18 července, 2024

Pocitové vítězství

Někdy před týdnem řekl v rozhovoru jakýsi bývalý polský generál, že Ukrajina prohrává a její ztráty se počítají v milionech… a nestalo se nic. Dokonce to převzala naše majnstrýmová sdělovadla. Nikde nevyletěli faktčekeři, aby to vyvrátili a označili toho Poláka za nepřítele evropských hodnot. Nikdo mu nevysvětloval, že by si měl uvědomit, na čí straně vlastně stojí. Žádná twitterová úderka nedostala notičky, aby toto tvrzení zesměšňovala a nahlašovala účty každého, kdo tuto informaci převzal.

Ukrajina má milionové ztráty… říká generál

O něco dřív proletěl českým internetem frustrovaný povzdech jakéhosi českého adepta na smrt v ukrajinských zákopech, že ukrajinská armáda je stále armádou sovětského typu, nic tam pořádně nefunguje, člověk se ničeho nedovolá a mezi jejich pí ár a zákopovou realitou je obrovský rozdíl. Opět se nestalo nic. Svým způsobem tento dobrovolník řekl něco mnohem horšího než Matouš Bulíř, ale nepřišla žádná nakládačka. Žádný Zdechovský se nesnažil ho umlčet a nepořvával po internetech, že je dezinformátor.

Ukrajinská armáda je prostě bordel na pásech, jako to vždycky bylo… říká český dobrovolník.

Včera Rusové „vypnuli“ několik ukrajinských elektráren. Tentorkát nemířili na trafostanice, ale na turbíny. Tentokrát neničili přenosové sítě, ale přímo výrobu elektřiny. Prý šlo o největší útok na ukrajinskou energetickou soustavu od začátku války. Paradoxně několik dní poté, co všichni analytici mluvili o tom, že Rusko už nemá kapacity na takové útoky.

Ve stejnou dobu si Šojgu prohlížel nové klouzavé bomby FAB 3000, které by měly být ještě mnohem účinnější než jejich menší kolegyně, které Rusům usnadnily dobývání Adějevky. Rusové mají těchto bomb obrovské zásoby. Přidají na ně křidýlka, trochu elektroniky (z ukrajinských praček), odhazují to z bezpečné vzdálenosti a ukrajinské vojáky to ničí i s celou vesnicí okolo nich.

Rusko je ve válce. Už tomu neříkají speciální vojenská operace, už je to válka… říkal Peskov

Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že moje maminka pochází z Ukrajiny a tvrdím o sobě, že polovina mé duše je tam ze stepí. Rozumím východnímu krasořečnění a tomu, co říkají mezi řádky. Já jsem Peskova pochopil tak, že dává Evropě (a především Francouzům) poslední varování. Podle mě v tomto týdnu Rusové přestali předstírat slabost. Zřejmě si vyhodnotili, že Američané jsou už mimo hru a Evropa sice může vykřikovat, ale už nezmobilizuje a válečné hospodářství nezavede. A pokud náhodou zavede, Rusko má tak velký náskok, který celá Evropa nedožene.

Včera došlo v Moskvě k teroristickému útoku… stačí ho jen připsat Ukrajincům a Rusové mohou všeobecně mobilizovat… Útočníci prý unikli, ale jejich lehce ohořelé pasy se dají najít snadno. Ruské jedenácté září už existuje. Teď jde jen o to, jestli ho Kreml použije. Je vlastně úplně jedno, kdo to udělal a proč. Po Telegramu se už šíří neoficiální zpráva, že henti teroristi přijeli v dodávce s ukrajinskou poznávací značkou. Jednoho už prý chytili… Poví i to, co neví.

Včera svým způsobem Rusové řekli, že do války proti Evropě půjdou… S Američany by asi válčit nechtěli, ale s Frantíky a jejich mopslíky si to klidně rozdají. Teď už ano.

Už je těch zatracených signálů trochu moc, aby to byla náhoda.

Dva roky nám média vnucovala pocitové vítězství. To je stejné jako se teď mele o pocitové teplotě. V Brazílii mají léto, teplota vzduchu je pětatřicet stupňů, ale to není dost úderné, tak si tam někdo vycucal z prstu, že pocitová teplota je skoro dvojnásobná. Šedesát stupňů. Stejným způsobem jsme se dopracovali k pocitovému vítězství nad Ruskem. Dokonce to sedí i na ty poměry. Slíbili jsme milion granátů, dodali jsme polovinu. Slíbili jsme stamiliardy peněz, dodali jsme polovinu… Jestli vůbec.

Ale už nám nic nezbylo. Ani peníze ani zbraně. Už jsme všichni v podstatě bezbranní…

Spousta lidí má pořád pocit, že vyhráváme. Najdou se dokonce i blbci, kteří v této chvíli píší svoje jména na ukrajinské drony a dávají o tom důkazy na fejsbůk. Netuší, co se jim všechno může stát. V tomto ohledu mají Rusové nechutně dlouhou paměť a své archivy nikdy neskartují.

Přátelé, nerad to říkám, ale další předpoklady pro válku přibývají. Navíc je to asi poprvé v dějinách, kdy vládnoucí elity naučily obyvatelstvo nenávidět Rusko, ale nepostavily mu k tomu linky na výrobu tanků a muniční továrny. Jako kdyby ten vítězný pocit sám o sobě stačil.

Polský generál nám řekl, že dva roky tohoto vítězného pocitu stály Ukrajinu milion životů… Ty ztráty nevznikly minulý týden. Ty jsou každodenní. Jak dlouho asi Fialenko ví, že Ukrajinci platí za každého mrtvého Rusa deseti svými?

Od včerejška se nemohu zbavit dojmu, že právě toto západní fanfaronství Rusové použili jako základní předpoklad pro svou válku. Ano, český parlament po mnohahodinové diskusi odhlasuje rezoluci o teroristickém Rusku a tím to skončí. Neodhlasují ukončení grýndýlu a rozjetí válečné ekonomiky. Neodhlasují ochranu vlastního hospodářství. Jen se navzájem utvrdí v tom, že všechno dělají dobře, ačkoliv jim polští generálové jasně říkají, že je všechno v háji. Padlo milion lidí… no a co… nikoho to nezajímá. Pro vítězný pocit evropských papalášů máme lidského materiálu ještě dost a dost.

Včera navíc během dne došlo k zablokování celé řady jůtubových, tiktokových i fejsbůkových kanálů. Těch chcimírských.

Po první demonstraci na podzim roku 2022 jsem řekl v rozhovoru u Martiny Kociánové, že jsme s Ruskem v prohrané válce. Teď se rozhoduje, jestli prostě „jen“ trapně prohrajeme a nebo jestli trapně prohrajeme a jako bonus budeme mít zemi plnou vojenských hřbitovů a nebo jestli prohrajeme a budeme mít zemi plnou radioaktivního spadu. Teď se rozhoduje, jestli mezi EU a Ruskem bude nějaká nová hranice a nebo jestli to už bude jedno.

Měli jsme dost času s tím něco udělat. Byly nám dány dva roky, abychom vstali z gauče a porazili neschopnou vládu neschopného premiéra. Byly nám dány dva roky, abychom srovnali do latě jak Černochovou, tak Řehku. Dva roky jsme měli na to, abychom naplnili náměstí, zablokovali Prahu, projevili občanskou neposlušnost a vynutili si změnu.

Myslím, že nám Pánbůh dal dost času, s tím něco udělat. Dostali jsme osm set dní. Dostali jsme proroky, kteří o tom mluvili. Dostali jsme lidi, kteří navrhovali řešení. Dostali jsme komunikační kanály, které měly dosah na celou republiku. Dostali jsme všechno, co bylo zapotřebí, abychom se nenechali stáhnout do propasti.

Ale žádný člověk ani žádné řešení nám nebylo dost dobré. Každý měl svou třináctou komnatu, každý byl něčím nepřijatelný, každá varianta byla moc levicová, pravicová, utopická, nereálná…. vyberte si sami. Možná je to zákonitost. Každý má u nás víc odpůrců jak příznivců. Nenadávám, nestýskám si… jen konstatuji situaci.

Po celé dva roky jsem byl víceméně optimista. Teď už jím nejsem. Myslím, že už je o nás rozhodnuto. Jen ještě nevíme jak. Hrozně rád se budu mýlit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

263 thoughts on “Pocitové vítězství

 1. Nebyly tam ty demonstrace dvě ? Ta Reichlova, kde byli lidi od koně až pod úroveň Krakovské ulice. Druhá byla od úrovně Opletalovy ulice, ale tam bylo lidí méně. Tam vystoupila i K.Konečná a byl tam i Skála.
  Obě měly svá pódia.
  Jinak hodně vlajek, i slovenských a i jedna maďarská. A zemské moravské a slezské.
  Byli tam i vysírači s ukrajinskými. Jednoho takového v cylindru chránil kordon policajtů a pak ho někam odvedli. Další vysírači byli nahoře u McDonalda. Tam za kordonem policajtů mávali vlajkou USA, EU, NATO, UA a transparentem TRUMP for PRISON, a karikaturami Babiše a Okamury.

  1. Vlastně je to reakce na Vidlákovo – „žádné řešení nám nebylo dost dobré“.
   Osobně si myslím, že pokud si nebudeme – a veřejně – schopni přiznat, že celá ta sametová revoluce byla
   podvod který se připravoval celá léta včetně nechuti k socialismu a pochopitelně i k Rusku nehneme se z místa a ta roztříštěnost bude pokračovat. Ona nestačí jen nasranost na ty vládnoucí „elity“, chce to mít
   jasno v tom, co bude poté. Těch šest bodů demonstrace zemědělců byl velmi dobrý začátek, ale jen
   začátek.
   Jen nevím, jestli to půjde, protože přes třicet let denodenního masírování demagogií udělalo své
   a přiznejme si, že vládní masírka o proruských švábech sice působí už vysloveně pitomě, ale přesto si
   nikdo z opozice snad až na Konečnou nechce nechat tuto dehonestující nálepku na sebe přilepit.

   1. Ano souhlasím s Vámi, propaganda jede na plné obrátky. Ti mladí jsou, i v čím dál víc upadajícím školství a tím pádem i v neschopnosti si udělat vlastní kritický náhled na dění jak doma tak i světě, utvrzováni v „dobru na Západě“ a v nenávisti proti Rusku. Přitom jim nikdo neříká takový základní fakt, že nebýt Rudé armády a tedy i dnešního Ruska, nebyli by ani oni.

     1. Vytřeštěné zírání do mobilu jim brání vnímat totáč kolem sebe. Vyměnili tak zkušenosti za perfektně pohyblivý palec.

 2. Vidláku, musíš přidat. Odborník na slovo vzatý, nějaký Bob Kartous (našeptávač nabízí i Blb Kartous) se o tobě vůbec nezmiňuje!

  O kom se nemluví, nestojí za řeč!

  Doporučuji pro obveselení na odkaz zajít a věnovat pozornost i úvodnímu obrázku. Panu Kartousovi něco upadlo do mísy a před spláchnutím to ještě stihl vyfotit:
  https://medium.seznam.cz/clanek/bob-kartous-ktera-ceska-media-pomahaji-sirit-ruskou-propagandu-o-teroristickem-utoku-53422

  1. Mne tam zaujalo i jak Kartouz zná své čtenáře “ titulku a do perexu (většina čtenářů přečte pouze tohle)“, ale neměl by to asi chybně zobecňovat na čtenáře PL a Echa.

   Také by mne zajímalo, zda stejnou logiku jako v tomto článku použil i na smrt Navalného.

  2. Ano, ten Bob Kartouz spláchl svůj mozek dříve, než pak napsal to své pojednání.
   Chudák!
   Začnu jeho spisovatelské „výplody“ sledovat..
   Aspoň si užiju jeho legračních ,,objektivních “ hlodů….😂😂😂

 3. Zeli by to svinstvo uz mel prestat brat ….

  Zelenský se ve svém večerním projevu vyjádřil k teroristickému útoku v Moskvě a k Putinovu tvrzení, že se teroristé chtěli uchýlit na Ukrajinu.

  Putina nazval „spodinou“ a „nulou“.

  „To, co se stalo včera v Moskvě, se očividně Putin a další spodina prostě snaží svalit na někoho jiného. Vždy mají stejné metody. Už se to stalo. Byly tam vyhozené domy, popravy a výbuchy. A vždy obviňují ostatní. Přišli na Ukrajinu, vypalují naše města a pokoušejí se obvinit Ukrajinu,“ řekl Zelenský.

  „Včera se to všechno stalo a tento bezvýznamný Putin, místo aby jednal se svými občany Ruska, oslovoval je, celý den mlčel – přemýšlel, jak to hodit na Ukrajinu,“ dodal ukrajinský prezident.
  https://t.me/stranaua/148165

  1. Me to prijde, ze nijak nevybocuje z dosavadniho kurzu, ktery byl mohutne podporovan USA/GB.

   Jinak urcite se nejake info urcite objevi, ale me jako potvrzeni „ukrajinske stopy“ bohate staci, ze okamzite po skonceni akce jeli smerem na Ukrajinu.
   Pokud tam nemate s Ukrajinci pripraveny pruchod, tak by to nebylo moc rozumne, kolem Berdansku se valci, hranice moc pruchodna nebude.

  1. Mp ká myslím, že pokud jim někdo něco řekl, že tomu moc nevěřili, protože to zákonitě muselo vyvolat odvetu, a zároveň mi to ukazuje, že KOZA je opravdu v koncí a proto provedla co provedla. A mají strach… a právem

 4. Reakce jednoho tvora na události v Moskvě. I tohle se řadí do lidské společnosti.

  Pavel Koudele
  23. 3. 2024 16:55
  Proč mi těch obětí není líto.

  Tomáš Macán
  23. 3. 2024 17:05
  Napsal bych ti, proč ti jich není líto, ale dostal bych BAN.

  Předpokládám, že tohle stvoření má jinak plnou mordu pravdy a lásky.

  1. Prožidovský a proruský nacista s překvapením zjistil, že na iděsu radši zrušili diskusi.
   Už i na tyhle hnojaře, to asi bylo moc.
   Nacista ani během chřipečky neviděl tolik iracionality a lidských blbů s připojením na internet, jako je tomu v současnosti. Nacista nechápe, čeho produktem, tihle lidi jsou. Podle nacisty to není školstvím, ani systémem samotným. To je nějaká směs, výsledkem které je tento dnešní hnus.
   Člověk, který je na světě patrně jen díky Rusům – napíše, že mu není líto mrtvých Rusů.
   Kde to ten člověk mohl pochytit? Kdo mu něco takového vypálil do mozku? Čím se takový člověk živí a jak se projevuje v běžném životě?

   1. Také si podobné otázky kladu.

    Při dnešní drobné politické debatě se starším synem (29 let, středoškolák, pracuje a bydlí v krajském městě, sleduje politické dění, rodiče spíše středového zaměření, nikdy jsme na Slovensko ani na Rusko nenadavali) o prezidentských volbách na Slovensku došlo na následující repliky:

    Já: …snad si nevyberou špatně, Korčok to by asi nebylo ono…
    Syn: Mě je to jedno… ať si dělají co chtějí.
    Já: Jedno to asi není, ale proč je to jedno tobě?
    Syn: Co sí tam před tím zvolili…
    Já: Co sí tam měli zvolit?
    Syn: Tu pro kremelskou svini..
    Já: To myslíš Fica? A čím je prokremelský?
    Syn (na dotaz nereagoval a pokracoval): … A taky nechal zavraždit tu novinářskou dvojicí…

    Dál jsem nepokračoval. Nevím jde jsme udělali chybu.

    Pritom mladší syn je typický chcimír a má ze současnosti stejné obavy, jako já.

     1. Bohužel, je to tak. Tomu se asi nedá vyhnout. Je to i má vlastní zkušenost, dokonce dvojitá: nejdříve jsem já coby mladík přejímal názory své sociální skupiny, dnes pozoruji totéž u syna.

      Na „stará kolena“ jsem se vrátil ke spoustě názorů, které jsem u svého otce kdysi odmítal. Možná, že podobnou cestou projde i můj syn.

      Já jsem nedostal příležitost, abych se se svým otcem o tom pobavil a zeptal se ho, jak mohl tolik věcí vědět předem. Uvidíme, jak proběhne druhé kolo, posunuté o jednu generaci.

      1. Re: AN

       Váš synek jednoduše ještě nedostal „šanci“ být hozen do studené vody v místě, kde je třímetrová hloubka, a to bez přípravného kurzu plavání, potažmo otužování.

     1. Názory a urážky mentálně omezeného anonyma těsně před vykydáním nemají ani hodnotu seschlého loňského jablka.

     2. Jenom výchovou to asi nebude. Mám dvě dcery, výchovu měly obě stejnou a přitom mají každá úplně jiný světonázor. Se starší se mohu bavit už snad jenom o počasí, i když to začíná být také ožehavé téma, protože Green Deal, klimatické změny apod. Mladší dcera stojí nohama pevně na zemi, o všem uvažuje logicky a shodneme se ve světonázoru. Vlastně je to jediný člověk, s kterým mohu normálně diskutovat. Mockrát jsem přemýšlela, čím to může být – snad povahové vlastnosti, současné prostředí, snazší ovlivnitelnost.

      1. Je to povahou.
       Nekdo nerad nakupuje, jiny nema rad sport, dalsi necte…a dalsiho nezajima politika.
       Tak nehlouba a prebere ty nazory, ktere slysi u svych vrstevniku.
       A to, aniz by o nich premyslel, proste to neni jeho povahova parketa, nezajima ho to.
       S inteligenci, vychovou atd. to nema co delat.

  2. To neni nic prekvapiveho.
   To je vysledek mnohalete dehumanizace Rusu, siroce podporovane USA a jimi placenymi neziskovkami.
   Jeste jste nikdy neslyseli o ruskych svabech?
   Vadilo by vam zniceni hnizda svabu?

   Navic ma ta ukrainizace (to je muj pracovni nazev pro jednani USA v Cechach) ma vysledky:
   Masakrovat civily smime, pokud to jsou Rusove.
   Dejte jim do ruky kver a reknete, ze je ze zapadu a oni radostne pomasiruji na Rusa.
   Ac sami maji do zlabu hluboko, na zbrane pro banderovce radi prispeji.
   Me to vychazi, ze Cesi jsou na valku s Rusem temer pripraveni.

   1. Prožidovský a proruský nacista souhlasí, ale dovoluje si podotknout, že tak rychle to nebude.
    Ta zem měla 1992 padesát mega lidí a je fakt velká.
    Sice ne tak velká, jako RF, ale dost velká na to, aby jen sundání zbývajících „ukrajinských“ cedulí, nápisů a změny školského i ochranného režimu, nějaký ten rok trvaly.
    Postřílení zbývajících banderovců, azovců a podobných šmejdů, to taky nějaký čas zabere.
    A největší problém bude s děckama.
    Tihle mladí, těm se musí všecko do detailu dokázat, podložit a jak to není na internetech, tak to pro ně neexistuje. To je podle nacisty moc špatné. Tyhle nové bytosti, ty už nevěří ani vlastním rodičům, víte? Oni víc věří těm internetům!

 5. No, tak sem se koukl, jakej vlastně dneska máme asi tak směnnej kurs rublu, když je někdo ochotnej za 500.000 rublů vystřílet jedno kolik lidí a vyšly mi z toho necelý čtyři oči!

  Tedy, abych to vysvětlil:

  Ve čtvrtek sem byl u felčara přes oči a on mi nadával, že jako diabetik sem u něj nebyl už 3.5 roku a že nemám žádanku na vyšetření očního pozadí. A během toho, co mi nadával, mi nasazoval do těch jeho obrouček ty jeho různý skla a ptal se mi, co jako vidím a já, že kulovaný a on toho za chvíli nechal a prej jestli vůbec něco vidím, třeba jeho, a tak sem mu řekl, že sice jó, ale že spíš tu sestřičku, která se na rozdíl od něho aspoň překrásně smála a měla sakra hezký nohy.

  Se urazil, asi si myslel, že má hezčí, a když to vypadalo, že mě nebude mít rád, tak mu povídám, co jako ty mý oči a on… prej sou v hajzlu, úplně do mrtě zhuntovaný a já, co tedy a on, že prej nový čočky na každý oko za 35.000,-Kč… a protože to nemám jako bratr Žižka, tak mi to dělá v součtu 70.000,- Kč!

  No a od toho sem se odpíchl k tý mý celkový představě o tý beznadějný vypatlanosti toho Tádžika, když uměl někomu kejvnout na masakr jakýhokoliv počtu obětí za třiaplůl mý čočky do očí!

  Jasně, že nejsem úplně máklej, abych tím nastaveným směnným kursem dělal jednoznačný závěry při posuzování vírou způsobený Tádžikovy pomatenosti, nebo při posuzování tádžický životní úrovně.

  Tohle ale měla (tedy musela) vědět už dávno před rokem 2015 ta enderácká svazačka a kandidátka přes ty jejich německý vědy Merkelová… když o na hlavu pokulhávajícím Olafu Scholzovi radši ani nemluvím… když byli a nadále sou schopný tohohle: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/vlada-semaforu-vytvorila-v-nemecku-nejvetsi-afghanskou-komunitu-v-evrope-afghance-si-dovazi-letecky-video/

  1. Mě už přeměna na kyborga vyšla asi na 2-3 takový zoufalý fušky jako Krokus City (cynická nadsázka).
   Faktem je, že dnešní medicína některé díly umí snad lépe než Matka příroda…

   1. Ale zas když to přepočtete na manželky, vy jste tu svoji měl zadarmo, ale ten Tadžik za ni vyplázne ten půl meloun a to jejím rodičům a zařizovat se musí za své a od nuly.

 6. ANO…. akt zemření, zvlášť takovým způsobem, je nepříjemný. Jenže nějakým způsobem to čeká každého z nás. Pohlížejte na to s optimismem.

  Zemřít můžete jen jednou. Tím to nejhorší budete mít z sebou. Pak už si zvyknete. Do té doby jste pánem přiděleného času. Jen na vás záleží jak ho využijete. Koho si pouštíte do hlavy. Koho necháte aby těžil to nejcennějšíco máte. Váš čas. Než přijde váš čas.
  TAK NA SHLEDANOU

  1. Bohaty Zid se velmi bal smrti. Kdosi mu poradil : „Pojdte k nam do Mazepky. U nas jeste zadny bohatec neumrel.“ 😀

 7. Kdo má největší zájem na pokračování ukrajinské války? Bankéři z USA a londýnské City. Válečné půjčky jsou zajištěné ukrajinskou černozemí a surovinovými zdroji.

  Když Ukrajina začíná prohrávat, jsou zástavy ohroženy. Proto se snižuje ochota USA k další finanční pomoci a hledá se nejlepší způsob, jak vojensky zastavit ruskou ofenzívu. K tomu se výborně hodí Francie s místodržícím Macronem.

  Jenže ostatní evropské podřízené státy velkou chutí zapojit se do bojů neoplývají. Proto je třeba je náležitě motivovat a k tomu se výborně hodí rozdrážděný ruský medvěd s pomocí několika najatých arabských fanatiků. Jasný false flag.

  Co na to Putin? Jako vždy, odpoví asymetricky a promyšleně. V každém případě, riziko pro Evropu včetně české kotliny stále pomalu roste.

  1. Jak půvabné – na ČT2 se právě vysílá starý americký válečný film. V popisu se píše, že zbabělec dokáže napáchat víc škody než nepřítel..

  2. Kolemjdoucí.
   Přesně tak.
   Jen bych doplnil,provázanost politiku s bankéři je jasná nejen osobní prospěch, ale rozhodují půjčky pro státní rozpočty. Podle posledního údaje o našem zadlužení, snad už 100 procent k HDP.Proto se Macronovi nedivim, ztráta příjmů z Afriky,dělat z Macrona hladového vlka.

  3. To je taky jedna z možných cest Ukrajiny jak z toho ven. Kdyby ukroši hodili Zelenskýho a ty jeho nácky z okna a vyhlásili připojení k ruský federaci, tak jejich dluhy prostě zmizí.

   1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že tohle se nikdy nestane.
    Umí si polo představit, že v tom momentu by jen z ČR, vypadlo třičtvrti až jedno mega úkáček, který se tu vedle mnoha místních mají, jako prasata v žitě?
    Tvrdě politicky hájený, invazivní druh, kterému je dokonce dovoleno, stěžovat si na velkých internetech na diskriminaci?
    Na povel gosudara hybaj znova stavět, co od 2014 na Donbasu rozbíjeli – ale tentokrát už pro Ruskou federaci?
    Ne, nacista ani na sekundu nepřipouští, že by něco takového bylo možné.

  4. “ …. ostatní evropské podřízené státy velkou chutí zapojit se do bojů neoplývají“ .
   S výjimkou mopslíka ČR! Pokud by to bylo možné, vedl by i před USA. Ani motivovat se nemusí, Páníček jen pohne náhodně rukou a mopslík úslužně běží naznačeným směrem !

   1. To je v naší zemi bohužel tradice. Naše politická reprezentrace a úřady byly vždycky papežštější než papež. Za podrbání za ušima ve Vídni, v Moskvě nebo v Bruselu. To už je celkem jedno.

   2. No nepředpokládal bych, že mopslík Fiala a spol. by šel někam bojovat, možná tak ti s předurčením a pár debilů z Prahy nebo Brna. Zbytek ČR ho pošle tam, kde slunce nesvítí a bojovat za cizí zájmy nikam nepůjde. Za co by bojovali? Za Lidl, Penny nebo Kaufland? Za montovny v Boleslavi? Vždyť nám tady skoro nic nepatří a lidem je všechno jedno….

  1. Tak tak.

   Jen ještě by se někteří mohli naučit, že při minutě ticha i hymně se stojí a pánové bez pokrývek hlavy.

 8. Na dnešní demonstraci nejslabší účast.
  Ale platí to i pro modrožlutý vztekliny.

  Těší mě hojná účast mladých lidí.

   1. to neodhadnu. Ale po obou stranách náměstí se dá normálně projít, dav je hodně rozvolněný…
    cca 30-40 tis. ?

    1. To se tak nějak načítá (odečte) Vidlákova podpora, cenzura a mediální blokáda s některými osobními rysy pořadatele a je z toho vzkaz vládě, že se nemá čeho bát.
     Pro značnou čast alternativy je dnešní Keltský telegraf důležitější…

     1. Jak rikam uz mesice,pokud neprijde naka extremni cerna labut, tak jedina spravna taktika pro pristi volby je hrat na jistotu a volit SPD.

      1. Tak trochu jsem to tušil… Ale to fakt není o mně. Pokud lidi nepřijdou na Rajchla, nepřijdou ani na Vidláka. Lidi musejí přijít kvůli sobě.
       Přijdou, pokud uvidí nějaký nátlak. Nepřijdou, pokud to bude jen další „koncert“.

        1. Vrabci si už stebetaji že to byla práce FSB…. vůbec bych se nedivil, vzpomeňte na ty paneláky v Moskvě v 90.letech

       1. Tak ono to hlavně vypadá spíše jako předvolební mítink PRO…
        Když nepozvete jedny z nejviditelnějších a nejnadějnějších tváří opozice (ne, nemám na mysli SPD), tak nemůžete čekat divy. 🙂
        Spřádání plánů B a C bylo, Vidláku, evidentně lepší volbou pro dnešní den. Demonstrace, zdá se, se už poněkud vyčerpaly.

       2. Presne tak, nejlepe to bylo videt na tom samem prvnim mitingu, kdy bylo i nejvice lidi. Lidi videli nekonecnou aroganci vlady, kde se smali byt i jen myslence na zastropovani cen energii. Lide usoudili ze smer vede do jejich bezprostredni osobni zkazy a zvedli se, a rezim se lekl. Dalsi takovy podnet bude nejake jednoznacne zapojeni obyvatelstva do valky. „Koncerty“ bez konkretniho silneho podnetu, jen vysumi do prazdna.

       3. 2 Vidlák: No myslím, že bych radši přišel na Vidláka než na Rajchla… ale to je jedno. Myslím, že ještě pořád nenastal čas na nějakou větší změnu, pořád není tak špatně, aby to vytáhlo významně větší část lidí (třeba milion) z pohodlí domova. Potom spousta lidí má takovou práci, že si nemůže dovolit aby byli na nějakých záběrech identifikováni, protože by přišli o práci (státní zaměstnanci, ozbrojené sbory apod.), i když s tím vším symptaizují. Bohužel je také velmi těžké si ze současné nabídky vybrat, Okamura ani Rajchl neoplývají moc velkou sympatičností a také ženy nevolí úplně rozumem -viz vyjádření jedné ženy : „Korčok vypadá dobře, je sympatický“ na dotaz v čem je lepší než Pelegrini nedokáže odpovědět… nezná ani jejich politické názory, nezajímají je. Volí podle vizuálu.

     2. Prožidovský a proruský nacista sere na nějaký keltský telegraf.
      Je to uměle stvořená, vymyšlená kokotina bez tradice, přičemž tradicí nacista myslí staletí, ne 15 roků blbnutí hlav lidem.

    2. Podle mého ještě méně, já bych to odhadl na 15000, nahoře bylo strašně málo lidí kvůli stánkům, dole to bylo lepší, ale take ne úplně plné až ke kolejím.

     Podle mého zapůsobilo počasí, možná Rajchlovy kanály nejsou až tak silné, co já vím ostatní řekli jděte jako Vidlák nebo mlčeli.

     Ale také jsem si všiml vyššího procenta mladých než na předchozích.

     1. Svoboda vsech a kazdyho neni houska na krame..A bejt nemuze.
      To tvrdim vod ty doby ,kdy po mne strileli v 68 rusove u rozhlasu a milice taky vostrejma v 69 u Prasny brany.
      Ale rikejte jim to..
      Jakou svobodu dostanete , kdyz vam vo ni vypravi , propaguje a doporucuje
      pedagog ze stupinku , nebo z katedry , z kancelare , ze senatniho kresla .
      /mlcet tam dole ,ani se nehni a zirej na mne ,nebo uvidis,
      system stejnej , vopakovani matka moudrosti a vymena politiku za jiny /,
      a nebo vo jaky vas poucuje politik z podia.
      Jakou svobodu si vod nich slibujete../Mozna splneni nekterych slibu/
      Kdyz si tu jejich svobodu musite jeste naucit doma nazpamet
      z jejich poucek v ucebnicich ..byste nezapomneli. Ze jinou nechcete..
      Uz kvuli svedomi je dobre vedet ,jak to zase dopadne.
      Zakladni rozdil je vybrat si sami a nebo volit ty, ktery vybrali jiny..

  1. Ke každému odkazu je třeba připojit alespoň stručně, o co konkrétně jde. Udělám to za vás a připojím část článku přeloženého do češtiny. Videa pak nechť si shlédne, kdo má zájem, přímo na odkazu výše.

   Bylo zveřejněno video výslechu jednoho z údajných účastníků teroristického útoku v Crocusu.
   Podezřelému z teroristického útoku Crocus bylo za vraždy nabídnuto 500 tisíc rublů.

   Osoba zadržená pro podezření z teroristického útoku v Crocus uvedla, že mu bylo nabídnuto 500 tisíc rublů za zabití lidí. Video z výslechu muže zveřejnila 23. března Margarita Simonyanová, šéfredaktorka mediální skupiny Rossiya Segodnya a televizního kanálu RT, na svém kanálu Telegram.

   Podezřelý uvedl, že do Moskvy odletěl z Turecka 4. března, protože mu tam vypršely doklady. Připustil, že se objevil v koncertní síni, aby „zabil lidi“, za což mu bylo slíbeno zaplatit stanovenou částku. Polovina z toho už byla podle něj převedena na jeho bankovní kartu. Druhá polovina byla přislíbena k převodu po spáchání trestného činu. Mapu i s oblečením ztratil při útěku lesem před strážci zákona.

   Muž narozený v roce 1998 dostal nabídku k vraždě prostřednictvím kanálu Telegram, kde často poslouchal kázání. Nabídli mu peníze, a když souhlasil, poslali mu souřadnice, kde bude muset čin spáchat.

   1. Pardon, nechtěl jsem to anotovat abych neovlivnil úsudek posluchačů svým “nějak zaujatým” pohledem a nějak zapomínám, že ruština dnes už není srozumitelná spoustě lidí.

    1. Taky si to myslím.
     Věřím, že ty připravené vyprávěnky Rusové jen tak nespolknou… ať už s navijákem nebo bez…

   2. To je podle mne nesmysl.

    Podle toho, co jsem četl, teroristů bylo 5 s postupovali koordinovaně, akce byla dobře naplánovaná.

    To, co povídá, by odpovídalo na osamělého blázna.

    1. Prvni co mi chybi je cas , kterej stravili teroristi v budove , tedy jak dlouho…
     A jeste meli dost casu vodjet bez problemu autem daleko..
     Po silnicich bez kontroly..
     /Asi v tom nejak zasahli belorusove nebo co , ze se nedostali za hranice/.
     Jiste mnozi volali ihned a vod zacatku utoku o pomoc a nevime zatim,
     za jak dlouho dlouho ,se policie dostavila.
     To mi chybi.
     Behem ,kazdodennich utoku a pruniku jednotek ukru na uzemi Ruska ,
     uz delsi dobu..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *