30 května, 2024

Ta odvaha…

Dnešní článek nemohu začít ničím jiným než cestou našeho neohroženého premiéra do Kyjeva. Cestou, která byla prozrazena víceméně předem, kdy tři vysocí představitelé Západu  s mandátem EU jedou do obleženého Kyjeva, aby se tam setkali s prezidentem Zelenským a podpořili ho v jeho statečném odboji proti ruským hordám….

Hele, vždyť celá předchozí věta je celá špatně. Počítejte se mnou:

 1. Předem prozrazená cesta vlakem.
 2. Cesta přes území, kde ve vzduchu létají ruské stíhačky.
 3. Obležený Kyjev, kam podle našich médií neustále dopadají bomby, kde Rusové barbarsky útočí na civilisty a boří na co přijdou.
 4. Vysílají to on-line.

Co brání Rusům, aby vlak rozstříleli? Nedotknutelnost vyslanců? Najednou žádná obava, že by barbarští Rusové, kteří si neberou servítky a nedá se jim věřit, zaútočili na zdaleka viditelný „paravoz?“  Žádná obava, že by Rusové mohli projevit když už ne krvežíznivost, tak alespoň zlomyslnost a rozstřílet trať ihned po papalášském příjezdu do Kyjeva, aby se hochům blbě cestovalo zpátky? Žádná obava, že by někdo mohl jen tak z plezíru vystřelit na prezidentský palác nebo prezidentský bunkr? Člověk má skoro pocit, že se něco stát vysloveně musí, protože tohle je tak dokonalá nabídka, že ji snad nepřítel ani nemůže nevyužít.

Nebo je to celé habaďůra? Páni premiéři si pěkně sedí někde v Polsku a ohlásili návnadu? Nebo nejedou do Kyjeva, ale do Lvova?

A nebo… je to celé pravda, Fiala si v klidu jede do Kyjeva, protože ukrajinská armáda má všechno pod kontrolou, úspěšně bojují s ruskou armádou a jsou krůček od velkolepého vítězství?

Vyberte si sami. Já nevím.  Jen mi to celé tak nějak zavání.

Co dál se včera stalo?

Rusové prý včera prolomili obranu u Horlivky po dělostřelecké přípravě připomínající První světovou válku a postoupili nejopevněnější ukrajinskou linií o osm kilometrů. Ano milé děti, to je to hlavní uskupení ukrajinských sil. O tom jsem mluvil před pár dny, že právě tady se rozhodne o celé válce. Mariupol je skoro rozstřílený (a vyčištěný od Azováků), původně spojené enklávy odporu jsou rozdělovány a izolovány.

V Chersonské oblasti se sešla národní rada zvolená ještě za Janukovyče, řekli, že všechno co se stalo do té doby, bylo nezákonné a začali připravovat referendum o odtržení od Ukrajiny. Nemám nejmenší pochyby, jak toto referendum dopadne. První krok nového uspořádání Ukrajiny právě začal. Krym dostane ještě kus zázemí s vodou z Dněpru. Zároveň to vypadá, že budoucí východní Ukrajina nebude jeden stát, ale spousta maličkých státečků o velikosti bývalých oblastí. Říká se tomu: Rozděl a panuj. Žádná velká země =  žádní velcí oligarchové. Jen jeden rozhodčí – Moskva. Spousta malých Kadyrovů, kteří dostanou dost moci, aby měli v obyvatelstvu kázeň a nad jejichž nezákonnostmi se budou mhouřit oči, ale zároveň dost slabých na to, aby nemohli povstat proti carovi.

Američané zjistili, že Čína Rusku pomůže. Vojensky. Přiznají samozřejmě jen nějaké drony a jídlo, ale ve skutečnosti toho bude určitě mnohem víc. Těším se na sinology, kteří teď začnou vehementně tvrdit, že Čína a Rusko spolu doopravdy pečou a budou to říkat stejně sebejistě, jako před týdnem tvrdili, že Čína Rusku pomáhat nebude.

Ceny komodit trhají rekordy. Loni ve žních se pšenice prodávala tuna za cca 4.000,- Kč. Teď se prodává za 11.000,- Kč. Při těchto cenách je úplně jedno, kolik stojí hnojiva i nafta. Kdo nepodlehl pokušení prodat dřív a vydržel až doteď, ten si právě zajistil dostatek prostředků na další rok.

Co se týče přimíchávání biosložky do paliv, tam si budu muset ověřit informace. Nedovedu si úplně představit, kolik musí stát MEŘO z řepky, která stojí 25.000,- Kč/tunu. Ale většina výrobců má ceny zasmluvněné a řepku naskladněnou, takže zatím se jich tento problém úplně netýká. Záleží, jaké ceny budou po žních.  Totéž platí i pro kukuřici, ze které se dělá biolíh do benzínu. Do podzimu se to nepozná, ale pak se uvidí. Producenti obilovin ale letos zřejmě neprodělají v žádném případě.  Pokud se válka ještě chvíli protáhne, tak má Ukrajina po úrodě a všechny obiloviny se prodají na jídlo. A protože jídlo bude drahé, budou z toho hladové bouře především v těch místech, odkud k nám proudí ti migranti, které tu nikdo nechce, na rozdíl od těch druhých, které tu všichni chtějí. 

Jo… a ještě jedna věc… ty ceny benzínu. To bylo řečí o tom, jak se musíme sjednotit proti ruské hrozbě, jak se musíme sjednotit v pomoci ukrajinským uprchlíkům. To byla nálada ve společnosti, to bylo odhodlání a nadšení. A pak najednou šup… pumpaři zdražili jak to jen šlo. Žádná solidarita, žádné okolky. Obrat hejly, to bylo heslo dne. Peníze nesmrdí a jsou vždycky až na prvním místě. Tohle se brzy ukáže i v mnoha dalších oborech. Od uprchlických ubytoven po pekárny. Žádné semknutí nebude. Jen hrabání pod sebe. Jakékoliv emoce vydrží jen pár dní. Pak začíná klasika – urvi co můžeš.


71 thoughts on “Ta odvaha…

 1. Něco mi uniklo? Na aktuální mapě ze 16.3. zobrazené na pravdomluvných Novinkách je Mariupol s rezervou v červené oblasti a nikde v rozumném dosahu není hvězdička, že by se tam bojovalo.
  Napadla mě taková kacířská myšlenka, že Zelenskému se bude případný kompromis domlouvat mnohem lépe bez Azovů a podobných, takže na nějakou vojenskou pomoc směr Mariupol prostě nevybylo. Jestli ta situační mapka odpovídá realitě, tak bych skoro čekal náhlý a rychlý pokrok v jednání, zvlášť dokud je ještě Oděsa mimo „červenou oblast“ a přístup k moři není úplně ztracen.

 2. Vážení, právě fše skončilo … Voloda Zelenskyj slaví velké vítězství, protože … Rusko se tím musí řídit!!

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/haag-soudni-tribunal-zakazal-pokracovani-invaze-rusko-ukrajina-valka.A220316_164405_zahranicni_kha

  Tak konec planých diskuzí, války dnes nerozhodují vojáci, ale úředníci … a kdo to neví nebo si myslí, že to tak není, ten je členem Putinovy úderky a měl by se jít dobrovolně sám nahlásit.

 3. „Úřady práce čelí náporu ukrajinských uprchlíků, v Praze se tvoří dlouhé fronty“
  ***
  (…) Před úřady práce (ÚP) se zejména v Praze a Brně tvoří dlouhé fronty uprchlíků. Desetitisíce Ukrajinců po celém Česku přicházejí žádat o dávku mimořádné okamžité pomoci nebo se informovat o možnostech zaměstnání. ÚP již přijal přes 66 tisíc žádostí. (…)

 4. K našemu válečnému hrdinovi: média se předhánějí v potlesku, jak premiér Petr Incitatus Fiala hrdinně navštívil v Kyjevě Zelenského. – Na druhé straně (na té, kterou Tuzemec nesmí číst a poslouchat – Pamatuj!) se množí vcelku logické pochybnosti o tom, kde český Incitatus opravdu byl.

  Jako příspěvek do diskuse na toto téma, stejně jako k diskusi na téma „skutečná situace ve válce na Ukrajině“, doporučuji každému shlédnout poměrně starý, k dnešku ale pozoruhodně aktuální film Kozoroh jedna, https://www.fdb.cz/film/kozoroh-jedna-capricorn-one/10655

  Přestože je to film americký, není to 3,14čovina. Což je dnes, obávám se, vzácnost. – Prozradím pointu: pomocí techniky je možné přesvědčit člověka o čemkoli.

  Vědělo se to už tehdy.

  1. Ano, to jsem viděl kdysi v televizi.

   Když vidím aktuální zpravodajství, tak mě připadá že je to jako opsaný z Vrtěti psem…

  2. Jenom připodotknutí:

   Text distributora:
   „… jsou coby zasvěcenci do celé lži ve vážném nebezpečí života a musí utéct…“

   To mě fakt pokaždý rozseká.
   Oni vůbec nechápou, co píšou.

  3. Součástí výpravy byl i rusofob Pojar a na přímé otázky redaktorky z Novy na způsob dopravy z nádraží a na to, zda skutečně byli v Kyjevě, odpověděl VELMI vyhýbavě. Prohlásil, že „je přesvědčen, že byli v Kyjevě“ a odpovědi na otázky ohledně přepravy se vyhnul zcela.

   Kde skutečně byli, se asi hned tak nedozvíme.

 5. Zdá se, že EU není cestou naší odvážné čtveřice právě nadšená. Noviny Le Figaro to označily za soukromou iniciativu, která může poškodit proces rozhovorů s Ruskem a zhoršit situaci.

  1. jó anonyme, to by ta blbka musela taky něco o tom vyhlášení protektorátu Čechy a Morava vědět.
   Ale že má nejenom kachní žaludek, o tom žádná.

 6. Tak v BIlle už mají i ukrajinskou zmrzlinu/pro ukrajinu nabo za ukrajinu – tak nějak Já brala 4 ruské :-). Nutno přiznat že mají i ruskou. hmm

 7. Nikde jsem zatím nečetl jednu věc. Pokud by se z Ukrajiny uřezal byť jen kousek, vznikl by de facto nový stát. Ale ne de iure. A pokud by se rozdělila, jak si to zatím někteří malují, vznikl by obrovský problém z hlediska mezinárodního. Protože pokud vím, každý nově vzniklý stát musí být oficiálně uznán na půdě OSN. Pokud není, nemůže se stát subjektem mezinárodního práva, a tím pádem nemůže uzavírat mezinárodní smlouvy, vstupovat do mezinárodních organizací atd., protože oficiálně prostě neexistuje. A dovedu si představit, že západ by chtě nechtě musel být stoupencem Ukrajiny v původní podobě, Rusko, Čína a další nově vzniklé podoby. Je bez šance, že by se nějak dohodly a Ukrajina by se ocitla v pozici Kosova nebo Taiwanu, případně Tibetu.

  Další věc, co mě napadla: Ono by stačilo poté, co tenhle konflikt skončí, donutit Ukrajinu taktéž se odpojit od SWIFTu a vstoupit do toho čínského systému. Šance na nějaký další převrat či něco podobného by tak zcela zmizely, protože by nic nešlo financovat odjinud než třeba z Číny nebo Ruska plus těch dalších států, které do toho systému vstoupily.

   1. To ano, ale došlo k tomu jinak. Došlo k demokratickému všelidovému hlasování. Takže to zas takový problém nemusí být. Ale tady by si ukrojilo minimálně Maďarskou, Polsko a Zakarpatská Ukrajina či jak by se teď nazývalo, chtěla samostatnost. Plus Doněcko a Luhansko. To už je tolik zásadních změn, že by se to muselo řešit úplně jinak. Muselo by se třeba vyřešit, kdo je nástupcem stávající Ukrajiny a převezme tedy veškeré stávající závazky.

 8. Ano přesně = kalibr, jen nikoli větší, ale likvidační. Pod záminkou vynucený humanity se konečně plánovači dostali tam, kde nás naplánovali mít, což se dosud tak úplně ve V4 nedařilo! Od teďka je snaha udržení národních států v prdeli, vážení, držte si klobouky, jede se z kopce

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-komentar-uprchlicke-kvoty-eu-vytasila-vetsi-kalibr-193907#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=eD6VCx7QmW7-202203161205&dop_id=193907&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 9. https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova
  prispevok 12:03

  Nie som ziadny psycholog, ale podla reci tela su ti dvaja moderatori posrani az za usami a chceli by byt minimalne v Polsku a nie v studiu v Kyjeve, kde maju oznamovat vitazstvo.

  Do Moskvy jazdi Turek, Iran, Katar, Izrael, len z EU tam nepachne ani noha. Mne to pride, ze vsetci riesia dedolarizaciu. Cina sa tvari ze nic, tak chodia po rozumy do Moskvy.
  Izrael zrusil bezvizovy styk s UA a do Izraela sa dostane max 5000 obcanov UA.

  Vidlakovi teraz vzdavam uznanie, pac cil je to uz plnohodnotna vojna. Rusi si dali dole rukavice a armada si cuchla krvi. Azovcania v Mariupole volaju uz o pomoc – konecne im doslo co v ich pripade bude znamenat denacifikacia. Ich velitela a zakladatela to uz postihlo. Vraj aj otec zakladatela je uz denacifikovany v inej bitke.

  Vzhladom na to, ze rusi ukazuju trofeje techniky a ziskane sklady plne nabojov a UA army neukaze uz ani zajatca, je jasne kto ma navrch.
  Uz aj v americkej telke zazneli hlasy, ze je treba vediet aj prehrat. A odvolali sa na samotneho Washingtona.
  https://www.youtube.com/watch?v=8ot3zGDPe8s
  od 11-ej minuty

  Dost som prekvapeny z militantnych nazorov tych co komentuju dianie na fronte napriklad na idnes.cz. To vyzera, ze generacia odchovana na strielackach ako je Doom nema ani len sajnu co je to tam za sialenstvo….

  1. V zahranici to taky vypada, ze Kyjev vitezi na vsech frontach. Dneska v hlavnich zpravach ukazovali Zelenskeho, jak mu ve stoje tleska nekolik parlamentu, ze je pry hrdina. Me zase prisel silne pod vlivem.
   Uz ale nerekli, ze do Knessetu ho nepustili, a on se tam dost cpal. Asi na tech 100 tisic v Babi Jaru jeste nezapomeli.
   Jinak vcea jsem nekde cetl, ze tech 5000 tisic se do Izraele dostane, ale prednost budou mit ti s jarmulkou.
   Kdyby nahodou prosel nekdo bez, tak nebude mit narok na podporu, zdravotnictvi, vubec nic…

   Jo a taky ukazovali Fialu, jak v Kyjeve mluvi Anglicky na podporu Kyjeva. Jak ja jsem se stydel. Za tu jeho „Anglictinu“ i ten lzivy obsah. Myslim si totiz, ze do nej hlavne huceli at se konecne vzda, protoze EU ty vlastni sankce nemusi dlouho unest.

   1. Nemozem sa zbavit dojmu, ze rusi tahaju cas.

    Po prvom tyzdni ich pribrzdili necakane straty, ale cil idu podla planu. Preco pri Avdejevke tie betonove opevnenia nerozprasu kobercovym bombardovanim? Pri tom obmedzenom nasadeni vojakov?

    Zeby skutocne cielom bolo zbavit UA Cierneho mora? a vsetko teraz vrhnu na Odesu a zvysok je len, zeby sa UA army nenudila? Az skoncia v Mariupole, asi sa zahryznu do zvysku pobrezia. Lode tam uz maju.

  1. No, oni asi nejeli vlakem celou cestu, ale i z Polsko/Ukrajinské hranice to časově nevychází. Trasa Chelm-Kyjev je na 13 hodin i době míru.
   Jel jsem párkrát trasu Čop – Solotvino a vlak tam sviští maximálně třicet.
   Jednou jsem jel Čop – Kyjev – Moskva, takto hlavní trať. Jelo to průměrně 50, na dlouhých rovných úsecích to vyšroubovali až na kilo…
   Technickej stav tratí vypadal jak po válce už tehdy.

   1. Do Solotvina jsem jel taky, rok +/- 2005, a mistni ajznbonak mi vysvetlil, ze vlak musi jet pomalu, protoze koleje jsou k prazcum pribite hrebiky, ne prisroubovane, tak jak to zname od nas, a ze by rychla jizda vlaku ty hrebiky z prazcu vytahla a doslo by k havarii.

 10. Polský vicepremiér Jaroslaw Kaczynski navrhl vyslat na Ukrajinu ozbrojenou mírovou misi NATO, jejíž součástí by měly být i vojenské síly.
  „Domnívám se, že je potřeba mírová mise NATO nebo možná nějaké širší složení, které bude schopné se bránit a které bude se souhlasem prezidenta a vlády této země působit na území Ukrajiny,“ řekl na briefingu v Kyjevě po jednání se Zielenským.

  Polský premiér vyzval, aby Ukrajina co nejdříve získala status kandidátské země EU a obranné zbraně.

  Lavrov: současná situace je epochální, probíhá boj o to, jak bude vypadat světový řád.

 11. Zajímavý koment – Jurij Podoljaka
  https://www.youtube.com/watch?v=C6POoVfdlZ8&ab_channel=%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%B0

  Kdo dáváte ruštinu, není to ztracených pět minut života. Vysvětluje tam TĚŽKÉ škobrtnutí armády RF v první den války.
  Pro příliš zvědavé – české titulky stojí za hovno. Pustil jsem si je na videích tohoto pána dvakrát a pak jsem to vzdal. Prostě překlad z ruštiny je tragický.

  Je zřejmě pravdou, že původní scénář této tragédie byl úplně jiný. Daleko mírnější a rychlejší průběh.
  Je zřejmě pravdou, že Putin a spol se dodatečně zděsili, do čeho se to pustili.
  Je pravdou, že pokud Ivan tuhle vojnu vyhraje, hodně Ukrů se z toho posere.

  A na Putina dolehne mnohem těžší břímě – co udělat DEN POTÉ. Charkovani s ním dokonale vyjebali. Otázkou je, kdo z tzv. ukr-elit se odváží je napodobit a jak může Ivan eliminovat dav, zmanipulovaný osmi lety výmývání makovic.

  1. Eliminacia davu?

   velmi jednoduche – ziadne spojenie, ziadna voda, ziadne jedlo

   do tyzdna mas pokojnu masu cakajucu pokorne v rade na pridel vody a jedla.

   Inak predpokladam, ze ta cast rozviedcikov, co neletela falosnym spravam o pokojnom prevzati charkova ma dokonale umytu hlavu. Tiez vsak predpokladam, ze ta verchuska, co tie falosne sluby dala ma teraz trencle hnede a na dozitie do dochodku by som to realne nevidel.

  2. Pokud vím, tak se snaží dát dohromady prorusky smýšlející Ukrajince, kteří z těch měst v r. 2014 nebo po r. 2014 uprchli do Ruska, aby se vrátili a vytvořili nové městské správy.

   1. Ano, to jsem taky pochytal z vícero zdrojů.
    Otázkou je, jaká bude životnost těchto kousků. Počítejte s tím, že po nich zfašizovaní Ukrové pojedou, jak slepice po flusu.
    Z „posledních“ kontaktů s Ukrajinci jsem nabyl velice intenzívního dojmu, že tam už snad nebydlí vůbec nikdo s funkčním mozkem. Velice mi to připomíná nálady lidí v Pobaltí, nebo minimálně v Estonsku, ihned po odtržení od SSSR. Kdyby mohli, nadělali by z obyčejných Rusů šašlik.

    1. Tak ono si stačí pustí ukrajinskou televizi na pár hodin a jdete se podívat do skříně, zda tam není schován Rus s nožem v zubech a kalachem na hrudi.
     V Melitopoli byli pro ruské demonstrace. První den odhadem tak 5-7 tisíc účastníků, pořvávali na ty, co si přišli vyzvednout humanitární moc, druhý den demonstrovalo tak do tisíce lidí, a třetí den tam bylo jen pár skupinek, možná tak 200 osob.

  1. Bez obav. Jste monitorováni. – Věděla jste, že práce osvobozuje? Mě teď práce aspoň na chvíli osvobodila od čučení do interfernetu.

   Pěkné ráno všem.

   Termín „být monitorován“ je kouzelný. Zcela automaticky mně naskočí představa, že dotyčný je umlácen rozměrným a těžkým CRT-monitorem.

 12. Mé aktualizované hodnocení závodu „O Ukrajinu“

  – Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.

  – Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Evropa je prakticky odepsaná. Zvláštní cena za přesnou střelbu do vlastní nohy.

  – Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.

  – Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) je USA. Rozesrala dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničila konkurenceschopnost Evropy, což je jejich (a nejen jejich) dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.

  – Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu.

   1. Můžeme se znovu spojit se Slovenskem a nový stát nazvat Dněpr. Slováci jsou na dně a my jsme v p.deli.
    A ještě pohladíme slovenské ego, protože budou první.

  1. Re: Admirál
   No, vy máte výhodu, že jste ofiko skončil někde na Volze s plavacím člunem a prázdným autobusem. Naložíte výzbroj a výstroj a přemístíte se do přívětivějších vod, anebo na zelenější pastviny, jako přeživší „bratia najomnici“ z Javoriva.
   Ne, nezbláznil jsem se, slíbil jste dopsat Zprávu o vaši pouťi po balších ojropjejských tocích. Anebo mi něco uniklo?

   Dost srandiček – opomněl jste, stejně jako vlk, Indiány. To je taková druhá Čajna, akorát se o nich skoro vůbec nemluví. Minimálně ve strojírenství jsou zaháčkovaní docela fest a jsou aktuálně levnější, než Kitájci.

   1. „slíbil jste dopsat Zprávu o vaši pouťi po balších ojropjejských tocích. Anebo mi něco uniklo?“

    Mám problém ten, že jsem hrozně línej. A taky mi psaní jde těžce. Nemám asi ten správný DAR, napsat něco co má hlavu a patu dokážu jenom občas, nehledě na to, že to pak musím nechat odležet a vrátit se k tomu, jako když to není „moje“, opravit , překopat, zpřeházet aby to mělo alespoň trochu spád švih a pointu.
    Už jsem kus napsal a možná je čas se k tomu vrátit. Když teda nebudu línej.

    1. Re: Admirál
     Pokud si myslíte, že jiným jde to psaní mnohem lépe, tak umějí pouze lépe lhát.
     Takových, jako byli (údajně) „Šakespýr“ a „Balžám“, kteří psali napoprvé na hotovo, moc nebylo.

  2. Cesta našeho Peťuly za Zelenským měla jeden účel:
   To, že je Ukrajina v prde*i víme moc dobře a z bratrské lásky jsme v tom s vámi.

 13. Odporucam si vypocut pana Arestovica:
  https://www.youtube.com/watch?v=xTYTmKG7Jrs

  Mna zaujali dve veci
  1 – com ze pan mluvy po rusky?
  2- pan jest takowy brouk Pytlikowy (pre slovakoch chrobak Truhlikowy) – vsade bol, vsetko videl a vsetko predvidal, nik ho nepocuva a i tak ma pravdu a rus dostava na frak

  Sa nedivim, ze Zelensky nic nepodpise, ked ma poradcov mladych krasnych a vsetkehoznalych

    1. Re: Zvedavec
     Tak mám asi závadný výtisk.
     Opravdu mám v dětské knihovničce knížku Chrobák Vrecko, teď jsem se tam šel podívat. Asi jste si Sekoru přeložili několikrát a každý překladatel chtěl být originální. Proč by ne…

      1. re Targus, Zvedavec
       Pánové, na chvíli jsem se díky vám ocitl v krásném světě, kde není závažnějších problémů než slovenské jméno brouka Pytlíka. Děkuju!
       Návrat do reality byl pak ovšem dost tvrdý, ba ošklivý. Ale ta bezstarostná chvilka rozhodně stála za to.

  1. Pan Arestovič je původním povoláním herec. Jeho nejslavnější rolí je ženský převlek Ljusa a v jejím podání písnička Jahůdka.

 14. No, myslim, ze uz neni pochyby. Valka konci.
  Myslim, ze je pravdou, ze Ukrajinci vsechny prekvapili, jak urputne a statecne bojuji.
  Ale nemeli sanci.
  Ted jeste hrozi falesna vlajka. Ale ani to jim nepomuze.

  Doufam, ze se brzo podepise nejaky kus papiru, aby se uz dal nezabijelo.

  Az prestane strileni na Doneck, zapiju to.

  Ale co potom?
  Jak spravit zem, kde nic poradne nefunguje uz 30 let? Vse rozkradene? Mafiani u moci? Na druhe strane, Putin vi, jak na mafiany. Mel to tam taky, po Jelcinovi.

  Drzim Ukrajincum palce. Aby meli budoucnost. Aby se mohli vratit ke sve cernozemi, a rozsevat.

  1. Jak na mafiany a rozmlacenou zem? To ja nevim, ale Rusak na to recept doufam ma.
   Cecensko bylo opradvu rozmlacene (od superdemokrata Jelcina), Ukrajina je proti tomu cajicek.
   A dneska jsou to Putinovi nejlepsi spojenci a jejich mesta cista a plna novostaveb. (google maps)

   A ti mafiani? Tak nejake musi nechat, zlocinci jsou vsude na svete. Ale do politiky se pletou hlavne na Ukrajine, a proto to tam taky tak vypada (Kolomoisky).
   V Rusku mel tohle za ukol Chodorkovski, tak ho Putin rozkulacil.
   Pametnici vedi, ze jeste pred tim, nez se stal milackem zapadu a disidentem, tak o nem nase media psala jako o hlave ruske mafie a bezskrupulostnim vrahovi.

   Lvovu, Azovcum preju hezke primknuti se k Polakum, jeden druheho si zaslouzi.
   Rusky mluvici Rusakum.
   A Rusiny s madarskym pasem Madarum.
   To by se prece melo domokratum libit. Kazdy narod ma prece pravo na sebeurceni a samostatnost. Jeste nedavno to mluvici hlavy opakovaly do bezvedomi.

   1. „Lvovu, Azovcum preju hezke primknuti se k Polakum, jeden druheho si zaslouzi.“

    Láska na první pohled. Kopulace nadohled.

 15. Podle vcerejsich zprav z Venezuely, to vypada, ze Maduro poslal Bidena k sipiku. USA prohlasily, ze vemezuelska ropa hned tak nebude.
  Ne ze bych si myslel, ze na to trucovami Venezuela ma, ale pravdepodobne Madurovi nenabidli dost.
  Konec vsech sankci, uvolneni blokovaneho zlata…

  No a pro ty, kteri jsou prekvapeni Rusko-Cinskou spolupraci mam jeste jednu peknou novinku, po tom, co sejkove nezvedli Bidenovi telefon, jeste prilozili pod kotel:

  Saudi Arabia Considers Accepting Yuan Instead of Dollars for Chinese Oil Sales

  https://www.wsj.com/articles/saudi-arabia-considers-accepting-yuan-instead-of-dollars-for-chinese-oil-sales-11647351541

  Ze by sejkove byli nasrani, treba jak opakovane USA a dalsi zapadni papalasi rikali o Rusku, ze krome vyvozu uhlovodiku nic neumi a jsou zaostali polointeligentni barbari?
  Vzdycky jsem si u toho rikal, jak se to asi posloucha v Arabskych poustich…

 16. Zachytila som na slovenskych diskusiach – ale ofiko spravu som nenasla – ze sa rusini chystaju ‚odtrhnut‘ od Ukrajiny, ze by chceli samostatny statik v ramci federacie … no a ze to tak nejak popudzuje madarov, ze by sa im tiez pacilo nejake to samostatnejsie usporiadanie, akurat ze madari to este moc ofiko nepriznali (lenze tu je zase ta slovenska … povedzme predvidavost … kedze sa madari na zitnom ostrove chcu osamostatnit co komunista padol, takze toto moze byt citak v kostiach, hovorim, ofiko spravy som osobne nenasla)

  1. Hvězdy aji kury vyšly z módy. Dnes frčí čočka, čirok, kolínka z těstovin, a různé jiné suché pochutiny, které se dají dobře skladovat a zejména pak dobře počítat. Bo hlad je sfíňa a budou příděly.
   Ale zase budeme mít tu jedině správnou demošku a to se vyplatí.

 17. Kam cestoval Fialáh a spol. se snad časem dozvíme.
  Také to mohlo být jen do Varšavy na US ambasádu.
  A nebo v Polsku Zelenského vyzvedli projeli se s ním do Kyjeva a zpátky aby se ukázal obyvatelstvu, že je pořád s nima.
  Čína dle mého názoru jen dodržuje to, na čem se s Ruskem dohodla. Pokud by Rusko padlo, jsou dalším na řadě. Zajímavé je kouknout občas na svět čínskýma očima: http://czech.cri.cn/
  Včera v ruské TV Solovjov říkal, že NATO se musí vrátit na hranice z r. 1997 a cizí jaderné zbraně (US) zpátky domů.
  Takže Ukrajina také může být jen taková ,,malá“ předehra k přeformátování světa
  To by vysvětlovalo ,,menší“ nasazení ruské armády na Ukrajině, než by byli schopni nasadit.
  Nechávají si rezervu, kdyby náhodou se přimíchal ještě někdo další.
  Jadernou válku by si snad nikdo nepřál, tak snad to všichni i potenciální ,,hráči“ správně vyhodnotí.

   1. Proč lidé na jedné fotografii mají na hodinkách různý čas? Nechce se mi věřit, že by vysoce postavení politici nosili nepřesné hodinky.

 18. Soudruh Apoštol je úplně ganc hloupej, protože vůbec nepochopil, že když soudruh Fylája vyrazil s plnou polní do pole, Putin se jej lekl, stáhl ocas a utekl do Vladivostoku. Takže je logické, že na Fyláju nemohl nikdo střílet, bo mu strach nedovolil.
  A vůbec, soudruzi Azovníci udělají na Doněcku kontra-atak a úplně ganc všici Rusáci se z nich poserou a utečou dom, bo to jsou fšecko mladí kluci, kteří vůbec nevědí, kde jsou. Asi si náš jedině správně demokratický režim myslí, že to jsou všecko kluci s ADéHáDé (vysvětlí Občan, anebo Gaia) a jejich mysli se nacházejí mimo tento prostor a čas.
  Takže vzkaz pro pana režižéra Trošku – vstávat a chystat natáčení vánoční pohádku (\polsky se řekne pohádka – bajka. To je, co?) o hrdinném Fylájovi, jak propiskou zahnal draka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *