20 července, 2024

Tisíc let temna

Včera jsem psal o tom, že kádrové rezervy došly… Do politiky se nikomu už moc nechce. Především se nikomu moc nechce mezi liberály. Poslední nadějný frajer sedí v base za znásilnění, Grýndýloví bijci byli odejíti z europarlamentu, ve STANu je to samý dozimetr nebo Síkela a jediné, co se dalo sehnat, je Danuše Nerudová. Personální nouze je tak veliká, že prdel Pavla Novotného dál zůstává zářnou tváří ODS…

Ale ono to není je v kádrových rezervách. Ono je to vyprázdněné i myšlenkově. Teď v pátek bude ODSka prosazovat korespondenční volbu, která vlastně není vůbec pro Modroptáky. Hlasování protlačili na sílu po násilně ukončené rozpravě. Přitom korespondenční volbu potřebují Markétka Pekarová Adamová a Vítek Rakušan, aby měli alespoň teoretickou naději se udržet u koryt. ODS to jen dvojitě poškodí. Jednak kvůli tomu přijdou o voliče a jednak ti zahraniční budou volit někoho jiného.

Myslíte, že se na Fialově politice něco změní? Teď, když mají po volebním výprasku? Ani náhodou. Navíc ještě začali vysílat signály, že opustí evropskou frakci konzervativců ECR, kterou spoluzakládal Vondra se Zahradilem. A k tomu ještě ODS zřejmě bude souhlasit s jmenováním Danuše Nerudové nebo ministerského klauna Hýkely do postu eurokomisaře. Myšlenky prostě došly.

Už před časem jsem napsal, že politická strana je už jen servisní organizací lídra. Už není nositelkou ideje, protože v ní nezůstal nikdo, kdo by ty ideje nesl. Zůstal jen nějaký lídr v pozici zářného slunce, stal se jedinou nadějí, ke které se všechno upíná a je nositelem té jediné myšlenky strany. Tedy… pokud on sám vůbec nějakou myšlenku má. Po třicet let to bylo tak, že novopečeného premiéra pozvali na americkou ambasádu a tam mu určili agendu. V posledním volebním období to vypadá, že Američané už neriskují a novopečenému premiérovi udělají lobotomii. Něco podobného, jako má Biden…

Nemyslete si, že opozice je na tom nějak výrazně lépe. Nikdo neví, co s hentou globalizací a multipolaritou počít. Přimkli jsme se k Američanům a sakra, zase to bylo blbě. Ausgerechnet jsme do jejich řiti vlezli právě ve chvíli, kdy začali blbnout. Hospodářsky jsme se přimklil k Německu, protože Rusko je fůůůj… Jen blázen by se přimknul k Rusku. A tak jsme se napojili na Němce… co by na tom mohlo selhat, že? Myslíte, že když Vondra tyhle zahraničně politické ideje uváděl do praxe, že by ho napadlo, že jeho dojče kamaráden normálně vypnou vlastní elektrárny a s nimi i celý průmysl?

To je také celý důvod, proč je Fiala ještě v premiérské sesli a možná i důvod, proč je ještě živý. Nikoho nenadchne perspektiva, že bychom makali jako v Číně a nebo se měli jako proletáři v Rusku. Nikdo tady nadšeně neobjevuje čínské zpěváky, nevznikají tu ani kofuciánské ani pravoslavné chrámy. Naštěstí ani mešity…

V tomto ohledu má Blyštivý Péťa pravdu. Patříme na západ… i v tom, že se nám nechce rozbít si hubu, rýt držkou v zemi a vše tvrdou prací vybudovat znovu. My na opozici jen máme výhodu, že si ještě vážíme našich kořenů, pamatujeme si, že svět byl rozmanitější, víme, jak vypadá skutečná práce a pamatujeme si i něco jiného než jen bezbřehý liberalismus se sto dvaceti pohlavími a klimatickou tísní. Jaké to byly krásné časy, kdy nás trápila zeď v Matiční ulici.

My na opozici ještě chodíme mezi normální lidi, máme vztah k folklóru a ceníme si dobře odvedené práce. Ale že bychom v našich anarchistických kroužcích diskutovali o novém světovém řádu a snili o Velkém českém Pantátovi, který nám tuto budoucnost ukázal a teď nás k ní dovede, to tedy ne. Adepty na vůdce bychom měli, ale setkávají se s velmi opatrným a chladným přijetím. Už jsme se prostě spálili mockrát a navíc máme na své spasitele vskutku spasitelské a andělské požadavky.

Jak se jmenuje, to co právě žijeme? Tohle je čekání na zázrak. Naděje, že se stane něco, o čem nic nevíme, že se rozestoupí nebesa a skončí všechny lži a pravda nás osvobodí. Ale vlastně už tomu nevěříme. Naposled jsme svěřili naše děti novému školskému systému, který je měl vychovávat v pravdě bez ideologie. Tehdy jsme naposled uvěřili, že pravda je osvobodí. Ale místo toho jim jen nabulíkovali další lež. Lež, která byla vhodná pro expanzi liberalismu. Předtím nám také lhali, ale v alespoň to bylo v zájmu této země a tohoto národa. Teď našim dětem lžou v zájmu KoZa.

Všichni vědí, že král je už dávno nahý. Ale málokdo si to troufne říct. I teď před volbami leckdo věděl, co všechno je špatně. Ale málokdo si troufnul to říct na plnou hubu, protože věděl, že výsledkem nebude ocenění za pravdu, ale proklínání posla se špatnými zprávami. Takhle nějak to vypadalo, když barbaři stáli před římskými branami a na nové světlo zlatého věku se muselo čekat tisíc let. Už je tu máme. Plaví se přes moře na chatrných bárkách a nejvyspělejší část světa si s nimi dokáže poradit jedině tak, že uplatí jiné barbary, aby je zadržovali. Sami už toho nejsme schopni. Naše skutečně bojeschopné legie patří maršálu Haftárovi, tureckému Erdoganovi a dalším diktátorům, proti kterým je Putin slabý odvar…

Ale ono je to už jedno, všechny ostatní západní vojska právě hoří na Ukrajině.

Vlastně si jen můžeme vybrat, jestli našich tisíc let temna přijde z jihu a nebo z východu…

Pokud nemám pravdu, shodněte se v diskusi na někom, koho by stálo za to následovat a za koho by stálo za to umřít.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

231 thoughts on “Tisíc let temna

 1. Podle neověřených informací bude celý příští pořad Reportéři ČT věnován premiéru Fialovi a jeho rodině. V pondělním speciálu budou postupně otevřeny otázky kampeličky, neziskovky, barmských žen, časopisu Kontexty, státních dotací, pochybného studia Fialy juniora a také privatizace Masarykovy univerzity rodinou Fialů. Na závěr bude zábavné pásmo sestavené z předvolebních výroků Petra Fialy, konfrontovaných s realitou. Bude to skvělá podívaná. Už se moc těším.

  Převzato z internetu.

   1. „“ … tak rok 2989 by měl být slabým odvarem““
    … co bude za cca 1000 let, to mne opravdu, ale opravdu již nezajímá …

  1. Už jsem četl v nějaké diskusi na Živě.cz příspěvěk jakéhosi programátorského inteligenta (čti tupého fašistického hovada), že je nevyhnutelné a samozřejmě každý rozumný člověk s tím musí souhlasit, že na internet bychom se měli přihlašovat občanským průkazem, otiskem palce nebo něčím podobným. Vždyť přece kdo na internetu nelže, nedezinformuje, nepropaguje nějaké ty totalitní režimy (EU k nim asi nezahrnuje), tak se přece nemá za co stydět a proč tedy by mu mělo vadit uvedení jeho jména a bydliště, kdekoliv by se člověk na netu mihnul.

   1. Idnes, tedy Iděs už tu občanku naskenovanou chce pro účast v diskuzi.
    Pro držitele občanky v mobilu splněný sen. Pro Foltýnovic a Koudelkovic komandos taktéž.
    Je to jen ta metafora. Jako respirátor čí maska na ksichtě. Někdo nosí křížek na krku, někdo pásku s křížem na paži, někdo s Davidovo hvězdou nebo rudou pěticípou, a někdo holt tu masku či respirátor.

 2. Em…

  „Estonsko je připraveno jednat o poslání svých vojáků na Ukrajinu. Pro zemi to není „červená linie“, prohlásila ve středu v rozhovoru pro RBK-Ukrajina estonská velvyslankyně v Kyjevě Annely Kolková.
  […]
  Vzápětí také upřesnila, že Estonsko již nyní cvičí na svém území ukrajinské vojenské instruktory.
  […]
  „Nicméně bezprostřední hrozbu nyní nevidíme, protože jsme členem Severoatlantické aliance a útok na nás znamená útok na NATO. A to pak bude nová realita,“ konstatovala velvyslankyně.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=0a7cb43265decdee4ab223d2d5e8e346&start=19960#p392324

  Jaký že to dostal titul Kryton v dílu Roztavení? Obětovaný pěšák?

 3. Tak to bude hodně zajímavé.

  Zaměstnanci na hlavní pracovní poměr (HPP) si budou moci sami rozvrhovat pracovní dobu. Změnu by mohla přinést novela zákoníku práce, a to do konce již od letošního srpna. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce tuto změnu protlačit co nejdříve.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/pracovni-doba-urceni-zamestnani-hlavni-pracovni-pomer-novela-zakoniku-prace-ministerstvo-prekazky.A240619_114950_ln_domov_lsva?zdroj=LN_otvirak

  1. Předpokládám že jako prvních se to bude týkat státních óřadů a my budeme odhadovat, kdy by mohli mít otevřeno. Ale je spousta povolání, u kterých to bude moc humorné.

  2. Zaměstnanci si také budou sami určovat výši svého platu a budou dostávat náhrady za dojíždění, přídavky na reprezentaci, bydlení a tak podobně. Tedy stejně, jako dělnický předvoj v poslanecké sněmovně a senátu.

 4. OT: tak jsem uvažoval – nechtěl on si ten Kolumbijec jen trochu přivydělat a nevyrazil do těch garáží na Klíčově s kanystrem a hadičkou pro naftu? A když ho chytli, tak se přiznal ke všemu, na co se strážmistr Flanderka zeptal?

  Nebo se doslechl, že u nás se v kriminále nemusí pracovat a rozhodl se zajistit si touto cestou ubytování a lékařskou péči 😄😄

 5. – V Dozimetru umřelo několik svědků. Jeden z nich před smrtí sháněl ochranku.

  – Ministr vnitra odmítá jakoukoliv politickou odpovědnost za chybný zásah policie v době útoků, při němž zemřelo 14 lidí.

  – Filip Turek má v katastru blbě zakreslenou stavbu na chalupě.

  Tak schválně, o čem bude příštích 168 hodin s Norou Fridrichovou?

  Matěj Gregor Copyright

  1. Vám snad přijde něco podezřelého když si nemocný člověk, těsně před smrtí, splete ochranku se záchrankou ? Zato vloupat se do systému katastru a překreslit chatu, aby se znedůvěryhodnil náš stát a jeho instituce, to si zaslouží velkou pozornost.

 6. Už je to tady!! ČR patří na Západ.Dnes v Praze nějaký týpek nožem napadl 6 lidí.

  Alláhu akbar! Sálem alejkum!

 7. „myšlenkově“ kazisvěti a jejich košer SSouvěrci jedou Great Reset! (včetné té …Prezidentuše) Ale nějak se jim otrokářský zlořád začíná hroutit, tak to hrotí…

  „…skupina G7 se začíná hroutit a důsledek odchodu Saúdské Arábie do smlouvy s USA o petrodolaru,“
  https://aeronet.news/varsava-provedla-bleskove-cviceni-civilni-obrany-pro-pripad-ruskeho-uderu-a-magistrat-zacal-sepisovat-diesel-generatory-a-zasoby-vody-ve-meste-mirovy-summit-ve-meste-nesoucim-odkaz-na-lucernu/

 8. Vlastně mě tak teď napadá, že člověk (dezolát), který má rád Rusy a Slovany, by měl být – poněkud zvráceným způsobem – EU vděčný za to, že tato časem dokáže (údajně – dle slov dezolátů) téměř zdepopulovat Němce, Angličany, Francouze, Chazary z ukrajinských krajin a další, kteří po staletí Rusy a Slovany neustále napadali, a nahradit je muslimskými obyvateli.

  Já však fandím Ukrajině a západním hodnotám, Sláva‘!

     1. Alešek se jen pokusil zabít původní vtípek. Nešlo o zeměpisný název ale zprávu na AK. Dál bych se v tom nerýpal.

      1. Jelikož občas na zprávy z bojiště kouknu, tak samozřejmě vím, že se tam víska takto po „dekomunizaci“ jmenuje. Aleš se v tom neměl rýpat, protože teď by mi už bylo blbé připsat k vám, že třetí světová už definitivně začala.

    1. Ono by stačilo Ctrl C, Ctrl V:
     Нью-Йорк.
     Nevím, proč by se to muselo přepisovat do Angličtiny. Stejně se ta Azbuka za chvilku zase bude učit ve školách. Buď ta ruská, nebo ta ukrajinská. A možná přibusou i Činske znaky 😄

 9. Byl jednou jeden vrabec a když byla tuhá zima, tak zmrzl a spadl na cestu. Šla po ní kráva a upustila na něj lejno. Jak bylo to lejno teplé, vrabec se zahřál a samou radostí začal zpívat. Kočka, co šla kolem, ho slyšela, vyhrabala a… sežrala.
  Ponaučení: 1) Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel.
  2) Ne každý, kdo tě vyhrabe ze sraček, je tvůj přítel.
  3) když je ti teplo a jsi v pohodě, drž hubu (a nezvoň klíči)

  1. Ono to ještě někoho zajímá?
   Za dva měsíce jedna strana postoupí na severu o dva metry a za další dva měsíce druhá strana postoupí na jihu o dva metry.

 10. Pro hloubající a možná námět na článek i pro Vidláka..

  https://kob-forum.eu/2024/06/10/cesta-z-cyklu-fasismu-a-zkazy/

  Bohužel, návodů již existuje dost, jen chybí NĚKDO, kdo by je zrealizoval, resp. postavil se změně do čela.
  S velkou pravděpodobností změna začně někde v okolních státech a pokud neodmítneme podanou pomocnou ruku, tak se u nás nic nezmění.
  Revolucionáři u nás asi vymřeli a máme se ještě moc dobře..

  Zajímavý pohled za Slovenska na možný budoucí vývoj.
  https://oracle911blog.wordpress.com/2024/06/17/reorganizuj/

 11. Ti, které by stáli za následování, nebodou stát o lidi jako vy.

  I kdyby se tu objevil Martel a svolával armádu, vy budete první, kdo ho uklove.

  1. progresivní západomil, který neví jestli má řitní otvor na prague nebo jiny pride sem prijde oslavovat Martela

   eurosoudruhu, Martel pobíjel muslimy, za to by ti tví progres západo kámoši dali červenou kartu

 12. „My na opozici jen máme výhodu, že víme… jak vypadá skutečná práce.“ ???

  Nemám ten stejný pocit, že by Okamura, Turek, Rajchl, horovali za „skutečnou“ práci. A vlastně ani co to je. Makat na páse v německé montovně? Dojit zemědělské dotace? Dojit dotace na rozhledny?

  A už vůbec nehledám Někoho, koho by stálo za to následovat a za koho by stálo umřít.

  1. No a právě proto budeme tak dlouho hledat našeho super ideálního Anděla Páně, až to nakonec zbyde zase na někoho z Pětidemolice. Tak třeba „skutečná práce“ nejsou určitě politické neziskovky – na tom se asi shodnem? Jedním z kritériem výběru by mohlo být právě tohle…

   1. Samozřejmě. Neziskovky jsou jen dobře placená odkladiště nepotřebných. Zrušit je, by bylo správné, ale co potom s těmi nepotřebnými?

    1. Hen ti nepotřební by měli čas na to řádně si vychutnat svou nepotřebnost.
     To by jim pomohlo přijít na jiné myšlenky a užít si naplno realitu dnešních dní.
     Hladem by nezemřeli, někde nějaká práce za nějaký plat by se našla.
     Předpokládám, že i neziskovkáři mají dvě ruce.

 13. Indický historik Vijay Prashad:
  “Jak je možné, že tyto země (myšleno KoZa), s celým jejich obrovským bohatstvím, nejsou schopné stvořit jediného inteligentního leadera”
  “Problém je, že nemají projekt, nemají žádné nové myšlenky”
  “Protože nemají projekt, snaží se přesvědčit svět, že není žádná jiná budoucnost”
  “Snaží se vás přesvědčit, že co máte dnes, tak tak to bude navždy, nic nelze zlepšit”
  “Buďte šťastní z tím co máte, bo to může být horší”
  “Máte školu, tak buďte šťastní, že jí máte, v budoucnu to tak nemusí být”
  Celé video (anglicky, ale můžete si zapnout tiktok překladač) zde: https://vm.tiktok.com/ZGegFNNrg/

  1. “Jak je možné, že tyto země (myšleno KoZa), s celým jejich obrovským bohatstvím, nejsou schopné stvořit jediného inteligentního leadera”???

   To je jednoduché. Protože ti, co drží skutečnou moc v pozadí vlastně inteligentního samostatného leadera nepotřebují. Potřebují poslušné podržtašky. Taková prezidentuše a PePa107 budiž výstavními expononáty tohoto druhu.

   1. Ano, jako nejvyšší úroveň tohoto útoku lze pojmenovat jako „útok na bílého muže a ženu“..
    Prostě bílý člověk „někomu vadí“ a proto se ho snaží zničit všemi monžými způsoby..
    Tady je zakopaný pes a kámen úrazu.

    1. No moment, bílý muž a žena vadí jen úzké skupince bílých mužů a žen, kteří se považují za vyvolené. Stačí si pořádně projít každou větší neziskovku. Mezi aktivisty na fotkách se to hemží samými pestrobarevnými, ale jakmile zabrousíte na fota těch, kteří to financují a řídí skrze ony finance, tak je to jeden bílý (většinou geront) za druhým. Samozřejmě většina má někde v CV uvedenu jistou nedotknutelnou příslušnost.

  2. Kde není důvod, tam není cesta. Není fárplan – ten přece omezuje -nevaž se, odvaž se. Fárplanem také není více peněz, větší kárka, více bab atd.
   Příčinou (i této) krize je morální bída – T. Baťa.
   Liberalismus nabízí jednu hodnotu – komfort, konzum. Je to příjemné, ale jen dočasu. Nakonec vždy požere i své uctívače.
   Skutečné hodnoty – ne hovnoty – byly odsunuty na smetiště dějin – prý je to překonané a zbytečné, zato máme 666 pohlaví, útočící sodofkový plyn atdatd. A tak nějak se žije složitěji a složitěji…. .
   Masaryk kdysi zpracovával téma sebevražd ve vztahu ke ztrátě Boha. Lidé si pořád myslí, že existuje třetí cesta mezi Dobrem a Zlem, ale ona už je to Zlo. Dokud si to lidé budou myslet, budou se mít stále hůř. Nejsou hodnoty, není perspektiva.
   Týká se to nás všech, i plebsu. Až plebs bude ctít (aspoň trochu) a pak vyžadovat hodnoty od okolí, něco takového jako dnes se nahoře nemůže objevit. Nebo může, ale ohřát tam se to nestihne.
   Pak i ty schůze SVJ budou vypadat jinak a křikloun si zakřičí jen jednou. Pak bude šoupat nohama, aby nikdo nepoznal, co je vlastně zač.

 14. „Ausgerechnet jsme do jejich řiti vlezli právě ve chvíli, kdy začali blbnout“

  Ne ne. Právě ve chvíli, kdy začali tlačit
  😖💩😂

 15. Koho následovat? Reálně tu nikdo takový teď asi není.

  Za koho umřít? Za svou rodinu nebo sám za sebe. Za tenhle režim a kolektivní Západ a jejich bankéře? Ani náhodou, moje motivace není nulová, je minusová.

  1. Dost nesmyslná otazka, za koho zemřit. Zablýskne se a bude po všem. Za koho to bude se většina lidí nedozví ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *