18 července, 2024

Syrský scénář…

Přátelé, dnes budu klasický bloger Vidlák. Popřu svůj včerejší text a přijdu s opačnou tezí. Ne snad, že bych si začal myslet něco jiného, ale náš svět není jednotrendový. Není tu jedna jediná vůle a není tu jedna jediná moc. Jestliže jsem včera popisoval trend evropských jestřábů, ke kterým se přidal i náš Petr Pavel a Blyštivý Péťa, dnes budu popisovat trend evropských umírněných.

Včera jsme se totiž dozvěděli, že papež František vyzval Ukrajinu, aby měla odvahu „vyvěsit bílou vlajku.“ Jinými slovy, válka je prohraná, situace Ukrajiny se už bude jenom zhoršovat, takže by měli začít vyjednávat, dokud je ještě o čem. Papež toto prohlášení učinil v rozhovoru, který teprve má vyjít. Že právě tato pasáž „unikla“ považuju za další důkaz toho, že v Evropě došlo k posunu ohledně nasazení svých vojáků na Ukrajině. Je to reakce umírněnějších kruhů na Macronovu napoleonskou iniciativu.

Ale u nás se peklu otevřel chřtán a rázem jsou všichni libtardi zase proticírkevní, protipapežští a každý si vykládá Bibli jak potřebuje. Někde jsem si dokonce přečetl, že papež výzvou k míru zesměšnil učení Ježíše Krista. Ten totiž do Jeruzaléma nepřijel na oslátku, ale na Himarsu a místo palmové ratolesti měl v ruce Javelin. Svatá prostato…

Liberálové teď budou křesťany dělit na hodné a zlé… Když se valí průšvih, je zapotřebí ho rozdělit na menší. To je stejné jako se zemědělci. Možná jim to dokonce v první chvíli vyjde, koneckonců máme tu pátera Halíka, kterému je tato republika malá a kandidovat na prezidenta bylo pod jeho úroveň. Role vzdoropapeže by byla pro něj jak dělaná.

Ale nic to nemění na tom, že se v táboře pravdy a lásky nějak množí dezerce. Velká ikona našich liberálních bojovníků proti komunismu, Josef Mašín dal rozhovor Parlamentkám, kde demokraty označil za nedemokratické, zadoufal ve vítězství Trumpa, válku na Ukrajině zepsul jako boj mezi dvěma oligarchiemi, se kterou bychom neměli mít nic společného a vůbec to byl velice neliberální rozhovor a pravdoláskařství v něm nebylo, co by se za nehet vešlo.

Viktorka Nullandová rezignovala na svůj zahraničně ministerský post… Podle mě usoudila, že se americká pomoc Ukrajině už neodblokuje, tak bude lepší, aby celý ten průser zůstal na hrbu senilnímu prezidentovi. S úprkem z Afghanistánu si přece také poradil docela dobře.

Soud v Haagu konstatoval, že se Rusko na Ukrajině nedopouští genocidy…

U nás se zemědělci v minulém týdnu smířili… nejen mezi sebou, ale i s veřejností a stačila k tomu jedna kupka hnoje. Nebudu popisovat, co se teď uvnitř jejich tábora děje, ale jednají spolu ti, kteří si ještě před čtrnácti dny nemohli přijít na jméno. Atmosféru bych nazval vysloveně radostnou a optimistickou. Co předtím nešlo, najednou jde. A velmi dobře. V dalších dnech se k zemědělství zase vrátíme.

Odboráři koordinují svoje kroky… především je šance, že se zbaví SebeStředuly a to samo o sobě bude obrovský krok kupředu. Policejní odbory se také chystají protestovat… Mezi učiteli to vře… Dopravci mají vlády plné zuby… Prohlášení prezidentské gumy o mobilizaci a posílání vojáků na Ukrajinu také leckomu otevřelo oči…

Fiala se naopak zbavil svých nejbližších spojenců, Slováků a ostentativně si pozval nebinární Šimečko (zdravím Jindřicha Šídla). Ne, nedokázal se vymanit ze své politiky morálních gest. Pomalu ale už nemá, s kým se scházet. Němcům se do války moc nechce, Poláci v poslední době Ukrajinu vysloveně zrazují a brousí si zuby na žalostné ukrajinské zbytky, Orbán jezdí za Zemanem a Babišem… Amerika už také není co bývala. Fiala usilovně pracuje, aby se stal tím jakešovským kůlem v plotě.

Prostě, kdo nemá úplně vypatláno v hlavě, ten už přestal číst Novinky i Fórum 24. Přestal sledovat blba Visingra a už nebere vážně maršála Petrlu. Propaganda není zpravodajství a lhát se dá jen do určité doby. Ustupovat do předem přepravených pozic také nejde do nekonečna. Není zapotřebí moc bystrosti, aby si člověk všiml, že Rusko má hospodářský růst (a ještě větší růst válečné výroby), zatímco Evropa je na hraně hospodářské krize a není schopna se zbavit grýndýlu. Cvičení NATO sice probíhá, ale zázemí se rozpadá na prvočinitele.

I leckteří bohatí a mocní si řekli, že už toho stačilo a je třeba mluvit o míru, protože válka škodí byznysu.

Vždycky, když situace dospěla do tohoto bodu, dělal se syrský scénář. Allepo už bylo skoro dobyto a v takové chvíli „Asad vždycky použil chlór,“ což nesmělo zůstat bez odezvy a Trump pak rozkázal použít Tomahawky. Ale Rusko není Sýrie.

Ano, myslím si, že jestřábi se už odhodlali a rozhodli se, že do války na Ukrajině půjdou. Ale vzhledem ke všeobecnému evropskému zmaru jim chybí jedna věc – nějaké vražděníčko. Nějaká nová Buča. Něco, co by znovu vybičovalo veřejné mínění. Něco, co by ospravedlnilo umírání i našich vojáků a strádání našeho zázemí. Něco, co by vybičovalo propagandu a na co by zvolna odpadající libtardí bulíci znovu naskočili.

Američané už to asi neudělají. Do Třetí světové války se jim nechce. Ale zbavit se definitivně evropské konkurence opět dosáhnout toho, aby se Rusko nestalo námořní mocností, protože bude mít dost starostí na souši… to by jim asi nevadilo.

Takže čekáme na záminku. Záminku ala syrský chlór. Záminku ala Buča. Záminku, která by pomohla německým jestřábům proti Scholzovi. Záminku, která by dala za pravdu Macronovi. Záminku, která by nás postavila do fronty na masomlýnek.

Nevím, jestli na takovou záminku dojde a nevím, jestli jim projde. Ale vím, že pokud se odehraje, tak se naše věrchuška do války okamžitě přidá. Černochová už to chtěla udělat jednou. Když do Polska dopadly ukrajinské rakety. Udělá to klidně znovu. S Řehkou se na to vysloveně třesou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

220 thoughts on “Syrský scénář…

 1. Nejvíce pro Ruská vláda | REAKCE A ZPRÁVY

  Jak vláda podporuje Rusko? Setkání Rusko a USA v Praze? Jak dělá vše obráceně? Jak vláda uplácí Ukrajince? Proč Ukrajina nikdy neporazí Rusko? Kolik Ukrajinců se ukrývá před válkou? Jak dotujeme ukryté Ukrajince? Jak vlády způsobují sociální nerovnost? Proč vláda tvoří rozdíly mezi lidmi? Jak jsme se dlouhodobě chovali k Ukrajincům? Proč bojovat za Ukrajinu, ale pro jiné důvody?
  https://www.youtube.com/watch?v=GIdJuWtneyU

 2. Doufám, že sledujete to drama, jak zničit Babiše aférou „složka na Lipánka“. Takové rádoby moralizující výroky od dozimetr Rakušana, fakt k zblití.

  1. „„Zatahovat děti a manželky protivníků do politického boje je nechutné stejně jako si dělat na oponenty složky plné hnoje. Piráti to vždycky odsuzovali. Že se toho dopustí exagent StB, ale není překvapivé. Tak si na to, Andreji Babiši, vzpomeňte, až se zas budete stavět do role oběti,“ kritizoval Babiše šéf Pirátů Ivan Bartoš na sítí X.“

   Zombie Bartoš se vyslovil. Tak vy jste byli proti zatahování dětí a manželek do politického boje? A to přesně ve kterém okamžiku, když sedíte ve vládě s těmi, kteří neváhali nechutně zneužít Babišova duševně nemocného syna?

   Nebo ta úžasná kritika slova **rd, kterou Babiš ve svém mailu omylem poslaném někomu jinému. Nic ve zlém, ale tento pojem v naší vrcholné politice etabloval předseda ODS Topolánek, dnes vládní strany, který tak neveřejně běžně označoval voliče. A mimochodem, přečtěte si někdy libtardí tweety či zveřejněné výroky zoufalců typu Novotný či Hřebejk.

   1. Babišovi onda přitáhli syna pod podium na demonstraci .
    Na to už nikdo nevzpomene.
    Myslím, ze všichni tam nahoře mají složky na všechny.
    Tuhle z nějaké vypadl vondrovi ruský dopis od jandejska.

 3. OT: platforma X:

  Michal Šnobr
  @michalsnobr
  Jednu věc je potřeba říci na rovinu. Nikdy jsme se neshodli a postup vlády v energetice jsem kritizoval stejně jako nyní (dnes se ukazuje, že jsem měl v mnohém podstatném pravdu), ale za vlády @AndrejBabis
  jsem měl možnost svou kritiku a postoje a ne jedinkrát zcela otevřeně sdělit jak @AndrejBabis, @alenaschillerov tak i @KarelHavlicek_
  Vždy to pro mne byla totální prohra, ale dnes oceňuji alespoň tu možnost…,

  To čeho jsme se dočkali jako investoři, akcionáři @SkupinaCEZ
  v právním státě 🇨🇿 od @SpoluKoalice, @ODScz, @STANcz, @Zbynek_Stanjura, @P_Fiala, @JozefSikela @Vit_Rakusan, @kducsl, @MJurecka, @PiratIvanBartos, @PiratskaStrana, @TOP09cz,l @market a @Vystrcil_Milos
  je jen lhaní, podvody, poškozování soukromého majetku a štítivé ignorování doprovázené arogantním přehlížením. Prostě ubohost!

  Poslední úprava
  11:35 dop. · 11. 3. 2024 · 10,7 tis. zobrazení

 4. Přítomnost vojenského personálu NATO na Ukrajině je ve skutečnosti oficiálně uznávána západními politiky.

  Do dnešní doby, podle monitorovacích zdrojů, od začátku SVO na Ukrajině bylo zabito 121 důstojníků a 96 seržantů.

  Není v tom zahrnuto 270 zahraničních vojáků, kteří jsou oficiálně na dovolené, a 6 894 ozbrojenců z různých PMC, kteří se stali oběťmi války.

  Celkové sanitární ztráty cizích občanů účastnících se bojů na straně VSU dosahují kolem 30 tisíc lidí.
  https://t.me/new_militarycolumnist/130019

 5. Našel jsem zajímavý citát Saši Vondry:
  „Znovu říkám, tady se hraje skutečně o něco zásadního, aby se Rusko zase nepřiblížilo k naším hranicím. “
  Nemělo by to však platit i opačně? My nechceme, aby se Rusko přiblížilo k našim hranicím, ale Rusko má strpět přiblížení nepřátelského vojenského paktu až na svoje hranice? To je přeci základní morální zásada: „nečin jinému, co nechceš, aby se dělo tobě!“
  Mě samozřejmě nepřekvapuje, že Vondra má problémy s morálkou. Ostatně, co si myslet o člověku, který proložil dvě děti s manželkou jedním dítětem s milenkou (Vojtěch *1991 a Anna *1993 s manželkou, Jáchym * 1992 s milenkou Veronikou Vrecionovou, se kterou nyní kandiduje na kandidátce Spolu do Evropského parlamentu).

   1. Křivou hubu měl vždycky, co si pamatuju. To, že je teď ještě zpuchlej a zanedbanej, je taková přidaná hodnota, aby to trklo i hůře vidící.

  1. Pepa Sláma:

   Ten Vondra se už dočista zbláznil. Poslední dobou z něj padají neuvěřitelné věci. Je to služebníček USA a Bruselu a je si jistý, že mu to u jeho voličů projde. Nebezpečí tudíž nejsou tito zrádci jako je hnus Vondra , ale ti co ho volí a že jich pořád je!

 6. Zítra v 10:30 prý proletí nad Prahou stíhačky = šílenej kravál. V době, kdy je třetí světová na spadnutí, jsou podobné akce na děsení obyvatelstva výborný nápad, zejména, když o tom člověk předem neví.

  1. Copak, je nějakýho svatýho Flašky?
   Nebo chtějí jen dezolátům ukázat, že můžou?
   Jo, myslím že B je správně.
   Není náhodou výročí našho nanebevzetí do NATO? Nevím sice na co, ale to neva.
   —-
   Vzpomínám jak na výročí ukrajinské okupace Československa v roce 1968 přelétávaly nízko nad domy v mém městě těžké vrtulníky sovětské armády, plně vyzbrojené.
   —-
   faktická pozn.:
   Když se může říkat, že nás okupovali Russáci, tak proč ne UAruinci. Nebo třeba Němci, Bulhaři, Maďaři, Poláci. Nebo třeba Kazachstánci. Nebo Arméni. Nebo Lotyši.
   Pro později narozené:
   Okupovala nás tato vojska Varšavské smlouvy: NDR, MLR, BLR, PLR, SSSR.
   Sovětský svaz byl tvořen patnácti svazovými republikami (mimo jiné i Ukrajinskou, Ruskou, Běloruskou, Lotyšskou, Litevskou, Estonskou, Kazašskou, Uzbeckou, Moldavskou, Gruzínskou a dalšími republikami, z nichž jsou dnes samostatné státy)
   V každém případě, gentaj politbyra byl Ukrajinec Brežněv, UAruinci měli v politbyru většinu, invazívní armádě velel UAruinec a invazi ze strany SSSR prováděl západní okruh dislokovaný na UAruině a převážně tvořený UA vojáky.

   1. Re: PivoJ

    S vaším dovolením vás řádně nakopnu do kotníku.
    Nikoli Kazachastánci, nýbrž
    KAZACHOVÉ.
    Mně to je vcelku šumák, ale Kazaši (Kazachové) jsou na to enormně citliví.

    Vysvětlení – o vás taky nikdo neříká, že jste Čechorepubličák, nýbrž Čech.

    1. Targus: Dá se to chápat jako rozlišení občana Kazachstánu a příslušníka kazašského národa. Jako Rosijanin a Rus nebo Malajsijec a Malajec. Jen Čech a Čech se to už nějak nerozlišuje v češtině.

    2. odpověď na : Trambus – Targus 11 března, 2024 (19:13)

     Kazachstánci jako občané státu, ne národnost.
     Určitě je tam národností více.
     A jak nedávno řekl někdo z věrchušky (myslím ropušan) – všichni občané nesou kolektivní vinu za svůj stát.

 7. Za ty prachy co vyinkasují takové podrbání po lalůčku stojí.
  Jen aby si ho Bíďa nepoletl se svým psem. To by bylo nemilé.
  „Fiala se v Bílém domě setká s Bidenem. Mluvit budou o bezpečnosti i ekonomice“

 8. A máme tu další hoax! „Německo: Nejsou lidi. Málo techniků a inženýrů, hodně psychologů a sociálních vědců.“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-Nejsou-lidi-Malo-techniku-a-inzenyru-hodne-psychologu-a-socialnich-vedcu-752049

  Tomu prostě nevěřím. Vždyť si stačí jen vzpomenout, kolik milionů techniků a inženýrů dodala z Afriky německému hospodářství taková Merkelová. Navíc podle všech vychytaných liberálních ekonomických pouček nemůže být žádný problém s psychology a sociálními vědci rozjet výrobu zbraní na zlého Rusa nebo rozjezd průmyslu (klidně 5.0, 6.0… 100.0).

 9. Považuji za nepochybné, že hloupé Fialovo gesto vůči Slovensku je snahou ovlivnit nadcházející slovenské prezidentské volby. Nezapomínejme, že to samé tu bylo i při parlamentních volbách. Kdy byly dokonce organizovány vlaky, které odvážely v česku žijící Slováky, po příslušné masírovce, ke slovenským parlamentním volbám.
  Kvantum příslušníků slovenské opozice, kteří nyní v českém mainstreamu tak vehementně buší do Fica, to jasně potvrzuje. Obávám se, že Ihorovič nikdy nepřekoná to, že to je jen kantor češtiny a dějepisu, a profesorem politologie se stal je následkem podpory, kterou získal od Posselta, jako jeho podržtaška. Nikdy nepochopí, že takovým otevřeným vměšováním se do slovenských voleb jen přihraje další voliče Ficovi.

  1. To jsem ještě ani nečetl toto:
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-jsme-v-bodu-zlomu-korcok-mobilizuje-volice-i-v-cesku-247160
   Myslím, že to zase Šimečkovci (není žádným tajemstvím, že binární Šimečko je kočírované papínkem), poněkud přepálili.
   Jinak bychom ovšem měli vědět, že Šimečko pochází z prestižní komunistické rodiny, a proto mu bolševické praktiky nečiní žádné problémy. Dědeček mladého Šimečky Eduard Friš byl ideologickým tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Slovenska a zároveň členem ÚV KSČ. Jeho druhý dědeček, Milan Šimečka, byl vysokoškolským učitelem marxismu-leninismu.

  1. No ale chytře se to prezentuje tak, že ty základny byly zbudovány na obranu proti ruské agresi, takže vlastně jako by až po únoru 2022. Důležité je v duchu Orwella věřit oběma tvrzením současně a nevidět v nich rozpor.

   1. Tak tuhle logiku ma NATO v sobe geneticky. Taky vzniklo na obranu pred Varsavskym paktem. Dokonce tak prozirave, ze to bylo par let pred vznikem toho paktu.

  1. Nechápu jednu věc – kde vyrostli a kde žili. Dřív sepřece taky nic nesmělo a přece všeci všecko věděli.
   A taky to znamení, že mají strach a fest. Ju a vypnou-li nebudou vědět co se chystá… ach jo.-

   1. Já bych to spíš viděl tak, že vypovězením té smlouvy přestane pro RF Německo existovat jako stát. Důsledky by mohly být pro Němce celkem nedozírné. Například by ihned bylo možné zneplatnit jakékoli bilaterální smlouvy bez sebemenšího nároku na odškodnění.

 10. Poláci oficiálně odpálili „bombu“ – balónek. Čeká se na tah Ruska.

  Sikorski odpálil bombu: vojáci NATO už jsou na Ukrajině
  Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski (61) se postaral o rozruch, když u příležitosti 25. výročí členství Polska v NATO v neděli prohlásil: „Vojáci zemí Aliance jsou už na Ukrajině.“
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-sikorski-odpalil-bombu-vojaci-nato-uz-jsou-na-ukrajine-40463746

  No já vám řeknu, je to napínavé.

  Ivan Kratochvíl: Ať raději odejdou včas. Z besedy odborníků Jasan v Klatovech: Polemika s vládou ČR
  https://www.youtube.com/watch?v=9mlaW8SX1LU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *