17 července, 2024

To by bylo, aby nebylo…

Dneska po delší době obrátíme zrak k blízké geopolitice, což znamená Ukrajinu, protože tamní dění stojí za pár řádků textu. Nečekejte ode mě dneska žádnou hlubokomyslnou úvahu, spíš bych rád shrnul události posledních týdnů a trochu si zavěštil… je totiž o čem.

Ale ještě než přeskočíme do širých nekonečných stepí, dovolte mi jednu věšteckou glosu z domova… V posledních dnech se totiž objevila celá řada kýblů špíny, kterými byl velmi kvalitně osračkován kandidát na českého Pichoneta – generál Petr Pavel. Najednou se našli dávní kamarádi, našla se celá řada dokumentů, Petr Pavel je v jednom kole a neví, komu odpovídat dřív, Lukačevičova mééédia se to snaží zachránit, seč jim síly stačí, ale moc jim to nejde. Agent Pávek už má na fejsbůku tolik roztomilých fotek se srpem a kladivem, že jeho raketový vzestup preferencí asi brzy nabere stejně strmý pád.

Vidlácky bych si proto myslel, že Babiš na prezidenta kandidovat nebude. Tuhle munici měl připravenou do druhého kola, aby ukázal národu, že není režimní prominent jako režimní prominent. Někteří prostě a jednoduše vybudovali Agrofert a druzí kvalitně lezli do nové americké řiti… Když přišel povel k palbě na Pavla už teď, tak se taktizuje na jiné jméno a zřejmě je pro tuto taktiku výhodné sestřelit soudruha generála co nejdříve. A to by mohlo být výhodné i pro nás na Alternativě. Třeba se nám podaří zacílit podporu a dostat do druhého kola někoho z našich.

A teď už na Ukrajinu…

Hele, víte proč Rusové tak moc potřebovali Krym a sevastopolskou základnu, že byli ochotní jít se Západem do otevřeného střetu, schytat ekonomické sankce a mít za hranicemi militarizujícího nepřítele? No přece proto, aby jim nějaký Američan nemohl v Černém moři odpálit plynové trubky. Černé moře kontroluje Rusko díky nepotopitelné letadlové lodi Krym. Křižník Moskva může jít ke dnu, ale Sevastopol ke dnu nepůjde.

Měli Němci stejně dobře hlídané Baltské moře? Neměli. Přišli o trubky? Přišli. Můžou natvrdo říct, kdo to udělal? Nemůžou. Kdo je v řiti s hospodářstvím? Tolik k úvahám o tom, k čemu je v jedenadvacátém století potřebná armáda a výhodně umístěné základny a proč někdy stojí za to, jít do střetu se silným nepřítelem.

Popojedeme ke Kachovce.

To je ta óóhromná přehrada na Dněpru, přes kterou vede jedna zásobovací cesta pro ruská vojska na západní straně (po hrázi). V předchozích týdnech se nám obě strany obviňovaly navzájem, že ti druzí chtějí odpálit hráz a způsobit zničující povodeň v Chersonu a okolí. Ukrajinci tvrdili, že to Rusové chtějí udělat prostě ze škodolibosti, aby zničili to, co nemohou ubránit, Rusové tvrdili, že to chtějí udělat Ukrajinci, aby se jim lépe ničilo ruské síly, které by díky povodňové vlně měly jiné starosti než obranu před americkými obrňáky.

Obě strany se nám navzájem předháněly v podrobnostech, skoro každý gaučový stratég na to měl svůj názor, podle toho, komu fandí, mělo to už už nastat, ale nakonec tento gordický uzel rozlouskli Rusové a začali Kachovku úplně normálně vypouštět. Tím skončily všechny důvody pro odpal hráze a zároveň to ukázalo, kdo měl skutečně zájem, dělat povodeň. Všimněte si prosím, že najednou je o Kachovce ticho, nikoho už nezajímá. Ve světle této skutečnosti – kdo měl zájem na odpálení přehrady? Ano milé děti, byli to Ukrajinci a Rusové předešli dalším kecům o jejich terorismu prostě tím, že vypustili vodu…

Mňo, a když byli Ukrajinci ochotní odpálit hráz, aby divoké vody konaly dílo zkázy místo šrapnelů, na koho byste si vsadili s hentou špinavou jadernou bombou? Rusové mluví o tom, že ji Ukrajinci chystají, Ukrajinci zase tvrdí, že ji Rusové chystají jako provokaci, obě strany vyzývají mezinárodní orgány i různé státníky, aby s tím ráčili něco dělat. Prý ji Ukrajinci vyrábějí v Dněpropetrovsku, Rusové zase údajně chystají něco v JE Záporoží… čert aby se v tom vyznal.

Naše mééédia mají samozřejmě jasno a pokud něco takového vybuchne, tak nepochybuji o tom, že viník bude znám ještě dřív, než se usadí radioaktivní prach.

Pravda ale také je, že Putin vysloveně hraje na záminky. Nejprve muselo dojít na Krymský most a pak teprve začal likvidovat ukrajinské elektrárny. Nejprve muselo dojít na sankce, než začal přiškrcovat kohoutky. Nejprve muselo dojít na diplomatickou roztržku, než jí on dokonal. Nejprve musel Západ Rusku zmrazit rezervy, než začal Putin znárodňovat západní firmy a těžební projekty. A tak celkem nepochybuju, že odpal špinavé bomby by znamenal ruskou odpověď. Zřejmě jadernou. Se vším, co k tomu patří.

O té špinavé bombě se teď tolik mluví, že bych se vlastně divil, kdyby na ní nedošlo. A je vlastně jedno, jestli je v háji Ukrajina a považuje to za svojí poslední možnost, nebo je v háji Rusko a považuje to za svoji poslední možnost. Špinavá bomba by skutečně mohla být tím posledním incidentem před koncem světa…

Nebo proto jel Steinmeier na Ukrajinu? Aby nabídl peníze, pokud Ukrajina nebude mít podobné nápady? Proto teď všichni začali najednou mluvit o míru, i když ještě před týdnem byli připravení šturmovat na Moskvu? Nějak moc spolu hoši mluví. Skoro to vypadá jako tlak na naše demokratické banderovce. Skoro to vypadá, že se naši představitelé lekli vlastní odvahy a zjistili, že se příliš blížíme něčemu, co by se opravdu mohlo vymknout kontrole.

Jako kdyby teď analytici řekli, že Moskva neblufuje a pokud na tuto bombičku dojde, tak odpoví plnou silou. Už i američtí Demokraté začali tlačit na Bidena… není divu – volby jsou za rohem a Republikáni mají našlápnuto. Pokud se má něco stát, bude to brzy. Za tři týdny může být už úplně jiná situace.

Pokud se něco stane, stane se to teď.

216 thoughts on “To by bylo, aby nebylo…

 1. Zelenskyj tvrdí, že nejvíc si cení územního celistvosti a pro tu je nutný se obětovat. Platí to vždycky a pro všechny? Vynechám majetky oligarchů ulité v zahraničí o které se nepodělili. Už byla několikrát situace, kdy jejich vláda musela volit mezi válečným úsilím a omlouváním banderovců. Pokud banderovci ohrozili válečné úsilí a tím i touhu po posvátné celistvosti, najednou se ukázalo, že vláda si neví rady,co s nimi udělat. Banderovec je nedoktnutelny dokonce i když ohrožuje celou svou zemi. Stačí zmínit Melnyka jak způsobil výpadek Starlinku urážkou Muška. Byl to jeden z důvodů výpadku.

 2. Kdo si počká, ten se dočká. I pravda, která to má dnes těžké
  Kdo si počká, ten se dočká. I pravda, která to má dnes těžké

  Komentátor Ivan Hoffman se ve svém komentáři zamyslel nad pravdou, která to má podle něj v dnešní době velice těžké, protože kromě cenzury ji ohrožuje také autocenzura.
  Ivan Hoffman
  24. října 2022 – 11:03

  Okřídlený bonmot z posledních let „Jaký je rozdíl mezi dezinformací a pravdou? Půl roku!“ přivedl komentátora Ivana Hoffmana k zamyšlení o pravdě a o tom, co je za pravdu vydáváno. Podle Hoffmana se pravda v podobě jediné přípustné verze postupně stává vlastní karikaturou a odmítání jiných pohledů směšným.

  Tento okřídlený bonmot je vedlejším produktem kampaně proti nepohodlným informacím. Není problém označit nepohodlný názor, který odporuje oficiální verzi, za konspiraci. Problém je držet se oficiální verze, když vyjde najevo, že byla kritizována a zpochybňována právem, napsal ve svém komentáři na serveru parlmentnilisty.cz Hoffman.

  Hoffman dále píše o patogenu SARS-CoV-2, který nám obrátil svět vzhůru nohama, jsme svědky a přímými účastníky globálního příběhu, ve kterém společně s koronavirem mutuje pravda. Televize Fox News přišla před pár dny se šokující zprávou, že na Bostonské univerzitě badatelé vylepšili wuhanský patogen, který má na triku celosvětovou pandemii. Dozvěděli jsme se, že americký laboratorní „netopýr“ má ve srovnání s tím čínským smrtnost až 80 % a pětkrát vyšší úmrtnost. Je z toho skandál, univerzita se brání, respektive zatlouká, neboť místo potlesku sklízí nevraživost, píše dále Hoffman.

  Vědci, kteří z jara 2020 studovali covid pod mikroskopem a dovolili si poznamenat, že rozhodně nevypadá jako něco, co mohlo vzniknout v přírodě, platili ještě nedávno za dezinformátory. Pravdu měli pro sebe zarezervovanou mediální autority, kterým bylo i bez mikroskopu jasné, že všemu na vině je polévka z čínského netopýra a nemyté ruce, zamýšlí se ve svém komentáři Hoffman.

  Podobně je tomu s pravdou o vakcínách, které podle odborných mediálních celebrit měly bránit přenosu nemoci, takže kdo nebyl naočkovaný, platil za nezodpovědného vyvrhele, egoistického ničemu, který své okolí ohrožuje na životech. Před několika dny jistá prezidentka Pfizeru v Evropském parlamentu přiznala, že na přenos infekce vakcíny testovány nebyly, takže zda brání přenosu nemoci, Pfizer neví!

  Hoffman také píše o oficiálních verzích, které bývají ve veřejném mínění hluboce zakořeněné, protože jsou jimi důkladně vymyté mozky konzumentů mainstreamových médií. Proto mýtus o životodárné vakcíně žije jakýsi život po životě. Politici naléhají na očkování, které zabrání šíření nemoci, přestože to netvrdí už ani farmaceutická firma, která se na byznysu s vakcínami neskutečně napakovala, míní Hoffman.

  Také jsme psali:
  OSN totálně selhala a prosazuje pouze zájmy Spojených států

  Podle něj prý také platí úměra, že čím více se lidem vnucuje oficiální verze nějaké události anebo jevu jako jediná pravda (třeba že je země placatá), tím trapnější jsou její hlasatelé, když jim pravda zmutuje a stane se vlastní karikaturou. Je to přesvědčení o vlastní pravdě, jež brání dogmatikovi pravdu hledat. Kdo má moc, plynoucí z vlastnictví pravdy, logicky udělá první poslední, aby mu jeho pravda v konfrontaci s realitou nezmutovala. Tady někde hledejme vysvětlení, odkud se bere partnerství jediné pravdy s cenzurou.

  Podle Hoffmana definuje cenzor pravdu jako mutující patogen. Má to logiku. Pravda je spíše procesem než konstantou, spíše cestou než cílem. Kdo nesvede pravdě sloužit, musí si ji přivlastnit. Přivlastněná pravda je ale už z podstaty pravdou znásilněnou čili dezinformací. S mutující pravdou souvisí zmatení pojmů. Vládnoucí dezinformátoři likvidují z pozice vlastníků jediné přípustné pravdy oponenty, které označují za nebezpečné dezinformátory, píše Hoffman.

  Také jsme psali:
  Studie Pfizeru neprokázala bezpečnost vakcín pro děti

  Na závěr svého komentáře píše Hoffman o pravdě, která to má podle něj těžké, protože kromě cenzury ji ohrožuje i autocenzura. Každý nemá nervy a odvahu riskovat konflikt s fanatiky. Naštěstí má ale pravda šanci, že když vyčká půl roku, dá jí za pravdu realita. A optimisté tvrdí, že rozdíl mezi dezinformací a pravdou už činí pouze tři měsíce. Pravda “ a nuly“ prý mutuje rychleji, uzavřel svůj komentář Ivan Hoffman.

 3. Níže jsem zaregistroval návrh, aby Vidlák kandidoval na prezidenta.
  Petra měla několik kvalitních připomínek – nicméně přirovnala aktuální stav Vidlák politicus k rychlenému rajčeti (což by mi strach nedovolil!).

  Osobně si myslím, že vše je otázkou marketingu.
  Heslo Pravda vítězí je už vyloženě zastaralé, trapné a provokativní .

  Navrhl bych nejprve úderné heslo, směrované na globálně vládnoucí velvyslanectví:
  „Ve Vidlákově se bojuje za Washington!“

  A výměnu prezidentské zástavy za modenější:

  Navrhuji na prezidentskou zástavu umístit dvouocasého lva (s úměrným nožstvím koulí, tj. čtyřmi).
  V tlamě by držel vidle a na hlavě by měl Vidlákův australský klobouk.

  Přízvisko Tatíček Vidlák si Vidlák vzhledem k množstí potomků (zatím pět) zaslouží mnohem více než „tatíček“ Masaryk (pouhé dva kousky).

  1. K tomu heslu. Je to sice na heslo dlouhé, ale pravdivé:

   Možná že někdy zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí KO, ale aktuálně na body vede lež a nenávist.

  2. Heslo je dobré, sama bych ale zvolila aktuálnější. Slovem roku je zastropovat.
   “ Láska Vidláků k těm za Atlantikem nezná strop ! “
   Svoji lásku k Washingtonu si zastropovat nedáme !!!

   1. Heklanov:
    Musím sportovně uznat, že se mi heslo
    „SVOJI LÁSKU K WASHINGTONU SI ZASTROPOVAT NEDÁME!“
    líbí víc než to moje – možná by si zaloužilo být zařazeno coby heslo dne.

    Jinak mě napadla ještě aktualizace dalšího oblíbeného hesla :

    Kdo neskáče,- není Čech! Hop, hop, hop!
    KOMU NEPŘESKOČILO – NENÍ ČECH! BUM, BUM, BUM!

    1. Kdo neskáče – není Čech !
     Heslo bylo původně určeno jako nápis na nuselském mostu jako možná forma řešení energetické krize.

  3. Jo, a ještě technická.
   Lva bych opatřila zástěrkou z hvězd a pvuhů. Má sice hřívu, ale nevíme, jestli se necítí být lvicí.
   Kulky zaváněj sexismem.
   🦁

  4. Zbytečně nákladné a pracné. V hesle „Pravda vítězí“ stačí nepatrná úprava diakritiky: Pravda vítězi. A je to. Nota bene to má tu výhodu, že pologramotná část národa si ničeho nevšimne, a gramotná část národa si bude myslet, že to takhle vyoslili nějací pologramoti. Nota optime, takto upravené heslo je věčně platné bez ohledu na to, kdo se aktuálně stal dočasným vítězem.

     1. Tak to jsem zklamaná. Myslela jsem, že ho vymyslel pan Tesař. Když byl ještě normální.
      Nedávno se přesunul na Forum 24 , představa Tesaře u Šafra , no, raději nic.
      😳

 4. A zase aktuální glosa Ivana Hoffmana. O písni Slávka Janouška Kdo to zavinil. ( Na ČRo )
  🥶💥⚰️🔥🧨💀⁉️

 5. Tolik nesmyslů v jednom článku se hned tak nevidí. Naopak, vlastní domek je jedinou možností, jak si v prostředí všeobecné chudoby zajistit život ve stylu chalupaření v nejhorším i bez plynu a elektřiny a s vlastní kálíkárnou a kurníkem. Finančně neudržitelné bude bydlení v nájemním domě, kde plyn a elektřinu budete muset platit a slepice na balkóně asi mít nebudete. Ledaže by finančně neudržitelné bylo platit z toho běžného domku daň z nemovitosti.

  https://magazin.aktualne.cz/nocleharny-na-kraji-mesta-obyvatele-sidelnich-kasi-jsou-zavi/r~c2b69e0c358511ed93abac1f6b220ee8/

  1. Bydlení v nájemním domě je vhodné pro někoho, kdo šroubuje od nevidim do nevidim a domů chodí jenom přespat. Takový člověk si může dovolit celý život bydlet v „hotelu“.

  2. To platí o starší zástavbě. Domek z třicátých let míval běžně pět set až osm set metrů zahrádky, to je terno. Ale viděl jste někdy zevnitř dnešní satelit? Tam jsou domky tak nahňácané na sebe, že na „zahrádku“ svítí slunce jen v poledne. Ty travnaté mezery mezi obytnými jednotkami jsou v podstatě jen proto, aby se to dalo prodávat jako samostatné domy. Ani slepice na tom neuživíte, natož rodinu. Kdybych si měl vybrat, bral bych radši ten panelák. Protože satelit je v podstatě taky panelák, akorát má o kousek větší balkón a musíte si sám řešit všechno, co by v paneláku řešilo družstvo. Všechny starosti vlastního domu – a žádné výhody…

   1. Dvě auta jsou podmínkou, jedno pro taťku – živitele a druhým rozváží mamka děti do školek, škol, kroužků, sportů, nakupuje a vyřizuje věci v blízkém městě.
    Finančně je asi lepší to město. Pro děti zase satelit, mohou běhat samy venku.

  1. Zdá se mi, že Brno obsazuje všechny rozhodující pozice v zemi. Ne, že by se mi to moc líbilo. Mají tam tolik problémů a malérů, to by měli řešit nejdřív doma než je začnou rozsévat všude.

 6. Topte víc a topte déle
  plynu máme tři prdele! –
  volá zloděj z Opavy.
  Jenže člověk chápavý
  nedá na ty vládní kecy,
  šlam s olejem hoří v peci.
  Plyn ve špajzu není náš –
  to německý satanáš
  na Čechy si zuby brousí,
  těší se, že je zardousí.

 7. Vidlák asi nekecá, když říká, že jeho kydy čte tolik lidí. Včera se o něm zmínil Rajchl v rozhovoru u Bureše a fakt to četl! Pořád se tu řeší nějaký kandidát na prezidenta pro alternativu a pořád žádná shoda. Tak mám takový návrh: Vidlák na hrad!

  1. Klidně podepíšu arch, ale je to takové neoriginální. Skutečně neotřelé nápady jsou vzácné, a toto je jeden znich:

   „Přijatelní kandidáti na post prezidenta jsou pouze A.Babiš a D.Nerudová. Aby se hlasy netříštily, měly by se rozvést, uzavřít spolu sňatek a kandidovat společně. A.Babiš by též měl provést tranzici, či se aspoň začít identifikovat jako žena, aby mohl zastávat pozici první dámy.“
   https://twitter.com/AlexanderPiksa/status/1584821886357188608?cxt=HHwWgMCtifzGtf4rAAAA

  2. Znáte rychlená rajčata? Vypadají hezky, ale bez chuti. Je úplně jedno, že jste si pořídil velice chutnou, odolnou a bohatě plodící varietu. Zkrátka, není to ono. A s Vidlákem na Hrad dnes, by byla stejná situace. Musí dozrát, získat zkušenosti. Nevím, jestli pro Hrad, ale našlápnuto do politiky má slušně.

   1. Že by byl horší než Danuše Antoinetta? To by rozhodně nebyl .. nebo nechci ho podceňovat, ale pořád je to poměrně rozumný člověk s funkčním mozkem a není to zjevný kolaborant. I kdyby se zavřel do kanclu a skládal tam vlaštovky, byl by lepší než zmíněná.

    1. Ne, to by nebyl. Ale byla by škoda zkazit dobrého politika tím, že ho „urychlíme“. Udělá spoustu zbytečných chyb a ztratí část své integrity. Potřebuje se postupně dostat do vyšších pater politiky, aby měl možnost se seznámit se zákony a procedurami. Vždyť se podívejte na Pekarovou. Má řídit Sněmovnu a je to k pláči – i kvůli jejím neznalostem. (O neznalostech reálného života ani nemluvě.)

     1. Vidlák musí být politikem, a dříve či později především ministrem. Čeho? To je jedno. Proč? No přece proto, aby mě ustanovil svým politickým náměstkem.

      Já se pak zavřu do kanclu a místo skládání vlaštovek budu spravovat web Ministerské kydy. – Ačkoliv, webů hodných toho jména už je hodně, není-liž pravda…?

      1. Proč by se v první fázi neujal zemědělství? A pak, třeba tak v horizontu 2 – 5 let (podle toho, kdy budou volby a on bude připravený, by mohl aspirovat na premiéra. A pak, pokud se osvědčí a národ bude znát jeho jméno, proč se neucházet o post prezidenta, že? Ale takhle ho jednak ještě spousta lidí nezná a jednak ne každý, kdo ho zná by jej volil. Tudíž by jeho kandidatura jenom odčerpávala hlasy někomu z alternativy, kdo by mohl mít šanci. Už jenom zbrklostí by si do budoucna ubíral body. Vás, Zakladateli, by si určitě vzal s sebou. Není nadto mít vedle sebe někoho, na koho je spoleh.

   2. Já myslím, že je naopak ta správná doba a měl by to zkusit, je potřeba z toho udělat co největší kabaret. On se ten úřad prezidenta bere moc vážně, je to takový starý zvyk, podle mě už přežitek. Když vezmu co se tady poslední dobou děje, vůbec mi to nepřijde jako nějaký blbý nápad. Ještě bych si tam dokázal představit i Turánka. Sice jsem na něj měl takový skeptický pohled prvně, dost předsudky kvůli tomu jeho na první pohled ne moc přesvědčivému vystupování, ale on by byl úplná pecka kdyby se tam dostal. Je takovej lidovej, dost se liší od těch ostatních ambiciózních panáků. Hlavní je, aby tam byl někdo, kdo mluví otevřeně a nebere si moc servítky, kdo nebude hrát tu hru. Vidlák by se otrkal, si myslím, že podstatný je hlavně takový ten zdravý základ. Nepotřebujeme další politickou figuru, i když to chce odvahu si to přiznat a přehodnotit takový ty vžitý postoje. Ona je v plánu Čaputka a to asi nikdo nezastaví, ale dost by pomohlo i to, kdyby se někdo takový objevil v těch diskuzích v mainstreemu a trochu rozčeřil vody.

 8. Zpravodajství polské televize ukázalo novou várku české pomoci Ukrajině. Některá tato zjištění vedla k úvahám, zda by ministryně Černochová nechtěla na frontu odeslat českou armádu kompletně, to torzo zde už prý nedává smysl.
  Zbrojní analytik Jaroslav Štefec na záběrech z nádraží v Krakově identifikoval i nedáno modernizované české tanky s britskými motory, izraelskými převodovkami a italským systémem řízení palby. Do jejich modernizace prý byly investovány těžké miliardy.
  Na záběrech se objevilo takových tanků šest. Štefec k tomu doplňuje, že modernizovaných tanků bylo asi třicet, provozuschopných z toho na začátku roku bylo asi deset. Většina z toho teď tedy směřuje na východ. Kromě toho viděl na obrázcích polské televize ještě dvě česká vozidla BVP-2 a jednu Tatru 8×8.
  „Vzhledem k tomu, že se české vládě už celkem úspěšně podařilo zbavit naši republiku velmi významné části bojeschopné výzbroje, mám pro blonďatou ministryni války nabídku – pošlete na Ukrajinu celý zbytek AČR,“ pokračuje někdejší ředitel ministerského odboru. Kromě pochvaly od Ukrajinců i Američanů bychom tím významně ušetřili na výdajích za odzbrojená vojska.

  1. Re: Homér

   neberte to jako kritiku, ale český tank už tady nebyl pěkně dlouho. Naposledy to byly skopčácké varianty LT-35.
   Pokud myslíte tanky AČR, pak by to měly být pouze modernizace sovětského T-72 v ubožácké prodejní verzi, o ničem jiném nevím.
   A pokud tam soudruzi nabastlili engliš motory a šesticípé převodovky, tak máme záruku, že to bez servisních zásahů nepojede nikdy dál, než pár stovek metrů.
   Totéž platí o makarónských systémech řízení palby. Všeobecně platí záruka, že netrefí nikdy nic, leda tak omylem sami sebe.
   Jestli se opravdu jedná o tyto stroje, před pár dny jsem zachytil info, že z z množiny 30 kusů bylo provozuschopných hezkých 13 kousků.
   To srdce vojáka rozhodně potěší.

   Btw. za socíku jsme jich měli tři a půl tisíce…
   Na těchto chytrých, krásných a věčně mladých strojích vidíme, jak jde vývoj kupředu. Dnes dokáže třináct ocelových šelem to, nač jich bylo kdysi potřeba tři tisíce.
   Svět je hned veselejší…

   1. Tyvole, ten tank se blíží!
    Neboj, ten ti neublíží,
    ten má dávno po záruce
    na tom točil Vyliž Bruce.
    Pošvajcován z malých kousků,
    motor dostal za Kalousků,
    převodovku za Baudyše.
    Buď Ivánku chvíli tiše,
    poslouchej, jak to v něm chrastí,
    už z něho padají části!

   2. Jste příliš velký optimista. Třináct jich bylo možná před několika lety. Podle mých informací je těch 6, co vyfotili v Polsku, poslední zbytek modernizovaných T-72M4CZ. Ale neztrácejte hlavu, od našich bratrů z velkoněmec… , pardon euroněmecké říše dostaneme celých 15 chytrých, krásných a stále moderních tanků. A to budou teprve šelmy, vždyť se jmenují Leopard. Co na tom, že budou stejně moderní jako naše uloženky T-72M1, ale to krásné bojové jméno, to je skoro stejně krásné jako Panther nebo Tiger, či dokonce Königstiger (i když to byl oficiálně jen Tiger II nebo Tiger B). A navíc si tyhle krásné Leopardy můžeme v Deutschlandu nechat za pár desítek miliard zmodernizovat na nejnovější verzi, to bude zase úplatečků, tedy čo to táram, všimného.

  2. „Zbrojní analytik Jaroslav Štefec na záběrech z nádraží v Krakově identifikoval i nedáno modernizované české tanky“
   Modernizace skončila dodáním posledního tanku v roce 2006. To je bratru (a sestře) nějakých 16 let.
   Štefec to přece musí vědět, měl na to vliv, byl ředitelem Národního úřadu pro vyzbrojování.
   Je zajímavé, že všichni mají normální názory až po odstavení od korýtka.

 9. O dvě miliardy dolarů každý měsíc od EU si řekla Ukrajina. Poradce prezidenta Zelenského předložil výpočet, podle kterého by třeba Německo mělo posílat 500 milionů dolarů. Měsíčně. V Berlíně kvůli tomu začínají uvažovat o zavedení zvláštní „solidární“ daně pro superbohaté.

  1. No a druhou půl miliardu by mohli naši němečtí přátelé měsíčně dávat nám jako splátky za reparace a náhradu škod za druhou světovou. Nechceme všecko naráz, stačí pravidelné splátky. Mají na to. Bude to od nich vůči nám vrcholně solidární.

  2. Homer.
   Za blbost se platí a tady dvojnásob.
   Prozatím to bylo také hodně dolarů a o tom raději mlčí,teď si o to Ukrajinci přímo říkají a ani se jim nedivím,chtěli jste to po nás,tak plaťte.

 10. Stejně je zajímavé, že americká protitanková munice z ochuzeného uranu vůbec neškodí a málem léčí a rozhodně přináší demogracii, kdežto mýtická ruská špinavá bomba z uranu škodí ještě než je Američany použita ve false flag operaci.

  1. Dobrý den, dostala mě fotka p.Drábové s tričkem Fuck you Putin. Ne kvůli obsahu, ale kvůli způsobu sdělení. Takové tričko by mě dnes už nepřekvapilo u nikoho, ale u takové staré, vzdělané a myslel jsem i moudré paní? Zklamala mě.

    1. Re: Iggy a PeS

     Nebyla ona – ta Drábová – jenom Zdělaná?

     To mi říkávala moje pražská babi – no ty seš zasejc zdělanej – když mi měnívala plínu…

    2. Buďme upřímní. Paní Drábová vzdělaná je. Svému oboru rozumí jako málokdo. Ovšem její politické názory jsou tragické. Viz její nedávné promenády v tričku oslavující raketomety HIMARS.

   1. Ale vždyť to tričko je docela hezké. Když tam tak vidím tu kostlivcovu ruku v ukrajinských barvách, napadají mě úplně jiné významy toho trička.

  1. Prave si zvysili platy, poslali desitky miliard banderovcum (tim se jeste chlubi), ale duchody jsou problem.

   Jako kdysi svazaci, kterym babicka a dedecek ujidali chlebicek.

    1. Vidite, moje babicka byla podobny rocnik, a ja vim prave od ni.
     Nerikal jsem, ze to svazaci vymysleli, nybrz ze to pouzivali.
     Kdo to vymyslel, nebo pouzival predtim, nevim.

     1. No kdo to vymyslel. Věc se má tak, že Tonda Zápotonda zavedl u nás starobní důchody pro všechny. Aby se soudruzi pochlubili a ukázali kontrast, připomněli tento klenot lidové tvořivosti.

    2. Re: Občan

     Vaše babička už jako dítě posílala prachy na Ukradinu?
     Tak to asi posílala málo, když furt nemají dost…

   1. Když si porovnáte tabulku zvýšení platů ústavních činitelů, vychází to zvýšení o průměrný spíš až nadprůměrný důchod. Je to hnus.

    1. A teď mudrují, že by děti měly platit svým rodičům v LDN či jinde „alimenty“. „Děti“ jsou často už v důchodu a řeči, jak si běhají do LDN na návštěvu za rodiči jen, aby je obrali o důchod, jsou bohapustá lež. Sama jsem to nedávno prožila a důchod rodičů stačil jen tak tak na péči ve státním zařízení, vše navíc jsem platila ze svého.
     Je ale jasné, že státem stanovená částka na stravu, teplo atd. je vzhledem k současné inflaci a zdražování již zcela mimo.
     Když se ale musí posílat peníze na Ukrajinu, tak na ty, co si platili celý život sociální, nezbývá….
     Článek je v Prémium, ale základ je už v úvodu:
     https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mpsv-smlouva-pobytove-sluzby-socialni-bydleni-financovani-lide-majetek-rodiny-alimenty.A221020_080939_domaci_vank

  1. Výkaly hmyzu to asi neodstraní, ale zahřátí mouky na nějakou rozumnou teplotu by mohlo odstranit živá vajíčka i další stadia hmyzu. Možná i hluboké zmrazení. Stejně je bílá mouka jen mrtvá jedovatá hmota, takže by neměla ublížit víc než obvykle.
   Jinak, jak by napsal Vidlák – kam si milé děti myslíte, že se ztratí všechny lidské výkaly?

   1. ale ten smrad zůstane. vyzkoušeno, pečení nepomůže, akorát zlikvidujete další hodnotné potraviny. A jeden poznatek, v žitné/ na chleba/, ač sáček otevřený, ani jeden. Takže menší zlo, zásoba poletí do kontejneru a každý nově nakoupený sáček přesít, dát do sklenic spolu s bobkovým listem/ tam kde jsem BL přidala, všichni přestali být aktivní ač vylezli nahoru, měli nožičky nahoře. A zároveň se zjistí, jak jsou na tom jednotlivé sklady obchodů.
    NJN, koho by to napadlo po těch panelákových letech.

     1. Zatuchlá není, akorát ten smradlavý pach a chu´t po nich. Bohužel i po upečení a to jsem z toho dělala kokosovou bábovku… nedá se jíst.
      Doma jsme každou mouku přesívali, povinně hned po přinesení. Já se přechodem na panelák
      jaksi zlajdala. Jestli to bylo přinesené, nebo dolezlo od sousedů.. nevím. Ale ač jsem zvyklá mít nějaké to kilo mouky a cukru v zásobě dřív se to nestávalo až včil. Udělala jsem chybu, že ač mám po štelářích bobkový list rozházený, pytlíky jsem nekontrolovala. Moje chyba.
      Ale krapítko mi zavánějí vyloupané ořechy, ač pevně uzavřené ve sklinkách. Asi že jsou mastné, kdo ví. Tak hledám co s tím… nevíte?

  2. Jednu dobu byly napadený přímo sklady potravinářských obchodů, než byl vyvinut Ferokap jako spolehlivý lapač. Tehdy mi někdo poradil dát pytlík mouky hned po donesení domů na 24 hodin do mrazáku. Pomáhalo to spolehlivě.

 11. Neni to nějaký divný, že na Ukrajině mají vybombardováno 40% energetické soustavy a furt jedou jakoby se nechumelilo? Kde jsou ty velká města bez elektřiny, telefonu a pitné vody? A u nás si Vidlák kupuje elektrocentrálu jen z obavy, že v Německu přestane foukat a bude zamračeno. Někdo tu kecá nebo někdo nebetyčně blbne.

  1. Dnesni data nemam, ale jeste pred par dny byla v rade oblasti (napr Kyjev) rizene elektrina vypinana a zase zapinana na nekolik hodin denne.
   Proc nevypli vsechno hned, to nevim.
   Asi si mysli, ze po douskach to je lepsi.
   Nebo chteji EU jeste trochu vysat? To by bylo, aby v nouzi nejvyssi, EU nezacala dodavat elektrinu do Kyjeva, kde se bojuje za Prahu.

   1. Zajímavé, že je tam tolik aut. Benzínové pumpy elektřinu mají? A pitná voda z vodovodu teče? Telefon jde? Ono to za pár týdnů tady může vypadat úplně stejně, tak abychom věděli, do čeho jdeme.

  2. Výroba elektřiny na Ukrajině poklesla o 5-10%, různé prameny – různé odhady.
   V pondělí dělaná anketa na Marafonu(centrální ukrajinské TV vysílání): 35% respondentů nemá žádné výpadky dodávek elektřiny, 14% má výpadky na 6-12 hodin denně, 30% 3-5 hodin denně, 21% 1-2 hodiny denně. https://t.me/sheyhtamir1974/28315
   Tak kam ta vyrobená elektřina jde?

 12. Nikoli „i“, nýbrž „právě proto“.
  Kdyby Rusko mělo možnost hlídat si své roury samo, neměli by to jeho oponenti zdaleka tak snadné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *