřet a traktorista, či snad kombajnista (abych neurazil) s komplexem a přišitýma ušima; až jednou bude tento člověk nedejbože ministrem vnitra, budeme na Vykulence ještě s láskou a nostalgií vzpomínat.

    Vybírám mezi Katkou a Samurajem.

    1. Děkuji, takhle podobně jsem to chtěl napsat a vidím to naprosto stejně. U PRO mi začala díky Vackovi blikat velká červená kontrolka. Pak si tam ještě dotáhli Drbohlava na úkor lidi co to dělali srdce a z přesvědčení. Poslední kapka byl Hašek. Hodím to buď Stačilo nebo SPD, ale budu určitě kroužkovat.

     1. Měl jsem strach jak to napsat, aby to nevypadalo, že jdu proti pravici, ale vy tři jste to vyjádřili zcela přesně, tak se připojuji.

   2. Udělalo se tady z toho celkem dobrý vlákno. Tak mám jednu otázku. V čem je ten Vacek tak černokněžník?

    Z východu nepřišlo nic dobrého?
    V kontextu se II. Světovou to samozřejmě zní pitomě. Přinesli nám osvobození z okupace, což není „málo“ ani docela náhodou. Na druhou stranu (čímž to nesnižuju), pokud by geograficky na našem místě ležel lhostejno který jiný stát, byl by takto osvobozen naprosto stejně. Navíc, v tu dobu už bylo po Jaltě a Evropa už byla rozporcována.
    A co s sebou to osvobození přineslo, na to má každý svůj pohled. Pro někoho socík se svými „velkými klady a nezbytnými malými zápory“, pro jiného ne tak docela velké klady a ne tak docela malé zápory.
    A ta „alternativní“historie, že nebýt socíku, byli bychom v tý západní dekadenci ponoření o mnoho dřív, takže jsem si díky tomu užili toho „lepšího“ života? No, ono to tam nebylo dekadentní celou dobu. V celkové sumě kvalit životních parametrů to tam dlouho bylo podstatně lepší (zde prosím upusťme od primitivního argumentu „nedůležitý banány).

    V čem je ještě špatný? Ukotvení v NATO a EU? Ano, ani to dnes voličům moc nevoní. Na druhou stranu, politik nemluví nikdy jednoznačně (pohříchu, nemluví tak „žádný“ politik, ať už to v souvislosti s místní favoritkou vyzní jak chce). Nemluví ani dvojznačně, nýbrž vždy mnohoznačně. To není Vackova obhajoba, ale mi nevíme, kolik lidí důsledně chce ty dva pakty opustit děj se pak co se děj.

    V čem dalším? Že abstrahuje Gogola, Mendělejeva a třeba Charlamova (toho vedle kultury a vědy jako špičkového sportovce)? Všichni jsou jistě přínosem nejen nám, ale celému světu. Opět bez obhajoby, ale co kdyby řekl, že nám nic nepřineslo Polsko? Taky by byla bouře, že přece Sklodowská, Sienkiewicz a Lato?

    Nejen v tomto vláknu se zmiňuje to „na signál“, zde pro jednou bez toho exota z vlády. Lidé se skutečně takto rozhodují, o to víc, když se na něj reaguje kolektivněji. Vacek je přesně takový signál, zde negativní. Dle mého soudu je u něj nejvíc to „z východu nepřišlo“, tím se zaškatulkoval a nejede pro někoho vlak. Je mu jedno, jaký je eventuálně je doopravdy a jakou má kapacitu něco pozitivního pro tuto zemi v těch houpavých mezinárodních vodách vyjednat. Stačí mu, že je zaškatulkovaně „doopravdy“, čímž se to vztáhne na „doopravdy“ i PRO.

    1. Dal jste si opravdu hodně práce, abyste Vackovo „špatné z Východu“ vytrhl z kontextu.
     Prokázal jste talent, ale zbytečně. – Vy jste, myslím, něco jako chemik, což je svým způsobem škoda. V jiném oboru (právo, politologie a tak) byste se určitě neztratil.

     1. Každý jistě má právo mě samotného i mé psaní klasifikovat. Začal jsem je nicméně otázkou. Ne takovou, abych si na ni „autoritativně“ sám odpověděl. Jen jsem si vybral a zmínil ty důvody, které mě pro to „nevackovství“ napadly jako hlavní.
      Napadly poté, co jsem si tu o nich mnohokrát četl, a to včetně k těm důvodům připojené argumentace. Jsou taky s otazníky, které neznamenají, že – jestli si to myslíš, tak jseš trouba, je to ve skutečnosti takto a takto. Znamenají jen ty otazníky, kterými říkám – jestli jsem tam správné, potom k tomu mám vedle takové argumentace i takovýto a takovýto svůj pohled.
      „Vytrhávám“ tedy svými poznámkami k té argumentaci, třebaže musím uznat, že zrovna s Charlamovem jsem se u ní nesetkal. To za třebaže … je jen mimořádně vtipný dodatek, na ten klidně zvysoka kašlete.

      A má-li kdo zájem, ta otázka tímto nemusí končit. Co vše je tedy tím důvodem – pro mě je Vacek stop a tím pádem i PRO?
      Bez arogantní ironie, preferoval bych, kdyby ev. odpověď nebyla stavěna jen na takzvaném kolektivním vědění (my přeci všeci víme…), co von je za arcilotra.

      1. Já nevím, co o Vackovi říká kolektivní vědění a je mi to jedno. Mohl bych nanejvýš uvést důvody/názory svoje, ale není nutné, abyste se jimi řídil.

       Já mám důvody se domnívat, že majitelem PRO je rodina Drbohlavova a Vacek je nasazen na Rajchla jako hlídač. Rajchl je něco jako inteligentní maňásek. – V době, kdy se Vacek slavně propálil se „špatným z Východu“, na tuto nehoráznost hodně lidí reagovalo odlivem své podpory a přízně. Jestliže – hypoteticky – jsem šéfem politické strany a tento názor nesdílím, jeho původce za takovou medvědí službu z vedení strany (a možná ze strany vůbec) okamžitě vyhodím. Že to Rajchl neudělal a všelijak kolem toho mlžil, předvedl v reálu, že to není on, kdo je v PRO velitelem. Naopak vnucení Drbohlava jr. do vedení strany ukázalo, kdo ve straně PRO velitelem je. – To zaprvé.

       Zadruhé – Vacek je právník, tedy člověk s VŠ vzděláním a historie vcelku jistě dobře znalý; taky není už nejmladší, tipuju ho mezi 60-70 let. Takže nemůže nevědět, co všechno dobrého přišlo z Východu; a pokud to popírá, vědomě a účelově lže (můžeme se domýšlet, koho chce takovým lhaním oslovit, komu se chce zavděčit). – To samo o sobě je v mých očích dostatečně diskvalifikující.

       A zatřetí, je to v osobní rovině: já Východu, ať už si pod tím představí kdokoli cokoli, vděčím za nesmírně mnoho. Konkrétně to nebudu rozebírat, poněvadž do toho nikomu nic není, nicméně Vackovo prohlášení, tak jak bylo formulováno, vnímám jako urážku.

       Nu, a za čtvrté: protože se z PRO nikdo proti Vackovi v této věci nevymezil, zřejmě ve straně tento postoj sdílejí a souzní s ním.

       Výše uvedené, pokud pamatuju, ve zdejších diskusích zaznělo mnohokrát a daleko podrobněji a (až na onu osobní rovinu) nejen ode mne. Dost se tedy divím, že se divíte. Ale je to vaše svrchované právo, tedy se divte. Kdo se diví – je mu divno, kdo si hoví – je mu dobře.

       1. Já bych k tomu s dovolením dodal, že mně přijde velmi zvláštní, jak Rajchl ten Vackův výrok potom dlouho všude žehlil, ale Vacek sám neřekl ani písmeno na omluvu či vysvětlení. Na tom je, podle mne, jasně vidět, kdo je ve straně na co.

     1. Tak, konečně hlava a pata. Naskočila to, když jsem měl rozepsáno výše Alefovi. A já jsem roztěkanej, tak mi všecko trvá.
      Poslyšte, nedušoval jste se náhodou, že toho tu máte plný zuby a vlezete sem až po žních? Jako, po eurovolebních? 🙂

      Ale dobře, že jste vlez. Já už se přiznal k tomu lajdáctví, že nemám nastudován jeden každý příspěvek. Tenhle odkaz ale je dobrej. I jsem se dopátral, že to tam je odpověď právě Alefovi, jak se mu nelíbí to plivání. Osobní poznatek – on teď jen tak každýmu nenapíše, mně ale napsal, viditelně tedy má s pliváním problém. Vy taky, páč jste mu to nejen odkejv, ale doplnil to Vackovou kariérou a výroky.

      Takže, podílel se na naší přípravě vstupu do NATO, považuje jej za extra důležité. Vyplývá tedy z toho, jak tam uvádíte, že proto to jeho plivání není náhoda? Zjednodušeně – z toho, jak má rád a chválí NATO, vede nepřímá i vlastně přímá úměra? Že tím pádem nemá rád a pomlouvá Rusko?

      Může to tak být. Naplňuje to i tu „bipolární premisu“, totiž, že kdo rád Západ, ten nerad Východ a obráceně. Sice tam má, že „mimo jiné“ taky vstup do NATO, celkem zřetelně ale z něj je vidět, že je založením „zápaďák“.

      Teď budu na tenkým ledu. Demokracie, právo, volná ekonomika, to všechno opravdu přišlo z toho Západu. Ani vlastně nepřišlo, protože jsme 1000 let součástí toho kulturního okruhu byli. A nic na tom nemění, že pak pod Habsburky, což většinově u nás má negativní konotaci. Jen to po 48. od nás odešlo, aby se to pak vrátilo v křivě a postupně se ještě křivící formě.
      Takže ta demoška, právo, ekonomika. To jsou kategorie, mety. Druhou (dnes samozřejmě zdaleka nejpodstatnější) věcí je jejich naplňování, nicméně pořád jsou výrobkem tohoto kulturního okruhu. Na Východě, který je aktuálně zosobněn konkrétně do Ruska, se posledních 1000 let dělo co? Kyjevská Rus, na pár staletí pod Zlatou hordou. Pak carství, kdy Petr a Kateřina reformovali Rusko kterým směrem? No, západním. Následně VŘSR a éra SSSR, kdy až docela potom přišel Putin. Který reformoval a reformuje své Rusko… mně se to snad ani nechce říkat, ale k demokracii, právu a volné ekonomice.
      Poznámka – to vše ovšem v ruském pojetí, což je neopakovatelné specifikum. Ne úplně růžové, jakkoli je ve mnoha představách takto lakováno.

      A něco mi říká, že von to Vacek nahlíží právě takto.

      Mi to dnes jde samo. Ani jsem prve u psaní nevěděl, jak se tím bezva dostanu k dem., pr. a vol. t. na tom Západě. Tam je to s tím vším aktuálně na hovno – zůstaneme-li v tomto kontextu u vybrané zdvořilé mluvy. Je to dle mě dáno čistě a jen Amerikou, respektive tím jejím dýpstejtem. Nebejt jich, Německu by nemrdlinklo s grýndýlem, stejně tak s ostatními věcmi, dnes by si naopak pěkně valilo ekonomiku z NS2 a ruských surovin a mělo by se jako prase v žitě. Ostatní státy včetně nás podle své míry to samý. Jen Britové by občas dělali scény, protože se obtížně zbavují trauma z nesvícení slunce nad svým „společenstvím“. Sice alternativní historie, ale opravdu si myslím, že bez tý americký přebobtnalosti by to celý bylo jinak. Komplet Evropa jsou jen její lokajíci a podle toho se zejména k Rusku chovají.

      Dostanu se zpátky k Vackovi? Snad teď. Já jej osobně neznám. Taky se většinově můžu orientovat jen v tom spletitém a občas nespletitém (jako Váš odkaz, tam se tolik nesplétá) balíku informací o něm.
      Na první pohled to vypadá, jako by se mu to celý opravdu líbilo. Jako, ten marasmus, do kterýho Amerika Evropu zavlekla (což žije vlastním životem, například produkcí enormních kokotov v její politice a důsledky na život lidí). Pokud ano, je to taky e. k., to je bez diskuse.
      Na druhý pohled to ale už tak být nemusí. Ať si mě třeba právě Alef podezírá z „vytrhávání“ dál, ale skutečně se Vacka nijak nesnažím vyvinit. Sice jej osobně teda blíž neznám, ale osobně jsem jej slyšel o politice mluvit i mimo publikum.
      (Jak jsem rozkecanej, tak mě napadl páter Knox, že jsem právě přišel s něčím, co v detektivce nesmí být, totiž, že já od začátku něco vím, ale divákům jsem to po celou dobu neřek 🙂 )
      No a mimo to publikum on dost mluví, že Západ jej už nějaký čas děsně sere. Ne těmito slovy, on je slušnej, ale sere. A že mu celou dobu jde a vždycky půjde o to, aby se ty největší hovadiny Západu daly pryč tak daleko, jak to v skutečné a reálně přítomné politice jen jde. A abychom se v tom prostředí mohli samostatně pohybovat, opět – jak to v přítomné politice jen jde. Obojí v rámci těch struktur, protože ze své politické a diplomatické praxe ví (co sice i mnozí jiní, jen ne úplně konkrétně), že silnější vždycky ubližuje slabšímu a taky se mu mstí. Takže veřejně mluví taky směrem k tomu Západu, protože ví, že pokud by někdy PRO uspělo, musel by s ním jednat.

      Jeden příklad u nečlenství v NATO – kde je psáno, že Polsko už do skonání věků ani úplně náhodou nebude mít zájem o Těšínsko, kde je psáno, že Německo o Sudety, že nedojde k „reverznímu“ Kosovu?

      Ještě toho mám v hlavě tak na dvě stránky, ale dost. Snad jsem i jen tímto někoho nezabil.

      1. Dosud máme 3 zlobivé europoslance: Ivana Davida, Hynka Blaška a – částečně – Kateřinu Konečnou.
       Domnívám se, že tito 3 svůj mandát obhájí a že ani SPD ani Aliance ani Stačilo pro sebe druhý mandát nezískají.
       Výsledek tedy bude, že opět budeme mít tři zlobivé poslance. Pokud Blaško neuspěje, tak jen dva.
       Vášnivé rozepře ohledně nadcházejících voleb jsou tudíž dle mého názoru bouří ve sklenici vody.

       Každý, kdo se voleb zúčastní, ať si volí, jak chce (je to vlastně fuk, viz výše). Osobně budu volit číslo 15 – Alianci za nezávislost ČR.
       Nemá cenu mě přesvědčovat, ať to nedělám, jsem fanatik .
       Námitky, že mi propadne hlas, mne nechávají zcela chladným. Myslím (vypočetl jsem) si, že nepropadne. Pokud ano, může (mi a si) za to Okamura svou debilní personální politikou. Volil bych SPD, kdyby za ni kandidovali David s Blaškem. Když za ni kandidují Mach a Majerová, tak ji (je) volit nebudu. Ani mě nehne.
       Ke Kateřině Konečné necítím žádnou nenávist, ale volit ji nebudu, mám výhrady k některým jejím hlasováním, v nichž Blaško z mého pohledu hlasoval dobře (a ona blbě).

       Jelikož můj přístup se zde evidentně nesetkal s pochopením, tak jsem se upozadil – tolik k Vašemu „nedušoval jste se náhodou?“.

       ———
       Ke zbytku Vašeho textu: k dalšímu kolečku debat o straně PRO se zlákat nenechám. Něco jsem k nim psal loni, od té doby se to ještě zhoršilo a utvrdilo. Pro mě jsou uzavřená věc. Neperspektivní a nedůvěryhodná.

       1. Jakkoli se o PRO zajímám, jen jsem si Vacka zde vzal jako téma. Mou motivací bylo, že se tu, coby výstup mnoha hodnotících komentářů o něm za poslední období, nahustila krátká prohlášení – PRO nebrat, protože Vacek.

        Pokud by se takto hluboce a s takovýmto výstupem probírala jiná exponovaná osobnost, je velmi pravděpodobné, že bych si to jako téma vybral taky. Aniž bych tím nutně musel pro někoho „politicky pracovat“. (To vše samozřejmě jen tehdy, ṕokud by mě to něčím zaujalo, protože zájem o něco je důvod, proč vůbec někdo někam něco píše 🙂 )

        Ze všech těch předchozích komentářů, což jste mi spolu s Alefem ve finále potvrdili, to „nebrat“ je postaveno na jeho „Vychodofobii a Západofilii“, neboli „odtud nic dobrého“ a „odtud vše dobré, zejména NATO“. Tak jsem se tomu pokusil podívat „dovnitř“. Ne z pohledu, že – tak to jistě je, protože tím vším se jednoznačně definoval. Nýbrž – tak to může, ale taky nemusí být.

        Protože „nejvíc“ jsem to tu psal Vám, neznamená to, že bych Vás chtěl pro něj přesvědčit, jde o pouhý diskusi tok.

 15. No, já zůstanu u svého postoje k těmto „volbám“.
  Jen ho ještě trochu rozvinu.
  Co si, vážení aktivisti „evropských voleb“ myslíte o tom, co by se s Evropským parlamentem a EU jako takovou stalo, kdyby z Česka nebyl zvolen vůbec nikdo.
  Já vím, tato alternativa není možná.
  Ale zkuste si to představit vy, kteří lamentujete nad tu jedním, tu jiným „mandátem“, zda ho získá Pavel nebo Šavel, Turek s nejnižším vzděláním nebo nějaký univerzitní profesor /metafora/.
  Odpovím sám.
  Nestalo by se vůbec nic. Nikdo by to nepoznal ani nezaznamenal. Tím spíše by to nemělo nejmenší vliv na zhůvěřilosti Evropským parlamentem schvalované.

  Ale jinak vám držím palce, všem těm, kdo hledají pevný bod pro svou páku, aby mohli pohnout Vesmírem.
  Žel, pevné body jaksi došly.

  Jsem proto skeptik?
  Ne, jsem realista.

  L.

  PS
  A až v těch volbách „slavně zvítězíte“, klidně mne ukamenujte, přijmu to s pokorou.

  1. Tak tak, mít vždy ve všem jasno, být „nad věcí“ a hlavně si neumazat ruce. A kdyby náhodou, tak si je rychle, za pomocí pokroucenych paragrafů, rychle umýt. Takový typický právník.
   Samozřejmě nemáte pravdu. Pro mne kandidát mezi tu stovku, která by byla tím „dobrým začátkem“. :-)))

   1. Mít jasno a být nad věcí, to jsou důležité zásady pro život.
    Také „neumazat si ruce“, jestli tomu termínu rozumíme stejně, obávám se ovšem, že ne.
    Moje bývala profese s volbami do EP nemá vůbec nic společného.
    Jde ryze o občanský postoj starého, zkušeného chlapa, realisty, který „už ví“.

    Posuzovat, jestli mám nebo nemám pravdu, si netroufám, na to máte pro druhé, jak patrno, pouvoir takoví, jako vy.
    Na rozdíl od vás ale své názory nepíšu ad hominem a necejchuju pro ně jiné nositele.
    Význam vaší poslední věty je nesrozumitelný.

    Apropos, kdybyste chtěl namátkou zjistit, jak vypadá věcný a seriózní koment, přečtěte si Godota zde
    https://web.litterate.cz/trendy/#comment-293215

    I tak vám ale přeju úspěšné hledání onoho „pevného bodu“, který se nepodařilo najít ani velikánovi typu Archimédes.
    L.

    1. Proč také diskutovat s někým, kdo „má jasno“ a „odpoví si sám.“ Můj „ad hominem“ příspěvek je pouze reakcí na člověka vaše „aktivisty“ „evropských voleb“, „kteří tu lamentují nad tu jedním, tu jiným mandátem“, aby pak „slavně zvítězili.“
     Asi jste ten Vidlákův blog nečetl pozorně, protože téma a argumenty, které uvádí ve svém příspěvku Godot, je uvedeno přímo v tom blogu. Tak nevím, proč bych se v tom měl v diskuzi opakovat.
     Pokud jste neporozuměl poslední větě, nevadí.

     1. Tu „diskuzi-nediskuzi“ jste zahájil vy výstřelem v podobě personifikovaného odsudku, ne věčným argumentem , oponenturou. Za další je na pováženou, zda jste význam Lexových řádků rozšifroval, i když to těžké nebylo, a či se spíše něco z jeho textu náhodou nedotklo vašeho favorita a možné volby… Jsme jenom lidé, že …

      1. Díky, příteli, za pochopení.
       Ale, prosím, nedivte se mu.
       Tvrdá valašská palica.
       Ani ty „trnky sa dycky nevyvedú…“.
       🙂
       L.

  2. Ale ovšem. Systém z principu samého neposkytuje prostředky, jimiž by bylo možno změnit systém. Vždyť by byl sám proti sobě.

   Už dlouho si kladu otázku, jak si má počínat jedinec, věda výše uvedené, když se mu ekluje plavat s proudem.

  3. Lexi , bezesporu máte pravdu v té nevýznamnosti našich poslanců v EU. Jsou zde však další aspekty těchto voleb. Jedná se o nejpřesnější průzkum nálad a těch trendů jak o nich píše Vidlák. Neúspěch či opak nastolí klid nebo paniku před volbama do parlamentu čr. Může nastat snaha o změnu vedení čr. A hlavně výsledek ukáže kde jde o ztracený hlas.

 16. Nedávno jsem si vzpomněla na na pojem „panašování“, který zejména pro volby do EP prosazoval Miloš Zeman.
  Panašování = volební praktika, která umožňuje výběr kandidátů napříč volebním spektrem.

  Když jsem si dnes pozorně pročítala všechny kandidátky do EP, které jsem vytáhla ze schránky, tak bych do EP v případě panašování poslala těchto 21 lidí za ČR:
  1 – Konečná (Stačilo!)
  2 – Dostál (Stačilo!)
  3 – Turoňová (Stačilo!)
  4 – Dubravská (Stačilo!)
  5 – Skalický (Stačilo!)
  6 – Jandejsek (Stačilo!)
  7 – Mach (SPD)
  8 – David (SPD)
  9 – Rajchl (PRO)
  10 – Hašek (PRO)
  11 – Budil (PRO)
  12 – Turek (Přísaha a Motoristé)
  13 – Macinka (Přísaha a Motoristé)
  14 – Pikora (Přísaha a Motoristé)
  15 – Staněk (Přísaha a Motoristé)
  16 – Vrabel (ČR1)
  17 – Paroubek (ČSSD)
  18 – Dostálová (ANO)
  19 – Zaorálek (SOCDEM)
  20 – Hynek (Svobodní)
  21 – Zelená (Svobodní)
  ————–
  Tahle sestava by podle mě v EP pracovala ve prospěch ČR a zdravého rozumu.

  1. Všichni se těší na kolaboraci, dodávky tributů z Českolandu (1,2 bil peněz) a plíživou genocidu původního obyvatelstva.

  2. mně na tom pořád trochu znervózňujou ti předsedové a lídři stran, kterých by bylo -místo potloukání se někde v bruseli- bylo zapotřebí doma. jestli teda ty svoje programy myslej’ vážně.

  3. Mach, Turek, Macinka, Pikora…modri svazaci, pracujici zdravym rozumem ve prospech republiky.
   Nakonec musi kazda debata skoncit konstatovanim, ze obcan ma takovou vladu, jakou si zaslouzi (vlada je obrazem sveho volice).

 17. Něco úsměvného pro techniky … je nový rekord ve skládání Rubikovy kostky robotem. Vítězný čas je 0,305 sec. by mě celkem zajímal ten algoritmus, když kostka může být „rozhozena“ různým způsobem – jak vyhodnocuje výchozí pozici?
  Video:
  https://www.youtube.com/watch?v=eQSg1fYUzNc
  Tady je pokec k tomu:
  https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-robot-slozil-rubikovu-kostku-v-novem-svetovem-rekordu-natocila-ho-kamera-40473742

  1. Z videa jsem na rozpacích, když vidím, že středová políčka na všech šesti stěnách jsou při „skládání“ ukotvena pevnými trny.
   L.

  2. 5 ms mu trvá spočítat posup, jak lze ze složené šestibarevné krychle dojit k tomu aktuálnímu rozhození. Zbývajících 300 ms mu trvá tu kostku reverzním postupem srovnat 🙂

  3. Prý je možné standardní Rubikovu kostku složit z libovolné pozice za max. 19 tahů. To by robot mohl technicky za 0,3 sekundy zvládnout. Ovšem ten algoritmus, to je skutečně oříšek…

 18. Tragédií je, že Pětikolka má stále svých cca 20 % voličů. Nic s nimi nehne, ani blížící se atomová válka, ani bezprecedentní schudnutí populace, ani bezbřehá naivita většiny zástupců Pětikolky. Od sourozenců Ferjenčíkových (kde byli, když se rozdával rozum?) přes MPA po Blbuši. Ta Blbuše by opravdu měla využít svého práva mlčet. Jakmile promluví, vypadávají z ní naučené fráze, u kterých je hned naprosto jasné, že to jsou jen naučené fráze.

 19. Ježkovy voči, u Eurovoleb je přece úplně jedno, jestli ten jeden ušmudlaný mandát propadne nebo ne. Rozhodovat se bude v zahraničí. V české kotlince jde jen o to, kdo bude lídrem pravicové opozice a v Parlamentu podpoří SPD, případně Konečnou. A tak hlavně běžte k volbám a rozhodněte podle svého srdce o tom, kdo bude vůdcem pravicové Alternativy.

  1. Není to tak docela jedno. Kdo ten jeden mandát získá (za mne bych byl nejradši, kdyby se jednalo o PRO), tak se tím stane viditelnou politickou veličinou a jeho zástupci budou zváni do televize. Samozřejmě ne do ČT, ale do Primy klidně, Konečnou tam zvou furt na to konto, že je europoslankyní. A díky té televizi přestane být bezvýznamným exotem pro srandu králíkům a může posílit dál, minimálně tím, že aspoň zčásti vyluxuje své zbývající marginální konkurenty napravo. Což už by na podzim v krajských volbách mohlo být znát a za rok na podzim tuplovaně. Naproti tomu když všichni ze skupiny PRO – Motoristi/Přísaha – Svobodní atd. atd. shodně vybouchnou, tak se napravo nevytvoří žádné jádro, kolem kterého by mohlo probíhat shlukování, a v dalších volbách bude pořád stejná roztříštěnost…

 20. Můj vztah k EU za ty roky vykrystalizoval do čistýho nihilismu, budu tedy volit tak aby volební lístek měl co nejvyšší detonační účinek. Všechny strany co kandidují pokládám za zbytečně příliš umírněné, proti té svoloči která vládne EU mělo nastoupit komando čistokrevných zabijáků. Kandidátka Stačilo je atraktivnější než ta od SPD a MOTO, ale riziko že propadne je příliš velký, takže to bude sázka na istotu a zakroužkovat Ivana Davida a ZMZ.

  1. Mimochodem, proč ZMZ? Protože je to taková starostlivá žena? Asi jo no.
   A co Mach? Neodešel dobrovolně z Evropského parlamentu? Co to značí? Morální charakter? Nebo že měl peněz dostatek?

  2. Nejvyšší detonační účinek na EU má Green Deal. Jde o mrtvého koně, ze kterého EU nedokáže sesednout. Ekonomický vývoj už EU dostihuje, jen EK ještě není připravena na korekci.

 21. První protestní stranou byli republikáni, druhou přímí demokrati a třetí jsou komunisti. Zajímavý vývoj “svobodné” společnosti.

  1. No, komunisté se de fakto vrátili na post, který jim v libo-demo vždy patřil. Pokud se libo-demo transformovat do dnešní fasisoidní až náckoidní podoby, komunisté jsou dnes prazvláštní bezzubÿ spolek, který má k bývalé skutečné oponentuřé na mnoha frontách dále než já k Alanu Delonovi.
   Skutečná levice byla eliminován v první polovině devadesátek. popravdě to není levice, ale
   Majstrštykem pravice je úspěšné navlečení zodpovědnosti na levici ( popravdě dnes nejen EU úrovni jde o směs zkorumpovaných, mentálně vyprázdněných, kariéristických figur bez jakéhokoliv ukotvení, mnohdy skutečně deviantních ) za mnohé prosazené sviňárny. Vzhledem k tomu, že při jejich aplikaci „prý levice“ aktivně spolupracovala, si to zaslouží.
   Ona ani pravice není to co bývala, jen je konzistentní v cílech, zatímco tzv.nová levice, Blairův bastard, je spolek kolaborantů s korporátem, který se štítí běžného plebsu stejně jako novodobá, dobře situovaná šlechta ukotvená vpravo. Co se týče nejen drancování veřejného, není mezi nimi rozdíl.
   Dnešní „svobodná společnost“ je personálně i ideově úspěšné pokračování III.Říše .

 22. … Danuše mluví a je totálně, totálně a totálně blbá.
  Když jsem to četl, tak se mi chtělo dodat: … ta je tak blbá, že kdyby byla soutěž blbů, tak skončí druhá :-).
  Kdo zná správnou odpověď na otázku s tím související … a když je tedy tak blbá, proč neskončí první …?

    1. N. je blba a potm , N. je blba…
     Sou veci , kteryma se nespinime pac taky smrdi..Na sto honu.
     Jako hovno.Zumpy.Hromady hnoje .
     Nebo jista N.
     Informacemi o ni se jako cervena nit ,clanek jen hemzi..Pak hned sou sasa ,
     mistr sveta ,fiala a cernochova..Pak propaganda jmen a bez konce ,tureckej ogamura , lid chce Orbana ,Trumpa a este nakyho..
     Zajem je velikej.Nekonecnej.
     Zajem vo politicky deni stahne kazdyho do bahna ponizeni..
     Ve kterym se vycvachta.Se zivym zajmem a sblizenim s
     paskrivymi trpasliky .Navrch
     Ponizeni a vytouzeny na sebe nenecha taky dlouho cekat..
     Prevladne spolecne uspokojeni zajmu o nakou N.
     Temny mumlani , je blba.Je blba, je blba ,opakuje sbor zbrojnosu na scene..
     Takova snaha vodvadet pozornost je napadny , ze je potreba …
     Po zvoleni do EU vsichni vodhlasujou tu, zeleninovou Banderossa.
     /Drive Barbarossa a nebo este Studena valka/..
     Vo ktery je ted hlavni rec..To nevadi , N. je blba…je..

  1. Dvořák:
   Zase – jak někde řekl Holec – kdybychom ji neměli, museli bychom si ji vymyslet.
   Tuhle jsem kdesi zahlídla útržek z nějakého jejího……no řekněme rozhovoru, kde se rozčilovala nad naší bezohledností ke klimatu a zakončila tu tirádku oznámením, že ona! jako jezdí v hybridu a že to je to nejmenší! co člověk může udělat – vyměnit auto.
   Zírala jsem v němém úžasu snad pět minut.

    1. Jsem rád, že nejsem sám. Vašeho vzdělání nemaje bych si ale naopak vyčítal, že mi stojí práce a zvyšuje se krevní tlak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *