16 dubna, 2024

Ta šance je vždycky jen jednou

Pamatujete? Ještě to není ani deset let, když Merkelová řekla své slavné „Wir schaffen das“ a do Německa začali proudit uprchlíci rychlostí deset tisíc denně? Hranice otevřené, lidská srdce také. Němci nosili plakáty „Refuges welcome“ média i neziskovky se předháněly v růžových barvách. Migranti měli být přínosem, je to mezi nimi samý doktor nebo inženýr, jejich integrace měla být projevem nejvyšších lidských i evropských hodnot.

Jen Maďarsko jaksi zlobilo. Orbán postavil plot a řekl, že to u sebe doma nedopustí. Tenkrát poprvé se jednotná Evropa otřásla v základech… Maďaři se stali ostudou Unie, jejíž špičky neměly pro maďarskou vládu dost pohrdání a na všech stranách zněly hlasy, Maďarsko nějak demokraticky a humanitárně potrestat…

Tehdy naposledy měli Němci šanci, to opravdu dokázat. Tehdy naposledy byla (mizivá) naděje, že v Německu změní politiku a fakt zvládnou ten milion uprchlíků integrovat. Že postaví bydlení pro milion lidí, zařídí práci pro milion lidí, postaví školy a školky pro jejich děti, naučí všechny německy a udělají z milionu muslimských uprchlíků milion Němců.

Ne, ta šance v podstatě byla nulová. Na to v tom figurovalo příliš mnoho zájmů a temných motivů. Příliš mnoho keců o hodnotách a příliš málo chuti tyto hodnoty opravdu vyznávat. Tehdejší vedení Německa umělo už jen zaujmout postoj, ale nikoliv zorganizovat tak grandiózní úkol. Uměli jen připravit tělocvičny a pak se dívat na rostoucí deziluzi uprchlíků i rodilých Němců. Ale tehdy byla poslední šance, to dokázat.

Pak přišel onen vraždící kamion na vánočních trzích, znásilňování při novoročních oslavách a mnoho dalších případů, které to díky pravdomluvným médiím nedotáhly ani do místních zpráv. Refuges welcome zmizely. Nálada se v Německu skokově změnila. Nikdo už dneska nemluví s despektem o maďarském plotu. Naopak. Spousta nových plotů vznikla. K tomu vznikla i AfD a přes všechny porodní problémy, přes hádání se jejich představitelů, přes nezdary ve volbách, přes pronásledování, přes kriminalizaci, Alternativa pro Německo stále rostla a rostla, až vyrostla. Už nikdy nebude německá politika stejná, jako za Merkelové. Němci to totiž nezvládli, protože byli pokrytci. Na jedné straně měli plnou hubu migračních výhod a na druhé straně se snažili horem dolem, po právu i proti němu, nějak ty migranty odsunout někam jinam. Co to ten Rakušan podepsal? Povinnou solidaritu?

Stejné to je i u nás. Fialova vláda k nám do země bez jakýchkoliv omezení pustila víc než půl milionu uprchlíků z Ukrajiny. A v té chvíli měli poslední šanci s tím něco udělat. Tehdy měli skutečně zabrat a když jsme tedy ve válce, tak měli předvést válečné hospodářství. Měli předvést skokové zvýšení produkce, stavby škol a školek, spustit výstavbu bydlení pro půl milionu lidí a práci pro půl milionu lidí. Měli předvést, že nebudou tolerovat žádné projevy banderovského nacismu, měli předvést, že mají situaci pod kontrolou a těch půl milionu uprchlíků bude skutečným přínosem.

Ne, také neměli šanci. Od první minuty jí neměli. Protože také neumějí organizovat a budovat. Uměli si jen vypůjčit peníze, zaplatit uprchlíkům ubytování a pak zvednout daně, protože ty peníze chyběly jinde. Naše válečná ekonomika neroste, ale klesá a vláda může jenom tak koukat na deziluzi jak uprchlíků, tak domácího obyvatelstva. Jsme o rok dál a angažovanost v pomoci Ukrajincům jde rapidně dolů. Vláda už nad nimi nedrží měšec a tak začíná přesně to stejné, čeho se naděli Němci.

Teď tu máme i naše vyvrcholení této deziluze. Pokus o brutální vraždu patnáctileté dívky v Plzni. Ano, té stejné Plzni, kde pořádali Bandera párty a dlouho se nad tím zavíraly oči. Jako by sám Pánbůh nad Plzní přestal držet ochrannou ruku. Oni pak ty pařby přejmenovali, ale démona tam vzývali dál. Ne, neříkám, že existuje příčinná souvislost, ale je to symptomatické. Ve městě, kde byl Bandera v kurzu, se dočkali vpravdě banderovského zločinu.

Upřímně… líbí se mi primátor Zarycký. Už tenkrát s těmi banderovskými diskotékami se nebál a řekl jasně, co si o tom myslí a nebál se žádných médií a politické korektnosti. I teď se zachoval tak, jak by představitel města asi zachovat měl. Nebral si servítky, ale jasně dal najevo, že on nebude hledat pouliční spravedlnost. Za mě palec nahoru. Ale prostě se stalo a nedá se to odestát. Všechny ty bitky mezi Romy a Ukrajinci, to byl jen začátek. Začátek nezvládnutého.

Co přijde dál? Inu, totéž co v Německu. Nálada ve společnosti se skokově změní a ani majnstrým s tím nic neudělá. Příliš mnoho otců má patnáctileté dcery. Já také. Příliš mnoho matek se bude bát o své děti. Veškeré apely eurohodnotných médií budou zbytečné. Když vyteče krev, končí sranda. I u nás už rostou naše Alternativy pro Česko. Také prožívají porodní bolesti, také se to teprve tříbí, ale dopadne to stejně jako v Dojčlandu. Nezaniknou, naopak porostou. I přes nezdary a neúspěchy. Protože příčiny, které je zrodily, ty nikam nezmizely. Vláda k nim jen přidává další a deziluze roste. Mohou to jen zdržovat, ale protože nezvládli to, co slibovali, jednou přijde zúčtování. Upřímně… jestli mají rozum, odejdou teď, dokud stačí jen odejít. Ještě pár podobných zločinů už to nebude odchod, ale útěk a kdo ví, jestli ne ještě něco horšího.

Naše vláda svojí jedinou šanci promarnila. Měli šanci se do toho obout a ukázat, že ty evropské hodnoty nejsou jen kecy. Smůla. Nedokázali to a vlastně se ani nepokusili. Teď se prostě jen prosadí tristní realita, kterou žádná média ani neohladí, ani neschovají.

Kolik procent, že má AfD? Přes dvacet? Myslíte, že u nás to bude jinak? I přes nezdary, i přes chyby, i přes tříbení, naše Alternativa pro Českou republiku prostě bude. Je úplně jedno, jak se hemží CDU, CSU, či jejich Socialisti a Zelení. Stejné příčiny mají stejné následky. Kdyby nebyla AfD, bude něco jiného. Poptávka neklesá, ale roste. U nás to nebude jiné.

Jo a Péťo! Už je pozdě. Už s tím nic nenaděláte i kdybyste se uK.R.I.T.ovali. V Německu také zavírají ostošest. V Německu také blokují, mažou a kriminalizují. AfD stejně roste. I u nás to vyroste. Proč? Protože jste to prostě posrali. Každý váš fejsbůkový status už to jen zhorší.

Jen tak mimochodem… v Maďarsku žádná alternativa neroste. Inu, tamní vláda je dostatečně alternativní, aby takové voliče uspokojila. Jak je možné, že zrovna tam mají rozum?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

237 thoughts on “Ta šance je vždycky jen jednou

 1. OT:
  Víte, tady se občas v diskuzi objevují hlasy mašíblů a naopak skalních skeptiků. Ve světě jsou to spíše hlasy fanatiků a profesionálních lhářů — politiků a novinářů. A taky expertů na cokoliv. Věštci a proroci.

  Narazil jsem náhodou na jednu ukrajinskou bloggerku, která se naprosto upřímně rozlítila do mobilu. Pokud to hrála, je to na Oscara. Pokud ne – máte tu k dispozici poctivý názor na situaci na Ukrajině.

 2. https://www.aktuality.sk/clanok/FU7KKVx/naka-zadrzala-tibora-gaspara-a-policajta-ktory-vysetroval-kauzy-otvorene-janom-kuciakom-obvinili-aj-norberta-bodora/
  Na slovensku už se zase zatýká v nejvyšších patrech.
  Když naposledy zatkli policejního ředitele generála Lučanského, našli ho ve vazbě umlácenýho. Tomuhle přeju, aby to přežil.
  Žádnej politickej systém se neobejde bez politickejch procesů, ani liberální demokracie…

   1. není to kontraproduktivní – v rámci těch, už tak vykulených očí – jít v předklonu před spoustou natěšených „mužných“ mužatek?

      1. Teda ale fuj, hovada. Mně je zle, jen si vzpomenu na ten fousatý fór o třech buzících v řadě, zády k sobě..

 3. Třeba bychom mohlo být rádi, že tu máme Ukrajinské migranty.
  Podobné, jako pro omezení škody, při povodni včas zaplavit suterén čistou vodou.
  Jenomže obávám se, že zdejší vláda to ve vztahu k Bruselské imigrační politice není schopna využít.

  1. Takže vlastně říkáte: „Je dobře, že tě včera ten gestapák zlomil pánevní kost. Zchladilo to jeho žáhu, jinak by tě dnes jistě zabil.“

   To cinkání se nám fakt vyplatilo :D. Chtělo by to se naučit bečet, abychom navzájem rozuměli vlastnímu kmenu.

   Neútočím v osobní rovině, a vím, že reálpolitika je daleko ideálu, jen mě ten komentář zaujal a sdělil něco děsivého o dnešní společnosti.

   1. Nu, to, co Schumacherovi podsouváte, on rozhodně neříká. Vy tomu tak možná rozumíte, či snad chcete rozumět – to nevím a nevím proč, ale od jeho sdělení k vaší interpretací byl vykonán opravdu velký posun.

     1. Taky jsem odpovídal antihavlistovi.

      To takhle stojí trojice obžalovaných před šilhavou soudkyní:
      – Jak se jmenujete, vybafne soudkyně na prvního.
      – Tadeáš Rypáček, Vaše ctihodnosti, řekne druhý obžalovaný.
      Soudkyně přenese svůj krhavý zrak na Tadeáše Rypáčka:
      – Mlčte! Vás jsem se na nic neptala!
      – Však já jsem taky nic neříkal, povídá ten třetí v řadě.

   2. Ukrajinska pobocka vlady /u nas/ , valci s rusem na U.
    Ukrove tam maji za ukol udelat rusovi to nejhorsi a zabijet rusy , nicit ..
    Dale pobocka zve a vita a vsemozne podporuje v CR dalsi ukry, s podobnymi ukoly…Na nas. Nemusi proto do valky.
    Proto .
    Na dovolenych ,ktere travi na U. nemaji obavy ,ze by je vlada ulovila do armady.

 4. OT:

  Rozum mi to bere ztuha:
  nad prahou se klene duha.
  Asfalt teče, slunko pálí,
  heteráči jsou tu malí.
  Pohlaví má hlavní roli,
  praha večer vyvrcholí!
  Duha svítí v každém baru
  dvojice tam šňupou čáru
  v hajzlech hrozný nával,
  jeden by se vdával.

  1. To byl kravál, celý den lítaly vrtulníky a chvílema řvaly i Gripeny. Nikdy jsem Gripen neslyšela, ale znělo to hrozivě. Průvod byl zabezpečený, určitě všechno klaplo na 1*.
   PČR spolu s armádou ČR odvedly poctivou práci.
   😀

 5. Čím hrůznější skutečnosti Vidlák prezentuje, tím nadějnější a sluníčkovější to nabízí perspektivy. Protože to indikuje, že konec tohoto fašistického kolaborantského režimu je blízko, nejen u nás v ČR, ale v celé Euhniji, dokonce i v USA Mjůrice a Britanistánu.

  Monty Pythoni – dokonce i Červený trpaslík – zůstávají pozadu, proti šíleným performancím vládnoucích dementů, proti kterým vypadá i Král Ubu jako profesor teoretické fyziky s IQ>150. Takřka každodenně je člověk konfrontován s tak krystalickou blbostí a lunatickým sněním, že je z toho dočista perplex. Je to Fšude: od průmyslu po služby, od radnice v nejmenší ohnilé ospalé díře po mezinárodní vztahy, od béčkového válečného thrilleru po idiotské žvásty politiků a pseudo-válečníků v žumpách.

  V Ruině je víceméně hotovo, jen bude chvíli trvat, než přijedou Valkýry a udeří finální Götterdämmerung; je to nejen porážka ukrošského banderonacismu, ale také Fašingtonu s Londonabádem a jejich vykradeného papírového tygra NATO.

  Má to odrazy všude po světě: například Nigerci řekli babizně Nulandové „Fuck You“ a Fašington s Paříží nemohou vůbec nic s Nigerem udělat, jinak jim po krku skočí skvěle vyzbrojený Alžír ve velkém měřítku a „nájemní“ Wagneři v malém měřítku. Všichni už vědí, že USA a Západ nemá ani 155mm granáty do děl, že nedokáží vyrábět rakety ani pro desetinu ukrošských požadavků na PVO; a že kromě toho amícké a Západní PVO systémy stojí za vyliž a PRO nemá Západ fakticky vůbec žádné.

  Že amícký bojový letoun F-35, kterým Amíci fakticky zničili všechna Západní letectva a vojenský letecký průmysl, je „boondoggle“ (zbytečnost) a katastrofická – přímo esenciální – ukázka korporátní neschopnosti. Jiné válečné amícké projekty jsou na tom podobně. Třeba letadlovka třídy Ford nebo vyvíjené bombardéry B-21, které stejně nemohou nikde bojově bombardovat, při existenci ruského/čínského PVO a stíhacích letectev s raketami dlouhého doletu.

  „Stealth“ tomu úžasnému čudu při existenci síťové propojených detekčních prostředků s fúzováním dat moderními algoritmy z oblasti AI v ničem nepomůže; zkrátka je to „nesestřelitelné“ asi jako kterýkoliv středně velký podzvukový dopravní letoun, akorát že si za každý kousek bude vojensko-průmyslový komplex účtovat určitě neuvěřitelné částky – předchůdce B-2 polknul co kus to dvě miliardy dolarů.

  Výše uvedené je jenom špička ledovce – takových hovadin je plno. Např. šéf tchaj-wanského polovodičového gigantu TSMC se musel zavázat ke stavbě fabriky v Arizoně: Amíci TSMC vydírali, že jinak… Jenže než Amíci vyškolí těch cirka 30 000 pracovníků pro amíckou továrnu, uplyne nejméně pět let a vývoj bude už zase o kus dál. Takže Žluťák z Tchaj-wanu se těm dementům mohl smát do ksichtu, což také vesele dělal.

  Když amícká vyšinutost narazila na realitu v případě Ruiny, obrátili pozornost na Tchaj-wan a Čínu: což je stejně bláznivé v bleděmodrém. Číňané potopí a sestřelí cokoliv, co připlave nebo přiletí 1000 km od jejich pobřeží, Amíci proti tomu neudělají vůbec nic. Fantazírovat o válce s Čínou o Tchaj-wan je zkrátka poukázka k hospitalizaci na uzavřeném oddělení blázince.

  Euhnije šílí neméně, i když nemá takové vojenské hračky jako Amíci. Stačí třeba Euro7 a prosazování „elektromobility“. Je to ještě větší ujetost než celá EnergieWende, kapacitně a ekonomicky neproveditelná: není infrastruktura. Není to ekonomické. Není to provozovatelné ve velkém měřítku. Etc. Že nežijeme v normální době, ale v blázinci, je jasné třeba i z toho, že proti e-čudům nemůže nic říci ani šéf VW, jinak ho ihned vykopnou.

  Je to divadlo. Je to panoptikum. Je to pouťový „Dům hrůzy“. Každopádně je to velká sranda, ba dokonce prdel. Tedy PRavá DEmokratická Legrace. Chce to popcorn a užívat si, gauč výhodou. Na dnešní houbovou omáčku jsem použil parmezán: omáčka je to tudíž sýrově-smetanová (cibulka na másle, orestovat a podusit houby, přidat jíšku, smetanu a parmezán, nakonec bílý pepř a bazalku, osolit); žere se to s masem a přílohou dle možnosti a chuti.

  1. Děkuji za všechny naděje na brzký rozpad Kocourkova , Ká. Snad to nějak ustojíme.
   Přidávám se k té ódě na radosti normálního světa. U nás v posledních dnech houbová omáčka s houskovým knedlíkem, smaženice , houbové řízky s bramborovou kaší, hovězí na houbách , kulajda. Dělám také těstoviny s dušenými houbami zasypané parmazánem a petrželkou. Léto budiž pochváleno.

   1. Není zač, Kocourkov skončí, to je jisté; chce to jen vydržet. Děláte to správně: houbové řízky s bramborovou kaší, vida! Inspirovala jste mě na zítřek, děkuji.

  2. Uvidíme Káčko, koho dožene realita.
   Můžu fandit jako na dostizích, ale nic tím neovlivním. Nicméně je fakt, že umírající kobyla kope nejvíc.
   Jenom aby nekopla do jaderného kyblíku…

  3. no ona se jedna při čtení hytrých psavců docela pobaví. Onehdy na iděsu ,jeden psal oslavný článek, že v jakýsi sklad za uralem je už napůl prázdný. Že když předčasem to satelity fotily bylo tam plno a včiluž jen půl. a že ….. Akorát jaksi zapoměl že i ten napůl prázdný sklad z doby sovětů je víc, než vybrakované sklady na většině západu a že to co zbývá si každý pečlivě brání na svoiu případnou obranu, kdyby to rusové chtěli hnát do atlantiku. Navíc kolik pak asi té staré kvalitní výzbrové tak asi po tajze a nejen tam může být.

   jo jo

  4. Bych s tema porazkama a vitezstvima tak nepospichal..
   Rusove taky byli na dne a najednou maji nejlepsi zbrane a organizaci vseho.
   A sou bohaci s tsunami penez..Maji na vsecko..
   A prohrali ve Studeny valce vedeny na ne , vod 45.
   S valkama v Afganistanu, Gruzii, Cecne a ted s dalsi.
   S Cinou a nejen s Cinou , to je zase loutkovy divadlo.
   Vsude na zapade totalne vladnou bohaci a nejmocnejsi konglomeraty..
   Sluhum v politice atd.. S mlhou demo medii …Je videt.
   Koncentrace a shromazdovani penez , majetku a predevsim zotroceni bohacu
   jenom ziskum , 2% populace vlady bohacu , totalni jejich otroceni ziskum ,
   vede do zkazy. /Ty jejich idiotsky hovadiny ve vysledku vidi kazdej /.
   Domnivam se ,ze…
   Ale , kdyz nekdo mocne bohace a zaroven tupe otroky zisku ovladne ,
   zorganizuje vladu a moc s ohledem na jejich potreby a moznosti ,
   v jejich skutecnemu zajmu.
   Kdyz omezi zotroceni bohacu ,ovladane jejich tupou ziskuchtivosti a jejich slepe podrizeni ziskum a ziska je pro strategii a taktiku svych umyslu a planu …
   Nasleduji pro takove vladce a spolupracujici bohace , rychle zmeny a znacne uspechy v realizaci tech planu../Dobyti sveta obvykle/.
   Zase uvedu priklad. Porad a dokola vedeny a opakovany valky, jen pro vetsi zisky behem valek ,ale zisky jen z pripravy, behem valky a vybudovani dalsiho vyzbrojeni provadene elitami bohacu, /kteri vlastni a ovladaji vlady/ a jejich megakonglomeratu ,vedli k dnesku.
   Prospech a mensi zisk je jen z valky v Syrii ,ropa..
   Vydaje , ty neziskove rostou.
   Potom se jen stale vice ozebracuje populace a ta nedava vydelat ,
   utraci stale mene..
   Musi se stale vice ozebracovat..Tyranie moci se tak musi stupnovat nasilim ,
   ale prostredky k tomu se zmensuji , snizuji nedostatkem a v dusledku ,
   zmensujiciho prijmu penez.
   Zacnou zapasit se svetem a k vitezstvi maji pomoci ideologie akademiku..
   A jejich sluhove vahaji v nejistote , posilhavaji jinam ,
   kde jsou penize a zlato../U nas od 69/.

 6. A tak my si tu žijeme.
  Mám to nakoukané na kanálu https://www.youtube.com/@ktvlive-zpravy/videos
  Jak to tak vypadá, tak tam chodí provokovat Rakušanovo tajno-snubní živočichové.
  Diskutující je identifukují a zveřejňují jejich pracovní zařazení.https://www.youtube.com/watch?v=9pnqJwookqI
  Komu se tím nechce kousat, ne všechno je zajímavé (pro mě), tak tady je stručné shrnutí od jelena.
  https://www.youtube.com/watch?v=KbWXpoftrKY

 7. Dovolím si podotknout, že „velká moudrost“ se skládá z mnoha „malých moudrostí“. Nepřichází najednou.
  A nejen moudrost. Třeba i profesní zdatnost. Vidím to na mladých hercích. Nastoupí a jsou skromnost sama. Pak přijdou úspěchy, pak větší úspěchy a už s nimi není k vydržení. Jim přece nebude nikdo vysvělovat, jak se to má dělat!
  Pak se „dají do fazónky“ a jsou už fajn. Říkám, že přišli na to, jak jsou velcí.
  Když je musí „dávat do fazónky“ okolí, fajn to není. Hlavně pro ně. Jsou z nich lidé ublížení.
  Jistě, není to jenom o hercích.

  1. Herci…to jsou oni lidé, kteří leží, stojí, chodí a během toho odříkávají nějaký předem naučený text ?
   Schopenhauer o nich tvrdil, že jsou velmi náchylní k tomu, aby u nich propukly duševní choroby – ta neustálá proměna v někoho jiného….
   Artistou (viz angličtina, španělština či italština) byl snad jen Chaplin….pak dlouho nic a možná Belmondo, Allen….

   1. Woody Allen:
    „Umění je především zábava. Chcete-li poslání, běžte na poštu!“
    Pokud někdo přijde a zaplatí, jedná se nejspíš o umění. Pro ty ostatní je tu vepřo, knedlo, zelo a pivo.
    Nebo jiné požitky. Každému to jeho. Neznásilňujte se!

    1. Allen nepobavil , zvanivost a knourani u nej byla nejdriv a nejvic.
     Neco jako nafilmovanej rozhlas.
     Dostal penize vod svejch bohacu na cokoliv.
     Navic o nem koluji nepekny zvesti a v tom neni sam..
     Herectvi a umeni se uz davno zvrhlo do posluhovacske parasitujici prostituce.
     Stat je vobohacuje v nadeji ze v mediich odvedou pozornost
     a pro ne krade miliardy denne ,z nas.
     Zadnej se neuzivi , neumelci jako sportovci a stada dalsich zbytecnych parasitu ..
     Chaplin byl jen jedno hodinova levna uleva ,unik mas , ze strasnych a nelidskych podminek jejich zivotu.

    2. Kdyz nekdo pise vo velkych moudrostech a nevysvetli vo co de ,
     ani , co sou ty maly, tak je ,co vo….
     Nejdrive potrebuje vedet vo cem pise..Naopak to nejde..
     Takovi i s moudrostma se dobre hodi jako prkno ,
     aby z vozu nepadaly brambory.
     To je pak ta uplne prava moudrost.

 8. Na The Jerusalem Post vyšel článek s názvem „Ukrainian envoy slams Israel for medical aid halted amid ongoing crisis“.
  Vyjmu : „….The Ukrainian Ambassador slammed Israel on Thursday for terminating health insurance coverage for approximately 14,000 Ukrainian refugees in Israel. …“

  1. Jacípak ukrajinští uprchlíci? Souvěrci to jsou! A není snad povinností bohem vyvoleného postarat se o „spravedlivého“? Zase košer pravidla, a poučky z talmudu, která vyvolenec poruší při první vhodné příležitosti?
   Viktor Ostrovsky; Lest a klam

  2. Anglicitina v reci a v psani se pouziva v britskych mediich .
   Kydani hnoje rovnez. Tup nerozumi. Skoda ,ze neumi taky cinsky.
   Nektery sou vseho schopny.

 9. EU VŠECHNY svoje šance již promrhala a další nedostane. A my s ní.
  Udělali jsme věci, které jsme udělat nemuseli a hlavně neměli. Věci, které se nedají odestát, zapomenout a většinou ani odpustit. „Naši“ zastupitelé vyřkli slova, která vyřknout nemuseli a hlavně neměli. I slova mají svoje následky a jedním z nich je právě ztráta šancí.

  Svoje šance pro…alo i lidstvo. Místo aby regulovalo svůj počet NEkrvavými cestami a postupně, rozhodlo se jít cestou růstu populace, aniž by pro ni byla zajištěna potrava, otop, střecha nad hlavou a dostatek vody. Následkem bude buď úplné sebezničení, nebo redukce populace krvavou cestou. Což povede ke zničení civilizace takové, jak ji známe my.

  1. My? Meleš blbosti. Kdyby se židovská sekta nesrala do života gojimů, množství živočichů by se usměrňovalo podle možností prostředí.

   1. Příteli, trochu uberte. Podívejte se do Lampárny, to je něco jako místní Ostrov dr. Moreaua, jestli by se vám tam pobyt zamlouval. A pokud jo, pokračujte v nastoleném kurzu.

    Proti vašim názorům nic nemám, ale zkuste svou řeč trochu zjemnit. – Děkuji vám.

    1. Rozkaz 😁
     „…já jsem pro to, všechny vás postřílet; rozumíte mně dobře?! Já to tvrdím z tohoto božího místa, ničemové, neboť bůh je něco, co se vâs nebojí a co s vámi zatočí, až budete z toho pitomí, neboť vy se váháte obrátit ke Kristu,“ svatý polní kurát Otto Katz, Švejk.
     a pak tu máme současného věrozvěsta ze stejné sekty;
     „Vy se ještě budete omlouvat profesoru Fialovi a generálu Pavlovi. Kde jsou ty vaše válečný rozkazy, vy mrdky,“ běsnil a přešel k válce na Ukrajině. „Já bych ty ruský kolaboranty věšel. Tam se vraždí civilní obyvatelstvo, matky i děti. A co zaprděnej Čecháček? Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě, ženu, podříznout a zapálit barák. Abyste pochopili, co to je válka,“ dodal Pavel Novotný.

     Vše v souladu s eurohodnotami humanitárního bombardování.
     Těší mě, že jsou mezi námi lidé, kteří chápou podstatu liberální demokracie.
     Trochu uberu, abych příliš nedráždil aspenistické gestapo při Ministerstvu pravdy .

  1. Vy musíte být, p. Jane, hodně mladé kuře, když si nepamatujete, proč byla u nás zavedena pro Ukrajince vízová povinnost…
   (druhá možnost je, že jste troll, v tom případě je moje reakce vodou na váš mlýn)

   1. Zadny kure , sprostej provokater.
    Vyroky v reakci se brzy /to se uz chysta/, pouziji proti nam , kdyz ted,
    soudci a kati se srotili na nas ,obsadili a upevnili si pozice..

  2. Hlupáku.
   Ukrajinská mafie je tady už dlouho. Začala tím, že v dobách, které jsou od dnešního dne vzdáleny už desítky let, vydírala a brala výpalné od svých krajanů, kteří si sem přijížděli vydělat trochu peněz, aby doma přilepšili sobě a svým rodinám.

   Tehdy je cizinecká policie honila jak zajíce, úřady práce po nich šly jak cigán po uzené kýtě a pitomci tvého kalibru nad nimi ohrnovali nos, úkáčko pro ně byl podčlověk. Ti lidé tady dřeli jak otroci a dělali těžkou práci za podmínek, za kterých by leckterý našinec nejen neoblékl montérky, ale možná by je ani nepřežil. Byli vděční za slušné zacházení, za solidní plat a vlídné slovo.

   Tyhle lidi tady sdírala ukrajinská mafie; ty o tom hovno víš.

   1. Alef Nula etc re: môžem to potvrdiť ako v 90 rokoch pracovali nielen v Prahe. Ukrajinský lekár pracoval na stavbách a veru tvrdo ,a potom boli ich súkmeňovci výpalníci……

   2. Svatá pravda,pro všechny to byly sedřený UKáčka,o který by si kolo neopřeli a teď litaj s modrožlutym hadrem, protože jim v televizi kreten Péťa blyštivý řekl, že je to tak správně.

    1. Vyžraná dáma, která horuje pro Ukrajinu a chodí na koncerty Davida Kollera, seřve reálnou Ukrajinku jako psa. Že špatně vytírá průjezd, že po mokré dlažbě může někdo uklouznout a něco si zlomit.
     Holka pak brečí v kuchyni, konejší jí Češi i Ukrajinky, že všichni Češi zase takoví hajzlové nejsou.

   3. Je vidět, že pan Zakladatel dobře ví, která bije. Když na české ambasádě v Kyjevu mafie vybírala výpalné, tak se to jenom konstatovalo, ale tím to haslo. Pravděpodobně si smočili zobák i Češi.

    1. Nechci si rýpnout, ale ten problém se řešil/neřešil v době, kdy byl velvyslancem v UA pan Bašta? Jestli nemám pravdu, tak mne opravte.

  3. židovská ukrajinská mafie je skutečností na bývalé Ukrajině i v protektorátu ČUR. Fialový hnus i agent Bureš jsou z židovské sekty.

    1. Tragická dlouhodobá skutečnost, která by si zasloužila převod do vtipu. Smích uvolňuje. Snad i mysl zbystřuje.

  1. Paní emo,
   nad tímhle mávněte rukou. Články tohohle typu se opakují každý rok. Intervjůci (© Vidlák) tím vyplňují prázdný prostor, když nemají o čem jiném psát. A p. Kovanda je jejich „spešl“ miláček – ať řekne, co chce, vždy se jim z toho podaří vykouzlit poplašnou zprávu (pravda, Kovanda jim to kouzlení svými věštbami a prohlášeními dost usnadňuje)

  1. S těmi léky je to na pováženou.
   Jestliže si neumíme sami vyrobit takovou ptákovinu, jako je Endiaron, tak je to vážné.
   Kdysi jsme uměli sami vyrábět nejen takové ptákoviny, ale i celou penicilinovou a tetracyklinovou řadu, o inzulínu ani nemluvě. Jiný věci uměli např. v NDR, ale i Maďaři a SSSR, byť ten poslední, léky příliš neexportoval, nebo jsem to málo už zapomněl. Sám toho nemíval dost pro sebe.
   Myslím, že původně sovětským vynálezem bylo někdejší analgetikum Alnagon, později vyráběné už u nás.

   Sračku vyvolat, to problém není – na to stačí skoro jakékoli „jídlo“ z hypáčové masny, které vám zezelená až v žaludku. V místním Penny už masnu Procházka radši zavřeli.
   Byla to léta se táhnoucí, téměř nepřetržitá řada průšvihů, které uplacená hygiena zametala pod koberec.
   Ale tu sračku pak zastavit, to je kumšt a to už každý neumí…

    1. …o které už nejmíň 23 roků víme, že je to pěkná hovadina.
     Že vede k závislosti na vůli někoho, kdo nemusí být zrovna náš kámoš, zrovna v nouzi.
     Přechod Windows na další tisíciletí, pamatujete? Dovoz mizerného elektronického šrotu z Asie, fakticky jen vzhledových, nikoli funkčních napodobenin?
     Třeba 2N3055 s červeným logem Toshiba?

   1. Spofa a Slovakofarma byly rozkradeny a zničeny ve prospěch korporací z KoZa nebo degradovány na dealery předražených potravinových doplňků.

    1. Když byla prodána nějaká farmaceutická firma v bývalém Československu, první co nový majitel zrušil, bylo vývojové oddělení. Viz např. Galena Opava.

  2. Jak je to v praxi :
   Zkušený praktik smí vzít jenom x pacientů. Zvládl by i x + 10 i víc, ale nesmí. Dle befele z Brusele by pacientovi nevěnoval dostatek času. Tudíž by léčil zadarmo, a to se mu zase nechce. ( Nedivím se mu. )
   VZP proplatí jenom určitý počet kusů pacientů / hod.
   V době ereceptů já osobně řeším vše mailem. Tudíž péče o moji maličkost zabere lékaři cca 5 minut, né 15 minut, jak si myslí VZP. ( Mysli???)

  3. Já bych byl radši, kdyby nebyl debil mistr Válek, střílet Rusy na počítači může i v nemocnici na kraji města

 10. Vidláku,
  šance se opakují, jen pokaždé jsou trochu jiné a nelze je vždy snadno rozeznat. Pokaždé je to nové a je to o příležitosti a jejím správném uchopení.
  Řežba mezi Ukrajinci a Romy trochu připomíná podobné konflikty mezi Turky a Kurdy v Německu.
  Integrace nově příchozích vždy možná je jen do určitého poměru obyvatel. Pak se nově příchozí jedinec přizpůsobuje většinovému okolí. Pokud se ale přesáhne kritická hranice a dojde k tvorbě ghet, v lepším případě přežívají obě skupiny vedle sebe. V horším případě dojde mezi nimi k třenicím, kdy se lámou hrany kulturních odlišností. Za cenu konfliktů dochází k hledání kompromisů soužití, kdy obě strany musí ustoupit ze svých pozic. Pokud má ale jedna strana život nalinkovaný dle nenávistné ideologie, postupně ovládne zbývající populaci, jakkoliv je velká.
  Šance na mírové soužití muslimů s původní populací je mizivá, dokud budou vyznávat totalitní ideologii podle knihy pouštního loupežníka. Cesta k integraci vede jen přes zákaz totalitní ideologie. Jenže je už asi pozdě.

  1. Chodí čeští dělníci, z jedné fabriky, po práci chlastat s ukravínci?
   Nebo chodí chlastat Češi zvlášť a ukravínci zvlášť – aby si hodinu po půlnoci navzájem dávali do držky?
   Bydlí čeští brigádníci z jedné fabriky pohromadě s ukravínskými gastarbeitry, nebo zvlášť?

   Je vhodné a rozumné, aby byly české děti II. stupně ZŠ pohromadě s ukravínskými, nebo by bylo lepší, aby byly zvlášť? Máme dobře zmapovanou situaci v ukravínském školství, známe jejich zvyky a návyky, způsob jejich výchovy a trávení volného času? Víme, co je normální/přijatelné/přípustné pro české děti a co pro ukravínské? Máme ty rozdíly někde zapsané a položené vedle sebe?
   Jsem si naprosto jist, že podobnými otázkami se v ČR nikdo nezabýval. A pokud ano, nebylo na ně odpovězeno.

 11. V Maďarsku mají rozum, protože se tam našel statečný politik, který již za komunistů nesurfoval na vlně konjunkturalismu, ale měl již v mládí jasné zásadové postoje a i dnes se jich drží. Na rozdíl od našich Pávků na Hradě či Baxů na ústavním soudě.

  Mimochodem, zaznamenali jste, že Maďaři u nás skoupili hutě v Uherském Hradišti?! Jinými slovy Maďaři expandují zatímco naše vláda sice leze do těch „správných“ zádelí ruinuje naše hospodářství…

  1. Vláda Petra Fialy hledá celoevropská řešení. Když je celá Evropa tam, kde záda ztrácí dobré jméno, je logické, že tam Petr Fiala s melody boys zavedl celou ČR. Místní vláda vyniká v probruselském análním alpinismu, a tak doufá, že až jednou předseda EK otevře ústa, PF bude odtud vysílat jasné, silné a zřetelné signály celoevropských řešení.

   1. Cílem je rozhádat a rozdělit lidi, aby spolu nebyli schopni ani mluvit. Pak se takovým lidem vládne nejlíp, pomocí příkazů a zákazů.
    Viděli jsme to za chřipečky.
    Jak mohlo těm dacanům projít, že nás rozdělili na občany I. a II. kategorie? Na nadlidi a podlidi?
    Na ty, kteří s potvrzením mohli ven a pak ty, co bez potvrzení o napíchání sraček do těla, nesměli skoro nikam.
    Dokud nevyřešíme tohle -podle některých minulou válku- tak nebudeme mít jistotu, že se to nestane znovu.
    A není to tak dávno, vzpomenout by si mohl každý. Na postoj velkých médií i jednotlivých lidí.
    Tatáž velká média nás nepřestávají rozdělovat, naprosto vědomě a cíleně.

    Chřipečka byl test, velmi vypovídající a velmi výmluvný v tom, že když je nám nejhůř, tak odborníky zadupeme do země, umlčíme je – a necháme ten průser řešit třeba výživové poradce.

    Uvědomuje si tohle všecko i ten, který by chtěl nastoupit po Fialovi? Opravdu?

     1. No vidíte. A já si myslím, že ještě ani zdaleka není dobojováno.
      Minimálně nebyli ani formálně obžalováni skuteční viníci. Nebyli obviněni, odsouzeni a potrestáni ti, kdož postupovali zcela mimo zákony této země. Ať už se to týká zodpovědnosti, výkonu, nebo nepéče neřádného nehospodáře.
      Z malého svinstva obvykle vzejde větší svinstvo, když se to malé nechá růst.

     2. souhlasím s vámi. vracet se stále k této záležitosti je značně kontraproduktivní. je to vedení starých válek, odvádění pozornosti od současných prů-serů a opětné rozdělování společnosti na jiném základě (očkovaní/neočkovaní). je to zbytečné, hloupé a sílyberoucí.

      1. A co tak dějepis úplně zrušit ?
       Za takto ušetřené peníze by mohl vzniknout a být financován např. „Ústav pro přítomné jevy a procesy“.
       A je to.

      2. Myslím, že to tak kontraproduktivní není. Už se zase objevují zprávy o nové mutaci Omicronu. A s tím, co chystá WHO….. Samozřejmě s touhle vládou budeme mezi prvními, kteří na ta nařízení přistoupí. A to píši jako člověk,který se nedal očkovat, protože jsem podstatnou část života pracovala ve vývoji léčiv a bylo mi jasné, že pro Pfizer podstupujeme třetí fázi klinického zkoušení jejich „šmakulády“. Mohla jsem si to jako důchodce dovolit. Dneska se bojím o své děti – kvůli zaměstnání se očkovat museli dát, naštěstí bez třetí tečky.

       1. Ta masová očkování …..bez toho, aby byla prověřena anamneza jednotlivých osob či zjištěno, zda nemá dotyčný. -á chřipku (což v kombinaci s očkováním mohlo znamenat přímé ohrožení zdraví dotyčného ,- é) – vzpomněl jsem si na film Pan Klein, s Alainem Delonem. Ani Vám nevím proč…..:-D

     3. Já také dál nečtu. Na celé Zeměkouli se chovali pŕibližně stejně. I když nepochybuji o tom, že si farmaceutické lobby smočily řádně zobáky. Ale to si jen myslím, nevím to určitě. A nesouvisí to nijak s karanténou.

      1. Ty smlouvy s bílou mafií byly a jsou hodně začerněné.
       Oni věděli, že každá pandemie se časem vyčerpá a strašili příchodem nových variant. Ano, ty přicházejí vždy a jsou vždy slabší a slabší. Protože kdyby tomu tak nebylo, lidstao by už bylo vyhubené. Farmaceuti to ví a proto si pojišťovali smlouvami odběry dalších a dalších vakcín proti virům, které snad přijdou. A ti naši jim na to skočili.
       Na druhé straně – je pravda, že očkování a isolace zabránilo raketovému růstu nákazy a mnoha smrtím. Isolace od infekce se praktikovala už za středověku. Bylo to stejné v celém světě stejné a rozfoukávat tenhle spor je pitomost.

       Je to třeba vidět i u SW. Už se neprodává, už jenom pronajímá. Protože od určité verze už na něm není moc co vylepšovat. Tok peněz vyschne.

       Znáte tu historku o sklenářově synku a jeho praku?

       1. Cituji : „…Na druhé straně – je pravda, že očkování a isolace zabránilo raketovému růstu nákazy a mnoha smrtím….“
        A že to bylo očkování – to se zjistilo a verifikovalo jak, prosím Ich ? Protože po očkovacím honu ubylo nakažených s příznaky ?
        No a co když to bylo něco jiného, jistě znáte https://legacy.blisty.cz/art/39049.html
        Vyjmu, heslovitě : volba „vhodných“ informací, redigování, výjimka z pravidla, palebná příprava, kvalifikující jazyk, dezinformace, spin doctors, sloučená otázka plus zejména poté nemusí znamenat proto…..

         1. Škoda mě by to také zajímalo kde jste vzal tu informaci „Na druhé straně – je pravda, že očkování a isolace zabránilo raketovému růstu nákazy a mnoha smrtím….“. Navíc to píšete dost rezolutně – JE PRAVDA, takže se podělte o zdroj takovéto informace, diskutovat nemusíte, stačí když nám ten zdroj sdělíte 😉 . A nebo že by nebyl? To znamená, že by to nakonec NEBYLA PRAVDA?

          1. Nechci paušalizovat, ale takhle i během „pandemie“ argumentovali zpravidla ti, kteří nenašli odvahu, nenechat se očkovat netestovaným sajrajtem.
           Tisíc lidí, tisíc důvodů.
           V tomto případě očkování zabránilo leda hovnu.
           Nezabránilo ani následným, nechtěným přenosům nákazy, protože vláda lidem nakecala, že očkovaný přece nemůže nikoho nakazit!
           Lžím vlády mohlo podlehnout hodně lidí, jak je vidět.

          2. Já vím a proto mě zajímá kde Starý kocour četl tu informaci co jsme oba citovali, přece si nevymýšlí. Nebo že by ano? A proto nechce diskutovat? Vypadá to tak.

  2. Podle mě má maďarský úspěch dvě příčiny:
   1) Libtardi se tam chopili vlády velmi brzo po 89 a dovedli Maďarsko do podobného průseru (i když rozsahem daleko menšího) jako byl v jelcinovském Rusku.
   2) Měli tam schopného politika, který je z toho průseru vyvedl. Což je zase jistá obdoba s Ruskem.

   Poučení pro nás:
   a) bez velkého průseru to nepůjde.
   b) bez schopného politika po průseru to nepůjde.

   Průser nastane. Ne hned. Podle mého odhadu nejdřív za 2-3 roky. Ještě nejsme totálně vykradeni. Stále je co krást. Bude pak schopný politik první kategorie a desítky až stovky jeho schopných spolupracovníků?

   1. Mohu Vás ujistit, že nebude.
    Schopní lidé mají lepší uplatnění mimo politiku.
    V politice jsou zatím jen lháři a psychopati. Takového kalibru, že se jim doteď daří, vylhat se ze všeho.
    Možná, že druhý Orbán se objeví, až v tom opravdickém průseru budeme.
    Nějak se mi nechce věřit, že by se už teď, za pozornosti médií, na ten průser připravoval nějaký potenciální spasitel. Ten, který si na něj už teď hraje, jím pak nebude zcela jistě.

  3. Kolemjdoucí, stačilo napsat, že Maďaři si nikdy nenechali – jako národ – nas@at na hlavu. I když se vládlo z Vídně, nebo z Kremlu, vždycky se šprajcovali a domohli se určitých výhod. I ten jejich socík byl takový snesitelnější, se západní muzikou a tak. Nikdy nežrali ideologii jako vojnu, v čemž jsme přeborníci zase my.
   Má to ale i svoji temnou stránku. Nostalgii po Velkém Maďarsku, ne všude si chválí, když Budapešť rozdává pasy obyvatelstvu s maďarskými kořeny, které dnes žije v jiných státech.
   Stanovení nových hranic po rozpadu Uherské říše považuje za nespravedlivě 94% Maďarů. Volání po revizi Trianonské smlouvy!!!
   Včil mudruj.

   1. Helanov
    Srovnání z roku 1987
    Keszthely: v novinovém stánku kromě maďarských tiskovin i Frankfurter Rundschau, Suddeutsche Zeitung a další, v Plzni : ĺ Humanité si musíte zaplatit předem celý ročník, ale některá čísla mohou být zabavena.

   2. Kecy ,jako obvykle vo vybajenym Madarsku..
    Aby hazeni spiny na nas neskoncilo..A pokracovalo ..
    …jsme prebornici zase my .. tyhle helopraskaci ,nikdy neskonci

  4. Maďaři koupili licenci na část výroby naší zbrojovky, takže získali právo vyrábět některé zbraně.

 12. Nálada Čechů se nezmění. Leda že by bylo málo slev v Lídlu apod. Jinak ne. Češi na sobě nechají dřevo štípat a ještě za to poděkujou.

 13. Mít USA za nepřítele je špatné, ale mít USA za přítele může být ještě horší
  Podle jakoby šéfa amerického Pentagonu černocha L. Austina země, které podporují Ukrajinu, do dnešního dne poskytly zbraně a vybavení za více než 65 miliard dolarů. Mezitím podpora není zadarmo a veřejný dluh Ukrajiny vytrvale roste.

  „Od ledna do začátku srpna 2023 Ukrajina nashromáždila půjčky v hodnotě 28 miliard dolarů. to je velký úspěch, který oznámil ukrajinský premiér Denys Šmyhal… Pravda, sám Šmygal to nazval „finanční podporou“. Ale ukrajinský premiér neřekl ani slovo o úrokových sazbách a podmínkách
  https://www.fondsk.ru/news/2023/08/11/podderzhka-ukrainy-grozit-obernutsya-seryoznymi-problemami-dlya-podderzhivayuschikh

  1. Jestlize je to tak , tak je lepsi kdyz usaci pudou co nejdriv do prdele
   i s tim,kajsingrem , kterej vyhrozuje..
   Dostali smlouvu, ktera je chrani pred ceskejma lidma.
   Banderovci uz zacali zase masakrovat , jako vsude , behem valky a po valce u nas.
   Ted zase zacali taky u nas vrazdit. Dostavaji miliardy.
   Kam pribehnou banderovci a usaci tam prijde smrt..

  2. Vlk píše, že Amerika nemá kontrolu nad balíkem celkem 100MLD USD, už odešlým do největší černé díry na planetě.
   A píše se tam něco o syndromu Afghánistánu, nad jehož financováním neměl kontrolu skoro nikdo.

 14. Ukrajinská migrace se mimo jiné dost negativně podepsala na školství. Panstvo nařídilo, že ukrajinské děti budou chodit do školy s českými a hotovo. Jazyk nejazyk. Co se asi stane, když má učitel ve třídě najednou ve třídě X žáků co česky umí prachbídně? I když se snaží? (a nebo taky ne) Musí se jim nějak věnovat a kvalita výuky jde rapidně dolů.

  Není to taková hrůza jako pokus o vraždu 15 leté slečny. Ale zase to je masový jev.

  Záleží na regionu. Známý na panelákovém předměstí Prahy má dítě ve škole a české děti tam jsou v menšině.

  Místo aby zajistili prostory a pro Ukrajinské děti zavedly výuku od Ukrajinských učitelek (mezi uprchlíky by se jich jistě našlo dost) a nějak to zkombinovali (čeština a matika zvlášť, výtvarky, hudeby a tělocviky společně a postupně to sbližovat), tak udělali násilnou „integraci“. To první je jednoduché. To se jen bouchá razítky a schůzuje. To druhé vyžaduje nějaké organizační schopnosti, které ale současná vládnoucí třída zoufale postrádá. (investovali jen do propagandy na úkor všeho ostatního a podle toho vypadají)

  Nemluvě o tom, co z takové výuky mají ukrajinské děti.

  1. Inkluzí do Skvělého nového světa
   Až do ČUR aspenista Rakušan dopašuje islamistické obohacení v hojném počtu, nastane možná pokrok takový, že v poslední třídě základní školy několik žáků ze třídy zvládne počítání do dvaceti a rozezná všechna písmenka abecedy, pokud tedy školní docházku přežije.

   Inkluze podle eurohodnot začala Valachová za ČSSD. Zatím je kam klesat.

   1. O inkluzi začal prvně mluvit jakýsi ministr školství za ODS v „úřednické vládě“.
    Jak on se jenom jmenoval?
    Pavel Novotný… Ne. (ale brzy může být)
    Nějaký modrý a červený se mi vybavuje.
    Jak on se jenom jmenoval…
    Modrá a červená dává dohromady barvu… Už vím. Kafe bronz do zelena.
    Ten ministr se jmenoval snad Petr.
    Možná oranžovo puntíkatý, možná červeně puntíkatý.
    Jo, už si matně vzpomínám.
    On byl možná zelený.
    Ne, ne, on byl celý fialový.

  2. Dobrý případ je polská menšina.
   Tam se malí školáci naučí základy přírodních věd v mateřském jazyku, aby pochopili o co jde.
   Druhý jazyk je český, do kterého postupně přechází.

  3. Poskytuji ubytování rodině dělníka, co stavěl můj dům před 4 lety. Ona Ruska, on odněkud ze Zakarpatí, dcera 13, syn 8. Už se nevrátí, ji by hrozl linč jemu minimálně kriminál, protože nemobilizoval. Oba pracují (Benteler, stavby)
   Děti maji odpoledne druhou fázi výuky přes internet v ukrajinštině.. v naší škole měly dvojky a pár jich do konce roku zlepšily (tam funguje ukrajinský pomocník)
   Ne vždy jsou to jen grázlové, co zatěžují systém, i když problém nezlehčuji..
   A v tom Maďarsku museli nejdřív střílet do demonstrantů proti vládě, aby se něco pohlo. Dnes tam žije volící většina, která si to pamatuje. Proto jsou úplně někde jinde, než my..

   1. Aby se něco pohlo, tak bude muset nějaký vetřelec zaškrtit Vašeho vlastního potomka.
    Do té doby budete všude trousit tahle moudra a ubytovávat. Potom už ne.

      1. Spekulanti s čímkoliv tady nemaj co dělat, šup do pryč. Ať se jedná o spekulace na měnu, energie, nákup prodej, nebo spekulace na bydlení, potraviny, či zdraví.

  4. adx: To je opravdu malér. Důsledky se nedají změnit, ale v každém případě to uškodí jak českým, tak i ukrajinským dětem.

  5. Když zařídíte oddělené ukrajinské třídy, ukrajinské děti nebudou umět česky. A těžko půjde zajistit, aby se do výuku nedostaly prvky ukrajinského nacionalismu (nacismu, banderismu). To by tam musel sedět nějaký člověk, který by osnovy hlídal a ten by musel umět ukrajinsky. Nejsem si jist, že by to dělalo dobrotu, spíš naopak.

   Polský model je lepší. Moje maminka absolvovala část školní docházky v polštině a pak pokračovala v české škole. Česky uměla naprosto perfektně, přesto, že babička byla Polka. Ta na mě do čtyř let mluvila polsky a pak si mě vzala do parády maminka a za rok mě přeučila na spisovnou češtinu.
   Ve škole jsem byl sice spolužákům, kteří mluvili ostravsky, k smíchu – až do doby, kdy se začaly psát diktáty. Najednou jsem byl za hvězdu. (Brzy mě to naštěstí přešlo.)

   1. Lašské nářečí disponuje jednou předností: ,,i“ a ,,y“ se vyslovuje odlišně. Takže odpadá jeden problém s ,,dyktáty“ a ,,viňatými“ slovy.

     1. Re: Halef

      Děti a mládež už ani náhodou.
      Vnuk mi sice jakž takž rozumí, když na něj spustím dialektem, ale napsal VISOČYNA.
      A bohužel ostatní děto jsou na tom stejně.
      A to žijeme v samotném srdci Gorolistánu…

  6. Vaše myšlenka je správná, ale vychází ze špatných premis. Většina ukrajinský dětí nejsou Ukrajinci, nýbrž Rusové. Protože se bojuje v ruskojazyčných částech země. Kromě nich tu jsou především lidé z Podkarpatské Rusi, z nichž část jsou Rusíni, pro které je ukrajinština vlastě také druhý jazyk.
   Ti i oni se budou raději učit česky, než ukrajinsky. Je ale jasné, že Pětikolka zavedením společných tří dává na jevo, že s návratem utečenců nepočítá. Budou na Ukrajinu jezdit pouze na prázdniny a na to jim stačí hovorová ruština či ukrajinština.
   Myslím, že s tou podporou panslavismu to Pětikolka trochu přehání. Nelze vyloučit, že jednou tu ruština převáží a staneme se jednou ze zemí Ruského světa.

   1. No, taky by se dalo přežít. Nakonec – přežili jsme to.
    Jak tak občas nasávám ty ruskou atmosféru v jejich TV, je to jako bych se vracel do dětství. Spousta „prázdniků“ kdekoho, 365 dní snad na to ani nestačí, musí se to slavit po oblastech. Vždy nějaké shromáždění ve slavnostním odění, projev místního potentáta u nějakého pomníku, pokládání kytic a domů na oběd. Jako kdysi u nás. Sice jsme se tomu posmívali, ale je to pořád lepší, než se dívat na Praque Pride, na tlusté holé prdele se zastrčenými péry. Rozhodně to „bývalé“ nemělo tak špatný vliv na děti.

  1. Což je zábavné. Vedení Banderastánu žije korupcí, protože to už je takový židovský zvyk. Vrchní zfetovaná a BlackRock uplacená loutka, která si už přišla na miliardu dolarů, káže o morálce.
   Kanonenfuter dochází. Co teď? Pochytat Ukrajince po celé Evropě. Nebo soudruh Duda, Kokajnského souvěrec, vrhne na Donbas za džihádistické a LGBTQ eurohodnoty více Poláků?

 15. AfD ani nikdo jiny to uz nemuze uklidit. Moc dostane ten, co ma ten vetsi klacek, a neboji se ho pouzit… plus ma rozsirenou mistni organizaci.

  V zapadni Evrope to budou islamisti, v Cesku to vypada na ukrajinskou mafii. Protoze Cesi hodili spolky, vlastenectvi, i nabozenstvi do kose, a nemaji, cim by ty drivejsi mistni (a zapalene) organizace nahradili. Jo, a odbory a strany uz jsou taky bezzube… jako vsude jinde. Presvecte mne, ze to tak nevypada.

  1. Vevčo, nechci dělat chytrou, ale o ukrajinské mafii jsem ještě neslyšela. Proslulá bývala italská, existuje arménská, židovská, kosovská, albánská, ruská , ale Ukrajinci tomuhle druhu sportu neholdují.
   Je to možná náhoda, ale ti, které jsem osobně poznala, se vyznačovali spíš nápadnou pracovitostí. Ať už to byli stavební dělníci, nebo paní a dívky pracující v pohostinství a jako sanitářky ve zdravotnictví.
   Pro rodinu která si může dovolit paní na úklid, je Ukrajinka pravé požehnání. Nejenom uklidí, ale i doučí školou povinné děti, jsou to často i vzdělané ženské. Jen mají smůlu na korupcí prožranou domovinu.

   1. Chudí Ukrajinci, kteří tady od devadesátek pracují, nenáleží k téhle sektě, ale někteří jí byli paseni. Miliardy jen tak nevyděláš poctivou prací. Ukrajinská mafie je prostě chazarská/ židovská mafie.

    1. Neni ta zidovska/chazarska mafie prorostla ukronacisty?

     Helo, mozna se tomu tak jeste nerika. Ale kdyz mas vsecko prorostle korupci… tak co to je? Neni to forma mafie? Nemaji ti ukrajinsti koruptokrati i svoje vojsko? A nejsou Ukrajinci bojovne typy? Netrenujou je od detstvi k boji? Nejsou prospikovani banderisty jen tak nahodou.

     Co to ma co delat s pracovitosti? I mafiani muzou byt pracoviti… 🙂
     Jsou ochotni vic nez Cesi pouzit korupci a nasili? Myslim, ze jsou.

     Ostatne, prala bych si, aby to byli Ukrajinci spis nez islamisti. Ukromafie si Cesko ubrani (a dosadi si do vlady bojovniky misto tech hadrovych panaku, az pujde do tuheho… (moje spekulace…)

     1. Teroristicky převrat Majdan byl spachan mafií USA, V , Izraele a Ukrajiny za slávu BlackRock, Monsanto a podobných korporací. Banderova slava je ze stejné žumpy pro páchání stranické uvědomělosti Antiruska. Za osvobození zdrojů Ruska pro též pro bankstery z Black Rock. Z toho vyplývá, že mizerná Banderovská mafie je úplatná cetkami. Nehájí své zájmy, ale za úplatky podléhá globalistickým kazisvětům. Chová se podobně jako Fialový hnus. Proto se tak milují. Je to podobná až stejná sebranka.

      Islamisti jsou zhoubou, ale do Evropy je přitáhla výše zmíněná mafie. Podle scénáře kalergismu.

      1. Tak to nevím, ale proběhla zpráva, že se náckové z Azov pluku družili u pevnosti Masada s izraelskými nácky. Náramně si rozuměli. Asi zakopaný válečné sekery, nebo tak něco.
       😻

     2. Vevčo, tak potom jsem i já mafiánka. I naše republika je prorostlá korupcí. Zřejmě Češi nějakým způsobem k mafiánství inklinují. Ti kteří nepodvádí, tak se k tomu zatím jenom nedostali.
      😻

      1. Vypadá to tak. Ale lze vstup do téhle společnosti odmítnout. Za cenu osobních ztrát. Nemluvím o Ukrajincích, ale o korupci. Znamená to ovšem se nezapojit do politiky. Tam člověk, který se nenechá korumpovat, dlouho nevydrží. Nebo se aspoň nedostane k žebříčku moci – t.j. peněz. S Ukrajinou to nemá většinou vůbec nic společného. Je to ta naše česká, kotlinkovská korupce. Ne KKK ale KK.

       1. Tak nějak. Slušný člověk se dostane do politiky a rychle pochopí pravidla moštárny.
        Semele to skoro všechny. Mňačko to popsal v knize Jak chutná moc. Moc.
        😢

    2. Mafie: Tak potom mluvíme každý o jiných Ukrajincích. Já píši o těch, které jsem poznala , a mezi nimi nebyl mafiány ani jeden. Mafián zpravidla nesvačí točeňák s rohlíkama a nepřikusuje cibuli.
     A mafiánky nedřou 7/24 v kuchyni za pár šupů od nevidím do nevidím.

     1. Ukrajinská mafie je u nás už dlouho (minimálně druhou desítku let). Je to hlavně o výpalném, pracovních agenturách, ty sdírají ukrajince z kůže, taky obchod s prostitucí.

       1. Myslím, že je to trochu jině. Ukrajinci se zaměřují výhradně na bezbranné Ukrajince.
        Ostatní vámi jmenovaní spíš okrádají domorodce v hostitelské zemi. Drogy a tak, k vlastnímu ethnos se chovají neutrálně. Pokud jsou doma, tak samozřejmě decimují i chudší soukmenovce, jako Cosa Nostra.
        Ale hádat se nebudu, zvyklosti se mění jistě i u mafiánů.

      1. Začínali tady v devadesátkách, veteráni z Afghánu s výpalným.
       Bylo jich tu tolik, že i fízlové měli napilno.
       Vy jste nikdo neviděl minisérii Devadesátky, že tady tak hloupě melete o neexistenci ukravínských mafiánů?
       Pak je vytlačili ještě brutálnější kosovští albánci. Naprostý odpad, žumpa lidstva.

       1. A vy, vy jste viděl něco jiného než pořady v TV? Nějakou realitu? [;>))

        Já osobně znám jednoho bývalého vymahače dluhů. Trochu riskantní zaměstnání, ale výnosné.
        Ale není to Ukrajinec, je to Rus. Najatý herec s vysokou školou, z Petrohradu. Podmínka úspěšného vydírání bez zabíjení je, že ten vydíraný člověk musí mít nějaké máslo na hlavě.

        1. Ano, bohužel jsem s tou realitou byl i v kontaktu.
         Býval jsem přítomen tomu, když si raketýři přicházeli (vždy stejní) pro platbu, k českým majitelům firem. K českým, podotýkám.
         Neměl jsem do toho co mluvit, byl jsem pouze jeden ze subdodavatelů celé akce, ale i tak mě to napoprvé ohromilo. Skončilo to, podle dodatečných informací zevnitř, asi po necelých třech letech, v roce 1995 a faktickou likvidací firmy (a převedením majetku jinam), za povrchního a formálního zájmu OČTŘ.
         Dodnes si myslím, že ti fízlové, kteří to jakože vyšetřovali, v tom jeli taky.

      1. Tohle museli být nějací osli.
       Ti, které jsem viděl já, ti u sebe měli vždycky tolik železa, že by postačilo v jejich přítomnosti zapnout nějaký extra silný elektromagnet a byli by mrtví.
       To byli ranaři, kterým to doslova koukalo z očí, tvrdé studené tlamy a zlé oči.
       Z možné přítomnosti našich, tehdy chrabrých fízlů, si vůbec nic nedělali. Byli by schopní se prostřílet, kdyby toho bylo zapotřebí a občas to někde udělali. Váleční veteráni, hovada.

   2. Přijdete mi trochu legrační.
    Přímo u nás na rohu stojí kostel Sv. Anny, který slouží pravoslavným. Chodí tam vesměs dost obyčejní lidé (především Ukrajinci, to dá rozum), ale když přijede někdo z nich v parádním mercedesu, klaní se mu až k zemi. To ještě nemusí být přímo mafián, ale každopádně alespoń ten, který od těch obyčejných kasíruje. Kam to předává dál? Můžete hádat, třeba třikrát.
    Koukám na to z balkonu a zdejší pravoslavný kněz (Čech) je můj dobrý známý.
    Že vy jste neslyšela o ukrajinské mafii opravdu ještě neznamená, že neexistuje. Nabere na síle, až sem budou z Ukrajiny utíkat ti, kteří ve válce úplně zvlčili (což se obecně stává na všech stranách konfliktů).

    1. Godote, o tomhle o čem píšete vím. Ale tahle mafie se soustředí jenom na okrádání vlastních lidi, chudých Ukrajinců. Nemá mezinárodní přesah, na rozdíl od těch mnou jmenovaných.
     Samozřejmě může svoje zájmy rozšířit a rozvinout, to je mi taky jasné. Podmínky by k tomu dneska byly, to vidím taky.

     1. No skuste si pohladat, kto zabil slovenskeho ministra Duckeho. A co odpísali ukrajinci na ziedost o vydanie podozrivého. Alebo koho si pozval ako ochranku byvaly minister Pavol Rusko.

      1. No dobře. Ale něco jiného je mafie, se svojí propracovanou strukturou, něco jiného jsou nájemní vrazi. To vím také, že mezi nájemným vrahy se vyskytují Ukrajinci v množství větším než malém.

   3. Re: Helanov

    Páč mě NEPOSLOUCHÁTE e nechcete být mladá, chytrá a krásná.

    Hledejte na netu pod pojmy Luhanská brigáda, Užhorodská brigáda, blablabla…
    První slovo je místopisný název, druhé slovo označuje velikost skupiny a její organizaci.

    Jinak slovo „brigáda“ neoznačuje pracovitost členů, či pracovní poměr, nýbrž vojenskou jednotku, něco jako byl za socíku pluk. Z toho pak vyplývá SYSTÉM ŘÍZENÍ těchto zločineckých skupin. Tvrdá hierarchie, vojenská disciplína. To zase vyplývá ze skutečnosti, že velký počet zakládajících členů měl za sebou vojenskou OSTROU zkušenost, třeba Afghánistán.

    1. Jsem pacifista, jestli je tohle pravda, tak nazdar hodiny. K tomu je těžké něco dodat.
     Ve válce se z lidí stávají zvířata a vrahoun se těžko přeskolí na řidiče autobusu.
     😢

     1. Pěkně to ukazuje v jedné epizodě na YT cestovatel jménem Bald And Bankrupt bydlící v Praze.
      Na večírku s bývalými ukrajinskými mafiány, nyní spořádanými občany.
      Na dotaz, proč se už nevěnují řemeslu odpovídají, že policie změnila metody.
      Přestali je zatýkat a začali mizet. Potom je občas našli.

      To bylo ale před válkou, teď jsou nejspíš mrtví nebo zpátku ve hře. Taky to byla nižší liga.
      Bude i naše policie používat stejné metody, až se situace vyhrotí?

      1. Vzpomněla jsem si na razii proti ruské mafii v restauraci U Holubů. 😀
       Pro PČR asi nebylo překvapení, že většina údajných Rusů měla v kapse i izraelské pasy.
       A tak to nějak usnulo. Nedivím se.

       1. Vy jste, Helanov, gogo?
        Napíšete, že ukrajinská mafie tu není, a pak táhnete zbytečné vlákno… 20 vstupů o ničem.
        Já vám prostě nevěřím, píšete jakoby starší žena, a najednou jste taková naivka, co si nevšimla, že tu ukrajinská mafie řádí už od devadesátek? Včetně kauzy prodeje dětí? Vy jste třicet let žila na Měsící?

        1. Ách jo. V devadesátých se to bralo Rus jako Ukrajinec, asi máte slabší paměť. Prostě mafie z východu. Většina Ukrajinců si uvědomila že jsou vlastně Ukrajinci až po Majdanu. Vč. Khakimana.
         😻

         1. Jistě. Pletla jsem si Rusy a Ukrajince… :-), vy jste komik. Gratulace k vašim 25 příspěvkům o… ničem.

          1. neviděla ani film o orlických vrazích,nedávno běžel v TV, tam se to ukrajinskou mafií jen hemží. Dnes by už neprošlo

          2. Alenko, jediný kdo v devadesátých rozpoznal Ukrajince od Rusa jste byla vy. Máte nadpřirozené schopnosti. Tenkrát totiž ještě mluvili VŠICHNI rusky. PČR nabírá, určitě by do svých řad ráda přijala tak nadanou ktiminalistku.
           Na žádný seriál jsem se nedívala, nemám televizi.

          3. Sibylo, všichni rusky, protože zločinci ( nejenom ) z bývalého SSSR se dorozumívají rusky. Anglicky nebo kazašsky asi těžko.
           O svém původu mlží, kvůli identifikaci. I guru Jára si změnil identitu, aby ho nelapli.

    2. Brigáda je taktická vojenská jednotka větší než pluk a menší než divize. Její velikost značně kolísá dle daného státu a době. Obecně je počet vojáků mezi 1 a 8 tisíci.
     V anglosaském pojetí má brigáda tři až šest praporů a k tomu podpůrné jednotky. Dvě nebo více brigád může tvořit divizi.
     Brigáda je ovšem také pojem užívaný u francouzských četníků, státní police a celní správy.
     Ovšem etymologie toho slova je jasná – slovo pochází z italštiny a původně znamenalo nějakou tlupu, podléhající šéfovi. S tím souvisí slovo brigand, což byl v podstatě člen tlupy marodérů. Tedy označení nějaké skupiny mafiánů tímto slovem odpovídá původnímu významu slova.

     1. Re: PS

      Ve vztahu k armádní brigádě se též někdy používalo označení „dvojpluk“.
      To jen na doplněk k vaší encyklopedii.

   4. Helo , každý ukrajinský dėlník musel při previdelných cestách domů odevzdávat v autobusu část mzdy mafii. To tu bylo od devadesátých let veřejně známé. Stejně jako to že takových Ukrajinců jsme se tu báli stejně jako ti pracovití a slušní Ukrajinci.

    1. Tohle všechno já moc dobře vím. Ale snad uznáte, že tohle je jiný typ kriminality, než kterou provozoval Don Corleone v Americe. Ten naopak Italům spíš pomáhal a zaměřoval se na Američany. Tihle grázlové naopak okrádají svoje vlastní lidi.

     1. No, Helo, brzy můžeme být jejich vlastními lidmi my.
      a kdo asi tak okrádal nebohé Siciliány na Sicílii stejně jako později v Americe vlastní i cizí… Mafie není žádná dobročinná národovecká organizace.

  2. Islamisti jsou hordy ovládané sionistickou mafií, stejně jako EU se všemi perverznostmi. Ta svatá mafie ovládá politické strany, NGO, burzy s elektřinou a plynem a sdělovací prostředky.

 16. Kdokoli zodpovědný musí při rozhodování zvažovat budoucí vývoj i to jak na něj může reagovat a odvrátit negativní stránky. Kdo to nedělá, zkrachuje.
  Příkladů je moc, od sousedovy hospody přes pád Cařihradu až třeba po poslední invazi do Afghánistánu. Je to spravedlivé, jednoduché a naplňuje to námi tak obdivovanou zásadu že přežilé musí pryč a nahradí ho něco nové, silnější.
  Jestli vláda a jí adorující novináři a politici nekriticky obdivují a chválí Ukrajince, tak bylo od počátku naprosto jisté, že to jednou praskne. A, nenechme se mýlit, ještě není jednou a zatím nic neprasklo, to je jen pouhé upozornění. Ale hluboko pod zemí (nebo v lidských duších) již slyšíme temné bubny a troubení a dávno spící síly (v nás) se dávají na pochod. Až vyjdou ven, nikdo je nezastaví, rakovina již zasáhla celou Evropu.

  1. Naše Věrchuška + „čačtí novináři s vlastním názorem!“ Vychylovali kyvadlo pravdy na jednu stranu. Je jasné, že jednu se překývne na druhou stranu. To je fyzika!

 17. Eufemisticky se vidláku narcisujete, nejsme nigde dál, spíš hlouběji. Vyhodit vietnamce, cigány, židláky, mahometány a podnikavce přes čáru za čáru, gde dostanou turistickej pas na vlastní náklady, by místní blboni eště hlavou nepobrali. Budou se snažit dál je vzorně je utáhnout, fšechny. A gdo nechce, je lenoch , bezďák a rusofob. Muheeeeee

 18. Krimigrace džihádistů je o hovnotách kalergismu
  Wir schaffen das= likvidaci původního evropského obyvatelstva.
  Německo je protektorát a v rolích politiků nejsou Němci, ale Chazaři, stejně jak v Evropské komisi nebo Sorosovkách.
  U nás ve vládě taktéž sedí kolaborantský aspenistický ksindl. To není o neschopnosti, ale záškodnictví podle scénářů.
  Ukrajinci, kromě té ničivé chazarské sebranky, jsou menším neštěstím, než islámem a Soros nátlakovkami zblblí krimigranti vojenského věku s IQ 80 z Afriky a Orientu.

  1. Mistr světa v likvidaci východoevropského obyvatelstva se jmenuje Vladimír Vladimirovič a kolektivní hnojník mu nadšeně líže anál.

   Na východoevropské obyvatelstvo zvysoka serete.

   1. Ale takovou systémou chybu v tvém mozku spáchalo sionistické školství a sdělovací prostředky ze stejné žumpy. Válku za privatizaci Ukrajiny a Ruska vede kolektivní záchod s řídící banksterskou složkou. Sleduj Black Rock, Biden, Nuland, Soros, Aspen institut v souvislosti s bývalou Ukrajinou. Za nimi najdeš i velící vrchnost jako Rothschildy, Rockefellery a podobný ksindl.

 19. A stejný je i přístup liberálních vládních médií a svazáků. I oni se snaží zločin ospravedlňovat a bagatelizovat idiotskými otázkami: „Copak Češi neznásilňují?“, hloupými kecy na téma, že případu zneužívají dezoláti a vyvolávají nenávist proti našim drahým parazitům. „Musíme se semknout a nepodléhat nenávisti.“
  Tak to bylo i v tom Německu, Francii a Skandinávii. Teď už tam znásilnění nestačí ani počítat a útok nožem je tam stejně běžný, jako koupit si párek v rohlíku.

   1. Takovej podnik aspon nepredstira.
    Hungry /hladovej / Jack , se menuje.
    Sezere vam vsecky penize a proda vam za to , vodpadky.
    Neni zatim povinej ,ale jinde nic jinyho ,nebo lepsiho ,taky nesezenete..

  1. Když znásilňuje čech, je to chyba té samice, neb toho nebohého tradičního muže provokovala minisukní.

   Když znásilňuje Ukrajinec, je to chyba vlády, že ukrajinský národ dávno neprohlásila za banderonacisty.

   Když znásilňuje Rus, tak to není ničí chyba. Vše je v naprostém pořádku.

   1. U zločinů cizinců vždy oprávněně panuje obava, zda jejich zločiny nepramení z jejich odlišné etnicity.

    Jinak, upřímně řečeno, zdá se mi, že se tu Ukrajinci chovají nadřazeně. Rusy nepotkávám.

    1. Aby ne nadrazene , dostavaji vod nas menecennych za to ,denne miliardy ..
     NIc se jim nesmi stat.
     Nacista se choval stejne..

    2. Rekot.
     Ukrajinci se tady chovají,jako doma.
     Tomuto se nenaučili tady,ale přinesli si to sebou,to se tam děje pořád,jen o tom nevíme.
     Tady k tomu mají ideální podmínky o nějakých menších přestupcích ani nevíme,jen když dojde l něčemu podobnému,jako v Brně,nebo v Plzni.Kdyby došlo jen k znásilnění,tak by se s tím policie ani nezaobírala.

    3. Rektor????????
     Já zase pozoruji nadřazenost spíš u tzv. nových Rusů.
     Konkrétně v Karlových Varech všude azbuka, chovali se tam jako doma. ( Dneska už asi ne. )
     A ten kdo jede do Jevan, projíždí okolo rozlehlého areálu, kde za zdí vykukují střelci s nabitými samostříly. Ve několika vilách tam žije pár ruských rodin, které se rozhodně nedruží s místními a jezdí v opancéřovaných vozech.
     Od rodiny vím, že na dovolené se chovají jako prasata, děti obtěžují ostatní dovolenkáře, rodiče ožralí a velkopanská buzerace personálu hotelu běžná.
     To platí ale jen pro tzv. nové Rusy, zbohatlíky!!!!!!!!!!

     1. Píšu to právě teď z těch Karlových Varů. Byly opravdu až nepříjemně ruské ale hodně z toho způsobil byznys, který se přizpůsobil poptávce. Dnes se pro změnu bývalá restaurace Moskva jmenuje Ukrajina, vyřezávaný medvěd před ní zůstal stejný a jede se dál.
      Rusy jsme tu měli roky v sousedním domě za sousedy stejně jako kdysi před dvaceti lety v chatce v kempu v Bulharsku a podobně. Vždy moc milí přátelští lidé co od srdce rozdávali co sami měli…. prostě pořád stejně vždy záleží na konkrétním člověku.

      1. Přesně tak. Je mi jasné, že Noví Rusově nemají s běžným Rusem nic společného. ( Pokud se tedy v tak mnohonárodnostní zemi, jako je Rusko, dá stanovit, jak vypadá běžný Rus. )

     2. Ukrajinci se tady chovají prostě jako dobytek. Nejen že je po nich všude nepořádek a bordel, ale ještě neustále vyvolávají nějaké rvačky po hospodách. Mám známého u pražské policie a to, co tady parazitní druh denně vyvádí, to přesahuje všechny meze.

   1. Až bude nádoba plná, bude stačit poslední kapka.
    V Německu či Švédsku se to už asi chystá…. možná.
    Co já o tom můžu vědět…..?
    Leč – jsem starý a zkušený a vím, že žádné stromy nerostou do nebe.
    Nejhorší je nekoordinovaný výron vzteku. Bastila, Zimní palác. Pak to jde vinej/nevinej. Třeba i 1945, však to není tak dávno, rodiče mi o tom vyprávěli.

   2. Moc a moc se bojovalo za osvobozeni a vodkolonizovani Jizni Afriky vod votroctvi a vlady bilych..Aby se konecne meli lip.
    V Nigeru je pres tisic vojaku usackych a jeste pres tisic vojaku francouzskych..
    Jedna se vo tohle .
    My vam udelame nestesti a tragedie a pak vam radi pomuzeme..
    Vzdycky nam tu pomoc akorat samozrejme zaplatite.
    Od zhruba 2005 se rozsiril terorismus , pisou vo 33 tisic % , v Africe.
    Potom bylo jasne potreba pomahat proti teroru..Jednoduchy..
    Dolf treba byl poslanej na SSSR a pak ochotne pomohli.
    Bolsevik byl poslanej na Rusko a pak zase ochotne pomohli.
    Germanskym fasistum a nacistum , po kazdy valce taky porad pomahaji..
    Germani vzdycky vedou , kdyz je potreba delat neco uplne blbyho a silenyho..
    Na to nikdy nezapominaji. Tak si zrusili ty atomovy elektrarny ,
    protoze dovoz vseho musi bejt. Aby se hlavne to pocasi zlepsilo.
    Pocasi se po zruseni tech elektraren jeste ,
    taky hodne zhorsilo..
    /Ruskej dovoz je uplne spatnej , pocasi /zrejme je nenapravitelny/,
    se taky z nej zhorsovalo /.
    Ze dostavaji germani elektrinu vod frantika.
    Ten je nezrusil a prej krade na ne material zrovna z Nigeru..
    Ted dalsi prikaz, je zavislost na dovozu , kazdyho a na vsem..
    Zase mimo Ruska. Z Ruska se dovazi , ale tajne .
    Francie rozdava levnou elektrinu /z uranu z Nigeru/, vsem sousedum ,
    ale svym ji zdrazuje.
    Sousedi aby meli zisk , taky dovezenou levnou elektrinu
    svym obcanum zdrazujou..
    Je to zrejme vsude samej Vydriduch.
    V EU je to stejny ,udelame vam krize a bidu nejhorsi
    a pak vam zase ochotne pomuzeme./Vojaci proti rusovi ,potreba/.
    Pocasi se ale furt zhorsuje, cim dal tim vic.
    Pred sto tisicema letama bylo lepsi , pisou vedci.
    Jak dlouho asi museli studovat a rajtovat vedecky na ty vede ,
    aby se tyhle veci dozvedeli a vedecky dokazali..Zadarmo to taky neni..
    Vod neandrtala, ten mel meterologickou stanici a vsechny mereni zapisoval .
    Ted kde vzit uran a nekrast. A kdyz z ty Afriky ted nechteji dat.
    Cina taky nechce lecos dat a rus taky ne a ze obili da jenom,
    do Afriky, navrch.. Takhle je ta cela situace vysvetlovana..
    Novinky vo Petovi nectu. Si myslim , ze je taky vydriduch a zadnej peeeta.
    Neco jako ty cvicenej pudl v cirkuse..
    Putin zjistil , ze Rusko je vodporne bohaty a ze musi vodpoustet
    kazdymu dluhy..Voni pak ochotne dalsi dluhy nadelaji .
    Mne asi nepuci , to je blby ..
    Vydelat majland , dyz udelam sekeru , neni zrovna k zahozeni..

   3. Nic. Jsou tam montovny a různé sklady, které se neobejdou bez gastarbeiterů. Tohle jsou vedlejší náklady.
    Ubytovny plné chlapů bez manželek, co asi tak mohou po práci na osmipokojovém pokoji dělat. Každý se baví jak umí, brnkne rodině a potom vyrazí do terénu. Většinou s láhví levného alkoholu. Takovéhle lokality mají vždycky zvýšenou kriminalitu. ( Ale hospodářství to prospívá. )
    ***
    Snad jenom pověřit pokrokového ojrobiskupa Holuba, aby si k péči o Afriku přibral i tyhle bezprizorné nešťastníky.

    1. Každý se baví, jak umí? Hospodářství to prospívá?
     Dělat tady za pár šestek, které by Čecha neuživily a kurvit tak Čechům pracovní trh?
     Tohle, že prospívá našemu hospodářství?
     Že jste hloupá, to jsem tušil. Ale až doteď jsem nevěděl, jak moc.

     1. A vy jste prototyp pravého gentlemana. Což pozoruji dlouhodobě ve vašich příspěvcích. Nemusíte pro to ale urážet paní Helu. Pracovní agentury k nám tahají spoustu cizinců do montoven a ti se chovají na ubytovně jak umí nebo mohou. Nějakému průmyslu to tedy evidentně prospívá, přesně jak píše paní Hela.Je evidentní jakému a že české zájmy v nejmenším nesleduje. Za to nemůže paní Hela ani ti dělníci.

      1. Píšete mi z duše. Ti běžní lidé za to nemohou a měli bychom se k nim všem chovat slušně a s úctou. Řadoví Ukrajinci, co často jsou ve skutečnosti Rusové, jsou většinou velice pracovití a skromní. Jenže oni ti praví Ukrajinci, kteří ve skutečnosti obývají velice malé území bývalé Haliče a Volyně, jsou nafoukaní, drzí, přezíraví a nesmírně agresivní. Oni terorizují tu mlčí většinu běžných Ukrajinců. Ve skutečnosti je dnešní Ukrajina totalitní stát, ovládaný ultranacionalistickým terorem. Jenže takový stát nemá dlouhodobou perspektivu. Tihle ultranacionalisté jsou schopni obětovat svůj život (ale i životy jiných) za ideu Velké Ukrajiny, ale nejsou schopni disciplíny, nejsou schopni strategického uvažování a nejsou schopni organizovat stát. Proto bude Ukrajina fungovat jen do té doby, dokud tam bude Kolektivní Západ valit peníze a zbraně.

      2. vaši „paní helu“ nejde urazit, pro ni je každá nadávka slabá.
       já jen nepochopil (ale pátrat po tom nebudu), zda je fakt tak hloupá, jak ukazuje, nebo zda tu chce lidi jen dráždit. co je horší, bůh suď.

       1. Dráždí se nadutí krocani nebo býčkové Karlíku. Zařaďte se sám. Tady se prozatím hry na urážení ostatních přispěvatelů neprovozovaly , nezavádějte to sem.

     2. …a k vám, příteli, mám prosbu: uberte trochu na razanci svých vstupů do diskuse. Vy i ostatní, kteří nešetříte silnými slovy, děláte Vidlákovi službu vpravdě medvědí.

      Jak říká občas Vladimír Vladimírovič, na rozdíl od našich kašparů skutečný státník (volně citováno): doufám, že budu vyslyšen.

      1. Re: Halef

       Na oplátku poprosím o uvedení jména hříšníka. Pokud se sejde více příspěvků ve vláknu, je poněkud těžší vypátrat, kdo byl vlastně osloven.
       Děkuji.

       1. Je škoda, že tu je hierarchie vláken rozlišena jen tabulátorem, jeden se v tom blbě orientuje. Kdyby byl v administraci u příspěvků nějaký chlíveček, kde by se dalo zaškrtnout, že třeba u příspěvků ve vláknu budou podle hierarchie jedna či dvě tečky nebo propojení linkami a použilo se to, bylo by to prima, Už tak je zmatečné to časové uspořádání, kdy u kmenových příspěvků je nejnovější nahoře, ale ve vláknu to jde chronologicky shora, ale co už. Dá se s tím žít.
        Samozřejmě nevím, jak to vypadá na tabletu nebo founu, já to čtu na PC.

       2. Chlap neni zenuska a pro malou pitomost se neurazi..
        Ostraha, vypatrani, vysetrovani na oplatku ,
        cenzutra, bez futra , je vazna vec a zadna nocni kura.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *