O mladé generaci si nedělám iluze, ale kdybych se vás, čtenářů, zeptal na Přemyslovce, většina by vysypala z rukávu Přemysla Oráče, Libuši, Neklana, Křesomysla, prvního pokřťěného Bořivoje a Ludmilu. Václava a Boleslava, Českého Achila, Břetislava, leckdo by dal i prvního krále Vratislava, Soběslava… a pak by byla díra až k Přemyslu prvnímu Otakarovi. Inu, byla to tehdy doba, kdy z český stát málem zaniknul. Byl ze zahraničí rozparcelován nejprve na dvě, potom na tři části, bez německého císaře se u nás nepohnula ani myš a ne, nebyla kolem toho žádná velká válka Čechů proti císaři, ale prostě jen Čechů s Čechy a Moravany.
Tehdy přemyslovští čekatelé na knížecí titul jezdili do Řezna kupčit s českým lénem, sdírali své vlastní poddané, aby si od císaře nechali udělit souhlas s převzetím knížecího stolce a pak si ho dobyli na svém vlastním příbuzném, přičemž ten se zpravidla sebral, jel také do Německa a tam si zaplatil, aby si ho zase mohl dobýt zpátky.
Jak vidíte, za tisíc let se nic nezměnilo. Jen se mění město, kam se jezdí pro bratrskou pomoc. Řezno, Vídeň, Berlín, Moskva, Washington…
Víte, vzpomněl jsem si na to, když jsem si teď přečetl na sociálních sítích, že je zapotřebí do sporu mezi vládou a Hradem zatáhnout Trumpa. Že by se Velký bílý otec ve Washingtonu měl dozvědět, že o něm Pávek prohlásil, že je to odporná lidská bytost a že budeme doufat, že zasáhne… asi ve prospěch Babiše, nebo Macinky. Je to zhruba totéž, jako když Piráti žalují v europarlemantu na Babišův střet zájmů a doufají, že Uršulka se smiluje a zasáhne proti Babišovi v jejich prospěch. Stejně žalují Lidovci u Posselta.
Když nás naposled připravili o suverenitu, museli přijet s tanky, vyhrožovat nám bombardováním a zatknout naše představitele. Ale jak vidno, byli to hlupáci. Ve skutečnosti mohli udělat jenom jednoduché: rozděl a panuj. V tomto ohledu jsou anglosasové opravdu šikovnější něž Dolfi i než Brežněv. Stačí nás jen ponoukat proti sobě a ještě zařídit, aby oba tábory byly přibližně stejně velké. Stačí si jen pohlídat, aby jedna strana nemohla zničit tu druhou bez pomoci zvenčí. A zbytek už si pak ti šajse Čechen zařídí sami.
A tak se dovoláváme Trumpa, Uršuly, Ústavního soudu, Posselta a je tu až nechutně velká skupina lidí, kteří by si přáli, aby konečně přišli Ukrajinci a pomohli jim proti dezolátům…
Doba husitská byla nejspíš šílená, ale bylo to poprvé a naposled, kdy jsme si to tady vyřešili mezi sebou sami a díky tomu jsme měli dost sil, abychom si to vyřídili i se všemi, kteří nám sem zvenčí přišli intervenovat a ještě to stačilo i na Husitského krále a na trvalé zchudnutí církevních prelátů.
Já sakra nechci, aby spor mezi vládou a prezidentovým ústavním soudem řešil Trump. Chci, aby na to Babiš s Macinkou měli sami dost sil. A pokud dost sil nemají, je jejich chyba, že si i přes volební vítězství nezajistili další spojence a nepostarali se o širší spolupráci. Mně nevadí, že se na nás v Ankaře budou koukat jako na potížisty, neochoty, samolibé suverenisty, ale vadí mi, aby na nás koukali jako na šašky o kterých si budou šuškat, že si ani neumějí sami vládnout. Nevadí mi, když na náš bude Uršulka naštvaná, Merz rozmrzelý, Rutte podrážděný a Melloniová bude na Babiše dělat stejné ksichty jako na Orbána, ale vadí mi, když se budou uštěpačně ptát, kdo tam za Českou republiku vlastně mluví. Jestli premiér a nebo Kolářův Nývlt.
Všechny potíže s českou státností měly vždycky ten stejný důvod. Češi se začali doprošovat ciziny, aby jim pomohla proti jiným Čechům. Když na nás přišli s kanóny a vojsky, bylo to lepší, než když přišli s podporou pro jednotlivé kandidáty. Ti pak zpustošili zemi lépe a radostněji než Wehrmacht. Díky různým dobovým předběžným opatřením ústavních soudů jsme nakonec přišli o všechno a Vlast jsme nepostavili na nohy díky elitám, ale díky velkým obětem prostého lidu. Elity se tady jen pohádaly o místo u okýnka, požalovaly všem Uršulám, vlezli do řitě Bidenům a říkaly tomu hrdý suverénní stát.
Dost už! Prezidentova vlezlost a ohýbání ústavy je naše domácí záležitost a měli bychom si ji tady doma také vyřídit. A jestli to Babiš s Macinkou s naší hrdostí a suverenitou myslí vážně, tak Pávka pošlou do prdele takovým způsobem, že se na ten výlet ještě bude těšit. Tohle není práce pro Trumpa ani pro Rutteho ani pro nikoho v zahraničí. Pávek musí dostat na politickou budku doma a měla by to být taková lekce, aby ho přešla chuť chodit za Baxou. Pokud poletí do Ankary, měl by to pro něj i První Vyžírku být nejhorší politický zážitek v životě.
Na Bernda Posselta v Brně platila hrubá záplata na hrubý pytel. O Benešových dekretech ani nepípl, když zjistil, kolik lidí na něj bučí před vraty. A všichni ti Hollanové jsou od té doby také zticha. Asi v soukromí pocítili Berndtův hněv. Agent Pávek také potřebuje být zhurta okřiknut a vykázán do patřičných mezí. Ale pokud k tomu potřebujeme Trumpa a nějaké dobrozdání od lepšolidí, co se sejdou v Ankaře, tak jsme to prostě projeli.
Jednu výhodu ta kompetenční žaloba má. Ukáže se, jak na tom doopravdy jsme.
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
Třeba Pávek uklouzne na záchodě.
Znovu zopakuji – teoreticky jediné správné řešení je, aby do Ankary jel PePa107 bez zástupců vlády a s VEŘEJNĚ vládou oznámeným mandátem, že může zavazovat ČR do výše svého hradního rozpočtu.
A teď proč je to jediné správné řešení:
1. PepA107 má na své straně nejen ÚS, zbrojaře, ale i válkychtivé elity, kterých bude v Ankaře dost. Pokud vláda PŘED summitem projedná rozsah pravomocí, resp. veřejně určí, k čemu se mohou účastníci zájezdu zavázat, pak lze očekávat, že PePa107 toto nebude respektovat. Doma mu nic nehrozí, protože jednak je z titulu funkce nezodpovědný a druhák pučisté z ÚS jsou natěšeni na válku s RF stejně jako on a jeho jednání schvalují. Aby toho nebylo málo, tak „na ruku“ mu půjdou i válkychtivé elity na summitu … budou argumentovat, že je prezident, zastupuje ČR a rozsah vládou nastavené zodpovědnosti, resp. výši zavazování se k závazkům budou zamlčovat. Tohle je přece jejich klasická manipulace – zpochybňovat, vybírat jenom to co se hodí a zamlčovat.
Když v budoucnu dojde na plnění slibů daných Pepou107 bude vláda a Babiš v následující pozici -> byly jste tam s ním (tohle je klíčové), měli jste mu v tom zabránit … nezabránili = v podstatě jste souhlasili. A opakuji – válkychtivé elity na summitu půjdou všemožně PePovi107 v jeho slibech naproti.
2. jiná situace by nastala, kdyby se vláda usnesla, že pojede jenom PePa107 a jasně mu vymezí mandát k zavazování za ČR do výše jeho hradního rozpočtu. V takovém případě, pokud by PePa107 naslibovat hory-doly, jsou vláda a Babiš ti, kteří byli podvedeni, protože jasně a veřejně vymezili pravomoce PePy107 a důvěřovali delegovanému zástupci (kterého vybral ÚS). Za toho, kdo bez jakýchkoliv diskuzí porušil dojednané by tedy byl PePa107, protože měl jasný mandát a nebyl tam nikdo, kdo by ho měl hlídat => vláda a Babiš věřili jeho čestnosti. Při dožadování se plnění závazků naslibovaných PePou107 by vláda a Babiš byli v neskonale lepší pozici oklamaných a podvedených lidí, kteří spoléhali na čestné jednání PePy107.
Nezapomínejte, že řízení je proces informační a informační válku vyhraje ten, kdo si lépe zformuje mediální prostředí/pozici.
Zopakuji taktiku pučistů – „… my jsme gauneři, kteří nectí žádná pravidla a dohody, ale vy (protistrana) jste přece ti čestnější a spravedlivější, kteří žádné prasárny nedělají.“ Jediná obrana je narušit tento jejich princip, na který spoléhají, resp. NEKONAT podle toho, jak očekávají. A očekávají, že vláda nebude „věc rozmazávat“ na veřejnosti. Pokud pokud pošlou jenom PePu107 s veřejně vyhlášeným nulovým mandátem, pak jsou v pozici těch, kteří „státotvorně“ ustoupili, ale současně ve velmi pravděpodobné budoucí pozicí podvedených a oklamaných => za hajzla by v tomto případě byl jedině PePa107 a jeho boys.
Babiš s Macinkou určitě mají plán B, s něčím takovým přece museli počítat.
Re: Char…
Mají hovno.
Obávám se, Targusi, že máte pravdu …
To bude boj Babiše a Macinky. Zůna nebude překážet. Babiš půjde na neformální večeři, která je velmi důležitá, sám. Z našich oficiálních zpravodajských webů se člověk moc nedozví, jak by také mohl, když jsou
to fan kluby Hradní gumy. Stačí si přečíst parlamentní zprávy a hned je jasné, že na tento výlet Pe-Pa nezapomene a ještě bude litovat, že se do Ankary na jednání vetřel. Babiš jasně řekl, že za zahraniční politiku a tedy za jednání na NATO zodpovídá premiér a vláda, nikoli prezident. A podle toho bude jednat.
Trump si pravděpodobně Hradní gumu podá, což bude zpestření jeho zážitku. Je velmi ješitný a nezapomíná, když někdo veřejně pronese o něm něco špatného. Ne, není třeba mu to připomínat, díky své ješitnosti si to perfektně pamatuje. Jeho ješitnost mu připomene, že si by si to měl s Pe-Pou vyřídit za tu odpudivou bytost. Trump je splachovací jen tam, kde musí. To je jen Trumpova záležitost. O to, aby na výlet do Ankary Hradní guma nezapomněl, se postará Babiš a Macinka, oba jsou v tom výborní.
P. Pavel nejenže nic nezařídí, ale ještě si naprosto zničí svoji pečlivě budovanou image a ztratí voliče. Lidé nejsou hloupí, jasně vidí, jaký P. Pavel skutečně je. Nic na tom nezmění prestituti, kteří budou chrlit oslavné a pochvalné články na prezidenta a jeho První Vyžírku.
Odkazy na články z Parlamentních listů jsou zde:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeptejte-se-Pavla-Babise-rozesmal-novinar-793257
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poleti-Pavel-linkou-A-cara-pres-rozpocet-Minarovi-Kvuli-US-je-veselo-793283
„A jestli to Babiš s Macinkou s naší hrdostí a suverenitou myslí vážně, tak Pávka pošlou do prdele takovým způsobem, že se na ten výlet ještě bude těšit.“
Právě že nepošlou. Z vrchu dohlíží Brusel, ať se nám to líbí nebo ne. Proti kartě Brusel karta Trump, třeba to jinak nepůjde.
Babiš s Macinkou by mohli udělat gesto a nechat agenta Pávka jet do Ankary samotného. Napsali by dopis, že místo Andreje Babiše přijede Petr Pavel. Nechali by mu i vládní letadlo. A těsně před cestou by schválili usnesení vlády, že prezident není oprávněn činit v Ankaře žádné sliby. Což by Pávek nedodržel, řečnil by a hřímal a čekal, že mu Andrej Babiš opět uhne a se skřípáním zubů schválí všechno, co nasliboval, protože to budou očekávat zahraniční partneři. Pokud bude mít Andrej Babiš odvahu, může říci, že slib dal Petr Pavel za sebe a ať se mu na jeho sliby jeho příznivci složí, aby je mohl splnit.
Já vím, že je to nereálné a Andrej Babiš poslušně skloní hlavu, protože nemá odvahu jít do konfliktu s Petrem Pavlem. A jestli se Andrej Babiš odváží potom postavit Petru Pavlovi v další prezidentské volbě, Petr Pavel vyhraje. Pokud chce Andrej Babiš dělat prezidenta, stejně bude muset jít do ostrého střetu s Petrem Pavlem. Někdy, Proč ne teď kvůli cestě do Ankary?
Špatně chápete, jaké jsou Babišovy touhy. Ten o post prezidenta nestojí, chce být premierem, který má možnost věci řešit. To že posledně Babiš kandidoval, byl vynucený tah způsobený odřeknutím Stropnického, který tak učinil na poslední chvíli. Teď to, myslím, bude jinak.
Nějak nemají protikandidáta proti Petru Pavlovi. Ale třeba jen chtějí PePu 107 nechat, aby se do voleb stačil co nejvíce znemožnit, a pak proti němu nasadí nepopsaný list.
Můžeme se tím divadlem jen bavit, je to hořká komedie, kterou nakonec draze zaplatíme.
To, že vy, protikandidáta nevidíte, ještě neznamená, že ho nemají. Víc prozrazovat nebudu.
Jiná věc je, že Pávek bude ve výhodnější pozici, díky tomu, že obhajuje a to je moc těžká situace. A ano, dělají všechno proto, aby měl Pávek prostor se znemožnit. A to je správná taktika. Nerušit protivníka, když dělá chyby!
Znáte ten vtípek?
Kam si sedne čtyřsetkilová gorila?
Kam bude chtít.
Onen inkriminovaný rozhovor, kde 107 označil Trumpa za odpornou lidskou bytost vysílali na Fox News. Možná i někde jinde, já nevím. Ale je téměř stoprocentně jisté, že Trump ví i bez nás. Co udělá? Co bude chtít.
originál: s kým hraničí Sovietsky zväz? s kým chce.
Mějme index státotvornosti – schopnosti si vládnout, na úrovni 0 pro ňáké ty africké státy, kde celá státnost a suverenita jsou víceméně jen čáry na mapě (ten znáte, jak bežel biftek přes somálskou vesnici ?) A index 100 pro Izrael. Teď neřešme zda jsou “ hodní nebo zlí“ – mluvme o zmíněné schopnosti si vládnout. Obklopeni nepřítelem, stále zatěžováni existenční hrozbou – a v nejednom oboru se dostali na světovou špičku, třeba v rekultivaci pouští. Umí si vládnout ! A kde jsou na této stupnici Češi ? 40 ? Nebo i více ?
Rozhodně je dobře Povelovi pobyt v Ankaře co nejvíce znepříjemnit. Trump se na tom může podílet, jestli bude chtít, ale nikdo od něj neočekává, že bude řešit naši směšnou domácí šarvátku.
Problémy jsou nejen u Nás dva . Parazitická generační Jelita a neochota lidí používat vrozený selský rozum .
Ten první se dá vyřešit generačním odplevelením . Ten druhý je složitější , tam každý musí začít pracovat sám na sobě a právě sám sobě zodpovědět otázku , co vlastně chce a jaký svět kolem sebe chce .
Ten zbytek potom půjde samospádem .
Tak. začíná to u nás.
„kdo tam za Českou republiku vlastně mluví. Jestli premiér a nebo Kolářův Nývlt,“
Aspen institute prostitute, v obou případech
Velká pravda, pěkný článek, Starý kocour to geniálně shrnul do dvou slov.
Něco z dob, kdy ještě novináři nemělo dáno, na které straně mají stát.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/127448/dcera-soudce-se-dostala-na-prava-podvodem.html
Dcera soudce se dostala na práva podvodem
Na světě se někdy dějí hrozný věci. Své o tom ví Barbora Brožová Baxová. Pochází z právnické rodiny, a tak není divu, že si zvolila práva, jako své budoucí povolání. Přihlásila se na práva v Plzni a samozřejmě byla přijata. Čekal ji ale šok. Univerzitní systém ukázal, že u zkoušek měla nula bodů! Novináři, kteří tenkrát ještě nevěděli, jak psát správně, to začali hned vytahovat a vláčeli ji bahnem, dokonce i v Blesku.Tehdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, který zrovna shodu okolností učil na tamní katedře trestního práva, se naštěstí hned ohradil proti neopodstatněným domněnkám, že snad jeho dcera měla u přijímaček nějakou protekci: „Nikdy jsem samozřejmě nikoho o něco takového nežádal. Bylo by to proti mým zásadám,“ prohlásil Baxa.
https://domaci.hn.cz/c1-39164970-prijimacky-v-plzni-mezi-podezrelymi-je-i-dcera-soudce-baxy
To opravdu nemusel. Bylo dost těch, co četli jeho jednoduché myšlenky a zařídili to. Bohužel, tak to chodí v tom našem lidském světě.
Jen dodám, každý vnímavý to poznal tehdy i nyní. A každý se tak někdy choval – z různých důvodů a mnohdy i bez nich. Třeba, proč nevyhovět kamarádovi, když mně to nic nestojí.
Bába se posere.
Jako vždycky.
Pokud to tak dopadne, může Andrej Babiš zapomenout, že by potom někdy nad Petrem Pavlem vyhrál.
Svatoplukovy pruty?
Asi ano.