20 května, 2024

Tak už jsme…

Je to už skoro rok a půl… Rusko právě vpadlo na Ukrajinu, ceny všeho začaly skokově růst, přes ukrajinské hranice přecházely statisíce lidí, opačným směrem se pohybovala vojenská i hasičská auta, objevily se vlaky plné obrněné techniky, sdružení CZ nick začalo blokovat henty dezinformační weby a mně v této vzrušené době nejvíc utkvěla Jana Černochová.

V jakémsi rozhlasovém záznamu ze sněmovny vyřkla pro mě památnou větu: „My nejsme jako Putin.“ Souviselo to se sněmovním schvalováním vojenské pomoci Ukrajině. Před tímto výkřikem rozebírala poslaneckou proceduru, díky které bylo posílání zbraní posvěceno. Zaklínala se tam zákonností a ukončila svůj projev právě deklarací toho, že tady to není jak v Rusku. U nás vládne zákon…

Pak se ukázalo, že ty údajně dezinformační weby byly zablokovány zcela nezákonně. Prostě si na vládě usmysleli, poslechli šéfšpióna Koudelku a šéfdezinformátora Vrábela, vydali jakési stanovisko a na základě něj sdružení CZ nick konalo. Zákonnost v tom nehrála vůbec žádnou roli. Legislativní proces neproběhl, byla to prachsprostá svévole několika mocných, kteří měli pocit, že mohou. Zákon nevládl…

Teď zase policie vyhostila ruskou tenistku, která přijela do Prahy na turnaj. Na základě čeho? Na základě toho, že vláda napsala na papír, že je to její stanovisko. Nebyl vyhlášen žádný zákaz, není vyhlášen žádný mimořádný stav, není vyhlášen válečný stav, není nic. Jen se Blyštivý Péťa podepsal pod papír na kterém se ministři tetelí blahem nad tím, že u nás žádní ruští sportovci nevystoupí. A policie konala…

Ale hlavně, že nejsme jako Putin. Hlavně že u nás vládne zákonnost.

Ano, to byla Putinova největší deviza. Ať chtěl cokoliv, v ruské Dumě se mohli přetrhnout, aby mu to splnili. Ale největší fór je v tom, že sám gosudar si dává velkou práci, aby jeho přání (a rozmary) dostaly zákonnou formu. Proto Ukrajině nevyhlásil válku, ale speciální vojenskou operaci. Udělal to, co udělali Američani v Iráku a Afghanistánu. ¨Proto pak podepsal dekrety o přičlenění čtyř oblastí a nechal si to pěkně potvrdit. Samozřejmě, v Rusku je možné ledacos, ale oni se tam hodně snaží, aby všechno bylo alespoň papírově v souladu s mezinárodním právem. To samozřejmě nedělají kvůli nám, ale kvůli svým potenciálním spojencům v Africe a spojencům v Číně. Nedělám si žádné iluze… Kyjev neshořel jen proto, protože Putin potřebuje mít Sitting Pinga, Bašára Asada a spousty dalších papalášů na své straně. Právo musí být, i když kvůli tomu jeho vojáci cedí krev…

A ejhle… u nás už se nemusí ani to, co musí Putin. Prostě si vláda usmyslí, ve sněmovně o tom ani nevědí a vůbec to neřeší, ale policie stejně koná. Nejsme jako Putin… ano, nejsme, už jsme na tom v některých aspektech hůř. Jasně, libtardi tomu tleskají, protože konečně zvítězili a demokracie je to, co prospívá jim nebo to, co škodí těm ostatním. Ale ani Putin se takhle nepodbízí lůze. Kdyby to dělal stejně jako naše vláda, tak jsou na Ukrajině miliony mrtvých, velká města jsou v rozvalinách a osmdesát procent Rusů by ho velebilo a tleskalo mu za to. Ale Putin myslí na budoucnost…

Je vidět, že tu naší vládu vyškolili v pojetí unipolárního světa. My můžeme všechno, vy nemůžete nic. Právo je to, co my si usmyslíme. My vedeme spravedlivé války a agresor je ten, kdo zaútočí na nějakou zemi dřív než na ní zaútočí USA.

Na Ukrajině zakázali opoziční strany, u nás si kriminalizují koho chtějí a vládnou na základě jakýchsi pseudodekretů… kde jsou hlídací psi demokracie? Nejsou. Nehlídají. Lísají se k totalitním praktikám a hýkají blahem, že z toho také budou něco mít. Pravda je to, co řekne režim… Takhle to má nastavené i Jeník Cemperů, který nás bije po hlavách, protože říkáme něco jiného, než co říká BBC.

Co se stane, když přestane vládnout zákon? Začne vláda silnějšího. Jsou si tam na ministerstvu vnitra jistí, že jsou skutečně silnější? Je si náš James Bond Fiala (tak se sám otituloval) jistý, že má v rukou dost moci a dost sil, aby zvítězil? Je si jistý, že všechno drží pevně v rukách?

Ale alespoň všichni víte, za co demonstrujeme. Alespoň všichni vidíte, proč proti této zaprodané vládě bojujeme. Jednoduše proto, že nedodržuje své vlastní zákony a sice tvrdí, že není jako Putin, ale ve skutečnosti se ruskému samoděržaví podobá čím dál víc. Jindro, kdy že plánuješ tu další demonstraci? Rozhodně tam budu.

Jo a vládo! Hlavně nám pak zase říkejte, že nemůžeme zabránit vstupu do země různým Syřanům, Afgháncům nebo Turkům… Jak vidno, jde to úplně jednoduše. Stačí být Rusem.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

Žně skončily, od pondělka budeme znovu posílat. Přednostně rozešlu knihy, které jste si objednali během července, ale to zvládnu bez problémů na jednu várku. Kdo si objednáte knihu, budete ji mít během pár dnů doma. Vy, co jste mě podpořili, ale zatím jste si nezadali adresu, učiňte tak. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

343 thoughts on “Tak už jsme…

   1. Macronek má véliké starosti. Francouzské elektrárny jedou na nigerský uran. To bude zase vééliké tažení proti teroristům.

  1. Re: tdx

   Tam je problém s tím, že pokud se chtějí čelní jednotky vzdát, druhosledoví Vasilové je rozsekají děly a kulomety.
   Většinou jsou to týpci z Azova, Ajdaru a ostatních podobných „neziskovek“.

   1. To video je mizerné, možná schválně. Ale právě to vypadá na jednu takovou druhosledovou rotu.
    Bez velkých hlavní to asi nebyla prvosledová rota.

  1. Tuhle otřesnou šaškárnu si pamatuju.
   A pak večer, po nějaké podobné estrádě, jste přepnuli na zde dobře přijímatelnou ORF1..

 1. Tenisový turnaj v Liberci začal i se dvěma Rusy. Zda dohrají, je na policii

  Tohle je titulek z Idnes. Kde to jsme? To je tady už nějaká vojenská diktatura, že vláda skrz ozbrojené složky komanduje úplně všechno?

 2. To by byla vyborna diverzni akce – rozdavat imigrackum (falesne) ruske pasy – nepustili by je sem a vyhostili by je do ruska, kde je muslimskych inzenyru a doktoru (a nejakeho toho multi kulti obohaceni) malo, takze potrebujou vic. Win-win!

 3. „Česko dostalo pozvání na summit v Saúdské Arábii, kde budou na začátku srpna jednat zástupci západních a rozvojových zemí o Ukrajině. Kdo za Českou republiku na setkání pojede, se nyní řeší.“

  Malý dotaz, pofrčíme tam jako rozvojová země, nebo západní? 😆

  1. Není nic lepšího než když se sejou ryzí demokradi v zemi, kde vládne mohamedánská diktatura nejhrubšího zrna. Ta se ta lidská práva projednávají nejlíp.

   1. Malinko chucpe, ale třeba bude místo slavnostní recepce třeba nějaká veřejná popravička nějakého pomýleného novináře a společná řeč by se našla…

 4. Na schůzku v Saúdské Arábii pozvali i ČR. Takže se tam bude dojit , předpokládám.
  Ale je to svátek, je to uznání, jen se neví, kdo se tam nechá pohladit po hlavě.
  Za USA účast na úrovni poradce Bílého domu pro bezpečnost, tedy ani ministr

  1. Poradce?
   Pokud to je pravda, tak tam USA nebudou mít ŽÁDNOU OFICIÁLNÍ účast.
   Tzn., že to je obligátní dojicí šméčko, se kterým USA sice nechtějí mít nic společného, ale svým vazalům je nařídily a bedlivě si zkontrolují, kdo z poskoků se dostavil a kdo snad měl tu drzost nepřijet a nepodepsat tribut.
   Achjo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *