24 června, 2024

Takže Dozimetr Rakušan nám chce vnutit euro stůj co stůj. A evidentně při tom hodlá jít zase „přes mrtvoly“ a tentokrát nemyslím ty v pytli.

Proti všem, tak by se mohla jmenovat nová politická taktika vykuleného Vítka. Vsadil na jednu kartu a zřejmě hodlá hrát vabank, přesně tak, jak mu to vyšlo v koalici s Piráty, když jim těsně před volbami šlohl většinu voličů.

Tentokrát to ještě vytunil a rozjel sóloakci proti celé stávající vládní squadře, a to hlava nehlava. I ta premiérská. Ne, že bychom jim to nepřáli, nicméně považujeme Vítka za tolik nebezpečného, že vidět ho v premiérském křesle opravdu nechceme.

Nejdřív rozjel jako blesk debaty v problematických lokalitách, kde si dělá píárko pomocí naivních diskutujících, o které samozřejmě vůbec nejde. Naopak, čím víc emocí, tím víc klidný geroj Rakušan. V těchto vodách na to loví ovšem právě pětikoalí voliče, kterým to bezpochyby místo premiéra leklé ryby přijde hodně sexy. Konečně to těm dezolátům někdo nandá! Potom „plácl“ něco o zestátnění ČEZu, za což se on nedbale omluvil a premiér horko těžko na všechny strany vysvětloval. Hlavně to, že ho za to nesjel jako malýho kluka.

No a tentokrát si Vítkův ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák rovnou pořídil „zmocněnce“ pro euro Petra Zahradníka. Na to, co si o tom myslí ostatní vládní strany se z vysoka vybodl a nechal je, ať si to přečtou v tweetu na síti X. Vítek už se s tím moc nepáře. Co na tom, že euro je v kompetenci Ministerstva financí a ČNB, co na tom, že oficiálního koordinátora by musela schválit a jmenovat celá vláda, co na tom, že ministr Dvořák žádné takové pravomoce nemá. Tady jde o píárko až v první řadě, a tak si to pojmenují třeba zmocněnec poradce, že. Lovíme ve vodách fanatických příznivců eura, ti na to stoprocentně půjdou lidově řečeno jako „slepice po flusu“.

A kolik že nás tahle Rakušanova sranda bude stát? Podle něj nic, protože Zahradník už pro ministra pro evropské záležitosti Dvořáka pracuje. Podle mě nikdy nic není zdarma a už vůbec ne ministerští poradci. Připomeňme, že jenom za účast na našem předsednictví EU právě toto ministerstvo rozdělilo mezi dotčené 100 milionů korun. Prý dřeli, jako koně. No a sám Vítek vyplatil svým náměstkům za loňský rok zhruba po půl milionu a celkem rozdal svým nohsledům navíc 83 milionů. Taky prej dřeli jako koně. Takže podobnou odměnu můžeme očekávat i zde, jelikož Zahradník od teď už bude taky udřený. Počkáme si na to, kolik je pro Vítka „zdarma“.

Co na to ODS? Vzteká se jak může, leč to je asi tak všechno, protože zjevně moc nemůže. Co na to premiér lesklé čelo? Přijímá signály a evidentně jim přestává rozumět. Aby se nedivil, že možná bude odpočívat v klidu své vymalované knihovny dřív, než by mu bylo milé. I s celou, nevím, co vlastně jsem, ale hlavně že jsem v bruselském pozadí, ODS. (Ostaní strany nemá cenu zmiňovat, takovou TOP09 už Vítek v podstatě zneviditelnil.)

89 thoughts on “Takže Dozimetr Rakušan nám chce vnutit euro stůj co stůj. A evidentně při tom hodlá jít zase „přes mrtvoly“ a tentokrát nemyslím ty v pytli.

 1. Po včerejším „dohadovacím řízení“ koalice je jasno. Ministr Dvořák nebude odvolán, poradce Zahradník taky ne, nic se nestalo.
  Vláda si vyžádala analýzu výhod a nevýhod eura.
  Takže Rakušan je spokojený, rozpoutal debatu o euru.

  Přijďte tentokrát k eurovolbám a nedávejte hlas pétikoalici. Porážka vlády může přijít dřív, než se zdá.

 2. Imho ty kurvy se snaží na sebe upoutat pozornost globalistů, protože vycítily, źe Fiala je na odstřel. A tak každý koaliční “partner” teď urychleně vydává taková prohlášení, aby na sebe upozornil bruselské a americké páníčky. “Tady jsem a jsem přilraven sloužit a budu vlastní zem ničit ve váš prospěch mnohem lépe, než ti předtím.”

 3. Slíbené odpovědi k tomu euru:

  Dost jste mě překvapili.

  1) Argument proti €, že bez koruny nemůže vláda udělat v případě finanční nouze řízenou devalvaci měny, je právě argumentem pro €. Nebo zase chcete propadnout do role chudých příbuzných, kteří si za své bezcenné papírky nekoupí venku nic? Já tedy ne.
  Ztráta možnosti potentátů ČR ničit měnu je pro mě hlavní argument PRO €. Jistě, ještě raději bych švýcarský frank nebo zlatý standard, ale to není na skladě. Fascinuje mě, jak důvěřujete českým politikům víc než já.

  2) Argument proti €, že jeho síla/pevnost/kvalita klesne, jak klesá ekonomická úroveň EU. Částečně je platný, ale pro ekonomiku našeho typu platí, že bude v případě většího poklesu německé úrovně následovat její stav, jen s nepatrným zpožděním.

  3) Argument, že lze vydělat kurzovými spekulacemi na Kč. Ano, to je pravda.

  4) Nezazněl tu ten vůbec nejdůležitější a nejzávažnější argument proti € – už vstupem do ERM se (zjednodušeně) zavazujeme spoluplatit dosavadní dluhy vyplývající z dřívější podpory ekonomik PIGS.

  Přesto si myslím, že přínos – kursové riziko, levnější úvěry, vnímání jako „lepší“ měny (korunu nikdo nezná) a zejména menší ochota devalvovat, tedy stabilnější měna, za to stojí.

  1. O životaschopnosti EURa už pochybují i jeho „rodiče“….
   Jinak vzpomeňte, jak v době krize 2008-2010 padaly vážné návrhy, že EURo opustí Německo.
   Ta nevyrovnanost mezi jihem a severem ve výkonosti a fis.disciplíně je příliš velká, bude potřeba neustále transférovat ze severu na jih a periodicky se bude vyskytovat fin.krize. Jih a Francie vždy řešili nerovnováhy inflací. Německo a sever se inflace bálo. Teď jsme si tu inflaci díky kvantitativnímu uvolňování ECB vyzkoušeli a uvidíme, kolik vlád to v Evropě přežije.

   1. Pamatuju velmi dobře (SRN + Benelux –> „lepší euro“). To by bylo samozřejmě super a okamžitě bych byl pro vstup do této pevnější eurozóny.
    Jenže tam nejsme.

  2. OK, zvolene jmeno berte s rezervou / castecne beru zpet, jsem prijemne prekvapen veskrze smysluplnou odpovedi.

   Presto:
   ad 1) Ano, porad lepsi neumetel mistni, nez neumetelka v ECB nekde v haji daleko. Kouknete treba na zivotopis Christine Lagarde, toho casu z boziho dopusteni sefkou ECB.
   S tim jde ruku v ruce to, ze na mistniho neumetela se berou potencialni vidle snaze, nezli na neumetela nekde z druhyho konce Evropy. Kdo nekdy pracoval s kolegou sedicim ve stejnym kanclu vs nekde fakt hoooodne daleko, rozdil jiste pochopi.

   ad 4) Ano, na to jsem narazel onou dotaci xkrat bohatsich reckych duchodcu duchodci slovenskymi. A ano, je to fakt prasarna.

   Jeste tresnicka, k tomu „vnimani koruny jako lepsi meny“. Pokud bereme jako nejaky etalon USD, pak si v poslednich letech nejlepe vedly… CHF a pak hned CZK.
   Srovnejte s tim, co se delo s kurzem EUR/USD, jeden cas byla dokonce prolomena hranice 1:1.

   Zrejme nekdejsi umele drzeni EUR = 27 CZK a nahromadeni obrovskych devizovych rezerv ma i sve kladne stranky.

   1. Od konce – právě to umělé držení drahého € je další argument proti existenci koruny. Správně to dáváte do souvislosti s devizovými rezervami. Kolik stojí provoz ČNB a tyhle „hejble“?

    A k tomu, zda lze lépe dosáhnout do Frankfurtu (právě tam sídlí ECB, nikoli v Bruseli, jak by se zdálo, a právě to předznamenává i její chování) nebo do Prahy; důležitější je se ptát, v čím zájmu banka koná. V zájmu bohatých států EU není a nebude slabá měna, nikdy.
    Proto v případě cedulové banky platí výjimka z vhodnosti subsidiarity; naopak, ti, kdo by „dosahovali“ (demonstrovali :-)) by chtěli vytisknout prachy.
    V optimálním případě by nebyla banka, ale FED, nezávislý zcela na volbách.
    V ideálním případě komoditní standard, ale to je jiná pohádka.

 4. Pro voliče 5-tikolky je Fila stejný slabingr jako byl Sobotka pro voliče socanů. Voličům je třeba ukázat sílu. Sílu proti dezolátům, té libtardi rozumějí. Vítek, sjednotitel libtardí fronty. Navíc jako bonus, prosazením eura získá věhlas korespondenčních voličů i EU šlechty a premiérování má prakticky jisté. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

  1. To je sice pravda, ale Rakušan je ze stejného těsta jako Fiala. Nevěřím tomu, že návrhy dotáhne do konce.
   Vůbec pravice má v ČR smůlu na nemrcouchy. Pořádný řízek chybí; taková reinkarnace Margaret Thatcherové.

   Ale rád se budu mýlit.

   1. Margareth Thatcherová, budiž prokleto jeji jméno. Jak psal blahé paměti Lu Lina, že by pochcal hrob Krvavé Madly, tak já taky. A samozřejmě i hrob MT.

    1. Je tu jistý rozdíl ve prospěch Thatcherové v tomto srovnání. Nesnáším jí, ale zase srovnání s touto masovou vražedkyní si snad nezaslouží.

     1. Zničila anglické hornictví a tím anglickou energetiku..Vlastně i Anglii. Avšak to je možná dobře, to jsem nedomyslel, jsem totiž horník, absolvent VŠB. Díky za zpětnou vazbu.

  2. Je to tak. Po prohraných eurovolbách kdysi odstoupil premiér Špidla a místo sebe poslal ministra vnitra. Podobný scénář se dá očekávat letos.
   Ani s premiérem Rakušanem ale 5k volby nevyhraje.

 5. Nedavno som napisal, ze tato vlada v CR uz splnla vsetko – podpisala obrannu zmluvu so SSA a napuli odtial rovno par hraciek za par mld – a teda za vlada pojde od valu.

  Nejak mi nedoslo, ze este jeden bod by mohli pred zhasnutim na urade vlady zrealizovat a to supitopresto zaviest v CR euro.

  Kedze dozimeter Vitek a blystivy Peta so zabudnutym milionikom (mozno viac) su prudko ochotni k roznym uloham (rozumej vydieratelni), len aby nemuseli od valu, pac netusia, ci nepride po nich niekto, kto bude mat tendenciu sa hrabat v niektorych nezrovnalostiach, kde su ustrednymi postavami.

  Som zvedavy na propagacnu cunami od vlady….

 6. A pokud máte breathing difficulty, strčte si nitroethane do prdele. Ideálně širším koncem napřed.
  PS: Nitroethane je naprosto neúčinný proti mdlému intelektu.

 7. A proč nepřijmout rovnou dolar? Světová měna, silnější než euro (zatím), záruka nízké inflace…samé výhody a sociální jistoty ..:o)

  1. Dolar není v žádném případě silnější, to jste si spletl. Euro i dolar jsou měny, které co nevidět zkrachují.

 8. O přijetí eura jsem už zde psal, podle mě se vyplatí přijmout EUR až ve chvíli, kdy bude HDP ČR na obyvatele na 110% průměru HDP eurozóny. Pokud bude přijato s horším stavem HDP, ČR ztratí šanci na neinflační růst HDP a bude následovat osud zemí PIGS. Naopak se nevyplatí udržovat samostatnou CZK v případě, kdy HDP ČR bude nad těmi 110% průměru eurozóny. Tehdy by naopak CZK byla přítěží, protože EUR zlevňuje Němcům vývozy, které by jinak prováděli v drahé marce.
  EUR je měna, ani dobrá, ani zlá, a záleží na podmínkách přijetí. Teď je přijetí předčasné a EUR by oproti CZK hospodářství ČR poškodila.

  1. Všichni vědí, proč ten magor v Argentině je magor, protože přijal dolar. (Jak psal Gerd, protože společná měna je výhodná pro nadrůměrné a nevýhodná pro podprůmětné ekonomiky, pokud není dostatečně kompenzována mimoekonomickými – politickými transfery-dotacemi od silnějších k slabším. A ty se dají buď rozfrcávat – cyklostezky, nebo rovnou rozkrádat.)

   Takže je třeba přemýšlet, v čem bychom se od něj lišili, kdybychom teď přijali Euro.

   1. Kdybychom stavěli jen cyklostezky. Stavíme za dotace i golfová hřiště, kde se pracující třída připravuje na ranní vstávání do Kolbenky, aby tam nabrala nových sil.

    1. Prezident – myslitel?
     Masakr motorovou pilou, to snad býval nějaký horor nebo co? To by možná dokázal, knecht.
     P.S.: Knecht není urážka, ale označení nájemného vojáka/žoldnéře, najatého zpravidla šlechtou.

     1. Nejdriv byl v tom pytli Putin a kdo bude nasledovat ,
      zmocnenec byl vyskocenej a co ma zaridit.
      Kdo vi jaky ma zmocnenc povinnosti, co vsecko smi a jestli taky neco nesmi.
      Jedno je jasny.
      Urcite se musi zmocnovat. Zlej sen pokracuje..
      Postaci jeden zmocnenec.Nebo pribehnou dalsi zmocnenci.
      Potrebuje na to spousty ochotnych podrztasku , asi jo.

      „Ztraci dost podstatny nastroj na ovlivnovani zeme“.
      Mozna ze nekdo nevi ,ze vlada ma ridit ekonomiku, to predevsim ,
      /nejen nekde za rohem nejak ovlivnovat nesmele a zdalky /,
      a nikoliv ovlivnovat.
      A za tim ucelemsi vybira, co potrebuje, /treba ty nastroje/, pro stat a narod.
      Ja jenom vim , ze neni mozny bez vlastni meny bojovat a regulovat inflaci.
      Kdyz se prikaz vobjevil zcerstva, po ty swabachschuzi..
      Daleko lepsi je platit za nakoupene v miliardach, v euro.
      V nejakejch korunach je to pro kseftare nejisty. Vo ty koruny urcite nestoji .
      Co kdyz tam zejtra nekdo poridi inflaci v korunach a splatky na dluh, za zakoupene ze zahranici , splatky uroku z pujcek , ztrati puvodni hodnotu.
      Placeni eurem a placeni este uroku , se eurem zajistuje nejvic?
      Mozna, nevim..
      A co vsecko a bez urazky dokaze takovej knecht.A co vsecko asi zknechtuje.

 9. Osobne si ale myslim, ze je to burka v serbli:-) CZK by musela dva roky byt v obmedzeni fluktuacneho pasma, ma tam stale obmedzenia na inflaciu atd. Takze najblizsie dva roky si myslim, ze to nespustia (teoreticky mozu, ale nova vlada by to mohla zrusit). Moze byt, ze kedze Rakusan cieli na volicov ODS a tito casto podnikaju a teda su nakloneni k euru, tak skor toto je sposob ako si ich ziskavat. Fiala je pomaly a vaha, ja viem co robit a ako to dosiahnut.
  Ina vec je, ze CR teraz kupuje zlato vo fyzickej podobe potom, co vacsinu predtym predala za totalne minimum. Ak vstupi do EMU, tak okrem rucenia za spolocne dlhy, vacsinu toho zlata dava pod dominanciu ECB……a to nedava zmysel, neviem ci by ludia to znovu prehltli

  1. Ano, Tošovský je jedním z mnoha, který by měl být souzený za vlastizradu. Nejlépe podle vojenského/válečného/revolučního práva.

   1. Co se te vlastizrady tyce… docela bych chtel videt vyjadreni nejake autority z oblasti prava ohledne obsahu toho paragrafu

    spáchá ten „občan ČR, který ve spojení s cizí mocí (každý stát mimo Českou republiku) nebo s cizím činitelem (osoba, která sice není oprávněna jednat jménem cizího státu, ale má na politické dění v něm významný vliv) spáchá

    protoze podle mne (jinak prosteho pobijece much) tohle splnuji napriklad piratske akce proti
    Babisovi na pude EU.

    1. Říká se, že když se někde sejdou dva právníci nad problémem, vzniknou z toho hned minimálně tří různé právní názory. To samé, ne-li v horším, bude platit pro autority z oblasti práva…

 10. Mám rád Vítka Vykulence!
  Jak před dveřmi mňouká tence,
  krásně vrní, jak se lísá!
  Otevřu – a jaká krysa!

  Jak mu oči lezou z důlků!
  Do předovky tlačím kulku,
  zažni doutnák, mámo!
  To zas bylo drámo…
  Chtěl nám vnutit měnu cizí.
  Jen ať do kanálu zmizí.

 11. Novinka v Plzeňském kraji. Bonzovací budka. Nejste spokojen s výroky či nějakým “podezřelým chováním” Vašeho souseda, kolegy v práci nebo nějakého “dezoláta”, ale nechcete jít rovnou na policii? Tak přesně pro Vás jsou zřízené bonzovací budky… Prásknete souseda a hned se Vám uleví. Libtardi musí oslavovat. Konečně mohou své udávání rozvíjet naplno a ještě anonymně. Sen každého příznivce současné vlády. Ostatně, kultura jisté části českého národa v tomto exceluje.

  Pamětníci války by mohli vyprávět … VRCHOL HNUSU PĚTIHNUSU !!!

  https://www.policie.cz/…/pol-point-ve-starem-plzenci.aspx

 12. No jestli Rakušan opravdu napomůže přijetí eura, tak mu snad odpustím i to, že se chová jako nesnášenlivý hlupák.

  Dost by mě zajímalo, kdo z vás zde přítomných odpůrců eura opravdu dělá do byznysu a přínosy a nevýhody (vše na světě má svou stinnou stránku, jak řekl ten chlapík, co mu umřela tchýně, když za ním přišli, aby zaplatil náklady na její pohřeb) dovede zhodnotit.

  1. Aha, takže zavedeme euro, protože j to pro vás jednodušší. Bez ohledu na dopady na stát. Skvělý plán.

      1. Kecy na koledu včetně arogantního že to nevíme, tu máte leda vy.

       Diskutuji s těmi co také diskutují ( a mají všeobecný přehled ne jen víru že vydělají oni osobně na úkor ostatních ), trolly nekrmím.

        1. Šlo.
         Přijetí € je ne nevýhodné hlavně pro náš stát. Pokud se kterýkoliv stát zbaví své měny, pak ztrácí dost podstatný nástroj pro ovlivňování ekonomiky země. No a protože se pak začne o tom, co se dosud rozhodovalo v našem státě rozhodovat mimo náš stát, tak i pro méně zajímající se občany z toho vyplývá, že se jedná o ztrátu části suverenity.
         Na druhou stranu – dnes bez nejmenších problémů můžete účtovat v €, mít své účty v € a dokonce i platit ve větších obchodech v €. Pro příznivce € se jeho přijetím v podstatě nic nezmění, tedy kromě toho, že škodolibě vnutí tuto, jen vírou podloženou měnu, spoluobčanům.
         Mějte tedy své účty v €, účtujte si v € , klidně si i nakupujte v €, vychvalujte si ten € život … ale nenuťte ho těm, kteří € nechtějí. Taky Vás nikdo nenutí se jít dovzdělat, když chcete nechcete přijmout výhodu většího rozhledu a přehledu.
         Vy nepovažujete za výhodné být o trošku vzdělanější, já nepovažuji za výhodné přijímat €.
         Respektujme navzájem své volby a nenuťme druhého k změně, kterou nechce. Ju?

         1. Nemáte pravdu. Nájemníci mně odmítají platit v € , dokonce ani sociálka mně neproplácí nájmy v €. Manželce zaměstnavatel také nechce platit v €. Dividendy z ČEZu a pod. také jen v CZK. Vlastně fšecko. Většinu nákupů provádím v €, takže musím převést CZK na €, přičemž vždy tratím procenta při výkrmu bank, což v mém případě jsou nemalé částky ročně.

          Takže ANO, můžu si vést účet v €, ale jedině drahou směnou přes CZK.

          1. Pokud přistoupím na logiku Vaší argumentace, která ve svém důsledku vede k demontáži státnosti ČR, pak bych se nezastavoval u €.
           Stejně tak jako je tady menšina, která chce €, aby mohla plnohodnotně žít, tak je tady už taky menšina, která nemůže plnohodnotně žít bez nastolení Islámu a práva Šária.
           Předpokládám tedy, že v případě požadavku na plné začlenění této kultury vč. bití žen, sekání rukou atd. do prostředí ČR nebudete proti.
           Nelze totiž říct, že jedné menšině v jednom vyhovíme a druhé nikoliv. Lze ovšem zastávat stanovisko, že v obou případech se vypíše referendum, zda přijmout či nepřijmout, aby občané VĚTŠINOU rozhodli, zda se vzdají části suverenity svého státu, když jeho provoz financují ze svých daní.
           Něco mi ale říká, že s referendem souhlasit asi nebudete … takže nezbývá než se smířit s tím, že € používat můžete v maximální možné míře, ale protože žijete v ČR, tak nezbyde než dodržovat místní zvyklosti.
           A pokud se Vám v ČR nelíbí a ta diskriminace je nesnesitelná, tak můžete – na rozdíl od doby minulé – se svobodně rozhodnout a přestěhovat se na území, kde Vám tamější zvyklosti lépe vyhovují. Dříve to nešlo, dnes už to jde. Další možnosti pak samozřejmě je přesvědčit většinu občanů ČR, aby zvyklosti v ČR změnili.

        2. Na Slovensku sme si dali do ústavy právo na hotovorsť a hneď sa vyrútil Brusel, že aké my máme právo na hotovosť, keď tú hotovosť nám vydáva ECB. A má pravdu.
         Za druhé, nemôžeme si riadiť vlastnú menu a hospodárstvo pomocou manipulovania s jej hodnotou. To má a bude mať aj ďalšie dôsledky: napríklad nás eurosoujuznici postupnou infláciou ľahšie donútia k prechodu na digitálne euro = možnosť totálnej kontroly financií každého jednotlivca centrálnou autoritou.

         1. A kdyby jste měli Slovenskou korunu, tak by Vám jistě nemohli nařídit přechod na digitál. A to samé u nás, vážně Fiala nepřejde na digitální CZK?

         2. 30+ let si Češi i Slováci nechávají dobrovolně srát na hlavu. Pokračujte v tom a dočkáte se všeho co se Vám nelíbí. I s nášupem!

       1. Tak odborníci se shodnou jen v tom, že přechod na € má mnoho výhod a mnoho nevýhod. Kdyby mělo pouze nevýhody, tak by se to neřešilo.

        1. Budu se opakovat:

         Naší měnovou politiku by měli řídit z Brusele??

         Těm škůdcům bych nesvěřil ani dohled nad pláckem s obecníma kozama.

        2. >>..Tak odborníci se shodnou jen v tom, že přechod na € má mnoho výhod a mnoho nevýhod. Kdyby mělo pouze nevýhody, tak by se to neřešilo…<<

         No, kdyby to mělo jen výhody, tak se to asi také neřeší. Ale myslím že většina z nás by chtěla zachovat suverénní stát a neprodat ho za pár stříbrných. Když vše odevzdáme do Bruselu, navíc do pracek nevolené Evropské komisi, jsme už jen loutky v rukou úředníků.

         Dva moji kolegové mají děti v EU v Bruselu. Jo, oni jsou úspěšní, živí se dobře. Ale z logiky věci nemohou všichni Evropané být úředníci v europarlamentu. Se žádným z těchto lidí bych na pivo nešel.

         Vím, že práce je absolutně nejhloupější způsob, jak si vydělat na živobytí. No a co, tak prostě nebudu mít v garáži mercedesa jako oni (popravdě řečeno nemám ani tu garáž). Ale nejsem podrazák a k výplatě se nederu po zádech jiných. Taky se to dá…

        3. Takhle mluvi panstvem povyseny ,nafoukany podrztaskove.
         Slysel sem je mnohokrat …
         „..a pokud se vam to nelibi ,muzete jit jinam“..

      2. Tyhle zbytečný žvásty zahlcovaly diskuse před deseti lety, máš zpoždění.
       Tehdy šestnáctiletí studenti VŠE s obličeji zkvašenými jebáky z probíhajících hormonálních bouří vypisovali, jak zatočí s parazitama, horovali pro Laissez faire, fantazírovali o tom jak budou vyhazovat zaměstnance, až budou nějaký mít…
       Pohřbilo to Svobodné, což zpětně kvituju.
       Pohřbilo to i ODS, dnes zbyla jen ta písmena a banda probruselskejch progresivistů jako jsi ty – nalevo od dnešních Zelených.
       Nejlepší antikoncepce je pohled na rozmazlený rozjívený děcka.
       Nejlepší levicová agitace je rozhovor s „pravicovým“ ekonomickým libeálem…

       1. VŠE bývá nazývána „nejtěžším gymplem“, přesto mi přijde nepravděpodobné, že by brala 16leté studenty – dva až tři roky před maturitou. 🙂
        Nenechte emoce cloumat vašimi majestáty.

        1. Už docloumalo.
         Před těmi deseti lety.
         Teď už mám z „liberálních europravičáků“ jen lehký návaly.

      3. mozno v tom, ze euro skor ma pravdepodobnost, ze skonci so vsetkymi dosledkami, ktore by to prinieslo, nez ze rozkvitne.1) Nemecko ide priemyselne dost do haja (-15% od vrcholu priemyselnej produkcie) a riesenie to nema. Iste, nieco sa nahradi nejakymi IT, ale inak je to problem. Nemecko bolo preslavene svojimi technologickymi celkami, ale po tych nie je teraz dopyt, pretoze ten co ma Cina ci Rusko, nemoze byt obsluzeny. A USA potrebuju same firmy a nie dovoz technologii. Nemecko ma problem s migrantmi a na druhej strane s demografiou, tak ako vacsina EU.
       2) je pomerne velka pravdepodobnost, ze dopady vojny s Ruskom sa premietnu hlavne na EU a euro, kedze to je aj sposob akym riesi svoje problemy USA.
       3) Brusel skor tlaci na federalny stat a la USA s vlastnou mocou, takze do toho zapada aj integracia mien. Tym ze Brusel je taky aky je a tym, ze eurovolby maju minimalny presah na to, kto bude v EK, tak sa da cakat, ze EU bude stale viac sa podriadovat USA s ich poziadavkami. Teoreticky sa moze stat, ze ak sa dolar nebodaj naozaj zmeni z globalnej meny na „lokalnu“ (dedolarizacia), tak euro bude nahradene nejakou pevnou vazbou na dolar alebo uplne zanikne, kedze USA budu potom potrebovat svoju menovu zonu, ktora je dostatocne velka a kde potrebuju min. 500 mil. ludi. Ale aj keby to cele nenastalo, tak CR momentalne nic neziska prechodom na euro…..kurz nejaky silny nie je (skor naopak), ekonomika CR je skor v sklze (a euro jej v tomto prilis nepomoze, kedze vsetci jej eurovi partneri budu viac menej na tom rovnako). Sadzby su vysoko v oboch menovych zonach ale CR bude pravdepodobnejsie rychlejsie a silnejsie znizovat sadzby, takze efekt z toho pride skor, ako z nadeje na Frankfurt.
       Euro je fajn pre platbu podnikov medzi sebou, kedze miznu kurzove rozdiely, je fajn, ze clovek nemusi pri cestovani po EU menit peniaze a potom mat zvysky odlozene niekde po suflikoch, ale momentalne imho pre CR nie je dobra doba.
       Ak sa nebodaj euro-priemyselnici rozhybu a donutia k zmene smeru u EK, potom mozno to bude perspektivne. Ale ci to vobec stihnu, to je otazka.
       Nie je nahodou, ze zrazu vo vsetkych europskych statoch sa hudie rovnaka pesnicka, sa presadzuju rovnaki ludia a tlacia rovnake temy. Staty ako Finsko ci Svedsko, ktore boli neutralne, kaslu na svoju neutralitu, na ktorej zbohatli a hadzu ju na oltar NATO a ludia neprotestuju, hoci ekonomicke dopady na Finsko to ma nemale uz teraz. Svajciarsko sa pripojilo k sankciam (aj tym poslednym teraz nedavno), takze rovnako, Este samozrejme celia dalsim tlakom, ale tym, ze su mimo susedstva s RF, tak tie tlaky mozu ustat, ostanu len na ekonomickej baze. Norsko ci Dansko sa boji, ze pridu k nim bojovat Rusi. A ludia tomu dost veria.
       Takze buducnost nevyzera nejak ruzovo. Na Nemecko je naviazana vacsina EU, ked DE nebude moct dotovat EU, tak sa pojde skor na zvysovanie dlhu a kratenie socialnych davok, pricom je jednoduchsie pre statym ktore maju svoju menu, aspon ciastocne prezit dobu s devalvovanou menou, ako s eurom. A ak EU ako celok prezije (a to je velke ak, pretoze, ak nebude pritok penazi z FR ci DE, tak male krajiny sa budu cukat, naco tam vobec su, ked im chcu pritom hrozit obmedzenim hlasovacich prav ako Madarsku), tak bude sa musiet preorientovat na vacsiu nezavislost od USA a to hlavne ekonomicku. Lenze euro na to silu nema, zatial stale to dopadlo tak, ze USA presadili mastne pokuty na europske banky a firmy, ktore podla nich, porusili americke pravidla, vid Volkswagen, Credit Suisse ci Societe General, kazdu to stalo niekolko miliard. Ze by (az na technologicke firmy, aj to casto len v podobe hrozby) rovnako dopadli europske sankcie na americke firmy, to sa neda povedat. A ze by americki vyrobcovia zbrani, ktorych kvalitu ukazuje UA, nemali dovod, to sa mi nejak nechce verit

      4. Naší měnovou politiku by měli řídit z Brusele??

       Těm škůdcům bych nesvěřil ani dohled nad pláckem s obecníma kozama.

       1. Fuck..
        Do všeho se ti politici fekalizují a podle toho to vypadá..
        A stačí si zjisti, kolik kolik zemí v EU euro nemá.. a jak na tom jsou.. kdo ještě ví, proč má Slovensko euro..
        Když si vzpomenu tak privatizace, sankce , kovid, válka.. tak už jenom UFO a hibernce a sublimace.. a zbudou zase jen piramidy..
        Z teorie her a válečnictví.. obětovat menšinu nebo většinu (tak to je o politicích a obyvatelích = voličích… a jak je to o nevolených politicích a propadlých obyvatel=voličů … atd)

        1. Přijmout euro mě zavání měnovou reformou.. jsme
         jako po válce hospodářsky v řiti.. tak reforma.. kdo nás do řitě dostal.. no přece vždy politici..
         štamgast má jiné nápady..

    1. Přátelé pamatujte na toto :
     Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci — Jan Werich

   1. Ono je to – pomíjím možnost, že jste směnárník – pravděpodobně jednodušší a výhodnější i pro vás. Jen to nevíte. 🙂
    (pokud by sem zavítal někdo, kdo tomu rozumí – výhodnější v porovnání s Kč, přijetí komoditního standardu nebo pevnější měny než je € není ve hře)

     1. A Vy máte svou kasu a soused taky svou, jenže on má i klíče od té Vaší kasy a rozhoduje, co se s tou Vaší bude dělat. Vy ručíte za své dluhy i dluhy souseda. On za Vaše dluhy neručí.

    1. A víte, že problémy kapitalistů většinu lidí nezajímají? Aneb je mi jedno, jak je na tom Rockefeller nebo ten, kdo si na něj hraje.

    2. Vzhledem k tomu, jaka nemehla to tady v protektoratu vedou, se mi zatim diky kurzovym vykyvum dari hrave prekonavat vynos na jakemkoliv v CR dostupnem sporicim uctu.
     A jak jde smenarniceni vam? 🙂

     Jinak samozrejme – spolecna mena pro zeme se zasadne odlisnou vykonnosti ekonomiky je nesmysl uz z definice.
     Taliani by ti dokazali popovidat, kam to dotahli s vyrobou sve bile techniky po prijeti eura… Driv byli schopni udelat obcas devalvaci meny, aby udrzeli sve vyrobky levne. To uz ovsem delat nemohou a oproti drazsim vyrobcum z Germanie tak ztratili konkurenceschopnost, protoze s tou cenou niz jit proste nemuzou.
     A na Slovensku po prechodu na eur zadnej klondajk taky nenastal, vetsina jejich ekonomickeho rustu z one doby je dana rozbehnutim nove postavenych automobilek…

     A zrovna tak by slovensti duchodci dokazali povykladat neco o tom, jake to je, kdyz prispivaji na mnohdy nasobne vyssi duchody Rekum.

     A ted mi, prosim, sdelte ty prinosy. Radsi si na to vezmu bryle, at mi bulvy nevylezou az ven 😀

     1. Také jsem zvědavá na ty přínosy 😏. Nevýhod už tady diskutující napsali dost. Tak se ukažte vy dva : Okolojdoucí a Eto.

      1. Z pohledu exportujícího podnikatele je jistě euro přínos.
       Divím se, že noviny nejsou plné rozhovorů se Slováky, kteří mají euro už 15 let. Poznali výhody a nevýhody na vlastní kůži.

       1. Ano to vím, že euro je výhodné pro exportující podnikatele, ale to nejsou jediní obyvatelé ČR a tak co dál? Jaké další výhody?

        1. Velkou výhodou bude, že i ten největší lumen uvidí jak na tom je. Teď to neví, neb násobilka ho minula, ale až bude žmoulat těch pár papírků a koukat, že je to celá výplata, tak jistě bude nadšeně aplaudovat všem, kteří mu tohle zařídili.

  2. Jen momentálně zaostalý jedinec si může myslet, že tato vláda rozvracečů republiky ignorující ústavu a zákony ČR, bude něco prosazovat pro blaho obyvatel ČR.

 13. Já to těm voličům pětikolky a hradní ostudy přeju.
  Jestli si mysleli, že se mají za Babiše špatně a proto volili pětikolku, tak teprve poznají co to je mít se špatně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *