20 července, 2024

Tisíc let temna

Včera jsem psal o tom, že kádrové rezervy došly… Do politiky se nikomu už moc nechce. Především se nikomu moc nechce mezi liberály. Poslední nadějný frajer sedí v base za znásilnění, Grýndýloví bijci byli odejíti z europarlamentu, ve STANu je to samý dozimetr nebo Síkela a jediné, co se dalo sehnat, je Danuše Nerudová. Personální nouze je tak veliká, že prdel Pavla Novotného dál zůstává zářnou tváří ODS…

Ale ono to není je v kádrových rezervách. Ono je to vyprázdněné i myšlenkově. Teď v pátek bude ODSka prosazovat korespondenční volbu, která vlastně není vůbec pro Modroptáky. Hlasování protlačili na sílu po násilně ukončené rozpravě. Přitom korespondenční volbu potřebují Markétka Pekarová Adamová a Vítek Rakušan, aby měli alespoň teoretickou naději se udržet u koryt. ODS to jen dvojitě poškodí. Jednak kvůli tomu přijdou o voliče a jednak ti zahraniční budou volit někoho jiného.

Myslíte, že se na Fialově politice něco změní? Teď, když mají po volebním výprasku? Ani náhodou. Navíc ještě začali vysílat signály, že opustí evropskou frakci konzervativců ECR, kterou spoluzakládal Vondra se Zahradilem. A k tomu ještě ODS zřejmě bude souhlasit s jmenováním Danuše Nerudové nebo ministerského klauna Hýkely do postu eurokomisaře. Myšlenky prostě došly.

Už před časem jsem napsal, že politická strana je už jen servisní organizací lídra. Už není nositelkou ideje, protože v ní nezůstal nikdo, kdo by ty ideje nesl. Zůstal jen nějaký lídr v pozici zářného slunce, stal se jedinou nadějí, ke které se všechno upíná a je nositelem té jediné myšlenky strany. Tedy… pokud on sám vůbec nějakou myšlenku má. Po třicet let to bylo tak, že novopečeného premiéra pozvali na americkou ambasádu a tam mu určili agendu. V posledním volebním období to vypadá, že Američané už neriskují a novopečenému premiérovi udělají lobotomii. Něco podobného, jako má Biden…

Nemyslete si, že opozice je na tom nějak výrazně lépe. Nikdo neví, co s hentou globalizací a multipolaritou počít. Přimkli jsme se k Američanům a sakra, zase to bylo blbě. Ausgerechnet jsme do jejich řiti vlezli právě ve chvíli, kdy začali blbnout. Hospodářsky jsme se přimklil k Německu, protože Rusko je fůůůj… Jen blázen by se přimknul k Rusku. A tak jsme se napojili na Němce… co by na tom mohlo selhat, že? Myslíte, že když Vondra tyhle zahraničně politické ideje uváděl do praxe, že by ho napadlo, že jeho dojče kamaráden normálně vypnou vlastní elektrárny a s nimi i celý průmysl?

To je také celý důvod, proč je Fiala ještě v premiérské sesli a možná i důvod, proč je ještě živý. Nikoho nenadchne perspektiva, že bychom makali jako v Číně a nebo se měli jako proletáři v Rusku. Nikdo tady nadšeně neobjevuje čínské zpěváky, nevznikají tu ani kofuciánské ani pravoslavné chrámy. Naštěstí ani mešity…

V tomto ohledu má Blyštivý Péťa pravdu. Patříme na západ… i v tom, že se nám nechce rozbít si hubu, rýt držkou v zemi a vše tvrdou prací vybudovat znovu. My na opozici jen máme výhodu, že si ještě vážíme našich kořenů, pamatujeme si, že svět byl rozmanitější, víme, jak vypadá skutečná práce a pamatujeme si i něco jiného než jen bezbřehý liberalismus se sto dvaceti pohlavími a klimatickou tísní. Jaké to byly krásné časy, kdy nás trápila zeď v Matiční ulici.

My na opozici ještě chodíme mezi normální lidi, máme vztah k folklóru a ceníme si dobře odvedené práce. Ale že bychom v našich anarchistických kroužcích diskutovali o novém světovém řádu a snili o Velkém českém Pantátovi, který nám tuto budoucnost ukázal a teď nás k ní dovede, to tedy ne. Adepty na vůdce bychom měli, ale setkávají se s velmi opatrným a chladným přijetím. Už jsme se prostě spálili mockrát a navíc máme na své spasitele vskutku spasitelské a andělské požadavky.

Jak se jmenuje, to co právě žijeme? Tohle je čekání na zázrak. Naděje, že se stane něco, o čem nic nevíme, že se rozestoupí nebesa a skončí všechny lži a pravda nás osvobodí. Ale vlastně už tomu nevěříme. Naposled jsme svěřili naše děti novému školskému systému, který je měl vychovávat v pravdě bez ideologie. Tehdy jsme naposled uvěřili, že pravda je osvobodí. Ale místo toho jim jen nabulíkovali další lež. Lež, která byla vhodná pro expanzi liberalismu. Předtím nám také lhali, ale v alespoň to bylo v zájmu této země a tohoto národa. Teď našim dětem lžou v zájmu KoZa.

Všichni vědí, že král je už dávno nahý. Ale málokdo si to troufne říct. I teď před volbami leckdo věděl, co všechno je špatně. Ale málokdo si troufnul to říct na plnou hubu, protože věděl, že výsledkem nebude ocenění za pravdu, ale proklínání posla se špatnými zprávami. Takhle nějak to vypadalo, když barbaři stáli před římskými branami a na nové světlo zlatého věku se muselo čekat tisíc let. Už je tu máme. Plaví se přes moře na chatrných bárkách a nejvyspělejší část světa si s nimi dokáže poradit jedině tak, že uplatí jiné barbary, aby je zadržovali. Sami už toho nejsme schopni. Naše skutečně bojeschopné legie patří maršálu Haftárovi, tureckému Erdoganovi a dalším diktátorům, proti kterým je Putin slabý odvar…

Ale ono je to už jedno, všechny ostatní západní vojska právě hoří na Ukrajině.

Vlastně si jen můžeme vybrat, jestli našich tisíc let temna přijde z jihu a nebo z východu…

Pokud nemám pravdu, shodněte se v diskusi na někom, koho by stálo za to následovat a za koho by stálo za to umřít.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

231 thoughts on “Tisíc let temna

 1. Za koho by stálo umřít nevím. Ale vím, že za dnešní západní svět by umřít nestálo. A tipuji, že to tak má většina lidí. Včetně libtardů v Praze. A to není úplně málo.

  Až Fiala zavelí na zteč, bude muset nejdříve zavést velmi tuhou diktaturu a stanné právo, aby někoho na frontu dostal. Ne tohle nepůjde obelstít salámovou metodou i kdyby kolečka byla tenká jak list papíru.

  A možná s tím ani Fiala nepočítá. Viz krach hutě „NHáčko“ (dnes se to přechodně jmenuje Liberty). Pro nějaké válčení strategická výroba. Případná obnova vyžaduje aby zaměstnanci neodešli. A co stát proto udělal? Nabídl jim půjčku 25 tisíc Kč splatnou do roka, aby měli z čeho žít, když jim nebude chodit výplata.

  1. Re: adx

   Kdo vám nakecal, že „strategická výroba“?
   Soudruzi zavedou potravinové příděly, „bo gríndýl“ a válka s Ru“ss“ss“em a kdo nedá nikoho z rodiny na frontu, ten chcípne hladem, bo není Euroříšský Eurosoudruh. Tak jednoduché to je. To už je nacvičené Velkoněmeckými soudruhy ze Slezska z let 1939-1945.
   Nu a rodina se ještě ráda složí na maskáče, taktickou vestu a koktavé železo, „bo bufet!“
   Takže zelené tepláky z Thajska nebo které Márie, koktavé železo a jeden zásobník na deset nábojů (bo podle euronorem) z Čajny, dodané se slevou (ale pro koho?) soudruhy z Fašinktóónu, bojové tenisky od Bati s Indýýje-volevole a jde se na věc za (Lejnového) císaře pána a jeho Eulament.

   Problém je vyřešen, Ivan má maso, ó my se máme.

    1. A jak je tomu na Ukrajině? Přesně dle popisu.
     Nechceš narukovat – úplatek TCK. Nemáš prachy, mazej. Pokud máš štěstí, rodina někde sežene slušné boty a neprůstřelnou vestu.
     Narukovals, ale chceš zůstat v týlu – úplatek veliteli.
     Sedíš někde v zákopu a chtěl bys ustoupit – zezadu to jistí zadržovací oddíl z azovských borců.

 2. Titulek na novinkách: “zfetovaný Ukrajinec lezl v noci do domu a bral klíče od auta. Dostal podmínku. Nevěděl co dělá, řekl soudce”
  To jsem tedy netušil, že když se ožeru nebo zfetuju před pácháním trestného činu tak je to polehčující okolnost.

  1. Záleží na zločinu. Pře lety nějaký vyznavač náboženství míru zavraždil ve Francii sousedku. Důchodkyni, židovku. Vlezl k ní do bytu, vyhodil jí z okna a podle svědků křičel že „zabil satana“. Tehdy dost skandál. Soud se vlekl roky a nakonec ho soud osvobodil s tím, že byl zhulený marihuanou a nevěděl co činí. Dostal nějaký nucený pobyt v odmašťovně, ale nikde jsem se nedočetl na jak dlouho.

  2. Josef:
   Každopádně je to velice zajímavý precedens a doporučila bych používat a používat. Můj mandant nevěděl co dělá, vaše Ctihodnosti. To ho neomlouvá! Rád bych připomněl vaší Ctihodnosti, že ondyno to omluvilo a osvobodilo Vasila, nevidím tedy žádný právní ani morální důvod pro odsouzení mého mandanta…..

   1. Vzhledem k tomu, ze nemame to zaostale predencni pravo, ma masinerie luxusni moznost to ignorovat.

    Vite jak… kdyz napisete, ze nekdo ochutnal vlastni medicinu, dostanete flastr. Kdyz jiny nypise, ze je potreba vykrvit prezidenta, ani se to k soudu nedostane.

       1. jste stejní hnidopiši a ignoranti jako druhá strana! Rajchl už od Kovidu hájí lidi, kteří si mnohdy způsobili problémy svou HLOUPOSTÍ (nášivky a pod.), s kterými nesouhlasí, a dělá to zadarmo. Jste ve svých nereálných nárocích podobně ujetí jako Fiala, do kterého si jen projektujete vlastní neschopnost.

        1. Hana:
         Pšššt……….praskne vám žilka Haničko. Je možné, že zavede i tento precedens – netuším, neb ho nesleduju. Kdyby se to ke mně doneslo, potěší to.

        2. Tak citace nášivek není úplně rozumná, je znám případ s nášivkou, který byl jinak a spousta lidí to Rajchlovi vyčítá dodnes. Já si myslím, že se bál provokatérů.

         Myslím, že trochu extrapolujete, tady téměř nikdo nic nemá proti Rajchlově osobě. Někomu vyhovoval ve volbách jiný subjekt, to se hlásím já. Jiným vadí určité věci ve straně PRO, ti mají podle mého stejné právo na názor jako Vy.

         Já vidím problém jinde než ve voličích a to v politicích, kteří se nedokázali či nechtěli spojit. Je na Vás, do které kategorie zde PRO zařadíte. Měli jsme více možností koho volit, hlasy sice propadly, ale méně než minule, to je dobře. Pokud dojde před dalšími volbami k ještě většímu spojení, nejen propadne méně hlasů. ale ještě snad odpadnou žabomyší války mezi námi o to kdo koho má či nemá rád a proč.

   1. Jak už jsem psal, nevěřím. Proč zdravil smutný večer ? Proč se díval resignovaně do stolu ? Proč vyšuměl při kritice ministra za STAN, když je spojen s ODS, která už je s dozimetry v konkurenčním stavu ? Šlachta na první neslušné slovo reagoval bleskově, jako by věděl co přijde. Šlachta byl v naprosto ledovém klidu, většinou při podobných situacích se i druhá strana alespoň trochu zapojí. Pardon, ale nevěřím že je to jak to vypadá.

    1. No řekla bych, že se zřejmě znají roky, a nemuselo to být přímo osobně, takže asi věděli do čeho jdou. Nemluvě o to, že před vysíláním museli být nějakou chvilku pohromadě, alespoň to tak většinou bývá, a kdoví co si řekli už tam.

     1. To v žádném případě nerozporuji, jen si myslím, že toto bylo divadlo, do nějž ho dotlačili. Když budu totálně spekulovat, tak třeba „sice si zničíš kariéru, ale dostaneš vysoké odstupné a trafiku, jinak jen konec smlouvy“.

      1. Mohli ho tlačit, jak chtěli; kdyby takový nebyl a nebylo to v něm, tak by se tak neprojevil. Případně by zvýšil hlas, na jazyku by měl sprostá slova, ale uvědomiv si, že je v TV, spolkl by je a radši by mlčel.

       1. Já se jeho vůbec nezastávám. Jen upozorňuji na možnost, že za stolem seděl hodný policajt z ODS B, zlý policajt z ODS a sehráli moc pěkné, předem domluvené divadýlko za účelem posílení ODS B na úkor Dozimetrů. Pokud budu parafrázovat našeho meziválečného klasika, tak v tomto případě „jde o mač kluků z Letné, který se nás netýká“, ale ukazuje, že by duo dýzl-fízl nemuselo být až tak alternativní k současné vládě.

  1. Díky za odkaz, to je tedy něco, šílenec, fanatik, a takových zjevení mají libtardi mezi sebou řadu. Máme se na co těšit u parlamentních voleb!

 3. V rostoucí společnosti soutěží o vedení a vliv ti schopní s ještě schopnějšími…
  V nasycené společnosti stačí, když se tomu věnují ti, kteří jsou ochotní…
  Jakmile začne společnost opět upadat, soutěží opět schopní, ale s trochu jinou motivací…

  Ono pohzbivat se kolem optima snad ani jinak nejde, než být chvíli nad a padat a chvíli pod a růst…

  Problémem je, že jsme tentokrýt prošvihli tu přijatelnou výchylku…

 4. Rozklad naší společnosti je pěkně vidět na případu střelby na filozofické fakultě, kde dodnes není vyšetřeno, kdo nese hlavní zodpovědnost za nepochybné selhání ve vedení policie pod vedením Rakušana.
  Včera večer na Prima news pod vedením P. Wolffové byli jejími hosty Martin Schmarz a Robert Šlachta.
  První zmíněný M. Schmarz neudržel po vystoupení Šlachty nervy na uzdě a začal Šlachtovi sprostě nadávat a vysílání bylo přerušeno krátkou reportáží k případu. Po reportáži tam už Schmarz neseděl a Šlachta mohl svůj projev dokončit. Vinna podle něj plně dopadá na Rakušana, na jeho amatérské vedení policie a jeho následné zametání stop o jeho vinně.

  Pravda je taková, že rodiče obětí ze střelby na filozofické fakultě dodnes nedostali vyrozumění, kdo za smrt jejich dětí nese hlavní zodpovědnost. Myslím si, že jsme byli svědky počátku pádu Rakušana. Snad tento hajzl ponese odpovědnost i za další zločiny proti naší společnosti a všechno se obrátí v lepší prospěch našeho národa.

  1. To je síla co se dělo na CNN Prima NEWS. Tak to už tady dlouho nebylo. Schmarze museli násilně odvléc ze studia od mikrofonu. Teče jim do bot…

   Pan Šlachta klukům co spolu mluví šlápl na kuří oko a zároveň na krk.

    1. Mně to také přijde hodně divné. Že by ten Schmarcz byl ve svém věku taková prskavka a nevědělo se o tom ? Tak moc ten Šlachta zase neřekl. Teď je za hrdinu, který se za nás bije, ale je to tak skutečně nebo už začala další volební kampaň ?

     1. Teď jsem se na to podíval díky odkazu zde na celé a jsem přesvědčený, že to bylo jedno velké naplánované divadlo. Podívejte se, jak ten Schmarcz hned na začátku pozdraví a jak se tam tváří, ten člověk vypadá jako že od začátku věděl, že je to jeho poprava.

   1. Abyste se nedivili.
    Oni jsou schopni to zamést pod koberec, náznaky už tady jsou – ty prostřihy Schmarczových vulgarit a útoků, pod záminkou „korektnosti“.
    Ale pokud to nepůjde sprovodit ze světa, tak to zkomunikují nějak tak, že ten blbeček „psychicky nevydržel tlak demagogie plukovníka Šlachty“ a zhroutil se.
    Následovat bude dramatické líčení příjezdu RZS k televiznímu studiu, náznaky rvačky s televizní ochrankou, pacifikace, píchnutí nějakého oblbováku, nebo něco v tom stylu.
    Přidají i pravděpodobnou délku léčení, nebo možné dlouhodobé následky. 😀
    Já být šéfeditorem Primy, tak to přesně takto udělám 😀 Není zač. 😀
    A kdo bude viníkem?
    No přece ulhaný fízl! To úplně každý v republice ví, že fízlové jsou ulhaní! 😀

    1. Nedělejte z toho oného svatého. Budiš nám varováním, že ačkoliv byl volen ovčany v jistém městečku, starostou se nestal. Proč asi – no protože jej místní znají. Zajímavější bude, začne-li se kapku pátrat podrobněji – co vyleze.
     No a jináč, tak mne napadlo, neaspiruje-li náš nejvyšší ex-jenerál na hlavu jurop. Proč – no počtěze si
     https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-epicentrum/788261/jasny-signal-putinovi-namestek-lipavskeho-o-summitu-se-zelenskym-ci-pavlem-co-chystaji-cesi.html? on ten plesk stojí za to číst.

    2. Jen tak, tady zapoměl, že presstituti mají vždycky pravdu a když nemají platí bod jedna. Ale ten „novinář“ jejda to bylo něco. uff je to vůbec možný.

  2. Za vším hledej penize.

   Kde vzal student z normální mudlovské rodiny prachy na takovou spoustu luxusních zbraní? Na to se zatim nikdo ani neptá, natož aby odpovídal ….

   1. Noo, luxusních…Snad ta ARka, ale jinak krámy za pár šušňů, většinově z druhé ruky.
    Nikde nezaznělo, že Škorpión, kterého měl taky mít, je bez možnosti střelby dávkou, jenom otravně těžký kus železa, naprosto k ničemu.
    Podobně některé další kusy, které tehdy jmenovali, nechce se mi to dohledávat. Z toho všeho dávaly smysl jen ty dva Glocky a ta ARka. Snad ještě pumpa, pro pohodlnější otvírání dveří. Zbytek údajných zbraní, byl úplně na hovno.

    A na rovinu – už sám ten výčet zbraní, nebo do školy údajně nanosené množství munice k nim, nedávaly smysl. Nedává smysl jejich vláčení z domu a přes celou Prahu.
    Nedává smysl ani jejich pořízení, nedává smysl takový počet registrací v tak krátké době.
    Nedává smysl mnohem víc věcí, pokud si je srovnáte do logické řady.
    Smrdí neexistence jiného záznamu, nežli jen toho, co byl pořízen jakýmsi pochybným novinářem.
    V dnešní době, v jednadvacátém století a v Praze, doslova profízlované takovým množstvím kamer, že jsou schopni sledovat člověka na každých 10m jeho pohybu městem?
    Opět na rovinu – mně to smrdí úplně celé.
    Jak ta samotná akce, tak její údajné následky.
    A první reakce státu? Neživíš, tak nepřepínej a po ničem nepátrej.
    Čtrnáct rodin se prostřednictvím médií, včetně těch sociálních, se vůbec neptá, proč jejich děcka umřela ve škole?
    Ptám se já – s vědomím, že na FB/TW je možno vyvěsit, nebo alespoň na čas, v podstatě kdeco?
    A určitě jich bylo tolik? Určitě se všechno stalo tak, jak nám média tvrdí?
    Tatáž média, která ještě nedávno, během chřipečky, lhala jako červení psi – a lžou doteď?

 5. Myslím, že hroucení naší společnosti je už viditelné. Nepřišlo znenadání, ale postupně pod falešnou vlajkou bezbřehého pokroku a řádu bez pravidel. Po dekadentní společnosti vždy v historii nastoupil diktátor a nastala doba ochotných a poslušných následovníků, protože diktátorský režim potřebuje poslušné vykonavatele rozkazů a nikoliv přemýšlející demokraty.
  Prezidentem máme generála. Strategickou komunikaci vlády řídí plukovník. Ministryně obrany by válčila jak valkýra. Vláda si prohlasovává všemožné nesmysly bez ohledu na opozici, a nějaká rozprava v parlamentu, ač moc hodnotu nemá, je pro jistotu ukončena. Teď si prohlasují korespondenční volbu, takže budou vládnout navždy. Tak nějak si představuji středoevropskou juntu.
  A co my s tím? Můžeme jen vyčkat, až se společnost úplně zhroutí. Jedeme z kopce, tak si užijme tu jízdu. Jenže obnova Evropy po kolapsu bude znamenat kruté utažení opasků, na což je málokdo zvědavý. Bude řešením emigrace z Evropy úplně?

  1. Kdyby lidi nebyli hovada, a k volbám se obtěžovali přijít, tak by ani ta korespondenční volba nepomohla, ani občanství do čtvrtého kolene.

   1. Tak, normální lidská zodpovědnost za sebe a nejbližší by stačila, aby se vyselektovaly nejhorší úchylky. Bezbolestně, bez demonstrací atd. Takto chodí volit, víceméně, jen aktivní až radikální křídla z obou stran barikády. Bez jakýchkoliv iluzí o institutu tzv. svobodných voleb, to by mohlo nedopustit k volantu moci ty extrémy. Ale, pro velkou část je to pořád v klidu a – zase to jistě nějak dobře dopadne, někdo se jistě najde a zachrání všechny, vč. nich. Pokud bude dofča u moře, kárka a večerní grilovačka, je svět tak nějak oukej.
    Společnost funguje podobně jako klasické SVJčko v paneláku, a podle toho to i vypadá. Rozhádaní obyvatelé, co je za dveřmi bytu (zahrada) už majitele nezajímá – ani společné prostory (stát). Hlavně, pokud se MU do bytu nikdo nevloupá. Na schůzích se prosadí ty největší zvířata, co ostatní uřvou – nikdo se nechce špinit. Pak to v panelácích vypadá přesně podle toho: nic pořádně nefunguje, peníze špatně vynaložené, všichni naštvaní.
    Bez zvýšení kvality osazenstva to spraví jen nějaký diktátor – ale to přece nechceme. Kdo si nechce vládnout sám, tomu bude vládnuto. Jak přimět grilmástry a profesionální rezignátory k aktivitě, to je otázka. Protože až i na ně dopadne chystaná budoucnost, bude vše už tak daleko, že bude pozdě.
    Když do toho netečného koktejlu nezájmu o věci veřejné zamícháme všudypřítomné agresivní neziskovky a účelové granty a na ně napojené zájmové struktury, je vymalováno. Stačí se podívat, odkud přišel pan premiér či Danusheee a co dělali předtím, na jakých obskurních projektech pracovali. Pan si dokonce založil vlastní nezisk.

    1. Mohu potvrdit. Všechno začíná za dveřmi jejich bytu či za plotem jejich parcely. Však tohle všechno se tady do lidí vtlouká už 30 let a ujmulo se to nadmíru výborně. Jsme přece individualisté a staráme se pouze sami o sebe. Tak je to správně a tak to má být.
     Těch pár starých blbců, které ještě za ty roky neopustil opačný názor je za trouby a ti mladší, kteří se zatím nenechali zkazit individualismem úplně říkají, že byli asi špatně vychováni, protože na to jen doplácejí. A tohle se mávnutím kouzelného proutku nezmění.

  2. Re: Gerd

   Vyvstává otázka, jestli taková emigrace bude povolena.Pokud nerozumíte, vzpomeňte si na zadrátované hranice před r. 89.
   A doba pokročila, dráty a vojclové se psy už nejsou nutní…

  3. Myslím, že valkýry odvážely zabité válečníky do Valhally. Černochová by neodvážela nikoho nikam. Zabitej chlap by jí byl na pytel a do Valhally by ji nepustili.

  1. Ta toto stojí za zdůraznění. Neprozradil snad plukovník něco co nebylo dosud strategicky komunikováno?
   Cit.
   A čo je najdôležitejšie, český štát zarába oveľa viac peňazí na dodávkach zbraní Ukrajincom. Tu dostáva náš obranný priemysel naozaj kráľovsky zaplatené. Len z tých 60 až 70 miliárd českých korún, čo je hodnota dodávok nášho zbrojárskeho priemyslu na Ukrajinu, platia firmy dane a zamestnávajú českých občanov.

   Česká republika je brutálne v čiernych číslach a profituje z tejto vojny. Ukrajinci sú nám strašne vďační a hovoria: Je nám jedno, koľko zarobíte, hlavne keď budete dodávať. Takže ak riešime Ukrajinu, riešime aj zisk Českej republiky a čo ako vojak považujem za oveľa dôležitejšie: riešime aj posilnenie vlastného obranného priemyslu. Našu obranyschopnosť do budúcnosti a vlastne za peniaze, ktoré nám platí niekto iný!

   1. Má tam jednu zásadní chybu. Ten zisk nejde do česka, ale do zemí států odkud jsou vlastníci. Proč jinak by neschválili amickéj zákon, co se tam vyrobí musí se tam taky zdanit. Kdepak asi ty cizí firmy/majitelé daní. Navíc ti naši s daněním na ostrovech. Tak fuj.

  2. Pár perel Velkého obucha.

   Som koordinátor, takže nemôžem ministrom úplne určovať, čo majú hovoriť.

   od alternatívnej scény, od ľudí, ktorých už ja nepovažujem za stúpencov demokracie

   Povedzme, že musíme dôverovať našim inštitúciám, polícii, armáde, súdnictvu.

   Stále máte slobodu prejavu, ale keď sa každý háda s každým, táto sloboda sa kazí.

   Som presvedčený, že stále bojujeme s komunistickým pohľadom na dejiny, ale skôr v staršej generácii ako v nových učebniciach.

   Úprimne dúfam, že ho zabijú niekedy neskôr.

   Ale tvrdiť, že by sme nemali dôverovať vlastným spravodajským službám, pretože sa v minulosti dopustili chýb, by bolo ako nedôverovať žurnalistike, pretože vy osobne ste sa možno v minulosti dopustili chýb.

   určite sa menej obávam ukladania údajov v Spojených štátoch ako v Číne

   Podľa môjho názoru je DSA stále príliš bezzubá, pretože ani ona dostatočne neodstraňuje zvýhodňovanie klamstva. Nejde o porušovanie slobody prejavu

   Ale teraz potrebujeme reguláciu

   Inak v tejto krajine nemá vojenská chunta tradíciu. – To řekl jistě velmi smutně s nadějí do blízké budoucnosti.

   V našej krajine armáda neuskutočnila prevrat, aj keď ho možno urobiť mala. Mám na mysli jeseň 1938. – jasný důkaz ochoty bojovat do posledního člověka

   Rusku však zase dochádza moderná technika.

    1. Obuch. Strategicky vladni komunikator. Zelena guma, ktera ma za ukol sve vlastni lety zazrane zvyklosti prenest do zbytku spolecnosti.

     Jak pravila na Slovaci jedna titanka ducha. O pravde se nediskutuje.

     Svita?

       1. Aha, děkuji, ten diskusní příspěvek mně unikl. Foltýn je odporný války chtivý člověk, tedy zrůda, nic víc se k němu nedá říci.

   1. Tymák.
    Obuch je nějaká slovenská varianta našeho Otakara? Nezaznamenala jsem. Každopádně bych se s ním ráda sešla na kávičce v Carltonu – snad by mi vystvětlil, jak chce někoho přimět něčemu/někomu důvěřovat. To je vyloženě psychologický oříšek.

    1. On nezije ve svete, kde se ten druhy primeje. On pochazi ze sveta, kde se to tomu druhemu da befehlem a ten ma pravo sklapnout podpatky a zarvat „jawohl“, nic vic.

 6. Vidláku Danieli, to není čekání na zázrak. Čeká se na vaši a naši společnou velkou politickou revoluci. Především:

  Kateřina Konečná a spol. musí opustit komunistickou stáj. Komunistů v naší zemi Stačilo!

  Vaše nové samostatné Stačilo! Musí nabídnout členství a seberealizaci všem a bez podmínek. Nabídka musí být tak velkorysá a promyšlená, aby lidé skutečně přišli a spojili se.

  Společný volební program Bude stačit! ve třech krátkých větách:
  1. Vystoupíme z NATO a Zůstaneme! neutrální
  2. Vystoupíme z EU a Zůstaneme! samostatní.
  3. Vystačíme! si s přímou demokracií na všech úrovních správy veřejných věcí.

  1. Hledat vůdce, jak píšete, je slepá cesta. Jsou lepší metody, jak fungovat a tvořit. Už jsem se párkrát zmiňoval. Vymyšlených modelů je více, stačí vybrat a vyladit ten nejlepší. Lidé budou spolupracovat v horizontální struktuře. Na pyramidu moci není nikdo zvědav ani ve státě, ani ve straně.

   Začít se.musi od píky a příznivce sbírat pomalu a trvale a tak dlouho, dokud se nesesbírá na ústavní většinu.

  2. 1. Vystoupíme z NATO a Zůstaneme! neutrální
   2. Vystoupíme z EU a Zůstaneme! samostatní.
   3. Vystačíme! si s přímou demokracií na všech úrovních správy veřejných věcí.
   ——————————————————————-
   Tohleto zní moc dobře, pane Kolemjdoucí!

  3. „Seberealizaci všem a bez podmínek…“

   Tak to se s nějakým společným programem můžete jít vyfotografovat…

   1. A proč myslíte? Program se tvoří postupně, konsensem všech, chcete-li hlasováním (přímá demokracie). Co neprojde většinou, lépe kvalifikovanou většinou, není zajímavé. V horizontálním společenství z principu nelze dělat špatná rozhodnutí (obvykle). V zastupitelské demokracii je de facto každé rozhodnutí špatné (obvykle).

  4. Vaše naivita je velice nebezpečná !!
   Takové sliby dávat můžete, ale jsou splnitelné ??
   Jednak nás z EU ani z NATO „jen tak“ nepustí a když pustí, tak za ceny hospodářské a politické blokády + nám napaří splatit okamžitě podíly na všech půjčkách EU a tím nás dostanou do státního bankrotu.
   Opravdu musíte myslet aspon 2-3 kroky dopředu, ne jen vykřikovat líbivá, ale nesmyslná hesla.
   Jediná cesta je spojit se se Sloveskem, Madarskem, Rakouskem, Srbskem + příklon k Rusku.

   1. Spojování jistě ano, to je cesta.
    Taková Francie už z NATO jednou vystoupila (bohužel se opět vrátila), takže nic není nemožné.

    1. No svět před 40-50 lety (či kdy se to stalo..) byl zcela jiný, takže porovnáváte neporovnatelné.. Byl bipolární (existovala ještě socialistikcá světová soustava) a USA nebyly ještě tak zkažené, jak dneska…
     A proč se MUSELA vrátit – nemohla odolat tlaku USA, který na ni byl vyvíjen..

   2. Neřekl jsem, že je to rychlá a snadná cesta. Ale je jediná, která může vést k cíli (můj dojem, jak vyhodnocuji možnosti).

  5. Kolemjdoucí,
   jsi neskutečný kokot – a to z podstaty.
   Kateřina Konečná myslí a mluví právě tak a právě proto, že politicky vyrostla mezi komunisty!
   Nebýt toho základu, který tam dostala, není dnes ničím.
   Tenhle primitivní antikomunismus si laskavě strč do prdele, demente.
   Teď budu čekat, jestli systém tenhle příspěvek „pustí“..

      1. No, pokud znamená ta „chudoba“ stálé zaměstnání, zaručené a bezplatné zdravotnictví, slušné školství bez ideologie, kvalitní potraviny, zajištěný důchod, dostupné bydlení, nárok na dovolenou atd. atd., tak JÁ TO TEDY BERU, šéfe..
       Miliardářem netoužím být, peníze si do hrobu nevezmu a nejsou mým životním cílem.
       A jinak, zkuste se podívat na některá videa o tom, jak se SKUTEČNĚ žije třeba v USA či na západě. Možná si o kapitalismu uděláte zcela jiný obrázek..

  6. Já bych byl opatrný. Samostatné stačilo by bylo dobře, ale cesta pomocí jedné velké organizační změny k tomu nevede. Příliš riskantní.

   1. Asi jste mě nepochopil – viz výše. Nikoli jedna velká změna, ale dlouhý, pomalý postupný proces v komunitě, která může společně přemýšlet a tvořit. V přímé a nedeformované demokracii nemůže vzniknout ani despocie, ani totalita, ani ten paskvil co tu máme teď.

    1. Přímé a nedeformované demokracie neexistovaly, neexistují a existovat nebudou. To co tu máme teď, je právě taková přímá a nedeformovaná demokracie.

 7. Staré hegemonie se hroutí. Vládnoucí řád ztratil schopnost vedení prostřednictvím obecného souhlasu. Masy, odklonivše se od tradičních ideologií, plavou v bramboračce nových pocitů čekajících na plnou artikulaci. Nový obzor je ještě zastřený ještě mlhou.

  Starý svět umírá a nový svět se snaží zrodit. Nyní je doba příšer.
  [Dosklovně: Starý svět umírá. Nový se objevuje pomalu. A v tomto šerosvitu se rodí monstra. / Il vecchio mondo sta morendo. Quello nuovo tarda a comparire. E in questo chiaroscuro nascono i mostri.]
  (Antonio Gramsci)

  K zamyšlení:

  Výše uvedený citát si půjčila Kateřina Konečná a 10. listopadu 2016 napsala:
  Antonio Gramsci kdysi řekl: „Starý svět umírá a nový se teprve rodí, ale nyní přišel čas monster.“ Trump, Farage, le Pen, Wilders jsou těmito monstry. Jsem hrdá na to, že jsem politička levice a nikdy se nebudu radovat z vítězství pravicových demagogů, co zneužívají slabých pro svůj prospěch. Mým programem bylo a je proti takovýmto lidem bojovat , jelikož ani na vteřinu nevěřím tomu, že jim leží na srdci blaho lidí. Bankéř Farage a miliardář Trump předstírají, že jsou muži z lidu a zneužívají strachu střední třídy. Tohle ale už přece známe a dříve jsme to řešili tak, že jsme šli v ruku v ruce s dalšími progresivně smyšlejícími a proti těmto monstrům bojovali. Situace se zdá se opakuje a silná levice je zapotřebí.
  https://1url.cz/M1eZ3

  1. Máme uznat, že se volilo špatně nebo co vám leží v žaludku? Slyšíte, nejsou lidi, ani v Alianci, jen monstra se valí, je už taková doba. Doba je monstrum, co je oproti ní člověk.

  1. Re: pithart

   Mně se velmi líbí, jak hned všichni vědí, kolik stojí jedna tuna CO2.
   A co s cenou tuny CO2 dělají pohyby kurzů měn?

 8. No tak, všechny jste už zvolili, i vícekrát a máte za to jen více daní, dluhů jako maku. Přeskakovali z jedné partaje do druhé, vymysleli nové strany jako piráty a pro změnu motoristy. Příště to bude strana fízlů a udavačů.

  Nechcete s tím už přestat a začít volit svoje zájmy, svoje potřeby?

  Času málo, jestli to dotáhnou až k tomu, že o nás bez nás bude rozhodovat celý svět, pípnutím na mobilu, tak potěš koště. Ale komu není rady, tomu není pomoci.

  P.S.
  Někdo říkal před obecenstvem vtip. Proč prý nepadají na zem z nebe moudří lidé. Haha.
  Nepadají prý proto, že se dokázali v nebi uchytit.

 9. Co takto psat o mistnich volbach? Zvazit, prokydat mistni politiky… mistni problemy… a tak pomoct lidem volit na podzim… Tam by se treba nemuselo volit to „mensi“ zlo. (?)

   1. Mohl by ale Vidlak pozvat na Kydy mistni lidi, kteri do toho vidi, a jsou ochotni treba pro Kydy neco napsat. Az budou kandidati vyhlaseni, uz by to bylo nachystane…

   2. 2. Tymákovan napsal:
    19 června, 2024 (0:34)

    Kandidátky nejsou, ale místní politici snad chtějí pokračovat?
    Prokydání neuškodí.

     1. Josef původní napsal:19 června, 2024 (10:18)

      9:10 Ranní Plus(24 minut)

      Obce nastavují daně z nemovitosti poprvé po schválení konsolidačního balíčku. Jak budou postupovat?

      V Česku a na Slovensku je podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského z Pirátů vůle dbát o nadstandardní vztahy. Mohly by se obnovit mezivládní konzultace? Festival Slunovrat nabízí hudbu všech možných žánrů, od folku až po elektroniku. Jak to jde dohromady? Moderují Martina Mašková a Lukáš Matoška.
      https://program.rozhlas.cz/zaznamy?_gl=1*gk775h*_gcl_au*OTY1NDMyNTczLjE3MTY0MzEwMTc.*_ga*MTQzMDMzNzE5NS4xNzE2NDMxMDE3*_ga_NHXTP7RWNV*MTcxODc4ODI5NC4xNy4xLjE3MTg3ODgzNzkuMC4wLjU2NDA4NDk5MA..#/plus/

  1. Jestli je nakej kral nahej a nebo voblecenej na tom nesejde. Kdyz pacha zlociny.
   Proti obcanum.
   Sefka hlavni banky v usa prohlasila , vase penize sou nase penize..
   Kral ma vzdycky plnej satnik za vase.

   Tedy zajem by mel bejt vo necem uplne jinym.
   Ted vsichni pisou vo nasi vlade , za ucelem ,aby mohli kritisovat a dostat se tak
   na vladni koryta.
   Nase vlada to bejt nemuze i s generalem. To kazdej vi a presto ty poucky vetsina opakuje.
   Automaticky potom porad jsou ochoceny ,aby volili proti svym zajmum..
   Toho se nezbavi a nechteji..
   Nikdo nevysvetli, ani jim strach nedovoli , jak najednou byl zvolenej
   neznamej ridic Turek. Spatne vyrezanej svatej..Vod toho pryc.
   Lepsi je napsat vo fialovia a pipankovi atd..A nenarazit.

 10. Podle teorie dnes měla být zcela klidná a spokojená doba. Politici by střídali jako úředníci a plnili by přání lidu po klidu a prosperitě. Neprovokovali by války. Společnost se měla rozvíjet s ohledem na přírodu a omezené zdroje. Rozdíly mezi bohatými a pracujícími by neměly být velké a prostupnost mezi třídami snadná. Základem mělo být vzdělání a jím podpořené schopnosti.
  Bylo by toho víc. Nic z toho se nepovedlo a tak je na místě otázka proč? Co se musí změnit?

   1. Vy tady Vevca rozdavate instrukce , kdo co ma delat..Vidlak tohle , nutno posvitit tamhle..Ste zase dalsi, kdo prikazujete rozkazy , aby jiny to udelali..
    Ale takovych sou miliony ..Pohodli musi mit, at delaji jiny.
    S nejakym vysvetlenim , kdo vas povysil do ty funkce se neobtezujete.
    Jestli Vidlak ma hodne prace , ma na starosti rodinu atd.,
    to vas nezajima , at dela co vy chcete a naporoucite..
    Co kdyby ste se nejdrive pokusila udelat neco, co chcete na jinych …
    Schopnosti neco zorganizovat ale nemuze kazdej , musi mit schopnosti a talent..
    A poradny..Radit poucky, to umi kazdej..a kazdej den..

    1. Vevča radí zpoza Velký louže. To se to radí, když není ani zlomek procenta riziko, že by po ní někdo chtěl činy.

 11. Kádry jsou. Obvyklý problém, který vidím u lidí ve svém okolí, je nezájem. Chtějí mít klid ve svojí osobní bublině. Nejlepší politik je pro ně ten, který jim slíbí, že se budou mít dobře, ale hlavně, aby se nemuseli o nic starat, nic vědět a nebo v něčem politickém (fuj!) se nedej bože angažovat. Dokonale to vyjadřuje volební heslo Andreje Babiše: Ano, bude líp. To stačí. To je maximální politický rozhled typického českého voliče. V dosahu jejich pozornosti se nachází jejich džob, barák, zahrada, auto, dovolená a pes. Bohatství z dob socialismu, ze kterého tohle všechno pramení, se už prakticky vyčerpalo a určité probouzení bude možná následovat s tím, jak budou postupně přicházet o ten svůj itinerář a taky o důchody, o zdravotní péči a o žrádlo…

  1. V ten moment zafunguje po staletí pod kůži zažitý reflex místního voliče: Každý sám za sebe; popřípadě: Může si za to sám, jeho chyba; či: Mně se to nemůže stát, mně se to nestane/netýká ; nebo: S tím nic nenaděláš … Navíc je v kebulích drtivé většiny českých voličů pevně usazeno: za socialismu byla nouze, nedostatek, nikdo neměl nic, o bohatství nemůže být řeč – to přišlo po plyši …
   Těch pár %, co si to uvědomujeme, jsou nepodstatné …

   1. Díky ! Pěkné, husté, zjevně nervíky, ale není to někde opravdu celé ? Po této upoutávce by mne to vážně zajímalo.

    1. Možná se to někde ještě celé vyskytne, ale momentálně je všechno vymazáno. No, pokračovalo to tak. Po hysterickém výstupu, který neuklidnila ani Wolfová, byla tak bezradná, že zavelela do režie, aby dali repete úvodní reportáže a po reportáži už tam hysterik nebyl. Zůstal tam jen Šlachta, asi ho odvlekli ve svěrací kazajce😁

     1. Schmarz, to je pěkný zmetek … Další z líhně v devadesátých… Myslím, že byl chvíli v Českém deníku, a pak hnízdo zmijí – Junge heute, a tuny špíny .. Ten zmetek má za sebou kvanta svinstev, presstitut jak vyšitý, a za to, co má na hrbu a jaký je to fanatik, měl dostat nejedno dělo …

     2. Ten Schmarcz, to je úplně stejný zmrd, jako je Etzler.
      Stejná líheň, pražská mediální galerka, stejné postupy.
      Němci by tyhle lidi stříleli v Kobylisích.

  1. To si ukousli příliš velké sousto! Nechci Putinovi radit, ale snad by jeho agenti mohli pro začátek zkusit něco snadnějšího, třeba rozbít žárovku v lampě na náměstí nebo počmárat lavičky v parku 🙂

  2. Kvantum idiotů v diskuzi pod tím článkem o něčem vypovídá .. To je demonstrace fašounského fanatismu – korunu tomu dává echt stupidní nána, jenž sype z rukávu jedno náckovské opatření a formulaci za druhým, a prohlašuje, že je potřeba „náckům z obou stran“ dát najevo vystěhováním do patřičných zemí , že tady jim pšenka nepokvete , když už russáci nemohou unést fakt, ze Plzeň osvobodili Američané 😁 …
   Plzeň si ukronácky a Bandera párty zaslouží – nakonec mnozí domácí se nejspíše velmi ochotně přidají …
   Nepodceňujte kvanta těchto mentálně-morálních mrzáků – jak počet, tak dikce a rasance jsou alarmující …
   Včera Praha, Plzeň – kde to dnes bude pokračovat.
   Kluci z BIS mají určitě itinerář, kde, kdy a jak vyvolat tu správně adresovanou nenávist … Podobných „kauz“ bude rychle přibývat – odpočet je v plném proudu …

  3. „“… pachatel neměl dostatečné znalosti v oblasti struktury trolejové trati … a další““
   No to odpovídá naturelu Čuka a Geka … měli by si doplnit „příslušné vzdělání“, nejlépe na Plzeňské alma mater …

   1. Pokud jsou v Plzni tramvaje, tak trolej přepólovat nelze, to zaprvé. Kolejiště je standardně na mnoha místech uzemněno a nerozpojitelným způsobem spojeno se záporným pólem.
    Jediné, čeho by šlo dosáhnout, tak uzemnění troleje – a to znamená, že by trolej skončila na stejném potenciálu, jako koleje a vozy by jednoduše stály.
    Sekční odpojovače dělají jen to, že odpojí kladný pól napájecího vedení od troleje a trolej samotnou uzemní, aby byla bezpečná pro opravy.
    A pokud má Plzeň trolejbusy – no tak ty jsou ale napájeny střídavým napětím, takže polarita trolejí je jim šumafuk 😀
    Vědí tohle redachtóři z iDěsu? Co myslíte?

    1. Uzemnění troleje a kladný pól připojený na koleje se nedoporučuje. Tramvaje by začaly couvat což by cestující mohlo mátnout a slabé povahy by mohl trefit šlak.

 12. Dojčland je protektorátem mezinárodního žida, po staletí, poslední století zcela. Panevropan Fialový hnus a podobní košer kolaboranti vědí, komu lezou do zádele.
  SSoudruzi nadlidé a jejich poskoci vypouští, že jakýsi světový řád pod vedením USA, v překladu platí to stejné jako s Dojčlandem.
  Za koho tedy chtít umírat? Místo emocí je vhodnější dovolit si ideozločin, dovolit si drze myslet. Pohlaví jsou dvě, samice a samec, kdo tvrdí něco jiného, je podvraťák. (Podobně: „Obohacení“ nájezdníky/mohamedány, LGBTQ úchyly, údajné ohrožení klimatickou krizí a lži o škodlivém oxidu uhličitém, liberální demokracii).

  SSoudruh blbeček Martin Schmarz dnes večer dostal záchvat emocí při debatě s dalším prorežimním šaškem Šlachtou na banksterském tlampači CNN. To nevymyslíš!

   1. Pepiku, nedělej Zagorku, je to pro tvoje dobro… Deník N(jako Nenávist), může být?

    https://denikn.cz/minuta/1454923

    (zcela nesouvisející poznámka – jestli by se alternativa měla v něčem odlišovat od tupého stáda mainstreamu, tak v tom, že u informace záleží jen a pouze na tom, co říká, nikoliv kdo a kde to říká, ale co už, informace jako dezinformace, Foltýn si to přebere)

     1. Má tom skobu . kolikrát už zavrhovaný bulvár zveřejnil a bez servítků věci, které te veřejnoprávní nebulvár tutlal.

  1. A hlavně než si něco přečtete, tak musíte vše odsouhlasit – jinou volbu NEPŘIPOUŠTÍ (i když tam je uvedena, nefunguje !!!)

  1. Těžko, těch 1000 let temna bylo po inteligentních Římanech. Dnes jsou lidé hloupější, tak to bude spíše 2000 let temna, ne-li na furt.

  2. Opomněli jste do té rovnice započítat faktor globalizace – 1000 let temna bychom si v klidu užili, pokud by se na námi obývané území nemohli snadno a rychle dostat temnem nepostihnuté civilizace.

   Nenastane-li globální temno (třeba v podobě jaderné zimy), tak si z evropy udělají skanzen a turistickou destinaci rozvinutí číňané (třeba). Tak, jako dnes civilizují afričany v africe, tak pak klidně zcivilizují i afričany v evropě – jen už to nebudou dělat kvůi zdrojům surovin ale kvůli selfíčkům na Karlštejně nebo na jiných bizarních místech. Však od nás se taky v bohatších dobách jezdilo za exotikou do Thajska nebo do jiných prdelí (jo, myslím i za tou 18+ exotikou, ČR je na budoucnost připravena).

   Čech se přizpůsobí…

  1. Mám jen obavy, že vybrat si v dnešní době menší zlo, je
   to samé,jako si vybrat pád ze šestého patra před pádem z dvanáctého patra.

 13. Za koho umírat a koho následovat? Já se spoléhám jenom na sebe, nikdo jinej za mě složenky a faktury nezaplatí. Ať už bude z východu, západu, jihu nebo třeba z Marsu.

  1. Pěkné, jsem zvědav, jestli sestřelí i F-35 dříve, než my je vůbec dostaneme jako nejmodernější existující .

  2. Nějak nevím, zda tomu věřit. Díval jsem se na oficiální (doufám) stránky Huthiu:

   https://www.ansarollah.com.ye/en/

   – a nic. Jsou tam zprávičky o sestřelení dronu MQ9, o útoku na 3 lodě v Rudém moři, ale o F22 nic.

   Nejsem žádný odborník, ale skoro bych řekl, že než používat na ostřelování Jemenu F22 s pekelně drahými provozními náklady, budou asi i tupí američané létat spíše levněji se starými F-15 či F-18 nebo co to na těch letadlových lodích vlastně mají. Jediné bojové nasazení F22, na které si ted z hlavy vzpomenu, bylo sestřelení čínského (meteorologického) balonu (pěkná PR akce, na to jsou experti).

   1. F22 možná samostatně usoudilo, že spadne aktivně samo a pravdomluvní Hutiové jej tedy ve svých statistikách sestřelů neuvádějí.

 14. „rozbít si hubu, rýt držkou v zemi a vše tvrdou prací vybudovat znovu“ – budeme muset, protože už nic nemáme.

  Raději z východu než z jihu.

  Myslím si, že lidi, kteří by nás mohli dobře vést máme. Problém je, že máme příliš malé procento lidí, kteří by je respektovali.

  1. Jste si jist, že tím, kdo bude rýt tou drškou v zemi, atd., budou tzv.Češi ? To vůbec není jisté … Kdo ví, kdo bude i v blízké budoucnosti skutečným obyvatelem této kolonie …

 15. „Po třicet let to bylo tak, že novopečeného premiéra pozvali na americkou ambasádu a tam mu určili agendu. V posledním volebním období to vypadá, že Američané už neriskují a novopečenému premiérovi udělají lobotomii“

  I vy optimisto. Já mám naopak pocit, že blyštivému Péťovi není lobotomii udělat na čem, neboť jeho „brouček mozkožrout“ už dávno zesnul hlady

  1. Prosím vás to je Akademik se vším všady, taky jsem znal jednoho, v realitě se mu všechno hroutilo pod rukama, tak ho přesunuli na oddělení strategického plánování (a jeho rozsáhlé poučné výstupy plné písmenek nadšeně ignorovali).

    1. To ano, ale politik musi umet vyjednavat, musi umet pochopit protistranu i s jeji motivaci. Musi byt schopen chapat „beh sveta“. Nemuze to byt mimon uzavreny do sveho vlastniho sveta. Na Fialovi je videt, jak moc nechape co se deje okolo nej. Navic je spatny herec, takze i kdyz uz ho loutkovodici nauci nejakou roli, je to tristni podivana.

     Politik muze byt vazeny, politik muze byt nenavideny. Ale jakmile zacne byt smesny, je konec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *