21 dubna, 2024

Tak už nás vykopla i Nigérie. Hoši, to se nepovedlo zatím nikomu.

Takže potom, co na jaře ministr vnitra Vít Rakušan rozdával v senegalské nemocnici tamním nemocným banány v igelitu, se pokusila naše delegace vecpat v rámci afrického turné i do této pobřežní země.

Možná naše diplomacie doufala, že když ji vedou Piráti, bude jí to přičteno k dobru a zapomene se na to, že je třeba to taky řádně domluvit, potvrdit a především nedělat před tím brutální diplomatické kiksy.

Třeba to vystoupení z OSN nebyl úplně dobrý nápad. Koneckonců ono nepomohlo ani to hlasování, kdy Česká republika byla spolu se Spojenými státy či Izraelem jednou ze 14 zemí, které 27. října hlasovaly proti rezoluci Valného shromáždění OSN vyzývající k okamžitému humanitárnímu příměří v Pásmu Gazy. Pro přijetí rezoluce, která je první společnou reakci OSN na novou válku Izraele s hnutím Hamás, hlasovalo 121 států včetně Nigérie. Neříkám, co je dobře a co špatně, ale říkám: „Jak to, že nikdo neověřil nigerijský postoj? To jsou to fakt takoví diletanti?“ Odpovídám si, že evidentně ano.

Takže se to zabalilo do krátkého prohlášení, že nigerijská strana není schopna zajistit odpovídající přijetí a program, a tím to zhaslo. Zhasl i náš nejblyštivější premiér, který se za lesku svého čela musí na byt a stravu pokusit setrvat u prezidenta Williama Rutoea v Keni. A vzhledem k tomu, že další program v Keni je kvůli zrušenému odpolednímu odletu do Nigérie v tuto chvíli nejasný, doporučuji premiérovi provést třeba kontrolní nákup, aspoň zabije čas.

Naštěstí je premiér podle svých slov stále hrdý. „Jsem hrdý na to, že Keňa je naším klíčovým partnerem v Africe,“. No to má kliku, jinak by neměl kde spát, než odfrčí do Ghany a na Pobřeží slonoviny. Pokud tedy do té doby zase někdo něco neplácne na Twitteru, a on skutečně odfrčí. Doporučuji v tomto směru hlídat hlavně ministerstvo obrany, vládne tam teď takový zvláštní (N)nečas.

Co říci závěrem. Chtěla bych říct to, co jsem si pro sebe řekla ráno, když jsem to četla, leč nechci „banán“ facebookový, takže nic. Snad jen to, že to už musí chápat i Péťa, že tohle je hodně blbě a hodně velkej trapas. A že fakt není světový a evropský lídr, že je to jen upocený učitel politologie a pro praxi a politiku nepoužitelný teoretik. Díky svým nohsledům, kteří se tvářili jakože to stání u záchodů v Bruselu, kdy se s ním skoro nikdo nebaví je v pořádku, to teď dostane s plnou parádou. A dobře mu tak. Co mě na tom štve je to. Že jsme bohužel za idioty my všichni s ním.

53 thoughts on “Tak už nás vykopla i Nigérie. Hoši, to se nepovedlo zatím nikomu.

  1. No to si fakt dovolují, třeba „židovští osadníci navíc začali útočit na Palestince. Od začátku října jich zabili více než za celý loňský rok.“, Ale já se nebojím, přijde MIlena a psavcům i nám to vysvětlí.

  2. ONi ti Klauzovic privatizační „bílí koně“ nějak mizí z obzoru. Ještě by mne zajímalo, jestli je to pravda o tom jeho zámečku v nizozemí. Kdoví, kam mizí, když někde nežvandá, a kam asi zmizel synátor. hmm

 1. Kdyby s sebou premi-éro vzalo trochu více členů vlády Spoluidiotů, mohlo se klidně stát, že aspoň některá z těch různotrefených spolufigur vzbudí v černošských představitelích aspoň lítost, a mohli by tak možná dostat aspoň malou sváču s meltou. Takto fialového čtenáře proslovů pošlou okamžitě čelem vzad pochodem vchod alou do háje a nazdar.

 2. Nebuďme na něj tak přísní. Nebo víte o jiném způsobu jak varovat a prakticky ukázat, jak se dá – vyspělá, kde se dalo pomáhající země, zdevastovat na montovnu a zavést do otročiny němcům a ejúnii.- Myslím, že nic lepšího udělat n emohl.- Oni s otroáři měli/mají své zkušenosti a určitě se k tomu nechtějí vrátit.
  Počítámj, že kdyby se tam objevil někdo z vlastních, s podobnými manýry, týhl by krátkou a docela dost>

  1. Taky si říkám, že udělal dobře, že na to poukázal a zrovna v Německu. Němci nás otravují tisíc let. No a kdyžtak aspoň přičnoudlíci sem nepůjdou, že je tu draho.

 3. Hlavně je potřeba si uvědomit, že Fiala je morální mrzák. Protože na jednu stranu by rád kázal o politologii a principech demokracie, ale realita je jiná o světelné kroky, viz zaváděná práskačství, nesmyslné rozsudky, lhaní 24×7. Je to znakem morální nekonzistence a nebo nějaké psychopatické poruchy (laicky usuzuji, nejsem stepní orakulum Džamila).

  Nikdo si nedělá iluze, že část politiky není jenom pro plebs a karavana jede dál. Ale on není ani uvěřitelný. Diplomatické faux pas, které generují bude trvat dlouho opravit. Protože jak klesá naše hodnota, tak protistrana nemá důvod moc zavírat oči nad minulostí.

  1. Také nejsem Džamila, nicméně, co se týká toho paňáci, vypadá to skoro, řečeno samozřejmě metaforicky jako bájivá lhavost.
   (Pseudologia phantastica[1] neboli mýtomanie, též pseudologie nebo dysmnézie (česky též bájivá či chorobná lhavost) je porucha, kdy mýtoman, na rozdíl od různých podvodníků, nelže ze zištnosti nebo s úmyslem někomu uškodit. Jeho hlavní motiv je získání takové pozornosti a respektu, jaké by podle jeho názoru nikdy nepoznal, kdyby se spolehl na své „obyčejné a nezajímavé“ já. Trpí nedostatkem sebevědomí a vymýšlení historek, v nichž hraje hlavní roli, se pro něj stává drogou, bez níž se neobejde.)

    1. Si ty idioti mysleli, že budou stačit velkohubá prohlášení na všechny strany, balení se do vlajek a doma na všechno srát.Tak je to doběhlo,eurohodnotáře.

    2. ale no tak, na mírově. nebuďte nelida. jestli opravdu trpí, to se dá zjistit vyšeřením, jsou tu přece ještě bohnice, s krásnou zahradou na vycházky …

     1. a navíc tam mají Nešpora… Takže by si každé ráno spolu mohli zacvičit „smích veselé kachny“ a zbytek dne dát pokoj…

  2. Já nijak nezpochybňuji Vaše rozechvělou duši, ale odkdy lhaní hnojníku Vadí?

   Když Vidlák stvořil svůj nejslavnější blog o tom, jak ČEZ na jižní Moravě odpojuje maminkám sporáky od elektřiny, aby nemohly dětem ohřít kaši, byl zde za lhaní vysoce oceněn. Přišla nová móda a lhaní není na hnojník in?

   1. Stále jste mi neodpověděl na otázku:

    Dělá něco ten náš vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny? Dostali jsme na starosti Luhanskou oblast. Prý je to lukrativní.

    A furt NIC.

    Vy budete mít lepší informace, proč se nic neděje?

     1. A proč bychom o něj měli válčit?
      Budeme Luhaňskou oblast opravovat pro Rusko v rámci reparací které budeme platit za škody, které nadělaly námi dodané zbraně.
      Jak prosté.

 4. „doporučuji premiérovi provést třeba kontrolní nákup“ – opravdu se chcete dozvědět, že i v Keni je levněji než u nás ?

 5. „Česká republika byla spolu se Spojenými státy či Izraelem…“ Bravo! Hrdě se řadíme po bok Marshallových ostrovů! Víte, kde to je? Já ne, někde v nějakém oceáně: pidizemička, která vždy hlasuje s USA.

  1. No, kdybyste byl nejdřív poručenské území a pak „suverénní“ stát „volně přidružený“ k USA, měl tu čest hostit na na svém území americkou základnu a americkou jadernou střelnici a k tomu i USA zajišťovaly vaši obranu, asi byste také raději vždy hlasoval z USA. Je to mnohem bezpečnější..

  1. Ukrajina vyhrává dnes a denně.
   Jen se o tom dnes pro jistotu moc nemluví kvůli možným následkům, páč by to mohlo být definováno jako dezinformace.

  2. Ptal jste se už dopoledne, ale milerád Vaši touhu po novinkách naplním. Nikoliv, ukrajinu stále okupují ruští fašisté, kteří tam nahrazují ukrajinský národ vyšší ruskou rasou.

   A teď šupito, zeptejte se ještě jednou. I večer tam budou Vaši oblíbení fašisté chcípat za svého hitlerka a budou navážet nové rekruty. Ruský fašismus Vám ještě dlouho nikdo nevezme.

   1. Proč si myslíte, že Zelenský je hitlerek? Naštěstí, pravdu máte v tom, že jeho oblíbení vojáci budou ještě stále chcípat. Kvůli němu, Ukrajině to nepomůže, jen přitíží.

   2. A mohl bych ten „rusky fasismus“ videt ??

    Ani umela inteligence v tom nema jasno 🙁

    co je to Ruský fašismus ?
    ChatGPT

    Ruský fašismus není běžným termínem a neexistuje jako zavedený koncept ve stejném smyslu jako německý fašismus, který byl spojen s nacistickým režimem v Německu v období 1933 až 1945. Nicméně existuje několik různých extremistických hnutí a politických skupin v Rusku, které jsou někdy označovány jako nacionalistické, ultrapravicové nebo extremistické, a které prosazují ideologie a postoje podobné fašismu.

    Tyto ruské extremistické skupiny se často zaměřují na ruský nacionalismus, antiimperialismus, xenofobii a odmítání západních hodnot. Mnohé z těchto skupin mají vazby na neonacistické nebo ultrapravicové myšlenky a mohou propagovat násilí a nenávist vůči menšinám, migrantům a politickým oponentům.

    Je důležité poznamenat, že ne všechny ruské nacionalistické skupiny lze označit za fašistické, a existuje různorodost názorů a postojů uvnitř tohoto spektra. Navíc politická situace a složení extremistických skupin se může měnit časem. Pokud máte na mysli konkrétní hnutí nebo skupinu v souvislosti s Ruským fašismem, doporučuji specifikovat více informací, abych mohl poskytnout konkrétnější odpověď.

    1. Fašismus je prorůstání korporátu a státní správy. Chceme-li tedy vidět konkrétní projevy fašismu, nemusíme jezdit do Ruska, ba ani na Ukrajinu, ušetříme za jízdenku…

  1. V práci se stýkám „se středními technickými kádry“ a ti jsou ukázkově Fialou unešení. Pokud někdo zapochybuje, tak pouze stylem: „Možná by bylo fajn, kdyby ho nahradil Dr. Kuba, je lékař a umí skvěle mluvit“. Je to nepříjemné, zavede li se na politiku řeč….

    1. Bohužel my s nimi. Podle mého oni to berou jako nějakou kulturní povinnost aby patřili do kolektivu, protože podle nich Babiše a Okamuru volí jen společwnský odpad a nikoho jiného neznají, protože se nezajímají. Prostě dokud nebude výrazně hůře nebo nepřijde něco zvenku, nic se tu nezmení.

   1. Tak to asi nebudou stredni „technicke“ kadry, jinak by v realite videli, jake je to jelito

    Budou to spis stredni managori, kteri vyji se smeckou a nikdy jinak

    S tema se o politice nemelo smysk bavit za socialismu a ani ted.

 6. Museli vědět, že to tak dopadne. Pro co tam letěli? Že už v té oblasti pominula největší vedra? Dost drahý výlet i za moje peníze. Bohužel – nemají komu skládat účty; zprávu o cestě nikdo nebude číst. Povedený výlet to bude jen pro ně.

  1. No na to se právě autorka ptá. Není div, že ho nepřijali, to se stalo i lepším. Ale proč si to, pro všechno na světě, dopředu nedohodli? To jsou fakt takoví idioti?

  1. Re: Aleš

   Jelikož jste zcela hloupý Aleš, vůbec nevíte, že Babiš do Afriky nemůže, protože by se tam mohl s někým dokonce i domluvit, neboť zná několik jazyků, neboli řečí.
   A to přece loutkovodiči NEMOHOU potřebovat! Na rozdíl od soudruha politického učitele, u něhož mají jistotu, že nekvákne nic ZCELA NEVHODNÉHO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *