18 dubna, 2024

ČT jako totální propagandistické dno.

Včera jsme se dívali na dokument České televize pod názvem Obchod se strachem o protivládních demonstracích. Musím říct, že něco tak prorežimně uvědomělého a manipulativního jsem už dlouho neviděla.

Ono už jen ten název od někoho, kdo nám od dob covidu dennodenně podsouvá desítky titulků, kde není nic jiného než strašení, smrt, zmar a aktuálně válka, je slušné chucpe. Jestli tady totiž někdo straší, jsou to právě ona prorežimní média.

Pořadem provází redaktor Aktuálně.cz Radek Bartoníček, což samo o sobě napovídá mnohé. Prý je to odborník na demonstrace a dezinfoscénu, protože o ní točí videa. Aha. Celý ten rádoby dokument je sestříhán tak, že jím podprahově probleskují ze lží usvědčení Manipulátoři.cz jako ten nejkřišťálovější zdroj pravdy, a burcující titulky z Wikipedie kdo že jsou to dezinformátoři, dezoláti, slova jako exekuce a podobně. Ne, vůbec to není tendenční jako blázen. Ne.

Bartoníček chce prý v dokumentu zjistit, jak ti ONI (rozuměj společnost se dělí na MY správní a ONI špatní), žijí a co je k tomu, že mají drze jiný názor na stranu a vládu, vede. Mezitím, co se snaží svůj záznam nasdílet na Twitter Elona Muska se otřepe hnusem, že nejen obavy o budoucnost, ale hlavně to, kde tito lidé berou informace je zcela zásadní a alarmující. Drzí šmejdi – ano, k politickým šmejdům mnohé z nich přirovnává našampónovaný politolog Miloš Gregor z Masarykovy univerzity, si totiž prý „berou informace z jiné studny“, než je ta správná a jedinou možnou pravdu hlásající studna (čti mnohdy žumpa), vládní. Ty opět označuje Gregor okamžitě za milovníky Putina a jeho režimu. Proč? No protože se to hodí. Protože nálepka, a pan politolog z Brna má vyřešeno. Podobnost s jiným politologem ze stejného Brna je čistě náhodná. Zcela podle hesla: „Režim si rozvracet nenecháme, soudruzi“.

A co mě dorazilo závěrem? Úplně v duchu brutálního levičáckého, skoro až bolševického myšlení pronesený proslov pana (svrbí klávesnice mě napsat soudruha), Vladimíra Baara, politického geografa z Ostravské univerzity. Ten totiž svým studentům prý káže to, že by neměli být naštvaní a nespokojení s tím, jak se mají, i když je to špatné a mohli by se mít lépe, protože jsou přece místa, kde se lidé mají ještě hůř. Třeba prý v Indii, v Bangladéši nebo v Africe. Tam prý jsou rádi, že mají jedno až dvě jídla denně a když se rozšoupnou, i střechu nad hlavou. Ano vážení, až sem to kdysi úspěšná Česká republika a její školství pod vedením těchto pošahaných progresivistů dopracovala. Ne s těmi lepšími, ale s těmi ze špinavých slumů se srovnávejte chásko.

Paradoxně a směšně to působí v kontextu toho, jak nadřazeně se zároveň tito lidé cítí, a jak pohrdají námi, co chceme tyto tradiční hodnoty, jako prosperita a hrdost na vlastní úspěch zachovat. To oni jsou nebezpeční pro tuhle zem, ne my. To jejich „pravda“ se stává dezinformací a naše „dezinformace“ se stávají pravdou. A stačí na to čím dál méně času. Všímáte si? Inu ať se na to dívám jak se na to dívám, to opovržení si ona mainstreamová média zaslouží. Ne, že ne, pane Bartoníčku. A klidně si o tom zase natočte veřejnoprávní dokument.

38 thoughts on “ČT jako totální propagandistické dno.

 1. Mne docela zaujal dokument Zkratky.
  Hlavní mesidz je, že drogy tu byly vždy a největší problém je, že jsou strašně moc řezané… Tam chybí už jen ‚Tento pořad vám přináší Eurochems…‘

  1. Jsem zvědavý, jestli bude Aktuální Bartoníček 23. března na Václaváku se svým kecafónem zase otravovat slušné lidi. Asi měl dostat přes držku už loni 16. září, když se přilepil na mě, ale s přihlédnutím k tomu, že je původem od Hradišťa jako já, tenkrát ještě „přežil“. Pokud to zkusí znovu, nepomůže mu, ani kdyby uměl spurtovat jako…, jako Bartoníček.

   1. Slova jako „shit“ nebo „fuck“ snad i méně mentálně kapacitní UAruinci chápou bez překladů.
    Na jiná slova se stejně obsluha toho zahrabaného „vyzývatele“ nezmůže.

  1. Xaver sliboval, že v dohledné době opět praskne další aféra na nějakou „novinářku“ ze zpravodajství. Zatím poslední byl Hynek. Má jít o nějakou „větší rybu“, takže zhasne další morální maják. Mimochodem Železný už trpí otevřeně stihomamem a na sociální sítě vypisuje statusy, že má pocit, že ho někdo soustavně sleduje a pronásleduje… A tohle dělalo ve vrcholném zpravodajství ČT. Neuvěřitelné. Přitom že je magor, je na něm pozorovatelné už řadu let.

   1. Taky jsem to poslouchala, říkal, že k tomu dojde v řádu týdnů.

    I Bobošíková měla Hynka v jednom dílu, jak ji s Lipovskou Hynek pronásledoval. Přiznám se, že jsem nepochopila, že když už to někdo z ČT natočil, jak se k tomu dostala. Hynek je fanatik, jakých je mezi nimi asi hodně.
    Teď se bavím, jak jsou tihle lidé úplně šílení z těch Babišových výsledků. Oni se ani neumí ovládnout, když o tom mluví. To bude zase štvanice na Babiše.

      1. já xavera také (občas) sleduji, zejména wilsonovu 10. on tam již vícekrát něco předvídal a (bohužel, či možná i bohudík) se nic nestalo.
       takže – dokud je to pouze ve formátu „jedna paní (xaver) povídala“), nemá moc cenu se tím zabývat.

 2. Česká Televize je zcela jednoduše a prvoplánově pro-bruselská a od podzimu 2021 také oddaně a devótně provládní.
  Tím je řečeno vše.

  1. Jakmile se toto změní, bude zase lépe. Mocné propojení s politikou a nadnárodním i neziskovým kapitálem ji přivedlo na ono dno.

 3. Televizi nemám už 20 let a přijde mi to úplně normální. Třepu se hnusem, když občas k někomu přijdu na návštěvu a tam vidím na zdi televizi jak kráva, ze které huláká reklama, nebo nějaký zábavní pořad a TOTO domácím přijde úplně normální. A bylo by jim taky jedno, jestli by tam zrovna mluvil Vidlák nebo Bartoníček. Nepřemýšlí, stačí jim obraz a zvuk. A takových je a podle toho to tady vypadá.

  1. Napsal jste to i za mě, dobře vystihnuto. Je to opravdu debilizační skříňka a konzumenti podle toho vypadají. děkuji

 4. Všeho do času

  Když to jde v Polsku, proč by to nešlo i u nás?

  Radikální krok v Polsku: Oznámili likvidaci veřejnoprávní televize i rozhlasu!

  ….Vlády v Polsku se tento měsíc ujala proevropská koalice v čele s premiérem Donaldem Tuskem a zahájila revizi veřejnoprávních a státních mediálních institucí, které se podle kritiků za osmiletého působení předchozí vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) staly nástrojem propagandy, píše agentura Reuters.
  Nový ministr kultury mimo jiné minulý týden jmenoval nové vedení veřejnoprávní televize a rozhlasu a státní tiskové agentury PAP…..
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/769037/radikalni-krok-v-polsku-oznamili-likvidaci-verejnopravni-televize-i-rozhlasu.html

   1. Přesně. Navíc po likvidaci veřejnoprávních médií zbydou jen ta soukromá. Takže krom konce spousty pořadů, které jinde neuvidíme a neuslyšíme, tu budou z principu prodejné, protože komerční, subjekty a moc bych se divil, kdyby EU nedostala nějaký dobrý nápad jak je kontrolovat dotacemi. Klasické vylévání dítěte s vaničkou.

    1. Tentokrát si dovolím nesouhlasit.
     Veřejnoprávní je vlastně státní, zcela závislá. Když se neudělá nic, vše bude při starém. Jak 100hoven? Nevím. Snad skutečně nezávislá TV. Jen zprávy. Placená paušálem ze státního rozpočtu. Absolutní zákaz reklam. Ale lobbisti se nalepí na všechno.

     1. Tak zprávy bych zrovna oželel. Jde mi hlavně o kulturní, vzdělávací a alespoň trochu kultivované zábavné pořady. Poslouchám dost ČR2 Prahu a když odfiltruji propagandu, je to docela dobré. Bohužel té propagandy je již více než v minulém režimu.

  1. Protoze tam to delaji ti „spravni“. Na Slovensku se k tomu chystaji ti „spatni“ a tem „spravnym“ uz praskaji cevky predem.

 5. ČT? V zájmu duševní kondice doporučuji bojkotovat. Stejně jako ostatní lžiTV, lžiR, lžitisky a lžiweby v režii lžiKoZa. Lidi by měli mít trochu sebeúcty.

 6. „Úplně v duchu levičáckého myšlení…“ Označil bych se za levičáka, ale takové myšlení je mi cizí. A myslím, že i ostatním levičákům. Nešermujte, prosím, bezhlavě s pojmy. Stačilo napsat třeba „v duchu hloupého myšlení“. I když třeba „v duchu pravičáckého myšlení“ by bylo docela trefné…

  A jinak, má oblíbená paralela…. Seriál Gottwald byl uveden roku 1986 a bankovka 100 Kčs s Gottwaldem
  byla vydána 1.10.1989…
  Formálně věčné režimy mají prostě tendenci se neustále přesvědčovat o své síle a jedinečnosti. Obzvláště v časech, když už není „kudy kam“. Český lev pro „Mašíny“ a „Svět podle Bartoníčka“ leccos napovídají.

  1. Souhlasím, dělení na levici a pravici u nás bylo ideologicky zmanipulováno. Pravice a levice se liší postojem k rovnosti lidí. Pravice říká, že nerovnost mezi lidmi je normální a žádoucí. Progresivisti nechtějí žádnou rovnost, oni chtějí mít moc, chtějí rozdělit společnost na privilegované a neprivilegované vrstvy. Vlastně docela trefně to řekla Olga Sommerová – neosvícení lidé by neměli mít právo volit. A od odepření práva volit už není daleko k vyhlazovacím táborům, to už tady v historii bylo. Hitler nejdříve zavřel opoziční politiky do koncentračního tábora, pak povolil jen jednu stranu a nakonec kritiky věšel na strunu od klavíru.

 7. Že se na to ještě můžete dívat. Já mám anténu už deset let odpojenou.
  Na TV si jenom občas pouštím z flashky písničky.

  Svoboda a demogracyje, to je to pravé.

 8. Pisou nekde , ze reditel CT ma plat 50 milionu za rok.
  Za ty prachy klidne priznam, vsecko, co chteji..
  CT ma prijem, celkem 7 miliard.

  1. „Za ty prachy klidne priznam, vsecko, co chteji.“

   Sorry jako, ale já ne. Asi jsem v některých ohledech celoživotně „divný“. A to se nehraju na žádný morální maják. Jen se prostě ze sebe nechci jednou poblít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *