18 dubna, 2024

Takže NATO je na případný konflikt s jadernou velmocí Ruskem připraveno? A mohli bychom to prosím vidět?

Je potřeba si za prvé uvědomit, kdo je NATO. NATO jsme totiž i my. Cítíte se připraveni poslat našich 7000 neúřednických vojáků do mlýnku na maso? Jen se ptám, protože přesně tak to tam nyní vypadá a nevypadá to, že by to mělo vypadat jinak.

Pokud tam tedy nehodlá NATO poslat něco, co by z východní Ukrajiny případě Ruska udělalo jeden velký kráter v zemi. To bychom to nemuseli řešit, protože bychom měli v cuku letu analogicky stejný kráter místo Evropy.

K té připravenosti. Nesdílím na rozdíl od ctihodného norského admirála jeho nadšení pro věc. To, co jsme jako Evropa měli, jsme poslali na východní frontu už teď. Samozřejmě nám tu pár kusů něčeho zbylo, hlavně toho nejnovějšího, ale opotřebovávací válka nehraje na kvalitu, nýbrž na kvantitu. No a my nemáme ani dost nábojů. Ani teď. Natož kdyby se do toho fakt ostře šláplo. Rus valí munici co to dá, a my škemráme o dodávky země Třetího světa. Takže tak.

Kolik toho máme aktuálně poblíž fronty k dispozici? Podle slov amirála: „Nyní máme osm bojových skupin, každá s praporem, a v případě potřeby je lze spojit do brigády.“ Bezva. Prapor je 300-500 kusů vojáků. Brigáda se může vyšplhat na 8000. Na jak dlouho nám to vystačí, nechám na představivosti každého z vás.

Nicméně s vidinou mašírování do východních stepí již od roku 2021 inicioval Herr Bauer kroky zaměřené na posílení obranných opatření aliance ve východní Evropě, a to prostřednictvím rozšíření sil rychlé reakce ze 40 tisíc vojáků na až 300 tisíc vojáků. Asi proto jsme potřebovali tak nutně a rychle tu smlouvu o pobytu amerických vojsk u nás. (Nicméně bůhví, kolik by jich bylo vysláno v reálu.)

Ale samozřejmě to nesouvisí s ničím, válkou straší jen dezoláti a vůbec, ale vůbec se nás do ní nesnaží uvrtat za každou cenu. A čím víc bude Ukrajina prohrávat, tím víc bude podnikat útoky směrem k Rusku, které jsou z hlediska obrany nesmyslné, z hlediska ztráty lidských zdrojů nesmyslné, z hlediska jakékoliv logiky nesmyslné, pokud ta logika nemá jediný cíl, kterým je právě ona přímá účast nás, tedy NATO. S tím rozdílem, že někteří členové NATO jsou té skutečné válce blíž než jiní. Být za velkou louží, taky jsem celkem v klidu a po vzoru Kim Čong Una jen sleduju, jak to nad východní Evropou lítá…

64 thoughts on “Takže NATO je na případný konflikt s jadernou velmocí Ruskem připraveno? A mohli bychom to prosím vidět?

 1. Paní Marková, nemůžete to prosím vidět bo je to tajný. Dokonce ani fon lejno to netuší, aby to nevykecala jak má ve zvyku.

 2. Domovinu zmítá vetchý fašismus s vyhlídkou modřin fialové barvy. Novotou může se stát, že bude lid rýt v zemi,aby řepu uvařil si. A těch zdechlin…… Petr nebo Pavel, nacistická infekce si nevybírá!! Holubice míru je v lihovém kómatu,svěrače se nám v zadnicích svírají. Nerudné časy

 3. Jak už dříve tvrdil Pjakin,každý atentát je řízen tajnými službami a tento určitě také.
  Co me zaraži,podobné chování policie,jak třeba u nás,při útoku na F F.
  Při tak větším soustředění lidi,ma být přítomna policie v civilu a kor teď v
  Rusku.Proto dávám velikou vinu i policii,za tak hrozný čin.
  O provokacich proti Rusku se píše delší dobu,jako by válka měla pokračovat dál, žádné mírové jednání.

  1. U nas sou z toho doted sokovany , za prve strachy ,aby se nevopakoval ten heydrich..
   Za druhy sou uplne vomraceny z toho , co sami pritom vyvadeli, ale hlavne, nevyvadeli..
   Nevedi si rady ted s tim potom, to nejak uspokojive vysvetlit .
   /Stat je precpanej zabezpecenou a mezinarodni spehovaci bezpecnosti
   a Magor si delal co chtel , vod zacatku az do konce../.

 4. Daleko významnější je rozsudek Krajského soudu v Brně. Se závěrem, že nutná obrana. Jestliže nabude právní moci a nebude zrušen na základě dovolání. Ještě si počkáme.
  Byl by to významný prospěšný precedent.

   1. To řekla manželka. Že nebýt Ukrajincem byl by odsouzen. Já mám disentní názor. Z mého pohledu nutná obrana. Ovšem vyhrazuji si znalost celého obrazu příběhu jak se odráží v důkazech a jejich hodnocení v odůvodnění rozsudku. Na finální hodnocení všeho je brzo, ještě je odvolací instance a nejvyšší soud.

    1. Jestli jste ten proces sledovali, alespoň podle toho, co proniklo do médií, tak ti cikáni vlastně vypovídali proti sobě. Oni sami potvrdili ,že ho napadli, že si na něj u východu z té zastávky počkali. To asi ani jinak dopadnout nemohlo.

    2. Z rozsudku je jasny , ze rozhodnuti soudu ovladly statni zajmy..
     Se to tak v jinym jazyku ,nazejva..
     Vetsi zajem prebije /vyjimecne/ , ten mensi.
     To je dorozumivani mezinarodnich akademickejch ,
     diplomovanejch diploautomatu ..
     Kdyz se neco nazve statni zajem , vedi presne to, co my ne …
     Kterej ministr , vedouci tajny sluzby ,nebo vysokej urednik zasahl v ty zalezitosti
     a nebo byl poverenej zasahnout , vodjinud.A proc.
     Prolhavaji se tak opakovane do zpatlanych abstrakci.
     Aby za kazdou cenu mohli zvanit , vo nicem..A bejt horlive napodobovany..
     To je potom jasny, ze rozmnozeny politici,jejich strany ,dyplomaty a urady nemuzou dal pokracovat ,sou uz na dne porad se chteji
     pro kopavat a prohlubovat .
     Skoro kazdej je napodobuje ,ale vlada kecu uz konci , votom co kdo rekl
     a potom zase nerekl ,napsal a proc atd. Konci..

  1. Ja četl, že bodná rána byla v zádech cikána. Vedl zřejmě nebezpečný račí útok nebo žlutomodré božstvo ovládá techniku bodnutí tzv saxaninou rukou. Každopádně to posílí sebevědomí v nedotknutelnosti okupantů.

  1. Nevím, co se z toho vyvine, jeden z teroristů byl chycen a odveden k výslechu. Já na vojně nebyl a voj. strategii nerozumím.
   Uvidíme, jak dopadne výslech od chyceného teroristy.

    1. Obávám se, že stopy povedou do Kyjeva. Snad nepovedou i do aktivní středoevropské republiky, která je ochotna cokoliv zorganizovat.

     To skákání Ukrajinců na náměstích nedopadlo dobře. Dlouhodobě nebudou mít nic.

     1. Kirby z Bílého domu povídal novinářům, že nic nenasvědčuje tomu, že by za útokem byla Ukrajina.
      Na to Maria Zacharová prohlásila, že pokud Kirby něco ví, tak by to měl vyklopit. A jestli nic neví, tak by měl držet klapačku. (Volně přeloženo, MZ je diplomatka).

 5. Teroristický útok u Moskvy:
  Budova hoří, střecha se hroutí, lidé jsou uvězněni v budově

  5 militantů vtrhlo na radnici v Crocusu a zahájilo palbu z kulometů. Jeden z teroristů hodil granát nebo zápalnou bombu, načež vypukl velký požár. Lidé v sále padali na podlahu, aby unikli střelbě, leželi 15-20 minut a pak začali lézt ven. Podle předběžných údajů bylo podle zpráv médií v budově radnice Crocus zablokováno požárem více než 100 lidí. Někteří se mohli ukrýt v 1. patře, někteří byli odříznuti ohněm ve 4. patře.

  Zdroj:
  https://rusvesna.su/news/1711130364
  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=380686&sid=8c2f3d7183376bdbe628ecd00ec5a391#p380686
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-mrtvi-a-raneni-po-strelbe-a-explozi-v-koncertni-sini-na-predmesti-moskvy-40465243

  1. 20.21 Mnoho ruské veřejnosti si po hromadné střelbě do lidí v Crocus před koncertem skupiny Picnic připomíná, že před pár týdny západní velvyslanectví v Moskvě varovala občany svých zemí před hrozbou teroristických útoků. Včetně koncertů.

   Z toho veřejnost vyvozuje závěr s prohlášením, že západní ambasády údajně o tomto teroristickém útoku věděly. A obviňují Západ z toho, že speciální služby připravovaly tento teroristický útok.

   https://strana.today/news/460697-strelba-i-pozhar-v-krokus-siti-kholl-desjatki-pohibshikh-v-kontsertnom-zale-foto-i-video.html

   1. Není divu – takový závěr napadne na první dobrou snad úplně každého.

    Maria Zacharovová v době, kdy západní ambasády varovaly své občany, vyslovila právě podiv nad tím, že ambasády zřejmě měly nějaké informace, ale ruským bezpečnostním složkám je nesdělily. Jedna a jedna jsou obvykle dvě, že…

    1. Putin, pokud si pamatuju, americké varovaní ohledně teroristického útoku v Moskvě odmítl jako pokus zastrašit a destabilizovat ruskou společnost. Takže možná amíci nějaké info nabídli a Rusové třeba neměli zájem. Doba je vymknuta z kloubů, nikdo si nevěří a pak to takhle dopadá. Umírají nevinní

       1. Vazmóžno što tak slučilos…
        Ale vážně: Opravdu bych nechtěl mít na triku presumptivní zásah proti tak vágně formulovanému riziku. Kde to bude, kdy přesně to bude, jaký způsobem to udělají…
        Velká Moskva má cca 10 000 000 obyvatel. Kolik hromadných akcí se tam současně koná…

    2. Západ pořád nic nepochopil. Nepochopili, že tyhle jejich teroristické pokusy ruský národ nerozloží, ale naopak spojí proti vnějšímu nepříteli.

    1. Když se něco takového stane ne vyspělém západě, tak de policie místo po útočníkovi po lidech, kteří o tom napíšou na facebooku. A pak se všichni politici semknou, dáme sis svíčičcky na socky a hromadně se dojímáme.

        1. To bylo řečeno obecně.

         V tomto konkrétním případě by se nikdo oficiálně nesemkl. Tak jsem doplnila obecné vyjádření.

  2. Nebyla to radnice, ale koncertní sál. Nebyly to kulomety, ale ruční automatické zbraně.
   A vyndej mého psa z kufru.

    1. No, abys abyste vyndal mého psa z kufru!

     …tu připadla mi
     na mysl věc – jak švec, můj známý,
     ukáp‘ si popu na verpánek
     a hned se k němu přilepil.

         1. Jééé, vygoogglil jsem to v pěkné versi.

          Pase ovčák ovce na zelené louce. Najednou, co to? Po pěšince přijíždí bavorák a za ním oblaka prachu. Za volantem mladý muž v obleku od Broniho, v botách od Gucciho, vázanka D+G a na očích tmavé brýle Ray Ban. Stisknutím tlačítka stáhne okénko, vykloní se a povídá: „Hej, ovčáku, když ti řeknu, kolik máš ve svém stádě ovcí, dáš mi jednu?“ Ovčák se pomalu podívá na úspěného mladého muže a řekne klidně: „Ale jo, proč ne?“

          Úspěný mladý muž zaparkuje svůj bavorák, vytáhne notebook Dell, připojí ho ke svému mobilu od AT&T. Pomocí GPS určí svoji polohu, pak se připojí na satelit NASA, kde zadá svoje souřadnice a vyžádá si pořízení řady fotografií s vysokým rozlišením. Pak pomocí Adobe Photoshop otevře pořízené digitální obrázky a exportuje je do zpracovatelského střediska v Hamburku. Během pár vteřin dostane na svůj Palm Pilot zprávu, že obrázky jsou zpracovány a uloženy v databázi SQL. Propojí databázi s Excelem, kde má stovky složitých vzorců, a uploaduje všechna uložená data. Po několika minutách má zpracovaná data. Vytiskne je na miniaturní barevné tiskárně HP LaserJet jako stopadesátistránkovou zprávu a otočí se k ovčákovi: „Máš přesně 1 586 ovcí.“

          „To je pravda. Takže podle naší domluvy si můžete vybrat jednu ovci.“

          Ovčák pozoruje pobaveně mladého muže, jak se snaží napasovat jedno zvíře do kufru auta, a pak povídá: „Když vám řeknu, jaké je vaše povolání, vrátíte mi, co jste si vzal?“

          Mladý muž se na vteřinu zamyslí a odpoví: „Jistě.“

          „Jste konzultant z EU,“ řekne ovčák.
          Mladému muži spadne čelist: „To je pravda. Jak jste to uhodl?“

          „Vůbec jsem nemusel hádat,“ povídá ovčák. „Přijel jste, aniž by pro vás kdokoliv poslal. Chtěl jste si nechat zaplatit za odpověď, kterou jsem už dávno znal – navíc na otázku, na kterou jsem se ani neptal, a přitom o mé práci víte úplný kulový.

          A teď mi vraťte mého psa…“

     1. Svec na verpanek neseda , neni ecoaktivista.
      Vyndavat psa z kufru znamena mit ty predbezny informace a uverit jim…..

      Ruska vlada prej varovala, aby se lide neshromazdovali..

      Ale voni se nejak neboji , videl sem vobrazky jak davy cumi ,kdyz se strilelo potom se rozhodovali a pomalu hnuli ven pres velkou halu ,obchodniho centra ,
      votaleli ,votaceli se , sourali se, zastavovali a hned venku se zastavili ,
      votocili a zacali zase vocumovat pres sklo ,dovnitr..

    2. Automatický překladač některé významy nebere na vědomí. Byla to městská hala „Šafrán“ s několika sály. V největším z nich byl plánován koncert petrohradské skupiny „Piknik“.

     A kulomet se opravdu blbě nosí v rukách. je velký a těžký – vím to, střílel jsme z něho. Kdysi dávno.
     Ad maskáče: Dost nepraktické. Možná je měli proto, aby se vzájemně nepostříleli. Díval jsem se na nástup té „popravčí čety“ do haly objektu a jen tak chodili a stříleli na všechno, co se hýbalo. Asi nejpraktičtější by bylo lehnout si na zem a tvářit se jako mrtvola.

     Ten zadržený v maskáčích nebyl. Bůhví co to bylo za osobu, ale vedli ho do auta bez pout.

     1. Kocour.
      Ať nedostanete přes tlapky – byl to Krokus, ta hala. Tedy……….my tomu sice říkáme šafrán, avšak „jediný šafrán je ve skutečnosti šafrán setý, neboli perský, který kvete na podzim.“ 😎

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *