22 června, 2024

Totální válka

Seymour Hersh 1. listopadu píše: „Izrael se zaměřuje na tunelový systém Hamásu pod městem Gaza. Izraelské vedení pokračuje ve své totální válce proti Hamásu – válce, která se odehrává ve vzduchu nad městem Gaza; na úrovni ulic, kde tanky vstoupily do zóny; a pod zemí v labyrintu tunelů pod Gazou – zatímco roste počet obětí neustálého bombardování a ostřelování. Dosud bylo zabito více než 8 000 obyvatel Pásma Gazy, z nichž čtyřicet procent byly děti, podle mezinárodní humanitární skupiny Obrana pro děti, v odvetě za teroristický útok Hamásu na celonoční izraelskou taneční párty, kibuce a malé zemědělské vesnice na jihu Izraele Od 7. října. Hamás stále drží více než 230 izraelských rukojmích, které zadržel onu vražednou sobotu, kdy se na scéně neobjevily téměř žádné izraelské síly po dobu delší než deset hodin.

Izraelský počet obětí útoku Hamásu ze 7. října nyní činí 1400 a zahrnuje 317 členů izraelské armády – některé z těchto obětí mohou být vojenští kontraktoři – a 58 policistů. Podle ministerstva zahraničí bylo také zabito nejméně třicet Američanů, z nichž mnozí pracují pro nevládní organizace, a třináct Američanů je stále nezvěstných. Desítky zajatých Hamásem – mezi nimi velmi mladí a velmi staří – se nikdy nedostali do jeho tunelového systému, protože spadli, nebo spíše byli shozeni z jízdních kol nebo motocyklů, které je vezly, a byli okamžitě popraveni.

V posledních několika dnech izraelské obranné síly eskalovaly své pozemní operace proti Hamásu tím, že vyslaly kolony tanků přímo do Gazy a střílely z dálky na cíle ve městě Gaza. Vojenský expert, který sloužil v bojích IDF, mi řekl, že přesuny tanků byly začátkem druhé fáze jejích bojových operací proti Hamásu. Cílem je podle něj prolomit obranný perimetr Hamásu kolem jeho hlavních bunkrů a tunelů v centru města Gaza. Kolony tanků „nespěchají do středu. Spíše zůstávají na perimetrech a střílejí z dálky.“

Taková taktika, řekl expert, minimalizuje izraelské ztráty a zároveň produkuje stovky zabitých nepřátel: „Vojáci se nehrnou a nebojují tváří v tvář teroristům.“ Nevýhodou takové taktiky je podle něj to, že budovy a čtvrti jsou „srovnány se zemí . . . ať v těchto budovách jsou nebo nejsou civilisté.“ Izrael novinářům neustále sděluje, že obyvatelé města Gaza jsou před útokem na jejich budovy varováni.

Je tu i druhá nevýhoda, dodal: „Pomalý přístup vyžaduje čas. Kolik času má Izrael na pokračování této války? Měl na mysli rostoucí celosvětové protesty volající po příměří.

Ostře rozdělené izraelské vedení, nyní vedené premiérem Benjaminem Netanjahuem, čelí ještě dvěma dalším obavám: vyjednat návrat více než 230 rukojmích Hamásu, mezi něž patří nejméně šestnáct a možná tucet dalších aktivních členů IDF; a zničit rozsáhlý tunelový systém Hamásu, který zahrnuje východy a vchody pod tisíci obytných a kancelářských budov ve městě Gaza, které jsou hlavními cíli izraelského letectva. V tuto chvíli mi bylo řečeno, že téměř 50 procent cílových budov uvnitř města Gaza bylo zničeno a bombardování je naplánováno tak, aby pokračovalo, dokud izraelské letectvo nedosáhne svého cíle vymazat 65 procent možných únikových cest po celém městě pro vedení Hamásu a jeho bojovníky.

Izraelské tvrzení, že všichni obyvatelé cílových budov byli informováni o očekávaném zničení, jen málo zmírnilo mezinárodní rozhořčení nad tím, co je považováno za hrubě nepřiměřenou reakci Izraele na teroristické útoky Hamásu.

Tunely Hamásu „byly oslnivé ve své vynalézavosti“, řekl mi úředník, který pomáhal Izraeli zmapovat tunely a vypořádat se s hrozbou, kterou představuje snadný přístup po celém městě pro bojovníky Hamásu. „V celém městě Gaza byly administrativní tunely, tunely pro velení a řízení a skladovací tunely.“ řekl se stovkami vstupních bodů. Po útoku ze 7. října bylo rozhodnuto, že „všechny budovy s terminálovými východy a vstupními body musí být bombardovány“.

Množství hlíny a suti odstraněných pro podzemní stavbu ve městě Gaza, řekl úředník, se odhaduje na 75 milionů kubických stop (2 123 763 m3) – celkem, jehož likvidace by vyžadovala 140 000 kontejnerů. Úředník použil analogii k popisu projektu, který byl po léta pečlivě sledován externími odborníky pracujícími s izraelskou rozvědkou: bylo odstraněno dostatek materiálu, který by stačil na stavbu Velké pyramidy v Gíze v Egyptě.

Dobře informovaní Američané a Izraelci mi řekli, že nic nenasvědčuje tomu, že by izraelské vedení zastavilo téměř nepřetržitou bombardovací kampaň, dokud nebude zasaženo 65 procent cílů určených ke zničení. Bombardování proměnilo dlouhodobě strádající město Gaza ve smrtící pustinu.

Nedávno mi bylo řečeno, že v době říjnového náletu žilo a cvičilo v rozsáhlém systému, který zahrnoval teplo, světlo a ventilaci, dokonce i klimatizaci, 15 000 až 20 000 bojovníků. Celoměstský přístup umožnil mnoha lidem přicházet a odcházet ke svým rodinám ve městě Gaza.

Izraelské zpravodajské služby nyní chápou, že mnoho tisíc pracovníků z Gazy, kteří vykonávali zaměstnání v Izraeli, poskytli plánovačům Hamásu data a fotografie, z nichž mnohé byly zaslány na mobilní telefony přes WhatsApp, o izraelských kibucích a místních vesnicích, které byly napadeny. 7. října.

Mezitím pokračují vážné rozhovory mezi Izraelem a vedením Hamásu. Hamás si uvědomuje, že izraelské vedení, které 7. října nedokázalo ochránit své občany, touží alespoň zachránit rukojmí prostřednictvím výměny zajatců, jak tomu bylo již dříve. Veřejná diskuse o těchto rozhovorech nepřišla z Tel Avivu, ale od Yahya Sinwara, obávaného a nenáviděného vůdce Hamásu v Gaze, jehož mluvčí vydal v sobotu prohlášení pro televizní stanici Hamasu al-Aqsa, v němž prohlásil, že jeho hnutí je připraveno k „okamžité “ výměně izraelských rukojmích za všechny palestinské vězně v izraelských věznicích. Sinwar sám byl v roce 1999 odsouzen na doživotí za vraždu čtyř podezřelých palestinských informátorů a dvou izraelských vojáků, ale byl spolu s více než tisícovkou spoluvězňů propuštěn v roce 2011 při výměně zajatců za jediného zajatého izraelského vojáka jménem Gilad Shalit.

Bylo mi řečeno – podrobnosti jsou komplikované –, že Sinwar, který se údajně ve vězení naučil hebrejsky, vyjádřil ochotu diskutovat o výměně vězňů, která by zahrnovala propuštění tisíců vězňů Hamásu, kteří jsou nyní v izraelských věznicích. Propuštění vězni by možná byli přemístěni do Kataru. Bylo mi však také řečeno, že jednání se ocitlo ve slepé uličce: Sinwar odmítá zahrnout zajaté izraelské vojáky do dohody a trvá na tom, že je třeba vzít v úvahu mužské izraelské rukojmí ve věku 17 až 45 let – jejich počet může být třicet nebo více – mají být považováni za vojáky kvůli jejich automatickému statutu záložníků IDF až do věku 45 let.

Rozhovory, jak popsal izraelský zdroj, probíhají, i když izraelské speciální jednotky a vojáci pravidelné armády v Pásmu Gazy pronikají tunely ze známých přístupových bodů a ničí východy a ventilační kanály. Hlavním cílem dosavadních průniků bylo zjistit, kde jsou rukojmí držena. Bylo mi řečeno, že došlo k malému odporu, s jedinou významnou obětí v neděli. V tuto chvíli žádná velká izraelská vojenská pozemní invaze do města Gaza nehrozí, ale izraelská letecká a bombardovací kampaň získává na síle. Předpokládá se, že mnoho tunelů se zhroutilo v důsledku těžkého bombardování a není jasné, jak dlouho mohou bojovníci Hamásu přežít, navzdory velkým zásobám potravin a vody. Také mi bylo řečeno, že v celém systému podzemních tunelů není žádná elektřina a všichni bojovníci a rukojmí žijí ve tmě.

Vzhledem ke všem překážkám, které brání jejich záchraně, je osud rukojmí nejistý. Vůdci Hamásu odmítli povolit Mezinárodnímu Červenému kříži návštěvu rukojmích. A jeden dobře informovaný Izraelec mi řekl, že před dvěma týdny Netanjahu nařídil izraelským zahraničním a domácím zpravodajským agenturám, aby „vypátraly a zabily každého politického a vojenského vůdce Hamásu“ na Blízkém východě. „Izrael nemilosrdně,“ bylo mi řečeno, „jde po rodinách, manželkách, dětech, bratrech, sestrách, rodičích politických a vojenských vůdců Hamásu.“ Řekl, že čtrnáct členů rodiny Ismaila Haniya, politického vůdce Hamásu sídlícího v Kataru, již bylo zabito. Během dvou dnů po náletu ze 7. října byla podle něj zabita vdova po Abdel Aziz al-Rantisim, spoluzakladateli Hamásu, který byl zavražděn v roce 2004. Podobně řekl, že osm členů rodiny Muhammeda Deifa, vojenského vůdce Hamásu, bylo zabito ve svých domovech.

„Z pohledu Izraele,“ řekl mi Izraelec, „je to nyní válka bez jakéhokoli omezení.“, napsal Hersh ve svém článku na platformě Substack.

Doplnění:

Podle ministerstva zdravotnictví Gazy stoupl počet lidí zabitých při izraelských útocích na Gazu vzrostl na 8 796, z toho 3 648 dětí a 2 290 žen.

Nejméně 22 219 lidí je zraněno.

Existuje 2030 zpráv o pohřešovaných lidech, včetně 1120 dětí pohřbených pod troskami.

Zabito 130 záchranářů a lékařů, zničeno 28 sanitek a zaznamenáno více než 270 útoků na zdravotnický systém v Gaze.

16 nemocnic z 35 je mimo provoz a 51 ze 72 klinik urgentního příjmu je zavřeno.

Na okupovaném Západním břehu Jordánu bylo zabito 128 Palestinců a přes 1980 zraněno.

Světlice zapálené izraelskými silami nad Pásmem Gazy 31. října, při pohledu z pozice poblíž Sderotu podél izraelské hranice. / Foto Yuri Cortez/AFP prostřednictvím Getty Images.

221 thoughts on “Totální válka

 1. Válka Izrael vs. arabské děti,
  která se zdvojnásobuje jako válka Hegemon vs. Osa odporu, což je zároveň dílčí část

  války NATO vs. Rusko a NATO vs. Čína, se zcela vymyká kontrole.

  V tuto chvíli je již pevně dáno, že s Čínou, která zprostředkovává mír v celé západní Asii,
  a s Ruskem a Čínou, které se chystají na BRICS 11, doplněné o usnadnění vypořádání obchodu s energiemi mimo americký dolar, by Impérium vrací úder bylo zcela předvídatelné:

  Zapalme západní Asii

  👹Bezprostředním cílem straussovských neokonských psychopatů (talmudistických Chazarů) a jejich sil za Beltwayem je jít po Sýrii, Libanonu – a nakonec po Íránu.

  To vysvětluje přítomnost 👹flotily nejméně 73 válečných lodí USA/NATO ve středním a východním Středomoří – od dvou skupin amerických letadlových lodí po více než 30 lodí ze 14 členských států NATO zapojených do probíhajících válečných her Dynamic Mariner u italského pobřeží.

  To je největší koncentrace válečných lodí USA/NATO od 70. let minulého století.

  Každý, kdo věří, že tato flotila je shromažďována za účelem „pomoci“
  🕎 Izraeli v jeho projektu konečného řešení, kterým je uvalení Nakby 2.0 na Gazu, si musí přečíst nějakého Lewise Carrolla. Stínová válka, která je již ve hře, má za,👹 cíl rozbít všechny uzly Osy odporu v Sýrii, Libanonu a Iráku – přičemž ☪️Írán si ponechává jako vrcholný prvek odporu.
  https://informationclearinghouse.blog/2023/10/30/nakba-2-0-revives-the-neocon-wars/
  v češtině: zvedavec.news

  1. Goji,
   buď jste sem nasazen služebně a pak je zbytečné na Vás reagovat, nebo sdělujete své skutečné názory.
   Pak si ale dovolím Vás požádat o změnu rétoriky. Ty věčné fantasmagorie o Chazarech a pár dalších už jsou fakt příliš mimo mísu. Myslíte, že Vaše argumenty budou méně úderné, když je napíšete normálně?

   1. Re: Občan
    „Ty věčné fantasmagorie o Chazarech a pár dalších už jsou fakt příliš mimo mísu,“
    myslím, že jsou přesně v míse.

    Ideologie a její stoupenci,
    to je podle mě podstata kazisvětství. Příčina neustálých válek šířících liberální demokracii. Válek proti terorismu. „Humanitárního“ bombardování, velkolupičství, tunelování zdrojů. Všemožných perverzí; Green Deal, LGBTQ, gender, CBDC, Agenda 2030, atd.

    „Normálně“ o tom psali různí lidé, dnes to tak pojímají zase další. Ale podle mě se z toho nedá pochopit podstata. Proč se to děje? Pak si lidé myslí, že druhou světovou způsobil nějaký zfetovaný bezdomovec s uměleckým jménem Hitler a zlí Němci. Převrat v roce 1989 si lidé vycinkali na Národní. Nebo že grýndýl jsme si přáli.S Covid-19 přeletěl čínský netopýr z mokrého trhu celou planetu. Tfujzr sajrajt že je vakcína.

    Nadlidé nás oblbují. Jsme zahlceni lžemi. A tak se svou drzostí k události „pravdolásky“ přiťukám pár slov, ze kterých přátelé satanismu zrovna nejásají. Kdyby psal krtcích nebo želvách, těžko by vypotili žvást antise… Pravověrných toho ismu je více než třičtvtě Sněmovny, tak daleko jsme to s nevědomostí dopracovali.

    Nevědomost je síla

    Jestli máte nápady, jak tu zločineckou ideologii nazývat jinak, aniž by to bránilo pochopení souvislostí, představovat jinak, aby si většina lidí nevolila takové škůdce zás-tupce jako od převratu až dosud, sepište návrhy.

    Klidně i napište, proč si myslíte, že se mýlím.

 2. Možná by stálo za to, přečíst si, co si o obhajobě genocidy myslí palestinští křesťané:

  Výzva k pokání západním křesťanům nekriticky podporujícím Izrael
  Otevřený dopis

  My, níže podepsaní zástupci palestinských křesťanských institucí, hnutí a skupin, jsme plni zármutku a rozhořčení nad novým cyklem násilí v naší zemi. Když jsme se chystali napsat tento otevřený dopis, ztratili už někteří z nás své drahé přátele a rodinné příslušníky při izraelském bombardování nevinných civilistů 19. října 2023, které zasáhlo i křesťany ukrývající se ve starobylém řeckém pravoslavném kostele svatého Porfyria v Gaze.

  Slova nám nestačí na to vyjádřit naši hrůzu a otřesení z této války v naší zemi. Truchlíme nad smrtí a utrpením všech obětí, protože pevně věříme, že všichni lidé jsou stvořeni k Božímu obrazu. Nedokážeme se také smířit s tím, že je jméno Boží vzýváno k ospravedlňování násilí a nacionálních a náboženských ideologií.

  Sledujeme s bolestí, jak mnozí křesťané v západním světě poskytují neochvějnou podporu Izraeli v jeho válce proti palestinskému lidu. Jsme si vědomi toho, že zaznívá i celá řada hlasů, které se zastávají pravdy a spravedlnosti pro naši zemi, obracíme se proto dnes specificky k těm teologům a představitelům církví, kteří Izraeli projevují nekritickou podporu, a vyzýváme je k pokání, vyzýváme je k tomu, aby zvážili a změnili svůj postoj.

  S politováním konstatujeme, že dvojí metr uplatňovaný některými křesťanskými představiteli závažně oslabil jejich věrohodnost a jejich morální úsudek ohledně dění v naší zemi.

  Připojujeme se k hlasům těch křesťanů, kteří odsuzují útoky na civilisty, zejména na ty nejzranitelnější, na rodiny s dětmi. Znepokojuje nás ale mlčení mnoha církevních představitelů k těm obětem, které jsou v řadách Palestinců.

  Pohoršuje nás, že někteří západní křesťané odmítají odsoudit dlouhotrvající izraelskou okupaci Palestiny, a někdy ji dokonce ospravedlňují a podporují. Nedokážeme přejít to, že někteří křesťané považují za oprávněné ničivé útoky proti Gaze, které stály životy tisíců Palestinců, z většiny žen a dětí.

  Útoky už za sebou zanechaly kompletní zkázu celých městských čtvrtí a nucené vysídlení více než milionu palestinských obyvatel. Izraelská armáda použila prostředky, které zasahují primárně civilisty, jako je bílý fosfor, odříznutí dodávek vody, pohonných hmot a elektrické energie, bombardování škol, nemocnic a náboženských svatostánků — včetně strašlivého masakru v anglikánské nemocnici Al-Ahlí a zásahu pravoslavného kostela sv. Porfyria, jemuž padly za oběť celé rodiny palestinských křesťanů.

  Zásadně odmítáme krátkozraký a pokřivený pohled těch křesťanů, které ignorují kontext událostí a skutečné hluboké příčiny této války: systematický útlak Palestinců ze strany Izraele v průběhu posledních pětasedmdesát let, stále pokračující etnické čištění v Palestině, a násilnou a rasistickou vojenskou okupaci provázenou zločinem apartheidu. Právě tento kontext útlaku mnozí západní teologové a představitelé církví soustavně přehlíželi, a co je ještě horší, někdy dokonce ospravedlňovali s využitím teologie křesťanského sionismu.

  Dále: krutá blokáda Pásma Gazy ze strany Izraele za posledních sedmnáct let vytvořila z území o rozloze pouhých 365 kilometrů čtverečních pro více než dva miliony Palestinců, z nichž více než tři čtvrtiny jsou potomky rodin vyhnaných ze svých domovů za Nakby v roce 1948, vězení pod širým nebem, kde jsou zbaveni základních lidských práv. Nelidské a beznadějné životní podmínky v Gaze svírané izraelskou železnou pěstí bohužel zatvrdily postoje některých skupin mezi Palestinci, které se v reakci na útlak a beznaděj uchylují k násilí.

  O to smutnější je, že nenásilný palestinský odpor, kterému zůstáváme z celého srdce oddáni, se často setkává s odmítáním. Někteří západní křesťanští představitelé dokonce zakazují diskusi o izraelském apartheidu, na nějž upozorňují mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch a Amnesty International i izraelská B´Tselem, a jejž na vlastní kůži zažívali Jihoafričané a zažívají Palestinci.

  Znovu a znovu se tak přesvědčujeme o tom, že přístup k Palestině a Izraeli na Západě trpí do očí bijícím dvojím metrem, který na jedné straně vnímá lidskost židovských Izraelců, zatímco dehumanizuje Palestince a bagatelizuje utrpení, kterému jsou vystaveni. Je to jasně patrné z převažujících reakcí na probíhající izraelský útok proti Gaze, jemuž padlo za oběť mnoho tisíc Palestinců, z přehlížení, jehož se dostalo vraždě palestinsko-americké křesťanské novinářky Širín Abú Aklehové v roce 2022, nebo z nezájmu o zabití více než tří set Palestinců včetně osmatřiceti dětí na Západním břehu jen v tomto roce před říjnovou eskalací konfliktu.

  Zdá se nám, že tento dvojí metr vychází ze zakořeněného koloniálního diskurzu, který využíval Bible jako zbraně k ospravedlnění etnických čistek původních obyvatel v Americe, Oceánii a jinde ve světě, zotročování obyvatel Afriky a obchodu s otroky a desítek let režimu apartheidu v Jižní Africe. Koloniální teologie není věcí minulosti; pokračuje i dnes v celé řadě sionistických teologií a koncepcí, které mají za cíl legitimizovat etnickou čistku v Palestině a démonizaci a dehumanizaci Palestinců — včetně křesťanů — žijících v režimu systémového osadnického koloniálního apartheidu.

  Jsme si také vědomi toho, že v západním křesťanství je pevně zakotvená teorie spravedlivé války, která byla využívána k ospravedlnění shození atomových bomb na nevinné civilisty v Japonsku na sklonku druhé světové války, zničení Iráku a decimování tamní křesťanské populace během poslední americké války, stejně jako neochvějné a nekritické podpory Izraele proti Palestincům ve jménu morální nadřazenosti a „sebeobrany“.

  Mnozí západní křesťané napříč denominačním a teologickým spektrem si bohužel osvojili sionistickou teologii a interpretaci, která ospravedlňuje válku, a tak se stali spoluviníky izraelského násilí a útlaku. Někteří nesou vinu i za vzrůst nenávistných projevů vůči Palestincům, se kterými se dnes setkáváme v mnoha západních zemích a médiích.

  Zatímco mnozí západní křesťané nemají problém s teologickou legitimizací války, naprostá většina palestinských křesťanů násilí neschvaluje, a to ani ze strany bezmocných a okupovaných. Palestinští křesťané jsou plně oddáni Ježíšově cestě kreativního nenásilného odporu (viz dokument Palestinský Kairos, § 4.3.2), která „souzní s principy lásky a mobilizuje veškeré síly ke zjednání míru“ (4.2.5).

  To zásadní je, že odmítáme všechny teologické přístupy, které legitimizují války ze strany mocných. Naléhavě vyzýváme všechny křesťany západního světa, aby se v tom k nám připojili. Také připomínáme sobě i našim křesťanským bratřím a sestrám, že Bůh je Bohem pronásledovaných a utlačovaných, a že Ježíš káral mocné a pozvedával ponížené.

  Takové je samo jádro Boží spravedlnosti. Proto nás hluboce znepokojuje, že někteří představitelé západních křesťanů neuznávají biblickou tradici spravedlnosti a milosrdenství, jak ji nejprve zvěstoval Mojžíš (Deuteronomium 10,18; 16,18-20; 32,4), po něm proroci (Izajáš 1,17; 61,8; Micheáš 2,1-3; 6,8; Ámos 5,10-24) a jejímž příkladem a ztělesněním se stal Kristus (Matouš 25,34-46; Lukáš 1,51-53; 4,16-21).

  Nakonec, a říkáme to s bolestí, považujeme představitele a teology západních církví, kteří podporují války vedené Izraelem, za teologicky a politicky spoluzodpovědné za izraelské zločiny na Palestincích, spáchané za posledních pětasedmdesát let. Vyzýváme je, aby přezkoumali své postoje a změnili své smýšlení a směřování, pamětlivi toho, že „Bůh bude spravedlivě soudit celý svět“ (Skutky 17,31).

  Také připomínáme sami sobě a lidu Palestiny, že naše sumud (nezdolnost) je zakotvena v naší spravedlivé věci, tak jako naše kořeny tkví hluboce v této zemi. Jako palestinští křesťané nacházíme zdroj odvahy a útěchy v Bohu, který přebývá s těmi, kdo jsou zdeptaného a poníženého ducha (Izajáš 57,15).

  Odvahu nacházíme v solidaritě ukřižovaného Krista a naději nacházíme v prázdném hrobě. Také nám dodávají odvahu a sílu cenné projevy solidarity a podpory ze strany mnoha církví a základních společenství víry z celého světa, které se staví dominujícím ideologiím moci a nadřazenosti. Odmítáme se vzdát, i kdyby nás naši bratři a sestry ve víře opustili.

  Zůstáváme pevní ve své naději, neochvějní ve svém svědectví, a budeme věrní evangeliu víry, naděje a lásky, tváří v tvář tyranii a temnotě. „Přestože postrádáme jakoukoliv naději, tak s nadějí voláme. Věříme v Boha dobrého a spravedlivého. Věříme, že Boží dobrota nakonec zvítězí nad zlem nenávisti a nad smrtí, která v naší zemi stále panuje. Uvidíme tu ‚novou zemi‘ a ‚nové lidi‘, schopné pozvednout se na duchu a milovat své bratry a sestry.“ (Palestinský Kairos, § 10).

  Přijď tvé království!

  Podepsané instituce:

  Kairos Palestine
  Christ at the Checkpoint
  Bethlehem Bible College
  Sabeel Ecumenical Center for Liberation Theology
  Dar al-Kalima University
  Al-Liqa Center for Religious, Heritage and Cultural Studies in the Holy Land
  The East Jerusalem YMCA
  The YWCA of Palestine
  Arab Orthodox Society, Jerusalem
  Arab Orthodox Club, Jerusalem
  The Department of Service to Palestinian Refugees of the Middle East Council of Churches
  Arab Education Institute Pax Christi, Bethlehem
  Z angličtiny přeložil FILIP OUTRATA.

   1. Tymakovan: Věrné jejich teologii a především bezmocné. Křesťané mají minimální vliv na rozhodování palestinských velitelů. Doba boje OOP za účasti i křesťanů už minula. Doba se posunula od panarabismu k džihádismu. Nenásilný křesťanský protest signatářů prohlášení byl zcela zastíněn děním posledního měsíce. S Irákem mají pravdu, že příchod americké demokracie znamenal zkázu pro iráckou křesťanskou komunitu, i když Bush pořád mluvil o svém křesťanství. Jediná země Blízkého východu, kde mají křesťané své politické strany a současně ozbrojené síly, je Libanon. Všude jinde jsou jen líp nebo hůř snášená menšina, která o ničem nerozhoduje.

    1. Křesťani se svými milicemi nejsou na blízkém východě oblíbeni od té doby, co vyvraždili ve spolupráci s israelskou armádou tábory Sabra a Šatíla – 1500 až 3000 mrtvých palestinců.
     Dnešní israelské vraždění křesťanů v Gaze (baptistická nemocnice a pravoslavný kostel) nabízí několik otázek, z nichž některé jsou až posměšné vůči křesťanům, ale nechám to bejt.
     Snad jen – zabili víc křesťanů muslimský teroristi v redakci Charlie Hebdo, v Nice a Bataclanu nebo IDF v Gaze?

  1. V Palestině, potažmo Gaze, tahají křesťané za ne moc dlouhý konec. A ty výzvy k nenásilí jsou samozřejmě velkým křesťanským tématem, ihned to ostatně i v té citaci nějak spojí s Kristovým utrpením. Což nemyslím nijak přezíravě.

   Četl jsem kdysi na jednom náboženském webu nějakého křesťanského filozofa. Prý se lidé mají inspirovat Ježíšem ve všech ohledech, tedy i v přijímání bolesti. Což by i dávalo minimálně věřícímu smysl. Pak začal ale přidávat. Že tě bolesti má člověk jít naproti. Aby si pak více vážil bezbolesti,. Což už je dost přitažené za vlasy. Pokračoval, že se tím, což je zdaleka nejpodstatnější, ale hlavně přiblíží tomu Ježíši, „na vlastní kůži“ (ve srovnání s ním tedy jen malá ukázka) si tím ukáže, co podstoupil pro lidi na tom kříži. A prý, že kdo v životě nepodstoupil dostatek bolesti, vlastně je tím při vnímání Krista ochuzen o značnou část toho prožitku vnímání. Pak ještě různě pokračoval popisy té tělesné bolesti, jak každý přece na ní si nejlépe uvědomí atd.
   Což ovšem znamená vlastně přímé nabádání věřících k tomu, aby tu bolest chtěli. Vždyť Ježíš…, tomu se žádný neodváží odporovat, naopak každého žene potřeba být mu blíž. Ostatně, tuším na Filipínách se každoročně pořádají rovnou ukřižovávací festivaly.
   Vedle nenásilí je právě bolest taky velkým tématem, jednak to přiblížení se, taky odpoutání se od pokušení, soustředění na modlitby, „symbolické“ přijímání trestu za hřích. Flagelanti, škrtící pásky se hroty, půsty…, obecně sebepoškozování.
   V tom mezináboženském rozměru, zejména na BV, který je ultrabigotní, by se vlastně s nadsázkou mohlo říct právě u těch „utlačovaných“ křesťanských denominací, že je mrzí, když je bijí jinověrci. Chtěli by se totiž bít sami, jenže to už by pak toho bití bylo moc. Asi pro někoho cynický vývod, nicméně pozemského charakteru.
   To mě teď napadlo v souvislosti s nesouhlasem nicku „tenco“ s mým komentářem včera k Albigenským.

   V té citaci je zmíněna taky dvojakost některých křesťanských představitelů tam, zmíněn je i ten sv. Porfyrios. Pokud Mossad už nejméně od 2014 reklamuje, že v tom kostele, potažmo na hřbitově kolem, jsou sklady zbraní a odpaliště, nejspíš to bude příklad té dvojakosti. Nutno ale asi přidat, že Hrbolek by tam nediktoval o šakalech, ale, že kdo chce s vlki žíti, musí s nimy víti.

   XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

   Paní Kunšteková,
   vyslechla jste si tu toho dost. Tak něco taky ode mě –
   Nevím, zda jste přímo palestinská politická sympatizantka, ani mi do toho nemá co být. Nicméně Vaše časté a dlouhé popisy palestinské krve jsou jako sýr pro myš. Tou myši jsou kromě těch, kdo mají „bližší pohled na židovskou problematiku“ i takoví kdo potřebují do světa co nejhlasitěji vykřičet svoji pravdu o tom, že esencí největšího zla je křivonosej smradlavej židák. Silně pochybuju, že jste to nezaregistrovala.
   Ať se už kdo na judaismus, židovství či stát Izrael dívá jak chce, nekonečně tolerantní Vidlák, bude-li se mu to tu dál hromadit, možná bude muset kvůli tomu buď rovnou zavřít krám, nebo jen o sezóně prodávat okurky. Ten diskusní tvar tady mu to zařídí. A na okurky mu bude chodit míň lidí, ještě méně si tam o tom bude povídat.
   Jestli můžete, potlačte tedy prosím na čas intenzitu popisu té krve. Především v diskusi. Jistě vidíte to slovo prosím, nejde ode mě o aroganci. Skutečně začínám mít obavu, že ta diskusní tahanice tady, kdo v Gaze udělal komu co horšího a kdo si s tím začal, prolnutá právě těmi „smradlavými židáky“, může kredit tohoto webu poškodit ve větší, než malé míře.
   Měl bych asi tím především oslovit toho Vidláka, jenže když on je takovej, že každýho nechá. Tak oslovuju Vás…

   1. Já si počkám na Vidláka. Pokud byste o mě něco věděl – a zjistit to není nikterak těžké – věděl byste, že nejsem propalestinská aktivistka. Když už, tak prokurdská. A proto poznám genocidu, když ji mám před očima. Moje články přebírají nejméně další 4 weby. Píšu zadarmo a zatím mám volnost. Moji bývalí žáci se mi ozývají, že se jim líbí moje články. Moji přátelé mi občas řeknou, že až ode mě se dozvěděli o Litterate. Nepřeceňujte zdejší diskusi co do významnosti. Mohu vadit pravičákům, kteří vzhlížejí k Síle. Pokud to je skupina lidí, která nás má spasit po Fialovi, pak za svou osobu: děkuji, nechci. Napište Vidlákovi. ať mě umravní či vyhodí on osobně. Nemohu psát o sázení česneku v době genocidy, i když bych si takovou idylu přála.

    1. „… pravičákům, kteří vzhlížejí k Síle. Pokud to je skupina lidí, která nás má spasit po Fialovi, pak za svou osobu: děkuji, nechci“

     Tesat do kamene !

    2. Ti pravičáci mě taky zaujali. Jejich vzhlížení k Síle. Levičáci patrně vzhlížejí k Dělné práci…?

     Ale bez ironie, oslovit Vidláka je přece míněno řečnicky. Ne ve smyslu aby Vás vyhodil, ale ve smyslu míň zasvěceného každodenního popisování krve, ve které už se tu dá plavat. A z toho plynoucího míň smradlavých židáků. Když na věc přijde, i míň smradlavých Palestinců, I když to jim tu tolik připisováno není. A to vše ne kvůli mému přeceňování tohoto webu. Jen tak. Jen, že toho je opravdu moc.
     Někdy snad mé komentáře čte. Nejsem jeho dvorní rada typu „jak se to celý správně má dělat“. Ani jím být nechci, protože vím, že je to jeho web. Jestli bude číst tento, tak ano, už tý krve tu mám nad hlavu. A tý smradlavosti.

     Ale oslovil jsem Vás, jestli třeba byste jí nenosila míň. Ne proto, aby byla míň důležitá, jelikož je „jen“ palestinská, vždyť kdo nežije mimo vesmír, přece o ní ví.

     Tato část asi/možná bude pro Vás „pravičácká“. Totiž, krev i bez toho jejího podrobného popisu bude. BV ji má v krvi. Alah je totiž veliký a Jehova vyvolil svůj národ. A mocnosti stvořily stát Izrael, což tu jejich polemiku o tom, kdo je líp vyvolený, stabilizovalo. Je tam tím přítomna velmi stabilně.
     Genocida je slovo boží. Za účelem vyvolené země Jehovovy I chalífátu Alahova. Což i nevinné obyvatelstvo obou stran bere jako hotovou věc, koneckonců, Izrael se mezi demokracií a teokracií „jaksi nemůže rozhodnout“ a jeho okolí v tom má jasno. Aktuálně patrně bylo trochu do polemiky vstoupení I zvenčí, ale to je, jakkoli to zní cynicky, konsekvence. Izrael má v tuto chvíli větší svaly. Pokud by to bylo obráceně (a „kdosi neznámý“ tam neměl velmi důležité zájmy, protože to by to celé pak silně ovlivnilo) poměr té krve by taky byl obrácený. Tím si můžeme být celkem bezpečně jistí.

     Kdykoli se to dostane do spekulativní roviny „co by se stalo, kdyby to bylo jinak“, jen těžce se tam něčeho dá chytit. Nicméně, docházelo-li by teď k projevům genocidniho chování nikoli vůči Palestincům, nýbrž vůči Židům, byla byste v tom popisu neméně důkladná? To není otázka typu již v sobě obsažené mé presumpce ano/ne. Je to jen otázka. Nulový obsah té presumpce.

 3. Ale S Soudruhu, „hollywoodské sračky“, jsou přece z mysliven košer režisérů a producentů.
  Připomínám skutečnosti; vraždění lidí v jejich domovině a účast nadlidí v těch zločinech. Pak občas i důvod takového počínání – vymytost mozků vyvolenců SSvatou ideologií. Nelíbí se ti úryvky z Tóry nebo Talmudu? Proč?

  1. mělo to být pod;
   „Tecočamp napsal:1 listopadu, 2023 (20:15)
   Kdybys tolik nečuměl na hollywoodské sračky, tak bys věděl, že ..“

 4. Já nevím, ale tak nějak – a to i pro Kunštekovy – prý se diskuzze zeslabuje. Já vážně nevím proč by se furt měla mlátit prázdná sláma. Problém na SV jsme tady, a podle mého soudu seriozně probírali tak dva dny po propuknutí. Chápu, že si někdo chce ohřát polivčičku a furt popichuje. Nebo chce vypadat „moudrým“ a píše jako grafoman. Mno, pro mně – nakouknu – je-li konina/nelogično roluje.Bohužel, dokud n ebudeme komplet vědět v čí je to režii, ať už jde o rozšíření vlády ve světě, nebo ovládnutí světa izraelem, je to zcela zbytečné. Bohužel tímhle směrem nejsou nikde žádné diskuze, pátrání a pod. vedeny.,
  Nevím kdo je ten Hersch – nevím proč popichuje a neví zda vůbec je taková „kapacita! za jakou je/se vydává.

  Silně mi připomíná fijalovýho – takže kdo ví,. Máme tady jiné důležitější věci na probrání… Tož tak
  Dobrou

  1. „Nevím kdo je ten Hersch“, tedy spíše Hersh, to jako vážně ? To docela leccos vysvětluje. Zkuste si to najít, hesla třeba My Lai, Nordstream a třeba upravíte názor.

   1. Ema a spol, nejde o mlácení prázdné slámy, ale o teror silnějších vůči bezbranným. Mělo by se o tom mluvit neustále. Izrael měl být donucen mezinárodním společenstvím k míru a jeho představitelé měli být souzeni už dávno za zločiny proti lidskosti.

    Každý, kdo podporuje násilí, stává se spolupachatelem.

    1. Vite, ono je to osemetne. V Jizni Africe to bylo taky v neporadku (mirne receno), a tak se do nich „mezinarodni spolecenstvi“ pustilo. A jak to tam dnes vypada?

     Vmesovani ma sve rizika. A kdyz je to vmesovani z duvodu povyseneho moralniho karani, tak je to riziko daleko vetsi.

  2. Mne vzdycky blbost prekvapi i moje vlastni..Pritom vim, ze sem nadmerne blbej.
   Se to neda vyresit.
   President usaku se velmi zajimal o humanitarni pomoc Gaze ,ochranu mesta ,
   v rozhovoru s presidentem Egypta. Videl sem nejaky obrazky z Usa ,
   velmi tam potrebuji na prvni pohled , velkou humanitarni pomoc , v boji proti
   teroru, kazdej den , 22 mrtvych a stovky zranenych nedavno, ochranu hranic,
   urcite jinou vladu , tahle mozna horsi toho Hamasu , vod 9/11 , pomaha zase
   bombardovat nemocnice , deti zeny ,az se nevi, kdo je terorista a kdo neni.
   Rozhazujou penize vsude do sveta , az je nestacej tisknout.
   Vod pracujicicho ale chteji ,aby si ty samy penize vydelal, ale min , nez dostane zadarmo pozvanej uprchlik, v poctu mnoha milionu..
   Pracujici ale praci poskytuji vsecko co je treba. Vopravdu? jo.
   Pracujici opousteji praci , pac je neuzivi. Vsimne si toho nekdo? Ne.
   Sem se narodil , kdyz prestaly jatka nacistu na deti. Potom zase zacaly ,ale daleko..
   Uz tenkrat sem nebyl vubec spokojenej se svetem.
   Vyhrozovalo se aspon,kazdej den.
   Kdyz klub duchodcu , nebo oddil pionyru se vypravili do lesa , meli akci naplanovanou predem a uspech se dostavil.
   Ted obrovsky ctyri svazy lodi sou ve Stredozemnim mori z Usa a nikdo nevi na co.
   Ani voni sami nevedi..Porad posilaji dalsi armady..
   Proc tam sou , duvod na 20 tisic teroristu ve sklepe, asi neni ten pravej.
   Bombardujou Syrii, kde maji svoje zakladny , ale zadna nova valka tam neni ,
   ta nova je v Gaze. Preslapujou a slapou vodu , pod vodou ponorky ,drony ,
   slapnou na ponorku a kdo vi , a muze to bejt i ponorka vlastni a
   povinnost se branit musi bejt.atd…
   Treti stupen blbosti je za debilem imbecil. Takovej ale nic nesvede.
   Veda,vedeckych inteligentu tady selhava. Vypadaji sami jako imbecilove , kdyz nevi s jejich IQ ,ze za imbecilem musi bejt a teprve zacne , to nejhorsi…
   Na Lehkou brigadu na Krymu pribeh posel, s rozkazem , aby zautocili , tam je vas nepritel kricel a ukazal pred ne.
   Tak pribehli rovnou pred rusky nabity kanony a velka slava z toho byla.
   Jako s tem zulukaframa…
   Pise pani K. jak katolici nedockave touzi po miru. Mozna by meli zacit sami od sebe a
   prestat cist a kazat tisice let , tu jejich posvatnou a krvelacnou bibli , podrobny seznamy vseho nasili a bez konce. Rezou tam hlavy a pak se toho jiny chytnou..
   Ktery pak hojne kopirovali a protestani este daleko hur a to je co rict.
   Panska laska po zajicich skace, na zelinare kasle. A takova to byla opravdu velka laska ,bohuzel porad zajicova a taky skakava….
   Kde sou vsichni , kdyz prave ted v nouzi potrebuje jednoho …pritele..
   A nefalesnyho ,to je este horsi svindlem predstirat a zalhavat co neni , neni zadnej..
   A muze se to stat jinejm…

 5. Jen mě tak napadlo – od začátku je to takové … divné.
  Sionistická entita dělá v přímém přenosu fatální chybu.
  A celý KoZa jezdí za pohlaváry režimu, plácá je po zádech a hýká „Anooo, super, ještě přidejte!“

  Jako kdyby někoho napadlo, že když někdo dělá osudovou chybu, která někomu jinému vyhovuje, je třeba jej nerušit a naopak jej povzbudit, aby v ní pokračoval.
  Ani nenaznačuji; jen taková myšlenka…

  1. Zrychleni realizace planu na celej svet , kazdej je svedek ,ze akce byla pripravena
   a realizovana skutecnymi experty do dusledku , vcetne predem pripravenymi a dlouho budovanymi tunely. Takovy zase prekvapeni a neni vo ne nouze.
   Zkuste jit na pivo do hospody a vidi vas asi sto kamer najednou a este z milionu druzic.
   V hospode taky a este spehove a to si este ani nekopnete…….
   Kam zmizela ta v tunach vykopavana hlina /hromady/a ty armady delniku, co porad vykopavali ty nekonecny tunely..
   Ty co prodavali ,potrebny technicky vybaveni do tech tunelu ,ty odbornici, co vsecko instalovali pro teroristy, kdyz pohyb penez/zbozi v bankach a v korporacich , miliard v Quataru predevsim, je prisne strezenej , sankce taky sou ,ve valce proti teroru.
   Delaji ze to je jednoduchy , rekne se pohodlnej , fungujici tunel a uz je.
   Quatar a soros zdalky vypadaji , ze sou ve valce za teror. Delaji z nas zase blbce.
   Aby propaganda kolem toho neskoncila prilis brzy, masy potrebuji poucovani,
   aby dobre vedely…
   V souhre a s „obetmi“ v hlavni roli… Zdaleka nejvetsi vobet je vubec nic netusici ,Netanjahu.Bylo tezky a nemozny zjistit ,pro vysoce v miliardach placeny a v miliardach vybaveny a presto prekvapeny a nic netusici experty na ochranu statu ,
   ze Hamas je teroristickej nepritel. Cumeli zase jinam? Jako v 9/11..
   Kdo jim vysvetli ty povinnosti , kam maji cumet..
   Jeden zadarmo darovanej a neuplatnej vlcak, by to vsecko pohlidal a zbesile stekal na Hamasa.. ..Az by ten utek. Ani stavnata kost vod Hamasa by nepomohla ,
   vlcaka nevokecas , neumlcis..Zadnou kosti ,nicim nevoblbnes ..
   Koho by to napadlo..Mne taky ne , psali vo tom furt. Az 7.10., kazdej se dovedel a vi.
   A porad bude kazdej vodted muset vedet.Nebo uvidi.
   Nebo dne 22.2. loni, skoncil fasismus na U. Psalo se vo tom predtim furt
   a najednou smytec. Zadnej fasista nikde..
   Kdo si potom nejakyho vymyslel, dostane flastr. Pac fasista nesmi dostavat zbrane,
   ani zadnej terorista. Zadny takovy..Kdyz ale zacne vosvobozovat, to je jina.
   Rus naopak nevosvobozuje , tak nesmi dostat ani kurku chleba.
   Putin uz nejmin desekrat umrel za trest. Si to priste rozmysli.
   Jeho Netanjahu lidu se dostane poradne pouceni ,aby si pamatoval , ze nepritel je
   Hamas a ten musi taky zabijet a tim poucovat ,kdo je jeho nepritel ,
   /ze to neni a nemuze bejt mirumilovnej antiterorista ,Netanjahu a jeho vlada/ ,
   , vychova mas dal pokracuje. Vychova ,aby uz nebyly…Nebo tak.

  2. Puvodne chyby meli s nama celkem dobry umysle ,aby sme je nevopakovali ,
   ale poucili se z nich.
   Vopakovani je matka moudrosti.
   /Bez toho nemuze bejt ani jeden inteligent/.
   Dve vety a zase chyba.

  3. Re: Občan

   1) Už jsem vám DÁÁÁÁÁVNO psal, že nemáte myslet.
   2) Naprosto nechápu, jak si můžete myslet, že myslí, to jest užívá svůj mozek k přemýšlení takový Pyjaláách.
   Anebo Pribináček, totiž Lipánek. Anebo souška taková Tanková.

 6. Za válečné zločiny se nemají stydět ti, kdo o nich informují, ale jejich pachatelé. Z tohoto nelze uhnout, ať je pachatelem kdokoliv. Výjimku nemá nikdo.

   1. Re: KM

    1) neurčil jste, KTERÉ dobývání, zda první, či druhé. Byly tam dost velké rozdíly.
    2) myslím, že nemáte pravdu, ale to jsou jen dojmy. O tom, co se děje v Gaze po vojenské stránce, víme kulové.

 7. Jak už jsem psal, ve stadiu, kam to dospělo, stále pokládám za nejlepší nechat to zde vyhnít. V takovém případě se výsledek dostaví v několika fázích:

  V té první zde zůstanou jen manželé Kunštekovi a Gój. Plus přispěvatel, který již po dvou minutách označil autora odkazovaného článku (mimochodem poměrně uznávaného esejistu) za blbce (dokonce, jak naznačoval, blbce bez hodnoty), a to na základě údajné hrubé pravopisné chyby v titulku. V čem chybu vidí, však neupřesnil, ostatně tam žádná není. (https://web.litterate.cz/evropou-obchazi-strasidlo-antisemitismu/#comment-204964)

  Z blogu, který během minulých měsíců a let dosáhl slušné čtenosti, se tak stane jakési centrum českého antisemitismu.

  V druhé fázi se Vidlák bude muset trochu zamyslet, zda si opravdu přeje kráčet touto cestou. Právě před 55 lety (to jest též v dosti vyhrocené době) byla přímo na obálce jednoho časopisu, který zdejší čtenáři asi příliš neznají, vytištěna tato citace Leo Szilarda: „I když přijmeme základní zásadu skutečné demokracie, že pitomec má stejnou cenu jako nadaný člověk, je třeba zajít o krok dále a připustit, že dva pitomci jsou lepší než jeden nadaný člověk.“

  Hlas jako hlas. Jsme-li dostatečně cyničtí, jistě můžeme svoji politiku zacílit na primitivy. Je však třeba včas zvážit, že volební disciplina primitivů bývá nevalná, jejich přízeň vrtkavá, a že vzdor tomuto obojímu je zde veliká konkurence usilující o jejich hlasy, jichž v součtu také není nekonečně. Jako životaschopnou politickou strategii (kterak se dostat k moci či alespoň do parlamentu) proto – snažím-li se na problém dívat nepředpojatě, neutrálně a bez emocí – budování svého elektorátu z primitivů nevidím. Mimoto se mi ekluje, ale to už je má osobní věc.

  A ve fázi třetí, ovšem nastane-li kdy, si Vidlák může uvědomit inherentní zranitelnost „alternativy“. Tak jako mu blog během pár týdnů zdevastovalo pár antisemitů, u jakéhokoliv dalšího tématu mohou přijít (nejen na blog, ale právě – lze-li to tak s ohledem na její vágnost a rozmlženost vůbec říci – i do té „alternativy“) jiní primitivové a kdykoliv hravě zdiskreditují veškeré dosavadní úsilí.

  1. Pitomec i nadaný je jenom člověk. Potřebuje jíst bydlet mít lékařskou péči klid na práci. Potřeby i pitomce by měl někdo bránit a zabývat se jimi. Tak se moc nepovyšujte. A když se vám nelíbí diskuse, najděte si jinou zábavu.

      1. Psal jste….Vidlák bude muset trochu zamyslet, zda si opravdu přeje kráčet touto cestou…. Tedy tou Szilardovou.
       Tak píši , proč ne, dále muj příspěvek 22:39

       1. To jsme tedy psali každý o něčem jiném.

        Já psal o přispěvateli, který autora suverénně označí za blbce bez hodnoty, protože se domnívá vidět v jeho článku hrubku (hned v titulku!). Leckomu by se mohlo zdát, že se tím nad autora povyšuje.

        Já v tom vidím spíše to ufologické uvažování (o němž jsem psal jinde). Vystudovaný zubař s právě takovouto suverenitou zavrhne obecnou teorii relativity (tj. Einsteinovu gravitační teorii), protože v ní našel zásadní chyby. Sice uznává, že ji studoval jen zběžně, ale k odhalení chyb mu to stačilo…

       2. A nyní s díky využiji Vaší rady a vrátím se k jiné zábavě, vlastně spíše práci.

        Diskuse, která by se mi líbila, by totiž vypadala poněkud jinak.

    1. Proč lžeš?
     A proč hájíš košer vrahy? A zločineckou ideologii? Co je vůbec slavný SSemitismus? Antisemitismus podle mluvících hlav banksterkých korporací je nenávist k židům, což považuji za lest. Člověk nemůže za svůj původ. Za své jednání už trochu ano (dědičnost a výchova). Pokud dospělý člověk obhajuje ideologii, „vyhubíš pronárody jako klaté“, tak zasluhuje pozornost. Podle mě nikoli naštvanost nebo nenávist. Není nutné si kvůli takovému nadčlověku ničit oběhovou soustavu.
     šalom

  2. Zpátečník – mimochodem, nikdy mě neosloví přímo. Takže já vás oslovím: Myslíte, si, že když jsem vytvořila facebookovou stránku se 70 000 sledujících z ničeho, že tento blog ničím? Máte k dispozici čísla, která my nemáme? Nebo jen nepoznáváte své spoludiskutéry ze starých časů? Konečné slovo má Vidlák. Pokud mu budeme vadit, jistě nám to oznámí. Pouze pitomci podle vás věří, že nikdo nemůže zabíjet jak si zamane? No, možná máte pravdu. Někteří mohou zabíjet dle libosti, protože se považují za něco jako selektory, jiní nesmí, protože jsou určeni k selekci. Ano, tak to chodí. To neznamená, že se mi to musí líbit, i když vám třeba ano.

   1. Nadaný Zpátečník vysvětluje pitomcům, že zabíjení palestinských dětí je třeba nechat vyhnít a pak bude všechno v pořádku.

 8. Izrael provádí genocidu v Gaze …, tak jednoduché to je …
  Zpochybňovače a různé okecávače genocidy, nebo pitomé kritiky diskutujících kteří o genocidě seriozně diskutují, taková uvedená pitomá individua nelze považovat za lidské bytosti, jsou to prostě mluvící pomatená hovada – po židovsku ..

  1. Hamás úmyslně vyprovokoval genocidu v Gaze. Tak jednoduché to je. A čím větší masakr, tím lépe. Tím větší píárko pro ovečky. Palestinci chtějí zatáhnout celý BV do ohromného válečného konfliktu. Tím chtějí vyřešit své problémy, a tím se neliší od Ukronácků.

    1. Po útoku Hamásu 7.10. nepřišla reakce celých deset hodin. Co mi to jen připomíná? Už vím, 9/11, US stíhačky také zůstaly na zemi, dokud Ata a spol nedokončili akci a neodložili do trosek Atův pas.

     Pak se v nekonečných dokumentech necháme poučit jak jsou moderní armády vybavené a vycvičené reagovat na napadení v několika minutách.

     1. No, po 9/11 byli všichni zodpovědní za „největší selhání všech dob“ povýšeni, případně odměněni.
      Uvidíme, co bude tady.

     2. Tajný služby(asi hned několika států) v roce 1989 podtrhly stoličku komunistický věrchušce u nás.
      Začínám uvažovat o tom, že tajný služby (asi hned několika států) zkusily podtrhnout stoličku mimořádně neoblíbenýmu Netanjahuovi, ale něco se zvrtlo.

 9. Mám pocit, (všiml jsem si) že tu někdo „diskuzi“ čistí, ale je to marná práce.
  Tohle se nedá vyčistit bez porušení podstaty věci. Mnozí blogeři to už pochopili a diskuzi u sebe zrušili.
  Měl jsem kdysi něco podobného na blogu, než jsem zavedl propouštění příspěvků. Ještě několik týdnů se trollové a flammeři pokoušeli projít, než pochopili, že „na sklo“ neprojdou. Tahle hospoda je sice živá jak na vesnici v pátek večer, ale pro myslící lidi je toxická. Jen sebestředný řev. Grafománie. Písmenkový průjem.

   1. Vevčo,
    Jak je v AMERU dáte tady ty pohledy našeho člena moderního dobrodruhy pana Davida Drobika ,je to tak jak to ukazuje?To přiláká tady každé množství mladých \,kteří tady zda se mi nejsou.No ni ?

    Ptá se AzKSH

 10. Tisíce Palestinců jsou drženi jako rukojmí v izraelských věznicích a mučeni, profesionálně mučeni. A loni jsem na okupovaných územích pracoval se ženami, které byly mučeny v izraelských věznicích. Aniž bychom se tedy pouštěli do dlouhé historie, řeknu vám jen, že si musíme položit otázku, co živilo takovou nenávist, takovou touhu po pomstě u těch lidí, kteří se vymanili z Gazy?

  A Gaza byla izraelským sociologem Baruch Kimmerlingem nazvána největší koncentrační tábor na světě.
  https://otevrisvoumysl.cz/gabor-mate-vyjadreni-k-aktualni-situaci-v-izraeli-palestine-28-10-2023/

  1. Uz uplne chapu, proc na americkem zapade kdysi rozesirace polili pryskyrici, vyvaleli v peri, a vyhodili za mesto. Jo, to byly casy… 🙂

   1. On starý Západ také žil oko za oko, zub za zub, až přežili jen ti nejdrsnější/nejšťastnšjší/nejpřizpůsobivější. Prostě nic následováníhodného.
    Tím se nezastávám rozesíračů, jen mi vadí jak se tu stírají osoby a ne argumenty.

     1. Furt opakujte ty same blbosti, ktere opravdovi vedci davno vyvratili. Jako pani Kustekova s tim citatem z albigenske krizove vypravy. (900 let, a porad to propagandisti opakuji! Musim uznat, ten co to vymyslel byl sikulin.) 🙂

      1. Vědci příštího pokolení jistě hravě vyvrátí i báchorky o genocidě v Gaze. Nejdříve na to dostanou grant a posléze za to obdrží Nobelovu cenu míru.

    1. Tymak: Nejsou tu argumenty, jen propaganda.

     Toto je krasa: „Podle ministerstva zdravotnictví Gazy stoupl počet lidí zabitých při izraelských útocích na Gazu vzrostl na 8 796, z toho 3 648 dětí a 2 290 žen.“

     Voni pan ministr to maj spocitane do posledniho skolaka, ze jo? Tech 8 me dostalo. A kdyby nekdo rekl 3 642, tak je to zloduch, podporujici israelske vrahy.

     Nic, jdu ven. Je tam kupa snehu, nas prvni, a modra obloha. Fenka ceka. 🙂

     1. No závidím, Váš suchý sníh je ohromný, to se bude v těch nadmořských výškách lyžovat. Užijte si to se psem.

      Otázka, pokud by ta čísla dala druhá strana, jsem přesvědčen, že je také dává, byla by Vaše reakce stejná ? Já si myslím, že se k nim dostávají nějake zprávy, ty sečítají a publikují. Totéž dělají obě strany na Ukrajině a asi ve všech konfliktech.

      1. Byla by moje reakce stejna. Viz moje nedavna kritika obou stran.

       Plague on both your houses! (Romeo a Julie – neumim prelozit…

       Tak uz utikam. Zitra na shledanou. Kdyby byl tento blog z kamene, nebyla bych si jista, ze mezitim sem nekdo nehodi granat, a uz ho nenajdu… 😀

          1. V tomto případě je rod a klan vlastně totéž. Ale podle mého se dům v tomto smyslu také používá. Předpokládám že v divadelním překladu je tedy rod. Díky za opravu.

   2. Americky Západ jsi teda vystihla.
    Problém je to velmi podobný. Do Ameriky dopluli talmudustičtí nadlidé a začali tam zavádět své mravy. Vyvraždili většinu původního obyvatelstva. Dopašovali tam v železech mnoho spoutaných černochů z Afriky, na otročení. I předci SSoudružky von der Lejno byli takovými košer chazarskými otrokáři. A další její předci pak fašisty v Německu. Nedávno nám SSoudružka fašistka, ve zločinném spolčení s košer souvěrci, objednala a zavedla koronafašismus a mRNA šmakuládu.

  2. Koncentrační tábor? Možná. Nicméně bych rád upozornil na nepatrný detail. V koncentračních táborech většinou lidí ubývalo, zatímco v Gaze je to tak trochu naopak. Od 2014 do 2023 z 1,8 milionu na současných 2,3. Skoro 30% za 10 let. Zvláštní…

    1. Tak to mi křivdíte. Právě naopak. Proklatí Hebrejci. Jako by nestačilo, že ukřižovali našeho Spasitele, roznášeli mor po celé středověké Evropě a teď tohle. Satanovo plémě.

     1. Vím od tchána, ještě za minulé republiky, žili v každé vesnici. A nikdy neměli nějaké řemeslo, vždy jen obchodovali. I kdyby jen s knoflíky nebo špendlíky, tak jen kšeft a obrat přechytračit. I manžel Maryši, když se m zdála káva divná, ptal se, zda je od Žida(Mrštíkova zkratka zkušenosti) . Navíc v naší republice a to je třeba si uvědomit, většina Židů mluvila německy a chovali se k Čechům jako Němci. S nadřazeností.

      1. Jak nesouhlasím s genocidou, kterou provádí stát Izrael v Gaze, tak nemohu souhlasit ani s Vámi. Židé se věnovali svobodným povoláním z toho důvodu, že po mnohu staletí nesměli vlastnit půdu. Do toho, co jsou dnes, jsme si je vychovali sami. Pravověrný křesťan nesměl půjčovat za úrok, tak jsme si, pokrytecky, našli cestu prostřednictvím prostředníků. Dali jsme jim tím nakonec velkou moc, ale zároveň s tím i nenávist ničených existencí.

       1. Pocem ty vole PS ,kdyby smeli vlastnit pudu v Evrope , tak
        by zadna Evropa nebyla ,ani evropan by uz tady zadnej nezbyl..

 11. izraelská armáda na obsazených územích severního pásma Gazy zahájila proces srovnávání všech palestinských domů se zemí. Jedná se o pobřežní oblast na severu Gazy a izraelské buldozery bourají jeden dům za druhým,
  a to podle osvědčeného scénáře ze II. sv. války po zahájení útoku na SSSR/ ruské zdroje pro bankstery.

  Na všech obsazených územích za postupující frontou nastupovaly demoliční prapory SS pod velením Abwehru a vypalovaly vesnice, pokud byly domy ze dřeva, a bouraly tanky a buldozery zděné budovy, a to s cílem tzv. začišťovací pojistky. Začišťovací pojistka je opatření, které spočívá v tzv. zneobydlení původního obydleného prostoru pro domorodce. Obvykle se toho dosáhne srovnáním vesnice či města se zemí, podobně jako to nacisté provedli s Lidicemi a Ležáky

 12. Novinky: Naším úkolem bylo jednoduše zabíjet. Neměli jsme brát rukojmí. Jen zabíjet. Tak popsal rozkazy terorista z Hamásu, který 7. října zaútočil společně s dalšími ozbrojenci na kibuc Kfar Aza v jižním Izraeli. „Slyšeli jsme za dveřmi dětský pláč. Tak jsme stříleli tak dlouho, dokud neutichl,“ řekl podle listu The Jerusalem Post při výslechu izraelské kontrarozvědce Šin bet.

  1. To zní logicky. 2+2 = 666
   Proč se jen ti zoufalí ručníkáři rozhodli unést desítky docela živých lidí? Alláh jim v průběhu božího poslání vydal nové nařízení?

   Ovšem tou zásadní otázkou je, kdo to zorganizoval a dopustil. Od takových prolhanců jako jsou v Šin bet nebo v podlém moSSadu se to nedozvíme.

   1. V dobe informacni revoluce a souteze v hysterii , vedou Palestinci , dodavaji obrazky vseho znicenyho , zpustosenyho , tisicu mrtvych deti , lide se vyhrabavaji vzajemne ,
    ze zricenin, porad bombardovani a vsecko pripomina radeni nacistu, Lidice ,
    okupanti nechteji milionum dat vodu , jidlo, elektrinu , nici nemocnice a
    desitky tisic vyhlazovanych palestincu , denne ukazuji vsude , a za nic ..
    Co udelali? Na druhy strane zadny vobrazky a jen vyhrozovani dalsim vyhlazovanim.
    Treba nabizi se tady priklad , nemuzou chytnout vraha /hamasa/ , tak misto nej zabijou deset deti.
    Jak s tim nekdo muze souhlasit ,nebo to ospravedlnit.
    Jak tupe hovada zvani vo nejakym pravu na obranu bombama , proti detem, bezbrannym..
    Nakej jejich diplomat samouk Weitman , ted vyhrozuje Rusku , ze jim rusove vsecko zaplati /sotva Rusko vytah Putin z bankrotu , uz zase chteji,
    aby rusove vsecko zaplatili /
    a ze zaridi, aby Ukr je porazil. Nikdo nevi , vo cem zvani.
    Vytahli nejaky dva tisice let stary povesti , jak buh jim naridil genocidu ,
    ze sou svetlo a vostatni sou tma, ze jejich armada je nejvic moralni na svete …
    Rozum to nebere. Porad zalhavaji misto aby mlceli aspon.
    Kazdej vidi co delaji na vlastni voci a voni tvrdi , ze to neni pravda.
    Vocumoval sem kolem ,ale nic kloudnyho sem neslysel vod expertu.
    Zacalo to vsechno delat na mne tenhle dojem , protoze ty dve strany si neustale a strasne nadavaji vyhrozujou navzajem vsim moznym a nemoznym. A zcela zbytecne.
    Ani maly slabomyslny deti , by to nesvedli..
    Napadlo mne , ze je k tomu nekdo treti navadi , nekdo treti za nima ,
    je diriguje ,cely to reziruje a inscenuje ,
    a ze si na ne hraje jako na stradivarky. /Cort znajet/.

 13. quod licet Iovi, non licet bovi
  „Športovci nemôžu niesť zodpovednosť za svoje vlády“: MOV varoval pred diskrimináciou uprostred konfliktu v Gaze

  V kazdom pripade IL dosli napady ako dalej. Okrem rozmahajuceho sa nesvaru ubytku velvyslancov v Tel Avive – tusim uz 4 krajiny – sa nam objavila aj jedna kuriozita – Jemen vyhlasil vojnu Izraelu.
  Nejake staty uz zakazaly prelety aeroliniek IL cez svoje uzemie.

  A tak najnovsi napad je aby Gazu ovladali okupacne „mierove“ medzinarodne vojska z USA, GB, F a D.

  Asi ani IL nepredpokladal, ze Egypt necuvne a teda ze necha IL vykonat presne to, na co sa IL prsil hned na zaciatku – a teda na vyhladenie obyvatelstva Gazy, pac vsetci vratane batoliat su teroristi.

  Kdezesomto ja len cital, ze nie je problemvojnu zacat, ale problem je vojnu ukoncit.

  Tak som zvedavy ako to chalosi so sabeskalapom (jarmulka) zmaknu.

 14. Tak jsme se dockali. Dnes to tady ovladli temer 100% Kunstekovi, Anna Husita, a Goj. Kam se hrabou sluzebni trollici. Slama u kravina!

   1. Pozor, ale to ještě neznamená, že vláda ustoupila od splnění svého úkolu zničit Líně. Oznámili že v utajení jednají s dalšími pěti zájemci.

  1. Jen bych připoměla. Nevím jak je za velkou louží či jinde. Ale vzhledem k dnešnímu datu, jsem úplně v klidu. Máme docela jiné zájmy a povinnosti než přemejšlet o Vámi navrhovaném,-

   1. Naucit cist a psat, nektery , je vylozenej zlocin na ostatni i na ne samotne .
    Jde o sadisticke zamery , vzdelani z nich dela neurotiky a ochotne sluhy otrokaru , ochotne ke vsemu , aby sve ucitele ,/brainwashed/ napodobovali , potesili i sami sebe.
    Zbaveni lidskosti..
    To uz je davno fakt.
    Se to nazyva vzdelani. Vostatni to nevidi, nesmi videt , ani si to
    zotroceni ,neuvedomuji .
    Protoze jim to pederast akademik nedovoli. Nacpava je denne odpadkama
    jako vepre na jatka.
    /Treba ta slizska zruda pritel presidenta novotnej , pedagogismus je puvodce /.
    Cim hruznejsi rezim tim vic potrebuje ,financuje a nuti do povinneho vzdelani ..
    Pak obeti ctou a sledujou media a publikace marxismu, maoismu, nacismu atd.
    a to je dodela. /Rezimy publikace a propagandu tu kterou nechteji casto
    zakazuji, aby nacpavali vzdelavali jeste horsim/.
    Snadno a radi a nadsene , jsou vsecko ,co otrokari z nich chteji mit.

    1. Ale to snad ne, nepamatuji si, že by kdy vynášela zámoří. Proč by potom chodila sem ? Trochu objektivnosti, prosím. Není vše jen černobílé a každý má právo na názor.

    1. Tak to tu určitě nikdo neříká. Za mne Vás čtu rád, i když uznávám, že mne svým vyhroceným postojem ke Gaze překvapujete. Ale máte pravdu, že je tu spousta lidí, kteří to hrotí z obou stran nesrovnatelně více.

    2. PObavila jste mne, dobrý před spaním. Teda co Vy si o sobě myslíte je neskutrečné-. Že prý exulanti, šmárjá znáte vůbec význam toho slova – připomenu
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Exil

     No a protože Vás nikdo nevyháněl, naopak zbaběle jste před problémama zahli kramle na rozdíl od toho zbytku národa , nad který se jen povyšujete a snažíte se jej poamicku mistrovat. K tomu sorry, ale není co říct.

  2. Umíš ještě něco?

   🤯my exulanti mame drzet hubu a krok. Jenze my jsme si to odvykli. Hrozny to hrich, vidte…

   🧐Co sis odvykla? Logicky myslet?

  3. No právě proto jsem tu téměř přestal chodit. Buď je tu nějaký překlad odjinud se spoustou neověřitelných čísel a faktů od Dua Kunštek nebo výkřiky výše zmíněných. Sebeukájení některých přispěvatelů je takřka hmatatelné.

   P.S..:Ty hlasy ze tmy, které budou následovat už nebudu číst, zase půjdu o dům dál. Ale oni je tu stejně napíšou, protože se jim tím uleví.

   1. Jednoduse.
    Duchodovej dezerter , akorat , kterej jen musi.
    Nevi proc, nevi vo cem ,nevi vo co de, nicemu nerozumi ,ale musi.
    Dalsi obet vzdelani..

  4. Na to je jediná rada – přestat je číst a ignorovat.
   Když by aspoň někdy byli v Izreali, Palestině, Egyptu či Ománu (jako moje maličkost) ne jako turisti, ale jako pracující a viděli normální život, tak by asi nepsali tolik propalestinských keců.
   Viděli by zoufalství rodin kdy jim unesli syna a zabili. A taky by pochopili, že muslimové VŽDYCKY půjdou proti ostatním ve jménu Alláha, maji k tomu prostě vymytou hlavu.
   A to, že rodiče klidně pošlou svoje děti aby se pokusili zabít aspoň jednoho Izraelského vojáka, je naprostý opak toho co fotí západní novináři – ti jen hrají na naše city, vd skutečnosti se o děti starají fakt mizerně….

 15. Fakt výživná diskuse, o čemž svědčí i neúčast jinak běžně přítomných diskutérů.
  Zřejmě nechtějí nic mít s autorkou, vyslovenými hňupy a antisemity.

  1. Já bych to tak černě neviděla. ono taky o čem diskutovat, když nezznáme relevantní fakte, takže alespoň dík za informace.

   1. Když nezznám relevantní fakte, tak buď kašlu na článek, nebo na diskusi k lepenici, co smrdí antisemitismem na sto honů.
    Informace z Al-Jazeery, přefiltrované jak se zrovna Arabům hodí?
    Pěkně děkuju za takový informace.
    Vevča má pravdu.
    Tihle lidé nejsou nezávislí, nestranní, ale jen sem zanášejí svár a současně sem přitahují k exhibicím hovada, jako je identita gój. Kde ta identita byla, dokud se v ISR nic nedělo?

    1. Jděte někam s antisemitismem. Hersh je u vás antisemita? Nebo každý, kdo se odváží zpochybnit právo Izraele na genocidu? Protože nic jiného to není. Napište příspěvek, kde budete úspěšně polemizovat s informacemi z článku. Nikdo vám v tom bránit nebude. Tak šup do toho!

     1. Tecocamp je universalne absurdne vypakovanej blb ,nevi co pise, nevi co se mu nelibi, ale pucili mu klavesnici , idiot ,exhibicni osel, smrdi a zpuchrelej puch vsude prenasi.
      Jinam zbabelec nejde. To by nakoupil.
      Nema cenu cokoliv s nim.

      1. Anonyme, tentokrat s tebou musim souhlasit, jednou si byl uzitecny. Kdo strili kocicky jako Tecocamp, je neze blb, ale nahrava nepratelum mimozemskeho zivota.

       1. Souhlas B.,
        Dalsi vobet vzdelani, uz jak se nazyva Tecocamp ,to dalo drinu ,vobstarat ….A musi , zase musi..Voni musej..
        Jak napr. ma vobyc clovek nejen vedet ,ale este psat ,co se hodi arabovi..
        Alijazeera ,nezajimava ,uz je nejakej cas zakazana a neni videt.
        Mimozemstani a jejich zivoty … asi tejden vo tom myslet,
        nepomuze ,je to nejak metafofricky vyjadreny..
        Ale hovada sou identita. Aspon.

     2. Vy jste vůbec nic nepochopila.
      Nemůžu psát příspěvek, ani článek, protože nemám na BV vlastního reportéra.
      Byl bych stejně, jako Vy odkázán na pochybné zdroje, o jejichž motivaci vůbec nic nevím.
      Novinky tam svého reportéra mají – a stejně nepíší pravdu!
      Jenže Vy seberete slátaninu člověka, o jehož motivacích vůbec nic nevíte – a vydáváte to za relevantní fakta, protože je to Hersh. Vy snad víte, kdo a jak ho platí, nebo zač jej platí?
      Víte něco o motivacích viditelně proarabské Al-Jazeery?
      Můžu psát pouze svoje subjektivní názory, pod které se podepíšu. Vy se podepisujete pod názory cizí, budiž.
      Pak se ale nedivte, pokud Vás někdo viní ze šíření antisemitismu, Vy genocido.
      Zrovna Židé, kteří genocidou prošli, obklopeni nenávistným arabským světem, mají potřebu decimovat jiné národy?
      Vůbec, ani na chvilku Vám nepřijde na mysl, že Židé dnes jen chrání právo na svoji vlastní existenci, když už mají neblahou zkušenost s tím, že jednou jim bylo totálně upřeno?
      Že udělají naprosto všechno pro to, aby se to už nemohlo opakovat?

      1. Je legrační jak svou situaci s málem informací srovnáváte s lidmi, kteří tráví ohromný objem času sbíráním informací ze všech stran, aby si z nich potom udělali co nejobjektivnější obrázek. Dávají nám informace s udáním zdroje, Vy to nazvete slátaninou, protože se Vám fakta nelíbí. Dodejte svá i se zdrojem, ale nenapadejte laskavě jiné lidi.

       Mimochodem co bylo Židům totálně upřeno ?

      2. Tys ukázkový lepšočlověk,
       velmi zábavný. Takže obhajuješ zločineckou talmudistickou ideologii a její pravověrné členy. Zločiny této sekty v přímém přenosu nemůžeš vidět, protože by ses dopustil ideozločinu. Gaza je tedy nejspíš ve stavu jako v září. Domy z peněz evropských daňových poplatníků možná poskytují ubytování potomkům původních obyvatel Palestiny? Tak by to šlo?

       Teď tu pohádku o Karkulce.

       1. Chytrej i malo , neleze nikam ,nebo porad nekam , kde ho nenavideji i pres mrtvoly ,
        to taky situaci nejen nezlepsuje, ale predevsim ,
        to vzdycky smrdi krchovem..
        Kdyz uz, tak si aspon nestezuju a nedivim se.
        Rikaji ze prej dolf nabizel Madagaskar ,ale to prej bylo zamitnuty..
        Nejaky britove, kdyz nabizeli Palestinu, dal bych si na ne velkyho bacha , nikdy nikomu nic dobryho ty Sudetodarci /kdyz sudety nebyli ani jejich a este je rozdavali/ neudelali.
        Penize a zbrane na obranu podvodny skrblici , taky nedali.

        Americani a Vevca , jsou dozivotni fandove, bez toho nic.
        Vobdivujou , milujou a fandi na tretihorni presidenty, zpevaky ,herce ,hollywudy ,sportovce, neukousnutelny hamburgry , obdivuji nekonecne ,hlavne vsecky smejdy , co na nich vyzdimaji velky falesny prachy ,
        sou jim vdecny za to ,ze jim muzou fandit.
        Drive vobdivovali dolar, ale to je preslo.
        Jinak uz zisolovany do nevedomosti nepopularniho zbytku sveta.
        Jde zde s Vevcou a s jinejma vo ruzny a nestejny zpozdeni v mentalnim vyvoji , coz si postizeny neuvedomuje a nemuze.
        Ani predstirani nepomaha ,jiny zpozdeny to nemaji radi vic ,
        nez ty nezpozdeny a hudrujou , postrehnout nesrovnalosti , znamena se venovat svejm zajmum a neztracet cas zpozdenejma kritikama ,spis stiznostma na nenapravitelny….

      3. Izrael zjevně tu potřebu má. Ne Židé/židé, ale stát Izrael. Ano, dělá naprosto všechno pro to, aby jeho politici už nikdy nesměli vyslovit slovo holocaust.

        1. To je vopravdu politovanihodny , zacal bych vod sebe ,
         kdyz se zacnou mit radi a lecos proto budou vochotny udelat ,leckdo rad pomuze ,zlepseni se dostavi….
         Vodnaucit se treba lichvovat na jiny.Vsecko jim vadi , este sem neslysel , ze by meli neco a nekoho vopravdu radi.
         Naopak opaku ,sou preplneny ..
         Mimo miliard penez a majetku. Ale co ja vim..Maji zkusenosti.

   1. tak dnes jsme tu, myslím, docela hezky ilustrovali možnosti sjednocení alternativy.
    dobrou noc.
    kdo půjdete poslední, nezapomeňte zhasnout.

 16. Dám sem vyjádření jednoho lorda v britském parlamentu ke konfliktu mezi Izraelem a Hamásem.
  Je to nářez, syrový názor, který ocení mnozí zde na blogu (jako třeba K42…) .
  Není to jen názor, ale zároveň je to i oslava svobody slova na půdě britského parlmentu.
  Z této perspektivy se zdají vyjádření některých našich (/jejich) protektorátních politiků obzvlášť umělohmotná.

  British Lord Speaks the Truth in British Parliament …..!
  https://www.youtube.com/watch?v=vhZDnFAaMPc

   1. Vysvětlí vám, že jste antisemita.
    EUropská komise je antisemitská.
    OSN je antisemitská.
    Všichni jsou antisemitští.

    Ráno jsem šel pro rohlíky a co byste řekl?
    Byly taky antisemitský…

  1. Oceňuji.
   Skvělý je ten závěr: „nejsou to jen váleční zločinci, jsou to blbci“.
   Což je vlastně meritum věci: 5 milionů Izraelců (+2 mega haredim náboženských vyšinutců +8 mega po světě) po tomhle všem bude čelit následkům, tváří v tvář 1,8 miliardě slimáků… hodně štěstí.

   1. Když je poměr sil takový, jaký je – 15 mega proti 1,8 miliardy, zvolit si gamesu s názvem „Genocida“ není moc chytré: kdopak to asi vyhraje?
    Ještě se dočkáme slimáckých komand, které budou lovit po světě ukryté „zasloužilejší kousky“, jako Židé odlovili Eichmana a další. Vzhledem k počtu jich málo nebude.

 17. Toto je stránka pro všechny a je dobře, že si sem každý může psát co chce.
  Kdyby tohle fórum byla hospoda, tak právě tady, u paní Kunštekové, by byl ten stůl, kde sedávají místní divnolidé , mrzouti a konspirátoři, kteří vždycky někomu „omylem“ drcnou do piva nebo ho „omylem“ trefí šipkou do zátylku. A protože Kunštekovci perlí, tak se sem jdu taky podívat a zaperlit, protože je to pro mě něco jako návštěva oceanária, kam se jde člověk podívat na zvláštní a nteligentní mořské savce.
  Je nutné si uvědomit a zamyslet se nad tím, že se manželům Kunštekovým (zřejmě nevědomky), podařilo najít ideální téma na rozeštvání zdejší komunity. A daří se jim to výtečně. Dokonce bych řekl, že jsou v tom lepší než cvičení trollové, Cempeři, Klímové a jiní pseudoinvestigativci.
  Já vím, že se Kunštekovcům nejspíš dere na jazyk věta: „Ale von to řekl Sejmóur Herš !!! “ Na to říkám, ano, říci a napsast to mohl, ale vy se za něho jenom schováváte. Tendenčně si od něho berete to, co se vám hodí do vašeho překonspirovaného krámu a rozesíráte tím místní virtuální hospodu.
  Čekám teď šipku do zátylku….

  1. Re: Iásón

   Já nemyslím, že je tak zle, jak píšete.
   Si představte, že namísto žblembání píva a klofání do klábosnice byste musel veslovat až na konečnou – do Kolchidy.
   To máte furt supr, ne…?

  2. Já si nejspíš ani nemyslím, že to tak máte úplně cíleně. Spíš, že psaná forma takový věci dělá. Mořský savec, na kterýho se jdu podívat. Je teda sice inteligentní, ale pořád takový zviřátko…
   Psaní té dvojice je propalestinské? Protiizraelské? Z volby témat to čiší? Třeba jo. Ale tak jsou zviřátka?
   To by pak implicitně znamenalo, že jste už ten hotovej finální sapiens na vrcholu evoluční pyramidy, tak se na to jejich čváchání díváte s nadhledem. No, ono to tak klidně může být, třeba opravdu jsou zaslepení propalové a vy opravdu na vyšším vývojovém stupni. Ono, co já můžu vědět. Třeba to tak je všeobecně, třeba to tak je spíš proto, že vám šmakuje víc druhá strana (to se tu taky stane). Teď nevím, protože si vás z toho zdejšího paralelního izraelsko-palestinského klání úplně nevybavuju. Ale jste teda ten vyšší inteligenční stupeň, to jste v komentáři oznámil.

   Jsem dalek toho, abych snad vás morálně školil. Takový věci nedělám. Píšu to čistě z toho popudu,, že mě tam zaujal ten jako první se nabízející výstup z písemného pozorování chytrejch tvorečků v akváriu…

   P.S. Jestli jste čet pozorně, musel jste zaznamenat, že jeden z výstupů mé psané formy je zase ten, že jste pro mě natolik nezajímavej, že ani nevím, za koho válčíte, nebo jestli vůbec válčíte. Realita nicméně je, že vůbec ne. Jen si u různých nicků často hned nevybavím, jestli a za koho válčí a nechtělo se mi teď hledat, jak na tom v tomto ohledu jste…

   1. Říkám, jak to cítím a jak mi to připadá, to je celé. Fakt, že jsem pro Vás v diskuzi nezajímavý je Vaše věc a nijak mě to nepálí. Ve virtuální hospodě se totiž každý může zajímat o co chce.
    Nuže jděte a zajímejte se o něco, co Vás zaujme.
    Mě třeba zaujal fakt, jak se tu během 3 týdnů působení Kunštekovců rázem zhmotnili přispěvatelé, kteří jakoby prošli školením od toho nejtvrdšího imáma nebo posledních 5 let strávili v léčebně, protože moc četli protokoly sionských mudrců.

    1. Ale ne, proboha nesměšujte příčinu s následky. Tři týdny je průšvih v Gaze, takto to tu vypadá pod všemi články, samozřejmě že pod těmi o Gaze, což jsou většinou Kunštekových, více. Opravdu si myslíte, že pokud by přestali Kunštekovi psát, spory zmizí ? Pokud uznáte že ne, uznáte tím i že nejsou vinni čím je obžalováváte.

     Proč i na toto téma nediskutujete argumenty, ale jdete po lidech ? Píši to Vám, protože z ostatních diskusí mám pocit, že u Vás by mohla být na tuto otázku úrodná půda.

    2. Tou odpovědí jste to posunul ještě dál. Totiž, že u té psané formy nejde jen o specifický vjem psaného projevu, ale až překvapivé tápání u slov naprosto jasných a jednoznačných.

     V P.S. mám napsáno, že jeden z výstupů mé psané formy je můj nezájem. Tzn. Jeden z možných výstupů může být ten nezájem, to je doufám z toho textu tam zřejmé. A potom tam mám – a teď pozor : že tak tomu ale není. S vysvětlením, proč tomu tak není.
     Na což odpovíte – mě to nevšímání nepálí…

     Vaše – Chodím se dívat na tvorečky do akvária –
     Vypadá to, že se nad ně povyšujete…
     Moje – Vlastně ani nevím, na jaké straně je, nebo jestli vůbec na nějaké je –
     Vypadá to, že se o něj nezajímám…

     Dáváte to? Jde o srovnání dvou věcí, u kterých obou ta psaná forma je zavádějící. Člověk, když něco napíše, něco tím myslí. A kdo si to přečte, ne pokaždé to vnímá tak, jak to pisatel myslel.
     Ten „nezájem“ byl PŘÍKLAD situace, kde se právě toto může stát.
     Vy jste to celý nicméně pak brejknul, protože jste ani tohle nedal…
     Vzhledem k tomu, jak jste tady dopad s chápáním, to koukání na tvorečky získává zajímavej rozměr…

   2. Tady mate implicita Pic , dalsi dukaz vo zlocinu vzdelavani. Z mnoha.
    Deti se taky nepousteji na ostre predmety, na sirky, nektery potom na klavesnice, atd..
    Tim to nekonci.
    Snadno je kazdej navede , vysvetli , pouci , aby to pouzili jinde na sve spoluobcany …
    Aby zapalovali stohy,podrezavali nevinny atd. Pak este dostavaji medajle ,
    vod tech , /co sou nepricetne poucovany ,prevzdelany , az nevi co sou ,sou vsechno a nic jako lidska plastelina , Pavel nebo Lejno ,to vyjde na stejno ,
    co nevi co delaji ,/a nikdy se to nedozvi, to nejde nejsou schopny neceho takovyho /, ale sou poslusny zase a vzdycky ke vsemu…
    Date jim do ruky nuz , nebo jinou zbran a mate vysledky , tech vzdelanych ,poucenych a hlavne ke vsemu ochotnych…A kdyz je nekdo o tom informuje zacne
    zbesily silenstvi..

  3. „že se manželům Kunštekovým … podařilo najít ideální téma“ – že se ale nahledali než ho našli, jinde to nikoho nezajímá, že ?

   Víte, ja jsem za toto téma moc rád, že tu je. Do té doby jsem si dělal iluse, že na alternativě jsou lidé schopmí diskuse a naslouchat druhým bez nálepkování, odsuzování natož urážní. Toto mi otevřelo oči a jasně ukázalo co lze od současné alternativy čekat.

   A samozřejmě jsem rád, že se tu dozvím spoustu informací, i od manželů Kunštekových.

   1. „Kdyz sem s nim sla do lesa , vedela sem ,ze vo neco pridu, ale ze to bude moje plna penezenka , mne prekvapilo“..
    Este prisla vo ty iluse. Na nic jinyho nejsou ty iluse , vo prichazeni.
    Delaji si je votroci , aby vo ne prisli.
    A mohli nam a vsem kolem nadavat a vychovne , pedagogicky nadavat
    a este srdceryvne lkat.
    Za my a vsichni kolem mame bejt jiny. To se nazyva a jeden ziva, citovy vydirani , zakomplexovanych neurotiku , dozivotnima krivdama, na tech si rajtujou…
    Kunstekovi se s nama bavi , hadaji , nesouhlasi , nadavame si navzajem a sme lidi..
    Umejeme Vidlakovi prdel , hlavne za co nemuze a von nas zase balamuti ,
    kde se da a spokojenost na vsech stranach. A sme lidi.
    /Zadny bolem zhrzeny a zklamanim zhrouceny labute /..
    Neprichazime ani vo penezenku, ani vo iluse. Zejtra je novej den.
    Mimochodem co to je ta iluze , muze to nekdo definovat …
    Ja mam normalni iluzi , ze bych tady kazdymu zakazal psat.
    Snazim se tady kazdyho , nasr…t co nejvic, kazdyho , zurim a laterim , jako stara
    ku ..va, kdyz se mi to nedari. Kde je ten s tema ilusema..Puste mne na nej..
    Never give no one break. So long.

   1. Poucovani vo vlastni uslechtilosti a pokrytectvi /hypocrisy/ , spojeny s predstiranim
    velkoryseho priznani jinym nejakyho prava.
    /Nekdo vam napise, ze ste uplnej idiot a vy mu pridelite na to plne uznany pravo ,
    ha, ha, a este ste spokojenej..Pridejte diplom.

 18. Zdá se, že zpochybňování genocidy i tam, kde není, je trestné,
  ale podpora genocidy tam, kde je, je fialové chvály hodné.

 19. Kolo smrti se roztočilo zas o něco rychleji

  Bloger Jurij Podoljaka:

  „Mluvčí IDF potvrdil, že Izrael úmyslně zaútočil na uprchlický tábor Jebaliya, a vysvětlil smrt desítek civilistů velmi „jednoduše“ – jako válečnou tragédii.

  Zároveň se pro ředitele Vysoké komise OSN pro lidská práva Craiga Mokhibera byla tato „válečná tragédie“ už příliš a na protest rezignoval a vše, co se děje v Gaze, označil jednoduše za GENOCIDU a organizaci, ve které pracoval, tedy OSN, za společnost dlouhodobě v insolvenci.

  Všem kromě většiny Izraelců, zaslepených svým smutkem, je již dlouho jasné (od 7. října), že vedení země ve své pomstě překročilo hranice lidskosti a na zvěrstvo odpovědělo zvěrstvem.

  A to je hlavní problém Izraele do budoucna. Jednoho dne (možná ne v této fázi války, ale o něco později) se to vrátí a bude následovat ještě více lidských obětí… izraelských.

  Proč si to myslím? Poslední dva roky ukázaly, že technologie vražd a vymývání mozků se vyvíjejí tak rychle, že je dnes snadno zvládnou i nepříliš vzdělaní prosťáčci. Jedinou otázkou je, kdy se tak stane a minimálně stovka z desetitisíců lidí, kteří v této válce přišli o své příbuzné, to vše stonásobně vrátí samotnému Izraeli. Toto číslo bude stačit a těch, kteří si šeptají do uší, co a jak dělat, bude dostatek (o tom ani nepochybujte).

  A to se bohužel nedá zastavit. Kolo smrti se otáčí stále rychleji a nikdo ho nemůže zastavit (žádné zvěrstvo). A ani nechce. Všichni si dnes libují v pomstě a nemyslí na budoucnost…

  Je to škoda…

  P.S. A jsem moc rád, že se od nich v této otázce zásadně lišíme. A proto je s námi PRAVDA a právě s námi bude VÍTĚZSTVÍ. Skutečné VÍTĚZSTVÍ, a ne GENOCIDA, kterou se Izrael později pokusí vydávat za „vítězství“.“

 20. Anonyme,
  Nemuzeme prý nikdo z nás voliču za to. že maminkám vypnou proud , je to teprve VIZE brzke budoucnosti, to vypínání elektriky a návrat do středověku je to VIZE naordinovana volbou SV tedy námi zvolenou vládou a nyní tu budou brzy i výsledky ,toho CHUCPE ,pojedeme šupem do horoucich pekel ideologie vládního neomarxismu.No Ní?

  …….AzKSH

 21. Z článku: „Podle ministerstva zdravotnictví Gazy stoupl počet lidí zabitých při izraelských útocích na Gazu vzrostl na 8 796, z toho 3 648 dětí a 2 290 žen.“

  Číslům, které si Hamás vycucal z prstu, nejde samozřejmě věřit. Tato informace je k ničemu.
  Čemu se dá věřit je, že Hamás cíleně zabíjí děti, Izrael ne.

  1. Bombardování má ryze humanitární charakter. Jeho cílem je zajistit rozvoj území vyznavači přeSSvatého ismu. Včetně těžby a využití obrovských zásob plynu na pobřeží Gazy.

   🕎
   📸 Before/after satellite images show the extent of the mass destruction in the enclave 👇 pic.twitter.com/A3vDKy783p

   Israel has rained over 12,000 tons of explosives on Gaza since October 7

    1. Re: Vevča

     Tady se nesmějí říkat věci,které vám nejdou pod nos?
     Jsem dalek čehokoli, co by zavánělo obranou kterékoli strany. Máslo na hlavě mají obě strany, minimálně v této válce.
     Pokud máte pocit, že Kunštekovi lžou, sem s věcnými argumenty!

     Prosil bych nezapomínat na skutečnost, že vy víte jen to, co vám je vědět povoleno.

     1. Targus: Rikam nekde, ze nesmeji? Ostatne to by bylo na Vidlakovi, ne na mne.
      Moje perspektiva je, ze Kunstekovi do zbliti opakuji propagandu z jedne strany, a tapetuji tim blog. A rozesiraji nas tady.

      1. Teď jste nespravedlivá, i kdyby tu přepisovali Mein kampf tak nás nemohou rozesírat. Pouze toto téma odhalilo naše chování na věci, kde máme rozdílné nározy. A na tom Kunštekovi nenesou sebemenší vinu. Mimochodem podívejte se, že v menším jsou podobné diskuse i pod články jiných.

       1. No, kdyz se jeden poradne vyhroceny nazor furt mlati lidem o hlavu, tak na to pochopitelne rada lidi skoci, a uz je pracka. Trollum se to nedarilo, tak tu mame onacejsi strategii. Vite, my jsme tu byli opravdu celkem prikladovi. Darilo se. I pres rozdilne nazory ve vsem moznem. I pres rozdily co se tyce covidu.

        Kdyz se na alternative neco podari, vyrukuji ti opravdovi rozesiraci a preberou to od tech elfovych amateru… konec koncu, cela levice byvala kdysi celkem rozumna. Pak se na to vrhli profesionali, a mame woke.

        Predstavte si, ze by tu na Litterate prisli novi autori, kteri by nas kazdy druhy den bacili ukrajinskou & protiruskou propagandou…

        1. Hmmm, já v tom, co manželé Kunštekovi píší nevidím propagandu a už vůbec ne opakování. Uvádějí různé zdroje, různá témata. Přečtu si co píší, vyhodnotím si to a zařadím jako každou jinou informaci. Přijde mi to jako s jinými věcmi, pokud si chci přečíst jak to vidí masmédia ( ať už je to o úspěších naší vlády, Ukruině nebo Gaze ) podívám se do nich. Pokud chci vidět jiný názor, podívám se na alternativu, tedy samozřejmě ještě krom různých cizích webů. Já nerozumím, proč zde lidé s Gazou tak zešíleli, trochu mi to připomíná když se někdy dostane řeč na pravici a levici, když sama píšete že třeba Covid byl v pohodě. Možná že tady je ta propaganda strašně na emoce, na naše měřítka strašně kruté scény, nevím. Ale jak už jsem psal, ukázalo to jak to tu funguje pokud je jiný názor a není to vůbec pěkný obrázek.

       2. Vy máte už zpoza tý louže už taky dost. Co je rozeštvávajicího na překladech zahraničních článků? Že jsou psany jiným pohledem na svět, než je ten váš?

      2. Největší rozesírače vidím jinde …
       Krom toho se mi nelíbí vnucování názoru, že zde někdo něco rozesírá, neboť právě ten názor vnímám jako něco, co má rozesírací náboj …

      3. Můžete svá tvrzení něčím dokázat?
       Zatím jste totiž nepoužila ani jeden argument, ničím jste svá tvrzení neprokázala, nejste schopna uvést žádný pramen svých domněnek názorů. Místo argumentů používáte osobní útoky a nic víc.

      4. Řekla bych, že se tady rozesirate všichni navzájem. A vzhledem k tomu, co je v mainstreamu, je dobře, že můžeme číst i opačne informace. Navíc je pravda, že Izrael se vůbec neohlíží na civilní obyvatelstvo, naopak, a proto to podezření z genocidy je oprávněné.

  2. Víte, v Drážďanech * také nechtěli cíleně zabíjet děti, včetně dětí uprchlíků z východu.
   Ani v Hirošimě nebo v Nagasaki.
   Anebo Sověti v Berlíně.

   Je to hrozná válka, na jedné straně terorismus Hamasu, na druhé straně snaha o jeho porážku. Jenže Hamas nevede klasickou válku – vojsko proti vojsku, respektive bojové formace proti bojové formaci. Takže ta válka musí být válkou špinavou, kde jsou ty doby, kdy náš král Jan Lucemburský jel v čele vojska, vojenské formace – proti vojenské formaci. Dnes může operátor dronů sedět v Seattlu nebo v Moskvě a navádět drony nejen na vojenské cíle, ale třeba i na svatební hostinu.
   Hamas jsou , viděno z jedné strany, teroristé…viděno z jiné strany jsou to partizáni. A těch úhlů pohledu může být více, určitě i v Gaze žijí lidé, kteří chtěji prostě jen žít. Určitě i v Izraeli jsou lidé, kteří by chtěli s lidmi z Gazy mírově spolunažívat. Anebo lidé, kterým je to jedno, chtějí mít práci a volný čas….

   Prý to bombardování civilistů v Dresden mělo způsobit v Deutsches Reich emoční šok obyvatelstva i vojsk a vyvolat tak poraženecké nálady. Někde jsem vyčetl. Stálo to za to, ústy paní Allbrightové ?
   ————–
   Cíleně, necíleně….tím se nedá měřit utrpení jednotlivců, např. dětí. Jak by Vám bylo, kdyby Vám někdo necíleně zabil dítě ?

   Já do toho až tak nevidím – jestli všichni obyvatelé Gazy jsou fanatickými podporovateli Hamasu. Je to možné, za Hitlera také byl vnitřní německý odboj spíše jen marginální záležitostí (např. sourozenci Schollovi prominou). Anebo také ne, co ví takové pětileté děcko – třeba i indoktrinované prohamasovskými rodiči ? Nic neví, jen zmatek v hlavě má. Nebo vemte si Hitlerjugend, co víme, co znamenalo pro desetiletého kluka mít možnost nejen si na vojáky hrát, ale mít při tom i svůj bojový oddíl, uniformy, vojenské písně atd. Byli všici v Hitlerjugend nelidské bestie ? Vždyť prý i jeden z pozdějších papežů byl členem Hitlerjugend……

 22. Zajatí povstalci budou popraveni bez ohledu na to, zda dodržují či nedodržují Ženevské konvence.
  Neválčící obyvatelé, včetně žen a dětí, budou též popraveni.
  Celé město bude srovnané se zemí, to jest domy, ulice, veřejné stavby i vše, co se v něm najde.
  [Rozkaz Heinricha Himmlera]

   1. Svetovy a nekonecny dalsi valky napovedely zakladni fakta , Gaza mluvi informuje
    zase celej svet o tom co chystaji a chteji na celej svet. Nic min.
    Hamas byl a je stedre jima placenej , jako nacisti a predtim jeste germani ,
    na prvni valku ,na krvavy revoluce atd..
    Akorat je podobne Hamas „podved“, /takovy necekany prekvapeni/ ,
    pisou , ze soros a spol , byli zase velmi stedry v desitkach milionu,Hamasu ,
    /a sou neprekvapive , ale bez povsimu porad /,
    jako Hitler predtim dostaval horem dolem a napad svoje sluzky, Francii a brity ..
    Sluzky vi ,ze se jim nic nestane ,ale ze musi a nazenou vsecky sve spoluobcany na jatka. Hrdinove mlci, nepreziji a vrazedne sluzky zvani a oslavuji se akademikama a milionama medajli , publikaci atd…
    Umysly a plany z dnesni situace sou jasny , ze miliony na svete sou motivovany ,aby byly co nejvice zfanatizovany , nejdrive velmi uspesnou a neobvyklou Provokaci Hamasu ,
    /obe strany se zucastnili agresori i napadeni , nevinne obeti a souteze v hysterii, nesmi nikdy chybet/aby fanatizace milionu pokracovala a zabezpecila ,
    to se jeste provadi nepricetne krutou a hysterickou odvetou ,/aby to nebylo malo/ ,
    /ta odveta ma zamer , aby dalsi fanatici po vzoru Hamasu zakladali teroristicke organizace na celem svete /co se povedlo Hamasu budou napodobovat/,
    z duvodu zlocinu Gazy , kterou je izr. , prave co nejvice motivuje..
    Netanjahu prehani vse a tim ty zamery a jejich realizaci prozrazuje. Usa pomaha ,nejen armadou ale velky revem kongresu, senatu, miliardama a zbranema ,
    Bidenu a Trumpu.
    Asi Vyssi moc zasahla , ze Trump nebyl nejak zvolenej ,za presidenta , jinak byl konec sveta.
    Trump je snad nejvic oddanym a nepricetnym fanatikem ve sluzbach Izraele.
    Udela jednoduse vsecko . Prave ted probiha akce za ucelem jeho zvoleni,
    je z nej vyrabenej mucednik , svetec bez viny ,nepravem hystericky krivdama na nej pachanyma , zase to nesmi chybet , pronasledovanej a to ma zajistit jeho zvoleni..
    Mohamedani uz sou strategicky sou rozmisteny na celym svete..A co chcete vic.
    /Vo tom se ale mlci /.
    Ze zapadem umistenej na nas Benes nas zradil neni pochyb. 360 tisic obeti nacismu , je ztrata nekolika divizi , kterou by nase velmi schopna armada nedovolila, ubohy vyhrozovani Goeringem , ze bude bombardovat civilni Prahu, /tedy zamer takticky blbosti tupce /, by vzbudilo nepricetnou nasi nenavist .Vyhrat by za takovych podminek nemohli a to zapad dobre vedel.

    1. Psst , nerozkecavat , hergot… Hersch je taky soucast cely manipulacni koordinovany akce ,ktera probiha , na realizaci planu na svet.

  1. A tak se stalo, že papežský legát Arnaud Amalrik (Arnaldus Amalricus) nechal během tohoto běsnění zapálit katedrálu, do níž se schovali pronásledovaní heretici, v níž však byli rovněž i věrní katolíci. Když se v katedrále promíchali, křižáci nevěděli, co dělat, jak odlišit jedny od druhých. Zeptali se tedy Amalrika, co mají učinit. Jeho slavná odpověď výmluvně vystihuje atmosféru středověkých výprav: „Zabte je všechny, Bůh už si je přebere“ (někdy uváděno: „Zabte je všechny, Bůh si ty svoje pozná“).

   1. Pohotová asociace.
    Takzvaně pragmatismus. I když náboženský pragmatismus je trochu nespojité označení, z duchovního pohledu tehdejší doby to ale zas tak amorální nebylo. Pozemský život byl vnímán jen jako kratičké období pro následné nekonečné – bezčasé buď blažené patření, nebo pláč a skřípění zuby. Z toho běžného lidského se těm dotyčným ovšem do té „poživotní“ fáze zrovna v tu chvíli a zrovna takovým způsobem odcházet nechtělo ani docela málo…

    1. To je kravina.
     Při pomalém a bolestivém umírání nebo při mučení se prostě naprostá většina lidí trápí, jsme také živočichové . Náš Pán Ježíš Kristus, respektive judaejský prorok Jehošua – to je vzácná výjimka.

     1. V tu chvíli a zrovna takovým způsobem – to znamená být zabít mečem, nebo upálen v kostele. Takto se člověku „pozemsky“ umírat skutečně nechce. Protože se mu chce ještě žít, taky je to umírání dlouhé a bolestivé. To je osobní lidský vjem, když se to právě děje jemu. Jak tam píšu.

      Z toho duchovního pohledu, zejména v té době, na to všemi nicméně bylo nahlíženo jako na ukončení té krátké pozemské cesty a začátek té podstatné. K nebi či k peklu. Jak tam píšu.

      Takže, vraždit je špatné, je to porušení Desatera atd. Ale když už to „musí být“, tak tam dál už si je stejně distribuují. A protože podstatné je to „tam dál“ – které je vlastně podstatou celé věrouky – tak se to „tady“ jen uspíšilo. Stejně by se pak předstoupilo před ten soud. Viz ten jeho citát.
      Ve výsledku to tedy z tohoto duchovního pohledu tehdejší doby bylo jen amorální pozemsky. Což by pro legáta, pokud by mu nahoře nebylo odpuštěno, vlastně znamenalo posmrtný sešup dolů. Ale z hlediska duší těch zabitých šlo jen o to urychlení směrem k tzv. „absolutní morálce“.

      Co je tam kravina?

 23. „uzavření otázky Gazy zajistí stabilní a zvýšené dodávky izraelského plynu do Egypta a jeho zkapalnění“ z obrovských zásob ukradených Palestině Izraelem poblíž pobřeží Gazy.
  V roce 2004 předložil sionistický demograf Arnon Sofer z univerzity v Haifě podrobné plány izolace Gazy přímo vládě Ariela Sharona. To zahrnovalo úplné stažení izraelských sil z regionu a zřízení přísného sledovacího a bezpečnostního systému, který měl zajistit, že nic a nikdo nevstoupí ani neodejde bez sionistického souhlasu. Předpovídá věčné krveprolití:

  „Když bude 2,5 milionu lidí žít v uzavřeném pásmu Gazy, bude to lidská katastrofa. Tito lidé se stanou ještě většími zvířaty, než jsou dnes… Tlak na hranici bude strašný. Bude to hrozná válka. Takže pokud chceme zůstat naživu, budeme muset zabíjet, zabíjet a zabíjet. Celý den, každý den… Jediná věc, která mě zajímá, je, jak zajistit, aby se chlapci a muži, kteří budou muset zabíjet, mohli vrátit domů ke svým rodinám a stát se normálními lidskými bytostmi.“

 24. Paní Kunšteková,
  Svými članky,domnívám se, že se dostáváte mezi naší tzv“ ELITU“ ,kteří si říkají SOCIOLOGOVE a ti prý tak slouží Asocialnimu rezimu .NESMI NIKDY navrhnout ani nástin řešení už dlouhých 34 let.
  Uvědomujeme si snad všichni ,že ti kteří jsou označení v članku vlastně za teroristy ,se budou muset objevit brzy u nás v republice?
  Stále tu chybí plán jak se nyní zbavit vlády ,která to nejen připusti i,ale bude tyto násilníky vyunavace ideologie staré tisíce let,kterou nelze pod pohruzkou zabitím ,změnit vitat?
  Nikdo už je nechce na př Egypt a jejich SOUVERCI Arabske státy ,kteří mají celé města v komfortních stanech pro miliony poutniku připravené stále , nyní zcela prázdné, teprve ne.
  Co z takovych članku vlastně mame,mají snad vzbuzovat co největší hruzu ještě k tomu co svým voličum provádí SV zvolena vláda?

  KDY U KAZDEHO VASEHO ČlANKU BUDE I NAVRH RESENI ,ptá se stále bez podpory a solidarity brzy tím zlem postižené formace SV českých oveček ,tedy marně AzKSH!

  1. Řešení;
   vláda věcí tvých se k tobě navrátí,

   takže opustit diktáty lepšolidí z EU a NATO. Propustit místní kolaboranty, jako např. lstivého popletologa Filového;

   „Chci ubezpečit občany, že dnešní návrh Energetického regulačního úřadu v žádném případě neznamená, že by ceny energií měly růst o desítky procent. Pro naprostou většinu lidí zůstanou ceny zhruba na stávající úrovni.

   Žádné drastické navýšení cen energií se nekoná a každý, kdo to říká, šíří jen lež a paniku.“

   Navýšení se koná, protože
   Energetický regulační úřad. Neregulovaná se mění podle situace na cinklém energetickém trhu. Letos tvořila regulovaná část ceny ve výši
   👹1984 Kč za megawatthodinu
   příští rok navýšení na👹 3393 korun za megawatthodinu,
   celkem – se všemi košer poplatky – asi 9kč za kWh, možná víc.

   1. Kde je ten Velký Bocian se svým hnízdem,proč se tu mezi námi neumí objevit,chce ty voliče nebo se zas dá ošulit ideologii vládního neomarxismu a bude naříkat
    „“No zmýlil jsem se v JOURE a dalších neumím už řídit nic a nevím ,kde hraje SV kapela a její WALZ.- PNZ oj oj oj bože moj !🤠🍋🌵🤣

    ……NO NI?

    1. Babiš a jeho parta jsou jen falešnou hrou na opozici. Škůdci to jsou obdobní jako Pětidemolice. Též zednáři Aspen institutu. Tudy cesta věcí našich nevede.

     1. Pane Boj.
      Přesně tak,není žádný rozdíl mezi židem
      Fialou,nebo židem Babišem.Pokud ho občané zvolí,budou velice zklamání.

  2. P.Goji,
   Domnívám se,že na začátku bude stačit rozebrat návrh řešení PNZ ve svatý h postulátech a SV se bude muset naučit otevřít hubu jak to dělají bandy kavárenských povalecu,menšiny která rozbíjí demokracii a SV.
   Sektorové řešení je k ničemu,beze změny režimu a dalších postulátu se věci nehnou asi NIKDY z místa.

   Tady je zakopaný pes a tady o tom musí začít diskuse do doby kdy Joura od pana „ANO bude mi líp“beztoho,aby jsem si zařadil do slabého programu ANO legendární značku PNZ ,kterou ten pacan VB nezvládl a nyní chce řídit stát jako další možná už krachující jourovinou firmu?

   1. V OÚNZ na WC mistr chytil TBC,
    Musí na RTG, EKG a EEG.
    Spojení ČSAO-ČVUT-OPBH-
    -ČSAD-FOK přerušilo se.
    RNDr. CSc. z ČVUT dá DKW
    SPZ ABT 25-50 do šrotu.
    Z ČSSR do MLR z ČVUT RNDr.
    Musí chudák s ČSAD nebo s ČSD.

    1. Milena se prý ohlupeny GR tv , zbláznila,

     navrhuje řešení te GŘ funkce zrušení,
     Lup koncesionářských poplatku rozdělit fifty fifty,
     a my voliči si za to nakoupíme špuntovky flinty .
     Naše TV ABJ a to sama BOBO za to pokryje

   2. Jakýkoli použitelný program musí být jednoduchý a srozumitelný,
    pokud má mít naději na úspěch.
    Měl by vycházet z lidské přirozenosti.
    Uspokojení základních materiálních podmínek života.
    Omezení až vyloučení zhoubných ideologií.
    Rozvoj vycházející z přirozenosti, z přírody, z faktů,
    nikoli ze šílenství iluzionistů nebo lačnosti deprivantů.

    1. Goji ,píšete spravně,
     To vše splňuje Program Národní Zachrany PNZ .zkuste ho vy a všichni ostatní ,kdo chce opravdovou ZMEMU včas bod po bodu rozebrat a napsat čemu nerozumite a proč!
     Všimněte si hned , první postulát* Změny režimu* se povedl tomu presidentovi ODS v ŕestihu zla a nyní žijeme 34 let tom nejhorším druhu kapitalismu bez přivlastkú , bez skrupulí a všichni z SV si myslí ,že je to tak správně!!!!!
     Není!
     Poté co domorodci byli okradení o aktiva ,které jim patřily a peníze zabunkrovsli banksteři ,nyní jsou na řadé oni sami cinkalistr a voliči,kteří se domnívají že TO za ně NEKDO vyřídí jako za komunistu.
     To je omyl,budou obrani o vše nejen z peněženky , s námi na ale budou jim ukradey i jejich domiky ze socialismu , budou zabaveny písmeny Satanismu CBDC, kterým rozuimi podvodníci z KDU ale jejich voliči NE👹💥
     Tady je vidět absolutní neschopnost právě ELIT SV elit , to=které ty miliony domorodcu vodi za NOS což nazývají krycím názvem tzv „společnosti“s názvem to má být prý NOS tj Národní Občanská Společnost,
     Ta má fungovat místo Síly Volicu (SV.)což je další podvod a přesun ,který nikdo z ovčanu.
     nesmí odhalit

     Bije po dřevenych kedlubnach buržoustu AzKSH

 25. Izrael doteraz zhodil 12 000 ton výbušnín na obrovský koncentračný tábor pod holým nebom (Gazu), čo zodpovedá ekvivalentu sile jadrovej bomby zhodenej na Hirošimu v Japonsku v roku 1945.

  „Pred našimi očami sa odohráva genocída a západní lídri ju ešte oslavujú.“

 26. 🕎Vytvorte obrovskú ľudskú krízu. Zrovnajte celú oblasť so zemou. Nenechajte v Gaze stáť kameň na kameni. Gaza sa musí premeniť na Drážďany. Okamžite zničte Gazu!“ vyhlásil Feiglin.

  Moše Feiglin, bývalý člen Knessetu, izraelského parlamentu

  „We still have not revenged in a biblical way…we did not burn Gaza to ashes immediately. Create a tremendous humanity crisis. Level the entire area. Do not leave a stone upon stone in Gaza. Gaza needs to turn to Dresden. Annihilate Gaza now!“#Israeli politician Moshe Feiglin pic.twitter.com/SwC8zYMw6a

 27. Ne.
  Od prvopočátku to je primárně vyvražďování civilistů a ničení veškeré civilní instrastruktury.
  Tedy nacistická genocida a nic jiného.
  Hersh si může mlít co chce, ale tohle prostě ani nevokecá, ani nevyviní.

  Ten blábol o kolech a motorkách už je úplně mimo realitu. Jestli tomu Hersh věří, pak je mi ho líto. Pokud se ale podílí na šíření ultraprimitivní propagandy, pak je stejný hajzl jako například „tohle“ – https://www.youtube.com/watch?v=BDDbUYEHyAo (Muhammad Kabiya, údajný Beduin, pracující jako propagandista pro IDF a sionistickou vládu.

  Žádná propuštěná rukojmí už nebudou. Nacisté nutně potřebují, aby byla mrtvá (vč. případných dětí; nebo možná zejména děti). Jedině mrtvá rukojmí mají tu správnou propagandistickou váhu. Navíc – všechna dosud propuštěná rukojmí tvrdí, že s nimi bylo – po počáteční hrůze – zacházeno slušně až přátelsky. A to je to úplně poslední, co by nacistická izraelská vláda mohla potřebovat.
  Takže žádná živá rukojmí.

  Izraelští nacisté si svými bestiálními zločiny zahrávají s ohněm, jehož obětí budou židé kdekoli na světě a bez ohledu na politickou příslušnost.
  Až mi to připadá, jako by jim přesně o tohle šlo.

   1. MILENO,

    Budete li chtít ,aby vraždění přestalo, musíte změnit přikázání ve svaté knize KORANU na př díru tu díru mi tu dali piratšti kavarenšti povaleči z dozoru Digi koncentraku tedy patří tady SURU nr 4 -89.ze středověku ta zní asi takto

    @Neberte si mezi nevěřícími přátelé ani pomocníky dokud se nevydají na stezku boží.
    A jestliže se k vám obrátí zády tak je chyťte a ZABTE🤠☠️👹kdekoliv je naleznete .@

    AzKSH chce širit varovàni víry pro naivní slovanské holubičky , dříve než bude sense, , ,

  1. Zapadni spojenci takhle taky osvobozovali v Drazdanech ,Hamburku ,
   celou zapadni Evropu, v Tokiu , Hirosime , Nagasaki a nekonecne potom po valce dalsi Belehrad , Hocimin , nema to konce, porad to opakuji ,nazvou se akorat osvoboditele..
   Aby mohli vsecko..

 28. Aha: …mnoho tunelů se zhroutilo v důsledku těžkého bombardování a není jasné, jak dlouho mohou bojovníci Hamásu přežít, navzdory velkým zásobám potravin a vody….

  Takže oni tam v těch tunelech velké zásoby potravin a vody mají. Pročpak se tito „stateční“ bojovníci , zbaběle zalezlí v tunelech, nepodělí o tu vodu a potraviny s civilisty tam nahoře? Proč mají tu drzost ještě žádat, aby jejich civilisty krmili a napájeli příbuzní obětí jejich maskaru ze 7. října, tedy občané Izraele?
  Proč svět místo tlaku na Izrael raději netlačí na Hamás, aby on zabránil humanitární katastrofě? Je to Hamás a zase jenom Hamás, kdo tu katastrofu způsobil. A je to Hamás a zase jenom Hamás, kdo by jejímu dalšímu trvání mohl zabránit a ušetřit tak civilisty utrpení. Své vlastní civilisty! A to:
  1. Okamžitým a bezpodmínečným (bezpodmínečným!) propuštěním všech rukojmích
  2. Vydáním všech organizátorů i účastníků teroristické akce ze 7. října spravedlnosti
  Pak nebudou muset umírat a trpět žádní civilisté, protože předpokládám, že v takovém případě by ustaly válečné operace a byly by obnoveny plné dodávky vody, potravin i léků.
  Všichni ti „přátelé“ Palestinců všude ve světě, kteří místo tlaku na Hamás vyhrožují Izraeli, ve skutečnosti těm Palestincům škodí. Stejně jako jim škodí Hamás.

  1. Ne není to Hamás. Je to celková vysledek přičinlivé práce všech stran v pozadi od konce druhé světové. Hamás jen produktem, který sí všichni hřejí na prsou.

   Jak píše Občan, jedná se o státem Izrael řízenou a ultrasionistickými kruhy podporovanou genocidu.

    1. O tom samozřejmě můžeme debatovat.
     Jsou v Eurasii kostely, mešity a synagogy?
     Jsou v Eurasii hřbitovy křesťanské, muslimské a židovské?

     Obsah zločineckých debilizačních příruček můžeme probírat též.

     Že v souladu s morálkou lepšolidí je vraždit i děti, již jsem byl poučen. Hlavně humanitárně‼️ Tedy propagandu nastavit tak, že oběti přeSSvaté ideologie si způsobili svou likvidaci. A navíc to prý nejsou lidé, ale bestie nebo humanoidní zvířata.

      1. Strategii ukřivděných chudáčků jedou po staletí. Teď ale ani hra na mučedníky nepomáhá, protože jejich podlost je vidět v přímém přenosu.

       1. Kdybys tolik nečuměl na hollywoodské sračky, tak bys věděl, že podlí Židé se vyskytují jen ve filmech.
        Jo – a ještě v Labyrintu Jiřího Stracha, ale tam to byla součást scénáře, že za tu podlou a vražednou, byla židozednářská lóže. Kterou potom stejně do jednoho vyvraždili a zařvalo při tom i pár křesťanů.

        1. Tady nemáme s Židy žádnou historickou zkušenost od války, vrátilo se jich fakt málo, a je zdokumentováno v každém městě, kolik jich šlo do vlaku a kolik se jich vrátilo, tohle oni po sametu financovali, aby se tím Češi zabývali, třeba u nás je poměr 137/ 7 , takže komu je méně než 80, tak snimi v mládí a produktivním věku nepřišel vetsinove nijak zvlast do styku, těch malo to tajili a vylezli s tím az po revoluci, takže Tecočampe, víte o nich prd. To až po sametu se začali rojit a ozývat. a že mnozí disidenti byli Židi jsme zjistili, až když měli pohřeb s rabínem a na židovském hřbitově. ( takže škodili )

         1. Nebo Fritz Haber, rozporuplná osoba.
          Vynalezl a přihlížel osobně prvnímu užití jedovatého plynu ve válce, byl za to povýšen. Vynalezl i Cyklon B, ovšem coby prostředek proti hmyzu a hlodavcům, ne aby se jím zabíjeli lidé……
          No ale také “ nasytil lidstvo“ (umělá hnojiva) , za což dostal Nobelovu cenu.

          Jeho žena, když se dozvěděla o tom bojovém plynu, tak spáchala sebevraždu.

          1. No vidíte, už si odporujete. A Haberová spáchala sebevraždu, že měla milence, nikoli kvůli plynu. Tam byla ta podlá spíš ona.

  2. Ty tunely tam mají proto, aby mohli něco propašovat a měli tam vůbec nějaké zboží. To jsou životadárné stezky, psali v National geographic.

  3. Neberte si M. ty vsechny starosti tak na sebe a nedrete se s nima , hlavne nemyslete , nechte to na jiny nedela vam to dobre , velice vam to skodi a platy sluzkam sou nizky …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *