27 května, 2024

To jako vážně?

Krátký knižní úvodník:

Přátelé, včera jsem vylifroval všechny prozatím objednané knihy a hlásím, že ode dneška nebudu do knih psát automaticky věnování adresátovi. Už se mi teď několikrát stalo, že si dárce knihu objednal jako vánoční dárek pro někoho z rodiny nebo kamaráda a věnování jaksi nepatřilo té správné osobě. Ode dneška bude každá expedovaná kniha opatřena jen mým autogramem a pokud mými knihami chcete někoho obdarovat a chcete pro něj věnování od Vidláka, napište příslušné jméno do poznámky.

Děkuji všem, kteří mě podpořili. Velice si toho vážím.

A teď už dnešní text:

V sobotu mají na Slovensku volby… A všichni se jim do toho vměšují. Náš prezident už mluvil o ochlazení vztahů, pokud by vyhrál Fico, Evropská komise vyjádřila znepokojení nad tím, že by mohl vyhrát Fico, česká majnstrýmová média (která jsou na Slovensku hojně sledovaná) se mohou pominout, že by na Slovensku mohl vyhrát Fico… a česká alternativní média drží Slovákům palce, aby vyhrál Fico.

Máme dva dny do voleb, tož já se také budu vměšovat. Mě také čte na Slovensku docela dost lidí…

Tyhle volby jsou prostě o Ficovi a hotovo. Nemusíte být žádní znalci slovenských reálií a tamní politiky. Tyhle volby jsou za Fica nebo proti Ficovi. Všechno ostatní je jen stafáž. Dokonce i prezidentka je jen stafáž. Bývalý premiér Magor Igor Matovič objížděl mítinky SMERu, protože na jeho vlastní prakticky nikdo nechodil. Snažil se tam dělat bordel asi tak stejně, jako se u nás snažili libtardi škodit Zemanovi pomocí pískotu a trenýrek. Většině stran hrozí, že se do jejich sněmovny ani nedostanou… Na prvním místě je Fico, na druhém je Progresívné Slovensko a na třetím je bývalý Ficův parťák Pelegrini. Pak dlouho nic a pak řada trpaslíků. Všichni visí na rtech Ficovi a řeší se jen a jedině on.

Hele, o Ficovi není třeba se bavit. Ten je všude, plní i české sociální sítě, například jeho odpověď našemu prezidentovi, byla vynikající. Kampaň postavil velice šikovně a jeho soupeři reagovali hystericky, čímž mu ohromně pomohli. Chtěli kriminalizovat jeho lidi… nezdařilo se. Chtěli zdiskreditovat Kaliňáka, jak se pere s Matovičem… nepodařilo se. Nasadili varovné hlasy ze zahraničí, Slováky to jen naštvalo, protože nikdo nemá rád, když mu někdo zvenku nakukuje do obýváku a kecá mu do vnitřních záležitostí. Jméno Fico se přetřásá úplně všude, nejen na Slovensku.

Já bych se rád zastavil u toho Progresívného Slovenska. To je v podstatě strana těch nejlibtardovatějších libtardů. Založeno bylo v roce 2017, dopracovalo se dvou mandátů v eurovolbách (v koalici se stranou SPOLU) a dostalo do křesla Zuzanu Čaputovou. Pak má pár mandátů z komunálu a to je všechno. Ve volbách do Národní rady v roce 2020 nepřekročili (v koalici se SPOLU) potřebných 7%.

Ale podle posledního průzkumu teď předběhli dokonce i SMER…

Jako fakt?

Viděli jste jejich volební hesla? Oni fakt dávali na plakáty, že muži mohou mít vagínu a ženy mohou mít penis. Jejich předvolební reklamy na fejsbůku, to je jak Prague pride ve slovenském vydání. Program mají samozřejmě úplně stejný, jako všichni. Milion šest bodů o tom, jak všem přidají, postaví nemocnice, zajistí doktory i výživné, každému dají na střechu fotovoltaiku… Tohle mají vždycky všechny strany. Pochybuju, že by si někdo všimnul, kdybych přeházel stranická loga…

To se jako fakt dá na Slovensku uspět s tím, že muži mohou mít vagínu? Tohle se dá použít ve volbách a být nejsilnější stranou?

Viděl jsem několik jejich tiskovek z dneška a z doby před covidem… Tehdy měli asi šest procent preferencí. Nic se nezměnilo. Stejná komunikace, stejná témata, stejní libtardi. Ve všech ohledech. Neviděl jsem nic, čím by se odlišili od roku 2020. Že by se od té doby staly jejich myšlenky o tolik populárnější? Když nám zároveň jiné průzkumy říkají, že na Slovensku rostou proruské a protiukrajinské postoje? To jako nikomu není divné?

Slováci a Češi se od sebe moc neliší. Koneckonců máme sedmdesát let společné historie a náš rozchod proběhl kultivovaně, bez jediného náboje, bez jediné kapky krve a bez jediného nevypořádaného hraničního kamene. Nicméně, Slováci nejsou takoví neznabozi jako my. A také mají větší míru studu než my.

Já prostě nemůžu uvěřit, že by se něco takhle libtardího dalo dát před volbami na fejsbůk a nepohořet na tom. Chápu, že to funguje někde v centru Bratislavy v kancelářích nadnárodních korporací nebo v redakci Slovenské televízie, ale pochybuju, že to funguje kdekoliv jinde. Ženy mohou mít penis… volební heslo století. Já vím… oni mají hlavní heslo „zvolme si budoucnost,“ ale je to úplně to samé, s čím šli do voleb v roce 2020 a nemohu uvěřit, že dnes jim tu komunikaci žere čtyřikrát tolik lidí, co tenkrát.

Nebo se zase udělal nějaký cinknutý průzkum? Přání otcem myšlenky? Progresívné Slovensko má nejdražší kampaň, takže se pokoušejí udělat cokoliv, aby to trochu dopadlo? A když se pak ukáže poloviční volební realita, bude se křičet o podvodech ve volebních místnostech? Nebo má Fico tak výrazné čertí rohy, že to lidi raději hodí ojrohodnotám, i když vidí ve vlastních peněženkách, kam je to dovedlo?

Já osobně si myslím svoje a čichám čichám další obrovský průser majnstrýmových médií a na ně navázaných agentur pro výzkum veřejného mínění. Mohu se samozřejmě mýlit, ale o to pečlivěji si v sobotu večer prostuduji výsledky.

Myslím, že nebudu jediný. Uršulka Leyenová, ani naše Pětikolka nebudou klidně spát. Jde o hodně. Ukáže se, kolik těch liberálů skutečně je. Progresívné Slovensko tentokrát nekandiduje v žádné koalici, ale je v podstatě jediná partaj, která drží naděje současných vládců Evropy na budoucnost. Nedivím se, že měli takřka nekonečný rozpočet na kampaň. Nedivím se, že všichni zdejší libtardi pomáhali, co to dalo. Pokud by jim z evropských hodnot měla vypadnut první cihla, nikdo neví, co to udělá. Stejně tak platí, že Ficovo vítězství by značně otřáslo Pětikolkou u nás. Přece jenom, Češi se od Slováků opravdu moc neliší.

Tož, bratři Slováci, držím vám palce, mějte šťastnou ruku a pěkně to v sobotu rozlouskněte. A i kdyby měly průzkumy pravdu a zvolili jste si ty muže s vagínou a holky s penisem, stejně vás budeme mít rádi. Jednou jsme bratři, no ni?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

148 thoughts on “To jako vážně?

 1. Moje žena je slovenka, volila korespondenčně „fašisty“. Její matka na slovensku progresivní slovensko, její nejlepší kamarádka progresivní slovensko, její přítel progresivní slovensko, prakticky všichni, které tam známe, budou volit progresivní slovensko. Já jen, abychom se nedivili.

  1. Předpokládám když vyhrají, tak Čaputice přehodnotí nekandidaturu a jako místopředsedkyně tohoto hnutí se pro Slovensko obětuje a ještě jednou ten palác dá.

  2. Možná bychom měli všichni volit Piráty a Progresivní Slovensko. Ať to utrpení neprotahujeme. Možná už jsme tak zdegenerovaní, že bude možností jen exit.

 2. Gratuluji voličům SPOLU.

  Zase jednou nám vaši preferovaní lhali, to znamená naše další okradení.

  Zbyněk Stanjura k poplatkům za obnovitelné zdroje energie (tzv. POZE, jež jsou součástí ceny, kterou platíte za elektřinu) dne 15.5.2023:
  „My ten objem chceme snížit minimálně o 14 miliard tak, aby ho neplatil nikdo – stát ani spotřebitelé,“ uvedl. „Víme, že to nebude jednoduché a že ti, kteří podporu inkasují, budou hrozit žalobami a arbitrážemi. Nicméně my jsme to riziko posoudili a jsme připraveni ho podstoupit,“ dodal Stanjura.
  V pondělí 25.9. bylo vše jinak. Stanjura i s celou vládou tváří v tvář jasnému fiasku vycouvali a kompletní výši POZE v roce 2024 přesunou na české domácnosti a firmy.
  Za další z celé řady porušených slibů ze strany pětidemoliční parodie na vládu zaplatíme všichni společně z našich kapes takovou malou drobnou částku.
  36 miliard korun!

 3. Došla mu ta slova? V pár větách sesumírovaná celá jeho kariéra a špinavý charakter.
  „Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí se konala tradiční poutní mše, kterou vrcholí Národní svatováclavská pouť. Mši celebroval kardinál Dominik Duka, kázání pronesl litoměřický biskup Jan Baxant. „Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, je věrný i teď; kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, žádnou víru nemá. Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví,“ pronesl Duka mimo jiné před prezidentem republiky Petrem Pavlem, který se mše rovněž účastnil“

 4. Jako například ty reklamy co jsem viděl dnes v Brně na hlaváku a na Telegramu i z Práglu, to je síla… Jak to může být legální?? Kdo to platí??
  (Řekněte Slovákům, ať jdou volit. Když se to podělá, domů už se nevrátí)
  K vidění třeba zde: https://t.me/zemavek/41924

  Dále jsem ještě zaregistroval tohle a to je taky síla. Jako vždy je čokl zakopaný v maličkostech, zde konkrétně v poznámce „uprednostníme univerzitné e-mailové adresy“ — což budou z 99% libtardí produkty dnešního vzdělávacího systému.
  https://volebnyvlak.sk/registracia/

  1. Na hlavní stránce je to rečeno ještě nepokrytěji:

   Keďže sú to väčšinou študenti, ktorí môžu mať väčší problém zaplatiť za lístok, v prvých kolách registrácie budeme preferovať ich. Neskôr sa registrácia otvorí pre všetkých. Dokopy plánujeme pomôcť prepraviť až 1 400 ľudí.

  2. A tady ve FAQ:

   Akú mám istotu, že obdržím lístok?

   Pri lístkoch budeme uprednostňovať študentov, ktorí majú preukaz študenta a zaregistrovali sa pomocou univerzitného e-mailu. V prípade, ak zostanú voľné miesta, rezervácie otvoréme aj pre ostatných.

 5. Mainstream soustavně porušuje ustanovení § 405 Trestního zákoníku: „Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.“
  Naposledy to provedlo Echo 24: „Za druhé světové války se desítky tisíc Ukrajinců připojily k nacistům, neboť je vnímali jako osvoboditele od stalinského útlaku.“
  To samozřejmě není pravda, neboť Organizace ukrajinských nacionalistů vznikla v Haliči a Volyni, které nebyly součástí Sovětského svazu, nýbrž Polska a vznikla pro boj proti Polákům. Za 2.světové války 14. granátnická divize SS pomáhal nacistům v boji proti odboji Zemské armády (Armia Krajowa). Bylo to v době, kdy nacisté bojovali daleko na východě a nikdo nepředpokládal, že Halič a Volyně budou osvobozeny Rudou armádou. Sám Bandera byl jako terorista odsouzen polským soudem k trestu smrti.
  To, co píše Echo 24 a šíří to i veřejnoprávní média je přesně tou snahou „zpochybnit“ genocium, kterého se ukrajinští nacionalisté dopouštěli na Polácích, Židech, Češích a dalších neukrajinských národech.
  Samozřejmě to je i tak hloupost – Sovětský svaz byl za 2. světové války spojencem jak Československa, tak i Kanady. Každá akce, kterou 14. granátnická divize SS podnikla proti Zemské armádě, proti Slovenskému národnímu povstání i proti slovinským partizánům prodlužovala válku a zvyšovala počet jejich obětí.
  Mimochodem, nikde jsem nečetl, že by se Anthony Rota vzdal poslaneckého mandátu. Asi to udělal fikaně, jako Gazdík, ten také odešel z ministerské funkce, ale zůstal poslancem.

   1. Re: Onanym

    Nikoli soudruhu.
    PO druhé světové válce.
    PO!!!
    A soudruzi založili svou bohulibou organizaci primárně určenou k etnickému čištění prostoru dosti dlouho předtím, než se vůbec přiblížila fronta. Stímto foršriftem opravdu neuspějete.

 6. Tyto volby na Slovensku jsou předobrazem toho jak to bude jednou tady. Mají tam velmi podobnou situaci. Končící libtardí éra, kdy vládla velmi neschopná a neoblíbená vláda. Proti je „nedemokratický politik“ co mu spojená libtardí mediální fronta nasazují psí hlavu. Nad tím libtardský prezident.

  Může to dopadnout všelijak. Fico vyhraje a složí vládu. Fico férově prohraje. Fico prohraje ale bude to smrdět na sto honů podvody. Nebo nastane puč aby se Fico se nemohl ujmout moci.

  Bude to demonstrace čeho jsou libtardi schopni, když jim reálně hrozí ztráta moci. Co všechno budou ochotni udělat. Kam až zajdou, aby Slovensko zůstalo jako pevná součást NATO připraveno jít do případné války.

  Zda zůstane jen u mediálního vřeštění co už dávno ztratilo na účinnosti. Nebo přijdou nějaké metody známé spíše z Latinskoamerických režimů s generály ve zlatých uniformách.

  1. a co třeba na seznamech prodavačů orgánů?
   Co všechno má paní doktorka o dětech v počítači?
   Jakýmpak zázrakem žijí mnohé hlavy pomazané do sta let?

   1. To byste se pak mohl i zeptat, jestli má každý život hodnotu sto miliónů korun.
    Je mi z té kampaně na zvracení.

 7. @ Já bych se rád zastavil u toho Progresívného Slovenska. To je v podstatě strana těch nejlibtardovatějších libtardů. Založeno bylo v roce 2017, dopracovalo se dvou mandátů v eurovolbách (v koalici se stranou SPOLU) a dostalo do křesla Zuzanu Čaputovou. Pak má pár mandátů z komunálu a to je všechno. Ve volbách do Národní rady v roce 2020 nepřekročili (v koalici se SPOLU) potřebných 7%.
  Ale podle posledního průzkumu teď předběhli dokonce i SMER…
  Jako fakt?

  Pane Vidláku, možná trochu podceňujete úsilí KoZa zůstat u koryt moci.
  Už to tady mockrát zaznělo, ten nejpádnější důvod pro vítězství PS se jmenuje korespondenční volby.
  Předvolební průzkumy tomu mohou také napomoci.
  Vzpomeňme, jak se u nás dostali Pijáti do patlamentu.
  Dělali bordel před Českou jejich televizí, byli široce medializovaní a najednou vyskočili v průzkumech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *